Reklama

2021-05-09 15:29:07

Reklama

Zakopane

"Hyrny" zwalnia

Reklama

"Solidarność" zwalnia ludzi z "Hyrnego" - twierdzi były pracownik. - Mamy większe zatrudnienie niż przed pandemią - odpowiada dyrekcja.

Niepokojące sygnały z domu wczasowego "Hyrny" docierają do naszej redakcji już od dłuższego czasu. - NSZZ "Solidarność", mający bronić pracowników, skorzystał z tarczy pomocowej, ale równocześnie zwolnił ratowników i dużą część załogi w "Hyrnym" - alarmuje jeden z byłych pracowników.

Obiekt należy do spółki DomS z siedzibą w Zakopanem,która została powołana przez Niezależny Samorządny Związek Zawodowy "Solidarność" w lipcu 2018 roku. W skład trzyosobowej rady nadzorczej wchodzi Piotr Duda, przewodniczący krajowej "Solidarności", Jerzy Wacław Jaworski i Bogdan Jerzy Kubiak. Ten ostatni jako reprezentant Ogólnokrajowego Związku Międzybranżowego. Do niedawna prezesem był Krzysztof Nowicki, mocno związany z branżą paliwową, głównie z gdańskim Lotosem.

Cztery miliony wsparcia

Związkowa spółka DomS zarządza siedmioma ośrodkami wypoczynkowymi w Polsce. Ma trzy ośrodki w Spale, dwa w Zakopanem - oprócz "Hyrnego" należy do niej "Sienkiewiczówka", jeden w Bukowinie Tatrzańskiej i jeden w Jarnołtówku. Kapitał zakładowy spółki wynosi 5 mln zł. Do tej pory w ramach tarczy pomocowej spółka otrzymała ponad 4 miliony złotych wsparcia. W 2020 roku 767 tysięcy, a w 2021 - 3,9 mln zł.

"Hyrny" to urokliwe miejsce w Zakopanem, dwa kroki od Krupówek, a jednocześnie przy spokojnej ulicy Piłsudskiego. Nic dziwnego, że to tu w czerwcu 2020 prezydent RP Andrzej Duda odbierał nagrodę Człowieka Roku 2019 od Tygodnika "Solidarność". Prezydencką parę witał pod Giewontem przewodniczący NSZZ Solidarność Piotr Duda, Krzysztof Nowicki, prezes Spółki DomS, i jego zastępczyni Wioletta Sznapka.

Z pytaniem o zwolnienia pracowników zwróciliśmy się do rzecznika NSZZ "Solidarność". Ten odesłał nas do pełniącej obowiązki prezesa spółki DomS Marty Kiereś. - Prowadzimy stabilną politykę kadrową, poprzedzoną dialogiem i uzgodnieniami ze stroną społeczną działającą w spółce - podkreśla Marta Kiereś, wiceprezes spółki DomS. Przypomina, że pandemia to bezprecedensowa sytuacja. Wymagała sprawnego reagowania na bieżące obostrzenia wprowadzane przez rząd.

Czas restrykcji i ograniczeń w ruchu turystycznym - tak krajowym, jak i międzynarodowym - spółka wykorzystała, by dobrze przygotować się do powrotu do "normalnych" reguł rynku. - W okresie pandemii utrzymujemy średni stan zatrudnienia - mówi Marta Kiereś. - Przygotowując się do nowych wyzwań i bieżącej pracy po zniesieniu restrykcji, spółka powiększyła zespół pracowników, rozwijając nowe obszary działalności i budując tym samym nowe kompetencje.

Bez zwolnień grupowych

Wiceprezes zaznacza, że w branży hotelarskiej właśnie pracownicy i ich wysokie kwalifikacje cenione są najwyżej. W dobie silnej konkurencji utrzymanie stabilnej, zgranej kadry hotelarskiej jest najważniejszym wyzwaniem. Spółka wspiera też rozwój zawodowy pracowników, zapewniając szkolenia zewnętrzne i wewnętrzne.

- W porozumieniu z zakładową organizacją związkową analizuje się potencjał poszczególnych członków zespołu, możliwość realokacji w ramach departamentów operacyjnych obiektów, tak aby zapewnić pracę i ograniczyć zmiany w obszarze kadrowym - dodaje Marta Kiereś. - Optymalizacja zatrudnienia jest konsekwencją nie tylko panującej pandemii i jej skutków, ale także oceny pracownika i jego kompetencji. W 2021 r. spółka nie wypowiadała umów o pracę z przyczyn niedotyczących pracowników. Co więcej, przedłużono umowy o pracę z każdym z pracowników, który posiadał właściwe kompetencje, a jego praca została oceniona pozytywnie przez przełożonych.

Wiceprezes podkreśla, jak ważne jest, że spółka nie dokonała żadnych zwolnień grupowych.

- Możliwe - ripostuje jeden ze zwolnionych ratowników. - Jednak moja umowa o pracę podpisana była na czas określony, przedłużana rok do roku. Wiele było takich umów w "Hyrnym". No i na miesiąc przed końcem została rozwiązana bez podania przyczyny.

Tak się z nami pożegnali

Nasz rozmówca przypomina, że pracował na pół etatu. Teraz zarabia na życie jako kierowca. Zarabia 600-700 złotych miesięcznie "na rękę". Twierdzi, że w podobny sposób spółka "pożegnała" się z dużą częścią załogi. - To dziwne, bo "Hyrny" ma bardzo bogate zaplecze rehabilitacyjne, w zeszłym roku organizowano nawet turnusy rehabilitacyjne dla seniorów. Czemu tego nie wykorzystać, czemu nie działać pełną parą jako sanatorium? - zastanawia się zwolniony ratownik. Za przykład daje termy w Białce Tatrzańskiej i Szaflarach, które w ramach możliwości zmodyfikowały numer w rejestrze działalności gospodarczej i funkcjonują jako sanatoria.

Zapytaliśmy o to w "Hyrnym". - Nie rozważaliśmy nieetycznych prób sztucznego nadawania świadczonym usługom noclegowym i rehabilitacyjnym innych nazw, pozwalających na podejmowanie kuracjuszy - wyjaśnia Marta Kiereś. - Spółka świadczy usługi zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, posiadanymi zezwoleniami, wprowadzanymi na bieżąco przez rząd wytycznymi, finalnie mając na względzie, by nie narażać zdrowia i życia gości, a także ograniczać transmisję wirusa w społeczeństwie.

Wiceprezes przypomina, że w oparciu o otrzymane od rządu środki pomocowe "Hyrny", podobnie jak i inne obiekty należące do spółki, powiększa swe zespoły pracowników. Tak by zapewnić godny i bezpieczny wypoczynek oraz świadczenia rehabilitacyjne dla społeczeństwa po odwołaniu obostrzeń pandemicznych.

Marta Kiereś podlicza, że w Hyrnym stan zatrudnienia między lutym 2019 a lutym 2020 nie uległ zmianie. - W lutym 2021 zatrudnionych jest 24% więcej pracowników niż w lutym 2020 roku - podsumowuje wiceprezes spółki DomS.

Na stronie internetowej spółki wywiad z prezesem z czerwca 2020 roku. Krzysztof Nowicki tłumaczy, że tuż przed pandemią - od stycznia do końca lutego ubiegłego roku udało się zracjonalizować koszty. A także "pozyskać do współpracy wiele cenionych w branży turystycznej oraz rehabilitacyjnej podmiotów". Najwyraźniej owa racjonalizacja kosztów polegała także na nieodnawianiu umów o pracę z niektórymi członkami załogi. Prezes chwali się, że od początku pandemii podjęto takie działania, by utrzymać załogę bez konieczności zwolnień. Dziś prezes, związany mocno z branżą paliwową, nie jest już prezesem spółki. Po roku pracy pożegnał się z firmą w styczniu tego roku. - Obecnie pan Krzysztof Nowicki nie pełni żadnych funkcji w spółce. Ze względu na ochronę dóbr osobistych tego pana nie mogę udzielić informacji dotyczących przyczyn i trybu zakończenia współpracy - podsumowuje Marta Kiereś.

Rafał Gratkowski
 

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
asia 2021-05-10 06:49:25
dostali tarcze która w pełni jest umorzona to pracowników można zwolnić , pamietajcie pracodawcy chytry dwa razy traci
pracownik 2021-05-09 18:44:48
Niech Pani Prezes nie owija w bawełnę i niech powie ilu pracowników zwolniono w październiku i listopadzie ubiegłego roku. I ja rozumiem problemy turystyki. Ale niech Pan przewodniczący Solidarności Duda nie plecie cudów o tym jak Solidarność walczy z umowami śmieciowymi, bo w jego sieci hoteli to standard, a pracownicy traktowani są jak kołki do wymiany. Ciekawe jak w statystykach Pani Prezes uwzględniła umowy zlecenia. Bo ci ludzie to już w ogóle nie mają żadnych praw.
galerianka 2021-05-09 18:25:11
W caritasie....? Niemożliwe, przecież otworzyli już galerię, która miała znosić złote jaja i zagwarantować funkcjonowanie tego typu instytucji...
Babula 2021-05-09 17:53:56
W caritasie tez zwalniaja bo kasy nie maja.
Szkoda tych młodych bo ciężko teraz o prace

Reklama
 • PRACA | dam
  Zatrudnię kierowcę kat. C +E. w transporcie międzynarodowym. Elastyczny system pracy. Płacą na dniówki. 722396535jasiontransport@interia.eu Zakopiańska, 18
  Tel.: 722396535
 • PRACA | dam
  Przyjmę NA WYLEWKI MASZYNOWE. 503 532 680.
 • PRACA | dam
  Przyjmę BRYGADY NA TYNKI MASZYNOWE. 503 532 680.
 • PRACA | dam
  TECHNICZNY w małym hotelu 4* w centrum Zakopanego. Nie wymagamy doświadczenia. Tel. 665 678 182
 • PRACA | dam
  KUCHARZ/RKA ŚNIADANIOWI / POMOC KUCHENNA w małym hotelu 4*. Umowa, spokojny tryb pracy. Tel. 792276261.
 • PRACA | dam
  POKOJOWA w hotelu 4* w centrum Zakopanego, umowę o pracę. Mały hotel, spokojna praca. Tel.665 678 182
 • USŁUGI | budowlane
  Remonty łazienek kompleksowe i profesjonalne wykańczanie wnętrz Firma Tellla Robert Łukasz Tel. 505 966 625
 • PRACA | dam
  NORWEGIA (Oslo) - BUDOWLAŃCY. Zatrudnimy na warunkach norweskich pomocników, tynkarzy, malarzy, dekarzy. Języki obce NIE wymagane - praca tylko z pracownikami z Podhala. Praca całoroczna, również w zimie. Zjazdy do kraju co 1-3 tygodnie (samolot) wg. własnego uznania. Pełna elastyczność co do wyjazdów do kraju. Zarobki od 15-25 Euro /godz. Zapraszamy. Tel. 667 602 602.
 • PRACA | dam
  Praca w Austrii najwyższe zarobki dla murarzy, cieśli szalunkowych, stolarzy, elektryków. Zjazdy co tydzień, brygady z Podhala. ClubSilesius Tel. 664468573.
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
 • PRACA | dam
  Przyjmę do pracy wykwalifikowanego REHABILITANTA z umiejętnością masażu leczniczego. 605 079 054.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  APARTAMENT W PIENINACH, 150 m2 + DZIAŁKA REKREACYJNA ogrodzona, GARAŻ w budynku w podpiwniczeniu. Atrakcyjna cena! 507 148 019.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię montażystę stolarki okiennej i drzwiowej z doświadczeniem. 502 712 588.
 • PRACA | dam
  Restauracja Górska w Białce Tatrzańskiej zatrudni kelnerkę ala carte praca w godzinach 13.00-21.00 lub obsługa bufetu śniadaniowego 7.00-13.00 Zapewniamy atrakcyjne wynagrodzenie. Zapraszam do kontaktu. 608506785 rest.gorska@gmail.com www.restauracjagorska.pl
  Tel.: 608506785
 • PRACA | dam
  KUCHARZ/KA, PIZZER/KA, KELNER/KA, POMOC KUCHENNA z doświadczeniem, do karczmy w Bukowinie Tatrzańskiej. Możliwość zamieszkania. 602755354, 888457083.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • USŁUGI | inne
  PRACOWNIA KRAWIECKA/SZWALNIA - PRZYJMIE ZLECENIA - KRAWIECTWO LEKKIE - odzież sportowa z dzianin, tkanin bawełnianych i dresowych. ODZIEŻ DO ZAKŁADÓW PRACY, DO HOTELI/PENSJONATÓW - pościele, poduszki dekoracyjne, ręczniki, itp. - Z WŁASNĄ GRAFIKĄ/LOGO (druk, sublimacja, haft). ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY - Pracownia Krawiecka, tel. 665 048 392, malgorzata.surmanska@o2.pl
 • PRACA | dam
  Hotel "Sabała" w Zakopanem zatrudni OSOBĘ NA REKREACJĘ HOTELOWĄ. Bardzo prosimy o kontakt osobisty w recepcji hotelu przy ulicy Krupówki 11, tel. 18 20 150 92 lub mailowy na adres: recepcja@sabala.zakopane.pl
 • PRACA | dam
  Hotel Sabała w Zakopanem zatrudni OSOBĘ NA RECEPCJĘ. Praca na cały etat, wymagana znajomość języka angielskiego. Prosimy o składanie CV w recepcji hotelu przy ulicy Krupówki 11 lub przesyłanie mailem na adres: recepcja@sabala.zakopane.pl
 • USŁUGI | budowlane
  ŁAZIENKI, PŁYTKI, PANELE, MALOWANIE itp. 796 544 016.
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy OSOBY DO PUNKTU GASTRONOMICZNEGO OD JUŻ - SPRZEDAŻ GOFRÓW I WINA GRZANEGO - KRUPÓWKI. Kontakt: 533 226 109.
 • PRACA | dam
  Karczma na Krupówkach - zatrudnimy PRACOWNIKÓW NA BAR ORAZ KELNERÓW. Od już. Zakopane. Kontakt: 533 226 109.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
 • PRACA | dam
  Dom Opieki zatrudni opiekunkę na pełen etat. Pewna i stała praca. 698673260 swiatkowska.w@wp.pl
  Tel.: 698673260
  E-mail: swiatkowska.w@wp.pl
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  Korale naturalne-sznury różnej długości i wielkości,atrakcyjne ceny. 601966713
  Tel.: 601966713
2022-01-27 09:00 Kubki dla zdobywców czterech wież 2022-01-27 08:00 Zamiast szuflowania ścinają... palmy 2022-01-27 07:00 Od cinkciarza do ministra 4 2022-01-26 22:08 Strażacy wezwani na Małe Żywczańskie w Zakopanem 2022-01-26 22:06 Nie żyje zasłużony ratownik GOPR 2022-01-26 21:40 Te małżeństwa z Poronina są ze sobą od 50 lat 2022-01-26 21:29 Pożar stolarni w Podwilku 2022-01-26 20:59 Chodniki w Zakopanem przypominają piaszczystą plażę 7 2022-01-26 20:15 Jest okazja! Możesz spędzić dzień z ratownikami TOPR 2022-01-26 19:48 Wybierz się do Galerii Jatki 2022-01-26 19:30 Na Krupówkach turystów nie brakuje, a niebawem rozpoczną się warszawskie ferie 2022-01-26 18:45 Ograniczenia w urzędzie w Szczawnicy 2 2022-01-26 18:00 Staranowana przez narciarza dziewczyna poszukuje świadków zdarzenia (WIDEO) 32 2022-01-26 17:59 Na biegówkach po parku 2022-01-26 17:59 Samochód ratowniczo-gaśniczy dla druhów z Kiczor 2022-01-26 17:45 Od Columbo do Karpiela. Spotkanie z Mariuszem Koperskim i konkurs dla czytelników 2022-01-26 17:13 Zmiana terminu zawodów balonowych 2022-01-26 16:30 Dlaczego nie wpuścili jej na trasę? Warszawiance odpowiada PKL 2 2022-01-26 16:27 Wieczór flamenco w Teatrze Witkacego 2022-01-26 15:45 Urząd jest otwarty, ale proszę nas nie odwiedzać bez ważnych powodów 1 2022-01-26 14:54 Utrudnienia w Tylmanowej 2022-01-26 14:15 W Tatrach padł rekord. Czy góry to wytrzymają? 9 2022-01-26 13:28 Zarzuty w sprawie śmiertelnego pobicia w Nowym Targu 2022-01-26 13:05 Kossowskiego świat nitek i barw 2022-01-26 12:59 Uwaga! Zmiany w organizacji ruchu na granicy w Chyżnem 2022-01-26 12:15 Amatorzy do sztalug! Wraca popularny konkurs 2022-01-26 11:30 Dodatkowe karetki. Jedna z nich na Podhalu 2 2022-01-26 11:20 Na co zwrócić uwagę wybierając pakiet medyczny? 2022-01-26 10:40 W całej Polsce ponad 52 tysiące zakażeń. Na Podhalu 178 4 2022-01-26 10:00 Dzieci rodzą dzieci 7 2022-01-26 09:00 Z dużej chmury żaden śnieg. Opady dopiero od piątku 2 2022-01-26 08:00 Co można zostawić w PSZOK-u? 2 2022-01-25 22:15 Spowodował kolizję i pojechał dalej - wpadł po sygnale kierowcy 2 2022-01-25 21:30 Jak powinno wyglądać skrzyżowanie ul. Ludźmierskiej z torami? 2022-01-25 20:45 40 lat Związku Podhalan w Ochotnicy Górnej 2022-01-25 20:00 Trasy biegowe jak marzenie - tylko zapiąć narty 2022-01-25 19:30 Wraca nauka zdalna do szkół! Minister podał na jak długo 16 2022-01-25 19:15 Koronawirus wśród personelu nowotarskiej pediatrii 3 2022-01-25 18:30 Stoch i Kubacki wracają do skakania w Pucharze Świata 2022-01-25 17:45 Prawników jest troje a miasto płaci kary za bezczynność burmistrza 2 2022-01-25 17:00 Popsuł się śmigłowiec TOPR 6 2022-01-25 16:30 Biały Dunajec zaprasza na Paradę Gazdowską 2022-01-25 16:15 Turysta utknął na Jaworzynie Kamienieckiej w Gorcach 2 2022-01-25 15:30 Najpierw opady śniegu, a później silny wiatr. Ostrzeżenia meteo 1 2022-01-25 14:45 Wiemy, co się stało z dzwonem na Kasprowym Wierchu 4 2022-01-25 14:29 Doskonały pierwszy przejazd Maryny Gąsienicy Daniel. W drugim było gorzej 2 2022-01-25 14:15 Jak tu się przebić, skoro parkujący zastawili pół ulicy 9 2022-01-25 14:00 Frajda dla dzieci pod Nosalem (WIDEO) 2022-01-25 13:18 Tygodnik Podhalański na Gigancie (WIDEO LIVE) 2022-01-25 13:15 Wolna Podhalanka 2
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2022-01-27 08:46 1. Dokumenty dobrze popierających zostały zniszczone aby nikt się nie czepiał.Nie tylko dokumenty tego pana,takich wielu na szczytach władzy. 2022-01-27 08:42 2. Zniszczył ? Jesteście pewni że zniszczył ? Fakt że są dla was niedostępne nie oznacza że nie istnieją . A może aktualny posiadacz teczki gdzieś sobie spokojnie siedzi i popija herbatkę . Np na Nowogrodzkiej ? 2022-01-27 08:38 3. Dlaczego chodniki są sypane solą a potem nieodśnieżane?Tam gdzie nie ma soli jest dobrze. 2022-01-27 08:23 4. To za co brali podwyżki jak teraz będą siedzieć w domach? To jakieś koszmarne nieporozumienie co się dzieje w administracji, samorządzie, całej strefie publicznej. Czyste jaja z ludzi sobie robią. 2022-01-27 08:19 5. Na cholerę solicie drogi? Bez soli nie byłoby tego syfu. Tu nie Warszawa. Drogi powinny być na biało. 2022-01-27 07:18 6. Dziękuję panie redaktorze ,pisałem kiedyś o tym na forum ,nie wstawiluscie, widzę że przyszliście po rozum do głowy . 2022-01-27 07:12 7. Prześledzić kto weryfikował w 1989 roku dokumenty w Nowym Sączu - będzie wiadomo kto je zniszczył i czyje jeszcze dokumenty zostały zniszczone... 2022-01-27 01:39 8. Jaka "staranowana przez narciarza"? Kto tu komu zajechał drogę? Nie można tak jeździć, trzeba patrzeć co się dzieje dookoła. Jeżeli jest tu czyjaś wina to niestety, ale tej poszkodowanej. Gdy jest sporo ludzi na stoku, trzeba jeździć krótkimi zakosami, a nie ciąć przez całą trasę w poprzek. I dobrze że jest film, sąd będzie miał łatwiejszą robotę. Miałem kiedyś podobne zdarzenie, ale na lodowisku. Dziewczyna wyszła z boksu prosto przede mnie. I też najpierw były pretensje, że ją staranowalem, ale po obejrzeniu filmu z monitoringu zostałem przeproszony. Tam na szczęście skończyło się na paru siniakach. Pani z artykułu życzę zdrowia, ale nie wróżę powodzenia w sądzie. 2022-01-26 23:40 9. ej dziunia wina jest ale po twojej stronie!!!!! 2022-01-26 23:31 10. @Ja - cyt."po drugie udowodnić trzeba że do złamania doszło w momencie uderzenia a nie upadku." - Wiesz, naprawdę płakałem ze śmiechu. Nie wiem czy ktoś mógłby wymyślić większą bzdurę. Startuj do kabaretu, masz duży talent :-)))
2022-01-26 15:58 1. WYSZEDŁ MU PRZYPADKIEM JEDEN SKOK W ŻYCIU A ROBIĄ Z NIEGO BOHATERA NA WIEKI ..,ŻENADA... 2022-01-23 09:13 2. Korzystniejsza byłaby nauka angielskiego a nie pajacowanie na nartach za moje pieniądze. 2022-01-15 12:44 3. Swietne, piekne zdjecie no13. I dziewczyna i piekna i swietna. Oddaje idealnie i sport, i wysilek, rywalizacje. I kobiecosc. Foto roku nie tylko TP. 2022-01-02 18:11 4. Przepiykniy ! Glosno godome - Dziynkujyme ! ''Kolynde barz piyknom spiywome dzis przeciy Niek siy nom weseli Betlejymskiy Dzieciy '' . 2021-12-19 16:49 5. Skansen to kiedyś naprawdę żył za czasów"Wolowatej" były tam noclegi, dobre jedzenie, pełno turystów.Na drodze stało po kilkanaście autokarów a teraz... co widać na zdjęciach... 2021-12-15 04:39 6. Na zdjęciu 42 możemy zobaczyć, że podobnie jak prawo budowlane oraz prawo o ruchu drogowym, na Podhalu nie przyjął się również obowiązek zasłaniania nosa i ust w przestrzeniach zamkniętych, w tym wypadku w kościele. 2021-12-10 12:42 7. Dobrze, że czarodziej z Krainy KK poświęcił. Inaczej mogłaby odpaść od ściany. Uff. 2021-12-10 11:57 8. to nie święty Mikołaj tylko Mikołaj. A różnica jest ogromna św. Mikołaj był biskupem, a ten w Tylmanowej to amerykański krasnal 2021-12-05 00:39 9. Teksty Pana Szpilki zawsze były dla mnie ciekawe, regularnie czytam je w "Tatrach". Przy czym ciekawe to za mało powiedziane ! Przede wszystkim wskazujące nowe kierunki myślenia, a więc inspirujące, motywujące do głębokiej refleksji. Zamierzam kupić tę książkę. Dzięki Bogu za takich ludzi :)) 2021-11-16 19:26 10. I bardzo dobrze ,że odbyło się bez rac, wrzasków Bąkiewicza i jego nacjonajistów. Święto Odzyskania Niepodległości, to święto wszystkich, którzy mieszkają w granicach naszego kraju i czują się Polakami. Nie ważne jakiego jesteś wyznania, jakiego koloru skóry i na którą partię głosujesz. Oglądasz skoki narciarskie i alpejski Puchar Świata, hokej, koszykówkę ( w której wielu kolorowych graczy), czy telewizyjne seriale. Polska to nasz wspólny dom. Nie dajmy się dzielić nieodpowiedzialnym politykom.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania

FILMY TP

Bojcorka

Album TP