2021-09-15 19:46:11

Reklama

Zakopane

Nie jesteśmy petentami, to władze powinny nam służyć. Głos mieszkańca ul. Zwierzynieckiej

Reklama

Mieszkańcy ul. Zwierzynieckiej w Zakopanem protestują przeciwko planom władz, które chcą wyciąć drzewa i zbudować parkingi przy posesjach. Do naszej redakcji dotarł list od jednego z mieszkańców.

W poniedziałek pisaliśmy o wizji lokalnej, w czasie której plany gminy tłumaczył mieszkańcom wiceburmistrz Tomasz Filar. Pisaliśmy o tym tu: [24tp.pl] Nie chcemy betonozy - protestują mieszkańcy. Na Parcelach Urzędniczych odbywa się wizja lokalna (WIDEO, NA ŻYWO)

Dziś publikujemy list od mieszkańca, który nie mógł wziąć osobistego udziału w spotkaniu:

Szanowny Panie V-ce Burmistrzu Miasta Zakopane
Od: mieszkańca dzielnicy Parcele Urzędnicze

Chciałbym zabrać głos w debacie dotyczącej zaskakujących nas, mieszkańców dzielnicy, planów zagospodarowania infrastruktury drogowej. Dowiedzieliśmy  się o niej pocztą pantoflową, choć okazuje się, że projekty są mocno zaawansowane i pochłonęły spore środki z kasy miasta. Próby zapoznania się ze szczegółami projektów spotykały się z ostracyzmem.

Nie mogłem wziąć bezpośredniego udziału w spotkaniu mieszkańców dzielnicy z przedstawicielami Urzędu Miasta, ale dzięki przekazowi on-line zapoznałem się z przebiegiem spotkania.

Dyskusja była spontaniczna. Jednak z punktu widzenia roli administracji zarządzającej zasobami gminy, wyraźnie uwypukliła punkt sporny, dzielący mieszkańców dzielnicy od ich reprezentantów na poziomie zarządzania Gminą.

Przechodząc do meritum.
Gmina w rozumieniu społeczeństwa jest zdefiniowana jako :
jednostka stanowiąca wspólnotę samorządową (mieszkańcy) oraz odpowiednie terytorium, tj. obszar możliwie jednorodny ze względu na układ osadniczy i przestrzenny, jak również więzi społeczne i gospodarcze zapewniające zdolność wykonywania zadań publicznych.
Innymi słowy : Gmina (od niem. Gemeinde) to ludzie, to społeczność, która  może odnosić się także do innych wspólnot .
Tak więc całkiem, podsumowując,  gmina w większości społeczeństw jest wspólnotą mieszkańców, którzy wybierają swoich reprezentantów, mających dbać o ich dobro oraz  interesy.

W tym przypadku także poprzez układ wyborczy, gmina, czyli mieszkańcy, pośrednio wybrała Pana, Panie Burmistrzu.
Niestety w naszych realiach „gmina“ kojarzy się raczej  z Urzędem Gminy, czyli miasta, którego urzędnicy wykonują funkcje społeczno-zawodowe w imieniu mieszkańców.

Skąd więc konflikty, skoro urzędnicy zostali pośrednio wybrani głosami mieszkańców, a jednak  nie realizują oczekiwań i interesów członków wspólnoty, czyli rzeczonej „Gminy“ ?
Są jednak przykłady pozytywne .
Wójt Gminy Kościelisko,  Roman Krupa znakomicie realizuje cele gospodarczo- społeczne, współdziałając ze wspólnotą mieszkańców Kościeliska, na bieżąco informując ich o potrzebach, zadaniach  i realizacjach urzędu ich reprezentującego. Wypracował, poprzez media społecznościowe, wzór kontaktu urzędnika państwowego z mieszkańcami. Pewnie w cuglach wygra kolejne wybory.
Reasumując.
Panie V-ce Burmistrzu. Szwajcarzy jako wielonarodowa społeczność i (górska jak nasza ), gdzie zasady demokracji we wspólnym zarządzaniu własnym krajem przy pomocy referendum, są ewenementem na skalę światową, posługują się prostą i zrozumiałą dla wszystkich zasadą: „jeśli coś się nie popsuło, to nie naprawiaj“.
Zatem: chodnik buduje się dopiero wtedy i tam , gdzie stali  mieszkańcy wydeptają wcześniej ścieżkę w trawie. 
Nazwisko i adres znane redakcji.
Ps. Panie vice-ce Burmistrzu paradoks polega zatem na tym, że to nie my mieszkańcy jesteśmy petentem gminy,  ale to urzędnicy sprawujący swoje funkcje w naszym imieniu  pełnią wobec nas role służebną… Co powinno być oczywistością.

 

 


Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
... 2021-09-16 10:39:26
Do nie mieszkaniec... Już gołym okiem widać do powstaje na działce Pana K. Mury parteru opierają się wręcz o ogrodzenie! Baner informujący o sprzedaży apartamentów prezentuje inny budynek! A gdzie część działki biologicznie czynna? Chyba u sąsiada na przeciwko. Kto na to pozwolił?!
Swoją drogą ciekawy jest fakt, że zanim nie rozpoczęła się owa budowa to żaden urzędnik nawet nie pomyślał o wydzierżawieniu terenu zielonego lub nawet dzikich parkingów przy posesjach... Pan Filar co niedziela chodzi tą drogą do Kościoła, a nie pomyślał czy ktoś te tereny dzierżawi czy nie! Mieszkańcy na pewno by za dzierżawę zapłacili, ale nikt o tym nawet nie pomyślał, ani nie zaproponował. Dzielnica i uliczki były zapomniane, dopóki Pan K. nie rozpoczął owej budowy. Teraz nagle trzeba kanalizację poprawić i chodniki zrobić i parkingi muszą powstać! Dla kogo?
urzędnik na swoim 2021-09-16 10:11:18
@Paweł, obejrzyj materiał filmowy z tej wiadomości https://24tp.pl/n/85496 lub bezpośrednio https://www.youtube.com/watch?v=7E9F-XUb8T4
Oglądać od 29 minuty. Merytoryczna wypowiedź.

Konserwator wypowiada się w drugiej części filmu. Warto obejrzeć całość by porównać poziom wypowiedzi burmistrza i Pana konserwatora Pawła Dziubana, który nota bene, sam wpisywał dzielnicę do rejestru i mam nadzieję że nie pozwoli jej zurbanizować. Mieszkańcy bronią między innymi 27 drzew (tyle jest w projekcie, a ile przy okazji wytną urzędnicy to ich), które mają iść pod topór w imię chorej strategii rozwoju, forsowanej przez urzędnicze stado baranów.
Pan konserwator z Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków iż dzielnica jest wpisana do rejestru jako "strefa szczególnej ochrony, enklawa domów w ogrodzie gdzie chroni się symbiozę powierzchni zielonej z zabudową, z tym że ważniejsza jest powierzchnia zielona, chroniony jest układ urbanistyczny oraz zespół budowlany".
I o to walczą MIESZKAŃCY wbrew urzędnikom biegającym na pasku deweloperów, którzy nie potrafią przeczytać ze zrozumieniem decyzji o wpisie do rejestru lub w ogóle jej nie widzieli na oczy.
hrabia Z 2021-09-16 10:00:28
Panstwo korzystacie i Panstwa goscie z pasa zieleni nie należącego do was.Wasi goscie parkują przed waszymi domami na nie waszym terenie, dzieki temu macie duze ogrody.
Uprzywilejowani mieszkancy, wasi uprzywilejowani letnicy wracając w nocy z krupowek wydzieaja japy, sikaja po plotach, zostawiaja a nawet rozbijaja butelki. To sa ludzie ktorzy wracaja do waszych pensjonatow a tu Hrabia , wycinanie drzew,skandal, my tu chcemy enklawy:P)
zawlaszczyliscie ziemie i parkujecie na niej i wasi klienci, ja w takim razie bede parkowal u was w ogrodzie
nie mieszkaniec 2021-09-16 09:48:04
do truteń:
popatrz może kolego na plan zagospodarowania terenu na którym toczy się budowa pana K. Niby na razie budynki jednorodzinne, a na banerku jak byk: sprzedaż apartamentów. Poczekamy do zakończenia budowy i rozpoczęcia sprzedaży. A pózniej zawiadomienie do prokuratury, ale nie w Zakopanem, bo tu trzeba zbadać kto z radnych i UM zagłosuje za zmianą MPZ
A 2021-09-16 09:27:28
Hrabia Zamoyski w grobie się przewraca! Parcele podarował ludziom wykształconym, inteligencji po to, aby ten teren wyglądał jak wygląda po dziś dzień - domy w ładnie utrzymanych i wypielegnowanych ogrodach. To była klasa społeczna, a teraz ludzie bronią starych wartości, a urzędnicy? Czy to, aby na pewno ta sama inteligencja co ponad 100 lat temu? Jedynie Konserwator Zabytków to człowiek, którymi kierują wartości i wiedza i chwała mu za to, że broni tego uniaktowego jeszcze terenu
Paweł 2021-09-16 08:34:10
A co w tym temacie ma do powiedzenia Konserwator Zabytków. Wszak obszar Parceli Urzędniczych jest objęty ochroną konserwatorską.
kierowca123 2021-09-16 07:26:38
gdyby to władza miała być dla obywateli to pis by nigdy nie rządził. Ale ciemny lud tego nie rozumie
Porażka 2021-09-16 06:56:31
Ludzie pomyślcie trochę... Miasto pęka w szwach! W sezonie życie w Zakopanem to jest udręka. Zamiast dbać o charakter i przyrodę w tym mieście, to włodarze robią wszystko, żeby patoturystom było jeszcze wygodniej. Zamiast chronić enklawe, zróbmy parkingi. Nie! Nie wpuszczajmy tyłu turytów do miasta. Ile aut stanie na takiej ulicy Zwierzynieckiej? Kilka, może 10. I dwa parkometry do tego. I to ma niby pomóc? A nawiązując do wypowiedzi o deweloperce, to ziemię deweloperom sprzedają, przynajmniej na parcelach, osoby które w ogóle w Zakopanem nie mieszkają, tylko nieruchomości odziedziczyli. I jest to szara strefa. Mieszkania kupują zamożni z dużych miast, bo mieszkańca Zakopanego nie stać. Apartament jest wynajmowany, a podatku nikt za to nie odprowadza. Do takich miejsc przyjeżdżają osoby, nie wszyscy oczywiście, co dalo się zobaczyc w te wakacje - madki z Brajankami, Biedronka pełna i wszystko za bon turystyczny. To jak miasta na tym zyskuje długofalowo? Kto korzysta? Zakopane już przypomina tandetny lunapark
tisa dajep 2021-09-16 06:30:15
"PS Proponuje aby wszyscy zwolennicy dalszego brukowania zgłosili swoje roszczenia w formie petycji do Prezydenta miasta Krakowa o wybudowanie parkingu na krakowskich Błoniach." -czyli, że co, że zwolennicy dalszego brukowania zgłaszają swoje roszczenia o wybudowanie parkingu na zakopiańskich Równiach Krupowych? Porównujcie porównywalne, albo...... proponuję zmienić nick. Z niedotleniony na niedo........ny.
Ciekawe 2021-09-16 02:30:04
Ciekawe jak płacom podatki te parkingi przydrożne na posesjach prywatnych.
Rezes 2021-09-16 01:39:32
Zwinoc aswald i będzie ok. Nalać nakładkę na starej pardalowce zapraszam tygodnik podhalański do zobaczenia tej ulicy a też płacimy podatki.
Gvqv 2021-09-15 23:34:06
Strasznie mnie boli to co dzieje się z tymi bocznymi spokojnymi uliczkami. Już prawie przy każdej z nich stoi deweloperski kloc.
Modrzejewskiej - jeden wielki plac budowy, ulica zmieniła się nie do poznania w kilka lat. Przykładów można mnożyć.

Wielu komentujących tu pisało, że miasto służy turystom a nie mieszkańcom. Bzdura! Miasto jedynie służy patologicznej turystyce masowej. Nie mówię tu o sylwestrowym festiwalu discopolo, lecz ogólnie. Wiele działań sprowadziło turystykę w mieście do tego, że Turysty przez duże T już prawie nie ma.
Ile to atrakcji typu kino 7d, ile tandetnych pamiątek na bazarze pod skocznią. Rzygać mi się nieraz chce jak na to patrzę. A turysta masowy z zadowoleniem wyciąga na tę rzeczy kasę z portfela.

Miasto ma opracowaną strategię rozwoju, natomiast nie mam pojęcia, na ile zgodna jest większość działań miasta z tą strategią. Zakopane i Podhale mają olbrzymi potencjał, ale przez brak współpracy i odważnych sensownych działań szanse przelatują nam przez palce, a od obecnie obranej drogi w pewnym momencie może nie być odwrotu.
urzędnik na swoim 2021-09-15 23:13:49
Jakie koszty poniesie deweloper za remont zniszczonej przy budowie drogi? Dlaczego podmieniał znaki drogowe na dopuszczające większy tonaż? Dlaczego to miasto, czyli mieszkańcy, a nie deweloper ma ponieść koszty remontu? Podobno jest podpisane zobowiązanie do naprawienia szkód powstałych przy budowie. Czy ktoś już je oszacował i na jaką kwotę?
Chwała Panu konserwatorowi za obronę niematerialnych wartości. A skompromitowanym sołtysom mówimy stanowcze nie!
niedotleniony 2021-09-15 22:47:29
Konkrety szanowny Panie są takie że na chwilę obecną udział zieleni w przestrzeni pobocza wynosi około 75%, a utwardzana przestrzeń niestety się powiększa. Chwała Konserwatoriów Zabytków za to, że zwrócił uwagę na możliwość przywrócenia zieleni, a nie wybrukowaniu całej dzielnicy, która automatycznie straci charakter oraz tożsamość zielonej części miasta i przestanie być atrakcyjnym spacerniakiem dla Zakopiańczyków. Bo coś mi się zdaje że Zakopiańczycy tam spacerują, a ludzie nie będący mieszkańcami nawet przyległej dzielnicy przejeżdżali tak szybko samochodem że nie mieli okazji zaznać uroków tej enklawy spokojnego spaceru ale starają się mieć najwięcej do powiedzenia.

PS Proponuje aby wszyscy zwolennicy dalszego brukowania zgłosili swoje roszczenia w formie petycji do Prezydenta miasta Krakowa o wybudowanie parkingu na krakowskich Błoniach.
Truteń 2021-09-15 22:07:38
"Deweloperka rujnuje to miasto pod względem architektonicznym (...) Mieszkańcy na tym nie zyskują..."

No dobrze, a kto tej strasznej deweloperce sprzedał działeczki pod budowę? Czasem nie mieszkańcy?

Mnie też wkurzają te wszystkie budowy, ale deweloperzy chyba ziemię kupili legalnie, od właścicieli, prawda?
Konkrety proszę! 2021-09-15 21:44:44
Co wiadomo? Po pierwsze: Władze samorządowe chcą zbudować miejsca parkingowe. Po drugie: Jakiś anonimowy autor listu do władz samorządowych napisał do tychże władz ogólniki o tym że władze powinny służyć społeczeństwu. Co poza tym wiadomo? Nic nie wiadomo!!! Czy budowa miejsc parkingowych jest służbą społeczeństwu? Czy może zaniechanie budowy miejsc parkingowych jest służbą społeczeństwu? Na czym polega konflikt pomiędzy autorem listu a władzami? Z listu nie wiadomo!!!!
qaz 2021-09-15 21:26:13
Porównanie do demokracji szwajcarskiej. Hahahahahah. Za 200 lat. Poza tym Szwajcaria olała UE, bo uznała, że się opłaca i nie poświęcą swojej wersji demokracji mimo wymiernych kosztów pozostawania poza UE.
Chłop 2021-09-15 21:24:41
Do... Używaliście jak swoje tylko czy ktoś płacił dzierżawę a władza się wymienia co kilka lat.
Zakopane schodzi na psy 2021-09-15 20:55:36
Zakopane popada w ruinę! Ostatnie miejsca o historycznym walorze niszczy się!!! Liczy się kasa. Na całym świecie takie miejsca poddaje się ochronie, a u nas dla kasy, góral i urzędnik pozwoli zniszczyć wszystko! Deweloperka rujnuje to miasto pod względem architektonicznym i pozwala "szarej strefie" rozwijać się w najlepsze! Mieszkańcy na tym nie zyskują... Porażka... Władarze tego miasta powinny uderzyć się w pierś
domek na parcelach 2021-09-15 20:43:56
A może taniej i bezpieczniej będzie zamiast przebudowy, postawić znak "Strefa zamieszkania"!
... 2021-09-15 20:41:22
To nie chodzi o zieleń i parkingi, tylko o budowę przy Zwierzynieckiej! Ktoś pozwolił na wybudowanie dobrze znanemu w Zakopanem deweloperowi molocha (co widać gołym okiem, a baner pokazuje coś innego) i ani kanalizacja, ani infrastruktura drogowa nie była i nie jest do tego dostosowana. Ktoś wydał zgode na te budowę i teraz miasto na siłę, robi mieszkańcom "dobrze", a raczej deweloperowi, który już znaki drogowe zamieniał i inne atrakcje fundował. P.S. do Chłop... miasto od dobrych 20 lat miało w nosie te kawałki zieleni przy posesjach i gdyby nie mieszkańcy to by wyglądały jak zarosła w dziczy
Blokoś 2021-09-15 20:35:15
Czyli betonoza mieszkańców jest lepsza od tej co chcą robic urzędnicy? A oni działają tylko według tego co napisal czytelnik "Zatem: chodnik buduje się dopiero wtedy i tam , gdzie stali mieszkańcy wydeptają wcześniej ścieżkę w trawie."
Prawda 2021-09-15 20:33:22
Ja tez chcę zabudować cała działkę, którą dostałem za grosze, auta moich letników - turystów / petentów/ stawiać na miejskim i jeszcze obcych przepędzać. Powtórka z rozrywki jak likwidowano parking na Oswalda balzera tylko tam chcieli parkingi darmowe. Robić robić wszyscy chcemy mieć ładne ulice. W innej części Miasta pytali by czemu tak długo musieli czekać.
jarząbek 2021-09-15 20:17:23
Dlaczego mieszkańcy tej ulicy zawłaszczają publiczny pas drogowy pod prywatne parkingi???
Chłop 2021-09-15 20:09:45
Jachalem dziś specjalnie tam i już wiem oco chodzi mieszkańcy sami zrobili parking na zieleni miejskiej. Ładnie kostkom wyłożone i teraz im to zburzom i zbudujom parking miejski i trzeba będzie płacić. Jeszcze jestem za poloczeniem ulicy do pomnika Sabały. Podobny problem co Bulwary Słowackiego też poloczyc z ulicom Broniewskiego.
Antybaca 2021-09-15 20:07:27
Ostatnio gdy dzwoniłem do UM bardzo opryskliwa kobieta od opłat miejscowych też nazwała interesantów petentami. Tam rządzi ustrój: urzędnik to pan, interesant to petent.

Reklama
 • PRACA | dam
  POKOJOWA Praca od zaraz. Zatrudnimy osobę do sprzątania apartamentów w Białce Tatrzańskiej, z możliwością zakwaterowania. Możliwa umowa o pracę,stabilne warunki zatrudnienia, dobre wynagrodzenie, miła atmosfera. kontakt pod numerem tel. 668 850 500.
 • PRACA | dam
  KARCZMA SZAŁAS KURNIAWA ZATRUDNI POMOC KUCHENNĄ - Zakopane Jaszczurówka - 608 842 830.
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Kupie działke za gotówke w okolicy Jeziora Czorsztynskiego-Czorsztyn Kluszkowce okolica. tel 660797241 b12.pl.
 • USŁUGI | budowlane
  ROBOTY W KAMIENIU, ADAPTACJA PODDASZY, REMONTY itp. 732 996 358.
 • PRACA | dam
  Hotel "Sabała" w Zakopanem zatrudni OSOBĘ DO SPRZĄTANIA POKOI. Oferujemy umowę o pracę. Bardzo prosimy o kontakt osobisty w recepcji hotelu przy ulicy Krupówki 11 lub tel. 18 20 150 92.
 • PRACA | dam
  Hotel "Sabała" w Zakopanem zatrudni OSOBĘ NA REKREACJĘ HOTELOWĄ. Bardzo prosimy o kontakt osobisty w recepcji hotelu przy ulicy Krupówki 11 lub tel. 18 20 150 92
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Sprzedam działka budowlana w Witowie o powierzchni 1571m2 blisko wyciągu tel. 660797241 b12.pl
 • PRACA | dam
  Hotel w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni: - Kucharzy/ młodszych kucharzy - Panie do przygotowywania śniadań - Kelnerów/ kelnerki - Recepcjonistki/ Recepcjoniści Praca stała bądź dorywcza, elastyczny grafik pracy, stabilne warunki zatrudnienia. 507645428natalia25-92@o2.pl
  Tel.: 507645428
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Nowe domy w zabudowie bliźniaczej z garażem Nowy Targ atrakcyjne osiedle tel 660797241 b12.pl. 660797241marekg@b12.pl
  Tel.: 660797241
 • PRACA | dam
  PKL Horeca Sp. z o.o. jest Spółką wchodzącą w skład Grupy PKL, jednego z największych pracodawców na Podhalu. Poszukujemy osób na stanowisko: SPECJALISTA DS. KONTROLI I GOSPODARKI MAGAZYNOWEJ. Miejsce pracy: Zakopane. OPIS STANOWISKA: - Weryfikacja zgodności i poprawności dostarczonych dokumentów, - Wprowadzanie dokumentów do systemu, - Kontrola procesów magazynowych i prawidłowego obiegu dokumentacji, - Uczestnictwo w rozliczaniu inwentaryzacji w tym identyfikacja niedoborów i nadwyżek, - Sporządzanie raportów pokontrolnych i poinwentaryzacyjnych, - Poszukiwanie możliwości optymalizacji przepływu danych i proponowanie zmian usprawniających, - Uczestnictwo w opracowywaniu nowych procedur i instrukcji dla pracowników. WYMAGANIA: - Wykształcenie średnie lub wyższe - preferowane kierunki: ekonomia, finanse, administracja, zarządzanie, - Skrupulatność, rzetelność i zaangażowanie w wykonywanie obowiązków, - Umiejętność analitycznego myślenia i wyciągania wniosków, - Sprawne posługiwanie się pakietem Microsoft Office, - Kreatywne podejście do realizowanych tematów, - Wielozadaniowość i dobra organizacja pracy własnej, - Mile widziana znajomość gospodarki magazynowej (program LSI), wiedza z zakresu procesów magazynowych i obiegu dokumentacji, doświadczenie w pracy z analizą danych. OFERUJEMY: - Możliwość zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, - Pracę w rozwijającej się firmie, - Stabilne warunki zatrudnienia, - Atrakcyjne wynagrodzenie + system premiowy. APLIKACJE zawierające CV prosimy przesyłać na: rekrutacja@pkl.pl z dopiskiem: "Specjalista ds. kontroli i gospodarki magazynowej". Skontaktujemy się z wybranymi kandydatami. Prosimy o dopisanie oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.
 • PRACA | dam
  POLSKIE KOLEJE LINOWE S.A. są liderem wśród operatorów kolei linowych w Polsce. Jednym z największych pracodawców na Podhalu, zatrudniającym ponad 300 osób. DOŁĄCZ DO NAS! Obecnie poszukujemy osób na stanowisko: PRACOWNIK W DZIALE KSIĘGOWOŚCI. MIEJSCE PRACY: Zakopane. OD KANDYDATÓW OCZEKUJEMY: - Wykształcenia min. średniego; - Mile widziane doświadczenie w Dziale Księgowości, - Znajomość zagadnień z zakresu księgowości i podatków; - Bardzo dobrej umiejętności planowania i organizacji pracy; - Zdolności analitycznych; - Skrupulatności i rzetelności w wykonywaniu zadań; - Komunikatywności; - Umiejętności pracy w zespole; - Znajomości pakietu MS Office w szczególności MS Excel. OFERUJEMY: - Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, - Możliwość zdobywania doświadczenia w rozwijającej się firmie, - Bogaty pakiet socjalny w tym m.in. ubezpieczenie na życie finansowane przez pracodawcę, - Ciekawą pracę w młodym i dynamicznym zespole. APLIKACJE PROSIMY PRZESYŁAĆ NA ADRES: rekrutacja@pkl.pl z dopiskiem: "PKL KSG". Informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi kandydatami. Prosimy o dopisanie oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.
 • PRACA | dam
  Zakopane. Przyjmę na stałe DO PRACY W PENSJONACIE - ŚNIADANIA, SPRZĄTANIE. 604 501 801.
 • PRACA | dam
  Restauracja Adamo przyjmie do pracy kucharza, pizzera, kelnera, pomoc kuchenna.. 606951331
  Tel.: 606951331
 • PRACA | dam
  KIEROWCĘ z prawem jazdy kat B do hurtowni spożywczej w Zakopanem. 602 74 31 38
 • PRACA | dam
  Pensjonat w Zakopanem zatrudni na stałe POKOJOWĄ. 666378357.
 • PRACA | dam
  Pensjonat w centrum Zakopanego zatrudni PRACOWNIKÓW RECEPCJI. CV proszę wysyłać na adres: recepcja.rekrutacja@wp.pl lub kontakt telefoniczny: 666378357.
 • PRACA | dam
  Hotel Toporów w Białce Tatrzańskiej zatrudni kelnera/ kelnerkę- praca stała lub sezonowa, możliwość zamieszkania. 698763582topor@toporow.pl www.toporow.pl
  Tel.: 698763582
 • PRACA | dam
  Restauracja "Tunel" zatrudni pizzera na stałe. Umowa o pracę, wysokie wynagrodzenie. 600356497
  Tel.: 600356497
 • PRACA | dam
  Praca całoroczne Pensjonat Kościelisko najlepiej osoba wielofunkcyjna Kelnerka Pokojowa Kucharka możliwe zakwaterowanie i wyżywienie. 600 011 905 info@gorskipalacyk.pl
  Tel.: 600
 • PRACA | dam
  PRACA OD ZARAZ! Wynagrodzenie do 9 000 zł netto! Serwis sprzątający: Vorarlberg Austria. Chcesz być częścią naszego zespołu? Dołącz do nas! Prześlij nam swoje CV na adres: office.cowa@gmail.com.office.cowa@gmail.com
 • PRACA | dam
  AMW Rewita w Kościelisku przyjmie do pracy na stanowisko: -Kucharz/Kucharka możliwość zakwaterowania. Informacje pod numerem telefonu: 785 925 567 pn-pt 8-15, E-mail: j.slodyczka@rewita.pl
 • PRACA | dam
  POSZUKUJĘ ASYSTENTKI STOMATOLOGICZNEJ lub OSOBY CHĘTNEJ NA TO STANOWISKO (po maturze, DO PRZESZKOLENIA) - Zakopane. 793 333 072 (po godz. 19)
 • PRACA | dam
  Hotel Skalny*** w Zakopanem zatrudni na pełny etat lub umowę zlecenie Recepcjonistkę/Recepcjonistę. Kontakt: 182019100 praca@wo-ma.events.
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzory: jarzębina i parzenica (60/80), krokusy. GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI ENERGICZNĄ OSOBĘ DO KUCHNI. 601 533 566, 18 20 64 305
  Tel.: 601 533 566
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI OSOBY DO PRACY W WEEKENDY, ŚWIĘTA. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI KELNERKĘ - PRACA STAŁA. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI OSOBĘ DO PRACY ZA BAREM. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  Restauracja w Białce Tatrzańskiej zatrudni osobę stanowisko kelnerka/kelner Oferujemy atrakcyjne wynagrodzenie, elastyczny grafik. Zapraszam do kontaktu. 608506785 rest.gorska@gmail.com www.restauracjagorska.pl
  Tel.: 608506785
 • PRACA | dam
  Firma w Zakopanem zatrudni PANIĄ DO SPRZĄTANIA i MAGAZYNIERA/-KĘ (praca na noc). 604 102 804, 602 285 793, 601 512 211.
 • PRACA | dam
  NORWEGIA (Oslo) - BUDOWLAŃCY. Zatrudnimy na warunkach norweskich pomocników, tynkarzy, malarzy, dekarzy. Języki obce NIE wymagane - praca tylko z pracownikami z Podhala. Praca całoroczna, również w zimie. Zjazdy do kraju co 1-3 tygodnie (samolot) wg. własnego uznania. Pełna elastyczność co do wyjazdów do kraju. Zarobki od 15-25 Euro /godz. Zapraszamy. Tel. 667 602 602.
 • USŁUGI | budowlane
  PŁYTKI, PANELE, SZPACHLOWANIE, MALOWANIE itp. 796 544 016.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  LAS Z GRUNTEM ROLNYM, 8000 m, obrzeża Zakopanego. 607 506 428.
 • PRACA | dam
  Karczma na Krupówkach - zatrudnimy PRACOWNIKÓW NA BAR ORAZ KELNERÓW. Od już. Zakopane. Kontakt: 533 226 109.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2021-09-18 21:30 To nie powinno się zdarzyć - cała Lipnica płakała dziś na pogrzebie Mateusza (WIDEO) 2021-09-18 20:45 Sukces strongmana z Podhala 2021-09-18 20:00 Rowerowe zakończenie sezonu na Harendzie 2021-09-18 19:15 Nie lubię mówić o planach, które nie są w trakcie realizacji 2021-09-18 18:30 Chcecie przenieść się do średniowiecza? Zapraszamy na Głodówkę (WIDEO) 2021-09-18 17:54 Artyści z Zakopanego w Szalom 2021-09-18 17:45 Bóg jest kobietą 2 2021-09-18 17:19 Śmigłowiec TOPR poleciał w rejon Rysów 2021-09-18 17:13 Trebunie Tutki zagrają dziś na Babiogórskiej Jesieni (WIDEO) 2021-09-18 17:00 Kobiety Babiej Góry, Beskidów, Karpat 2021-09-18 15:56 Pożar autokaru w Skomielnej Białej 2021-09-18 15:30 Małolipnicanie na dachu Beskidów 2021-09-18 14:45 Zagłosuj na podtatrzańskie atrakcje 2021-09-18 14:00 Znamy szczegóły wczorajszego wieczornego wypadku w Nowym Targu 2021-09-18 13:15 Zapraszamy na wspinaczkę na Staroleśny Szczyt (WIDEO) 2021-09-18 12:30 Tatry cię rozgrzeją 2021-09-18 11:43 Dziś pogrzeb mężczyzny śmiertelnie pobitego w Zakopanem 6 2021-09-18 11:30 Codzienny raport covidowy 3 2021-09-18 10:45 Niedźwiedzia rodzina spaceruje po Zakopanem (WIDEO) 2021-09-18 10:00 Trzeba się szkolić, aby ratować innych (ZDJĘCIA) 2021-09-18 09:00 Samochód przed Żabką zaparkował na całym chodniku. Kobieta chciała go ominąć 22 2021-09-18 08:00 Bach i mistrzowie francuscy w Dworku Gościnnym w Szczawnicy 2021-09-17 22:36 Nie będzie sklepów otwartych w niedziele? Sejm uszczelnił przepisy 9 2021-09-17 22:14 Zderzenie skutera i auta osobowego w Nowym Targu 2021-09-17 21:50 Podhale pokonało Unię Oświęcim! 2021-09-17 21:29 To nie było łatwe zadanie. Oblicza Frasobliwego - konkurs rozstrzygnięty 4 2021-09-17 20:38 Rabczańskie bulwary nadal wybrakowane 4 2021-09-17 19:45 Będzie nowy most graniczny 2021-09-17 19:20 Znikająca sesja 8 2021-09-17 19:13 Obwodnica jeszcze na kreślarskich deskach. Który wariant wybrać? 4 2021-09-17 19:06 Członkowie Ruchu Polska 2050 w Nowym Targu 2021-09-17 18:48 Straż Gminna z Kościeliska kontra kierowcy qadów 10 2021-09-17 17:42 Niebieska krew 1 2021-09-17 17:32 Nowe parkingi bez wiedzy mieszkańców, a miasto zakorkowane. Radny chce dyskusji o komunikacji 31 2021-09-17 17:01 Mieszkańcy Kalisza zatrzymani w sprawie śmiertelnego pobicia w Zakopanem? 2021-09-17 16:45 Niedźwiedź w Pieninach 2021-09-17 16:10 Ulica Jagiellońska zamknięta. Sienkiewicza dwukierunkowa 2021-09-17 16:02 W Tatrach Słowackich bez szczepienia nie przenocujesz w schronisku 2 2021-09-17 15:15 Brama w Gorce. Z Miasta nawet przez bród się nie dostaniesz 5 2021-09-17 14:53 Jesień w Tatrach. Pokaż jak jest piękna 2021-09-17 14:30 30 urodziny ośrodka turystycznego PKL Palenica w Szczawnicy 2021-09-17 13:45 To była Golgota Wschodu. Dzień Sybiraka w Zakopanem (WIDEO) 3 2021-09-17 13:15 Mistrzami nie zostali, ale zawojowali boisko (WIDEO) 2021-09-17 13:00 Powiat tatrzański nadal świeci na czerwono. Tu pięć nowych zakażeń koronawirusem 1 2021-09-17 12:15 Deszczowe korki i deszczowe Krupówki 3 2021-09-17 11:57 Kobieta z urazem głowy, mężczyzna przygnieciony ciągnikiem 2021-09-17 11:30 Znaleźli na Hali Krupowej, szukali koło Świnnej 2021-09-17 10:45 Leje i leje. Dziś deszczowy dzień, kiedy poprawi się pogoda? 2021-09-17 10:23 Ciągle leje, ale na razie niewiele strażackich interwencji 2021-09-17 10:15 Tak się zdenerwował w pracy, że się upił i pojechał samochodem
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2021-09-18 20:58 1. " Oby nie było jak z tym, który przesiedział przez pomyłkę niewinny 18 lat." -@temida, no właśnie, dzięki komu tak się stało? Stetryczałemu i starokawalerskiemu prezesowi? Jego do tego nie mieszaj! @tutejszy, w necie aż huczy od tego, że to pazerne - jakże by inaczej- górale, czyli tutejsi. Wynika z tego, że.... ty. Z kim, z innym tutejszym, czy mieszkańcem, a może zakopiańczykiem z wyboru? 2021-09-18 20:53 2. Masz rację Kwatyra Koper zostają reszta pomińmy milczeniem. A tak nieśmiało chcę zapytać czemu to opozycja Ciepliński , Karkula i Hajdyła który steruje z drugiego miejsca nie donoszą do prokuratury na obecną władzę tak jak to bez przerwy robili na poprzedników. 2021-09-18 19:56 3. Dziadkiem Mrozem to się straszy dzieci. 2021-09-18 19:53 4. To nie prawosławny teolog tylko Żyd i oszust. 2021-09-18 19:38 5. No szlag człowieka trafia jak czyta te bzdury....czy żonatemu, mężatce już nic od życia się nie należy,tylko dom i dzieci. Rodzina przeżywa dramat...a hejt się sypie nadal...szok 2021-09-18 19:16 6. "Bóg jest kobietą" Ta.... Bóg w ciążę zaszła poprzez zabieg InVitro, ale nie urodziła, bo... no wiecie, Bóg postępowo poddała się aborcji. A w raju wszyscy byli wegetarianami, zaczęli jeść mięso dopiero po tym, jak pisowcy rzucali kamieniami do dinozaurów. I tak zaczęło się ubó(j)stwo. 2021-09-18 18:46 7. Dzicz przyjechała do Zakopanego wyszaleć się, no i się wyszalała... 2021-09-18 18:17 8. @End - sztuką jest nawet namalować. Wjazd z Nowotarskiej na plac pod Gubałówką - brak linii zatrzymania, a szerokość drogi sugeruje pierwszeństwo na plac, zresztą znak od Nowot. jest słabo widoczny. Czyli sytuacja jak było na skrzyżow. Chyców Potok i droga do Szymonka. Parę dzwonów w tym miejscu spowodowało zmianę organizacji ruchu. Brak linii rozdzielających na wyjeździe z placu pod G na Nowot. Przyjezdni ustawiają się z prawej do skrętu w lewo. Proste jak drut do upłynnienia ruchu, ale po co myśleć. Nie ma komu usprawnić to co jest. A resztę jak mówisz, po co malować jak zlezie i zaś się ktoś będzie czepiał. 2021-09-18 17:43 9. A nie czasem w ZZ Top? 2021-09-18 17:43 10. Na deser, dla straszących statystykami: "Do siedleckiej prokuratury wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez kilkanaście pielęgniarek z oddziału kardiologicznego w siedleckim szpitalu wojewódzkim. Ma ono polegać na ingerencji w dokumentację medyczną pacjentów. Celem antydatowanych wpisów miało być uzyskanie dodatku covidowego, który wynosi aż 100% pensji." Ciekawe ilu pacjentom dopisały zarazę, co nie? Ciche przyzwolenie zwierzchników pewnie tez było. Musiała któraś mieć resztki sumienia i wygadała. A jak myślicie, co dzieje się w innych szpitalach w kraju? A te 5 osób na Podhalu to jak myślicie? Zaraza czy dodatek kowidłowy? Czy można ufać zarazowym statystykom?
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania

FILMY TP

Bojcorka

Album TP