Reklama

2021-10-26 21:30:41

Zakopane

Dostaliśmy pięć, a stracimy osiem milionów złotych

Tak wygląda rządowe wsparcie dla Zakopanego.

Urząd miasta poinformował, że mamy z Rządowego Funduszu Polski Ład dofinansowanie wysokości 4,9 mln zł. To celowa dotacja na inwestycję Centrum Wsparcia Rodzin w Chorobie NASZ DOM przy ul. Kościelnej 7. Inwestycja bardzo w Zakopanem potrzebna, lecz niech radość z rządowego wsparcia nie przesłoni realiów tej pomocy. 

Rząd nie ma swoich pieniędzy. Żeby dać na ten czy inny projekt w danym mieście - musi te pieniądze zdobyć. Np. kosztem ubytków w podatku PIT, z jakiego dochody czerpią gminy. Stąd niedawne protesty zrzeszonych w Związku Miast Polskich w Warszawie. Związek informuje, że za rządowy "Polski Ład" zapłacimy my wszyscy.

"Społeczności lokalne w ciągu 10 lat stracą 145 mld zł, podczas gdy budżet centralny zyska per saldo 27 mld - piszą w komunikacie przedstawiciele Związku Miast Polskich. - Na kolejnych zmianach stracą zwłaszcza miasta, których budżety są oparte na udziałach w PIT. Warszawa obliczyła, że straci 1,7 mld, Kraków 0,5 mld zł, Wrocław ponad 400 mln zł, Poznań ponad 300 mln zł, Gdańsk ok. 250 mln zł.

Dlatego ZMP i Unia Metropolii Polskich stworzyły kalkulator strat, który pozwala w internecie sprawdzić ile poszczególne miasta i gminy stracą przez rządowy projekt. Pokazuje to też strona https://natwojkoszt.pl/miejska/, na której można sprawdzić, ile dane miasto na prawach powiatu, gmina miejska, miejsko-wiejska lub wiejska straci na "Polskim Ładzie" w 2022 r. W przypadku Zakopanego chodzi o 8,7 mln złotych strat. 

rav

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
realista 2021-10-28 15:11:15
coming out
Skomentuje krótko
PiS to jednak debeściaki
Winien cały Świat, Europa , Od nich nic nie zależy. A jest takie coś jak vat, akcyza podatki. Można obniżyć ? Można
Czemu nie obniżają? Pamiętam stare spoty jak Jarosław Prezes z kanisterkiem w 2011 roku mówił że wystarczy obniżyć akcyze i cena benzyny spadnie.
Podobne piniendzy jest w bród.
Czy ktoś kto głosował na PiS może to wyjaśnić? Bo tylko znafca PiSu zrozumie tę logikę.
Supcio 2021-10-28 10:47:28
"Jestem spokojna, że po roku 2019 polski prąd zdrożeje dla odbiorców.
Sulik; Nie zdrożeje, pani premier..
Kopacz: Nie zdrożeje "

No i nie kłamała :-D (przynajmniej w pierwszym zdaniu, mimo, że Sasin wielokrotnie się zarzekał: "prąd nie zdrożeje!", "nawet jak zdrożeje to będą dopłaty dla wszystkich!", "nawet jak zdrożeje to będą dopłaty dla niektórych!".
I co? I Gówin!

Glapiński, Morawiecki, Kaczyński zarzekają się, że jest świetnie, że mamy dużo piniendzy, że żadne piniondze z UE (ani sama UE) nie są nam potrzebne.
To czemu akcycy nie da się obniżyć (10 lat temu się dało), czemu 21 (dwudziestu jeden) podatków Brąka nie mogą zlikwidować tylko dokładają kilkadziesiąt nowych?

"Spurek kazała UE" - no świetny argument!
Stryk 2021-10-28 09:59:26
Komuniście i socjaliście wszystko jedno czy ma sekretarza z Moskwy czy komisarza z brukselki.
coming out 2021-10-28 08:27:45
@realista , jak jesteś taki realista , to odpowiedz tylko na jedno pytanie , no, może na dwa.
Ceny ropy , prądu , gazu szaleją tylko w Polsce? W żadnym innym państwie w Europie , na świecie nie podrożały ? I drugie pytanie , zielony ład i emisje CO2 mają wpływ na cenę węgla , czy ne ? To PiS wprowadził ten zielony ład ? To PiS handluje emisjami dwutlenku węgla ? PiS wprowadził te regulacje w 2009 roku ? W ogóle PiS rządził w Europie w 2009 roku ? To PiS podpisywał Pakiet Klimatyczny w 2014 roku ? To PiS wtedy mówił : "Jestem spokojna, że po roku 2019 polski prąd zdrożeje dla odbiorców.
Sulik; Nie zdrożeje, pani premier..
Kopacz: Nie zdrożeje "
Chłopie , ogarnij się , może mniej spędzaj czasu za kółkiem a więcej odpoczywaj , bo widać jesteś przemęczony tą jazdą. I nie bredź mi tutaj , że Niemców , czy innych w zachodniej Europie stać na podwyżki , bo dużo zarabiają. Bo nie o to chodzi , kogo na co stać i ile kto pracuje na litr paliwa, tylko o to , że podwyżki i ceny szaleją wszędzie. A PiS wszędzie nie rządzi.
coming out 2021-10-27 22:43:07
@realista , ceny ropy , gazu na europejskich , ba , światowych giełdach , to.....strategia PiSu? Zielony ład i Unijny system handlu uprawnieniami do emisji CO2 też? Ale ten PiS wpływowy. I wy miernoty chcecie z nim wygrać w Polsce , kiedy on rządzi światową gospodarką wodząc za nos wszystkie potęgi tego świata.
realista 2021-10-27 22:24:13
dziadeek
Do tej pory nie było żadnego szaleństwa cenowego. Były sezonowe wahania cen rzedu kilka procent, ktoś tę gospodarke rozregulował. Bo jesli wegiel drożeje o 50 % to kogo mam winić? No jasne ze rzadzących. Kto jest przy wladzy? Zdaje mi się że PiS.
Nie bede kupował na zapas wszystkiego, bo chyba nie czasy komuny ( chyba ze robimy powrót).
PiS nie wie jak to wszystko zatrzymać, Jest duża presja płacowa budżetówki, a trzeba tez tu płace podnieść bo sa tragiczne, suwereny domagają sie nie juz 500+ ale co najmniej 800+. jakieś urojone projekty z powiekszaniem armii.
Miał byc tani gaz z USAi Kataru, bo żeśmy sie na Rosje obrazili. No to bedziemy mieć gaz droższy o 70%
Jeżdże dość dużo i odczuwam cene benzyny,
Za chwile dojdzie podwyższenie cen usług bo każdy jakoś kalkuluje biznes.
Najbardziej żałosne jest to porównywanie do poprzednich rządów. To może wróćmy sie do czasów sredniowiecza
Nie patrze do tyłu , patrze do przodu. Miło byc normalnie a jest chaos, tępa prymitywna propaganda.
I prosze mnie nie wciągać w jakieś przepychanki ideologiczne bo mnie to zupełnie nie interesuje.
Patrze swojego biznesu
realista 2021-10-27 21:37:57
coming out
Jakie idiotyzmy?
Jestem pełen podziwu dla genialnej strategii PiSu. Podaje prawdziwe ceny i wcale mnie one nie szokują. Ja moge zaplacić nawet 3 razy tyle ( stać mnie) aby PiS z kochanym Prezesem Jarosławem rzadzili jeszcze długo
Ich genialna strategia gospodarcz pozwala nam żyć z godnością, nie bedzie jakiś Tusk Donald pluł nam w twarz.
dziadeek 2021-10-27 21:35:16
@realista - alle się dałeś wyrolować!
Ja kupiłem 6 ton węgla grubego gat. 1 po 960 zł. tona. (na wiosnę)
We wpisie o 8.15 piszesz oczywistą prawdę - "Żeby dać trzeba zabrać."
Tylko że prawd jest wiele. N.p może być tak, że komuś się zabierze i to gdzieś zniknie.
PO prostu nie ma, gdzieś to zostaje "zakopane".
Pan prezydent Komorowski podpisał 21 (dwadzieścia jeden) podwyżek podatków.
Mnie najbardziej bulwersowały.
Podwyżka VAT na żywność z 3 do 5%, VAT na książki z 0 do 5%, VAT na ubranka dziecięce z 8 do 23%, podwyżka składki rentowej zus o 23%.
W tym też czasie, jak głoszono wszem i wobec, do naszego kraju płynęły szerokimi strumieniami, baa, rzekami unijne ejro.
I bilans syćka znomy! "Piniyndzy ni ma i nie bedzie".
Chcecie obalić kacze rządy?, mam dla Was radę.
Nie ogrzewajcie mieszkań, wyłączcie sobie prąd, nie wsiadajcie do samochodów, nie róbcie żadnych zakupów. Wytrzymajcie tak do wiosny.
Jak premier Morawiecki nie będzie miał do rozdawania dutków z vatu, to bedzie PO PiSe!!!
coming out 2021-10-27 20:49:17
@realista , pisz dalej swoje idiotyzmy , tymczasem prawda , REALNA prawda jest taka , że w Polsce dawno nie ma cen urzędowych. Reguluje rynek. Ceny paliw , gazu , surowców czy energii są regulowane. Przez giełdy światowe oraz ..... lewackie przepisy i regulacje unijne , w tym zielony ład i emisje CO2

Ale bądź sPOKOjny , będzie jeszcze drożej. Pani Spurek kazała UE podnieść VAT na jaja , mięso , masło , ryby... Wtedy będziesz pisał o cenach.
Ps. Zakupy rób tam , gdzie taniej. Ja za wszystkie te produkty płacę mniej , jedynie za buty więcej. Bo dobre , solidne buty kosztują , dawniej , za PO też kosztowały nawet i tysiąc złotych! Ale to reguluje RYNEK , nie POPiSy
realista 2021-10-27 19:58:11
Jest pięknie , jestem zadowolony z rządów PiSu. Właśnie dzisiaj kupiłem butle z gazem z 84 zł, 1 tone węgla za 1500 zł, 2 tony peletu po 1300 zł, zatankowałem 40 litrów benzyny po 6,07 zl, zrobiłem małe zakupy dla 6 osób za 200 zł( starczy do pojutrza), wymieniłem olej i przczyściłem klime w samochodzie za 890 zł, kupiłem pare butów męskich za 239 zł.
Kto tu mówi o drożyźnie i inflacji. Na pewno przeciwnicy PiSu i naszgo kochanego Prezesa Jarosława.
coming out 2021-10-27 18:37:43
@zły podatnik . Odpowiadam. Nie! nie będziemy już więcej głosować za oszustwami demagogią, populizmem, niekompetencją i rozkradaniem Polski , dosyć głosowania PO i wszelakiej maści lewactwo! Przekonał nas do tego twój prostacki komentarz , pełen chamstwa , arogancji , inwektyw , wyzwisk i nienawiści, prymitywie jeden!
qaz 2021-10-27 18:33:41
"Rząd nie ma swoich pieniędzy" - hehehehe ale odkrycie. Ale po 30tys kwoty wolnej to się należy. A jakby tak każdemu dać po tyle i więcej zmian nie robić ? To ile wtedy miasto straci ? Aaaaaaaaaaa ..... no właśnie.
wiktoria 2021-10-27 17:21:13
@kurrrze zawsze można oddać suwerenność, dla was jaki problem ''wczoraj Moskwa dziś Brukselaa '' i po długu a i wiadomość dla @zły podatnik tak my zawsze będziemy głosować za PIS bo pamiętamy '' nocną zmiane '' największy strzał w plecy świeżo odzyskanej niepodległości i kto to zrobił no kto, Pan Donald Tusk tak to właśnie on , to tak dla tych do informacji bo w TVN tego nie powiedzą ale przynajmniej cieszy postawa @tadka nawracającego się po latach do korzeni bo przecie ohrzcony no i my cieszymy się z tej 99 owieczki Pan Bóg z tobą i trzymaj się żony to prędzej znajdziesz się na łonie Abrahama
kurr 2021-10-27 15:19:12
źle państwo szlachta liczycie. kto dostał 5mln ? będzie pewnie następna galeria. 8 mln w plecy tylko dla budżetu miasta. zapominacie, że cały Ład jest za obligacje, które będą spłacać jeszcze nasze dzieci i wnuki, a na pewno nie PIS. długi Gierka przynajmniej zachód umorzył i nam się upiekło. teraz trzeba będzie płakać i płacić, bo żadne stany wojenne czy zmiany ustroju już nam nie pomogą.
zły podatnik 2021-10-27 14:59:55
Do wszystkich zwolenników śpiącego psychola kaczora i jego przydupasów: czy dalej będziecie głosować za oszustwami demagogią, populizmem, niekompetencją i rozkradaniem Polski ? Dalej?
tadek 2021-10-27 10:36:45
Eee to wina Tuska i tego okupanta z Brukseli , że nie chce tych co się należą Pisowi te 700 miliardów dać , a tu wierzyciele Rydzyk , okupant watykański Bąkiewicz ze swoimi brunatnymi i inni czekają .
coming out 2021-10-27 09:55:32
No , zaczęło się.
Po pierwsze: @kierowca123 , z Twojego tekstu " w normalnym kraju gdzie ludzie mają jakieś zasady moralne, mieliby może 2% poparcia" wynika , że do 2015 roku to był normalny kraj a ludzie mieli jakieś zasady moralne ,a teraz jest już nienormalny i ludzie nie mają żadnych zasad . To co się wtedy stało , tamci wyjechali i przyjechali inni , nowi , głupi i bez zasad ? Nastąpiła wymiana populacji ? Co Ty w tym kraju jeszcze robisz ?
Po drugie: @Mietek , Wy te oczy wyborcom PiSU próbujecie otworzyć już od 2015 roku . Z marnym skutkiem . Wasza nieudolność , czy może ludziom oczy otwarły się wtedy , w 2015 roku , po ośmiu latach rządów "świetnych" gospodarzy i "ekonomistów" ? Może jednak widzą , skoro w 2019 zagłosowali , jak zagłosowali . Tyle razy już zapowiadaliście armadeddon , katastrofę , zapaść finansową , Grecję i w ogóle że piniendzy ni ma i nie będzie , i co ? Fakt faktem , że w 2010 też zapowiadaliście , za pomocą pewnej książki , że PiS już się kończy. No to ludzie zobaczyli , jak się skończył.
Po trzecie: @gorolka , jak przyjedzie "w Zokopane" ten z Warszawy , ten , co już raz przyjechał do Ciotki Bułeckuli , z wiadomym skutkiem , będziesz imu grała "jesce piykniyj i glosniyj" i PO wiesz mu , "jacysciy byli weseli i SCYNSLIWI z ich gazdowanio'' . My będziemy mówić to co uznamy za stosowne i do tego , do kogo będziemy chcieli mówić.
Tymczasem , im więcej takich akcji , jak ten artykuł , tym bardziej jednym rośnie ,drugim spada ,bo ludzie mają oczy i widzą! Więc pozwólmy Wam mówić :-)
jarząbek 2021-10-27 08:59:33
Rudy wróci to POprostu stracimy 8 milionów, a 5 nie zyskamy. Taka różnica. Fur Deutschland
realista 2021-10-27 08:15:12
Co tu komentować. Głupote co niektórych komentujących.
Żeby dac trzeba zabrać. A najbardziej prymitywna propaganda PiSowska wmówi że PiS ma niegraniczone zasoby gotówki. A drukarki sie grzeją do czerwoności. Tak że przestaje to byc śmieszne. Ale co sie nie zrobi aby sie utrzymac przy władzy.
kierowca123 2021-10-27 08:00:30
Normalka. Komuna wraca. Jak można ciągle głosować na tych dojarzy? w normalnym kraju gdzie ludzie mają jakieś zasady moralne, mieliby może 2% poparcia
Jan 2021-10-27 07:15:59
No i co z tego jak GŁUPI POLAK dalej na nich zagłosuje " bo dają " :)
Iwona 2021-10-27 06:33:22
Rząd przekręt a ile jeszcze zajmie ludziom zrozumienie tego mechanizmu to inny temat.
obywatel ZMP 2021-10-27 04:23:53
Pewnie same autorytety patronują temu ZMP,tacy jak Balcerowicz i Rostowski?A czy ktoś oszacował straty jakie Polska poniosła w wyniku reform i sprzedaży naszych dóbr narodowych,przez owych panów?,,natwojkoszt"Już sama nazwa daje do myślenia.
gorolka 2021-10-27 03:42:06
Za takom przysluge to ... Jak przyjezdzajom w Zokopane ci z Warszawy to grojciy im jesce piykniyj i glosniyj a przy tym udajciy (tak jak to teroz robiciy) jacysciy weseli i SCYNSLIWI z ich ''gazdowanio'' . Cemu im o tym nie godociy ze to co robiom jest ''koslawe'' - bycmes ludziami i godojme o tym co nos ''boli'' a nie udajme scynsliwych w biydziy - dyc to przeciy folsywe !!!
Truteń 2021-10-27 01:09:46
Cieszcie się że w ogóle coś (od)dali z tego co zabierają.
Bo są przecież ważniejsze potrzeby, dziś Naczelnik Kaczuszko ogłosił był (gdy akurat nie drzemał) że "jesteśmy otoczeni wrogami" i trzeba nam armii 300 tysięcy luda.
Co prawda zapomniał dodać że przez ostatnie 6 lat ich rządów kasa która miała iść na wojsko (m. in. śmigłowce, drony, okręty), poszła na kupowanie głosów. O częściach zamiennych do zakupionych dawno temu "Jaszczombów" F-16 (z których połowa jest uziemiona i służy jako źródło części dla reszty) nawet ich piloci już nie marzą.
No ale teraz kasę mamy bośmy nadrukowali, więc może nawet do tych pięciu dronów z Turcji dokupimy jakieś uzbrojenie, a i na czwartego Black Hawka się znajdzie parę groszy.
Drżyjcie Czesi :D
wiktoria 2021-10-27 00:53:48
w każdym mieście w każdej gminie zrobić referendum czy mieszkańcy chcą płacić wyższe podatki czy kwota wolna od podatku ma być podniesiona , czy emerytury do pewnej kwoty mają być zwolnione od podatku i się okaże jak ludzie zaglosują ja naprzykład chcę by emerytów dalej obciążać podatkiem bo za darmo dostają pieniądze i żaadnej wolnej kwoty od nawet 1 złotego powinno się płacić podatek bo i tak ja nie płace podatku , więc czekam na referendum
Suweren 2021-10-27 00:04:41
Ten kalkulator to pewnie Czajkowski wymyślił z balcerorowiczem na tym folkscampusie w celu wiadomym 8 gwiazdek przełomowy program dla Polski. A pieniądze zostaną wyciągnięte z kieszeni pseudo przedsiębiorców co nie chcą płacić składek zdrowotnych i podatków uważając się przy tym za kreatywny kwiat narodu. Znam ich wielu ściemniaczy nareszcie się za to zabrali. Jakby tak jeszcze wytępić rolników co w blokach mieszkają albo za oceanem to dopiero by można było pobudować.
maniek 2021-10-26 23:33:22
juz szczujnia tygodnika podchalanskiego szuka aferek... zakopane straci....oczywisccie ze tak, jak bedziesz dalej pisał takie bzdury pseudo dziennikarzyno proPatologiObywatelskiej... oagranij sie sprzedawczyku
Mietek 2021-10-26 22:33:23
Próba otwarcia oczu wyborcom PiSu to walka z wiatrakami. Do ich głów takie argumenty nie trafią. Im dali do ręki 500 zł, a tego że wyciągnęli im w tym samym czasie 800 to za uja nie zobaczą. Tak samo z będzie z tym programem. Druga Grecja już niedługo.
kombajn 2021-10-26 22:28:35
a wiec zostaje całe 2 miliony na sylwestra marzeń?
maktostaki 2021-10-26 22:19:35
Jest na to sposób. Wydzierżawić Kurskiemu Rówień na noc sylwestrową za 20 mln. Stać go, płacimy mu 2 mld rocznie z podatków. Nawet nie poczuje. Ale kto się odważy wystawić rachunek? Bo na sołtysa nie można liczyć
fanfary 2021-10-26 22:17:04
Prawdziwi Polacy, katolicy i tak będą wniebowzięci a co dopiero górale. Przecież sołtys nie potrafi nawet latry uruchomić to co on by z tymi milionami robił? Pewnie się ucieszy że będzie mógł uczciwie powiedzieć że nie ma kasy na szalety i dalej nie będzie musiał nic robić. A wynagrodzenie i tak se podniesie. Proste.
I love poolannnd 2021-10-26 21:46:41
Polski ład was załaduje
Podholon 2021-10-26 21:44:24
Tak PiS wam daje wszystko za darmo 500+, dodatkową emeryture. Da i wam w PiS...de

Reklama
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Poszukuję do wynajęcia mieszkania dla 1 osoby na osiedlu Bór w Nowym Targu. 602 227 159, 606 123 437
  Tel.: 602
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM zatrudni KUCHARZA NA UMOWĘ O PRACĘ. Bardzo dobra płaca. Tel. 791 342 257.
 • SPRZEDAŻ | różne
  SPRZĘT ZIMOWY Z WYPOŻYCZALNI - NARTY, BUTY, KIJKI, SNOWBORDY - w dobrej cenie. 662 370 510.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię Panią do pracy na stoisko pod Gubałówką. 2-3 dni w tygodniu, mile widziane doświadczenie w handlu.. 889 795 800
  Tel.: 889
 • PRACA | dam
  Zatrudnię kierowcę KATEGORII D. Praca w Zakopanem +48 574 255 794.
 • PRACA | dam
  STACJA NARCIARSKA SUCHE k. Poronina zatrudni w gastronomii: GRILL , OBSŁUGA NA KARCZMIE. Praca w miłym zespole! Informacje:600595959.
 • PRACA | dam
  Ośrodek Wypoczynkowy w Zakopanem zatrudni POMOC KUCHENNĄ na umowę zlecenie. Praca całoroczna, 26 zł brutto za godzinę. 664 417 314.
 • PRACA | dam
  Do karczmy na Pardałówce: KELNER/-KA, KUCHARZ, POMOC KUCHENNA. 510 257 677, 512 922 119.
 • PRACA | dam
  Karczma w Zębie zatrudni: KUCHARZA, POMOC KUCHENNĄ, KELNERKI - 606 838 103.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  LAS Z GRUNTEM ROLNYM, 8000 m, obrzeża Zakopanego. 607 506 428.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  PENSJONAT w Kościelisku. 607 506 428.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  Korale naturalne-sznury różnej długości i wielkości,atrakcyjne ceny. 601966713
  Tel.: 601966713
 • NIERUCHOMOŚCI | pośrednictwo
  Nieruchomość kupie. 691 451 454Ustochow@wp.pl Ustochow@wp.pl
  Tel.: 691
 • PRACA | dam
  Przyjmę do pracy na stanowisko kelnera oraz kucharza. Praca od zaraz, na stałe ,dobrze płatna. 600 035 355 tary@interia.eu
  Tel.: 600 035 355
 • PRACA | dam
  PKL Horeca Sp. z o.o. jest Spółką wchodzącą w skład Grupy PKL, która oferuje całoroczny, kompleksowy zakres usług turystyczno-wypoczynkowych oraz posiada własną bazę noclegową i restauracyjną. Jest też jednym z największych pracodawców na Podhalu, zatrudniającym ponad 300 osób. DOŁĄCZ DO NAS! Obecnie poszukujemy osób na stanowisko: SPECJALISTA DS. SPRZEDAŻY I MARKETINGU. Miejsce pracy: Zakopane. OPIS STANOWISKA: - Opracowywanie ofert dla pobytów grupowych oraz ich aktywna sprzedaż, - Zarządzanie i monitoring kanałów OTA, - Wdrażanie nowych kanałów sprzedaży usług noclegowych w zarządzanych obiektach, - Zarządzanie stronami www obiektów noclegowych oraz redagowanie ich treści, - Opracowywanie polityk sprzedaży w obiektach, kalkulacja i wdrażanie pakietów pobytowych, zarządzanie dostępnością, - Analiza działań sprzedażowych i marketingowych w oparciu o wskaźnik zyskowności i ROI, - Analiza konkurencji, - Monitorowanie budżetów sprzedażowych i ich optymalizacja, - Współpraca z podwykonawcami i dostawcami usług, - Przygotowanie i aktualizacja dokumentacji, - Proponowanie i wdrażanie nowych rozwiązań, raportowanie, - Zapewnienie najwyższej jakości obsługi gości, - Dbanie o pozytywny wizerunek Grupy Kapitałowej. WYMAGANIA: - Wykształcenie min. średnie, - Doświadczenie w obszarze revenue, marketingu i sprzedaży w branży hotelarskiej min. 4 lata, - Innowacyjność, kreatywność i pomysłowość, - Lekkie pióro, - Bardzo dobra organizacja pracy, - Proaktywne podejście do powierzanych zadań, - Umiejętność pracy w grupie, - Mobilność, prawo jazdy kat. B, - Bardzo dobra znajomość pakietu MS Office, - Umiejętność negocjacji, - Mile widziana znajomość systemów operacyjnych: LSI, KWHotel, - Dodatkowym atutem będzie umiejętność obsługi programów graficznych oraz zdolności fotograficzne. OFERUJEMY: - Pracę w rozwijającej się Firmie, - Możliwość zatrudnienia na podstawie umowy o pracę lub umowy o współpracę, - Stabilne warunki zatrudnienia, - Atrakcyjne wynagrodzenie plus system premiowy. APLIKACJE zawierające CV prosimy przesyłać na adres: rekrutacja@pkl.pl z dopiskiem nazwy stanowiska: "PKL Horeca Specjalista ds. sprzedaży i marketingu" Informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi kandydatami. Prosimy o dopisanie oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.
 • PRACA | dam
  KUCHARZ/KA, PIZZER/KA, KELNER/KA, POMOC KUCHENNA z doświadczeniem, do karczmy w Bukowinie Tatrzańskiej. Możliwość zamieszkania. 602755354, 888457083.
 • PRACA | dam
  KELNER / KELNERKA do hotelu w Zębie. Na pełny etat lub dorywczo. Tel. 604 224 334 (w godz. 10-18), praca@redyk.pl
 • PRACA | dam
  KONSERWATOR - PRACOWNIK GOSPODARCZY do hotelu w Zębie. Praca stała na 1 lub 2 dni w tyg. Tel. 604 224 334 (w godz. 10-18).
 • PRACA | dam
  KUCHARZ / KUCHARKA do hotelu w Zębie. Praca stała zmianowa. Tel. 604 224 334 (w godz. 10-18), praca@redyk.pl
 • PRACA | dam
  Potrzebny pracownik budowlany (młody), może być do przyuczenia. 791 669 932.
 • PRACA | dam
  Restauracja Zakopiańska szuka KELNEREK/ÓW (również śniadaniowych), KUCHAREK/ARZY ŚNIADANIOWYCH i OSÓB ZMYWAJĄCYCH! Świetne warunki pracy, wsparcie zespołu, umowa. 660532732restauracjazakopianska@gmail.com
 • PRACA | dam
  Zatrudnię pracownika do produkcji drożdżówki i pączków. Możliwość przyuczenia. Pełne zatrudnienie i dobra płaca. Piekarnia Raba Wyżna tel. 881933550. 881933550Marcin.talaga@gmail.com
  Tel.: 881933550
 • PRACA | dam
  Akademia Bystrzak poszukuje trenerów zajęć dla dzieci. Zajęcia odbywają się popołudniami oraz w weekendy. Poszukujemy studentów filologii, bądź osób z płynnym angielskim, osób lubiących zajęcia plastyczne oraz trenerów zajęć sportowych dla dzieci.. 797 446 880biuro@nowy-targ.bystrzak.org www.bystrzak.org
  Tel.: 797
 • PRACA | dam
  Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem prowadzi nabór na stanowisko GŁÓWNY KSIĘGOWY. Termin składania ofert: 08.12.2021r. (godz. 12:00). Szczegóły: https://bip.cos.pl/3303/24-11-2021-nabor-na-stanowisko-glowny-ksiegowy
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ ARCHITEKTA, niezbędna znajomość Archicada i dyspozycyjność. Interesujące tematy, dobre honorarium - Tel. 601 544 244
 • PRACA | dam
  STACJA NARCIARSKA POLANA SZYMOSZKOWA zatrudni na sezon zimowy KASJERKI BILETOWE. Wymagana znajomość obsługi komputera. Informacje: 602 198 307
 • PRACA | dam
  STACJA NARCIARSKA POLANA SZYMOSZKOWA zatrudni na sezon zimowy: PRACOWNIKÓW OBSŁUGI KOLEI, PRACOWNIKÓW OBSŁUGI STOKU I NAŚNIEŻANIA, OBSŁUGĘ PARKINGU. Informacje: 601 628 584
 • PRACA | dam
  STACJA NARCIARSKA POLANA SZYMOSZKOWA zatrudni na sezon zimowy do pracy w gastronomii: PIZZERIA, BARMANKI, POMOCE KUCHENNE, OSOBY NA ZMYWAK. Informacje: 693 319 707
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DOM W CENTRUM JABŁONKI. 605 306 294.
 • PRACA | dam
  OŚRODEK WCZASOWY w Zakopanem przyjmie POKOJOWĄ i POMOC KUCHENNĄ na co drugi dzień. Etat. 693 638 619.
 • PRACA | dam
  DOM OPIEKI ZATRUDNI OPIEKUNKI, STAŁA PEWNA PRACA W ZAKOPANEM.. 698-673-260swiatkowska.w@wp.pl
  Tel.: 698
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  KUPIĘ DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ LUB ROLNĄ - ZAKOPANE, OKOLICE - 503 070 650.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Do wynajęcia dwa pomieszczenia, I piętro, pow. ok 140 m2. Możliwość do dostosowania do osoby wynajmującej - Waksmund. 603 656 796.
 • PRACA | dam
  Recepcjonistka, Kelnerka Hotel w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni kelnerkę, recepcjonistkę. Praca stała zmianowa, elastyczne godziny pracy, posiłki pracownicze. Szkolenie wdrażające, benefity pracownicze.. 507645428. .
  Tel.: 507645428
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • USŁUGI | inne
  USŁUGI SPRZĄTAJĄCE od A-Z szybko i solidnie, Margo-Estate www.margo-estate.pl, 666908909 lub 574929321 - Zapraszamy.
 • NIERUCHOMOŚCI | pośrednictwo
  MARGO-ESTATE Biuro Obrotu Nieruchomościami - Małgorzata Tomala, 606-909-461/ Prowadzenie Inwestycji od A do Z, www.margo-estate.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA LOKAL GASTRONOMICZNY Z WYPOSAŻENIEM. NOWY TARG BLISKO DWORCA AUTOBUSOWEGO 220 M2. 501012912
  Tel.: 501012912
 • PRACA | dam
  PRACA W WYPOŻYCZALNI NART -BIAŁKA TATRZAŃSKA Zatrudni pracowników do obsługi klienta lub serwisu. Kontakt telefoniczny pod nr. 603 754 431.
 • PRACA | dam
  "Zakopiańskie TBS" TKGK Sp. z o.o., jako firma zarządzająca budynkami mieszkalnymi wielorodzinnymi, poszukuje do pracy na etacie inspektora nadzoru z uprawnieniami budowlanymi. Oferujemy normowany czas pracy - pełen etat. 509628992 firma@ztbs-zakopane.pl www.ztbs-zakopane.pl
  Tel.: 509628992
  E-mail: firma@ztbs-zakopane.pl
  WWW: www.ztbs-zakopane.pl
 • PRACA | dam
  CUKIERNIA W ZAKOPANEM ZATRUDNI EKSPEDIENTKĘ. Tel. 604 102 804, 602 285 793, 601 512 211
 • PRACA | dam
  Firma w Zakopanem zatrudni MAGAZYNIERA/-KĘ (praca na noc) i PANIĄ DO SPRZĄTANIA. 604 102 804, 602 285 793, 601 512 211.
 • PRACA | dam
  Firma w Zakopanem zatrudni KIEROWCĘ. 604 102 804, 602 285 793, 601 512 211
 • USŁUGI | budowlane
  Remonty łazienek kompleksowe i profesjonalne wykańczanie wnętrz Firma Tellla Robert Łukasz Tel. 505 966 625
 • PRACA | dam
  NORWEGIA (Oslo) - BUDOWLAŃCY. Zatrudnimy na warunkach norweskich pomocników, tynkarzy, malarzy, dekarzy. Języki obce NIE wymagane - praca tylko z pracownikami z Podhala. Praca całoroczna, również w zimie. Zjazdy do kraju co 1-3 tygodnie (samolot) wg. własnego uznania. Pełna elastyczność co do wyjazdów do kraju. Zarobki od 15-25 Euro /godz. Zapraszamy. Tel. 667 602 602.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2021-12-04 16:45 Mikołajowy kiermasz dla każdego 2021-12-04 16:30 Tatrzańskie jeziorka zaczynają zamarzać (WIDEO) 2021-12-04 15:30 Śmierć na Sokolicy 2021-12-04 15:00 Obietnice panelowe 2021-12-04 14:15 Dramat na Sokolicy (aktualizacja) 2021-12-04 13:29 I znaleźli sposób by obejść przepisy, które sami ustanowili 1 2021-12-04 12:50 Zawiany szlak powyżej schroniska na Hali Kondratowej 2021-12-04 12:44 Góry na wyciągnięcie ręki, doskonała widoczność i gromkie sto lat! (WIDEO) 2021-12-04 12:27 Dziś w Kuźnicach spory ruch 2021-12-04 12:15 Ludzie z krakowskiej Tęczy zbadali dostępność Atmy w Zakopanem 2021-12-04 11:33 Tak wygląda droga wiodąca w stronę Łysej Polany i Morskiego Oka 2 2021-12-04 11:02 Trzy osoby zmarły, mamy 75 nowych zakażeń na Podhalu 1 2021-12-04 10:45 Góral z Szaflar na starcie Rajdu Barbórka w Warszawie 2021-12-04 10:21 Barbórkowy podwieczorek w Kmicicu 2021-12-04 10:00 Najemnik 2021-12-04 09:30 Namioty ustawione, scena też - niebawem pojawi się Święty Mikołaj 5 2021-12-04 08:50 Słoneczna sobota i prawdziwa zima na szlakach 2021-12-04 07:59 75 lat magicznych dźwięków (WIDEO) 2021-12-04 07:15 Trzcina Pascala w Jatkach 2021-12-03 22:01 Most na Poniczance rośnie w oczach 2021-12-03 21:33 Mikołajkowe wyzwanie dla czytelników 2021-12-03 20:46 Niedźwiedź - turystyczna atrakcja Zakopanego (WIDEO) 2021-12-03 20:44 Kroniki zakopiańskie Macieja Krupy (WIDEO) 2021-12-03 19:59 Przed nami mroźna doba. Temperatura odczuwalna nawet do minus 30 st. C. 2 2021-12-03 19:15 Otwiera się okienko Juliana Klamerusa 2021-12-03 19:13 Stoch najlepszy z Polaków. Kot zdyskwalifikowany 2021-12-03 18:40 W czasie układania torów w Poroninie wywróciła się koparka 1 2021-12-03 18:35 W niedzielę Dziadońcyne Granie 2021-12-03 18:30 Te obdarte reklamy chwały Zakopanemu nie przyniosą 1 2021-12-03 18:14 Policjanci z zakopiańskiej drogówki na granicy z Białorusią 4 2021-12-03 18:07 Wspominamy Zygmunta Pytlika. Zobaczcie materiał WIDEO 2021-12-03 17:15 Nad Czarnym Dunajcem powstaje most nowej zakopianki (WIDEO) 2021-12-03 16:34 Zmarł Zygmunt Pytlik 1 2021-12-03 15:55 Bardzo dużo zgonów po zakażeniu koronawirusem w powiecie nowotarskim 8 2021-12-03 15:45 Tunel za karę 1 2021-12-03 14:59 Karambol w Rabce (Aktualizacja) 1 2021-12-03 14:30 Małżeństwo z Zakopanego odnalazło się 4 2021-12-03 14:30 Na Krupówkach zaszczepisz się w aptece 3 2021-12-03 13:45 Domorosły drifter zdewastował boisko 4 2021-12-03 13:45 Jeśli nie przyspieszą tempa prac to na Sylwestra będzie katastrofa 16 2021-12-03 13:37 Dziś słońce i piękna zima. W weekend więcej chmur 2021-12-03 13:00 Dobiega końca remont ul.Kasprowicza 2021-12-03 13:00 W Okszy spotkamy się z Bożeną Wajdą 2021-12-03 12:52 Zaśnieżony wąski chodnik w niebezpiecznym miejscu 4 2021-12-03 12:48 Lulu szuka pracy 2021-12-03 11:35 Zakopiańscy radni zajęli się sytuacją na granicy Polski z Białorusią 10 2021-12-03 11:34 32 litry krwi przelali studenci Podhalanki 2021-12-03 10:50 Gaz się ulatnia 2021-12-03 10:00 Lump też brzmi godnie 1 2021-12-03 09:47 Bądź Mikołajem dla tych, którzy potrzebują krwi
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2021-12-04 15:03 1. W latach 80 i 90 byly wieksze sniegi, 95% albo i wiecej drog na podhalu utrzymywano na bialo, kierowcy nie mieli systemow abs,esp i calej reszty wspomagaczy jazdy, a wypadkow bylo mniej, autobusy malo kiedy utknely na podjazdach, bo jak kola zaczynaly sie slizgac to wszyscy go pchali. Teraz jasnie panstwo szlachta palcem nie kiwnie tylko narzeka. Pańcia z miasta zaplacila za wycieczke wiec pchac nie bedzie bo tipsy polamie. Kierowcy jezdzili polonezami, duzymi fiatami i innymi prostymi autami do tego z napedem na tyl. Dzis na drodze jak na zdjeciach sa zdolni ktorzy nawet duze 4x4 zagrzebia... Co sie dzieje z tyli ludzmi... 2021-12-04 14:09 2. Mają cabany nie od parady 2021-12-04 12:48 3. No, @tadek, Tobie by się koniecznie przydały. Tylko, czy... jakieś lekarstwa na Ciebie działają? 2021-12-04 12:28 4. Już wczoraj wieczorem jeździli po Zakopanem pierwsi, przyjezdni mistrzowie kierownicy, 20-30 km/godz. Zobaczyli odrobinę śniegu i lodu i powstał problem. Dlaczego tacy ludzie nie korzystają z autobusów, czy pociągów? 2021-12-04 12:24 5. górale od samego początku gadali to parowcom - ale dyrektor ich nie słuchał 2021-12-04 12:23 6. O amantadynie i prof.prof. Gielaku i Pospieszalskim: "Rozstrzygnięcie klinicznej skuteczności amantadyny będzie możliwe po zakończeniu toczących się obecnie badań. Do tego czasu szczepmy się - tak gen. Grzegorz Gielerak podsumował burzę w mediach społecznościowych wokół swojego wpisu. Wcześniej szef Wojskowego Instytutu Medycznego, powołując się na nowe doniesienia naukowe, przedwcześnie napisał, że amantadyna ma już "rekomendację do leczenia COVID-19". Wielu ekspertów go za to skrytykowało." 2021-12-04 12:05 7. Maseczka dużo czytasz i publikujesz. Mam nadzieję, że rozumujesz i wyciągasz wnioski. Prof. doc. dr hab. n. med. Kuna jest często cytowany przez kofederastów na przekór maseczkom i szczepieniom-niestety cytują wybiórczo i jak widać bez zrozumienia. 2021-12-04 11:56 8. DO XXX JA SIĘ MAM LECZYĆ KOLES KTÓRY JEST RADNYM CHCE KASOWAC PRZY WJEZDZIE PO 5 ZŁ.NA SERIO KTO TU SIĘ MA LECZYĆ NA GŁOWE. 2021-12-04 11:52 9. OD XXX A TY ZAJDAJ ŁOSCYPA DALEJ. 2021-12-04 11:34 10. I co z tego... Wielkie wydarzenie
2021-11-16 19:26 1. I bardzo dobrze ,że odbyło się bez rac, wrzasków Bąkiewicza i jego nacjonajistów. Święto Odzyskania Niepodległości, to święto wszystkich, którzy mieszkają w granicach naszego kraju i czują się Polakami. Nie ważne jakiego jesteś wyznania, jakiego koloru skóry i na którą partię głosujesz. Oglądasz skoki narciarskie i alpejski Puchar Świata, hokej, koszykówkę ( w której wielu kolorowych graczy), czy telewizyjne seriale. Polska to nasz wspólny dom. Nie dajmy się dzielić nieodpowiedzialnym politykom. 2021-11-14 23:27 2. Nic tylko siedzieć, opalać się i podziwiać. 2021-11-08 09:59 3. Jeden z górali ze zdjęć prowadzi też busa. Kiedyś jechałem z nim, przed busem zatrzymało się taxi na przystanku, gdzie nie wolno taksówkom stawać. On mało nie doszło do rękoczynów. Pan "piękny góral z obrazka" rzucał kur... i innymi. Po czym po kilkuset metrach sam się zatrzymał w miejscu niedozwolonym, by zabrać turystę. Na moje pytanie czemu to zrobił, mając na względzie sytuację z taxi, powiedział: wie pan, no czasem trzeba. Piękne typy o podwójnej moralności w zależności od sytuacji. W zasadzie mentalność nie zmieniła się wcale od czasów, które opisał J. Kurek w "Księdze Tatry". W jakimś sensie, to takie "krokodyle" człowieka. Potrzeba przynajmniej kilkunastu pokoleń. 2021-11-07 15:58 4. Brawo....Bartłomieju... 2021-11-02 23:52 5. Piękne Tatry :-) 2021-10-26 20:35 6. Uwielbiam takie obrazki, świetnie że wciąż są ludzie którzy podtrzymują pasterskie tradycje. 2021-10-26 20:13 7. cyś ty mnie widziała, cu ci fto pedzioł, ze jo na wiyrsycku, z owieckami siedzioł, ani mi fto godoł, ino jo widziała, jak siy na wiyrsycku. owiecka biylała. 2021-10-24 13:35 8. Izba Regionalna w Sromowcach Wyżnych to super miejsce do odwiedzenia. Polecam każdemu. 2021-10-24 12:27 9. Izba Regionalna w Sromowcach Wyżnych!! 2021-10-20 17:17 10. Kieześ do boru owiecki gnała, cemu ześ na mnie nie zawołała. Dyć jo wołała, nie słyseliście, muzyka grała, tońcyliście.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Album TP

Bojcorka

FILMY TP

Pożegnania