Reklama

2021-12-16 16:00:57

Reklama

Komentarz

Chwalcie burmistrza, bo jak nie to popamiętacie

Reklama

Szykany, plotki, pomówienia i tajemniczy lokalny nieprzychylny Zakopanemu magazyn.

Na niedawnej sesji zakopiańskiej Rady Miasta radni pytali władze o organizację Sylwestra Marzeń - dwa tygodnie temu na Równi Krupowej zaczęła powstawać sylwestrowa scena. W bardzo emocjonalnym wystąpieniu wiceburmistrz Agnieszka Nowak-Gąsienica nazwała pytania radnych o imprezę pomówieniami, szykanami. Nawiązała też do tekstu w Tygodniku Podhalańskim z zeszłego tygodnia, w którym nasi rozmówcy stawiali tezę, że Zakopane przestało być zimową stolicą Polski. To dokładny cytat z przemówienia pani wiceburmistrz: "Nie będę odnosić się do plotek, nie będę się odnosić do szykan ani do pomówień, które z tej mównicy przed chwileczką padały, dlatego że mało mnie interesuje to, co mówią na mieście, to, co plotkują ludzie albo co piszą w gazetach, które są nieprzychylne temu miastu. Miastu, które jest wyjątkowe i właściwie bezdyskusyjnie jest zimową stolicą Polski, bez względu na to, co napisano w naszym lokalnym magazynie. Zatrzymajmy się na faktach, a nie na plotkach przesyłanych przez osoby nieżyczliwe."

Ta wypowiedź nie może pozostać bez komentarza. Od dłuższego czasu obserwuję, że zakopiańskie władze tracą kontakt z rzeczywistością, a przede wszystkim z częścią mieszkańców. Pani wiceburmistrz zapomina, że Zakopane nie składa się tylko i wyłącznie z miłośników muzyki disco-polo, którzy zarabiają na turystach. Są także i ci mieszkańcy, którym nie podoba się organizacja tak wielkiej imprezy, którzy narzekają na brud, alkoholowe ekscesy, wrzaski, korki. Którzy mówią o tym, że taki koncert przyciąga turystę jednodniowego, zainteresowanego tylko krótką zabawą, który i tak nie zostawi w Zakopanem wielu pieniędzy. Słuchając przemówienia pani wiceburmistrz, przypomniało mi się wystąpienie Cyrankiewicza sprzed lat, który donośnym głosem obwieszczał, że każdy kto "odważy się podnieść rękę przeciw władzy ludowej, niech będzie pewny, że mu tę rękę władza ludowa odrąbie".

Jak to radny śmie zapytać o sylwestra? Dopytuje się jeszcze, ile on będzie kosztować, jak będzie zorganizowany. To pomówienia  i szykany, a do tego jeszcze ten lokalny magazyn, który napisał o tym, że od kilkunastu lat w Zakopanem nie otworzył się żaden nowy, duży wyciąg, gdy tymczasem w Białce Tatrzańskiej ruszają one niemal hurtowo. Pani wiceburmistrz marzą się czasy jednomyślności, przyklaskiwania wszystkim poczynaniom władz bez prawa nawet do zadania pytania. Do tego podporządkowane władzom media powinny wychwalać każdą decyzję burmistrza. Niestety, muszę te marzenia zburzyć. Nie twierdzę, że koncert sylwestrowy jest w Zakopanem niepotrzebny. Zawsze jednak będziemy pisać o tym, że ktoś ma na ten temat inne zdanie, że zadaje pytania. Obowiązkiem władz jest te wątpliwości wziąć pod uwagę, a radnym na pytania odpowiedzieć. Na tym polega demokratyczne sprawowanie władzy, na tym polega wolność mediów. Jeśli pani wiceburmistrz tego nie rozumie, to najlepiej, aby objęła jakieś stanowisko w telewizji publicznej. Tam serwowane są tylko przychylne władzy informacje. Myślę zresztą, że nie byłoby z takim etatem żadnego problemu po tym, jak marka Zakopanego zapewnia TVP rekordową oglądalność swojego sylwestrowego umpa, umpa.

Paweł Pełka

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Brooklyn 2021-12-17 13:48:13
Nic dodac

Brawo dla komentujacych .
Arogancja Zakpopianskiej wladzy i urzedasow przekroczyla ZENIT.
Miasto NIE przyjazne wlasnym Mieszkancom.
Dziekuje .
gruba 2021-12-17 10:39:43
Pomijając bezczelność bohaterki artykułu. Dlaczego ludzie, którzy dostali mandat społeczny od mieszkańców nie chcą ujawnić tymże mieszkańcom, ile kosztuje tych samych mieszkańców impreza sylwestrowa wątpliwej jakości? Sprawę cedują na szefową ZCK Majcher a ta zasłania się tajemnicą umowy z TVP. Przecież deklarowali transparentność i uczciwość w działaniach. Zapomnieli i o uczciwości i o transparentności wpisanego w zasady działania samorządu? Przecież umowa z TVP, wypłacane jej honorarium i inne koszty ponoszone przez ZCK to nadal środki z podatków pobieranych od mieszkańców i straganiarzy. Fatalne są skutki działania tych kiepskich, ale na szczęście tymczasowych, włodarzy.
Edek 2021-12-17 07:17:18
Tak to jest jak rządzi sołtys Dorula i jego przpasy z Kolumna na czele
Zakopianka 2021-12-17 06:08:23
... i brudne szkiełka.
Piotr 2021-12-17 05:44:23
bezczelna...
Radomianka 2021-12-16 23:48:18
Ja troszeczkę z innej beczki - Pani Burmistrz prosze pójść do porządnego optyka i dobrać sobie inne oprawki do okularów, ponieważ te są za duże i za ciemne. Wyglada Pani troszkę agresywnie. A poza tym - pozdrawiam.
kombajn 2021-12-16 20:53:27
a jo kochom zakopane , zabetonowane
Pozytywny 2021-12-16 19:57:20
Idą święta nie kłóćmy się, jesteśmy i tak pośmiewiskiem i celem dla totalnych oszołomów.
Zycie hop hip
Jes
Jeb jeb jeb
Piękne
Umpa Umpa
Oczy
Jeb
Zielone
Leszek 2021-12-16 19:16:37
Kłamstwo gubalowskie
I dość tych kpin?
Obiecał nam Gubałówkę a zaserwował Woodstock
pozytywny komentarz 2021-12-16 18:33:09
@tadziu, a może wystarczy tylko pomyśleć, że to, co tutaj się ukazuje, zależy od tego, który każe się nazywać moderatorem!
Stryk 2021-12-16 18:09:18
To wszystko pokłosie " kłamstwa gubałowskiego " przeszło im to kłamstwo bez konsekwencji więc o co to kruszenie kopii, jedni kłamstwo przejdzie następne to tylko kwestia czasu i tak to trwa mać.
Wadera 2021-12-16 16:48:53
Ta władza nie słucha ludzi zarówno tych, którzy są mieszkańcami jak i pracowników UM ma w nosie. Totalny brak szacunku do wyborców ( a wybory już tuż, tuż..). Mam nadzieję, że to ostatnie podrygi pseudo władzy zarówno w UM jak i w podległych jej jednostkach. Szkoda ludzi, rozczarowanie ... jedno wielkie rozczarowanie... hmmm czy P. Burmistrz pokaże się na sylwestrze czy zaszyje się na Harendzie jak to już bywało w czasach pandemii? Co wygra? Bezpieczeństwo swoje i bliskich czy chęć bycia w w TV ...? O to jest pytanie... W sumie pytanie dot. Całej trójcy. A! nie zapominajcie, że szczepionka nie chroni Was przed zakażeniem - tak wspominam, jak by ktoś nie wiedział lub miał inne zdanie w tym temacie
Do kombajn 2021-12-16 16:48:04
PIS gnije? Z takim poparciem? Cosik ciężko z rachunkami u ciebie.
zakopane 2021-12-16 16:28:15
W SKŁOLE W SUCHEM JAKO BYŁO? UCYLI FAJNIE CY NIE ?CY PANI CI JEDYNKE DAŁA?BOŚ NIE PEDZIAŁA CZEKULADA BA CEKULADA?
tadek 2021-12-16 16:08:08
Jak cię widzą tak cię piszą, coś misi być na rzeczy że to nie ma pozytywnego komentarza na temat tej władzy.
don stanislao 2021-12-16 15:32:51
Osoba chora na władzę w UMZ.
Koniec pislandi już niebawem nawet tu w wylęgarni tego zła, a potem w POLE, hej !!!
Kobitka ze wsi wyjdzie, ale wieś z niej nigdy.
Niestety 2021-12-16 15:29:46
Dużo piany a prawda jest taka, chłop nie pomyślał podpisał i nic już nie może.
Chciał dobrze.Niestety przyjeżdża do nas prawdziwa swolocz.Pandemiczne tańce, walki na gole pieści i dewastacja hoteli.
Mielno odpoczywa zakopane cierpi.
Kwestią czy znowu zmusza Go do podpisania na kolejne lata, a to już hańba. PiS na który głosowałem raczej straci władze.Mnie osobiście zraziła konferencja Mejzy, sylwester w pandemie i grom który jeździ po karmę dla kota Jacka Kurskiego.
Jarosław niestety jest już stary.Bez niego to PiS u nie ma. Pozdrawiam
qaz 2021-12-16 15:21:56
" radni pytali władze o organizację Sylwestra Marzeń - dwa tygodnie temu na Równi Krupowej zaczęła powstawać sylwestrowa scena. W bardzo emocjonalnym wystąpieniu wiceburmistrz Agnieszka Nowak-Gąsienica nazwała pytania radnych o imprezę pomówieniami, szykanami." - hihihihi. Znaczy się to nie scena imprezowa tylko jakaś nielegalka. Przecież nie będzie sylwka wg p. A.N. :):):)

Płakać się chce. Co jedni to lepsi jeno robić nie ma komu. Przypominam naszym włodarzom, że po 15.00 są zwykłymi obywatelami tego kraju. Wiem, że czasem można długo, ale nikt do stołka nie jest przyspawany.
Ściśle tajne 2021-12-16 15:12:35
Ile kosztuje sylwester
Kto za to płaci
Ilu policjantów i ratowników przypada na osobę
Gdzie tvp zoorganizuje parking dla swoich 30 tysięcy za które bierze odpowiedzialność i za drugie tyle poza barierkami do których się nie przyzna????


Czy będzie infolinia w związku ze stanem wyjątkowym w miescie czy standardowo jest to dzień w którym anarchią jest bezkarna

Co z budynkami jednorodzinnymi wokół równi
Co po 00:00 gdy gasna światła i rozemocjonowana publiczność szuka wrażeń najczęściej na prywatnych posesjach dekorując ją do wczesnej wiosny
Ściśle tajne
Ściśle tajne Ściśle rajne
Tom 1 2021-12-16 14:59:52
Piszę biografie pewnej wybitnej osoby w modnych okularach.Brakuje mi tylko tytułu.Moze jakieś propozycje.
Roboczy to um.zakopane kontra zakopane
czopek 2021-12-16 14:52:11
Wszystkie interesy są generalnie sprzeczne. Coś takiego, jak "wspólny interes" nie istnieje. Ale wszystko się może w jednej chwili zmienić. Okaże się wtedy, że jednak wszyscy mamy słabą pamięć.
Aloha 2021-12-16 14:46:22
Gwiazda światowego formatu zagwarantuje Policji i Szpitalowi gorąca noc
Kończy sie 2021-12-16 14:25:00
Czara się przelała, nie możemy już dłużej na Państwa patrzeć.
Kwarantanno-stodolo-zimowo stolnica patologii ma dosc
mało rozgarnięrnięty 2021-12-16 13:52:44
Skoro vice nie interesuje opinia mieszkańców na temat podejmowanych przez nią decyzji, to niech wraca do szkoły w Suchem, skąd przyszła. I tak nic dla Zakopanego dobrego nie zrobiła. Pycha naszych "włodarzy" jest porażająca. Vice służalcza sołtysowi, sołtys służalczy telewizji, telewizja służalcza prezesowi. Jak w bajce o rzepce. Tyle, że zrujnowany wizerunek Zakopanego to nie bajka. Ani o rzepce, ani z morałem. Aż się po.ygałem.
kombajn 2021-12-16 13:43:03
30 000 tyle zglasza kurski w zakopanem
600 umiera dziennie w polsce
Pis gnije
gama 2021-12-16 13:36:48
Chwalę Burmistrza nieśmiertelnym tekstem

"Czasem aż oczy bolą patrzeć, jak się przemęcza dla naszego miasta, Burmistrz, naszego miasta Zakopane. Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki. To nie ludzie, to wilki! To mówiłem ja - Jarząbek Wacław, trener drugiej klasy. Niech żyje nam Burmistrz sto lat!
To jeszcze ja - Jarząbek Wacław, bo w zeszłym tygodniu nie mówiłem, bo byłem chory. Mam zwolnienie. Łubu dubu, łubu dubu, niech nam żyje Burmistrz naszego miasta. Niech żyje nam! To śpiewałem ja - Jarząbek."
EXTRA 2021-12-16 13:29:48
SMRÓD I ZGNILIZNA TOCZY TO MIASTO
UKLADZIK KUMOTERSTWO ADAS..
CHCE MI SIE RZYGAC
Acałe lato paraliż i dewastacja TPN, wszedzie rozbite małpki i strach wyjsc na Krupówki, faktycznie Stodoła
Bezradna policja i WOODSTOCK u podnuża Tatr
Paul 2021-12-16 13:27:06
Genialne!
Tekst Pani Burmistrz: MAŁO MNIE INTERESUJE CO MÓWIĄ NA MIEŚCIE, wart jest umieszczenia nad drzwiami wejściowymi do Urzędu Miasta Zakopane. To kwintesencja buty i arogancji władzy.
Ja na Pani miejscu nie pozwoliłbym sobie na taką szczerość wobec wyborców. Zahacza to wręcz o ekshibicjonizm polityczny. Ale skoro się Pani zdecydowała to czapki z głów. Niczego i nikogo się Pani nie boi.
Dla mnie Pani Burmistrz jest niekwestionowanym liderem w konkursie na urzędnika roku Miasta Zakopane!
świrek i uchomorek 2021-12-16 13:17:23
Kurski z ochrona z jednostki Grom, czego sie tak boi?po co tyle tej ochrony , przeciez sylwester to rodzinna atmosfera ludzi gór, katolików.
mike 2021-12-16 12:45:39
oderwana od rzeczywistości, jeszcze 2 lata i wróci na ziemię ludzie będą pamiętać
Pycha I Szmal 2021-12-16 12:31:00
Za pośrednictwem TP mieszkańcy Zakopanego wręczają obywatelce wypowiedzenie dyscyplinarne z pełnionej funkcji w trybie natychmiastowym
Korsarz 2021-12-16 12:16:38
Pan Burmistrz ma nas wnosie.on już myślami jest w Sejmie albo senacie .rychtuja mu tam miejsce .szkoda gadać?
as 2021-12-16 12:10:59
Wystrojona kwestujesz na cmentarzy, który zbeszczescili sylwestrowicze marzen czyniąc z niego szalet i miejsce na flaszke.
Kurdej Szatan byla gwiazdą dobrej zmiany ale wszystko sie zmienia..
Pamietam jak Kamel prosil o nie napieranie dzikusów na scene
Paskudne to wszystko, dbamy o nasze nieruchomosci, bierzemy pozyczki, placimy podatki a Wy sciagacie jak magnez wariatów i świrów.
Fajny jest sylwester to burmistrz z żonka pod scene za barierki bez ochrony , to sie dowiecie prawdy
druh Marek 2021-12-16 11:59:48
Jak się jest w tej samej partii w której są: Kaczyński,Mejza,Kowalski,Morawiecki,Ziobro to przesiąka się takim myśleniem.
Władza wiejska 2021-12-16 11:22:25
W prywatnym przedsiębiorstwie Dracula i Myszka Agresorka, właśnie pakowaliby swoje rzeczy do pudełek.
Suweren 2021-12-16 11:00:48
Piękna,delikatna Kobieta:)
stały czytelnik 2021-12-16 10:57:23
Chciałbym przypomnieć obywatelce Agnieszce Nowak-Gąsienica że jest urzędnikiem zatrudnionym i opłacanym przez obywateli miasta Zakopane jeżeli jej się nie podoba opinia mieszkańców to niech idzie do pracy na kasę do Biedronki albo innego Lidla oraz odda pobory za czas kiedy nie miała ochoty słuchać mieszkańców
Pozostałosc po komunie ? 2021-12-16 10:40:11
Czegoś tu nie rozumie , my jesteśmy dla nich czy oni dla nas ?
zakopane 2021-12-16 09:45:07
ZDANIE LUDZI KTÓRZY TU MIESZKAJĄ I WYBIERAJĄ WŁADZE TO POMÓWIENIA I SZYKANY ŁOSCYP ŁOSCYPEM ŁOSCYPA POGANIA.DNO ŻENADA 1 METR MUŁU.NIE BĘDZIE ŻADNEGO REFERENDUM BO ZA MAŁO TU JUŻ ROZUMNYCH ZOSTAŁO A JAK MAJĄ BIZNESY TO TU NIE MIESZKAJĄ BO NIE MAJĄ PO CO.
weyb 2021-12-16 09:44:36
Tej pani już dziękujemy, pa
! 2021-12-16 09:25:24
Najwyższy czas wsłuchać się w to, co "mówi się na mieście". Najwyższy czas zacząć słuchać MIESZKAŃCÓW, a przede wszystkim czas zacząć liczyć się ze zdaniem mieszkańców tego miasta! Najwyższy też czas na to, by Pan Burmistrz zmienił wyuczoną retorykę z "przedsiębiorcy i mieszkańcy" na "mieszkańcy i przedsiębiorcy"! Na to już czas!
maktostaki 2021-12-16 09:24:28
Szkopuł tkwi w nazewnictwie a więc w pojmowaniu roli, jaką pełnią wyżej wymienione osoby. Przestańmy nazywać ich "władzą", to może przypomną sobie, że sprawują rolę służebną wobec mieszkańców Zakopanego, rolę finansowaną (z resztą) z naszych podatków. Niestety pojmowanie tzw. "władzy" zostało głęboko skrzywione i zakorzenione w podświadomości Polaków przez lata socjalizmu (widać w artykule). Dopóki stan naszej świadomości odnośnie tzw. "władzy" się nie zmieni - nic się nie zmieni, pod względem mentalnym dalej tkwimy w komunie, gdzie urzędnik na stołku jest naszym panem i mamy na niego płacić i robić co nam każe ...
mieszkaniec 2021-12-16 09:08:32
Wreszcie jakiś odważny głos z lokalnego magazynu.
W tej kwestii pełna zgoda i poparcie.

A referendum dałoby jasną odpowiedź na to czy sołtysi są oderwani od rzeczywistości. Przydałby się kubeł zimnej wody.
Kuba 2021-12-16 09:02:32
Brawo dla Redaktora:)
Góral Zakopianczyk 2021-12-16 08:36:38
Nowak tez odleciała!!! Juz sama nie wie jak się podlizać!!!! Ona przesiaknieta jest tym złem i tak samo juz strzela pisowskim jadem!!!! "Ona nie będzie zajmowała się plotkami" to się zajmi propaganda swojej parti!!!!! Zarzneliscie nasze Zakopane dl władzy i pieniędzy!!!!
raid 2021-12-16 08:31:01
Jeśli tą panią mało interesuje, co się mówi na mieście, czyli co mówią mieszkańcy, to przypominam, że ta pani jest pracownikiem mieszkańców. Łaski nie robi, tylko ma obowiązki do wypełnienia. Jeśli radni ,czy mieszkańcy zadają pytania, to jej psim obowiązkiem jest na nie odpowiadać. Nie rozmawiamy tu o rzeczach tajnych, tylko o gospodarowaniu naszymi pieniędzmi miedzy innymi.
Y 2021-12-16 08:18:29
Żeby była jasność nie popieram tej chałtury sylwestrowej, ale jak czytam nie które wypowiedzi cyt. "Którzy mówią o tym, że taki koncert przyciąga turystę jednodniowego, zainteresowanego tylko krótką zabawą, który i tak nie zostawi w Zakopanem wielu pieniędzy" i oto wyłania się cały obraz tego miasta począwszy od władz a skończywszy na właścicielach miejscowych biznesów, jakie to płytkie i krótkowzroczne ale niestety typowe dla tegoż katolickiego regionu który niedługo zostanie rezerwatem góralskim po sprzedaniu ostatniej ojcowizny.

Reklama
 • PRACA | dam
  BEERNARIUM Zakopane poszukuje koleżanki/kolegi na pozycję: Recepcjonista/ka ZAKRES OBOWIĄZKÓW: obsługa gości w recepcji i strefie SPA; przygotowanie SPA do zabiegów i dbanie o wysoki standard obsługi; OFERUJEMY: dobre wynagrodzenie. 518601511 office@scandispa.com piwnespa.com
  Tel.: 518601511
  E-mail: office@scandispa.com
  WWW: piwnespa.com
 • PRACA | dam
  Restauracja w Zakopanem zatrudni kucharza na stałe. Umowa o prace, wysokie wynagrodzenie,elastyczny grafik. 600356497
  Tel.: 600356497
 • PRACA | dam
  Zatrudnię kierowcę kat. C +E. w transporcie międzynarodowym. Elastyczny system pracy. Płacą na dniówki. 722396535jasiontransport@interia.eu Zakopiańska, 18
  Tel.: 722396535
 • PRACA | dam
  Przyjmę NA WYLEWKI MASZYNOWE. 503 532 680.
 • PRACA | dam
  Przyjmę BRYGADY NA TYNKI MASZYNOWE. 503 532 680.
 • PRACA | dam
  TECHNICZNY w małym hotelu 4* w centrum Zakopanego. Nie wymagamy doświadczenia. Tel. 665 678 182
 • PRACA | dam
  KUCHARZ/RKA ŚNIADANIOWI / POMOC KUCHENNA w małym hotelu 4*. Umowa, spokojny tryb pracy. Tel. 792276261.
 • PRACA | dam
  POKOJOWA w hotelu 4* w centrum Zakopanego, umowę o pracę. Mały hotel, spokojna praca. Tel.665 678 182
 • USŁUGI | budowlane
  Remonty łazienek kompleksowe i profesjonalne wykańczanie wnętrz Firma Tellla Robert Łukasz Tel. 505 966 625
 • PRACA | dam
  NORWEGIA (Oslo) - BUDOWLAŃCY. Zatrudnimy na warunkach norweskich pomocników, tynkarzy, malarzy, dekarzy. Języki obce NIE wymagane - praca tylko z pracownikami z Podhala. Praca całoroczna, również w zimie. Zjazdy do kraju co 1-3 tygodnie (samolot) wg. własnego uznania. Pełna elastyczność co do wyjazdów do kraju. Zarobki od 15-25 Euro /godz. Zapraszamy. Tel. 667 602 602.
 • PRACA | dam
  Praca w Austrii najwyższe zarobki dla murarzy, cieśli szalunkowych, stolarzy, elektryków. Zjazdy co tydzień, brygady z Podhala. ClubSilesius Tel. 664468573.
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
 • PRACA | dam
  Przyjmę do pracy wykwalifikowanego REHABILITANTA z umiejętnością masażu leczniczego. 605 079 054.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  APARTAMENT W PIENINACH, 150 m2 + DZIAŁKA REKREACYJNA ogrodzona, GARAŻ w budynku w podpiwniczeniu. Atrakcyjna cena! 507 148 019.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię montażystę stolarki okiennej i drzwiowej z doświadczeniem. 502 712 588.
 • PRACA | dam
  Restauracja Górska w Białce Tatrzańskiej zatrudni kelnerkę ala carte praca w godzinach 13.00-21.00 lub obsługa bufetu śniadaniowego 7.00-13.00 Zapewniamy atrakcyjne wynagrodzenie. Zapraszam do kontaktu. 608506785 rest.gorska@gmail.com www.restauracjagorska.pl
  Tel.: 608506785
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • USŁUGI | inne
  PRACOWNIA KRAWIECKA/SZWALNIA - PRZYJMIE ZLECENIA - KRAWIECTWO LEKKIE - odzież sportowa z dzianin, tkanin bawełnianych i dresowych. ODZIEŻ DO ZAKŁADÓW PRACY, DO HOTELI/PENSJONATÓW - pościele, poduszki dekoracyjne, ręczniki, itp. - Z WŁASNĄ GRAFIKĄ/LOGO (druk, sublimacja, haft). ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY - Pracownia Krawiecka, tel. 665 048 392, malgorzata.surmanska@o2.pl
 • PRACA | dam
  Hotel "Sabała" w Zakopanem zatrudni OSOBĘ NA REKREACJĘ HOTELOWĄ. Bardzo prosimy o kontakt osobisty w recepcji hotelu przy ulicy Krupówki 11, tel. 18 20 150 92 lub mailowy na adres: recepcja@sabala.zakopane.pl
 • PRACA | dam
  Hotel Sabała w Zakopanem zatrudni OSOBĘ NA RECEPCJĘ. Praca na cały etat, wymagana znajomość języka angielskiego. Prosimy o składanie CV w recepcji hotelu przy ulicy Krupówki 11 lub przesyłanie mailem na adres: recepcja@sabala.zakopane.pl
 • USŁUGI | budowlane
  ŁAZIENKI, PŁYTKI, PANELE, MALOWANIE itp. 796 544 016.
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy OSOBY DO PUNKTU GASTRONOMICZNEGO OD JUŻ - SPRZEDAŻ GOFRÓW I WINA GRZANEGO - KRUPÓWKI. Kontakt: 533 226 109.
 • PRACA | dam
  Karczma na Krupówkach - zatrudnimy PRACOWNIKÓW NA BAR ORAZ KELNERÓW. Od już. Zakopane. Kontakt: 533 226 109.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
 • PRACA | dam
  Dom Opieki zatrudni opiekunkę na pełen etat. Pewna i stała praca. 698673260 swiatkowska.w@wp.pl
  Tel.: 698673260
  E-mail: swiatkowska.w@wp.pl
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  Korale naturalne-sznury różnej długości i wielkości,atrakcyjne ceny. 601966713
  Tel.: 601966713
2022-01-28 13:00 Pogarszają się warunki na drogach. Pierwsze stłuczki 2022-01-28 13:00 10 lat Związku Podhalan w Bystrej Podhalańskiej 2022-01-28 12:21 Dachowanie w Nowej Białej (ZDJĘCIA) 1 2022-01-28 12:15 Zbiórka na renowację Domu Władysława Orkana 2022-01-28 11:30 Wieje i sypie. Tak jest na Drodze pod Reglami (WIDEO) 2022-01-28 11:05 Sztuka pogranicza. Wernisaż odwołany z powodu pandemii 2022-01-28 10:47 Codzienny raport covidowy 2022-01-28 10:44 Od Columbo do Karpiela - spotkanie online 2022-01-28 10:00 Go Go w drodze do niepodległości.. placu niepodległości 3 2022-01-28 09:00 Przejrzyj na oczy 3 2022-01-28 08:00 Kolędowanie online ze Związkami Podhalan na świecie 2022-01-27 22:25 Takie widoki z Harendy mieli narciarze (WIDEO) 2022-01-27 21:47 TOPR ogłosił trzeci stopień zagrożenia lawinowego 2022-01-27 21:45 Czworonożny ratownik TOPR. Czy wiesz jak wygląda jego szkolenie? 2022-01-27 21:15 Ostrzeżenia meteo dla Podhala i Tatr. Silny wiatr, zamieć i opady śniegu 2022-01-27 20:30 Kadisz za dawnych sąsiadów 10 2022-01-27 20:00 Zapisy do biegu w Tatrach. 5000 metrów przewyższenia, 65 km długości 2022-01-27 19:15 Z Krakowa do Myślenic też pojedziemy drogą ekspresową? 3 2022-01-27 18:30 Tylko oni nosili pasiaki z fioletowym trójkątem 1 2022-01-27 17:45 Przykre zdarzenie na koniec ferii 1 2022-01-27 17:23 Dobrze ześ sie Jezu pod Giewontem zrodziył... Ostatnie dni festiwalu 2022-01-27 17:20 Podźme syćka do stajenki... 2022-01-27 17:00 Ludzie grzęzną w śniegowej brei 7 2022-01-27 16:37 Nad Tatrami lata policyjny śmigłowiec 3 2022-01-27 16:15 Zięba u ministra 2022-01-27 15:30 Moja babcia i mój dziadek. Wyłoniono laureatów konkursu (WIDEO) 2022-01-27 14:45 Na drogach dziś lepsze warunki, ale jutro czeka nas śnieżyca 1 2022-01-27 14:00 Na nartach dookoła - nowa trasa w centrum miasta już otwarta 1 2022-01-27 13:41 Dziś zamieniamy reklamówki na torby wielorazowego użytku 1 2022-01-27 13:15 Jak tam w górach? 2022-01-27 12:30 Na Podhalu test na covid zrobisz tylko w jednej aptece 8 2022-01-27 12:05 Poszukiwany pies, który uciekł z pożaru w Baligrodzie 1 2022-01-27 11:45 Waloch jakiego nie znacie 2022-01-27 11:04 Posłuchaj muzyki relaksacyjnej w Kmicicu 2022-01-27 10:45 Rekordowa liczba zakażeń koronawirusem w Polsce 2022-01-27 10:00 Wygraj z bólem kręgosłupa 2022-01-27 09:32 Silny wiatr i opady śniegu. Od piątku kapryśna pogoda 2022-01-27 09:00 Kubki dla zdobywców czterech wież 1 2022-01-27 08:00 Zamiast szuflowania ścinają... palmy 2022-01-27 07:00 Od cinkciarza do ministra 23 2022-01-26 22:08 Strażacy wezwani na Małe Żywczańskie w Zakopanem 2022-01-26 22:06 Nie żyje zasłużony ratownik GOPR 2022-01-26 21:40 Te małżeństwa z Poronina są ze sobą od 50 lat 2022-01-26 21:29 Pożar stolarni w Podwilku 2022-01-26 20:59 Chodniki w Zakopanem przypominają piaszczystą plażę 9 2022-01-26 20:15 Jest okazja! Możesz spędzić dzień z ratownikami TOPR 2022-01-26 19:48 Wybierz się do Galerii Jatki 2022-01-26 19:30 Na Krupówkach turystów nie brakuje, a niebawem rozpoczną się warszawskie ferie 2022-01-26 18:45 Ograniczenia w urzędzie w Szczawnicy 2 2022-01-26 18:00 Staranowana przez narciarza dziewczyna poszukuje świadków zdarzenia (WIDEO) 35
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2022-01-28 12:35 1. warcij ze... 2022-01-28 12:28 2. Ale kto w końcu zamordował te 2866 osób? Polscy narodowcy? Kto jest dzisiaj i jakim cudem właścicielem majątków tych osób zamordowanych? KOD może odpowiedzieć na te pytania? Prawda Was wyzwoli towarzysze! 2022-01-28 12:09 3. Jestem już stary i mógłbym to mieć w głębokim poważaniu ale z takim społeczeństwem jak @Taki sobie turysta do Europy nie ma po co iść ,pewno katolik wierzący w zabobony ,zaścianek sowiecki , pokolenie które ma być motorem Polski okazuje się zacofanym bagnem. 2022-01-28 11:47 4. JJ a może napisz ps na dzisiaj bo wydaje sie że wszystko zdechło 2022-01-28 11:36 5. Nasi lokalni Tutsi i Hutu potrafią zbrukać nawet pamięć ofiar takiej tragedii jak II Wojna Światowa. Wstyd mi za Was krajanie. 2022-01-28 11:28 6. Zgadzam się z tobą, ale przecież wybory się zbliżają, a tutaj najlepszy suweren jest ;) 2022-01-28 11:11 7. Kogo to obchodzi, Twoja nieprzymuszona wola. Lepiej, rząd chce żeby twoja emerytura zależała od zamożności twoich dzieci, czyli nic pod stołem dzieciaki. Ciekawe, czy kara to też 15 tyś. Kwiestią czasu będzie jak znkwu zarobki będą w milionach. 2022-01-28 10:43 8. Nie rozumiem dlaczego panienki nie rozbierają się na środku Krupówek. Zdecydowanie brakuje takich atrakcji w pięknym parku kulturowym, zwanym właśnie Krupówkami. 2022-01-28 10:31 9. Przejrzeć katolicy na oczy i zamiast na tacę tym pasożytom w kościele ,to lepszy pożytek będzie jak dacie na sprzęt dla chorych dzieci . 2022-01-28 10:08 10. Czy Was naprawdę pogięło? To nie jakaś pop... gra i pyskówki . To byli ludzie do k... nędzy. Ludzie.
2022-01-26 15:58 1. WYSZEDŁ MU PRZYPADKIEM JEDEN SKOK W ŻYCIU A ROBIĄ Z NIEGO BOHATERA NA WIEKI ..,ŻENADA... 2022-01-23 09:13 2. Korzystniejsza byłaby nauka angielskiego a nie pajacowanie na nartach za moje pieniądze. 2022-01-15 12:44 3. Swietne, piekne zdjecie no13. I dziewczyna i piekna i swietna. Oddaje idealnie i sport, i wysilek, rywalizacje. I kobiecosc. Foto roku nie tylko TP. 2022-01-02 18:11 4. Przepiykniy ! Glosno godome - Dziynkujyme ! ''Kolynde barz piyknom spiywome dzis przeciy Niek siy nom weseli Betlejymskiy Dzieciy '' . 2021-12-19 16:49 5. Skansen to kiedyś naprawdę żył za czasów"Wolowatej" były tam noclegi, dobre jedzenie, pełno turystów.Na drodze stało po kilkanaście autokarów a teraz... co widać na zdjęciach... 2021-12-15 04:39 6. Na zdjęciu 42 możemy zobaczyć, że podobnie jak prawo budowlane oraz prawo o ruchu drogowym, na Podhalu nie przyjął się również obowiązek zasłaniania nosa i ust w przestrzeniach zamkniętych, w tym wypadku w kościele. 2021-12-10 12:42 7. Dobrze, że czarodziej z Krainy KK poświęcił. Inaczej mogłaby odpaść od ściany. Uff. 2021-12-10 11:57 8. to nie święty Mikołaj tylko Mikołaj. A różnica jest ogromna św. Mikołaj był biskupem, a ten w Tylmanowej to amerykański krasnal 2021-12-05 00:39 9. Teksty Pana Szpilki zawsze były dla mnie ciekawe, regularnie czytam je w "Tatrach". Przy czym ciekawe to za mało powiedziane ! Przede wszystkim wskazujące nowe kierunki myślenia, a więc inspirujące, motywujące do głębokiej refleksji. Zamierzam kupić tę książkę. Dzięki Bogu za takich ludzi :)) 2021-11-16 19:26 10. I bardzo dobrze ,że odbyło się bez rac, wrzasków Bąkiewicza i jego nacjonajistów. Święto Odzyskania Niepodległości, to święto wszystkich, którzy mieszkają w granicach naszego kraju i czują się Polakami. Nie ważne jakiego jesteś wyznania, jakiego koloru skóry i na którą partię głosujesz. Oglądasz skoki narciarskie i alpejski Puchar Świata, hokej, koszykówkę ( w której wielu kolorowych graczy), czy telewizyjne seriale. Polska to nasz wspólny dom. Nie dajmy się dzielić nieodpowiedzialnym politykom.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Bojcorka

FILMY TP

Album TP

Pożegnania