2021-12-19 12:45:56

Nowe Bystre

Bez prądu i ogrzewania (WIDEO)

Reklama

Pani Halina z Nowego Bystrego została pozbawiona prądu i ogrzewania. Twierdzi, że to jej mąż, z którym jest w trakcie rozwodu uprzykrza życie jej i córce.


Roksanka ma na głowie czapeczkę Mikołaja, zresztą przed chwilą on sam w postaci opiekunek z Ośrodka Pomocy Społecznej w Poroninie odwiedził dziewczynkę i zostawił prezenty. Wśród nich książeczki do malowania. Na razie jednak dziewczynka nie może ich dokładnie obejrzeć. Nie może też odrobić pracy domowej zadanej w szkole specjalnej. Roksana ma wodogłowie, chodzi do piątej klasy. W przybudówce, w której mieszka razem z mamą, nie ma światła. Na stole palą się dwie świeczki. Pomieszczenie oświetlają również płonące palniki w kuchence gazowej. W ten sposób mama Roksany próbuje choć trochę ogrzać pokój. - Kupiłam węgiel i drzewo na zimę, ale mąż, który jest właścicielem całego gospodarstwa, twierdzi, że zepsuła się pompa, która doprowadzała ciepło również do naszej przybudówki - mówi Halina Kasprzak. Wczoraj też - jej zdaniem - właściciel budynków odciął jej prąd. - Jak mam tu żyć z niepełnosprawnym dzieckiem? Przecież jest zima. Jak ojciec mógł to zrobić własnemu dziecku? - pyta.

Małżonkowie od dwóch lat są  w trakcie rozwodu. W sądzie toczą się sprawy, które zakładają jedno przeciw drugiemu. - Przez kilka lat naszego małżeństwa mieszkaliśmy w domu mojej teściowej. Opiekowałam się nią w czasie choroby. Wykonywaliśmy tu wspólnie różne remonty. Mąż pracował za granicą, więc to ja brałam kredyty na pokrycie ich kosztów. Teściowa przed śmiercią całe gospodarstwo zapisała mężowi - twierdzi pani Halina. Z dokumentów, które pokazuje naszym dziennikarzom, wynika, że sąd nakazał mężowi odstąpić do wyłącznego użytkowania żonie i córce pomieszczenia, do których jest osobne wejście. To kuchnia, pokój i łazienka - znajdujące się w niewielkiej przybudówce. Sąd wyznaczył również kuratora i częściowo ograniczył prawa rodzicielskie zarówno ojcu, jak i matce. Małżeństwo ma trójkę dzieci. Syn się usamodzielnił i mieszka oddzielnie. Starsza córka przebywa w Domu Pomocy Społecznej. Sąd zasądził również alimenty dla najmłodszej córki Roksany. - Mąż tych alimentów nie płaci. W sumie zalega z kwotą 4 tysiące zł - twierdzi Halina Kasprzak.

Opuszczamy skromne lokum, by stanąć przed drzwiami jasno oświetlonego dwupiętrowego budynku. Chcemy porozmawiać z jego właścicielem - mężem pani Haliny. Na dźwięk dzwonka reaguje kobieta, która schodzi otworzyć szklane drzwi. Jednak na widok kamery i mikrofonu wycofuje się. Na dzwonek naciskamy jeszcze raz. Nikt nie otwiera, a po chwili w budynku gasną światła. Z Janem Kasprzakiem próbujemy kontaktować się telefonicznie. Mimo kilku prób nie odbiera telefonu.

Jeszcze tego samego dnia na posesji pojawia się elektryk wezwany przez Halinę Kasprzak. Jest również policja. Fachowiec nie może znaleźć przyczyny braku prądu w przybudówce. Matka i córka spędzają noc bez światła i ogrzewania.

Następnego dnia pojawiają się pracownice Ośrodka Pomocy Społecznej. - Te panie spotkały męża na ulicy. Prosiły go, żeby udostępnił dojście do instalacji elektrycznej, żeby fachowiec mógł sprawdzić, co się stało. Mąż się jednak nie zgodził - opowiada Halina Kasprzak i twierdzi, że podczas kolejnej wizyty elektryka mąż sam wskazał uszkodzenie w instalacji.

Halina Kasprzak wreszcie może zapalić światło w swoim mieszkaniu. Napaliła też w piecu. Choć pompa podobno jeszcze wymaga naprawy. Potrzeba jest też wizyta kominiarzy, ale na razie - jej zdaniem - mąż się na nią nie zgadza.

Roman Wieczorek, rzecznik prasowy zakopiańskiej policji, twierdzi, że policyjne interwencje zdarzają się w tej rodzinie dość często. "Tatrzańscy policjanci interweniowali pod wskazanym adresem kilka razy. Problem tej rodziny jest nam znany i w przeszłości rodzina była objęta programem "Niebieska Karta". Po ostatniej interwencji z grudnia br. sporządzono dokumentację, która będzie podstawą do przeprowadzenia czynności procesowych przez policję. W związku z powyższym dla dobra tych czynności na chwilę obecną nie mogę komentować tej sprawy" - napisał w mailu do naszych dziennikarzy.

W sprawie sytuacji, w jakiej znalazła się Halina Kasprzak i jej córka, kontaktowaliśmy się również z szefową Ośrodka Pomocy Społecznej w Poroninie. Ta jednak twierdzi, że nie może udzielać żadnych informacji na temat podopiecznych ośrodka.

Zostań Patronem Tygodnika Podhalańskiego.

Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Piotr 2021-12-19 16:55:38
beata- tadek stwierdził tylko fakt.
Beata 2021-12-19 16:43:26
tadek-Strasznie prymitywne masz spojrzenie na otaczający świat, ciekawe czy wszystkie klasy ukończyłeś?
prawnik 2021-12-19 16:08:49
Niepełnosprawne dziecko żyje w nieludzkich warunkach, założona "niebieska karta" w rodzinie i nikt nie umie zaradzić tej sytuacji. Chory kraj!
tadek 2021-12-19 14:15:52
Widzę że ktoś mnie wyręczył.
Byw 2021-12-19 14:07:50
Patologia
tadek 2021-12-19 13:39:47
W pisowskim państwie. za PO by czegos takiego nie było
Reklama
Załaduj więcej
  • SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
    PRZYCZEPKA JEDNOOSIOWA WYWROTKA. URSUS C-360. 692 180 309.
  • PRACA | dam
    Hotel "Foluszowy Potok" Zakopane, ul. Zamoyskiego 42 zatrudni do restauracji hotelowej: KELNERA/-KĘ. Zapewniamy stabilną, całoroczną pracę w restauracji hotelowej. Kontakt wyłącznie telefoniczny: 660 41 00 46
  • PRACA | dam
    Górska Grupa Hotelowa zatrudni OSOBĘ DO KIEROWANIA DZIAŁEM HOUSEKEEPINGU w Białce Tatrzańskiej. Oferujemy stabilne zatrudnienie i atrakcyjne wynagrodzenie. Prosimy o przesłanie CV na adres a.rysula@gorskagrupa.pl oraz telefon 535-391-391
  • PRACA | dam
    Restauracja Siwy Dym w Rabce-Zdrój zatrudni: KUCHARZA KUCHNI ZIMNEJ ORAZ GORĄCEJ. Praca na stałe lub dorywczo. CV na: rabka@siwydym.pl Informacje pod numerem 887 080 004
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY o powierzchni ok. 50 m2. Zakopane centrum, ul. Kościuszki - 691 124 272.
  • PRACA | dam
    ZATRUDNIMY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM: KUCHARZA/-KĘ, DOŚWIADCZONĄ POMOC KUCHENNĄ, OBSŁUGĘ BARU MLECZNEGO, KELNERA/-KĘ. Kontakt: 600 035 355, 600 035 080 lub osobiście: Zakopane, Droga na Bystre 2A (9-13).
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    MIESZKANIE W CENTRUM ZAKOPANEGO: TRZY POKOJE, DWA BALKONY, WIDOKOWE, PO REMONCIE. 662 210 421
  • NIERUCHOMOŚCI | kupno
    Kupie działkę budowlana w Kościelisku lub Zakopanym tel 660797241 b12.pl.
  • PRACA | dam
    ZLECĘ WYKOŃCZENIE TRZECH BUDYNKÓW W ZAKOPANEM. 608 806 408
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    DO WYNAJĘCIA MIESZKANIE DWA POKOJE, 38mkw, BALKON, W CENTRUM NOWEGO TARGU, UL. KRZYWA. STANDARD DO ZAMIESZKANIA, NOWE, ŚWIEŻE. 608 806 408
  • PRACA | dam
    DO PENSJONATU W ZAKOPANEM - OSOBĘ DO OBSŁUGI ŚNIADAŃ I SPRZĄTANIA POKOI - dyspozycyjną. Bez zamieszkania. 509 578 689.
    Tel.: 509 578 689
  • USŁUGI | inne
    SZEWC - KALETNIK - ZAKOPANE - ul. Staszica 3 - 666 120 662.
  • PRACA | dam
    Praca w Zakładzie Kuśnierskim wymagane doświadczenie oraz Prawo jazdy Kategoria B. 888267329
    Tel.: 888267329
  • PRACA | dam
    Praca Kucharz Z Doświadczeniem Bukowina Tatrzańska Gotowanie Dla Grup w Dużym Ośrodku Z Noclegiem.
    Tel.: 601 453 970
  • PRACA | dam
    KANTOR ZATRUDNI KASJERA WALUTOWEGO. CV proszę przesyłać na adres: kantorzakopanepraca@gmail.com
  • USŁUGI | inne
    WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
  • PRACA | dam
    Biuro księgowe AUDITPLUS zatrudni: głównego księgowego, specjalistów ds. księgowości i referentów. Praca w Zakopanem, 8-16, pełen etat. Zapraszamy. Zgłoszenia: praca@auditplus.pl.
  • PRACA | dam
    Poszukuję osoby do sezonowego, prowadzenia gospodarstwa domowego w Zakopanem. Życiorys zawodowy proszę przesyłać na adres e-mail. rozanob@interia.pl
  • USŁUGI | budowlane
    MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
  • KUPNO
    KUPIĘ STARY POROZBIÓRKOWY SOSRĘB. Proszę wysłać zdjęcie na numer 605 306 244.
  • ANTYKI
    Do sprzedania ZABYTKOWY PRZEDWOJENNY KREDENS GÓRALSKI ZAKOPIAŃSKIEJ SZKOŁY PRZEMYSŁU DRZEWNEGO w idealnym stanie, z lat trzydziestych, sprawdzony przez kustosza Muzeum Tatrzańskiego. Również CZĘŚĆ KOLEKCJI PRZEDWOJENNEGO MALARSTWA o tematyce góralskiej, znanych polskich malarzy aukcyjnych, takich jak Gąsienica Szostak, Augustynowicz, Jarocki, Moszyński, Gałek, Ćwikliński, Dzieliński, Skowroński. Tel. 601 51 35 33
  • USŁUGI | inne
    ODŚNIEŻANIE DACHÓW. TECHNIKI LINOWE. TEL: 695 092 678
  • USŁUGI | budowlane
    OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
  • SPRZEDAŻ | różne
    DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.
2026-02-19 19:23 Bajkowe krajobrazy wieczorową porą w Zakopanem (WIDEO) 2026-02-19 19:00 Rabczański samorząd przegrał w sądzie z wojewodą 2026-02-19 18:30 Wsparcie dla Grupy Podhalańskiej GOPR od gorczańskiego parku 2026-02-19 18:25 Rusza nabór do nagrody Romana Reinfussa 2026-02-19 18:00 Wilki w Rabce 1 2026-02-19 17:00 Ponad pół miliarda złotych na Bachleda Termy Kasprowy. Bank o szczegółach finansowania 1 2026-02-19 16:50 Duży pies bez opieki przy trasach biegowych na Polanie Chotarz. Gmina apeluje do właściciela 2026-02-19 16:00 Najwyżej położony luksus w Polsce. Gigantyczna inwestycja na Butorowym Wierchu (WIDEO, ZDJĘCIE) 2026-02-19 15:00 Doszło do bójki, a poszło o dziewczynę (WIDEO) 1 2026-02-19 14:30 Seniorzy z Poronina zadbają o formę. Ruszają warsztaty prozdrowotne 2026-02-19 14:15 Dlaczego projekty firmowe tracą rentowność? Najczęstsze błędy w planowaniu i kontroli kosztów 2026-02-19 14:02 Nie poleciała do Bristolu. Z lotniska trafiła prosto do aresztu 2026-02-19 13:29 Jest dofinansowanie na nowe lądowisko dla śmigłowców przy szpitalu w Nowym Targu 2 2026-02-19 13:01 XXVI Parada Gazdowska w Gminie Biały Dunajec 2026-02-19 12:23 Zaginął Andrzej Dubiel. Policja prowadzi poszukiwania w Tatrach 1 2026-02-19 12:00 Piękne widoki z Nosala o poranku (WIDEO) 2026-02-19 11:31 Jak zadbać o wartość rezydualną swojego samochodu? Sprawdzone porady ekspertów branżowych 2026-02-19 11:02 Kettlebell w praktyce: 8 ćwiczeń na siłę i kondycję (technika + typowe błędy) 2026-02-19 11:00 Poczta w Poroninie z krótszymi godzinami otwarcia. Zmiany mają charakter tymczasowy 2 2026-02-19 10:00 Trwają poszukiwania zaginionego 30-latka 2026-02-19 09:00 Krew, która ratuje życie. 13 litrów zebranych podczas akcji w Maruszynie 2026-02-19 08:49 Plama oleju na DK28 w Makowie Podhalańskim. Strażacy prowadzą działania, są utrudnienia w ruchu 2026-02-19 08:00 Energetyczne eldorado 2026-02-18 21:00 W czwartek na Igrzyskach startują nasi skialpiniści 4 2026-02-18 20:00 Oświata, sport i inwestycje. Szerokie plany Zakopanego dla szkół 5 2026-02-18 19:00 Całkiem sporo turystów na Krupówkach i pod Gubałówką (WIDEO) 2 2026-02-18 18:44 Poszukiwania turysty w Tatrach. W akcji 22 ratowników i śmigłowiec TOPR 2026-02-18 18:00 Policjanci w zerówce 2026-02-18 17:30 Światowy Dzień Kota - wykład w najbliższy piątek 3 2026-02-18 17:21 Z Podhala na paralimpijskie trasy. Witold Skupień i Krzysztof Plewa będą reprezentować Polskę w Mediolanie i Cortinie d'Ampezzo 2026-02-18 16:41 Świetny start naszych biathlonistek na Igrzyskach. Najlepszy start w historii 2026-02-18 16:00 Tak działa Poczta. Wezwanie na przesłuchanie dostaliśmy po terminie 18 2026-02-18 15:30 Ostatni oddech planety. Rodzinna gra ekologiczna 1 2026-02-18 15:00 Plac przed sanktuarium już pusty. Karuzela zniknęła zgodnie z zapowiedzią 17 2026-02-18 14:30 "Szkoła katów". Premiera Sceny Dużego Widza 2026-02-18 14:00 Graficiarze pod kluczem 2 2026-02-18 12:58 Zaginął 30-letni Andrzej Dubiel. Ostatni sygnał telefonu na Kasprowym Wierchu 1 2026-02-18 12:30 Powalczą na stoku o Puchar Przechodni 2026-02-18 12:00 Dziś Środa Popielcowa (ZDJĘCIA) 2 2026-02-18 10:42 Służby wezwane do wypadku skutera na Olczy Walkoszach (WIDEO) 13 2026-02-18 10:00 Mniejsze zagrożenie lawinowe. Ruszyła Goryczkowa (WIDEO) 2026-02-18 08:59 Zima w Zakopanem rządzi. W Tatrach śnieg i silny wiatr 2 2026-02-18 08:00 Podhale Nowy Targ rozpoczyna wiosnę. W Nowym Targu zagra z Olimpią Grudziądz 2026-02-17 22:51 Lepietnica Klikuszowa Halowym Mistrzem Podhala 2026-02-17 21:02 Chabówka bez mostu 2026-02-17 20:00 Jarmuta Szczawnica halowym mistrzem 2026-02-17 19:31 Bezpiecznie na stoku 2026-02-17 19:00 Zdrój nie wierzy... wieży 5 2026-02-17 18:30 "Zapiski oficera Armii Czerwonej". Piotr Cyrwus w Ludźmierzu 9 2026-02-17 18:00 Dzień Służby Cywilnej. Podziękowania dla pracowników Komendy Powiatowej Policji 4
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2026-02-19 18:30 1. Koleś zadzwoń po fajer manów bo już płomienie są widoczne na twojej planecie, wnioskuję to z twojego tępego rozumowania względem wiatrakow które niestety produkują najdroższą energię elektryczną 2026-02-19 18:22 2. Fajne te ostrzeżenia władz przed dzikami, wilkami, niedźwiedziami... "Jeśli spotkasz, powiadom odpowiednie władze." Władze wydadzą ostrzeżenie, które będzie brzmiało: "Jeśli spotkasz, powiadom odpowiednie władze". A one wydadzą ostrzeżenie.... I tak dalej. Proponuję jeszcze przedrukować kolejną odezwę jakiejś organizacji, według której wcale nie ma więcej zwierząt niż kiedyś, wcale nie wyrządzają więcej szkód a może w ogóle nie ma żadnych wilków w Rabce. 2026-02-19 18:18 3. No piekne przedsięwzięcie, ale błoto tam na drodze takie ze w baciokach trzeba chodzić a auto co przejazd obok Szymoszkowej myć. Droga powinna byc na bieżąco sprzątana, ale cóż pewnych osób to nie dotyczy. 2026-02-19 18:06 4. @Uhaha, płonie to twój czerep! :) jeżeli doczytałeś się tego w moim poście :) :) :) 2026-02-19 17:52 5. taki sobie czytelnik@,ruscy ci tak doradzili żeby nie inwestować w Polską Armię ? Pewnie jeszcze uważasz się z polskiego patriotę. 2026-02-19 17:41 6. @sanacyjny dziadu, prawda boli, że ci szarpnęło gulem? Uważaj tylko, żeby ci żyłka nie pękła albo nie PO puściło PO niżej, bo znowu trzeba będzie dziadzi pamper sika zmienić 2026-02-19 16:37 7. Bojownicy ROG u nie pochwalają ale rozumieją. Szczególnie to 3 na 1, i o dziewczynę. 2026-02-19 15:40 8. @ sanacyjny dziadek, fakt jest faktem! czy ten z małego pałacu coś ukradł? bo ten z dużego tak! zapomniałeś o kawalerce? czy ten z małego jest uzależniony? bo ten z dużego tak! snus! to co sobie wtyka pod warge! nie widziałeś? przykładów jest wiele ale tacy jak ty będą mówić OFE a ja nie trzeba ruszać czterech liter tylko zalogować się na subkonto ZUS aby przekonać się jakie z was d...i 2026-02-19 15:23 9. Jaki świetny jura robi na waszej ciemnocie kasę dla siebie i swoich bliskich to jest ok, drugie kto ci wmówił fvf że planeta płonie 2026-02-19 15:22 10. Lepiej dofinansowywać takie inicjatywy aniżeli niemieckie koncerny zbrojeniowe w ramach SAFE.
2026-02-16 21:51 1. "Na spotkaniu zjawił się burmistrz Łukasz Filipowicz, radni Tymoteusz Mróz, Mateusz Łękawski i mieszkańcy. Ci ostatni niezbyt licznie." A kto miałby się tam pojawić jak spotkanie zorganizowane w godzinach gdzie normalni ludzie pracują a miejsca tam w tej "stacji kultura" było może jeszcze na jakieś 20 osób. Przecież to klita na poddaszu gdzie jest miejsce dla dzieci na zabawy a nie dla 100 czy więcej dorosłych. Przecież to była jawna kpina. Dlaczego spotkanie nie było bardziej komunikowane i nie zapewniono odpowiednio dużej sali? I przede wszystkim dlaczego w godzinach pracy a nie w weekend??? Wywalić miliona na sylwestra potrafią a zmobilizować mieszkańców "nie da się". Widać zależy im żeby przyszło jak najmniej mieszkańców. Boją się usłyszeć to i owo. 2026-02-08 13:18 2. Fajne eksponaty :) 2026-02-04 21:19 3. Nie moje klimaty ani dla uszu ani dla oczu 2026-01-29 15:43 4. Kasia Rysy 2026-01-03 13:15 5. Ładne góalki. 2025-12-29 19:33 6. Znakomity poMYSł panie @jarząbek 2025-12-03 15:38 7. Świetny POmysl, zwłaszcza że w Zakopanem mimo otwartej Gubałówka m.in. przez Pana Szwajcara i czwartego burmistrza G.J. to lepiej na desce windsurfingowej po równiach pojeździć 2025-12-01 17:12 8. Panowie dobra robota! A tak swoją drogą nie ma wojny, jest woda, ogólcie się do tej służby, a nie wyglądajcie jak krasnale... 2025-11-21 15:51 9. Brawo Agatko! Piękne, cudne, zachwycające prace! 2025-11-17 21:21 10. Teraz górale wprzedają swoją ojcowiznę żeby kupić nowe auto. Wszystkie te biznesy ze starym śmierdzącym sprzętem (mówiąc złomem) powinny być nakaz ogrodzenia blochą od ulicy. Podobnie ze składami budowlanymi. Tyle pięknych miejsć zostało oszpeconych przez lokalny interes.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama