Reklama

2022-05-21 09:00:07

Narciarstwo alpejskie

Maryna Gąsienica Daniel jako jedyna w grupie Kadry Narodowej A

Będą cztery grupy szkoleniowe w kadrze narodowej alpejek.

Zarząd Polskiego Związku Narciarskiego zatwierdził składy Kadr Narodowych Kobiet w narciarstwie alpejskim na sezon 2022/2023. Utworzone zostały cztery grupy szkoleniowe: Kadra Narodowa A, Kadra Narodowa B, Kadra Narodowa Młodzieżowa A i Kadra Narodowa Młodzieżowa B, w których trenować będzie łącznie 10 zawodniczek. 

Jak informuje Anna Karczewska z Polskiego Związku Narciarskiego, do Kadry Narodowej A powołana została Maryna Gąsienica-Daniel, która będzie miała wsparcie czteroosobowego sztabu szkoleniowego. Trenerem głównym naszej najlepszej alpejki pozostaje Marcin Orłowski, ale w sztabie Gąsienicy-Daniel pojawiły się również nowe twarze.

Treningi w Zakopanem

– Od tego sezonu dołącza do nas Włoch Matteo Baldissarutti, który będzie moim asystentem. Jest to trener, z którym współpracowaliśmy już trzy lata temu, więc jest to znana nam osoba. Przez ostatnie trzy sezony Matteo pracował w sztabie Petry Vlhovej. Liczymy na to, że doświadczenie nowego szkoleniowca w pracy z poprzednią grupą bardzo korzystnie wpłynie na jakość treningu i dalszy rozwój naszej zawodniczki. Wspólnie z trenerem Matteo przyszedł do nas nowy serwismen Włoch Pietro Fontana. Cały sztab jest bardzo zmotywowany i gotowy do rozpoczęcia nowej współpracy – poinformował Marcin Orłowski, trener główny Maryny Gąsienicy-Daniel. – Po krótkich wakacjach wróciliśmy już do pracy. Od 16 maja Maryna realizuje treningi stacjonarne w Zakopanem – dodał. – W sztabie szkoleniowym naszej grupy będzie również osoba odpowiedzialna za fizjoterapię. Aktualnie jesteśmy w trakcie rozmów z kilkoma kandydatkami. Ostateczna decyzja powinna zapaść przed głównymi zgrupowaniami specjalistycznymi. Natomiast po trzech latach zakończyliśmy bardzo owocną współpracę z drugim trenerem Przemysławem Buczyńskim, który od tego sezonu dołączył do Kadry Narodowej A w snowboardzie. Dziękujemy Przemkowi za wszystko – podsumował szkoleniowiec naszej najlepszej alpejki.  

Pozostałe Kadry Narodowe: B, Młodzieżowa A i Młodzieżowa B będą miały wspólny sztab trenerski. Głównym szkoleniowcem został Janusz Starzyk, a jego asystentami będą: Tomasz Wydra i Słoweniec Matijaž Marušič. – Wszystkie nasze kadry wspólnie rozpoczynają przygotowania do kolejnego sezonu. Zuza i Magda będą miały zindywidualizowane plany treningowe, nad realizacją których czuwać będą Tomek i Matijaž. Ja natomiast większą uwagę skupię na szkoleniu zawodniczek z grup młodzieżowych – poinformował Janusz Starzyk. – Do grudnia mamy taki plan, że Zuza i Tomek razem z kadra młodzieżową będą realizowali wspólnie z nami wszystkie treningi i obozy kondycyjne oraz specjalistyczne. Natomiast Magda i Matijaž będą z nami tylko na części zgrupowań, ze względu na wcześniejsze rozpoczęcie okresu startowego – dodał.  

Bardziej płynne przejścia między grupami

– Koncepcja utworzenia czterech grup szkoleniowych i ustalenia wewnętrznej pracy w kadrze ma umożliwić zawodniczkom płynne przejście na kolejne poziomy sportowej rywalizacji – wyjaśnił Marcin Blauth, wiceprezes ds. narciarstwa alpejskiego i snowboardu w PZN. – Kadrę Narodową A tworzyć będzie Maryna Gąsienica-Daniel, której celem będzie walka o najlepszą „10” Pucharu Świata i czołowe lokaty w Mistrzostwach Świata Seniorów. W grupie B znalazły się Zuzanna Czapska i Magdalena Łuczak. Będzie to tak zwana kadra Pucharu Europy z licznymi próbami startu w Pucharze Świata i celem sportowym na seniorski czempionat. Odpowiednie wyniki i zaangażowanie będą dla tych dziewczyn przepustką do kadry A – zaznaczył wiceprezes PZN. – Kadra Narodowa Młodzieżowa A jest to grupa z aspiracjami do zdobywania punktów w Pucharze Europy i zajmowania czołowych lokat w zawodach FIS. Imprezami docelowymi dla dziewczyn będą Mistrzostwa Świata Juniorów czy Zimowy Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy. Po spełnieniu kryteriów wynikowych nie wykluczamy udziału tych dziewczyn w zawodach wyższej rangi. Zawodniczki otrzymują od nas mocne wsparcia, ale oczekujemy pełnego zaangażowania i motywacji nie tylko na stoku, ale także w pozostałych aspektach życia. Za wsparciem musi iść profesjonalizm, poświęcenie i przekraczanie bariery strefy komfortu. Kadra Narodowa Młodzieżowa B to wsparcie akcyjne dla zawodniczek, które wracają po kontuzji, nie miały najlepszego sezonu lub nie miały jeszcze możliwości rywalizacji na arenie międzynarodowej, ale w Polsce były najlepsze w swoich rocznikach. Dla trenerów będzie to szansa na bliższą współpracę z tymi zawodniczkami podczas zgrupowań, a dla dziewczyn będzie to możliwość wykazania przynależności do wyższej grupy, dzięki nie tylko wynikom, ale również etyce pracy, motywacji z poświęceniem i zaangażowaniem – podsumował Marcin Blauth. 




Kadra Narodowa A
Zawodniczka:
1.Maryna Gąsienica-Daniel – TS Wisła Zakopane
Sztab szkoleniowy:
1.Marcin Orłowski – trener główny 
2.Matteo Baldissarutti – asystent trenera głównego
3.Pietro Fontana – serwismen
4.vacat – fizjoterapeutka 

Kadra Narodowa B
Zawodniczki: 
1.Zuzanna Czapska – Warszawski Klub Narciarski
2.Magdalena Łuczak – UKS MitanSKI Zakopane 

Kadra Narodowa Młodzieżowa A
Zawodniczki: 
1.Patrycja Florek – KS Narciarnia Nowy Sącz 
2.Hanna Zięba – KS Tatra Ski Academy 
3.Magdalena Bańdo – Team MB Szczyrk 

Kadra Narodowa Młodzieżowa B
Zawodniczki: 
1.Aniela Sawicka – KS MMS Dendysski
2.Maja Chyla – KS Yeti 
3.Maja Woźniczka – Team MB Szczyrk
4.Nikola Komorowska – AZS Zakopane           

Sztab szkoleniowy Kadry Narodowej B, Młodzieżowej A i Młodzieżowej B
1.Janusz Starzyk – trener główny
2.Tomasz Wydra – asystent trenera głównego
3.Matijaž Marušič – asystent trenera głównego
4.Aleksandra Wyparło – fizjoterapeutka 
5.Wojciech Wysowski – serwismen
6.vacat - serwismen
7.Zbigniew Dendys – trener współpracujący

Zostań Patronem Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Reklama
  • PRACA | dam
    PIEKARNIA W ZAKOPANEM ZATRUDNI KIEROWCĘ. Mile widziane doświadczenie. Praca na stałe. 602 759 709
  • PRACA | dam
    Pracownia Projektowa SŁOWIK ARCHITEKTURA z siedzibą w Zakopanem, poszukuje ARCHITEKTA.. 668 309 058 https://slowikarchitektura.pl/ biuro@slowikarchitektura.pl
    Tel.: 668
  • USŁUGI | inne
    WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
  • USŁUGI | budowlane
    OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
  • PRACA | dam
    Zakopane - zatrudnimy KONSERWATORA. tel: 502 350 981, 602 484 233
  • PRACA | dam
    Jeśli lubisz kontakt z ludźmi, a kawa to Twoja pasja. Zadzwoń i dołącz do Samanty w Zakopanem. Zapraszamy! Tel. 666 387 888.
  • PRACA | dam
    Zakopane,praca w sklepie, kasjer sprzedawca.. 602441440
    Tel.: 602441440
  • PRACA | dam
    PIEKARNIA W ZAKOPANEM ZATRUDNI PIEKARZA. Na stałe, umowa. 602 759 709
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    SPRZEDAM MIESZKANIE KRAKÓW - KURDWANÓW - ŚWIETNA LOKALIZACJA. Oferujemy na sprzedaż jasne i przestronne mieszkanie położone w zadbanym budynku na osiedlu Kurdwanów. Powierzchnia 28,12 m kw. Budynek wyposażony jest w trzy windy, w tym jedną towarową. UKŁAD MIESZKANIA: - duży pokój z wnęką (nyżą), - jasna kuchnia z oknem, - duża, oszklona loggia, - piwnica przynależna do mieszkania. Mieszkanie jest słoneczne i ustawne, IDEALNE DLA SINGLA, PARY lub JAKO INWESTYCJA POD WYNAJEM. Lokalizacja zapewnia szybki dojazd do centrum oraz dostęp do pełnej infrastruktury - sklepy, przystanki komunikacji miejskiej, szkoły i tereny zielone w zasięgu kilku minut spacerem. SPRZEDAŻ BEZ POŚREDNIKÓW. Cena 450 tys zł - do negocjacji. Kontakt: 604 08 16 43
  • SPRZEDAŻ | zwierzęta
    OWCZARKI PODHALAŃSKIE - szczenięta - 506 368 311.
  • USŁUGI | budowlane
    "Tedy" Usługi budowlane: sprzedaż domów w stanie deweloperskim, budowa domów murowanych i drewnianych, wszelkie pokrycia dachowe, ocieplenia/termomodernizacja domów/budynków, sprzedaż materiałów budowlanych, nadzory budowlane, usługi transportowe. 608 729 122, +49 15 205 734 746, mail: tedy32@o2.pl
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum Narciarstwa. 608 729 122.
  • BIZNES
    Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy Targ-Czarny Dunajec lub przyjmę reklamę. 608 729 122.
  • PRACA | dam
    Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122.
  • USŁUGI | budowlane
    BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DACHY, ELEWACJE. 608729122.
  • PRACA | dam
    RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI KELNERA/-KĘ, POMOC KELNERSKĄ. PRACA STAŁA + świadczenia. 601 533 566, 18 20 64 305
  • PRACA | dam
    Restauracja w Zakopanem zatrudni POMOC KUCHENNĄ na sezon letni. 601 533 566, 18 20 64 305
  • PRACA | dam
    PRACA W RESTAURACJI W ZAKOPANEM DLA UCZNIÓW, STUDENTÓW na umowę zlecenie. 601 533 566, 18 20 64 305
  • PRACA | dam
    RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI OSOBĘ NA STANOWISKO: ZMYWAK/OBIERAK. Praca stała lub sezonowa. 601 533 566, 18 20 64 305
  • PRACA | dam
    ZATRUDNIĘ POMOC KUCHENNĄ - Zakopane Jaszczurówka/Chłabówka - 601 50 44 86
  • SPRZEDAŻ | różne
    OPAŁ BUK. 660 079 941.
  • SPRZEDAŻ | różne
    PIERZE I PUCH Z GĘSI. 536 88 77 35.
  • NIERUCHOMOŚCI | pośrednictwo
    Sprzedaż NIERUCHOMOŚCI na Podhalu. Zadzwoń 792 250 793 lub skorzystaj z formularza na www.dobrasprzedaz.pl
  • NIERUCHOMOŚCI | kupno
    Kupię MIESZKANIE w Nowym Targu. Bezpośrednio od właściciela. Może być do remontu. Pomogę załatwić formalności. Tel. 603 607 360.
  • USŁUGI | budowlane
    MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
  • SPRZEDAŻ | różne
    DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.
2026-01-11 13:00 XII Puchar Zakopanego Amatorów w Narciarstwie Alpejskim zainaugurowany na Harendzie! 2026-01-11 12:34 Zagubieni kibice. Jednemu groziło zamarznięcie. Było bezpiecznie, ale policjanci mieli sporo pracy 2026-01-11 12:29 Od godz. 16 wielkie skakanie na Wielkiej Krokwi. Pożegnanie Kamila Stocha 2026-01-11 12:00 Rewolucja w najmie krótkoterminowym nadciąga, trwają konsultacje społeczne 2026-01-11 11:19 Dobre rady zawsze w cenie. Mamy dla Was książki 2026-01-11 11:00 Zima trzyma. Od rana w Zakopanem sypie śnieg (WIDEO) 2026-01-11 11:00 Zderzenie dwóch aut w Leśnicy 2026-01-11 10:00 Poszukujemy domu dla młodej rudej kotki 1 2026-01-11 09:59 Prezydent Andrzej Duda otworzył 12H Slalom Maraton (WIDEO, ZDJĘCIA) 1 2026-01-11 09:00 Mała cząstka wielkiej historii 2026-01-11 07:59 Siatkarskie zmagania (ZDJĘCIA) 2026-01-10 21:55 Wielkie święto na Wielkiej Krokwi (ZDJĘCIA) 2 2026-01-10 21:29 Świetny początek Paranarciarskich Mistrzostw Polski 2026. Zawodnicy HANDICAP Zakopane z dziewięcioma medalami 2026-01-10 20:39 Bardzo zła jakość powietrza w dolnej części Zakopanego 12 2026-01-10 20:10 Potężna lawina w Gruzji. Wiele osób pod śniegiem 1 2026-01-10 20:00 Przed wypadkiem uwielbiał góry 2026-01-10 19:10 Krupówki po Pucharze Świata wypełnione kibicami (WIDEO) 1 2026-01-10 19:00 Rusza remont dawnej szkoły muzycznej w Parku Miejskim. Powstanie filia Muzeum Tatrzańskiego 1 2026-01-10 18:00 Chcesz wiedzieć jak poprawić widoczność firmy w sieci, przyjdź na spotkanie 2026-01-10 17:46 Polacy na trzecim miejscu w Zakopanem! 1 2026-01-10 17:00 Nowa hala maszyn u artystów, głównie do obróbki drewna 2026-01-10 15:59 Klasycznym czy jodełką na Turbacz 2 2026-01-10 14:58 Słabe skoki Polaków. Fettner najlepszy w kwalifikacjach. Tomasiak i Kubacki w konkursie duetów 2026-01-10 14:20 Kibice zmierzają na Wielką Krokiew (WIDEO) 1 2026-01-10 13:59 Ostrzeżeni przed opadami śniegu. W Tatrach nawet 40 cm 2026-01-10 12:59 Pierwszy trening bez Polaków. Drugi wygrywa Prevc, Kubacki najlepszy z Polaków 2026-01-10 11:59 Jeden telefon może uratować przed zamarznięciem. Reagujmy! 2 2026-01-10 10:59 Wielka Krokiew przygotowana na Puchar Świata (WIDEO) 2 2026-01-10 10:18 Policja przekazuje ważne informacje przed Pucharem Świata 2026-01-10 10:00 Szczęśliwego Nowego Targu! Burmistrz wznosi toast! (ZDJĘCIA) 4 2026-01-10 09:00 Wygłodzony pies odebrany właścicielom. Zbiórka na jego leczenie i utrzymanie 13 2026-01-10 08:00 Trauma nasza codzienna, darmowe szkolenia jak radzić sobie w trudnych sytuacjach 2026-01-09 21:05 Tajny trening i skład kadry Polaków na Puchar Świata 1 2026-01-09 21:00 Prawie trzydzieści stopni na minusie, padł akumulator w stacji pomiarowej 6 2026-01-09 20:00 Uwaga kierowcy - w sobotę możliwe spore utrudnienia na zakopiance 2 2026-01-09 19:00 Kilkudziesięciu śmiałków wzięło udział w Próbie Prędkości (ZDJĘCIA) 2026-01-09 18:00 Czarny Dunajec potęgą sportów zimowych 3 2026-01-09 17:00 Noworoczny koncert zespołu Hamernik 2026-01-09 16:00 Święty Mikołaj skoczył ze skoczni i nie ustał, Akademia Lotnika pod Giewontem (WIDEO) 4 2026-01-09 15:31 Taki poranek w Tatrach nie zdarza się często (WIDEO, ZDJĘCIA) 2026-01-09 15:00 Prezydent Karol Nawrocki jednak nie przyjedzie na Slalom Maraton. Będzie na skokach? 33 2026-01-09 14:31 Już w niedzielę - 12H Slalom Maraton Zakopane 2026-01-09 13:30 Piękna pogoda w Kuźnicach. Turystów niewielu (WIDEO) 2026-01-09 13:30 Schronisko w Pięciu Stawach pod śniegiem, z pomocą ruszyły "czołgi" 4 2026-01-09 12:42 Poszukiwany właściciel tego pieska 1 2026-01-09 12:00 Co robić w weekend w Zakopanem? 2026-01-09 11:00 Pensjonariusze rabczańskiego DPS będa podróżować nowym busem 1 2026-01-09 10:00 Pasażerska trzynastka 1 2026-01-09 09:00 Za nami mroźna noc. Piątek zaczął się od okienka pogodowego 2026-01-09 08:00 Nowy quad dla druhów ze Sromowiec Niżnych 3
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2026-01-11 11:55 1. @kurka wodna to dawny chochoł, to my go utrzymujemy na jego ciepłym stołku a on nam za to wypisuje co mu AI podsunie. 2026-01-11 11:16 2. W Polsce liczba dzieci oczekujących na umieszczenie w pieczy zastępczej, zarówno rodzinnej, jak i instytucjonalnej jest szacowana na około 1500 - 1800 osób. Tyle dzieci posiada aktualne postanowienie sądu o umieszczeniu w pieczy, które nie zostało jeszcze wykonane z powodu braku miejsc. Liczba ta odnosi się do "najpilniejszych" przypadków w danym momencie. Z tej liczby 1,5 tys. dzieci (około) odnosi się do dzieci, które mają w pełni uregulowaną sytuację prawną, są zgłoszone do ośrodków adopcyjnych i formalnie czekają na adopcję w całej Polsce. Jednak najważniejszym jest, że znajdzie się miejsce dla kotka, pieska. Dla których nowy kochający dom urządzi adopciny, psiecko zostanie zaprowadzone do psiedszkola 2026-01-11 11:02 3. @Zakopane przyjazne karpiom, te mądruś! pewnie nie wiesz ale podłączenie geotermii do Księżówki było za czasu nierządu pisu a poza tym wodę z geotermii trzeba w Zakopanem podgrzewać 2026-01-11 10:54 4. Cieszmy się że mamy Tomasiaka bo bez niego było by bardzo źle 2026-01-11 10:39 5. Prezydenta wraz z synem pokazano w gronie... KIBICÓW na pielgrzymce na Górze Jasnej o godz. 12-ej, z szalikiem ... Tu o godz. 8-ej na Polanie Szymoszkowej z numerem 1 widać byłego już Prezydenta wśród narciarzy i ... amatorów.... A o godz. 20-ej POLSCY MISTRZOWIE SPORTU byli w teatrze NARODOWYM na wielkiej gali podsumowując 2025r. a było to 10 tego ... roku pańskiego 2026r ... dużo się działo tego 10 ego w pierwszym miesiącu ... bieżącego roku ... kolędnicy z Turoniem też wieczorem kolędowali na wesoło ... cały NARÓD gdzieś się bawił ... po swojemu ... hej... 2026-01-11 10:29 6. I co teraz? Miasto będziesz wracać turystom opłatę klimatyczną? :D 2026-01-11 10:22 7. Zrobić akcję Wisła tak jak po drugiej wojnie światowej w naszym kraju i będziemy nareszcie i świeże powietrze iPolski ład bo obecną mieszanina wędrówki ludów prowadzi nasz kraj do zguby 2026-01-11 10:01 8. Ale te oscypy i tak się nie chcą do niczego przyłączać. Tylko kwatery po 50 zł wynajmować. Wiejska mentalność 2026-01-11 09:53 9. Kubacki na plecach Tomasiaka wjechał na podium po raz ostatni w życiu. 2026-01-11 09:42 10. Bo Filipowicz nadal nie potrafi porozmawiać z prezesem niewidką od geotermii żeby zaczął przylączać mieszkańców a nie tylko deweloperów i księży. Miasto ma 10% udziałów i nie egzekwuje niczego. A w sprawie PKL gdzie nie ma prawie nic do gadania to piszą listy do premierów i prezydentów. Kpina. Oczywiście "guzik" do geotermii leży w gestii I zastępcy burmistrza niejakiego Bryjaka Bartłomieja.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama