Reklama

2022-10-01 19:00:20

Reklama

Krościenko

Poszło o parkometr. Przepychanki na sesji w Krościenku

Odpłatność za postój na nowym parkingu przy kościele w Krościenku wzburzyła mieszkańców i podzieliła radnych.

Pisaliśmy już, że Jan Dyda, wójt Krościenka bez zgody rady gminy postawił parkometry na tzw. nowym parkingu przy ul. Jana III Sobieskiego, w sąsiedztwie kościoła. Mieszkańcy Krościenka są oburzeni. Do gminy wpłynęły protesty. Parking miał być płatny siedem dni w tygodniu przez całą dobę.


Po interwencjach mieszkańców, opłaty już nie są pobierane. Wprowadzenie w tym miejscu strefy płatnego parkowania potwierdził Stanisław Gabryś, przewodniczący Rady Gminy Krościenko, który do wójta skierował interpelację.
 
Tydzień temu odbyła się burzliwa sesja rady gminy. Radni najpierw usłyszeli, że parkometry nie były włączone, później, że tylko na czas serwisowania, czyli testowo na dwa dni. Emocję wzbudziła odpowiedź na interpelację przewodniczącego, którą przedstawił Tadeusz Topolski, zastępca wójta. Zaprzeczył, aby płatny parking tam funkcjonował. Przekonywał, że wójt Jan Dyda dopiero przygotowuje się do jego uruchomienia. Podkreślił, że wcześniej rada przekazała środki finansowe na ten cel w wysokości 50 tys. zł, a wójt wyłonił firmę, która dostarczyła i zamontowała parkometry. - Obecnie przygotowywane jest zarządzenie wójta w sprawie ustalenia wysokości opłat za parkowanie pojazdów i sposobie ich pobierania. Płatny parking zacznie funkcjonować w październiku - zapowiedział wicewójt.

Do tej odpowiedzi ustosunkował się Stanisław Gabryś. Przedstawił działania, które podjął na prośbę mieszkańców. Mówił, że rada gminy przeznaczyła pieniądze na zakup parkometru, natomiast nie zatwierdzała dotychczas żadnego regulaminu wprowadzającego odpłatność na tym parkingu. Po niepokojących sygnałach od mieszkańców skontaktował się z zastępcą wójta. - W odpowiedzi usłyszałem, że nie potrzebują uchwały rady, bo będzie to rozstrzygnięte zarządzeniem wójta, ale zadzwoni do operatora i poprosi o wyłączenie parkometrów. Gdy pojechałem na parking zobaczyłem, że są dwa parkometry, a na nich informacja, że obowiązuje płatne parkowanie przez całą dobę i we wszystkie dni tygodnia. Był też cennik z instrukcją obsługi - wyjaśniał Stanisław Gabryś.

Po udzielonej odpowiedzi na interpelację, przewodniczący dopytywał się, kiedy rada zatwierdzała jakąkolwiek koncepcję płatnego parkingu. Przyznał, że owszem radni przekazali środki na zakup jednego parkometru, a są dwa. Po tej decyzji nie byli już informowani o dalszych działaniach władz gminy.
 
- Nie wiem co to były za dwudniowe testy. Parkometry powinny być zabezpieczone, aby nie wprowadzały w błąd - mówił Stanisław Gabryś. Przypomniał, że mieszkańcy mieli bezpłatnie korzystać z parkingu na czas uroczystości kościelnych, robienia zakupów czy korzystania z restauracji.
 
Do dyskusji włączył się Tadeusz Topolski, który tłumaczył, że firma montująca urządzenia poprosiła, aby parkometry były włączone ze względu na zdalne serwisowanie, a na nich były przyczepione kartki z informacją, że są nieczynne, ale nie wiadomo, co się w nimi stało.
 
Radna Maria Wąsowicz zapytała, co z pieniędzmi, które przez dwa dni trafiały do parkometrów. Wójt zapewnił, że będzie ogłoszenie i gmina zwróci pieniądze.

Stanisław Gabryś był też zainteresowany kosztami obsługi parkingu. W związku z tym złożył wniosek do komisji rewizyjnej o przeprowadzenie kontroli dotyczącej zakupu parkometrów, montażu i ich uruchomienia. Zwrócił się z prośbą do wójta o uwzględnienie w regulaminie parkingu zapisów bezpłatnego korzystania dla samochodów osobowych w okresie od września do czerwca, a w czasie wakacji dwugodzinnego bezpłatnego parkowania dla aut osobowych.

Zastępca wójta zapewniał, że gmina dodatkowo nikogo nie zatrudni do obsługi parkingu. Zajmą się tym pracownicy urzędu. - Przyjmiemy taką zasadę, że jedna osoba z księgowości dorywczo, zgodnie z harmonogramem, będzie wychodziła i sprawdzała, kto zapłacił za parking - tłumaczył.
 
jof

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

1
/ Fot. JJ
2
/ Fot. JJ
3
/ Fot. JJ
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Żenujące porady 2022-10-18 19:35:22
Najlepiej na piwo do zaplecza intelektualnego obecnego wójta czyli analfabety sołtysa. Pomysł na rozwój gminy zapewnić maksymalny ruch w tancbudzie u franka.
Do pracuś 2022-10-18 19:21:43
Idealny przykład bełkotu zwolenników pierwszego szkodnika gminy. Jak nie masz nic merytorycznego i w temacie do napisania to sobie daruj.
Pracuś 2022-10-17 15:07:56
Czy piszący te elaboraty mają tyle wolnego czasu? Nakręcacie się i oblewacie błotem. Ludzie, żeby w życiu były tylko takie problemy. Jest pięknie, ciepło. Zamiast dobrzy Chrześcijanie ubliżać sobie wzajemnie, idźcie na spacer, odetchnijcie, spotkajcie się przy zimnym piwku i porozmawiajcie prosto w oczy. Pamiętajcie też, że są trzy prawdy:.........
Pieniny City 2022-10-09 11:25:04
Żeby zadowolić politbiuro PiS to na parkingu zorganizować samorządowy skład wungla. Niech "handlują" Pani Posłanka wespół z Panem Senatorem. Będzie bez problemu.
kanclerz 2022-10-09 01:43:36
Gdybym ja był wójtem .....
Zbawca 2022-10-08 19:41:01
Dyda w Krościenku powstało tyle za twojego wójtowania co ci województwo, powiat albo państwo wybudowało. Ty nie zrealizowałeś żadnej inwestycji a puszysz się jak wielki zbawca.
Nieudacznik 2022-10-08 13:50:29
Dyda jak tam budowa targowicy? Pochwał się.
Niestety 2022-10-08 13:48:35
To niestety, lata wójtowania Dydy doprowadziły do sytuacji, że w Krościenku tylko turysta który ogląda 2 zł ze wszystkich stron. A z drugiej strony jak już ma kupić ten parking to kupi go tam gdzie atrakcyjniej spędzi czas. Dyda Krościenko miało jedna malutka przewagę nad otoczeniem - duży, wygodny i darmowy parking. Teraz już nawet to zmarnowałeś. Ty jesteś wójt katastrofa i jeśli wyborcy Cię nie pożegnają w kolejnych wyborach to będzie tragedia, kolejne 5 lat męczarni z samozwańczym zbawcą, a faktycznie szkodnikiem który nie ma żadnych kompetencji, rozeznania oraz pomysłu na tą gminę.
Cyklista 2022-10-08 08:12:00
Uchowaj Boże od takiego radnego co nie zna zasad pisowni języka ojczystego.
Radny 2022-10-08 07:26:40
Do luftu z takim rozwojem który opiera się na turyście nie mającym 2 zł na parking a żeby wejść na trzy korony musi zapłacić 6.
Waszmość 2022-10-07 22:39:17
Już nie szafujcie tu wzajemnie wyrokami Panowie. Na wyborcach to wrażenia nie zrobi. Nie takie zarzuty stawiano, aresztem straszono i jakoś się człowiek zawsze wylizał. Ważne aby zdrowie było.
JFT 2022-10-07 09:05:38
3 królowie zbawcy gminy - J spec od fikołków, F spec od rosołków, T spec od ...., a on się na czymś zna?
Kończ waść 2022-10-07 00:00:06
Najlepiej mi się podoba jak wójt podczas sesji tłumaczył co kierowca powinien widzieć i jak się ma zachować na parkingu. Dyda ty jesteś ostatnia osoba w Krościenku która ma moralne prawo wypowiadać się nt. co kierowca powinien. Nie pamiętasz już za co trafiłeś na wcześniejsza emeryturę? Cytując Twojego ukochanego pisarza Sienkiewicza (z przyczyn wiadomych), kończ waść wstydu oszczędź.
Śmiechu warte 2022-10-06 23:49:45
Kultura i szacunek? Wobec kogo? Wobec kreatury, która wykorzystuje machinę urzędu żeby zniszczyć człowieka. Co wyprawia z facetem, któremu próbuje usunąć biznes z pamiątkami przy rondzie, udając jakiś proces inwestycyjny?
Hańba 2022-10-06 23:40:13
Dyda obrońco pieniędzy publicznych, czy to prawda ze ostatnio głosowałeś za 50 tys zł premii dla dyrektora jednego z najbardziej zadłużonych szpitali w NT? To właśnie hipokryzja tego człowieka. Który wydaje setki tysięcy publicznych pieniędzy, a pozuje na zatroskanego samorządowca który musi dbać o dochody (chociaż akurat wymyśla sposoby które mu tych dochodów nie dadzą). Dosyć że hipokryta to jeszcze ignorant.
Do @głos 2022-10-06 23:32:37
Ta, król Krościenka będzie wydawał dekrety. Dyda pycha kroczy przed upadkiem. Myślisz, że już wszystko Ci wolno dla kolesiów wbrew mieszkańcom. Żebyś się nie przeliczył!
Szkoda gadać 2022-10-06 23:21:36
Z tego komentarza niewykształconego matematyka widać co naprawdę przyświecało panu wójtowi i sołtysowi, gdzie chce przesunąć aktywność na sile i przy okazji załatwić cała gminę (bo nawet ci którzy to wymyślili stracą). Wersja oficjalna dbamy niby o dochody gminy ale jak tracimy 500 tys zł dofinansowania z powodu źle przeprowadzonego przetargu albo tracimy szansę wybudowania targowicy to już nikt z tych zbawców, finansami gminy się nie przejmuje. Ludzie po co się z koniem kopać, skoro panu wójtowi i sołtysowi tak bardzo zależy na prowadzeniu gierek, które nieopatrznie opisał kolega @glos (gdy sobie wszystko pododawał), to w takim razie proponuje otworzyć Dydzie pierwsze krematorium na Podhalu i zobaczymy jakie wtedy dochody będzie miał wójt, sołtys i koledzy.
Głos kogo 2022-10-06 22:57:20
Jak ty sobie piszesz nick? Co ty masz wspólnego z rozsądkiem? Gmina będzie traciła dochody jako całość (wspólnota) oraz jako urząd, odpędzając ze swojego terenu turystów. Turysta, który tutaj zaparkował za darmo, teraz już nie zaparkuje i nie przesiądzie się na busa i nie pojedzie na spływ (bo zaparkuje pod spływem albo w Szczawnicy na parkingu tak samo płatnym), nie pójdzie po zapiekankę do mistrza intelektu, nie kupi pamiątek, serka albo wody. I takich analogii można mnożyć. To wszystko to naczynia powiązane o których nie masz pojęcia, podobnie jak wójt który zacznie się drapać po głowie dopiero wtedy gdy zobaczy że dochody z parkingu żadne, a utarta dochodów z biznesów które padną dzięki takiemu genialnemu strategowi olbrzymie. Wiesz jakie podatki płaca do gminy (na pensje tego geniusza rozwoju) wszyscy Ci których sobie pododawałeś i nie tylko? Garstka ignorantów podcina gałąź na której siedzi. Ale najważniejsze ze zwietrzyłeś jakiś fortel i co Ci wyszło? Chyba to że nie masz elementarnej logiki bo tu już nawet nie chodzi o wiedzę. Kolejny biznesmen na poziomie dwóch nauczycieli z gminy. Takie samo masz pojęcie i tak samo potrafisz przewidzieć skutki takich szkodliwych działań dla otoczenia, ludzi z Krościenka i finalnIe budżetu gminy. Niszczenie przewagi Krościenka nad innymi gminami to jedno i to nawet zrozumiałe że takie geniusze nie maja pojęcia o podstawowych mechanizmach rozwoju. Pal licho i tak jesteśmy sto lat od normalnych miejscowości turystycznych (gdzie odpłatność w centrum a nie na obrzeżach jest naturalna konwencja udrożnienia ruchu). Ale drugie jest to że ten parking kontrolowany przez 24h (zgodnie z planami Dydy) będzie nie tylko generował starty dla całej miejscowości ale sam w sobie będzie miał wyższe koszty niż przychody (bo żadna księgowa po nocach nie będzie tego kontrolowała w ramach swojej umowy o prace) . I po trzecie, to jest najbardziej bulwersujące co przelało czarę goryczy - ściąganie opłat od mieszkańców którzy płaca podatki, a ten parking prawie nic gminę nie kosztował, to już himalaje bezczelności i przegięcie. Jeśli ktoś tu nie ma kultury to Ci którzy podejmują takie szkodliwe działania i Ci którzy próbują bez sensu tłumaczyć działania, których sie nie da wytłumaczyć.
Głos rozsądku 2022-10-06 22:00:13
Wiem tylko że po moim wcześniejszym komentarzu dyskusja ustała. Nie trzeba wykształcenia ani ekonomicznego ani pedagogicznego żeby dodać 2 do 2 i domyślić się komu zależy żeby gmina traciła dochody. Z mieszkańcami nie ma to nic wspólnego. Nikt z mieszkańców tam nie zaparkuje, poza nabozenstwami a wtedy będzie parking darmowy. Parking powinien być płatny i będzie płatny dekretem wójta. A dla tych plujących jadem i szkalujących innych mam radę: kultury.
Do głos rozsądku 2022-10-06 16:50:29
Prywatne sklepy chyba nie dostały po 2 mln zł dofinansowania od państwa na budowy sowich parkingów i nie są otrzymywane z podatków obywateli żeby teraz w zastępstwie nieudolnego wójta zapewniać mieszkańcom miejsca postojowe. Ogarnij się człowieku.
Głos rozsądku 2022-10-06 08:23:30
O co ta burza i wylewanie pomyj. Jeśli kogoś nie stać na 2 zł to może pod pobliskim sklepem zaparkować jednym czy drugim, no chyba nie przegonią mieszkańca chcącego uczestniczyć w nabożeństwie.
Sąsiad 2022-10-05 22:15:39
A ktoś wie jak się nazywa ten Pan który zabrał głos na sesji. Nie przedatawił się a myślę, że nadawał by się na wójta bardziej niż obecni wójtowie i przewodniczący rady. Widać że dobry gospodarz, po szkołach i swój. Oby tylko ktoś taki zechciał wystartować.
Do Topola 2022-10-03 12:08:04
Poziom majaczenia Tadeusza vel Bredziusza zaczyna przerażać. Ale nawet do tak abstrakcyjnych wpisów można się odnieść. Otóż, Bredziuszu pragnę cię poinformować (bo jak widać nie masz o tym pojęcia) strefa płatnego parkowania w Krakowie funkcjonuje od poniedziałku do soboty w godzinach od 10.00 do 20.00 w CENTRUM. Nie przez cała dobę, nie na pustych obrzeżach i nie po to żeby hamować rozwój tego miasta. W Krakowie i każdym mieście na świecie (z wyjątkiem Krościenka) strefę płatnego parkowania ustala się na obszarach charakteryzujących się znacznym deficytem miejsc postojowych, jeżeli uzasadniają to potrzeby organizacji ruchu, w celu zwiększenia rotacji parkujących pojazdów samochodowych lub realizacji lokalnej polityki transportowej, w szczególności w celu ograniczenia dostępności tego obszaru dla pojazdów samochodowych lub wprowadzenia preferencji dla komunikacji zbiorowej.
jaś 2022-10-03 11:42:22
to jak juz wybudujesz tadek te domki z pensji wc-wójta.to możesz sie ruszysz za biurka i pójdziesz sprawdzac parkomaty a nóż może jakiegoś turyste do domku przyprowadzisz
Topola do pola 2022-10-02 23:43:49
O co tutaj taki bój?! Kraków królewskie miasto, ma parking całodobowy płatny? Ma. Mieli królów? Mieli. Krościenko królewskie miasto? Tak. No to, też musi być parking płatny całą dobę. Tylko, że tu nie mieli królów ale mają. I to trzech.
Tadziu 2022-10-02 22:31:06
Nie bardzo wiadomo co masz na myśli podając się chyba za "przewodniczącego" lub "przewodnika", odstawcie już te używki bo język się wam plącze i pojawiają się istotne problemy w komunikacji, bełkotliwy przekaz jest próbą odejścia od problemu i przykrycia własnej niekompetencji. Wikingowie to skandynawscy wojownicy, którzy od VIII wieku podejmowali dalekie wyprawy o charakterze kupieckim lub osadniczym do krajów Europy Zachodniej. Istnieją takie rozprawy o pochodzeniu Mieszka I i obecności normańskich Waregów w jego bezpośrednim otoczeniu, których podstawy świadczącą o pochodzeniu Mieszka przemawiającymi za dynastycznymi koligacje polańskiego księcia z rodami normańskimi.Według tych koncepcji Mieszko miał być wikingiem, który przejął władzę w państwie Polan. Nie widzę tu jednak żadnej analogii. Wracając natomiast do spraw komunikacji związanych nie tylko z organizacją ruchu w gminie, która jest prowadzona skandalicznie, ale również przekazu i kontaktów interpersonalnych to rozumiem, że w urzędzie gminy powstała "nowomoda" załatwiania wszystkich spraw, nie tylko z księgowymi, na parkingu.Przypominam, że Komunikacja to nic innego jak sposób na wymianę informacji, który jest realizowany poprzez słowo mówione, pisane, symbole oraz mowę ciała. Samo zagadnienie komunikacji jest bardzo złożone i pozwala także na wyrażanie swoich myśli. Komunikacja to podstawowe narzędzie wykorzystywane do budowania relacji międzyludzkich. Komunikacja może zostać podzielona na werbalną oraz niewerbalną. Komunikacja werbalna polega na porozumiewaniu się za pomocą słów. Ten rodzaj komunikacji dzieli się na ustną oraz pisemną. Dodatkowo komunikacja werbalna daje możliwość korzystania ze wszystkich dostępnych narzędzi umożliwiających dzielenie się informacjami z innymi osobami. W ramach tej komunikacji można zatem korzystać z telefonu komórkowego, mediów społecznościowych, listów itd. Szkoda, że wójt i jego zastępca oraz sołtys nie potrafią korzystać z tych narzędzi.
Natomiast w przypadku komunikacji niewerbalnej polecam w szczególności urzędnikom stosowanie Proksemiki, która dotyczy odległości pomiędzy uczestnikami zwłaszcza w strefie osobowej, społecznej oraz publicznej. Od urzędników państwowych wymagany od odpowiedni dystans, empatia oraz szacunek w stosunku do obywateli o czym wójt zapomina, przejawiając postawę agresywną, pokazując brak kultury dyskusji. Braki argumentów merytorycznych przykrywa arogancją, do tego wywyższa się, wszystkich lekceważy i poucza, nie mając do tego racji.
W ten sposób naturalnie powstała opozycja do działań wójta, które są irracjonalne i szkodzą rozwojowi gminy a tym samym jej mieszkańcom. Gmina nie jest jak uważa wójt jego prywatnym rodzinno-koleżeńskim folwarkiem i dlatego mieszkańcy słusznie dopominają się swoich praw do godnego życia na równych prawach.
Ciekawy 2022-10-02 21:41:41
Dyda kiedy odpłatność za spacer wzdłuż Dunajca, relaks przy bajorze obok pola namiotowego albo za wejście na do urzędu albo na cmentarz (2 zł ze zniczem i 5 zł w wiązanką)? No przecież gmina musi zarabiać.
Do Topolskiego 2022-10-02 21:33:21
Topolski co to jest przewodczacy? Nawet nie potrafisz napisać słowa przewodniczący, za długie i za trudne? Ty analfabeto. No chyba że ci sołtys dyktował.
Walec 2022-10-02 21:30:43
Topolski napiszesz nam coś jeszcze? Czy tylko na jednego gniota starczyło weny? Jedno co tylko w tej beznadzieji o nazwie wójt Dyda jest pocieszające, a jednocześnie przerażające to fakt że trio geniuszy totalnie nie ma wyobraźni. To źle bo bardzo szkodzą gminie ale i dobrze bo mają przeświadczenie że jest ich pozycja jest niewzruszalne a tymczasem coraz szybciej jadą taczki pod ten urząd. Dyda twoja pycha, arogancja, buta robienie z gminy prywatnego folwarku kroczy przed twoim upadkiem i inwestycje Województwa (bo przecież ty nie zrobiłeś żadnej) nie pomogą.
Hańba 2022-10-02 21:18:34
Jak już się Topolski odnalazłeś na tym forum to mam pytanie. Jak można być takim szkodnikiem i jak można tak niszczyć tą gminę?
Do przewodzący 2022-10-02 21:15:39
Tadeusz odblaski już kupione? Gotowy jesteś na pilnowanie parkingu ze swoim pryncypałem? A analfabeta w żółtym sweterku (wasze intelektualne zaplecze) pomoże Wam czy tylko w osamotnieniu będziecie włączyć o dochody gminy? Notabene to jedyny poziom dyskursu, który można z tobą prowadzić bo na komentarz który będzie miał chociaż 5 procent wartości merytorycznej próżno czekać ze strony tych troglodytów.
Do przewodzący 2022-10-02 21:10:01
Merytoryka i argumenty jak zawsze wybitne. Po trzech dniach Tadeusz (jedyny potrafiący sklecić jedno zdanie) z ekipy szkodników Krościenka, wyprodukował gniota. No się Tadeusz wysilił na ironię na swoim poziomie. Bardzo śmieszne, ale jak starasz się mówić i pisać na poważnie to zwykle wychodzi ci śmieszniej. Myśle, że spotkanie musi się odbywać ale wśród trójcy mędrców którzy maja iloczyn zamiast iloraz inteligencji i szkodzą niezwykle tej naszej biednej gminie. Miejsce proponuje pozostawić, może wtedy Tadeusz zorientuje się że na parkingu nie ma koszów z których wywozi te mityczne ilości śmieci. I niech zabierze księgową żeby jej pokazać gdzie będzie realizowała obowiązki służbowe w nocy.
przewodczacy 2022-10-02 20:44:40
Zebranie naszego wikingowego komitetu odbedzie sie w przyszly czwartek obok parkingu, tam gdzie zwykle... Ustalimy co dalej pisać na ten temat. Do tej pory dobrze idzie, ale jest pare bledow do skorygowania w naszej narracji :(
Paweł 2022-10-02 20:17:57
O czym rozmowa, parking powinien być w ogóle darmowy bo to jedyny atut tego Krościenka. A te przykłady jak tam nie stoją to tylko potwierdzają że dobrze się przyjął i niech stoją. W końcu od tego parking jest. A zresztą nigdy tam nie problemy z zaparkowaniem. Wprowadzenie odpłatności to już nie strzał w stopę tylko w kolano dla tego Krościenka. Rozumiem że lepiej będzie jak będzie pusto. W Krościenku lubią jak jest pusto dlatego od września do maja to miejscowość widmo. Panie Dyda chyba długo pan myślał co by to wymyślić żeby przebić swoje poronione działania i się udało!!! Płatny parking 24 godziny na dobę. Jesteś pan wyjątkowy nikt inny by tego nie wymyślił.
wesoły Darek 2022-10-02 15:43:36
Proponuję na kształt winiety wprowadzić kartę stałego mieszkańca Krościenka. Wtedy parkowanie będzie gratis bo po blachach nie da się wyodrębnić, no chyba że policjant z przyszłego wsiowego komisariatu. Oczywiście jest to zgodne z retoryką rządzących: my i oni czyli zomo. To że mieszkańcy nie lubią obcych przekonała się już dawno Pani Kunegunda i musiała uciekać dalej przez las do zamku, albo nie miała karty stałego mieszkańca.
Szkoda energii 2022-10-02 13:12:47
Panie Przewodniczący nie ma z kim i nie ma o co się przepychać. Uchylić uchwałę z tamtego stulecia i ustalić normalny regulamin postoju, bez wstydu na całe Podhale.
Zapraszamy 2022-10-02 12:51:31
Czyli odwiedzajcie nas turyści ale nie w niedzielę I święta bo parkingi i okoliczne ulice są zajęte przez wiernych. I tylko w wakacje. Sanatorium Hutnik miał być w Łąkcicy budowany ale my nie lubimy obcych. Poza tym, co tu robicie, w tym czasie nie modlicie się u siebie.?? Rząd wzorem zamkniętych sklepów powinien zakazać podróżowania w dni świąteczne.
jednym zdaniem 2022-10-02 10:20:03
Nie ma o czym się rozpisywać, chodzi o to żeby parking był dostępny za darmo dla uczestników uroczystości religijnych w pobliskim kościele.
Szczawnicok 2022-10-02 09:51:51
Skąd wyście wstrząsnęli sobie takiego wójta, który jedyną rzecz jaka dawała przewagę konkurencyjną Krościenka nad Szczawnicą potrafi zmarnować?! Brawo Januszek nasz człowiek w Krościenku.
Proste 2022-10-02 09:41:37
Po co w ogóle przewodniczący dyskutuje z tym szkodnikiem? Tą jakąś prehistoryczną uchwale sprzed 22 lat uchylić i ustalić normalny regulamin bez tych absurdalnych księgowych o 1:00 w nocy.
Do Mistrz działania 2022-10-02 08:56:12
Nie wybuduje w ogóle bo Zibud się wycofał jako wykonawca. Temat nieaktualny z targowicą, kolejna wtopa obecnego wójta
Taka prawda 2022-10-01 23:24:27
Jedyna inwestycja która wyszła temu wójtowi bez wtopy, bez utarty dofinansowania, nieprzerwana, kompletna, skończona, ale finalnie nawet ten projekt musiał zmarnować.
Zero logiki 2022-10-01 23:13:10
Najlepsze były podczas sesji przykłady pana wójta nt. dantejskich scen które niby się odbywają na tym parkingu - rozładunki i przeładunki drewna, reklamy na przyczepach itp. A ja mam pytanie do pana wójta co wprowadzenie odpłatność zmieni? Wrzucą piątkę i dalej będą drewno przeładowywać i nawet teraz będzie im wygodniej bo wójt opłatami oczyści im plac. Te pomysły i ich uzasadnienia pokazują że ten gość nie ma pojęcia o niczym.
baca 2022-10-01 22:50:19
Wójt Krościenka całkiem stracił poczucie rzeczywistości. To, że nigdy nie znał roli i miejsca samorządu na scenie społeczno-ekonomicznej kraju, nie rozumiał znaczenia gospodarki komunalnej i jej mechanizmów to nikogo specjalnie nie dziwi bo z zawodu jest nauczycielem WF. Oczywiście nauczyciel jest zawodem bardzo ważnym i potrzebnym, mam duży szacunek dla tej grupy społecznej która podejmuje się tak trudnego i odpowiedzialnego zadania, ale nie można być ignorantem jakim okazuje się wójt Krościenka, który łamie wszelkie zasady, lekceważy przepisy, a nade wszystko głosy mieszkańców i ich reprezentantów w Radzie Gminy z jej Przewodniczącym na czele. Niestety wójtem może być każdy i w przypadku Jana Dyda widać jakie są tego skutki. Kompromituje Gminę w każdym aspekcie o czym świadczą nie tylko ironizujące wpisy dotyczące jego działań, ale przede wszystkim jego postawa, arogancja i lekceważenie mieszkańców, nie liczenie się z konsekwencjami i brak dbałości o rozwój oraz interes gminy. Wracając do meritum to Wójt Krościenka może jest dobrym nauczycielem WF, tego nie wiem nie znam się na tym więc nie będę oceniał, ale na pewno nie nadaje się na wójta. Jego pomysły i decyzje powodują w większości negatywne skutki, nad którymi próbuje zapanować Rada Gminy ale niestety wójt uważa, że jest ponad wszystkim, wydaje mu się i uważa, ze wszytko mu wolno. Płatny parking publiczny na obrzeżach miejscowości, który miał być ofertą i przyciągać turystów oraz służyć mieszkańcom, staje się zaprzeczeniem racjonalnej polityki transportowej i gospodarczej gminy o czym wójt niestety nie ma nawet pojęcia. Wymyślił sobie z zastępcą pod naciskiem sołtysa parking płatny 24h/7, jedyny taki na świecie, który w licznych wolnych chwilach będą obsługiwały społecznie księgowe, kpina to słabo powiedziane, nie wiem jak sobie panowie wójtowie to wyobrażają ale nijak to się nie zgadza z arytmetyką bo 24x7=168 a tygodniowy wymiar czasu pracy 40 h nie wspominając o wypełnianiu podstawowych obowiązków, więc nie wiem czy wójt uprawia fikcje czy robi sobie żarty, ale na pewno wprowadzanie opłat i pilnowanie pustego parkingu a jednocześnie świadome blokowanie przyległych ulic i wprowadzanie zmożonego ruchu do centrum jest pomysłem absurdalnym, zresztą jak większość inicjatyw podejmowanych przez wójta. Dlatego podsumowując wypada za Sienkiewiczem powiedzieć do wójta - kończ waść wstydu oszczędź - całe podhale się już z nas śmieje a niedługo wytykać nas będą w całej Polsce i o nie taki rozgłos nam chodzi, parafrazując innego noblistę z literatury obiecywałeś złote góry a ostał się nam ino sznur i dziury.
Mistrz działania 2022-10-01 22:38:59
A może, pan wójt wielki strażnik finansów gminy nam powie jaka cześć targowicy mu się uda wybudować z otrzymanych rządowych środków? Bo przez swoją opieszałość, powolność i zwlekanie mógł wybudować całą a przy obecnych cenach nie wybuduje nawet połowy.
Do Grzecho 2022-10-01 22:32:43
Jak się nie przyjmie to panowie osobiście (jak zwykle razem) podejmę się kontroli. Niezłomni bohaterowie w trudnej walce o dochody gminy pójdą na pierwszą linie nocnej zmiany. No kabaret pełny.
Do Grzecho 2022-10-01 22:32:42
Jak się nie przyjmie to panowie osobiście (jak zwykle razem) podejmę się kontroli. Niezłomni bohaterowie w trudnej walce o dochody gminy pójdą na pierwszą linie nocnej zmiany. No kabaret pełny.
Geniusz 2022-10-01 22:20:40
Wypowiedz że w trakcie godzin pracy od (8.00-16.00) ktoś będzie kontrolował parking czynny 24h przez 7 dni to mistrzostwo świata. Tadeusz jesteś moim mistrzem.
Olbrzymia prośba 2022-10-01 22:13:56
Tadziu jedz tam gdzie widziałeś te parkingi płatne i już najlepiej nie wracaj i jeszcze zabierz ze sobą swojego przełożonego.
Grzecho 2022-10-01 22:05:24
Jako żywo zainteresowany mam pytanie do wójta czy już rozstrzygnięto w dziale finansowym konkurs na obsługę parkingu i która z pań została wytypowana do do zaszczytnego zadania oraz czy wybrana przez komisję księgowa na początku też będzie w wymyślonym przez Tadzia trybie testowym sprawdzana, a jeżeli tak, to jak długo jest przewidywany okres bezpłatny i co będzie jak się nie przyjmie?
Cwigon 2022-10-01 21:48:20
Jak byłem ostatnio w Krościenku to pytając w biurze GCK o atrakcje jakie są w gminie to usłyszałem, że była Jedna ale wyszła za mąż, no to opracował wicewójt nową strategię, księgowa na godziny i czepiają się chłopa jak chce zrobić dobrze wszystkim na parkingu, będzie i przyjemnie i niedrogo tylko 2 zł za godzinę, busiarze i tirowcy trochę drożej muszą zapłacić po piątkę za godzinę, ale też w dużym pojeździe jest wygodniej. To się dopiero nazywa promocja gminy.
Walerek musi zarobić 2022-10-01 21:45:07
Nie wiem gdzie to jeżdżą panowie wójtowie, że tam rzekomo są parkingi na obrzeżach płatne, a w centrum bezpłatne. Kroscienko będzie jedynym takim miejscem na świecie, a pomysłodawcy pierwszymi kandydatami do nagrody Darwina. A te 24h na dobę 7 dni w tygodniu to już stopień poronienia level max. Za tą kompromitacją i żałosnym atakiem na rozwój turystyczny Krościenka stoją trzy osoby - wójt, zastępcą i sołtys. Trójka lokalnych geniuszy, którzy koniecznie próbują całą aktywność przenieść na bezpłatny dworco-parking (z wiadomych względów i oczywistych inspiracji). A autorzy pobierania nielegalnych opłat niech się lepiej zastanowią jak oddać pieniądze które pobrali niezgodnie z prawem.
Paweł 2022-10-01 21:40:31
Lepsze było tam klepisko niż ten niby parking. Zaparkować można było tak samo, a przynajmniej nie trzeba było płacić i nikomu przez myśl to nawet nie przeszło. I taka jest prawda. Już mam dosyć pomysłów tego wójta. Jak nie wybuduje za pół miliona dziury w ziemi niewiadomo komu i po co (jak nawet nie ma kto tam posprzątać), to sobie ratusz za miliony wyremontuje dla urzędasów a teraz jeszcze to. Kto normalny takie działania pochwali?
Jaro 2022-10-01 21:37:43
Wójt za namową sołtysa opracował nową politykę transportową i jakiej jeszcze Świat nie słyszał - Puste parkingi na obrzeżach obsługiwane przez księgową i zapchane ulice przez które nie można przejechać oraz centrum kiedyś zwane rynkiem przerobione na szrotowisko oferujące korzystającym z ogródków gastronomicznych inhalację spalin z samochodów do kawy. Wykonawcą tej genialnej koncepcji jest zastępca wójta który na 24 godzinny parking płatny we wszystkie dni będzie wysyłał księgową w ramach 8 godzinnego dnia pracy, przewrót nie tylko inżynierii ruchu, organizacji pracy, polityce społecznej czy gospodarce gminnej ale również w ekonomii - chłopaki idą na nobla pokazując ile można wycisnąć z księgowej i uratować budżet gminy.
Witold 2022-10-01 21:26:01
Tadziu, zanim wyrwiesz się z pisaniem komentarzy na tym forum idź najpierw sobie kupić ciepłą kurtkę i odblaski żebyś miał w czym kontrolować bilety parkingowe o 1:00. Może na tym parkingu podczas nocnych kontroli rozładujesz stres związany z kompromitacją podczas ostaniej sesji.
Kabaret 2022-10-01 21:22:45
Dyda, twierdził (podczas sesji) że będzie oddawał te nielegalnie pozyskane pieniądze przez ogłoszenia, a Topolski udaje że nie wiem czy w parkometrze są pieniądze. Szopkę z naszych podatków sobie panowie urządzają.
Koszałek 2022-10-01 21:21:11
Wójt Krościenka nie wie, no bo i skąd, że gmina nie jest od jak twierdzi od zarabiania tylko tworzenia warunków do zarabiania przez mieszkańców, inwestorów których należy przyciągać podobnie jak turystów dzięki czemu następuje naturalny rozwój, którego niestety przez działania wójta z jego zastępcą nie widać. Kroscienko się zwija. Wójt więc niech lepiej zacznie od oszczędzania, zredukuje koszty, a nie robi takie fikołki jak z płatnym parkingiem, niech nie bierze się za coś na czym się nie zna, a raczej słucha radnych którzy są przedstawicielami mieszkańców. Krościenko nie należy do niego jak podkreśla na każdym kroku. Gmina jest wspólnotą samorządową którą tworzy społeczność lokalna, każdy z nas a nie wybrańcy. Na koniec należy przypomnieć, że pycha zawsze kroczy przed upadkiem, a tyle buty i arogancji, którą prezentuje swoim zachowaniem wójt Krościenka nie wróży nic dobrego dla mieszkańców.
Do Pana Topolskiego 2022-10-01 21:19:33
Strefę płatnego parkowania ustala się na obszarach charakteryzujących się znacznym deficytem miejsc postojowych, jeżeli uzasadniają to potrzeby organizacji ruchu, w celu zwiększenia rotacji parkujących pojazdów samochodowych lub realizacji lokalnej polityki transportowej, w szczególności w celu ograniczenia dostępności tego obszaru dla pojazdów samochodowych lub wprowadzenia preferencji dla komunikacji zbiorowej.
Ja nie słyszałem, żeby Wójt miał jakąkolwiek politykę poza szkodzeniem gminie lub był spełniony którykolwiek warunek wprowadzenia strefy płatnego parkowania poza centrum, to jest dopiero aberracja, nie słyszałem żeby gdziekolwiek parkingi miejskie były płatne na obrzeżach.
Obserwator 2022-10-01 21:17:38
Pasjonujące jest oglądanie dyskusji przewodniczącego z wójtem. Ich dzieli tak olbrzymia przepaść intelektualna, że ten drugi nie ma totalnie pojęcia o czym mówi ten pierwszy. Ogląda się to znakomicie, szkoda tylko że ten drugi przez swoje niezwykle ograniczone horyzonty tak bardzo szkodzi tej naszej gminie. Przykład
próby wprowadzenia opłat najlepszym dowodem.
Głos Krościenka 2022-10-01 21:16:32
Pięknie dziękujemy w imieniu mieszkańców, parafian i turystów za nagłośnienie tych bulwersujących działań wójta. Dzięki interwencji wielu wspaniałych Osób, pod wpływem opinii publicznej, wójt wyłączył parkometry. Niestety, wydarzenia związane z próba bezprawnego pobierania opłat na parkingu przy ul. Sobieskiego, dobitnie prezentują butę, arogancję oraz imperatyw p. Jana Dydy do sprawowania pełni władzy, bez kontroli oraz nadzoru. A faktycznie jedyną obiektywną przesłanką potwierdzającą przekonanie wójta o Jego nadrzędności i wyjątkowości jest tylko przypadek oraz łut szczęścia, wynikający z faktu że obecna administracja centralna przekazuje środki do tzw. przychylnych sobie miejscowości. Dlatego Krościenko się zmienia, ale czy obecny wójt pełni w tym jakąkolwiek znaczącą rolę? Czy te zmiany mają realnie pozytywny wpływ na mieszkańców oraz czy są optymalnie i efektywnie realizowane? Pytania te są retoryczne, a najlepszą odpowiedzią, są ostatnie, nieudolne działania związane z wprowadzaniem odpłatności na parkingu (przez 7 dni w tygodniu, 24 h na dobę), pomimo że od września do maja ten parking (nawet bezpłatny) jest od godzin popołudniowych praktycznie pusty. Z kolei egzekwowanie w godzinach nocnych obowiązku wykupienia postoju, jest nierealne. Słynna już "Pani z księgowości" (o której mówił podczas sesji wicewójt) nie poradzi sobie z kontrolą parkingu o 1:00 w nocy (a odpłatność 24h do tego zobowiązuje). No chyba że wójt zatrudni w systemie zmianowym pracowników, którym powierzy ten obowiązek. Tyle tylko, że wtedy te działania będą już nie tylko absurdalne z perspektywy hamowania rozwoju gminy, utraty osiągniętej przewagi nad gminami sąsiadującymi, drenowania kieszeni mieszkańców ale przede wszystkim interesu finansowanego samego urzędu gminy, który poniesie koszty niewspółmierne do przychodów. Co więcej, w miejscu przeznaczonym do parkowania na obrzeżach gminy wójt wprowadza opłaty, żeby naturalnie przenieść samochody na sąsiednie ulice, bliżej centrum (Kościuszki, Wędkarzy itp.) gdzie postój jest bezpłatny, chociaż realnie utrudniający poruszanie się pojazdów w ruchu. I właśnie taka to logika, mądrość i roztropność Pana Wójta, widoczna we wszystkim w co się zaangażuje.
Wstyd 2022-10-01 21:14:34
Każdej bzdury można się spodziewać ze strony tego wójta. Facet w swoim absurdzie jest nieobliczalny. Ale jeśli podczas sesji wychodzi że wicewójt nawet nie wie że na tym parkingu nie ma kosza na śmieci i twierdzi że wywozi z tamtąd mnóstwo śmieci to to już jest szczyt kompromitacji. Tak niekompetentnych władz w historii tej gminy jeszcze nie było.
Odpowiedź 2022-10-01 21:13:21
Wójt z zastępcą obecnie prowadzą casting w służbach finansowych, na najlepsza księgową na parking w porze nocnej, wyniki wyborów jak deklarują będą znane w październiku a więc może już jutro, z niecierpliwością oczekujemy na szczegółowe informacje o konkursie i jego przebiegu.
Hiszpan 2022-10-01 21:12:19
Księgowa w nocy na parkingu za 2 zł na godzinę, oryginalny pomysł wójta na zwiększenie przychodów gminy ze wsparciem sołtysa. Taka atrakcja turystyczna Krościenka.
Pytanie 2022-10-01 21:11:03
Czy już została wytypowana księgowa która będzie o 1:00 kontrolowała parking?
obcy 2022-10-01 20:09:59
Parking powinien być czynny 7 dni w tygodniu cały rok. Powinno się również wprowadzić jakieś rozwiązanie dla parkujących w dni jarmarczne na Kościuszki bo nie można ani wjechać ani wyjechać z tej ulicy. Pozdrawiam.
2024-04-24 18:30 Moja fascynacja Wawrzyńcokiem. Spotkanie 2024-04-24 18:00 To nieprawda, że w Miejskiej Galerii Sztuki nie ma miejsca dla naszych artystów 2024-04-24 17:00 Ostrzeżenie przed opadami śniegu i oblodzeniami na drogach 2024-04-24 16:30 Majówkę czas rozpocząć 2024-04-24 16:20 Jagna Marczułajtis-Walczak na liście Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Europarlamentu 9 2024-04-24 16:00 Spotkanie na Kasprowym Wierchu w intencji przyszłych pokoleń 4 2024-04-24 15:00 Hulajnogi wróciły do Zakopanego 2024-04-24 14:30 Dzień Narciarza w Muzeum Tatrzańskim 2024-04-24 14:16 Uwaga, utrudnienia drogowe w Nowym Targu 2024-04-24 14:00 Nie żyje Stanisław Snopek były ordynator nowotarskiego szpitala 2024-04-24 12:58 Młody mężczyzna poszukiwany za przestępstwa narkotykowe zatrzymany w Chochołowie 2024-04-24 12:30 Fundusze Europejskie dla Małopolski. Oferta wiosenna 2024-04-24 12:20 5 zalet rolet zewnętrznych, o których warto wiedzieć 2024-04-24 12:03 Zapewnij właściwe ilości wody pracownikom - dystrybucja wody dla firm 2024-04-24 11:59 Pył nie do wytrzymywania na ul. Tetmajera. Interwencja Straży Miejskiej 9 2024-04-24 11:09 Szkolenia żeglarskie - dlaczego warto się zapisać? 2024-04-24 11:00 Stawiają koło młyńskie pod Olimpem w Zakopanem 17 2024-04-24 10:15 Kubota w historii mody obuwniczej: ewolucja Klapkowego Stylu 2024-04-24 10:00 Fundusze EOG zmieniają Miasto i Gminę Czarny Dunajec! 2024-04-24 10:00 Grzegorz Watycha po raz trzeci wygrał wybory, ale konkurenci nie myślą ułatwić mu rządzenia 2024-04-24 08:59 Dziś opady deszczu i śniegu, ale z każdym dniem pogoda będzie coraz lepsza 2024-04-24 08:00 Nowotarskie dzieciaki świętowały Dzień Ziemi! 2024-04-23 23:40 Samochód jechał pod prąd zakopianką. Ekstremalnie niebezpieczne zachowanie (WIDEO) 11 2024-04-23 21:40 Definitywny koniec z narciarstwem w Tatrach 5 2024-04-23 20:41 Kijem Rzeki nie zawrócisz 2024-04-23 19:39 Ostry zakręt w stronę Hyrnego, czyli jedziemy z tą sztuką przez duże "S" (WIDEO) 2024-04-23 18:00 Policyjne ćwiczenia na Podhalu 18 2024-04-23 17:30 Przegląd smaków z różnych stron świata 3 2024-04-23 17:00 To nie zmiana władzy sprawiła, że na Cyrhli zatrzymano prace, jest odpowiedź urzędu 1 2024-04-23 15:00 Kolumbijczycy i Nepalczycy ukryli się w pojemnikach na mięso 1 2024-04-23 14:36 Dywany orientalne - jak poznać te oryginale? 2024-04-23 14:00 Elektryczny wózek odnaleziony na Równi Krupowej 3 2024-04-23 13:29 Streszczenie - wszystko, co warto wiedzieć. Jak napisać naprawdę dobre streszczenie? 2024-04-23 13:00 Czworaczki niedługo wracają do domu 4 2024-04-23 12:44 Fenomen Tatrzańskiego Orła 2024-04-23 12:00 Taki rzadki i kolorowy gość odwiedził Dzianisz (WIDEO) 3 2024-04-23 11:46 Czarter Jachtów - świetny pomysł na wakacje 2024-04-23 11:01 Jak dobrać podłogę do mieszkania? 2024-04-23 11:00 Bajkowy poranek w Dolinie Strążyskiej (WIDEO) 1 2024-04-23 10:55 10 Niezwykłych Atrakcji w Zakopanem, Które Musisz Zobaczyć 2024-04-23 10:00 Nie dość, że pijany to jeszcze wpadł na radiowóz 3 2024-04-23 09:55 Kto rozpoznaje tego psiaka 6 2024-04-23 09:00 Pomoc na dwa serca 2024-04-23 08:00 Zbyt wcześnie dotknięte cierpieniem, czyli obozowe strofy z Ravensbruck 6 2024-04-23 07:30 Mroczne zakamarki czasem lepiej pozostawić niezbadane... Mamy dla Was książki 2024-04-22 23:08 Dramatyczna akcja GOPR na Maciejowej 1 2024-04-22 22:00 W środę pogrzeb Józefa Krzeptowskiego, gospodarza tatrzańskich schronisk i ratownika TOPR 2024-04-22 21:00 11 edycja Pieniny Ultra-Trail za nami! (ZDJĘCIA) 2024-04-22 20:00 Kolejny etap zabezpieczania osuwiska. Kiedy droga będzie przejezdna? 2024-04-22 18:59 Radość ze sztandaru! (ZDJĘCIA i WIDEO)
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2024-04-24 18:30 1. Sienkiewicz wyplynie wreszcie na szersze wody Sala plenarna tam wieksza w tej Brukseli, wiectl to dla niego wiekszy bar ! Plycok z kupa ... kamieni tez wezmie ? 2024-04-24 18:12 2. @Tronik Rozumieć należy? ze p . Kamiński swój ewentualny pobyt w Belgii będzie odbywał w towarzystwie alkomatu. 2024-04-24 18:12 3. @ Mariola, np. obajtek 2mld 600mln było i nima :) kryształowi męczennicy czy kurski :) :) :) 2024-04-24 17:35 4. pisiowa robota . tak ? myślałem że !właśnie tak jest. i niie wiem tylko czyja dokładnie. deruli , agnieszki agresorki , turystów marzeń kurskiego , prezesa , jego kota... kjteór z nich to buduje :) :) :) Podejde do redakcj tp na górne krópuwki i sie dowiem 2024-04-24 17:30 5. w intencji przyszłych pokoleń ... których, tych bidronia i śmiszka, wyskrobanych, czy tych PO ? 2024-04-24 17:26 6. KO do europarlamentu wysyła właściwych ludzi , i taką osobą jest pani Jagna . 2024-04-24 17:14 7. Jagna rozliczyła sie już z tych dotacji?????....zreszta w tej opcji trudno znależć krystaliczną osobę....nawet pasuje tam 2024-04-24 17:10 8. kurde! a co będzie z autobusami? KATASTROFA :) 2024-04-24 17:05 9. Spieszmy się kochać Pajacoland, taki, jaki jest bo nowa władza na pewno z kulturą góralską walczyć nie będzie. Góry są nasze. Z miłości do Tatr. 2024-04-24 17:04 10. A ja to widzę ( ciemność widzę ) inaczej . Może to i dobrze że robią taki "jarmark" z wesołym miasteczkiem . Ja bym jeszcze kobietę z brodą dostawił i inne cuda . Tylko dużo tego dużo . Wtedy może nie mieliby czasu w góry łazić i ich zadeptywać . Taka forma ochrony :)
2024-04-22 15:13 1. Tutaj można się wiele dowiedzieć o naszym świecie i przyszłości. Super! 2024-04-21 22:36 2. Dlaczego nie piszecie o hejcie jaki sąsiedzi wyrzygują na organizatorów tej inwestycji? Grupa sąsiadów brnie w zaparte, skargi, blokady, pisma, w żaden sposób nieuzasadnione. Może nagłośnienie ich zachowania przywróci im poczucie przyzwoitości i serdeczności wobec osób którym los nie oszczedził kalectwa? 2024-04-05 23:21 3. O myszka znowu się lansuje, a miała zawiesić kampanię wyborczą. Najlepsze są jej plakaty wyborcze - poza z założonymi rękami obrazuje jej ostanie dwie kadencje na stanowisku zastępcy burmistrza: "siedziałam dwie kadencje z założonymi rękami i nic nie robiłam i staram się teraz o wasz głos drodzy mieszkańcy aby sobie dalej tak posiedzieć tylko za lepszą kasę" 2024-04-05 23:11 4. O myszka znowu się lansuje, a miała zawiesić kampanię wyborczą. Najlepsze są jej plakaty wyborcze - poza z założonymi rękami obrazuje jej ostanie dwie kadencje na stanowisku zastępcy burmistrza: "siedziałam dwie kadencje z założonymi rękami i nic nie robiłam i staram się teraz o wasz głos drodzy mieszkańcy aby sobie dalej tak posiedzieć tylko za lepszą kasę" 2024-04-05 07:05 5. BRAWO WY !!! 2024-03-29 17:19 6. Ja się pytam jaką partię ten pan reprezentuje?Nazwa komitetu nic nie mówi. 2024-03-14 18:58 7. I to jest miś a nie jakosi cepersko podróba! 2024-03-09 17:01 8. Deportowac drugiego na anktartyde. 2024-02-23 16:54 9. patrząc na tą kobitkę z kieleckiego to cuć ze wiosna idzie ... cuć to nawet niedźwiedzie z gawry wychodzą a niedzwiedzice śpią ... po co wszytko im wiedzieć ... po co ... 2024-02-22 20:48 10. Pnioki, sroki w krzoki takie potoki.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

FILMY TP

Pożegnania


REKLAMA


Dołącz do nas - facebook