W niedzielę na nowotarskim Rynku odbyły się główne koncerty towarzyszące obchodom jubileuszu 680-lecia Królewskiego Wolnego Miasta Nowy Targ. Wieczór rozpoczęły występy zespołów folklorystycznych. Przed publicznością zaprezentował się kaszubski Zespół Pieśni i Tańca „Bytów”, uznawany za jeden z najbardziej znanych zespołów folklorystycznych na Pomorzu, a także Zespół Pieśni i Tańca „Płomienie” z Bydgoszczy.
Gwiazdą wieczoru był legendarny zespół Dżem. Licznie zgromadzona publiczność mogła usłyszeć największe przeboje z repertuaru grupy, łączącej rockowe i bluesowe brzmienia. Na scenie wystąpił również Sebastian Riedel - główny wokalista zespołu, syn nieżyjącego już frontmana Dżemu, Ryszarda Riedla. Koncert spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem mieszkańców, którzy wspólnie świętowali jubileusz miasta przy dźwiękach ponadczasowych hitów "Dżemu". Fot. Krzysztof Kusper
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu 24tp.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz