W niedzielę na nowotarskim Rynku odbyły się główne koncerty towarzyszące obchodom jubileuszu 680-lecia Królewskiego Wolnego Miasta Nowy Targ. Wieczór rozpoczęły występy zespołów folklorystycznych. Przed publicznością zaprezentował się kaszubski Zespół Pieśni i Tańca „Bytów”, uznawany za jeden z najbardziej znanych zespołów folklorystycznych na Pomorzu, a także Zespół Pieśni i Tańca „Płomienie” z Bydgoszczy. Gwiazdą wieczoru był legendarny zespół Dżem. Licznie zgromadzona publiczność mogła usłyszeć największe przeboje z repertuaru grupy, łączącej rockowe i bluesowe brzmienia. Na scenie wystąpił również Sebastian Riedel - główny wokalista zespołu, syn nieżyjącego już frontmana Dżemu, Ryszarda Riedla. Koncert spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem mieszkańców, którzy wspólnie świętowali jubileusz miasta przy dźwiękach ponadczasowych hitów "Dżemu". Fot. Krzysztof Kusper
2026-06-22 06:22:00