2013-01-21 18:58:11
Autostradą pod Gubałówką
Pomysł nowej zakopianki opisany na naszych łamach wywołał falę dyskusji.
Czytelnicy dopytywali się, jak długi miałby być tunel pod Gubałówką. Dawali za przykład tunel długości 2,1 km, jaki w 2014 roku powstanie pod Luboniem. Z obliczeń architektów wynika, że tunel pod Gubałówką miałby ok 3,5 km długości. Pytano też, czy projektowana zakopianka miałaby zjazd na Nowy Targ. Projektanci przewidują, że w rejonie Krauszowa (przed Ludźmierzem, jadąc od Krakowa) powstałby zjazd do centrum miasta i dalej rozdzielałby się na drogę w kierunku lotniska. Proponowany przebieg stworzy w naturalny sposób zachodnią obwodnicę Nowego Targu.
Czytelników najbardziej interesował też termin: kiedy z planami zapozna się Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. - Zrobimy to po dokonaniu dodatkowych analiz, a w możliwie krótkim czasie - odpowiada Rafał Rafacz z biura Amar.
Pan Paweł dzielił się obawami. Jego zdaniem nikt nie wyda milionów na nową drogę ekspresową do Zakopanego. Żeby propozycja zakopiańskich architektów miała szansę powodzenia, droga musi być budowana jako droga na Słowację i południe Europy. Przy czym jego zdaniem powinny powstać przynajmniej 2 zjazdy do Zakopanego. To pozwoli uniknąć gigantycznych korków w mieście.
Projektanci w pełni zgadzają się z tą opinią. - Obecnie przewidujemy poprowadzenie drogi o niższej kategorii niż ekspresowa w kierunku Słowacji - wyjaśnia Rafał Rafacz. - Rozwidlałaby się ona od proponowanego przebiegu drogi ekspresowej przed Miętustwem, jadąc od Krakowa, następnie ma przecinać odcinek Chochołów-Koniówka i przebiegać poza zabudową Chochołowa i Suchej Hory w kierunku Trsteny,gdzie mogłaby się powiązać z planowaną przez Słowaków trasą północ-południe.
Na koniec opinia studenta, który wiele razy w ciągu tygodniu pokonuje zakopiankę. Jego zdaniem zaprezentowana koncepcja budowy drogi ekspresowej jest bardzo dobra. Dlatego że \"daje szansę, by 102-kilometrowa podróż z Krakowa do Zakopanego przestała być piekłem. A stała się rajem. Jako student z Nowego Targu, a uczący się w Krakowie, pokonuje zakopiankę co 4 dni, dlatego jestem wielkim orędownikiem zbudowania drogi dwupasmowej, plus pas awaryjny na całym jej odcinku. Dzięki niej szanse na Igrzyska Olimpijskie w Krakowie i Zakopanem wzrosną ogromnie. Podhale wejdzie w XXI wiek, rozwinie się gospodarczą i turystycznie, a turyści nie odjadą na Słowację i w Alpy. Nasze rodziny zza \"Wielkiej Wody\", gdy nas odwiedzą, bardzo się zdziwią, że u nas, na Podhalu, też jest \"hi way\" - napisał pan Dawid.
rav
asz , co do tej kolejki -Masz całkowitą rację. Może się powtarzam , ale była by to atrakcja sama w sobie.\" Co Wy się tam znacie. Nie to że kosmiczne koszty, co Rostowskiemu -dwojga imion- nie na rękę, to jeszcze (o)take ma na to POstęPOwą receptę. Balony, sterowce, magnesy . japońskie TiRówki... Tanio jak w bidronce. Wszystko PO 100 mln.
Może ktoś wie jak długo Niemcom zeszło przy zakopiance od Nowego Targu do Zakopanego.Warto wspomnieć jeszcze o połączeniu szynowym.
Wychodzi na to,że na temat modernizacji Zakopianki jeszcze nasze praprawnuki będą prowadzić dyskusję.
Mega parking na Równi Szaflarskiej a do Zakopanego szybka kolej podziemna albo naziemna, może być nawet kolejka linowa z wagonami jak na Kasprowy co 5 min, będzie dodatkowa atrakcja, taniej niż na Kasprowy a budowa o wiele tańsza niż fedrowanie tunelu. Powietrze też będzie lepsze. Wjazd do miasta dla mieszkańców no i może dla super bogatych jak wykupią sobie wjazdówkę
Kup sobie mniejsze auto - nie będziesz miała problemu. Jak kupię TIRa to mogę stanąć w poprzek drogi bo mi tak wyszło ? Niedobrze mi jak słyszę - bo ja mam za duże auto. Jak ktoś kupi Porsche to ma jeździć tylko powyżej setki, bo wtedy trójkę wrzuca ?
wiesz , podoba mi się twój wpis -cyt.
\"a ja wyemigruje do Heimatu \"
Policja by odpoczęła a w budżecie ekstra kasa została , a tak to muszą zajmować się skargami kierowanymi przez ciebie .
Przez co nie mają czasu i środków na naprawdę ważne zadania .
I Zakopane ZNÓW by było , spokojnym miejscem na ziemi .
B
- Tak się nie stało bo pan M. nie dostarczył nam wszystkich dokumentów niezbędnych do legalizacji schodów - mówi Jan Kęsek, Inspektor Nadzoru Budowlanego z Zakopanego. - Uznaliśmy więc, że schody trzeba rozebrać. Właściciele domu odwołali się od tej decyzji i obecnie sprawa jest w sądzie administracyjnym.
Kęsek dodaje, że jeśli ten podtrzyma jego decyzję to obecne schody z deptaku znikną. Wówczas Grzegorz M. by umożliwić klientom wejście do sklepu będzie musiał postawić nowe schody. Na to jednak musi wyrazić zgodę burmistrz Zakopanego, którego z powodu wystąpienia konfliktu interesów zastępuje inny organ. Jaki? Przez chwilę był to magistrat z Nowego Targu, ale z decydowania w sprawie zrezygnował. Kto go zastąpi obecnie nie wiadomo.
Gdyby starostwo wystapilo o taki projekt to by sie znalazla kasa unijna na to przedsiewziecie ale budsiarstwo starci wiec beda protesty !
PS. Jesli zima parkuje \"bylejako\" to owszem, jak jezdze na 2 osiach to mam duzy promień skretu i czasem jest jak jest :P a poza tym doszlam do wniosku, ze nie bede taka milusia i innym robic dobrze a potem mnie zastawiaja etc to teraz parkuje tak, zeby i mnie było wygodnie :)
Ja bym widział raczej parkingi przed Zakopanem i sprawna tania komunikacja miejska.
Tak aby skręcający w lewo nie blokowali ruchu ,
Małymi kroczkami ale do przodu .
Marzeniami jeszcze nic nie udało się wybudować ,
A TU SERWUJE SIĘ NAM MRZONKI .
Wszyscy oni chorują na GIGANTOMANIĘ .
I druga sprawa - odnoga na Słowację wg projektu ma przebiegać przez park krajobrazowy Górnej Orawy (Chránená krajinná oblasť Horná Orava). Ciekawe co na to Słowacy? Pewnie jeszcze nikt ich o to nie pytał :)
Mokradła w okolicach Koniówki pomijam milczeniem, bo to da się technicznie wykonać (za odpowiednie pieniądze).
Przy okazji. Czekam na artykuł pt \" Turyści z Poznania w walce ze smogiem pod Tatrami\". Podtytuł: \" Żabciu nie płacz, nie ma OCo\". Liczę na zdjęcia
Student ma racje i jego opinia pokrywa się z tym co GDDKiA ma w planach - ale tylko do Nowego Targu. Dwupasmówka do Zakopca nie ma sensu - trzeba tylko odseparować zakopiankę od lokalnego ruchu, zlikwidować te wszystkie legalnie i nielegalne zjazdy oraz zreorganizować węzły.
I oczywiście nie powinno być czegoś takiego jak teren zabudowany.
Mam nadzieje że kiedyś taka droga powstanie!!
Podoba mi się zwłaszcza połączenie ze Słowacją, bo obcny dojazd przez Witów i Chochołów upierdliwy.
Poza tym zakopane pokazałoby takiego wała tym wszystkim zasr. obrońcom podhala, którzy mieliby dojazd do siebie po staremu.
Obawiam się jednak tym razem pseudoekologów, którzy każdą inwestycję potrafią storpedować wymyślając na poczekaniu argumenty.
-
USŁUGI | budowlane
ELEKTRYK SZUKA ZLECEŃ - 602 317 519. -
PRACA | dam
Górska Grupa Inwestycyjna - Firma wynajmująca apartamenty zatrudni KONSERWATORA/PRACOWNIKA TECHNICZNEGO do obsługi apartamentów w Zakopanem i Kościelisku. Oferujemy stabilne zatrudnienie i atrakcyjne wynagrodzenie. Wymagane prawo jazdy i doświadczenie. Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie CV na adres a.rysula@gorskagrupa.pl lub telefon 535391391. -
PRACA | dam
Produkcja pączków, piekarz Pączkarnia-ZAKOPANE przyjmie do pracy dziewczynę-kobietę z Zakopanego lub okolic,do produkcji pączków. Praca na stałe, zmianowa, w godzinach od 6.oo-18.00. Informacja tylko telefonicznie. 609097999
Tel.: 609097999 -
SPRZEDAŻ | różne
PIERZE I PUCH Z GĘSI. 536 88 77 35. -
USŁUGI | budowlane
WYKAŃCZANIE WNĘTRZ, ZABUDOWY GK, MALOWANIE. 660 079 941. -
USŁUGI | budowlane
ADAPTACJE PODDASZY, OCIEPLANIE WEŁNĄ MINERALNĄ. 660 079 941. -
USŁUGI | budowlane
REMONTY, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, ZABUDOWY GK, ADAPTACJA PODDASZY. 660 079 941. -
NIERUCHOMOŚCI | pośrednictwo
Sprzedaż NIERUCHOMOŚCI na Podhalu. Zadzwoń 792 250 793 lub skorzystaj z formularza na www.dobrasprzedaz.pl -
NIERUCHOMOŚCI | kupno
Kupię MIESZKANIE w Nowym Targu. Bezpośrednio od właściciela. Może być do remontu. Pomogę załatwić formalności. Tel. 603 607 360. -
PRACA | szukam
PRZERÓBKI - KOŻUCHÓW, FUTER, NA PILOTKI NOWEGO KROJU. NIEDROGO, PROFSJONALNIE. 606989935. -
MOTORYZACJA | sprzedaż
Sprzedam Toyotę Rav4 , z niezawodnym silnikiem 2.0 benzyna , 151 KM, rocznik 2015. Auto z polskiego salonu. Dwa komplety opon, opony zimowe po jednym sezonie. Więcej info pod numerem telefonu. 880869664 telka.mirabelka@gmail.com
Tel.: 880869664 -
USŁUGI | budowlane
REMONTY, WYKOŃCZENIA, PŁYTKI, PANELE, MALOWANIE itp. OBRÓBKI BLACHARSKIE (balkony, tarasy, podbitki). 796 544 016. -
USŁUGI | inne
WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098. -
USŁUGI | budowlane
WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, REMONTY, ZABUDOWY GK, ADAPTACJA PODDASZY. 660 079 941. -
SPRZEDAŻ | różne
OPAŁ BUK. 660 079 941. -
PRACA | dam
Sprzątanie apartamentów, pokojowa, Zatrudnie do sprzątania apartamentów w okolicy ul. Strążyskiej w Zakopanem (wskazane auto w celu dojechania do apartamentów). Praca na stałe, 3-4 dni w tygodniu (gdy są wyjazdy w weekendy również) w godzinach 9-15.. 609097999
Tel.: 609097999 -
NIERUCHOMOŚCI | wynajem
Zakopane centrum - MAŁY POKÓJ Z BALKONEM NA DŁUŻEJ - TANIO - 502 879 648. -
MOTORYZACJA | sprzedaż
SKUTER ŚNIEŻNY POLARIS. 515 503 494. -
PRACA | dam
Poszukujemy OSÓB DO OBSŁUGI KLIENTA w biurze Szkoły Narciarskiej na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem! Praca sezonowa: grudzień - marzec. ZAKRES OBOWIĄZKÓW. - Obsługa klientów bieżących w biurze szkoły, - Obsługa e-maila i przyjmowanie rezerwacji telefonicznych, - Sprzedaż usług szkoły narciarskiej, - Rozliczanie lekcji oraz współpraca z instruktorami. WYMAGANIA: - Komunikatywność i cierpliwość, - Dobra organizacja pracy i umiejętność samodzielnego działania, - Umiejętność obsługi komputera, - Łatwość w nawiązywaniu kontaktów, - Zdolność do pracy przy kilku zadaniach jednocześnie, - Komunikatywna znajomość języka angielskiego. OFERUJEMY: - Pracę w przyjaznej, sportowej atmosferze, - Możliwość nauki i rozwoju w branży turystyczno-narciarskiej, - Zimowy sezon pełen dobrej energii i górskiego klimatu! OSOBY ZAINTERESOWANE prosimy o przesyłanie aplikacji na e-mail: szkola@szymoszkowa.pl lub kontakt telefoniczny: 734 011 011. CZEKAMY WŁAŚNIE NA CIEBIE! -
MOTORYZACJA | sprzedaż
CITROEN JUMPER, r.p. 2013, cen do uzgodnienia - 604 102 804. -
MOTORYZACJA | sprzedaż
VW TRANSPORTER, r.p. 2013, cena do uzgodnienia, 604 102 804. -
USŁUGI | budowlane
FLIZOWANIE, REMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371. -
USŁUGI | budowlane
KAMIENIARSTWO. 882080371. -
MOTORYZACJA | inne
PELLET!!! W sprzedaży posiadamy pellet olczyk i barlinek w najlepszej cenie na Podhalu!!!. 607695394 romar.zakopane@wp.pl
Tel.: 607695394 -
NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
SPRZEDAM MIESZKANIE KRAKÓW - KURDWANÓW - ŚWIETNA LOKALIZACJA. Oferujemy na sprzedaż jasne i przestronne mieszkanie położone w zadbanym budynku na osiedlu Kurdwanów. Powierzchnia 28,12 m kw. Budynek wyposażony jest w trzy windy, w tym jedną towarową. UKŁAD MIESZKANIA: - duży pokój z wnęką (nyżą), - jasna kuchnia z oknem, - duża, oszklona loggia, - piwnica przynależna do mieszkania. Mieszkanie jest słoneczne i ustawne, IDEALNE DLA SINGLA, PARY lub JAKO INWESTYCJA POD WYNAJEM. Lokalizacja zapewnia szybki dojazd do centrum oraz dostęp do pełnej infrastruktury - sklepy, przystanki komunikacji miejskiej, szkoły i tereny zielone w zasięgu kilku minut spacerem. SPRZEDAŻ BEZ POŚREDNIKÓW. Cena 450 tys zł - do negocjacji. Kontakt: 604 08 16 43 -
PRACA | dam
PAPI SERVICE SP. Z O.O. ZATRUDNI KIEROWCÓW. WYMAGANE KAT. C+E ORAZ UPRAWNIENIA ADR. MOŻLIWE PRZESZKOLENIE ADR/TDT Z ZAKRESU PRZEWOZU PALIW PŁYNNYCH . TEL.602290555 -
PRACA | dam
Stacja Narciarska Polana Szymoszkowa zatrudni na sezon zimowy do pracy w gastronomii: PIZZERÓW, BARMANKI, BUFETOWE, POMOCE KUCHENNE, OSOBY NA ZMYWAK, OSOBY DO SPRZĄTANIA SALI. Kontakt osobisty pod nr tel.: 693 319 707 -
NIERUCHOMOŚCI | kupno
Skupujemy nieruchomości za GOTÓWKĘ, PODHALE. 600404554
Tel.: 600404554 -
NIERUCHOMOŚCI | pośrednictwo
Zarządzanie domkami i apartamentami na wynajem krótkoterminowy. 788 63 36 33 www.zarzadzanieapartamentami.info
Tel.: 788 63 36 33
WWW: www.zarzadzanieapartamentami.info -
USŁUGI | budowlane
MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325. -
SPRZEDAŻ | różne
DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105. -
USŁUGI | budowlane
OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.














