Reklama

2016-12-02 13:40:37

Atak zimy

Podhale i Spisz zasypane (wideo)

Reklama

Reklama

- Podniecają się ludzie tym śniegiem, jakby w życiu zimy nie widzieli - mówi mieszkanka Bukowiny Tatrzańskiej zapytana, co sądzi o aktualnych warunkach pogodowych.

- Chociaż w sumie ja też obdzwoniłam wszystkich znajomych i Amerykę użalając się, że nas zasypało. No i na facebooka wrzuciłam zdjęcia, żeby goście z Polski widzieli - dodała po chwili refleksji. - Bośmy się trochę odzwyczaili od takich śniegów. Dla starszych to nie atrakcja, a młodzi to już takich porządnych zim, co się w październiku zaczynały, nie pamiętają.

Wieczorne i poranne opady białego puchu oraz silny wiatr, który powodował zamiecie i zawieje śnieżne, dały się mocno we znaki mieszkańcom Podhala. Poranne zmagania z łopatami czy odśnieżarkami czekały wszystkich, którzy rano planowali wyjazd z przydomowych garaży.

Choć drogowcy robili co w ich mocy - nie mieli szans z siłami natury. Część dróg, pomimo odśnieżania i zabezpieczenia siatkami, ciężko było przejechać. Tak było na przykład z drogą pomiędzy Rzepiskami a Łapszanką, przez którą przedzierały się tylko samochody z napędem na cztery koła.

Jak wyglądało dzisiejsze przedpołudnie możecie zobaczyć na zdjęciach z Bukowiny Tatrzańskiej, Rzepisk, Jurgowa, Brzegów, Czarnej Góry, Łapszanki, Łapsz Wyżnych i Trybsza.

Zobacz zdjęcia »»»

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl