2018-12-11 12:45:30

Zakopane

Zawiesiłeś tabliczkę - wyślij nam zdjęcie

Reklama
Reklama

Rozpoczęliśmy akcję "Nie palimy byle czym". Od rana w naszych redakcjach odbieracie tabliczki, z takim właśnie napisem. Gdy powiesicie je na swojej furtce, czy domu wyślijcie nam zdjęcie.

Reklama

Zdjęcia wysyłajcie na mail: p.pelka@24tp.pl

Na czym polega nasza akcja:

Nie palisz byle czym? Zapraszamy. Dostaniesz tabliczkę na furtkę. Niech Twoi sąsiedzi, goście dowiedzą się, że należysz do tych mieszkańców Podhala, Orawy, Spisza, Tatr i Pienin, którzy kochają środowisko.

W czwartek w TP piszemy jak wygląda walka o ekologiczne źródła energii na Podhalu. Gdzie można się podłączyć do gazu, gdzie jest szansa na geotermię, a gdzie jeszcze długo będziemy zmuszeni do palenia węglem. Tabliczką z napisem „Nie palimy byle czym” będziesz się mógł pochwalić na swoim domu lub furtce. 

Możesz ją odebrać w redakcjach TP: Nowy Targ, Rynek 11, Zakopane, ul. Zwierzyniecka 14, Krupówki 54 i Szczawnica, ul. Główna 28. Pierwsze 100 tabliczek będzie za darmo, pozostałe w cenie produkcji.
Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Janowski 2018-12-09 15:11:28
@pat
Oby nie był to narodowy socjalizm z przywódcami w Niemczech z hasłami Marksa i Engelsa pod egidą Piłsudczyków .
Pat 2018-12-03 08:57:21
@ Janowski brawo 10/10- wybory wkrótce głosujemy na Ruch Narodowy.
Ślązaczka 2018-12-02 14:00:06
Drodzy Górale
O co Wy tak naprawdę się kłócicie?
Jeszcze nie wiecie, jal naprawdę wygląda życie zimą. Na Ślasku mamy ten komfort. Węgla mamy pod dostatkeim, a i s?ladowiska odpadów perfumują nas na potęgę.
Ostatnio w Żorach palili sobie opony i inne plastiki, których Wam bronią spalać w domowych piecach.

http://katowice.wyborcza.pl/katowice/7,35063,24225039,plonie-skladowisko-opon-osiedle-zasnuwa-gryzacy-dym.html

Wy choć trochę ciepła zyskaliście. A na Ślasku w promieniu 15 km smród był niemiłosierny. Nasze wladze jednak uznały, że dym był nieszkodliwy i nie zagrażał zdrowiu.

Jednak mieszkańcy z trudem oddychali. W końcu ukazał kolejny artykuł w prasie.
Przeczytajcie sami.
https://www.rybnik.com.pl/wiadomosci,pozary-skladowisk-nie-truja-niestety-to-nieprawda,wia5-3266-38909.html

I bądż tu mądru.
Wniosek z tego, że jak sąsiad jest zazdrosny o Wasze powodzenie i majętność, to zatruwa go zazdrość, a nie dym z komina.
Pozdrawiam Was. Badżcie dzielni.
Daleko Wam jeszcze do Ślaska
https://www.rybnik.com.pl/wiadomosci,pozary-skladowisk-nie-truja-niestety-to-nieprawda,wia5-3266-38909.html
dziadek 2018-12-02 10:52:39
Smog nie jedno ma imię!
A ze Rzymianie nie cytają T.P. ,nie boją się ciupagi Jaśkowej, ani tys nie uwodzi ich piykno gatka Krzysia, więc nie pobrali toblicek i polom w piecach byly cym. (0pakowaniami z makaronów i pic i koki)
W związku z tym niezaprzeczalnym faktem, u nich w wiecznym mieście wyhodował się smok(g) innej rasy, smok(g) odporny na wietrznom pogode, nawet by mu holnynie doł rady . Dlatego też w kolejną ogłoszoną przez władze Rzymu ekologiczną niedzielę przez pół dnia obowiązuje całkowity zakaz ruchu samochodów. Wprowadzono go, by ograniczyć emisję spalin w mieście zmagającym się z coraz większym smogiem. Kara za złamanie zakazu wynosi 163 euro.
fakty.interia.pl - W Rzymie zakaz ruchu samochodów w ekologiczną niedzielę
Edi 2018-11-30 20:30:44
Jak donosi WP: Potężna awaria liczników prądu. "Jak długo będziemy marznąć?", nie ma to jak wągiel.
sanacyjny dziadek 2018-11-30 16:21:55
tak tak, Panie Janowski. Obiecywali kapitalizm z ludzką twarzą, a jest tak, że brat brata za d... harata. No i budujemy demokrację na ołtarzu afer bez mała tyle lat co po wojnie socjalizm. Oszczędzają bogaci i nam się opłaci, a jest im oszczędniej, tym drożej, przecież prezesy nie będą mniej zarabiać bo szaraki oszczędzają. Więc wymyśla się różne stałe składniki opłat. Niewidzialna ręka rynku :D:D:D. w przypadku paliw ekologicznych działanie odwrotne niż zamierzone. I całe szczęście, że byłem przewodniczącym s, "dwa dni z dzisiejszym", bo można było to przewidzieć.
Seb 2018-11-30 14:30:53
@miesjcowy turysta

Piszesz: "Dziwi cię że ekologiczne znaczy najdroższe"? Przecież z żywnością jest dokładnie tak samo ;) Taki żarcik :D"
No to dlaczego Ci przeszkadza nieekologiczne palenie?
enapokaz 2018-11-30 14:15:06
Mam pomysł na kolejne tabliczki: Odśnieżam chodnik, Nie przeklinam, Chodzę do kościoła, Myję się codziennie . . .
Janowski 2018-11-28 10:11:04
@Stary komuch
Masz rację ormowcy są kościelnymi a w pierwszym szeregu w kościele stoją byli PZPR z ubekami .
Co do towarzysza Gierka , afera żelazo z Gierkiem to pryszcz w porównaniu z dzisiejszymi aferami elit rządowych i wszech obecnym złodziejstwem administracyjnym .
Tempy Toporek 2018-11-27 21:49:45
Zrobiło się zimno, jak zobaczę gdzieś taką tabliczkę i dymiący komin przy rozpalaniu to zaraz robię zdjęcie. Czuję, że to będzie dopiero prawdziwy hit!
dziadek 2018-11-27 21:11:46
@sp - jestem dziadek z małej litery!
A ja dalej powtarzam - smog ma nie jedno imię! N.p. dutki dutki dutki!
Niewiele osób wie, że istnieje taka instytucja rządowa jak Krajowy Ośrodek Bilansowania i Zarządzania Emisjami (w skrócie: KOBiZE). Jeszcze mniej osób wie, czym KOBiZE się zajmuje. A szkoda, bo patrząc z perspektywy budżetu państwa, to obecnie jedna z najbardziej kluczowych instytucji, która zapewnia rządowi gigantyczne dochody.
Otóż zgodnie z pakietem energetyczno-klimatycznym oraz zasadami Europejskiego Systemu Handlu Emisjami, każde państwo wchodzące w skład UE ma do dyspozycji pewien określony pakiet uprawnień do emisji CO2. Co istotne - pakietem tym można częściowo swobodnie dysponować (np. dany kraj może przekazać określoną pulę uprawnień do emisji CO2 na rzecz konkretnego przedsiębiorstwa i w ten sposób odciążyć je od obowiązku zapłaty za możliwość emitowania CO2 do atmosfery). W praktyce jednak władze krajowe większość posiadanych praw do emisji wolą sprzedawać za pośrednictwem Europejskiej Giełdy Energii.
Ceny uprawnień do emisji CO2 w ciągu kilku miesięcy poszybowały mocno w górę (z poziomu 5-6 euro za 1 tonę CO2 do 20-22 euro za 1 tonę CO2), przychody ze sprzedaży tych uprawnień również wystrzeliły. Jeszcze w 2014 roku państwo polskie z tytułu sprzedaży uprawnień do emisji CO2 otrzymało zaledwie 80 mln euro (czyli ok. 330 - 340 mln zł). W tym roku (od stycznia do końca października) przychody budżetowe Polski z tego tytułu wyniosły już ponad 1 mld euro (czyli ok. 4,3 mld zł).
Szerzej - Polski budżet podwoi zyski z praw do emisji CO2 (Bankier.pl)
stary komuch 2018-11-27 18:18:54
Panie Janowski, nie obrażaj Pan towarzysza Gierka, bo ci ostatni do pięt mu nie dorastają w każdej decyzji. I jeszcze jedno, teraz ormowcy kościelnymi zostali. :-):-)
boruta 2018-11-27 18:08:57
@Janowski 100%
POmywac 2018-11-27 17:36:07
Janowski znowu trafił w punkt.
Janowski 2018-11-27 16:35:51
Zakopiańczycy ? Toż to nie dawno było ugrupowanie startujące w wyborach samorządowych , same lewusy .
Następni którzy chcą naprawiać szkody nie myśląc o przyczynach .
Dzięki lewusom mamy najdroższy gaz w europie .
Dzięki lewusom nie wydobywamy własnych surowców energetycznych gazu (nap. Karlino bo to złoża sowieckie ha ha ha wyeksploatowane przez waszych towarzyszy ze wschodu ) , w tym gazu łupkowego .
Dzięki lewusom nie eksploatujemy surowców tak jak wszystkie państwa które je posiadają ( bo to złoża dla potomnych jak pitolił towarzysz Gierek ) .
Dzięki lewusom rozsprzedaliśmy majątek w tym elektrownie ekologiczna tak jak sprzedano tą w Niedzicy .
Mażą wam się czasy ORMO ? mażą wam się przywileje PZPR ? lewusy zrujnowały Polską gospodarkę teraz będą pitolić farmazony o ekologi jak wasz towarzysz Markowski . W dup.... sobie wsadźcie swoje strachy o donosach i karach . Obniżcie cenę energii ekologicznej to nikt nie będzie palił byle czym . Wszystkie te akcje anty smogowe , ekologiczne kosztują więcej niż proste obniżenie cen tej energii ekologicznej ( obniżenie podatku nałożonego na te ekologiczne paliwa ) Gaz i ropa na świecie tanieją a w Polsce dowala się do nich coraz to nowsze podatki by napchać kasy w tyłek rozdętej biurokracji .
sp 2018-11-27 15:59:34
Janowski i Dziadek powinni razem zamieszkac, (a moze juz mieszkaja ?...sa znawcami od wszystkiego i maja wiele wolnego czasu )
zakopianczycy 2018-11-26 10:59:11
W Polsce ruszyła akcja" pozywamsmog" składamy zbiorowy pozew przeciwko urzędowi miasta Zakopane za to ze oddychamy rakotwórczym powietrzem...,możliwe jest tez składanie pozwów sądowych przeciwko firmom oraz właścicielom pensjonatów którzy spalają śmieci , będziemy również występować na drodze sądowej o wielotysięczne odszkodowania za utrate zdrowia od prywatnych właścicieli domów na terenie Zakopanego jak i całego Podhala którym udowodni sie spalanie śmieci!!
Jeżeli maja Państwo sąsiada który pali "byle czym" dzwońcie na Straż Miejską której obowiązkiem jest przyjazd na posesje truciciela i pobranie próbek z pieca ,ostrzegamy jednocześnie trucicieli ze nie wpuszczenie Straży Miejskiej do domu jest równoznaczne z wykroczeniem jak za spalanie śmieci,raport z przeprowadzonej kontroli SM będziemy wykorzystywać w sądzie ,akcje prowadzi kancelaria prawna z Warszawy mec.Górskiego
https://smoglab.pl/tag/pozywam-za-smog/
Zachęcamy wszystkich a zwłaszcza zakopiańczyków którzy czują sie poszkodowani w tej materii o składanie pozwów
czopek 2018-11-26 10:17:17
@koń by się uśmiał - do rozmowy można zawsze znaleźć jakiegoś głupka. A ci co szukają - coraz młodsi.
GIENIA 2018-11-25 19:05:08
Jestem zaskoczona niektórymi komentarzami. W czasach tak łatwego dostępu do informacji można bez problemu sprawdzić skąd się bierze smog - zdecydowanie niska emisja ( piece tzw. "kopciuchy" i złej jakości węgiel), transport to około 15 % problemu. Proponuję jeszcze zajrzeć do Uchwały Antysmogowej dla Woj. Małopolskiego - obowiązuje od 1 lipca 2017 !. Tam są konkretnie określone daty do kiedy należy wymienić stare piece. Faktycznie zostaje problem niskiej jakości węgla i trzeba walczyć o wprowadzenie norm. Czy akcja z tabliczkami to dobry pomysł ? - popatrzcie jakie poruszenie, ile komentarzy ! Może Ci nieświadomi coś się dowiedzą i nauczą. Ale najważniejsze to zacząć od siebie, reagować na to co się dzieje w sąsiedztwie, nie bać się zwracać uwagi sąsiadowi, kiedy truje nie tylko siebie ale i nas.
qaz 2018-11-25 15:49:39
Dobra. Leniom podam prosty przykład. Panele PV. Umowa z ZE na prosumenta (poniżej 10kW). Instalka zrobiona przez firmę na fakturę. 1kWp = ok 4,5-5 tys zł. Zwrot w zależności od miejsca ok 12 lat (średnio !!! licząc). Czyli 8% zwrotu. Jaki bank wam tyle da ? Z giełdy macie więcej ? To samo wychodzi z solarami. Przy tych cenach prądu stopa zwrotu będzie jeszcze wyższa.

A świeżo budującym - na cholerę wam kominy wentylacyjne ? Macie nawiewy mając szczelne okna ? Jakieś czerpnie powietrza ? To może za te samą kasę zrobić rekuperacje ? 15 tys na dom jednorodzinny. Ile murowanie kominów kosztuje ?
miejscowy turysta 2018-11-24 22:15:11
@Wet
Dziwi cię że ekologiczne znaczy najdroższe"? Przecież z żywnością jest dokładnie tak samo ;) Taki żarcik :D

@dziadek
Z tym drewnem z lasu to nie tak do końca, bo specjaliści twierdzą że musi być wysezonowane, wysuszone do około 20%, bo inaczej przy spalaniu wydziela trujące substancje. Pamiętam z dzieciństwa że mój wujek na wsi to samo mówił i drewno opałowe sezonował tak żeby nim palić dopiero w następnym roku. Sam często pomagałem mu je układać. Jak to teraz na wsiach wygląda nie wiem.

A i te kurki co na podwórku skubią to też nie tak super jeśli np. sąsiad pali byle g...m i to wszystko ci potem spada na podwórko. Parę lat temu były robione badania i okazało się że często jaja od kur z wolnego wybiegu miały w sobie więcej szkodliwej chemii niż te zwykłe z fermy.
boruta 2018-11-24 20:36:48
P.S. Nie pobrałem tabliczki i nie mam zamiaru.
dziadek 2018-11-24 20:36:44
Smog ma nie jedno imię!
Janowski pisze - "... ludzie dlatego palą byle czym , bo nie maja pieniędzy na zbytki ekologiczne a ty chciałbyś ich jeszcze mandatami karać ?"
Tak, tylko że sto metrów od domu mają lasek, leży tam i gnije kupa drewna, nie pójdą zrobić z tym porządek, bo ich kręgosłup boli od siedzenia w samochodzie albo patrzenia w komórkę.
Ja bym to nazwał epidemią jewropejską, polegającą na narzekaniu i zwalaniu winy za poziom życia na władzę, kościół, pogodę i innych, n.p. sąsiadów. Wniosek - socjalizm robi z ludzi dziadów.
Ta "bieda" przyszła do nas z ....
Jak donosi portal W.P., w Brukseli ludzie stoją w kolejce po jajka.
Nawet Przewodniczący Rady Europejskiej został przyłapany na zakupach w lokalnym sklepie w Brukseli. Na zdjęciu widać, jak stoi w kolejce.
A ja mam sobie kilka kurek, rzucą im trochę zboża, trochę pozostałości z kuchni, i mam swoje jaja.
Jak się babce zachce jajek, to w kolejce nie musi stać.
boruta 2018-11-24 19:09:22
Popieram komentarz @Janowski. Jestem żywym tego przykładem. Już nie raz pisałem, że zaczynałem ogrzewać olejem opałowym od ceny 75gr/litr, a na ogrzewanie potrzebowałem 2000 litrów. Uwierzyłem w mit o czystym powietrzu. Znam kilkadziesiąt osób, które zmieniły kotły na ogrzewanie olejem opałowym, bez jakichkolwiek akcji, a Tygodnik Podhalański w tym czasie chodził w pieluchach. Jak paliwo zaczęło drożeć, moi bogatsi koledzy często właściciele pensjonatów przeszli na paliwo stałe czyli węgiel. Ja nie miałem technicznej i finansowej możliwości by wrócić do opału węglem. Zaliczyłem ceny 4,20 zł/litr, jak wspomniałem potrzeba 2000 litrów, więc rachunek jest prosty. Należy zaznaczyć, że jest to dla mnie jedno albo dwu razowy wydatek, bo nikt nie będzie dowoził cysterną 300 litów. Jeśli chodzi o finanse, to ciągłe pożyczki w bankach i kumulacje w innych. Jeżeli ktoś pyta czy warto?, odpowiadam, że jest to wygoda, ale kosztowna i odradzam. Tylko i wyłącznie cena ma wpływ na stosowanie paliw ekologicznych, Polak umie liczyć. Dzisiaj w większości tam gdzie nie ma gazu, to z ogrzewania olejem opałowym korzysta budżetówka, bo odpada koszt palacza.
Wet 2018-11-24 17:39:27
Dziesięć lat palę olejem opałowym i co ? Mam najdroższe ogrzewanie chałupy. W dup.e ma te tabliczki skoro ekologicznie dalej znaczy najdroższe!!!
bolo 2018-11-24 13:16:14
@Janowski,to ,że palisz śmieciami to nie miej za to pretensji do całego świata..palisz jesteś prymitywem i tyle!!!Może jeszcze pretensje do Boga ,że zimę wymyślił akurat tu gdzie mieszka @Janowski....
Janowski 2018-11-24 09:24:45
@ Normal
Co ty pitolisz - ludzie dlatego palą byle czym , bo nie maja pieniędzy na zbytki ekologiczne a ty chciałbyś ich jeszcze mandatami karać ? W Polskim debilnym społeczeństwie obowiązuje kretyńska zasada walki ze skutkami ale nad przyczynami żaden osioł się nie zastanawia . Kary , komisje , restrykcje ,generowanie kosztów na bicie piany ,propaganda więcej pochłania pieniędzy niż koszt obniżenia energii ekologicznej !!! Wiesz dlaczego ? bo rodzinki decydentów muszą mieć stołki do pierdzenia za naszą kasę . Wielu z was nie chce zrozumieć banalnie prostej rzeczy , rząd jest tylko dysponentem naszych pieniędzy , to wy za wszystko płacicie . Niczego wam nie dają !!! Mało tego jak te złodziejskie rządy będą musiały się bronić bo nas ktoś napadnie to wy będziecie za tych złodziei krew przelewać a oni uciekną za granicę . To jest mistrzostwo świata zrobić z was niewolników i mięso armatnie a samemu ( elita polityczna rząd ) dać sobie krzyże zasług , ordery , honory .Wiecie co Polacy jesteście wyjątkowymi debilami , choć nie wszyscy .
Tempy Toporek 2018-11-24 07:56:47
@Janowski bardzo mądrze pisze, podziwiam i dziękuje.
normal 2018-11-23 10:30:59
Dobrze ktos tu pisze lepiej bylo robic zdjecia kominow i naocznie widac byloby kto smrodzi w tym miescie. to by byla akcja!!!! i wlepywanie mandacikow odrazu. a tak to co? jaki to bedzie mialo skutek na niepalenie bele czym w piecach????
Janowski 2018-11-22 22:56:54
@Kaganiec
Jak sam piszesz to jest deklaracja i to ty deklarujesz ile masz śmieci . Po za tym pamiętaj że płacisz za śmieci kupując towary pakowane , ponieważ cena tych towarów zawiera opłatę recyklingową i za te śmieci posegregowane nikt nie ma prawa drugi raz naliczać opłaty , po za opłatą za transport . Po za tym spółka Tesco jest spółką prawa handlowego , czyli podmiotem gospodarczym ( w Zakopanem monopolistą po zmianie ustawy przez PO ) Przed zmianą ustawy mnie obsługiwała prywatna firma " Tuś " która po zmianie tej ustawy została zmuszona do likwidacji działalności mimo posiadanie przez nią koncesji wydanej bezterminowo . W firmie Tuś za śmieci segregowane w ogóle nie płaciłem .
Świadczenie usług przez firmę Tesco wymaga dobrowolnego podpisania umowy przez obydwie strony - pamiętaj że Polska zgodnie z konstytucją jest państwem o gospodarce rynkowej ( prawo popytu i podaży ) i nikt ciebie nie ma prawa zmuszać do podpisywania nie korzystnych umów z monopolistą ( podmiotem gospodarczym jakim jest firma Tesco ) . Ponadto śmieci są własnością gminy i problem winien rozwiązać burmistrz ponieważ to firma Tesco świadczy usługi na rzecz miasta Zakopane .
Ps. Kopanie się z urzędnikami wymaga wiedzy , czasu i kasy . Ponadto jak wiesz głównym przestępcą przynoszącym największe straty dla państwa polskiego są urzędnicy . Wszystkie afery na miliardy są dziełem elit politycznych i urzędników - Zakopane nie jest odosobnione - pozdrawiam
Janowski 2018-11-22 22:25:37
@Koń który mówi
"Tu nie chodzi o mieszanie do tego polityków i politykę. W Polsce brak systemowych rozwiązań ".
A jak myślisz @ koń który mówi że w Polsce rozwiązania systemowe robią kosmici ? a nie politycy ?
Czytelnik 2018-11-22 21:15:56
Tabliczki ok ale czy tak jest napewno?????
kaganiec 2018-11-22 21:04:59
@Panie Janowski. Otrzymałem pismo urzędowe, że chcą mi zmienić deklarację na śmieci niesegregowane, bo oddaję mniej śmieci niż statystyczny mieszkaniec. Skomentuj Pan, czy wygrasz z urzędnikiem i procedurami. Odnoszę wrażenie, że gdyby w Polsce nie było śmieci i smogu, to budżet upadnie.
koń który mówi 2018-11-22 20:31:12
Mnie osobiście podoba się komentarz @Seb. Tu nie chodzi o mieszanie do tego polityków i politykę. W Polsce brak systemowych rozwiązań. Jeżeli nic się nie zmieni, to temat pozostanie otwarty. Na zachodzie, czy biedny czy bogaty, to ogrzewanie domu w sposób ekologiczny jest sprawą marginalną. Przykręcanie śruby finansowej w kwestii opału ekologicznego, następowało powoli i skutecznie, przez kolejne rządy i polityków. Przecież już tyle było napisane, więc mamy to co jest. Trudno by obarczać finansowo obywateli za wszystko, bez jakiegokolwiek wsparcia w cenie detalicznej.
Janowski 2018-11-22 19:53:25
@Basia
Dom ogrzewam gazem , dodatkowo mam zainstalowany solar i co z tego . To że ludzie palą byle co by się ogrzać wynika jedynie z kretyńskiej polityki rządu , UE i idiotów nierozumiejących pojęcia ekologia !!! Pod nosem mam 4 chałupy gdzie palą byle co i byle jak , na dodatek wszyscy najgłośniej wrzeszczą ekologia , niech zdechnie PIS , niech żyje PO z lewusami byłej komuny . Co najśmieszniejsze wszyscy żydzi i dziady których rodziny ( NKWD ) przywlekły się na Podhale w czasie rewolucji październikowej . Co to zmieni że bezczelny idiota powiesi sobie tabliczkę że nie pali byle czym a palił będzie w nocy butelki PET i starymi gontami nasyconymi abizolem . W dwudziestym wieku uprawić tak kretyńską propagandę pseudo ekologiczną to skandal - zamiast mądrze gospodarować zasobami energetycznymi jakiś przygłup wymyślił sobie tabliczki . To jest własnie dowód tej beznadziejnej głupoty - tej ( elity politycznej ) ze świeczników w Polsce .
koń by się uśmiał 2018-11-21 23:42:40
Zastanawiam się, co się dzieje z Polakami w starszym wieku. Dzisiaj w Wydarzeniach Polsatu oglądałem wypowiedzi na temat podwyżki cen energii elektrycznej, jedna ze starszych pań stwierdziła, że ją to nie obchodzi ponieważ za prąd płaci jej wnuczek. Czy w tym kraju już tylko będzie gorzej, jakoś tu nie widzę mądrości starszych, chyba że im namieszał kler w głowach. Kiedyś były strajki, bo kaszanka podrożała 5 gr na kg w stołówce zakładowej. Nie rozumiem również wypowiedzi ministra od energetyki, że prąd zdrożeje, ale indywidualne gospodarstwa będą mieć 100% rekompensaty, to o co chodzi? Czyli zdrożeje, ale nie zdrożeje.
Basia 2018-11-21 17:42:15
Do Janowski
A jak będziesz miał raka z taniego ogrzewania (czytaj plastyki, śmieci itp) to do kogo bedziesz miał pretensje. No trudno było tanio to cóż mogę mieć raka i moje dzioeci bo tanio i biedny jestem
A byłeś kiedyś na Harendzie lub Pardałowce i widziałeś kto pali ludzi - biedni to oni raczej nie są tylko po gościach śmieci spalają
Jan 2018-11-21 17:33:03
@Seb. Świetny komentarz, ale niestety nie dociera to do twardogłowych. Mam pod 70 też chciałbym jeszcze pożyć i nie nosić węgla, ale cena oleju opałowego jest porażająca. Tak że, mam wkalkulowane ryzyko i przy tym dobrobycie rządowym.
Janowski 2018-11-21 16:39:06
Przeczytałem wszystkie wasze komentarze i znam rzeczywistość gospodarczą Polski . Jedyny wniosek jaki się nasuwa to że Polską rządzą sabotażyści , idioci , sprzedawczyki ostatnia hołota zwana klasą polityczną . Niestety nie dopuszcza się do głosu ludzi mądrych ,którzy chcieli by dbać o interesy państwa polskiego . Wszechobecna propaganda ogłupia większość Polków podatnych na bzdury typu smog i ekologia nie mająca nic wspólnego ze znaczeniem tych słów i nie przekładająca się na polską rzeczywistość . Chodzi jedynie o kasę wydzieraną wam z kieszeni pod wszelkimi możliwymi hasłami na rzecz rozdętej , bezmyślnej administracji sprzedanej i podporządkowanej interesom Niemiec pod szyldem UE !!!
Seb 2018-11-21 15:58:29
A będziecie dawać takie tabliczki: "Bardzo chce palić ekologoczie ale mnie nie stać"?

Irladnia. Ogrzewanie domu jednorodzinnego olejem . Koszt za cały rok to niespełna dwa tygodnie pracy dla niewykfalifikowanego robotnika. Ile w Polsce musi pracować taki sam robotnik, żeby zarobić na ogrzewanie domu? Co więc robi. Ano pali czym może. Co mu z ekologicznego powietrza skoro z głodu umrze? Z głodu umrze na pewno, na raka może akurat się nie przytrafii, a jakby nawet to chwilę dłużej pożyje. Tak więc kalkulowane ryzyko :)

Dlatego takie tabliczki to sobie można wieszać. Tylko i wyłącznie rozwiązania systemowe mogą coś zmienić. Kasa na geotermie, a nie na solary i inne tym podobne wynalazki które u niemca kupujemy. Zapomniałem. UE na geotermie nie da, no bo przecież lepiej węgiel zabronić wydobywać i niech biedaki się zadłużają i kupują badziewie które im wciśniemy :)
enapokaz 2018-11-20 13:54:44
My dzielny Naród zawsze musimy z czymś lub kimś walczyć. Zamiast węgiel spalać w ekologicznej (co to może znaczyć?) elektrowni i przesyłać energię drutami, wolimy kupować węgiel byle gdzie, wozić go, przesypywać, dokładać, uzupełniać byle czym i ponarzekać,
kapitan morgan 2018-11-20 13:22:34
@dziadek. Pisałem, że energia elektryczna zdrożeje, to wiktoria chciałem mnie na forum zagryźć, jak ty pozostałych. Z mojej strony dodam, że najlepiej zerwać konkordat i tu są oszczędności. Niech na darmozjadów płacą ci, którzy mają ochotę i ze swojego.
smoggg 2018-11-19 22:21:48
Smog to ściema tak jak ocieplenie klimatu matołki
dziadek 2018-11-19 20:27:12
Gall Anonim - Jaki ja ciućmok, że przedtem na to nie wpadłem! A to takie proste i logiczne!
Wystarczy żeby państwo przestało płacić sukienkowym składki ubezpieczeniowe. Oćcowi z Torunia nie dawać na geotermie, zburzyć kilka kościołów i smok pęknie.
Diabełki się ucieszą, przestaną mącić przy budowie polskiej atomówki, baa, jest baaardzo prawdopodobne że nawarzą w kotlikach prądu i z radości dadzą nam za darmo.
Przed chwilą byłem na dworze, smród palonych szmat zatyka. Tak sobie pomyślałem, że dawno nie czułem dymu z drewna albo dymu z węgla.
Joachim 2018-11-19 18:54:15
Ogrzewanie to ostatnio bardzo modny temat i nie tylko dlatego, że mamy zimę. Chodzi oczywiście o smog, o którym media trąbią od tygodni. Jedną z głównym przyczyn zanieczyszczenia powietrza jest to, że w Polsce wciąż masowo korzysta się z ogrzewania węglowego, co w praktyce oznacza wrzucanie do kotła byle czego, co tylko może się spalić (także plastiku, płyt meblowych czy szmat).Straż miejska do pracy.
kumpel Szweda 2018-11-19 16:07:24
Abeto może masz i rację, nie będę się sprzeczał, faktem jest, że codziennie kontrolują ceny prądu, a mieszkają nad Bałtykiem gdzie nie ma dużych ujemnych temperatur.
Abeto 2018-11-19 15:17:49
Kompis szweda, coś chyba źle liczysz powinno 3 kW prądu starczyć na wytworzenie 9 kW ciepła.
kumpel Szweda 2018-11-19 14:20:46
Zgadza się Abeto, ale pompa ciepła żeby wytworzyć 9 kW z powietrza, a konkretnie sprężarka, pobiera 6 kW, więc w Szwecji codziennie kontrolują ceny prądu bo się zmieniają. Poniżej -10 jadą na grzałkach. Nie ma nic za darmo w tym klimacie. Mało tego, podobno Polska im też prąd sprzedaje bo wyłączyli jakieś swoje elektrownie. No i to co napiszę nie spodoba się dziadkowi, mają na utrzymaniu "kler" tylko inny w kolorze niż nasz.
Gall Anonim 2018-11-19 11:16:48
@dziadek. Wszystko to prawda, ale nie jesteś obiektywny. Utrzymanie KK i różnymi pochodnymi też nas ciągnie w dół. Każde państwo ma swój temat niepoprawny politycznie, a w Polsce jest to taki właśnie temat. Dlatego proponuję zweryfikować błędne i zaściankowe myślenie, bo brak w nim spójności.
dziadek 2018-11-18 22:23:51
Abeto, a zarobki w Szwecji są ile ciut ciutów wyższe?
Eksperci z Grant Thornton (firmy świadczącej usługi audytorskie i doradcze) policzyli. Okazało się, że gdyby w latach 2000 - 2017 wynagrodzenia w naszym kraju rosły w tempie wzrostu PKB, to statystyczny Polak w 2017 roku zarabiałby średnio o 1.834 zł brutto więcej niż zarabia obecnie. Średnia pensja w IV kwartale 2017 roku wynosiłaby 6.351 zł brutto (a nie 4.517 zł).
Zliczając łącznie od 2000 roku wszystkie "stracone" w ten sposób pensje, twórcy raportu z Grant Thornton doszli do wniosku, że gdyby pensje rosły w tempie wzrostu PKB, to przeciętny Polak zarobiłby w okresie 2000 - 2017 o 190,3 tys. zł więcej.
Jeszcze ciekawiej wygląda wyliczenie, zgodnie z którym polskie zarobki zrównają się ze średnią UE dopiero za... 59 lat!
Powyższe dane to tylko szacunki. Jednak to, że nasza gospodarka w okresie dynamicznego rozwoju była niemiłosiernie drenowana potwierdzają choćby oficjalne statystyki Ministerstwa Finansów na temat transferów wypływających z Polski z tytułu z odsetek, należności licencyjnych, kosztów doradczych, księgowych, dywidend i innych przychodów osiąganych przez zagraniczne podmioty. Okazuje się, że w latach 2005 - 2015 z Polski legalnie wytransferowano z tego powodu aż 537,8 mld zł.
Źródło: Pensje w Polsce pół wieku za unijną średnią (GrantThornton.pl)
Gadka o cenach bez gatki o zarobkach nie ma sensu!
Abeto 2018-11-18 21:40:24
dziadek, cena prądu dla indywidualnego odbiorcy w Szwecji jest i tak ciut wyższa od tej jaką my płacimy za kWh.Zresztą dla nich w tej chwili jest to drogo bo masowo odchodzą od grzania samym prądem na rzecz pomp ciepła i pelletu.
dziadek 2018-11-18 20:57:25
Pisałem poniżej - smog ma nie jedno imię!
@amator odkrył rzecz bulwersującą, że cena prądu jest uzależniona od budowy świątyń???
No i że daaawno temu prąd był tani jak barszcz a teraz jest drogi. Zgadzam się, tylko warto przeanalizować dlaczego tak jest.
Polska energetyka węglem stoi. W kraju mamy 17 elektrowni opalanych węglem kamiennym albo brunatnym, oraz ponad 30 elektrociepłowni, które w większości również wykorzystują technologie węglowe (tylko niektóre są gazowe lub wykorzystują biomasę). W efekcie około 85 proc. wytwarzanej w Polsce energii elektrycznej pochodzi ze spalania węgla.
Dane z początku listopada - ceny hurtowe energii elektrycznej w Polsce przebiły barierę 300 zł/MWh. W tym samym czasie ceny hurtowe energii elektrycznej w Szwecji kształtowały się na poziomie odpowiadającym równowartości 193 zł/MWh. Jak to możliwe? Skąd bierze się aż tak wielka różnica? Odpowiedź jest bardzo prosta. W Szwecji funkcjonują obecnie 3 elektrownie atomowe, w których działa 10 reaktorów produkujących czystą i tanią energię.
W 2015 roku grupa 10 niemieckich i austriackich organizacji ekologicznych z Greenpeace Energy na czele oświadczyła, że jest przeciwna budowie nowych elektrowni jądrowych na terenie UE.
Powód? - Ekolodzy obawiali się, że nowe siłownie atomowe spowodują obniżenie cen energii w Niemczech o 12 proc. (poprzez sprzedaż do RFN taniej energii z państw ościennych) i jeszcze bardziej obnażą to, jak wysokie są koszty niemieckich OZE. To może tłumaczyć dlaczego w/s polskiej elektrowni atomowej Niemcy złożyli aż 20 tys. oficjalnych protestów!
Mam nadzieję, że wszyscy pamiętają jak na "zielonej wyspie" zaczęto ..........
Według szacunków NIK, koszty związane z realizacją "Programu polskiej energetyki jądrowej" w latach 2014-2017 (do III kwartału) wyniosły łącznie 776 mln zł. To oznacza, że na "budowę" polskiego atomu w tym okresie codziennie wydawano po 566,8 tys. zł! Piszę "budowę", gdyż pomimo przeznaczenia olbrzymiej kasy, do dziś nie udało się ustalić nawet ostatecznej lokalizacji w jakiej wspomniana elektrownia miałaby powstać.
Jak byście pogrzebali w sieci o sprawie kontraktu na doradztwo i konsulting, który wygrała prywatna firma WorleyParsons i o przewałach jakie były robione, to by Wam włosy na głowie stanęły.
Wspomnę tylko że zawarto umowę o wartości ćwierć miliarda złotych ze wspomnianą firmą na konsulting, doradztwo i "badania lokalizacyjno-środowiskowe" dotyczące planowanej elektrowni atomowej. Kontrakt ten podpisano mimo, że ABW ostrzegała aby tego nie robić z uwagi na niejasną strukturę organizacyjną WorleyParsons oraz powiązania biznesowe z Rosjanami.
A ile tam znajomych nazwisk się pojawia.
Inna bajka - PKP Energetyka to bez wątpienia spółka kluczowa dla bezpieczeństwa kraju. Jest bowiem monopolistą w zakresie dystrybucji energii elektrycznej do kolejowej sieci trakcyjnej w Polsce. Istotne jest to, że spółka ta nie jest producentem energii. Jest jej sprzedawcą i dystrybutorem.
Z tego tytułu osiągała ona przyzwoite zyski, n.p. w 2013 roku - 90 mln zł
We wrześniu 2015 r., tuż przed wyborami parlamentarnymi, które odsunęły ekipę PO-PSL od władzy, PKP Energetykę sprzedano za 1,41 mld zł luksemburskiemu funduszowi private equity CVC Capital Partners. Spółka z monopolisty państwowego stała się monopolistą prywatnym.
Na bieżąco sprowadzamy prąd ze Szwecji, Ukrainy, i najwięcej z Niemiec.
Na koniec ciekawostka, Białoruś (haha) oferowała nam sprzedaż prądu, z tego co wiem t nasi odmówili.
Źrudło - tyle ich było że się pogubiłem.
z drugiego boku 2018-11-18 17:33:39
Do smogu przyczyniają się też osoby które liczą na obfite dywidendy z fundacji mających na celu na celu "walkę" z owym smogiem.
dziadek 2018-11-18 16:03:35
Do @żarówka i 10PLN. No i wyszło na moje! Węch mam dobry.

Tytół art. - "Co ten PiS wyprawia?! Kolejne wredne urzędniczki skarbówki prześladują przedsiębiorców. Tym razem w Olkuszu. Ofiarą padł piekarz."
Fragment: "Pracownice Skarbówki odwiedziły piekarnię tuż po zamknięciu. Koniecznie rogaliki bo pyszne. Sprzedawca że kasa zamknięta i może co najwyżej podarować. Nie! Panie nie chca za darmo, ale chca koniecznie bo pyszne! Chłop sprzedał. Z miejsca 500 zł mandat.'
(Źródło - nczas.com.)
ha ha ha 2018-11-18 15:43:15
Uorcykowi prąd do ogrzewania domu rośnie całe lato na grządce obok rabarbaru. A do baku samochodu nie wlewa paliwa, tylko dosypuje śrubki zebrane z krzaczków gumijagód wśród borostworów
robi 2018-11-18 13:03:19
@Uorcyk.Idąc Twoim tokiem rozumowania ,każdy pieszy zdziera gumę z zelówek i < produkuje smog > ? Bo samochód mam na prąd .
dziadek 2018-11-18 10:03:51
@Uorcyk - a ja napiszę, że smog produkuje każdy kto kto jeździ samochodem. (spaliny + pył ze zdzieranych opon.)
Tempy Toporek 2018-11-18 07:54:04
Uorcyk ten co grzeje prądem też produkuje smog, wiesz o tym czy tylko udajesz lewacką POprawność?
robi 2018-11-17 22:21:38
A kiedy pojawią się tabliczki < płacę podatek za wynajem pokoi > ?
Uorcyk 2018-11-17 15:36:54
Smog produkuje każdy kto ogrzewa dom węglem. Palenie śmieciami to inne zjawisko. Ale do powstania smogu przyczynia się każdy, w tym ci co niby nie palą byle czym.
Beatris 2018-11-17 09:03:40
Tak czytam wasze kłótnie i dochodzę do konkluzji że straż miejska do kosza a kosz do pieca.
amator 2018-11-17 08:18:05
@dziadek. Tylko że na zachodzie Europy koszt opału, to marginalna rzecz. Buduje się świątynie, na to są pieniądze, a brak na zwyczajne potrzeby dla obywateli. Ciekaw jestem, czy gaz amerykański będzie tańszy o Rosyjskiego. Przecież mówi się, że jesteśmy uzależnieni od ropy z Rosji w stałych cenach, a te zmieniają się w zależności od cen na zachodzie. Za komuny ogrzewałem prądem, bo był tani jak barszcz, wystarczyły 2 grzałki od autoklawy przywiezione z Czechosłowacji o mocy 6 kW. Zrezygnowałem ze względu na cenę, podobnie było z olejem opałowym (70gr/litr bez Vat i akcyzy), znowu cena i cena. Dlaczego ludzie zrezygnowali z geotermy, a wcześniej myli auta ciepłą wodą, cena. I nie bujajmy się, żadna akcja nie pomoże, bo ludzie umią liczyć. Jako pierwszy podpisałem umowę na odbiór śmieci jeszcze nie było żadnych ustaw, sąsiedzi byli zbulwersowali bo pracownicy musieli podejść w zimie parę kroków. Dzisiaj mam problem z administracją lokalną, że nie segreguję bo nie oddaję pustych PET, smutne i krzywdzące. Chyba będę musiał zabierać worki z sąsiedniej gminy i naklejać swój kod kreskowy. Rozmawiałem na ten temat z dziennikarzami TP, to mnie olali.
dziadek 2018-11-16 22:21:12
@ zokopianin - są bardziej pomysłowi i innowacyjni od Ciebie.
Ogrzewają dom prądem lub gazem,a gdzieś za domem albo dalej w krzaczkach, jak warunki terenowe pozwalają, pali się ognisko albo grila. Świetnie się do tego nadaje beczka metalowa z wyciętym dnem i rusztem z paru prętów. Dymek leci, szmaty pachną i plastyki skwierczą, radość dla oka, nose i ucha.
Biorąc pod uwagę ceny wyprzedaży w szmatławcach, to n.p. komuś co robi z samochodami portek nie opłaci się prać. A jak dołożyć do tego ceny śmieci dla firm, to czysty zysk.
Czytając to powyżej i to poniżej, odnoszę wrażenie, że zdecydowana większość tu piszących jak i autorzy tej akcji mają zatkane nosy i nie czują tematu.
Pewnie naczytali się o smoku pod Wawelem i zgrywają Szewczyka.

SMOG NIE JEDNO MA IMIĘ!
"Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji podało w piątek wyniki listopadowej akcji "Smog". Funkcjonariusze przeprowadzili prawie 20 tysięcy kontroli. Zatrzymali 474 dowody rejestracyjne.
Akcję "Smog" funkcjonariusze z ruchu drogowego z całego kraju przeprowadzają co miesiąc. Działania te mają wyeliminować z ruchu pojazdy, które najbardziej zanieczyszczają powietrze. Policjanci wyposażeni są w dymomierze pozwalające określić jakość spalin. Ostatnia kontrola na polskich drogach odbyła się 14 listopada."

Totowyjtoto mi siy widzi, a nie jakiysi wymachiwaniy ciupagom abo tyz piykne gatki!!!
Goral 2018-11-16 19:47:33
Takie tabliczki powinny wisieć w urzędzie miasta z dopiskiem "NIE KLAMIE Z BYLE POWODU"
somsiad 2018-11-16 18:27:24
na Grocie to raczej tej tabliczki nie zawieszą...
zokopianin 2018-11-16 17:27:42
Przybije se taka tabliczkę i będę mógł spokojnie palić w piecu opony, każdy kto zobaczy ta tabliczkę i dym będzie myślał ze wybrali papież,a bo ta tabliczka podobno chroni od kontroli i można palić czym się chce.
czopek 2018-11-16 05:30:27
@dziadek - głupota, służalczość, fanatyzm, oportunizm - nie należą do żadnej partii.
Joachim 2018-11-15 22:29:00
Straż miejska jest potrzebna w mieście jak carycy k gacie
Jak trzeba sprawdzić czy pięknie się dymi, udają że są w pracy i będą za godzinę.
Żałosne
spox 2018-11-15 19:11:13
bravo, wspaniała inicjatywa tygodnika podhalańskiego, żeby nie palić gazetami :)
żarówka i 10PLN 2018-11-15 19:05:31
@dziadek. Ja nie dzielę tak ludzi i nie mam pi...? ca w głowie i nic nie sugeruje. Są urzędnicy i urzędasy, podobnie jak dziady i dziadki.
Aneta 2018-11-15 18:58:52
Super pomysł może ludzie coś w końcu zrozumieją. Ci co palą śmieciami zabija nas i nasze dzieci nie może być aprobaty społecznej na takie coś
dziadek 2018-11-15 17:37:57
Kuzyn dzwonił do mnie przed chwilą z Afryki. Gadał, że w Mocuba (takie miasto w Mozambiku) na każdym domu wiszą takie tabliczki.
dziadek 2018-11-15 17:27:20
Do @żarówka i 10PLN. Przed chwilą o tym czytałem. Mam wrażenie, że to robione i nagłośnione
jest specjalnie przez przeciwników obecnej władzy, żeby ukazać jakie to bolszewickie czasy nastały.
żarówka i 10PLN 2018-11-15 15:15:51
Całe zdarzenie miało miejsce w listopadzie ubiegłego roku. Do jednego z warsztatów podjechały dwie kobiety z prośbą o pomoc w wymianie żarówek. Co prawda właściciel serwisu, który tego dnia musiał wyjść wcześniej do lekarza, wykonał już dzienny raport fiskalny, a więc nie powinien już przyjmować wpłat od klientów, jednak na prośbę kobiet postanowił im pomóc. Pracę zlecił jednemu z mechaników i wyjechał z warsztatu. To był początek kłopotów jego i pracownika.
Chwilę później panie przedstawiły się, jako kontrolerki urzędu skarbowego i przyznały, że jest to prowokacja.
staszka 2018-11-15 14:41:57
Każdy kto został przyłapany na paleniu byle czym powinien dostać sądowy nakaz powieszenia na swoim budynku tabliczki z napisem "jestem mordercą trucicielem"....
fxdthhn 2018-11-15 14:39:23
A może odwróćmy sytuacje ?niech każdy kto pali byle czym przybije sobie taka tabliczkę ,zobaczymy przy okazji ilu jest uczciwych ludzi na Podhalu....
amator 2018-11-15 12:44:52
Po co mi tabliczka, nie wynajmuję. Ogrzewam olejem opałowym, czy będą z tego tytułu jakieś opusty? Sąsiedzi wiedzą, bo widzą jak tankuje. A jeszcze mam w przyszłości płacić za tabliczkę? Ktoś oprócz państwa chce zarobić na ekologii.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  SPRZEDAM SAMOCHÓD TOYOTA COROLLA KOMBI, 1999 r., 1.6 benzyn, granatowy -
  Tel.: 18 20 70 596.
 • USŁUGI | budowlane
  WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, MALOWANIE, PANELE, REGIPSY itp. 531 001 608.
 • USŁUGI | budowlane
  POKRYCIA DACHOWE, RYNNY, OBRÓBKI, BALKONY, PODBITKI, ŚNIEGOŁAPY, MONTAŻ OKIEN DACHOWYCH, OCIEPLANIE PODDASZY. 531 001 608.
 • PRACA | dam
  Stacja Narciarska Polana Szymoszkowa za trudni na sezon zimowy: - barmanki (mogą być do przyuczenia) - pomoce kuchenne - osoby do obsługi toalet Umowa o pracę na cały etat. Zainteresowanych prosimy o kontakt pod nr tel.: 693 319 707
 • PRACA | dam
  Szef Kuchni do hotelu w Zębie. Praca stała. Tel. 604224334
  E-mail: praca@redyk.pl
 • PRACA | dam
  Recepcjonistka do hotelu w Zębie. Bardzo dobre warunki. Tel. 604224334
  E-mail: praca@redyk.pl
 • PRACA | dam
  KELNER / KELNERKA do hotelu w Zębie. Dobre wynagrodzenie. Tel. 604224334, praca@redyk.pl
 • PRACA | dam
  Hotel Mercure Kasprowy zatrudni: KOSMETOLOGA MASAŻYSTĘ i PRACOWNIKA DO PRZECHOWALNI SPRZĘTU NARCIARSKIEGO. Oferujemy: umowę o pracę, atrakcyjne wynagrodzenie. Czekamy na Ciebie! Wyślij swoje CV na adres: kstopka@kasprowy.pl, 18 202 40 61
 • PRACA | dam
  Restauracja w Bukowinie Tatrzańskiej poszukuje kelnerów i barmanów. Praca stała, umowa o pracę.
  Tel.: 885-230-367
  E-mail: katarzyna.dudzik@bukovina.pl
 • KOMUNIKATY
  SNOW FESTIVAL ZAKOPANE! KOMERCJALIZACJA domków handlowych zlokalizowanych przy Pl. Niepodległości tuż przy Krupówkach właśnie WYSTARTOWAŁA! Zaczynamy 15.12 i zostajemy z Wami aż do końca lutego 2019 roku! Oferujemy możliwość najmu domków przeznaczonych na strefę gastronomiczną oraz handlową podczas tegorocznej edycji SNOW FESTIVAL! Domki posiadają podłącza energetyczne oraz objęte będą ochroną 24/7. Podczas trwania festiwalu zaplanowanych jest mnóstwo wydarzeń artystycznych oraz kulturalno-oświatowych. Całe wydarzenie objęte będzie patronatem medialnych (TVP oraz Social Media). Na terenie festiwalu powstanie specjalnie przygotowana STREFA KIBICA, do której z pewnością zawitają tłumy fanów sportów zimowych, a już 15.12 WIELKIE OTWARCIE i koncert znanej polskiej wokalistki! Zapraszamy do kontaktu!
  Tel.: 669291281/661291307/661291010
  E-mail: jarmarkzakopane@gmail.com
  WWW: www.jarmarkzakopane.pl
 • PRACA | dam
  Praca na stanowisku Doradcy Klienta w Butiku Marki Premium w nowo powstałej Galerii Krupówki w centrum Zakopanego Oferujemy: Pracę na podstawie umowy o pracę/pełny etat, Motywacyjny system wynagrodzeń. Obowiązki: Aktywna sprzedaż, Budowanie relacji z klientem, Profesjonalna obsługa klienta, Przeprowadzanie inwentaryzacji, Dbanie o wygląd sklepu.
  Tel.: 603917363
  E-mail: info@kodymody.com
  WWW: www.kodymody.com
 • PRACA | dam
  PRACA W MAŁEJ GASTRONOMII - MURZASICHLE - sezon zimowy -
  Tel.: 606 24 24 73
 • PRACA | dam
  Dla firmy poszukuje: OSÓB DO OCHRONY Hotelu w Zakopanem. System ochrony 24/48. Tel. 603 150 522 (oferta zatrudnienia tymczasowego PERSONALA wpis do rejestru agencji zatrudnienia Nr 13354)
 • PRACA | dam
  KARCZMA RĄBANICA W PORONINIE ZATRUDNI OD ZARAZ KELNERKĘ (MOŻLIWOŚĆ PRZYUCZENIA) -
  Tel.: 600 071 887.
 • PRACA | dam
  OŚRODEK KONFERENCYJNY W ZAKOPANEM ZATRUDNI KELNERKĘ. Praca państwowa, na pełny etat.
  Tel.: 664 417 314,
  E-mail: biuro@okwparzenica.pl
 • PRACA | dam
  Pensjonat w Zakopanem zatrudni POKOJOWE - 666378357
 • PRACA | dam
  WYPOŻYCZALNIA NART w Zakopanem zatrudni mężczyzn (18-30 lat). Praca: przygotowanie sprzętu do wypożyczenia, serwis narciarski. Dla zaangażowanych oferujemy przyuczenie do pracy i gwarantujemy doskonałe zarobki. CV - biuro@zakopane-goski.pl
  Tel.: 692987940
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  WYNAJMĘ POWIERZCHNIE HANDLOWĄ ,SUPER LOKALIZACJA DEPTAK-KRZYWA 608 806 408
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  SPRZEDAM PICK UP HONDA RIDGELINE, r.p. 2007, wersja USA, silnik 3.5, gaz, nowe opony zimowe -
  Tel.: 602 104 204.
 • PRACA | dam
  Osoba do roznoszenia ulotek 17zł/godzina+premia. Transport z/na miejsce. Zakopane i okolica
  Tel.: 880958482
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ DO PRACY W SKLEPIE Z PAMIĄTKAMI (pomieszczenie zamknięte) - Zakopane -
  Tel.: 606 116 349.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  OPEL CORSA 1.3 DIESEL, r.p.2014, salon Polska. BEZ WYPADKOWY. MOŻLIWA ZAMIANA NA QUADA LUB SMARTA 608 806 408
 • PRACA | dam
  PENSJONAT W KOŚCIELSKU ZATRUDNI DOPRACY: NA KUCHNI W RECEPCJI, KELNERKI NA BANKIETY ,WESELA. 608 806 408
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  WYNAJMĘ BUDY-STOISKA POD HANDEL W CENTRUM BIAŁKI, dobra lokalizacja, dobre ceny. 608 806 408
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA KOMFORTOWE, NOWE, UMEBLOWANE MIESZKANIE 50m2, CENTRUM NOWY TARG ul. Krzywa. 698 559 040
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni RECEPCJONISTKĘ/-TĘ do Hotelu Tatry na Zgorzelisku. Tel. 1820 63730 lub 506 129 438. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  AUDI A6, 3.0 TDI AVANT, 2005, prywatne, zadbane, cena do uzgodnienia -
  Tel.: 692 480 299.
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A. zatrudni RECEPCJONISTKĘ/TĘ do Zespołu Pensjonatów "Dolina Białego". Tel. 1820 63730 lub 603 750 122. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A. zatrudni RECEPCJONISTKĘ/TĘ do Zajazdu Górskiego Kuźnice. Tel. 1820 63730 lub 601 268 550. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni RECEPCJONISTKĘ/TĘ do Zajazdu Górskiego Kuźnice. Tel. 1820 63730 lub 601 268 550. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni RECEPCJONISTKĘ/TĘ do Zespołu Pensjonatów "Dolina Białego". Tel. 1820 63730 lub 603 750 122. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni RECEPCJONISTKĘ/-TĘ do Hotelu Tatry na Zgorzelisku. Tel. 1820 63730 lub 506 129 438. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  GABINET FIZJOTERAPII I REHABILITACJI w Norymberdze (Niemcy) zatrudni od zaraz FIZJOTERAPEUTÓW (także początkujących) ze znajomością języka niemieckiego na poziomie komunikatywnym. OFERUJEMY umowę o pracę na czas nieokreślony w pełnym wymiarze godzin i z pełnym pakietem socjalnym. Bardzo dobre wynagrodzenie, atrakcyjne dodatki i gratyfikacje. Oferujemy dofinansowanie szkoleń, jak i możliwość użytkowania samochodu firmowego do celów prywatnych. DO OBOWIĄZKÓW należy terapia pacjentów w gabinetach, domach prywatnych a także w domach seniora. Służymy pomocą w znalezieniu mieszkania. SZCZEGÓŁY NA STRONIE:
  WWW: www.praxis-smuda.de
  Inne: CV w języku polskim lub niemieckim prosimy przesłać do na adres: gregor.smuda@praxis-smuda.de
 • PRACA | dam
  KUCHARZ / KUCHARKA. Praca w hotelu w Zakopanem na umowę o pracę.
  Tel.: 602766251
  E-mail: gastronomia@hotelbelvedere.pl
 • USŁUGI | inne
  Strony www, Sklepy internetowe, Aplikacje mobilne
  Tel.: +48 790 269 328
 • PRACA | dam
  stała praca w biurze podatkowym w Nowym Targu, pełny etat
  Tel.: 604266995
  E-mail: info@equales.pl
 • PRACA | dam
  SZUKAMY SPRZEDAWCÓW - sklep sportowy Krupówki -
  Tel.: 698 262 331
  E-mail: ZAKOPANE.MW@GMAIL.COM
 • PRACA | dam
  Dam pracę stanowisko kasjer, magazynier w sklepie spożywczym w Bukowinie Tatrz.
  Tel.: 788098535
  E-mail: gosiek1991@onet.eu
  GG: Bukowina Tatrzańska
  Inne: Małgorzata
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ DZIEWCZYNĘ JAKO SPRZEDAWCĘ W SKLEPIE ZABAWKOWYM W ZAKOPANEM. Praca na stałe.
  Tel.: 609 097 999.
 • PRACA | dam
  Pensjonat Staszelówka w Zębie zatrudni kucharkę i pomoc kuchenną.
  Tel.: 604 514 810
  E-mail: staszelowka@gmail.com
  WWW: www.staszelowka.pl
 • PRACA | dam
  Karczma Giewont w Bukowinie Tatrz. zatrudni KUCHARZA oraz KELNERKĘ na stale lub sezon zimowy z możliwością zamieszkania tel 660087077;
  Tel.: 604544247
 • PRACA | dam
  Restauracja w Bukowinie szuka kelnerki/kelnera oraz kucharza/pomoc kuchenną z doświadczeniem. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt:
  Tel.: 784569292, 783997156
  E-mail: willa@podmiedza.pl
 • PRACA | dam
  SPRZEDAWCA stacji BP Jodła w Zakopanem - dołącz do zespołu. Oferujemy: - pracę w stabilnej firmie, - atrakcyjne wynagrodzenie 2993-3542 zł/mies. i premie, - wymiar etatu dostosowany do twoich potrzeb, - ścieżki kariery: możliwość aplikowania na wyższe stanowiska. Odpowiedzi prosimy kierować przez poniższy link:
  WWW: https://system.erecruiter.pl/FormTemplates/RecruitmentForm.aspx?WebID=8c1de992f5354fa18312c9f2cac0b97b
 • PRACA | dam
  DO NOWO OTWARTEGO SKLEPU SPOŻYWCZEGO W ZAKOPANEM ZATRUDNIMY: KIEROWNIKA SKLEPU, KIEROWNIKA ZMIANY, KASJERA/SPRZEDAWCĘ, MAGAZYNIERA I OSOBĘ DO WYPIEKU PIECZYWA.
  Tel.: 790 528 808,
  WWW: kierownik.zakopane@gmail.com
 • PRACA | dam
  DELIKATESY NA KRZEPTÓWKACH PRZYJMĄ DO PRACY KASJERÓW/SPRZEDAWCÓW. Atrakcyjne wynagrodzenie.
  Tel.: 790 528 808
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
 • PRACA | dam
  Sprzątanie pokoi i apartamentów w Zakopanem. Mile widziane prawo jazdy i własny samochód. Praca dorywcza.
  Tel.: 888372327
 • PRACA | dam
  Zatrudnię kierowcę kategorii D
  Tel.: 606286379
 • PRACA | dam
  Zatrudnię ULOTKI - zima
  Tel.: 693636136
 • PRACA | dam
  Zatrudnię fryzjerkę,stażystkę,ucznia
  Tel.: 601232100
 • PRACA | dam
  BIURO REZERWACJI - praca zmianowa 8:00-16:00, 14:00-22:00 gabrysiazakopane@wp.pl 531 331 091
 • PRACA | dam
  Karczma Sopa w Zakopanem poszukuje kelnerki. Wymagania: doświadczenie, dyspozycyjność. Praca w miłej atmosferze.
  Tel.: 660425686, 182012216
  E-mail: mariazatorska.mz@gmail.com
  GG: ZAKOPANE
  Inne: MARIA
 • PRACA | dam
  Zatrudnię KIEROWCĘ TIRA. 697 699 752.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię PIELĘGNIARKĘ - Zakopane -
  Tel.: 601 52 74 51.
 • RÓŻNE
  KILKADZIESIĄT TYSIĘCY ZŁOTYCH zapłacę za zbiór czystych znaczków Chiny 1960-1968. Kupię też pojedyncze serie i kasowane. KONTAKT
  Tel.: 788019740
2018-12-14 11:35 Miasto szykuje się na świąteczny kiermasz 2018-12-14 10:28 W Kuźnicach nie ma turystów, nie ma busów, jest za to słońce 1 2018-12-14 09:01 Doktor w radzie 2018-12-14 07:02 Odwiedzili nowotarski szpital ze św. Mikołajem 1 2018-12-13 23:00 Codzienność bez barier płatniczych 2018-12-13 22:49 Znane piłkarskie marki na turnieju o Puchar Wójta Gminy Czarny Dunajec 2018-12-13 22:33 Ekolodzy kontra mieszkańcy (WIDEO) 6 2018-12-13 22:02 Ze słowem Solidarność na ustach 1 2018-12-13 21:46 Koła gospodyń wiejskich mogą wnioskować o wsparcie 2018-12-13 21:01 Rozpoczęły się przygotowania do sezonu na Kasprowym Wierchu 1 2018-12-13 20:13 Jeżdżą jak szaleni, niszczą ogrodzenie 11 2018-12-13 18:31 „A wcora z wiecora” 2018-12-13 17:11 Wody Polskie odpowiadają na protest ekologów 7 2018-12-13 17:02 Aleksandra Król 11. w snowboardowym Pucharze Świata 2018-12-13 15:41 Jan Kubik składa świąteczne życzenia (WIDEO) 2018-12-13 15:37 "Postrzelony" mundurowy 2 2018-12-13 15:24 Maryna Gąsienica Daniel zwycięża w Pucharze Europy 2 2018-12-13 14:56 Nowa rada i podwyżki na dobry początek 2018-12-13 14:40 Przed nami mroźne dni. Odwilży nie widać 2018-12-13 14:17 Otwarcie sezonu zimowego Sopot – Zakopane 2018 2018-12-13 14:07 Zaśnieżone Zakopane wieczorową porą 2018-12-13 12:54 Radni w świątecznym prezencie podnoszą podatki 15 2018-12-13 12:43 Koalicja Ratujmy Rzeki protestuje przeciwko regulacji Białki 7 2018-12-13 12:35 Śmieciowa zwyżka 2018-12-13 11:41 Krzyżowa konstrukcja sylwestrowa 6 2018-12-13 11:12 Destrukcja prac rady, czy konstruktywne wnioski 2 2018-12-13 10:38 Kto odwraca "kota do góry nogami" 3 2018-12-13 10:12 Ile kosztuje woda 4 2018-12-13 09:47 Śmiertelne potrącenie w Bielance 1 2018-12-13 09:00 Morele - to warto wiedzieć 2018-12-13 08:00 Świąteczne zakupy w Sklepie Młotek 2018-12-13 07:00 Sylwester z obawami 2018-12-13 06:00 37. rocznica wprowadzenia stanu wojennego 6 2018-12-12 22:04 Nowa figura patrona strażaków 2018-12-12 21:20 Polska może być lepsza 10 2018-12-12 21:19 Na samym końcu - nie tylko mieszkańcy 1 2018-12-12 21:10 Zenek, Sławomir, duet Al Bano i Romina Power na sylwestrze w Zakopanem (ZDJĘCIA) 3 2018-12-12 20:34 Oszuści czają się w internecie 2018-12-12 20:06 Sport, rekreacja i zabawa w jednym 2 2018-12-12 19:14 Dziesiątki ogłoszeń o pracy. Nikt nie chce pracować w Zakopanem? 31 2018-12-12 17:49 Autsajder - tylko jeden seans 2018-12-12 17:44 Filmowa zapowiedź Sylwestra Marzeń w Zakopanem (WIDEO) 6 2018-12-12 17:29 Już przejeżdżamy bez przeszkód nowym fragmentem obwodnicy 2018-12-12 15:31 Na całej połaci śnieg (WIDEO) 2018-12-12 15:24 Kierował samochodem pod wpływem alkoholu i przebywał w Polsce nielegalnie 1 2018-12-12 14:59 Choinki marzeń czekają na darczyńców 1 2018-12-12 14:44 Zdrój cienko przędzie 2018-12-12 14:30 Osaczyli mnie taksówkarze w Zakopanem 22 2018-12-12 14:17 Ponad 50% w górę idą opłaty za odbiór śmieci 17 2018-12-12 13:02 Protest przeciwko dewastacji rzeki Białka 20
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2018-12-14 11:47 1. Bardzo ciekawe zjawisko socjologiczne - im drożej tym lepiej ,im większe podatki tym lepiej . To podnoszenie podatków napędzi jedynie wzrost wynagrodzenia urzędasów i ich dalszy przyrost . Ja mam inna propozycję - 90 % urzędasów w pole a za zaoszczędzone pieniądze więcej zrobić dla miasta i obniżyć podatki a z niektórych w ogóle zrezygnować , zwłaszcza że są nielegalnie pobierane . Myślę ze to najlepsze rozwiązanie , co wy na to ? 2018-12-14 11:40 2. Ładne kwiatki. Schody nie odśnieżone i w tym przypadku osoba odpowiedzialna powinna zapłacić mandat. Ale komendant Straży Miejskiej po intensywnej kampanii wyborczej jak borsuk zapadł w sen zimowy. 2018-12-14 10:59 3. Mało inteligentni ci mieszkańcy, zero argumentow. Słychać tylko dziady itp. Jak tu z takimi ludźmi dyskutowac. Wstyd dla tego regionu, wstyd dla tej wsi że tacy ludzie ich przyszli reprezentować. Oni nawet nie zdają sobie sprawy ze skarbu jaki posiadają. Bo przełom Białki to NIE TYLKO Podhalański ale PRZEDESZYSTKIM Polski skarb! Zbudować wał i będzie spokój! 2018-12-14 10:31 4. Sytuacja podobna do tej w Kuźnicach, gdzie służby nie mogą sobie poradzić z kierowcami łamiącymi nagminnie zakaz ruchu. Niemoc urzędników, Policji i Straży Miejskiej jest doprawdy ujmująca. I teraz po wielu zdarzeniach drogowych, sygnałach od mieszkańców planują oni objazd ulicami Zakopanego. Ludzie..........co tu objeżdżać???? Nie wiecie jak wyglądają trzy ulice na krzyż ?? I będziecie teraz tyłki wozić za nasze pieniądze po całym mieście?? Po co?? Nie lepiej za te pieniądze rozszerzyć monitoring miejski na skrzyżowanie o którym mowa,plus w inne miejsca?? 2018-12-14 10:06 5. Jeżeli dobrze policzyć, to w przybliżeniu wychodzi ok. 1330zł. za metr3. Licząc średnio 2zł za półtoralitrową butelkę. A tak już poważniej, to m/3 wody kosztuje więcej tam, gdzie mocniej jest rozbudowana spółka wodna. I to są tzw "realne" ceny wody. 2018-12-14 09:57 6. Jak można odwracać kota ogonem, kiedy PO już dawno mu go urwało? Chyba że teraz w POKO maja innego kota. Dwu ogoniastego. 2018-12-14 09:43 7. Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości, ze zieloni, to czerwoni? Motto: Co wasze, to nasze, a nasze, to wara. Perfidni ludzie opłacani nie wiadomo przez kogo. 2018-12-14 09:15 8. Jeszcze daleko do otwarcia,wystające kamienie ,trawa nie wróżą nic dobrego.. 2018-12-14 08:27 9. świat schodzi na psy ! mikołaj kobietą ! 2018-12-14 08:16 10. @żelazna logika Bo samochód, którym jedzie nie ma progów, świateł i ma popękane szyby a wymiana chociażby jednego elementu zawieszenia przekracza wartość auta. Kto ma zadbany samochód nie jeździ jak wariat bo wie ile to kosztuje.
2018-12-11 10:33 1. To prawda, do Jagiełły autorce tej książki jest daleko, bardzo daleko. A książka jest nudna, niestety. 2018-12-08 10:37 2. Super pozycja już przeczytałem i polecam! 2018-12-07 20:47 3. Do "ham" Z twoich wypocin można domniemywać że jesteś blisko TOPRu, a może nawet jednym z nich bo masz dokładne dane na temat ilości i funkcji ratowników. A skoro tak jest to dlaczego pani Beata nie przeprowadziła wywiadu z tobą, z prawdziwym Rycerzem Błękitnego Krzyża, Bohaterem dramatycznych wypraw, jedynym bez którego ratownictwo w Tatrach legło by w gruzach? Nie wiesz dla czego? to ja ci powiem. Bo jesteś za cienki i nikt cię nie zauważa, jesteś poprostu PI...a 2018-12-06 13:00 4. Towarzystwo wzajemnej adoracji... Szok. 2018-12-02 02:10 5. Na pewno nie tandeta.Jeśli chociaż jednej osobie uświadomila zagrożenia zwiazane z górami to olbrzymi sukces. SZACUNEK WIELKI DLA TOROWCÓW .Stała bywalczyni Tarzńnskich szlaków 2018-11-26 20:20 6. Czytałem, ciekawa książka. Może nie idealna, ale ciekawa 2018-11-26 15:08 7. Na 34 "bohaterów" książki tylko 17 to ratownicy zawodowi TOPR ( w sumie jest ich 38) wiec Pani Zielińska nie do końca zadała sobie trud aby ze wszystkimi porozmawiać a niestety tylko kilku opisanych w tej książce (może czterech -pięciu) to ratownicy którzy naprawdę z profesjonalnym ratownictwem mają wiele wspólnego reszta lepiej nie pisac...Książka dość tandetna do Michała Jagiełły jeszcze autorce daleko! 2018-11-25 13:43 8. Nie znam zasad funkcjonowaniu powiatu , jeżeli jest to funkcja strikte " techniczna to może być, a jak też robi projekty powiatu to stanowcze nie. dwie kadencje i do widzenia ! 2018-11-21 12:34 9. Dzięki, pozdrawiam. 2018-11-17 05:07 10. Bardzo dobre ujęcia. Góry najpiękniejszy krajobraz ?? Pozdrawiam
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Album TP

Pożegnania

Bojcorka

FILMY TP