Reklama

2014-08-11 10:05:48

Reklama

Niedoceniony geniusz .

Reklama

Taktyka Burmistrza Miasta Zakopane w nierozwiązywaniu problemów społecznych . Spotkanie z Burmistrzami w sprawie utrzymania dróg - środa 13/08/2014 godz. 10.00 w UM Zakopane Zapraszam wszystkich zainteresowanych .

Na skutek wczorajszej nawałnicy postanowiłem pójść na przekór - własnym przekonaniom i spróbowałem dostrzec GENIUSZA w taktyce działań Burmistrza i jego nieudolnej świty .


Od dwóch lat - zabawiam zakopiańczyków przeróżnymi akcjami , mającymi na celu naświetlić im dramatyczną sytuację mieszkańców obrzeży Zakopanego też Zakopiańczyków ale tych rdzennych .

Dysproporcje inwestycyjne , niezrównoważony rozwój miasta , uchwalanie planów zagospodarowania przestrzennego z rażącym naruszeniem prawa - to  przysłowiowy PIKUŚ z genialnym planem Burmistrza .

Ponieważ tylko tak to można określić .

Ale tym razem , mój cynizm poszedł w analizę zachowań naszego lokalnego geniusza- Burmistrza .

Odpowiedzmy sobie na pytanie.
Dlaczego Burmistrz tak zaparcie nie chce utrzymywać infrastruktury na obrzeżach miasta ?

-Ponieważ w ten sposób minimalizuje szkody dla budżetu miasta w związku z  w takimi  sytuacjami -  jaką mieliśmy wczoraj .
Nie trzeba przecież odbudowywać zdewastowanych wcześniej już dróg , udrażniać istniejące przepusty czy dbać o drożność fos .

A górale jakoś sobie radę dadzą !!

Szkoda tylko iż ten sam Burmistrz nie dostrzega OD LAT, drzemiącego potencjału rozwoju tego miasta , co z pewnością przełożyło by się na zwiększenie atrakcyjności całego miasta dla przyjeżdżających i  mieszkańców  .

A tak na marginesie .
wczorajsza nawałnica dopełniła dzieła  z 17 lipca 2014 r .


http://24tp.pl/?mod=blog&u=74&id=23788

i zostaliśmy całkowicie odcięci od świata , bez  możliwości dojazdu nawet samochodami terenowymi .
Ale jak zwykle , nasz apel - o pomoc zostanie w UM-Zakopane przemilczany .

A tak to wyglądało wczoraj / szerszy materiał jutro /  :

https://www.youtube.com/watch?v=__yP-THIiyo



Mówi się iż osoby inteligentne , potrafią zrozumieć i wykorzystać krytykę konstruktywnie .
Szkoda tylko iż w Zakopiańskim magistracie brakuje takich ludzi na stanowiskach kierowniczych . 

Pozdrawiam




Zostań Patronem Tygodnika Podhalańskiego.

Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Aborygen 2014-08-15 20:07:55
Nick Witacki

Geniuszu oświeć nas ???
Nick Witacki 2014-08-14 11:59:06
gdybyś był dostatecznie inteligentny, to można by z tobą wejść w polemikę!!! ale to przez twoje działania pajacu temat drogi jest w impasie!!!! nie zarzucaj komuś braku inteligencji, bo sam jesteś wsiowym pajacem a do tego zwykłym burakiem, więc problem leży w tym, że to ty właśnie jesteś półgłówkiem!!!!!!
Jurajczyk 2014-08-14 11:20:38
Nic nie będzie?...Jak to?...Wybory będą...
poyayaf 2014-08-13 19:33:12
Drogi na Furmanową nie będzie, na Chockowskie nie będzie, na Kotelnice nie będzie itp. nie będzie, tras narciarskich nie będzie, remontu skoczni małej i dużej nie będzie, dachu nad torem lodowym nie będzie, sali wielofunkcyjnej nie będzie ale ścieżki rowerowe za 83 miliony - być może choć ja z daleka ale to między kolejne obiecanki włoże. Abo.... ty abo nikt.
Aborygen 2014-08-13 19:02:15
Jurajczyk

A piliśmy razem ?????Abym miał się nie trzymać !!!:):):):)
Fibi 2014-08-13 11:12:54
Jacek miałam Ci dotrzymać "towarzystwa"..ale niestety na działce.. mamy wizję.. w podobnej sprawie, tylko inna gmina..
Jurajczyk 2014-08-13 11:03:14
Drogi Jacku jak tam?Już godz. 11.06.Trzymasz się jakoś?...;) ;) ;)
Aborygen 2014-08-12 20:50:53
moherek

już ci mówiłem , jak się zdecyduję to będzie dla Ciebie największa porażka .
Będziesz musiał przegrać z Baranem .
Aborygen 2014-08-12 20:49:06
MalaMi - drogi przyjacielu

te podziały są robione od lat przez UM - a j a, jedynie o nich głośno mówię .

Już wkrótce poruszę temat /na podstawie dokumentów UM /
CUDOWNE PRZEMIENIENIE - czyli odparowywanie dróg publicznych w Zakopanem w celu minimalizacji kosztów bieżącego ich utrzymania .
A drogi PARUJĄ , i to szybko w rejonach zamieszkanych przez rdzennych górali i tak np. Ciągłówka w roku 2000 miała 1100 mb a obecnie ma jedynie 675 mb. .


Ale cuda w Zakopanem a w szczególności w UM - to standard .
moherek 2014-08-12 19:22:48
Aborygen, juz kiedys pisalem: kandyduj na burmistrza.

Gdy zwyciezysz to pokazesz jak sciernisko mozna zamienic na San Francisco !
Pozdr.
MalaMi 2014-08-12 18:27:28
@~~Janek
No tak, Burmistrz Zakopanego nie odpowiada jedynie za gradobicie, trzęsienie ziemi i koklusz. Za wszystko inne odpowiada.
Może byś się wcześniej zorientował, o czym piszesz? "Szpulki" i "Budowlanka" to szkoły średnie, którymi rządzi... Starosta Tatrzański. I ewentualna decyzja o likwidacji pochodzi od niego. Nie od Burmistrza.

@Jacek Kalata
cyt. "Zakopiańczyków ale tych rdzennych"
Dlaczego tworzy Pan jakieś sztuczne podziały na lepszych (rdzennych) i gorszych (czyli... których?) mieszkańców Zakopanego. Będziemy sprawdzać czystość góralskiej krwi?

Pozdrawiam ignorantów.
~~Janek 2014-08-12 17:06:35
Burmistrz jest z PO to czego wy oczekujecie. Przecież ta partia leczy słowami. Nic wam jescze nie obiecał? To co najmniej dziwne bo ta partia z tego słynie. Z tego co wiem to swoje inwestycje w Zakopanem Burmistrz ma wszyskie przygotowane i wyremontowane, schody przez siebie zalegalizowane, inwestycja hula bez odbioru ale po co jest odbiór skoro wszyscy w ślad za Burmistrzem budują w drodze. W Suchem za mostem też nielegalna Biedronka idzie z kopyta, miały być parkingi podziemne ale dziwnie znikły a inwestor twierdzi że ma nadzór w kieszeni zresztą i tak nadzór w Zakopanem to fikcja. Gnoją tych co legalnie budują.
A wy z Gubałówki odstąpcie działkę włodarzowi z PO albo raczej jemu synowi a droga będzie we wrześniu. Pozwoleń syn nie potrzebuje więc będzie szybko. A jeszcze jedno nie przeszkadzajcie budować przypadkiem Biedronki bo szkoda syna i jego przyjaciół.
A tak na marginesie zastanawiam się kiedy zamkną budowlankę bardzo dobrze zlokalizowany budynek w centrum miasta. Skoro stworzyli w szkole Mierczyńskiego sztukę krajobrazu zamiast szkołę która uczyła cieśli i budowlańców regionalnych to wnioski same się narzucają. Zlikwidował burmistrz przysłowiowe szpulki, kolejki teraz czas na BUDOWLANKĘ. Społeczeństwo to też przełknie.
Aborygen 2014-08-12 14:01:30
Jurajczyk

Doceniam twoją podwładność . :):):)
Jurajczyk 2014-08-12 13:14:02
@Aborygen,ja to się zastanawiam co o tej 10.00 w środę w UM szykujesz? Znów będzie "Król Julian" noszony?...;) ;) ;)
Aborygen 2014-08-12 10:08:55
uorcyk

Są górale i są kolaboranci .

A ci drudzy są nagradzani za wierność .
uorcyk 2014-08-12 08:16:00
ale za to poseł jest góralem wiec twoja teza jakoby górali tuatj szykanowano bierze w łeb :P
Aborygen 2014-08-12 06:16:11
Jurajczyk

sugerujesz że wtedy będzie można go zabudować jak Potok Foluszowy - który w opinii fachowców nie jest potokiem ??

No ale poseł to przecież nie mieszkaniec , dla niego prawo ma inne znaczenie .

Pozdrawiam
Jurajczyk 2014-08-11 19:42:33
Może trzeba drogę od ... RZGW wydzierżawić jako potok górski o średniej klasie czystości...
Jacek Sparow 2014-08-11 12:58:25
Do usług. To jeszcze niech Pan poprawi na wskutek... na skutek lub wskutek
Aborygen 2014-08-11 12:51:33
Jacek Sparow

dzięki za krytykę .
Jacek Sparow 2014-08-11 12:47:08
Nedocerniony? Tzn., że za mało corny i trzeba go docernić? Curuś był chyba bardziej corny. Eh, panie Jacku błędów tu tyle. No i co z tego, że krytykuje Pan władze jak robi to Pan nieudolnie.
Poza tym widzę wąska specjalizację dwóch czołowych blogerów TP.
Pan Kalata - spec. od kataklizmów, pierwszy krytyk UM.
Pani Beata - spec. od Qni drugi krytyk UM, ograniczająca się ostatnio do fotoblogów.
koniczyna 2014-08-11 12:29:06
Prosto i jasno :)

czyli - w tym szaleństwie (albo bierności) jest metoda...

Reklama
  • PRACA | dam
    Willa Zarębek w Łopusznej poszukuje osoby do pracy w kuchni. Zakres obowiązków: przygotowanie obiadów i pieczenie ciast. Tel. 507 549 659, e-mail: willazarebek@outlook.com
  • KOMUNIKATY
    INFORMACJA: Wójt Gminy Poronin informuje o wywieszeniu na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Gminy Poronin oraz na stronie BIP w dniach od 08.12.2025 r. do 30.12.2025 r. Zarządzenia Nr 78/2025 Wójta Gminy Poronin z dnia 08.12.2025 r. w sprawie: wykazu nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy dot. części działki ewid. nr 15105/17 obręb 0502 Nowe Bystre.
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY o powierzchni ok. 50 m2. Zakopane centrum, ul. Kościuszki - 691 124 272.
  • PRACA | dam
    Szukamy dziennikarza dziennikarki do publikowania treści na Pieknesny.pl Rozwijamy serwis Pieknesny.pl, poświęcony tematyce zdrowego snu, regeneracji i dobrego samopoczucia. Szukamy osoby, która potrafi pisać rzetelnie, lekko i z myślą o czytelniku. https://pieknesny.pl/ magda@pieknesny.pl
  • USŁUGI | budowlane
    ELEKTRYK SZUKA ZLECEŃ - 602 317 519.
  • PRACA | dam
    Produkcja pączków, piekarz Pączkarnia-ZAKOPANE przyjmie do pracy dziewczynę-kobietę z Zakopanego lub okolic,do produkcji pączków. Praca na stałe, zmianowa, w godzinach od 6.oo-18.00. Informacja tylko telefonicznie. 609097999
    Tel.: 609097999
  • SPRZEDAŻ | różne
    PIERZE I PUCH Z GĘSI. 536 88 77 35.
  • NIERUCHOMOŚCI | pośrednictwo
    Sprzedaż NIERUCHOMOŚCI na Podhalu. Zadzwoń 792 250 793 lub skorzystaj z formularza na www.dobrasprzedaz.pl
  • NIERUCHOMOŚCI | kupno
    Kupię MIESZKANIE w Nowym Targu. Bezpośrednio od właściciela. Może być do remontu. Pomogę załatwić formalności. Tel. 603 607 360.
  • USŁUGI | inne
    WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
  • PRACA | dam
    Poszukujemy OSÓB DO OBSŁUGI KLIENTA w biurze Szkoły Narciarskiej na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem! Praca sezonowa: grudzień - marzec. ZAKRES OBOWIĄZKÓW. - Obsługa klientów bieżących w biurze szkoły, - Obsługa e-maila i przyjmowanie rezerwacji telefonicznych, - Sprzedaż usług szkoły narciarskiej, - Rozliczanie lekcji oraz współpraca z instruktorami. WYMAGANIA: - Komunikatywność i cierpliwość, - Dobra organizacja pracy i umiejętność samodzielnego działania, - Umiejętność obsługi komputera, - Łatwość w nawiązywaniu kontaktów, - Zdolność do pracy przy kilku zadaniach jednocześnie, - Komunikatywna znajomość języka angielskiego. OFERUJEMY: - Pracę w przyjaznej, sportowej atmosferze, - Możliwość nauki i rozwoju w branży turystyczno-narciarskiej, - Zimowy sezon pełen dobrej energii i górskiego klimatu! OSOBY ZAINTERESOWANE prosimy o przesyłanie aplikacji na e-mail: szkola@szymoszkowa.pl lub kontakt telefoniczny: 734 011 011. CZEKAMY WŁAŚNIE NA CIEBIE!
  • MOTORYZACJA | sprzedaż
    CITROEN JUMPER, r.p. 2013, cen do uzgodnienia - 604 102 804.
  • MOTORYZACJA | sprzedaż
    VW TRANSPORTER, r.p. 2013, cena do uzgodnienia, 604 102 804.
  • PRACA | dam
    PAPI SERVICE SP. Z O.O. ZATRUDNI KIEROWCÓW. WYMAGANE KAT. C+E ORAZ UPRAWNIENIA ADR. MOŻLIWE PRZESZKOLENIE ADR/TDT Z ZAKRESU PRZEWOZU PALIW PŁYNNYCH . TEL.602290555
  • PRACA | dam
    Stacja Narciarska Polana Szymoszkowa zatrudni na sezon zimowy do pracy w gastronomii: PIZZERÓW, BARMANKI, BUFETOWE, POMOCE KUCHENNE, OSOBY NA ZMYWAK, OSOBY DO SPRZĄTANIA SALI. Kontakt osobisty pod nr tel.: 693 319 707
  • NIERUCHOMOŚCI | kupno
    Skupujemy nieruchomości za GOTÓWKĘ, PODHALE. 600404554
    Tel.: 600404554
  • USŁUGI | budowlane
    MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
  • SPRZEDAŻ | różne
    DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.
  • USŁUGI | budowlane
    OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2025-12-26 22:27 Pożar biura przy strzelnicy w Nowem Bystrem (WIDEO) 1 2025-12-26 22:03 Dwa kolejne pożary. Domek w Zakopanem i strzelnica w Nowem Bystrem (WIDEO) 2025-12-26 21:19 Mamy piękną zimę (ZDJĘCIA) 1 2025-12-26 20:10 Pożar altany w Białym Dunajcu i domu w Witowie 2025-12-26 19:59 Ruchoma szopka z podhalańską duszą w kościele na Bystrem 2025-12-26 18:59 Na Krupówkach tłumy turystów, a to dopiero początek (WIDEO) 3 2025-12-26 18:00 Spotkanie poświęcone stworzeniu koalicji NGO 3 2025-12-26 17:00 Bystry Potok i Kacwińskie Borówecki świętują jubileusz 2025-12-26 15:59 Niezapomniane widoki na Hali Gąsienicowej (WIDEO) 2025-12-26 14:59 W Zakopanem coraz więcej turystów 3 2025-12-26 14:00 Przeorany Biały Potok 6 2025-12-26 13:00 Śpiewamy naturalnie, z serducha (WIDEO) 2025-12-26 11:59 Dłuuuga kolejka do kolejki na Kasprowy (WIDEO) 2025-12-26 11:00 Wielka inwestycja w Białce z pozwoleniem na budowę. Są protesty mieszkańców 7 2025-12-26 10:11 Czołowe zderzenie na zakopiance. Szosa zablokowana 6 2025-12-26 10:00 Wieczór Sylwestrowy z Aurorą B. 1 2025-12-26 09:35 Zakopane - sprzedam PIĘKNY DREWNIANY KOMPLET 2025-12-26 09:00 Koncert kolęd w nowotarskim MCK 2025-12-25 22:59 Zakopane - sprzedam tanio różne BIURKA 2025-12-25 21:00 Sprawiedliwi - owoc miłości i miłosierdzia 2025-12-25 20:36 Zaginiony mieszkaniec Rdzawki odnaleziony 2025-12-25 20:04 Znaleziony pies w Dolinie Kościeliskiej trafił do schroniska. Trwają poszukiwania właściciela 2025-12-25 20:01 Nocna prohibicja w Nowym Targu - przypominamy o zmianach od nowego roku 5 2025-12-25 19:00 Uskrzydlony dyrektor - Edward Nadarkiewicz 3 2025-12-25 18:00 Koncert Świąteczny zespołu Trebunie-Tutki 2025-12-25 17:00 Pastorałka dla Józefiny (WIDEO) 2025-12-25 16:30 Święta pełne magii 2025-12-25 16:00 W górach liczy się każda sekunda (WIDEO) 1 2025-12-25 15:26 Zderzenie dwóch aut w Poroninie 2025-12-25 15:01 Strażacy wezwani do Murzasichla i Kościeliska 2025-12-25 14:01 Pastorałki Emila Miki 2025-12-25 13:00 W przyszłym roku Nowy Targ świętuje swoje 680. urodziny 1 2025-12-25 11:59 Piękny i mroźny poranek w Witowie (WIDEO) 2025-12-25 11:06 Nad Tatrami pojawił się efekt halo 3 2025-12-25 11:00 Podhalański Inkubator Edukacyjny w Zakopanem. Nowe wsparcie dla uczniów SP nr 4 2025-12-25 09:59 Pasterka w Miętustwie. Przybliśmy jak pasterze (ZDJĘCIA, WIDEO) 6 2025-12-25 09:00 Orawskie szopki 2025-12-24 21:00 Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Blusa w nowotarskim MCK 2025-12-24 20:00 Polskie tradycje bożonarodzeniowe 2025-12-24 19:00 Podhalański Paganini o świętach, górach i nowej płycie 1 2025-12-24 17:59 Strzegą tradycji jak domowego ognia (WIDEO) 2025-12-24 17:00 Chłopska sztuka sakralna ze zbiorów Muzeum im. Władysława Orkana w Rabce-Zdroju 2025-12-24 16:00 Poradnik bezpieczeństwa trafi do wszystkich domów. Poczta Polska rozpoczęła dystrybucję 27 2025-12-24 15:00 Świąteczno-noworoczny recital Mateusza Ziółki 1 2025-12-24 14:23 Wesołych, cudownych Świąt życzy Tygodnik i św. Mikołaj (WIDEO) 2025-12-24 13:45 Trzyletnie dziecko odnalezione na Krupówkach. Szybka akcja strażników miejskich i policjantów 3 2025-12-24 13:00 Ten most ma być wyremontowany w przyszłym roku 1 2025-12-24 11:59 Ostatnie roraty, choinki ubrane, śnieg wokoło 4 2025-12-24 11:00 Zakopane. Podróż w przeszłość 2 2025-12-24 09:59 Dolina Białego zasypana śniegiem (WIDEO)
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2025-12-27 00:29 1. Pięć dni temu górnicy z kopalni Czechowice Dziedzice-taki kurort na Śląsku dawniej- rozpoczęli strajk. Pięć dni przed Wigilią, żeby wymusić na PRYWATNYM właścicielu ochronę ustawową od rządu Tuska. No i siedzą ryle do teraz pod ziemią , bo RAZ = to jest PRYWATNA kopalnia, DWA=nie negocjuje się z terrorystami. Święta Barbara ma takich....pod welonem. Uzdrowisko Szczawnica polecam zgłosić się do programu GÓRALE na Polsacie. Waszym sąsiadom to się udało. 2025-12-26 22:53 2. Ciekawe fto podpolył, pewniy jaki sonsiad fotremu zawodzały głosne strzały 2025-12-26 21:43 3. Przerażające, że człowiek z tyloma osiągnięciami schyłek życia spędza w publicznym DPSie :( 2025-12-26 21:28 4. Do "pisior ..." Tak tak bije jeszcze do zamkniętego parku miejskiego i lampek które dawniej przeszkadzały i parkingów płatnych w weekendy wprowadzone 4 miesiące później gdzie miasto straciło pewnie set tysiący. Do kupienia działki na bulwarach gdzie miasto ma swoją własność i możliwość zrobienia nad potokiem sciezki. Nad miasteczkiem rowerowym na Zamoyskiego, które miało być gotowe do końca roku. Z resztą nowa droga na Spyrkowce też miała być gotowa w tym roku. A i jeszcze Sienkiewicza która jest cały czas zamknięta i ruch jest jednokierunkowy choć roboty de fekto zakończone. Tylko wybitne asy w szczycie sezonu pozwalają sobie na nie otwarcie tej drogi w dwóch kierunkach ale spoko korki Jagiellońska i Aleje są potrzebne. A to jeszcze nie koniec. Uśmiechnijcie się brygada 2025-12-26 20:21 5. Znam bardzo sympatycznego Pana Edwarda od kilku lat, jest emerytem i człowiekiem prywatnym nie pełniącym obecnie żadnych funkcji. Dlatego nie rozumiem idiotycznych wpisów na jego temat. Myślę że obrażają one jego mir osobisty ale cóż często jest tak, że ludzie popełniający tego typu uwagi nigdy w życiu niczego nie dokonali i nie dokonają więc to jedyna forma zaistnienia w mediach. Sądzę że prawnie niedopuszczalna ! Wesołych Świąt @Polo. 2025-12-26 19:24 6. Szkoda że nie pokazywaliście powracających na święta objętą wojną Ukrainy. A jakie były inprezy na ulicach, hoho. 2025-12-26 19:14 7. @kolczyk, nie wiem gdzie ty spotykasz jadących tam 20 kmh. Ja widzę zwykle że wyprzedzane są samochody które jadą z maksymalną, dopuszczalna przepisami prędkością, co oczywiście dla miszczuf kierownicy jest o jakieś 40 - 50 kmh za mało. A co ma komuś zaoszczędzenie tutaj nawet 5 minut, skoro potem albo wjeżdżasz do Zakopanego lub innej miejscowości albo, z drugiej strony, wjeżdżasz na drogę szybkiego ruchu gdzie możesz sobie tych wszystkich wolniejszych wyprzedzić bezstresowo. Co do płynności jazdy - takie wyprzedzanie, gdzie potem zmuszasz inne pojazdy by zwolniły, zrobiły ci miejsce itp, też tej płynności nie poprawia. A co dopiero jakaś stłuczka czy czołówka, jak tutaj opisywana. Im mniej dzikich manewrów, tym płynność większa i wszyscy dojadą szybciej na miejsce. 2025-12-26 19:14 8. Tia, ktoś wspominał, że usunięcie reklam pozwoli podziwiać widoki. Nie usunęli, ale jechał i podziwiał, a za nim 200 aut ... BTW zawsze mnie bawi jak jest zjazd (od NT) w dół przy Termach i panika w oczach i po hamulcach :) 2025-12-26 19:09 9. Warkot to dawny chochoł i on jest odporny na argumenty ale za to wierzy w to co mu napisze AI. 2025-12-26 19:09 10. Tłumy baranów... "Miasto" patologia!
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama