2015-03-18 10:27:21

Koperski znów bredzi !
Kolejny błyskotliwy wpis na fejsie hojnie nagradzanego, byłego już / na szczęście / wiceburmistrza miasta Zakopane . Czyli krytyka geniusza z Kościeliska- obecnej polityki Zakopanego. Szkoda tylko że przez ostatnie cztery lata, bardziej był zajęty romansami , aniżeli pracą na rzecz miasta - którego notabene nawet nie jest mieszkańcem .
Pomożecie? Hm... to już kiedyś przerabialiśmy...jak wyszło też wiemy.
Zespołowe dreptanie dokądś
Zespoły to dobra rzecz. Żadne to odkrycie, tak się dziś pracuje w wielu urzędach i firmach. Trzeba rozwiązać problem, przygotować jakiś projekt, szef wzywa najbardziej kompetentne osoby i zleca im przeprowadzenie odpowiednich działań w określonym terminie.
W poprzedniej kadencji też tak było, tylko jakoś wydawało nam się to dość oczywiste i odbywało się na zasadzie wewnętrznych ustaleń w urzędzie. Burmistrz wzywał merytorycznego naczelnika, ten sam zajmował się sprawą lub wyznaczał pracownika ze swego wydziału, zwykle przydawał się także prawnik, czasem ktoś z zamówień publicznych. W razie potrzeby grono to poszerzano o dodatkowych pracowników.
Coś się chyba jednak zmieniło, bo o zespołach zaczęło być bardzo głośno i teraz co rusz słyszymy o powstaniu nowego. Należeć mają do nich poza urzędnikami także radni i inni specjaliści, a Pan Burmistrz kreuje je na panaceum na wszystkie nasze/swoje troski.
Naprawdę świetny pomysł pod kilkoma jednak warunkami. Najważniejszy jest taki, że zespoły nie mogą służyć przerzucaniu na nie odpowiedzialności za podejmowanie decyzji. Powiedzmy sobie szczerze - jak sama nazwa wskazuje - władza wykonawcza od tego jest, żeby władzę wykonywała. Właśnie burmistrz po to ma urząd, by przygotował pod jego dyktando i zgodnie z jego wizją odpowiednie uchwały lub inwestycje. Rozumiałbym jeszcze, gdyby nie miał większości i szukał konsensusu już na etapie tworzenia projektu. Ale w przypadku Zakopanego wystarczy zwykłe zaufanie – z jednej strony burmistrza do swoich urzędników, z drugiej radnych koalicji do swojego burmistrza.
I choć wydaje się to wielce chwalebne, że Pan Burmistrz chce się tak często posiłkować pomocą asystentów, radnych, ekspertów, czy przedstawicieli organizacji pozarządowych, to i tak w którymś momencie musi pokazać, że on tu rządzi i po męsku podjąć decyzję, co robić.
Tymczasem już kilka razy zwracał się do Rady, mówiąc: „Zrobię jak zechcecie”. Ośmielam się zwrócić uwagę, że mimo zapewne dobrych intencji, jest to jednak postawienie sprawy na głowie. Bo to władza wykonawcza ma nadawać kierunek rozwoju miasta, mieć wizję takowego i do tego przekonać radnych i obywateli. W odwrotnym przypadku nie burmistrz rządzi naszym miastem tylko radni. W takiej sytuacji burmistrz staje się zbędny, a miasto może poczynić jeszcze większe oszczędności niż dotychczas nie wypłacając trzech kolejnych pensji (nie licząc premii).
Niestety to nie tylko zakopiańskie doświadczenie, że duże zespoły są wspaniałymi forami dyskusyjnymi, ale rzadko wynika z ich pracy coś ponadto. A dotychczasowych kilka sesji Rady Miasta Zakopane pokazało dokładnie, że radnym (zwłaszcza niektórym), z urzędnikami Pana Burmistrza nie po drodze, więc trudno będzie o rzeczowy konsensus. Mam więc obawy, czy za chwilę nie dowiemy się, że zespoły pracują, potem, że nadal pracują, następnie, że pracują i są bliskie rozwiązania sprawy, a na koniec, że wprawdzie praktycznie rozwiązały problem, ale nie zdążą przedstawić wyników przed nadchodzącymi wyborami.
Ale skoro już są i tak ma być, to sam mam pomysł na następny zespół. Myślę, że obok zespołu od „Parku kulturowego Krupówki”, do budowy drogi na Furmanową, do budowy nowego dworca, do budowy Zakopianki, (o tych wiem, może są jeszcze inne) powstać powinien zespół zajmujący się tym, co się ma tak naprawdę przez te cztery lata w Zakopanem wydarzyć.
Mówię poważnie: najwyższa pora, żeby powstał zespół, który przygotuje Strategię Rozwoju Zakopanego. Przypominam, że poprzednia ważna była do grudnia 2013, a Rada nie chciała podjąć prac nad projektem nowej. Sytuacja jest więc idealna: nowy burmistrz, właśnie minęło 100 dni jego urzędowania, wszyscy chcą w końcu wiedzieć, jaką ma wizję rozwoju miasta, on chyba sam nie wie, więc może powoła zespół, który mu to powie. A sprawa dość pilna, bo strategia rozwoju miasta to podstawowy dokument potrzebny do starania się o unijne środki. Prawda, że dobry pomysł na zespół? - Nie ma za co, Panie Burmistrzu.
Materiał ze strony :https://www.facebook.com/StowarzyszenieTwojeZakopane
chociaż uważał ze robi to dobrze....nie udało mu się ie popełnić tego samego błędu co poprzednik a obecny przeciwnik pan Koperski
.dzięki ze zwróciłaś na to uwagę zauważyłaś i oświadczyłaś to publicznie publicznie co myślisz o poprzednikach bo o ile wiesz to właśnie pan Koperski jak widać stosował i nadal stosuje te metody nie zwracając uwagi na swoje wykształcenie pozycje społeczna ani na fakt komu ta pozycje w Zakopanem zawdzięcza..a to twój idol....może nad tym oboje wspólnie pomyślcie....póki nie wyjdziesz za mąż..
"nie otrzymuję żadnej wiadomości ze szkoły, być może czegoś nie wiem??" - ciekawe jest to, że wiesz co się dzieje w sypialni Koperskiego, wiesz co się dzieje u Kaweckiego, wiesz wszystko o wszystkim i o wszystkich najlepiej - czy Koperski i Kawecki cie o tym informowali? Nie sądzę!
Dlaczego czujesz się usprawiedliwiony, bo szkoła cię nie informuje, czy powinni wysłać wielce szanownemu panu radnemu pisemną informację. Skoro potrafisz wyszukać informacje, które cie nie dotyczą to dlaczego nie potrafisz poszukać tych które cie dotyczą?
Co do twoich zasług nie mam wątpliwości, jeśli powstanie droga na Furmanową to powinna nosić imię Jacka K. a mieszkańcy Furmanowej powinni postawić ci pomnik koło pomnika papieskiego w Zębie.
widocznie dla miejscowych nie jestem tak ABSTRAKCYJNĄ giębą jak ty,dlatego u mnie poszło to z automatu .
A tak na marginesie to wszyscy ochrzczeni w Zębie , mają prawo być pochowani w Zębie ponieważ była to jedna parafia i Furmanowa i Gubałówka podlegały pod gminę Ząb .
Ale z pewnością o tym ci nic nie wiadomo .
Żółć was z tej nienawiści zaleje..
panie radny
Prosze się do reszty nie ośmieszać. Okolice Furmanowej, Ciągłowki czy Kotelnicy to ludzie od wieków zasiedziali na swoim. Każdą nową gębę asymilują długo. Wyciągną koligacje- kto z kim i kiedy. Noo, może nie tak po pańsku- do szestnastego wieku-ale dużo o sobie i sąsiadach wiedzą.Upierasz się ,żeś stąd?
ps a potok na Ciągłowce wciąż zawalony .Jak to leciało? "jak ni ma gazdy to głupi każdy"..
Majcher też swojego syna tak wychował,że nie panował nad nim a ten robił co chciał... Trzeba było tam interweniować.
ha ha ha a Kalatówki to twoje były ,
A le tak na marginesie to masz racje, rodzina w 16 wieku przybyła na te tereny z Węgier . Ale tego o nie pamiętam .
Mało wiys .
Problem w tym że to NIE jest góralska rodzina. To ,że niektórzy przywdziewają portki góralskie- górala zeń nie czyni .Mowa o naszym radnym.
a kłopoty z dziećmi? Jak ktoś daje takie wzorce -jak te sprzed UM z baranem....
zapraszam do kontaktu bezpośredniego. Nie otrzymuję żadnych informacji ze szkoły .
Być może czegoś nie wiem ??
Pozdrawiam
ubolewam , ale te profile nie są moje i ich nie prowadzę .
Pozdrawiam
nie ma czego zazdrościć !
Oni się zabezpieczyli
Nietrudno się domyślić, że chodzi o Łukasza Chmielowskiego z zarządu Polskich Kolei Górskich i Andrzeja Kaweckiego, dyrektora Biura Promocji Miasta. Obaj już dziś pewnie nie pracowaliby dla miasta, gdyby nie to, że wcześniejsze zwolnienie oznacza konieczność wypłaty odszkodowań. Dlatego, jak mówi Dorula, najpierw chce sprawdzić, czy gdy dokona zmian,bilans zysków i strat wyjdzie dla miasta na plus. " czyt GK.
"Pseudonim: uorcyk 2015-03-06 15:32:39
a któraż to była kochanicą owego Kopra?"
-
PRACA | dam
Willa Zarębek w Łopusznej poszukuje osoby do pracy w kuchni. Zakres obowiązków: przygotowanie obiadów i pieczenie ciast. Tel. 507 549 659, e-mail: willazarebek@outlook.com -
KOMUNIKATY
INFORMACJA: Wójt Gminy Poronin informuje o wywieszeniu na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Gminy Poronin oraz na stronie BIP w dniach od 08.12.2025 r. do 30.12.2025 r. Zarządzenia Nr 78/2025 Wójta Gminy Poronin z dnia 08.12.2025 r. w sprawie: wykazu nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy dot. części działki ewid. nr 15105/17 obręb 0502 Nowe Bystre. -
NIERUCHOMOŚCI | wynajem
DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY o powierzchni ok. 50 m2. Zakopane centrum, ul. Kościuszki - 691 124 272. -
PRACA | dam
Szukamy dziennikarza dziennikarki do publikowania treści na Pieknesny.pl Rozwijamy serwis Pieknesny.pl, poświęcony tematyce zdrowego snu, regeneracji i dobrego samopoczucia. Szukamy osoby, która potrafi pisać rzetelnie, lekko i z myślą o czytelniku. https://pieknesny.pl/ magda@pieknesny.pl -
USŁUGI | budowlane
ELEKTRYK SZUKA ZLECEŃ - 602 317 519. -
PRACA | dam
Produkcja pączków, piekarz Pączkarnia-ZAKOPANE przyjmie do pracy dziewczynę-kobietę z Zakopanego lub okolic,do produkcji pączków. Praca na stałe, zmianowa, w godzinach od 6.oo-18.00. Informacja tylko telefonicznie. 609097999
Tel.: 609097999 -
SPRZEDAŻ | różne
PIERZE I PUCH Z GĘSI. 536 88 77 35. -
NIERUCHOMOŚCI | pośrednictwo
Sprzedaż NIERUCHOMOŚCI na Podhalu. Zadzwoń 792 250 793 lub skorzystaj z formularza na www.dobrasprzedaz.pl -
NIERUCHOMOŚCI | kupno
Kupię MIESZKANIE w Nowym Targu. Bezpośrednio od właściciela. Może być do remontu. Pomogę załatwić formalności. Tel. 603 607 360. -
USŁUGI | inne
WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098. -
PRACA | dam
Poszukujemy OSÓB DO OBSŁUGI KLIENTA w biurze Szkoły Narciarskiej na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem! Praca sezonowa: grudzień - marzec. ZAKRES OBOWIĄZKÓW. - Obsługa klientów bieżących w biurze szkoły, - Obsługa e-maila i przyjmowanie rezerwacji telefonicznych, - Sprzedaż usług szkoły narciarskiej, - Rozliczanie lekcji oraz współpraca z instruktorami. WYMAGANIA: - Komunikatywność i cierpliwość, - Dobra organizacja pracy i umiejętność samodzielnego działania, - Umiejętność obsługi komputera, - Łatwość w nawiązywaniu kontaktów, - Zdolność do pracy przy kilku zadaniach jednocześnie, - Komunikatywna znajomość języka angielskiego. OFERUJEMY: - Pracę w przyjaznej, sportowej atmosferze, - Możliwość nauki i rozwoju w branży turystyczno-narciarskiej, - Zimowy sezon pełen dobrej energii i górskiego klimatu! OSOBY ZAINTERESOWANE prosimy o przesyłanie aplikacji na e-mail: szkola@szymoszkowa.pl lub kontakt telefoniczny: 734 011 011. CZEKAMY WŁAŚNIE NA CIEBIE! -
MOTORYZACJA | sprzedaż
CITROEN JUMPER, r.p. 2013, cen do uzgodnienia - 604 102 804. -
MOTORYZACJA | sprzedaż
VW TRANSPORTER, r.p. 2013, cena do uzgodnienia, 604 102 804. -
PRACA | dam
PAPI SERVICE SP. Z O.O. ZATRUDNI KIEROWCÓW. WYMAGANE KAT. C+E ORAZ UPRAWNIENIA ADR. MOŻLIWE PRZESZKOLENIE ADR/TDT Z ZAKRESU PRZEWOZU PALIW PŁYNNYCH . TEL.602290555 -
PRACA | dam
Stacja Narciarska Polana Szymoszkowa zatrudni na sezon zimowy do pracy w gastronomii: PIZZERÓW, BARMANKI, BUFETOWE, POMOCE KUCHENNE, OSOBY NA ZMYWAK, OSOBY DO SPRZĄTANIA SALI. Kontakt osobisty pod nr tel.: 693 319 707 -
NIERUCHOMOŚCI | kupno
Skupujemy nieruchomości za GOTÓWKĘ, PODHALE. 600404554
Tel.: 600404554 -
USŁUGI | budowlane
MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325. -
SPRZEDAŻ | różne
DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105. -
USŁUGI | budowlane
OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.














