Reklama

2014-07-11 22:29:38

Reklama

Można coś z "tym" zrobić... Zabić.

Tym razem poruszę temat niezwykle dla mnie trudny, a wciąż bardzo aktualny: aborcja eugeniczna. “Ciężkie uszkodzenie płodu, wada genetyczna lub wrodzona”, takie uszkodzenia płodu pozwalają na legalne jego usunięcie. Ja cierpię na rozszczep kręgosłupa - czyli mam wadę wrodzoną.

Zgodnie z danymi zaczerpniętymi z książki „Zdrowie kobiet w wieku prokreacyjnym 15–49 lat” (UNDP, 2006), to jedna z najczęstszych wad występujących u noworodków. Szacuje się, że w Polsce, na 10 tys. dzieci, sześcioro lub siedmioro rodzi się z rozszczepem kręgosłupa.  W porównaniu do innych krajów europejskich, to dość wysoka liczba, zdaniem specjalistów wynikająca.: „ zapewne z odmiennego stosunku do przerywania ciąży”. Dla porównania, na bezmózgowie, na które zwolennicy aborcji powołują się najczęściej, cierpi jedno lub dwoje[!] dziecina 10 tys. urodzeń. Co ciekawe, mało kto wie, że badania prenatalne zazwyczaj wykonywane nie są po to, by wykryć te najcięższe wady, które nie pozwalają dziecku przeżyć, tylko by sprawdzić czy potomek nie ma  rozszczepu kręgosłupa lub zespołu Downa. I to paradoksalnie nie bezmózgowie, a właśnie te dwie wady są  najczęstszą przyczyną dokonywania aborcji.

Tyle statystyk. Teraz trochę z życia. Zdaję sobie sprawę z tego, że posiadanie chorego dziecka to wielkie wyzwanie. Każdy rodzić chce mieć zdrowe, piękne i  mądre potomstwo, to rzecz oczywista, ale niestety, życie nie zawsze jest łatwe i przyjemne. Ale też nie zawsze jest także tak straszne jak je malują lekarze. Trzeba być bardzo ostrożnym w przyjmowaniu diagnozy, w stylu :’’dziecko na  100% będzie chore. Będzie miało to czy tamto”.

Ja “na 100%”  miałam  nie chodzić, mieć wodogłowie, które mogło uszkodzić mózg i miałam być zależna od innych do końca życia, etc. Niewiele z tych „oczywistych” przewidywań się sprawdziło. I nie jestem w tej kwestii wyjątkiem!

Za każdym razem, kiedy czytam, że dziecko chore to tylko i wyłącznie nieszczęście, chce mi się płakać.Czuję się osobiście dotknięta publicznymi i nie tylko publicznymi  debatami w takim tonie. Sugerowanie, że chore dzieci, czyli również JA, jesteśmy z założenia niepotrzebnym nikomu ciężarem, jest niedopuszczalne! Gdy słyszę np. z ust p. Wandy Nowickiej, że LEPIEJ jest dla chorego człowieka, żeby się nie urodził, to pragnę zapytać “Według kogo jest lepiej?”.Na pewno nie według mnie. Ja jestem szczęśliwa że żyję. Owszem, nie jest łatwo być niepełnosprawnym w kraju, który nie dba o ludzi chorych, ale przepraszam Panią i Pana posła za to co powiem, cieszę się, że moja mama mnie nie wyskrobała!

Miałam dokładnie 14 lat,kiedy po raz pierwszy zobaczyłam w polskim parlamencie „jatkę” na temat aborcji.Nie mogłam uwierzyć w to co słyszałam i oglądałam. Zapytałam więc wprost:

- Mamo, czy to znaczy,że gdybyś mnie nie chciała, mogłabyś mnie zabić?

- Tak- odpowiedziała mama.

- I mój kraj, moje państwo pozwoliłoby na to?

- Tak.

Nigdy w życiu nie usłyszałam czegoś równie strasznego.  O nie, przepraszam, w zasadzie nieustannie to słyszę.

Nie mogę zrozumieć jednej rzeczy, dlaczego nas, samych zainteresowanych, NIKT NIGDY NIE PYTA, co my uważamy na temat aborcji? Dlaczego nigdy, do żadnej debaty nie zaproszono osoby niepełnosprawnej lub nieuleczalnie chorej? Łatwo jest z sejmowej mównicy głosić „prawdy oczywiste”, gorzej jednak spojrzeć komuś w oczy i powiedzieć :”Pani i Pan nigdy nie powinniście się urodzić”.

Mogę zrozumieć wiele. To, że kobieta nie jest gotowa zostać matką. To, że boi się o swoje życie lub zdrowie. To, że nie chce mieć chorego dziecka. Ale proszę też zrozumieć mnie i tysiące chorych ludzi, którzy siedzą przed telewizorami, czytają gazety, słuchają radia i dowiadują się, że ich życie jest nic niewarte. Przeciwko nam wytacza się najcięższe działa, nie bacząc na to jak bardzo nas to rani. Ja na szczęście ŻYJĘ i nikt mi już prawa do życia nie odbiera. Piszę jednak w imieniu tych, którzy jeszcze nie mogą sami się bronić. Bo jeszcze się nie narodzili.

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
ana 2014-07-26 22:39:43
"Kiedy zakończyła się druga wojna światowa, ludzie powtarzali, że świat nie widział wcześniej podobnych okrucieństw. Otóż widział. Przez trzydzieści lat, od 1618 do 1648, Europa zetknęła się z falą okrucieństw, które spustoszyły zachodnią część kontynentu. W samych państwach niemieckich zaś liczba ludności zmniejszyła się z 21 do 13 milionów ludzi!

Nie ma oczywiście sensu spierać się o to, która wojna była „gorsza” czy „bardziej okrutna”. Każda z nich toczyła się w innej epoce, miała inne przyczyny i skutki. Ze sporu takiego niewiele by więc wynikło, co najwyżej refleksja nad stanem duchowym człowieka. Ważne jest jednak, aby pamiętać, że w mitologizowanej często przeszłości sprzed II wojny światowej, również działy się rzeczy trudne do ogarnięcia rozumem. Jedną z nich była właśnie wojna trzydziestoletnia toczona o… wiarę."
toty 2014-07-26 14:42:59
Brak religii też prowadzi do wojen - vide II wojna światowa, która jak wiadomo, była większa od wszystkich religijnych.
ana 2014-07-24 22:01:59
"Moja babcia zawsze tak mówiła(pewnie ci sie nie spodoba) "Jak Pan Bóg daje dzieci..., to daje i na dzieci.." to jest prawda. wystarczy popatrzeć.. Dzieci z wieloletnich rodzin są o wiele lepsze, może nie żyją w luksusie,ale życie im sprzyja.. ".......????????
KOBITO!!....czy Ty widzisz to co piszesz?????
Jeszcze nie tak dawno kościół był przeciw pobieraniu narządów.....ale po przemyśleniach,że jadąc co niektórzy po promilach będą potrzebowali podrobów teraz wręcz nawołują do oddania......
Powtórze to kolejny raz......won sukienkowym od damskich d.......niech sie zajmą
dziećmi które spłodzili....

""Religia prawie zawsze prowadzi do wojny .Kazda ......Tak było od setek lat....
rys 2014-07-24 21:38:11
czad - w Gazie rakieta trafili w szkole . Zginely glownie dzieci .Za to potepiam fanatyzm . Religia prawie zawsze prowadzi do wojny .Kazda .
uorcyk 2014-07-24 21:35:51
o prosze a ponoc gumka to grzech??
rys 2014-07-24 21:26:57
Fibi - nie ma znaczenia czy wielodzietna rodzina czy maja tylko jedno . Wiele zalezy od wychowania . Znalem kilka wielodzietnych rodzin . Tragedia .
Cos jednak swita ( tabletka).
Jesli chodzi o zdrowa rodzine to dziecko moga oddac do adopcji , ale to juz inna sprawa.
Fibi 2014-07-24 21:18:56
Ddranoc>.>>> :* do jutra:)
Lach czuję ... że.... krążysz gdzieś z gumką.. :) ale musisz poczekać.. :) na sen.:*
Puknij se w okno, jak się obudzisz. :)
Fibi 2014-07-24 21:09:12
Rys>Gwałt oki. mogę się zgodzić.. ale przypadkowe takie zabawy,, to też powinna być świadomość i odpowiedzialność za swoje czyny.. Chyba,że ktoś wykorzystał kobietę tabletką... Najgorsze jest to,że aborcji dokonują też takie pary, które mogą wychować to dziecko, tylko akurat pojawiło sie ono w nieodpowiednim momencie... Tego nie mogą zrozumieć..że ciężko jest dziecko wychować, to żadne tłumaczenie.
Moja babcia zawsze tak mówiła(pewnie ci sie nie spodoba) "Jak Pan Bóg daje dzieci..., to daje i na dzieci.." to jest prawda. wystarczy popatrzeć.. Dzieci z wieloletnich rodzin są o wiele lepsze, może nie żyją w luksusie,ale życie im sprzyja.. przykadów nie bedę podawać, ale w wielu przypadkach tak jest ! Wyszli z dużych rodzin i biedy a są bogatymi ludźmi.
ps co do adrenaliny.. :) ja to zawsze emocjonalnie podchodzę do wszystkiego.. potem,... taki mam charakter..:)
ps
co
rys 2014-07-24 20:48:41
Fibi - adrenalina zawsze wskazana . Ja nie pisze o przecietnych rodzinach . Pisze o gwaltach lub przypadkowym stosunku . W rodzinie jak jest to po prostu jest . Pociecha .
Wiesz jak ciezko jest dziecku dziecko wychowywac . Zwlaszcza u nas .
ps. To tylko dyskusja nie ma co sie denerwowac .
Fibi 2014-07-24 20:34:00
Rys należy myśleć wcześniej ... i dać se na wstrzymanie... jeżeli to mozliwe.. :):) nie gadaj,że zawsze masz ochotę i Twoja partnerka też...Odpoczynek od siebie jest wskazany. Ja to wybywam z domu na kilka dni.. :P:)
Miło było... jak się więcej nie odezwiesz(ale coś mnie uwku*rwiaL, to Twoje..:)
Fibi 2014-07-24 20:25:10
Zaraz sie posikam :):):)wyobraziłam sobie jak rys:* z lupom sprawdza....:):) np. gumę czy wszystko, oki.. :-D
rys 2014-07-24 20:19:52
Fibi - tylko wlozyc i juz serce bije -nie mam wiecej pytan .
Fibi 2014-07-24 20:12:37
Rys :):) toś teraz świetnie z tego wybrnął, ale tak poza tym motasz się złotko...:P
Fibi 2014-07-24 20:10:31
Co sprawdzić.. ? czy guma nie pękła.. :) albo cyś spirali nie wepchoł do środka.. :P
ps
To co po każdym stosunku masz zamiar aplikować partnerce.. tabletki wczesnoporonne?Iinaczej nie zapobiegniesz temu, aby serce nie biło. O ciaży w100% dowiadujesz się jak już serce bije.. Wtedy podejmuje się decyzję.. wcześniej nikt tego nie zrobi...
rys 2014-07-24 20:03:54
Fibi . - jesli chodzi o smierc to czad mi zalatwi
rys 2014-07-24 19:57:34
Fibi - po stosunku wystarczy sprawdzic . Na serduszko trzeba troche dluzej poczekac . Wlasnie conajmniej o taka swiadomosc mi chodzi .
Fibi 2014-07-24 19:45:38
Rys a Ty wiesz kiedy kobieta dowiaduje się, że jest w ciąży..? Nie zaraz jak zejdziesz z niej .... Tylko wtedy... gdy już bije serce, to tak gwoli przypomnienia,,a to już jest człowiek.!!!!
Fibi 2014-07-24 19:36:12
rys.. kogo poprosisz. o śmierć?
rys 2014-07-24 19:33:12
czad - jak bys chcial wiedziec .Pedofilia w srod kleru Zydowskiego tez jest bardzo duza. To nas bezposrednio nie dotyczy , wiec o tym nie wspominam . Dla mnie dziecko jest najwazniejsze . Zywe dziecko . Niewazne czy biale czy czarne .Narodowosc tez sie nie liczy.
ps. Plemnik czy nawet jajo zaplodnione dzieckiem nie jest .
Alecz czad 2014-07-24 19:18:19
rys, robisz postępy. Poćwicz jeszcze pamięć, może wtedy sobie przypomnisz pewne pytanie, jakie swego na temat żydów zadałeś, i będą z ciebie ludzie
rys 2014-07-24 19:12:58
czad - Zydow sam potepiam za to co robia w Gazie . Szkoda ze nasz nagrodzony reporter tam sie nie wybral . Moze bysmy zobaczyli jak sie bombarduje szpital lub strzela do dzieci na plazy .
rys 2014-07-24 19:08:39
Fibi - szpital jak by sie nie nazywal jest szpitalem . Widocznie mieli powod aby dokonac aborcji . To jest prywatna sprawa danej kobiety a kosciol robi z tego sensacje .Niech pilnuje swoich zboczencow a nie wtraca sie . Jak nie bede mogl samodzielnie funkcjonowac poprosze o smierc .
cobra 2014-07-24 18:53:04
Wstrząsająca historia małżonków, którzy poddali się in vitro: „To były nasze dzieci, nie komórki czy zarodki. Straciliśmy je”...wPolityce.pl
Alecz czad 2014-07-24 12:47:02
Fibi, patrząc na to, co wyprawia rys, żałuję, że już nie można w każdej chwili odłączyć dziadka od aparatury.
Fibi 2014-07-24 10:40:25
Rys Nie uważasz,że trochę przesadziłeś?...
Twoją niechęć do kleru mogę zrozumieć... ale żeby być takim przeciwnikiem życia tego nie mogę pojąć!!!!... Bo to co napisałeś... nijak się ma do tego, co zrobili w tym szpitalu, i że za wszelką cenę chcą sprofanować ten szpital.. Jest wiele placówek w których dokonuje się aborcji ,ale ten jest wyjątkowy ze względu na Patrona..Św Rodzina..!!! Jaka rodzina takie mamy społeczeństwo, i tacy ludzie właśnie będą nas później leczyć, za jakieś dwadzieścia lat, Z takim poglądem jak Twój... nic nie stanie na przeszkodzie, aby w każdej chwili odłączyć dziadka od aparatury.. (sorry, ale sam się o to prosiłeś)
Alecz czad 2014-07-24 07:01:41
Wystarczy, że zarobiły żydowskie koncerny. Na morderstwie. Czyż nie podobnie było w czasie ostatniej wojny?
rys 2014-07-24 05:42:46
Znowu uciekly pieniadze kaplanom i robia szum .
Fibi 2014-07-23 23:17:26
Zobacz Ola >..zaczęła się wojna na śmierć i życie...Tak jakby nie było innego szpitala.. tylko ten.. bo jest pod wezwaniem Świętej Rodziny, to należało go sprofanować..

"W Szpitalu im. Świętej Rodziny dokonano 23 lipca pierwszej – od chwili odwołania prof. Bogdana Chazana – aborcji. Stało się to zaledwie dwa dni po jego odwołaniu z funkcji dyrektora tej placówki. O zdarzeniu poinformował KAI sam prof. Chazan, który stracił stanowisko po tym, jak - powołując się na klauzulę sumienia - odmówił dokonania aborcji ciężko chorego dziecka."... Gość Niedzielny
cobra 2014-07-22 21:49:51
Dwie dziewczynki w wannie. Na to jedna:
- Ty ta twoja małpka ma już włosy.
- No i co. Ona już je banany.
Fibi 2014-07-22 21:46:13
r.:) Ja też wtedy nie myślę... :) myślę.. jak mi się okres spóźnia... :P
rys 2014-07-22 21:39:47
Fibi - w tym sloneczku wszystkie widac tylko nie wiadomo ktora zajdzie . I ktorego wybierze .
Teraz tak sie mlodzi bawia. Potem problem . Tylko nie mow ze w tedy o dzieciach mysla .
Fibi 2014-07-22 21:33:34
Cobra racja.. przerabiałam każdy temat.. :)
cobra 2014-07-22 21:31:44
Jak powstaje pomnik?
1. Mały model
2. Odlew
3. Obróbka dłutem
4. Gładzenie
5. Odsłonięcie
6. Przemówienie
7. Kolacja
Jak powstaje człowiek?
- Tak samo, tylko w odwrotnej kolejności.
Fibi 2014-07-22 21:29:16
Rys pewnie, tak samo z kobietą, bo wszystko widzisz.. w tym słoneczku.
Ale w ciemnościach też można, bardziej wyobraźnia działa...
rys 2014-07-22 21:23:09
Abeto - to cos takiego jak Twoj forumowy "przyjaciel".
cobra 2014-07-22 21:22:39
Patrz @fibi,jak to jest..jedni są załamani bo nie przychodzi,a inni z kolei bo znów jest...a marzy im się dzidziuś..:D
rys 2014-07-22 21:21:50
Fibi - najlepiej to wychodzi w sloneczku ,bo mozna sobie chlopa wybrac .
Fibi 2014-07-22 20:47:07
No, tak z tymi "ratami" ciężko czasem bywa... :P ale jaka radość,,. jak się pojawi.. :):)
ps
Coberka fajnego pucusia żeś zrobił.. :) takie Ci wychodzą.. :)
cobra 2014-07-22 20:29:10
Ewa w raju nie usłuchała zakazu Stwórcy i za namową węża zerwała jabłko z drzewa. Za ten czyn została wraz z Adamem wyrzucona za bramę raju. Na odchodne Ewa usłyszała głos z góry:
- Za ten czyn zapłacisz krwią!
Po kilku dniach Ewa natknęła się na tego samego węża, który ją namówił do zerwania jabłka i mówi:
- Przez Ciebie teraz będę musiała płacić krwią!
- Oj, nie marudź! - mówi wąż. - Wynegocjowałem Ci to w dogodnych miesięcznych ratach.
Abeto 2014-07-22 20:17:50
"Góralki torowe" aleś j.b.ą rysiu (o_o)
Fibi 2014-07-22 20:06:21
Rys _ jakie stare zasady. ? to nadal działa... Nie pasuje, to nie bierzesz....
Jak obydwoje uczestniczą.... to obydwoje biorą pełną odpowiedzialność, za swoje czyny. Nawet jeżeli ma to być "zabawa" . Owszem kobieta może kusić.. :) ale nic nie zrobi, jak on jej nie chce.... Facet jest tu decyzyjny...w 100% bo jak mu nie dygnie.. :):)
ps
Kobieta zawsze może.. a nie zawsze chce, a mężczyzna nie zawsze może,ale choć w myślach chce. :) trafiony :P
rys 2014-07-22 19:23:27
Fibi - to stare zasady . Malo kto je stosuje , bo zaczely te zasady wykorzystywac z pewnych regionow . Podlozyla sie i miala chlopa . Goralki torowe .
Fibi 2014-07-22 06:34:15
A,że tak z rana, to buziak >>.na Dzień dobry.Coby się dobrze pracowało.. :)

Rys- Ja nie mówię,żę wszystko wiedziałam.bo ja akurat takich lekcji nie miałam, Miałam religię na której mówiono dziewczyno/chłopaku szanuj swoją godność i ciało. W tej toalecie sam widzisz,ta dziewczyna była dobrze wyszkolona, a ja przy niej w tym wieku byłam ciemnogród. Wniosek jej wiedza była dobra , ale że chyba myślisz o jakimś symulatorze.. :) na tych lekcjach,
Nie tylko na lekcji religii,, ale mama cały cos mi godała, co byk poza ściany nie łaziyła,,a jak nazbiyrom. to bede bawić. :)Nie było mowy o żadnej aborcji.
W dużej mierze to jest zależne od rodziców, jak dziecko podchodzi do odpowiedzialności za swoje czyny, Zaczynasz to wiedz jakie są tego konsekwencje.. Nie ma że boli,... bierzesz na siebie całą odpowiedzialność, nawet gdyby ci się dziewczyna nie podobała..,ale dziecko będziesz chował... takie info dostał mój syn. A, nie udawać,że o niczym nie wiesz. kpw.. (trafiony) :)
sp Miłego dnia... gorącej.. kawusi, smacznego śniadanka..:*a ja idę nyny - do 11tej :P
rys 2014-07-22 04:58:00
Fibi - nie mow ze wszystko wiedzialas majac 15 lat . Nie podejzewam aby mama Ci tak doklanie wszystko opowiedziala .
ps. Nie sadzisz ze o tej toalecie ,to uwaga nie na miejscu ? Chyba ze tak podchodzisz do zycia .
toty 2014-07-22 00:10:13
Pewnie dziewczyna nie była świadoma, że to nie odrasta :) Ach ta nasza zacofana edukacja...
Fibi 2014-07-21 23:40:34
Znalazłam coś z tego postępu... :)
"...Jak donosi policja, do toalety udało się dwoje młodych ludzi (21 i 17 lat) Na nagraniu widać jak mężczyzna dominuje dziewczynę a następnie prosi ją aby zadowoliła go oralnie. A ta Ze strachu odgryzła chłopakowi penisa w Poznańskim klubie. "
Oj, biedny...:):)
ps
..Faktycznie jest to wynik braku lekcji z wychowania seksualnego nad którym tak Rys ubolewa :P
Tak na Dobranoc , ku przestrodze, do poduchy>>>:):)
Fibi 2014-07-21 22:23:26
ps 2 rys>>
Jak mo być juz tak bardzo świadomie, to zawse godoj ze teroz ide dziecysko robić, coby syćka wiedzieli.. :):) >> trafiony zatopiony...:P:*
Fibi 2014-07-21 22:18:28
Rys- .No, właśnie zgadzam się z Tobą, że chodzi o to, aby ludzie którym chodzi o władzę nad życiem ludzkim, nie decydowali kto ma żyć, a kto ma umrzeć.
Obecnie wszystko ku temu zmierza, aby ta machina zabijania się rozkręcała.. Wszystko tak jak mówisz, dla pieniędzy.
Życie ludzie jest nakazem, bo skoro powstało to musi istnieć. Inaczej świat zginie. To według Twojej , wypowiedzi są razem, bzykają się, ale jak się pojawi ciąża w nieodpowiednim momencie to aborcja, To tak jakby umyć się pod prysznicem i a piat na nowo. Jeżeli takie maja podejście do życia.. niech się wysterylizują.. a niech nikomu krzywdy nie robią.
Ps
Powiedz mi, jakie to według Ciebie jest świadome poczęcie.. ? Ty idąc z kobietą do łóżka nie jesteś świadom tego co robisz i jakie są tego konsekwencje.. ?
Nawet jeżeli chodzi o młodzież, to też jest tego świadoma,ale tak tylko się tłumaczą, ze wstydu. Ze ino na fotelu siedzieli, i nie wiedzą skąd to dziecko się wzięło.. :) głupie gadanie i tyle.
Ja nie miałam takich lekcji a wszetko umiem.. :P i kompa też nie było..
rys 2014-07-21 19:14:27
toty - jak wyglada nieswiadoma to juz wiemy . Zamiast religi w szkolach powinno byc wychowanie sexualne , lub swiadome poczecie czlowieka . Rozumiesz co to jest swiadomosc ?
toty 2014-07-21 17:53:12
Ciekawe jak ma wyglądać ta "świadoma decyzja", kiedy kobieta (zazwyczaj zdezorientowana) słucha "specjalisty", który twierdzi, że dziecko jest poważnie chore i namawia ją do aborcji. Znam kobiety, które były w takiej sytuacji, ale jednak zdecydowały się urodzić, a dzieci okazywały się zdrowe!
wiz wej a dyć 2014-07-21 15:06:55
Obecnie trwa oblężenie Zakopiańskiego Szpitala na Kamieńcu .Horror chorych ludzi tak starszych jak i dzieci próbujących dostać się do lekarza i specjalisty w Zakopanem jest nie lada problemem.
Porównując służbę zdrowia i jej organizację pracy,tą u nas a za Zachodnią ,Południową czy nawet z wieloma krajami Afrykańskimi , można tylko usiąść i płakać jak wiele dzieci ,które nie mogły zrozumieć dlaczego dzisiaj do zmiany opatrunku potrzebny jest lekarz specjalista ,ze skierowaniem od lekarza rodzinnego i aby się dostać do takiego specjalisty to potrzeba czekać 14 dni tj: 2-tygodnie .. Czy nie wystarczyłoby tylko to zaświadczenie ,które wydaje lekarz który zakłada pierwszy opatrunek czy gips i zgłoszenie się w wyznaczonym terminie przy pierwszej wizycie ????????
Sprawa numer @dwa która wymaga zdecydowanych zmian.

Praktycznie każdy z nas prędzej czy później zmaga się z jakąś dolegliwością , na każdy lek wydawana jest recepta . przeważnie lekarstw potrzebujemy na dłuższy okres czasu ....Czy tak trudno jest wprowadzić system aby nie potrzeba było iść za każdym razem do lekarza osobiście i zajmować czasu który mógłby być poświęcony dla naprawdę wymagających potrzeby udzielenia porady lekarskiej.... Sposób jest bardzo prosty ,pacjent wypisuje leki których mu brakło i wrzuca zapotrzebowanie do skrzynki w szpitalu....a lekarz wypisuje recepty po przyjęciu wszystkich pacjentów w danym dniu i przesyła do apteki najbliższej miejsca zamieszkania pacjenta
Po 48 godzinach pacjent odbiera potrzebujące medykamenty- lekarstwa w aptece .......

Zastanawiam się jak długo władze odpowiedzialne za transformacje służby zdrowia swoją nieudolność będą przerzucały na pacjenta ,który za swoje usługi płaci i chce tylko jednego być obsłużonym w ludzki sposób Jak jeszcze długo będzie się udawać i udawać , że nie ma problemu ,komu w naszej Ojczyźnie tak bardzo zależy aby gonić te bardzo umęczone osoby tam i z powrotem ,zaznaczam wiele z nich jest niepełnosprawnymi wymagającymi opieki opiekunów ...
uorcyk 2014-07-21 08:21:46
no to mamy porzoumienie :D
rys 2014-07-21 06:04:33
Fibi - swiat idzie do przodu i tego nie zatrzymasz .O to mi wlasnie chodzi co napisalas do Any . To ma byc swiadoma decyzja kazdej kobiety lub pary (o ile sa razem). Nikt nie ma prawa narzucac im jakichkolwiek zakazow lub nakazow . Zwlaszcza ludzie ktorych to nie dotyczy ,a chodzi im tylko o wladze lub pieniadze .
Fibi 2014-07-20 22:35:10
@ana Czasami Bóg, albo los jak wolisz, postawi kogoś na naszej drodze, który pomoże, lub doradzi, nieraz warto posłuchać. Wcale nie musisz się dostosować,ale przynajmniej wiesz, że jest inne wyjście.
ps
Działa w dwie strony, ja mam satysfakcję,... a ktoś poradę...
Fibi 2014-07-20 22:26:33
No jestem.. :)
Rys> to już jest wynik późniejszych relacji-rodzic>dziecko.>rodzic.
Równe dobrze tak samo może powiedzieć, chciane dziecko do rodzica, po co tak długo żyjesz,ile mam się tak z Tobą. męczyć.
Całe nasze Zycie jest trudne i nikt nie ma lekko. Nawet przychodząc na świat musisz się przebić przez ciasny kanał.a potem na dzień dobry dostajesz w du8pę.. :) aby oddech złapać. Potem to już kolejne zmagania. Nikt za nikogo życia nie przeżyje, każdy z nas musi to sam zrobić. Każdy z nas ma jakieś problemy z którymi się zmaga. przez całe życie.
A, przez nasze zło/grzech cierpią inni.bo nie ma grzechów, które moglibyśmy popełnić wyłącznie na swój prywatny rachunek.
Wystarczy, że będziemy się starać czynić prawdę i sprawiedliwość. Czasem bronić słabych i pocieszać upadłych na duchu zawsze, kiedy wymagają tego od Nas konkretne okoliczności. To, dobro do nas wróci.
ps Jeśli ty nie zapomnisz o mnie, to ja nie zapomnę o Tobie.
toty 2014-07-20 21:43:22
No to żeby nie była zbyt ogólnikowa i mówimy o tym konkretnym przypadku, to wróćmy do początku, czyli do kliniki, która wykonała ten - najwyraźniej nieudany -zabieg in vitro i nie wzięła za niego odpowiedzialności...
ana 2014-07-20 21:30:28
@Czadusiu.....nawigacji używam.....:D
uorcyk 2014-07-20 21:19:34
Mimo szacunku_ Pani Olu i reszta internautów- dyskusja była zbyt ogólnikowa, rowniez wada rozwojowa wadzie nie równa..

cyt: "Dziecko nie ma połowy głowy, ma mózg na wierzchu..."

- Gdyby pan profesor przyjechał teraz do mnie do kliniki i zobaczył to życie, które uratował, to chyba miałby trochę inne podejście. To jest dziecko, które nie ma połowy głowy, ma mózg na wierzchu, ma wiszącą gałkę oczną, ma rozszczep całej twarzy, nie ma mózgu w środku. I będzie umierało dzięki panu profesorowi jeszcze przez najbliższy miesiąc albo dwa. Bo ma zdrowe serce i zdrowe płuca. Będzie umierało, aż w końcu umrze z powodu jakiegoś zakażenia. A kobieta, która urodziła to dziecko - w związku z tym, że ten dzieciak miał głowę większą niż w ciąży donoszonej - musiała mieć zrobione cięcie cesarskie. To jest sukces pana prof. Chazana - opowiadał prof. Dębski.

I dalej: - Bardzo bym chciał, żeby Polska mogła zobaczyć, o czym my mówimy. Na razie mówimy o pewnego rodzaju ideologii. Natomiast pan prof. Chazan nie widział tego dziecka. Nie wie, jak to jest. Myślę, że ma niezbyt wielkie doświadczenie w zakresie diagnostyki ultrasonograficznej i po prostu podjął decyzję, która jest medycznie skandaliczna.

Cały tekst: wyborcza.
Alecz czad 2014-07-20 13:53:17
andziu, no jak to gdzie, na forum 24TP!!! Kpisz, czy o drogę pytasz?
ana 2014-07-20 10:51:01
@Czadowy.....a gdzie ja komu cosik narzucam???....to ty spryskujesz cuchnąca cieczą każdego, który jest odmiennych poglądów niż twoje... mało tego nawet doradców im przypisujesz....:D
uorcyk 2014-07-20 08:38:57
chcecie pomoc? to moze tym juz urodzonym: w Knurowie dajmy na to zyje skrzywdzone dziecko ... Jakies propozycje? Bo na MOPS to neiszczegolnie mozna liczyc, u nich w papierach jest Ok?
Alecz czad 2014-07-20 07:28:45
No pewnie, że ty tam nie lubisz nikomu doradzać. Tak, jak i odpowiadać na pytania. Za to narzucać, jak najbardziej
ana 2014-07-20 07:08:34
@Czadowy.....jakby ana pi3rdoliła....to by du.....m ruszała a z tego by nic dobrego nie wyszło....:D....jestem tam gdzie nie ma zasiegu często wiec nie mogę odpisac....
@Fibi...
" co do śmietnika to zawsze mogłaś poprosić o wydanie,, "......kobito!! ...o czym Ty piszesz.....żyłaś za komuny??....no i nie znalazłam się tam radosna uśmiechnięta jak pyza.....tylko NIE PRZYTOMNA !!..

"Jakoś nie mogę sie doczekać od tych Krzyczących odpowiedzi na moje pytanie:

Co Wy byście powiedzieli zgwałconej ,, wobec tego co się stało... i aby ją odwieść od aborcji...? "
No ja tam nie lubie nikomu doradzać....:D
rys 2014-07-20 06:59:41
Fibi - moze bys chciala od dziecka uslyszec - po cos mnie rodzila ,moglas mnie usunac , dlaczego ja mam sie teraz meczyc , itp
Alecz czad 2014-07-19 13:39:58
beciu, ty masz problemy sama z sobą. Ba nawet sunia ma problemy z tobą, co widać na załączonych obrazkach.
uorcyk 2014-07-19 12:57:09
zaczelo sie niewinnie, jeden kufelek z piwem, potem kolejny a teraz mamy problem z Leczacym zadem :P
Alecz czad 2014-07-19 12:26:33
Tak, smarkaczom podawano tylko płonące lody. Dorośli mogli sobie pozwolić na "kufelek" z piwskiem przy barze! Jednak głównie chodziłem tam na kawę, jedną z lepszych, jakie wtedy podawano na Krupówkach, no i na pogaduchy ze Zbyszkiem, rzecz jasna.
uorcyk 2014-07-19 09:41:29
rozkwit tej malenkiej to jakie lata 90 te bodajze ..
uorcyk 2014-07-19 09:40:43
"knajpa" to duzo powiedziane, pare stołow na zewnatzr a w srodku to jak wiekszy kiosk Ruchu :P
Fibi 2014-07-19 09:14:09
Ni to jednym słowem jetem wieśniara.. :D
Mama mnie krótko trzymała i nie mogłam się włóczyć po knajpach.
A ,chłopaki co się z nimi spotykałam.. :D to Kmicic,Europejska Orbis.Jędruś...:) Widocznie maleńka była za Maleńka.. :D Jeszcze kawiarnia zdaje się Pyszna, tam gdzie cefeTP.
ps
Miłego>>> nie mam czasu. RYs>>> :*później..
uorcyk 2014-07-19 09:00:49
@Fibi: szok, jak mozna nie wiedziec gdzie była Maleńka? Btw akurat nie bywałam w niej bo harowalam ale lokalizacja - znana :D
Abeto 2014-07-19 07:53:58
Ja tam chodziłem na płonące lody,widziałeś jak to wyglądało?Za to ty siedziałeś przy barze i kuflu z piwskiem.
rys 2014-07-19 07:21:53
Fibi - nie chcialem tego pisac ,wlasnie z Twoich powodow .aLE jak tak bardzo chcesz !
Chciala bys widziec swego oprawce codziennie ? Przezywac swoja tragedie ?
Alecz czad 2014-07-19 06:46:03
Oj Fibi, kto nie zna Maleńkiej, na Krupówkach, na przeciwko Poraju, pod byłym barem mlecznym, obecnym bankiem marki nie podam. Tam osobiście podawał i gości obsługiwał wspomniany przeze mnie szefo i właściciel, On nawet potrafił warszawiaków z lokalu na zbity pysk wyp...lić, jak się zachowywali grubiańsko, a co dopiero takiego wieśniaka abeto. Do dzisiaj ćwok jeden ma o to żal nieutulony, nawet do Olczanów!!!!
Fibi 2014-07-18 23:24:50
Panowie, O jakiej "Maleńkiej" mówicie.. :D gdzie to było/jest...
Fibi 2014-07-18 23:22:25
Rys >dlaczego uważasz,że to jest skazanie... Wiadomo ,że to ona podejmuje ostateczną decyzję,w takich przypadkach jest to trudne, ale zawsze można spróbować.. Tak mi się wydaje,że Ty uciekasz..., owszem kobieta ma swoje zdanie,ale decyzję o aborcji z reguły są podejmowane dlatego że facet.. zrzucał całą winę na kobietę.Osoba skryta ma trudniej,... bo jest sama w tej rozpaczy. Czasem może się wahać,.. ale nikt jej nie pomógł zrozumieć,że nie tędy droga. Jeżeli jest gadatliwa zawsze znajdzie jakąś powierniczkę, która może zapobiec, tej tragedii. Koleżanka raz wpadła z żonatym facetem, On gdy się dowiedział zażądał, aby usunęła, za namową koleżanek,nie podjęła takiej decyzji, . Urodziła bliźniaki i sama wychowuje.
Czasem warto podjąć temat. Sumienie i grzeszki mają się nijak, do tego, co chcemy powiedzieć!
Ps
Matka Cristiana Ronaldo też chciała aborcji,ale lekarz się nie zgodził.. i co .. :D :*
Alecz czad 2014-07-18 17:43:16
No widzisz miernoto, jak mało wiesz, a ciskasz się jak wesz na grzebieniu. Zbysiu nie żyje już dobrych naście lat, -miał raka- a ty tylko geoportale i aledrogo!
uorcyk 2014-07-18 10:58:34
czyli ... Ahoj przygodo, hulaj dusza- piekła nie ma..?
cobra 2014-07-18 10:45:48
@uorcyk.... Tam,gdzie warto jest dotrzeć,nie ma dróg na skróty...:D
uorcyk 2014-07-18 10:20:31
@fIBI:byłam kiedys w takiej sytuacji, kiedy dziewczyna puszczona kantem ( oboje byli ultrakatoliccy, w ruchach etc) staneła przed takim wyborem ale nie mam zamiaru opowiadac o jej decyzji .. Btw, On ja puscił w trąbę wyjezdzajac w paroletni rejs "życia" , wiedzial o poczeciu oraz ciąży a mimo to spuscił do "kibla" problem ...
uorcyk 2014-07-18 10:16:53
@fIBI: oczywiscie ze nie to było celem wpisu p Oli ale przypadkiem rozbudziła poczucie winy i jednych a u drugich przywołała wspomnienia, te z głebi zakamraków duszy ; natomiast w odniesieniu do Koniczyny nadal twierdze ze jej reakcja jest przesadzona i widac, ze nie moze sobie z tym problemem poradzić .. tyle :D
Abeto 2014-07-18 09:55:34
To umarł założyciel Maleńkiej,nie wiedziałem.Też tam bywałem na początku i to pewnie stamtąd cię nie lubię ,lecz zadem.
Alecz czad 2014-07-18 09:35:35
rysiu, w maleńkiej to ja bywałem nader często, jak byłem piękny i młody. Jak jeszcze żył ś.p. Zbysiu Sarzała. Ale kiedy to było.....
rys 2014-07-18 05:10:33
Fibi - jednak twierdzisz ze zgwalcona kobiete trzeba skazac .
To jest jej sprawa co zrobi . Nikt nie ma prawa za nia decydowac . Czyzbys uwarzal ze kobieta to jest cos gorszego ? Nie moze miec wlasnego zdania?
ps. Po Twojemu . Bog dal Ci rozum i prawo decydowania (skoro masz taka mozliwosc to korzystaj z niego i pilnuj wlasnego sumienia ).
rys 2014-07-18 05:02:17
czad - jakos w Malenkiej inaczej gadasz . Przeciez czesto tam jestes . Boisz sie mlodzierzy?
Alecz czad 2014-07-17 23:33:00
ana teraz to tak jak blumsztajn. Pi3rdoli, nie rodzi. No tego, nie odpisuje!! Czeka na wytyczne z (od) czerskiej.
Fibi 2014-07-17 23:26:06
Jakoś nie mogę sie doczekać od tych Krzyczących odpowiedzi na moje pytanie:

Co Wy byście powiedzieli zgwałconej ,, wobec tego co się stało... i aby ją odwieść od aborcji...? Albo dziewczynie w ciąży,{znajomej] która chce aborcji.. Jaka by była wasza postawa, Pozwolilibyście na to..? czekam... ana, uorcyk, witacki i reszta... los tego dziecka leży w waszych rękach...
Fibi 2014-07-17 23:15:03
@ana>> co do śmietnika to zawsze mogłaś poprosić o wydanie,, [16 tydz, to wielkość dłoni...] dla nich "śmiecia" a dla matki dziecka. Gdybyś o tym wcześniej oczywiście wiedziała,że jest taka możliwość, ale dawniej nie było takiej świadomości, Obecnie jest taka możliwość, jeżeli następuje poronienie czy martwy płód..możesz poprosić o wydanie..i można go pochować samemu w rodzinnym grobie. Jeżeli dziecko większe, to może mieć swój grób. Wiadomo ,że po aborcji tylko śmietnik.
Co do wyrzutów sumienia po aborcji,to na pewno są .. ale jeżeli jest to pierwsza ciąża i usunięta, bardzo często się zdarza, że ostatnia..
toty 2014-07-17 23:14:15
ana@ - do wcześniejszego komentarza - wydaje mi się, że wielu (mam nadzieję większości) nie chodzi o zaglądanie w sumienia kobiet, które podjęły decyzję o aborcji, bo nikt do tego oczywiście nie ma prawa. Ja np. uważam, że nie można pozwolić, aby głosy np. Nowickiej czy Bratkowskiej - dla których aborcja to prawie antykoncepcja - stały się dominującymi. Nie chcę, żeby np. młoda, zagubiona dziewczyna słyszała jedynie, że w brzuchu (który jest jej własnością, więc to co w nim też) nosi tylko "zlepek komórek". Że owszem, może zdecydować się na urodzenie dziecka, ale gdzieś w tle i tak sączy się: "aborcja jest jednak najlepszym rozwiązaniem, bo dziecko to problem, a nawet wróg".
Fibi 2014-07-17 22:58:08
Uorcyk moim zdaniem Ola nie chciała na nowo wzbudzić poczucia winy u tych, co dopuściły się aborcji. Tylko chciała wyrazić swój bunt, że każdy ma prawo do życia,, od momentu poczęcia! Nie nam decydować, kto ma się urodzić a kto nie!! Jeżeli ktoś jest innego zdania niech panuje nad swoim popędem . bo wtedy ma możliwości zapobiegawcze. Wiadomo,że aborcji nie da się wyeliminować,ale należy uświadamiać i wskazywać,że można inaczej ..rozwiązać ten "problem".
Deklaracja Wiary- pomysł Profesor Wandy Półtawskiej - wywołała takie oburzenie,ponieważ mniej ludzi chorych ,kalekich, mniejsze koszty dla Państwa.. ten punkt Deklaracji chyba najbardziej rozwścieczył...
2. UZNAJĘ, iż ciało ludzkie i życie, będąc darem Boga, jest święte i nietykalne:
- ciało podlega prawom natury, ale naturę stworzył Stwórca,
- moment poczęcia człowieka i zejścia z tego świata zależy wyłącznie od decyzji Boga.
Jeżeli decyzję taką podejmuje człowiek, to gwałci nie tylko podstawowe przykazania Dekalogu, popełniając czyny takie jak aborcja, antykoncepcja, sztuczne zapłodnienie, eutanazja, ale poprzez zapłodnienie in vitro odrzuca samego Stwórcę."
Alecz czad 2014-07-17 19:27:05
ana, ty to tak na poważnie z tymi plemnikami i brakiem pamięci, czy se w balona lecisz? Pytam, bo nie wiem, jak ci odpowiedzieć.
Rys, "my" i "wy" godajom tyz barz starzy górole z dziada, pradziada. No, ale to nie tobie niedojdo decydować, czyj jestem, więc wybacz, komuchu wielbiący świerczewskiego i jaruzlea. Co, też towarzyszu macie problemy z pamięcią, jak ana?
rys 2014-07-17 18:40:06
czad - wlasnie mi wytlumaczyles . Wiesz kto mowil "my" "wy" -ja jeszcze pamietam . U nas sie tez tak mowi ., ale ty nie jestes nasz wiec wybacz !
ana 2014-07-17 15:13:12
@Czad... Plemnik daje głos w kwestii wyboru???...ja tam nie pamietam żebym wtedy cus mówiła .....DD
Alecz czad 2014-07-17 13:51:49
rys -ależ ja przecież mówię za siebie. Toż to ty nie wiesz że ja, to wszyscy na tym forum i jeszcze kilku polskich polityków?
Ps, zastanawiam się cóż takiego powoduje, że czerska bezustannie posuwa się do niekoniecznie drobnych (końskich) złośliwości na blogach i w życiu codziennym wobec fiakrów i górali? Niespełnienie z jakimś ogierem, że nie może sobie poradzić z traumą i się wyładowuje na nich .To chyba sie nazywa przeniesienie czy jakoś tak. Nie wiem, czy oni ci wybacza i to i tamto.
Ps2, ana -prawo wyboru ma również dziecko. Skoro ma go pies i koń, więc tym bardziej dziecko!!!!
cobra 2014-07-17 13:20:35
@uorcyk,a jesteś pewna że tego nie uczynił..?
uorcyk 2014-07-17 12:56:19
to jak juz chce jakas pokute: niech aj odda biedny to czego sie dorobił na "usuwaniu" :)
cobra 2014-07-17 12:48:42
Nie wiadomo..może i tak być..tylko czasem może już po czymś takim ,pomimo chcenia ,organizm powie nie...
ana 2014-07-17 11:26:54
Idąc takim tokiem rozumowania to można by powiedzieć, ze kobieta która usunęła naprawi swój błąd i urodzi potem pięcioro, siedmioro albo i drużyne piłkarska .... ot... takie zadośćuczynienie.....naprawienie błędu ...
cobra 2014-07-17 10:20:52
Właśnie ten lekarz wie że czynił zło...teraz chce to naprawić! To jest normalne u człowieka który posiada sumienie! Tak samo jak rodzic który popełniał błędy w młodości,nie miał by prawa pouczać swoich dzieci..?
ana 2014-07-17 09:47:10
A ja znam takie które nagminnie usuwały ciąże ...nawet przez myśl im nie przeszło by mieć jakieś wyrzuty sumienia.... myśle ze w obecnych latach by wyjechały za granice i tam dokonały aborcji bez żadnych skrupułów ....i powiem na koniec żeby było jasne @ Toty, Fibi,Koniczyna......ja straciłam pierwsze dziecko w czwartym miesiącu ciąży .... nie ma dnia żebym nie myślała ze gdzieś rzucili GO w śmieci :(((((....dlatego niech żaden profesor nie robi z siebie świętego bo nie jeden zapelnil śmietnik takimi dziećmi .... i skoro on ma teraz prawo wyboru to niech nie odbiera go kobietom o jakich jest ostatnio mowa.....takie samo jej sumienie jak i jego.... chociaż nie wiem czyje jest bardzie obciążone ..........
uorcyk 2014-07-16 20:30:24
@Koni: bo twoja reakcja na ten wpis jest nieadekwatna...
uorcyk 2014-07-16 20:24:47
Uwazam, że na kims , kto mógl zdecydowac się w przeszlosci na aborcję ,wyznanie pani Oli w tym wpisie musiało zrobic piorunujace wrazenie a takze wzmóc na nowo poczucie winy u niedoszłej Matki takiego dziecka ...

o/t moim zdaniem to nie zwierzenia osob trzecich ale doswiadczenia wlasne Koniczyny powodują ze posuwa sie do drobnych ( slimaczych) złosliwosci na blogach :Nie przezyta "żałoba" , skrajne emocje i stałe poczucie winy ....
Nie moze sobie poradzic z traumą i sie wyładowuje na innych .To chyba sie nazywa przeniesienie czy jakos tak ( pani Ola bedzie psychologiem to nam to lepiej objasni).

I żeby nie było - to co teraz napisałam to nie jest złosliwosc pod jej adresem...
Ba, nawet nie mam o to żalu, tylko juz zaprzestań tych dziecinnych akcji odwetowych , Okay?
A jak ci to pomoze to JA CI WYBACZAM "tamto" ...
rys 2014-07-16 19:53:26
czad - mow za siebie
Alecz czad 2014-07-16 19:06:18
a my tobie też tylko tyle, rys...
rys 2014-07-16 18:28:21
koniczyna - moge tylko wspolczuc p . ofiarom .
cobra 2014-07-16 18:08:34
Grayson James Walker Film..YouTube.. Grayson James Walker urodził się z bezmózgowiem, żył tylko kilka godzin. Jego najbliżsi nigdy nie pomyśleli o tym, by go zabić. Sprawili, by jego pierwsze i ostatnie godziny życia były przepełnione miłością.
koniczyna 2014-07-16 17:33:43
Przypomnę tutaj coś, co już kiedyś pisałam na forach TP.
Miałam kilka razy sposobność rozmawiać z osobami, które niegdyś poddały się zabiegowi aborcji.
Obdarzyły mnie swoim zaufaniem i opowiedziały o tym.
W każdym słowie przebijał się niezatarty żal (nie śmiem nazwać tego wyrzutami sumienia)
I mamy świadectwo Fibi, wspaniale świadectwo.
Dzięki swojej decyzji i woli boskiej Fibi uniknęła obciążenia pamięci i sumienia (wybaczcie, nie znajduję odpowiednich słów)
Dzięki swojej decyzji Rodzice pani Aleksandry mają wspaniałą córę.
serdecznie pozdrawiam
toty 2014-07-16 00:24:34
@Fibi, co tu jeszcze komentować - w pełni się z Tobą zgadzam i dziękuję za świadectwo. Takie głosy jak pani Oli i Twój są najważniejsze w tej sprawie, bo temat dotyczy Was bezpośrednio, choć niestety nie dla wszystkich są brane pod uwagę. A nagonka na dr Chazana to - tak jak piszesz - nie jest przypadkowa akcja, a grubsza sprawa, choć pewnie nie odszkodowanie jest tu najważniejsze...
Fibi 2014-07-15 23:39:51
Uorcyk
Tu nie chodzi o odkrywanie,, czasem trzeba dać świadectwo, aby to co się dzieje było wiarygodne, Ola To zrobiła, zaświadczyła swoim istnieniem,że jednak nauka się myli. A,Mama jej okazała się dzielną kobietą, która się nie załamała i nie uległa presji.. Jeżeli komuś to pomoże zrozumieć..a może i da siłę.. to może uratuje się choć jedno z ludzkich istnień. Brawo Ola..!!!

Takie pieprzenie w mediach..,co to jej prof Chazan odmówił aborcji..że naraził ją na dodatkowy stres i takie tam...Uważam,że tylko się przysłużył tej kobiecie, bo będzie miała spokojne sumienie. Cała ta nagonka.. to aby kasę wyciągnąć i wymusić. prawo do zabijania..." zamach na cywilizację.. Do tego celu tylko wykorzystują tą kobietę, co może się źle odbić na jej psychice.
ps
Nie bądźcie tak cicho! komentujcie..to bardzo ważne... Koni tak się burzyłaś a tu ..nic..
uorcyk 2014-07-15 20:55:33
do zaś; faktycznie na forum nie ma co sie tak bardzo odkrywać...
Fibi 2014-07-15 20:32:30
narka bo chyba.. za bardzo to osobistye było sorry do zaś
Fibi 2014-07-15 20:30:10
Tak samo Ty sprzątasz po psie jak Ci sra i rzyga,, a mogłabyś go uśpić.. tak ja to widzę, bo też bym nie dała rady.. tak się nim opiekować..
ps
Jak chcesz wiedzieć (dawne dzieje) to Pan Bóg mi zaoszczędził takiego trudu.. nie usunęłam a po śmierci... rozpaczałam jak cholera.. kpw.. Uśmiecham się wierzgam nogami i patrzę ze spokojem na swoją twarz do lustra..Czasem wspomnę ile by miał teraz lat..:( Znam też rodziny, które zmagają się z tym problemem, nie jest to łatwe, ale po stracie uwierz mi, rozpacz jest taka sama, jak przy zdrowym.
uorcyk 2014-07-15 20:17:21
eee, ana to stawia żagle albo pały na zawołanie, jak nauczycielki :D
Fibi 2014-07-15 20:11:57
@ana Przecież viagra to środek leczniczy poprawiających ukrwienie narządów płciowych, to jak może być piętnowany, poza tym zażywa się go chyba sporadycznie.. ? :) w danym momencie.. :P
Natomiast środki antykoncepcyjne, kobiety zażywają latami.. ma on na celu zatrzymanie owulacji. i tego KK zakazuje.. ale jako środek leczniczy w kuracji hormonalnej jest dozwolony.. Kobieta wie w jakim celu go używa..
ps
Reszta zależy od kobiety.. Jak byś pedziała.. :) co Ty nie potrafis łozrusać .. :P :D:D
uorcyk 2014-07-15 20:06:22
@Fibi:
moja koleznka z podstawowki, Ewa ma dziecko niepelnosprawne i powiadam ci, ze nie jest jej lekko . Bida z nedzą, znikad pomocy... A wam wszystkim tak poruszonym - w szczegolnosci tzw @Koniczynie- proponuje zgloszenie sie do wolontariatu na Kamieniec, gdzie wyjatkwoi ludzie stworzyli dla niepelnosprawnych umyslowo swoich dzieci miejsce do zycia, kiedy ich juz im zabraknie; bo dopuki zyja Rodzice to jeszcze to wszystko sie zatrybia, jak ich zabraknie to jest DPS, wiazanie i leki otumaniajace i posrane pampersy ...z NFZ
uorcyk 2014-07-15 20:01:43
@Fibi: mysle ze Ola jest bytem na tyle niezaleznym i silnym ze sie z Pimpusiami nie musi zmagać; dzisiaj nawet na trwam była ciekawa dyskusja: zadzwonil ojciec /dziadek wnuka ktorego corka wlasnie usuneła ciążę ( 2) w Australii gdzie mieszka i ma juz jedno dziecko z ciezkim uszkodzeniem genetycznym ( opieka calodobowa, karmienie dojelitowe ale ogromna pomoc panstwa, urzadzenia , podnosniki etc). Z łzami mowil ze nie moze jej potepic bo widzi na skypie jak "zyje" jego wnuk i ze z drugim , z gorszym zestawem genow by sobie juz nie poradzili..

Coz, nie kazdy z nas zostanie swietym - ba, sama nie wiesz jak bys sie zachowywala obarczona takim ciezarem w naszych realich ai czy bys nie wymiekła. Powiem ci ze jezdzilam kiedys na nauczanie indywidulane do chlopaka chorego na raka ktorym opiekowal sie tylko ojciec bo matka odeszla- nie umiala sobie poradzic z ta traumą.. latwo decydowac gdy problem dotyczy innych "pimpusiów" ...
uorcyk 2014-07-15 19:56:18
nie, oburzyła mnie beztroska tej Pani od Pimpusia ...
Fibi 2014-07-15 19:50:23
Uorcyk czytając Twój wpis o Pimpusiu.. nasunęła mi się taka refleksja. Porównując to Twoje zmaganie powiem nawet poświecenie z tym psem, W sumie z kaleką, bo tak go trzeba nazwać.. oburzyło Cię jak ktoś powiedział, abyś się go pozbyła...może uśpiła. Poczułaś złość,... pomyśl teraz, co czuje matka jak jej sugerują aborcję..., bo to nie ma sensu.. bo to najlepsze wyjście. Czujesz teraz, o co w tym wszystkim chodzi..? Co nam chciała Ola przekazać.. A, z takim "Pimpusiem" Ola się zmaga...
Alecz czad 2014-07-15 17:40:06
Rys, najmocniej przepraszam, że i tym razem w swoich wywodach pominąłem ciebie, jako wybitnego eksperta historycznego, i nie skonsultowałem z tobą moich poglądów, stąd tyle bredni w nich zawartych. Istotnie, skąd mogłem wiedzieć, czy ci na rampach byli anty albo nie? W rzeczy samej masz rację. Przecież wiadomo że nie byli anty, skoro stali tam poubierani w sutanny i habity, w rękach zaś trzymali różańce i kropidła. To tylko zakłamana historia rodem z Watykanu ogłupia nas, katoli, przedstawiając ich w mundurach SS, z karabinami i pejczami!
Jak powszechnie też wiadomo, to nie Hitler, a Ribbentrop zawarł pakt z Eugenio Marią Giovannim Pacellim, który potem, już jako Pius XII, zerwał i razem z polskim klerem napadł na Niemcy, państwo nawołujące do utrzymania pokoju w europie i na świecie. Nawet po tej zdradzieckiej, podstępnej i haniebnej agresji, Hitler zachował zimną krew i nigdy żadnego duchownego nie umieścil w obozie koncentracyjnym. Nie mógł tego zrobić, bo jak powszechnie wiadomo, obozy były POLSKIE! Dziś kolejna rocznica Bitwy pod Grunwaldem. Jusz siem pogubiłę, kto skim i o co sie wtedy lał. Komu wierzyć???
Ps, rys, szukam ksionszki do historji dla moich pociech na nadchodzący rok szkolny. Tylko takich prawdziwych, wiesz, napisanych przez autorów konsultujących z tobą nasze, i nie tylko nasze dzieje
ana 2014-07-15 17:35:41
Widzę,ze Totemu to trza językiem naszych podsluchanych polityków ...to bedzie wtedy aż nadto precyzyjnie....DD
ana 2014-07-15 17:10:11
Góral przyprowadził swoja żonę będącą w ciąży na badania okresowe.
Lekarz zbadał gaździnę, przyjął honorarium, pożegnał.
Do gabinetu wchodzi mąż i pyta o zdrowie żony.
Lekarz odpowiada:
- No cóż, u waszej żony jest ciąża pozamaciczna.
Chłop zbladł i nerwowo sięga po portfel.
- Nie trzeba gazdo, żona już płaciła.
- Panie doktorze, macie tu 100 tysięcy i nie mówcie nikomu, że pozamaciczna, bo jeszcze chłopy mnie wyśmieją, żem nie trafił tam, gdzie trzeba.
toty 2014-07-15 17:09:20
Cóż, do mnie trza mówić precyzyjnie :) Boję się odnieść do ostatniego wpisu any, bo może znowu źle zrozumiałem.
ana 2014-07-15 16:52:08
@Toty.... o jakim wniebowstapieniu ... Uorcyk już napisał o co mi chodziło ... jedyne co mnie zastanawia to to, ze jeszcze nigdy nie słyszałam żeby ksiądz z ambony nie pokrzykiwał "nie zryjta tego chłopy bo jakiego Pan wam dał z takim sie trza pogodzić ....nic na sile " ....ale nasze tabletki im solą w oku...DD
toty 2014-07-15 16:22:53
Eee, to że viagra to biznes, to wiem przecież...
uorcyk 2014-07-15 16:10:45
Viagra, nie wiara Toty :D
toty 2014-07-15 16:01:18
@ana - piszesz tak, że trochę ciężko Cię zrozumieć, ale domyślam się, że chodzi Ci o to, że wiara to też biznes - spodziewałem się, że jeśli odpowiesz, to w tym klimacie :) I niewątpliwie dla niektórych jednostek jest to jakiś biznes. Niemniej jeśli masz takie naiwne wyobrażenie o wniebowstąpieniu, to nie dziwi mnie, że w Kościele nie widzisz nic więcej.
A ja, dzięki Bogu, martwić się nie mam czym, czego i Tobie życzę.
ana 2014-07-15 15:34:28
@toty.....ana wie lepiej jak toty myśli .... a co do tego biznesu....tak samo sie ma on do tabletek co to po nich "taki jeden" ma ku gorze sie unieść niczym rakieta... tylko ze nie "to "a serca wam "stawaja" i niech tym sie Toty pomartwi....:DD
toty 2014-07-15 14:33:40
*ups :) "dodatkiem motywującym"
toty 2014-07-15 14:22:13
@Fibi - dokładnie - dziś zupełnie ignoruje się fakt, że współżycie seksualne służy przede wszystkim prokreacji (to oczywisty fakt naukowy, a nie religijny). Przyjemność jest jedynie "dodatkiem motywacyjnym". Współcześni ludzie często myślą, że to seks jest celem, a dziecko niestety "efektem ubocznym".
Z antykoncepcją też masz rację. Biedna ana myśli, że nauka lepiej rozwiązuje problemy od "zacofanego" Kościoła, a nie wie, że za współczesną nauką stoją biznesy, które mają gdzieś zdrowie kobiet. I niestety jeszcze nie wie, że jej drugie dziecko jest czymś o wiele lepszym, niż kariera (o ile by ją zrobiła).
ana 2014-07-15 12:50:39
@Fibi....przez ten kalendarz to ja mam dwoje a nie jedno....widocznie grudzień z lutym mi sie pomylił .....i nie nogi tylko ręce rozkladalam...szlak trafił moja karierę zawodowa...powiedz to kobitkom po 50tce...no cheba Cie pogięło ....:D
Fibi 2014-07-15 12:24:32
Gdyby ludzie tak jak zwierzęta korzystali z tego narządu... tylko do prokreacji nie byłoby tyle problemów.. Ale Natura tak to sprytnie stworzyła ,że oprócz przedłużenia gatunku, człowiek ma jeszcze z tego przyjemność..:):) Teraz najpierw chce korzystać.. potem prokreacja... ...a zegar tyka..
ps
No zeby rozlużnić, teroz ide do gwołtu>>>> :* przontać.. :)
Miłego>>>> :*
koniczyna 2014-07-15 12:00:35
naprotechnologia jest szansą dla ok 40 % par u których stwierdzono bezpłodność.
Jest o wiele skuteczniejszą metodą od in vitro (biorąc pod uwagę statystykę par, które poddano obu procedurom)
Naprotechnologia jest metodą naturalną, nie jest związana z jakimikolwiek działaniami eugenicznymi - nie dochodzi do zamrażania bądź eliminacji nie wykorzystanych zarodków.
koniczyna 2014-07-15 11:52:09
naprotechnologia
Fibi 2014-07-15 11:31:23
Uorcyk aleś się tera popisała wiedzą!.. Ktoś normalny nie gwałci!... tylko szuka seksu u tej co jest gotowa, do tego..
Klara 2014-07-15 11:27:27
Fragment pewnego artykułu...
"...1 lipca 2014 minął rok od wprowadzenia rządowego projektu dofinansowywania in vitro z budżetu. Z raportu wynika że z zarejestrowanych 11789 par, do programu zakwalifikowano 8685. W trakcie „leczenia” jest 7939 par, wśród których jest 2559 ciąż. Jak na razie w ramach programu urodziło się tylko 214 dzieci. Co z pozostałymi? Ile z nich z ciężkimi wadami niedorozwojowymi nie przetrwało ciąży?

Z pieniędzy podatników wydano na dofinansowanie in vitro 72.4 mln zł, czyli ciąża każdej pary kosztowała budżet prawie 28 tys. zł. Jak widać system sprawdza się świetnie – publiczne pieniądze trafiają na konta prywatnych klinik a rządowy program nagania im klientów. Największy beneficjent z grona kilkunastu klinik otrzymał od resortu zdrowia ponad 17 mln złotych. Wszystko odbywa się w świetle prawa, które wprowadziła samowładnie wąska grupka zainteresowanych. Biznes się kręci..."
Po raz kolejny napiszę, że żyjemy w katolickim kraju, ale "reprezentuje nas" mniejszość jeśli chodzi o wiarę!!

Pytanie do cyklisty:
dobrze się bawisz, żartując z gwałtu??
Fibi 2014-07-15 11:26:42
Ana>. kalendarzyk małżeński...:P na poduchę i się nogi rozkłada.. Do starości... :P

A, nie żreć od 15 tego roku życia tabletki, Za dwadzieścia lat jak się chce mieć dziecko. to trzeba kilka lat detoksu..Jak jeszcze po drodze nie przytrafiła się aborcja..
Czas niestety nieubłaganie mija.. i okazuje się, że się Nie da... Wtedy lament .. bo ja chcę dziecko.. zaczyna się jazda po lekarzach.. Tak działa ta "maszyna"...
uorcyk 2014-07-15 11:16:01
zadaj to pytanie temu co gwałci??
Fibi 2014-07-15 11:14:22
Rys>> Co do ludzi dotkniętym tym problemem, te osoby same jakoś dają sygnał do rozmowy..Szukąjąc w ten sposób akceptacji...
Co do rozmowy np. ze zgwałconą/kobietą to zależy o co chcesz zapytać i jaką przedstawisz sugestie...
Teraz odwrócę pytanie do Ciebie i innych>>>> Co Wy byście powiedzieli zgwałconej dziewczynie ,, wobec tego co się stało... i aby ją odwieść od aborcji...?

Nie skazywać jej na jeszcze większe cierpienie, bo nie dość ,że sama została brutalnie skrzywdzona i cierpi z tego powodu... Teraz sama zada ból/śmierć niewinnej temu istocie..
Czy ktoś z Was wziąłby na siebie taką odpowiedzialność.. ?
ana 2014-07-15 10:49:45
Przez tych nawiedzonych sumieniem od gumek, sprezynek, tabletek to człowiek przedwcześnie warsztat musi zamknąć i na strych wynieść ....od czasu do czasu dopina i to pod wielkim stresem.....:D
ana 2014-07-15 10:43:26
W sumie jagodowe pole to miejsce miłych wspomnień moze byc.... moze w przydrożnym rowie porośniętym ostami i pokrzywami....i żeby cycochy jej związał w iks ....a potem niech sie uda do onego profesora żeby miał czuwanie by nie poroniła ....
cyklista 2014-07-15 10:39:29
Beaciu spoko, Twój rocznik w tych sprawach już przeniesiono do rezerwy.
uorcyk 2014-07-15 10:22:26
obok malinowego chrusniaka :D
cyklista 2014-07-15 10:13:54
Fibcia pewnie bardzo chętnie, tylko nie wie gdzie ten jagodowy las.
ana 2014-07-15 09:48:24
A po co ma rozmawiać....niech sama się podda takiemu doświadczeniu....ciekawe co zrobi jak ją zgwałci jakiś zwyrodniały recydywista w lesie na jagodach.....
rys 2014-07-15 06:11:18
Fibi - porozmawiaj z tymi ludzmi . Calkiem prywatnie . Musisz tylko zdobyc ich zaufanie .
Porozmawiaj z kobietami zgwalconymi co o tym mysla . Tylko nie mow ze zgwalcona -znaczy skazana .
rys 2014-07-15 06:05:39
czad - skad wiesz ze ci na rampach byli anty albo nie ? Przeciez Hitler mial uklad z Watykanem . Ciekaw jestes jaki ? Poszukaj .
toty 2014-07-15 02:12:07
Oczywiście nie chodziło mi o to, że w Kościele są tylko tacy ludzie o jakich napisałem - wierzący też są obecni :)
toty 2014-07-15 01:56:25
Dobrze wiesz, że w Polsce katolicyzm był i jest na tyle rozpowszechniony, że z różnych względów, byli i są w nim ludzie, którzy niespecjalnie przejmują się nauką Kościoła, bądź jej nie rozumieją (nie wspominając już o wątpiących). Sama być może jesteś ochrzczona, więc wiesz jak to wygląda i zdajesz sobie sprawę, że i Ty pewnie jesteś wliczona w te ok. 90%.
toty 2014-07-15 01:29:57
@uorcyk - wątpię, żebyś cieszyła się szczerze. Dziwi mnie Twój infantylny wywód. Ja też mogę uogólnić i wrzucić Cię do jednego worka z różnej maści "miłośnikami zwierząt", wśród których są i tacy, którzy np. prowadzą schroniska, ale jednocześnie maltretują i głodzą te stworzenia. No, czemu tacy jesteście? I po co te zakazy znęcania się nad zwierzętami, skoro kochacie zwierzęta?
uorcyk 2014-07-15 01:06:28
a ja sie ciesze Fibciu ze w katolickim kraju tak wiele ludzi jest przeciwko aborcji. Tylko z drugiej strony: skad tak wiele nielegalnych dzisiaj zabiegów dokonuje sie w Polsce i za granicami ??
Skoro jestescie jako katolicy przeciw to dobrze. Szczególnie ze to sprawa moralnosci, sumienia i zasad. Tylko po co te zakazy ? na wszelki wypadek zapewne, czyz nie?
Fibi 2014-07-14 22:23:29
Nie wiem na ile macie, takie poglądy ,ale takie stanowisko tu reprezentujecie, dlatego się "imiennie" do tego odniosę..

Rys.>.." nie wypowiadają się ludzie, których to bezpośrednio dotyczy"... pytam się skąd wiesz.. ? a może są tu ludzie których to jednak dotyczy!!!! albo dotyczyło...może w tej chwili już nie... bo los tak zdecydował.
Jeżeli ktoś nie ma pojęcia o czym mówi, to lepiej niech się nie wypowiada...
Co do ilości dzieci.. czasem czym więcej dzieci w rodzinie to są lepiej wykształcone i
,wychowane, niż jedynaki.. !!! Nie będę tu mnożyć przykład Jeszce słówko do
ps
Edi>>> Pomyśl który widok lepszy.. ?:1-- Dziecka które rodzisz mając świadomość,(pomijając wygląd) albo i nie, że zaraz umrze,, ale możesz go ochrzcić(zależy od wiary) i pochować... Wtedy nawet jego wygląd, nie jest taki straszny.

2-- Czy Twoje dziecko ląduje w misce.., osobno noga, rozszarpana głowa, część ręki... itd wszystko zakrwawione... ląduje do śmietnika..

Który wariant wybierasz/cie.. ?Jako ojciec/matka tego dziecka... ? A może Wszyscy wybierajcie.? zróbcie symulację, bo dobrze się mówi, krzyczy, decyduje i jak cię to bezpośrednio nie dotyczy...

Dziwne to czasem,że najwięcej oburzają się tacy i maja najwięcej do powiedzenia, Ci co dzieci nie mają,..albo chcą zagłuszyć swoje sumienie, ze to co się zrobiło było
słuszne.. albo tacy którzy mają w tym interes... To tyle, aż tyle.
cobra 2014-07-14 21:59:29
Logika abortofilów,rozszarpać dziecko na żywo,żeby nie cierpiało...
Alecz czad 2014-07-14 21:36:08
uorcyk, właśnie, nie każdy jest bohaterem, nie każdy jest gotów do ekstremalnych poświęceń, jak chociażby prof. Chazan, w imieniu bezbronnego płodu. Ciekawe, że z taką zapalczywością i zaciekłością bronisz praw zwierząt -które rzekomo nie mogą się same obronić, a z taką łatwością przychodzi szastanie śmiercią nienarodzonego, bezradnego życia, jakim jest płód.
qaz 2014-07-14 21:30:08
@toty - pkt widzenia zależy od pkt siedzenia. Pisałem - eutanazja z punktu widzenia budżetu to ciekawa propozycja, prawnie niedopuszczalna (jeszcze ?), moralnie naganna. @uorcyk potępi np. ostrogi dla konia, bo to jej pkt widzenia. Zresztą dziś Cejrowski tłumaczył po co i dlaczego (Meksyk) , ale pewnie nie przekonał :P:P:P:P
Alecz czad 2014-07-14 21:27:56
Kolejny raz lewacto udowodniło mi, że to oni są nazistami, chociaż to nas, "katoprawicę" nazywają faszystami. Jeśli tak jest, jak sami mówią, to dlaczego decydują za kogoś o jego prawie do życia, bądź śmierci??? Czyż nie tak robili antyklerykalni lekarze w czapkach z trupia główką na rampie Auschwitz i innych obozów? I kto tu jest nazistą, rysiu????
Ps, Dawid Zapisek, 14-latek, nieuleczalnie chory na rdzeniowy zanik mięśni też powinien być zabity przez matkę , bo i po co czekać na naturalną śmierć, skoro i tak wiadomo, że nie przeżyje, jak ów płód, który nie może się sam obronić, prawda Edi???
toty 2014-07-14 21:08:08
@uorcyk - myślałem, że masz więcej taktu. A to, że prawnicza wypowiedź Łętowskiej jest mądra - to jedynie Twoja subiektywna ocena.
uorcyk 2014-07-14 20:48:10
Pani Olu; dzisiaj na ten temat wypowiedziala sie madrze prof Łętowska. Otoz powiedziala, ze po pierwsze sumienie lekarza nie moze zmuszac "sumienia" żadnego pacjenta do czegokolwiek, a temat kontraktu na wykonanie pełnego zakresu usług czyli odpowiedniego zg z prawem- powinien zalatwic NFZ ( nie podpisywac umow do swiadczenia uslug ginekologicznych a jesli to w ograniczonym zakresie ze szpitalem p Chazana). Co do aborcji powiedziala, ze w tym konkretnym przypadku ( nie Pani ale tamtej kobiety) skoro miala prawo dokonac aborcji to tym samym prawa płodu zostały ograniczone do sumienia matki i lekarza . I Tyle..
Nie kazdy jest bohaterem, nie kazdy jest gotow do ekstyremalnych poswieceń i dlatego tym bardziej nalezy cenic wybor pani Mamy czy raczej obojga Rodziców .
Tak jak sa i wady rozwojowe lzejsze i ciezsze czyli takie ktore uniemozliwiaja samodzilene zycie po urodzeniu ... Mysle ze od czasu Pani narodzin diagnostyka poszla znaczaco do przodu :) Skad czerpie Pani wiedze o oczekiwaniach wobec badan prenatalnych nie wiem, ale pamietam lat temu kilkanascie odmawiano kobietom ich wykonywania wlasnie poslugujac sie Pani argumentami
cobra 2014-07-14 19:34:08
są dwa rodzaje tzw. ateistów : albo ci, który mają niedorozwój intelektualny, albo ludzie inteligentni, którzy nie chcą zerwać z rozpustnym życiem...
cobra 2014-07-14 19:16:59
@uorcyk,jak wytłumaczysz mi nawrócenie się takich ludzi jak:Andre Frossard, Bernard Nathanson,Peter Steele - Type O'Negative,Ted Turner,Anne Rice,Edyta Stein,Michaił Gorbaczow,Aleksander Sołżenicyn,C.S. Lewis,Jean-Paul Sartre......
rys 2014-07-14 18:56:24
Uorcyk - masz calkowita racje . Najlepiej sie decyduje o nie swojej d.... . To jest prywatna sprawa kazdego czlowieka . On ma swoje sumienie i to jest jego sprawa . Nie wypowiadaja sie ludzie ktorych to bezposrednio dotyczy ,bo ich nawet nie stac na jedzenie . Nawet nie mysla o komputerze .Nie ma im kto pomoc wyzywic te dzieci ktore maja . Zauwazcie ze tam jest wiele dzieci w rodzinie -gdzie jest bieda ." Bogaty ma gdzies ksiezy i ich poglady . Idzie usunac . Placi i po zmartwieniu ! Koniczyna moze tylko pokrzyczec . Dla niej nie licza sie ludzie . Licza sie tylko pieniadze . Tyle w temacie !
uorcyk 2014-07-14 17:35:33
mialam cos odpowiedziec ale sobie odpusciłam kolejna "polemike" z magister Koniczyną
cobra 2014-07-14 17:16:47
Starzy ludzie w Holandii noszą na ręce specjalne opaski z napisem „Nie dokonujcie na mnie eutanazji” – opowiadał Santorum. Ci, którzy mają taką opaskę, mają jeszcze jakieś szanse na przeżycie w tym piekle. Perspektywy pozostałych seniorów są gorsze. Jeśli się mocno zestarzeją albo zachorują, poddaje się ich eutanazji. Bez pytania o zgodę. Z powodów ekonomicznych: utrzymanie staruszków kosztuje. Odbywa się to na masową skalę. Innym wyjściem jest ucieczka. Wielu niderlandzkich emerytów, by uniknąć przymusowej śmierci w szpitalu, ucieka właśnie do zagranicznych klinik. Tak w skrócie streścić można wizję Holandii Ricka Santorum, obecnie jednego z najważniejszych polityków jednej z dwóch największych amerykańskich partii. ...Portal o Holandii.
Baciar 1 2014-07-14 16:44:54
Zastanawiam się dokąd zmierza nasza cywilizacja ? dokąd zmierzamy jako naród ,przecież naród w którym życie ludzkie nie jest szanowane sam skazuje siebie na zagładę.!!!
- Czy o to chodzi ?
- Co dalej?
- Eutanazja starców i niedołężnych?

-@uorcyk.
Może się rozpędziłem ,niemniej prawdopodobne za jakąś chwilę będzie Pani pisała , że pieski ,koty, koniki i inne zwierzątka mają większe prawa od człowieka , że są porzucone lub mają prawo żyć , a człowiek nie?

Jak widzimy i obserwujemy to na naszej polskiej ziemi konie , koty a także i pieski mają wspaniałą opiekę i nic tylko się cieszyć z tego powodu . Kiedy zaś już uporaliśmy się z problemem zwierząt , zacznijmy się zastanawiać jak i co możemy zrobić w Polsce i na Podhalu dla ludzi niepełnosprawnych a także i ich opiekunów w celu zapewnienia tym osobom minimalnej płacy na poziomie aby mogli normalnie żyć aby te osoby nie egzystowały i nie umierały z głodu aby takie osoby miały jak największą szansę integracji z nami zdrowymi ,aby miały szansę wyjść z nami do kawiarni , teatru czy kina !!!

A może to po praniu mózgów w okresie komunizmu w Polsce społeczeństwo polskie staje się obojętne na sprawy krzywdy ludzkiej i nie widzi szans pomocy osobom pokrzywdzonym przez los ?
-bo nie sądzę ,że większość z nas jest ślepa , nie słyszy i żyje z brakiem jakichkolwiek uczuć , bez względu czy jest wierząca czy tez nie . Nieprawdaż!!!
toty 2014-07-14 15:55:05
Wszystko rozbija się o bezwarunkową miłość – jeśli rodzic nosi ją w sobie, to przyjmie każde dziecko, nawet chore. Jeśli natomiast nie umie kochać „pomimo”, wtedy zasłaniając się rzekomym „dobrem” niepełnowartościowego dziecka, będzie chciał się go pozbyć.
Ciekawy jestem co powiedzieliby zwolennicy aborcji, gdyby prawo dopuszczało zabijanie dzieci, u których można by było przewidzieć (oczywiście to fantastyka) różne ułomności, które pojawią się w przyszłości. Zapewne wielu z komentujących mogłoby się wtedy nie urodzić, choć lista uprawnionych do popierania aborcji byłaby większa. Na szczęście takich możliwości (na razie) nie ma, więc jedyną osobą, która ma prawo popierać tu aborję jest pani Aleksandra. Ale nie popiera, więc dziwię się, że niektórzy – może nie wprost – jednak ośmielają się to robić.
toty 2014-07-14 15:53:51
Wszystko rozbija się o bezwarunkową miłość – jeśli rodzic nosi ją w sobie, to przyjmie każde dziecko, nawet chore. Jeśli natomiast nie umie kochać „pomimo”, wtedy zasłaniając się rzekomym „dobrem” niepełnowartościowego dziecka, będzie chciał się go pozbyć.
toty 2014-07-14 15:52:05
@sisi – niestety Twój pomysł nie jest oryginalny (z tą różnicą, że nikt nie byłby karany) i mam obawy, że będzie realizowany.
koniczyna 2014-07-14 13:13:23
@sisi - nic dodać, nic ująć


ależ Uorcyku,
gwarantuje Cię, ze żaden z, jak to nazywasz, "ataków" na Ciebie nie był przejawem "wojującego katolicyzmu". Bo i któryż?
Proszę Cię bardzo, wstrzymaj się z przypisywaniem takich motywacji wyrazom dezaprobaty, bądź po prostu innego, niż Twoje, zdania na różne tematy.
Bo to nikt inny, tylko Ty, nie mając czasem racji i mając trudności z przyznaniem się do tego, nagle sięgałaś do różnych pozamerytorycznych argumentów (np wobec mnie - że nie będziesz ze mną dyskutować, bo nawet nie mam konta na TP) po to, by skończyć niewygodną dla siebie dyskusję.
Albo, podejrzewam, że ku uciesze innych komentatorów, podpierałaś się ni stąd, ni zowąd posiadanym przez siebie tytułem zawodowym.
I - uwaga -wtedy nie nazywamy tego atakami na Kościół :D:D:D

Wracając do tematu - raczej w dyskusjach z Tobą, ale też z innymi - niektórzy z nas po prostu, zupełnie nie po chrześcijańsku, nie nadstawiają drugiego policzka, tylko odpierają ataki argumentując merytorycznie.

a Ty od razu - "wojujący katolicyzm"

no "śmiechu warte" jak mówi dwuletni wnuczek sąsiadki :D:D:D

Fakt, zdarza się, adresowane również pod Twoim adresem, ale nie tylko - chamstwo.
proponuję takie fakty zgłaszać do adminów - od tego są, by eliminować takie wpisy.
Sama to czasem robię - z różnym skutkiem.
sisi 2014-07-14 11:55:09
Tym co chca zabić dać taka mozliwosć ale ... po urodzeniu dziecka . wtedy oficjalnie bedą odpowiadac za zabójstwo i bedzie to ich wybór_ a przeciez tego chcą.....
uorcyk 2014-07-14 11:23:45
odczułam, nawet na tym forum w Waszym wykonaniu :D
Fibi 2014-07-14 11:15:25
Mnie się wydaje,że jest zupełnie na odwrót, to niewierzący chcą za wszelką cenę, narzucić swój światopogląd, To im się nic nie podoba,, ciągle krytykują katolików. Chyba to z troski.. :) Tylko dziwnym trafem w obliczu nieszczęścia, czy śmierci,tak samo zwracają oczy do Nieba.
koniczyna 2014-07-14 10:38:23
Uorcyku, piszesz:

" Ja tez tego wojujacego katolicyzmu spod znaku mahairowego beretu mam dosyć"

chyba żyjemy w innych rzeczywistościach.
Podaj jakiekolwiek fakty świadczące o "wojującym katolicyźmie" ?
Odczułaś to na własnej skórze ?
uorcyk 2014-07-14 08:43:40
cyt z GK : Polacy odwracają się od Kościoła. Tylko 39,1 procent wiernych chodzi w niedziele na mszę. Tak wynika z badań przeprowadzonych przez Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego (ISKK). Na tym tle wierni z diecezji małopolskich: krakowskiej i tarnowskiej są wciąż religijni. W tej pierwszej do kościoła chodzi 51,3 proc. katolików, w drugiej - 69 proc. To najwyższy wynik w kraju.

malopolska- bastion- religijnosci
uorcyk 2014-07-14 08:34:29
toja sie jeszcze domagam szcunku do zycia juz po narodzeniu i az do smierci !
Baciar 1 2014-07-13 23:07:41
@uorcyk
Gdybyś czytała ze zrozumieniem to byś zrozumiała, że nie o kościele piszę ale o człowieku o systemie wartości o macierzyństwie o konsekwencjach wynikających z poczęcia dziecka, o szacunku do życia które się na ten świat nie prosiło, o tym, ze ktoś zadecydował żeby je począć, a potem mu się odmieniło i chciał je zabić.
uorcyk 2014-07-13 22:55:47
to twoj punkt widzenia; ale inni mogą chciec swieckiego państwa, wolnosci w sprawach wiary i prawa do bycia ateistą co oznacza rowniez nie narzucanie im okreslonego swiatopogladu. Zreszta, wiara powinna byc sprawa prywatna czlowieka a nie wciaz te manifestacje dalekie od idei nawracania "dobrem". Ja tez tego wojujacego katolicyzmu spod znaku mahairowego beretu mam dosyć!
PS. Takas moherowa? to skad to wywyzszanie sie i dosry.. nie ?? jakos tak malo chrzescijanskie , btw
koniczyna 2014-07-13 22:01:30
Uorcyku, czytaj ze zrozumieniem
Baciar1 napisał, że wypowiedziano wojnę katolikom w Polsce (zresztą nie tylko w Polsce - mój dopisek)
A nie - że ktoś broni komuś bycia katolikiem.

Co powiesz o akcjach przeciw ludziom modlącym się pod Krzyżem na Krakowskim Przedmieściu w rocznicę śmierci sp Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
Ciągłe ośmieszanie religii i kościoła. Nagłaśnianie (słuszne) ale wyłącznie (to już kłamliwie) przestępstw seksualnych niektórych duchownych.
takie pojęcie "moherowe berety" - dla Ciebie pozytywne czy nie?
i jeszcze rugowanie świąt kościelnych z rzeczywistości ("Święta wiosenne" i "Święta zimowe").
Tęczowe marsze mniejszości egejskich i libijskich.
atak na rodzinę ("ile kosztuje dziecko-czy warto mieć dzieci")
Zamiast matki i ojca - rodzic nr 1 i rodzic nr 2

otwórz GW, odlądnij TVN - znajdziesz mnóstwo przykładów, czasem przemyślnie "po faryzejsku" zakamuflowanych

"kto ma oczy - niech patrzy. Kto ma uszy - niech słucha"

moherowa koniczyna :)
uorcyk 2014-07-13 21:16:25
co ty gadasz? a kto ci zabrania byc katolikiem?
Baciar 1 2014-07-13 21:14:32
Dzisiaj tak na spokojnie czytając wiele komentarzy z innych portali także: zastanawiałem się dlaczego komuś bardzo zależy, aby ludzie zajmowali się tylko tym jednym specjalnie nagłośnionym przypadkiem a nie widzą innych ludzi , żyjących z ciężkimi wadami dzieci i ich rodzin , które mają szalone problemy co dziennie nikt nie widzi ich zmartwień, nikt nie nagłaśnia a tym bardziej nie za bardzo tym wszystkim potrzebującym pomaga?
-Kto w naszym kraju wypowiedział nieformalną,cichą wojnę nam katolikom w tym kraju?
-Komu tam na górze tak bardzo zależy na codziennym wpędzaniu Polaków w takie wewnętrzne konflikty i specjalnie utrzymujący się ciągły społeczny zamęt?
qaz 2014-07-13 21:05:45
@Fibi - powinni oboje razem decydować. Ale nie może być tak, że jakaś nawiedzona będzie mi tłukła, że kobieta decyduje sama o sobie. Jak kiedyś bodaj pani Środa wypowiadała się. Bo zaczyna być dziwnie. Raz wrzask o równouprawnienie, a potem pomocy. Wszystkiego na hormony nie da się zrzucić. Prędzej na wygodnictwo. A Cejrowski tak ładnie mówił, że "kobieta ma być miękka i krągła" :P:P:P:P Reszty nie powtórzę, bo zostanę męskim szowinistą. Zgodnie z naturą.
Fibi 2014-07-13 20:18:21
@gaz>> ".....Zaś do niewiasty powiedział: Wielce, wielce pomnożę męki twej brzemienności; w bólach będziesz rodziła dzieci i do twojego męża będzie się skłaniać twoja żądza, a on będzie panował nad tobą."
Pewnie wiesz..:) że życie kobiety związane jest z krwią. Krewienia menstruacyjne, krwawienie przy porodzie, często krew przy pierwszym zbliżeniu seksualnym. Wszystkie te fizjologiczne zjawiska, związane u kobiety z krwią, powiązane są też z bólem... Przez to kobieta czasem nie panuje nad tym.. i ma zmienne nastroje.. Hormony buzują.. :)
Mężczyzna jako bardziej stabilny emocjonalnie powinien być podporą w tych trudnych chwilach..przetrzymać.. :) Starać się pocieszać, nie zrzucać całą odpowiedzialność na kobietę Czasem trudne decyzje są podejmowane z lęku przed bólem, ale i ze strachu..
Co do pobytu mężczyzny przy porodzie.. to już indywidualna sprawa...
ps
Szczerze ja nie chciałam.... :):) chłopu kląć ze było kwile przyjemnosci... a jo siy tak muse myncyć i mu te yoyka zaroz urwe.. :):) Lepiej niek mi zniknie z łocy, az mi nie przyndziy.. :)
Fibi 2014-07-13 19:35:30
"Najwyższy czas zdemaskować szpetotę niepełnosprawnych i oczyścić naszą rasę z tych ludzkich odpadów"
Palikot i zapowiedział, że jutro pod szpitalem w Wołominie działacze Twojego Ruchu będą pokazywać drastyczne zdjęcia dzieci z wadami,
koniczyna 2014-07-13 18:37:41
Uorcyku,
Jakoś sobie nie wyobrażam, by ktoś mógł negatytwnie odnosić się do dziecka z tego powodu, ze jest poczęte in vitro. Choć, kto wie, dzieci potrafią być okrutne. A i zdarzają się księża, nauczyciele i innych powołań i profesji dorośli, którzy także nie wykazują się delikatnością w różnych sprawach.
NIegdyś piętnowane były dzieci urodzone poza małżeństwami, byli piętnowani rudzi, jąkający się albo leworęczni... To odeszło w przeszłość.

A z tym grzechem to masz rację, przy czym myślę, że problem jest gdzie indziej.
Może się w młodym człowieku pojawić ciekawość jak wygląda (w chwili obecnej) procedura in vitro i refleksja, co się stało z jego braćmi i siostrami.
A to już poważniejsza sprawa i meritum całego problemu.

ps.
wcale Ci nie dokuczam, tylko mam czasami krytyczne uwagi do różnych wpisów - bywa, że Twoich :)
btw - o co Ci chodzi z tymi skrótami w Zębie ? :D:D:D
uorcyk 2014-07-13 18:13:11
oczywiscie ze moze, szczególnie jak na religii usłyszy dziecko od ksiedza/katechetki ze to grzech. Albo koledzy zaczna dokuczac znacznie bardziej niz ty i twoje szyderstwa pod moim adresem.
koniczyna 2014-07-13 17:29:57
Uorcyku,
Czy dobrze Cię zrozumiałam - stawiasz tezę, żę poznanie prawdy o tym, że plemnik tatusia połaczył się z jajem mamy poza organizmem mamy może mieć wpływ na uczucia dziecka wobec rodziców ?
proszę - rozwiń swą myśl...
uorcyk 2014-07-13 16:04:02
@cobra: moze i bajdurza ci celebrycie ale w tym przypadku chodzi przeciez o jej dzieci . Czyli musi uwazac, zeby nie zniszczyc ich uczuc a skoro tak- powiedziala prawde, dzieci o tym wiedza i akceptuja sytuacje .
cobra 2014-07-13 12:47:14
Jak napaść na państwo (całość) Jurij Bezmienow.YouTube..jakże aktualne dzisiaj!
cobra 2014-07-13 10:58:46
@uorcyk,to co celebryta mówi to się jednym uchem wpuszcza a drugim....oni mówią pod publiczkę...
koniczyna 2014-07-13 09:49:16
naprotechnologia - a cóż to takiego ?
uorcyk 2014-07-13 09:47:16
@cobra: z polskich celebrytów tylko "Perfekcyjna Pani Domu" przyznala sie ze jej synowie sa z invitro, ale nie uskarza sie ani na decyzje ani na zdrowie potomstwa ...
Baciar 1 2014-07-12 23:31:48
@ana,:)))
Prof. Bogdan Chazan nie chciał zabić chorego dziecka, które poczęli „na szkle” jego koledzy po fachu. Mimo, że sam sprzeciwia się zapłodnieniu in vitro, każde istniejące życie ludzkie jest dla niego świętością. Choć dołożył wszelkich starań, by uratować upragnione i długo wyczekiwane dziecko pacjentki, która do niego trafiła, został okrzyknięty przestępcą. Według mediów „odmówił pomocy kobiecie, której płód był uszkodzony”
Nie pleć i nie powielaj niesprawdzonych wiadomości.
ana 2014-07-12 21:59:00
@Baciar....ja podobną wypowiedż do przytoczonego tekstu słyszałam w RM.....mało tego....."dziwne,iż owa kobieta trafiła akurat do onego prof.".....a modlić to ja się będę ale za wyskrobane przez niego nie narodzone dzieci ale nigdy, przenigdy za niego....no chyba tylko jedynie by Bóg mu raczył wybaczyć......
qaz 2014-07-12 21:53:42
@Baciar 1 - całość rozmowy na portalu wPolityce pt "Atak na prof. Chazana ma zamaskować błędy „in vitro”. „Uszkodzony płód” bez połowy głowy to efekt sztucznego zapłodnienia. Czy zabijanie „nieudanych egzemplarzy” to standard?"
Baciar 1 2014-07-12 21:30:50
@ana :}}}}.Znalazłem sprawdzoną odpowiedz w sieci którą przedrukowuję oryginalną i w całości bo zasługuje na to prawda której wielu nie chce zrozumieć, dlaczego naprawdę zaatakowano i atakuje się lekarza?????

Napisał(a): Gość - Wczoraj, 11 lipca (01:23)

W sprawie ataku na prof. Bogdana Chazana wychodzi na wierzch coraz więcej faktów. Można przypuszczać, że cała sprawa ma drugie dno, nagonka na tego fachowca i jego pacyfikacja oznaczają coś więcej niż tylko odwet za podpisanie przez prof. Chazana słynnej Deklaracji Wiary katolickich lekarzy i odmówienie zabicia dziecka pacjentce Szpitala im. Świętej Rodziny. Dziecko, które media głównego nurtu próbują zdehumanizować i potraktować jak produkt medialny, jest wynikiem zapłodnienia metodą pozaustrojową, popularnie nazywaną in vitro. To pokazuje, jak pojawienie się tego małego pacjenta i człowieka na świecie rozwścieczyło i zagroziło bytowi lobby, które mogło, gdyby sprawa wyszła na jaw wcześniej, stracić dużą ilość pieniędzy. Kobiety, które zobaczyłyby „efekt produkcji” człowieka, mogłyby się zawahać, a co najmniej poważnie zastanowić, czy chcą podjąć to ryzyko. Dziecko miało zostać zabite, a sprawa zniknąć w czeluściach zapomnienia. Tymczasem jest. Żyje. Przy okazji całej sprawy wyszło na jaw, jak naprawdę wygląda „szlachetne” leczenie niepłodności przez kliniki in vitro i do czego doprowadził flagowy projekt rządu Donalda Tuska i ministra Arłukowicza. Dla nich te dzieci to tylko produkty, które jeśli się nie udadzą, można bezkarnie unicestwić, a każdego, kto się temu przeciwstawi, zniszczą. Przygnieceni rodzice nie mogą się nawet odwołać do wymiaru sprawiedliwości, są pozostawieni sami sobie ze swoim nieszczęściem. Dlatego prof. Chazan naraził się przemysłowi zagłady. Jest zbyt ważną osobą, aby sprawa nie poruszyła opinii publicznej, dlatego przeprowadzono atak wyprzedzający, wykorzystując historię nieszczęśliwych ludzi, którzy szukali, zranieni swoim nieszczęściem sprawiedliwości. Media głównego nurtu działały na zlecenie, skupiając uwagę opinii publicznej na sprawie „konieczności aborcji” chorego dziecka i na „nieludzkim” Chazanie, ukrywając przy tym fakt, że dziecko przyszło na świat w konsekwencji zapłodnienia metodą in vitro. Dyktatura relatywizmu moralnego ukryła kwestię odpowiedzialności moralnej, zarówno rodziców za całe wydarzenie, rządu, jak i specjalistów kliniki, gdzie dokonano produkcji tego małego człowieka. Dziś natomiast na czołówkach gazet jest „zły” Chazan, a nie klinika in vitro. A wszystko w sposób podejrzany zbiega się z raportem rządowym na temat projektu dofinansowywania zapłodnienia in vitro z naszych podatków. Na zabiegi wydano 72,4 mln złotych, zaklasyfikowano 8,6 tys. par, uzyskano 2,5 tys. ciąż, z czego na świat przyszło tylko 214 dzieci!. Jest to wynik szokujący. Ponadto raport nie uwzględnia informacji, ile dzieci przyszło na świat chorych. Katastrofa zapłodnienia pozaustrojowego w tym kontekście nie mogła zostać upubliczniona. Sprawa Chazana mogła zdemaskować kolejną porażkę -genialnych projektów rządowych, a także zaszkodzić intratnemu biznesowi pasożytującemu na nieszczęściu niepłodnych rodziców. Im więcej osób dowie się dziś o tym zamachu, tym więcej potencjalnych rodziców uniknie tragedii, jaką przeżywają ci, którzy zdecydowali się na zabieg in vitro. Człowiek, który odkrył tę prawdę, stał się wrogiem publicznym numer jeden, w wyniku propagandy proaborcyjnych środowisk i klinik dokonujących zapłodnienia metodą in vitro. Należało go zatem zawczasu uciszyć i wyeliminować. Nie udało się. Dziś potrzeba wielkiej modlitwy za prof. Chazana, tego odważnego człowieka, który zagroził potężnemu lobby. Modlitwa potrzebna jest także za dziecko, za jego rodziców, potrzeba modlitwy za lekarzy, którzy mają dziś decydujący wpływ na to, czy chore dzieci się narodzą, czy zostaną zamordowane z zimną krwią.
qaz 2014-07-12 21:01:38
@Fibi - to w końcu facet ma prawo zdania czy nie ? Bo kobiety raz by chciały same decydować, a innym razem mamy je pocieszać ? Czy to ma być tak, że jak aborcja to ich sprawa, a jak trzeba urodzić to pomóż kochanie ?
Richard 2014-07-12 20:55:04
Nie będę dużo pisał tylko twierdzę że ludzie akceptujący aborcję nie różnią się od dra Mengele tego oprawcy z Oświęcimia !!!!!!!!
Fibi 2014-07-12 20:49:56
Witacki >>ciekawe w jaki sposób mam Cię nawracać na Wiarę? Czy Ci coś narzucam..? Stwórca dał Ci rozum a on Ci dyktuje pewne zachowania, wybory.Jeśli nie chcesz to, Nie.
A, w macicy Ty grzebiesz a nie jakiś tam w koloratce..To Ty jesteś odpowiedzialny za prokreację.. Ty masz do tego narzędzie.. te kilka.. cm :P jeżeli go nie użyjesz.., to dziecka nie będzie. Twoja silna wola, tu decyduje,
cobra 2014-07-12 20:13:03
Prof. B. Chazan na Jasnej Górze (05.07.2014)..YouTube
Fibi 2014-07-12 19:58:31
Wanda Półtawska - „los człowieka oddaje się w ręce kobiety. Wiadomo, że jest ona stworzona na matkę, ale jej rola wobec życia dziecka jest rolą służebną, a dziś staje się nadrzędną. Niemal jako imperatyw wysuwany jest argument: musi być dziecko, bo ona pragnie dziecka, więc trzeba je sztucznie wyprodukować za wszelką cenę, albo przeciwnie – ona nie chce, więc zabić. Los ludzkości zależy od kaprysu kobiety!” ??
cobra 2014-07-12 19:46:05
Ostatniego roku mieliśmy ponad 2500 ciąży in vitro, urodziło się z tego trochę ponad 200 dzieci ( bardzo mało!!). Kosztowało to nas podatników ponad 72 miliony złotych, które zainkasowały prywatne kliniki. Pytanie jest proste, co stało się z pozostałymi ciążami, a było ich ponad 2300 ( poronienia, aborcje??). Drugie pytanie, ile z tych 211 dzieci in vitro,które przetrwały całą ciąże i przyszły na świat , jest zdrowe a ile nie??
Fibi 2014-07-12 19:44:45
Piekło Aborcji
" - Kobieta nigdy nie zdecydowałaby się na zabicie dziecka, gdyby jego ojciec otoczył ją serdeczną troską i opieką - mówi dr Wanda Półtawska. - Dlatego często odpowiedzialność moralna za tragedię aborcji jest większa po stronie mężczyzny.

Dramat pogłębia się, jeśli kobieta dokonała aborcji pod wpływem postawionego przez ojca dziecka ultimatum. Kiedy wraca do domu, odkrywa, że pod jednym dachem mieszka z nią zupełnie obcy człowiek, którego dodatkowo obarcza winą za całą sytuację. Okazuje się, że wraz z dzieckiem umarła też jej miłość do niego, gdyż nie umiał ochronić dziecka, a teraz nie rozumie jej przeżyć. Regułą jest też silna niechęć do kontaktów seksualnych i lęk przed kolejną ciążą.

Nadszarpnięta zostaje nie tylko więź między rodzicami. Aborcja jest jak wirus, którym zainfekowana zostaje cała rodzina. Emocjonalne skostnienie lub narastająca rozpacz matki nie może pozostać bez znaczenia dla jej relacji z pozostałymi dziećmi. - Często dzieci, których matka dokonywała w przeszłości aborcji, opisują swój dom jako zimny i pozbawiony serdecznych relacji, a matkę jako drażliwą i depresyjną - mówi prof. Ryś. - W dorosłym życiu często cierpią na "syndrom ocaleńca", który objawia się nieuzasadnionym poczuciem winy. Życie wydaje im się pozbawione sensu, choć nie wiedzą dlaczego.

GWAŁT NA STWÓRCY
Piekło aborcji
" - Ludzkość doszła do niewyobrażalnej sytuacji. Dokonuje się gwałt stworzenia na Stwórcy - podsumowuje dr Półtawska. -

Rodzice zabijają dziecko, którym ich Bóg obdarzył, a później wymuszają poczęcie, jeśli do niego nie dochodzi, kiedy oni tego chcą. Wielkie dzieło, jakim jest człowiek, zależne od kaprysu?

Jeśli uznać, że macierzyństwo jest najgłębszym powołaniem kobiety i wszystko w niej naturalnie działa dla dobra dziecka, nie można zgodzić się, że przeżywane po aborcji poczucie winy jest wmówione. Ma ono bowiem wymiar egzystencjalny, a fakt, że wiele kobiet określających się jako Niewierzące nie może uwolnić się od niego przez lata, tylko to potwierdza."
cobra 2014-07-12 19:44:23
Zdrowi nie będą stosowali in vitro. Większe ryzyko pozostaje większym ryzykiem.!
qaz 2014-07-12 19:40:45
@uorcyk - to z KIM mają to in vitro w Kuwejcie ?
uorcyk 2014-07-12 19:35:36
Przypomne ze in vitro daje szanse tym, ktorzy naturalnie nie sa w stanie posiadac potomstwa - stad w ich przypadku chyba naturalne ze wystapienie wad jest wieksze niz w populacji "naturalnie poczetych"
uorcyk 2014-07-12 19:33:52
Przedwczoraj widzialam film dokumentalny o Kuwejcie i pewnej klinice dla zamoznych obywateli ( 1000 "ojro" za dobe) gdzie lekarz oprowadzajacy ekipę filmowcow z Belgii ( klinika ma oddzial in vitro pod auspicjami Medycznego Uniwersytetu z Brukseli, doktor zreszta mowil biegle po flamandzku). Powiedzial ze in vitro jest w pewnym sensie koniecznoscia, bo w Kuwejcie gros malzenstw jest blisko spokrewnionych ( kuzyni, zreszta w ktoryms kolejnym pokoleniu ) i stad nie tylko problemy z zaplodnieniami ale i spore niestety wady genetyczne u płodów
cobra 2014-07-12 19:27:00
3. Badania przeprowadzone przez naukowców z UCLA, stanowego uniwersytetu Kalifornii.

Ich wyniki przedstawiono na konferencji Amerykańskiego Towarzystwa Pediatriów w październiku 2012 r. Stwierdzono podwyższone ryzyko wystąpienia wad wrodzonych u dzieci "z probówki", m.in. w sercu, układzie moczowym, organach płciowych, gałkach ocznych.
cobra 2014-07-12 19:25:29
Artykuł opublikowany w 2004 roku przez Michèle Hansen, Carol Bower, Nicholasa de Klerka oraz Jennifer J. Kurinczuk w "Human Reproduction", piśmie wydawanym przez uniwersytet w Oksfordzie. Autorzy przeanalizowali 25 różnych badań dotyczących efektów ubocznych "wspomaganego zapłodnienia". Stwierdzili, iż ryzyko wystąpienia wad wrodzonych jest wyższe o 30-40 proc. niż w przypadku zapłodnienia drogą tradycyjną. "Pary, które decydują się na zapłodnienie in vitro, powinny być o tym informowane" - piszą naukowcy.
uorcyk 2014-07-12 19:14:22
Może ale i nie chce musieć czy być przymuszany. A dodatkowo u nas, gdzie jedni drugich zmuszają a potem zostawiaja bez pomocy z problemem biedy czy ubóstwa - gdy wystarczyłaby nalezyta opieka spoleczna ( zamiast kolacyjek za 1500 zeta na koszt podatnikow) i problemu by nie było . Bo zdecydowana wiekszosc ma podloze socjalne- alternatywa - dzieci w beczkach kapusty?
koniczyna 2014-07-12 18:41:06
pozwolę sobie zaproponować zakończenie szermierki słownej o "wielonickach" na tym bardzo poważnym wątku. Przeskoczmy na wpis o wodzie w Zębie... :)

Poruszę jeden z tematów, dotkniętych wcześniej przez komentatorów.

Otóż, wydaje mi się, że konktretna wyznawana wiara, czy przynależność do jakiegoś Kościoła nie jest wcale warunkiem odrzucenia aborcji.
Również ateista, nie uznający żadnej siły wyższej, może, będąc w zgodzie z prawem naturalnym - poszanowania życia - nie akceptować aborcji i nazywać ją po prostu odbieraniem życia czyli zabójstwem.
cobra 2014-07-12 18:10:58
ta ONA i ta ONA...obie z Zębu..jedna matematyczka a druga figlara..:D Nie da się na dwa fronty grać..Sikorski wie coś na ten temat..:D
qaz 2014-07-12 18:10:18
@koniczyna - punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Zwykle. Ale z ciekawością obserwuję "postęp". Nie tylko aborcyjno-eutanazyjny. Także LGBT. Każde pokolenie ma swój "postęp". Ale czy w sumie nie są to odwieczne pytania ? Takie same problemy były i 2000 lat temu. Czyli w sumie wszystko zależy od lokalnego prawa i sumienia.
ana 2014-07-12 18:08:50
@Baciar ....potencjalny morderca?.....masz na myśli owego doktora, który pozbawił życia tyle istnień a teraz kaja się i szuka odkupienia na ducha winnej kobiecie???
Jak chce prowadzić praktykę lekarską zgodnie ze swoim sumieniem to niech założy swoją prywatną klinikę.....
Po drugie ...nie zostawiajcie kobiet samych z problemem a póżniej nie zabierajcie głosu z pierwszego szeregu bo by coś zakwitło w łonie to trzeba dwojga.......
Baciar 1 2014-07-12 17:44:09
Muszę wyraźnie i uczciwie powiedzieć ,że prawo w naszej Ojczyźnie - w tym kraju dla którego pracowali i umierali moi przodkowie nie działa , nie jest ono przestrzegane -a jeżeli gdzieś już działa to z korzyścią tych obecnych przy korycie???? To co się dzieje w każdej dziedzinie życia to bezprawie i anty demokracja.!!! Potrzeba kilku pokoleń i ci z wyższym wykształceniem z odróżnieniem mają problem także na forum TP i tutaj na blogu pani Aleksandry Zielińskiej ....Jak czytam niektóre wypowiedzi to widzę że potencjalnych kandydatów na morderców tutaj nie brak,później dziwić się, że dźgnąć kogoś na ulicy nożem, to jak zjeść bułkę z masłem!!!!
uorcyk 2014-07-12 17:35:46
@koniczyna:na odpady w Zębie pomoże ci wyłacznie dentysta , byle nie na kontrakcie z NFZ bo tylko ekstrakcje i tylko przednie ząbki zdaje się :D
uorcyk 2014-07-12 17:34:13
@koniczyna: klinice Budzik grozi bankructwo, bo to ze wybudzaja to tylko zasługa pieniedzy jakie doplacaja ekstra do kontraktow z NFZ..
A co do reszty: nie mam ochoty na przepychanki słowne bo twoja pointa to tylko takie "wrzuty": Kto kogo uwali ( i czym) a nie prawdziwa dyskusja . Ba, ty jak dotad nigdy nie wyraziłas niczego "głebiej" jak tylko poprzez utarczki słowne -stad juz wczesniej powzielam decyzje zeby nie ulegac pokusie "rozmowy" z Toba na żaden temat.
Zreszta, jesli rzeczywiscie tez jestes Fibi- to Fibi poleciała z tekstem o privie czym rowniez nie zaskarbiła sobie mojej wdziecznosci ani zaufania :P
koniczyna 2014-07-12 17:33:03
@qaz, nazwijmy eutanazję - w szczególnych wypadkach - karą śmierci i będzie OK

@cobra - jestem zaszczycona:) Fibi - wybacz Cobrze D:D:D

zauważa się że Fibi nie stroni od pikantnych żartów, ja zaś chętnie "rzucam się w wir" matematyczno-fizyczno-techniczych potyczek z Uorcykiem :)
Ale Uorcyk tego nie lubi :(

Uorcyku, jak tam opady w Zębie ?
cobra 2014-07-12 17:23:22
@fibi= koniczyna,a to spryciara:D
koniczyna 2014-07-12 17:10:14
@Uorcyku, wiesz, że uwielbiam wchodzić z Tobą w polemikę :)
poniżej cytaty z Uorcyka - i moje komentarze

"co do tych chorych pod opieka NFZ to oczywiscie wegetują" - zabijamy ?

"zobacz casus kliniki Budzik" - czytałam że wybudzono drugie dziecko - resztę zabijamy?

nie mamy pojęcia, czy pani Ola jest słaba, czy silna psychicznie - w ogóle co to znaczy.
Może jest świadoma swoich możliwości, a może nie - jak każdy z nas, ale NA PEWNO jest świadoma swoich ograniczeń.
I co - i mimo tego, a może dzięki temu - żyje być może pełniej i aktywniej niż niektórzy z nas.

"Natomiast nie umiem powiedzieć czy wszyscy ludzie niepełnosprawni sa tak silni psychicznie, co oczywiscie nie dowodzi niczego ani nie daje spoleczenstwu "uprawnien" do ich unicestwiania" - sorki - dyskutujesz o tym, czy kryterium dopuszczalności "unicestwiania" ma być ocena czyjejś "siły psychicznej" - Uorcyku, nie podkładaj się...

"Natomiast aborcji podlegają na tyle małe płody, że chyba tej swiadomosci nie mają , no ale co ja tam wiem w tym temacie ... "
Nikt z żyjących nie ma żadnej wiedzy w tym temacie. Bo jeśli żyjemy to nie zostaliśmy wcześniej "usunięci"
Nasi bracia i siostry, ci, którzy nie dożyli do urodzin, już nic nikomu nie powiedzą
"chyba tej swiadomosci nie mają"- a może mają. A nawet jak nie mają - podobnie jak część nieprzytomnych krótkoterminowo albo będących dłużej w śpiączce chorych - to co - zabijamy ?

"Zauwazam tylko ze w innych religiach nie ma az takich problemów z aborcją czy np zaplodnieniem in vitro :)"
wpisz np "aborcja i islam" - rzeczywiście nie maja problemów z aborcją, ale w inny sposób, niż sugerujesz.

i już kolejny raz nie chce mi się tłumaczyć dlaczego Kościół jest przeciwny in vitro, ale też dlaczego każdy człowiek rozumiejący TECHNOLOGIĘ in vitro powinien być temu przeciwny. wpisz gdzieś kościół i in vitro i będziesz miała kawę na ławę.

"A co by pani Ola powiedziala gdyby sie okazało ze np poczęto ja in-vitro? Jakie wtedy by miala odczucia ? ze kazde zycie ma wartosc ( zakladam) a nie tylko to naturalnie spłodzone :D" @Uorcyku - tutaj odleciałaś zupełnie, lepiej żemym tego nie komentowała...


tak na koniec, żeby rozluźnić - pomóż jako inżyniej (bez ironii) w zrozumieniu problemu opadów w Zębie :)
qaz 2014-07-12 16:53:23
@koniczyna - w kontekście budżetu NFZ i ZUS eutanazja wydaje się ciekawym rozwiązaniem. Nie tylko starych i ułomnych. Także bezproduktywnych leni oraz skazanych na dożywocie. Jestem za a nawet przeciw.
uorcyk 2014-07-12 16:36:27
@koniczyna: co do tych chorych pod opieka NFZ to oczywiscie wegetują; zobacz casus kliniki Budzik.
Mnie sie mimo wszystko wydaje, ze ocena jaka prezentuje pani Ola jest oceną osoby "na tarczy" , czyli bez kompleksów, swiadomej siebie i swoich mozliwosci. Natomiast nie umiem powiedzieć czy wszyscy ludzie niepełnosprawni sa tak silni psychicznie, co oczywiscie nie dowodzi niczego ani nie daje spoleczenstwu "uprawnien" do ich unicestwiania .
Natomiast aborcji podlegają na tyle małe płody, że chyba tej swiadomosci nie mają , no ale co ja tam wiem w tym temacie ... Zauwazam tylko ze w innych religiach nie ma az takich problemów z aborcją czy np zaplodnieniem in vitro :)
A co by pani Ola powiedziala gdyby sie okazało ze np poczęto ja in-vitro? Jakie wtedy by miala odczucia ? ze kazde zycie ma wartosc ( zakladam) a nie tylko to naturalnie spłodzone :D
cobra 2014-07-12 16:32:55
"Ci zaś bluźnią temu, czego w ogóle nie znają, natomiast to wszystko, co postrzegają w sposób czysto naturalny, tak jak poznają nierozumne zwierzęta, staje się przyczyną ich jeszcze większego zepsucia"
- Judy 1:10
cobra 2014-07-12 16:24:51
Matka Boża w Fatimie ostrzegała,że największym zagrożeniem dla całej ludzkości jest ateizm! Jesteśmy świadkami zmasowanego ataku na Kościół katolicki,oraz zaplanowanej i konsekwentnie prowadzonej ateizacji poprzez DEMORALIZACJĘ!
g 2014-07-12 16:15:27
Nick Witacki
"albo kreatury niczym kłamczyński, którego jedyną kobietą w życiu jest jego kotka"
no właśnie! poziom argumentów !! Prawie jak poseł od mirabelek.Młodzi, wykształceni, z duzych miast.... hehe
cobra 2014-07-12 16:14:25
Nienawiść to nic innego, ale choroba duchowa. Nienawiść jest jak ropa wypływająca z rany, czyli z chorej pamięci, wyobraźni i chorych emocji.
I tak jak wysoką temperature leczy się okładami z lodu tak samo nienawiść leczy się okładami z miłości. Tak jak z wysoką temperaturą, czasem da się wyleczyć okładami z lodu, a czasami nie, my tego nie wiemy, Pan Bóg jedynie wie. Jak nie wiemy w którym wypadku da się wyleczyć to ratować musimy każdego z nadzieją wyleczenia.
Tak samo jest z ludźmi wypełnionymi nienawiścią.
koniczyna 2014-07-12 16:09:43
@cobra - klasyczny szach-mat :) ale rozwiń trochę, bo może nie wszyscy wiedzą o co chodzi.

@Edied - szpitale są pełne chorych bądź pokiereszowanych w różnych wypadkach osób, które utraciły część różnych narządów, ich ciała są zniekształcone (w sensie estetycznym), mają otwarte rany, czasem poważne urazy czaszki - mózgu, gałek ocznych. Często są długi czas nieprzytomni.
To co, zabijamy ?

istnieje pojęcie "aborcja pourodzeniowa"

prosta droga = aborcja - aborcja pourodzeniowa - eutanazja

ródźmy się zdrowi, nie chorujmy, nie ulegajmy wypadkom, wcześnie, nagle i zdecydowanie ("ostatecznie") umierajmy, tak by nie leżeć w szpitalach.
Bo, a nuż, ktoś zadecyduje "że się nie opłaca" i nas odłączy...
albo, że go mdli na nasz widok...
i poda odpowiednią mieszankę przynoszącą ostateczną ulgę.


ps .
a tak przy okazji
ten ładny nick @Edied to od Edi+ed, czy może E+died ?
g 2014-07-12 16:09:20
nick witacki
" instytucja, która z założenia powinna wspomagać potrzebujących czyli właśnie kościół najmniej zajmuje się potrzebującymi matkami!!"
otóż Kościół nie jest instytucją a ZJEDNOCZENIEM CHRZEŚCIJAN a to różnica.Nikt nie zmusza do przynależności . Sami chcemy należeć. Mylisz się także pisząc -że nie pomaga.Ale katechizować Cię nie będę,Poczytaj n niezależnych, co to jest in vitro, jak ogłupiają nieszczęsne matki, i jaka kasa z tego dla lewactwa.
Nick Witacki 2014-07-12 16:05:46
cobra
powala mnie nieustająco twoja inteligencja....a raczej w zasadzie fakt, że jest ona od ciebie tak odległa jak nasza planeta od krańców galaktyki....no nie jeszcze trochę dalej!!!! to naprawdę twój sukces, że bez mózgu umiesz pisać...cóż, że idiotyzmy, ale jednak......no szczekaj, szczekaj i tak nawet nie splunę w twoją stronę....
Nick Witacki 2014-07-12 15:59:10
Fibi
po pierwsze to nie mów mi o jakimś absurdalnym bożym prawie, bo coś takiego nie istnieje!!!! nie mów mi też o jakimś bogu, bo źle trafiłaś i nie próbuj mnie nawracać na Twoją wiarę, bo dla mnie jest ona tylko pewną formą groteski, nie deprecjonując mimo wszytko tych którzy wierzą.przekleństwem tego kraju jest to,że kobietą i jej macicą chcą się zajmować i na siłę uszczęśliwiać jakieś patologiczne stwory w koloratkach, którzy na własne życzenie okłamują się odrzucając najbardziej naturalne prawo do prokreacji, albo kreatury niczym kłamczyński, którego jedyną kobietą w życiu jest jego kotka...nikt przy tym kompletnie tymi kobietami się nie przejmuje i ma głęboko w ddddd co one same w tej materii chciały by zrobić!!!! iście polskie kołtuństwo.......
Nick Witacki 2014-07-12 15:47:35
g
szczęśliwie czarne pasożyty nie dostały i nie dostaną ode mnie grosza!!!! zamiast mówić mi na co idą moje podatki, to bardziej uświadom sobie, że to ciebie doją na utrzymanie czegoś tak bezproduktywnego, zakłamanego i zbędnego jak kościół!!!! poza tym uświadom sobie, że wypisując takie brednie podważasz życie ludzi, którzy szczęśliwie żyją dzięki właśnie tej metodzie!!!!!poza tym pytanie retoryczne dlaczego instytucja, która z założenia powinna wspomagać potrzebujących czyli właśnie kościół najmniej zajmuje się potrzebującymi matkami!!!!!! obudź się człowieku i spójrz na świat korzystając z własnego mózgu a nie przez pryzmat tego co wciska ci jakiś katabas o moralności alfonsa!!!
cobra 2014-07-12 15:10:40
Odwołanie prof. Chazana było karą za to, że uratował dziecko powstałe w laboratorium, finansowane z naszych pieniędzy na ten cel z naszych kieszeni 300 mln złotych, karę za eksperymenty sprzeczne z zamysłem Bożym ponieść ma ten, który usiłował podtrzymać stworzone w laboratorium życie ?..
EdiEd 2014-07-12 14:53:37
Argument @Fibi mnie przekonał. Z logicznego punktu widzenia to prawda. 100% pewności, że dziecko z mózgiem na wierzchu i z wiszącą gałką oczną nie da rady wyżyć, będziemy mieli tylko wtedy jak się urodzi, a zaraz potem umrze. Nasza wiedza medyczna będzie na pewno szersza. Dowiemy się, że jednak mózg musi znajdować się w środku głowy. Jednak nie wszyscy jesteśmy tak jak ja i Fibi głodni takiej wiedzy, więc chyba nie powinniśmy wprowadzać obligatoryjnego udziału w takich "trochę" makabrycznych eksperymentach naukowych. Na pewno są osoby bardziej od nas wrażliwe i kogoś może od tego zemdlić, nap. matkę na widok swojego potomstwa.
toty 2014-07-12 14:17:12
@ana - nie znasz historii św. Pawła? Myślę, że nie ma potrzeby martwić się sumieniem prof. Chazana. Skupmy się na naszych.
ana 2014-07-12 13:58:56
"On tego nie zrobi, żeby poczekała do końca ciąży a natura zweryfikuje...."
Szkoda tylko, że kilkanaście lat wcześniej nie powoływał się na tę naturę a wręcz odwrotnie ROBIŁ TO....ŻAŁOSNE te jego przeprosiny...zastanawiam się ileż to małych istnień ma na sumieniu....no cóż może Bóg się ulituje nad tym jego "sumieniem".......
cobra 2014-07-12 13:35:21
Idąc tokiem myślenia tego ciamniaka...to ja jadąc swoim samochodem,mogę jechać jak mi się podoba,mogę mieć gdzieś przepisy..bo to przecież moja bryka i ja decyduję...
Fibi 2014-07-12 13:24:42
Jakbym zgadła.. Witacki w samą porę.. Zauważ,że to najpierw jest kobieta i mężczyzna, którzy współżyją, a z tego się dzieci rodzą.. to przyjmujesz i nie ma odwrotu... takie jest Prawo Boże, Takie jest prawo Miłości, tu nie ma księdza.. Tylko On i Ona ... kpw.
Kapłan tylko przypomina- Szóste przykazanie- Nie Zabijaj !!!
Dobrze,że Ty się urodziłeś,
g 2014-07-12 13:23:43
do : Nick Witacki
przecież Cię nikt nie zmusza do rzucania na tacę. Zmuszają Cię za to do danin w postaci podatków- do finansowania cywilizacji śmierci.Poszukaj sobie w googlach- ile dzieci wrzucanych jest do ścieków przy tym całym biznesie in-vitro.Nie mówią o tym ,że SĄ inne ,humanitarne sposoby ,by pomóc nieszczęsnym kobietom być matkami.
Fibi 2014-07-12 13:11:33
Zaraz się pewnie jakiś Pan odezwie i zrzuci całą odpowiedzialność na Kobietę, ... bo to .."ona chciała,aborcji... Ja nie miałem wpływu.." Takie ciche przyzwolenie...lepiej nie wiedzieć..
Lekarze(oczywiście nie wszyscy) mimo złej diagnozy, sami budzą wątpliwości i lęki, czasem wręcz starają się podpowiedzieć..
Dlatego taka nagonka zwolenników aborcji na prof. Chazana, że powiedział otwarcie,,,że On tego nie zrobi, żeby poczekała do końca ciąży a natura zweryfikuje.. i pewnie podniósł też na duchu,.. że nie ma przeciwwskazań do następnej ciąży. ,
Nick Witacki 2014-07-12 12:58:04
chcesz rodzić niepełnosprawne dziecko? to twoja sprawa!!!!!ale to twoja macica i ty o tym decydujesz!!!!!nie może o tym decydować ani państwo ani tym bardziej czarny katabas, który z ambony wrzeszczy o złych kobietach usuwających ciążę a kwadrans wcześniej ministrant zlizywał mu śmietanę z kolan......
poza tym uświadom sobie jedno, że w tym kraju żyją ludzie, dla których mówienie o dzepetu "święty" to groteska i kpina!!!!a pojęcie bóg jest li tylko pojęciem semantycznym!!!! a to że czarne pasożyty nie zindoktrynowały im mózgów, świadczy tylko o ich wysokiej inteligencji i takiej samej moralności w przeciwieństwie do bezmyślnych tłumów rzucających na tacę......
toty 2014-07-12 12:53:35
Zapomniałem o jednym - ma Pani wspaniałą Mamę, Tatę zapewne też (kobiety, które decydują się na aborcję, najczęściej nie mają oparcia w ojcach dzieci). Szacunek dla ich postawy, choć w normalnym świecie powinno to być naturalne.
Fibi 2014-07-12 12:52:43
Orka>> Bóg ma prawo... i Twoje sumienie to osądza..
"Ty" musisz z tym żyć i codziennie patrzeć w lustro...tego obrazu nie zmażesz, do końca życia!
toty 2014-07-12 12:49:08
Bardzo ważny wpis. Dziękuję Pani Aleksandro. Niestety takie głosy są ignorowane przez decydentów, bo są szkodliwe dla różnego rodzaju lobbystów związanych z biznesem aborcyjnym i pokrewnymi. Rzekome "dobro" matek jest jedynie przykrywką, a chodzi zarabianie pieniędzy przez ludzi z chorymi sumieniami.
cobra 2014-07-12 12:30:35
słowa świętego Jana Pawła, który tak pisał w swojej encyklice z 1995 roku „Evangelium vitae”: Stanowczy nakaz sumienia zabrania chrześcijanom, podobnie jak wszystkim ludziom dobrej woli, formalnego współudziału w praktykach, które zostały co prawda dopuszczone przez prawodawstwo państwowe, ale są sprzeczne z Prawem Bożym […] Nigdy nie wolno formalnie współdziałać w czynieniu zła. […] Takiego współdziałania nie można nigdy usprawiedliwić ani powołując się na zasadę poszanowania wolności drugiego człowieka, ani też wykorzystując fakt, że prawo cywilne je przewiduje i nakazuje. […] Odmowa współudziału w niesprawiedliwości to nie tylko obowiązek moralny, ale także podstawowe ludzkie prawo. Oznacza to, że lekarze, personel medyczny i pielęgniarski oraz osoby kierujące instytucjami służby zdrowia, klinik i ośrodków leczniczych powinny mieć zapewnioną możliwość odmowy uczestnictwa w planowaniu, przygotowywaniu i dokonywaniu czynów wymierzonych przeciw życiu. Kto powołuje się na sprzeciw sumienia, nie może być narażony nie tylko na sankcje karne, ale także na żadne inne ujemne konsekwencje prawne, dyscyplinarne, materialne czy zawodowe...
orka 2014-07-12 12:18:45
Rozumiem uczucia wyrażone w napisanym wyżej artykule, ale nie rozumiem co to ma na celu. Nieprawdą jest, że do dyskusji o aborcjach nie były/nie są zapraszane osoby, które to przeżyły. Wystarczy wpisać w google.
Nikt nie zabrania osobom z wrodzoną wadą życia, cieszenia się z tego życia, ale dyskusja nt. aborcji była jest i będzie. I będzie się toczyć właśnie w takim tonie. Tu nie chodzi absolutnie o mówienie, że ktoś nie powinien się urodzić. Tylko o decyzję kobiety, która nie chciała brać na siebie takiego obowiązku. Nikt nie ma prawa tego osądzać. I nikt nie osądza Pani, że żyje.
cobra 2014-07-12 10:27:15
Przeżyła aborcję.avi - cały film...YouTube...nareszcie poruszany jest poważny temat...
koniczyna 2014-07-12 09:55:43
Szacun, Pani Aleksandro.
To jeden z naważniejszych i najlepszych wpisów jakie widziałam na TP.

Kolejny asumpt do tego, że zabijania człowieka, w tym nienarodzonego, nie da sie w żaden sposób wytłumaczyć i usprawiedliwić żadnymi argumentami.

zacytuję Ronalda Reagana
"Zauważyłem, że wszyscy którzy popierają aborcję zdążyli się już urodzić"
uorcyk 2014-07-12 08:19:35
i nadal ma to samo zdanie ale cenie postawę pani Beaty :)
czopek 2014-07-11 23:46:54
Nie po to postępowcy wymyślili cywilizację śmierci, żeby lekarz w swoim sumieniu rozstrzygał co jest dla kogo dobre.
Fibi 2014-07-11 23:37:27
Witam
Olu.>> :) Piękny i osobisty wpis.. Nareszcie ktoś podjął ciekawy temat. Obecnie tyle się mówi w mediach za sprawą. dr Chazana. o klauzuli sumienia.Owszem często zdarza się,że płód jest tak uszkodzony,że nie ma możliwości życia poza łonem matki, ale urodzenie go..nie wyrwanie żywcem .. daje 100% pewności, że była to słuszna decyzja. Ta kobieta w okół której taki szum ma spokojne sumienie, ale przeciwnicy mają pożywkę. Twój przypadek nie jest wyjątkiem.. a tym wpisem zamknęłaś dziub zwolennikom aborcji..! przynajmniej na tym terenie.
Ciekawa jestem co powiedzą inni.
Ja osobiście już wiele razy poruszałam ten temat, że Bóg daje życie i Bóg je odbiera. Mając osobiste przeżycia w tym temacie,kieruję ukłony dla Mamy...,że wytrwała w tym stresie całą ciążę Pozdrawiam >>>
ps
Uorcyk jakoś dawniej miałaś inne zdanie na ten temat.
uorcyk 2014-07-11 23:04:23
Cóż, nie każdy ma taka wspaniałą MAMĘ !!

Reklama
 • SPRZEDAŻ | różne
  DESKI ŚWIERKOWE, dł. 5 m, szer. 53 mm. DRZEWO OPAŁOWE BUK. 660 079 941.
 • USŁUGI | budowlane
  ADAPTACJA PODDASZY, OCIEPLENIA WEŁNĄ MINERALNĄ, SUFITY PODWIESZANE, ZABUDOWY GK, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ. 660 079 941.
 • PRACA | dam
  PENSJONAT "Willa Park" W CENTRUM ZAKOPANEGO ZATRUDNI KIEROWNIKA RECEPCJI/RECEPCJONISTĘ ORAZ POMOC DO PRZYGOTOWYWANIA ŚNIADAŃ I SPRZĄTANIA POKOI. 509 578 689.
 • RÓŻNE
  OBWOŹNY SKUP ZŁOMU - dojazd do klienta. 536269912.
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY, WYKOŃCZENIA, PŁYTKI, PANELE, MALOWANIE itp. 796 544 016.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA LOKAL NA PIZZERIĘ W ZAKOPANEM. 502 658 638
 • SPRZEDAŻ | różne
  SPRZEDAM SIANO W BALACH. 502 658 638
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA PLAC POD MAGAZYN. 502 658 638
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA HALE NA WARSZTAT SAMOCHODOWY, LAKIERNIĘ, PRALNIE, HURTOWNIĘ, MAGAZYN. 502 658 638
 • KUPNO
  Kupię cielęta małe Byczki. Simental i inne płatność przy odbiorze. Proszę dzwonić. Odbiór co 2 tygodnie. 724732680 chybachyba@o2.pl
  Tel.: 724732680
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ SPRZEDAWCĘ DO MAŁEGO SKLEPU SPOŻYWCZEGO w Białym Dunajcu (emerytki, praca co drugi dzień). 606 751 451.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DOM W ZAKOPANEM - Z WYNAJMEM POKOI - centrum (ul. Grunwaldzka), 602 633 931.
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  POSZUKUJĘ DOMU W STYLU GÓRALSKIM, ok. 100 m2, Zakopane, bliskie Kościelisko - 607 506 428.
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  KUPIE DOM LUB PENSJONAT POWYŻEJ 200 M2 W ZAKOPANEM ZA GOTÓWKĘ NR KONTAKTOWY 517 340 125 ŁUKASZ luklis86@gmail.com.
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  Sprzedam KANTÓWKĘ, KROKWIE, DESKI - 788 344 233.
 • PRACA | dam
  Tatrzański Park Narodowy zatrudni STARSZEGO KSIĘGOWEGO. Szczegóły: www.tpn.pl/nowosci/zatrudnimy-starszego-ksiegowego oraz na BIP TPN. Dokumenty można składać do 21.02.2024. Tel. 18 20 23 233
 • PRACA | dam
  Stacja Narciarska Polana Szymoszkowa zatrudni na sezon zimowy do pracy w gastronomii: - BARMANKI - POMOCE KUCHENNE - OSOBY NA ZMYWAK I DO ZBIERANIA NACZYŃ Z SALI Więcej informacji pod nr tel.: 693 319 707
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  KUPIĘ NIERUCHOMOŚCI ZA GOTÓKĘ! PODHALE! DZIAŁKA, DOM, MIESZKANIE. +48600404554 grz.wicik@gmail.com
  Tel.: 48600404554
 • PRACA | dam
  POMOC KUCHENNĄ (kobietę) do pensjonatu w centrum Zakopanego. Na pełny etat, praca zmianowa 7-19, co drugi dzień. Brak zakwaterowania. Dobre warunki finansowe, benefity. 502 716 694
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ KIEROWCĘ NA POMOC DROGOWĄ KAT C + E. 601 502 208
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Spokojna kobieta szuka KAWALERKI w Zakopanem. Na dłuższy okres. 692 340 991.
 • PRACA | dam
  PAPI SERVICE SP. Z O.O. ZATRUDNI KIEROWCÓW. WYMAGANE KAT. C+E ORAZ UPRAWNIENIA ADR . TEL.182074845
 • USŁUGI | inne
  PRALNIA ZAWRAT - PRANIE, MAGLOWANIE - pościele, obrusy, ręczniki itp. 501 788 640
 • RÓŻNE
  PAPI SERVICE - OLEJ OPAŁOWY i OLEJ NAPĘDOWY. BIURO: PORONIN, KASPROWICZA 28 PON.-PIĄT. 08.-17.00 Tel./fax 18 20 74 845, 18 20 74 224 STACJE PALIW: ZAKOPANE, SPYRKÓWKA 4 NOWY TARG, SKŁADOWA 11 CENY HURTOWE. ZAPRASZAMY.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA LOKALE HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWE o powierzchniach ok. 58 i 55 m2, oraz PIWNICE 23 m2. Możliwść połączenia lokali. Zakopane centrum, ul. Kościuszki - 691 124 272.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE, KRYCIE I PRZEKRYCIA DACHÓW, KOMINY, BALKONY, RYNNY, GZYMSY, FASADY. 889 388 484.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Wynajmę HALĘ: MAGAZYN/ PRODUKCJA - 250m. Nowy Targ, ul. Składowa. Tel. 602 290 555
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKA ROLNA 1.2 HA - JORDANÓW. 515 459 584.
 • PRACA | dam
  Sklep Gil Market w Białym Dunajcu zatrudni SPRZEDAWCZYNIĘ. 18 20 739 05.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DWUPOZIOMOWE MIESZKANIE na Pardałówce - 607 506 428.
 • PRACA | szukam
  SPRZĄTANIE DOMÓW, MIESZKAŃ. 575 450 977, 739 632 283.
 • BIZNES
  Sprzedam WPOŻYCZALNIĘ NART I SNOWBORDU. 662 370 510.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  POLE ORNE. 505 429 375.
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
 • SPRZEDAŻ | różne
  NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: jarzębina (60/80). Tel. 793 887 893
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2024-02-20 21:45 Handicap Zakopane - na pytania nie odpowiadają, ale na zawody wraz z burmistrzem zapraszają 2024-02-20 21:00 W Rabce będzie z kogo wybierać 1 2024-02-20 20:00 Stara zajezdnia to nie wysypisko śmieci! 1 2024-02-20 19:15 Osuwisko idzie w cenę 2024-02-20 19:14 Snowlandia dla każdego. Czynna do 25 lutego 2024-02-20 18:30 Jan Smarduch - wójt na całe życie 1 2024-02-20 18:28 Poważny wypadek na zakopiance 1 2024-02-20 17:45 Strajk unieruchomił naszych skoczków. Kto wystartuje w Obersdorfie? 4 2024-02-20 17:30 Francuska muzyka w Kościelisku czyli Cafe de Paris 2024-02-20 17:00 Prokuratura bada sprawę wypadku na nowotarskim basenie 3 2024-02-20 16:51 Jakie zielone płytki wybrać do łazienki? 2024-02-20 16:30 Muzyki i śpiewacy! Ten konkurs jest dla was 2024-02-20 16:00 Burmistrz kontra dyrektorka 6 2024-02-20 15:30 Spotkanie z ptakami nocy 2024-02-20 15:00 Zakopiańskie łyżwiarki z workiem medali Mistrzostw Polski Juniorów 3 2024-02-20 14:24 Metamorfoza w ciekawym wydaniu, czyli jak zwiększyć pewność siebie? 2024-02-20 14:00 Kibicujmy razem na Jaworzynie Krynickiej podczas Pucharu Świata FIS w snowboardzie alpejskim 2024-02-20 13:30 Tak utwardzają teren na Gubałówce. Odpadki budowalne i gruz 7 2024-02-20 12:52 Letnia przygoda dla maluchów - korzyści i wybór kolonii letnich dla dzieci 2024-02-20 12:45 Pogoda dziś nas nie rozpieszcza, ale wciąż można jeździć na nartach (WIDEO) 2024-02-20 12:30 Im lepszy szpieg, tym większe kłamstwo... Konkurs dla czytelników 2024-02-20 12:00 W Zdroju się buduje 2024-02-20 11:59 Komu powierzyć opiekę nad seniorem? 2024-02-20 11:55 Jak przygotować koparkę do wiosny? 2024-02-20 11:15 Ktoś zostawił worki ze śmieciami tuż przy ulicy 1 2024-02-20 10:45 Śniegu ani na lekarstwo, kolejna impreza narciarska odwołana 2024-02-20 10:42 Jak wybrać dobrego partnera do przeprowadzenia rekrutacji? 2024-02-20 10:33 Na co zwrócić uwagę przy zmianie statusu wspólnika w spółce komandytowej? 2024-02-20 10:30 Muzyczne spotkanie z Markiem Brynkusem 2024-02-20 10:00 Ośrodek zdrowia stanie się komisariatem 2 2024-02-20 09:45 Odkryj niesamowitą przygodę na stokach Jurgów Ski 2024-02-20 09:30 Uśmiechnij się z Kiepurą. Koncert 2024-02-20 09:00 Jeśli potrącisz zwierzę, nie uciekaj, ale mu pomóż (WIDEO) 5 2024-02-20 08:44 Samochód wpadł w barierki na nowym odcinku zakopianki 2 2024-02-20 08:30 Przygoda w muzeum na zakończenie ferii 2024-02-20 08:00 Znamy polską kadrę na historyczny Puchar Świata w snowboardzie alpejskim na Jaworzynie Krynickiej 2024-02-19 22:18 Ruszyły zapisy na jubileuszowe zawody narciarskie o Puchar Przechodni Związku Podhalan 2024-02-19 21:30 Kto naprawi osuwisko 5 2024-02-19 21:00 Ratują życie, wynoszą ludzi i dobytek pokoleń z płomieni, gdy trzeba zabezpieczają skoki na Wielkiej Krokwi 1 2024-02-19 20:32 Góralka pochodząca z Zakopanego mistrzynią Austrii w trójskoku 4 2024-02-19 19:45 Licealiści z Goszczyńskiego mówią: stop zmianom klimatycznym 8 2024-02-19 19:00 Dawniej to się górale potrafili bić. Posłuchajcie stulatka z Pieniążkowic (WIDEO) 2024-02-19 18:30 XI Puchar KW Zakopane i II Sprint Test KW Zakopane. Zapisy 2024-02-19 18:00 Ceny w restauracjach w Zakopanem są rzeczywiście tak wysokie? Sprawdziliśmy 10 2024-02-19 17:30 Kawałek Japonii w Nowym Targu. Zmiana terminu wydarzenia 2024-02-19 17:09 Ścigali się o Puchar Gorców w Kluszkowcach 2024-02-19 17:00 Wiosna zagościła w Beskidach 2024-02-19 16:40 Nowotarska biblioteka przykładem dla innych 2024-02-19 16:15 Stasikówka i Suche mają nowych - nienowych sołtysów 2024-02-19 15:30 Jacek Gąsienica Mracielnik z kolejnym medalem na mistrzostwach weteranów
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2024-02-20 22:25 1. @czy .... Czy już ustalono kto zabił dwóch naszych rodaków w Przewodowie . Ludzie nie żyją a sprawa dziwnie ścichła . 2024-02-20 22:06 2. Żenada,wszyscy przyspawani do stołków od lat.Ciezko ująć sobie z koryta,jak potem żyć... 2024-02-20 21:59 3. Czy tym tonącym okrętem ktoś steruje,czy jest z nami pilot??Tak można by określić funkcjonowanie UMiG Czarny Dunajec pod wodzą obecnego "włodarza"najwyrażniej wystraszonego możliowścią porażki i dla bezpieczeństwa startuje na radnego (nigdy wczesniej żaden wójt tak nie robił). Część "bezradnych" jest ewidentnie do wymiany. A na podsumowanie Tak kończy się wybieranie na wójta czy burmistrza ludzi którzy nie mieszkaja na stałe na terenie gminy czy miasta-to dla wyborców do przemyślenia 2024-02-20 21:35 4. A czyli Dziubek broni Dyrektorki - Orawiec Orawkę. Rozważałem go poprzeć ale Orawców nie chce w tami razie widzieć na stołku wojta u nas. 2024-02-20 21:23 5. Kolejni męczennicy w kolejce do pałacu a. dudy: Małgorzata Gosiewska, Katarzyna Sójka, Edward Siarka, Jan Dziedziczak, Antoni Macierewicz, Jacek Bogucki i Jerzy Polaczek. Trzeba będzie podpisać umowę z Białorusią na przetrzymywanie więźniów politycznych. Będą się czuć jak w domu. 2024-02-20 21:02 6. I takich właśnie włodarzy samorządowych nam potrzeba, a nie marionetki. Ale takiemu stanowi rzeczy są winni sami wyborcy, bowiem wybierają figurantów i potem przecierają oczy ze zdumnienia jojcząc do wszystkich świętych. A jest ich w obu powiatach wielu. Wystarczy przyjrzeć się ich "osiągnięciom". Dotyczy to także części radnych. 2024-02-20 21:00 7. Szymon i Osioł haha. Marcinek wymyślasz w tej Kalifornii coraz ciekawsze ksywki na posty. Twój koniec jest bliski!!! Potem taczka Dziubka i w pole, jak każdy gnoj 2024-02-20 20:57 8. Ludzie to największe szkodniki i brudasy, a wy płaczecie,że piesek kupkę zrobi na trawnik. 2024-02-20 20:52 9. Łapsa nie dopełnnil obowiązeku zawiadomienia policji i stałego monitorowania sprawności defibrylatora. Czy poniesie odpowiedzialność ? Wątpię bo tu wszystko jest na odwrót. 2024-02-20 20:09 10. A może to grupa otwierająca trasę na Gubałówce przed wyborami po raz kolejny przygotowuje grunt.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania


REKLAMA


FILMY TP