2022-11-30 12:59:17

Zakopane

Spółka związana z Grupą RMF całkowitym właścicielem Radia Alex

Reklama

Spółka Radio 90, powiązana z Grupą RMF, została jedynym udziałowcem Alex Media, nadawcy Radia Alex z Zakopanego - informuje miesięcznik Press.pl o zmiany w ramówce trzeba pytać udziałowców Spółki Alex Media, która posiada koncesję na rozpowszechnianie programu pod nazwą Alex.

Dotychczas Radio 90 miało 10 proc. udziałów w Alex Media, a pozostałe 90 proc. należało do firmy Polamer. - Skoro dotychczasowy większościowy udziałowiec nie chciał prowadzić już spółki, postanowiliśmy kupić jego udziały - powiedział serwisowi Press.pl Andrzej Mielimonka, większościowy właściciel Radia 90 i prezes należącej do Grupy RMF spółki Multimedia.

Wiosną Radio Alex całkowicie się zmieniło. Piotr Sambor, dotychczasowy redaktor naczelny radia, został odsunięty od wpływu na jego program. O tych zmianach obszernie pisaliśmy w kwietniu w papierowym wydaniu TP. Teraz przypominamy ten tekst:

Co się stało z Radiem Alex
1 kwietnia słuchacze zakopiańskiego Radia Alex nie mogli uwierzyć w to, co słyszą. I nie był to prima aprilis.
Od rana 1 kwietnia założona w 1990 r. przez Piotra Sambora rozgłośnia całkowicie zmieniła swój profil. Zamiast góralskiej muzyki, mamy zagranicznych wykonawców. Piosenki są uzupełniane komentarzami znanego z Radia RMF FM Marka Rusinka. W wiadomościach pojawiają się informacje związanego od lat z RMF FM zakopiańskiego korespondenta - Macieja Pałahickiego. Są też nowe radiowe dżingle. Ze starego Radia Alex zostały właściwie tylko reklamy i niektóre wiadomości czytane przez Joannę Chmiel. Jedna z najstarszych prywatnych radiowych stacji zmieniła zupełnie swój profil.
Brakuje modlitwy
Część słuchaczy jest bardzo zaskoczona i nie akceptuje zmian. - Nie podoba mi się muzyka, za mało jest naszych regionalnych nut. Brakuje też modlitwy i treści religijnych - mówi o zmianach na antenie Szymon Bosak z Zubrzycy Górnej. - To było to dla mnie ogromne zaskoczenie. Z tego, co wiem, stary Alex nadaje w internecie, ale kto będzie słuchać z internetu, pracując np. na budowie.

Osoby związane z Radiem RMF FM zaprzeczają, jakoby to właśnie ta rozgłośnia mieszała palce w zmianach. Trudno jednak nie zauważyć związków nowego Alexa z tą stacją. Nie chodzi tylko o prowadzących, ale także o nową siedzibę spółki Alex Media, właściciela Radia Alex. To Bulwary Słowackiego, gdzie kiedyś mieściła się siedziba zakopiańskiego oddziału RMF. Formalnie właścicielem Radia Alex już od 2005 r. nie jest Piotr Sambor. Sprzedał on wtedy swoją rozgłośnię polonijnemu biznesmenowi z branży medialnej Władysławowi Kotabie. To właściciel kilku medialnych projektów, m.in. Polvision, jedynej polonijnej telewizji nadającej w USA 24 godziny na dobę w języku polskim. Po sprzedaży Kotaba zostawił w prowadzeniu radia wolną rękę redaktorowi naczelnemu - Piotrowi Samborowi. Przez lata, mimo nowego właściciela, w Radiu Alex zmieniało się niewiele.
1 kwietnia nastąpiła jednak rewolucja, zmieniło się niemal wszystko. Dawny Alex pozostał tylko w internecie. Na stronie internetowej radia wciąż można słuchać audycji, za które odpowiada Piotr Sambor.
Nowy redaktor naczelny
Nowym redaktorem naczelnym Radia Alex został Andrzej Mielimonka, założyciel i prezes Radia 90 z Rybnika, biorący również od lat udział w projektach związanych z Radiem RMF FM. - Jeszcze w 2001 r. Radio 90 stało się w 10% właścicielem spółki Alex Media, drugim 90% udziałowcem jest w tej chwili spółka Polamer. W zeszłym roku razem z właścicielem Polameru, panem Władysławem  Kotabą stwierdziliśmy, że w obecnej sytuacji na rynku radiowym trzeba pomóc w rozwoju Radia Alex i nieco zmienić jego formułę - tłumaczy Andrzej Mielimonka.
Lokalny charakter
Pokłosiem tego spotkania były zmiany wprowadzone 1 kwietnia. Redaktor Mielimonka zapewnia, że chce, aby Radio Alex zachowało swój niepowtarzalny lokalny charakter, który wypracowało od początku istnienia. - Z jednej strony obecne czasy wymagają zmian, z drugiej chcemy być radiem skierowanym do słuchacza lokalnego. Potrzeba na te zmiany czasu. Mogę na przykład zapewnić, że więcej będzie na antenie regionalnej muzyki, której nie usłyszymy gdzie indziej - mówi redaktor naczelny.
Pytany o związki z RMF-em potwierdza, że Radio Alex korzysta teraz z materiałów dziennikarzy tej stacji. Po tym jak wypowiedziano dotychczasową siedzibę spółki, chwilowo Radio Alex swoją siedzibę przeniosło pod adres, gdzie mieści się zakopiańska redakcja RMF. - Nie mieliśmy innego wyjścia, a nie chcieliśmy po prostu przenosić biura radia do Warszawy czy Rybnika. Szukamy jednak nowego miejsca w Zakopanem, jesteśmy otwarci na współpracę ze wszystkimi osobami związanymi z Podhalem, które chcą tworzyć lokalną rozgłośnię. Z tego też powodu nie jest niczym dziwnym, że korzystamy z materiałów Macieja Pałahickiego, które sprawiają, że jakość programu tylko się podnosi - dodaje redaktor Mielimonka.
Pytany o rolę Piotra Sambora w nowej rozgłośni mówi, że współpraca z nim nie została zawieszona. Wynajmuje on Radiu pomieszczenia przy ul. Smrekowej pod studia radiowe. - Jeśli chodzi o stronę internetową radioalex.pl, to jest to domena należąca do Piotra Sambora. Nasze radio będzie miało niebawem nowy adres internetowy radioalex.com.pl - zaznacza redaktor Mielimonka.
Radio bliskie naszemu sercu
- Od czasu do czasu jestem słuchaczem Radia Alex i od paru dni trochę nie mogę uwierzyć w to, co słyszę. Miało to radio trochę niedociągnięć, ale było nasze, lokalne, bliskie sercu, a teraz straciło ten charakter - mówi były starosta Andrzej Gąsienica Makowski, który wiele razy był gościem rozgłośni. Brakuje mu audycji religijnych, muzyki regionalnej, zapowiedzi lokalnych wydarzeń. - Teraz to radio będzie takie jak wszystkie. Dawniej słuchało się go na bacówkach, na budowach. Staszek z Podhala dowiadywał się co słychać u Józka z Chicago. Szkoda - twierdzi. Dodaje, że sukcesem radia i tak jest to, że przez 32 lata utrzymało się na radiowym rynku.
Nie było alternatywy
Dariusz Galica, były zakopiański radny, obecnie przedsiębiorca, który wielokrotnie gościł w Radiu Alex, uważa, że wymagało ono pewnych zmian. - Przed laty jako radny prowadziłem nawet w Radiu Alex audycję, w której przepytywałem urzędników, gdy były do nich jakieś zastrzeżenia - przypomina. Jego zdaniem Alex przechodził przez kilka etapów działalności. Kiedyś była to rozgłośnia, której pod Tatrami słuchało się niemal wszędzie. - Nie było dla Alexa alternatywy. Dostawaliśmy informacje, które nie mogły się przebić w ogólnopolskich stacjach. Rola Radia Alex zmniejszyła się, gdy regionalne audycje zaczął nadawać RMF. Później z kolei konkurencją dla rozgłośni stały się media społecznościowe, czy lokalne portale internetowe, skąd wiedzę o tym, co się dzieję, czerpiemy natychmiast - tłumaczy Dariusz Galica. Jego zdaniem Radio Alex za bardzo upodobniło się w pewnym momencie do Radia Maryja. - Wiem, że dla wielu osób modlitwa czy audycje religijne były bardzo ważne, ale moim zdaniem było takich elementów trochę za dużo - twierdzi Dariusz Galica.
Czas pokaże
O całą sprawę zapytaliśmy Piotra Sambora, założyciela Radia Alex i wieloletniego redaktora naczelnego rozgłośni. Stwierdził on, że sam został zaskoczony tymi nagle wprowadzonymi zmianami. Miał nadzieję, że właściciele będą je wprowadzać stopniowo. Jego prawdziwe Radio Alex nadaje nadal na stronie internetowej. Prosił o przesłanie pytań mailem. Poniżej jego odpowiedź:

Wszystkie audycje religijne są dostępne codziennie na stronie www.radioalex.pl . Pytania dotyczące spraw pracowniczych trzeba kierować do udziałowców Spółki. Kwestie dotyczące spraw handlowych są poufne i nie podlegają debacie publicznej.
Za świętym Pawłem mogę napisać: w dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem. Słuchacze sami zdecydują, której stacji chcą słuchać - przyszłość pokaże...

Zostań Patronem Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Poland 2022-12-04 19:02:28
Absolutnie jako obecny słuchacz Radia Alex nie zgodzę z tezami głoszonymi przez jego starych odbiorców. Po pierwsze dotychczasowego Radia Alex a właściwie już Radia Aleks można słuchać przez internet nie mając chociażby laptopa. Wystarczy zaopatrzyć się w odbiorniki internetowe przypominające wyglądem te tradycyjne i mające w sobie odbiór stacji przesyłanych drogą FM, DAB+ i internetową poprzez Wi-Fi oraz sieć przewodową lub tylko tą ostatnią drogą. Sam mam 2 odbiorniki internetowe i świetnie one spełniają swoją role.
Tym samym argument Pana Szymona Bosaka z Zubrzycy Górnej o nieużyteczności radia internetowego na budowie jest nie trafiony. Równie błędny jest też argument dotyczący warstwy muzyczno-programowej. Właśnie taka muzyka jaka jest teraz czyli popowa przeplatana tą folkową (przy czym ta druga nie jest w nadmiarze jak poprzednio) jest idealna do pracy na budowie jako tło. Poza tym mam wrażenie że słuchacze Radia Alex albo nie słyszeli innej formy stacji albo nie pamiętają jej początków. Z tego bowiem co pamiętam z własnego dzieciństwa ale też wiem z obserwacji for i stron medialnych (zwłaszcza specjalizującego się w tematyce radia serwisu Radiopolska.pl) forma którą mamy obecnie w Radiu Alex była już obecna w tej stacji mniej więcej od początku istnienia stacji do 1998 roku wtedy na antenie stacji prócz muzyki pop i folkowej była obecna muzyka środka a nawet disco polo. Były nowości muzyczne a nawet audycje tematyczne i listy przebojów dla muzyki pop i disco polo. Tak jak wspomniałem w 1998 roku stacja zaczęła się stopniowo staczać doprowadzając się do poziomu który obecnie słyszymy w internecie jako Radio Aleks a w którym to jednym pozytywnym aspektem był folk (będący jednak w nadmiarze) skutecznie niszczony jednak przez treści religijne, prawicowe politykierstwo i fatalną jakość stacji od strony chociażby dźwięku ze studia czy transmisji którą to przyoszczędzano do granic możliwości podobnie jak kwestie jingli a także zasięgu stacji a szkoda bo meldowano odbiór stacji nawet w Krakowie. Stąd też nie dziwię się że stacji odchodzili ludzie (zarówno ekipa jak i słuchacze) przez co była ona dla garstki ludzi zamykając się na nowych a zwłaszcza ludzi młodych. Sądzę nawet że nawet jeżeli do teraz Pan Sambor nie robiłby tego co teraz w sieci a wcześniej w eterze, a bardziej trzymał poziom sprzed 1998 roku organizując redakcji chociażby szkolenia w innych lokalnych stacjach i to nie tylko w Radiu 90 ale też w innych regionalnych rozgłośniach mniejszości etnicznych jak Radio Silesia na Górnym Śląsku albo Radio Kaszëbë z regionu kaszubskiego na Pomorzu Gdańskim albo też w popularnych regionalnych rozgłośniach a kraju na przykład w białostockim Radiu Jard, Trendy Radiu z Jasła, czy Radiu Rekord z Radomia (które to już nadaje już od 28 lat a ostatnio powiększyło zasięg o województwo świętokrzyskie) to może do wypchnięcia Pana Piotra Sambora z 105,2 FM by nie doszło.
Ba, gdyby Pan Piotr Sambor pilnował stacji w sposób należyty to dzisiaj nie tylko nie byłoby obecnej sytuacji ale też stacja cieszyłaby się sporym zasięgiem będąc najczęściej słuchalną stacją między Górą Kamionna (będącej na północ od Limanowej w południowym rejonie powiatu bocheńskiego na wysokości gmin Lipnica Murowana, Łapanów, Trzciana, Żegocina i Nowy Wiśnicz) a Tatrami po obu stronach granicy a nawet dalej na północy województwa małopolskiego. Być może miałaby też dodatkowe częstotliwości obejmując wspomniany zasięg i tak jak Radio Rekord opierałoby się stacjom radiowym mających formę sieci. Obecnie RMF-Multimedia (Radio 90) próbuje naprawiać Alexa przez co słychać go tam gdzie do tej pory słyszalne było RMF FM czy Radio Zet przez co liczba słuchaczy wzrasta. Duże znaczenie ma w tym to że Radio Alex bazuje nie tylko na stacji która ma w niej udziały (Radio 90) ale też studenckiej Radiofonii z Krakowa (już nieistniejącej) która to od 1 maja 2020 roku do 19 lutego 2022 roku nadawała w tej samej formie co stacja z Zakopanego tyle że zamiast muzyki folkowej była poetycka i to w godzinach wieczornych co było podyktowane warunkami koncesji stacji. Dodam tutaj że zarówno w Alexie jak i Radiofonii zmiany przeprowadzono w sposób nagły a w ostatni dzień emisji zwieńczonym o północy muzyką z serialu o Janosiku studencka Radiofonia powróciła do swoich wcześniejszych brzmień z racji specjalnego programu pożegnalnego.
Mteż żal do byłego Pana starosty a mianowicie skoro Radio Alex miało niedociągnięcia to dlaczego ich nie zgłosił ich Piotrowi Samborowi? Teraz były starosta narzeka ale niestety nie działał gdy był on u władzy. Mądry góral po szkodzie. Poza tym rozumiem że Panu Andrzejowi Gąsienicy Makowskiemu brakuje treści religijnych ale problem był w tym że obok jakości i pewnego zaniedbania były one gwoździem do trumny starego Radia Alex którego popularność można było również po 1998 budować przede wszystkim na muzyce (także góralskiej) i treściach lokalnych lecz z bezstronnością dziennikarską i dbałością o jakość słowną i techniczną (w tym dotyczącą zarówno emisji na FM jak i streamu internetowego) przekazu tak by Radio Alex rzeczywiście brzmiało jak stacja koncesjonowana a nie stacja piracka rodem z Krakowa (a tych tam nie brakuje) czy firmowy radiowezęł. Jako przykład podam wspomniane Radio 90 czy Radio Rekord które to łączą te cechy o których wspomniałem więc cieszę się że Radio Alex wreszcie poszło tą drogą. Obecnie tylko KRRiT nie wie że stacje religijne nie mają sensu na lokalnym gruncie. Niestety wypełniła ona w Limanowej dwie wolne częstotliwości 100,3 MHz i 105,1 MHz stacjami Radio Profeto i RDN Nowy Sącz o tej samej religijno-społecznej tematyce tym samym je blokując dla nowych nadawców takich jak teraz Radio Alex o co mam pretensje do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Do wspomnianego urzędu mam też żal że blokuje zwiększenie zasięgu niektórych stacji z Nowego Sącza jak Radia SuperNova czy RMF Maxx, Trendy Radia z Jasła ale też i Radia Alex z Zakopanego, niektórych stacji z częstotliwości krakowskich czy oficjalnie Radia Eska Małopolska i Radia Złote Przeboje Echo na obszar południa powiatu bocheńskiego i północ limanowszczyzny zarówno poprzez nowe częstotliwości czy powieleniem istniejących argumentując to ich brakiem co z kolei obalają z kolei piraci radowi w Krakowie. 
Swój udział w niszczeniu zasięgu Radia Alex ma też sam Piotr Sambor który to najpierw ograniczał zasięg 105,2 MHz chociażby poprzez zmiany obiektów na gorsze (od pierwotnego na Kasprowym Wierchu) czy brak inwestycji w nadajniki pod kątem zasięgu i mocy nadawania a gdy już pojawiła się możliwość przejścia na 100,3 MHz (po konflikcie z radiem RDN Nowy Sącz o 105,1 MHz) odmówił kurczowo trzymając się słabego nadajnika na 105,2 MHz działając na szkodę stacji która to po przenosinach mogłaby mieć większy zasięg. Na tym wszystkim skorzystało Radio Profeto które to zameldowało się na 100,3 MHz marnując wraz z RDNem częstotliwości w Limanowej na skutek głupiej decyzji KRRiT. Mało tego gdyby Radio Alex za czasów Pana Sambora (ale bez przesadnej religijności i publicystyki) z większym zasięgiem mogłoby zrobić furorę w moich stronach ze względu na folk i muzykę i tak by było gdy u siebie w domu puściłem tą stacje ale musiałem ją zmienić gdy pojawił się niepotrzebny kontent. Z obecnym Alexem (a więc tym na 105,2 FM) takiego problemu by już nie ma przez co można go polecać bliskim i słuchać w czasie rodzinnych imprez co w przypadku dzisiejszego Aleksa nie było możliwe gdyż zamiast muzyki leciały modlitwy.
Tym samym zgadzam się z opinią Pana Dariusza Galicy stwierdzając że Radio Alex skręcając w stronę religijną której to było za dużo nieco zabłądziło a szkoda bo na podstawie lokalności i muzyki a nie modlitw mogła budować swoją markę, pozycje oraz zasięg zarówno w słuchalności jak i technice. Cieszę się że wreszcie dostrzeżono ten problem na falach FM degradując radio Pana Sambora do poziomu stacji internetowej. Myślę że owszem garstka słuchaczy słuchająca Alexa a właściwie już Aleksa Pana Piotra Sambora (a więc nie tego od RMFu) odejdzie choć część z nich zostanie ale pojawi się nowa, większa grupa słuchaczy co oznacza że początkowe czasy o których mówił Pan Galica w części ale jednak wróciły. Na jednym z for medialnych trafnie zauważono że Radio Alex było stacją dla emerytów i ja się pod tym podpisuje zwracając uwagę na to że radio postarzało się wraz ze słuchaczami (było wyłącznie dla osób w podeszłym wieku co pasowałoby do poglądów politycznych Pana Sambora którymi to dzielił się na antenie) a tak być nie powinno gdyż radio powinno być otwarte na wszystkich słuchaczy niezależnie od ich wieku. Dlatego też uważam że teraz Radio Alex bardziej pasuje do pracy na budowie czy bacówki gdyż puszczanie modlitw i treści stricle religijnych w czasie posiłku w góralskiej restauracji byłoby pewnym faux pas gdyż tam w tle powinna być bardziej muzyka i lokalność w umiarkowanym charakterze bez zbytniego nacechowania politycznego. Jeżeli rozgłośnia radiowa jest prowadzona z głową jak to jest chociazby w przypadku Radia 90, Radia Rekord czy obecnego Radia Alex to może być ona lepsza od religijnego-politycznego zlepku którym to Alex był do marca i w którym to brakowało rozrywkowego aspektu ograniczonego do muzyki góralskiej której to również było za dużo z racji braku rozrywkowej otoczki czy gatunków innego typu. Gratuluje zatem nowego Alexowi sukcesu w postaci metamorfozy i życzę mu zdobywania coraz większemu gronu słuchaczy. Panu Piotrowi Samborowi radzę zaś schować dumę do kieszeni (włącznie z nazwą Radio Aleks która to mogłaby byc inna) i skierować się na szkolenia do stacji lokalnych czy RMFu gdyż warsztat ma dobry ale wymagający naprawy. Powinien też wyciągnąć wnioski z sytuacji i przynajmniej przywrócić Radio Aleks (pod inną nazwą) do stanu sprzed 1998 roku usuwając religię (lub zostawiając ją w bardzo ograniczonym wymiarze) i stawiając na format z lat 90-tych który mógłby wspomóc Alexa z fal FM lub nawet konkurencje poprzez inwestycje obu stacji w naziemny system DAB+ na obszarze większy niż do tej pory. Pan Sambor we współpracy z RMF (Radiem 90) mógłby namówić ekipę stacji do powrotu a nawet szkolić wraz z Panem Pałahickim nową załogę stacji rodem z Zakopanego.
Sam Pan Sambor mógłby wrócić na 105,2 FM z własną audycją (przykładowo magazynem reporterów) ale po szkoleniu pokazującym stacje radiowe w obecnych czasach bo do marca Radio Alex było opóźnione o kilka lat lub całe dekady wstecz co działało niestety na jego niekorzyść a Pan Sambor niestety w przeciwieństwie do słuchaczy tego nie dostrzegał wobec czego młodzi ludzie poczawszy od 1998 roku odchodzili od stacji na rzecz babć i dziadków którzy to zdominowali tak coraz mniejsze grono słuchaczy zakopiańskiej stacji.
Poza tym o czym wspomniałem wcześniej obecność tylko muzyki folkowej czy sakralnej wynikała z prostej przyczyny a mianowicie jej twórcy nie są zrzeszeni w ZAiKSie i innych tego typu organizacjach przez co nie uiszczano im opłaty co z kolei odbiło się na jakości radia od strony muzycznej która to od 1998 roku drastycznie spadła w dół. Cieszę się zatem że nikt nie szczędzi pieniędzy na utworach przez co Radio Alex ma szanse się rozwijać i cieszyć swoich słuchaczy z kolei konkurencji tej z internetu życzę by przejrzała na oczy i zrozumiała w ktorych miejscach popełniła błąd gdyż na korzyść Pana Sambora przemawia doświadczenie ale niestety jego warsztat radiowy i pomysł na stację pozostawał wiele do życzenia. Nie jest jednak za późno by coś z tym zrobił i wykorzystał swoje umiejętności w lepszym celu tworząc na bazie internetowego Radia Aleks nową rozgłośnie ze zmienioną nazwą nie mylącą się ze stacją na 105,2 FM a więc na przykład Radio Tatry i nowa ramówką w której to tak jak w wersji będącej bedącej w eterze prym będzie wiodła lokalność i muzyka a nie prawicowe politykierstwo czy treści religijne przez który to dawny Alex z ciekawej stacji stał się drugim Radiem Maryja. Warto zatem nie bać i działać gdyż folk jest dobrym punktem wyjścia do zbudowania ciekawej stacji radiowej którą to bedzie można z radością powitać w przyszłosci na DAB+ a nawet falach FM i to na szerszym zasiegu niż do tej pory.
Zbliżając się powoli do meritum niniejszego długiego komentarza przypomnę niedawny artykuł Gazety Wyborczej pt. Rozgłośnia zmienia właściciela w którym to cytat Pana Sambora który to brzmi Żyjemy życiem regionu i za to nas ludzie lubią.który to powinien być dewizją zarówno eterowego Radia Alex jak i internetowego Radia Aleks który mógłby zmienić nazwę na nową (pamięć o żonie można zostawić w sercu) a wraz z tym też ramówkę wracajac do tego co było w latach 90-tych gdy każdy mógł spróbować swoich sił w radiu przez co incydentalnie w nocy była nawet muzyka punkrockowa.
Pozwoliłoby to na zerwanie z łatką lokalnego Radia Maryja i na konkurencje z eterowym Radiem Alex dzięki zrobieniu z folku ale też innych typów muzyki swojego towaru eksportowego co po szkoleniu u innych lokalnych rozgłośni pozwoliłoby na budowanie lokalnego radia z prawdziwego zdarzenia najpierw w internecie a potem też w eterze. Z tej racji warto by Pan Piotr Sambor tak jak wspomniałem wcześniej schował swoja dumę do kieszeni i wziął się za swoją stacje czyli Radio Aleks póki to jeszcze może zrobić. Niech internetowe Radio Aleks będzie tak jak Radio Alex ponownie radiem dla wszystkich mieszkańców Podhala (od Kamionnej do Tatr a nawet dalej) a nie tylko dla pokolenia 50+. Wówczas na antenie dominowałaby muzyka (w tym folk) i lokalność. Treści religijne jeżeli już mogłyby być w Radiu Aleks to jak w Radiu Silesia od niedzieli do czwartku przez 2 godziny (w przypadku Radia Silesia są one od niedzieli do czwartku od 21:00 do 23:00 ale w stacji Pana Sambora mogły być od poniedziałku do czwartku od 21:00 do 23:00 i w niedziele od 08:00 do 10:00) a więc znacznie skromniej niż do tej pory. Z uwagi na to przez długi czas treści religijne zajmowały większość ramówki lepiej jednak aby jak w przypadku Radia Rekord i Radia Kaszëbë na antenie Radia Aleks nie było ich w ogóle lub były ograniczone do Transmisji Mszy Świętej w niedzielne poranki. Pozwoli to na szerszą inwestycje w warstwę rozrywkową i muzyczną internetowej stacji.
Podsumowjąc i zarazem kończąc swój dlugi komentarz chciałbym aby nie był on nie hejtem w stronę Pana Piotra Sambora a bardziej rozliczeniem się słuchaczy z Radia Alex z przeszłością tej rozgłośni i nadzieją na lepszą przyszłość już nie z jedną a dwoma rozgłośniami pod Tatrami które to mogą się od siebie wiele nauczyć.
druh Marek 2022-11-30 17:41:16
Konserwatyści i kato-prawica mają większość mediów w swoich rękach. Dlatego słucham chętnie Radia Zet, radia Złote Przeboje a jeżdżąc po kraju np. Radia Super Nowa czy Muzycznego Radia. Staram się wyłapać rozgłośnie regionalne, bo warto czasami wiedzieć czym żyją słuchacze w danym regionie.
X.Teofil 2022-11-30 16:36:27
@Baco z takim... to mąż Alexis czyta już tylko reklamy? Opcja niemiecka sączy? Horoskop aztecki zamiast rzymskiego?
No to muszę wrócić do tego radia.
Baca z takim juhasem 2022-11-30 15:19:18
Dobra zmiana, przez chwilę zamiast treści religijnych był horoskop, se myślę nie ma co -poprawili się. Następna zmiana -już nic z prawicowych portali nie usłyszymy, ale za to opcja niemiecka sączy się codziennie. Wreszcie goście którzy byli POmijani do tej pory mają gdzie gadać. Prowadzących jest co najmniej osiem osób, kto to finansuje bo z tych czterech reklam nie można się utrzymać. Coś czuję, że to jest projekt, by konserwatywne Podhale skierować na lewo a to wymaga nakładów które się dopiero kiedyś zwrócą.
jondruś 2022-11-30 15:03:58
Fajne radio sie zrobiło do samochodu , przy robocie. Nie dało sie już słuchać wywodów pewnego redaktora.
folk 2022-11-30 13:12:26
Całe szczęście bo myślałam, że tym radiem rządzi Łojciec z Torunia. Czekamy na daleko idące zmiany.

Reklama
  • NIERUCHOMOŚCI | pośrednictwo
    Siewierski Nieruchomości ul. Br. Czecha 1, Zakopane. +48 18 20 66 129, +48 506 13 14 63 www.siewierski.pl
  • NIERUCHOMOŚCI | kupno
    Kupie Pilnie -Pensjonat w Zakopanym -tel 660797241 b12.pl.
  • PRACA | dam
    Zatrudnię KIEROWCĘ C+E na pracę po kraju ( poniedziałek - piątek). Praca na plandece. Kontakt 514 240 136, 691 758 882.
  • SPRZEDAŻ | zwierzęta
    Sprzedam konia czeskiego zimnokrwistego. Masc karogniady,przyjazny dla dzieci, jezdzil w zaprzęgu i siodle. WAŁACH. Prawie 3 lata. kontakt tylko telefoniczny 791818377.
  • PRACA | dam
    Przyjmę DO OPIEKI NAD STARSZĄ OSOBĄ. 602 534 193.
  • SPRZEDAŻ | zwierzęta
    Dwa KONIE 8.500 zł/szt. 790 759 407.
  • SPRZEDAŻ | różne
    DREWNO OPAŁOWE 160zł/ m3 i odpad tartaczny 130zł/m3. 790 759 407.
  • SPRZEDAŻ | budowlane
    WIĘŹBA 950 zł/kubik. 790 759 407.
  • MOTORYZACJA | sprzedaż
    SKUTER SNIEŻNY POLARIS. SILNIK ŻUKOWSKI prawie nowy. 515 503 494.
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    Do wynajęcia MIESZKANIE, I piętro, Waksmund. 515 503 494.
  • PRACA | dam
    Skicontrol H.Martinczak.s.k.a. (Białka Tatrzańska) przedstawiciel na Polskę firmy SKIDATA, zatrudni: INFORMATYKA - SERWISANTA. Oferujemy: umowę o pracę, możliwość rozwoju zawodowego. Wymagania: znajomość rozwiązań IT, wykształcenie kierunkowe, doświadczenie na podobnym stanowisku, znajomość j.angielskiego, czynne prawo jazdy kat.B. Główne obowiązki: montaż i serwis systemu kontroli dostępu SKIDATA. CV prosimy przysłać na e-mail: praca@skicontrol.pl
  • PRACA | dam
    Zlecę SZYCIE NARZUT z kawałków skór włoskich, kożuchowych. Dzwonić tylko z doświadczeniem. 504 636 921.
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    DOMEK LETNISKOWY W GORCACH. 515 503 494.
  • PRACA | dam
    POTRZEBNA OPIEKUNKA DO 8-MIESIĘCZNEGO DZIECKA, 4-5 godzin dziennie. Zakopane. 692 278 855.
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    Oferujemy powierzchnię parkingową dla pojazdów osobowych/dostawczych/ciężarowych z możliwością składowania /przechowywania towaru, na monitorowanym obiekcie z własną stacja paliw. Przemysłowa dzielnica Nowego Targu blisko wjazdu na S7. Zapraszamy. Tel. 602 290 555
  • PRACA | dam
    PIEKARNIA W ZAKOPANEM ZATRUDNI PIEKARZA. Na stałe, umowa. 602 759 709
  • PRACA | dam
    Zatrudnię SPRZEDAWCZYNIĘ DO SKLEPU SPOŻYWCZEGO W ZAKOPANEM. 602 759 709
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    Sprzedam DZIAŁKĘ W ŁAPSZACH WYŻNYCH (nr 2903, 2904, 2905). 572624414.
  • USŁUGI | budowlane
    USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE, KRYCIE I PRZEKRYCIA DACHÓW, KOMINY, BALKONY, RYNNY, GZYMSY, FASADY. 889 388 484.
  • KUPNO
    OBWOŹNY SKUP ZŁOMU - dojazd do klienta. SKUP STARYCH SPAWAREK. 536 269 912.
  • USŁUGI | budowlane
    FLIZOWANIE, REMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371.
  • USŁUGI | budowlane
    KAMIENIARSTWO. 882080371.
  • PRACA | dam
    NIEMCY - murarz cieśla malarz ocieplenia spawacz elektryk kranista. 601-218-955
  • USŁUGI | budowlane
    HYDRAULIK - 660 404 104.
  • PRACA | szukam
    KUCHARKA, POMOC KUCHENNA, POSPRZĄTAM. 796 358 958.
  • USŁUGI | budowlane
    PRACE WYSOKOŚCIOWE, MALOWANE DACHÓW, MALOWANIE ELEWACJI METODĄ NATRYSKOWĄ ORAZ KLASYCZNĄ. 537 160 398.
  • KUPNO
    Kupię LIMBĘ na pniu. 605 306 244
  • PRACA | dam
    Praca na budowie - docieplenia, budowy od podstaw, wykończenia. Zakopane i okolice. tel. 500160574. 500160574
    Tel.: 500160574
  • PRACA | dam
    PRACA W SKLEPIE SPOŻYWCZYM - BUKOWINA TATRZAŃSKA - STOISKO MIĘSNO-WĘDLINIARSKIE. 609820250 as.stasik@op.pl
    Tel.: 609820250
  • USŁUGI | inne
    WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
  • PRACA | dam
    POSZUKUJEMY KANTORA DO UDZIAŁU W TRADYCYJNEJ MSZY ŚWIĘTEJ WSZECHCZASÓW. 697 718 044
  • PRACA | dam
    POSZUKUJEMY OSÓB DO PRACY W KARCZMIE PRZY KRUPÓWKACH na stanowisko: KUCHARZ, POMOC KUCHENNA. 600 035 355.
  • USŁUGI | budowlane
    OCIEPLANIE DOMÓW na materiałach wysokiej jakości. 787 479 002.
  • SPRZEDAŻ | różne
    DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.
  • NIERUCHOMOŚCI | kupno
    Kupię działkę na Podhalu GOTÓWKA!!! 600 404 554
    Tel.: 600
  • USŁUGI | budowlane
    CIEŚLA BLACHARZ, BUDOWA OD PODSTAW. 516 563 400.
  • USŁUGI | budowlane
    KAMIENIARSTWO, ELEWACJE, OGRODZENIA - WSZYSTKO Z KAMIENIA. 509 169 590.
  • USŁUGI | budowlane
    OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2025-07-10 21:00 Kolejny kibelek, tym razem podrzucony na przystanek autobusowy 2 2025-07-10 20:30 Wakacyjne Msze święte w tatrzańskich schroniskach 2025-07-10 20:00 "Najlepsi z najlepszych" nagrodzeni podczas Gali w Gminie Poronin 2025-07-10 19:30 Niesamowita podróż po Universum Marvela. Mamy dla Was książki 2025-07-10 19:30 Remonty szlaków turystycznych w Pieninach 2025-07-10 19:00 Utrudnienia na bocznej ulicy Szaflarskiej potrwają dwa miesiące 2025-07-10 18:00 Modernizacja ulicy Sienkiewicza w toku, zakończy się w czerwcu przyszłego roku 9 2025-07-10 17:00 Co robią rodziny z dziećmi, gdy latem pada deszcz? 2025-07-10 15:52 Za co kocham Zakopane? (WIDEO) 7 2025-07-10 15:30 Bezpieczna Gmina Czorsztyn - wydarzenie przeniesione 2025-07-10 15:15 Zalane budynki i drogi, powalone drzewa, niedrożne przepusty - pół setki interwencji 2025-07-10 15:00 Bezpieczeństwo, transport i najważniejsze atrakcje na lato (WIDEO) 2025-07-10 14:30 Biegiem pod górę 2025-07-10 14:00 W Tatrach nadal intensywnie pada (WIDEO) 2025-07-10 13:30 Ludzie skracają sobie drogę przez osiedle, a za zakrętem czyha kibelek 3 2025-07-10 13:10 Niezłe warunki turystyczne na Babiej Górze 2025-07-10 13:00 Osuwisko w Dzianiszu, mieszkańcy boją się, że budynek runie w przepaść (WIDEO) 2 2025-07-10 12:45 Premiera w ramach projektu Musical Sommer Camp 2025-07-10 12:30 Góralskie rzemiosło kołem się toczy 2025-07-10 12:00 Włamanie do sklepu wędkarskiego w Nowym Targu 1 2025-07-10 11:30 Zdążyli przed ulewami i część ulic wymalowali 3 2025-07-10 11:00 Dziś i jutro część ulicy Mała Łąka zamknięta, wyznaczono objazd 1 2025-07-10 10:58 W Zębie strażacy pompują wodę z zalanych piwnic szkoły 1 2025-07-10 10:31 Wybory Nośwarniyjsyj Gorolecki odwołane i przeniesione na sierpień 1 2025-07-10 10:30 Kolumna informacyjna Powiatu Tatrzańskiego 2025-07-10 10:20 Policjanci ze strażakami wciąż monitorują zagrożenie powodziowe 1 2025-07-10 10:00 Dwa tysiące nowych drzew i ponad tysiąc zasadzonych krzewów 6 2025-07-10 09:30 Kolumna informacyjna Urzędu Miasta Zakopane 2025-07-10 09:15 Ostrzeżenia przed osuwiskami i aktualna sytuacja pogodowa w Małopolsce 2025-07-10 09:00 Turbacz Summer Trail z rekordem frekwencji 2025-07-10 08:00 Szlachta nie płaci 2025-07-09 22:42 Jedno miejsce - dwa światy, na tych zdjęciach wygląda zupełnie inaczej 1 2025-07-09 22:34 Woda zabrała część gruntu pod budynkiem i drogą 2 2025-07-09 22:26 Mężczyzna został przygnieciony przez quada 2025-07-09 21:00 Goście z Bliskiego Wschodu górą, nie tylko w centrum Zakopanego 23 2025-07-09 20:30 Koncert finałowy warsztatów musicalowych MUSICAMP 2025-07-09 20:00 Blisko tysiąc biletów dziennie na Letnie Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich 1 2025-07-09 19:53 Woda wdarła się na drogę w Nowem Bystrem 1 2025-07-09 19:00 Festiwal Folkloru Polskiego 59. "Sabałowe Bajania" wystartował 1 2025-07-09 18:30 Głęboko w tunelach Gór Sowich. Mamy dla Was książki 2025-07-09 18:30 Policjanci ścigali w Nowym Targu 33-letniego złodzieja 1 2025-07-09 18:00 Powodziowe przepychanki w Czerwiennem (WIDEO) 5 2025-07-09 17:00 Polonijne młode talenty piłkarskie przyjadą na zgrupowanie do Nowego Targu 2025-07-09 16:06 Powalone drzewa upadły na linię telefoniczną 2025-07-09 16:00 Dziewiętnastolatek prędko stracił prawo jazdy za zbyt dużą prędkość 2025-07-09 15:41 Drzewo spadło na jezdnię, droga nieprzejezdna 2025-07-09 15:30 W Zakopanem woda powoli opada, ale rosną masy wody na Dunajcu (WIDEO) 2025-07-09 15:19 Festyn rodzinny w Stadninie Koni Rajd 2025-07-09 15:00 No i co z tego, że pada. Muzeum Tatrzańskie czeka na Was! 2025-07-09 14:15 Jazda w deszczu nie każdemu służy, kolizja na Alejach 3
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2025-07-10 23:38 1. Niestety przykład idzie z góry. Palą się składowiska opon niczyjich , utrudniony transport do PSZOK bo po dziurach. Wobec tego mamy, to co mamy. Państwo stać na spłatę odsetek "bratankom", więc co oczekiwać? Daj obywatelu na zbrojenie, kup obywatelu plecak a w plecaku przedstawiciele różnych branż radzą co ma być, by ruszyć sprzedaż badziewia. Ile to wszystko może ważyć, plus waga wydanych pieniędzy, szkoda, że jeszcze telewizora nie proponują taszczyć. 2025-07-10 23:05 2. Czy fantazyjny staszek posiada zakopiańską kartę mieszkańca skoro rozlicza się w Jaśle? Może jakiś mały audyt obywatelski? 2025-07-10 22:59 3. "Działamy bezwzględnie i skutecznie - każdy przypadek zaśmiecania będzie dokładnie sprawdzany. Sprawcy nie mogą liczyć na anonimowość - prędzej czy później zostaną namierzeni i ukarani" Dlaczego zakopiańskiej straży wiejskiej nie stać na takie stanowcze oświadczenie? "jak państwo wiecie niewiele możemy zrobić..." Smacznego karpia! 2025-07-10 22:55 4. Jeszcze jedno - takie zdarzenie jak jak obecny remont ul Sienkiewicza wpływa fatalnie na wizerunek miasta. Turysta patrzy, obserwuje i postępuje racjonalnie - coraz częściej omija nasze miasto szerokim łukiem. Ciekawe co myśli o władzach miasta a także o jego mieszkańcach, którzy bezwolnie pozwalają się tak traktować przez lokalnych urzędników? Zakopane jest podobno miastem partnerskim Sopotu, miasta o zbliżonym charakterze. Sugeruję urzędnikom przyjrzeć się bliżej funkcjonowaniu tej perełki Bałtyku a zobaczą INNY ŚWIAT i może pojmą, że miastem da się zarządzać w sposób po prostu MĄDRY.. 2025-07-10 22:45 5. Jacek, pseudonimów zaczyna Ci brakować, jedno i to samo piszesz pod roznymi nickami.... nic ci to nie pomoże. mam nadzieje ze postawia ci zarzuty za to łganie i nakręcanie afer. p.s mieszkancy wciaz pytaja kiedy oddasz pieniadze ktore wyłudziłes z urzędu??? 2025-07-10 22:41 6. Za dużo macie arabów mamy nadzieję że nie zechcą budoeč meczetów jak w całej Europie 2025-07-10 22:10 7. Puk pukuu albo jesteś zwykłym lewakiem nie uświadomionym że we pobliżu toczy się pełno skalowa wojna albo osobą z zaburzeniami psychicznymi, Synku wiesz w czym jest problem jak ktoś zaczyna strzstrzelač nie widać WROGA , 2025-07-10 21:47 8. Szanowny Mieszkańcu ulicy Sienkiewicza! Pytasz: "Z jakiego powodu Szanowny Pan Burmistrz miasta, przecież absolwent szkoły turystycznej w Szwajcarii, sam posiadający doświadczenie w prowadzeniu prywatnego biznesu turystycznego podjął decyzję o rozpoczęciu tak fatalnie zaplanowanego i prowadzonego remontu - trudno pojąć." Myślę że kwestia "sponsorowania" kampanii wyborczej nie pozostaje tutaj bez wpływu. Dziękuję za Twój obiektywny głos. Jakże istotny, ważny i merytoryczny. Na podstawie tej Twojej krótkiej i celnej wypowiedzi śmiem twierdzić że byłbyś lepszym włodarzem naszego miasta niż obecny zarządca. To ogromna strata dla naszego miasta że tacy ludzie nie mają realnego wpływu na funkcjonowanie naszych instytucji. Tym samym do decydują o nas kliki prywatnych interesów pogrążając nas w długach i rujnując tkankę miejską. Pozdrawiam serdecznie i życzę dużo zdrowia i cierpliwości na ten ciężki sezon. 2025-07-10 21:45 9. Oszukany, to teraz masz drugi przy Ariesie. Na pewno się cieszysz, zresztą tak jak ja. 2025-07-10 21:40 10. Warto byłoby lepiej komunikować mieszkańcom dlaczego akurat ta ulica została wytypowana do remontu po raz kolejny i czy naprawdę potrzebuje tak rozległych prac.Przy skromnym budżecie gminnym i licznych pilniejszych potrzebach infrastrukturalnych w Zakopanem (choćby parkingi czy kanalizacja w peryferyjnych dzielnicach) takie inwestycje powinny być dobrze uzasadnione i przejrzyste.
2025-06-22 01:24 1. Wzbogacony o 8 kolejnych budynków:):):) Wzbogacony:):):) 2025-06-22 00:36 2. A, czyli wyrżnąć drzewa i walnąć betonowe kloce tak jak już Radisson zrobił na miejscu przepięknego Modrzejowa, który powinien być muzeum, a rozjechały go spychacze. Brawo! Oby tak dalej, zalejemy betonem wszystką zieleń, dziedzictwo wyburzyć. Lepiej się zaborcy obchodzili z polskim krajobrazem i architekturą niż deweloperzy. 2025-06-12 19:04 3. Dla wielu osób za drogo, może by tak pomyśleć o zniżce dla mieszkańców? 2025-05-19 17:33 4. Jan mnie tam tyz zabrakło bo kosula w krate mi nie wyschła... miałem portki na posek zapinane ... rekonesans taki a sztuka "Ulice Jerozolimy " , Ulice pise się z duzej litery pamiytej .se tło .. i suchej co powiado doktor ... sztuk pięknych... 2025-04-24 10:37 5. Tylko na zdjęciach i w realu pusto przez fatalny dojazd do Szczawnicy. Stać w korku I niszczyć zawieszenie, to średnia przyjemność. 2025-04-02 12:01 6. A co na to czorne misie? Te brązowe tyż złe mogą być. 2025-03-28 12:31 7. Co Palace ma wspólnego z Wyklętymi. Ktoś chyba pomylił wątki i miejsca. Czyżby nowy starosta bał się OGNIA ? 2025-03-18 00:29 8. No i teraz wreszcie będzie prawo i sprawiedliwość. 2025-03-12 11:25 9. Na spotkaniu zabrakło schorowanego już pana dra Ryszarda Dąbrowieckiego, który jest pasjonatem twórczości mistrza Hasiora. Wydał nawet o nim książkę pt. "Upadły Anioł- Rzecz o Władysławie Hasiorze" 2025-03-04 09:43 10. Ach ten nieszczęsny młotek. Rośnie w siłę nasza ideologiczna brać
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama