Polecamy
Dziś gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Reklama

2022-11-30 12:59:17

Reklama

Zakopane

Spółka związana z Grupą RMF całkowitym właścicielem Radia Alex

Spółka Radio 90, powiązana z Grupą RMF, została jedynym udziałowcem Alex Media, nadawcy Radia Alex z Zakopanego - informuje miesięcznik Press.pl o zmiany w ramówce trzeba pytać udziałowców Spółki Alex Media, która posiada koncesję na rozpowszechnianie programu pod nazwą Alex.

Dotychczas Radio 90 miało 10 proc. udziałów w Alex Media, a pozostałe 90 proc. należało do firmy Polamer. - Skoro dotychczasowy większościowy udziałowiec nie chciał prowadzić już spółki, postanowiliśmy kupić jego udziały - powiedział serwisowi Press.pl Andrzej Mielimonka, większościowy właściciel Radia 90 i prezes należącej do Grupy RMF spółki Multimedia.

Wiosną Radio Alex całkowicie się zmieniło. Piotr Sambor, dotychczasowy redaktor naczelny radia, został odsunięty od wpływu na jego program. O tych zmianach obszernie pisaliśmy w kwietniu w papierowym wydaniu TP. Teraz przypominamy ten tekst:

Co się stało z Radiem Alex
1 kwietnia słuchacze zakopiańskiego Radia Alex nie mogli uwierzyć w to, co słyszą. I nie był to prima aprilis.
Od rana 1 kwietnia założona w 1990 r. przez Piotra Sambora rozgłośnia całkowicie zmieniła swój profil. Zamiast góralskiej muzyki, mamy zagranicznych wykonawców. Piosenki są uzupełniane komentarzami znanego z Radia RMF FM Marka Rusinka. W wiadomościach pojawiają się informacje związanego od lat z RMF FM zakopiańskiego korespondenta - Macieja Pałahickiego. Są też nowe radiowe dżingle. Ze starego Radia Alex zostały właściwie tylko reklamy i niektóre wiadomości czytane przez Joannę Chmiel. Jedna z najstarszych prywatnych radiowych stacji zmieniła zupełnie swój profil.
Brakuje modlitwy
Część słuchaczy jest bardzo zaskoczona i nie akceptuje zmian. - Nie podoba mi się muzyka, za mało jest naszych regionalnych nut. Brakuje też modlitwy i treści religijnych - mówi o zmianach na antenie Szymon Bosak z Zubrzycy Górnej. - To było to dla mnie ogromne zaskoczenie. Z tego, co wiem, stary Alex nadaje w internecie, ale kto będzie słuchać z internetu, pracując np. na budowie.

Osoby związane z Radiem RMF FM zaprzeczają, jakoby to właśnie ta rozgłośnia mieszała palce w zmianach. Trudno jednak nie zauważyć związków nowego Alexa z tą stacją. Nie chodzi tylko o prowadzących, ale także o nową siedzibę spółki Alex Media, właściciela Radia Alex. To Bulwary Słowackiego, gdzie kiedyś mieściła się siedziba zakopiańskiego oddziału RMF. Formalnie właścicielem Radia Alex już od 2005 r. nie jest Piotr Sambor. Sprzedał on wtedy swoją rozgłośnię polonijnemu biznesmenowi z branży medialnej Władysławowi Kotabie. To właściciel kilku medialnych projektów, m.in. Polvision, jedynej polonijnej telewizji nadającej w USA 24 godziny na dobę w języku polskim. Po sprzedaży Kotaba zostawił w prowadzeniu radia wolną rękę redaktorowi naczelnemu - Piotrowi Samborowi. Przez lata, mimo nowego właściciela, w Radiu Alex zmieniało się niewiele.
1 kwietnia nastąpiła jednak rewolucja, zmieniło się niemal wszystko. Dawny Alex pozostał tylko w internecie. Na stronie internetowej radia wciąż można słuchać audycji, za które odpowiada Piotr Sambor.
Nowy redaktor naczelny
Nowym redaktorem naczelnym Radia Alex został Andrzej Mielimonka, założyciel i prezes Radia 90 z Rybnika, biorący również od lat udział w projektach związanych z Radiem RMF FM. - Jeszcze w 2001 r. Radio 90 stało się w 10% właścicielem spółki Alex Media, drugim 90% udziałowcem jest w tej chwili spółka Polamer. W zeszłym roku razem z właścicielem Polameru, panem Władysławem  Kotabą stwierdziliśmy, że w obecnej sytuacji na rynku radiowym trzeba pomóc w rozwoju Radia Alex i nieco zmienić jego formułę - tłumaczy Andrzej Mielimonka.
Lokalny charakter
Pokłosiem tego spotkania były zmiany wprowadzone 1 kwietnia. Redaktor Mielimonka zapewnia, że chce, aby Radio Alex zachowało swój niepowtarzalny lokalny charakter, który wypracowało od początku istnienia. - Z jednej strony obecne czasy wymagają zmian, z drugiej chcemy być radiem skierowanym do słuchacza lokalnego. Potrzeba na te zmiany czasu. Mogę na przykład zapewnić, że więcej będzie na antenie regionalnej muzyki, której nie usłyszymy gdzie indziej - mówi redaktor naczelny.
Pytany o związki z RMF-em potwierdza, że Radio Alex korzysta teraz z materiałów dziennikarzy tej stacji. Po tym jak wypowiedziano dotychczasową siedzibę spółki, chwilowo Radio Alex swoją siedzibę przeniosło pod adres, gdzie mieści się zakopiańska redakcja RMF. - Nie mieliśmy innego wyjścia, a nie chcieliśmy po prostu przenosić biura radia do Warszawy czy Rybnika. Szukamy jednak nowego miejsca w Zakopanem, jesteśmy otwarci na współpracę ze wszystkimi osobami związanymi z Podhalem, które chcą tworzyć lokalną rozgłośnię. Z tego też powodu nie jest niczym dziwnym, że korzystamy z materiałów Macieja Pałahickiego, które sprawiają, że jakość programu tylko się podnosi - dodaje redaktor Mielimonka.
Pytany o rolę Piotra Sambora w nowej rozgłośni mówi, że współpraca z nim nie została zawieszona. Wynajmuje on Radiu pomieszczenia przy ul. Smrekowej pod studia radiowe. - Jeśli chodzi o stronę internetową radioalex.pl, to jest to domena należąca do Piotra Sambora. Nasze radio będzie miało niebawem nowy adres internetowy radioalex.com.pl - zaznacza redaktor Mielimonka.
Radio bliskie naszemu sercu
- Od czasu do czasu jestem słuchaczem Radia Alex i od paru dni trochę nie mogę uwierzyć w to, co słyszę. Miało to radio trochę niedociągnięć, ale było nasze, lokalne, bliskie sercu, a teraz straciło ten charakter - mówi były starosta Andrzej Gąsienica Makowski, który wiele razy był gościem rozgłośni. Brakuje mu audycji religijnych, muzyki regionalnej, zapowiedzi lokalnych wydarzeń. - Teraz to radio będzie takie jak wszystkie. Dawniej słuchało się go na bacówkach, na budowach. Staszek z Podhala dowiadywał się co słychać u Józka z Chicago. Szkoda - twierdzi. Dodaje, że sukcesem radia i tak jest to, że przez 32 lata utrzymało się na radiowym rynku.
Nie było alternatywy
Dariusz Galica, były zakopiański radny, obecnie przedsiębiorca, który wielokrotnie gościł w Radiu Alex, uważa, że wymagało ono pewnych zmian. - Przed laty jako radny prowadziłem nawet w Radiu Alex audycję, w której przepytywałem urzędników, gdy były do nich jakieś zastrzeżenia - przypomina. Jego zdaniem Alex przechodził przez kilka etapów działalności. Kiedyś była to rozgłośnia, której pod Tatrami słuchało się niemal wszędzie. - Nie było dla Alexa alternatywy. Dostawaliśmy informacje, które nie mogły się przebić w ogólnopolskich stacjach. Rola Radia Alex zmniejszyła się, gdy regionalne audycje zaczął nadawać RMF. Później z kolei konkurencją dla rozgłośni stały się media społecznościowe, czy lokalne portale internetowe, skąd wiedzę o tym, co się dzieję, czerpiemy natychmiast - tłumaczy Dariusz Galica. Jego zdaniem Radio Alex za bardzo upodobniło się w pewnym momencie do Radia Maryja. - Wiem, że dla wielu osób modlitwa czy audycje religijne były bardzo ważne, ale moim zdaniem było takich elementów trochę za dużo - twierdzi Dariusz Galica.
Czas pokaże
O całą sprawę zapytaliśmy Piotra Sambora, założyciela Radia Alex i wieloletniego redaktora naczelnego rozgłośni. Stwierdził on, że sam został zaskoczony tymi nagle wprowadzonymi zmianami. Miał nadzieję, że właściciele będą je wprowadzać stopniowo. Jego prawdziwe Radio Alex nadaje nadal na stronie internetowej. Prosił o przesłanie pytań mailem. Poniżej jego odpowiedź:

Wszystkie audycje religijne są dostępne codziennie na stronie www.radioalex.pl . Pytania dotyczące spraw pracowniczych trzeba kierować do udziałowców Spółki. Kwestie dotyczące spraw handlowych są poufne i nie podlegają debacie publicznej.
Za świętym Pawłem mogę napisać: w dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem. Słuchacze sami zdecydują, której stacji chcą słuchać - przyszłość pokaże...

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Poland 2022-12-04 19:02:28
Absolutnie jako obecny słuchacz Radia Alex nie zgodzę z tezami głoszonymi przez jego starych odbiorców. Po pierwsze dotychczasowego Radia Alex a właściwie już Radia Aleks można słuchać przez internet nie mając chociażby laptopa. Wystarczy zaopatrzyć się w odbiorniki internetowe przypominające wyglądem te tradycyjne i mające w sobie odbiór stacji przesyłanych drogą FM, DAB+ i internetową poprzez Wi-Fi oraz sieć przewodową lub tylko tą ostatnią drogą. Sam mam 2 odbiorniki internetowe i świetnie one spełniają swoją role.
Tym samym argument Pana Szymona Bosaka z Zubrzycy Górnej o nieużyteczności radia internetowego na budowie jest nie trafiony. Równie błędny jest też argument dotyczący warstwy muzyczno-programowej. Właśnie taka muzyka jaka jest teraz czyli popowa przeplatana tą folkową (przy czym ta druga nie jest w nadmiarze jak poprzednio) jest idealna do pracy na budowie jako tło. Poza tym mam wrażenie że słuchacze Radia Alex albo nie słyszeli innej formy stacji albo nie pamiętają jej początków. Z tego bowiem co pamiętam z własnego dzieciństwa ale też wiem z obserwacji for i stron medialnych (zwłaszcza specjalizującego się w tematyce radia serwisu Radiopolska.pl) forma którą mamy obecnie w Radiu Alex była już obecna w tej stacji mniej więcej od początku istnienia stacji do 1998 roku wtedy na antenie stacji prócz muzyki pop i folkowej była obecna muzyka środka a nawet disco polo. Były nowości muzyczne a nawet audycje tematyczne i listy przebojów dla muzyki pop i disco polo. Tak jak wspomniałem w 1998 roku stacja zaczęła się stopniowo staczać doprowadzając się do poziomu który obecnie słyszymy w internecie jako Radio Aleks a w którym to jednym pozytywnym aspektem był folk (będący jednak w nadmiarze) skutecznie niszczony jednak przez treści religijne, prawicowe politykierstwo i fatalną jakość stacji od strony chociażby dźwięku ze studia czy transmisji którą to przyoszczędzano do granic możliwości podobnie jak kwestie jingli a także zasięgu stacji a szkoda bo meldowano odbiór stacji nawet w Krakowie. Stąd też nie dziwię się że stacji odchodzili ludzie (zarówno ekipa jak i słuchacze) przez co była ona dla garstki ludzi zamykając się na nowych a zwłaszcza ludzi młodych. Sądzę nawet że nawet jeżeli do teraz Pan Sambor nie robiłby tego co teraz w sieci a wcześniej w eterze, a bardziej trzymał poziom sprzed 1998 roku organizując redakcji chociażby szkolenia w innych lokalnych stacjach i to nie tylko w Radiu 90 ale też w innych regionalnych rozgłośniach mniejszości etnicznych jak Radio Silesia na Górnym Śląsku albo Radio Kaszëbë z regionu kaszubskiego na Pomorzu Gdańskim albo też w popularnych regionalnych rozgłośniach a kraju na przykład w białostockim Radiu Jard, Trendy Radiu z Jasła, czy Radiu Rekord z Radomia (które to już nadaje już od 28 lat a ostatnio powiększyło zasięg o województwo świętokrzyskie) to może do wypchnięcia Pana Piotra Sambora z 105,2 FM by nie doszło.
Ba, gdyby Pan Piotr Sambor pilnował stacji w sposób należyty to dzisiaj nie tylko nie byłoby obecnej sytuacji ale też stacja cieszyłaby się sporym zasięgiem będąc najczęściej słuchalną stacją między Górą Kamionna (będącej na północ od Limanowej w południowym rejonie powiatu bocheńskiego na wysokości gmin Lipnica Murowana, Łapanów, Trzciana, Żegocina i Nowy Wiśnicz) a Tatrami po obu stronach granicy a nawet dalej na północy województwa małopolskiego. Być może miałaby też dodatkowe częstotliwości obejmując wspomniany zasięg i tak jak Radio Rekord opierałoby się stacjom radiowym mających formę sieci. Obecnie RMF-Multimedia (Radio 90) próbuje naprawiać Alexa przez co słychać go tam gdzie do tej pory słyszalne było RMF FM czy Radio Zet przez co liczba słuchaczy wzrasta. Duże znaczenie ma w tym to że Radio Alex bazuje nie tylko na stacji która ma w niej udziały (Radio 90) ale też studenckiej Radiofonii z Krakowa (już nieistniejącej) która to od 1 maja 2020 roku do 19 lutego 2022 roku nadawała w tej samej formie co stacja z Zakopanego tyle że zamiast muzyki folkowej była poetycka i to w godzinach wieczornych co było podyktowane warunkami koncesji stacji. Dodam tutaj że zarówno w Alexie jak i Radiofonii zmiany przeprowadzono w sposób nagły a w ostatni dzień emisji zwieńczonym o północy muzyką z serialu o Janosiku studencka Radiofonia powróciła do swoich wcześniejszych brzmień z racji specjalnego programu pożegnalnego.
Mteż żal do byłego Pana starosty a mianowicie skoro Radio Alex miało niedociągnięcia to dlaczego ich nie zgłosił ich Piotrowi Samborowi? Teraz były starosta narzeka ale niestety nie działał gdy był on u władzy. Mądry góral po szkodzie. Poza tym rozumiem że Panu Andrzejowi Gąsienicy Makowskiemu brakuje treści religijnych ale problem był w tym że obok jakości i pewnego zaniedbania były one gwoździem do trumny starego Radia Alex którego popularność można było również po 1998 budować przede wszystkim na muzyce (także góralskiej) i treściach lokalnych lecz z bezstronnością dziennikarską i dbałością o jakość słowną i techniczną (w tym dotyczącą zarówno emisji na FM jak i streamu internetowego) przekazu tak by Radio Alex rzeczywiście brzmiało jak stacja koncesjonowana a nie stacja piracka rodem z Krakowa (a tych tam nie brakuje) czy firmowy radiowezęł. Jako przykład podam wspomniane Radio 90 czy Radio Rekord które to łączą te cechy o których wspomniałem więc cieszę się że Radio Alex wreszcie poszło tą drogą. Obecnie tylko KRRiT nie wie że stacje religijne nie mają sensu na lokalnym gruncie. Niestety wypełniła ona w Limanowej dwie wolne częstotliwości 100,3 MHz i 105,1 MHz stacjami Radio Profeto i RDN Nowy Sącz o tej samej religijno-społecznej tematyce tym samym je blokując dla nowych nadawców takich jak teraz Radio Alex o co mam pretensje do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Do wspomnianego urzędu mam też żal że blokuje zwiększenie zasięgu niektórych stacji z Nowego Sącza jak Radia SuperNova czy RMF Maxx, Trendy Radia z Jasła ale też i Radia Alex z Zakopanego, niektórych stacji z częstotliwości krakowskich czy oficjalnie Radia Eska Małopolska i Radia Złote Przeboje Echo na obszar południa powiatu bocheńskiego i północ limanowszczyzny zarówno poprzez nowe częstotliwości czy powieleniem istniejących argumentując to ich brakiem co z kolei obalają z kolei piraci radowi w Krakowie. 
Swój udział w niszczeniu zasięgu Radia Alex ma też sam Piotr Sambor który to najpierw ograniczał zasięg 105,2 MHz chociażby poprzez zmiany obiektów na gorsze (od pierwotnego na Kasprowym Wierchu) czy brak inwestycji w nadajniki pod kątem zasięgu i mocy nadawania a gdy już pojawiła się możliwość przejścia na 100,3 MHz (po konflikcie z radiem RDN Nowy Sącz o 105,1 MHz) odmówił kurczowo trzymając się słabego nadajnika na 105,2 MHz działając na szkodę stacji która to po przenosinach mogłaby mieć większy zasięg. Na tym wszystkim skorzystało Radio Profeto które to zameldowało się na 100,3 MHz marnując wraz z RDNem częstotliwości w Limanowej na skutek głupiej decyzji KRRiT. Mało tego gdyby Radio Alex za czasów Pana Sambora (ale bez przesadnej religijności i publicystyki) z większym zasięgiem mogłoby zrobić furorę w moich stronach ze względu na folk i muzykę i tak by było gdy u siebie w domu puściłem tą stacje ale musiałem ją zmienić gdy pojawił się niepotrzebny kontent. Z obecnym Alexem (a więc tym na 105,2 FM) takiego problemu by już nie ma przez co można go polecać bliskim i słuchać w czasie rodzinnych imprez co w przypadku dzisiejszego Aleksa nie było możliwe gdyż zamiast muzyki leciały modlitwy.
Tym samym zgadzam się z opinią Pana Dariusza Galicy stwierdzając że Radio Alex skręcając w stronę religijną której to było za dużo nieco zabłądziło a szkoda bo na podstawie lokalności i muzyki a nie modlitw mogła budować swoją markę, pozycje oraz zasięg zarówno w słuchalności jak i technice. Cieszę się że wreszcie dostrzeżono ten problem na falach FM degradując radio Pana Sambora do poziomu stacji internetowej. Myślę że owszem garstka słuchaczy słuchająca Alexa a właściwie już Aleksa Pana Piotra Sambora (a więc nie tego od RMFu) odejdzie choć część z nich zostanie ale pojawi się nowa, większa grupa słuchaczy co oznacza że początkowe czasy o których mówił Pan Galica w części ale jednak wróciły. Na jednym z for medialnych trafnie zauważono że Radio Alex było stacją dla emerytów i ja się pod tym podpisuje zwracając uwagę na to że radio postarzało się wraz ze słuchaczami (było wyłącznie dla osób w podeszłym wieku co pasowałoby do poglądów politycznych Pana Sambora którymi to dzielił się na antenie) a tak być nie powinno gdyż radio powinno być otwarte na wszystkich słuchaczy niezależnie od ich wieku. Dlatego też uważam że teraz Radio Alex bardziej pasuje do pracy na budowie czy bacówki gdyż puszczanie modlitw i treści stricle religijnych w czasie posiłku w góralskiej restauracji byłoby pewnym faux pas gdyż tam w tle powinna być bardziej muzyka i lokalność w umiarkowanym charakterze bez zbytniego nacechowania politycznego. Jeżeli rozgłośnia radiowa jest prowadzona z głową jak to jest chociazby w przypadku Radia 90, Radia Rekord czy obecnego Radia Alex to może być ona lepsza od religijnego-politycznego zlepku którym to Alex był do marca i w którym to brakowało rozrywkowego aspektu ograniczonego do muzyki góralskiej której to również było za dużo z racji braku rozrywkowej otoczki czy gatunków innego typu. Gratuluje zatem nowego Alexowi sukcesu w postaci metamorfozy i życzę mu zdobywania coraz większemu gronu słuchaczy. Panu Piotrowi Samborowi radzę zaś schować dumę do kieszeni (włącznie z nazwą Radio Aleks która to mogłaby byc inna) i skierować się na szkolenia do stacji lokalnych czy RMFu gdyż warsztat ma dobry ale wymagający naprawy. Powinien też wyciągnąć wnioski z sytuacji i przynajmniej przywrócić Radio Aleks (pod inną nazwą) do stanu sprzed 1998 roku usuwając religię (lub zostawiając ją w bardzo ograniczonym wymiarze) i stawiając na format z lat 90-tych który mógłby wspomóc Alexa z fal FM lub nawet konkurencje poprzez inwestycje obu stacji w naziemny system DAB+ na obszarze większy niż do tej pory. Pan Sambor we współpracy z RMF (Radiem 90) mógłby namówić ekipę stacji do powrotu a nawet szkolić wraz z Panem Pałahickim nową załogę stacji rodem z Zakopanego.
Sam Pan Sambor mógłby wrócić na 105,2 FM z własną audycją (przykładowo magazynem reporterów) ale po szkoleniu pokazującym stacje radiowe w obecnych czasach bo do marca Radio Alex było opóźnione o kilka lat lub całe dekady wstecz co działało niestety na jego niekorzyść a Pan Sambor niestety w przeciwieństwie do słuchaczy tego nie dostrzegał wobec czego młodzi ludzie poczawszy od 1998 roku odchodzili od stacji na rzecz babć i dziadków którzy to zdominowali tak coraz mniejsze grono słuchaczy zakopiańskiej stacji.
Poza tym o czym wspomniałem wcześniej obecność tylko muzyki folkowej czy sakralnej wynikała z prostej przyczyny a mianowicie jej twórcy nie są zrzeszeni w ZAiKSie i innych tego typu organizacjach przez co nie uiszczano im opłaty co z kolei odbiło się na jakości radia od strony muzycznej która to od 1998 roku drastycznie spadła w dół. Cieszę się zatem że nikt nie szczędzi pieniędzy na utworach przez co Radio Alex ma szanse się rozwijać i cieszyć swoich słuchaczy z kolei konkurencji tej z internetu życzę by przejrzała na oczy i zrozumiała w ktorych miejscach popełniła błąd gdyż na korzyść Pana Sambora przemawia doświadczenie ale niestety jego warsztat radiowy i pomysł na stację pozostawał wiele do życzenia. Nie jest jednak za późno by coś z tym zrobił i wykorzystał swoje umiejętności w lepszym celu tworząc na bazie internetowego Radia Aleks nową rozgłośnie ze zmienioną nazwą nie mylącą się ze stacją na 105,2 FM a więc na przykład Radio Tatry i nowa ramówką w której to tak jak w wersji będącej bedącej w eterze prym będzie wiodła lokalność i muzyka a nie prawicowe politykierstwo czy treści religijne przez który to dawny Alex z ciekawej stacji stał się drugim Radiem Maryja. Warto zatem nie bać i działać gdyż folk jest dobrym punktem wyjścia do zbudowania ciekawej stacji radiowej którą to bedzie można z radością powitać w przyszłosci na DAB+ a nawet falach FM i to na szerszym zasiegu niż do tej pory.
Zbliżając się powoli do meritum niniejszego długiego komentarza przypomnę niedawny artykuł Gazety Wyborczej pt. Rozgłośnia zmienia właściciela w którym to cytat Pana Sambora który to brzmi Żyjemy życiem regionu i za to nas ludzie lubią.który to powinien być dewizją zarówno eterowego Radia Alex jak i internetowego Radia Aleks który mógłby zmienić nazwę na nową (pamięć o żonie można zostawić w sercu) a wraz z tym też ramówkę wracajac do tego co było w latach 90-tych gdy każdy mógł spróbować swoich sił w radiu przez co incydentalnie w nocy była nawet muzyka punkrockowa.
Pozwoliłoby to na zerwanie z łatką lokalnego Radia Maryja i na konkurencje z eterowym Radiem Alex dzięki zrobieniu z folku ale też innych typów muzyki swojego towaru eksportowego co po szkoleniu u innych lokalnych rozgłośni pozwoliłoby na budowanie lokalnego radia z prawdziwego zdarzenia najpierw w internecie a potem też w eterze. Z tej racji warto by Pan Piotr Sambor tak jak wspomniałem wcześniej schował swoja dumę do kieszeni i wziął się za swoją stacje czyli Radio Aleks póki to jeszcze może zrobić. Niech internetowe Radio Aleks będzie tak jak Radio Alex ponownie radiem dla wszystkich mieszkańców Podhala (od Kamionnej do Tatr a nawet dalej) a nie tylko dla pokolenia 50+. Wówczas na antenie dominowałaby muzyka (w tym folk) i lokalność. Treści religijne jeżeli już mogłyby być w Radiu Aleks to jak w Radiu Silesia od niedzieli do czwartku przez 2 godziny (w przypadku Radia Silesia są one od niedzieli do czwartku od 21:00 do 23:00 ale w stacji Pana Sambora mogły być od poniedziałku do czwartku od 21:00 do 23:00 i w niedziele od 08:00 do 10:00) a więc znacznie skromniej niż do tej pory. Z uwagi na to przez długi czas treści religijne zajmowały większość ramówki lepiej jednak aby jak w przypadku Radia Rekord i Radia Kaszëbë na antenie Radia Aleks nie było ich w ogóle lub były ograniczone do Transmisji Mszy Świętej w niedzielne poranki. Pozwoli to na szerszą inwestycje w warstwę rozrywkową i muzyczną internetowej stacji.
Podsumowjąc i zarazem kończąc swój dlugi komentarz chciałbym aby nie był on nie hejtem w stronę Pana Piotra Sambora a bardziej rozliczeniem się słuchaczy z Radia Alex z przeszłością tej rozgłośni i nadzieją na lepszą przyszłość już nie z jedną a dwoma rozgłośniami pod Tatrami które to mogą się od siebie wiele nauczyć.
druh Marek 2022-11-30 17:41:16
Konserwatyści i kato-prawica mają większość mediów w swoich rękach. Dlatego słucham chętnie Radia Zet, radia Złote Przeboje a jeżdżąc po kraju np. Radia Super Nowa czy Muzycznego Radia. Staram się wyłapać rozgłośnie regionalne, bo warto czasami wiedzieć czym żyją słuchacze w danym regionie.
X.Teofil 2022-11-30 16:36:27
@Baco z takim... to mąż Alexis czyta już tylko reklamy? Opcja niemiecka sączy? Horoskop aztecki zamiast rzymskiego?
No to muszę wrócić do tego radia.
Baca z takim juhasem 2022-11-30 15:19:18
Dobra zmiana, przez chwilę zamiast treści religijnych był horoskop, se myślę nie ma co -poprawili się. Następna zmiana -już nic z prawicowych portali nie usłyszymy, ale za to opcja niemiecka sączy się codziennie. Wreszcie goście którzy byli POmijani do tej pory mają gdzie gadać. Prowadzących jest co najmniej osiem osób, kto to finansuje bo z tych czterech reklam nie można się utrzymać. Coś czuję, że to jest projekt, by konserwatywne Podhale skierować na lewo a to wymaga nakładów które się dopiero kiedyś zwrócą.
jondruś 2022-11-30 15:03:58
Fajne radio sie zrobiło do samochodu , przy robocie. Nie dało sie już słuchać wywodów pewnego redaktora.
folk 2022-11-30 13:12:26
Całe szczęście bo myślałam, że tym radiem rządzi Łojciec z Torunia. Czekamy na daleko idące zmiany.

Reklama
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  BORDER COLLIE szczenięta. 791 669 932.
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam BUDKĘ DLA PARKINGOWEGO - TANIO - 602 378 614.
 • PRACA | dam
  ZLECĘ SZYCIE NARZUT Z KAWAŁKÓW SKÓR WŁOSKICH. Wymagane doświadczenie. 504 636 921.
 • PRACA | dam
  Posiadasz doświadczenie w obsłudze kadrowo-płacowej? Chcesz pracować z najlepszymi specjalistami w branży? POZNAJ NAS: Polskie Koleje Linowe S.A. są liderem wśród operatorów kolei linowych w Polsce. DOŁĄCZ DO NAS! Obecnie poszukujemy osób na stanowisko: MŁODSZY SPECJALISTA DS. KADR I PŁAC. Miejsce pracy: Zakopane. CO BĘDZIE NALEŻEĆ DO TWOICH OBOWIĄZKÓW? - Obsługa kadrowo-płacowa pracowników, - Sporządzanie umów o pracę i prowadzenie dokumentacji pracowniczej związanej ze stosunkiem pracy (m.in. prowadzenie akt osobowych, tworzenie dokumentacji związanej z nawiązywaniem, zmianą warunków zatrudnienia oraz rozwiązywaniem stosunku pracy), - Sporządzanie umów cywilnoprawnych (umowy zlecenia, umowy o dzieło), - Sporządzanie list płac, - Sporządzanie deklaracji ZUS, PIT, PFRON, - Rozliczanie ZFŚS, Rozliczanie czasu pracy, - Kompleksowe prowadzenie bieżącej ewidencji i dokumentacji kadrowo-płacowej, - Przygotowywanie zaświadczeń o zatrudnieniu i wynagrodzeniu, - Przygotowywanie zestawień, analiz i raportów dotyczących danych kadrowo-płacowych. NASZE WYMAGANIA: - Wykształcenie co najmniej średnie, - Minimum 2 lata doświadczenia w pracy na podobnym stanowisku, - Mile widziane doświadczenie w kompleksowej obsłudze kadrowo-płacowej, - Dobra znajomość prawa pracy, ubezpieczeń społecznych i podatku dochodowego od osób fizycznych, - Praktyczna znajomość programów Płatnik, pakietu MS Office (w szczególności MS Excel), - Mile widziane doświadczenie w obsłudze programu Comarch ERP, - Proaktywne podejście do powierzanych zadań, - Sumienność i dobra organizacja pracy, - Umiejętność współpracy, - Wysokie umiejętności interpersonalne. OFERUJEMY: - Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, - Możliwość zdobywania doświadczenia w dynamicznie rozwijającej się Firmie, - Ciekawą i kreatywną pracę, - Atrakcyjne wynagrodzenie, - Odzież identyfikacyjną, - Szeroki pakiet benefitów: - ubezpieczenie na życie finansowane przez pracodawcę, - Karty Rodzinne uprawniające do zniżek na produkty i usługi w ośrodkach PKL, - Dodatkowe świadczenia socjalne. APLIKACJE prosimy przesyłać na adres rekrutacja@pkl.pl z dopiskiem: "PKL Młodszy Specjalista ds. Kadr i Płac". Informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi kandydatami. Prosimy o dopisanie oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.
 • USŁUGI | budowlane
  PŁYTKI, SZPACHLOWANIE, MALOWANIE. 796 544 016.
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  POKÓJ - FERIE - ZAKOPANE - 607826896
 • PRACA | dam
  Restauracja na Krupówkach zatrudni DOSTAWCĘ, PIZZERA i KELNERKĘ - 668 404 790.
 • SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
  MASSEY FERGUSON 590, 80-lata, stan bdb, (z powodu wyjazdu za granicę), 53.000 zł. 518 413 809 po 18-tej.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię pracownika do wypozyczalni sprzętu narciarskiego w Bukowinie Tatrzańskiej. 601529290 biuro@juswik.pl
  Tel.: 601529290
 • PRACA | dam
  Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem zatrudni KUCHARZA i POMOC KUCHENNĄ. Oferujemy stabilne, całoroczne zatrudnienie. Tel. 725 300 095.
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Kupie dom , działke ,pensjonat w Zakopanym lub Białce Tatrzańskiej b12.pl. 660797241
  Tel.: 660797241
 • PRACA | dam
  Regionalna karczma w Zakopanem przyjmie do pracy: KUCHARZ, POMOC KUCHENNA, KELNER/-KA. 602 366 750.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE, KRYCIE I PRZEKRYCIA DACHÓW, KOMINY, BALKONY, RYNNY, GZYMSY. 534 428 571, 889 388 484..
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  KUPIĘ DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ LUB ROLNĄ ZAKOPANE lub KOŚCIELISKO. tel. 507 360 911
 • PRACA | dam
  Przyjmę PIEKARZA. 607 44 55 66.
 • PRACA | dam
  Firma Vero Nowy Targ zatrudni KRAWCÓW, KRAWCOWE. 501 67 25 98.
 • PRACA | dam
  PRZYJMĘ DO PRACY PANIĄ W SKLEPIE - ŁOPUSZNA. (na cały lub 1/2 etatu). 601 47 82 94.
 • PRACA | dam
  Z. R. GŁOWACCY ZATRUDNI PRACOWNIKÓW BUDOWLANYCH DO ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH W ZAKOPANEM. 608 813 506
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DWA DOMY W JEDNYM - GRONKÓW. 510 80 75 74.
 • PRACA | dam
  Praca dla PROMOTORA kuligów - roznoszenie ulotek oraz zapisywanie gości na zimowe kuligi. Atrakcyjne wynagrodzenie. +48574255794 KOTELNICA 8C
  Tel.: 48574255794
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  Zakopiańskie TBS TKGK Sp. z o.o zaprasza do składania ofert w postępowaniu na sprzedaż Peugeot Boxer/Gefco Y/G Boxer 335 skrzyniowy/paka; Dostawczy do 3,5 T; 2008 r; silnik pojemność 2,2 VIN - VF3YCBMHC11603889. Szczegóły www.ztbs-zakopane.pl. www.ztbs-zakopane.pl 509 628 992 firma@ztbs-zakopane.pl
  Tel.: 509 628 992
  E-mail: firma@ztbs-zakopane.pl
  WWW: www.ztbs-zakopane.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  NOWY TARG RYNEK - LOKAL do wynajęcia ok. 60 m2. 517 600 205.
 • MOTORYZACJA | kupno
  AUTO SKUP - CAŁYCH, ROZBITYCH - 516 159 309
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Do wynajęcia powierzchnie BIUROWO - USŁUGOWE od 100 do 600 m2 na II piętrze. Park Handlowy STOPIAK w Nowym Targu. Tel. 606 123 437.
 • SPRZEDAŻ | różne
  NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: jarzębina (60/80). Tel. 793 887 893
 • USŁUGI | budowlane
  KOMLEKSOWE ŁAZIENKI, HYDRAULIKA, SZPACHLOWANIE, MALOWANIE. 667 746 033, 783 913 580.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
 • BIZNES
  Profesjonalnie i kompleksowo poprowadzę: willę, pensjonat, apartamentowiec. Dzierżawa lub prowizja. Możliwe referencje. 0048 788 63 36 33
  Tel.: 48
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - TYNKARZ, MALARZ, BLACHARZ, STOLARZ. Norwegia (Oslo). Zatrudnimy tynkarzy, malarzy, blacharzy, stolarzy. Języki obce NIE wymagane. Praca z pracownikami z Podhala. Zjazd do kraju (samolot) co 1-3 tygodni wg. własnego uznania - pełna elastyczność i swoboda co do wyjazdów. Zarobki w przeliczeniu 20-27 Euro/godz. ZAPRASZAMY. Tel. 667 602 602.
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  SKUPUJEMY NIERUCHOMOŚCI ZA GOTÓWKĘ, PODHALE; DOMY, DZIAŁKI MIESZKANIA . 600 404 554.
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
2023-01-29 16:26 Piotr Żyła najlepszy z Polaków. Halvor Granerud powiększa przewagę nad Kubackim 2023-01-29 16:20 Skoro ferie, to i Rusiń-ski dziś pełen narciarzy 2023-01-29 15:56 Wiemy, jaki mandat dostał kierowca busa, który wjechał w sklep w Zakopanem 1 2023-01-29 15:30 Kacper żyje dzięki temu, że w szpitalu był sprzęt z serduszkiem WOŚP, dziś sam kwestuje 2023-01-29 15:30 Serce nowotarskiej WOŚP bije dziś najmocniej w Hali Gorce. 2023-01-29 15:00 Jak byś nie szedł chodnikiem, to bym Cię przejechał 9 2023-01-29 14:13 Pieniny toną dziś w słońcu 2023-01-29 14:00 Narciarz na przenośniku 1 2023-01-29 13:09 Wolontariusze na zakopiańskich ulicach. Na WOŚP zbierają także motocykliści (ZDJĘCIA) 1 2023-01-29 13:03 Hallo nad Tatrami 2023-01-29 13:00 W tym tajemniczym domu mieszkał ostatni tatrzański zbójnik z piękną góralką 2 2023-01-29 12:43 Znowu awaria zasilania 2023-01-29 12:00 W Zębie rozpoczęła się Parada Gazdowska (WIDEO) 2023-01-29 11:40 Dziś handlowa niedziela 2023-01-29 11:18 Co stało się z wartościami w polityce? 4 2023-01-29 11:04 Krwiodawcy grają z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy w Zębie, tylko do godziny 13 2023-01-29 10:53 Siema Jurek, jak się masz! Dzięki, że porwałeś nas - śpiewa KLIW. (WIDEO) 2023-01-29 10:00 Zamiast kwiatka jasełka dla babci i dziadka (ZDJĘCIA) 2023-01-29 09:00 Cezik i jego Nutkosfera w poniedziałek w Zakopanem 2023-01-29 09:00 Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu - KOD na Cmentarzu Żydowskim (WIDEO) 4 2023-01-29 08:30 W ferie w bibliotece moc atrakcji czeka na młodszych czytelników 2023-01-29 08:00 Profesor na nasze czasy 2023-01-29 07:00 Gdzie na Podhalu zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy? 7 2023-01-28 22:54 Reggae na mrozie (WIDEO) 2023-01-28 22:00 Sromowce i schronisko Trzy Korony wieczorową porą 1 2023-01-28 21:19 Witold Skupień znów na podium Mistrzostw Świata. Tym razem wygrywa srebro! 2023-01-28 21:01 Majewska, Bończyk, Zagrobelny i Korcz: kolędy na najwyższym poziomie 2 2023-01-28 20:42 Co tu się stało, kierowca wjechał taksówką w sklep i uszkodził sygnalizację świetlną 8 2023-01-28 19:59 Żyć się nie da, budowlańców nie obowiązują zakazy wjazdów, a my nie możemy się wydostać z domu 12 2023-01-28 19:49 Licytuj nocleg w schronisku górskim 2023-01-28 19:46 Tatrzańskie schroniska PTTK grają z WOŚP 1 2023-01-28 18:59 Wstyd, wstyd, wstyd - mocne słowa Jurka Owsiaka o Sylwestrze Marzeń w Zakopanem 25 2023-01-28 17:59 Drzewka na słynnej trasie narciarskiej mają już prawie 18 lat 9 2023-01-28 17:00 Zakopane wcale nie jest drogie 5 2023-01-28 16:10 Piotr Żyła czwarty w Bad Mitterndorf. Dawid Kubacki traci pozycję lidera Pucharu Świata 2023-01-28 15:30 Halina Frąckowiak dała piękny, kameralny koncert w kościele na Chramcówkach (ZDJĘCIA) 2023-01-28 15:18 Uważajcie na stokach, o wypadek nietrudno 2023-01-28 14:45 Dziesiątki okien otwartych ku wieczności, można przez nie spojrzeć na świat niematerialny 1 2023-01-28 14:14 Zapraszamy na narty do Palenicy, jedziemy koleją na Szafranówkę, by poszusować w dół (WIDEO) 2023-01-28 13:36 Prasa regionalna Obajtka bez Owsiaka i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 13 2023-01-28 12:30 Dziś mija 20 lat od jednej z największych tragedii w Tatrach 1 2023-01-28 12:15 Niski pułap chmur, jutro więcej przejaśnień, a od poniedziałku nowe dostawy śniegu 1 2023-01-28 12:00 Dziadkowie w szkole 2023-01-28 11:00 Zanim wesprzesz koleżankę Blikiem najpierw do niej zadzwoń! 2023-01-28 09:54 Najsłynniejszy szalet w Polsce obniżył ceny dla klientów na Krupówkach 6 2023-01-28 09:30 Garmin Winter Sports Festival. Jedyne takie zawody na świecie! 2023-01-28 09:00 Powiatowy Urząd Pracy się kurczy, szpital rozrasta 1 2023-01-28 08:30 Podhalańskie jasełka 2023-01-28 08:00 Praca sołtysa to najbardziej niewdzięczna służba 2 2023-01-27 22:15 Mieli wybór, albo wyrzekną się swojej wiary i pójdą wolno, albo skończą w obozie koncentracyjnym 5
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2023-01-29 16:36 1. Życzę wszystkim zdrowia, ale jak by się zdarzyła sytuacja zagrożenia życia to niech każdy hejter Wielkiej Orkiestry zaznaczy że w takiej sytuacji chce skorzystać z respiratora tego co Pisowski rząd zakupił od handlarza bronią. Pozdrawiam. 2023-01-29 16:25 2. Zbój czyli przestępca! No i tak wynika z opisu. I kogo tu promować i wspominać???????? 2023-01-29 16:20 3. " nagle zapomina o kilku milionach ludzi" W promieniu kilku godzin jazdy znajdziesz pan rozliczne miejsca pamieci o ofiarach shoah, o ktore dbaja lokalne spolecznoci. O marszach i rocznicowych uroczystosciach juz nie wspomne. Wiele weszlo juz do kalendarza wydarzen i obchodow miast i miasteczek. To tylko kilka faktow. Gdzie wy z tego kodu wlasciwie zyjecie ? 2023-01-29 16:19 4. Tyle samo dostał sąsiad parę miesięcy temu za ledwo zarysowany zderzak na poboczu pod sklepem. Bo to też była wg policji "kolizja drogowa". 2023-01-29 16:09 5. Do druha morka No pewniy łon świyntym bedzie no haha santo subito postowciy mu pomnik na alejak i okulory zólte dejciy haha 2023-01-29 15:59 6. Do @ M86. Naucz się w końcu, po tylu latach działania WOŚP, pisać prawidłowo nazwisko Jurka- chyba ,że nie ukończyłeś podstawówki. Jurek jest liderem tej najwspanialszej w Polsce orkiestry. Takiej drugiej na świecie nie zobaczysz, zwłaszcza że patrzysz na świat z wysokości małego złośliwego karzełka. 2023-01-29 15:58 7. Majac na uwadze temat tego spotkania, potrzebny jest im tylko patronat alimenciarza. 2023-01-29 15:38 8. @M86, Chodziłeś do szkoły ? jakiejkolwiek ? 2023-01-29 15:38 9. "idacy do kosciola" czyli mial na plecach i na klatce piersiowej napis "ide do kosciola". Zbieraj pan pieniazki na charytatywny cel, dobra robota i potrzebna, ale nie zmyslaj i porozniaj ludzi. 2023-01-29 15:30 10. NAJBARDZIEJ W TYGODNIKU CENIE NEUTRALNOSC CZYSTY PRZEKAZ POZOSTAWIENIE INTERPREYTACJI CZYTELNIKOWI INFORMACJA SPRAWDZONA I TYLE DZIEKUJE WAM ZA TO A I MATERIAL O WC SUPER NAPRAWDE KAWAŁ DOBREJ ROBOTY
2023-01-27 00:11 1. tak, TOPR miał cały zestaw do akcji lawinowej, ale i prostą i treściwą pogadankę o śniegu i zagrożeniach z nim związanymi. I to wszystko co ta akcja miała wspólnego ze śniegiem. Myślę że rzucanie śnieżkami do celu było by lepsze od tej całej reszty "atrakcji". 2023-01-23 11:54 2. Z tego co widziałem, TOPR miał cały zestaw lawinowy 2023-01-23 09:22 3. Rośnie Ci to dziecko. 2023-01-17 00:14 4. Basia śpiewa przeeeeślicznie! Kolędy chwytają za serce. 2023-01-16 21:25 5. Z nazwą, czyli śniegiem tan dzień miał mało wspólnego. Chyba liczyli na to że śniegu nie będzie. A był. Atrakcje typu wawel bus - kolejka może 30metrow ale odstać trzeba było 2,5 godziny. Strzelnica z elektronicznej wiatrówki - kolejka około 45minut. Samba, rysowanie, i to chyba koniec tych atrakcji. Jedynie TOPR miał sondę lawinowa, i to chyba jedyne co ze śniegiem ta cała akcja miała wspólnego. 2023-01-11 12:16 6. A ta szkoła to gdzie? 2022-12-31 15:39 7. same partyjnioki. ja dziekuje 2022-12-30 18:58 8. Tłumów na widowni nie widać. 2022-12-09 14:20 9. Przeglądam te artykuły i zdjęcia od kilku lat i widzę, że towarzystwo wzajemnej adoracji się nie zmienia. Co chwila to samo: wernisaż. wystawa, poezja, śpiewy, tańce, i te same osoby na zdjęciach ...! No nic dziwnego że młodzi ludzie spierdniczają z zakopanego skoro większość "imprez" jest dla uniwersytetu średniego wieku a młodym kultura już bokiem wychodzi. 2022-12-07 20:12 10. Policzyłem - 369 zdjęć
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

FILMY TP

Bojcorka

Pożegnania

Album TP