Reklama

2023-01-31 15:00:07

Szczawnica

Co się dzieje w Białej Wodzie? Dyskusja na sesji w Szczawnicy

Radni ze Szczawnicy zaniepokojeni planami inwestora, który chce prowadzić remont w sercu rezerwatu.

- Widziałam projekt remontu budynku w rezerwacie Biała Woda. Czy taka inwestycja jest w ogóle możliwa - zastanawiała się podczas ostatniej sesji radna Anna Gębala. - Przecież w rezerwacie nie można tego typu remontów robić, jak to będzie wyglądało, gdy samochody, betoniarki w terenie chronionym będą kursowały?


Burmistrz Grzegorz Niezgoda zadeklarował, że zbada sprawę. Przypomniał, że zapisy planu przestrzennego zagospodarowania dokładnie określają zakres prowadzonych prac remontowych, a o wznoszeniu nowych obiektów na terenie rezerwatu - nie może być mowy.
- Właściciel wiedział, że kupuje budynek na terenie rezerwatu. Mieszkańcy mają związane ręce co do prowadzenia inwestycji, a tu ktoś z zewnątrz przyjeżdża i się tym nie przejmuje - podsumowuje gorzko radna Gębala.

mk

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Cepr 2023-02-10 09:00:04
No to kochani gorole, trza się wziąć za prawdziwa robotę a nie skubanie ceprow z dutkow bo oni teraz nie przyjadą. Brawo!! I gratulacje!!
pestka 2023-02-09 10:26:03
To jest absolutna hańba - dowód na patologię w tym rejonie.
To tej pory agresywna zabudowa turystyczna kwitła jednak poza rezerwatem. Teraz została złamana absolutna bariera przyzwoitości - bo to centrum hotelarskie, z podziemnymi parkingami ma być zrobione w środku rezerwatu.
Na całym świecie dba się z wszystkich sił o zachowanie tradycyjnego, nieskalanego wyglądu i charakteru takich miejsc. Osoby które dopuszczą do tego powinny mieć wilczy bilet do pełnienia jakiejkolwiek funkcji społecznej, gdyż nie potrafią dbać o dobro wspólne.
Julian 2023-02-08 10:04:00
Moi dziadkowie byli rodowitymi łemkami i zamieszkiwali teren rezerwatu. To co teraz dzieje się na Jaworkach i to co dzieje się na terenie rezerwatu woła o pomstę do nieba. Jeśli ta inwestycja zostanie zrealizowana na terenie rezerwatu będzie to tragedia.
kizlik 2023-02-07 21:47:15
W Szczawnicy stoją różne budowle przez NSA przeznaczone do rozbiórki i nikt nic z tym nie robi. Stoją i mają się dobrze. Niech mi ktoś powie, że po 89 Polska to państwo prawa. Pamiętacie, jak za komuny koparkami burzono na Podhalu samowolę budowlaną? Co się martwicie, macie tam Pana Senatora przecież ktoś go wybrał jako "swojego", co nie.
Seba 2023-02-07 19:25:58
Czyż nie jesteśmy sami sobie winni?Wybrani radni nie zauważyli ze ktoś wchodzi w barbarzyński sposób w rezerwat i nie CHCIELI zablokować tej tragedii. Tak, tragedii bo Jaworki słyną z Homoli i Bialej Wody. Nie będzie sensu zostać tu na trochę dłużej. Wystarczy wpaść na jeden dzień przejść przez Homole i wracać.
mieszkaniec 2023-02-07 19:16:40
jak trzeba bedzie to z ciupagami zagrodzimy wjazd pojazdom budowy, nigdy!!
Podszerstek 2023-02-07 12:33:59
Nie ma takiej bramy której nie przejdzie osioł obładowany złotem
z tąd 2023-02-07 12:28:24
"Będzie gorzej ?"

Będzie!
Turystka 2023-02-07 11:17:09
A ja napisze tak : jeżdżę do Jaworek 30 lat wszystko już widziałam... Na Białej wodzie zakochałam się w śpiewie ptaków i szumie rzeki oraz najlepszych serkach sprzedawanych z domu przez najmilsza panią na świecie! Teraz w tym domu jest ktoś inny .....wogol niego samochody , imprezy ... A przed domem buda z piwem..... zatrważające. Już jest źle. Będzie gorzej ?
Jaworczanka 2023-02-07 09:37:02
Ja zwrócę się do Pana architekta ! Czy wie Pan jak wyglądają połemkowskie chaty ?? Bardzo proszę się doszkolić !!! Te Pańskie "projekty " wołają o pomstę do nieba !!! Pasują do rezerwatu jak pięść do nosa ! Proszę Państwa Iwonę i Jarosława zostawcie to miejsce w spokoju tak jak jest ! Pieniądze to nie wszystko !!!
kot Prezesa 2023-02-05 18:43:44
Idę o zakład że nikt z tym nic nie zrobi. Władza, urzędnicy, samorządowcy będę chcieli jak najszybciej pozamiatać pod dywan i nie będą się użerać z inwestorem bo mieszkańcy mają takie widzimisię. Ich strategia to droga po najmniejszej linii oporu, byle do 15:00, byle do końca kadencji, byle kasa się zgadzała. Będą utrudniać mieszkańcom, kręcić, lawirować i mataczyć by tylko nie urazić bogatych inwestorów, byle nie pisać wniosków, zapytań, skarg, zażaleń raportów z kontroli, odwołań. Powiedzmy sobie szczerze, w przeważającej części są to ludzie niepiśmienni, nie potrafiący sklecić kilku zdań na kartce. A żeby ocalić to miejsce trzeba będzie pisać, pisać, pisać i jeszcze raz pisać. Gadki szmatki to można sobie w barze z kolegami uprawiać.
Będzie wybetonowane i pozamiatane.

To mówię ja, kot Prezesa.
Jola 2023-02-05 17:21:47
Przyjechali bogaci państwo zarobić kasę, bo przecież my jako miejscowosc Jaworki nic na tym nie korzystamy .Wręcz odwrotnie chcą zniszczyć ,i zdewastować to co jest naszym atutem ,to dla tych pięknych terenów przyjeżdżają turyści. Zachowali się bardzo egoistycznie, myśląc tylko o kasie jaką mogą wyciągnąć. Dobro Białej Wody mają w głębokim poszanowaniu ,mają usta pełne frazesów jak będzie pięknie, i jacy my piękni .Tak po ludzku nie godzi się państwu tak postąpić ,obrócić w perzynę ten teren który dla nas jest największym skarbem.
Eko ludek 2023-02-05 09:54:11
Na Jaworkach nie tylko Państwo na W maja pieniądze ! Mamy jeszcze innych wpływowych ludzi którzy mają olej w głowie i nie pozwolą na to ( miejmy nadzieję ) . Bardzo proszę zróbmy coś ! Ratujmy to miejsce !
Obserwator 2023-02-05 09:50:41
Inwestorzy pozal się Boże ... Niby tacy eko i tacy związani z naturą ! Jak nie wstyd im tutaj przyjeżdżać i ludzia w oczy patrzeć ! Dramat ! Druga sprawa . Kto wydał na to pozwolenie KTO? Panie burmistrzu ... Jeśli Pan tego nie zablokuje to ... Tylko pluć Panu pod nogi !
Ania 2023-02-05 09:21:20
Mieszkańcy Jaworek będą protestować. Wszyscy murem stoimy przy tym aby to powstrzymać. Wezwiemy tvn uwaga ,niech znajomi tych państwa się dowiedzą, jakimi są estetami ,I przyjaciółmi Jaworek Przyjechali tu łupić .Niech wiedzą że za kasę potrafią oblecz się w przebranie owcy będąc wilkiem .
Tosia 2023-02-05 08:43:51
Mieszkańcy Jaworek są oburzeni .Coś takiego nie może tam powstać to skandal .Jak można widzieć piękno w dewastacji tego miejsca . Nie możemy do tego dopuścić. Nikt nawet z taką kasą nie powinien być tak pazernym cynikiem ,który widzi tylko czubek swojego nosa .Teraz już się nie będą zasłaniać fundacją dzierżawca młody guptas, i się wygadał . Stanowczy sprzeciw dla tej grabieżczej inwestycji w rezerwacie Białej Wodzie. Ręce precz od tego miejsca wstydu nie macie!!!!
Biała Woda 2023-02-04 23:08:47
Jaworczanka masz rację jasnie państwo doprowadzili do tego że najemca robi tam co chce .Ale on tego też nie czuje bo jest ze Szczawnicy ,ma gdzieś że łamie wszystkie zasady tego miejsca . Jak można było dopuścić do takiego straganiarstwa .Biorąc dopłaty Agro nie mogą prowadzić biznesu na zewnątrz. Państwo Mos byli tam dzierżawcami długie lata .Dbali o to miejsce z zachowaniem wszystkich zasad jakie powinny panować w tym miejscu .
Jaworczanka 2023-02-04 22:15:52
Proszę znaleźć JEDNEGO mieszkańca Jaworek któremu się ten pomysł podoba!!! To zbrodnia. Już teraz w sezonie pomiędzy spacerujących ludzi i biegające dzieci jeżdżą auta do gazdowki Kamila ! Turyści są oburzeni ! Co będzie dalej ? Budowa tego paskudztwa... Może jeszcze wyasfaltuja rezerwat i zabronią ruchu pieszych żeby im się auta nie kurzyły !!
Obserwator 2023-02-04 19:24:50
To nie UM sprzedał, ani też inwestora nie wpuścił. Ci państwo wszystkich okłamali .Tak jak niżej ktoś napisał że pod przykrywką fundacji ,chcieli zrobić wałek . Tam miały być koniki ,i niepełnosprawne dzieci .To jest straszne draństwo. Jak im nie wstyd ,no cóż kasa nie śmierdzi koń tak .
Krystian 2023-02-04 19:00:38
Rezerwat Biała Woda to perełka Jaworek, pod względem przyrodniczym i krajobrazowym, dlaczego ktoś chce to zniszczyć ? Niby świadomi, wykształceni, majętni, to właśnie tacy ludzie powinni dbać o to co mamy najcenniejszego i czego nam ubywa. Inwestorzy chwalą się że będzie pięknie. Co za kretyńskie stwierdzenie. Pięknie to jest teraz ! A nie kiedy człowiek zniszczy kolejną wyjątkową część natury. Kompletni ignoranci, nie wiem jak urzędnicy mogli na to pozwolić !
Mieszkaniec 2023-02-04 18:45:43
Zlikwidujmy rezerwat obcy się pchają robią co chcą swój na swoim podwórku nic nie może taka inwestycja w białej wodzie to koniec rezewatu
dora 2023-02-04 18:10:04
radni zaniepokojeni?? TERAZ?? po wpuszczeniu inwestora??? wstyd wstyd doprawdy. I strata niepowetowana. zostaly do sprzedazy lub pod dzierzawe Homole i wtedy mozna sie juz pozegnac z naplywem turystow. Bo nie bedzie juz nic do zaoferownia oprocz miasteczka takiego sobie, bez cudow natury za to z duza iloscia hoteli, pensjonatow i duzym ruchem ulicznym. Pieniadz jednak smierdzi.
Oburzony 2023-02-04 18:05:56
Mieszkańcy Jaworek z tego co wiem będą protestować. Sprowadzą media .Nie ma naszej zgody aby ktoś z zewnątrz zniszczył to co mamy najpiękniejsze. Oni tu bywają, a my mieszkamy .Dzierżawca wie najlepiej bo został wtajemniczony .Już liczył pieniądze z zysku .Szanowni radni szczególnie z Jaworek i pani Sołtys zatrzymajcie to szaleństwo.
Maryśka 2023-02-04 16:27:44
Inwestorzy tego projektu to baardzo majętni ludzie . Formalnie mówią że to fundacja dla dzieci niepełnosprawnych ale biorąc pod uwagę informacje przekazywane przez obecnego najemcę to zwykła przykrywka . Mówi się o sali bankietowej , restauracji , weselach i pokojach dla kilkudziesięciu gości . Starczy spojrzeć na projekty i każdy kto nie jest idiotą wie że to przedsięwzięcie czysto komercyjne . Można się jedynie zastanowić ile trzeba mieć w sobie cynizmu żeby poświęcać rezerwat na rzecz własnego interesu , w szczególności że na pieniądzach państwo W. mogą spać . Wielkie podziękowania dla Pani radnej która się sprawą zajęła . Jest nadzieja że da się to barbarzyństwo zatrzymać
Łucja 2023-02-04 14:46:17
@Turysta , chodzi o dom w centrum rezerwatu Biała Woda, jeden taki tam stoi. W sercu rezerwatu ma powstać pensjonat (3 budynki) z restauracją, projekt został opublikowany na stronie architekta:
https://www.facebook.com/profile.php?id=100057060146944
Co oznacza całkowite zabójstwo i rozjeżdżenie rezerwatu.
Najpierw auta związane z budową a później goście, dostawy itd. Na razie tam jest ruch pieszy i zakaz wjazdu ale jeśli powstanie taka ogromna inwestycja to rezerwat zniknie..
Kropka 2023-02-04 14:30:28
@Cyklista. Nie, budynek mleczarni jest już remontowany. Chodzi o dom w środku rezerwatu Biała Woda. I w zasadzie to nie remont tylko budowa dużego pensjonatu z restauracją w sercu rezerwatu...
fan TVP 2023-02-01 18:45:58
Czy będzie kiedyś transmisja na żywo z tych dyskusji.
Gazda 2023-02-01 11:01:47
Odnoszę wrażenie, że samorządowcy nic nie wiedzą.
kamikadze 2023-02-01 08:38:50
Może od Malinowa przez wyśnią wieś i ńiźnią do strug wprowadzić rych wahadłowy. Co na to
Cyklista 2023-01-31 18:34:15
@turysta, no właśnie, masz rację. Zastanawiałem się tylko jaki to obiekt będzie poddany remontowi ?
turysta 2023-01-31 18:05:31
Cyklista@,przecież budynek po mleczarni nie znajduje się w rezerwacie Biała Woda .
Ewas 2023-01-31 17:21:32
Byłem w karmicie a pójdę na białą wode
trzeba 2023-01-31 16:12:10
A niech jeżdżą i budują, kto bogatemu zabroni albo temu przy władzy. Dobrze byłoby tylko tonaż dróg lokalnych i mostów podnieść. Ponadto, należałoby również wprowadzić zakaz postoju i parkowania na wszystkich ulicach w Szczawnicy bo są kręte i jak cała ta menażeria budowlana wraz z pojazdami wiozącymi drewno i osobowymi oraz w lecie pociągiem wyminie się. Tylko dróg brak albo koni.
Cyklista 2023-01-31 15:34:59
Czy to budynek dawnej mleczarni będzie remontowany ?
 • PRACA | dam
  Piekarnia w Zakopanem zatrudni CUKIERNIKA, MAGAZYNIERA, EKSPEDIENTKĘ. 604 102 804, 602 285 793.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Sprzedam DOM z działką 1450 m2, Ciche Górne - 602 444 205.
 • PRACA | dam
  Potrzebny młody PRACOWNIK NA ŻELBETY (możliwość przyuczenia). 791 669 932.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  YAMAHA MT 125, 2017r., sprowadzony, 1-szy właściciel, 100% bezwypadkowy, niski przebieg, stan bardzo dobry. Możliwość zakupu za dodatkową opłatą mało używane: kask, kurtka i rękawiczki rozmiar L oraz buty rozmiar 43. Tel. 793 008 357.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię szwaczkę do prostego szycia w Poroninie. 602393185
  Tel.: 602393185
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY OGÓLNE i WYKOŃCZENIA W DREWNIE - PITMAR - 788 224 644. Wykonujemy m.in.: IMITACJE STARYCH PŁAZÓW, SZALOWNIE, MONTAŻ PODBITEK Z RYSIAMI, ADAPTACJA PODDASZY, TARASY, PERGOLE, ALTANY, GRILLE.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  WYNAJMĘ PLAC POD PARKING DLA POJAZDÓW CIĘŻAROWYCH - 1000 METRÓW. NOWY TARG, UL. SKŁADOWA. OBIEKT OGRODZONY I MONITOROWANY. Tel. 602 290 555
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Sprzedam garaż w bloku na os. Pardałówka. Prąd i woda na wyodrębnionych licznikach. Do garażu przynależy, znajdujące się bezposrednio ponad, dostepne przez właz sufitowy, poddasze. 602 102 501
  Tel.: 602
 • PRACA | dam
  Poszukuję stylistki paznokci do salonu w Zakopanem . Oferuję dobre wynagrodzenie, bazę klientek, elastyczne godziny pracy, miłą atmosferę. Zachęcam do kontaktu pod numerem 881922674. 881922674 papiez.aneta@gmail.com
  Tel.: 881922674
 • PRACA | dam
  POSZUKUJEMY PRACOWNIKOW DO PRACY W HOLANDI!! DO BUDOWY NAMIOTOW ORAZ PRACY W MAGAZYNIE.NA KONTRAKT CZASOWY LUB STALY Z ZAKWATEROWANIEM.DOBRE WYNAGRODZENIE.ZAINTERESOWANYCH PROSZE O KONTAKT TEL 0031 616955169,MAILOWY ela@vanvugtverhuur.nl. 0031 616955169 , Herenengstraat 26 ela@vanvugtverhuur.nl
  Tel.: 31
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE, KRYCIE I PRZEKRYCIA DACHÓW, KOMINY, BALKONY, RYNNY, GZYMSY. 889 388 484.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • PRACA | dam
  Do małych sklepów w Zakopanem i Suchem SPRZEDAWCZYNIE na stałe, również emerytki. 606 751 451.
 • PRACA | dam
  Poszukujemy recepcjonistki do Chałupek pod Giewontem w Murzasichlu -przyjmowanie Gości/ rozliczanie pobytów -obsługa rezerwacji telefonicznych/mailowych -obsługa portali noclegowych -sprawdzanie czystości domków Praca w godzinach 9-17, 25zł/h/netto. 660719519 www.chalupkipodgiewontem.pl chalupkipodgiewontem@wp.pl
  Tel.: 660719519
 • PRACA | dam
  Zatrudnię KIEROWCĘ KAT. C (BECZKOWÓZ, SZAMBIARKA) - WAKSMUND. 603 656 796.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Nowe - nowoczesne domy w Zaskalu sprzedam 660797241 b12.pl.
 • NAUKA
  Korepetycje. Przygotuję do egzaminu ósmoklasisty. Dojadę do domu ucznia.. 602139636 zawit@interia.pl
  Tel.: 602139636
 • USŁUGI | inne
  PRALNIA ZAWRAT - PRANIE, MAGLOWANIE - pościele, obrusy, ręczniki itp. 501 788 640
 • PRACA | dam
  Przyjmę BRYGADĘ LUB POJEDYNCZE OSOBY NA TYNKI MASZYNOWE. 503 532 680.
 • PRACA | dam
  Potrzebna WIZUALIZACJA WNĘTRZA 59 m2 - kwota do 3.000 zł. 692 613 703.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI KAMIENIARSKIE: OBKŁADKI ELEWACYJNE, POSADZKI, PARAPETY, STOPNIE, OGRODZENIA. FLIZOWANIE. 607 572 312.
 • PRACA | dam
  Firma Budowlana Domalik Piotr w Ostrowsku zatrudni od zaraz , pomocnika budowlanego i majstra budowlanego , proszę o kontakt telefoniczny. 504 105 320
  Tel.: 504
 • USŁUGI | budowlane
  TYNKI TRADYCJNE RĘCZNE CEMENTOWO-WAPIENNE, ZACIERANE PIASKIEM KWARCOWYM. 696 688 324.
 • USŁUGI | budowlane
  TYNKI TRADYCYJNE RĘCZNE. WIELOLETNIE DOŚWIADCZENIE, SZYBKIE TERMINY REALIZACJI. 696 688 324.
 • USŁUGI | budowlane
  FLIZIARZ przyjmie zlecenia. 696 688 324.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  NOWY TARG RYNEK - LOKAL do wynajęcia ok. 60 m2. 517 600 205.
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  KUPIĘ DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ - ROLNĄ, LUB DOM DO REMONTU ZAKOPANE lub KOŚCIELISKO. tel. 507 360 911
 • IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE
  PRZYJĘCIA KOMUNIJNE, IMPREZY INTEGRACYJNE, itp.- KARCZMA GÓRALSKI SZAŁAS "KURNIAWA" - ZAKOPANE 601 50 44 86.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Do wynajęcia powierzchnie BIUROWO - USŁUGOWE od 100 do 600 m2 na II piętrze. Park Handlowy STOPIAK w Nowym Targu. Tel. 606 123 437.
 • SPRZEDAŻ | różne
  NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: jarzębina (60/80). Tel. 793 887 893
 • USŁUGI | budowlane
  RYNNY, OBRÓBKI BLACHARSKIE, MONTAŻ ŚNIEGOŁAPÓW ORAZ WENTYLACJI. 880 321 013.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, ROBOTY ZIEMNE, MURY OPOROWE. 503 971 760.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  KOMINY. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  OCIEPLANIE DOMÓW na materiałach wysokiej jakości. 787 479 002.
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
 • SPRZEDAŻ | różne
  DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.
 • PRACA | dam
  Przyjmę PIEKARZA. 607 44 55 66.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - TYNKARZ, MALARZ, BLACHARZ, STOLARZ. Norwegia (Oslo). Zatrudnimy tynkarzy, malarzy, blacharzy, stolarzy. Języki obce NIE wymagane. Praca z pracownikami z Podhala. Zjazd do kraju (samolot) co 1-3 tygodni wg. własnego uznania - pełna elastyczność i swoboda co do wyjazdów. Zarobki w przeliczeniu 20-27 Euro/godz. ZAPRASZAMY. Tel. 667 602 602.
2023-03-24 09:59 Jechał na hulajnodze po Zakopanem. Miał 1,5 promila. Jaki dostał mandat? 2023-03-24 09:00 Górale lubią liberalizm... w budownictwie 2023-03-24 08:00 Rozpoczęły się gody (WIDEO) 2023-03-23 21:30 O Rabce śpiewa Daro - Daro Amaro (WIDEO) 1 2023-03-23 21:00 Zobaczcie jak bawi się babiogórski ryś (WIDEO) 2023-03-23 20:15 Niedźwiedź biegnie do góry na stoku pod Łomnicą (WIDEO) 2023-03-23 19:30 Żyjemy na bagnie, a miasto rozpoczyna remonty kolejnych dróg - wołają na Parcelach 7 2023-03-23 19:20 Ciągnik rolniczy przewrócił się i przygniótł kierowcę 2023-03-23 18:45 Więzień wymarzonego mieszkania 2023-03-23 18:30 Wszystko, co musicie wiedzieć o polityce USA, żeby ją zrozumieć. Konkurs dla czytelników 3 2023-03-23 18:00 Najpiękniejsza panorama Tatr - zobaczcie jak dziś wyglądają z Głodówki (WIDEO) 2023-03-23 17:15 Ponad stu strażaków gasiło nocny pożar magazynu mebli 2023-03-23 16:30 Miała zarobić krocie - straciła 70 tysięcy 1 2023-03-23 16:00 Za blisko dwa miliony złotych zbudują kanalizację w Witowie 1 2023-03-23 15:15 Mieszkańcy Ogrodowej nie czekają już na ciepło, ale na nowy asfalt 2 2023-03-23 15:02 Co daje regularne stosowanie maski do włosów? 2023-03-23 14:56 Soczewki jednodniowe - idealne rozwiązanie dla osób aktywnych 2023-03-23 14:30 Nietrafione inwestycje. Na Podhalu ich nie brakuje 1 2023-03-23 14:00 Oszuści zadzwonili do mojej córki, była przerażona, ale na szczęście ich nie posłuchała 2023-03-23 13:45 Ratują żaby na Jaszczurówce (WIDEO) 6 2023-03-23 13:20 Kolejny pożar traw - tym razem strażacy gasili łąkę na Olczy 2023-03-23 13:00 Uszkodzona ciężarówka. Na miejscu strażacy 2023-03-23 13:00 Pójdą w obronie Jana Pawła II i przeciwko szatańskim działaniom 24 2023-03-23 12:15 Pijany motocyklista, bez kasku i prawa jazdy - uciekał przed policją 2023-03-23 11:25 Śmigłowiec wylądował przy schronisku pod Turbaczem 2023-03-23 10:45 Upojny dzień wagarowicza 2 2023-03-23 10:00 Drzewa wycięte przy Domu Handlowym Granit w Zakopanem 8 2023-03-23 09:00 Jak powinien być wyposażony twój rower? 7 2023-03-23 08:00 Serce się kraje. Sportowcy, trenerzy, kibice wstrzymali oddech 2 2023-03-23 08:00 Spotkanie z historią. Nie tylko tą dotyczącą Szczawnicy 2023-03-23 07:00 Otwarte spotkanie z Rafałem Piechem 2023-03-22 21:58 Młodzi piłkarze KS Zakopane rozpoczynają walkę w lidze wojewódzkiej 2023-03-22 21:44 Ochotnicza Straż Pożarna w Kościelisku ogłasza nabór dla młodzieży 2023-03-22 21:00 Pieszy oświecony 2023-03-22 20:00 Kolej planuje inwestycję z Krajowego Planu Odbudowy 5 2023-03-22 19:30 Z krzyżem przez Miasto 11 2023-03-22 19:00 Kierowcy mają spory problem na drodze przy cmentarzu, ale nie tylko tam 2 2023-03-22 18:30 Życie jest za krótkie, żeby nie być Dziwem... Konkurs dla czytelników 2023-03-22 18:20 Ktoś tu nieźle imprezował i po sobie nie posprzątał 4 2023-03-22 17:59 Przedłużenie zakopianki - nie do Zakopanego 2023-03-22 17:38 Kolejna okradziona pasieka w gminie Czarny Dunajec 2 2023-03-22 17:20 Krokusy w centrum Zakopanego. Kiedy zakwitną w Tatrach? 1 2023-03-22 16:30 Ale piękne widoki dziś. Giewont jak na wyciągnięcie ręki (WIDEO) 2023-03-22 16:19 Jak wybrać szafkę RTV do salonu? 2023-03-22 15:59 Na Kasprowy Wierch na narty do maja, zaglądamy do Kuźnic (WIDEO) 2023-03-22 15:48 Pozycjonowanie stron a wizytówka Google Moja Firma 2023-03-22 15:30 Trzy sztuki w trzy dni. Przedwiośnie Małych Form Teatralnych 2023-03-22 15:22 Tragiczny finał poszukiwań 2023-03-22 15:00 Targ maślany. Drób, króliki, gołębie - już tu zagościły. Nielegalnie 2023-03-22 14:52 Wyciek gazu w Krościenku 2
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2023-03-24 08:53 1. USA to największe jak dotąd państwo kolonialne wszech czasów. Nikt nie obieca Wam tyle co stany zjednoczone izraela ukradną pod przykrywką walki z terroryzmem i obrony demokracji. Niestety zdradziecki pisoski nierząd je im z ręki. Wstyd, hańba, ogień piekielny dla zdrajców Polski! 2023-03-24 08:46 2. @Konduktor co ty pie... jakie podwyższenie Vat do 23% skoro jest 23% oraz wiele innych nowych podatków nałożonych przez PiS. Emerytury POwinny być rewaloryzowane o poziom inflacji conajmniej a nie jakieś "prezenty" od rządu 13-ta, 14-ta itp.- typowy chwyt marketingowy. POza tym jest rok 2023 a nie 2013, dług publiczny próbują ukrywać ale i tak wiadomo, że jest olbrzymi, inflacja największa w wolnej Polsce, NBP-em kieruje idiota, ministrowie na posługi szeregowego posła. NCBiR, Żalek, Mejza, Bielan robią wały, nie w białych rękawiczkach-jak poprzednicy tylko na bezczelnego chama. Władza robi z obywatelem co chce (vide podp...lampy od seicento po 6 latach leżakowania). A policha?-szkoda gadać... W takim kraju chcesz żyć? 2023-03-24 08:45 3. Ale wiecie że organizator tego marszu "kustosz sanktuarium" miał na pokładzie księdza który ma wyrok za "igraszki". Nic nie powiedział parafianom, nie było modlitw za dzieci, nie było marszu w obronie ich dobrego imienia, nie było modlitw o nawrócenie grzesznej duszy zbłądzonego barana. Cisza, cisza, cisza... Gratuluję moralności uczestnikom tego spędu. 2023-03-24 08:41 4. No to wreszcie coś się działo na rynku w Krościenku. Jaki rynek takie systemy grzewcze. 2023-03-24 08:38 5. Jak się patrzy na te zdjęcia to nasuwa się jedna konkluzja - gdyby deficyty umysłowe miały skrzydła to by ta sala remizy w trakcie tego walnego odleciała do stratosfery. Takiego zatłoczenia ograniczenia intelektualnego na 1 m2 w Krościenku dawno nie było. 2023-03-24 08:31 6. Coś mi to przypomina, hmmm. Już wiem. NIECH SIĘ ŚWIĘCI PIERWSZY MAJA! 2023-03-24 08:22 7. A w Zakopconym Curusiowy Szkieletor straszy ku chwale oscypkowej wielkiego boba budowniczego. 2023-03-24 05:21 8. Prowokacja,intryga rządzących wykonana perfekcyjnie. Cel osiągnięty -przykryć aferę Bielana - przyciągnąć niepewny elektorat na swoją stronę Tylko dlaczego nie mówi się czemu Jędrzejewski zamknął archiwum diecezji krakowskiej, i jak dziennikarz TVNu uzyskał dokumenty z IPNu na której rękę trzyma PIS. Tutaj niechodzi o podważanie świętości tutaj została wykorzystana perfidnie świętość do niecnych celów. 2023-03-24 05:08 9. Niezadowolenie z rzadow w USA jest spowodowane brakiem kontroli nad kapitalizmem, gdzie jedna osoba ma tyle co sto tysiecy osob. Podobnie bylo we Francji przed rewolucja. W tym przypadku, troche Skandynawskiego stylu socjalizmu by sie przydalo. 2023-03-24 04:29 10. Nie wiem czy jesteś stąd ? nazwisko nie rabczańskie ,nikt cię nie zna na dzielni
2023-03-20 20:15 1. Przecudnie, jaki spokój duszy dają te obrazy. Jestem zaczarowana. Ukłony i gratulacje dla Artystki. Nigdy nie byłam w tej kawiarni!! Dla tych obrazów tam pójdę. 2023-02-28 03:12 2. ja nie kupuje tej narracji. Idź do wojska - bądź "zdziwiony" że zginiesz na froncie, misji pokojowej, na ćwiczeniach na poligonie etc. Albo w TOPR- to naczelnik mówi do spotkanego zakopiańczyka: "Pan z nami pójdzie na 4 lata kontraktu"? no nie. To nie Rosja. Tu się kandydata tak nie wciela. Jeżeli ktoś nie akceptuje ryzyka szuka pracy w biurze/sklepie. Z dala od służby ratowniczej. 2023-02-24 23:22 3. najlepsze było to że samochody różnych służb zaparkowały i zablokowały chodnik - Brawo piękny przykład. 2023-02-17 13:19 4. Brakowało jeszcze toastów i drink baru... 2023-02-02 18:13 5. Ciesom nos kónicki od mojego ojca, jeedyn ze Skrzypnego, a dr ugi z Dunajca, hej! 2023-01-27 00:11 6. tak, TOPR miał cały zestaw do akcji lawinowej, ale i prostą i treściwą pogadankę o śniegu i zagrożeniach z nim związanymi. I to wszystko co ta akcja miała wspólnego ze śniegiem. Myślę że rzucanie śnieżkami do celu było by lepsze od tej całej reszty "atrakcji". 2023-01-23 11:54 7. Z tego co widziałem, TOPR miał cały zestaw lawinowy 2023-01-23 09:22 8. Rośnie Ci to dziecko. 2023-01-17 00:14 9. Basia śpiewa przeeeeślicznie! Kolędy chwytają za serce. 2023-01-16 21:25 10. Z nazwą, czyli śniegiem tan dzień miał mało wspólnego. Chyba liczyli na to że śniegu nie będzie. A był. Atrakcje typu wawel bus - kolejka może 30metrow ale odstać trzeba było 2,5 godziny. Strzelnica z elektronicznej wiatrówki - kolejka około 45minut. Samba, rysowanie, i to chyba koniec tych atrakcji. Jedynie TOPR miał sondę lawinowa, i to chyba jedyne co ze śniegiem ta cała akcja miała wspólnego.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania

Album TP

FILMY TP

Bojcorka