Reklama

2023-01-31 15:00:07

Reklama

Szczawnica

Co się dzieje w Białej Wodzie? Dyskusja na sesji w Szczawnicy

Radni ze Szczawnicy zaniepokojeni planami inwestora, który chce prowadzić remont w sercu rezerwatu.

- Widziałam projekt remontu budynku w rezerwacie Biała Woda. Czy taka inwestycja jest w ogóle możliwa - zastanawiała się podczas ostatniej sesji radna Anna Gębala. - Przecież w rezerwacie nie można tego typu remontów robić, jak to będzie wyglądało, gdy samochody, betoniarki w terenie chronionym będą kursowały?


Burmistrz Grzegorz Niezgoda zadeklarował, że zbada sprawę. Przypomniał, że zapisy planu przestrzennego zagospodarowania dokładnie określają zakres prowadzonych prac remontowych, a o wznoszeniu nowych obiektów na terenie rezerwatu - nie może być mowy.
- Właściciel wiedział, że kupuje budynek na terenie rezerwatu. Mieszkańcy mają związane ręce co do prowadzenia inwestycji, a tu ktoś z zewnątrz przyjeżdża i się tym nie przejmuje - podsumowuje gorzko radna Gębala.

mk

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Cepr 2023-02-10 09:00:04
No to kochani gorole, trza się wziąć za prawdziwa robotę a nie skubanie ceprow z dutkow bo oni teraz nie przyjadą. Brawo!! I gratulacje!!
pestka 2023-02-09 10:26:03
To jest absolutna hańba - dowód na patologię w tym rejonie.
To tej pory agresywna zabudowa turystyczna kwitła jednak poza rezerwatem. Teraz została złamana absolutna bariera przyzwoitości - bo to centrum hotelarskie, z podziemnymi parkingami ma być zrobione w środku rezerwatu.
Na całym świecie dba się z wszystkich sił o zachowanie tradycyjnego, nieskalanego wyglądu i charakteru takich miejsc. Osoby które dopuszczą do tego powinny mieć wilczy bilet do pełnienia jakiejkolwiek funkcji społecznej, gdyż nie potrafią dbać o dobro wspólne.
Julian 2023-02-08 10:04:00
Moi dziadkowie byli rodowitymi łemkami i zamieszkiwali teren rezerwatu. To co teraz dzieje się na Jaworkach i to co dzieje się na terenie rezerwatu woła o pomstę do nieba. Jeśli ta inwestycja zostanie zrealizowana na terenie rezerwatu będzie to tragedia.
kizlik 2023-02-07 21:47:15
W Szczawnicy stoją różne budowle przez NSA przeznaczone do rozbiórki i nikt nic z tym nie robi. Stoją i mają się dobrze. Niech mi ktoś powie, że po 89 Polska to państwo prawa. Pamiętacie, jak za komuny koparkami burzono na Podhalu samowolę budowlaną? Co się martwicie, macie tam Pana Senatora przecież ktoś go wybrał jako "swojego", co nie.
Seba 2023-02-07 19:25:58
Czyż nie jesteśmy sami sobie winni?Wybrani radni nie zauważyli ze ktoś wchodzi w barbarzyński sposób w rezerwat i nie CHCIELI zablokować tej tragedii. Tak, tragedii bo Jaworki słyną z Homoli i Bialej Wody. Nie będzie sensu zostać tu na trochę dłużej. Wystarczy wpaść na jeden dzień przejść przez Homole i wracać.
mieszkaniec 2023-02-07 19:16:40
jak trzeba bedzie to z ciupagami zagrodzimy wjazd pojazdom budowy, nigdy!!
Podszerstek 2023-02-07 12:33:59
Nie ma takiej bramy której nie przejdzie osioł obładowany złotem
z tąd 2023-02-07 12:28:24
"Będzie gorzej ?"

Będzie!
Turystka 2023-02-07 11:17:09
A ja napisze tak : jeżdżę do Jaworek 30 lat wszystko już widziałam... Na Białej wodzie zakochałam się w śpiewie ptaków i szumie rzeki oraz najlepszych serkach sprzedawanych z domu przez najmilsza panią na świecie! Teraz w tym domu jest ktoś inny .....wogol niego samochody , imprezy ... A przed domem buda z piwem..... zatrważające. Już jest źle. Będzie gorzej ?
Jaworczanka 2023-02-07 09:37:02
Ja zwrócę się do Pana architekta ! Czy wie Pan jak wyglądają połemkowskie chaty ?? Bardzo proszę się doszkolić !!! Te Pańskie "projekty " wołają o pomstę do nieba !!! Pasują do rezerwatu jak pięść do nosa ! Proszę Państwa Iwonę i Jarosława zostawcie to miejsce w spokoju tak jak jest ! Pieniądze to nie wszystko !!!
kot Prezesa 2023-02-05 18:43:44
Idę o zakład że nikt z tym nic nie zrobi. Władza, urzędnicy, samorządowcy będę chcieli jak najszybciej pozamiatać pod dywan i nie będą się użerać z inwestorem bo mieszkańcy mają takie widzimisię. Ich strategia to droga po najmniejszej linii oporu, byle do 15:00, byle do końca kadencji, byle kasa się zgadzała. Będą utrudniać mieszkańcom, kręcić, lawirować i mataczyć by tylko nie urazić bogatych inwestorów, byle nie pisać wniosków, zapytań, skarg, zażaleń raportów z kontroli, odwołań. Powiedzmy sobie szczerze, w przeważającej części są to ludzie niepiśmienni, nie potrafiący sklecić kilku zdań na kartce. A żeby ocalić to miejsce trzeba będzie pisać, pisać, pisać i jeszcze raz pisać. Gadki szmatki to można sobie w barze z kolegami uprawiać.
Będzie wybetonowane i pozamiatane.

To mówię ja, kot Prezesa.
Jola 2023-02-05 17:21:47
Przyjechali bogaci państwo zarobić kasę, bo przecież my jako miejscowosc Jaworki nic na tym nie korzystamy .Wręcz odwrotnie chcą zniszczyć ,i zdewastować to co jest naszym atutem ,to dla tych pięknych terenów przyjeżdżają turyści. Zachowali się bardzo egoistycznie, myśląc tylko o kasie jaką mogą wyciągnąć. Dobro Białej Wody mają w głębokim poszanowaniu ,mają usta pełne frazesów jak będzie pięknie, i jacy my piękni .Tak po ludzku nie godzi się państwu tak postąpić ,obrócić w perzynę ten teren który dla nas jest największym skarbem.
Eko ludek 2023-02-05 09:54:11
Na Jaworkach nie tylko Państwo na W maja pieniądze ! Mamy jeszcze innych wpływowych ludzi którzy mają olej w głowie i nie pozwolą na to ( miejmy nadzieję ) . Bardzo proszę zróbmy coś ! Ratujmy to miejsce !
Obserwator 2023-02-05 09:50:41
Inwestorzy pozal się Boże ... Niby tacy eko i tacy związani z naturą ! Jak nie wstyd im tutaj przyjeżdżać i ludzia w oczy patrzeć ! Dramat ! Druga sprawa . Kto wydał na to pozwolenie KTO? Panie burmistrzu ... Jeśli Pan tego nie zablokuje to ... Tylko pluć Panu pod nogi !
Ania 2023-02-05 09:21:20
Mieszkańcy Jaworek będą protestować. Wszyscy murem stoimy przy tym aby to powstrzymać. Wezwiemy tvn uwaga ,niech znajomi tych państwa się dowiedzą, jakimi są estetami ,I przyjaciółmi Jaworek Przyjechali tu łupić .Niech wiedzą że za kasę potrafią oblecz się w przebranie owcy będąc wilkiem .
Tosia 2023-02-05 08:43:51
Mieszkańcy Jaworek są oburzeni .Coś takiego nie może tam powstać to skandal .Jak można widzieć piękno w dewastacji tego miejsca . Nie możemy do tego dopuścić. Nikt nawet z taką kasą nie powinien być tak pazernym cynikiem ,który widzi tylko czubek swojego nosa .Teraz już się nie będą zasłaniać fundacją dzierżawca młody guptas, i się wygadał . Stanowczy sprzeciw dla tej grabieżczej inwestycji w rezerwacie Białej Wodzie. Ręce precz od tego miejsca wstydu nie macie!!!!
Biała Woda 2023-02-04 23:08:47
Jaworczanka masz rację jasnie państwo doprowadzili do tego że najemca robi tam co chce .Ale on tego też nie czuje bo jest ze Szczawnicy ,ma gdzieś że łamie wszystkie zasady tego miejsca . Jak można było dopuścić do takiego straganiarstwa .Biorąc dopłaty Agro nie mogą prowadzić biznesu na zewnątrz. Państwo Mos byli tam dzierżawcami długie lata .Dbali o to miejsce z zachowaniem wszystkich zasad jakie powinny panować w tym miejscu .
Jaworczanka 2023-02-04 22:15:52
Proszę znaleźć JEDNEGO mieszkańca Jaworek któremu się ten pomysł podoba!!! To zbrodnia. Już teraz w sezonie pomiędzy spacerujących ludzi i biegające dzieci jeżdżą auta do gazdowki Kamila ! Turyści są oburzeni ! Co będzie dalej ? Budowa tego paskudztwa... Może jeszcze wyasfaltuja rezerwat i zabronią ruchu pieszych żeby im się auta nie kurzyły !!
Obserwator 2023-02-04 19:24:50
To nie UM sprzedał, ani też inwestora nie wpuścił. Ci państwo wszystkich okłamali .Tak jak niżej ktoś napisał że pod przykrywką fundacji ,chcieli zrobić wałek . Tam miały być koniki ,i niepełnosprawne dzieci .To jest straszne draństwo. Jak im nie wstyd ,no cóż kasa nie śmierdzi koń tak .
Krystian 2023-02-04 19:00:38
Rezerwat Biała Woda to perełka Jaworek, pod względem przyrodniczym i krajobrazowym, dlaczego ktoś chce to zniszczyć ? Niby świadomi, wykształceni, majętni, to właśnie tacy ludzie powinni dbać o to co mamy najcenniejszego i czego nam ubywa. Inwestorzy chwalą się że będzie pięknie. Co za kretyńskie stwierdzenie. Pięknie to jest teraz ! A nie kiedy człowiek zniszczy kolejną wyjątkową część natury. Kompletni ignoranci, nie wiem jak urzędnicy mogli na to pozwolić !
Mieszkaniec 2023-02-04 18:45:43
Zlikwidujmy rezerwat obcy się pchają robią co chcą swój na swoim podwórku nic nie może taka inwestycja w białej wodzie to koniec rezewatu
dora 2023-02-04 18:10:04
radni zaniepokojeni?? TERAZ?? po wpuszczeniu inwestora??? wstyd wstyd doprawdy. I strata niepowetowana. zostaly do sprzedazy lub pod dzierzawe Homole i wtedy mozna sie juz pozegnac z naplywem turystow. Bo nie bedzie juz nic do zaoferownia oprocz miasteczka takiego sobie, bez cudow natury za to z duza iloscia hoteli, pensjonatow i duzym ruchem ulicznym. Pieniadz jednak smierdzi.
Oburzony 2023-02-04 18:05:56
Mieszkańcy Jaworek z tego co wiem będą protestować. Sprowadzą media .Nie ma naszej zgody aby ktoś z zewnątrz zniszczył to co mamy najpiękniejsze. Oni tu bywają, a my mieszkamy .Dzierżawca wie najlepiej bo został wtajemniczony .Już liczył pieniądze z zysku .Szanowni radni szczególnie z Jaworek i pani Sołtys zatrzymajcie to szaleństwo.
Maryśka 2023-02-04 16:27:44
Inwestorzy tego projektu to baardzo majętni ludzie . Formalnie mówią że to fundacja dla dzieci niepełnosprawnych ale biorąc pod uwagę informacje przekazywane przez obecnego najemcę to zwykła przykrywka . Mówi się o sali bankietowej , restauracji , weselach i pokojach dla kilkudziesięciu gości . Starczy spojrzeć na projekty i każdy kto nie jest idiotą wie że to przedsięwzięcie czysto komercyjne . Można się jedynie zastanowić ile trzeba mieć w sobie cynizmu żeby poświęcać rezerwat na rzecz własnego interesu , w szczególności że na pieniądzach państwo W. mogą spać . Wielkie podziękowania dla Pani radnej która się sprawą zajęła . Jest nadzieja że da się to barbarzyństwo zatrzymać
Łucja 2023-02-04 14:46:17
@Turysta , chodzi o dom w centrum rezerwatu Biała Woda, jeden taki tam stoi. W sercu rezerwatu ma powstać pensjonat (3 budynki) z restauracją, projekt został opublikowany na stronie architekta:
https://www.facebook.com/profile.php?id=100057060146944
Co oznacza całkowite zabójstwo i rozjeżdżenie rezerwatu.
Najpierw auta związane z budową a później goście, dostawy itd. Na razie tam jest ruch pieszy i zakaz wjazdu ale jeśli powstanie taka ogromna inwestycja to rezerwat zniknie..
Kropka 2023-02-04 14:30:28
@Cyklista. Nie, budynek mleczarni jest już remontowany. Chodzi o dom w środku rezerwatu Biała Woda. I w zasadzie to nie remont tylko budowa dużego pensjonatu z restauracją w sercu rezerwatu...
fan TVP 2023-02-01 18:45:58
Czy będzie kiedyś transmisja na żywo z tych dyskusji.
Gazda 2023-02-01 11:01:47
Odnoszę wrażenie, że samorządowcy nic nie wiedzą.
kamikadze 2023-02-01 08:38:50
Może od Malinowa przez wyśnią wieś i ńiźnią do strug wprowadzić rych wahadłowy. Co na to
Cyklista 2023-01-31 18:34:15
@turysta, no właśnie, masz rację. Zastanawiałem się tylko jaki to obiekt będzie poddany remontowi ?
turysta 2023-01-31 18:05:31
Cyklista@,przecież budynek po mleczarni nie znajduje się w rezerwacie Biała Woda .
Ewas 2023-01-31 17:21:32
Byłem w karmicie a pójdę na białą wode
trzeba 2023-01-31 16:12:10
A niech jeżdżą i budują, kto bogatemu zabroni albo temu przy władzy. Dobrze byłoby tylko tonaż dróg lokalnych i mostów podnieść. Ponadto, należałoby również wprowadzić zakaz postoju i parkowania na wszystkich ulicach w Szczawnicy bo są kręte i jak cała ta menażeria budowlana wraz z pojazdami wiozącymi drewno i osobowymi oraz w lecie pociągiem wyminie się. Tylko dróg brak albo koni.
Cyklista 2023-01-31 15:34:59
Czy to budynek dawnej mleczarni będzie remontowany ?
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  POLE - 2 HA i 42 ARY. 505 429 375.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA na rok lub dłużej DWA DOMKI DREWNIANE po 70mkw, Zakopane - Chłabówka. Kontakt na e-mail: podkowa@op.pl
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • PRACA | dam
  Aparthotel Renesans w Zakopanem poszukuje kandydatów na stanowiska: KIEROWNIK RESTAURACJI, KELNER/BARMAN, POKOJOWA. Stabilna praca w nowo otwieranym Obiekcie. Zgłoszenia prosimy kierować na adres: praca@renesans.pl lub tel. 602444734
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA LOKALE HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWE o powierzchniach ok. 58 i 55 m2, oraz PIWNICA 23 m2. Możliwość połączenia lokali. Zakopane centrum, ul. Kościuszki - 691 124 272.
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY I WYKOŃCZENIA. 660 079 941.
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  DESKI ŚWIERKOWE, dł. 5 m, gr. 53 mm. DRZEWO OPAŁOWE BUK. 660 079 941.
 • USŁUGI | budowlane
  ADAPTACJA PODDASZY, OCIEPLENIA WEŁNĄ MINERALNĄ, SUFITY PODWIESZANE, ZABUDOWY GK, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ. 660 079 941.
 • USŁUGI | budowlane
  ŁAZIENKI KUCHNIE PLYTKI INSTALACJE MONTAZ MEBLI ARMATURY. 602839607
  Tel.: 602839607
 • PRACA | dam
  Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem zatrudni Kasjera. 725300144 https://bip.cos.pl/1509/zakopane praca.zakopane@cos.pl
  Tel.: 725300144
 • USŁUGI | budowlane
  WYKONCZENIA I REMONTY. 602839607
  Tel.: 602839607
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  ŁAZIENKI KUCHNIE PLYTKI INSTALACJE MONTAZ MEBLI ARMATURY. 602839607
  Tel.: 602839607
 • USŁUGI | budowlane
  TYNKI I WYLEWKI MASZYNOWE tanio i solidnie, zacieranie mechaniczne, technika silosowa. Realizujemy małe i duże obiekty 18 26 550 39, 503 532 680.
 • PRACA | szukam
  KUCHARKA, POMOC KUCHENNA, SPRZĄTANIE. 796 358 958.
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  SZCZENIAKI SHIH TZU. 730 519 594.
 • PRACA | dam
  Przyjmę Cieślę - budowa w Kluszkowcach Stawka do uzgodnienia Proszę dzwonić - 788 624 940. 788 624 940 aleksandra@tatrastyle.pl
  Tel.: 788
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA LOKAL NA PIZZERIĘ W ZAKOPANEM. 502 658 638
 • SPRZEDAŻ | różne
  SPRZEDAM SIANO W BALACH. 502 658 638
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA PLAC POD MAGAZYN. 502 658 638
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA HALE NA WARSZTAT SAMOCHODOWY, LAKIERNIĘ, PRALNIE, HURTOWNIĘ, MAGAZYN. 502 658 638
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE, ŁAZIENKI, ZABUDOWY, ADAPTACJA PODDASZY, REMONTY, DOCIEPLENIA BUDYNKÓW, FASADY. 693 206 403.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE, DOMY OD PODSTAW, POKRYCIA DACHOWE, SZALUNKI STROPOWE. 693 206 403.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI MINIKOPARKĄ 2.5 TONY - 722 307 227.
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  Sprzedam KANTÓWKĘ, KROKWIE, DESKI, GONTY i OPAŁ - 788 344 233.
 • PRACA | dam
  PENSJONAT "Willa Park" W CENTRUM ZAKOPANEGO ZATRUDNI OSOBĘ DO SPRZĄTANIA I RZYGOTOWYWANIA ŚNIADAŃ. 509 578 689.
 • PRACA | dam
  Kucharz al'a carte- Restauracja Górska w Białce Tatrzańskiej Do uzupełnienia zespołu poszukujemy osoby na stanowisko: KUCHARZ. Oferta pracy dla kucharza z doświadczeniem zawodowym. Praca na stałe, bardzo dobre warunki pracy. Więcej informacji pod nr. 518 259 536 www.restauracjagorska.pl rest.gorska@gmail.com
  Tel.: 518 259 536
  E-mail: rest.gorska@gmail.com
  WWW: www.restauracjagorska.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Las z drzewostanem pow. 41ar w Lipnicy Wielkiej 603071487, 609325040.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  APARTAMENT Za Strugiem, Zakopane - 607 506 428.
 • USŁUGI | inne
  PROFESJONALNA WYCINKA DRZEW, GAŁĘZI Z PODNOŚNIKA I Z UŻYCIEM LINY. 889 105 476
 • USŁUGI | budowlane
  FLIZOWANIE, REMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO, ELEWACJE, OGRODZENIA - WSZYSTKO Z KAMIENIA. 509 169 590.
 • USŁUGI | budowlane
  TYNKI MASZYNOWE. 604 857 880.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2024-04-25 15:15 Problemy faworytów Macron Zakopiańskiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej 2024 2024-04-25 15:15 Ochrona torfowisk - jak to robić 2024-04-25 14:47 Solidne wyposażenie biurowe? Postaw na markę Leitz! 2024-04-25 14:30 Witajcie w Radiu Alex (WIDEO) 2024-04-25 14:00 Tego jeszcze nie było. Moj stanie na Babiej Górze 2024-04-25 13:30 Jak to Andrzej Knapczyk-Duch grywał czyli "Muzykowanie na Duchową nutę" 2024-04-25 13:00 PiS bierze władzę w powiecie nowotarskim. To jest nowy starosta 5 2024-04-25 12:10 Tajemnicza sprawa kobiety, która trafiła do szpitala w Zakopanem. Kim jest? 2024-04-25 11:30 Muzyczne spotkanie z Jerzym Chruścińskim 2024-04-25 11:21 Chcesz ocieplić dom, ale nie chcesz wymieniać pieca? W Czystym Powietrzu jest rozwiązanie! 2024-04-25 11:00 Tę malowniczą zagrodę trzeba koniecznie ochronić 8 2024-04-25 11:00 Jak przygotować się do rekrutacji na studia? Sprawdź, jakich dokumentów potrzebujesz 2024-04-25 10:00 To już ostatni taki piękny zimowy poranek w Zakopanem (WIDEO) 1 2024-04-25 09:30 Zapraszamy na otwarcie salonu Jubiler Jaracz w Nowym Targu 2024-04-25 09:00 Fajnie się żyje w czystym otoczeniu, a Ziemia naprawdę potrzebuje sprzątania 1 2024-04-25 08:00 Straszne miejsca 1 2024-04-24 22:33 Znowu robi się biało. Ostatni raz? (WIDEO) 4 2024-04-24 21:40 Kolejny raz motocykliści zbiorą się na wspólnej modlitwie 4 2024-04-24 21:00 Filmy, teatr, warsztaty czyli Skarbów Górali podsumowanie (WIDEO) 2024-04-24 20:00 Kościelisko i Bukowina Tatrzańska górą w konkursie wiedzy o bezpieczeństwie 1 2024-04-24 19:30 Opowieść o dwukulturowej, przedwojennej Mszanie Dolnej 2024-04-24 19:00 Tak wygląda dziś dawna willa generała Kasprzyckiego 6 2024-04-24 18:30 Moja fascynacja Wawrzyńcokiem. Spotkanie 2024-04-24 18:00 To nieprawda, że w Miejskiej Galerii Sztuki nie ma miejsca dla naszych artystów 5 2024-04-24 17:00 Ostrzeżenie przed opadami śniegu i oblodzeniami na drogach 2024-04-24 16:30 Majówkę czas rozpocząć 2024-04-24 16:20 Jagna Marczułajtis-Walczak na liście Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Europarlamentu 30 2024-04-24 16:00 Spotkanie na Kasprowym Wierchu w intencji przyszłych pokoleń 9 2024-04-24 15:00 Hulajnogi wróciły do Zakopanego 3 2024-04-24 14:30 Dzień Narciarza w Muzeum Tatrzańskim 2024-04-24 14:16 Uwaga, utrudnienia drogowe w Nowym Targu 2024-04-24 14:00 Nie żyje Stanisław Snopek były ordynator nowotarskiego szpitala 2024-04-24 12:58 Młody mężczyzna poszukiwany za przestępstwa narkotykowe zatrzymany w Chochołowie 2024-04-24 12:20 5 zalet rolet zewnętrznych, o których warto wiedzieć 2024-04-24 12:03 Zapewnij właściwe ilości wody pracownikom - dystrybucja wody dla firm 2024-04-24 11:59 Pył nie do wytrzymywania na ul. Tetmajera. Interwencja Straży Miejskiej 9 2024-04-24 11:09 Szkolenia żeglarskie - dlaczego warto się zapisać? 2024-04-24 11:00 Stawiają koło młyńskie pod Olimpem w Zakopanem 19 2024-04-24 10:00 Grzegorz Watycha po raz trzeci wygrał wybory, ale konkurenci nie myślą ułatwić mu rządzenia 2024-04-24 08:59 Dziś opady deszczu i śniegu, ale z każdym dniem pogoda będzie coraz lepsza 2024-04-24 08:00 Nowotarskie dzieciaki świętowały Dzień Ziemi! 2024-04-23 23:40 Samochód jechał pod prąd zakopianką. Ekstremalnie niebezpieczne zachowanie (WIDEO) 11 2024-04-23 21:40 Definitywny koniec z narciarstwem w Tatrach 5 2024-04-23 20:41 Kijem Rzeki nie zawrócisz 2024-04-23 19:39 Ostry zakręt w stronę Hyrnego, czyli jedziemy z tą sztuką przez duże "S" (WIDEO) 2024-04-23 18:00 Policyjne ćwiczenia na Podhalu 19 2024-04-23 17:30 Przegląd smaków z różnych stron świata 3 2024-04-23 17:00 To nie zmiana władzy sprawiła, że na Cyrhli zatrzymano prace, jest odpowiedź urzędu 2 2024-04-23 15:00 Kolumbijczycy i Nepalczycy ukryli się w pojemnikach na mięso 1 2024-04-23 14:36 Dywany orientalne - jak poznać te oryginale?
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2024-04-25 15:06 1. jeszcze można zrozumieć kierowcę, który tak robi, ponieważ np. mało zarabia, ale europoseł..... Teraz wiadomo, po co idą tam pisowcy.
2024-04-25 14:43 2. W aptekach lemingi rzucily sie na prozak. Niestety kociokwik im pozostal. 2024-04-25 14:10 3. Może i szkoda ale ile ona obiektów uchroniła ???? 2024-04-25 14:08 4. Bawo wyborcy tylko PIS , bo co wyprawiaja KO i 3-cia droga to juz widzicie-ludzie pomału doświadczaja tego , drożyzna, bezprawie, zamordyzm, ustalanie prawa silnymi osiłkami tuska -żenada - jeszcze takich rządóww nie było nawet w staniie wojennym .Obecny rzad do obalenia ... 2024-04-25 14:08 5. @ WYBORCA ja też na nich głosowałem i uważam, że dobrze, że weszli z pis do koalicji 2024-04-25 14:02 6. tak przed wojną elyta sie bawiła, a zwykłego polaka nie było stać na podróż do Zakopanego. Generalicja miałą kase dzisiejsza nie ma nawet 1/20 tego co przedwojeni. Teraz elyta to nowobogaccy co budują ten hotel 2024-04-25 13:38 7. czuję niesmak ,że ludzie na których głosowałem zbratali się z pisowcami. Nigdy więcej na nich nie zagłosuję 2024-04-25 13:28 8. Skarb Panstwa powinien wykupic przekazac Muzeum T Wyremontowac udostepnic do zwiedzania 2024-04-25 13:20 9. Daj Boże ,by tak się stało a przy następnych wyborach i tą PPN też posłać w niebyt. 2024-04-25 13:03 10. dom razem z działką powinno miasto lub państwo odkupić za cenę wolnorynkową i później den dom utrzymywać i ewentualnie zaadaptować na cele związane z ty regionem , nie powinno się zmuszać właścicieli takich domow do samodzielnego utrzymywania bo wiemy jak to się kończy , pożarem lub całkowitą dewastacją rzeczywiście warto ocalić to zabudowanie bo niewiele już zostało
2024-04-22 15:13 1. Tutaj można się wiele dowiedzieć o naszym świecie i przyszłości. Super! 2024-04-21 22:36 2. Dlaczego nie piszecie o hejcie jaki sąsiedzi wyrzygują na organizatorów tej inwestycji? Grupa sąsiadów brnie w zaparte, skargi, blokady, pisma, w żaden sposób nieuzasadnione. Może nagłośnienie ich zachowania przywróci im poczucie przyzwoitości i serdeczności wobec osób którym los nie oszczedził kalectwa? 2024-04-05 23:21 3. O myszka znowu się lansuje, a miała zawiesić kampanię wyborczą. Najlepsze są jej plakaty wyborcze - poza z założonymi rękami obrazuje jej ostanie dwie kadencje na stanowisku zastępcy burmistrza: "siedziałam dwie kadencje z założonymi rękami i nic nie robiłam i staram się teraz o wasz głos drodzy mieszkańcy aby sobie dalej tak posiedzieć tylko za lepszą kasę" 2024-04-05 23:11 4. O myszka znowu się lansuje, a miała zawiesić kampanię wyborczą. Najlepsze są jej plakaty wyborcze - poza z założonymi rękami obrazuje jej ostanie dwie kadencje na stanowisku zastępcy burmistrza: "siedziałam dwie kadencje z założonymi rękami i nic nie robiłam i staram się teraz o wasz głos drodzy mieszkańcy aby sobie dalej tak posiedzieć tylko za lepszą kasę" 2024-04-05 07:05 5. BRAWO WY !!! 2024-03-29 17:19 6. Ja się pytam jaką partię ten pan reprezentuje?Nazwa komitetu nic nie mówi. 2024-03-14 18:58 7. I to jest miś a nie jakosi cepersko podróba! 2024-03-09 17:01 8. Deportowac drugiego na anktartyde. 2024-02-23 16:54 9. patrząc na tą kobitkę z kieleckiego to cuć ze wiosna idzie ... cuć to nawet niedźwiedzie z gawry wychodzą a niedzwiedzice śpią ... po co wszytko im wiedzieć ... po co ... 2024-02-22 20:48 10. Pnioki, sroki w krzoki takie potoki.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy


REKLAMA


FILMY TP

Pożegnania