Reklama

2023-04-28 15:00:34

Tatry

Naczelnik TOPR komentuje niestosowne wypowiedzi internautów

Reklama

Jan Krzysztof prosi o zachowanie umiaru w ocenach i zastanowieniu się nad konsekwencjami swoich opinii, często nieadekwatnych i nieuzasadnionych.

Kilka dni temu opisywaliśmy akcję ratunkową TOPR pod Szpiglasową Przełęczą. Tatrzańscy ratownicy poszli po ojca z dwóją dzieci. Tekst pod linkiem: https://24tp.pl/n/106094

Poniżej komentarz Naczelnika TOPR Jana Krzysztofa, dotyczący zdarzenia, do którego doszło w ostatni wtorek w rejonie Szpiglasowej Przełęczy. Ukazał się na profilu społecznościowym TOPR.

"Nie jestem użytkownikiem FB i nie śledzę w związku z tym komentarzy dotyczących wielu zdarzeń opisywanych przez nas na profilu TOPR. Tym razem jednak otrzymałem informację o bardzo krytycznych, często wulgarnych komentarzach dotyczących ojca z dziećmi, którym udzieliliśmy pomocy w rejonie Szpiglasowej Przełęczy. Bardzo proszę o zachowanie umiaru w ocenach i zastanowieniu się nad konsekwencjami swoich opinii, często nieadekwatnych i nieuzasadnionych.

Wg mojej opinii wybór trasy przez ojca dziewczynek nie był właściwy w tych warunkach. Z pewnością lepszym wariantem było zejście ze schroniska w dół do Wodogrzmotów Mickiewicza. Z chwilą kiedy ojciec uznał, że warunki są coraz trudniejsze wezwał jednak pomoc i było to działanie jak najbardziej właściwe. Po dotarciu ratowników dzieci były w dobrej formie i raczej traktowały tę sytuacje jak kolejną przygodę. Zostały bezpiecznie sprowadzone do Morskiego Oka. Zadaniem Policji w takich przypadkach jest podjęcie działań wyjaśniających czy nie doszło do popełnienia przestępstwa. I takie działania zostały podjęte.

Z mojej perspektywy sprawami najważniejszymi wynikającymi z tego zdarzenia jest oczekiwanie, że opiekunowie dzieci planujący wyjścia w góry będą lepiej te wyjścia planować biorąc pod uwagę warunki terenowe, meteorologiczne i np. oceniając możliwość szybkiego udzielenia pomocy w razie potrzeby przez TOPR. Sprawą jednak najistotniejszą na którą może mieć wpływ rozkręcony hejt w mediach społecznościowych jest moja obawa by w przyszłości ktoś będący z dziećmi w górach, w trudnej sytuacji nie zrezygnował z wezwania pomocy obawiając się podobnych konsekwencji.

Bardzo proszę o krótką refleksję i odnoszenie się raczej do własnych zachowań i wyborów oraz wyciągnięcie z tego zdarzenia wniosków na przyszłość.
Jan Krzysztof
Naczelnik TOPR"

Ponadto ratownicy TOPR proszą o rozsądne i wyważone komentowanie działań ratunkowych, które w ramach udzielania informacji publikują na swoim profilu społecznościowym.

Zostań Patronem Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
bartstan 2023-05-03 08:52:10
Nie zamierzam bronić tego człowieka bo to co zrobił na pewno nie należy pochwalać natomiast uważam, że postawienie mu zarzutów jest mocnym przegięciem pały. Gdyby chcieć rozważać tą sytuacje w kategoriach nieumyślnego narażenia to każdy kierowca wiozący dziecko w foteliku i przekraczający prędkość ponad tą wynikającą z przepisów ruchu drogowego również powinien mieć postawione takie zarzuty. A takich ludzi na drogach codziennie jest tysiące...
nikt 2023-05-01 00:01:21
Nie uważam się za znawcę, jestem ojcem imam 2 dzieci i mam wyobraźnię, której, twierdzę stanowczo - zabrakło temu ojcu. Powinien przed sądem wytłumaczyć się, dlaczego w takich warunkach ryzykował i zawlókł 2 dzieciaków na szpiglasową.
POranek 2023-04-30 11:18:55
wiNcyj wykrzykniKUF
pionio80 2023-04-30 10:14:27
@antykancelista73, nie oceniaj wszystkich swoją miarą. To, że ty jesteś cymbałem i imbecylem, nie znaczy, że wszyscy takimi są, prostaku i prymitywie!!!!!!
franek 2023-04-29 22:47:06
@zubek
"Przecież można doliczyć do biletu wstępu do TPN jakieś nie wiem 5- 6 zł , które by szło stricte na TOPR i byłoby formą powszechnego ubezpieczenia"

Przecież tak właśnie jest od ładnych paru lat, 30% z każdego biletu do TPN idzie na TOPR.

:)
antykancelista73 2023-04-29 14:46:36
pionio80
toś się kaczy cymbale popisał.......
pułkownik Zubek z Londynu 2023-04-29 08:32:16
Panie Naczelniku nie zgadzam się z Panem
1. Idiotów udających się w góry w tych warunkach i z takimi dziećmi trzeba nazwać twardo idiotami i nie stosować poprawności .
1. Przez takie wypowiedzi jak Pana w ludziach tępieje instynkt samozachowawczy. Myślą a co mi się stanie, w każdej chwili TOPR mnie znajdzie i zwiezie
3. Czemu jest taki opór ze strony TOPRu ( ale nie tylko) ubezpieczenia w Górach, jakoś w innych krajach to funkcjonuje a u nas nie może. Jaki jest tego powód. Nie przekonuje mnie jakoś teza, że ludzie nie będą wzywać pomocy.
4. Jadąc w Alpy jednym z kroków, które robię to wyszukuję optymalny wariant ubezpieczenia. Mam towarzystwo zagraniczne u którego wykupuję i nie kosztuje to majątek. Przecież można doliczyć do biletu wstępu do TPN jakieś nie wiem 5- 6 zł , które by szło stricte na TOPR i byłoby formą powszechnego ubezpieczenia.
zenzz 2023-04-29 06:50:37
Ten bełkot pseudoznawców tematu od lat niezmiennie mnie bawi.
Panie naczelniku, chapeau bas!
nikt 2023-04-28 22:11:03
Szacunek dla Pana Naczelnika i całego TOPR!
Też jestem ojcem 2 dzieci, trochę chodzimy po górach i nawet w lecie nie zabrałbym sam 7 i 9-latki na Szpiglasową. Powiedzmy że pomagam jednej a druga? idzie sama? Przecież to igranie z losem! A jeszcze w zimie? krótki dzień, zmienne i niesprzyjające warunki! Bezmyślny pomysł. Dobrze chociaż że nie chojrakował bardziej i zadzwonił do TOPR.
pionio80 2023-04-28 22:09:15
"jakiekolwiek odnoszenie się do komentarzy, które może pisać np. zasmarkany ośmiolatek lub inne mało rozumne indywiduum, jest nieroztropne. przypomina kopanie psa, bo ten szczeka."

Dlatego nie odnoszę się do komentarzy tego zasmarkanego, ośmioletniego i mało rozumnego indywiduum. Mimo to i tak ujada.
@abc, ja też współczuję twojej inteligencji. I składam jej kondolencje.
dziadeek 2023-04-28 21:43:51
@ kasa misiu zadała w punkt pytanie - "Dlaczego topr jest przeciwny opłatom za akcje ratunkowe?"
Ja też zapytam. Dlaczego mając trzy samochody muszę płacić trzy OC i trzy abonamenty radiowe?
A fizycznie jadę tylko jednym.
Odpowiedź jest prosta - toprowcy mają w tym interes żeby było tak jak było.
A używanie argumentu że kiedyś ja też mogę być w górach w potrzebie to takie ciut ciut prymitywne.
Ratownictwo górskie jest płatne we wszystkich najczęściej odwiedzanych przez polskich narciarzy krajach, jak Czechy, Słowacja, Francja, Austria, Włochy i Szwajcaria.
Łojłoj, to się ma rozumieć, że w tych krajach to te ratowniki górskie to takie BEBE?
To podchodzi pod pojęcie POPULIZM.
Ej Tuska na wos, Tuska z Rostowskim!
abc 2023-04-28 18:43:05
pionio80: za to twojej głupoty nie sposób pozostawić bez komentarza.
współczuję tym co mają z tobą bliższy kontakt.
kurr 2023-04-28 17:58:36
litości ! jakiekolwiek odnoszenie się do komentarzy, które może pisać np. zasmarkany ośmiolatek lub inne mało rozumne indywiduum, jest nieroztropne. przypomina kopanie psa, bo ten szczeka.
kasa misiu 2023-04-28 17:30:36
Dlaczego topr jest przeciwny opłatom za akcje ratunkowe?
dron 2023-04-28 16:57:33
Jan Krzysztof. Wielka klasa.
rozsądek24 2023-04-28 16:51:15
Rat24 - a już tam z Twoich pieniędzy! Taki jesteś dumny z płacenia podatków, Twoje akurat poszły na szpital. Zresztą może kiedyś skorzystasz. Zaskakuje ta zarozumiałość, że oto właśnie ja się do tego dokładam! Jeśli pójdziesz w góry i skręcisz kostkę w łatwym terenie, to ktoś Ci napisze: ratowali lekkomyślnego turystę za moje pieniądze, bo z pewnością miałeś źle buty!
antypejs 2023-04-28 16:49:24
"Nie jestem użytkownikiem FB i nie śledzę w związku z tym komentarzy"
Również nie mam zbuka ani innego społecznościowego dziadostwa. Pytanie po co TOPR prowadzi konto na portalu społecznościowym? Jeśli ma być to kolejny kanał informacyjny to może warto wyłączyć komentarze. Z braku roboty i sowitego rozdawnictwa polskojęzycznego rządu robienie gównoburzy z błahostki stało się najlepszą rozrywką uzależnionych leni patentowanych. Dać takim łopatę do ręki to by im głupoty wywietrzały z łbów.
Wypowiedź Pana Naczelnika jak zwykle bardzo wyważona, rozsądna i stosowna do okoliczności. Popieram w całej rozciągłości. Zdrowia życzę!
krzysiekzG. 2023-04-28 16:16:57
Nie wnikając w to, co ludzie wypisują na portalach "spolecznościowych"-faktycznie zawsze jest sporo komentarzy tzw. znawców/gór,ratownictwa,ludzi w ogóle/.Opierając się na jednozdaniowym opisie interwencji wypisują oceny,sądy ,ba wezwania do stosowania kar finansowych.itp./.Prawdziwe OREŁY /we własnym mniemaniu/.To do TOPR należy ratowanie "na każde wezwanie".Popieram stanowisko Naczelnika.
rat24 2023-04-28 16:01:28
''Fajna przygoda dla dzieci'' Tylko dlaczego z moich podatków opłacana. Pan naczelnik nie zająknął się o potrzebie płatnych akcji lub koniecznego ubezpieczenia jak to jest w innych krajach. Dlaczego ?
pionio80 2023-04-28 15:59:03
krzysztof, mniej POlitykowania i sPOufalania z tuskiem i przytakiwania że piniendzy zakopanych w Zakopanem nie ma, więcej działań do których zostałeś PO wołany! Prawdziwa cnota krytyk się nie boi!

Reklama
  • PRACA | dam
    POTRZEBNA OPIEKUNKA DO 8-MIESIĘCZNEGO DZIECKA, 4-5 godzin dziennie. Zakopane. 692 278 855.
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    Oferujemy powierzchnię parkingową dla pojazdów osobowych/dostawczych/ciężarowych z możliwością składowania /przechowywania towaru, na monitorowanym obiekcie z własną stacja paliw. Przemysłowa dzielnica Nowego Targu blisko wjazdu na S7. Zapraszamy. Tel. 602 290 555
  • SPRZEDAŻ | różne
    Sprzedam ROWER DZIECIĘCY 24" koła. 603 750 117.
  • PRACA | dam
    PIEKARNIA W ZAKOPANEM ZATRUDNI PIEKARZA. Na stałe, umowa. 602 759 709
  • PRACA | dam
    Zatrudnię SPRZEDAWCZYNIĘ DO SKLEPU SPOŻYWCZEGO W ZAKOPANEM. 602 759 709
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    Sprzedam DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ 25 arów w Niedzicy z dobrym dojazdem, tel. 503-723-789
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    Sprzedam DZIAŁKĘ W ŁAPSZACH WYŻNYCH (nr 2903, 2904, 2905). 572624414.
  • MOTORYZACJA | sprzedaż
    SKUTER SNIEŻNY POLARIS. SILNIK ŻUKOWSKI prawie nowy. 515 503 494.
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    Do wynajęcia MIESZKANIE, I piętro, Waksmund. 515 503 494.
  • USŁUGI | budowlane
    DROBNE USŁUGI STOLARSKIE. OKNA, DRZWI NA ZAMÓWIENIE. RENOWACJA STARYCH SCHODÓW, PODŁÓG I MEBLI. 502 647 392.
  • MOTORYZACJA | sprzedaż
    MERCEDES E KLASSE, combi, W211, 2.2 CDI, r. 2004 - 502 647 392
  • USŁUGI | budowlane
    USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE, KRYCIE I PRZEKRYCIA DACHÓW, KOMINY, BALKONY, RYNNY, GZYMSY, FASADY. 889 388 484.
  • KUPNO
    OBWOŹNY SKUP ZŁOMU - dojazd do klienta. SKUP STARYCH SPAWAREK. 536 269 912.
  • USŁUGI | budowlane
    FLIZOWANIE, REMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371.
  • USŁUGI | budowlane
    KAMIENIARSTWO. 882080371.
  • PRACA | dam
    NIEMCY - murarz cieśla malarz ocieplenia spawacz elektryk kranista. 601-218-955
  • USŁUGI | budowlane
    HYDRAULIK - 660 404 104.
  • PRACA | szukam
    KUCHARKA, POMOC KUCHENNA, POSPRZĄTAM. 796 358 958.
  • USŁUGI | budowlane
    PRACE WYSOKOŚCIOWE, MALOWANE DACHÓW, MALOWANIE ELEWACJI METODĄ NATRYSKOWĄ ORAZ KLASYCZNĄ. 537 160 398.
  • KUPNO
    Kupię LIMBĘ na pniu. 605 306 244
  • USŁUGI | budowlane
    ADAPTACJA STRYCHÓW, REMONTY, ŁAZIENKI, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ. 693 206 403.
  • PRACA | dam
    Praca na budowie - docieplenia, budowy od podstaw, wykończenia. Zakopane i okolice. tel. 500160574. 500160574
    Tel.: 500160574
  • PRACA | dam
    KONSERWATORA/PRACE PORZĄDKOWE PRZY PENSJONACIE. Zakopane. 602 74 31 38
  • PRACA | dam
    PRACOWNIK BIUROWY na hali sprzedaży (faktury, itp.). Zakopane. 602 74 31 38, gobo10@wp.pl
  • PRACA | dam
    HURTOWNIA SPOŻYWCZO-MROŻONKOWA POSZUKUJE PRZEDSTAWICIELA HANDLOWEGO na teren Zakopanego i okolic. OFERUJEMY: - stabilne zatrudnienie, - atrakcyjny system wynagrodzenia (podstawa + prowizje), - samochód służbowy, telefon, laptop. CV NA ADRES: gobo10@wp.pl, tel. 602 74 31 38.
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    LOKAL do wynajęcia ok.120 m2, Maruszyna, cena 2000 zł, do uzgodnienia, tel. 512293983
  • PRACA | dam
    PRACA W SKLEPIE SPOŻYWCZYM - BUKOWINA TATRZAŃSKA - STOISKO MIĘSNO-WĘDLINIARSKIE. 609820250 as.stasik@op.pl
    Tel.: 609820250
  • USŁUGI | inne
    WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
  • PRACA | dam
    Restauracja w Zakopanem zatrudni POMOC KUCHENNĄ na sezon letni. 601 533 566, 18 20 64 305
  • PRACA | dam
    POSZUKUJEMY KANTORA DO UDZIAŁU W TRADYCYJNEJ MSZY ŚWIĘTEJ WSZECHCZASÓW. 697 718 044
  • PRACA | dam
    Piekarnia w Zakopanem zatrudni PIEKARZA. Praca stała, dobre warunki. 604 102 804, 602 285 793.
  • USŁUGI | budowlane
    BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW ORAZ WIĘŹBY DACHOWE WRAZ Z POKRYCIEM. 572624414.
  • PRACA | dam
    GALERIA CREO MAZUR ZAKOPANE ZATRUDNI STUDENTKĘ/UCZNIA (Z UBEZPIECZENIEM) DO SPRZEDAŻY BIŻUTERII - elastyczny grafik+ premie! CV prosimy o wysyłanie na maila: gcreocv@gmail.com, bądź zapraszamy osobiście do salonu "Złoto Srebro" ul. Kościuszki 10, Zakopane
    E-mail: gcreocv@gmail.com
  • PRACA | dam
    POSZUKUJEMY OSÓB DO PRACY W KARCZMIE PRZY KRUPÓWKACH na stanowisko: KUCHARZ, POMOC KUCHENNA. 600 035 355.
  • SPRZEDAŻ | budowlane
    Sprzedam KANTÓWKĘ, KROKWIE, DESKI, GONTY, ŁATY - 788 344 233.
  • PRACA | dam
    Kąpielisko Geotermalne Szymoszkowa przyjmie do pracy na sezon letni: PIZZERA, BARMANKI, OSOBY DO OBSŁUGI PUNKTÓW GASTRONOMICZNYCH. Więcej informacji pod nr tel.: 693 319 707
  • USŁUGI | budowlane
    OCIEPLANIE DOMÓW na materiałach wysokiej jakości. 787 479 002.
  • SPRZEDAŻ | różne
    DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.
  • NIERUCHOMOŚCI | kupno
    Kupię działkę na Podhalu GOTÓWKA!!! 600 404 554
    Tel.: 600
  • USŁUGI | budowlane
    CIEŚLA BLACHARZ, BUDOWA OD PODSTAW. 516 563 400.
  • USŁUGI | budowlane
    MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
  • USŁUGI | budowlane
    KAMIENIARSTWO, ELEWACJE, OGRODZENIA - WSZYSTKO Z KAMIENIA. 509 169 590.
  • SPRZEDAŻ | różne
    NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: jarzębina (60/80). Tel. 793 887 893
  • SPRZEDAŻ | różne
    Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. Tel. 793 887 893
  • USŁUGI | budowlane
    OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2025-07-05 20:35 Zagrane Lato 2025-07-05 20:00 Ta przejażdżka może traktorzystę z Spytkowic całkowicie zrujnować 2025-07-05 19:00 Zdrój nad Gorącym Potokiem 2025-07-05 18:00 Grzech pierworodny 1 2025-07-05 17:21 Lato z Radiem w Zakopanem 1 2025-07-05 17:00 Wywłaszczyć, to tak łatwo powiedzieć 2 2025-07-05 16:00 Pożądana przeprawa 1 2025-07-05 15:00 Okolice Łysej Polany oblężone. Auta parkują nawet tutaj 3 2025-07-05 14:00 W filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zakopanem w wakacje nie ma nudy 2025-07-05 13:30 Etap w Spytkowicach - sport, integracja i radość z jazdy 2025-07-05 13:00 Barierki i ławki w Borze na Czerwonem wymienione na nowe 2025-07-05 12:00 Podróżniczy bum w Balicach, uważaj co przywozisz z wakacji! 2025-07-05 11:30 Wakacjada w hali MOSIR Zakopane 2025-07-05 11:00 Podszkle i ostatnia powiatowa droga gruntowa zastąpiona asfaltową nawierzchnią 2025-07-05 10:36 Będzie remont dachu szkoły podstawowej w Krościenku 2025-07-05 10:00 Widzieliście taką bieżnię? 1 2025-07-05 09:00 Wszyscy kochają starostę 1 2025-07-05 09:00 Strażacy szturmują Babią Górę 2025-07-05 08:00 Hala sportowa w Szlachtowej gotowa 2025-07-04 22:00 Zadymienie na Gubałówce. Interweniowały służby 3 2025-07-04 21:32 Jutro strażacy zdobędą Babią Górę w pełnym umundurowaniu 2025-07-04 21:00 Budowa stadionu idzie pełną parą 5 2025-07-04 20:15 Źle się dzieje w Pieniny Grand. Hotel odwołuje rezerwacje - alarmują klienci 8 2025-07-04 20:00 W weekend Dolina Kościeliska będzie dostępna dla turystów 2025-07-04 18:54 Kobieta z mężczyzną napadli na mieszkańca Nowego Targu 2025-07-04 18:30 Leśniczy Grzegorz Bryniarski patrolował tatrzańskie szlaki (WIDEO) 1 2025-07-04 18:00 Potrzebna informacja dla pieszych, że przejścia brak 7 2025-07-04 17:30 Rusza Wakacyjne Kino Plenerowe w Sercu Podhala 2025-07-04 17:15 Tłumy w zakopiańskich barach 1 2025-07-04 17:00 Kukły policjantów ostatnią deską ratunku 12 2025-07-04 16:30 Wieczór w Czerwonym Dworze poświęcony Sanktuarium na Krzeptówkach 2025-07-04 16:15 Zmiany personalne w Krościenku. Jest nowy zastępca wójta 5 2025-07-04 16:00 Jazz i podhalańska nuta, czyli Namysłowski i Górale po 30 latach (WIDEO) 2025-07-04 15:27 Idealna pogoda na rower i bieganie 2025-07-04 15:00 Trzy dni zajęło strażakom ugaszenie torfowiska w Jabłonce 2025-07-04 14:00 Nowy Targ nadal w grze o 70 milionów na modernizację oczyszczalni ścieków 2025-07-04 13:00 Ważne informacje dla osób, które przyjadą na piknik lotniczy w Nowym Targu 2025-07-04 12:00 Co robić w weekend w Zakopanem? 3 2025-07-04 11:30 "Małe miłości". Szczery i piękny portret rodzinny. Mamy dla Was bilety 2025-07-04 11:01 Na Krupówkach giną dzieci, policja zatrzymała dwie poszukiwane osoby 2025-07-04 10:30 Gorczańskie Kośby z koncertem jubileuszowym Orkiestry Dętej OSP 2025-07-04 10:00 Romskie dzieci uczyły się pływać 4 2025-07-04 09:00 Dziś zmiana pogody. Tatry skąpane w chmurach 2025-07-04 08:00 Przyjaciele Andrzeja Brandstattera w Nosalowym Dworze 2025-07-03 21:59 Zlot amatorów pięknych zachodów słońca na Nosalu (WIDEO) 6 2025-07-03 21:37 Bukovina Resort z nową strefą relaksu 2025-07-03 21:00 Na Kasprowym Wierchu prawie rekord temperatury. W Zakopanem ponad 30 st. C. 2025-07-03 20:00 Pasy na drodze do Kuźnic pomalowane 3 2025-07-03 19:30 Historia nie tylko o Japonii. Mamy dla Was książkę 2025-07-03 19:26 Obłoki srebrzyste czyli polarne chmury mezosferyczne nad Podhalem 5
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2025-07-05 19:32 1. Dawny Dom Partii też myśleli, że sobie tak wezmą. 2025-07-05 19:31 2. W kolejnym, trzecim wcieleniu ta gigantomania może przepoczwarzyć się w Regionalny Zbiornik Retencyjny i uratować Planetę. 2025-07-05 18:40 3. A miało być inaczej! Tamta władza organizowała te straszne sylwestry i schlebiala prostackim gustom plebsu, teraz miało być inaczej, lepiej nowocześniej. A tu co widzę? Doda? Chyba znowu kogoś poniosła fantazja! Tylko patrzeć jak wszyscy radni zaczną wynajem noclegów w wiatach grillowych, by też poczuć fantazję we włosach 2025-07-05 18:38 4. A były później jeszcze błędy medyczne i niemedyczne niepierworodne lecz nabyte. 2025-07-05 18:05 5. W końcu dotarło do komuchów i oczywiście ludzi tuska że zwykły obywatel ma swoje prawa.że zwykłego obywatela nie można od tak wywłaszczyć z działki ,terenu budowlanego lub rolnego który jest przewidziany pod budowę dróg i infrastruktuy.Pozostaje pytanie czy obecne wladze zwrócą lub w jakiej części zrekompensują zabrane zrabowane majątki przez komunistów po roku 45 2025-07-05 18:00 6. No cóż, Hrabiowie od dłuższego czasu degradują Uzdrowisko. Ich obiekty się sypią, pracownicy zwalniają z braku wypłat, a firmy nie otrzymują zapłaty za faktury. Tak to jest, jak za zarządzanie bierze się "bananowa młodzież", ktora w życiu nie musiała zarobić na własne utrzymanie, tylko doiła tatusia. A włodarze Szczawnicy w swej naiwności myśleli, że to wina poprzedniej władzy i obiecywali ścisłą współpracę z "hrabiostwem". Żal patrzyć jak Helena o Nikolas wykończyło dorobek ojca. 2025-07-05 17:44 7. Dzisiaj byłem świadkiem ok godziny 14, jak się zakleszczyły dwa autobusy na remontowanym odcinku drogi powiatowej. Jak jest wąsko, to widać po śladach opon na burzowcu. Tymi projektami i działaniami powinna się zająć ABW. To jest karygodne bo z pieniędzy podatników. Cała ta inwestycja przypomina film "Miś" Bareji. 2025-07-05 17:28 8. Słynny rodzinny koncern że Skawy tez jest? 2025-07-05 16:59 9. To moja prababcia 2025-07-05 16:37 10. Najpierw jest MAMONA do przytulenia. Potem dopiero człowiek.
2025-06-22 01:24 1. Wzbogacony o 8 kolejnych budynków:):):) Wzbogacony:):):) 2025-06-22 00:36 2. A, czyli wyrżnąć drzewa i walnąć betonowe kloce tak jak już Radisson zrobił na miejscu przepięknego Modrzejowa, który powinien być muzeum, a rozjechały go spychacze. Brawo! Oby tak dalej, zalejemy betonem wszystką zieleń, dziedzictwo wyburzyć. Lepiej się zaborcy obchodzili z polskim krajobrazem i architekturą niż deweloperzy. 2025-06-12 19:04 3. Dla wielu osób za drogo, może by tak pomyśleć o zniżce dla mieszkańców? 2025-05-19 17:33 4. Jan mnie tam tyz zabrakło bo kosula w krate mi nie wyschła... miałem portki na posek zapinane ... rekonesans taki a sztuka "Ulice Jerozolimy " , Ulice pise się z duzej litery pamiytej .se tło .. i suchej co powiado doktor ... sztuk pięknych... 2025-04-24 10:37 5. Tylko na zdjęciach i w realu pusto przez fatalny dojazd do Szczawnicy. Stać w korku I niszczyć zawieszenie, to średnia przyjemność. 2025-04-02 12:01 6. A co na to czorne misie? Te brązowe tyż złe mogą być. 2025-03-28 12:31 7. Co Palace ma wspólnego z Wyklętymi. Ktoś chyba pomylił wątki i miejsca. Czyżby nowy starosta bał się OGNIA ? 2025-03-18 00:29 8. No i teraz wreszcie będzie prawo i sprawiedliwość. 2025-03-12 11:25 9. Na spotkaniu zabrakło schorowanego już pana dra Ryszarda Dąbrowieckiego, który jest pasjonatem twórczości mistrza Hasiora. Wydał nawet o nim książkę pt. "Upadły Anioł- Rzecz o Władysławie Hasiorze" 2025-03-04 09:43 10. Ach ten nieszczęsny młotek. Rośnie w siłę nasza ideologiczna brać
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama