Reklama

2023-11-26 18:30:17

Reklama

Podhale

Kto wyleci, kto przetrwa powyborcze roszady na dyrektorskich stanowiskach?

Od zmian na szczytach władzy w Polsce zależy los wielu prezesów, dyrektorów państwowych instytucji na Podhalu. Kto z nich straci swoje fotele na Podhalu?

Prezesi, dyrektorzy państwowych instytucji, których dalszy los związany jest z decyzjami aktualnie rządzących w Polsce, niezbyt chętnie chcą odpowiadać na pytanie o najbliższą przyszłość.


Józef Oskwarek, nadleśniczy z Nowego Targu, nie chce się wypowiadać. - Nie będę zajmować stanowiska w tej sprawie - ucina rozmowę.

Robimy swoje

Z kolei Robert Wójciak, wiceprezes Geotermii Podhalańskiej, tłumaczy, że nie chce zajmować się polityką. - Nowy rząd nie został jeszcze utworzony, nie wiemy, jakie będą decyzje rządzących. Robimy w Geotermii swoje i skupiamy się na swojej pracy - tłumaczy wiceprezes Wójciak.
Lista instytucji, których zarządy są powoływane przez państwowe podmioty, jest na Podhalu dość długa. Z jednej strony są to państwowe spółki, takie jak Geotermia Podhalańska czy Zespół Elektrowni Wodnych Niedzica, z drugiej są to firmy, których właścicielem jest państwowy fundusz - Polskie Koleje Linowe. Są też takie instytucje jak parki narodowe, których to dyrektorów na stanowiska powołuje minister środowiska.

Dość mocna pozycja

Najbardziej gorącym stanowiskiem wśród rządzących w parkach jest oczywiście funkcja dyrektora Tatrzańskiego Parku Narodowego. To najczęściej odwiedzany park w Polsce, z największym budżetem. Wydaje się, że pozycja obecnego dyrektora Szymona Ziobrowskiego jest dość mocna, szczególnie że został on powołany na to stanowisko w kwietniu 2014 roku, a więc wtedy, gdy premierem był Donald Tusk, a rządziła koalicja PO-PSL.
Mimo zmian na szczytach władzy, dyrektor Ziobrowski utrzymał to stanowisko i rządzi do dziś. Dyrektor podkreślał, że nie miesza się w politykę, chociaż jedynym wyjątkiem może być decyzja o reaktywacji trasy narciarskiej na Nosalu. Wiadomo, że PiS był bardziej skory do inwestycji godzących w środowisko niż dotychczasowa opozycja z Donaldem Tuskiem na czele. Na decyzje TPN z pewnością wpłynęło także stanowisko prezydenta, który jest wielkim orędownikiem narciarstwa. Teraz dyrektor TPN zaczął zrzucać z siebie odpowiedzialność za ewentualną wycinkę drzew na Nosalu. Przez wiele miesięcy podkreślał, że to TPN ma być inwestorem, niedawno w udzielonych Tygodnikowi odpowiedziach stwierdził, że decyzje w tej sprawie podejmuje ministerstwo środowiska i to ono jest za nie odpowiedzialne. To zwiastować może delikatne wycofywanie się z tego pomysłu.

Dyrektorów było wielu

Bardziej upolitycznionym stanowiskiem jest fotel dyrektora Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem. W przeszłości dyrektorzy zmieniali się bardzo często. Są oni powoływani przez generalnego dyrektora COS w Warszawie, a on podlega bezpośrednio ministrowi sportu. Z jednej strony obecny dyrektor COS Sebastian Danikiewicz został powołany za rządów PiS, ale z drugiej - za jego czasów ośrodek zmienił się nie do poznania. Zrealizował on warte wiele milionów złotych inwestycje, chociażby remont Średniej Skoczni czy kończącą się budowę krytego toru lodowego.
Do zmian może nie dojść także w Polskich Kolejach Linowych. Ich właścicielem jest państwowy Polski Fundusz Rozwoju, który odkupił sprywatyzowaną wcześniej firmę. Mimo zmian właścicielskich, nie zmienił się wtedy zarząd spółki. PKL został wyłączony z dzielenia politycznego tortu stanowisk, a spółką zarządzają fachowcy związani z biznesem. Czy nowe władze uszanują taką sytuację, o tym przekonamy się niebawem. Przedstawiciele PKL nie komentują decyzji, która należy do właściciela firmy.

Będą audyty

Weronika Smarduch, świeżo upieczona posłanka Koalicji Obywatelskiej, uważa, że za wcześnie na dywagacje, kto z zarządzających publicznymi podmiotami zachowa stanowiska. - Najpierw musi powstać nowy rząd. Z pewnością w tych instytucjach zostaną przeprowadzone audyty i po ich zakończeniu będą podejmowane decyzje. Ci, którzy podejmowali decyzje dla dobra danej firmy, a nie z pobudek politycznych i sprawdzili się na tych stanowiskach, zachowają swoje funkcje - twierdzi posłanka Weronika Smarduch.

Powinny liczyć się kompetencje

Andrzej Gut-Mostowy, poseł PiS uważa, że jeżeli dojdzie do zmiany władzy w Polsce, to w firmach, takich jak PKL, COS czy Geotermia Podhalańska, najważniejsze powinny być kompetencje, a nie preferencje polityczne. - Przy obsadzie tych stanowisk powinna liczyć się wiedza, doświadczenie, kompetencje. Dobrym przykładem jest COS w Zakopanem, który jest bardzo dobrze zarządzany, a inne ośrodki w Polsce zazdroszczą nam w Zakopanem dużych inwestycji - tłumaczy poseł Andrzej Gut-Mostowy.

p

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
POPiS 2023-11-27 16:50:20
Quń by się uśmiał.Co poniektórzy ze stołków miejsko-gminnych dostali się na wyższe stanowiska w państwowych spółkach i teraz się okazuje,że ponownie chca na nie wrócić.To jest odpowiedź na pytanie,co robić żeby nic nie robić zeby zarobić.Wszyscy PO jednych pieniądzach,a podatnik niech płacze i płaci.
zielony_66 2023-11-27 11:47:24
Mimo zmian na szczytach władzy, dyrektor Ziobrowski utrzymał to stanowisko i rządzi do dziś - na razie rządzi.
- fakt jest przebiegły, ale nie do końca, potrafi się ułożyć z PIS-siorami bo wie komu trzeba nadskakiwać ze swoimi przybocznymi picura, była paluchowa - madonna z Kroscienka n/d. Dunajcem, starosta bąk i inne twory, które rozbiły płaszczyck nad deweloperem z Krakowa przez te 8 lat niedoli przyrody tatrzańskiej.

Dyrektor podkreślał, że PiS był bardziej skory do inwestycji godzących w środowisko niż dotychczasowa opozycja z Donaldem Tuskiem na czele - w tym zdaniu TP grzebie biznesmena - dewolopera na całego, alleluja i do przodu.

Na decyzje TPN z pewnością wpłynęło także stanowisko prezydenta - no tak teraz robi z siebie wielkiego frienda z I Długopisem RP, który jest wielkim orędownikiem narciarstwa, ale także uznanym POLIGLOTĄ.

Dyrektor TPN zaczął zrzucać z siebie odpowiedzialność za ewentualną wycinkę drzew na Nosalu - tak winny jest śp. Pan WERON, ale nie biznesmen z Krakowa o długich siwych włosach.

PO, Trzecia Droga, Lewica - niech Was ni zmyli czysta krakowska gadka jaki jestem OCH i ACH - czas na zmiany.
Pan dr inż. Ł. P. - to odpowiednia persona na to stanowisko, ale on bez układów, wsparcia, ale może go ktoś doceni.
Obecny dyrektor plus ten jego zastępca ten z Dzianisa do zwolnienia w trybie niezwłocznym po objęciu władzy.
Nowa władza do roboty - czas na zmiany zgodnie z prawem.
EcoTerrorysta 2023-11-27 10:03:36
Jedyną działalnością gospodarczą w TPN powinna być sprzedaż biletów wraz z ubezpieczeniem w kasie przy wejściu do parku. Granica Parku jest jak z Ukrainą i Białorusią - czyli róbta co chceta.
do matuli 2023-11-27 09:58:40
"Nosal to rozgrywki polityczne"
Dokładnie :-)
A młodzież narciarska w Zakopanem może trenować na Słowacji - gdzie są ku temu warunki. A najlepiej w Alpach. A nie w kieszonkowym Parku Narodowym.
Czytelnik? 2023-11-27 08:47:50
Tylko nie znów na "swoich", większość osób powoływana była w czasie jeszcze wcześniejszych władz.. więc aby to nie była "kosmetyka". I nie chodzi tu nie tylko te dziedziny tu wymienione ale również takie, które mają wpływ na życie zwykłych ludzi i ich pracę, działalności etc !
Zakopianka 2023-11-27 08:43:40
Wszyscy którzy ponad 10 lat piastują stołki powinni być wymienieni, dla zdrowia to wszystkim wyjdzie
matka trenerka 2023-11-27 06:57:33
Czyli młodzież narciarska w Zakopanem sie nie liczy ,nie będzie gdzie miała trenować bo Nosal to rozgrywki polityczne... .ten kraj i jest naprawde poje..ny!
kukto 2023-11-26 22:24:15
hehe, czy Pan dyrektor nie nakręcił czasem takiej mamony bokiem na TPNie ze mu chyba już wszystko jedno? Czy ciche udzialy w kilku spoleczkach kręcących lody na umowach z TPNem nie wystarczą by godnie żyć?
Pacykoś 2023-11-26 21:08:22
O czym Pan Poseł mówi, przecież wszyscy wiedzą jak było kiedy był w AWS, kiedy był w PO, kiedy był w Porozumieniu i jak było i jest w PiS. Fachowcy i doświadczeni ! (tutaj powinien być śmiech Pana Ministra Ziobry).
X.Teofil prawdziwy 2023-11-26 20:16:31
No i dzban roku zabrał głos. Nawet dwa razy
księgowy 2023-11-26 19:54:08
Narzekacie na rządy PO , PSL, a krawcowe zarabiały miliony zł. ,przykład taka matka Daniela Obajtka, była krawcowa musiała zarabiać że synów obdarowała milionami zł.
X.Teofil 2023-11-26 19:52:56
A pana Guta mogliście się przy okazji zapytać czy wybiera się na ministra do rządu "kompetentnych"?
X.Teofil 2023-11-26 19:49:36
@GT, bo to był okres błędów i wypaczeń. Teraz wystarczy popatrzeć na wzór cnót: postępowanie neo-premiera i jego rządu ekspertów i parytetów oraz "polskich spraw", jak mogłoby być gdyby Polki i Polacy dobrze wybrali...aż łezka się w oku kręci. Nawet obiecał, że z przyjemnością ujawni majątek żony. (Kolejny raz)
@darek, taa, kompetencje...
GT 2023-11-26 19:17:05
Panie Gut czemu nie było kompetencji kiedy pis rządziło , tylko były rodziny ,wujki ,ciotki.
darek 2023-11-26 18:49:37
Ziobrowski jest jeszcze powołany w (2014r) za czasów rządów Platformy Obywatelskiej. Pis nie zrzucił jego ze stanowiska, nie obsadził swoimi ludźmi. Więc..... A ten dyrektor COS choć wybrany za czasów PiS jest właściwym człowiekiem na właściwym miejscu. Powinien zostać, ale znając zawziętość Koalicji Obywatelskiej wraz z trzecią Drogą i Lewicą, to kompetencje tych panów nie będą sie dla nich liczyły bo mają wiecej chętnych na stanowiska bo z trzech partii. zobaczymy jaką zachłanność ma ta tzw do niedawna demokratyczna opozycja

Reklama
 • SPRZEDAŻ | różne
  OPAŁ SUCHY. 609 053 978
 • KOMUNIKATY
  SOŁTYS SOŁECTWA PORONIN INFORMUJE, ŻE W DNIACH OD 26 LUTEGO 2024 r. DO 1 MARCA 2024 r. W GODZINACH OD 8.00 DO 15.00 BĘDZIE WYDAWAŁ NAKAZY PŁATNICZE I RACHUNKI ZA ODPADY KOMUNALNE ORAZ PRZYJMOWAŁ WPŁATY PODATKÓW W BUDYNKU REMIZY OSP PORONIN. Sołtys Sołectwa Poronin Stanisław Orawiec.
 • PRACA | dam
  Doświadczony deweloper zatrudni na stanowisko KIEROWNIK BUDOWY m. Kluszkowce - instalacje elektryczne oraz niskoprądowe, hydrauliczne, tynki oraz docieplenia, wykończeniowe oraz instalacyjne.
 • SPRZEDAŻ | różne
  PIERZE I PUCH Z GĘSI. 534 122 947.
 • PRACA | dam
  Przyjmę do pracy na budowie okolice Bukowiny Tatrzańskiej. 601912296
  Tel.: 601912296
 • SPRZEDAŻ | różne
  DESKI ŚWIERKOWE, dł. 5 m, szer. 53 mm. DRZEWO OPAŁOWE BUK. 660 079 941.
 • USŁUGI | budowlane
  ADAPTACJA PODDASZY, OCIEPLENIA WEŁNĄ MINERALNĄ, SUFITY PODWIESZANE, ZABUDOWY GK, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ. 660 079 941.
 • PRACA | dam
  PENSJONAT "Willa Park" W CENTRUM ZAKOPANEGO ZATRUDNI KIEROWNIKA RECEPCJI/RECEPCJONISTĘ ORAZ POMOC DO PRZYGOTOWYWANIA ŚNIADAŃ I SPRZĄTANIA POKOI. 509 170 212
  Tel.: 509 170 212
 • RÓŻNE
  OBWOŹNY SKUP ZŁOMU - dojazd do klienta. 536269912.
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY, WYKOŃCZENIA, PŁYTKI, PANELE, MALOWANIE itp. 796 544 016.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA LOKAL NA PIZZERIĘ W ZAKOPANEM. 502 658 638
 • SPRZEDAŻ | różne
  SPRZEDAM SIANO W BALACH. 502 658 638
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA PLAC POD MAGAZYN. 502 658 638
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA HALE NA WARSZTAT SAMOCHODOWY, LAKIERNIĘ, PRALNIE, HURTOWNIĘ, MAGAZYN. 502 658 638
 • KUPNO
  Kupię cielęta małe Byczki. Simental i inne płatność przy odbiorze. Proszę dzwonić. Odbiór co 2 tygodnie. 724732680 chybachyba@o2.pl
  Tel.: 724732680
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ SPRZEDAWCĘ DO MAŁEGO SKLEPU SPOŻYWCZEGO w Białym Dunajcu (emerytki, praca co drugi dzień). 606 751 451.
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  POSZUKUJĘ DOMU W STYLU GÓRALSKIM, ok. 100 m2, Zakopane, bliskie Kościelisko - 607 506 428.
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  KUPIE DOM LUB PENSJONAT POWYŻEJ 200 M2 W ZAKOPANEM ZA GOTÓWKĘ NR KONTAKTOWY 517 340 125 ŁUKASZ luklis86@gmail.com.
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  Sprzedam KANTÓWKĘ, KROKWIE, DESKI - 788 344 233.
 • PRACA | dam
  Stacja Narciarska Polana Szymoszkowa zatrudni na sezon zimowy do pracy w gastronomii: - BARMANKI - POMOCE KUCHENNE - OSOBY NA ZMYWAK I DO ZBIERANIA NACZYŃ Z SALI Więcej informacji pod nr tel.: 693 319 707
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  KUPIĘ NIERUCHOMOŚCI ZA GOTÓKĘ! PODHALE! DZIAŁKA, DOM, MIESZKANIE. +48600404554 grz.wicik@gmail.com
  Tel.: 48600404554
 • PRACA | dam
  POMOC KUCHENNĄ (kobietę) do pensjonatu w centrum Zakopanego. Na pełny etat, praca zmianowa 7-19, co drugi dzień. Brak zakwaterowania. Dobre warunki finansowe, benefity. 502 716 694
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ KIEROWCĘ NA POMOC DROGOWĄ KAT C + E. 601 502 208
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Spokojna kobieta szuka KAWALERKI w Zakopanem. Na dłuższy okres. 692 340 991.
 • PRACA | dam
  PAPI SERVICE SP. Z O.O. ZATRUDNI KIEROWCÓW. WYMAGANE KAT. C+E ORAZ UPRAWNIENIA ADR . TEL.182074845
 • USŁUGI | inne
  PRALNIA ZAWRAT - PRANIE, MAGLOWANIE - pościele, obrusy, ręczniki itp. 501 788 640
 • RÓŻNE
  PAPI SERVICE - OLEJ OPAŁOWY i OLEJ NAPĘDOWY. BIURO: PORONIN, KASPROWICZA 28 PON.-PIĄT. 08.-17.00 Tel./fax 18 20 74 845, 18 20 74 224 STACJE PALIW: ZAKOPANE, SPYRKÓWKA 4 NOWY TARG, SKŁADOWA 11 CENY HURTOWE. ZAPRASZAMY.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE, KRYCIE I PRZEKRYCIA DACHÓW, KOMINY, BALKONY, RYNNY, GZYMSY, FASADY. 889 388 484.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Wynajmę HALĘ: MAGAZYN/ PRODUKCJA - 250m. Nowy Targ, ul. Składowa. Tel. 602 290 555
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKA ROLNA 1.2 HA - JORDANÓW. 515 459 584.
 • PRACA | dam
  Sklep Gil Market w Białym Dunajcu zatrudni SPRZEDAWCZYNIĘ. 18 20 739 05.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DWUPOZIOMOWE MIESZKANIE na Pardałówce - 607 506 428.
 • PRACA | szukam
  SPRZĄTANIE DOMÓW, MIESZKAŃ. 575 450 977, 739 632 283.
 • BIZNES
  Sprzedam WPOŻYCZALNIĘ NART I SNOWBORDU. 662 370 510.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  POLE ORNE. 505 429 375.
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
 • SPRZEDAŻ | różne
  NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: jarzębina (60/80). Tel. 793 887 893
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2024-02-23 22:29 Za nami uroczysta ceremonia losowania numerów startowych 2024-02-23 22:00 Zło może uwieść człowieka, ale nie może zostać człowiekiem (WIDEO) 2024-02-23 21:17 Odrapać Krupówki z obrzydlistwa, sprawić by miasto znów stało się silne 4 2024-02-23 20:19 Pożar warsztatu w Murzasichlu. Błyskawiczna akcja strażaków (WIDEO) 2024-02-23 20:00 Dramatyczna akcja ratunkowa przy górnej stacji kolejki na Tobołowie 2024-02-23 19:38 Stare nowe władze wśród pszczelarzy 2024-02-23 19:30 Świat migocący w dziurce od klucza czyli Schulz w Witkacym (WIDEO) 2024-02-23 18:37 Ludźmierskie Czytanie Tetmajera 2024-02-23 18:30 Po pierwszej serii Polacy byli na trzecim miejscu 1 2024-02-23 18:05 Pożar sadzy w Poroninie (WIDEO) 1 2024-02-23 17:30 Demonstracja solidarności z walczącą Ukrainą 7 2024-02-23 17:25 ZAPRASZAMY NA ODLOTOWY SPEKTAKL KOMEDIOWY TEATRU BAGATELA z okazji Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzn! 2024-02-23 17:21 Jak najem z opcją wykupu zmienia zasady gry na rynku nieruchomości 2024-02-23 16:30 Warto sobie okazywać miłość 2024-02-23 16:30 Kierowca, którego auto dachowało na Salamandrze zniknął 5 2024-02-23 15:35 Turbacz Winter Trail blisko rekordu 2024-02-23 15:30 Charyzmatyczna Słowińska śpiewa Koniecznego (WIDEO) 2024-02-23 14:30 178 rocznica Powstania Chochołowskiego (ZDJĘCIA, WIDEO) 1 2024-02-23 14:01 W jakich sytuacjach może pomóc stomatolog? 2024-02-23 13:30 Wciąż można jeździć na nartach! 1 2024-02-23 13:00 Jurgów Ski czyli narty mimo wszystko 2024-02-23 12:30 Co robić w weekend w Zakopanem? 4 2024-02-23 12:17 Stelaże podtynkowe, dzięki którym zyskasz nowe możliwości aranżacyjne łazienki 2024-02-23 11:30 Wiatr osłabł. Kolejka linowa na Kasprowy kursuje 1 2024-02-23 10:20 To była wzruszająca akcja ratowników GOPR 1 2024-02-23 10:18 Płytki terrazzo i lastryko - co musisz o nich wiedzieć? 2024-02-23 10:16 Poszukiwany właściciel dowodu osobistego i telefonu 1 2024-02-23 10:00 Nocny Wypadek w Klikuszowej 3 2024-02-23 09:30 "Bracia ze stali" ze świetną rolą Zaca Efrona. Mamy dla Was bilety 2024-02-23 09:00 Przerwy w dostawie wody w domach przy ulicy Miłośników Podhala 2024-02-23 08:00 Niedźwiedzie się budzą. Wychodzą z gawr (WIDEO) 2024-02-22 21:45 Pawluśkiewicza i Koniecznego gadka szmatka ...czyli Księgi Nieczyste 2024-02-22 21:15 Ratownicy GOPR znaleźli psa na Babiej Górze 2024-02-22 21:10 W tej formie Sylwestra Marzeń nie będzie, bo nie ma ani Leszka Doruli, ani Jacka Kurskiego 21 2024-02-22 21:00 Pobocze na trasie Kościelisko-Witów zajęte, w ruch poszły koparki i ekipy budowlane 2024-02-22 20:00 Na nagraniu widać jak podchodzi i uderza pięścią. Grozi mu pięć lat odsiadki 2 2024-02-22 19:30 The Paper Dolls. Romans w cieniu morderstwa. Konkurs dla czytelników 2024-02-22 19:25 Dachowanie na Salamandrze w Kościelisku. Droga zablokowana 1 2024-02-22 19:00 Park zamyka szlaki narciarskie na Babiej Górze 2 2024-02-22 18:05 Spotkanie kandydata na burmistrza Zakopanego z mieszkańcami (WIDEO) 14 2024-02-22 17:30 Byłoby wielkie, góralskie szusowanie, gdyby nie ocieplenie 2024-02-22 16:30 Podhalańska gwara w Chicago ma się dobrze 2024-02-22 15:37 Drzewo zwaliło się na zaparkowane samochody 2024-02-22 15:30 Włamania nie było, ale policjanci na pusto do komisariatu nie wrócili 2 2024-02-22 14:28 Drzewo spadło na dom przy ul. Sienkiewicza w Zakopanem 2024-02-22 14:10 Krzyże i Piety w Czerwonym Dworze. Wernisaż 2024-02-22 13:40 Prezydent Andrzej Duda przyjeżdża na narciarski maraton na Kasprowy 19 2024-02-22 13:36 Kurs angielskiego online indywidualny czy w grupie - co wybrać? 2024-02-22 13:07 Coraz mocniejsze podmuchy halnego w Zakopanem. Interwencje strażackie (WIDEO) 2024-02-22 13:01 Najlepsze miejsca na randkę na Podhalu
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2024-02-23 23:25 1. A mnie interesuje jakie mają poglądy polityczne dani kandydaci? Tzn z jaką opcją polityczna się utożsamiają. Rozumiem, że ten pan to PO? Szkoda, że na tych plakatach nie jest napisane wprost - jestem za tym i za tym tylko widzimy wdzięczne nazwy utożsamiane z daną miejscowością. Jak nie jest ktoś w danym temacie to może go to zmylić. Powiecie - co to ma wspólnego z polityką lokalną? Otóż ma. Dla mnie np. ma to ogromne znaczenie kto jakie reprezentuje wartości. Dziś wszystko związane z tą "dużą" polityką. Jak dla mnie Polska idzie w bardzo złym kierunku obecnie. Wielu ludzi dało się po prostu nabrać, wystarczy zobaczyć co się dzieje i będzie dziać np. na polu edukacji - coraz mniej lektur a z historii wykreślono wielu bohaterów. Obyśmy nie utracili naszej tożsamości za pare lat... 2024-02-23 22:01 2. Protesty rolników to mały pikuś przy tym co szykują KOD-ofile przy oczku wodnym. Zablokują strumyk jak będzie trzeba, taka w nich siła. 2024-02-23 22:01 3. Czy Ukraina może transportować towary ale nie przez Polskę. Jaki to mają być "środki lustrzane" wobec Polski ze strony UA. 2024-02-23 21:50 4. znowu jakiś nieokreślony politycznie komitet, a przecież podział polityczny w polsce jest taki prosty : prawa noga lewa noga i pisiory. 2024-02-23 21:49 5. Nie widać tu propozycji na współpracę Pana Łukasza z mieszkańcami? Można coś o tym przeczytać gdzieś ? 2024-02-23 21:48 6. @ polaki i Polacy. Dlaczego piszesz Tusk przez dwa S. Nie idź tą drogą. 2024-02-23 21:27 7. koszulę zmienił. Rękawy dalej podwinięte. Słabo to wygląda. Brak pomysłu. 2024-02-23 21:26 8. I co nie będzie tych pysznych placków ziemniaczanych na dolnych Krupówkach, a takie smaczne i pachnące. No bez przesady ! Trzeba tylko zrobić porządek z tymi straganami tubylców ! 2024-02-23 20:51 9. Kandydat "niezależny"???? są tacy? bez j..., dopiero po fakcie wychodzi kto od kogo jest zależny! to taka sama śpiewka jak "niezależne media"! (będzie cenzura?) 2024-02-23 20:45 10. @mieszaniec, ale PO co "prezydęt" ma jechać na granicę (i niby z jakiej paki miałby tam jechać, panie????), skoro POjechał płemieł, ( w końcu to jego psi obowiązek, nie prezydenta!!!), zamiast jechać sobie na narty w Dolomity. Tak, na poważnie, był tusk na granicy u protetutjących? NIE!!!! Spie********** w Dolomity, jak się tylko zaczęły protesty rolników!
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

FILMY TP

Pożegnania


REKLAMA