Reklama

2024-04-18 18:08:58

Reklama

Wybory

Agnieszka Nowak-Gąsienica kontra Łukasz Filipowicz czyli debata w Kinie Giewont (WIDEO)

Reklama

Było o firmowych płaszczach, deweloperach, Sylwestrze Marzeń, braku wody na Ciągłówce, polityce senioralnej i nie tylko.

Sala Kina "Giewont" w Zakopanem wypełniła się w czwartkowy wieczór po brzegi. A to za sprawą debaty zorganizowanej przez Tygodnik Podhalański i Radio Alex. Licznie przybyli na spotkanie z kandydatami mieszkańcy, a także sztaby obojga kandydatów. Wchodzących w holu kina witały nasze redakcyjne koleżanki, Agnieszka Nowelli i Beata Momot, które zachęcały, by do pudełek wrzucać pytania do Agnieszki Nowak-Gąsienicy (obecna wiceburmistrz Zakopanego startuje z komitetu Prawo i Sprawiedliwość) oraz do Łukasza Filipowicza (kandydat komitetu Przyjazne Zakopane).  

Zaczęło się spokojnie. Każdy ze startujących w wyborach miał 30 sekund, by przedstawić się publiczności. Po autoprezentacji prowadzący debatę Jurek Jurecki zaskoczył kandydatów, gdy zaproponował, by dla rozładowania napięcia powiedzieli coś dobrego o przeciwniku. Łukasz Filipowicz skomplementował ubiór, styl i prezencję rywalki. Natomiast Agnieszka Nowak-Gąsienica pogratulowała przeciwnikowi licznego potomstwa. 

Tylko po polsku

Następnie do dzieła ruszyła nasza "loża szyderców". Pytania zadawał piszący te słowa wraz z Władkiem Białym z Radia Alex. Przepytaliśmy kandydatów z tego, co zrobią po przegranych wyborach, jak zadbają o rozwój narciarstwa, dlaczego w Zakopanem nie ma izby wytrzeźwień, czy  w końcu ruszy budowa prawdziwych ścieżek rowerowych i jak zatrzymać młodych ludzi w Zakopanem, bądź skłonić ich do powrotu w rodzinne strony. Odpowiadający mieli minutę na wyjaśnienia, a czasu pilnowała Magdalena Lipkowska. 

Po rundzie dziennikarskich pytań Jurek Jurecki poprosił, by Agnieszka Nowak-Gąsienica zachęciła spotkanego turystę do przyjazdu na Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem. A Łukasz Filipowicz wyjaśnił jak dojechać nad Morskie Oko. Jako że turysta jest obcokrajowcem, trzeba to zrobić w dowolnie wybranym przez siebie języku obcym. 

- Nie będę porozumiewała się z państwem w żadnym obcym języku ponieważ nie startuję w wyborach do Parlamentu Europejskiego, to są wybory na burmistrza Zakopanego - tłumaczyła się kandydatka, dodając, że w Zakopanem jest mnóstwo tłumaczy, z usług których urząd korzysta. Co wzbudziło buczenie części publiczności. 

Łukasz Filipowicz zwrócił uwagę, że w takim miejscu jak Zakopane dobrze by było, by burmistrz znał jakiś język obcy. I płynną angielszczyzną wyjaśnił jak dostać się z Krupówek nad Morskie Oko. 

Nie dla disco polo

Po tym zadaniu obcojęzycznym w obroty naszych kandydatów wzięli internauci. Pytania nadesłane przez nich zadawał Paweł Pełka, redaktor naczelny Tygodnika Podhalańskiego. Czytelnicy pytali Łukasza Filipowicza o jego zdjęcie z Kordianem Cieślikiem, gwiazdą disco polo. Czy oznacza on, że teraz na sylwestrze zamiast Zenka wystąpi Kordian? - Podziwiam spostrzegawczość internautów. To zdjęcie zrobione podczas kampanii reklamowej butiku, właścicielka poprosiła mnie, bym sobie zrobił wspólne zdjęcie z panem Kordianem. Muzyka disco polo nie jest moim ulubionym gatunkiem muzyki. Chciałbym, żebyśmy poszli w kierunki innych imprez - wyjaśnił Łukasz Filipowicz.

Kontrowersyjną sprawę, która przez dziewięć lat budziła wiele emocji, czyli brak uchwały antyprzemocowej przypomnieli internauci wiceburmistrz, dopytując dlaczego do ostatniej chwili przed wyborami jej środowisko było przeciwne i czemu wiceburmistrz nie zabierała głosu w tej sprawie. - To ja w czasie ostatniej komisji rodziny powiedziałam, że nie wyjdziemy z tej sali do czasu aż projekt uchwały nie będzie dobrze skonstruowany. Dość już tego. Natomiast ja nie byłam nigdy radną, trudno mi odpowiadać za radnych, czemu nie podnosili ręki w głosowaniach nad uchwałą antyprzemocową. Mam bardzo dużo empatii, zawsze starałam się rodzinom, dzieciom pokrzywdzonym pomagać. 
Internauci pytali też o to kto stoi za Łukaszem Filipowiczem, kto będzie jego wiceburmistrzami. - Nie zdradzę nazwisk, bo nie handlujemy stołkami. Sam ich nie znam na ten moment - te słowa część sali wybuczała. Kandydat podkreślił, że za nim stoją mieszkańcy Zakopanego. 

Wymiana ognia

Po serii pytań od internautów mikrofon zaczął krążyć po sali, bo pytania zadawała publiczność. Wcześniej po dwa pytania na przemian zadawali sobie startujący w wyborach. 
Po blisko dwugodzinnej "wymianie ognia", kandydaci dostali po minucie na podsumowanie swoich wystąpień. - Z racji tego, że 65 procent zakopiańczyków wypowiedziało się już za zmianą proszę do wzięcia udziału w wyborach, proszę o uszanowanie święta demokracji. Pani Agnieszka wykorzystuje swoją rodzinę mocno w kampanii, moją rodzinę jej środowisko nieco szkaluje, mam o to trochę żalu. Moja małżonka jest w siódmym miesiącu ciąży, mamy trójkę małych dzieci, nie chcę narażać ich na taki stres. Bo ja kocham swoją rodzinę i dlatego ją chronię - Łukasz Filipowicz mówiąc to podziękował żonie bukietem czerwonych róż. 

Agnieszka Nowak-Gąsienica przypomniała, że podczas kampanii przedstawiła merytoryczny program dla miasta. Zaapelowała do wyborców, by podjęli historyczną decyzję. By po raz pierwszy włodarzem miasta u stóp Giewontu została kobieta. - Apeluję do pań i panów, głosujcie na kobietę. A panu Panie Łukaszu serdecznie gratuluję, że będzie pan ojcem. Dobrze że pan chroni swą rodzinę, bo będąc ojcem czwórki dzieci będzie pan miał mało czasu i będzie wymagało mocnej organizacji pracy jeśli zostanie pan burmistrzem - podsumowała Agnieszka Nowak-Gąsienica. Co mówiąc wręczyła żonie rywala wielki kosz z wyprawką dla dziecka. Łukasz Filipowicz odwdzięczył jej się wręczając dwa obrazki. W ramkach pierwszego było zdjęcie Agnieszki Nowak-Gąsienicy z Janem Glucem, "by nie zapomniała o swych przyjaciołach i z jakiej partii Pani startuje". Drugi obrazek to był bon na odpoczynek w Hotelu Bachleda, bo "myślę, że po 21 będzie miała Pani więcej czasu" - zaznaczał przy wręczaniu obrazków Łukasz Filipowicz. 

Jurek Jurecki podkreślił, że Zakopane ma fantastycznych i aktywnych mieszkańców, dziękował za liczne przybycie na debatę i prosił o wielkie brawa dla naszych internautów, którzy oglądali debatę na żywo. Starcie obojga kandydatów na burmistrza miasta transmitowaliśmy na żywo w internecie dzięki współpracy z Future Tech Marcina Słodyczki. 

Rafał Gratkowski

Zostań Patronem Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Pierwszy 2024-04-19 23:33:18
Wyjaśnienia: Płaszcze POC w ilości 14 sztuk po około 1900zł/szt., buty ze sklepu Moliere2 za około 3500zł/szt. zakup dla Agnieszki.
23-27 luty 2022 wyprawa z mężem do Sopotu (hotel Sofitel) - parking na Balicach i przelot do Gdańska i z powrotem płaci ZCK tak samo jak za buty i płaszcze. Raz dwa do roboty i szukać w fakturach.
Olo 2024-04-19 22:32:23
Zobaczycie ile 3 radnych wyda ,akurat tutaj ma rację
kolalicje biznesowe kosztują
Krupówki stracone
Zero widoku na krzyż i giewont
Najlepiej zabudować wyżej od galerii obok
Fajny ten pan Fipowicz będzie bo swoim da do nieba
Stasek 2024-04-19 22:09:14
Co to będzie budował Filipowicz i spółka n tych Krupówkach ?
Wacek Sałata 2024-04-19 22:08:00
Agnieszka juz dluzej tu nie pomieszka
tom 2024-04-19 21:54:31
Kocham Zakopane jak swoją rodzinę, ile w tym fałszu i obłudy, promuje się rodzinę a w urzędzie chroni osoby, które rozbiły i rozbijają kolejne rodziny
Swój 2024-04-19 21:23:47
Końcówka debaty najlepsza.jak Filipowicz daje obrazek i bon Pani Agnieszce i na namawia go do tego Bryjak , tym pokazaliście swoją obłudę.
Jozek KTT 2024-04-19 20:44:57
Tak, tak. Dla Kalaty też się znajdzie stołek. Raczej nie robi z siebie większego błazna niż jest za darmo:)))) A na debacie to głównie ryczał.
mieszkaniec z-nego 2024-04-19 20:26:36
pipi to już wiemy, powtarzasz się jak zacięta płyta, zmień nick na Mariolka albo Wojtek :)
Joanna Bodnar 2024-04-19 20:08:00
@pipi bardzo się cieszę, że ma tyle wspaniałych pomysłów. Miała 9 lat na ich wdrożenie i kija zrobiła. Jak miała słuchawkę to odpowiadała merytorycznie;D Słyszałam, że sam Kurski z centrali partyjnej jej podpowiadał. A Gluca i Filara na czas wyborów schowali jak Kaczynski Macierewicza. Zobaczycie jak po wyborach Gluc wyskoczy z krzaków, a Filar tak Wam da popalić, że będzie strach w urzędzie się pokazać.
pipi 2024-04-19 19:30:01
Agnieszka konkretna merytoryczna odpowiadająca na pytania zna zadania urzędu nie myli Ciągówki z Gubałówką ma ciekawe pomysły możliwe do realizowania . Filipowicz niestety brak konkretów zrobi się, ale jak nie wiadomo, będzie słuchał doradców ciekawe jakich , czemu mówi o szkalowaniu rodziny swojej za to ze ktoś napisał ze często jeździ do Hiszpanii. Jak chce rządzić Zakopanem mając prawie czwórkę małych dzieci i hotel nie będzie miał na nic czasu. Miasto Zakopane to nie to samo co prowadzenie hotelu to duża odpowiedzialność.
Wacek Sałata 2024-04-19 18:49:34
Pani Agnieszka mówi o przyjaznej kampanii, bez złośliwości i hejtu. Tymczasem dziś wypływają filmiki mające tego typu znamiona. Czyżby reakcja na słaby występ w debacie? Tonący brzydko się chwyta...
Wacek Sałata 2024-04-19 18:47:56
Co wy chcecie od pani Agnieszki. Macie jakieś pretensje, a przecież ona o niczym nie wiedziała. Może dalej nic nie wie. Po co jej mówić o tych rzeczach? Przecież jak się teraz o tym dowie to też nic nie zrobi. Tak jak nic nie zrobiła przez 9,5 roku. Biedna. Taka ważna, a taka nieważna.
KLMNO 2024-04-19 18:35:19
Z tą słuchawka to może być coś na rzeczy - były doradca posła z naszego miasta siedział pod sceną i ciągle coś mówił. Do siebie?
Jerry 2024-04-19 17:07:02
W pierwszej Turze głosowałem na Filipowicza i tak zostanie.. Debata słaba zaproszeni a zwłaszcza sługusy z UM oraz związani poddańczo z Panią viceburmistrzową atakowali zawzięcie a pani która pytała o wykształcenie odklejona w ..uj.
AGN ukryła głęboko swoje prawdziwe oblicze na czas kampanii coś o tym wiedzą dyrektorzy i nauczyciele :)
Wybieram mniejsze zło czyli Filipowicza..
By by 2024-04-19 17:05:23
Taka niby kulturalna Pani robi sobie zdjęcia z takim prosty typem Kalatą. Kiedyś to były plakaty wyborcze z Wałęsą. A dzisiaj drogą do zwycięstwa jest baner z Kalatą.
Iwona 2024-04-19 16:40:39
NIE dla lansu,taniego lansu.Nie wiem czy mnie bardziej wkurza czy odrzuca,wstyd mieć takiego burmistrza.A komentarze:proszę pamiętać, że dużo z nich to od osób, które boją się "miotły" i utraty posady, profitów,znajomości i intratnych układów,audytu ( KONIECZNY). Kontynuacja to przyzwolenie na większe rozpasanie! Zmiana potrzebna jest chociażby z takiego powodu a potem......pilnować następnych i to dosłownie.
Józef Zieliński 2024-04-19 16:38:41
Panu filipowiczowi polecam oglądnąć film pt Borat, angielski na tym samym poziomie a i kultura osobista to tak jak by neolit daleko fschodnio chicagoski ze slumsów.
No i tych dwóch freestyleowców leżących w tyle.
Wyłania się obraz nędzy i rozpaczy.
Stolarz 2024-04-19 16:22:23
Czy tygodnik poruszy temat sluchawki ktora prawdopodobnie miala w uchu Pani Agnieszka na debacie? Widac bylo jak cala debate Pan Mateusz czytał z ekranu i gadał sam do siebie. Bardzo zastanawiajace....
Zakopianka 2024-04-19 16:11:52
Trudny wybór bo właściwie go nie ma.Niestety najlepszy kandydat odpadł w pierwszej turze.Nie ma szczęścia to nasze Zakopane.
Stasek 2024-04-19 16:09:36
Chciałem zagłosować za Filipowiczem ale to ukryty załatwiac i deweloper
Co to na Krupówkach buduje jego radny ? 100 metrów w górę
Gosia 2024-04-19 16:07:10
No, i wszystko jasne. Debata pokazała p. Łukasza zupełnie niezorientowanego w sprawach samorządowych, a przy tym pokazał się jako osoba agresywna, atakująca. Wszystkie odpowiedzi lakoniczne. Pani Agnieszko, ma Pani moje poparcie. Dla Zakopanego to najlepszy wybór, chociaż do tej pory nie byłam przekonana. Nie głosuję na partię, głosuję na Panią Agnieszkę.
asd 2024-04-19 16:03:34
Pani Nowak zwraca się do kobiet żeby na nią głosowały???????????? A co ta pani zrobiła przez te lata aby radni przyjęli uchwałę o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie??? Nie kojarzę aby walczyła jak lwica o podjęcie tej uchwały dla dobra kobiet i dzieci. Takiej kobiecie ja mówię NIE! Poza tym rządy tej pani to będzie kontunuacja marnych rządów jej poprzednika. Zakopane potrzebuje zmiany, jakiejkolwiek, ale zmiany. Zresztą wątpię aby mogło być jeszcze gorzej.
Ja 2024-04-19 15:25:01
Jestem z Zakopanego i wstyd mi jak czytam te komentarze. Chciałabym zagłosować na kobietę, ale nie mogę bo to osoba, która już władzę miała i nadużyła jej ile mogła. Miałam z nią odczynienia nie jest tak miła i ciepła jak próbuje udawać w spotach. Jest chamska i pretensjonalna. Wszyscy mają skakać pod jej dyktando. Nie słuch nikogo bo wszystko wie najlepiej. jej rządy to najgorsza opcja dla tego miasta. Zastraszanie i wyzwiska, pomówienia czy szantaże to norma w UMZ. To jest ekipa na 6.
Też jestem stąd 2024-04-19 14:59:53
Jakaś klakierka wychwala Gąsienicę- właśnie się dowiedziałam, że to taka dobra i empatyczna osoba. Super. Fajnie jest przeczytać, ze to takie dobro chodzące. Jeszcze nie dostrzegłam tych cech, widocznie wobec niektórych skutecznie je ukrywa. NIe dla A. Gąsienicy.
Joanna Stachura 2024-04-19 14:26:12
Próbowałam się dostać do Doruli w mojej sprawie i przez pół roku nie chciał mnie przyjąć, albo odsyłał. Byłam u Pani i prosiłam o pomoc, to po 3 miesiącach dostałam negatywną odpowiedź. Żałuję że nie byłam na debacie bo bym się spytała w mojej sprawie. Wszystko piękne słowa, a potem zostaje sama. Teraz też tak będzie.
Stachura Joanna
Julek 2024-04-19 14:20:19
A mnie zaciekawiło nie dokończona odpowiedź o jakie płaszcze zimowe chodzi i o ewentualne koszty zakupu tych płaszczy z pieniędzy podatników. No chyba nie kupili płaszczy poc, bo później to zostanie tylko Gucci. Noo no
Krzysztof z Harendy 2024-04-19 14:15:55
Filipowicz trochę nieprzygotowany. Agnieszka strzelała odpowiedziami jak z karabinu. Ale się wygadala, że znała pytania wczesniej;D
jestem stąd 2024-04-19 14:05:37
Pani Agnieszka wypadła dużo lepiej, stąd taka fala krytyki od zwolenników Filipowicza. To mnie nawet nie dziwi, że się wściekli... Ale już szkalowanie w komentarzach p. Agnieszki i jej rodziny, to dno. Jak kogoś nie stać na merytoryczną dyskusję, to tylko złośliwość i kłamstwo zostaje... A p. Agnieszka to naprawdę bardzo szczera i serdeczna osoba o wielkim sercu:) Pomogła wielu ludziom, zarówno jako wiceburmistrz, jak i prywatnie. Sam znam wiele takich przypadków. Stanowisko owszem, stwarza pewien dystans, ale bez przesady. O braku empatii i złym traktowaniu innych mówią pewnie ci, którzy w ogóle nie mieli bezpośredniego kontaktu z p. Agnieszką. Czarny pijar i tyle. Ja głosuję na p. Agnieszkę, aby nadal mogła pomagać!
Myśląca zakopianka 2024-04-19 14:02:14
Ja osobiście jestem zniesmaczona kampanią jaką prowadzi kandydatka a raczej jej środowisko. To jest naprawdę przykre dla mieszkanców, którzy to obserwują. Ręce opadają. Życzę wygranej panu Łukaszowi. Myslę, że to on będzie burmistrzem. Pozdrawiam.
GT 2024-04-19 13:37:08
Strzeżcie się pisowców to zorganizowana grupa przestępcza ,wredni mściwi ludzie , a im głośniej krzyczeli Bóg, Honor, Ojczyzna tym bardziej kradli.
Agata s. 2024-04-19 12:52:58
Jestem zniesmaczona formą debaty. Powinna być te same pytania do kandydatów żeby można było porównać. 4/5 to były idiotyczne pytanie od ludzi. Mam wrażenie, że p. Agnieszka miała słuchawkę w uchu...
Lidia, 2024-04-19 12:46:13
Pani Agnieszko jestem zbulwersowana .jak można komuś zazucic że jak czwarte dziecko w drodze to niebedzie miał Pan czasu na bycie burmistrzem.a pani ma czas chodzić po sklepach z ciuchami w godzinach pracy .Nie może Pan Filipowicz niewypadl za dobrze mój głos dam na niego .Pani juz dziekujemy
Marija 2024-04-19 12:38:55
Pani Agnieszko czy to prawda że w urzędzie pania nazywają czarna mamba. Jakoś pani niewierze sądzę że zakopiańczycy nie dadzą się zwieść pani .bo jakoś nie czuje szczerości od pani.
 • PRACA | dam
  PRACA W PENSJONACIE z zamieszkaniem. 601 661 661.
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY I WYKOŃCZENIA. 660 079 941.
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  DESKI ŚWIERKOWE, dł. 5 m, gr. 53 mm. DRZEWO OPAŁOWE BUK. 660 079 941.
 • USŁUGI | budowlane
  ADAPTACJA PODDASZY, OCIEPLENIA WEŁNĄ MINERALNĄ, SUFITY PODWIESZANE, ZABUDOWY GK, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ. 660 079 941.
 • PRACA | dam
  Sklep Gil Market w Białym Dunajcu zatrudni SPRZEDAWCZYNIĘ. 18 20 739 05.
 • USŁUGI | budowlane
  BEZZWROTNE DOTACJE na docieplenie domu, wymianę okien, fotowoltaikę oraz zmianę kotła grzewczego.. 575 839 824 k.zamiara@n-energia.pl
  Tel.: 575
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Skupujemy nieruchomości na Podhalu! za gotówkę Działki, domy, mieszkania. +48 600 404 554
  Tel.: 48
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  POLE - 2 HA i 42 ARY. 505 429 375.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • PRACA | dam
  PIEKARNIA w Zakopanem zatrudni PIEKARZY PIECOWEGO I CIASTOWEGO. 602 759 709
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  JAŁÓWKI WYSOKOCIELNE - 723 031 336.
 • PRACA | dam
  Poszukujemy OSÓB DO PRACY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM na stanowiska: KUCHARZ, POMOC KUCHENNA (najlepiej z doświadczeniem), OBSŁUGA BARU MLECZNEGO, KELNER/-KA. Zakopane - 600 035 080, 600 035 355.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKA ROLNA ok. 25 arów - Gliczarów Górny. DZIAŁKA 8 arów - Leśnica. 669 948 694.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  FIAT 500 multijet, 1.3, 2010r. 604 401 542.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  SUZUKI JIMNY, 1.3 benzyna, 2010r. 604 401 542.
 • SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
  CIĄGNIK C-330, 1980r. 604 401 542
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY I WYKOŃCZENIA WNĘTRZ ROBOTY BUDOWLANE. 602839607
  Tel.: 602839607
 • PRACA | dam
  Przedsiębiorstwo Budowlane Sikora poszukuje pracowników w zawodzie: pomocnik,malarz, cieśla,zbrojarz,murarz,operator koparko ładowarki, roboty wykończeniowe. 602629623 Sikorapbt@interia.pl
  Tel.: 602629623
 • PRACA | dam
  Pizzerman - Parmezzan Nowy Targ. Poszukuje młodej, energicznej, chętnej do pracy osoby która chciałaby zostać Pizzermanem. Doświadczenie nie jest wymagane, wszystko pokażemy oraz przeszkolimy. Wystarczy szczera chęć i praca według naszych wartości.. 729882977 parmezzan19@gmail.com
  Tel.: 729882977
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  Wykończenia wnętrz adaptacja podaszy zabudowy karton gips szpachlowanie malowanie tynki dekoracyjne parkiet panele. 576587537
  Tel.: 576587537
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ POMOC KUCHENNĄ - Zakopane Jaszczurówka - 601 50 44 86
 • PRACA | dam
  Hotel Eco Tatry zatrudni pracownika do działu recepcji. +48608088017 https://ecotatry-hotel.pl/ ksiegowosc@projinwest.pl
  Tel.: 48608088017
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA LOKALE HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWE o powierzchniach ok. 58 i 55 m2, oraz PIWNICA 23 m2. Możliwość połączenia lokali. Zakopane centrum, ul. Kościuszki - 691 124 272.
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  SZCZENIAKI SHIH TZU. 730 519 594.
 • KUPNO
  SKUP STARYCH SPAWAREK. 536269912.
 • RÓŻNE
  OBWOŹNY SKUP ZŁOMU - dojazd do klienta. 536269912.
 • PRACA | dam
  Poszukuję kierowcy kat. D praca stała tel.600088258. 600088258
  Tel.: 600088258
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE, KRYCIE I PRZEKRYCIA DACHÓW, KOMINY, BALKONY, RYNNY, GZYMSY, FASADY. 889 388 484.
 • USŁUGI | budowlane
  TARTAK PRZEWOŹNY - USŁUGI - 690 535 222.
 • USŁUGI | budowlane
  STOLARSTWO - WYKOŃCZENIA WNĘTRZ - 690 500 277.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  APARTAMENT Za Strugiem, Zakopane - 607 506 428.
 • USŁUGI | budowlane
  FLIZOWANIE, REMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO. 882080371.
 • BIZNES
  Profesjonalne poprowadzę obiekt noclegowy. Kilkunastoletnie doświadczenie, referencje. 0048 788 633 633
  Tel.: 48
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI MINIKOPARKĄ 2.5 TONY - 722 307 227.
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  Sprzedam KANTÓWKĘ, KROKWIE, DESKI, GONTY i OPAŁ - 788 344 233.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO, ELEWACJE, OGRODZENIA - WSZYSTKO Z KAMIENIA. 509 169 590.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2024-05-27 22:00 Niektórzy rowerzyści w Zakopanem to mają fantazję (WIDEO) 2 2024-05-27 21:15 Daj im drugą szansę: psy ze schroniska w Nowym Targu czekają na adopcję 2024-05-27 20:30 Plany ul. Kościeliskiej i zakopianki wyłożone do publicznego wglądu i dyskusji 2024-05-27 19:40 W Tatrach rozbił się śmigłowiec 2024-05-27 19:15 Klub Sportowy Zakopane apeluje o zmianę w budowie stadionu przy Orkana 9 2024-05-27 18:30 15-latek spowodował groźny wypadek jadąc na quadzie 2024-05-27 17:30 Nie żyje Krystyna Cicirko, bohaterka naszych artykułów, znana i lubiana nauczycielka 1 2024-05-27 17:11 Z okazji Dnia Dziecka Atma zaprasza najmłodszych na warsztaty 2024-05-27 16:30 Witamy lato pieśnią bez granic 2024-05-27 16:30 Pierwsze zgrzyty na sesji - pierwszy punkt zajął radnym półtorej godziny 2024-05-27 16:25 Irlandzki żywioł w Owczarni (WIDEO) 1 2024-05-27 15:50 Gratisy na targi - co przygotować? 2024-05-27 15:30 Przegląd zakopiańskiej sztuki współczesnej w Stacji Kultura 1 2024-05-27 15:24 Uwaga na szlakach - w góach nadciąga burza! 2024-05-27 15:00 Zweryfikowała go policja - stracił prawko 1 2024-05-27 14:30 Liryczna POSA. Finał Konkursu Poetyckiego 2024-05-27 14:00 Beniaminek postawił się mistrzom 2024-05-27 13:44 Dlaczego jesteśmy na Patronite? 2024-05-27 13:30 Poruszająca opowieść o winie, karze i odkupieniu. Mamy dla Was książki 2024-05-27 13:00 We Frydmanie rżną 8 2024-05-27 12:00 Dwa razy jednego dnia przyłapany na jeździe po pijaku ładowarką 3 2024-05-27 11:21 Utrudnienia drogowe na Cyrhli 2024-05-27 11:04 Jak sprawdzić, czy telefon obsługuje eSIM? 2024-05-27 11:00 Pompy odśrodkowe - zasada działania i zastosowania 2024-05-27 11:00 Złapali pijanego kierowcę w centrum Nowego Targu 2024-05-27 10:30 Finał akcji Pola Nadziei 2024-05-27 10:00 Kolejny wielki przetarg w mieście. Czy tym razem dzialka znajdzie kupca? 2024-05-27 09:00 Szła na Krupówki, gdy doszło do spotkania z dzikim czworonogiem, co je ta łania? 7 2024-05-27 08:00 Jak na zakopiance jest budowa, to są korki, a czasami nawet spore utrudnienia 5 2024-05-26 22:30 Zobacz na filmiku, jak ratownicy TOPR ewakuują turystów spod Zawratu (WIDEO) 3 2024-05-26 21:58 Dmuchańce, jazda konna, grill - Święto Rodziny w Miętustwie (WIDEO) 2024-05-26 21:01 Wyścigowe rajdy ulicami Zakopanego, dwa auta pędzące z góry na dół 9 2024-05-26 20:31 Nad Morskie Oko jeździ elektryczny bus 10 2024-05-26 18:30 Stacja narciarska na sprzedaż. Będą chętni? 2024-05-26 17:28 Przydrożne krzyże przy zakopiance znaczą miejsca tragicznych zdarzeń na "patelniach" 2024-05-26 16:33 Sztuka bez pośpiechu w Teatrze Witkacego (WIDEO) 2024-05-26 15:30 Wiecie co to hartazel i do czego posłużył Jasiowi? Nie? Zajrzyjcie zatem do Łopusznej 2024-05-26 15:27 Zero ludzi i takie pejzaże (WIDEO) 1 2024-05-26 14:25 Bocian czarny przyleciał na obiad do Szczawnicy, gustuje w rybach z Dunajca 2 2024-05-26 13:59 Wystraszona, malutka suczka znaleziona została w Dzianiszu, do kogo należy? 2024-05-26 13:26 Nowy wójt się bardziej opłaca 2024-05-26 12:25 O Europę trzeba dbać - wołała w Krakowie Jagna Marczułajtis-Walczak, posłanka z Podhala 45 2024-05-26 11:30 Konkurs młodych recytatorów 2024-05-26 11:24 Burza z gradobiciem nad Zakopanem (WIDEO) 2024-05-26 10:59 Zapraszamy na rower do Krościenka (WIDEO) 5 2024-05-26 10:00 Przy chyżniance w Spytkowicach drogowcy nie koszą poboczy 2 2024-05-26 09:00 Niedziela pod znakiem słońca i popołudniowych burz, uważajcie na szlakach 2024-05-26 08:00 Najpiękniejszy majowy dzień, Dzień Mamy (ZDJĘCIA i WIDEO) 2024-05-25 21:00 Weselnie w Zagrodzie Korkoszów (ZDJĘCIA) 5 2024-05-25 20:00 W górę Dunajca rowerem a w dół w pontonie
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2024-05-27 22:40 1. No i fajnie a ciebie co to obchodzi autorze filmu .konfident. 2024-05-27 22:30 2. Myślałem, że był balecik. 2024-05-27 22:27 3. Widzę że od pewnego czasu TG usiłuje reaktywowć ORMO 2024-05-27 22:10 4. Te pilkarzyny to nie mają wstydu. Mam wam przypomnieć 0 : 10 z Jabłonką czy inne wasze "osiągnięcia". Wara od stadionu na Orkana, ten stadion ma służyć naszym dzieciakom na zajęcia szkolne i pozaszkolne. Wasze "dokonania" to antyreklama sportu i naszego miasta. Uważam, że z kasy miasta na to dziadostwo nie powinna iść nawet złotówka. 2024-05-27 22:01 5. To wszystko nowi radni, nie mający pojęcia o samorządności.Przeszkadza im trawa poza szerokimi chodnikami na drodze krajowej, która nie leży w gestii zainteresowań ani obowiązków samorządu gminnego a nie zauważyli wysokich traw kładących się na wąskiej drodze gminnej po której chodzą dzieci do szkoły.Panie i Panowie Radni zadbajcie o drogi gminne bo po to was wybieraliśmy. 2024-05-27 21:28 6. Jak przyjezdni mają trafić na Ustup lub Harendę?? Gdzie jakaś informacja?? Jak dojechać do apteki na Ustupie??? Panie burmistrzu do roboty bo zamiast porządków które pan obiecał to na razie jest totalny Burdel!!!!! 2024-05-27 21:21 7. no nie!! @PiSior lubi tych, którzy haratają w gałę :) :) :) 2024-05-27 21:14 8. Ja bym chętnie wykopał wszystkie "kluby" znajomych i pociotków które blokują zwykłym mieszkańcom możliwość korzystania z miejskiej infrastruktury sportowej. Jak chcą iść w wyniki i czepać kasę ze sponsorów czy innych naiwnych to niech ćwiczą na profesjonalnych obiektach za normalną opłatą. Oddajcie mieszkańcom - przede wszystkim młodzieży mozliwość pokopania czy innej aktywności na miejskich obiektach. To ne są wasze prywatne folwarki. 2024-05-27 21:12 9. Popieram. Ten stadion kojarzony jest z piłką nozną. Na COSie to jest chyba sztuczna trawa. Poza tm stadion lekkoatletyczny jest na COSie. Ilu tych lekkoatletów jest w Zakopanem. Poza tym piłke wszyscy kopią. 2024-05-27 20:59 10. stadion ma byc dla wszystkich nie tylko dla piłki nożnej inne dzieci te chcą ćwiczyć !!! chcemy stadionu uniwersalnego zeby korzystali z niego równiez lekkoatleci
2024-04-22 15:13 1. Tutaj można się wiele dowiedzieć o naszym świecie i przyszłości. Super! 2024-04-21 22:36 2. Dlaczego nie piszecie o hejcie jaki sąsiedzi wyrzygują na organizatorów tej inwestycji? Grupa sąsiadów brnie w zaparte, skargi, blokady, pisma, w żaden sposób nieuzasadnione. Może nagłośnienie ich zachowania przywróci im poczucie przyzwoitości i serdeczności wobec osób którym los nie oszczedził kalectwa? 2024-04-05 23:21 3. O myszka znowu się lansuje, a miała zawiesić kampanię wyborczą. Najlepsze są jej plakaty wyborcze - poza z założonymi rękami obrazuje jej ostanie dwie kadencje na stanowisku zastępcy burmistrza: "siedziałam dwie kadencje z założonymi rękami i nic nie robiłam i staram się teraz o wasz głos drodzy mieszkańcy aby sobie dalej tak posiedzieć tylko za lepszą kasę" 2024-04-05 23:11 4. O myszka znowu się lansuje, a miała zawiesić kampanię wyborczą. Najlepsze są jej plakaty wyborcze - poza z założonymi rękami obrazuje jej ostanie dwie kadencje na stanowisku zastępcy burmistrza: "siedziałam dwie kadencje z założonymi rękami i nic nie robiłam i staram się teraz o wasz głos drodzy mieszkańcy aby sobie dalej tak posiedzieć tylko za lepszą kasę" 2024-04-05 07:05 5. BRAWO WY !!! 2024-03-29 17:19 6. Ja się pytam jaką partię ten pan reprezentuje?Nazwa komitetu nic nie mówi. 2024-03-14 18:58 7. I to jest miś a nie jakosi cepersko podróba! 2024-03-09 17:01 8. Deportowac drugiego na anktartyde. 2024-02-23 16:54 9. patrząc na tą kobitkę z kieleckiego to cuć ze wiosna idzie ... cuć to nawet niedźwiedzie z gawry wychodzą a niedzwiedzice śpią ... po co wszytko im wiedzieć ... po co ... 2024-02-22 20:48 10. Pnioki, sroki w krzoki takie potoki.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania

FILMY TP


REKLAMA