Snowlandia w Zakopanem to zimowy park rozrywki, który od lat przyciąga rodziny z dziećmi oraz dorosłych szukających aktywnego sposobu na spędzenie czasu. Łączy w sobie elementy zabawy, edukacji i kontaktu z przyrodą, oferując kilka różnorodnych atrakcji w jednym miejscu. To propozycja zarówno dla mieszkańców regionu, jak i turystów odwiedzających Zakopane w sezonie zimowym.
::attachment{"type":"gallery", "template":"thumb3", "item_id":"137955"}
Budowa labiryntu zazwyczaj rozpoczyna się już w grudniu jak tylko dopiszą warunki atmosferyczne, bo w tym wypadku wszystko zależy od natury. Mróz i odpowiednia ilość śniegu to kluczowe warunki, bez których nie da się stworzyć tej imponującej konstrukcji. To właśnie, dlatego Snowlandia została otwarta dopiero pod koniec stycznia – wtedy, gdy zimowa aura w końcu pozwoliła ruszyć pełną parą.
Gdy dziewięć lat temu Snowlandia otworzyła się po raz pierwszy, przy wznoszeniu lodowych ścian nikt nie przypuszczał, że na stałe wpisze się w zimowy obrazek Zakopanego. Dziś labirynt to blisko kilometr krętych ścieżek, w których naprawdę można się trochę zakręcić. Jedni radzą sobie sprawnie, inni spędzają w nim nawet pół godziny lub dłużej, krążąc między śnieżnymi ścianami i machając do bliskich obserwujących z tarasu, emocji i śmiechu tu zdecydowanie nie brakuje.
Po wyjściu z labiryntu warto zajrzeć do wielkiego igloo pełnego lodowych rzeźb. W jego wnętrzu znajdują się różne komnaty, z których każda opowiada własną bajkową historię. Pierwsza, powitalna, nawiązuje do góralskich tradycji, kolejne przenoszą w świat postaci znanych dzieciom i dorosłym, takich jak: „Jak wytresować smoka” czy Flinstonowie – resztę zostawimy, jako niespodziankę. Tematyka rzeźb co roku ulega zmianie.
::attachment{"type":"image","item_id":"65006", "alt":"zdjęcie", "title":"", "longSide":"900", "link":"https://www.snowlandia.pl/"}
Rzeźby tworzone są z ogromną starannością przez artystów przyjeżdżających do Snowlandii z całej Polski, a ich precyzja sprawia, że wnętrze igloo staje się prawdziwą galerią sztuki i doskonałym miejscem na pamiątkowe zdjęcia.
Twórcy Snowlandii od lat łączą zabawę z edukacją. Tuż obok znajduje się Tatrzański Park Edukacyjny, czynny przez cały rok. To miejsce, gdzie z bliska można zobaczyć zwierzęta występujące w Tatrach i regionie Podhala – jelenie, daniele, lisy, kozy, kozy karpackie, ptaki drapieżne, a także świstaki, które zimą zapadają w sen. Zwierzęta można nie tylko obserwować, ale również nakarmić - karmę znajdziecie na miejscu. Na terenie Tatrzańskiego Parku Edukacyjnego znajduje się także plac zabaw, gdzie dzieci mogą aktywnie spędzać czas.
::attachment{"type":"image","item_id":"65027", "alt":"zdjęcie", "title":"", "longSide":"900", "link":"https://www.snowlandia.pl/"}
Dodatkowo, w godzinach od 12:00 do 14:00, opiekunowie parku prowadzą krótkie prelekcje edukacyjne, podczas których uczestnicy dowiadują się m.in. o opiece nad zwierzętami, ich ochronie, zachowaniach oraz sposobach budowania relacji z nimi.
Snowlandia to także jedyna w Zakopanem góra saneczkowa. Tor jest codziennie przygotowywany przez ratrak, a w cenie biletu zawarte jest korzystanie z atrakcji oraz wypożyczenie sprzętu – sanek, ślizgów, materacy. Najpierw na górkę ruszają dzieci pod czujnym okiem rodziców, ale bardzo szybko okazuje się, że największą frajdę mają… dorośli, którzy przypominają sobie beztroskie zimy z dzieciństwa.
Jak co roku w Snowlandii działa również stoisko kowala, który na oczach gości wykuwa pamiątki. Każdy może stworzyć własną podkowę szczęścia – unikatową pamiątkę z zimowego Zakopanego.
Snowlandia czynna jest codziennie od godziny 10:00 do 20:00, z ostatnim wejściem o 19:00. Tatrzański Park Edukacyjny zaprasza gości do zmroku.
::attachment{"type":"image","item_id":"65042", "alt":"zdjęcie", "title":"", "longSide":"900", "link":"https://www.snowlandia.pl/"}

22.12.2025
OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.

02.06.2026
BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DAC...

02.06.2026
Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122....

27.05.2026
Poszukujemy osoby na stanowisko SPRZEDAWCA / DORAD...

19.05.2026
KANTOR ZATRUDNI KASJERA WALUTOWEGO. CV proszę prze...

02.06.2026
Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy...

02.06.2026
Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum...

01.06.2026
DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY o...

25.05.2026
ZATRUDNIMY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM: KUCHA...

28.04.2026
WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 69...

23.04.2026
PROVIDENT. 571 240 909.

17.04.2026
OCIEPLANIE DOMÓW na materiałach wysokiej jakości. ...

07.04.2026
Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY...

07.04.2026
NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: ...

11.06.2026
Hotel Redyk w Zębie zatrudni KELNERA / KELNERKĘ. T...

11.06.2026
DONICE Z SIATKI I KAMIENIA. 730 519 594.

11.06.2026
KUCHENKA INDUKCYJNA Z PIEKARNIKIEM nowa. 505 903 9...

09.06.2026
Szukam w Nowym Targu DO OPIEKI NA WEEKENDY (2 ha d...

09.06.2026
Zatrudnię KUCHARKĘ I POMOC KUCHENNĄ do pensjonatu ...

09.06.2026
Nosalowy Park Hotel & Spa ***** w Zakopanem zatrud...

08.06.2026
Praca ogólnobudowlane Niemcy/Austria Przedsiębiors...

05.06.2026
Do wynajęcia POKÓJ - na stałe, Poronin. 880 390 02...

05.06.2026
MYCIE DOMÓW DREWNIANYCH kompleksowo. WOLNE TERMINY...