Dziś w siedzibie Geotermii Podhalańskiej w Zakopanem przedstawiono stan posiadania spółki jeśli chodzi o odbiorców i plany na najbliższą przyszłość w rozbudowie sieci cieplnej.
- W minionym roku wydaliśmy 15 mln zł na inwestycje, przyłączając ponad 120 odbiorców - mówi Robert Wójciak wiceprezes Geotermii Podhalańskiej. Zaprezentował historię działalności spółki, rozwój sieci i rosnącą ilość przyłączanych obiektów. Co z roku na rok pozwala na poprawę powietrza na Podhalu. - W najbliższym czasie będziemy sieć rozwijać w kierunku Nowego Targu, Szaflar, potem do Kościeliska. Wiceprezes przedstawił też program budowy sieci i przyłączy ciepłowniczych realizowany w Zakopanem, gminie Poronin, Biały Dunajec i Szaflary. Jest on finansowany z funduszy Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2018-2020.
Przybyła na konferencję z opóźnieniem Anna Paluch, posłanka Prawa i Sprawiedliwości pokrótce omówiła rządowe plany dotyczące wzmocnienie Inspekcji Ochrony Środowiska i walki o czyste powietrze.
Burmistrz Zakopanego Leszek Dorula mówił o trudnościach, jakie napotykają mieszkańcy, którzy chcą przyłączyć się do sieci, ale z racji zamieszkania na peryferiach miasta muszą ponosić wysokie koszty przyłączy.
Wojciech Wartak, kierownik ruchu Zakładu Górniczego PEC Geotermia Podhalańska zwrócił uwagę na techniczne problemy, które generują wysokie koszty działania spółki. - Musimy stosować kwasoodporne rury do transportu wód geotermalnych - wyjaśnił Wojciech Wartak.
W siedzibie Geotermii Podhalańskiej przy ul. Nowotarskiej w Zakopanem obejrzeć też można okolicznościową wystawę "25 lat Geotermii Podhalańskiej".
rav
1
/ Fot. Rafał Gratkowski
2
/ Fot. Rafał Gratkowski
3
/ Fot. Rafał Gratkowski
4
/ Fot. Rafał Gratkowski
5
/ Fot. Rafał Gratkowski
6
/ Fot. Rafał Gratkowski
Janowski
2019-06-20 11:51:25
Geotermia w Zakopanem ? Toż to kotłownia zbiorcza gazowa ,przestańcie już pitolić . Planowana rozbudowa Geotermii zgodnie z waszymi planami miała być zakończona w 2017 r , miało powstać dziewięć odwiertów . Tym czasem Gubałówka schnie od koncentracji zanieczyszczeń powstałych z spalania gazu w kotłowni na Nowotarskiej . Oj wy ekolodzy jak z koziej d... trąba , zróbcie jeszcze kilka stacji dla elektrycznych samochodów wiedząc że zanieczyszczenia z produkcji prądu liczy się w miejscu jego pobierania a są one nie porównywanie większe od spalania butelek PET w piecach i najgorszego węgla sprowadzanego z po za granic Polski . Co za kurews...... propaganda !!
lolek
2019-06-19 09:21:36
Ciepła wa woda z geotermi podgrzewana na rondzie gazem,a każdy kto ma geotermie to mu rurka w łazience całe mieszkanie ogrzewa i dalej za górami za lasami......i tak dalej.
Renia
2019-06-19 07:12:34
Geotermia ? Fikcja ! planują wszystko na dziś nie na przyszłość . Gdy w zeszłym roku robiono przyłącze przez Krzeptowki było o wiele więcej chętnych. Szkoda ale prosić się już nie będziemy . Każdy zakłada pompy ciepła!