Reklama

2022-09-12 19:45:42

Reklama

Pod Giewontem

Chcą zakazać nocnej sprzedaży alkoholu w Zakopanem

Reklama

W czwartek radni podejmą decyzję, czy w nocy w Zakopanem kupimy w sklepach alkohol.

Burmistrz przygotował projekt uchwały, który zakazuje sprzedaży wysokoprocentowych trunków w sklepach od godz. 23 do 6. To pokłosie uchylenia przez sąd poprzedniej antyalkoholowej uchwały. Radni niezgodnie z prawem zapisali w niej, że sprzedaż alkoholu nie może się odbywać w sklepach oddalonych o 50 metrów od miejsc kultu religijnego. Tymczasem jak wskazał sąd powinni również wśród obiektów chronionych uwzględnić szkoły.

Teraz radni muszą podjąć nową uchwałę. Zostały do niej wpisane szkoły. Nie ma natomiast wielkich ograniczeń w liczbie koncesji. Władze doszły jednak do wniosku, że trzeba starać się zmniejszyć spożycie alkoholu. Stąd propozycja wprowadzenia nocnej prohibicji. Podobne prawo obowiązuje w Sopocie.

- Nie podjąłem jeszcze ostatecznej decyzji, jak będę głosować, ale opowiadam się za wolnością gospodarczą. Wstępnie jestem przeciwko takim zapisom. Jeżeli ktoś będzie chciał kupić alkohol i tak go kupi na przykład w restauracji. Nie sądzę, aby takie ograniczenia miały wpływ na zmniejszenie nocnych ekscesów, mogą za to rozwinąć czarny rynek. Jestem jednak otwarty na dyskusję w tej sprawie - twierdzi radny Bartłomiej Bryjak.

Innego zdania jest radny Zbigniew Szczerba. - Uważam, że to nie jest zły pomysł. Mamy sygnały, że wieczorową i nocną porą w sklepach z alkoholem dochodzi do różnych scen. Nie ograniczamy liczby punktów. Należy natomiast spróbować, jak ograniczenie godzin sprzedaży, które sprawdza się w Sopocie, będzie funkcjonować u nas - uważa radny Szczerba.

Decyzje w tej sprawie radni podejmą czwartek. Więcej na ten temat w papierowym wydaniu TP.

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
zenzz 2022-09-14 11:38:42
Ciekawe czy ktoś z administracji tego miasta to czyta. Gdyby tyle złego pisano o miejscu w którym pracuję, poważnie zastanowiłbym się czy w dalszym ciągu tam pracować. Zwłaszcza, że to przecież tylko cząstka negatywnych opinii pod jednym zaledwie artykułem w lokalnej prasie.
Dorula, masz jaja żeby odnieść się do kwestii poruszonych przez mieszkańców, czy znowu wypowie się, o ile wogóle, ktoś z pionu komunikacji społecznej, który zresztą moim zdaniem w 30-tysięcznym mieście jest kompletnie zbędny.
Dla jasności, jestem za wprowadzeniem zakazu handlu alkoholem w godzinach nocnych. Może chociaż trochę zmniejszy to skalę picia alkoholu, czy to przyjezdnych, czy też miejscowych.
dziurawa skarpetka 2022-09-14 08:55:32
Nie chce się zorganizować pieszych patroli w miejscach gdzie imprezują menele i brak chęci do reagowania na zgłoszenia mieszkańców. A wybory idą to wypada pokazać że coś się robi bo sukcesów brak a zbliżają się sromotne klęski. Problem nie zniknie a wręcz może eskalować w stronę nielegalnego handlu i rozwijania szarej strefy. Menel i tak się uchla a normalny człowiek będzie miał jak zwykle pod górkę. To nie są samorządowcy tylko marionetki. Cała ta fikcyjna rada, udawane komisje, niby przewodniczący, burmistrze i cała reszta wirtualnej urzędniczej menażerii myśli tyko jak wytrwać do końca dniówki żeby nic nie kazali im robić. Ludzie! Rozgońcie tą bandę bo zaraz będziemy malować trawy na zielono. My za to wszystko płacimy w tej czy innej formie. Ta banda gamoni chce nas puścić w skarpetkach albo nawet i bez skarpetek. Poziom beztroski i niekompetencji tego stada bezmyślnych baranów jest żenujący. Z żulami, lumpami i menelami nie byłoby problemu gdyby straż miejska i policja reagowała na zgłoszenia mieszkańców. Nikt lepiej nie wie co się dzieje na jego "podwórku" niż mieszkańcy. Wystarczyłoby kilka stanowczych interwencji służb powołanych do pilnowania porządku i byłby PORZĄDEK! Trzeba zagnać tych obiboków do roboty a nie jakieś herezje odstawiać. Wprowadzicie zakaz sprzedaży i te matołki już w ogóle przestaną interweniować bo stwierdzą że problem nie istnieje tak jak przemoc w rodzinie u nas nie istnieje. WEŹCIE SIĘ DO ROBOTY!
Domino 2022-09-14 01:06:14
Jak ma wracać PRL to w całej krasie. Meliny wyrosną jak grzyby po deszczu. Już Amerykanie udowodnili że prohibicja nie prowadzi do niczego dobrego, ale my zawsze jesteśmy mądrzejsi.
Ges 2022-09-13 15:01:22
Meliny wracaja.
pastuszek 2022-09-13 14:40:36
@zako 2022-09-13 05:42:38

Możesz tłumaczyć jak krowie na rowie a krowa swoje. Widocznie komuś opłaca się robienie chlewu. Proste.
Sleboda 2022-09-13 12:43:39
Jak jest głośno
Najlepiej robi się wała
Pewnie coś kombinują
suweren 2022-09-13 09:57:57
PiSbolszewia powraca do czasów minionych.
Kto przypomina sobie ten tekst Shakin Dudiego

Kolejka jak zwykle ustawiła się
Wszyscy tu mnie znają, ja ich też
Odliczoną forsę lekko w ręku mnę
Przede mną trzydziestu, nie jest źle

Za 10 minut trzynasta
Za 10 minut trzynasta
Za 10 minut trzynasta

Zapalam klubasa, ręka lekko drży
Och nie lubię czekać, słabo mi
Przyszli Staś i Maniek, oni mają gest
Ćwiczymy alpagę, fajnie jest

Już za 5 minut trzynasta
Już za 5 minut trzynasta
Już za 5 minut trzynasta

Trzynasta wybiła, wstaje nowy dzień
Ruszyła kolejka, wszystkim lżej
Życie po trzynastej tu zaczyna się
Poproszę trzy flaszki, nie pięć!
pierwsza komuna 2022-09-13 08:37:52
@Dziadek
oj, tak pamiętam ... było fajnie. Zakaz był ale alkoholu nigdy nie brakło, chociaż wybór był marny: bałtyk albo ratafia, żytnia w peweksie. Absurd gonił absurd - w sklepie chemicznym denaturat też był sprzedawany od 13 haha, wisiała taka kartka na drzwiach wejściowych haha
Dorula 2022-09-13 07:41:56
świętoszkowy dba tylko o kościoły? a reszte mieszkańców ma w d
zako 2022-09-13 05:42:38
KRYNICA GÓRSKA DBAŁOŚC O BUDYNKI Z 19 WIEKU,CZYSTO Z ŻADNEGO KOSZA NIC SIE NIE WYSYPUJE,DEWELOPERKI NIE MA W CENTRUM NA DEPTAKU SIEDZI KOLEŚ Z SAKSOFONEM ZAMIAST BRUDASA TŁIKĄCEGO ŁYZKĄ W STARE GARNKI, W CENTRUM MIASTA ŻADNEGO SPIĄCEGO CZY LEŻĄCEGO ŻULA
i WTEDY BURAKI NIE TRZEBA ROBIĆ ZAKAZU SPRZEDAZY ALKOHOLU.
czarne złoto 2022-09-13 00:56:45
Proponuję zakazać radnym podejmowania tematów zastępczych i zmusić do wykonywania obowiązków na rzecz gminy. Jakie kroki zostały podjęte by chociaż zorientować się ile węgla czy innego opału braknie mieszkańcom by przetrwać zimę? Czy komisja spraw społecznych ma jakąkolwiek wiedzę ile gospodarstw opala paliwami stałymi? Ile z nich ma zrobione zapasy opału? Ilu po prostu będzie marzło bo nie stać ich na zakup w obecnych cenach? Czy Przewodniczący tejże wybitnej komisji rozmawiał z jakimiś emerytami czy rencistami skazanymi na samotną walkę o opał? Z iloma? I czy w związku z tym pomógł choć jednej osobie zarejestrować się na pgg lub w inny sposób ułatwił starania o pozyskanie węgla? Czy genialnie ściemniająca komisja podjęła jakiekolwiek rozmowy z otaczającymi nas lasami państwowymi czy tpnem w kwestii pozyskania jakiejkolwiek ilości drewna dla osób które najzwyczajniej zostaną z ręką w nocniku - myślę o osobach starszych, samotnych, schorowanych, wymagających pomocy i wsparcia. Czy bezradni wiedzą chociaż jakimi zapasami lub możliwościami dysponują te leśne instytucje, może osoby prywatne lub inne tajemnicze spółki leśne? Czy w końcu możecie dla odmiany zająć się sprawami istotnymi dla ludzi? Ja wiem że panuje zasada dbania o własny tyłek i tak naprawdę sprawy społeczne Wam dyndają. Dlatego gdybyście mieli odrobinę honoru to byście zlikwidowali tą komisję by nie wkurzać ludzi czekających na wsparcie. Miejcie odwagę powiedzieć ludziom w oczy że macie ich gdzieś i nie będziecie utrzymywać fikcyjnych stanowisk. Ale tego nie zrobicie bo sumienia, honoru, odwagi cywilnej za grosz nie macie.
Andyq 2022-09-12 21:59:45
Znowu robią od D... strony wszystko niech najpierw zrobią stały posterunek policji na krupowkach jak w NYC
Gogo 2022-09-12 21:54:19
Jak już radni mają takie podejście,że to nic nie da to po co ta dyskusja.Dlaczego zakaz dopiero od 23-ciej ,żeby Żabki nie straciły?Żrobić zakaz i koniec a jak powstaną meliny to kary muszą być bardzo wysokie.
Dziadek 2022-09-12 21:41:58
Kto pamięto jeszcze mety i babki od których sie kupowało flaszki.
Jak se człowiek przypomni lata młodości to sie łza w oku kręci. Teroz mierzenie ciśnienia, tableteczki z rana, posiłki dietetyczne, z babinką sie spi z rączkami na kołdrze, kieliseczek winka czerwonego, tradycyjna herbatka z sąsiadem roz na 2 tygodnie.
Jednak tam gdzie rzadzą PiSiory nastepuje powrót do komuny. I tak trzymać. A jeszcze wprowadzić sprzedaż od 13.00. ha ha ha
dziadeek 2022-09-12 21:41:28
I jak tu żyć???
franek 2022-09-12 21:25:44
Pod koniec tzw komuny jakiś partyjny mózg wymyślił że alkohol należy sprzedawać dopiero od godziny 13.
Do dziś nie wiem, dlaczego akurat ta godzina i jaki to miało sens. Ale się uchwaliło i było.
Uchwalić można wszystko. Np. Park Kulturowy na Krupówkach :D
świrek i uchomorek 2022-09-12 21:21:36
Dlaczego nikt z teoretycznie majmacych moc sprawczą(komendant,burmistrz,..) nie przyznaja ze nie panuja nad tym co sie aktualnie dzieje w miescie.
Pisze to bez pretensji a juz napewno personalnych.
Mamy dotyczenia z turystyka masowa a realne srodki bezpieczenstwa gwarantuje jedynie straz pożarna .
Policjantów jest zbyt malo, spoleczenstwo jest rozbestwione a miast wyglada jak smietnik.
drodzy mieszkancy na kazdym rogu sa butelki, zarcie,smieci, stolce. Kto do nas przyjezdza i jak nas traktuje?
jonek 2022-09-12 21:13:04
Tu nie trzeba zakazów, tylko policje z jajami!!!. Raz, drugi, trzeci przegoni się menelstwo i gówniarzy, to się uspokoi. Oczywiście za każdym razem premia 500+ albo na wytrzezwiałkę. Gówniarzeria się nauczy, jak rodzice będą musieli zapłacić. Albo Rutkowskiego wynająć ;-))
Centrum miasta 2022-09-12 21:09:53
ALe kto sprzedaje wóde i papierosy dzieciom?
pijane dzieci palace papieroscy to oboh D.HGranit codzienność.
dfyusyf 2022-09-12 20:57:31
Zakazy zakazy zakazy- cudny kraj, głupi ludzie jak dzieci w przedszkolu
Thinker 2022-09-12 20:47:07
Najpierw władza rozpija naród, promuje i hoduje patologię, a teraz chce wprowadzać zakazy? Zaiste, zacne podejście. Pogratulować.
Tylko niestety, problemy które narastają od lat nie rozwiąże się w 5 minut i jedną uchwałą.
qaz 2022-09-12 20:46:09
A może wytrzeźwiałkę na 200 os ? Policzyć po 500 za nockę pod cienkim kocykiem na betonie i problem sam się rozwiąże ?
Antti 2022-09-12 20:41:15
Wezniem 2 razy wiecej no bo po co 2 razy ganiać
Michał Małek 2022-09-12 20:40:13
Najpierw niech miasto poradzi sobie z bilbordami przy wlocie do Zakopanego, kapela cyganów na Krupówkach.
Biuro promocji miasta i radni wola jednak decydować za dorosłych mieszkancow co i kiedy mają pić.
Więc od razu powiem skrzynkę wody można kupić do godziny 22,do tego monter browca i nie trzeba po nocy stać w monopolowym.
Zakaz zakazem pomysł pomysłem
xyz 2022-09-12 20:23:50
koncepcja słuszna, ale nieskuteczna!. Od razu powstanie kilka melin i szara strefa dla marginesu rozkwitnie... Z resztą wali mnie to!, ja tam nie mieszkam!....
yeti 2022-09-12 20:11:22
TO zła decyzja, ale absolutnie konieczna.
Krupówki i Rówień Krupowa to już oficjalnie getto.Pijatyki, wrzaski, rozbite butelki,akty wandalizmu.
Policja nie daje i nie da rady. Nie ma środkówl ludzi,mocy!!1
pijaczki bedą i tak kupowac w kebabach itp. ale należy dzialać zakopane jest zgwalcone tego sie nie da ukryc
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy KUCHARZA/RKĘ ŚNIADANIOWEGO w małym hotelu 4* w Zakopanem. Umowa, spokojny tryb pracy. Tel. 792 276 261
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy POKOJOWĄ w małym hotelu 4* w Zakopanem. Umowa, spokojny tryb pracy. Tel. 889 949 381
 • PRACA | dam
  OSOBA/FIRMA DO PROWADZENIA KOMPLEKSOWEJ OBSŁUGI DOMU WCZASOWEGO W ZAKOPANEM - 9 pokoi. socjalny@mpk.krakow.pl. tel.: 12 254 10 28
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
 • SPRZEDAŻ | różne
  NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: jarzębina (60/80). Tel. 793 887 893
 • PRACA | dam
  Austria oferty dla murarzy, cieśli, stolarzy, elektryków, hydraulików i dekarzy z j. niem. Zarobki do 2500,00 eur na rękę/m!. 538373894 www.clubsilesius.pl praca@csopole.pl
  Tel.: 538373894
 • SPRZEDAŻ | różne
  AKORDEON GUZIKOWY gryf B. AKORDEON KAWISZOWY 96 bas. ORGANY KOŚCIELNE ELEKTRYCZNE. NOWE PIANINO białe. Gołkowice. 531 402 576.
 • SPRZEDAŻ | różne
  FIAT PANDA. 531 402 576.
 • PRACA | dam
  ZLECĘ SZYCIE KOŻUCHÓW, KAMIZELEK. MOŻLIWA PRACA NA MIEJSCU LUB W DOMU. 504 028 073.
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  ZAKOPANE-KOŚCIELISKO, APARTAMENTY Z WIDOKIEM NA CAŁE TATRY. W cenie pobytu parking, grill, bilard, plac zabaw, rowery. Cisza, spokój a zarazem wszędzie blisko. WWW. ZAKOPANEAPARTAMENTY.ORG, apartamenty@czteryporyroku.pl, tel. +48 18 20 70 207, +48 608 401 704
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  ZAKOPANE-KOŚCIELISKO, WILLA I KARCZMA CZTERY PORY ROKU. Pokoje standardu pensjonatowego z wyżywieniem. Pobyty indywidualne, grupowe, szkoleniowe, wesela, imprezy okolicznościowe. WWW. CZTERYPORYROKU.PL, willa@czteryporyroku.pl, tel. +48 18 20 70 207 lub +48 608 401 704
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  ZAKOPANE-KOŚCIELISKO, KAMERALNE APARTAMENTY ZE STREFĄ SPA z widokiem na całe Tatry Zachodnie. W cenie pobytu parking, grill, bilard, pełna strefa spa, plac zabaw, rowery. WWW. APARTAMENTYSPAZAKOPANE.PL, rezerwacja@czteryporyroku.pl, tel. +48 662 658 425, +48 608 401 704
 • PRACA | dam
  POSZUKUJĘ PRACOWNIKÓW BUDOWLANYCH - bez doświadczenia - okolice Zakopanego - 694 057 523.
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  SZCZENIĘTA GOŃCZY POLSKI z rodowodem, po rodzicach polujących. 880 474 992.
 • PRACA | dam
  Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem zatrudni Recepcjonistę / Recepcjonistkę. Tel.: 725 300 377, e-mail: rekrutacja.zakopane@cos.pl
 • PRACA | dam
  Sklep spożywczy w Poroninie zatrudni SPRZEDAWCÓW. Umowa o pracę. Praca co 2-gi dzień lub codziennie, do uzgodnienia. 601 746 502, 665 00 34 35.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE, KRYCIE I PRZEKRYCIA DACHÓW, KOMINY, BALKONY, RYNNY, GZYMSY. 534 428 571, 889 388 484..
 • PRACA | dam
  Zatrudnię MALARZA, FLIZIARZA, MURARZA. 601 508 736.
 • MOTORYZACJA | inne
  DO WYNAJĘCIA GARAŻ W BUDYNKU PARADISU (ZAKOPANE). Wjazd od Sabały. 515 928 992.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  SPRZEDAM PAWILON HANDLOWY - NOWY TARG. 517 600 205.
 • PRACA | dam
  POSZUKUJE PRACOWNIKÓW BUDOWLANYCH: POMOCNIKÓW i MURARZA. Praca na terenie Zakopanego. 880 721 870.
 • PRACA | dam
  PRZYJMĘ EKIPĘ MURARZY, CIEŚLI. 669 803 347.
 • PRACA | dam
  PRZYJMĘ POMOCNIKA , MURARZA, CIESLĘ, ZBROJARZA. 669 803 347.
 • PRACA | dam
  Potrzebny młody MONTAŻYSTA (FILIGRANY BETONOWE). Możliwość przyuczenia. 791 669 932.
 • PRACA | dam
  GAMATEX zatrudni na stanowisko ZAOPATRZENIOWIEC, miejsce pracy: Stare Bystre, tel.18 26-137-32.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  WYNAJME 5000M PLAC + KONTENER ---- MIEJSCOWOŚCI : ZĄB. 600011905 salamandra, 16 dennykojda@gmail.com
  Tel.: 600011905
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ PRACOWNIKA DO ZAKŁADU KUŚNIERSKIEGO - GARBARSKIEGO NOWY TARG. PRACA CAŁY ROK. ZATRUDNIĘ KRAWCOWĄ - SZYCIE NA MIEJSCU LUB CHAŁUPNICZO. 601 789 299, 536 740 251.
 • PRACA | dam
  OŚRODEK KONFERENCYJNY w Zakopanem zatrudni KELNERKĘ na umowę zlecenie. Praca całoroczna. 664 417 314.
 • USŁUGI | budowlane
  WIERCIMY POD SŁUPKI OOGRODZENIOWE I NIE TYLKO. ZAPRASZAMY DO KONTAKTU. 504163439 BIURO@MAJERCZYK.PL
  Tel.: 504163439
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Kupię NIEWIELKI DOM NA DZIAŁCE DO 10 arów - do zamieszkania - okolice Zakopanego do 15-17 km. Tel. lub sms: 884 284 375
 • PRACA | dam
  Praca na budowie, docieplenia, remonty, budowa od podstaw, na terenie Zakopanego i okolicy. 500160574 ul. Bulwary Słowackiego nr. 20, 20 Chrobak.urb@gmail.com
  Tel.: 500160574
 • PRACA | dam
  PRZYJMĘ PIEKARZA. 607 44 55 66.
 • PRACA | dam
  ATRANS TRANSPORT. Poszukujemy KIEROWCY kategorii C+E, z doświadczeniem lub bez. Transport krajowy i międzynarodowy, głównie Rumunia. Jazda pojazdami wyłącznie EURO VI. Współpraca ze spedytorami będącymi dyplomantami jednej z najlepszych uczelni w Polsce. Więcej informacji pod numerem telefonu: 723 555 111.
 • USŁUGI | budowlane
  OKUCIA BALKONÓW, RYNNY, OBRÓBKI BLACHARSKIE. 600 998 377.
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - TYNKARZ, MALARZ, BLACHARZ, STOLARZ. Norwegia (Oslo). Zatrudnimy tynkarzy, malarzy, blacharzy, stolarzy. Języki obce NIE wymagane. Praca z pracownikami z Podhala. Zjazd do kraju (samolot) co 1-3 tygodni wg. własnego uznania - pełna elastyczność i swoboda co do wyjazdów. Zarobki w przeliczeniu 20-27 Euro/godz. ZAPRASZAMY. Tel. 667 602 602.
 • ANTYKI
  ANTYKI - SKUP, SPRZEDAŻ - Zakopane, Kościuszki 3 (Granit, III p.). Tel. 601 464 133
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2022-09-30 10:59 Inflacja znowu bije rekordy 2022-09-30 10:15 Fatalna pogoda w Tatrach. Deszcz, mgły, a na najwyższych szczytach śnieg 2022-09-30 09:34 Szczawnica w deszczu, ale i tak jest pięknie 2022-09-30 09:30 Spotkajmy się na styku kultur 2022-09-30 09:00 Uwaga kierowcy utrudnienia drogowe w Bańskiej Wyżnej 2022-09-30 08:30 Bieg Hasiora i Weekend Seniora. Muzeum Tatrzańskie zaprasza 2022-09-30 08:00 Prace idą pełną parą 1 2022-09-29 21:50 Wędruj z mapą po Szlaku Kultury Wołoskiej 1 2022-09-29 21:20 Tatry, jazz i Agnieszka Osiecka, hity estrady w nietypowych aranżacjach 2022-09-29 20:45 Szczawnica wieczorową porą 6 2022-09-29 20:30 Turystka ze złamanym podudziem 2022-09-29 20:02 Europejski Gronków 2022-09-29 19:30 Hipnotyzująca historia o sile i kruchości. Konkurs dla czytelników 2022-09-29 19:15 Piwnice w Jaszczurówce można suszyć, czytelnicy dziękują za pomoc 2022-09-29 18:59 Ekologiczny piknik 3 2022-09-29 18:30 Oszukany na akcje Orlenu 6 2022-09-29 18:15 Ta Noc Bibliotek musi się powieść 2022-09-29 17:45 Wybory samorządowe pół roku później 7 2022-09-29 17:18 Pieniny deszczowe, ale piękne 2022-09-29 17:00 Uważaj na oszustów. Znów grasują pod Tatrami 2022-09-29 15:57 Atak Andrzeja Bargiela na Mount Everest wstrzymany 1 2022-09-29 15:40 Mąki bezglutenowe - rodzaje. Z jakich roślin powstają mąki bez glutenu? 2022-09-29 15:05 Krupówki po sezonie wcale nie świecą pustkami 2022-09-29 14:00 Dolar nadal powyżej 5 złotych. Ile dokładnie kosztuje na Krupówkach? 16 2022-09-29 13:13 Święto Buka w Gajówce Mikołaja 2022-09-29 13:00 Droga Łosie - najgorsza na Podhalu (ZDJĘCIA, WIDEO) 7 2022-09-29 12:00 Debatują nad przyszłością gazet 6 2022-09-29 11:00 Więcej światła 2022-09-29 10:57 Jak domowymi sposobami poradzić sobie z katarem u dzieci? 2022-09-29 10:05 Obwodnicy przybywa z każdym dniem (WIDEO) 1 2022-09-29 10:00 Zadbaj o zdrowie jelit 2022-09-29 09:53 211. Wieczór na Harendzie. Emily Dickinson 2022-09-29 09:00 Dziś słońce nie pojawi się na niebie. Trudne warunki turystyczne w Tatrach 1 2022-09-29 08:00 Klub KS Zakopane współpracuje z Centralnym Ośrodkiem Sportu. Gdzie będą grali? 2022-09-29 07:00 Choinka bez wyroku. Czy prokuratura boi się postawić zarzuty wiceburmistrzowi Zakopanego? 2 2022-09-28 21:47 Jazzowe święto na Kalatówkach (WIDEO) 2022-09-28 21:12 Dzwoni aspirant Grad - uważajcie na oszusta 7 2022-09-28 20:26 Po 15 latach Edward Wlazło odchodzi ze stanowiska komendanta Straży Parku Tatrzańskiego 18 2022-09-28 19:43 Zielony rynek zniknął, a władze nie wyznaczyły miejsca na plac targowy 8 2022-09-28 18:59 Pole krowich trupów 2022-09-28 18:25 Ratownicy GOPR i strażacy znaleźli ciało mężczyzny 2022-09-28 18:19 Wypadek w Piekielniku. Droga była zablokowana. Dwie osoby ranne (ZDJĘCIA) 2 2022-09-28 18:19 Wyrok w sprawie śmiertelnego wypadku w Zaskalu. Podczas egzaminu na prawo jazdy zginęła 18-letnia kursantka 10 2022-09-28 17:50 Kończą się prace budowlane przy nowej przystani w Szczawnicy 1 2022-09-28 17:38 To będzie już 38. Babiogórska Jesień 2022-09-28 17:36 Uważaj komu wyjawiasz swoje mroczne tajemnice... Konkurs dla czytelników 2022-09-28 17:20 Wielki Kiermasz Ciast Domowych - charytatywna akcja dla sąsiadki 2022-09-28 17:15 O godz. 4 rano Andrzej Bargiel wyruszył na szczyt Mount Everestu (WIDEO) 1 2022-09-28 16:45 Kolejne oszustwa na węgiel 2022-09-28 16:44 Jeszcze nigdy nie płaciliśmy tyle za dolara 27
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2022-09-30 10:32 1. Główny Urząd Statystyczny podał szybki szacunek inflacji we wrześniu. Wynika z niego, że wskaźnik ten wyniósł 17,2% Brawo PIS. Jarosław Jarosław Jarosław 2022-09-30 10:20 2. @to już nie Polska - przeleć po Interii. Wajha przestawiona, narracja zmieniona. Zresztą aklamacja ws reparacji potwierdza to. Jak usłyszałem Radka to zdębiałem, ale się chłopu wyrwało :):):) Zobaczymy ile teraz nowa miłość będzie nas kosztować, nie ma darmowych obiadów. 2022-09-30 08:58 3. No to mamy. Pisowcy zajumali Getinbank. Nie chciał Czarnecki dać 40 mln łapówki to przyszli po niego po kilku latach. Trzymajmy sie za portfele bo PiSbolszewia zacznie za chwilę nacjonalizować nasze ciężko wypracowane majątki. 2022-09-30 08:56 4. @ blitzo, oczywiście, że cement kupowaliśmy bezpośrednio z huty, z Nowej Huty. 2022-09-30 08:45 5. Do tej rozrywki dodam, ze zapuszczam brodę bo tym badziewiem z N nożykami nie da się golić. Co tu nie gęgać większość facetów również z polityki ma brodę. 2022-09-30 08:43 6. Gratuluję pracy doktorskiej o mandatach w parku. Doktorat się należy. Można by też dopisać rozdział o nielegalnym wydeptywaniu ścieżek poza szlakiem wyznaczonym. To byłby już nobel! A co się należy żołnierzowi za oddawanie odznaczeń rządowych w czasie wojennym? Jakiś medal za tak odważny czyn buntu będzie? 2022-09-30 08:41 7. @dziadeek i Dyzma z Orlenu dwaj GENIUSZE :) 2022-09-30 08:16 8. Pięknie dziękujemy w imieniu mieszkańców, parafian i turystów za nagłośnienie tych bulwersujących działań wójta. Dzięki interwencji wielu wspaniałych Osób, pod wpływem opinii publicznej, wójt wyłączył parkometry. Niestety, wydarzenia związane z próba bezprawnego pobierania opłat na parkingu przy ul. Sobieskiego, dobitnie prezentują butę, arogancję oraz imperatyw p. Jana Dydy do sprawowania pełni władzy, bez kontroli oraz nadzoru. A faktycznie jedyną obiektywną przesłanką potwierdzającą przekonanie wójta o Jego nadrzędności i wyjątkowości jest tylko przypadek oraz łut szczęścia, wynikający z faktu że obecna administracja centralna przekazuje środki do tzw. przychylnych sobie miejscowości. Dlatego Krościenko się zmienia, ale czy obecny wójt pełni w tym jakąkolwiek znaczącą rolę? Czy te zmiany mają realnie pozytywny wpływ na mieszkańców oraz czy są optymalnie i efektywnie realizowane? Pytania te są retoryczne, a najlepszą odpowiedzią, są ostatnie, nieudolne działania związane z wprowadzaniem odpłatności na parkingu (przez 7 dni w tygodniu, 24 h na dobę), pomimo że od września do maja ten parking (nawet bezpłatny) jest od godzin popołudniowych praktycznie pusty. Z kolei egzekwowanie w godzinach nocnych obowiązku wykupienia postoju, jest nierealne. Słynna już "Pani z księgowości" (o której mówił podczas sesji wicewójt) nie poradzi sobie z kontrolą parkingu o 1:00 w nocy (a odpłatność 24h do tego zobowiązuje). No chyba że wójt zatrudni w systemie zmianowym pracowników, którym powierzy ten obowiązek. Tyle tylko, że wtedy te działania będą już nie tylko absurdalne z perspektywy hamowania rozwoju gminy, utraty osiągniętej przewagi nad gminami sąsiadującymi, drenowania kieszeni mieszkańców ale przede wszystkim interesu finansowanego samego urzędu gminy, który poniesie koszty niewspółmierne do przychodów. Co więcej, w miejscu przeznaczonym do parkowania na obrzeżach gminy wójt wprowadza opłaty, żeby naturalnie przenieść samochody na sąsiednie ulice, bliżej centrum (Kościuszki, Wędkarzy itp.) gdzie postój jest bezpłatny, chociaż realnie utrudniający poruszanie się pojazdów w ruchu. I właśnie taka to logika, mądrość i roztropność Pana Wójta, widoczna we wszystkim w co się zaangażuje. 2022-09-30 08:14 9. Zgadzam się z Tobą @tojuż nie Polska. Miałem przed wypadkiem z NordSteam napisać, że w Europie wybuchnie rewolucja i nad nią załopoce flaga na kolor czerwony. Fajnie że są tacy, którzy mają zbieżność myśli. Najgorsze jest to, że mieszkańcy nad Wisłą robią za konia trojańskiego i to nie ma nic wspólnego z ideami Solidarności.Dzięki za komentarze. 2022-09-30 08:02 10. @sp, skoro Orlen nie jest polską firmą, to PO co ryja i mordy drzecie, że PiS sprzedaje narodowy (polski) majątek. Już sami nie wiecie co pie.......cie, i tak jest od lat!
2022-09-17 13:01 1. To raczej nowa "Bukowianka". Ta droga przecież nie będzie prowadzić do Zakopanego. Zakopane zostało obronione przed godną komunikacją. 2022-08-21 19:28 2. byw, tak jak w '39-'45r. w Niemczech, wszyscy służyli w tej formacji. 2022-08-21 17:33 3. Błąd merytoryczny, osoba która napisała ten tekst nic nie zrozumiała. Rad i radiologia niewiele ze sobą mają wspólnego. Dzięki Profesorowi możliwy był rozwój leczenia radem (radioterapii), a nie rozwój radiologii. 2022-08-15 14:41 4. To taki slowny lojotok. 2022-08-13 21:46 5. Polska armia zmieściła się na jednym rynku. A ! jeszcze orkiestra. 2022-08-12 10:21 6. Godali, ze od tego radu ludziska umiyrali na raka wokoło, jedyn w drugiego, a terozki o tym cicho.... 2022-07-17 06:36 7. Mozna robić cepeliadę z góralszczyzny ale bez przesady....No i jeszcze sołtys na dzień dobry...ŻENADA! 2022-07-13 12:18 8. Wielkie dzięki Autorce za pokazanie pięknych krajobrazów jeszcze niezeszpeconych niewłaściwą zabudową. Złoty cielec tam jeszcze nie zagościł tak jak na Podhalu i już w pewnej mierze na Orawie. Spieszmy się podziwiać te unikalne widoki zanim zniszczy je ludzki egoizm, bezguście, udawana niemoc urzędników, pazerność i konsumpcjonizm w globalistycznym wydaniu. Nie pozwólmy zniszczyć regionalnych tradycji, których częścią jest rolnictwo, hodowla i pasterstwo. Jakaś nadzieja może płynąć ze Spisza! 2022-07-01 02:18 9. oto strona na której można kupić książkę. Pozdrawiam! https://wydawnictwoarva.v.1cart.eu/pl/offer 2022-06-22 13:07 10. Ks.Tischner się w grobie przewraca
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

FILMY TP

Pożegnania

Bojcorka

Album TP