2013-02-17 13:11:04

Lawina porwała turystę w Tatrach. Nie był przygotowany na górską wyprawę

Do wypadku doszło przed godz. 11. Turysta z Warszawy, którego porwała lawina może mówić o wielkim szczęściu.

Wypadek wydarzył się w rejonie szlaku z Kasprowego Wierchu w stronę Czerwonych Wierchów na Czubie Goryczkowej. Turysta prawdopodobnie wszedł na śnieżny nawis. Mężczyzna razem ze śniegiem spadł ok. 150 metrów w stronę Doliny Suchej Kondrackiej, nie został przysypany przez śnieg.

Na szczęście w czasie wypadku śmigłowiec z ratownikami TOPR pomagał narciarce na Kasprowym Wierchu. Dzięki temu ratownicy natychmiast dotarli do mężczyzny. Turysta ma uraz klatki piersiowej, nogi oraz podejrzenie urazu kręgosłupa. Mieszkaniec Warszawy trafił do zakopiańskiego szpitala.

Mężczyzna nie był przygotowany na tatrzańską wyprawę, nie miał nawet górskiego obuwia.

Wysoko w Tatrach od rana świeci słońce. Obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego.

p

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Tichodroma Muraria 2013-02-26 18:23:55
Pewnie i tak już nikt nie przeczyta, ale może jednak do jedynejWSZYSTKOWIEDZĄCEJ dotrze tekst z oficjalnej strony TOPR w temacie LPR:
\"Ponieważ Lotnicze Pogotowie Ratunkowe odmówiło lotu, w godz. popołudniowych ratownicy z Grupy Beskidzkiej GOPR poprosili o przylot TOPR-owskiego Sokoła na Klimczok, gdzie zawału serca doznała 54-letnia turystka.\"
Abeto 2013-02-19 23:13:49
Dobrze to ujął @ bolo ,cyt:\"jagoDZIANA prawie mnie przekonałaś.
Prawie, bo zakładam że słowa twoje mogą
być prowokacją. Jeśli nie, to prawie mnie
przekonałaś że nie do końca czytasz posty
oraz że nie masz zbyt wielkiego pojęcia na
temat który rozmawiamy.\"
Tichodroma Muraria 2013-02-19 23:08:20
Rób co chcesz, Twój problem.
jagoDZIANA 2013-02-19 23:04:40
Tichodroma Muraria, z całym szacunkiem, nie rób z siebie zabetonowanego mądrali, który za mnie wie najlepiej, co robię, gdzie chodzę i z kim śpię!
Tichodroma Muraria 2013-02-19 22:57:15
Pochodź trochę po górach to zobaczysz jak jest.
jagoDZIANA 2013-02-19 22:29:40
\"Pseudonim: Tichodroma Muraria 2013-02-18 21:38:09
Wprowadzi się obowiązkowe ubezpieczenia i co ? Myślicie, że ludzie będą się ubezpieczać ? \" Niech sie nie ubezpieczają, Wtedy będą płacić za akcje ratunkową czy ewentualne leczenie. Jak w przypadku niepłaconych składek ZUS. Albo zlikwidować prawo jazdy, pozwolenie na broń, składki ZUS, przecież ludzie mają lewą broń, jeżdżą bez prawa jazdy i pracują na czarno. Właśnie, gorzej jak taki nieubezpieczony będzie się bał zadzwonić po pomoc, bo z tego może wyniknąć większa tragedia.
Bolo, istotnie zbyt dużo masz tych wątpliwości. Dlatego zdanie \"Prawie na pewno należy spodziewać się wtedy pogorszenia usług, chociażby dlatego że śmigłowiec będzie, z dużym prawdopodobieństwem, stacjonował w Krakowie i być może właśnie będzie leciał do \"klienta\" na Gierkówce.\" zamień na takie: śmigłowiec obecnie stacjonuje w Zakopanem i akurat musi lecieć po \"klienta\" na Orlą Perć, bo ten postanowił sobie wrócić latającą taksówką i wie, że za nieuzasadnione wezwanie nic mu nie grozi. Poza tym, jak już z Edim jesteście tacy skrupulatni, to z Krakowa do klienta na \"Gierkówce poleci śmigłowiec LPR, anie TOPR. Przynajmniej tak powinno być teoretycznie.
Jan Nowak 2013-02-19 21:55:34
znowu krawaciarze rozrabiają pod Tatrami !!
bolo 2013-02-19 08:04:57
jagoDZIANA prawie mnie przekonałaś. Prawie, bo zakładam że słowa twoje mogą być prowokacją. Jeśli nie, to prawie mnie przekonałaś że nie do końca czytasz posty oraz że nie masz zbyt wielkiego pojęcia na temat który rozmawiamy.
Prawie też na pewno śmigłowce ratownicze w alpejskich krajach nie stacjonują w pobliżu kurortów, oraz że lot na Monte Rosa trwa dłużej niż na Grzesia.
Z pewnością też spodziewam się że po wprowadzeniu ubezpieczeń jako sposobu finansowania, budżet Państwa Polskiego nie zwróci mi, ani żadnemu obywatelowi, nadwyżki jaka powstanie po likwidacji finansowania służb ratowniczych. Z pewnością też, owa nadwyżka nie będzie tak wysoka jak składka ubezpieczeniowa. Prawie na pewno należy spodziewać się wtedy pogorszenia usług, chociażby dlatego że śmigłowiec będzie, z dużym prawdopodobieństwem, stacjonował w Krakowie i być może właśnie będzie leciał do \"klienta\" na Gierkówce. Z pewnością też należy się pożegnać z faktem, że nikt już nie zakwestionuje leczenia (\"Pana ubezpieczenie nie stać na takie leczenie\"). Z pewnością skorzysta na tym najbardziej ubezpieczyciel.
Z pewnością też obecny system nie jest doskonały, mimo to nie do końca jestem przekonany czy nie proponujesz zamiany \"siekierki na kijek\".
Jak widzisz pełny jestem niepewności.
EdiEd 2013-02-19 00:26:48
Dodam tylko na koniec do wpisu @Tichodroma Muraria, że nawet jeśli ktoś bez ubezpieczenia zadzwoni po tą pomoc, to droga od wystawienia rachunku do wyegzekwowania należności bywa długa, wyboista i często ślepa. Nie wiem czy TOPR stać na handryczenie się z klientami i czy ma na to ochotę. Inaczej mówiąc po wprowadzeniu obowiązkowych ubezpieczeń ratownictwo górskie i tak będzie musiało być zasilane budżetową kasą (akcja ratunkowa to tylko mała część kosztów, a ubezpieczyciel tylko za nią zapłaci), ilość wypadków śmiertelnych wzrośnie (efekt poruszony przez @Tichodroma Muraria), rząd bezie miał doskonały pretekst do cięcia dotacji i kasy w sumie na ratownictwo będzie mniej. No ale pozostanie przynajmniej satysfakcja, że klient zapłacił za swoją głupotę zdrowiem i swoją kasą na dokładkę.
Tichodroma Muraria 2013-02-18 21:38:09
Wprowadzi się obowiązkowe ubezpieczenia i co ? Myślicie, że ludzie będą się ubezpieczać ? Wielu ludzi polisy OC na auto nie wykupuje ...Świadomość wielu turystów jest taka, że nie tylko nie znają numeru alarmowego do TOPR, ale są i tacy którzy nie wiedzą co to jest TOPR. Gorzej jak taki nieubezpieczony będzie się bał zadzwonić po pomoc, bo z tego może wyniknąć większa tragedia. To co turyści niektórzy wyprawiają, to czasem łysemu by stanęły wszystkie włosy na głowie. Facet miał dużo szczęścia, ale niestety pewnie przeczytamy o jakimś jego \"godnym\" następcy, który tyle szczęścia nie miał.
jagoDZIANA 2013-02-18 20:52:24
bolo. Przesadzasz, i to skrajnie z tym czasem oczekiwania. Nie sądzę, żeby był zbyt długi, choćby z racji usytuowania lądowiska. Na prawdę lot z Zakopanego w rejon Grzesia, czy Mnicha nie trwa godzinami. A już na pewno nie w Czerwone Wierchy czy na Świnicę. Polskie Tatry, to nie Alpy, gdzie jedna dolina ma kilkadziesiąt kilometrów, a więc i czas dotarcia siłą rzeczy się wydłuża. Ale nawet zakładając, że jest, jak piszesz, mamy kolejny argument na wprowadzenie ubezpieczenia, albo odpłatności za akcję. Wtedy śmigłowiec zamiast polecieć na Orlą Perć jako taksówka po jakiegoś idiotę z nawiedzoną rodzinką, poleci tam, gdzie ktoś na prawdę uległ nieszczęśliwemu wypadkowi. Zyntyca, Jeśi masz z tego powodu jakieś wyrzuty sumienia, to wiesz. Wolny kraj. Nikt do niczego Cię nie przymusza.
bolo 2013-02-18 19:22:33
Pozostaje nam jeszcze tylko ustalić czas oczekiwania na pomoc ( w minutach oraz uśredniając do pogody lotnej) w Polsce, Francji, pozostałych krajach alpejskich i możemy spokojnie kończyć rozmowę.
zyntyca 2013-02-18 18:25:38
..kurna, JagoDZIANA, znowu się z Tobą zgadzam..
zyntyca 2013-02-18 18:24:43
,, a ty ferry skąd jesteś?? Jak ktoś wypada z lochu to nie pyta skąd jest mamusia.. takie tam lokalne animozje. Zapewniam cię, że znam większych ciulów z Zakopanego niż z Warszawy, i większych ze Szczecina niż z Zakoapnego.
jagoDZIANA 2013-02-18 18:24:20
Ależ oczywiście Edi, że ratowanie życia pacjenta, który znajduje się w stanie śmierci klinicznej, kończy się na wyciągnięciu go ze śmigłowca bądź karetki, i przekazaniu zespołowi OIOM. Tam lekarze już go tylko leczą. Ponadto nie zapominaj, że obecne rozwiązanie z darmowym TOPR-em, jest raczej wyjątkiem w Europie. Cały czas starasz się być postępowy i nowoczesny, a nie dopuszczasz do siebie mysli, że praktycznie całe Alpy, chyba oprócz Francji, ratują za mamonę, bądź wymagane są ubezpieczenia
ferry 2013-02-18 17:41:48
I po co cokolwiek tłumaczyć. Przecież wyraźnie jest napisane. On był z WARSZAWY......
EdiEd 2013-02-18 17:09:28
JagoDZIANA, mylisz dwie kwestie - koszty leczenia z kosztami akcji ratowania życia. Pogotowie, podobnie jak i TOPR nikogo nie leczy, lecz ratuje życie. I jeszcze raz napiszę, jeśli ratownictwo górskie ma być odpłatne, to życzę sobie, żeby inne formy ratownictwa też były odpłatne. A tak na marginesie z tymi kosztami leczenia bez ZUS to nie jest taka prosta i oczywista sprawa. Zdaje się, że w tej sprawie zapadały już wyroki i szpital nie może żądać odpłatności za czynności związane z ratowaniem życia. Na to jest przeznaczona jakaś specjalna pula pieniędzy w takich wypadkach.
jagoDZIANA 2013-02-18 16:36:17
EdiEd. Kolejka na KW jest środkiem lokomocji, czyż nie? Poza tym, jak przydzwonisz w drzewo, policja wystawi Ci rachunek za brak OC i przymusi do jego wykupienia!!! To po pierwsze. Po drugie, nawet jeśli masz OC, a przyrąbałeś z własnej winy, brawurowa jazda, pod wpływem alkoholu itp, bądź spokojny, że ubezpieczyciel zadba o to, żeby Ci niczego nie wypłacić. Po trzecie, jeśli nie masz ubezpieczenia ZUS, zobaczymy, czy \"pogotowie\" nie wystawi Ci rachunku za koszty leczenia!!!
I tu odpowiedź do Bolo. Lekarz będzie Cię najpierw ratował, -chociaż z tym tez ostatnio bywa różnie, potem leczył, a na koniec zapyta o uprawnienia do świadczeń medycznych. Co mu pokażesz, jak nie jesteś ubezpieczony?
bolo 2013-02-18 16:07:45
Kiedy przyjdzie taki dzień, gdy moje życie będzie w rękach ratowników, lekarzy bądź strażaków, chciałbym by robili swoją robotę, a nie zastanawiali się czy mam ubezpieczenie. Od myśli że płacimy na te wszystkie służby dla siebie, lepsza jest tylko ta, by \"utopić\" te pieniądze i nigdy ich nie wykorzystać. Tego życzę każdemu.
EdiEd 2013-02-18 14:50:46
JagoDZIANA, ale co ma motoryzacja do rzeczy? Jaki to ma związek z tematem. W cenie paliwa jest podatek drogowy, no i co z tego? Jeśli przydzwonisz w drzewo i nie masz OC lub NW, to pogotowie wystawia Ci rachunek? Rachunek co najwyżej wystawi ci policja za brak OC i za zniszczenie własnego samochodu.
A wracając do tematu - @zyntyca - to \"poniekąd\" wynosiło np. w 2009 roku około miliona złotych, tyle TOPR dostał od TPN z biletów wstępu. W tym samym roku cały budżet wyniósł 5,5 mln złotych. Tak więc cokolwiek by nie powiedzieć, każda osoba odwiedzająca nasze Tatry płaci na TOPR także z własnej kieszeni. Zresztą wybierz się do TOPR\'a i zapytaj ich ile kosztują akcje ratunkowe, a ile utrzymanie gotowości bojowej. Za to ostanie żaden ubezpieczyciel raczej płacić nie będzie.
jagoDZIANA 2013-02-18 13:02:10
\"Pseudonim: EdiEd 2013-02-18 08:45:56
@zyntyca, i tu nie do końca masz rację. W cenie biletu na KW zawarta jest cena wejścia do Parku,\" Edi, kolejna bzdura. W cenie paliwa, które lejesz do swojego samochód, też nie masz opłaconego AC, OC i NW!!!
zyntyca 2013-02-18 12:40:44
edi, no to może poniekąd TOPR udzieli poniekąd pomocy w górach. Oby tylko to nie było poniekąd pognanie delikwenta w dół na własnych nogach o ile poniekąd będą nie połamane
EdiEd 2013-02-18 12:32:25
@mist, wiem, że w sensie formalnym nie wykupuje ubezpieczenia, dlatego napisałem \"poniekąd\". Ale mniejsza z tym. Zgoda, niech płaci skoro jego wina, ale niech płaci każdy po kogo przyjedzie pogotowie i kto sam, z własnej winy zrobił sobie \"kuku\". Jak równość, to równość. To nam gwarantuje konstytucja - równy dostęp do opieki medycznej na tych samych zasadach dla każdego, dla turysty górskiego też.
mist 2013-02-18 09:02:51
No niestety ma rację do końca - wypadek jest z winy tego \"turysty\", powinien zostać obciążony kosztem akcji. I nie, nie wykupujesz wchodząc do TPN żadnego ubezpieczenia w bilecie. Poczytaj sobie regulamin.
EdiEd 2013-02-18 08:45:56
@zyntyca, i tu nie do końca masz rację. W cenie biletu na KW zawarta jest cena wejścia do Parku, a Park część tej kasy ze sprzedaży biletów przekazuje TOPR. I wcale to nie są małe pieniądze, bo prawie 1/5 budżetu TOPR. Kupując bilet do Parku poniekąd wykupujesz ubezpieczenie.
zyntyca 2013-02-18 07:11:07
@bzyk. Bzykarz bez sensu i czepiasz się słów. Jane, że spadł by do wierchcichej i nie o to tu chodzi , nie chodzi też o jakiekolwiek wylewanie żółci. Głupota jaka jest każdy widzi. Problemem jest to, że na Kasprowy trafiają często ludzie zupełnie przypadkowi dla których wyjście z kolejki to przedłużenie alei którą przyszli do dolnej stacji. Dosyć się takich naoglądałem o każdej porze roku i na goryczkowych czubach i na świnicy. Wjechali za własne pieniądze, ryzykują własnym zdrowiem i życiem ale zwozić ich będą na koszt podatnika, w tym także mój. Temat ubezpieczeń w górach był już tyle razy poruszany, że chyba sobie daruję dalsze komentaowanie
tediii 2013-02-17 23:50:36
głupi ma zawsze szczęście !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
górfanka 2013-02-17 18:50:18
porwanylawinami - a gdzie jest napisane te że chłopek był w półbutach??? plotki rozsiewasz :D Był w wysokich śniegowcach - wiem od ratowników :P
porwanylawinami 2013-02-17 18:37:07
Pieprzycie. Jeżeli ktoś cokolwiek wie o lawinach (w życiu tylko raz spotkałem kogoś, kogo mogę uznać za znawcę- Tomka Nodzynskiego) to powinien też wiedzieć jak się wyposażyć w góry. Nie pisze o takich ewidentnych rzeczach jak detektor czy zestaw lawinowy ale o takich ... ewidentnych rzeczach jak ... buty, żeby chociażby się nie zsunac, czy raki i czekan. Ktoś kto idzie teraz w półbutach na śnieg raczej nie ma pojęcia o zagrożeniach zimy w górach- nie tylko tych związanych z lawinami.
Lolo 107 2013-02-17 17:43:45
Ostatnio gadałem z lawińą i powiedziała mi ze jak następnym razem bede w gómiokach to mnie porwie!!! wiec zakupiłem scarpy za 2 koła i teraz czuje sie bezpiecznie nosze też ciepły kożuszek zeby nie napisali o mnie źle...
bzyk 2013-02-17 16:25:55
No, wysiadł i poszedł przed siebie. Jakby tak zrobił to spadłby do Wierchcichej. Jego głupota ma poziom SQ (stupidity quotient)=200. Ale zyntyco, ulej se troche żółci, bo większość komentów jedzie jadem. Często przeglądam forum, ale rzadko zabieram głos. Śmierdzi mi tu tygodnikopodhalańska koteria.
zyntyca 2013-02-17 15:24:45
Znaczy wysiadl z kolejki i poszedl???przed siebie??
bebe 2013-02-17 14:48:46
Bez górskich butów? Już większego wariata nie widziałem.
zaręba 2013-02-17 14:45:19
Rozumiem Bobok, że radzisz turystom chodzic po górach zima w półbutach?
Bobok 2013-02-17 14:43:40
Czy górskie buty powstrzymałyby lawinę? Chyba nie,ale odpowiedni ubiór zapewne tak, Lawiny obserwują i nie są głupie...
trap2 2013-02-17 14:37:39
Na szczęście miał szczęście

Reklama
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA DWA LOKALE I piętro, w sumie ok. 140 m2. Możliwość dostosowania do klienta. Waksmund. 603 656 796.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię KIEROWCĘ KAT. T (TRAKTOR + SZAMBIARKA) - WAKSMUND. 603 656 796.
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy: KUCHARZ/- RKA A`LA CARTE / POMOC KUCHENNA w małym hotelu 4*. Umowa o pracę, spokojny tryb pracy. Tel. 792276261
 • PRACA | dam
  Przyjmę do pracy KUCHARZA, POMOCE KUCHENNE i KELNERKI. Tel. 600 035 355, 600 035 080.
 • PRACA | dam
  PRACOWNIK NA STACJĘ PALIW. Wymagane: obsługa komputera, dyspozycyjność. Tel. 603 078 775
 • PRACA | dam
  Restauracja na Krupówkach zatrudni KELNERKĘ/-A oraz PANIĄ NA ZMYWAK - POMOC KUCHENNĄ. 668 404 790
 • PRACA | dam
  Restauracja DOMINOS zatrudni PIZZERA oraz DOSTAWCĘ. 668 404 790
 • PRACA | dam
  Przyjmę pracownika znającego się na pracy do zakładu garbarskiego. 888267329
  Tel.: 888267329
 • PRACA | dam
  Poszukujemy osoby na stanowisko : Recepcjonistki/ Recepcjonisty do niewielkiego nowo powstałego Aparthotelu House Friends & Spa Zakopane. Oferujemy: elastyczny grafik, wysokie wynagrodzenie, pracę w doświadczonym zespole. Zapraszamy do kontaktu. 698108109 www.hardahouse.pl mng.hoteloffice@gmail.com
  Tel.: 698108109
 • PRACA | dam
  Do nowo powstałej restauracji w Aparthotel Harda House Friends & Spa w Zakopanem. Poszukujemy osoby na stanowisko : Kucharz śniadaniowy. Bardzo dobre warunki pracy, wysokie wynagrodzenie, umowa o pracę, elastyczny grafik Zapraszamy do kontaktu ! tel. 608506785 www.hardahouse.pl ewelinabaran1994@gmail.com
  Tel.: 608506785
 • PRACA | dam
  MŁODĄ KOBIETĘ (niepalącą) DO SPRZĄTANIA W DOMU JEDNORODZINNYM obok Zakopanego, 2 razy w tygodniu. Warunki do ustalenia. 698 506 913
 • PRACA | dam
  Zatrudnię STOLARZA Z PRAKTYKĄ - praca w Zakopanem. 607 331 363.
 • PRACA | dam
  Firma w Zakopanem zatrudni KIEROWCĘ. 604 102 804, 602 285 793, 601 512 211
 • USŁUGI | budowlane
  OKUCIA BALKONÓW, RYNNY, OBRÓBKI BLACHARSKIE. 600 998 377.
 • PRACA | dam
  Firma DREWNEX Spytkowice przyjmie pracowników budowlanych do montażu altan i budowy domów drewnianych. 692 193 449.
 • USŁUGI | inne
  SERWIS OGRODOWY, MYCIE TARASÓW I KOSTKI POD CIŚNIENIEM, SPRZĘTANIE BIUR I MIESZKAŃ. 664 603 415.
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI OSOBĘ NA STANOWISKO: ZMYWAK/OBIERAK. Praca stała lub sezonowa. Wynagrodzenie 17-18zł netto/godz.. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI POMOC KUCHENNĄ. Praca stała lub sezonowa. Wynagrodzenie od 18zł netto plus premia. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  OSOBĘ DO POMOCY W GABINECIE KOSMETYCZNYM w Zakopanem (porządki, pakowanie narzędzi, rejestracja ) - na okres wakacji. może być uczennica. Tel. 600801308
 • PRACA | dam
  DO WYNAJĘCIA STANOWISKO MANICURE W DZIAŁAJĄCYM GABINECIE KOSMETYCZNYM w Zakopanem. Tel. 600801308
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy KUCHARKĘ ŚNIADANIOWĄ do pensjonatu na co drugi dzień. 666378357.
 • PRACA | dam
  Poszukiwana OSOBA DO PRAC OGÓLNOBUDOLANYCH.I WYKOŃCZENIOWYCH. 789 321 805.
 • PRACA | dam
  Karczma na Krupówkach - zatrudnimy KUCHARZY, BARMANÓW, KELNERÓW. Od już. Zakopane. Kontakt: 533 226 109.
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy OSOBY DO PUNKTU GASTRONOMICZNEGO OD JUŻ - PRACA STAŁA LUB SEZONOWA - KRUPÓWKI. Kontakt: 533 226 109.
 • PRACA | dam
  Z. R. GŁOWACCY ZATRUDNI PRACOWNIKÓW BUDOWLANYCH DO ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH W ZAKOPANEM. 608 813 506
 • PRACA | dam
  Przyjmę DO ZAKŁADU KUSNIERSKIEGO. Praca cały rok. Przyjmę KRAWCOWĄ. Szycie na miejscu lub chałupniczo. 601 789 299.
 • PRACA | dam
  PIZZERIA Da Grasso w Nowym Targu zatrudni od zaraz KELNERA/KĘ. Praca stała, dobre wynagrodzenie. 508256350.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • USŁUGI | budowlane
  TYNKI MASZYNOWE tanio i solidnie, zacieranie mechaniczne, technika silosowa. Realizujemy małe i duże obiekty 18 26 550 39, 503 532 680.
 • USŁUGI | budowlane
  WYLEWKI MASZYNOWE tanio i solidnie. 18 26 550 39, 503 532 680.
 • PRACA | dam
  Przyjmę TYNKARZY LUB BRYGADY TYNKARZY. 503 532 680.
 • PRACA | dam
  Pensjonat ADRIA - Zakopane poszukuje RECEPCJONISTKI/STY. Umowa o pracę. Praca zmianowa . Kontakt 795 890 175
 • PRACA | dam
  LAVARD zatrudni na stanowisko PRACOWNIK FINANSOWO-KSIĘGOWY. Miejsce pracy: Stare Bystre, tel.18 26-137-32.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE, KRYCIE DACHÓW, OBRÓBKI KOMINÓW, ATTYK, GZYMSÓW. PRACE NA RĄBEK STOJĄCY, RĘCZNY I MASZYNOWY. DACHÓWKA. 534 428 571.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE - Andrzej Kasperek. PRZEKRYCIE I KRYCIE DACHÓW, OBRÓBKI BLACHARSKIE. 889 388 484.
 • PRACA | dam
  Przyjmę PANA DO PRODUKCJI PANTOFLI - LEŚNICA - 797 107 356.
 • PRACA | dam
  Ośrodek konferencyjno-wypoczynkowy w Zakopanem, przechodzący aktualnie proces zmiany, poszukuje DOŚWIADCZONEGO KUCHARZA, który dołączy do nowego zespołu. Kontakt: +48 602 172 921.
 • PRACA | dam
  PIZZERIA Da Grasso w Nowym Targu zatrudni KELNERA/KĘ. Praca zmianowa. Dobre warunki, umowa o pracę. 508256350.
 • PRACA | dam
  Dom Opieki dla osób starszych w Zakopanem zatrudni pracownika na etacie pokojowej. Umowa o prace, pełen etat. 698673260
  Tel.: 698673260
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  KAMERALNE APARTAMENTY ZE STREFĄ SPA, ul. Królewska 27b Kościelisko, w cenie pobytu parking, grill, bilard, pełna strefa spa, w okresie letnim rowery. Widok na całe Tatry Zachodnie. WWW. APARTAMENTYSPAZAKOPANE.PL, rezerwacja@czteryporyroku.pl, tel. +48 662 658 425, +48 608 401 704
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  APARTAMENTY Z WIDOKIEM NA CAŁE TATRY, ul. Mocarni Boczna 3 Kościelisko, w cenie pobytu wliczony parking, grill, sala bilardowa, w okresie letnim rowery. Widok centralnie na 30km Tatr. WWW. ZAKOPANEAPARTAMENTY.ORG, apartamenty@czteryporyroku.pl, tel. +48 18 20 70 207, +48 608 401 704
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  POKOJE Z WYŻYWIENIEM, KARCZMA, IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE, ul. Królewska 41 Kościelisko, na zielonym szlaku turystycznym z Doliny Kościeliskiej na Gubałówkę, centralny widok na Tatry Zachodnie, w cenie wliczony parking, grill, sala bilardowa, w okresie letnim rowery. WWW. CZTERYPORYROKU.PL [3], willa@czteryporyroku.pl, tel. +48 18 20 70 207 lub +48 608 401 704
 • PRACA | dam
  Dobrze płatna praca dla kierowcy 3,5T Zakopane ID: 753914776 Opis stanowiska spółka transportowa zatrudni 2 kierowców Bus w ruchu międzynarodowym. (pojazdy dostawcze (kat. B ) DMC 3,5 T Oferujemy: terminowe wynagrodzenie - stawka 250 zł dzień. 505994377 biuro@magdevelopment.pl
  Tel.: 505994377
  E-mail: biuro@magdevelopment.pl
 • PRACA | dam
  Piekarnia w Gronkowie przyjmie od zaraz PIEKARZA. Praca stała w dzień. 18 26 560 90.
 • PRACA | dam
  Hotel w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni osobę do przygotowywania śniadań oraz kucharza kuchni polskiej. Hotel kameralny, na 100 osób. Posiłki pracownicze itp.. 507645428
  Tel.: 507645428
 • PRACA | dam
  Przyjme pracownika na dachy. 889002580 Biuro@dachy.podhale.pl
  Tel.: 889002580
 • PRACA | dam
  Delikatesy "Centrum" w Poroninie zatrudni SPRZEDAWCZYNIĘ. 665 00 34 35.
 • PRACA | dam
  Firma w Zakopanem zatrudni PANIĄ DO SPRZĄTANIA. Pełen etat. Bardzo dobre warunki pracy. 604 102 804, 602 285 793, 601 512 211.
 • PRACA | dam
  Piekarnia w Zakopanem zatrudni PIEKARZA. Pełen etat. Bardzo dobre warunki pracy. 604 102 804, 602 285 793, 601 512 211.
 • PRACA | dam
  PIEKARNIA W ZAKOPANEM ZATRUDNI EKSPEDIENTKĘ. Bardzo dobre warunki pracy. 604 102 804, 602 285 793, 601 512 211.
 • PRACA | dam
  Praca na budowie; budowy od podstaw, kamieniarka, docieplenia. Zakopane i okolice. 500160574
  Tel.: 500160574
 • PRACA | dam
  KUCHARZ/KA, PIZZER/KA, KELNER/KA, POMOC KUCHENNA z doświadczeniem, do karczmy w Bukowinie Tatrzańskiej. Możliwość zamieszkania. 602755354,
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  NOWY TARG RYNEK - STOISKO do wynajęcia ok. 60 m2, 2.500 zł. 517 600 205.
 • USŁUGI | budowlane
  PROFESJONALNE MALOWANIE DACHÓW. Długoletnia praktyka, niskie ceny. 604 120 874.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO, ELEWACJE, OGRODZENIA, POSADZKI, KOMINKI, PARAPETY, STOPNIE, BLATY, ŁUPANKA GRANITOWA I PIASKOWA. 18 265 06 58, 607 57 23 12.
 • PRACA | dam
  Przyjmę PIEKARZA. 607 44 55 66.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO, ELEWACJE, OGRODZENIA - WSZYSTKO Z KAMIENIA. 509 169 590.
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
 • ANTYKI
  ANTYKI - SKUP, SPRZEDAŻ - Zakopane, Kościuszki 3 (Granit, III p.). Tel. 601 464 133
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2022-06-27 23:28 Pożar lasu na Słowacji (ZDJĘCIA) 2022-06-27 21:20 Takie wianki wiszą na domostwach 2022-06-27 20:30 Oscypki nad Bałtykiem? 4 2022-06-27 19:53 Motocyklista wjechał w fiata sedici. Poszukiwani świadkowie 1 2022-06-27 19:45 W jednym miejscu leje, a kilkaset metrów dalej sucho 4 2022-06-27 19:38 Spotkanie profilaktyczne w ramach OnkoRejs Granicami Polski 2022-06-27 19:00 Największe kąpielisko pod Tatrami już działa (ZDJĘCIA) 2022-06-27 18:45 Siłownia przy szkole w Ochotnicy Dolnej 2022-06-27 18:29 Zmarł zasłużony strażak z Kościeliska 2022-06-27 17:59 Znana piosenkarka dostała w prezencie działkę w Bukowinie Tatrzańskiej 3 2022-06-27 17:58 Poważny wypadek w Białce. Trwa akcja po zderzeniu motocykla z samochodem 2022-06-27 17:30 Ostatnie pożegnanie byłego prezesa Tatrzańskiego Związku Narciarskiego 2022-06-27 17:16 W szpitalu wylądował 9-latek zjeżdżający na rowerze po schodach 2022-06-27 16:40 Wypadek motocyklisty - kierowca crossa trafił do szpitala (WIDEO) 2022-06-27 16:00 Trzydniowe świętowanie w drodze, zwiedzanie Warszawy, Poznania, Gniezna i Krakowa 2022-06-27 15:15 Zmarł Andrzej Masny, strażak, konstruktor, samorządowiec 2022-06-27 15:10 Teatr Chrząszcz na wakacje 2022-06-27 14:30 Wyasfaltowali Dolinę Chochołowską 12 2022-06-27 14:28 Pochwalili się milionami z ratownikami w tle 9 2022-06-27 13:45 Grają w siatkówkę plażową w Zakopanem. Możesz dołączyć! 2022-06-27 13:08 Wakacyjne warsztaty na Szlaku Kultury Wołoskiej 2022-06-27 13:00 Zamknąć ulicę św. Katarzyny dla samochodów i zrobić z niej deptak? 1 2022-06-27 12:36 Do czego służy inwerter solarny? 2022-06-27 12:20 Najlepsze sportowe okulary przeciwsłoneczne 2022-06-27 12:15 Krwiodawcy znów dopisali, nie mogło zabraknąć wśród nich strażaków 2022-06-27 11:29 Wygodne buty sportowe dla kobiet - podpowiadamy, jak wybrać najlepszy model 2022-06-27 10:45 Działa już siłownia na Równi Krupowej 1 2022-06-27 09:30 Bezpłatne pokazy filmowe dla dzieci i młodzieży w ramach Wakacji w Mieście 2022 2022-06-27 08:59 Przed nami szczyt upałów, ale uważajcie na burze. Czy padną rekordy temperatur? 1 2022-06-27 08:00 Na zewnątrz upał, tymczasem narciarze myślami wciąż w zimie 2022-06-26 22:30 Koncert na dachu miasta - jazz unosi się nad Nowym Targiem (WIDEO) 2022-06-26 21:45 Bal w ratuszu 2022-06-26 21:00 Twarda Franka idzie na wojnę, walczyć o lepszy świat i swoje marzenia 2022-06-26 20:52 Wernisaż: Nowotarscy artyści z cyklu Twórcy Pogranicza Polsko-Słowackiego 2022-06-26 20:30 Związek Podhalan nawołuje do powszechnej zgody przy tworzeniu Muzeum Palace 8 2022-06-26 19:51 Znamy szczegóły wypadku jaskiniowego w Tatrach (ZDJĘCIA) 2022-06-26 18:40 Śmiertelny wypadek Polki w Tatrach Słowackich 2022-06-26 18:30 Ale jak tu się płaci? To najczęściej zadawane pytanie na tym parkingu 2 2022-06-26 17:55 Śmigłowiec TOPR przywiózł taternika jaskiniowego 2022-06-26 17:30 Drożej furką nad Morskie Oko. Fiakrzy podnieśli ceny 18 2022-06-26 16:45 WiedźMak, czyli chrupiące pyszności w praktyce uważności 2022-06-26 16:15 Nareszcie! Nowy most na Poniczance już gotowy 2022-06-26 15:32 Zderzenie motocykla z osobówką w Szczawnicy 2022-06-26 15:30 W Poniczance wody niewiele, ale w taki upał każdy szuka ochłody 2022-06-26 15:00 Popłynęły wianki na Dunajcu 1 2022-06-26 14:11 Akcja ratownicza TOPR w tatrzańskiej jaskini 2022-06-26 13:45 Polskie sztafety ze srebrem i brązem 1 2022-06-26 13:00 Brzozowa w budowie - zdążą na czas? 2022-06-26 12:15 Zdobyli blisko pół tysiąca nagród i wyróżnień w ciągu minionego roku szkolnego 2022-06-26 11:15 Osturnia, piękna słowacka wieś niedaleko granicy z Polską
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2022-06-27 22:59 1. Znałem kiedyś człowieka z Nowego Targu, który miał kilka stoisk z oscypkami itp nad morzem w sezonie, a towar woził sam kupując go prosto z bacówek na Podhalu. I był to towar gwarantowany, nie jakieś podróbki. 2022-06-27 22:57 2. "smakują tak samo wyśmienicie - jak te kupowane pod Tatrami" 2022-06-27 22:07 3. Rok , cy dwa roki temu-juz nie bocym, ale loło prawie cały maj i poł cyrwca. Cza było łapać wode, przynojmniyj na dole by teroz mieli. Nale, jak się nic nie robi na rzekak to sićko w morze se spłynie!... Z zimami łostatnio tys tak jest- roz śniyg jest, a za rok go nima abo jest wtej kie go nie trza. Świat świruje-pogoda jesce bardziyj... 2022-06-27 22:04 4. Przyłączam się do pytania @Thinker, co tam z tymczasową samowolą na Rusinowej? Dajcie znać. 2022-06-27 22:01 5. @ Thinker - byłam w końcu marca. Nie wiem jak to cudo miało wyglądać i gdzie stało, ale nic takiego na Rusince nie zauważyłam. Przejrzałam zdjęcia i Rusinka bez dodatkowych budowli. Dzięki Bogu, bo pewnie podniosłoby mi ciśnienie na 250 a może i więcej..... 2022-06-27 21:27 6. @Misiu. Misiu za krótko żyjesz tak się dzieje od kilku tysięcy lat. 2022-06-27 21:19 7. Jak już temat się pojawił... to jak tam sprawa tymczasowej budowli na Rusinowej? Rozebrali czy nie? Dawno tam nie byłem i nie mam jak sprawdzić. 2022-06-27 21:16 8. Spytałem kilku znajomych którzy korzystali w zeszłym roku z fasiągów do M. Oka. Nikt nie dostał paragonu z kasy fiskalnej. Wszystko z rączki do rączki gotóweczką i po temacie. 2022-06-27 21:14 9. Tak jest od zawsze, misiu turysto. Bywają wielkie fronty burzowe, bywają też lokalne opady z jednej chmurki. Normalna sprawa. 2022-06-27 21:13 10. ble, ble, ble, pajacu ! :)
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania

Album TP

FILMY TP

Bojcorka