Reklama

2013-02-17 13:11:04

Reklama

Lawina porwała turystę w Tatrach. Nie był przygotowany na górską wyprawę

Do wypadku doszło przed godz. 11. Turysta z Warszawy, którego porwała lawina może mówić o wielkim szczęściu.

Wypadek wydarzył się w rejonie szlaku z Kasprowego Wierchu w stronę Czerwonych Wierchów na Czubie Goryczkowej. Turysta prawdopodobnie wszedł na śnieżny nawis. Mężczyzna razem ze śniegiem spadł ok. 150 metrów w stronę Doliny Suchej Kondrackiej, nie został przysypany przez śnieg.

Na szczęście w czasie wypadku śmigłowiec z ratownikami TOPR pomagał narciarce na Kasprowym Wierchu. Dzięki temu ratownicy natychmiast dotarli do mężczyzny. Turysta ma uraz klatki piersiowej, nogi oraz podejrzenie urazu kręgosłupa. Mieszkaniec Warszawy trafił do zakopiańskiego szpitala.

Mężczyzna nie był przygotowany na tatrzańską wyprawę, nie miał nawet górskiego obuwia.

Wysoko w Tatrach od rana świeci słońce. Obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego.

p

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Tichodroma Muraria 2013-02-26 18:23:55
Pewnie i tak już nikt nie przeczyta, ale może jednak do jedynejWSZYSTKOWIEDZĄCEJ dotrze tekst z oficjalnej strony TOPR w temacie LPR:
\"Ponieważ Lotnicze Pogotowie Ratunkowe odmówiło lotu, w godz. popołudniowych ratownicy z Grupy Beskidzkiej GOPR poprosili o przylot TOPR-owskiego Sokoła na Klimczok, gdzie zawału serca doznała 54-letnia turystka.\"
Abeto 2013-02-19 23:13:49
Dobrze to ujął @ bolo ,cyt:\"jagoDZIANA prawie mnie przekonałaś.
Prawie, bo zakładam że słowa twoje mogą
być prowokacją. Jeśli nie, to prawie mnie
przekonałaś że nie do końca czytasz posty
oraz że nie masz zbyt wielkiego pojęcia na
temat który rozmawiamy.\"
Tichodroma Muraria 2013-02-19 23:08:20
Rób co chcesz, Twój problem.
jagoDZIANA 2013-02-19 23:04:40
Tichodroma Muraria, z całym szacunkiem, nie rób z siebie zabetonowanego mądrali, który za mnie wie najlepiej, co robię, gdzie chodzę i z kim śpię!
Tichodroma Muraria 2013-02-19 22:57:15
Pochodź trochę po górach to zobaczysz jak jest.
jagoDZIANA 2013-02-19 22:29:40
\"Pseudonim: Tichodroma Muraria 2013-02-18 21:38:09
Wprowadzi się obowiązkowe ubezpieczenia i co ? Myślicie, że ludzie będą się ubezpieczać ? \" Niech sie nie ubezpieczają, Wtedy będą płacić za akcje ratunkową czy ewentualne leczenie. Jak w przypadku niepłaconych składek ZUS. Albo zlikwidować prawo jazdy, pozwolenie na broń, składki ZUS, przecież ludzie mają lewą broń, jeżdżą bez prawa jazdy i pracują na czarno. Właśnie, gorzej jak taki nieubezpieczony będzie się bał zadzwonić po pomoc, bo z tego może wyniknąć większa tragedia.
Bolo, istotnie zbyt dużo masz tych wątpliwości. Dlatego zdanie \"Prawie na pewno należy spodziewać się wtedy pogorszenia usług, chociażby dlatego że śmigłowiec będzie, z dużym prawdopodobieństwem, stacjonował w Krakowie i być może właśnie będzie leciał do \"klienta\" na Gierkówce.\" zamień na takie: śmigłowiec obecnie stacjonuje w Zakopanem i akurat musi lecieć po \"klienta\" na Orlą Perć, bo ten postanowił sobie wrócić latającą taksówką i wie, że za nieuzasadnione wezwanie nic mu nie grozi. Poza tym, jak już z Edim jesteście tacy skrupulatni, to z Krakowa do klienta na \"Gierkówce poleci śmigłowiec LPR, anie TOPR. Przynajmniej tak powinno być teoretycznie.
Jan Nowak 2013-02-19 21:55:34
znowu krawaciarze rozrabiają pod Tatrami !!
bolo 2013-02-19 08:04:57
jagoDZIANA prawie mnie przekonałaś. Prawie, bo zakładam że słowa twoje mogą być prowokacją. Jeśli nie, to prawie mnie przekonałaś że nie do końca czytasz posty oraz że nie masz zbyt wielkiego pojęcia na temat który rozmawiamy.
Prawie też na pewno śmigłowce ratownicze w alpejskich krajach nie stacjonują w pobliżu kurortów, oraz że lot na Monte Rosa trwa dłużej niż na Grzesia.
Z pewnością też spodziewam się że po wprowadzeniu ubezpieczeń jako sposobu finansowania, budżet Państwa Polskiego nie zwróci mi, ani żadnemu obywatelowi, nadwyżki jaka powstanie po likwidacji finansowania służb ratowniczych. Z pewnością też, owa nadwyżka nie będzie tak wysoka jak składka ubezpieczeniowa. Prawie na pewno należy spodziewać się wtedy pogorszenia usług, chociażby dlatego że śmigłowiec będzie, z dużym prawdopodobieństwem, stacjonował w Krakowie i być może właśnie będzie leciał do \"klienta\" na Gierkówce. Z pewnością też należy się pożegnać z faktem, że nikt już nie zakwestionuje leczenia (\"Pana ubezpieczenie nie stać na takie leczenie\"). Z pewnością skorzysta na tym najbardziej ubezpieczyciel.
Z pewnością też obecny system nie jest doskonały, mimo to nie do końca jestem przekonany czy nie proponujesz zamiany \"siekierki na kijek\".
Jak widzisz pełny jestem niepewności.
EdiEd 2013-02-19 00:26:48
Dodam tylko na koniec do wpisu @Tichodroma Muraria, że nawet jeśli ktoś bez ubezpieczenia zadzwoni po tą pomoc, to droga od wystawienia rachunku do wyegzekwowania należności bywa długa, wyboista i często ślepa. Nie wiem czy TOPR stać na handryczenie się z klientami i czy ma na to ochotę. Inaczej mówiąc po wprowadzeniu obowiązkowych ubezpieczeń ratownictwo górskie i tak będzie musiało być zasilane budżetową kasą (akcja ratunkowa to tylko mała część kosztów, a ubezpieczyciel tylko za nią zapłaci), ilość wypadków śmiertelnych wzrośnie (efekt poruszony przez @Tichodroma Muraria), rząd bezie miał doskonały pretekst do cięcia dotacji i kasy w sumie na ratownictwo będzie mniej. No ale pozostanie przynajmniej satysfakcja, że klient zapłacił za swoją głupotę zdrowiem i swoją kasą na dokładkę.
Tichodroma Muraria 2013-02-18 21:38:09
Wprowadzi się obowiązkowe ubezpieczenia i co ? Myślicie, że ludzie będą się ubezpieczać ? Wielu ludzi polisy OC na auto nie wykupuje ...Świadomość wielu turystów jest taka, że nie tylko nie znają numeru alarmowego do TOPR, ale są i tacy którzy nie wiedzą co to jest TOPR. Gorzej jak taki nieubezpieczony będzie się bał zadzwonić po pomoc, bo z tego może wyniknąć większa tragedia. To co turyści niektórzy wyprawiają, to czasem łysemu by stanęły wszystkie włosy na głowie. Facet miał dużo szczęścia, ale niestety pewnie przeczytamy o jakimś jego \"godnym\" następcy, który tyle szczęścia nie miał.
jagoDZIANA 2013-02-18 20:52:24
bolo. Przesadzasz, i to skrajnie z tym czasem oczekiwania. Nie sądzę, żeby był zbyt długi, choćby z racji usytuowania lądowiska. Na prawdę lot z Zakopanego w rejon Grzesia, czy Mnicha nie trwa godzinami. A już na pewno nie w Czerwone Wierchy czy na Świnicę. Polskie Tatry, to nie Alpy, gdzie jedna dolina ma kilkadziesiąt kilometrów, a więc i czas dotarcia siłą rzeczy się wydłuża. Ale nawet zakładając, że jest, jak piszesz, mamy kolejny argument na wprowadzenie ubezpieczenia, albo odpłatności za akcję. Wtedy śmigłowiec zamiast polecieć na Orlą Perć jako taksówka po jakiegoś idiotę z nawiedzoną rodzinką, poleci tam, gdzie ktoś na prawdę uległ nieszczęśliwemu wypadkowi. Zyntyca, Jeśi masz z tego powodu jakieś wyrzuty sumienia, to wiesz. Wolny kraj. Nikt do niczego Cię nie przymusza.
bolo 2013-02-18 19:22:33
Pozostaje nam jeszcze tylko ustalić czas oczekiwania na pomoc ( w minutach oraz uśredniając do pogody lotnej) w Polsce, Francji, pozostałych krajach alpejskich i możemy spokojnie kończyć rozmowę.
zyntyca 2013-02-18 18:25:38
..kurna, JagoDZIANA, znowu się z Tobą zgadzam..
zyntyca 2013-02-18 18:24:43
,, a ty ferry skąd jesteś?? Jak ktoś wypada z lochu to nie pyta skąd jest mamusia.. takie tam lokalne animozje. Zapewniam cię, że znam większych ciulów z Zakopanego niż z Warszawy, i większych ze Szczecina niż z Zakoapnego.
jagoDZIANA 2013-02-18 18:24:20
Ależ oczywiście Edi, że ratowanie życia pacjenta, który znajduje się w stanie śmierci klinicznej, kończy się na wyciągnięciu go ze śmigłowca bądź karetki, i przekazaniu zespołowi OIOM. Tam lekarze już go tylko leczą. Ponadto nie zapominaj, że obecne rozwiązanie z darmowym TOPR-em, jest raczej wyjątkiem w Europie. Cały czas starasz się być postępowy i nowoczesny, a nie dopuszczasz do siebie mysli, że praktycznie całe Alpy, chyba oprócz Francji, ratują za mamonę, bądź wymagane są ubezpieczenia
ferry 2013-02-18 17:41:48
I po co cokolwiek tłumaczyć. Przecież wyraźnie jest napisane. On był z WARSZAWY......
EdiEd 2013-02-18 17:09:28
JagoDZIANA, mylisz dwie kwestie - koszty leczenia z kosztami akcji ratowania życia. Pogotowie, podobnie jak i TOPR nikogo nie leczy, lecz ratuje życie. I jeszcze raz napiszę, jeśli ratownictwo górskie ma być odpłatne, to życzę sobie, żeby inne formy ratownictwa też były odpłatne. A tak na marginesie z tymi kosztami leczenia bez ZUS to nie jest taka prosta i oczywista sprawa. Zdaje się, że w tej sprawie zapadały już wyroki i szpital nie może żądać odpłatności za czynności związane z ratowaniem życia. Na to jest przeznaczona jakaś specjalna pula pieniędzy w takich wypadkach.
jagoDZIANA 2013-02-18 16:36:17
EdiEd. Kolejka na KW jest środkiem lokomocji, czyż nie? Poza tym, jak przydzwonisz w drzewo, policja wystawi Ci rachunek za brak OC i przymusi do jego wykupienia!!! To po pierwsze. Po drugie, nawet jeśli masz OC, a przyrąbałeś z własnej winy, brawurowa jazda, pod wpływem alkoholu itp, bądź spokojny, że ubezpieczyciel zadba o to, żeby Ci niczego nie wypłacić. Po trzecie, jeśli nie masz ubezpieczenia ZUS, zobaczymy, czy \"pogotowie\" nie wystawi Ci rachunku za koszty leczenia!!!
I tu odpowiedź do Bolo. Lekarz będzie Cię najpierw ratował, -chociaż z tym tez ostatnio bywa różnie, potem leczył, a na koniec zapyta o uprawnienia do świadczeń medycznych. Co mu pokażesz, jak nie jesteś ubezpieczony?
bolo 2013-02-18 16:07:45
Kiedy przyjdzie taki dzień, gdy moje życie będzie w rękach ratowników, lekarzy bądź strażaków, chciałbym by robili swoją robotę, a nie zastanawiali się czy mam ubezpieczenie. Od myśli że płacimy na te wszystkie służby dla siebie, lepsza jest tylko ta, by \"utopić\" te pieniądze i nigdy ich nie wykorzystać. Tego życzę każdemu.
EdiEd 2013-02-18 14:50:46
JagoDZIANA, ale co ma motoryzacja do rzeczy? Jaki to ma związek z tematem. W cenie paliwa jest podatek drogowy, no i co z tego? Jeśli przydzwonisz w drzewo i nie masz OC lub NW, to pogotowie wystawia Ci rachunek? Rachunek co najwyżej wystawi ci policja za brak OC i za zniszczenie własnego samochodu.
A wracając do tematu - @zyntyca - to \"poniekąd\" wynosiło np. w 2009 roku około miliona złotych, tyle TOPR dostał od TPN z biletów wstępu. W tym samym roku cały budżet wyniósł 5,5 mln złotych. Tak więc cokolwiek by nie powiedzieć, każda osoba odwiedzająca nasze Tatry płaci na TOPR także z własnej kieszeni. Zresztą wybierz się do TOPR\'a i zapytaj ich ile kosztują akcje ratunkowe, a ile utrzymanie gotowości bojowej. Za to ostanie żaden ubezpieczyciel raczej płacić nie będzie.
jagoDZIANA 2013-02-18 13:02:10
\"Pseudonim: EdiEd 2013-02-18 08:45:56
@zyntyca, i tu nie do końca masz rację. W cenie biletu na KW zawarta jest cena wejścia do Parku,\" Edi, kolejna bzdura. W cenie paliwa, które lejesz do swojego samochód, też nie masz opłaconego AC, OC i NW!!!
zyntyca 2013-02-18 12:40:44
edi, no to może poniekąd TOPR udzieli poniekąd pomocy w górach. Oby tylko to nie było poniekąd pognanie delikwenta w dół na własnych nogach o ile poniekąd będą nie połamane
EdiEd 2013-02-18 12:32:25
@mist, wiem, że w sensie formalnym nie wykupuje ubezpieczenia, dlatego napisałem \"poniekąd\". Ale mniejsza z tym. Zgoda, niech płaci skoro jego wina, ale niech płaci każdy po kogo przyjedzie pogotowie i kto sam, z własnej winy zrobił sobie \"kuku\". Jak równość, to równość. To nam gwarantuje konstytucja - równy dostęp do opieki medycznej na tych samych zasadach dla każdego, dla turysty górskiego też.
mist 2013-02-18 09:02:51
No niestety ma rację do końca - wypadek jest z winy tego \"turysty\", powinien zostać obciążony kosztem akcji. I nie, nie wykupujesz wchodząc do TPN żadnego ubezpieczenia w bilecie. Poczytaj sobie regulamin.
EdiEd 2013-02-18 08:45:56
@zyntyca, i tu nie do końca masz rację. W cenie biletu na KW zawarta jest cena wejścia do Parku, a Park część tej kasy ze sprzedaży biletów przekazuje TOPR. I wcale to nie są małe pieniądze, bo prawie 1/5 budżetu TOPR. Kupując bilet do Parku poniekąd wykupujesz ubezpieczenie.
zyntyca 2013-02-18 07:11:07
@bzyk. Bzykarz bez sensu i czepiasz się słów. Jane, że spadł by do wierchcichej i nie o to tu chodzi , nie chodzi też o jakiekolwiek wylewanie żółci. Głupota jaka jest każdy widzi. Problemem jest to, że na Kasprowy trafiają często ludzie zupełnie przypadkowi dla których wyjście z kolejki to przedłużenie alei którą przyszli do dolnej stacji. Dosyć się takich naoglądałem o każdej porze roku i na goryczkowych czubach i na świnicy. Wjechali za własne pieniądze, ryzykują własnym zdrowiem i życiem ale zwozić ich będą na koszt podatnika, w tym także mój. Temat ubezpieczeń w górach był już tyle razy poruszany, że chyba sobie daruję dalsze komentaowanie
tediii 2013-02-17 23:50:36
głupi ma zawsze szczęście !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
górfanka 2013-02-17 18:50:18
porwanylawinami - a gdzie jest napisane te że chłopek był w półbutach??? plotki rozsiewasz :D Był w wysokich śniegowcach - wiem od ratowników :P
porwanylawinami 2013-02-17 18:37:07
Pieprzycie. Jeżeli ktoś cokolwiek wie o lawinach (w życiu tylko raz spotkałem kogoś, kogo mogę uznać za znawcę- Tomka Nodzynskiego) to powinien też wiedzieć jak się wyposażyć w góry. Nie pisze o takich ewidentnych rzeczach jak detektor czy zestaw lawinowy ale o takich ... ewidentnych rzeczach jak ... buty, żeby chociażby się nie zsunac, czy raki i czekan. Ktoś kto idzie teraz w półbutach na śnieg raczej nie ma pojęcia o zagrożeniach zimy w górach- nie tylko tych związanych z lawinami.
Lolo 107 2013-02-17 17:43:45
Ostatnio gadałem z lawińą i powiedziała mi ze jak następnym razem bede w gómiokach to mnie porwie!!! wiec zakupiłem scarpy za 2 koła i teraz czuje sie bezpiecznie nosze też ciepły kożuszek zeby nie napisali o mnie źle...
bzyk 2013-02-17 16:25:55
No, wysiadł i poszedł przed siebie. Jakby tak zrobił to spadłby do Wierchcichej. Jego głupota ma poziom SQ (stupidity quotient)=200. Ale zyntyco, ulej se troche żółci, bo większość komentów jedzie jadem. Często przeglądam forum, ale rzadko zabieram głos. Śmierdzi mi tu tygodnikopodhalańska koteria.
zyntyca 2013-02-17 15:24:45
Znaczy wysiadl z kolejki i poszedl???przed siebie??
bebe 2013-02-17 14:48:46
Bez górskich butów? Już większego wariata nie widziałem.
zaręba 2013-02-17 14:45:19
Rozumiem Bobok, że radzisz turystom chodzic po górach zima w półbutach?
Bobok 2013-02-17 14:43:40
Czy górskie buty powstrzymałyby lawinę? Chyba nie,ale odpowiedni ubiór zapewne tak, Lawiny obserwują i nie są głupie...
trap2 2013-02-17 14:37:39
Na szczęście miał szczęście
 • USŁUGI | budowlane
  TYNKI I WYLEWKI MASZYNOWE tanio i solidnie, zacieranie mechaniczne, technika silosowa. Realizujemy małe i duże obiekty 18 26 550 39, 503 532 680.
 • PRACA | szukam
  KUCHARKA, POMOC KUCHENNA, SPRZĄTANIE. 796 358 958.
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  SZCZENIAKI SHIH TZU. 730 519 594.
 • PRACA | dam
  Przyjmę Cieślę - budowa w Kluszkowcach Stawka do uzgodnienia Proszę dzwonić - 788 624 940. 788 624 940 aleksandra@tatrastyle.pl
  Tel.: 788
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA LOKAL NA PIZZERIĘ W ZAKOPANEM. 502 658 638
 • SPRZEDAŻ | różne
  SPRZEDAM SIANO W BALACH. 502 658 638
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA PLAC POD MAGAZYN. 502 658 638
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA HALE NA WARSZTAT SAMOCHODOWY, LAKIERNIĘ, PRALNIE, HURTOWNIĘ, MAGAZYN. 502 658 638
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE, ŁAZIENKI, ZABUDOWY, ADAPTACJA PODDASZY, REMONTY, DOCIEPLENIA BUDYNKÓW, FASADY. 693 206 403.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE, DOMY OD PODSTAW, POKRYCIA DACHOWE, SZALUNKI STROPOWE. 693 206 403.
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY I WYKOŃCZENIA. 660 079 941.
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  DESKI ŚWIERKOWE, dł. 5 m, gr. 53 mm. DRZEWO OPAŁOWE BUK. 660 079 941.
 • USŁUGI | budowlane
  ADAPTACJA PODDASZY, OCIEPLENIA WEŁNĄ MINERALNĄ, SUFITY PODWIESZANE, ZABUDOWY GK, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ. 660 079 941.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI MINIKOPARKĄ 2.5 TONY - 722 307 227.
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  Sprzedam KANTÓWKĘ, KROKWIE, DESKI, GONTY i OPAŁ - 788 344 233.
 • PRACA | dam
  PENSJONAT "Willa Park" W CENTRUM ZAKOPANEGO ZATRUDNI OSOBĘ DO SPRZĄTANIA I RZYGOTOWYWANIA ŚNIADAŃ. 509 578 689.
 • PRACA | dam
  Kucharz al'a carte- Restauracja Górska w Białce Tatrzańskiej Do uzupełnienia zespołu poszukujemy osoby na stanowisko: KUCHARZ. Oferta pracy dla kucharza z doświadczeniem zawodowym. Praca na stałe, bardzo dobre warunki pracy. Więcej informacji pod nr. 518 259 536 www.restauracjagorska.pl rest.gorska@gmail.com
  Tel.: 518 259 536
  E-mail: rest.gorska@gmail.com
  WWW: www.restauracjagorska.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Działka pow. 41ar do zabudowy położona w Lipnicy Wielkiej pod Babią Górą. 603071487, 609325040.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Las z drzewostanem pow. 41ar w Lipnicy Wielkiej 603071487, 609325040.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  APARTAMENT Za Strugiem, Zakopane - 607 506 428.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię TYNKARZA I POMOCNIKA przy tynkach maszynowych. 730 39 73 01.
 • PRACA | dam
  Poszukujemy osób do pomalowania drewnianych balkonów w obiekcie turystycznym w Zakopanem. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 693 692 100. 693692100
  Tel.: 693692100
 • KUPNO
  SKUP STARYCH SPAWAREK. 536269912.
 • RÓŻNE
  OBWOŹNY SKUP ZŁOMU - dojazd do klienta. 536269912.
 • USŁUGI | inne
  PROFESJONALNA WYCINKA DRZEW, GAŁĘZI Z PODNOŚNIKA I Z UŻYCIEM LINY. 889 105 476
 • USŁUGI | budowlane
  FLIZOWANIE, REMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO, ELEWACJE, OGRODZENIA - WSZYSTKO Z KAMIENIA. 509 169 590.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE, KRYCIE I PRZEKRYCIA DACHÓW, KOMINY, BALKONY, RYNNY, GZYMSY, FASADY. 889 388 484.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  POLE - 1.6 HA i 42 AR. 505 429 375.
 • NAUKA
  NATIVE SPEAKER - JĘZYK ANGIELSKI - nauka face to face lub online, PRZYGOTOWANIE DO MATURY - Zakopane, okolice - 605 069 173
 • USŁUGI | budowlane
  TYNKI MASZYNOWE. 604 857 880.
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2024-04-22 13:59 Ratownik GOPR zginął pod lawiną w Tatrach 2024-04-22 13:32 Tych przystanków nie obsługujemy, na razie do połowy maja 2024-04-22 12:54 Korek: wszechstronność i trwałość zastosowań 2024-04-22 12:25 Nie żyje twórca Blachotrapezu 2024-04-22 12:15 Jak powiedzieć dziecku o rozwodzie? 2024-04-22 12:11 Nowa definicja podróży globalnych dzięki World Tourism Portal 2024-04-22 11:33 Miał za szafą plantację marihuany 2024-04-22 11:30 Szokująca historia dwudziestowiecznych sierocińców. Mamy dla Was książki 2024-04-22 11:30 Do czego wykorzystać wodę ze zbiornika na deszczówkę? 2024-04-22 11:01 Znamy szczegóły akcji TOPR, nocą ruszyli na lawinisko po ciało turysty 2024-04-22 10:00 Roman Giertych kpi z wyników wyborczych PiS na Podhalu i puszcza Jarosławowi przebój Sławomira 19 2024-04-22 09:35 Kto pospieszył się z wymianą zimówek na letnie opony, ten może mieć problem 2 2024-04-22 08:59 Od rana w sercu Zakopanego wielki korek, znamy dobrze jego powód 2 2024-04-22 08:00 Wiosna dla zdrowia w nowotarskiej uczelni 2024-04-22 05:55 Grzegorz Watycha burmistrzem Nowego Targu - to już oficjalne wyniki! 2 2024-04-22 05:47 Tadeusz Królczyk wygrywa wybory w Ochotnicy Dolnej 2 2024-04-21 23:45 Oficjalne wyniki w Krościenku. Wójt Dyda przegrywa 6 2024-04-21 23:35 Andrzej Dziwisz odchodzi 1 2024-04-21 23:27 W Zakopanem mamy oficjalne wyniki wyborów. Zobaczcie, jak było w waszej komisji 24 2024-04-21 23:00 Zacięta walka w Ochotnicy Dolnej. Jurkowski już bez przewagi AKTUALIZACJA 2024-04-21 22:48 W Jabłonce wygrywa Stanisław Kasprzak 2024-04-21 22:40 W Krościenku prowadzi Stanisław Tkaczyk 1 2024-04-21 22:32 Ratułowski pozostaje burmistrzem 7 2024-04-21 22:14 Tak w sztabie Łukasza Filipowicza cieszą się z wygranej (WIDEO) 18 2024-04-21 22:12 Leszek Świder pozostaje na stanowisku burmistrza Rabki 11 2024-04-21 22:10 Agnieszka Nowak-Gąsienica pogratulowała nowemu burmistrzowi Zakopanego 15 2024-04-21 22:10 Bartosz Leksander nowym wójtem Spytkowic 2 2024-04-21 22:09 Szewczyk, burmistrzem Szczawnicy 2 2024-04-21 22:05 Nowy Targ z niską frekwencją i słabym parciem na zmianę. Grzegorz Watycha wygrał 1 2024-04-21 21:45 Pierwsze wyniki: Wygrana Dziubka, wygrana Ratułowskiego 1 2024-04-21 21:20 Łukasz Filipowicz burmistrzem Zakopanego (WIDEO, ZDJĘCIA) 10 2024-04-21 21:15 Parlamentarzyści na Podhalu 2 2024-04-21 20:15 W mieście jest jeszcze szansa na poprawę fatalnej frekwencji 2024-04-21 19:14 W dwóch gminach o godz. 17 zdecydowanie najwyższa frekwencja. Nowy Targ zadziwia 9 2024-04-21 18:15 Kolejny wielkokubaturowy obiekt wyrośnie pod Giewontem, tym razem tuż przy kościele 5 2024-04-21 17:30 Co w tej urnie widać? 1 2024-04-21 17:00 Wokół szaleje wojna, a kobiety zamknięte w obozie koncentracyjnym piszą wiersze o miłości 2024-04-21 16:15 Nowotarscy policjanci o włos od awansu 2 2024-04-21 15:31 W Rabce także nie widać wyborczego szturmu na głosowanie 2024-04-21 15:00 Kierdel pokropiony i okadzony, czyli Święto Bacowskie 2024 (ZDJĘCIA i WIDEO) 2024-04-21 14:30 Frekwencja w centrum Zakopanego także dość marna, czy poprawi się do końca głosowania? 8 2024-04-21 14:00 Znamy frekwencję na Podhalu. Bardzo wielu wyborców głosuje w tej gminie 2 2024-04-21 13:00 Uwaga kierowcy, noga z gazu! Fotoradar znów namierza w mieście! 3 2024-04-21 12:28 W Zakopanem na razie niezbyt wielu głosujących. Idźcie na wybory! 6 2024-04-21 12:00 Dolina Olczyska i Nosal w zimowej szacie (ZDJĘCIA, WIDEO) 2024-04-21 10:59 Tragedia w Tatrach. Śmiertelny wypadek w rejonie Świnickiej Przełęczy (AKTUALIZACJA) 1 2024-04-21 10:03 Tak głosują w Cichem (WIDEO) 2 2024-04-21 09:12 Powrót zimy daje się we znaki drzewom 2024-04-21 09:00 Małżonkowie z 70-letnim stażem 3 2024-04-21 08:00 Głosujemy w dziesięciu gminach na Podhalu, Spisza i Orawie 4
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2024-04-22 12:53 1. Fajna sprawa że tyle ludzi zaangażowalo się w te wybory dużo ludzi do samego końca walczyło o ta wygrana .fajnie miejmy nadzieję że będą to dobre owocne 5 lat.i następne wybory będzie lepsza frefecja .każdy głos jest ważny 2024-04-22 12:19 2. @ Swój, ty już całkiem odleciałeś :) myślałeś, że jak ktoś oddał wcześniej głos na pana Koperskiego, to teraz będzie głosował na panią Nowak :) 2024-04-22 12:13 3. E tam, znam takich co autem na letnich oponach wjechali do garażu, a tym na zimówkach wyjechali, to jest wymiana letnich na zimowe ! 2024-04-22 12:11 4. Pan Giertych i reszta nie powinni wogóle zabierać głosu. To jest miasto, w którym żyją zwykli mieszkańcy a nie politycy z Warszawki. Wyborcy wybrali. Mądrze wybrali. Niezależność. BRAWO. 2024-04-22 12:06 5. Curuś nareszcie kupi sobie nowe buty, trzeba jakoś wyglądać na mównicy 2024-04-22 12:05 6. Myśle że starostwo architekci też przewietrzą ... niebawem . 2024-04-22 12:02 7. Opony sie wymienia na majówkę dopiero , bo jak widać może auto zarzucić jak zarzuci go to powyginać moze ... jak te tory kolejowe łokszczone za wcasu prze PiS... bo termin chwolby PiS wyprzedził zakońcenie robót ... wtedy im pasowało się pochwolić ... a podsypki jesce robotniki nie zrobili ... 2024-04-22 12:01 8. Wybory przeciw PiS "Nie założę czapki, na złość babci odmrożenie sobie uszy " Naiwni jesteście bardzo, teraz to dopiero ruszy deweloperka w myśl hasła "mieszkańcy gospodarzami miasta" Filipowicz za słaby aby zapanować nad tym. Rządzić będzie kto inny a on będzie tylko długopisem. Brak mu yay i charyzmy a jakby czasem tupnął nogą, koledzy skoczą mu do gardła. Oj będzie się działo. Łukasz , niby wygrałeś a jesteś Wielkim przegranym w układach. 2024-04-22 11:59 9. @świniarz to kasiniok, więc nie dziwne, że tylko w taki sposób prymityw potrafi pisać. 2024-04-22 11:51 10. Obojętnie kto by rządził w Zakopanem to nic nie powstrzyma degradacji tego miasta. Za duży pieniądz z Polski i z zagranicy tu się lokuje, POwskie władze sprzed 10 lat jak i ostatnio PiSowskie pozwalały na najazd developerów. Ci co żyli z małego wynajmu mają pozamiatane. Miasto się degraduje. Patologia na Krupówkach, patologia na Równiach. Ale życzę przyszłemu Burmistrzowi żeby chociaż w jakimś stopniu uporządkował to miasto.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

FILMY TP


REKLAMA


Pożegnania