Reklama

2015-11-18 12:45:00

Minister sprawiedliwości ostrzega: Sądzenie członków PiS jest szkodliwe dla zdrowia

I mamy rządy Prawa i (nie)Sprawiedliwości. Ułaskawiamy swoich kolegów, komisja ds. służb specjalnych tylko nasza, a wszystko ledwie w kilka dni. Co będzie dalej aż strach pomyśleć. Jedyną receptą na to, aby jedna klika co 4 lata nie wypierała drugiej kliki, jest zmniejszenie roli państwa tam, gdzie tylko się to da.

Prezydent Andrzej Duda oczywiście ma prawo ułaskawić każdego. Pierwszy raz w historii ułaskawił jednak kogoś, kto jeszcze nie został skazany prawomocnym wyrokiem. To, że jest to kolega i minister to oczywiście przypadek. Tłumaczenia przedstawicieli kancelarii Prezydenta o tym, że ta decyzja ma uwolnić sąd od podejmowania politycznych decyzji jest równie wielkim skandalem, jak sama decyzja.

Pracę sądów w Polsce można krytykować, można na sądy narzekać, że w czasie rozpraw niektórzy sędziowie śpią, nie są do nich w ogóle przygotowani, bo kto ich ma niby kontrolować. Wyroki sądów można krytykować, ale to fundament demokratycznego państwa. Nie powinno się na nie wpływać, szczególnie jeśli dotyczą własnych kumpli.

Ciekawe, czy sędziowie, prokuratorzy w naszym kraju będą teraz wobec osób związanych z władzą podejmować decyzje niezależne? Jeśli idziemy w stronę Białorusi to wprowadźmy od razu zmianę Kodeksu Karnego i napiszmy na końcu paragraf "nie dotyczy członków i osób związanych z PiS". Co tam, że to niezgodne z Konstytucją, przecież możemy paru posłów przekabacić i zmienimy Konstytucję jak chcemy, wprowadzimy PiSokrację.

Jeszcze kilka lat temu pani premier Szydło, pani poseł Pawłowicz krzyczały, że rotacja w komisji ds. służb specjalnych to fundament demokracji. Gdy POwcy zmienili zwyczaj obsadzania tego stanowiska przez opozycję na rotacyjne nominacje PiS krzyczał najgłośniej. Teraz w ramach hasła TKM bierzemy wszystko, nie będzie nam tu opozycja w służbach mieszać.

Widzę od razu te komentarze, że oto odezwał się zwolennik Platformy, że tyle było afer, a tu takie malutkie zmiany w ramach demokracji przecież. 

Nie o to mi chodzi, wyborcy zrozumcie tylko na przyszłość. I na dole i na górze, w tych niższych i wyższych władzach punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. 

Jedyną receptą na to, aby jedna klika co 4 lata nie wypierała drugiej kliki jest zmniejszenie roli państwa tam, gdzie tylko się to da. Im więcej urzędników, stanowisk, decyzji politycznych tym gorzej. Niestety, małe szanse są na to, że władzę w Polsce obejmą ci politycy, którzy będą skłonni oddać wszystkie przysługujące im przywileje i zrezygnować z tych wszystkich spółek, rad, agencji, itd., itp.

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
hhhhe 2015-11-24 12:36:26
tobie sie nie chce logowac a ja mam czytac caly twoj kom zawierajacy same bzdety? gosciu pomylliles role..tu nie koncert zyczen ani miejscee na heejty
tu kazdy pisze co uwaza j jak uwaza czy ci siee to podoba czy nie byle bylo na tmat artykulu a nie innych komow...taki jeest regulamin ...adijos pomidory...nie odpisuj bo..nie mam zamiaru hejtrxyc na twoj zyczni i kopac sie z koniemhhhheheh

caluski hihihi
do 2015-11-21 20:12:06
@do.... Przeczytaj cały komentarz.
Wyrywasz z kontekstu cytat.
Zachowujesz się jak dziennikarz albo polityk.

Ps. Nie chce mi się logować
do history 2015-11-21 17:00:16
cyt
fender idioci to Ci którym pokazuje się jako to, że jest się tym sprawiedliwym i rozliczają czas przeszły. Odwracając uwagę tym samym od stawiania się ponad prawem i przekładania własnych interesów ponad interesy wyborów i Państwa.

czyli wazasz ze wszystkie afery bez wzgledu na to czy to Po czy pisu nalezy zostawic historii? i przejsc nad nimi do porzadku dziennego a ich rozliczenie nie lezy w interesie Panstwa?
do do 2015-11-21 14:57:04
jakbys na to nie patrzyl najwieksz przkrty wlasni ktor powinna rozliczyc prokurtura i sady dotycza politykow wic rozdzilic sie tgo ni da kwestia okreslenia rozliczanych jsliuznamy ze nie byli politykami to rozliczenia nie sa sprawa polityczna
do 2015-11-21 13:47:40
fender idioci to Ci którym pokazuje się jako to, że jest się tym sprawiedliwym i rozliczają czas przeszły. Odwracając uwagę tym samym od stawiania się ponad prawem i przekładania własnych interesów ponad interesy wyborów i Państwa.
To tylko politycy. Mają oni swoją wersję zdarzeń i historii. Zawsze inną od swoich przeciwników politycznych.
Mącą tym samym ludziom w głowach.
Niech oni się zajmą lepiej tym do czego zostali wybrani.
A nie historią i rozliczeniami przeszłości.
Od historii są profesorowie i nauczyciele na uczelniach i szkołach.
A jak ktoś złamał prawo to od tego jest Sąd i prokuratura.

Ps nie chciało mi się logować Hist...
fender 2015-11-21 13:02:57
@History, na takich pozytecznych idiotach nie pamietajacych dnia wczorajszego zeruje to cale towarzystwo zawodowych historykow u wladzy.
cobra 2015-11-20 09:53:14
Za prezydentury Bronisława Komorowskiego wolność otrzymali m.in. zabójca, porywacz, oprawca katujący rodzinę. „Gazeta Polska” opisywała, że Komorowski ułaskawił tych, których Lech Kaczyński nie chciał ułaskawić. Śp. prezydent tłumaczył:
Odrzucam z góry: gwałty czy rozboje, niezależnie od sytuacji osobistej sprawców. Z reguły nie ułaskawiam też sprawców przestępstw przeciwko rodzinie. Zabójstwa biorę pod uwagę tylko w sytuacji przekroczenia granic obrony koniecznej
– mówił śp. prezydent Lech Kaczyński.
rycho 2015-11-20 09:32:01
panie Bronek mniej tvn gw na onetu wp itd. Zrobili panu kisiel w główce i bryzgasz nim wokół niczego nie rozumiejąc . Żałość że rwiesz nie majac nic sensownego do powiedzenia rwiesz się na afisz . Niestety takich jest zbyt wielu.
gosc 2015-11-19 21:35:28
Oj panie Bronek, czy pan Kali jestes ? W ulaskawieniach i rotacjach to pan sie nie bardzo orientujesz, we wrogiej propagandzie jestes pan the best. Przyjmij pan porazke z honorem i po mesku, nie skamlaj. Przypomnij pan sobie rotacje PO i nie bredz pan kto co krzyczal, a takze ulaskawienia pana imiennika i jego poprzednikow. Zlodzieja , aferzysty, mordercy czy kryminalisty nie ulaskawil , tylko tego , ktory tych typkow scigal. O panskich sadach o sadach lepiej nie komentowac. Przypomnij sobie pan tylko tego z Gdanska. Panna nie tylko przekabacili ,ale i przekrecili.
jarząbek 2015-11-19 21:30:18
nie strasz, nie strasz, bo się ....
uorcykpolityczka? 2015-11-19 16:08:50
UORCYK
no to zaluj ze ci tam nie zaproszono stracilas szanse zostania poli wtyczka musisz sie zadowolic pozycja sygnalistki i na tej pozycji zakonczylas mimo wszystko kariere w sprawie koni

twoj 5 minut zzansy minel bezpowrotnie dlatego juz nikt nie slucha twojj opinii czy zdania i nikt sie z toba niee liczy graczy bioracych udzzial w tej grze i majacych cos do powiedznia
madziar70 2015-11-19 15:30:21
Panie Semek w moim najbliższym sąsiedztwie najwięcej szczekają na PIS dawni ormowcy i I sekretarz POP w gminie. Widocznie czegoś się boją i dobrze. A pan Panie Semek czego się boi? Kamiński wielu podobnym już na odcisk nadepnął i mam nadzieję, że teraz znowu nadepnie ale tak zdrowo. Także bójcie się chłopaki.
POwychodzą wreszcie szwindle i afery Platformy. Już się dowiadujemy jak sobie prezydent Bronuś radził w pałacu i w budynkach podległych.
uorcyk 2015-11-19 13:46:09
@cyklista- jesli na radzie ds tych koni byli i przemawiali politycy to chyba został upolityczniony? pan Skupień ( lokalnie) czy pan Hodorowicz to przeciez politycy ?
uorcyk 2015-11-19 13:45:53
@cyklista- jesli na radzie ds tych koni byli i przemawiali polotycy to chyba został upolityczniony? pan Skupień ( lokalnie) czy pan Hodorowicz to przeciez politycy ?
jg 2015-11-19 13:32:28
Model zarządzania Państwem przyjęty przez aktualną ekipę w pełni odzwierciedla zwyczaje tej ekipy i przeczy ich złotoustym deklaracjom.
Niepodawanie ręki legalnemu Premierowi podczas państwowej uroczystości, załatwianie spraw publicznych "na ucho" przy Grobie Nieznanego Żołnierza - to poniżanie nie tylko urzędującego Premiera ale obrażanie Społeczeństwa, nazywanie przywódcy partii politycznej geniuszem przez Pierwszego Obywatela Narodu to naruszenie powagi sprawowanego urzędu; organizowanie bojówki gwizdaczy i buczników w czasie wizyty Prezydenta - to tylko niektóre przykłady kultury i "klasy" aktualnej monopolistycznej władzy.
Pewnie doczekamy się wniosku o nadanie tytułu "wodza - zbawiciela".
Corba 2015-11-19 13:29:30
Cemu pon Brunek nie ostrzego nos z Gdanska o jakimsi nocnym "zamach stanu"?
konie to polityka 2015-11-19 10:16:34
nawet takie najbardzij poczytnee mdia jak WYBIORCZA dobijaja siee do UORCYKA po wywiady..czyli konie to jednak polityka...nie ma ze boli hhhehh

sprawa byla nawet w sejmie u jedngo osla z PO..niestety UORCYK zakulawila i nie dala rady
cyklista 2015-11-19 08:53:05
Co ja tu czytam, temat koni został upolityczniony ? Fiu fiu, no no, to się narobiło. Problem swą wagą przebija wielokrotnie ostatnie, tragiczne wydarzenia w Paryżu. Co na to nowa Pani Premier i nowy rząd ? Beaciu, deklaruję błyskawiczna pomoc w uzyskaniu porady lekarza wiadomej specjalności, na cito.
boruta 2015-11-19 08:49:05
Obecna sytuacja w Europie jest na rękę rządzącym, bo z każdego przeciwnika zrobią terrorystę.
Następny "orzeł" w PiSie Stanisław Piotrowicz, nowy szef sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka.
hahahaha 2015-11-19 06:20:59
cyt
Pseudonim: uorcyk 2015-11-19 06:01:30
@koniczyna- temat koni jest i upolityczniony i pokazuje sie go w kontekście społecznym. Dla ochrony istniejących warunków użytkowania zwierzat. Przy okazji zobacz na tpn w zakładce zwiedzaj na końcu wyniki badań przedsezonowych opublikowano nareszcie.

hahahah powstala partia CzerskiQN a przeska jst UORCYK..ktora wszedzie hejtujac i wszedzi sprowadzajac dyskusje do sprawy koni upolitycznia temat hehehehehh

a poszla ty von stad z tymi swoimi konmi
uorcyk 2015-11-19 06:05:04
@koniczyna- moim zdaniem w każdej władzy prędzej czy pózniej budzi sie pokusa wpływania na sady i media. Oby tylko media patrzyły władzom na ręce z nie tylko wychwalały pod niebiosa. Bo rzeczywiście możemy po drodze zgubić się ze ścieżki demokracji
uorcyk 2015-11-19 06:01:30
@koniczyna- temat koni jest i upolityczniony i pokazuje sie go w kontekście społecznym. Dla ochrony istniejących warunków użytkowania zwierzat. Przy okazji zobacz na tpn w zakładce zwiedzaj na końcu wyniki badań przedsezonowych opublikowano nareszcie.
cudzołożnik 2015-11-18 23:33:03
Do dziadek. Aleś się rozpisał. Tylko że mało przekonująco. PiS jak był przy korcie to w tak krótkim czasie też wyprzedawał majątek, tylko pewnie pobożnie.
dziadek 2015-11-18 22:28:46
Panie Bronisławie – piszesz pan : „Ciekawe, czy sędziowie, prokuratorzy w naszym kraju będą teraz wobec osób związanych z władzą podejmować decyzje niezależne? Jeśli idziemy w stronę Białorusi to wprowadźmy od razu zmianę Kodeksu Karnego i napiszmy na końcu paragraf "nie dotyczy członków i osób związanych z PiS".
Z tego co pamiętam, to zamieszanie koło osoby pana Kamińskiego trwało osiem lat. Dwa razy sądy nie dopatrzyły się znamion przestępstwa p. Kamińskiego. Natomiast osoby które zostały sprowokowane (działaniami CBA) sądy uznały za winne. Nie pamiętam jaką karę poniosły.
I oto nagle tuż przed wyborami zwołano z wielką pompą trzeci sąd nad p. Kamińskim. Wynik pan zna.
Czy się z tą Białorusią przypadkiem panu coś w makówce nie popi@rdoliło ?
A jak pan to by opisał, ocenił, gdzie przez ostatnie osiem lat zaszliśmy?
Strona polskieradio.pl , 5.11.2013r.
„W ubiegłym tygodniu Prokuratura Apelacyjna w Krakowie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Brunonowi K. Mężczyzna. został w nim oskarżony o przygotowywanie od lipca do listopada 2012 roku ataku terrorystycznego na konstytucyjne organy RP, nakłanianie w 2011 roku dwóch studentów do przeprowadzenia zamachu oraz nielegalne posiadanie i handel bronią.
Jak się okazało, jednym z głównych materiałów dowodowych przeciwko Brunonowi K. jest jego korespondencja internetowa. Dzięki dotarciu do maili K. na temat broni, jej zakupu i pośrednictwa w zakupach oraz wyjazdów na targi militariów prokuratura mogła oskarżyć mężczyznę o posiadanie 35 sztuk broni. Pomocny przy tym okazał się ręcznie sporządzony spis broni, znaleziony w mieszkaniu K. Samej broni nie odnaleziono.”
Państwo które nie potrafi skazać bandziorów z Pruszkowa, które nakłada na obywateli coraz większe pieniężne daniny a jednocześnie zezwala na rozkradanie tych pieniędzy, państwo które nie liczy się z opinią obywateli (wyprzedaż majątku, Kasprowego) do czego można porównać?
Jak już zacząłem klikać to jeszcze jedno.
Wnet będzie miesiąc po wyborach, tyle już na ten temat różnych mędrców się wypowiedziało, ale jednej analizy nie słyszałem. (może nie miałem szczęścia)
Czy wyborcy głosujący na PIS skusili się na 500 zł. na dziecko, czy na obniżenie wieku emerytalnego, czy może zagłosowali na PIS ze względu na nazwiska – Macierewicz, Ziobro, Kamiński?
Co sobie tak gadu gadu ze znajomymi, to w rachubę wchodzi ten trzeci wariant.

„Polityków nie wybieramy z miłości, tylko z niechęci do przeciwnej strony. Jeżeli niechęć przeradza się w gniew, to zwycięstwo jest przytłaczające.”
(Tomasz Wróblewski we Wprost)
natura 2015-11-18 22:10:42
Przerazajace jest to, ze gdyby przestepca zrobil cos co jest po mysli zwierzchnika prezydenta RP, to moze byc ulaskawiony przed procesem sadowym. Tak tlumacza, Prezydent ma prad laski na kazdym etapie postepowania. Nikt nie powiedzial jakiego, policyjnego, prokuratorskiego, sadowego? Ma prawo i juz. Szkoda, ze poprzedni prezydenci RP nie wiedzieli o tym, ze maja takie prawo.
boruta 2015-11-18 21:44:53
Nie to żebym bronił PiS, ale upewniłem się, że "SPRAWIEDLIWOŚĆ" to pojęcie względne. Z wypowiedzi typu za, wygląda że, PAD jak każdy wódz może wszystko i mu wolno. Ciągle się mówiło w sądownictwie o domniemaniu niewinności, teraz odczułem, że jest również domniemanie winności. I tak na wszelki wypadek, ułaskawienie.
ana 2015-11-18 20:20:42
@Koniczynisko....a jednak mnie z kimś mylisz...ja i konflikty z Podhalanami???😱
koniczyna 2015-11-18 18:39:51
Ana, czemu mnie zdrabniasz?
Masz jakiś problem?
Musisz "zdrabniać" imiona i nicki by się wywyższyć?

Oczywiście Cię z nikim nie mylę,
znam Cię tylko z Twoich wpisów i tylko na tej podstawie wyciągam wnioski

ewidentnie grupa druga :D:D:D Ty wiesz... :)

ps
nie pakujcie się z Uorcykiem w zbyt wiele konfliktów z Podhalanami, bo przegracie wszystko.
A szkoda by było (koni)
ana 2015-11-18 18:29:46
Koniczynka ...tak uprzejmie zapytam...czy masz na myśli mnie??... bo jeśli tak to chyba mnie z kimś mylisz....🤔
Fibi 2015-11-18 17:57:05
@ zacznij się bać ..:)))

Wezmę Cię! Gdziekolwiek popadnie
Wezmę Cię! Jak nie brałem żadnej
Wezmę Cię! Bez względu na porę
"Wezmę Cię" - powtarzam z uporem..
ps Tam muza lepsza.... :)))
koniczyna 2015-11-18 17:53:56
"...Zdarza się, że najwyższe przewidziane prawem wyroki zasądzane są wobec ludzi tylko za to, że walczyli z korupcją. Tak, z korupcją. Korupcja to jeden z najcięższych rodzajów przestępstw, które niszczy państwo i gospodarkę. Tutaj zmiany są niezbędne. Potrzebne są też zmiany odnoszące się do procesu legislacyjnego, jego większego zabezpieczenia przed błędami, a także przed wpływem czynników zewnętrznych, przed naciskami lobbystycznymi, pisaniem prawa pod dyktando lobbystów..."

Beata Szydło. [fragment expose]

A pan (nomen omen) Bronisław to ślepy, głuchy, bez pamięci czy dobrze zadaniowany?

Stawiam jednak - że bez pamięci.
Choć - kto wie?...

Uorcyku, Ana - stając i w tematach ochrony zwierząt (skądinąd słusznie) i w tematach polityki przeciw "naskiemu" ludowi stracicie sprawę zwierząt - bo politykę rzecz jasna przegracie :D:D:D
A szkoda, bo w temacie zwierząt macie rację...

Uorcyk - pierwsza grupa
Ana - druga
pan Bronisław - silna pierwsza
:D:D:D

jak mówiła poetka "...tylko koni żal..."
to kiego sie czepiasz 2015-11-18 17:42:13
UORCYK
to kigo licha sie czepiasz pisu ze chce rozliczac nie zalezy ci na tym aby manipulanci odcierpieli swoje bo na to wyglada.to albo rybki albo akwarium zdecyduj sie a nie pyskuj darmnie ja sama wiem gdzie cie polaskotac to tylko kwestia czasu niech si uspokoi ta powyborcza nagonka
uorcyk 2015-11-18 17:31:47
nie tak szybko, kochany....niech sie boja ci co manipuluja prawda i faktami...
uorcyk zacznij sie zgnac 2015-11-18 17:13:07
UORCYK
widac masz niezle za pazurkami skoro sie tak obawiasz rozliczenia...zacznij sie zegnac z rodzinka bo nie wiesz dnia ani godziny kiedy..przyjda i noca kolbami w drzwi zalomoca i mozesz nie zdazyc cebuli spakowac

myzyke pozegnalna masz zalatwiona za fre ta z Morskiego
cobra 2015-11-18 16:58:45
A gdzież był Semek jak mafia przez osiem lat rządziła,ileż to afer pod dywan zamiotła..teraz się biedny obudził,szuka prawości ,obłudnik jeden!
cobra 2015-11-18 16:56:10
Wałęsa ułaskawił Słowika. Kwaśniewski - kasjera lewicy i mordercę Vogla. Komorowski - 5 zabójców. Duda - Kamińskiego
parek mopiela 2015-11-18 16:55:31
O tak, gorący i pożywny bulion dla koni!
uorcyk 2015-11-18 15:42:38
może bedą BULION rozdawac?
ana 2015-11-18 15:36:23
Pan prezydent miał racje... no bo jak taki człowiek jak Kamiński ... czysty jak KRYSZTAŁ mógł wogole być oskarżony ??...dziś w toruńskim radio sama Pawłowicz oświeciła tych co to g..... wiedzą a sie mądrzą, że pan prezydent użył prawa łaski by przeciąć upokarzanie Kamińskiego ... :DD
A tak na marginesie.... no dawno sie tak nie uśmiałam jak dziś podczas wystąpienia nowej premier....BILION!!!! na rozwój kraju......hahaha.....to jest trzykrotność dochodów rocznych państwa......😃
do 2015-11-18 15:26:43
A pójdą te pisy won. Jeszcze troche. :)
Prezydent już pokazał jaki On "sprawiedliwy " :))))
Skazał i uniewinnił ;) Babola walną pięknego :)
Ten pis nie jest w sumie taki zły. :)
Kler też pewnie cały wymienią na swoich działaczy. ;)
Bo oni nikomu nie wierzą. :) Jak nie wierzą nawet w niewinność :)
uorcyk 2015-11-18 15:23:27
idziemy w kierunku Białej Rusi i jej przywodcy Łukaszenki? on tez demokratycznie przejął wladze, tyle ze jej juz potem z raczek nie wypuscił. Pażywiom, uwidim :P
mysli z gluptoki 2015-11-18 14:33:31
panocek pisorz siy skadsik chyba urwoll i proguje nom dowodzic skad siy wziyna zielono torwa na podhalu hehehehe..panocku...nie kupicie malin? a papuci wom caasami nie trza//bodeej ta bodj siy nakocilo tyk pisarcykow w terazniyjsyk casak a co jeden to wieiksy rozum pozjodol i tlumacom nom jeden bez drugiego ze my nieumimy sami postrzgac swiata heehehhhhe

ta pdziala tak a mysli tak a owo pedziala tak jak..chyba ino starom dwote na jarmaku
Corba 2015-11-18 13:59:02
Kup se pon TULEJKE cukierkow miyntowych bo na snickersa pon nie zasługujes.
panie panie 2015-11-18 13:52:08
ale siee pan rozpedzil ani te UORCYKULI kkonie z Morskiego Oka z hamowanym fasiagiem...w pokaz nam pan takich politykow na swiecie ktorzy by rezygnowali z przyslugujacych im przywilejow..ameryki pan nie odkrywasz ze punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia..tak bylo jest i bedzie...a wybrac kogos trzeba ..i nigdy powtarzam nigdy nie masz pewnosci z wybrany spelni twoje oczekiwania.wiecnie udawadniaj nam pan ze 2x2 +4 bo to wiadome od zarania swiata..i takie bzdety to dobe dla dzieci na dobranocke byle plesc zeby je znudzic az zasna

Reklama
 • PRACA | dam
  Zatrudnię piekarza lub osobę do przyuczenia. Piekarnia Raba Wyżna. 602151357 881933550marcin.talaga@gmail.com
  Tel.: 602151357
 • PRACA | dam
  Zatrudnię INFORMATYKA. 505 429 375.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DOM - JABŁONKA CENTRUM. 605 306 294.
 • USŁUGI | budowlane
  ŁAZIENKI kompleksowo. 796 544 016.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię KIEROWCĘ KAT. C. 603 656 796.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię KIEROWCĘ KAT. T ( NA BECZKOWÓZ). 603 656 796.
 • PRACA | dam
  Księstwo Góralskie poszukuje pracowników na stanowiska: manager, kucharz, cukiernik, kelner, barman, sushi man. Szukamy ludzi młodych, pozytywnie nastawionych do pracy i życia. Oferujemy stałą prace oraz pewne wynagrodzenie. 602111144 rekrutacja@ksiestwogoralskie.pl
  Tel.: 602111144
 • PRACA | dam
  Restauracja Giewont w Kościelisku zatrudni na stanowisko: POMOC KUCHENNA, PANI SPRZĄTAJĄCA oraz KELNERZY. CV proszę przesyłać na adres: biuro@restaurantgiewont.com informacje pod nr 506161252.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię dziewczynę z Zakopanego lub okolic jako sprzedawca w sklepie zabawkowym na Krupówkach. Praca na stałe.. 609097999
  Tel.: 609097999
 • PRACA | dam
  Restauracja w Kościelisku zatrudni na umowę o pracę KELNERKĘ lub KELNERA. Warunki do omówienia na miejscu. Telefon kontaktowy 605 277 662.
 • PRACA | dam
  TD System sp. z o. o. zatrudni pracownika na stanowisko: kontroler/ka parkingu w Zakopanem. Zainteresowane osoby proszę o kontakt pod numerem telefonu: 33 400 00 14 lub przesłanie zgłoszenia drogą elektroniczną: rekrutacja@tdsystem.com.pl.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ ARCHITEKTA, niezbędna znajomość Archicada i dyspozycyjność. Tel. 601 544 244
 • PRACA | dam
  Kierowca CE w ruchu międzynarodowym, wysokie wynagrodzenie , wiecej informacji telefonicznie 603 792 895.
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzory: jarzębina i parzenica (60/80), krokusy. GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
 • PRACA | dam
  Firma budowlana AND-BUD zatrudni pracowników: ZBROJARZ, CIEŚLA, MURARZ oraz PRACOWNIKÓW DO WYKOŃCZENIA WNĘTRZ. Praca cały rok. 502 225 707.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2021-05-09 22:00 Piękne goryczki na Kopieńcu 2021-05-09 21:25 Kozica z maleństwem (ZDJĘCIA) 2021-05-09 20:45 Pożegnanie kucharza. Ale nie na długo (WIDEO) 2021-05-09 20:00 Zajrzyj w każdy zakątek wnętrza zabytkowego kościółka w Trybszu (WIDEO) 2021-05-09 19:15 Krokusowe łowy na polanie 2021-05-09 19:01 Minimural Piotra Borowego 2021-05-09 18:30 Po drugiej stronie Babiej Góry 2021-05-09 17:45 Przez pustynię na Przysłop Miętusi 7 2021-05-09 17:00 Znikają reklamy pozostają ciekawe konstrukcje nośne 2 2021-05-09 16:31 Wspinaczka rowerowa 1 2021-05-09 16:15 Wędruj po Złotego Rysia 2021-05-09 15:29 "Hyrny" zwalnia 3 2021-05-09 14:45 Toprowcy transportują rannego 2021-05-09 14:01 Na Turbaczu zaczynają wychodzić krokusy 2021-05-09 13:04 Akcja charytatywna dla Wiktorka Lewickiego (WIDEO) 2021-05-09 12:30 Kolejki do kas biletowych 2021-05-09 12:01 Mniej nowych zakażeń koronawirusem w Polsce, mniej zgonów 2 2021-05-09 11:34 Kontuzjowany taternik 2021-05-09 10:58 Msza na Kasprowym Wierchu (WIDEO, ZDJĘCIA) 4 2021-05-09 10:30 Wietrzna góra (ZDJĘCIA, WIDEO) 2021-05-09 10:00 Jak Bartek i górale szlaban łamali, żeby świat otworzyć 1 2021-05-09 09:34 Na horyzoncie Babia Góra 2021-05-09 09:02 Doczekaliśmy się! Dziś piękny i ciepły dzień (WIDEO) 2 2021-05-09 08:00 Na Beskidzkie Camino zapraszają w przyszłą niedzielę 2021-05-08 22:00 Pożegnanie zimy - ostatni skitourowy zjazd (WIDEO) 2021-05-08 21:00 Spotkanie z tęsknoty za Kasprowym. W niedzielę transmitujemy mszę z serca Tatr 6 2021-05-08 20:30 Nocny bieg Mików (WIDEO) 2 2021-05-08 19:45 Mała retencja w wielkim lesie 9 2021-05-08 19:30 Prezydent u makowskich strażaków (WIDEO) 3 2021-05-08 18:55 Niezbyt wielu turystów na Krupówkach. Jest za to nowy miś 6 2021-05-08 18:15 Takich spotkań i ludzi już nie ma 1 2021-05-08 17:25 Szczawnica ma powody do dumy i kolejnego olimpijczyka 2021-05-08 17:12 Andrzej Bargiel wspomina zdobywanie Yawash Sar II 2021-05-08 17:00 Prześpij się w lesie ale nie wystrasz się jeża 7 2021-05-08 16:54 Jak przygotować ziemię tak aby uzyskać piękny trawnik? 2021-05-08 16:15 Fryzjer rodem z Nowego Targu znów z międzynarodowymi laurami 2021-05-08 15:30 Kapliczka przy Składowej czeka na remont 4 2021-05-08 14:45 Dla zabawy z widokami 2021-05-08 14:00 Jedziesz na rowerze, a tu wyrasta zakopianka 2021-05-08 13:30 Wody nie będzie 2021-05-08 13:00 Uwaga korki! Drogowcy na moście zagoszczą na 3 miesiące 1 2021-05-08 12:15 Pusto w hotelach, pusto w Kuźnicach 6 2021-05-08 11:30 Kiedy rowerem pojedziemy na Słowację? 6 2021-05-08 11:07 Po 10 nowych zakażeń w podhalańskich powiatach 2021-05-08 10:30 Hotele zostały otwarte (Wideo) 1 2021-05-08 10:00 Lecą goście nad Tatrami 2021-05-08 09:30 Na zakopiance zupełne pustki 3 2021-05-08 08:50 W Tatrach znowu spadło kilka centymetrów śniegu 2021-05-08 08:00 O jeden most za daleko 10 2021-05-07 22:52 Trochę już nam się ta zima znudziła (WIDEO) 1
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2021-05-09 21:56 1. Do ekologistów. A jak się ma odrodzić puszcza karpacka jeśli buki zostały zamienione na węgiel drzewny. Nasiona buków nie mają skrzydełek i trzeba je posadzić. Samoistne powtórne wkraczanie buka trwałoby kilka tysięcy lat. A póki co nie można tu mówić o żadnej puszczy karpackiej. Bynajmniej procesu tego nie przyśpieszy gradacja kornika. Jeśli ta przebiega wielkopowierzchniowo teren opanowują gatunki pionierskie i światłolubne. W takich warunkach ekspansja buka jest spowolniona. 2021-05-09 21:45 2. Teraz będzie potrzebny na Suchej Górze dynamit. 2021-05-09 21:23 3. Głuptoki. Niech kornik to wszystko wytnie. Zetnie, zeżre, przemieli. Nie sadzić nowy drzew na sprzedaż, a pozwólcie odrodzić się pierwotnej puszczy karpackiej. Niech kto mądry poczyto w internerach opracowania na temat tego iloma procentami były świerki iip. g...na wcześniej, nim ludziska głupie zaczeli je rozsadzać. 2021-05-09 20:49 4. Są ścieżki rowerowe, są fajne szutrowe trasy... Ale nie.. lepsza główna droga albo Zakopianka nawet jak zauważyłem ostatnio. 2021-05-09 20:47 5. @tadek, ty nadajesz sie jedynie do Kobierzyna 2021-05-09 20:00 6. @tadek, @Leśny Możecie wytłumaczyć jak zmienialy się lasy w Tatrach 200, 500, 1000 lat temu? 5000 lat temu? Kto tym zarządzał? Gwałtowny proces rozpadu drzewostanu to rzecz normalna. Normalny człowiek to rozumie. Niedouki jak wy niestety nie. 2021-05-09 19:03 7. Nie wiem kto to zarządza tymi lasami ale odpowiedzialny za to marnotrawstwo to powinien iść siedzieć do więzienia. 2021-05-09 19:00 8. Ekologiści się cieszą: dla nich dobre drzewo, to martwe drzewo. TPN ograniczył się do ustawienia tablic o roli kornika w ekosystemie. Dawniej w Tatrach walczono z kornikiem. zatrudniano do wycinania drzew trocinkowych i wykładania drzew pułapkowych wielu pracowników. I przynosiło to efekty. Na obecnym etapie gradacji już raczej nic nie można z tym zrobić. Ale niech mi nie wmawiają, że jest to korzystne dla fauny i ekosystemu. W reglu górnym sytuacja jest lepsza i można powiedzieć, że zachodzą tam procesy naturalne. 2021-05-09 18:53 9. @ kędraty żartujemy ale w tym ciemnogrodzie zwanej Polską dewocja jest zdolna do wszystkiego. 2021-05-09 18:47 10. Lasy w TPN się zmieniają i to jest normalna sprawa, z kornikiem ciężko wygrać gdy las składa się praktycznie z jednego gatunku drzew, a jeszcze halny co jakiś czas zrobi swoje. W dolinach Olczyskiej, Kościeliskiej, Chochołowskiej, Suchej Wody, Rybiego Potoku jest to samo. Podobnie zresztą i na Słowacji. Ma to swoje plusy, przybyło miejsc widokowych. A z kolei inne miejsca niegdyś widokowe, zarastają - np. Iwaniacka Przełęcz. Taka jest kolej rzeczy.
2021-05-06 10:16 1. Czy wszystkie 3 budynki zapaliły się w tym samym czasie ? 2021-05-05 11:09 2. Chwała osobom, które dokonały tego dzieła. Kulturę narodu poznajemy również po tym, jak obchodzi się on z przeszłymi pokoleniami dawnych mieszkańców, w tym wypadku polskich Żydów, stanowiących niegdyś jedną z najliczniejszych mniejszości narodowych w zarówno I jak i II Rzeczypospolitej. Inicjatywa ta świadczy o ludzkiej wrażliwości i humanizmie, sprzyja pojednaniu między narodami i umacnia ekumenizm, przełamuje niedobre stereotypy i opinie. Należy tą inicjatywę wesprzeć! 2021-05-04 18:21 3. znowu przypadkowo się zapaliło.......taki fajny plac.... 2021-04-28 11:38 4. wiktoria o którym spośród tysięcy wymyślonych przez homo sapiens...?! chyba że nie jesteś homo sapiens..... 2021-04-26 07:38 5. Napisałem to, żeby zwrócić uwagę na niepoważne zachowanie rządzących. To do nich skieruj swoje zalecenia żeby dziękowali swojemu Bogu za zdrowie, albo raczej żeby prosili go o rozum. 2021-04-24 12:58 6. Po co te teatrzyki za nasze pieniądze? Przyjechał autem za nasze, kierowca i ochrona za nasze, budowa za nasze... Przyjeżdża i mówi, że jest fajnie i będzie lepiej kiedyś tam. Jak chce odwiedzać to za swoje i prywatnie. Każdy polityk to prostytutka... Zrobi i powie wszystko za pieniądze. 2021-04-22 13:31 7. @Yhm ty człowieku słyszysz się , dziękuj swojemu Bogu że ci nic nie dolega że jesteś zdrowe 2021-04-20 14:16 8. W sumie to jak powstanie hala lodowa to może się okazać przydatna, w końcu stadiony przerabiają na szpitale to z takiej hali będzie można zrobić kostnicę. Inwestycja na czasie w wykonaniu PiS. 2021-04-19 19:41 9. A nie podał kiedy otworzą muzea ? 2021-04-19 09:50 10. Po co tyle zdjęć? Ktoś nie wie jak wygląda Tablet w masce?
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania

FILMY TP

Album TP

Bojcorka