2015-11-18 12:45:00

Minister sprawiedliwości ostrzega: Sądzenie członków PiS jest szkodliwe dla zdrowia

I mamy rządy Prawa i (nie)Sprawiedliwości. Ułaskawiamy swoich kolegów, komisja ds. służb specjalnych tylko nasza, a wszystko ledwie w kilka dni. Co będzie dalej aż strach pomyśleć. Jedyną receptą na to, aby jedna klika co 4 lata nie wypierała drugiej kliki, jest zmniejszenie roli państwa tam, gdzie tylko się to da.

Prezydent Andrzej Duda oczywiście ma prawo ułaskawić każdego. Pierwszy raz w historii ułaskawił jednak kogoś, kto jeszcze nie został skazany prawomocnym wyrokiem. To, że jest to kolega i minister to oczywiście przypadek. Tłumaczenia przedstawicieli kancelarii Prezydenta o tym, że ta decyzja ma uwolnić sąd od podejmowania politycznych decyzji jest równie wielkim skandalem, jak sama decyzja.

Pracę sądów w Polsce można krytykować, można na sądy narzekać, że w czasie rozpraw niektórzy sędziowie śpią, nie są do nich w ogóle przygotowani, bo kto ich ma niby kontrolować. Wyroki sądów można krytykować, ale to fundament demokratycznego państwa. Nie powinno się na nie wpływać, szczególnie jeśli dotyczą własnych kumpli.

Ciekawe, czy sędziowie, prokuratorzy w naszym kraju będą teraz wobec osób związanych z władzą podejmować decyzje niezależne? Jeśli idziemy w stronę Białorusi to wprowadźmy od razu zmianę Kodeksu Karnego i napiszmy na końcu paragraf "nie dotyczy członków i osób związanych z PiS". Co tam, że to niezgodne z Konstytucją, przecież możemy paru posłów przekabacić i zmienimy Konstytucję jak chcemy, wprowadzimy PiSokrację.

Jeszcze kilka lat temu pani premier Szydło, pani poseł Pawłowicz krzyczały, że rotacja w komisji ds. służb specjalnych to fundament demokracji. Gdy POwcy zmienili zwyczaj obsadzania tego stanowiska przez opozycję na rotacyjne nominacje PiS krzyczał najgłośniej. Teraz w ramach hasła TKM bierzemy wszystko, nie będzie nam tu opozycja w służbach mieszać.

Widzę od razu te komentarze, że oto odezwał się zwolennik Platformy, że tyle było afer, a tu takie malutkie zmiany w ramach demokracji przecież. 

Nie o to mi chodzi, wyborcy zrozumcie tylko na przyszłość. I na dole i na górze, w tych niższych i wyższych władzach punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. 

Jedyną receptą na to, aby jedna klika co 4 lata nie wypierała drugiej kliki jest zmniejszenie roli państwa tam, gdzie tylko się to da. Im więcej urzędników, stanowisk, decyzji politycznych tym gorzej. Niestety, małe szanse są na to, że władzę w Polsce obejmą ci politycy, którzy będą skłonni oddać wszystkie przysługujące im przywileje i zrezygnować z tych wszystkich spółek, rad, agencji, itd., itp.

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
hhhhe 2015-11-24 12:36:26
tobie sie nie chce logowac a ja mam czytac caly twoj kom zawierajacy same bzdety? gosciu pomylliles role..tu nie koncert zyczen ani miejscee na heejty
tu kazdy pisze co uwaza j jak uwaza czy ci siee to podoba czy nie byle bylo na tmat artykulu a nie innych komow...taki jeest regulamin ...adijos pomidory...nie odpisuj bo..nie mam zamiaru hejtrxyc na twoj zyczni i kopac sie z koniemhhhheheh

caluski hihihi
do 2015-11-21 20:12:06
@do.... Przeczytaj cały komentarz.
Wyrywasz z kontekstu cytat.
Zachowujesz się jak dziennikarz albo polityk.

Ps. Nie chce mi się logować
do history 2015-11-21 17:00:16
cyt
fender idioci to Ci którym pokazuje się jako to, że jest się tym sprawiedliwym i rozliczają czas przeszły. Odwracając uwagę tym samym od stawiania się ponad prawem i przekładania własnych interesów ponad interesy wyborów i Państwa.

czyli wazasz ze wszystkie afery bez wzgledu na to czy to Po czy pisu nalezy zostawic historii? i przejsc nad nimi do porzadku dziennego a ich rozliczenie nie lezy w interesie Panstwa?
do do 2015-11-21 14:57:04
jakbys na to nie patrzyl najwieksz przkrty wlasni ktor powinna rozliczyc prokurtura i sady dotycza politykow wic rozdzilic sie tgo ni da kwestia okreslenia rozliczanych jsliuznamy ze nie byli politykami to rozliczenia nie sa sprawa polityczna
do 2015-11-21 13:47:40
fender idioci to Ci którym pokazuje się jako to, że jest się tym sprawiedliwym i rozliczają czas przeszły. Odwracając uwagę tym samym od stawiania się ponad prawem i przekładania własnych interesów ponad interesy wyborów i Państwa.
To tylko politycy. Mają oni swoją wersję zdarzeń i historii. Zawsze inną od swoich przeciwników politycznych.
Mącą tym samym ludziom w głowach.
Niech oni się zajmą lepiej tym do czego zostali wybrani.
A nie historią i rozliczeniami przeszłości.
Od historii są profesorowie i nauczyciele na uczelniach i szkołach.
A jak ktoś złamał prawo to od tego jest Sąd i prokuratura.

Ps nie chciało mi się logować Hist...
fender 2015-11-21 13:02:57
@History, na takich pozytecznych idiotach nie pamietajacych dnia wczorajszego zeruje to cale towarzystwo zawodowych historykow u wladzy.
cobra 2015-11-20 09:53:14
Za prezydentury Bronisława Komorowskiego wolność otrzymali m.in. zabójca, porywacz, oprawca katujący rodzinę. „Gazeta Polska” opisywała, że Komorowski ułaskawił tych, których Lech Kaczyński nie chciał ułaskawić. Śp. prezydent tłumaczył:
Odrzucam z góry: gwałty czy rozboje, niezależnie od sytuacji osobistej sprawców. Z reguły nie ułaskawiam też sprawców przestępstw przeciwko rodzinie. Zabójstwa biorę pod uwagę tylko w sytuacji przekroczenia granic obrony koniecznej
– mówił śp. prezydent Lech Kaczyński.
rycho 2015-11-20 09:32:01
panie Bronek mniej tvn gw na onetu wp itd. Zrobili panu kisiel w główce i bryzgasz nim wokół niczego nie rozumiejąc . Żałość że rwiesz nie majac nic sensownego do powiedzenia rwiesz się na afisz . Niestety takich jest zbyt wielu.
gosc 2015-11-19 21:35:28
Oj panie Bronek, czy pan Kali jestes ? W ulaskawieniach i rotacjach to pan sie nie bardzo orientujesz, we wrogiej propagandzie jestes pan the best. Przyjmij pan porazke z honorem i po mesku, nie skamlaj. Przypomnij pan sobie rotacje PO i nie bredz pan kto co krzyczal, a takze ulaskawienia pana imiennika i jego poprzednikow. Zlodzieja , aferzysty, mordercy czy kryminalisty nie ulaskawil , tylko tego , ktory tych typkow scigal. O panskich sadach o sadach lepiej nie komentowac. Przypomnij sobie pan tylko tego z Gdanska. Panna nie tylko przekabacili ,ale i przekrecili.
jarząbek 2015-11-19 21:30:18
nie strasz, nie strasz, bo się ....
uorcykpolityczka? 2015-11-19 16:08:50
UORCYK
no to zaluj ze ci tam nie zaproszono stracilas szanse zostania poli wtyczka musisz sie zadowolic pozycja sygnalistki i na tej pozycji zakonczylas mimo wszystko kariere w sprawie koni

twoj 5 minut zzansy minel bezpowrotnie dlatego juz nikt nie slucha twojj opinii czy zdania i nikt sie z toba niee liczy graczy bioracych udzzial w tej grze i majacych cos do powiedznia
madziar70 2015-11-19 15:30:21
Panie Semek w moim najbliższym sąsiedztwie najwięcej szczekają na PIS dawni ormowcy i I sekretarz POP w gminie. Widocznie czegoś się boją i dobrze. A pan Panie Semek czego się boi? Kamiński wielu podobnym już na odcisk nadepnął i mam nadzieję, że teraz znowu nadepnie ale tak zdrowo. Także bójcie się chłopaki.
POwychodzą wreszcie szwindle i afery Platformy. Już się dowiadujemy jak sobie prezydent Bronuś radził w pałacu i w budynkach podległych.
uorcyk 2015-11-19 13:46:09
@cyklista- jesli na radzie ds tych koni byli i przemawiali politycy to chyba został upolityczniony? pan Skupień ( lokalnie) czy pan Hodorowicz to przeciez politycy ?
uorcyk 2015-11-19 13:45:53
@cyklista- jesli na radzie ds tych koni byli i przemawiali polotycy to chyba został upolityczniony? pan Skupień ( lokalnie) czy pan Hodorowicz to przeciez politycy ?
jg 2015-11-19 13:32:28
Model zarządzania Państwem przyjęty przez aktualną ekipę w pełni odzwierciedla zwyczaje tej ekipy i przeczy ich złotoustym deklaracjom.
Niepodawanie ręki legalnemu Premierowi podczas państwowej uroczystości, załatwianie spraw publicznych "na ucho" przy Grobie Nieznanego Żołnierza - to poniżanie nie tylko urzędującego Premiera ale obrażanie Społeczeństwa, nazywanie przywódcy partii politycznej geniuszem przez Pierwszego Obywatela Narodu to naruszenie powagi sprawowanego urzędu; organizowanie bojówki gwizdaczy i buczników w czasie wizyty Prezydenta - to tylko niektóre przykłady kultury i "klasy" aktualnej monopolistycznej władzy.
Pewnie doczekamy się wniosku o nadanie tytułu "wodza - zbawiciela".
Corba 2015-11-19 13:29:30
Cemu pon Brunek nie ostrzego nos z Gdanska o jakimsi nocnym "zamach stanu"?
konie to polityka 2015-11-19 10:16:34
nawet takie najbardzij poczytnee mdia jak WYBIORCZA dobijaja siee do UORCYKA po wywiady..czyli konie to jednak polityka...nie ma ze boli hhhehh

sprawa byla nawet w sejmie u jedngo osla z PO..niestety UORCYK zakulawila i nie dala rady
cyklista 2015-11-19 08:53:05
Co ja tu czytam, temat koni został upolityczniony ? Fiu fiu, no no, to się narobiło. Problem swą wagą przebija wielokrotnie ostatnie, tragiczne wydarzenia w Paryżu. Co na to nowa Pani Premier i nowy rząd ? Beaciu, deklaruję błyskawiczna pomoc w uzyskaniu porady lekarza wiadomej specjalności, na cito.
boruta 2015-11-19 08:49:05
Obecna sytuacja w Europie jest na rękę rządzącym, bo z każdego przeciwnika zrobią terrorystę.
Następny "orzeł" w PiSie Stanisław Piotrowicz, nowy szef sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka.
hahahaha 2015-11-19 06:20:59
cyt
Pseudonim: uorcyk 2015-11-19 06:01:30
@koniczyna- temat koni jest i upolityczniony i pokazuje sie go w kontekście społecznym. Dla ochrony istniejących warunków użytkowania zwierzat. Przy okazji zobacz na tpn w zakładce zwiedzaj na końcu wyniki badań przedsezonowych opublikowano nareszcie.

hahahah powstala partia CzerskiQN a przeska jst UORCYK..ktora wszedzie hejtujac i wszedzi sprowadzajac dyskusje do sprawy koni upolitycznia temat hehehehehh

a poszla ty von stad z tymi swoimi konmi
uorcyk 2015-11-19 06:05:04
@koniczyna- moim zdaniem w każdej władzy prędzej czy pózniej budzi sie pokusa wpływania na sady i media. Oby tylko media patrzyły władzom na ręce z nie tylko wychwalały pod niebiosa. Bo rzeczywiście możemy po drodze zgubić się ze ścieżki demokracji
uorcyk 2015-11-19 06:01:30
@koniczyna- temat koni jest i upolityczniony i pokazuje sie go w kontekście społecznym. Dla ochrony istniejących warunków użytkowania zwierzat. Przy okazji zobacz na tpn w zakładce zwiedzaj na końcu wyniki badań przedsezonowych opublikowano nareszcie.
cudzołożnik 2015-11-18 23:33:03
Do dziadek. Aleś się rozpisał. Tylko że mało przekonująco. PiS jak był przy korcie to w tak krótkim czasie też wyprzedawał majątek, tylko pewnie pobożnie.
dziadek 2015-11-18 22:28:46
Panie Bronisławie – piszesz pan : „Ciekawe, czy sędziowie, prokuratorzy w naszym kraju będą teraz wobec osób związanych z władzą podejmować decyzje niezależne? Jeśli idziemy w stronę Białorusi to wprowadźmy od razu zmianę Kodeksu Karnego i napiszmy na końcu paragraf "nie dotyczy członków i osób związanych z PiS".
Z tego co pamiętam, to zamieszanie koło osoby pana Kamińskiego trwało osiem lat. Dwa razy sądy nie dopatrzyły się znamion przestępstwa p. Kamińskiego. Natomiast osoby które zostały sprowokowane (działaniami CBA) sądy uznały za winne. Nie pamiętam jaką karę poniosły.
I oto nagle tuż przed wyborami zwołano z wielką pompą trzeci sąd nad p. Kamińskim. Wynik pan zna.
Czy się z tą Białorusią przypadkiem panu coś w makówce nie popi@rdoliło ?
A jak pan to by opisał, ocenił, gdzie przez ostatnie osiem lat zaszliśmy?
Strona polskieradio.pl , 5.11.2013r.
„W ubiegłym tygodniu Prokuratura Apelacyjna w Krakowie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Brunonowi K. Mężczyzna. został w nim oskarżony o przygotowywanie od lipca do listopada 2012 roku ataku terrorystycznego na konstytucyjne organy RP, nakłanianie w 2011 roku dwóch studentów do przeprowadzenia zamachu oraz nielegalne posiadanie i handel bronią.
Jak się okazało, jednym z głównych materiałów dowodowych przeciwko Brunonowi K. jest jego korespondencja internetowa. Dzięki dotarciu do maili K. na temat broni, jej zakupu i pośrednictwa w zakupach oraz wyjazdów na targi militariów prokuratura mogła oskarżyć mężczyznę o posiadanie 35 sztuk broni. Pomocny przy tym okazał się ręcznie sporządzony spis broni, znaleziony w mieszkaniu K. Samej broni nie odnaleziono.”
Państwo które nie potrafi skazać bandziorów z Pruszkowa, które nakłada na obywateli coraz większe pieniężne daniny a jednocześnie zezwala na rozkradanie tych pieniędzy, państwo które nie liczy się z opinią obywateli (wyprzedaż majątku, Kasprowego) do czego można porównać?
Jak już zacząłem klikać to jeszcze jedno.
Wnet będzie miesiąc po wyborach, tyle już na ten temat różnych mędrców się wypowiedziało, ale jednej analizy nie słyszałem. (może nie miałem szczęścia)
Czy wyborcy głosujący na PIS skusili się na 500 zł. na dziecko, czy na obniżenie wieku emerytalnego, czy może zagłosowali na PIS ze względu na nazwiska – Macierewicz, Ziobro, Kamiński?
Co sobie tak gadu gadu ze znajomymi, to w rachubę wchodzi ten trzeci wariant.

„Polityków nie wybieramy z miłości, tylko z niechęci do przeciwnej strony. Jeżeli niechęć przeradza się w gniew, to zwycięstwo jest przytłaczające.”
(Tomasz Wróblewski we Wprost)
natura 2015-11-18 22:10:42
Przerazajace jest to, ze gdyby przestepca zrobil cos co jest po mysli zwierzchnika prezydenta RP, to moze byc ulaskawiony przed procesem sadowym. Tak tlumacza, Prezydent ma prad laski na kazdym etapie postepowania. Nikt nie powiedzial jakiego, policyjnego, prokuratorskiego, sadowego? Ma prawo i juz. Szkoda, ze poprzedni prezydenci RP nie wiedzieli o tym, ze maja takie prawo.
boruta 2015-11-18 21:44:53
Nie to żebym bronił PiS, ale upewniłem się, że "SPRAWIEDLIWOŚĆ" to pojęcie względne. Z wypowiedzi typu za, wygląda że, PAD jak każdy wódz może wszystko i mu wolno. Ciągle się mówiło w sądownictwie o domniemaniu niewinności, teraz odczułem, że jest również domniemanie winności. I tak na wszelki wypadek, ułaskawienie.
ana 2015-11-18 20:20:42
@Koniczynisko....a jednak mnie z kimś mylisz...ja i konflikty z Podhalanami???😱
koniczyna 2015-11-18 18:39:51
Ana, czemu mnie zdrabniasz?
Masz jakiś problem?
Musisz "zdrabniać" imiona i nicki by się wywyższyć?

Oczywiście Cię z nikim nie mylę,
znam Cię tylko z Twoich wpisów i tylko na tej podstawie wyciągam wnioski

ewidentnie grupa druga :D:D:D Ty wiesz... :)

ps
nie pakujcie się z Uorcykiem w zbyt wiele konfliktów z Podhalanami, bo przegracie wszystko.
A szkoda by było (koni)
ana 2015-11-18 18:29:46
Koniczynka ...tak uprzejmie zapytam...czy masz na myśli mnie??... bo jeśli tak to chyba mnie z kimś mylisz....🤔
Fibi 2015-11-18 17:57:05
@ zacznij się bać ..:)))

Wezmę Cię! Gdziekolwiek popadnie
Wezmę Cię! Jak nie brałem żadnej
Wezmę Cię! Bez względu na porę
"Wezmę Cię" - powtarzam z uporem..
ps Tam muza lepsza.... :)))
koniczyna 2015-11-18 17:53:56
"...Zdarza się, że najwyższe przewidziane prawem wyroki zasądzane są wobec ludzi tylko za to, że walczyli z korupcją. Tak, z korupcją. Korupcja to jeden z najcięższych rodzajów przestępstw, które niszczy państwo i gospodarkę. Tutaj zmiany są niezbędne. Potrzebne są też zmiany odnoszące się do procesu legislacyjnego, jego większego zabezpieczenia przed błędami, a także przed wpływem czynników zewnętrznych, przed naciskami lobbystycznymi, pisaniem prawa pod dyktando lobbystów..."

Beata Szydło. [fragment expose]

A pan (nomen omen) Bronisław to ślepy, głuchy, bez pamięci czy dobrze zadaniowany?

Stawiam jednak - że bez pamięci.
Choć - kto wie?...

Uorcyku, Ana - stając i w tematach ochrony zwierząt (skądinąd słusznie) i w tematach polityki przeciw "naskiemu" ludowi stracicie sprawę zwierząt - bo politykę rzecz jasna przegracie :D:D:D
A szkoda, bo w temacie zwierząt macie rację...

Uorcyk - pierwsza grupa
Ana - druga
pan Bronisław - silna pierwsza
:D:D:D

jak mówiła poetka "...tylko koni żal..."
to kiego sie czepiasz 2015-11-18 17:42:13
UORCYK
to kigo licha sie czepiasz pisu ze chce rozliczac nie zalezy ci na tym aby manipulanci odcierpieli swoje bo na to wyglada.to albo rybki albo akwarium zdecyduj sie a nie pyskuj darmnie ja sama wiem gdzie cie polaskotac to tylko kwestia czasu niech si uspokoi ta powyborcza nagonka
uorcyk 2015-11-18 17:31:47
nie tak szybko, kochany....niech sie boja ci co manipuluja prawda i faktami...
uorcyk zacznij sie zgnac 2015-11-18 17:13:07
UORCYK
widac masz niezle za pazurkami skoro sie tak obawiasz rozliczenia...zacznij sie zegnac z rodzinka bo nie wiesz dnia ani godziny kiedy..przyjda i noca kolbami w drzwi zalomoca i mozesz nie zdazyc cebuli spakowac

myzyke pozegnalna masz zalatwiona za fre ta z Morskiego
cobra 2015-11-18 16:58:45
A gdzież był Semek jak mafia przez osiem lat rządziła,ileż to afer pod dywan zamiotła..teraz się biedny obudził,szuka prawości ,obłudnik jeden!
cobra 2015-11-18 16:56:10
Wałęsa ułaskawił Słowika. Kwaśniewski - kasjera lewicy i mordercę Vogla. Komorowski - 5 zabójców. Duda - Kamińskiego
parek mopiela 2015-11-18 16:55:31
O tak, gorący i pożywny bulion dla koni!
uorcyk 2015-11-18 15:42:38
może bedą BULION rozdawac?
ana 2015-11-18 15:36:23
Pan prezydent miał racje... no bo jak taki człowiek jak Kamiński ... czysty jak KRYSZTAŁ mógł wogole być oskarżony ??...dziś w toruńskim radio sama Pawłowicz oświeciła tych co to g..... wiedzą a sie mądrzą, że pan prezydent użył prawa łaski by przeciąć upokarzanie Kamińskiego ... :DD
A tak na marginesie.... no dawno sie tak nie uśmiałam jak dziś podczas wystąpienia nowej premier....BILION!!!! na rozwój kraju......hahaha.....to jest trzykrotność dochodów rocznych państwa......😃
do 2015-11-18 15:26:43
A pójdą te pisy won. Jeszcze troche. :)
Prezydent już pokazał jaki On "sprawiedliwy " :))))
Skazał i uniewinnił ;) Babola walną pięknego :)
Ten pis nie jest w sumie taki zły. :)
Kler też pewnie cały wymienią na swoich działaczy. ;)
Bo oni nikomu nie wierzą. :) Jak nie wierzą nawet w niewinność :)
uorcyk 2015-11-18 15:23:27
idziemy w kierunku Białej Rusi i jej przywodcy Łukaszenki? on tez demokratycznie przejął wladze, tyle ze jej juz potem z raczek nie wypuscił. Pażywiom, uwidim :P
mysli z gluptoki 2015-11-18 14:33:31
panocek pisorz siy skadsik chyba urwoll i proguje nom dowodzic skad siy wziyna zielono torwa na podhalu hehehehe..panocku...nie kupicie malin? a papuci wom caasami nie trza//bodeej ta bodj siy nakocilo tyk pisarcykow w terazniyjsyk casak a co jeden to wieiksy rozum pozjodol i tlumacom nom jeden bez drugiego ze my nieumimy sami postrzgac swiata heehehhhhe

ta pdziala tak a mysli tak a owo pedziala tak jak..chyba ino starom dwote na jarmaku
Corba 2015-11-18 13:59:02
Kup se pon TULEJKE cukierkow miyntowych bo na snickersa pon nie zasługujes.
panie panie 2015-11-18 13:52:08
ale siee pan rozpedzil ani te UORCYKULI kkonie z Morskiego Oka z hamowanym fasiagiem...w pokaz nam pan takich politykow na swiecie ktorzy by rezygnowali z przyslugujacych im przywilejow..ameryki pan nie odkrywasz ze punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia..tak bylo jest i bedzie...a wybrac kogos trzeba ..i nigdy powtarzam nigdy nie masz pewnosci z wybrany spelni twoje oczekiwania.wiecnie udawadniaj nam pan ze 2x2 +4 bo to wiadome od zarania swiata..i takie bzdety to dobe dla dzieci na dobranocke byle plesc zeby je znudzic az zasna
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE, TAPETOWANIE, GŁADZIE, FARBY STRUKTURALNE I TYNKI DEKORACYJNE -
  Tel.: 601 793 866,
  WWW: www.FABRYKASTRUKTURY.pl
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI ENERGICZNĄ KOBIETĘ do pracy w kuchni na stanowisko KUCHARKA, POMOC KUCHENNA.Praca stała. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI ENERGICZNĄ KOBIETĘ DO PRACY W KUCHNI na stanowisko ZMYWAK i OBIERAK. Praca stała 601 533 566, 18 20 64 305
 • KOMUNIKATY
  BAR RUMCAJS ZAPRASZA DO SPOŻYWANIA POSIŁKÓW NA MIEJSCU - Z ZACHOWANIEM OGRANICZEŃ WYNIKAJĄCYCH Z PRZEPISÓW. CZYNNY RÓWNIEŻ TARAS GÓRNY. OFERUJEMY DOWOZY - TEL. 661 119 112.
 • PRACA | dam
  Praca na zmywaku, Bukowina Tatrzańska. 14zł/h
  Tel.: 668414988
  E-mail: kontakt@schroniskosmakow.pl
 • PRACA | dam
  Sprzątanie restauracji, Bukowina Tatrzańska. 8-12, 14zł/h, praca stała.
  Tel.: 668414988
  E-mail: kontakt@schroniskosmakow.pl
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A. zatrudni pracowników na stanowisko: - KELNERKA, - POKOJOWA z możliwością zakwaterowania. Tel. 1820 63730, e-mail: kadry@polskietatry.pl. Szczegółowe informacje na stronie:
  WWW: www.polskietatry.pl
 • SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
  TRAKTOR C-330, stan b. dobry. PRZYCZEPA SAMOZBIERAJĄCA. 605 378 277.
 • PRACA | dam
  MAŁY PENSJONAT W PORONINIE szuka PANI DO ŚNIADAŃ I SPRZĄTANIA, tel. 607 863 893
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  MAZDA 5, serwisowane, zadbane, garażowane, r. 2008, diesel, stan bdb, oryginalna nawigacja z dotykowym ekranem, 2 komplety felg aluminiowych z oponami lato/zima, full opcja, 16.000 ZŁ -
  Tel.: 888 223 761.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  ATRAKCYJNY DOM Z PŁAZÓW W GLICZAROWIE GÓRNYM -
  Tel.: 607 506 428
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  PENSJONAT w Kościelisku - DWA OBIEKTY -
  Tel.: 607 506 428
 • USŁUGI | budowlane
  KOMINKI, PARAPETY, SCHODY MARMUROWE, NAGROBKI. 601 958 378
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Działka budowlana nad Jez. Dobczyckim, Brzączowice Do sprzedania działka budowlana w Brzączowicach (gmina Dobczyce) , 30 km od Krakowa. Z działki rozpościera się widok na Zalew Dobczycki. Szerokość działki ok. 34 m, długość 72 . Wg. MPZP działka położona na terenie zabudowy mieszkaniowej i usługowej oraz terenie zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej. Na działce prąd, gaz , woda i kanalizacja. Dojazd drogą asfaltową , ostanie 50 m drogą gminną nieurządzoną .
  Tel.: 508 380 383
 • USŁUGI | inne
  PROFESJONALNA WYCINKA - PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH. 691317098
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Kupię dom w Zakopanem
  Tel.: 604458153
 • RÓŻNE
  PRZYJMĘ GRUZ, ZIEMIĘ. 691 434 133.
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Firma Norweska zatrudni w Oslo pomocników tynkarzy, stolarzy, malarzy, monterów rusztowań, blacharzy oraz młodych do przyuczenia w zawodzie. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 1-3 tygodni. Zarobki od 15 do 25 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko kelnera/kelnerki do restauracji w Zakopanem 512351742
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko pomocy kuchennej do restauracji w Zakopanem 512351742
 • PRACA | dam
  Szukamy pracownika na stanowisko kucharza do restauracji w Zakopanem 512351742
2020-05-29 20:44 Za symboliczną złotówkę 2020-05-29 20:01 Pierwsze wiosenne grzyby 2020-05-29 19:22 Samorządność z odwołania 2020-05-29 18:40 Turysta z urazem nogi. Śmigłowiec w akcji 2020-05-29 18:37 Wirtualny festiwal 2020-05-29 18:06 Masz problemy ze snem? Dowiedz się jaki powinien być dobry materac dzięki poradom specjalistów z Hilding Anders 2020-05-29 17:53 Wyszło słońce 2020-05-29 17:51 Tęga inwestycja 2 2020-05-29 17:09 Policjanci zatrzymali ciężarówkę przeładowaną o 14 ton 1 2020-05-29 16:43 Wystawa z okazji Dnia Dziecka 2020-05-29 16:28 To łamanie kodeksu wyborczego 8 2020-05-29 16:02 Pierwszy tom cyklu „Miłość i inne szaleństwa”. Konkurs dla czytelników 2020-05-29 15:43 Trwa przebudowa ronda w Krościenku 2020-05-29 15:01 Marne widoki na weekend 2020-05-29 14:23 Nowotarskie lisy wyjechały do Mikołowa 3 2020-05-29 13:40 Błoto, mgły, chmury i deszcz 2020-05-29 13:25 GODny. MAJ: MOJA MASKA MENTALNA 2020-05-29 13:00 Kolizja na chodniku z radnym za kierownicą 11 2020-05-29 12:37 Nabici w wirtualne nauczanie - uwaga na telefony 1 2020-05-29 11:40 Turbo-kpina czy tak się odkaża Zakopane? 6 2020-05-29 11:29 W Małopolsce bez nowych zakażeń 2020-05-29 10:54 Bezpieczniej na 62 przejazdach kolejowych 2020-05-29 10:40 Monsignor z zakopiańskiej Księżówki 1 2020-05-29 10:00 Czerwona czapeczka 1 2020-05-29 09:14 Zapił i dachował 1 2020-05-29 09:00 Chodzi lisek koło drogi 4 2020-05-29 08:08 Niższe czynsze dla najemców 7 2020-05-28 22:00 Przydrożne bobry na Słodyczkach 1 2020-05-28 21:15 Dyrektor "cacy", położna "be" 10 2020-05-28 19:47 Nie porwano żadnej ośmiolatki 2 2020-05-28 19:05 Mój ból jest mniejszy od kasy 8 2020-05-28 18:20 Wsiadajcie, jedziemy na Antałówkę (WIDEO) 2020-05-28 18:00 Ani źdźbła nowej trawy 2 2020-05-28 17:30 25 kierowców z ciężką nogą i chudszym portfelem 2020-05-28 17:00 Z uśmiechem i humorem przeżyła 110 lat 1 2020-05-28 16:38 Zderzenie 3 aut - w tym busa 1 2020-05-28 16:15 Zaginiona. Gdzie jesteś córeczko? (WIDEO) 7 2020-05-28 15:32 Groźny wypadek w Klikuszowej 1 2020-05-28 15:00 Za przemoc w rodzinie do aresztu 4 2020-05-28 14:00 COS nowego 1 2020-05-28 13:30 Postojowe: sprawdź szczegóły przez internet 1 2020-05-28 13:00 Ulewy i gradobicie pod Giewontem 2020-05-28 12:32 Niełatwo na szlaku 2020-05-28 12:02 Wirtualny Dzień Dziecka 2020-05-28 11:00 Złodziej wieczorową porą 2020-05-28 10:00 Kto zabił? - to była straszna i okrutna zbrodnia 1 2020-05-28 09:30 Paliły się sadze 2020-05-28 08:52 Krupówki i nowy biznes w parku kulturowym 9 2020-05-28 08:00 Poranne przejaśnienia i to by było na tyle 2020-05-28 07:00 Zaginiona
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2020-05-29 20:27 1. Ludzie kierowca potrącił człowieka! A gdyby to nie był rowerzysta tylko spacerujące dziecko? 2020-05-29 20:17 2. Rabka bogata to może remontować teznie choćby co roku a ze goscie nie beda mogli z niej korzystać cóż z tego mamy tyle atrakcji w mieście ze pewnie nikt tego nie zauwazy 2020-05-29 20:02 3. Kolizja była poza drogą publiczną bo kierowca dostał 100 mandatu a jak poza drogą to rowerzystka za jazde po chodniku nie dostała mandatu. Wszystkie wcześniejsze komentarze można wrzucić do śmieci.. 2020-05-29 19:41 4. Mnie to i tak "dynda" kto "powiesili" na płocie %*} bo w I turze głosuję na Biedronia chociaż wiem, że do II się nie dostanie. Jeżeli będzie II tura a w niej Duda, to zagłosuję na każdego innego kandydata. 2020-05-29 19:34 5. Ależ to nie żadna kampania wyborcza tylko proste stwierdzenie oczywistej prawdy. Jest rok 2020? - jest! Pan Andrzej Duda jest Prezydentem Polski? - jest! Jest moim Prezydentem? - moim JEST! I tyle w temacie! 2020-05-29 19:31 6. Pani Wójt Anito Żegleń proszę zdjąć plakat prezydenta Dudy i zawiesić plakat POLSKIEGO PATRIOTY PANA BOSAKA 2020-05-29 19:11 7. Porażka! Proponuję zabrać młode szpaki, gawrony i inne do schroniska i tam przystosować je do życia na wolności. 2020-05-29 19:04 8. Autorowi tej paniki proponuję samemu zlizać następnym razem te plamy i wywalić autem w słup. 2020-05-29 18:39 9. A ja się pytam, dlaczego plakat Guta Mostowego wisiał i być może dalej wisi na przełęczy, na Lapszance!? Wg mnie kiepska ozdoba.. taki ktoś i dwóch twarzach.. 2020-05-29 18:30 10. Ludzie! Zróbcie dach z plastiku, będzie taniej. Olaboga! Za grosz wyczucia i brak gustu. Gont w tradycyjnej formie lub nowoczesnej (na Maciejowej ostatnio wymieniono pokrycie) ma sens i wygląda stylowo. Opamiętajcie się!
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Bojcorka

Pożegnania

Album TP

FILMY TP