Reklama

2024-03-23 18:02:16

Reklama

Zakopane, Tatry

Wiceministrowie sportu i środowiska murem za inwestycją narciarską na Nosalu

Zdaniem Miłosza Motyki, wiceministra klimatu i środowiska wycinka dwóch tysięcy drzew na Nosalu, na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego nie wpłynie negatywnie na środowisko. Narciarską inwestycję popiera też wiceminister sportu Ireneusz Raś.

Wiceministrowie przyjechali dziś do Podczerwonego bronić razem z burmistrzem Czarnego Dunajca Marcinem Ratułowskim wydobycia torfu i borowin - o tym napiszemy niebawem. Na konferencji prasowej padło też pytanie o Nosal.

- Nie mamy rozbieżności z TPN, prace trwają. Jest przychylność wszystkich władz samorządowych w Zakopanem i wokół Zakopanego. Z punktu widzenia sportu to inwestycja o znaczeniu strategicznym. Jeśli partnerzy z ministerstwa klimatu i środowiska pomogą we wkładzie własnym dla TPN, to inwestycja ruszy - powiedział wiceminister Ireneusz Raś.

Wiceminister dodał, że to jedna z trzech najbardziej strategicznych inwestycji sportowych w Polsce, a wszystkie procedury zostały dopełnione. Inwestycja jest przewidziana w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. - Ingerencja w las ma się spotkać z rekompensatą, a wycinka jest przewidziana w  planie - powiedział wiceminister Raś. Wszystko ma kosztować 40-45 mln złotych, a inwestorem ma być TPN.

- Nic wbrew prawu i ponad prawem. Wszystko dla ludzi i nic wbrew nim. Uważamy, że ta inwestycja jest wręcz konieczna z punktu widzenia infrastruktury sportowej. W mojej ocenie nie zagraża w żaden sposób i nie wpływa negatywnie na środowisko. Jest wiele inwestycji, które się rozwijają, które będą poszerzane także na przestrzeni Tatrzańskiego Parku Narodowego i tak jest z tą inwestycją - stwierdził natomiast Miłosz Motyka, wiceminister klimatu i środowiska.

Zapytaliśmy wiceministra Ireneusza Rasia, jak wytłumaczy miłośnikom przyrody, że za wyrzucenie papierka na terenie Tatr można dostać mandat, a TPN będzie mógł wyciąć na terenie chronionym dwa tysiące drzew. - Przypominam, że ta wycinka jest przewidziana w planie zagospodarowania przestrzennego i ci którzy dziś protestują nie protestowali wówczas, kiedy ten plan stał się prawem. Działamy w prawie, zostały tylko emocje - odpowiedział wiceminister, a później konferencję przerwała ulewa.

Przypomnijmy, że inwestycję gorąco popierają władze Zakopanego, środowiska narciarskie, a sprzeciwiają się jej ekolodzy, którzy oprotestowali wydaną przez burmistrza stolicy Tatr decyzję środowiskową dla inwestycji.

p

Zapis z wideo konferencji prasowej:

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
jarek 2024-03-25 06:41:43
jak to nie wina Tuska???!!! TY JUŻ CAŁKOWICIE ODLECIAŁEŚ :) :) :)
tak było na grelu 2024-03-24 21:59:09
tak @jareczku, kiedyś spadały rakiety, dzisiaj spada radioaktywny selen. Oczywiście to nie jest wina tuska ale rzadko (s)padajacego deszczu. Co, wstydzisz się Grela?
vice: @Grel, wstydzisz sią jarka?
Hyr 2024-03-24 19:29:08
Zbudujcie w Dzianiszu stację narciarską na północnych stokach Palenicy Kościeliskiej i Mietłówki zamiast budować na terenie Tpn. Warunki dla budowy stacji narciarskiej w Dzianiszu są nie gorsze od Kotelnicy w Białce.
Grel 2024-03-24 19:08:44
coś się przyczepił moje dzielnicy czep się Żoliborza
jarek 2024-03-24 18:21:15
latały i spadały! :) np. pod Bydgoszczą :) a błaszczak do dziś mówi, że nic nie wiedział o tym, ale raport o tym zajściu podpisał :) Tacy jak ty niedługo obecny rząd będą obwiniać o to, że np. deszcz odpowiednio często nie pada :)
tak było na grelu 2024-03-24 17:39:58
tak @jareczku, to że poprzednie rakiety latały (i o to darliście ryje!!!) to była wina kaczyńskiewgo. To, że teraz zgubiliście defektoskop z selenem, to też wina kaczora!
relikwiarz 2024-03-24 15:03:39
Wice + wice czyli dwa kawaly.
Dobre.
kurr 2024-03-24 15:00:40
Zgranym chorem mowia.
Dac im wodki !
jarek 2024-03-24 14:43:00
miernoto rowerowa! zbliżają się wybory i mówią pod słupki, podobnie robią twoje pisuarki np. na plakatach wyborczych, nie umieszczają loga pis :)
jarek 2024-03-24 14:15:55
Jest maly problem z decydentami. Przyjechaly wiceministry a ministry juz sie boja i cicho siedza.
To sie nazywa funkconalna administracja.
zdroworozsądkowy leśnik 2024-03-24 13:22:52
@marsjanin
Świetny, kompetentny komentarz.
Szkoda tylko, że pojedyncze osoby jak Ty to rozumieją. Gdyby było inaczej Świat byłby znacznie lepszy :)
jarek 2024-03-24 10:15:41
@ tak jest, to, że ruskie rakiety raz na miesiąc latają nad naszymi głowami (i wiemy o tym) to oczywiście WINA TUSKA :) :) :) A to, że błaszczak zataił fakt, iż rakieta przeleciała przez pół polski i po 4 miesiącach znalazła ją spacerująca kobieta, to jest OK. :) :) :)
And 2024-03-24 10:09:32
@tak jest z parkami jest tak samo jak ze stadninami dopuki pisiory nie dotknęli tek swoimi łapami to wszystko było OK i działało dobrze.
SlynnaPraczka 2024-03-24 09:57:12
@Grel - bronisz czy licytujesz?
marsjanin 2024-03-24 09:48:47
Wszystkie bezmózgi straszą tym kornikiem jak komuniści stonką ziemniaczaną. Kornik był, jest i będzie. A że gospodarką leśną zajmują się chciwe hieny to zamiast sadzić długowieczne liściaste gatunki skupiają się na szybko przyrastającej masie drzewnej z iglaków. Lasy tatrzańskie zanim wyciął je w pień człowiek były lasami mieszanymi. To chciwi ludzie wprowadzili monokulturę świerkową. I jak zwykle pretensje do przyrody że to wina kornika że smreki schną. I co z tego że schną? Niech schną i się walą i niech będzie to siedlisko dla wszelkiej maści organizmów od bakterii po gryzonie i ptaki - ostoja bioróżnorodności. Co wam to przeszkadza jak Park powoływany był dla ochrony przyrody. A Wy wszyscy włącznie z dyrekcją Parku chcecie ciągnąć z niego pieniądze i traktujecie jak prywatny folwark. Drzewa nie mogą leżeć połamane bo zajmują miejsce pod uprawę drewna!!! Jesteście zaślepieni swoją chciwością i nie potraficie obiektywnie przyznać że im więcej ingerujemy w przyrodę tym gorzej dla niej a w efekcie i dla nas samych. Gdyż również jesteśmy częścią ekosystemu i jesteśmy od niego, jak na razie zależni. Ale po co ja to Wam mówię jak uciekaliście z lekcji biologii w podstawówce a historię znacie tylko filmów sensacyjnych i komedii. Nigdy tego nie zrozumiecie. Interesuje Was jedynie realizowanie własnych "pasji" bez względu na koszty społeczne, ekonomiczne czy środowiskowe. Naprawdę nie rozumiecie że wycinanie drzew prowadzi prosto do jałowej pustyni niezdatnej do zamieszkania??? Poczytajcie choćby o historii Madagaskaru.
Grel 2024-03-24 09:24:04
@ SlynnaPraczka, a kto wprowadził to? jak nie pis!!! "Zakłamana klimatyczna postkomuna. Zielony nieład."
tak jest 2024-03-24 09:16:24
Wiecie czemu zdaniem kopaczki wycinka dwóch tysięcy drzew na Nosalu nie wpłynie negatywnie na środowisko? Bo to NIE będzie PISOWSKA wycinka. Tylko te pisowskie niszczą i degradują. Tuskowe już NIE!!! Ani wycinki, anin odstrzały dzików, ani budowy autostrad w miejscach, gdzie żyje zagrożony zielony żuczek z warchlaczkami w brzuszku. Jaka jest prawda o tej inwestycji, przypomnijcie sobie stanowisko obecnej ministry sPOrtu, sławomira nitrasa sprzed miesiąca.
!franuś, @stasiu, @jaruś (ten stary), @kurr, napiszecie coś tym razem o kolejnej ruskiej rakiecie (bodajże trzeciej, a więc średnio raz na miesiąc za rządów tuSSka) latającej nad naszymi głowami? Pytam, bo jeszcze w zeszłym roku tyle szczekaliści i ujadaliście w analogicznych sytuacjach. Co nam dzisiaj napiszesz @dawny jarku, że tak jest??
SlynnaPraczka 2024-03-24 08:26:37
Zakłamana klimatyczna postkomuna. Zielony nieład.
Polo 2024-03-24 07:10:11
W latach 70 był w olczyskiej piękny łaś nikt nie wycinał a kornik dal rady jeszcze z 5 lat i nie będzie trzeba wycinać drzew bo same uschna już widać u góry a obtoncy przyrody niech się wezmą.do pracy a mie narzekają niech posadzą w olczyskiej z 100000 drzew
franek 2024-03-23 22:17:35
Po raz kolejny to napiszę - popieram tę inwestycję, bo to idealne dla niej miejsce. Piękny, slalomowy stok, dawniej mający homologację FIS.
A co do drzew - za 5, maks 10 lat i tak wszystkie te świerki padną pod kornikiem i halnym. Tego nie da się cofnąć, z roku na rok widać zmiany.
Zakopin 2024-03-23 21:05:17
Jak dla mnie katastrofa, plan zagospodarowania na to pozwala? A plan ochrony TPN? To jest skandal, myślałem że jak władze się zmienią to ktoś pójdzie po rozum do głowy. Od 50 lat mieliśmy trzy narciarki na światowym poziomie i żeby mieć jeszcze z jedna albo dwie wycinamy 2 tysiące drzew?
juhas 2024-03-23 20:59:50
@Maria dobrze gwarzys, dać Ci wodki!...
and 2024-03-23 20:48:53
a przegonić ten cały pseudo tpn, który nie ma nic wspólnego z ochroną przyrody a jest to zwykła firma zarabiająca na turystyce pod hasłami ochraniarskimi, przykładem moloch na granicach parku, wycinanie lasów na tzw parkingi zapasowe przed Palenicą pod Morskim Okiem oczywiście płatne, budowa nie wiadomo po co piętrowego parkingu na terenie tpn w Kuźnicach (obowiązuje tam zakaz wjazdu) i opowieści o ochronie przyrody najlepiej z kabiny wypasionych samochodów jeżdżących oczywiście po terenie rezerwatu lub terenach chronionych, (ale przed turystami) czy argument, że jak tpn będzie miał udziały w trasach narciarskich na Nosalu i będzie na nich zarabiał to przyroda będzie wiedziała o tym, że wycinka drzew i budowa całej infrastruktury narciarskiej jest dla dobra przyrody. A jak turysta zejdzie kawałek ze znakowanego szlaku to mandat za niszczenie przyrody - jest OK i najlepiej od strażnika, który będzie ścigał dymiącym quadem albo samochodem "przestępce" - wroga przyrody czyli turystę.
Maria 2024-03-23 20:42:11
Myślę że się uda
W du... mieć całych ekologów
Mam dość tej ekologi i tego zielonego ładu
kurier 2024-03-23 20:19:11
O ile zaklad ze nie otworzą? Co wybory otwierają Nosal....a z właścicielami terenów dalej nikt nie rozmawiał. Stok gdzie się bedzie konczyl, W Olczyskiej? Napewno nie u stóp Nosala bo tam są prywatni ludzie ktorzy nic nie wiedzą. Kolejna propaganda.
Rowerzystka 2024-03-23 20:17:22
Skandal i jeszcze raz skandal.
Po co w takim razie są parki narodowe na świecie? Do ochrony czy jako kolejny twór do ingerencji w przyrodę i niszczenie elementów przyrody?
Jachwe 2024-03-23 20:03:12
Jest jeden delikwent który to dogra na tip top
Tak jak zrobił geotermie na walczakach dla ludzi , 80 podpisów zebrał i nauczył się na pamięć tej historyjki
Truskawkowy anty biedronkowiec opowiadający jak marzenie mowca wielki i prawy
A drugi to wytynkuje kolega
Teodorslysz 2024-03-23 20:02:22
Jestem zaskoczony ,na plus. Jeszcze powinni zmienić prawo tak żeby można było ściąć tylu zielonych ile drzew . Może wtedy odechciało by im się uskuteczniać idiotyczne protesty.
PiS 2024-03-23 19:45:41
I co panowie, Koperski i Filipowicz, minęli Was w ustaleniach :)))
Brawo,wreszcie jakiś konkret rządu 13grudnia.
Brawo -Agnieszka Gąsienica Nowak.
Brawo -Władze Zakopanego ,oby to się udało zrealizować.
Dość blokad ekologów i różnych maści malkontentów.
jarek 2024-03-23 19:33:00
nie ma się co ekscytować, mówią tak, bo idą wybory. Nikt mądry nie będzie inwestował na czymś, co nie jest jego! oprócz dyrekcji TPN :)
Tpn fan 2024-03-23 19:24:58
Bardzo dobrze budować jak najwięcej wyciągów. Niech się coś dzieje w zako nie tylko patodeweloperka. Czekam na więcej inwestycji sportowych. Wyciągi tory saneczkowe tory do biegania ścieżki rowerowe mamy potencjał . Działajcie
Niezapominajka 2024-03-23 19:18:59
Pan Miłosz Motyka powinien być natychmiast usunięty z Ministrestwa Klimatu i Środowiska! Skoro chce zajmować się dewastacją przyrody zamiast jej ochroną. W ocenie Pana Ministra inwestycja " nie zagraża w żaden sposób i nie wpływa negatywnie na środowisko.", w ocenie dr hab. Przemysława Chylareckiego, dr hab, Świerkosza, dr hab. Nurii Selwy i jeszcze co najmniej dwóch innych członków właśnie powołanej Państwowej Rady Ochrony Przyrody jest wręcz przeciwnie... Skandaliczne wypowiedzi wiceministrów!
Gier 2024-03-23 19:18:11
A myślałem, że to tylko pomysł narciarza Dudy
janko 2024-03-23 18:57:37
i dlatego nie zagłosuję w tych wyborach na nikogo z koalicji rządzącęj i w wyborach prezydenckich też nie zagłosuję na nikogo z Platformy Obywatelskiej
Nokurdelebele 2024-03-23 18:45:37
No popatrz, a Filipowicz gada że to on bezpartyjny ma szansę dogadać się w Warszawie z każdym. A tu bez Filipowicza i Bryjaka sami deklarują wsparcie.
Chłopy straszą Pisem, chwalą się niezależnością a parcie do władzy mają straszne. Nawet ludziom spokoju w piątek nie dadza, żeby poszli na drogę Krzyżową tylko zbory robią.
 • PRACA | dam
  Aparthotel Renesans w Zakopanem poszukuje kandydatów na stanowisko POKOJOWA. Stabilna praca w nowo otwieranym Obiekcie. Zgłoszenia prosimy kierować na adres: praca@renesans.pl lub tel. 602444734.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA LOKALE HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWE o powierzchniach ok. 58 i 55 m2, oraz PIWNICA 23 m2. Możliwość połączenia lokali. Zakopane centrum, ul. Kościuszki - 691 124 272.
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY I WYKOŃCZENIA. 660 079 941.
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  DESKI ŚWIERKOWE, dł. 5 m, gr. 53 mm. DRZEWO OPAŁOWE BUK. 660 079 941.
 • USŁUGI | budowlane
  ADAPTACJA PODDASZY, OCIEPLENIA WEŁNĄ MINERALNĄ, SUFITY PODWIESZANE, ZABUDOWY GK, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ. 660 079 941.
 • USŁUGI | budowlane
  ŁAZIENKI KUCHNIE PLYTKI INSTALACJE MONTAZ MEBLI ARMATURY. 602839607
  Tel.: 602839607
 • PRACA | dam
  Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem zatrudni Kasjera. 725300144 https://bip.cos.pl/1509/zakopane praca.zakopane@cos.pl
  Tel.: 725300144
 • USŁUGI | budowlane
  WYKONCZENIA I REMONTY. 602839607
  Tel.: 602839607
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  ŁAZIENKI KUCHNIE PLYTKI INSTALACJE MONTAZ MEBLI ARMATURY. 602839607
  Tel.: 602839607
 • USŁUGI | budowlane
  TYNKI I WYLEWKI MASZYNOWE tanio i solidnie, zacieranie mechaniczne, technika silosowa. Realizujemy małe i duże obiekty 18 26 550 39, 503 532 680.
 • PRACA | szukam
  KUCHARKA, POMOC KUCHENNA, SPRZĄTANIE. 796 358 958.
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  SZCZENIAKI SHIH TZU. 730 519 594.
 • PRACA | dam
  Przyjmę Cieślę - budowa w Kluszkowcach Stawka do uzgodnienia Proszę dzwonić - 788 624 940. 788 624 940 aleksandra@tatrastyle.pl
  Tel.: 788
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA LOKAL NA PIZZERIĘ W ZAKOPANEM. 502 658 638
 • SPRZEDAŻ | różne
  SPRZEDAM SIANO W BALACH. 502 658 638
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA PLAC POD MAGAZYN. 502 658 638
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA HALE NA WARSZTAT SAMOCHODOWY, LAKIERNIĘ, PRALNIE, HURTOWNIĘ, MAGAZYN. 502 658 638
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE, ŁAZIENKI, ZABUDOWY, ADAPTACJA PODDASZY, REMONTY, DOCIEPLENIA BUDYNKÓW, FASADY. 693 206 403.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE, DOMY OD PODSTAW, POKRYCIA DACHOWE, SZALUNKI STROPOWE. 693 206 403.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI MINIKOPARKĄ 2.5 TONY - 722 307 227.
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  Sprzedam KANTÓWKĘ, KROKWIE, DESKI, GONTY i OPAŁ - 788 344 233.
 • PRACA | dam
  PENSJONAT "Willa Park" W CENTRUM ZAKOPANEGO ZATRUDNI OSOBĘ DO SPRZĄTANIA I RZYGOTOWYWANIA ŚNIADAŃ. 509 578 689.
 • PRACA | dam
  Kucharz al'a carte- Restauracja Górska w Białce Tatrzańskiej Do uzupełnienia zespołu poszukujemy osoby na stanowisko: KUCHARZ. Oferta pracy dla kucharza z doświadczeniem zawodowym. Praca na stałe, bardzo dobre warunki pracy. Więcej informacji pod nr. 518 259 536 www.restauracjagorska.pl rest.gorska@gmail.com
  Tel.: 518 259 536
  E-mail: rest.gorska@gmail.com
  WWW: www.restauracjagorska.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Las z drzewostanem pow. 41ar w Lipnicy Wielkiej 603071487, 609325040.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  APARTAMENT Za Strugiem, Zakopane - 607 506 428.
 • USŁUGI | inne
  PROFESJONALNA WYCINKA DRZEW, GAŁĘZI Z PODNOŚNIKA I Z UŻYCIEM LINY. 889 105 476
 • USŁUGI | budowlane
  FLIZOWANIE, REMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO, ELEWACJE, OGRODZENIA - WSZYSTKO Z KAMIENIA. 509 169 590.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE, KRYCIE I PRZEKRYCIA DACHÓW, KOMINY, BALKONY, RYNNY, GZYMSY, FASADY. 889 388 484.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • NAUKA
  NATIVE SPEAKER - JĘZYK ANGIELSKI - nauka face to face lub online, PRZYGOTOWANIE DO MATURY - Zakopane, okolice - 605 069 173
 • USŁUGI | budowlane
  TYNKI MASZYNOWE. 604 857 880.
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2024-04-24 12:58 Młody mężczyzna poszukiwany za przestępstwa narkotykowe zatrzymany w Chochołowie 2024-04-24 12:30 Fundusze Europejskie dla Małopolski. Oferta wiosenna 2024-04-24 12:20 5 zalet rolet zewnętrznych, o których warto wiedzieć 2024-04-24 12:03 Zapewnij właściwe ilości wody pracownikom - dystrybucja wody dla firm 2024-04-24 11:59 Pył nie do wytrzymywania na ul. Tetmajera. Interwencja Straży Miejskiej 5 2024-04-24 11:09 Szkolenia żeglarskie - dlaczego warto się zapisać? 2024-04-24 11:00 Stawiają koło młyńskie pod Olimpem w Zakopanem 11 2024-04-24 10:15 Kubota w historii mody obuwniczej: ewolucja Klapkowego Stylu 2024-04-24 10:00 Grzegorz Watycha po raz trzeci wygrał wybory, ale konkurenci nie myślą ułatwić mu rządzenia 2024-04-24 10:00 Fundusze EOG zmieniają Miasto i Gminę Czarny Dunajec! 2024-04-24 08:59 Dziś opady deszczu i śniegu, ale z każdym dniem pogoda będzie coraz lepsza 2024-04-24 08:00 Nowotarskie dzieciaki świętowały Dzień Ziemi! 2024-04-23 21:40 Definitywny koniec z narciarstwem w Tatrach 5 2024-04-23 20:41 Kijem Rzeki nie zawrócisz 2024-04-23 19:39 Ostry zakręt w stronę Hyrnego, czyli jedziemy z tą sztuką przez duże "S" (WIDEO) 2024-04-23 18:40 Samochód jechał pod prąd zakopianką. Ekstremalnie niebezpieczne zachowanie (WIDEO) 11 2024-04-23 18:00 Policyjne ćwiczenia na Podhalu 17 2024-04-23 17:30 Przegląd smaków z różnych stron świata 3 2024-04-23 17:00 To nie zmiana władzy sprawiła, że na Cyrhli zatrzymano prace, jest odpowiedź urzędu 1 2024-04-23 16:00 Na majówkę, na majówkę... Sprawdź, gdzie warto w Polsce zaplanować długi weekend! 2024-04-23 15:00 Kolumbijczycy i Nepalczycy ukryli się w pojemnikach na mięso 1 2024-04-23 14:36 Dywany orientalne - jak poznać te oryginale? 2024-04-23 14:00 Elektryczny wózek odnaleziony na Równi Krupowej 3 2024-04-23 13:29 Streszczenie - wszystko, co warto wiedzieć. Jak napisać naprawdę dobre streszczenie? 2024-04-23 13:00 Czworaczki niedługo wracają do domu 4 2024-04-23 12:44 Fenomen Tatrzańskiego Orła 2024-04-23 12:00 Taki rzadki i kolorowy gość odwiedził Dzianisz (WIDEO) 3 2024-04-23 11:46 Czarter Jachtów - świetny pomysł na wakacje 2024-04-23 11:01 Jak dobrać podłogę do mieszkania? 2024-04-23 11:00 Bajkowy poranek w Dolinie Strążyskiej (WIDEO) 1 2024-04-23 10:55 10 Niezwykłych Atrakcji w Zakopanem, Które Musisz Zobaczyć 2024-04-23 10:00 Nie dość, że pijany to jeszcze wpadł na radiowóz 3 2024-04-23 09:55 Kto rozpoznaje tego psiaka 6 2024-04-23 09:00 Pomoc na dwa serca 2024-04-23 08:00 Zbyt wcześnie dotknięte cierpieniem, czyli obozowe strofy z Ravensbruck 6 2024-04-23 07:30 Mroczne zakamarki czasem lepiej pozostawić niezbadane... Mamy dla Was książki 2024-04-22 23:08 Dramatyczna akcja GOPR na Maciejowej 1 2024-04-22 22:00 W środę pogrzeb Józefa Krzeptowskiego, gospodarza tatrzańskich schronisk i ratownika TOPR 2024-04-22 21:00 11 edycja Pieniny Ultra-Trail za nami! (ZDJĘCIA) 2024-04-22 20:00 Kolejny etap zabezpieczania osuwiska. Kiedy droga będzie przejezdna? 2024-04-22 18:59 Radość ze sztandaru! (ZDJĘCIA i WIDEO) 2024-04-22 17:59 Rozmawiamy z Łukaszem Filipowiczem, nowym burmistrzem Zakopanego (WIDEO) 40 2024-04-22 17:30 Festiwal Nowe Horyzonty tournée 2024 tylko w nowotarskim kinie MCK 2024-04-22 16:59 Podjeżdżają ciężarówki i zrzucają ziemię 25 2024-04-22 16:30 Mistrz i uczeń wspólnie na scenie 2024-04-22 16:06 Czy to przez zmianę władzy, czy przez fatalną pogodę wszystko na Cyrhli stoi? 5 2024-04-22 15:59 W Zakopanem sypie śnieg, ale to już raczej ostatni zimowy dzień (WIDEO) 2024-04-22 15:30 Dziecięce super moce. Warsztaty 2024-04-22 15:00 Nowy burmistrz Szczawnicy Bogdan Szewczyk w ogniu pytań Jurka Jureckiego (WIDEO) 8 2024-04-22 14:05 Jak powinno wyglądać oświadczenie sprawcy kolizji?
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2024-04-24 13:36 1. IgorB, pełna zgoda. Przejeżdżałem tamtędy dzisiaj i to co zobaczyłem woła o pomstę do nieba. To jest bardzo przykre, kiedy żądza pieniądza niektórym przesłania wszystko. Argument Tdz: co robić gdy jest brzydka pogoda, jest po prostu kuriozalny. " ... my lokalni przedsiębiorcy żyjemy w dużej mierze z turystów ... " . Może was, tych lokalnych przedsiębiorców jest za dużo, hmmmm ? Z drugiej strony, nad takimi sytuacjami powinna panować administracja miasta. Po to między innymi jest i za to pobiera wynagrodzenie. Yayami ..., jeżeli to szydera to spoko ale jeżeli to opinia zgodna z przekonaniami to wcale nie spoko! 2024-04-24 13:33 2. Na cześć i chwałę proponuję wyrzeźbić w ścianie Giewont podobizny burmistrzów tak jak jest w stanach w Mount Rushmore .to dopiero będzie atrakcją na miarę kiczolandu. 2024-04-24 13:22 3. Widać, że absolwenci zaocznych i wieczorowych gimnazjów są wszędzie. 2024-04-24 13:18 4. @IgorB, niestety ma Pan rację w każdym zdaniu. Szkoda, że nikogo z władz miasta to nie interesuje. To jak wygląda otoczenie skoczni, Gubałówka, Krupówki, ten słynny park kulturowy, którego nie ma to wszystko jest skandalem, który nie przeszkadza burmistrzom ani radnym. Do nich nic nie dociera , ani "trzy kubki", ani kapela " ona lubi pomarańcze" , dinozaury i straszliwe budki pod Gazdą. Park miejski i płac z pomnikiem grunwaldzkim jak wyjęte z filmów o ZSRR. Obok budynek straszydło. Czekam kiedy zburzą Jutrzenkę bo przestała tam pasować. To KATASTROFA jest , której nikt nie zatrzyma. 2024-04-24 12:34 5. robią tak, bo ich kandydatka przegrała 2024-04-24 12:32 6. Jak tarcza jest do cięcia na sucho to się wody nie leje. Jeszcze niedawno nikt nie protestował jak nam wmawiano, że pył (piasek) znad Sahary jest normalnym zjawiskiem. 2024-04-24 12:24 7. Powstają następne skocznie na drodze . Kolejny debilny pomysł władzuchy na testowanie zawieszeń pojazdów . Podobnie jak skocznie na Szymoszkowej geniuszy ze starostwa . Który kierowca i jego auto to wytrzyma 2024-04-24 12:23 8. ZAKOPANE TO STAN UMYSŁU. 2024-04-24 12:23 9. To już jest skandal, stajemy się Mielnem do kwadratu, gdzie ilość badziewia urosła do takich rozmiarów, że jest to najgorsze miejsce na urlop nad Bałtykiem. Kiedyś w Zakopanem nie było tego syfu, on zaczął rosnąć po trochu, kiedyś mówiłem, że w porównaniu do miejscowości nadmorskich u nas nie jest tak źle, wciąż mając nadzieje, że nie dogonimy tego co się tam stało. Ale niestety teraz czara goryczy się przelała - ten syf pod skocznią doprowadził do takiej degradacji tego terenu, że osobiście już zupełnie nie mam ochoty dla przyjemności zapuszczać się w tamte tereny. Kiedyś kilkanaście lat temu (pewnie nasz Burmistrz nie pamięta bo jest dość młody), nie było tych bud (slamsów), tego bangladeszu, nie było dinozaurów, nie było parkingów dla kamperów, nie było pozbijanych z desek różnych konstrukcji, a przede wszystkim nikt jeszcze nie wymyślił, że można w Zakopanem handlować chińskim badziewiem wmawiając ludziom, że to są pamiątki... hahaha. Kiedyś człowiek z przyjemnością spacerował ul. Piłsudskiego pod skocznie i potem ul. Bronisława Czecha - teraz to już zupełnie nie jest miejsce nadające się na spacer. Skoczni nie widać, gór nie widać, to po co tam w ogóle spacerować? Zamiast tego bangladesz. Jak miasto w ogóle może przechodzić ze spokojem wobec takiej sytuacji kiedy przestrzeń publiczna jest degradowana w taki sposób. My mówimy o promocji miasta, o zachęcaniu turystów do przyjeżdżania do Zakopanego, na Podhale, a do zaoferowania mamy dla nich taki syf - buda na budzie, cygańskie osiedle, bangladesz... 8 lat rządów poprzedniej ekipy i nikt tego nie zauważył i nikomu to nie przeszkadzało. No i co nastały nowe rządy nowej ekipy - pojawiło się Przyjazne Zakopane - ale mam jakoś obawy o to czy w ogóle coś się zmieni, z ostrożnej retoryki nowego Burmistrza nie wynika żeby jakoś radykalnie miał tutaj coś pozmieniać (posprzątać).. No zobaczymy, ludzie chcą zmian, ale czy one nastąpią? Mam nadzieję, że tak - bo jak nie to kolejne 4 lata marazmu przed nami. 2024-04-24 12:18 10. Ja jestem za tym aby powstawały takie atrakcje. Do miasta przyjezdza sporo turystów. Co mają robic gdy jest brzydka pogoda? Nie każdy lubi górskie wyprawy. Dzięki takim inwestycja turyści oraz zakopiańska młodzież mają gdzie spędzać czas. Jedni pójdą w góry, a inni będą bawic sie w mieście. Rejon krupowek i skoczni to tereny mocno turystyczne. Gdy turysta się nudzi wyjeżdżą a my lokalni przedsiębiorcy żyjemyw dużej mierze z turystów. Ważne tylko żeby takie obiekty powstawały "z glowa" żeby nie wyglądało jak nasz gubalowski "bangladesz"
2024-04-22 15:13 1. Tutaj można się wiele dowiedzieć o naszym świecie i przyszłości. Super! 2024-04-21 22:36 2. Dlaczego nie piszecie o hejcie jaki sąsiedzi wyrzygują na organizatorów tej inwestycji? Grupa sąsiadów brnie w zaparte, skargi, blokady, pisma, w żaden sposób nieuzasadnione. Może nagłośnienie ich zachowania przywróci im poczucie przyzwoitości i serdeczności wobec osób którym los nie oszczedził kalectwa? 2024-04-05 23:21 3. O myszka znowu się lansuje, a miała zawiesić kampanię wyborczą. Najlepsze są jej plakaty wyborcze - poza z założonymi rękami obrazuje jej ostanie dwie kadencje na stanowisku zastępcy burmistrza: "siedziałam dwie kadencje z założonymi rękami i nic nie robiłam i staram się teraz o wasz głos drodzy mieszkańcy aby sobie dalej tak posiedzieć tylko za lepszą kasę" 2024-04-05 23:11 4. O myszka znowu się lansuje, a miała zawiesić kampanię wyborczą. Najlepsze są jej plakaty wyborcze - poza z założonymi rękami obrazuje jej ostanie dwie kadencje na stanowisku zastępcy burmistrza: "siedziałam dwie kadencje z założonymi rękami i nic nie robiłam i staram się teraz o wasz głos drodzy mieszkańcy aby sobie dalej tak posiedzieć tylko za lepszą kasę" 2024-04-05 07:05 5. BRAWO WY !!! 2024-03-29 17:19 6. Ja się pytam jaką partię ten pan reprezentuje?Nazwa komitetu nic nie mówi. 2024-03-14 18:58 7. I to jest miś a nie jakosi cepersko podróba! 2024-03-09 17:01 8. Deportowac drugiego na anktartyde. 2024-02-23 16:54 9. patrząc na tą kobitkę z kieleckiego to cuć ze wiosna idzie ... cuć to nawet niedźwiedzie z gawry wychodzą a niedzwiedzice śpią ... po co wszytko im wiedzieć ... po co ... 2024-02-22 20:48 10. Pnioki, sroki w krzoki takie potoki.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania

FILMY TP


REKLAMA