2024-10-03 14:17:45
Zakopane, boks
Nosalowy Dwór Knockout Boxing Night 36: Czerkaszyn zawalczy o pas WBC
Już po raz siódmy spotkamy się na gali Nosalowy Dwór Knockout Boxing Night 36! Bokserskie starcie będzie można podziwiać 26 października.
Stolica polskich Tatr co roku gości ważne dla polskiego pięściarstwa wydarzenie. W ostatnich latach kibice mogli w Zakopanem zobaczyć m.in. walki o mistrzostwo Europy, a także finałowy eliminator do tytułu mistrza świata.
W tym roku jedną z głównych atrakcji gali Nosalowy Dwór KBN będzie pojedynek o pas WBC International wagi średniej pomiędzy Fiodorem Czerkaszynem (24-1, 15 KO) i Sebastianem Papeschim (22-4, 8 KO). Dla Czerkaszyna będzie to trzeci tegoroczny występ. Zwycięstwo da pięściarzowi naszej Grupy przepustkę do pierwszej piętnastki rankingu World Boxing Council oraz przybliży do walk o najwyższą stawkę. Pochodzący z Argentyny Papeschi to zawodnik leworęczny, który w tym roku zaliczył już dwa zwycięstwa. Pięściarz z Ameryki Południowej ma na koncie m.in. pas IBF Latino.
W Zakopanem na ring wróci również Michał Cieślak (26-2, 20 KO), który jest bardzo blisko kolejnej w swojej karierze walki o mistrzostwo świata. Podopieczny trenera Andrzeja Liczika jest liderem rankingu federacji WBO oraz zajmuje bardzo wysokie pozycje w zestawieniach organizacji IBF i WBC. Czekając na ważne rozstrzygnięcia na światowych ringach, Cieślak zachowa aktywność i stoczy w Nosalowym Dworze drugi tegoroczny pojedynek.
Podczas najbliższej gali kibicom zaprezentuje się także niepokonany Ihosvany Garcia (13-0, 10 KO), który w ostatnim czasie zaliczył duży awans w rankingu WBC i zyskał prawa pretendenta do tytułu mistrza świata wagi super średniej. Na ring wróci także była mistrzyni Europy i wysoko klasyfikowana w światowych rankingach wagi super koguciej Laura Grzyb (10-0, 3 KO), boksujący w kategorii półciężkiej Jan Czerklewicz (13-1, 3 KO) i występujący w kategorii ciężkiej Piotr Łącz (10-0, 7 KO).
Bilety na galę można kupić tylko w hotelu Nosalowy Dwór Resort & SPA - bilety@nosalowy.pl
- Animalsi wypowiadając sie na temat przeciążeń koni pracujących w zaprzęgach bazują na konkretnych, inżynierskich wyliczeniach.
- Zapraszam wszystkich chętnych przedstawicieli czytającej mniejszości, na spotkanie z cyklu »CZARNE NA BIAŁYM« z udziałem PATRYCJI DOŁOWY autorki książki "WRÓCĘ, GDY BĘDZIESZ SPAŁA. Rozmowy z dziećmi Holocaustu". Spotkanie odbędzie się 19 czerwca 2019 roku, w środę, o godzinie 18:00, w kawiarni „Kmicic” w Zakopanem, przy ulicy Staszica 11a. Organizatorami wydarzenia są: Burmistrz Miasta Zakopanego, Wydawnictwo Czarne, Muzeum Tatrzańskie oraz Fundacja „Zakopiańczycy. W poszukiwaniu tożsamości”. Wstęp wolny – Zapraszam!
- 7 czerwca 2019 roku na terenach Gmin Zakopanego i Poronina po raz trzeci odbył się Rajd Szlakami Oddziału Partyzanckiego Wojciecha Duszy „Szaroty”- dowódcy pierwszego na Podhalu zbrojnego oddziału partyzanckiego, który podjął walkę z Niemcami i kolaborantami. W wyniku represji od jesieni 1943 roku zabitych zostało dziewięćdziesiąt sześć osób należących do jego oddziału lub z nim współpracujących.
-
- Grupa właścicieli prywatnych gruntów leżących pod historyczną trasą narciarską na Gubałówce zdobyła się na desperacki krok i od wakacji ubiegłego roku wprowadziła opłaty za przejście przez swoje działki. Członkowie Stowarzyszenia Rozwoju Gubałówki są pokrzywdzeni z powodu zamknięcia trasy narciarskiej, bo nie mogą uzyskiwać należnego im czynszu z tytułu dzierżawy. Obecne opłaty pozwalają częściowo zrekompensować ponoszone straty. Opłaty te są także elementem strategii, która ma doprowadzić do ponownego uruchomienia tej pożądanej trasy narciarskiej.
- Nazywam się Tymek Mróz, jestem radnym Miasta Zakopane oraz prezesem Lokalnej Organizacji Turystycznej Made in Zakopane. Staram się łączyć pracę zawodową z działaniem na rzecz Zakopanego, a korzystając z niniejszego bloga chciałbym pisać czym się zajmuję i konsultować pomysły - szczególnie w kontekście mojej obecności w Radzie Miasta.
- Monika Sznajderman mieszka w Beskidzie Niskim już ponad trzydzieści lat. I pisze wprost, że to jest jej miejsce na ziemi, powiada – „chciałabym zostać w nim do końca”, i dodaje, że tam znajduje się: „moje symboliczne i jak najbardziej realne jądro świata”. Jej najnowsza książka zatytułowana "Pusty las" ukazuje się na rynku 24 kwietnia, a już dwa dni później autorka spotka się z czytelnikami w Zakopanem.
- W dniu dzisiejszym mała wiewióreczka pojechała do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Dzikich. Liczba takich interwencji wciąż rośnie.
- Jestem mieszkańcem Zakopanego i od wielu lat chodzę po Tatrach. W moim ogrodzie od kilkunastu lat rosną krokusy. Niektóre z nich to „samosiejki”, a niektóre zasadziłem sam, by uzyskać większą gamę kolorów. Prze te lat nigdy nie przyszło mi do głowy, by zaprosić swoich znajomych z Polski czy Europy do oglądania tych kwiatów u mnie. Dlaczego? To oczywiste, po kilku minutach prawie wszystkie krokusy zostałyby rozdeptane! Nawet bez specjalnej premedytacji oglądających.
- I to jakiego życia! Maciej Wierzyński, znakomity dziennikarz prasowy i telewizyjny wspomina swoje zawodowe i także trochę prywatne życie. Od legendarnego "Studia 2" po "Horyzont", od warszawskiej "Kultury" do nowojorskiego "Nowego Dziennika", a po drodze jeszcze i Wolna Europa i Voice of America. W tle znakomici przyjaciele - Głowacki, Łubieński, Hopfer i Krasicki. Ciekawe życie i smakowita lektura. Autor spotka się z czytelnikami w Zakopanem już w piątek 29 marca.
- Brutalne zabójstwo w Zakopanem. Znany kurort staje się miejscem krwawej zbrodni skrywającym wiele tajemnic z przeszłości. W siedzibie zakopiańskiej fundacji prowadzonej przez małżeństwo milionerów znaleziono zwłoki mężczyzny. Ofiarą morderstwa jest Jan Lewcun, cieszący się powszechnym szacunkiem kierownik różnych miejskich instytucji. Właściciele uważają, że ktoś celowo chce ich skompromitować, bowiem fundacja, oprócz działalności kulturalnej, współpracuje ze Stowarzyszeniem Ochrony Zabytków w Zakopanem i skupuje zagrożone wyburzeniem stare, zabytkowe budynki.