Reklama

2021-09-24 18:56:09

Jesień z PKL

Zaplanuj jesienny odpoczynek i atrakcje na wyjazd w góry!

Jesień to dobry czas na rodzinne wycieczki oraz aktywny wypoczynek, warto więc wykorzystać tę porę roku i skorzystać jeszcze z wielu atrakcji turystycznych. PKL zapraszają do swoich ośrodków zarówno osoby lubiące aktywnie spędzać czas, jak i zwolenników spokojnego relaksu blisko natury.

Pomimo że tegoroczne lato skończyło się już na dobre, to jednak nie powód, żeby rezygnować ze spędzania czasu blisko górskiej przyrody.
Jesień to piękna pora roku, szczególnie gdy sprzyja słoneczna pogoda. Warto wykorzystać wolny czas i spędzić go w atrakcyjny sposób na świeżym powietrzu, tym bardziej że jesienne krajobrazy potrafią zachwycić.

O tej porze roku warto wybrać się w góry, które zmieniają swoje oblicze. Po pierwsze: na trasach górskich jest ciszej niż w sezonie, dlatego niespieszne wędrówki po szlakach skłaniają do refleksji i podziwiania niepowtarzalnych jesiennych widoków. Po drugie: górska roślinność mieni się mnogością żółtych, rdzawych i czerwonych kolorów, dając niesamowite i malownicze efekty.
Wyjazd za miasto poza sezonem może być równie udany i intensywny. By taki właśnie był nasz wypoczynek warto wybrać kierunek, gdzie oprócz pięknych widoków będziemy mogli skorzystać z ciekawych atrakcji. Ośrodki Grupy PKL także jesienią umożliwiają aktywne spędzanie czasu w bliskości z górską przyrodą.  

Gdzie atrakcyjnie zaplanować jesienny wypoczynek?
W ośrodkach turystycznych Polskich Kolei Linowych niebawem ruszą zaplanowane jesienne przeglądy techniczne, które wstępnie mają rozpocząć się od 18 października – zaczynając od ośrodka Kasprowy Wierch – i potrwają do połowy grudnia. Zanim to jednak nastąpi, warto wykorzystać czas przed przeglądami serwisowymi i skorzystać z pięknej złotej jesieni i dostępnych atrakcji w ośrodkach Grupy PKL.
Miłośnicy górskich przestrzeni, jesiennych krajobrazów oraz dolin osnutych mgłą, a także wszyscy chcący podziwiać naturalne piękno przyrody niemalże z lotu ptaka, koniecznie powinni wybrać się w Beskid Sądecki.
Odwiedzając ośrodek Grupy PKL Jaworzyna Krynicka można skorzystać z platformy widokowej, znajdującej się na budynku górnej stacji kolei gondolowej. Z wysokości 1122 m n.p.m. można podziwiać piękną jesienną panoramę Beskidu Sądeckiego. 
Kolej gondolowa oraz platforma z widokiem 360 st. w ośrodku PKL Jaworzyna Krynicka, czynne są we wszystkie dni tygodnia, od poniedziałku do piątku od godziny 9:00 do 16:00 oraz w weekendy od godziny 9:00 do 17:00.
Amatorom aktywnego wypoczynku i spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu polecamy także Szczawnicę, w której na odwiedzających czeka jeszcze sporo rozrywek.
Jesienią wciąż dostępna jest pakietowa oferta PKL, która umożliwia spływ tratwą Dunajcem, jak i wyjazd koleją linową na szczyt Palenicy, gdzie można podziwiać imponujące widoki na panoramę Pienin, Tatr, Beskidów oraz Szczawnicę. Zarówno spływ Dunajcem z flisakami, jak i wyjazd koleją linową na szczyt Palenicy, są fantastycznym przeżyciem również jesienią, kiedy możemy podziwiać niesamowite kolory i przepiękne górskie pejzaże.
Jednodniowa wycieczka w Pieniny to idealny pomysł na spędzenie wolnego czasu z rodziną, współpracownikami lub paczką znajomych. W ofercie PKL dostępna jest nowa atrakcja umożliwiająca jednodniowy wyjazd autokarem z Zakopanego do Szczawnicy ze zwiedzaniem jej głównych atrakcji.
W Pieninach znajduje się również wiele szlaków i ścieżek, które warto odkryć. Wyróżniają się one w sposób szczególny - niektóre z nich prowadzą przez las, inne wiodą wzdłuż rzek i skał. Dlatego osoby szukające wyciszenia oraz lubiące kontakt z naturą w Pieninach z pewnością znajdą coś dla siebie. Rodziny wraz z „Małymi Zdobywcami Gór” będą mogły udać się na szlak przygody, który rozpoczyna się przy górnej stacji kolei na Palenicę.
Miłośników jazdy downhillowej zachęcamy do wypróbowania swoich rowerowych umiejętności na niedawno otwartych trasach w ośrodku PKL Palenica. Rowerzyści kupujący w kasach kartę dzienną będą mogli skorzystać z jesiennych promocji.
Osoby, które w Szczawnicy planują cieszyć się pienińską przyrodą dłużej, mogą skorzystać z kameralnego i przytulnego obiektu – Willi pod Kolejką i Restauracji, które znajdują się w samym centrum miasta przy dolnej stacji kolei PKL Palenica.

Żar fascynuje
Żeby uniknąć jesiennego spadku energii warto wybrać się w Beskid Mały  i „naładować baterie”. Góra Żar znajdująca się w Międzybrodziu Żywieckim fascynuje i stwarza możliwości aktywnego relaksu także jesienią. Turyści z tego górskiego szczytu, roztaczającego się nad Jeziorem Międzybrodzkim, mogą podziwiać nie tylko piękne górskie jesienne krajobrazy, jeziora, poczuć wolność i moc płynącą z natury, ale także obserwować szybowcowe akrobacje lotników i paralotniarzy, a na odważnych czeka także przelot widokowy.
Na Górze Żar pasjonaci kolarstwa downhillowego będą mogli skorzystać z tras rowerowych PKL Bike Parks o różnym stopniu trudności – począwszy od Easy Line, poprzez – Air Line, aż po średnio trudną trasę – Flow DownHill. Zaawansowani rowerzyści będą mogli także przetestować otwartą na początku września trasę – Natural Downhill.
Na Górze Żar znajduje się także strefa z serwisem rowerowym oraz wypożyczalnia, w której można przetestować jednoślady, a także skorzystać z lekcji indywidualnych i grupowych pod okiem ekspertów. Od lipca działa tam także park Żarogang, w którym można szkolić swoje umiejętności ekstremalnej jazdy na rowerze.

Mosorny Groń wzywa
Trasy rowerowe o różnym stopniu trudności czekają również na odwiedzających ośrodek PKL Mosorny Groń w Zawoi.
Dla miłośników downhillowej jazdy w ofercie PKL dostępnych jest ok. 35 km tras w trzech ośrodkach: Góra Żar, Mosorny Groń w Zawoi i na Palenicy w Szczawnicy, które działają w ramach jednej wspólnej karty.
Na udających się do ośrodka PKL Mosorny Groń oprócz tras rowerowych czeka podróż koleją linową, którą można wyjechać na szczyt wzniesienia, by podziwiać piękny pejzaż Beskidów. Na wyprawę można udać się także spacerem z dziećmi po mało obleganych szlakach, podziwiając wodospad na Mosornym Potoku, Halę Śmietanową, czy Policę.
Dla osób, które w Zawoi planują przedłużyć swój pobyt i skorzystać ze wszystkich dostępnych atrakcji, PKL udostępniają obiekt noclegowy znajdujący się w budynku przy dolnej stacji kolei.
Atrakcje pod Tatrami – Kasprowy Wierch i Gubałówka oraz Butorowy Wierch
Jeśli swoją podróż planujecie do Zakopanego, warto wybrać się na Gubałówkę oraz Kasprowy Wierch, który już powitał pierwszy w tym roku wysokogórski śnieg. Wyjeżdżający koleją linowo-terenową na jedną z głównych atrakcji Zakopanego – Gubałówkę, będą mogli podziwiać piękne krajobrazy oraz jesienną panoramę Tatr.
Osoby chcące przedłużyć lato i poczuć klimat plażowania, jeszcze do końca września będą mogły skorzystać z najwyżej położonej plaży na Gubałówce. Zjeżdżalnia grawitacyjna czynna jest do końca października. Do końca września również można skorzystać z kolei linowej Butorowy Wierch, z której widok na panoramę tatrzańską jest spektakularny i wyjątkowy. Bilet łączony na Gubałówkę i Butorowy Wierch można kupić tutaj.
Jesienią PKL zmienia godziny funkcjonowania ośrodkow. Jeszcze do końca września na Gubałówkę koleją linowo-terenową będziemy mogli wyjechać o godzinie 9:00, natomiast ostatni zjazd dostępny jest o godzinie 20:00. Od października godziny te ulegną zmianie, pierwszy kurs planowany jest również o 9:00, ale ostatni zjazd będzie możliwy już o godzinie 19:00.

Kasprowy Wierch – w Tatrach jesień już walczy z zimą
Niezapomniane i majestatyczne widoki gór dostarczy odwiedzającym Zakopane wyjazd koleją linową prowadzącą prosto na Kasprowy Wierch. W górach pojawił się już pierwszy śnieg, dlatego przypominamy o odpowiedzialnym planowaniu górskich wycieczek. Zachęcamy do zapoznania się z poradami akcji edukacyjnej Odpowiedzialnie w góry realizowanej przez Polskie Koleje Linowe (PKL), Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe (TOPR) i Tatrzański Park Narodowy (TPN).
Jeszcze do końca września każdy turysta wyjeżdżający koleją linową PKL w ramach posiadanego biletu, będzie mógł wziąć udział w akcji edukacyjnej #STACJAEDUKACJA organizowanej przez PKL oraz Tatrzański Park Narodowy. 
Jeśli planujecie wyjazd koleją linową PKL na Kasprowy Wierch, to warto pamiętać, że jesienią ulegają zmianie godziny jej funkcjonowania. Do końca września na Kasprowy Wierch koleją linowa można wyjechać pierwszym kursem o godzinie 7:30, natomiast ostatni kurs kolei z Kasprowego Wierchu do Kuźnic planowany jest o godzinie 18:00. W weekendy kolej jest czynna od godziny 7:00 do godziny 18:00. W październiku godziny te ulegną zmianie, więcej informacji na temat aktualnych godzin kursowania kolei linowej na Kasprowy Wierch znajduje się na stronie internetowej PKL.
Góry to miejsce, gdzie można także jesienią zadbać o poztywne emocje, podziwiać przepiękne krajobrazy, pobyć bliżej natury, a także spędzić czas z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, bo ośrodki Polskich Kolei Linowych to bezpieczny adres.
Polskie Koleje Linowe udostępniają koleje, sklepy, punkty gastronomiczne w swoich ośrodkach turystycznych przy zachowaniu niezbędnych zasad sanitarnych. Obowiązuje dezynfekcja dłoni, a w wagonach kolei i budynkach konieczność zasłaniania ust i nosa. PKL rekomendują zakup biletów na przejazdy z wyprzedzeniem za pośrednictwem sklepu internetowego.

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Reklama
 • USŁUGI | inne
  PRZERÓBKI - KOŻUCHÓW, FUTER, NA PILOTKI NOWEGO KROJU. NIEDROGO, PROFSJONALNIE. 606989935.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię DO KWIACIARNI W PORONINIE. Praca stała. 507 02 06 04.
 • PRACA | dam
  Przyjmę DO ZAKŁADU KUŚNIERSKIEGO. 791 818 377.
 • PRACA | dam
  Polskie Koleje Linowe to pracodawca z ponad 85-letnią tradycją, działający obecnie w siedmiu ośrodkach w Tatrach i Beskidach. Zatrudniający ponad 300 osób. DOŁĄCZ DO NAS! Obecnie poszukujemy osób na stanowisko: SPECJALISTA ds. HR. Miejsce pracy: Zakopane, możliwa częściowa praca zdalna. OPIS STANOWISKA: - Prowadzenie procesów rekrutacyjnych, w tym identyfikacja potrzeb rekrutacyjnych, publikacja ogłoszeń, selekcja aplikacji, prowadzenie spotkań, składanie ofert, - Koordynowanie procesu onboardingu nowych pracowników, - Realizacja i koordynacja projektów rozwojowych w obszarze miękkiego HR: rozwój i ocena kompetencji, ścieżki kariery, zarządzanie talentami, programy motywacyjne, - Organizacja i koordynacja procesów związanych ze szkoleniami i rozwojem pracowników oraz zarządzaniem wiedzą w firmie (programy praktyk, staży i udział w targach pracy), - Organizacja szkoleń wewnętrznych i zewnętrznych dla pracowników firmy, - Współpraca z firmami zewnętrznymi w zakresie: benefitów pracowniczych, rekrutacji oraz zatrudniania pracowników tymczasowych, - Inicjowanie i realizacja działań z obszaru employer brandingu - dbałość o markę pracodawcy na rynku pracy, - Wsparcie managerów i pracowników w bieżących sprawach z zakresu HR, - Aktywne uczestnictwo w opracowywaniu, aktualizacji oraz wdrażaniu polityk w obszarze HR, - Wsparcie w projektach zespołu kadr i płac (doświadczenie w obszarze kadrowo-płacowym będzie dodatkowym atutem), - Przygotowywanie analiz, raportów i prezentacji na potrzeby bieżących działań. WYMAGANIA: - Wykształcenie wyższe kierunkowe, - Doświadczenie zawodowe w obszarze HR - min. 2 lata doświadczenia na podobnym stanowisku, - Komunikatywność, otwartość, kreatywność oraz wysokie umiejętności interpersonalne, - Zaangażowanie i odpowiedzialność za powierzone zadania, wykazywanie inicjatywy, - Umiejętność pracy zespołowej, - Bardzo dobra organizacja pracy własnej, dokładność, - Orientacja na cel i klienta wewnętrznego, - Otwartość na zmiany, - Znajomość prawa pracy, - Zainteresowanie tematyką HR oraz śledzenie aktualnych trendów w tym obszarze, - Dobra znajomość programów: MS Office (w szczególności Ms Excel), - Możliwość odbywania podróży służbowych na terenie Małopolski i Podkarpacia. OFERUJEMY: - Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, - Możliwość zdobywania doświadczenia w rozwijającej się firmie, - Atrakcyjne wynagrodzenie i pakiet socjalny, karty pracownicze, ubezpieczenie na życie, - Ciekawą pracę w zgranym i wspierającym się zespole, - Możliwa częściowa praca zdalna. APLIKACJE prosimy przesyłać na adres: rekrutacja@pkl.pl z dopiskiem: "PKL HR". Informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi kandydatami. Prosimy o dopisanie oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.
  E-mail: rekrutacja@pkl.pl
 • PRACA | dam
  Przyjmę PANA DO PRODUKCJI PANTOFLI - LEŚNICA - 797 107 356.
 • PRACA | dam
  Firma w Zakopanem zatrudni KIEROWCĘ. 604 102 804, 602 285 793, 601 512 211
 • PRACA | dam
  Firma w Zakopanem zatrudni PANIĄ DO SPRZĄTANIA i MAGAZYNIERA/-KĘ (praca na noc). 604 102 804, 602 285 793, 601 512 211.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię PANIĄ do pracy w pensjonacie w Zakopanem. tel. 601 45 33 91
 • PRACA | dam
  Pensjonat w centrum Zakopanego zatrudni PRACOWNIKÓW RECEPCJI. CV proszę wysyłać na adres: recepcja.rekrutacja@wp.pl lub kontakt telefoniczny: 666378357.
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy KUCHARKĘ lub KUCHARKĘ ŚNIADANIOWĄ do pensjonatu na co drugi dzień. 666378357.
 • PRACA | dam
  Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem prowadzi nabór na stanowisko GŁÓWNY KSIĘGOWY. Termin składania ofert: 25.10.2021r. (godz. 12:00). Szczegóły: https://bip.cos.pl/3161/nabor-na-stanowisko-glowny-ksiegowy
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy KUCHARZA ŚNIADANIOWEGO/ POMOC KUCHENNĄ do Aparthotelu w Białce Tatrzańskiej. Atrakcyjne wynagrodzenie, miła atmosfera. Więcej informacji pod numerem 668 850 500.
 • PRACA | dam
  Polskie Koleje Linowe to pracodawca z ponad 85. letnią tradycją, działający obecnie w siedmiu ośrodkach w Tatrach i Beskidach. Jeden z największych na Podhalu, zatrudniającym ponad 300 osób. JEŻELI: - Jesteś miłośnikiem gór i natury; - Bliska jest Ci turystka górska; - Chcesz pracować z najlepszymi specjalistami w turystyce; - Szukasz zatrudnienia u renomowanego pracodawcy i lidera branży; DOŁĄCZ DO NAS! Obecnie poszukujemy osób na stanowiska: SPRZEDAWCA. Miejsce pracy: Zakopane, Kasprowy Wierch - sklep z pamiątkami. OPIS STANOWISKA: - Profesjonalna obsługa klienta i aktywna sprzedaż, - Dbałość o bardzo dobry wizerunek/wygląd sklepu, - Stałe uzupełnianie ekspozycji, - Odbiór dostaw towaru, - Inwentaryzowanie towaru, - Obowiązek zabezpieczenia i rozliczenia się z gotówki, - Przygotowywanie raportów dobowych, - Rejestrowanie całości sprzedaży w systemie Comarch XL, - Realizacja celów sprzedażowych. OD KANDYDATÓW OCZEKUJEMY: - Wysoka kultura osobista, - Komunikatywność i łatwość w nawiązywaniu kontaktów, - Optymizm, sumienność i zaangażowanie, - Umiejętność pracy w zespole, - Dyspozycyjność oraz gotowość do pracy w systemie zmianowym, - Mile widziane doświadczenie zawodowe. OFERUJEMY: - Zatrudnienie w oparciu o umowę zlecenia, - Atrakcyjne warunki zatrudnienia, - Ciekawą pracę w młodym i dynamicznym zespole. OSOBY ZAINTERESOWANE proszone są o przesłanie aplikacji zawierającej CV na adres e-mail: rekrutacja@pkl.pl z dopiskiem "Sprzedawca KW". Prosimy o dopisanie oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.
 • PRACA | dam
  Kelner/Kelnerka/Kierownik sali z doświadczeniem.Do restauracji Perła w Mszanie Dolnej na cały etat.Jeśli jesteś osobą:otwartą pracowitą uśmiechniętą szybko uczącą się łatwo nawiązujesz kontakty nie boisz się wyzwań - czekamy właśnie na Ciebie! 730338755michal.wyroba@firmapema.pl https://restauracjaperla.pl/
  Tel.: 730338755
 • PRACA | dam
  PIZZERIA w Nowym Targu zatrudni KELNERA/KĘ. Praca stała i na weekendy. 508256350.
 • PRACA | dam
  Hotel Toporów*** w Białce Tatrzańskiej zatrudni kelnera lub kelnerkę. Praca stała lub sezonowa z możliwością zamieszkania. 698763582topor@toporow.pl
  Tel.: 698763582
 • PRACA | dam
  POMOC DO PENSJONATU - KOŚCIELISKO - 600 403 706.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  MAZDA 6, 2004, kombi, diesel. 660 275 561.
 • PRACA | dam
  PIEKARNIA W ZAKOPANEM zatrudni DZIEWCZYNĘ LUB CHŁOPAKA DO KROJENIA CHLEBA. Praca na noc. 604 102 804, 602 285 793, 601 512 211.
 • PRACA | dam
  DOM OPIEKI W ZAKOPANEM ZATRUDNI POKOJOWĄ . STAŁA I PEWNA PRACA. 698-673-260swiatkowska.w@wp.pl
  Tel.: 698
 • USŁUGI | budowlane
  Usługi remontowe: kominki, płytki, gładzie, malowanie, szpachlowanie i inne. 575977660
  Tel.: 575977660
 • PRACA | dam
  Poszukujemy **RECEPCJONISTKI/TY** do Aparthotelu w Białce Tatrzańskiej Praca stała na pełny etat, elastyczny grafik, dobre zarobki. Wyślij CV na adres: edyta.aparthotel@gmail.com, tel: 696 112 266. 696112266edyta.aparthotel@gmail.com aparthotelgoralski.com
  Tel.: 696112266
 • PRACA | dam
  SZYCIE KUŚNIERSKIE - na miejscu lub chałupniczo. 601 789 299, 536 740 251.
 • PRACA | dam
  Poszukuję pracowników do zakładu garbarskiego. 601 789 299, 536 740 251.
 • PRACA | dam
  Praca OPIEKUNKA DO DZIECI W ŻŁOBKU.. tel 577 283 777
  Tel.: 577 283 777
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  PENSJONAT w Kościelisku. 607 506 428.
 • USŁUGI | budowlane
  KOMINKI, PARAPETY, SCHODY MARMUROWE, NAGROBKI, GROBOWCE. KRÓTKIE TERMINY. 601 958 378
 • PRACA | dam
  Zatrudnię OPERATORA koparki, Poronin. 732 991 111
  Tel.: 732
 • PRACA | dam
  Karczma na Krupówkach - zatrudnimy PRACOWNIKÓW NA BAR ORAZ KELNERÓW. Od już. Zakopane. Kontakt: 533 226 109.
 • PRACA | dam
  Dom Wypoczynkowy przyjmie kucharza/kucharkę oraz pomoc do obsługi w obiekcie na sezon zimowy. Praca od połowy grudnia. Wysokie wynagrodzenie!. 668 021 047
  Tel.: 668 021 047
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  LAS Z GRUNTEM ROLNYM, 8000 m, obrzeża Zakopanego. 607 506 428.
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM zatrudni POMOC KUCHENNĄ. Warunki pracy i płacy bardzo dobre. Kontakt tel. 602 186 987.
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy OSOBY DO PUNKTU GASTRONOMICZNEGO OD JUŻ - SPRZEDAŻ GOFRÓW I WINA GRZANEGO - KRUPÓWKI. Kontakt: 533 226 109.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKI 2 HA - k/Białki. 182856454.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzory: jarzębina i parzenica (60/80), krokusy. GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
 • PRACA | dam
  NORWEGIA (Oslo) - BUDOWLAŃCY. Zatrudnimy na warunkach norweskich pomocników, tynkarzy, malarzy, dekarzy. Języki obce NIE wymagane - praca tylko z pracownikami z Podhala. Praca całoroczna, również w zimie. Zjazdy do kraju co 1-3 tygodnie (samolot) wg. własnego uznania. Pełna elastyczność co do wyjazdów do kraju. Zarobki od 15-25 Euro /godz. Zapraszamy. Tel. 667 602 602.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2021-10-17 13:00 Przemarsz odblaskowy 2021-10-17 12:01 Śmierć na szlaku w Pieninach 2021-10-17 11:30 Znamy wstępne ustalenia policji w sprawie wczorajszego wypadku w Trybszu 2021-10-17 10:56 Pijany 18-latek spowodował groźny wypadek w Piekielniku 2021-10-17 10:00 Góralska opera w Rzymie - jak ten czas leci 2021-10-17 09:15 Na początek weekendu - turniej badmintona 2021-10-17 08:29 Trudne warunki turystyczne w Tatrach 2021-10-17 08:00 Znamy termin uroczystego otwarcia wyremontowanego MCK-u 2021-10-17 00:37 Nowy parking w centrum Zakopanego 2021-10-16 21:48 Badmintonowy maraton w Zakopanem (ZDJĘCIA) 2021-10-16 21:10 Poszedł redyk braci Leśnickich (WIDEO) 1 2021-10-16 20:30 Ścianka wspinaczkowa oblężona 2021-10-16 19:37 Krupówki wieczorową porą - nie brak turystów (WIDEO LIVE) 2021-10-16 18:15 Niedźwiedź na Zoniówce i Wyskówkach. TPN uspokaja mieszkańców 3 2021-10-16 17:30 Szukała pracy, a straciła ponad 30 tys. zł! Uważajcie na oszustów! (WIDEO) 2021-10-16 17:11 Alarmujące zgłoszenie na policję - ludzkie zwłoki nad potokiem (aktualizacja) 2021-10-16 16:44 Turyści i mieszkańcy Zakopanego taplają się w błocie 2021-10-16 16:20 Poranna kolizja na zakopiance 2021-10-16 16:00 Mrówki przepowiadają pogodę 1 2021-10-16 15:10 Groźny wypadek między Trybszem, a Łapszami Wyżnymi 2 2021-10-16 15:00 Redyk w Pieninach - tysiące owiec wędruje przez miasto (WIDEO) 9 2021-10-16 14:30 Odblaskowi seniorzy 2021-10-16 14:18 Zderzenie na zakopiance w Poroninie. Są utrudnienia 2021-10-16 14:14 Jak zachować się na rowerze na górskich szlakach? (WIDEO) 2 2021-10-16 13:45 Żubry wracają do Zakopanego. Już niebawem samochodowy rajd pod Giewontem 1 2021-10-16 13:04 Znów tłumy na góskich szlakach 1 2021-10-16 13:00 Zapraszamy na spacer parkową aleją (ZDJĘCIA) 1 2021-10-16 12:00 Sięganie po używki prowadzi donikąd. Poruszające spotkanie w szkołach 2021-10-16 11:33 Nocny pożar na Karpielówce. Mieszkanka trafiła do szpitala (ZDJĘCIA) 2021-10-16 11:30 Ponad 3200 nowych zakażeń koronawirusem w Polsce, 12 na Podhalu 1 2021-10-16 10:45 Strażacy świętują jubileusz - grad medali i nowy pickup w remizie 2021-10-16 10:00 Na pokładzie Batorego 2021-10-16 09:27 W Tatrach słońce, w Zakopanem chmury 2021-10-16 09:00 Nie ma piękniejszej dolinki reglowej (ZDJĘCIA) 2021-10-16 08:00 Dopiero co rozpoczął się rok szkolny, a Septyma już z sukcesami 2021-10-16 00:15 5 pysznych zup odchudzających z sezonowej kuchni marketem Dino 2021-10-15 22:59 2022 Rokiem Wandy Rutkiewicz 2021-10-15 21:48 Wszystkie rzeźby Marcina Rząsy (ZDJĘCIA) 2021-10-15 21:15 Impresje świętokrzyskie w Kmicicu 2021-10-15 21:15 Nauczyciele z całej Polski przyjechali do Zakopanego 4 2021-10-15 20:30 Nowa droga w Rogoźniku 4 2021-10-15 19:56 Orawski zamek i leśna kolejka skarbami Słowacji 2021-10-15 19:45 Kolejny nadajnik telekomunikacyjny powstanie w Rabce-Zdroju 1 2021-10-15 19:33 Pomagamy biegając. Dołącz i wesprzyj hospicjum 2021-10-15 19:00 Tłumy turystów ruszą przez Nowy Targ do Bramy w Gorce. Albo i nie 1 2021-10-15 18:15 Rak piersi to nie wyrok 2021-10-15 17:49 Zbliża się sowia przygoda 2021-10-15 17:30 Oceniamy burmistrza Zakopanego! Jak rządzi Leszek Dorula? 31 2021-10-15 17:26 Jak pozyskać pieniądze z "Czystego Powietrza"? Spotkanie dla mieszkańców 2021-10-15 16:50 Powstaje internetowy album. Przynoście stare zdjęcia
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2021-10-17 12:11 1. To u was tam chodzą niedźwiedzie???????? No to "fajnie" macie! :-))))))))) I jeszcze na dodatek Sylwester Disco Polo... 2021-10-17 10:12 2. Mnie np. przeszkadza parking pod moimi oknami utworzony przez jeden z pensjonatów. Jak już jest pełno na tym parkingu to jeszcze na ulicy zajmują miejsce po obu stronach. Tego akurat policjanci nie widzą a szkoda. Pytam specjalistów, czy jest na to jakieś prawo budowlane? 2021-10-17 09:57 3. Tyle kosztuje chwila nieuwagi... 2021-10-17 09:33 4. Masz racje pachnie gofnem. Co z tego że miasto sprząta po przejściu owiec ulice, jak w między czasie ludzie wnoszą mi smród do lokalu. Po co pchać owce przez całą Szczawnice, mogło być jak dawniej okolice Jaworek. Wielka mi atrakcja bo stado baranów przejdzie przez miasteczko jedną zatłoczoną drogą. Powinno to odbywać się w plenerze i wtedy jest atrakcja. 2021-10-17 08:25 5. @Stańczyk, ale o co Ci chodzi? W końcu Tussk jest PO chwalony 2021-10-17 07:38 6. Jest tradycja, jest kultura są piękne góry i widoki a tutaj podyskutujesz z takim@pachnie o gównach. No cóż, jeden lubi jak mu cygan gra na skrzypcach a drugiemu przeszkadzają jego skarpetki. 2021-10-17 07:36 7. Jak jeszcze raz przyjdzie to osobiście go uśpię 2021-10-17 02:23 8. Co za bzdury pokrzywdzony tu piszesz ? No chyba że jesteś kimś jak wójt jabłonka który myśli , że może wszystko albo w instancji pierwszej później 3 lata ponad czasu mija aby oczywiste prawa uzasadniły to że jego osoba to nie wrażliwe jajko a publiczna funkcja . Zamierzone działanie aby na czasie do końca kadencji przeciągnąć opóźniony zapłon ciekawe ile kolejnych po kadencji i PiSie wyjdzie na jaw i ile spraw jeszcze się odbędzie ?? A besaenu jak i wielu innych brak 2021-10-17 00:34 9. Chciałabym też przypomnieć, że ścieżki/szlaki rowerowe nie są dla pieszych. Chyba, że są specjalnie oznakowane ale uwaga - i tak PIESI nie kumają. 2021-10-16 23:13 10. @pachnie gofnem. Twój komentarz jest tak wartościowy, jak komentarz @Jankop.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Bojcorka

Album TP

Pożegnania

FILMY TP