Reklama

2019-09-30 13:41:14

Pod Giewontem

Porodówka w Zakopanem pustoszeje

Z oddziału położniczo-ginekologicznego w zakopiańskim szpitalu wypisywane są dziś ostatnie mamy z dziećmi. Potwierdziły się nasze informacje, że oddział praktycznie przestaje istnieć.

W wydaniu papierowym Tygodnika napisaliśmy, że lekarze pracujący na oddziale nie przedłużają umów z zakopiańskim szpitalem, które kończą się dziś. Część z nich przechodzi do Nowego Targu, gdzie dostali wyższe kontrakty.


Dziś z oddziału wypisywane są ostatnie pacjentki z dziećmi. Do jego funkcjonowania potrzebnych jest 7-8 lekarzy. Tylko wtedy zapewniona może być ciągłość dyżurów. O sprawę już dwa tygodnie temu pytaliśmy sprawującego nadzór nad szpitalem wicestarostę Jerzego Zacharkę. Odpowiedział wtedy, że napływające do nas informacje o zakończeniu pracy oddziału to "plotki". 

Kilka dni później starosta Piotr Bąk stwierdził, że to lekarze chcą wywrzeć presję na dyrekcję szpitala, żeby otrzymać wyższe kontrakty. Aby doszło do likwidacji musiałby zostać zmieniony statut szpitala. 

Dyrektor szpitala Regina Tokarz nie chciała z nami rozmawiać na temat porodówki, a na wysłane mailem tydzień temu pytania nie odpowiedziała do tej pory.

Tymczasem w wypowiedzi dla Gazety Krakowskiej, wicedyrektor szpitala Małgorzata Czaplińska stwierdziła, że od wtorku oddział zawiesza działalność i jeśli na porodówkę zgłosi się pacjentka będzie przetransportowana do Nowego Targu.

p

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Ehe brawo 2019-09-30 22:22:07
Brawo !!! To powinno być upublicznione i możliwe do udostępnienia. Może otworzy to oczy. chociaż jednej osobie to będzie dobrze
wicz 2019-09-30 20:37:25
@wiktoria. Berbelucha w nadmiarze szkodzi.
szyder 2019-09-30 20:18:13
vicestarosta Zacharko powinien przyznać doroczną premię 50tys. paniom Tokarz i Czaplińskiej
Pacjentka 2019-09-30 20:09:51
A jeszcze nie dawno P. Dyrektor dawała dobre rady lekarzom z N.T. że takich stawek (za pracę) nigdzie nie ma..... Może jakaś dobra rada dla Pani Dyrektor że może powinna zacząć szanować ludzi. Zacznijmy od pacjentów. Bo brakiem szacunku Pani Dyrektor dla pacjenta jest gdy ten idąc do szpitala na SOR musi czekać 4 godziny. A dlaczego musi czekać? Z uwagi na braki kadrowe. A dlaczego są braki kadrowe w szpitalu? W 2009 roku były obietnice że tyłku lekarzy przyjedzie z ,,Polski,, bo mieszkania będą zapewnione..... i gdzie są ci wszyscy ,,przyjezdni,, lekarze? A może zainwestować w swoich /tych którzy już pracują/ zaproponować im no właśnie co skoro ani szacunku ani pieniędzy ? A lekarze nie chcą pracować z różnych powodów nie tylko finansowych np. atmosfery panującej w szpitalu, czy także braków kadrowych bo ile może pracować jedna osoba. Doba każdego, także lekarza ma 24 godziny. I koło się zamyka.
Niestety ale będąc pacjentką na jednym z oddziałów miałam okazję zobaczyć stosunek dyrekcji do personelu medycznego. Z punktu widzenia pacjentki bardzo to nietaktowne było. Dobra rada dla wszystkich ,,Szefów,, weźcie pod uwagę że zaszły na rynku pracy pewne zmiany i już nie te czasy żeby można było pracownikiem pomiatać..... Tylko taka smutna refleksja Pani Dyrektor byla najlepszą z kandydatów na to stanowisko.
wiktoria 2019-09-30 19:57:04
i tak będziemy głosować na PIS, choćiaż by co KOD i lewactwo wypisywało , chwała Kaczyński największy strateg polityczny Europy przełomu XX i XXI wieku obrońca cywilizacji zachodu i narodu Polskiego , chwała PIS
Mirek 2019-09-30 19:55:06
I tak nie leczą to umieralnia. Lekarze zero wiedzy nie zasługują na 15 zł. Dobrze że zamykają oddział paliatywny to coś w tym ten szpital będzie najlepszy w Polsce
ellka66 2019-09-30 18:37:53
Proszę za wszystko nie winić rządu problem ze służba zdrowia jest od 30 lat a teraz doszły jeszcze problemy z brakiem lekarzy młodzi wyjechali a emeryci nie będą robić za 120 zł za godzinę chcą więcej. Ponieważ brakuje personelu lekarze jeżdżą na dyżury po Małopolsce szukając kontraktu za więcej na godzinę w Nowym Targu wygocjonowali 150 za godzinę i w Zakopanem pewnie też tyle chcą. Skoro za PO przeprowadzono dzięki porozumieniem zielonogórskim dobre podwyżki to dlaczego nie skorzystać... Ze świeczka szukać kogokolwiek komu zależy na szpitalu skoro zmiany systemowe parę lat temu doprowadziły do sytuacji takiej jaką mamy.
Marzena~~ 2019-09-30 16:05:43
Co musiało by się wydarzyć ,żeby ten ciemnogród zrozumiał, że ten rząd niszczy wszystko czego się dotknie !!!
koala 2019-09-30 15:29:43
"Ehe" - toś Ty poeta , tylko głowa n. ta !
kierowca 2019-09-30 15:27:30
pani dyrektor ma dobrą pensje o pacjentki w d....e
tadek 2019-09-30 15:20:33
@Ehe należy ci się nagroda całą prawdę napisałeś o tym ciemnogrodzie żeby to jeszcze ludzie zrozumieli i zmądrzeli.
raid 2019-09-30 15:16:28
Pani Regina łaskę robi, że odpowie na pytania dziennikarzy?? Nie pasuje to fora ze dwora.
xyz 2019-09-30 15:04:38
Co tam zdrowie Polaków. Co na to wladze Starostwa.
Ważniejsze jest walka z wydumanymi problemami.
Tak dbają o nasze zdrowie.
Państwo PiSu wprowadza bardzo szkodliwą dla zdrowia sieć G5. To PiS podpisał w 2017 r. w Brukseli porozumienie na stosowanie w Polsce jeszcze na 5 lat rakotwórczego glifosatu (a chciało na lat 10!) , to państwo PiSu toleruje chemię w żywności, to państwo PiSu toleruje by zwierzęta hodowlane były szprycowane hormonami wzrostu, antybiotykami, paszami GMO, mączkami kostnymi, rybnymi. To państwo PiSu zezwala na sprzedaż niebezpiecznej dla ludzkiego ciała chemicznej odzieży i chemicznego obuwia z Azji (Wietnam, Bangladesz, Chiny) - żadnych atestów na materiały... dosłownie nic jak w dzikim kraju. To państwo PiSu toleruje by w żywności dla ludzi była chemia, olej palmowy i inne świństwa z tablicy Mendelejewa. To państwo PiSu zezwala na sprzedaż ohydnych ryb typu panga, łosoś norweski To państwo PiSu sprzedaje wam truciznę w postaci papierosów, chemiczny alkohol i jeszcze obkłada to akcyzą i wszelkimi innymi podatkami.
Ja 2019-09-30 14:41:45
Wiadomo że pani dyrektor ma węża w kieszeni. Ale czy ktoś z prasy konfrontował lekarzy z informacją o wyższym kontrakcie? Może chodzi o zwiększenie personelu. Poza tym inne szpitale są w stanie zaspokoić roszczenia lekarzy a ten nie? Jak będzie wyglądać transport rodzącej np 2 stycznia lub 15 sierpnia?
Ludek 2019-09-30 14:41:08
takie rządy dobrej zmiany w zakopanym.tak rzadzi pis w starostwie i um. a wy dalej im bijcie brawo i piane jacy to oni prawi i sprawiedliwi .widac to prawo i sprawiedliwosc na kazdym kroku a ciemnogrod to wszystko kupi i zaakceptuje
general 2019-09-30 14:38:52
jaki powod zamkniecia porodowki
Zizu 2019-09-30 14:38:23
Kto z lekarzy został?
pierwsze wybory 2019-09-30 14:37:26
Dlatego ja młody wyborca zagłosuję na lewicę. W szkole katechetka kazała też miłować gwałciciela i cała klasa wypisała się z religii. Dlaczego na lewicę? bo par excellence jestem za normalnością.
antykancelista 2019-09-30 14:35:35
oto jak suweren wstaje z kolan......na kolana....
kinga 2019-09-30 14:33:06
Powodzenia, tą karetka do NT w korkach.
kierowca 2019-09-30 14:20:43
jedna banda starosta wice i dyrektorka jedna banda siedzą na stołkach i nic nie robią bąk zakopianke pojechał otwierać a szpital ma w du.....e
abc 2019-09-30 14:13:14
Dobra zmiana PIS -zakopiański układ. Czyli ewakuacja zakopiańskiego PO do PIS. Zostali sami "fachowcy". Szpitalu pozostanie niedługo tylko kostnica. W TPN-ie kornik zje wszystkie drzewa. Pan cinkciarz obstaje za dolarem i protestuje przeciw wprowadzeniu euro. Lewackich ekologów zatrudnili w UM Zakopane i od razu powietrze się oczyściło.
zachwyt 2019-09-30 14:10:21
no..... pod taką poezją to się trzeba podpisać z imienia i nazwiska!!!!!może by jaka nagroda była a tak to przepadnie .....
Ehe 2019-09-30 13:49:18
Kłamali w czasie stanu wojennego. Kłamią teraz. Oni bez kłamstwa nie umieją żyć. Kłamią rano, w dzień, wieczorem i w nocy. Cała władza pis oparta jest na kłamstwie.
Kłamstwem ją zdobyli, na kłamstwie jest utrzymywana i na kłamstwie rozwijana.
A wszystko zaczęło się od kłamstwa smoleńskiego.
Pół wieku w sprawie mordu katyńskiego kłamali Rosjanie
Po katastrofie smoleńskiej pałeczkę kłamania od Rosjan przejęli psi krajanie
I tak powstała w kłamstwie godziny
Religia smoleńska kaczej rodziny
W pisie miejsca nie ma kto kłamać nie umie
I chciałby pozostać przy prawdzie i swoim rozumie
Oni wszyscy są jak zombi
Duch prezesa nimi rządzi
Bez podmiotowości, bez swojego zdania
Wykonują posłusznie prezesa zadania
Jakby cyrograf podpisali szatanowi
Swojemu guru, szamanowi
Bardzo wielu pisich się skundliło i zeszmaciło
Sprzedało się albo przestraszyło
A tych co nie kupili i nie zastraszyli to ich mediami publicznymi ogłupili
Chciałbym przypomnieć wszystkim pisim katolikom (trudno ich nazywać chrześcijanami),
że Bóg jest prawdą. A ojcem wszelakiego kłamstwa jest szatan.
"Kto jest z prawdy słucha głosu mego" - mówi Bóg
"Poznacie prawdę a prawda was wyzwoli" - Ale nie dowiecie się prawdy z kłamliwych mediów publicznych pisu.
Hierarchowie PKRK zdradzili Boga. Zdradzili najwyższe wartości takie jak prawda, miłość, mądrość i władza dobrego prawa. Poszli za bogiem mamoną i wspierają kłamstwo, nienawiść, głupotę i władzę złego prawa.
Wszystkie afery pisu wykryły i opisały media niezależne, łącznie z ostatnią aferą sutenerską Banasia.
Więc skąd się wzięli ci wszyscy kłamcy w pisie? Czy są z piekła rodem?
Już 10 lat dochodzą do prawdy w sprawie katastrofy smoleńskiej i dojść do niej nie mogą. Impotenci.
Zorganizowali 96 sabatów kłamstwa na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie
Zorganizowali 96 sabatów profanacji krzyża boskiego i gloryfikacji krzyża diabelskiego
I to wszystko przy wsparciu i udziale duchownych PKRK
Oszukali miliony rodaków. Zadrwili i zakpili sobie z nich.
Przypomnę:
Ramiona krzyża boskiego symbolizują prawdę, miłość, mądrość i władzę dobrego prawa
Ramiona krzyża diabelskiego symbolizują kłamstwo, nienawiść, głupotę i władzę złego prawa.
Degradują charaktery rodaków w ten sposób, że rozwijają w nich najgorsze instynkty. Zamieniają anielskie cechy na ich diabelskie przeciwieństwa.
I nikt im nie powie, że diabeł jest czarny a anioł biały. Fałszywa miłość, fałszywa pobożność, fałszywy patriotyzm. Taki jaki, zero, warchoł jeden z drugim przemienia się wg " d.zmiany":
Różki pomalował na biało
Komeżkę włożył na ciało
Kopytka zawinął w onuce
Ogon schował pod doopę
I udaje świętego aniołka
Nie da zabrać sobie stołka
I tym się szczyci i tym się chlubi
Że bardziej niż bardzo kłamanie lubi
Mądry Polak po szkodzie.........
Czy przed szkodą i po szkodzie głupi?
A prawda wam rodacy najnowszą przypowieść powie
W Polsce dobrych i mądrych się niszczy a rządzą kłamcy i gamonie
Część z nich już otwarcie przemienia się w demony, kanalie i sutenerów
Jeszcze Polska nie zginęła póki my żyjemy (ludzie dobrej woli i prawdy)
Co nam kłamstwa przemoc wzięła prawdą odbierzemy
Marsz, marsz rodaku do prawdy się zapisz
Tak ojczyźnie swojej długi swoje spłacisz
Prawda jest najpotężniejszym mieczem.
"Poznacie prawdę a prawda was wyzwoli"
Od czego? Od zniewolenia do złego.
I nikt wam nie będzie wmawiał, że białe jest czarne a czarne białe
Żaden pis wam nie będzie definiował co jest prawe i sprawiedliwe a co nie.
Co jest dobre, co złe a co nie.
Obudźcie się wreszcie. Larum grają. Ojczyzna w niebezpieczeństwie.
Nie śpij kiedy decydują się losy naszego kraju
Czy chcesz żyć w kłamstwie,
W diabelskim pełnym nienawiści i głupoty państwie
Przeżyliśmy potop szwedzki
Przeżyliśmy też radziecki
Ale czy przeżyjemy potop pisowskiego kłamstwa
Które nas zalewa coraz bardziej.
Straszny sen wczoraj miałem
Cały się spociłem i struchlałem
Widziałem Polskę w ruinie
Wielka rzeka kłamstwa płynie
Wszystko zafajdano równo
Wszędzie było kacze goowno
(kłamstwa i fałszu)
Nie! 2019-09-30 13:46:54
Żaden Miescon, żaden Kasiniok.
Jak już, tylko Kraków!!!!!
 • PRACA | dam
  Przedsiębiorstwo Budowlane zatrudni pracowników na stanowisko: majster budowlany, kierownik robót.
  Tel.: 602629623
 • USŁUGI | budowlane
  Witam oferuje usługi hydrauliczne wodno-kanalizacyjne i centralnego ogrzewania: Wymiana instalacji co. Wykonywanie instalacji co. Usuwanie awarii Montaże i naprawy instalacji wod-kan. Montaż i wymiany urządzeń sanitarnych Montaż piecy. 788516032
  Tel.: 788516032
  E-mail: andrzejwalkosz18@onet.pl
 • USŁUGI | budowlane
  HYDRaulik
  Tel.: 600746243
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  RENAULT TRAFIC II, r.p.2004, 1.9, stan idealny. 791 357 079
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM PRZYJMIE NA STANOWISKO KUCHARZ i POMOC KUCHENNA. DOBRE WYNAGRODZENIE, STAŁY ETAT -
  Tel.: 721 111 775.
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ ARCHITEKTA, niezbędna znajomość Archicada i dyspozycyjność -
  Tel.: 601 544 244
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Rodzina zaopiekuje się domem lub pensjonatem, w zamian za mieszkanie lub symboliczny czynsz
  Tel.: 690 680 461
 • PRACA | dam
  Zespół Pensjonatów "Dolina Białego" zatrudni - KELNERKĘ z możliwością zakwaterowania, - POKOJOWĄ. Tel. 1820 63730 lub 603 750 122. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Aqua Park Zakopane zatrudni: - STARSZEGO DYSPOZYTORA, - POMOC KUCHENNĄ. Tel. 1820 63730 lub 607 508 752. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Zajazd Górski Kuźnice zatrudni POMOC KUCHENNĄ. Tel. 1820 63730 lub 601 268 550. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Hotel Tatry na Polanie Zgorzelisko zatrudni RECEPCJONISTĘ/KĘ z możliwością zakwaterowania. Tel. 1820 63730 lub 506 129 438. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • POŻYCZKI
  KREDYT DO 100 000 ZŁ NA OŚWIADCZENIE RÓWNIEŻ DLA: -ROLNIKÓW, -RENCISTÓW, -EMERYTÓW, -OSÓB PROWADZĄCYCH DZIAŁALNOŚĆ, UPROSZCZONE PROCEDURY!!! T-18 542 40 56.
 • POŻYCZKI
  PROVIDENT - DYSKRECJA. 609 820 345.
 • PRACA | dam
  Hotel "Foluszowy Potok" Zakopane, ul. Zamoyskiego 42 zatrudni: RECEPCJONISTKĘ/-TĘ, praca stała, w systemie zmianowym, bez nocek. Wymagany min. komunikatywny angielski. Preferowane osoby z Podhala z doświadczeniem. 660 41 00 46
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  MAZDA 5, serwisowane, zadbane, garażowane, r. 2008, diesel, stan bdb, oryginalna nawigacja z dotykowym ekranem, 2 komplety felg aluminiowych z oponami lato/zima, full opcja, 16.000 ZŁ -
  Tel.: 888 223 761.
 • BIURA RACHUNKOWE
  ROZLICZENIE podatku + Kindergeld z Niemiec/Austrii
  Tel.: +48 889988004
  E-mail: biuro.deutsch.englisch@gmail.com
  WWW: www.deutsch-englisch.edu.pl
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  BMW 330d XDrive combi 2008, automat, 320tyś km, grafit, środek czarny skóra, fotele m-power, zadbany, bezwypadkowy
  Tel.: +48513345533
 • USŁUGI | budowlane
  KOMPLEKSOWE WYKOŃCZENIE WNĘTRZ. 606 29 29 66.
 • PRACA | dam
  Hotel Rysy w Zakopanem zatrudni RECEPCJONISTKĘ/RECEPCJONISTĘ. Zapewniamy niezbędne przeszkolenie. Praca w miłym, zgranym zespole. Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie CV na adres hotelrysy@hotelrysy.pl
 • PRACA | dam
  Przyjmę do pracy w sklepie z odzieżą używaną w Zakopanem. Praca na pełny etat od poniedziałku do soboty w godzinach od 10 do 18, umowa o pracę. Poszukujemy osób z doświadczeniem zawodowym. Informacja i kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 do 16:00, tel. 512 - 826-455 .
 • PRACA | dam
  Hotel Górski Kalatówki szuka na stałe do pracy kucharza (oferta z zamieszkaniem na miejscu)
  Tel.: 604 471 543, 696 800 340
  E-mail: biuro@kalatowki.pl
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko kelnera/kelnerki do restauracji w Zakopanem 512351742
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko pomocy kuchennej do restauracji w Zakopanem 512351742
 • PRACA | dam
  Szukamy pracownika na stanowisko kucharza do restauracji w Zakopanem 512351742
 • PRACA | dam
  TEATR im. STANISŁAWA IGNACEGO WITKIEWICZA W ZAKOPANEM poszukuje do pracy na pełny etat TECHNIKA TEATRALNEGO z umiejętnościami szycia i charakteryzacji. Mile widziane zamiłowanie do sztuki teatralnej. Oferty prosimy przesyłać do dnia 05.03.2020 r. na adres: dorotaj@witkacy.pl, w temacie prosimy wpisać "oferta pracy". Rozstrzygnięcie naboru nastąpi do dnia 15.03.2020 r.
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam drewno opałowe okrajki tartaczne cena 50 zł metr więcej informacji udzielę telefonicznie
  Tel.: 883454883
 • PRACA | dam
  Hotel Eco Tatry*** zatrudni KUCHARKĘ i POKOJOWĄ. Tel. 608 088 017,
  E-mail: ksiegowosc@projinwest.pl
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, STANY SUROWE. 512 974 806.
 • SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
  URSUS C-360, 3P. 502 658 638
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  Sprzedam HYUNDAI I30, 2015r, 502 658 638
 • SPRZEDAŻ | różne
  SPRZEDAM BUKMANKĘ NA 2 KONIE. 502 658 638
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA PLAC 7000mkw w Zakopanem oraz DOM - NA MAGAZYN, HALA. 502 658 638
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE, TAPETOWANIE, GŁADZIE, FARBY STRUKTURALNE I TYNKI DEKORACYJNE -
  Tel.: 601 793 866,
  WWW: www.FABRYKASTRUKTURY.pl
 • PRACA | dam
  Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem w związku z otwarciem nowego Internatu zatrudni POMOC KUCHENNĄ. Tel.: 725 300 095, e-mail:
  E-mail: sekretariat.zakopane@cos.pl
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI ENERGICZNĄ KOBIETĘ DO PRACY W KUCHNI (POMOC KUCHENNA, WYDAWANIE POSIŁKÓW). Praca stała, z możliwością noclegu 601 533 566, 18 20 64 305
 • USŁUGI | inne
  PROFESJONALNA WYCINKA - PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH. 691317098
 • PRACA | dam
  STUDIO PAZNOKCI W NOWYM TARGU zatrudni na etat -
  Tel.: 696 01 22 00
 • PRACA | dam
  KARCZMA W ZAKOPANEM ZATRUDNI OD ZARAZ: BARMANA/-KĘ (17 zł/godz.), KELNERA/-KĘ (12 zł/godz.) z doświadczeniem. 533 226 109
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKI - 3 HA - koło Białki Tatrzańskiej. 18 28 564 54.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  SKUP SAMOCHODOW Każda Marka Osobowe Busy. Darmowy dojazd na całym Podhalu! Najlepsze ceny!
  Tel.: 512700770
 • PRACA | dam
  KARCZMA W ZAKOPANEM ZATRUDNI OD ZARAZ: BARMANA/-KĘ (17 zł/godz.), KELNERA/-KĘ (12 zł/godz.) z doświadczeniem. 533 226 109
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Firma Norweska zatrudni w Oslo, TYNKARZY, STOLARZY, MALARZY, MONTERÓW RUSZTOWAŃ, BLACHARZY ORAZ MŁODYCH DO PRZYUCZENIA W ZAWODZIE - TYNKARZ. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 1-3 tygodni. Zarobki od 15 do 25 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602
 • PRACA | dam
  PENSJONAT 10-POKOJOWY W PORONINIE ZATRUDNI z zakwaterowaniem (sprzątanie, przygotowanie śniadań), tel. 691888444
2020-02-27 15:14 Sanepid daje wskazówki 2020-02-27 14:58 Mały dzwoni na 112 2020-02-27 13:50 Zrywanie kocich łbów i warkot koparek 2020-02-27 12:45 Związek Podhalan popiera metropolitę krakowskiego 6 2020-02-27 12:14 Gdyby na Podhalu pojawił się koronawirus (WIDEO) 5 2020-02-27 11:37 Myjcie ręce i nie odwiedzajcie chorych w szpitalu 1 2020-02-27 10:30 Siedem razy Senioriada 2020-02-27 10:10 Nie żyje Jacek Dominiak 1 2020-02-27 09:31 Coraz więcej telefonów od oszustów. Do naszej redakcji też dzwonili 3 2020-02-27 08:32 Droga woła o pomstę do nieba 15 2020-02-27 07:00 Jak jesteśmy przygotowani na pojawienie się koronawirusa? 3 2020-02-26 22:57 Zadymienie w bloku na Chramcówkach. Wszystko przez źle zgaszonego papierosa 2 2020-02-26 21:39 "Szarotki" przegrywają po dogrywce 2020-02-26 20:59 Słowak udawał narciarza. Kradł sprzęt ze stoku 2 2020-02-26 20:20 Antoni Wiercioch - halowy Mistrz Świata 1 2020-02-26 19:01 Dwa dni zimy, później znowu wiosna 2020-02-26 18:45 Luna wróciła do domu 2 2020-02-26 18:15 Hokejowy mecz na tafli Morskiego Oka wzbudził wielkie kontrowersje 8 2020-02-26 17:30 Nożownik może wyjść z aresztu za 200 tys. zł 4 2020-02-26 16:55 Dwaj fiakrzy z Morskiego Oka skazani przez sąd 5 2020-02-26 16:00 Uważajcie na podejrzane telefony z banku – to oszuści 2020-02-26 15:10 Samowola przy zakopiance 11 2020-02-26 14:10 W czwartek pogrzeb Dominika Sochy, który zginął w Tatrach. Rodzinne pożegnanie 5 2020-02-26 13:45 Dziś policyjna akcja "Prędkość" 2 2020-02-26 12:51 Herb przez tęczę znieważony. Burmistrz grozi, autor przeprasza, policja umarza 14 2020-02-26 12:28 Początek Wielkiego Postu 2 2020-02-26 11:51 GKS Katowice nie zgodził się na przełożenie meczu z powodu zachorowań w drużynie "Szarotek" 2020-02-26 11:27 Mamy go! To pierwsze zdjęcie krokusa pod Tatrami 1 2020-02-26 10:30 Nowotarżanie chcą zdecydowanej walki ze smogiem. 1200 podpisów pod petycją 3 2020-02-26 09:29 Jak ostatki to i chodzenie z koniem 2020-02-26 08:30 Zderzenie ciężarówki i auta osobowego w Skawie 1 2020-02-26 08:00 Obawy o koronawirusa na krakowskim lotnisku 10 2020-02-26 02:51 Na ratunek pod Żabiego Mnicha 2020-02-26 01:18 Na Małym Kieżmarskim Szczycie zginął autor tatrzańskich filmów na YouTubie 29 2020-02-25 21:02 Wirus w szatni Podhala. Ucierpiało 12 hokeistów. Mecz z GKS Katowice może się nie odbyć! 3 2020-02-25 20:30 Podkowiec na szczęście 2020-02-25 19:49 Pożar sadzy w Białce Tatrzańskiej 1 2020-02-25 19:30 Dzwonią z numeru +242... Nie oddzwaniaj, to oszuści! 17 2020-02-25 19:00 Dołącz do zespołu KFC Poronin 2020-02-25 18:33 Sześcioraczki, hejt i odpowiedź mamy 2020-02-25 17:39 Kolejna Parada Gazdowska odwołana 1 2020-02-25 17:38 Zaginął mały Antek 2 2020-02-25 16:44 Nadzór budowlany zamknięty 4 2020-02-25 16:13 Bruno się odnalazł 2020-02-25 15:39 Niezwykły koncert karnawałowy (WIDEO) 1 2020-02-25 14:36 Pod Rysami: Upadek z wysokości 2020-02-25 14:01 Lewica rozpoczęła zbiórkę podpisów poparcia Roberta Biedronia 11 2020-02-25 12:37 W niedzielę 23. „Karnawał na śniegu” 2020-02-25 12:07 Rowerem z Zakopanego nad Solinę - trwa zbiórka podpisów 2 2020-02-25 11:10 Pogrzeb trenera Janusza Forteckiego w poniedziałek
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2020-02-27 15:16 1. Uważam, że to kolejny wirus typu "ptasia grypa", żeby nakręcić biznes farmaceutyczny :) 2020-02-27 15:06 2. Drogę Trybsz - Czarna Góra to ostatnio przynajmniej zalali czymś asfaltopodobnym. Gmina Łapsze jest chociaż w 20 wieku jeśli chodzi o drogi, Bukowina widać cofa się do epoki kamienia. 2020-02-27 15:02 3. Można się czepiać ZP za flirt z polityką, czy abp Jędraszewskieo za brak ostrożności w doborze słów, ale należą się im podziękowania, za spowolnienie (bo niestety raczej nie zatrzymanie) ślepego pędu modernistycznych, "nowoczesnych" społeczeństw ku samozagładzie. 2020-02-27 15:00 4. Do nick wiktoria Rozmowy z tobą sa dla mnie głębokim przeżyciem intelektualnym. Wypunkuje ostatni post 1.W poprzednich postach byłem wyborca Palikota i Biedronia. W ostatnim jestem już wyborca Kidawy- Błońskiej. W następnym pewnie się dowiem że Kosiniaka -Kamysza. 2. Niestety to prawda jestem już statecznym Panem., ojciec dzieciom, dziadek wnukom. 3.Obojetnie kto rządzi to niestety do wszystkiego doszedłem uczciwą pracą. Każda Partia mnie okradała- UW,AWS, SLD, PO, PiS tez mnie okrada. Nie rządziła KONFEDERACJA i na nią stawiam. Tak żę nick wiktorio wyluzuj trochę Jaki ty masz wpływ na wielką politykę. Pozdrawiam. 2020-02-27 14:52 5. Drogi po zimie zawsze się psuły. Jak są tylko zasypane kamyczkami to tak się dzieje i dziać będzie. Z tego co się orientuję to wójt kupił maszynę co zalewa duże powierzchnie asfaltem więc zobaczymy jak to wykorzysta i w jakim stanie drogi będą. 2020-02-27 14:51 6. @tadek Nie pierwszy raz bije od ciebie lewackopeowski smród . Twoim zdaniem to PIS roznosi wirusa , myślę że wirus głupoty dotyka wszystkich fanatyków i jest groźniejszy . Tak nawiasem mówiąc nie ma państwa na świecie przygotowanego na walkę z koronawirusem , dowodem tego jest rosnąca liczba zakażonych osób w cywilizowanej europie jakby się wydawało - przygotowanej . Problem dopiero się zaczyna i to jest przerażające . Po tyłku dostaną nawet ci którzy doprowadzili do jego uwolnienia , kwestia czasu - chyba że sobie wcześniej przygotowali szczepionkę . To jest wojna ekonomiczna na wirusy by wszelkimi sposobami pozbyć się wierzyciela któremu trzeba kasę oddać i uwalić jego gospodarkę by samemu zachować hegemonię - katastrofa , do czego to prowadzi masońskie pojęcie demokracji ? 2020-02-27 14:46 7. Brakuje słów wsparcia dla biskupa cierpiącego w odosobnieniu. 2020-02-27 14:45 8. Tak, tak, tak !!! - brawo !! Związek Podhalan. Nie chcemy tu żadnych odmieńców. Nie chcemy kobiet, które nie potrafią zadowolić swoich mężów, więc zostają same z dziećmi. To nie są Rodziny ! Rodzina to chłop plus posłuszna, rodząca dzieci baba plus urodzone dzieci ! Zawsze tak było. Będziemy wspierać biskupów aby nasze Rodziny stały się na powrót prawdziwymi, pełnowartościowymi Rodzinami. Tak nam dopomóż Bóg ! Chłop potęgą jest i basta ! 2020-02-27 14:40 9. Tu nie chodzi o rysowanie czy odśnieżanie lodu. Tym na pewno naturze nie zaszkodzili. Tu chodzi o organizowanie atrakcji i zglosnianie o nich w internecie z zamiarem nawoływania widzów. Jak czytamy na innym portalu jest zamiar zrobienia za rok meczu na większą skalę z charakterem charytatywnym- co jest na pewno pozytywne i godne pochwały ale Morskie Oko nie powinno zamieniac się w arenę do rozgrywek. Nikt nie wypowiada się że śmieci nie pozbierali lub podrapali tafle lodu ływami ale o samym fakcie robienia publicznych imprez, bo jeśli nagłaśniam o tym wydarzeniu na facebooku to jest to wydarzenie publiczne które można zorganizować w innych miejscach. I aby zapobiec zorganizowaniu tej imprezy w przyszłym roku na większą skalę ub chęci organizowania innych imprez przez inne osoby zostały wyrażone zdania osób, dla których Park Narodowy ma inne znaczenie niż arena rozrywek w naturze. Góry i Patki Narodowe nie są tylko dla nas, ludzi. Proszę o tym nie zapominać. 2020-02-27 14:39 10. Szanowni Państwo, a pamiętacie, jak to było z grypą A/H1N1 w 2009 i ówczesną ministrą (wtedy jeszcze minister) zdrowia Ewą Kopacz? Może ktoś przypomni, jak ta bajka leciała.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Album TP

Bojcorka

FILMY TP

Pożegnania