Reklama

2019-11-04 21:35:20

Nie dla sylwestra pod Krokwią

Przecież to niedźwiedzie są u siebie

Reklama

Bartłomiej Jurecki, fotoreporter Tygodnika, autor zdjęcia promującego akcję przeciwko organizacji koncertu sylwestrowego pod Wielką Krokwią, publikuje swoje przemyślenia na temat tego pomysłu.

Bartłomiej Jurecki:

Szanowni Państwo. W ostatnim czasie władze Zakopanego i TVP zdecydowały, że tegoroczny Sylwester odbędzie się na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Przeczytałem mnóstwo komentarzy na ten temat, rozmawiałem ze znajomymi i z osobami, które uważają że to świetny pomysł. Dlatego postanowiłem wyrazić swoje zdanie o tej sytuacji.

Żyję w tym miejscu już prawie 35 lat, a większość czasu w samym sercu Zakopanego na Krupówkach. To właśnie tu w tym dniu można było poczuć się jak na prawdziwej wojnie. Widziałem i przeżyłem ( z racji zawodu ) wiele sylwestrowych nocy, które kończyły się czasem dramatycznie. Moje zdjęcia przedstawiające chaos i wybuchające petardy wygrały wiele nagród. Ale nie jest to powód do dumy. Raczej powód do wielkiego wstydu, co działo się na mojej ukochanej ulicy. Przez ostatnich kilka lat było trochę spokojniej. Oczywiście powodem było zorganizowanie imprezy na Równi Krupowej. Rodzaj muzyki i dobór wykonawców to już inny temat i nie będę go teraz poruszał. Kto co lubi.

Od młodości w moim domu zawsze był pies. Najpierw Atos wilczur, który przeżył z nami prawie 14 lat. Potem Ariel. I jeden i drugi odszedł w podobnym wieku. Wszystkie te lata były dla nich wspaniałe, niestety z wyjątkiem kilku dni. Te dni to niestety okres sylwestra i ta nieszczęsna noc. Pamiętam, jak ci moi przyjaciele kompletnie nie radzili sobie z wybuchającymi petardami, trąbkami, krzykami itp. Atos chował się do łazienki i trząsł ze strachu. Panicznie bał się, jak próbowaliśmy z nim wyjść na spacer. 

To trauma która paraliżuje. Mógłbym się tu rozpisywać o innych przygodach, ale za dużo by tego było. Ostatni piesek czyli Ariel, który odszedł od nas w kwietniu przed końcem roku już bardzo chorował. Modliłem się, żeby jakoś przeżył tego sylwestra, ledwo się udało. Od kilku lat mamy w Czarnym Dunajcu konia. Patrząc na te które pracują w sylwestra to nie widać po nich strachu podczas tej imprezy. Dwa lata temu podczas sylwestra na Krupówkach patrzyłem jak jeden koń dzielnie znosił ten armagedon petardowy. Ale te nieprzyzwyczajone (i nieprzygotowane ) nie mają tyle odwagi. Ktoś wystrzelił kilka petard w pobliżu miejsca gdzie nocuje nasz konik. Wielki strach i lęk trwał jeszcze kilka dni po nowym roku.

Od wielu lat fotografuję dzikie zwierzęta w naszych Tatrach. I nie są to Tatry Wysokie. Robię to głównie na pograniczu naszych pięknych gór i miasta. Czyli w miejscu, gdzie w okresie zimowym te zwierzaki znajdują sobie miejsce do przetrwania zimy. To czasem naprawdę kilkanaście metrów od jakiegoś szlaku czy uczęszczanej uliczki. Zdjęcie, do którego przypięty jest ten tekst zrobiłem niedaleko skoczni. Tam jest więcej takich rodzinek, które potrzebują tylko spokoju. Przecież to oni są u siebie.

Nie zamierzam wtrącać się w politykę, która ogarnęła ten temat, ale chcę być głosem tych istot, które same nie mogą nic powiedzieć.

Nie dajmy się zwariować tłumaczeniem, że to impreza bezalkoholowa, bez petard i że będzie cicho i sielanka. Albo że trąbki na Pucharze Świata są od wielu lat, więc na sylwestra też może być głośno. Postarajmy się chociaż trochę zadbać o przyrodę, z której Zakopane się utrzymuje.

Jeżeli tak jak ja jesteś miłośnikiem przyrody i nie zgadzasz się na sylwestra na Wielkiej Krokwi podpisz proszę tę petycję:

https://www.petycjeonline.com/stary_niedwied_mocno_pi_nie_chcemy_sylwestra_pod_wielk_krokwi

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
maciek wscieklica 2019-11-06 10:38:02
@ konstrukcja obsługi
Drogi Panie, a od kiedy p. Kurski, który za nas łaskawie zdecydował, jest mieszkańcem Zakopanego?
Ale skoro obchodzi Pana wyłącznie zdanie mieszkańców - proszę bardzo - u mnie na Sienkiewicza zakopiański Sylwester to koszmar, a i tak z dwojga złego wolę powtórkę z rozrywki niż lokalizację pod Krokwią. Chociaż moim zdaniem Zakopane w ogóle nie powinno organizować imprez na taką skalę, przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa (gdyby Pan widział te wyjące pod moim oknem karetki, które przez 2 godziny nie ruszyły o metr do przodu, gdyby Pan widział zastawiony parkującymi samochodami wjazd do szpitala na Gładkiem, może zmieniłby Pan zdanie).
A jeśli chodzi o decybele - ryk jest taki, że ubiegłoroczne próby słychać było na Hali Kondratowej. Last but not least estetyka tych produkcji, brr.
dziadek 2019-11-05 20:24:29
Szanowny p. Bartku. Ja też miałem wilka, za chociaż pięknie słoneczko świeciło ja już wiedziałem,że będzie burza.
Do dziś mam zdrapane drzwi do warsztatu. Ale miałem też takiego co można mu było petardę wrzucić do kojca.
Nie dość że się nie bał, to atakował wybuchające petardy. Miałem dość dużo psów za swego życia i mogę powiedzieć, że najwyżej jedna dziesiąta z nich reagowała strachem na wybuchające petardy. Trafnie to zobrazował Korwin Mike na filmiku rzucając petardy pod nogi swojemu psu. Też go oskarżono o znęcanie się nad swoim pupilem.
Uważam, że problem strachu zwierzaków przed wybuchającymi petardami nie ma zbyt wielkiej wagi. (sam to zauważyłeś na przykładzie koni fiakierskich. O koniach też bym mógł cosik napisać.)
Niedźwiadki się obudzą? A może Krokiew jako góra z rosnącymi smrekami odbije ten hałas i mniej będzie drażnił niedźwiadki jak chociażby dźwięki z Gubałówki czy z Bachledzkiego Wierchu. Jak by do tego ciut, ciut zmniejszyć nagłośnienie? No i pytanie zasadnicze - czy te misie czegokolwiek się jeszcze boją? Warto zapytać tego pana z Chłabówki, co to mu miód podbierały. (Czyt. w T.P.)
Chłop ze stasikówki 2019-11-05 19:03:28
To Dorula jest u sibie i to Doruoa jest autorytetem.
konstrukcja obsługi 2019-11-05 15:57:40
@czekając na wybory, póki co, taka vika i jej POdobni mieszkańcami NIE SĄ. A zabierają głos w sprawie. Ciekawe, ilu tych, co podpisali, są stałymi mieszkańcami Zakopanego. A ci, co są mieszkańcami, ilu z nich głosowało na Dorulę a ilu po prostu najzwyczajniej w świecie nienawidzi PiSu, Kurskiego (Jacka) i wszystkiego, co jest związane z obecnym obozem rządzącym. Czy wy nie widzicie, że cała ta "sPOntaniczna" i sPOłeczna" akcja, to kolejny pretekst do walki z PiSem? Nie, nie widzicie, bo wy nic nie widzicie, tak wam nienawiść zaślepiła oczy!
Lurek 2019-11-05 15:54:48
xD - Śmiech z czegoś tak dziwnego, że aż śmiesznego. - Walnąłem się dziś w drzwi w sklepie. Nie moja wina, że były przezroczyste! Zadowolona minka albo Zwariowana Radość.
Serek 2019-11-05 14:26:15
A ja na miejscu Burmistrza zakazał bym zorganizowanego Sylwestra na rok albo dwa. Niech dzicz wróci na Krupówki i rozniesie miasto jak za dawnych dobrych lat i zobaczymy co jest lepsze.
czekając na wybory 2019-11-05 12:52:37
Ciekawa jestem w jakich słowach burmistrzowie zbagatelizują tyle podpisów i ilość głosów przeciw tej imprezie...I jak bezczelnie możemy nie doceniać takiej łaski ?.. Ale prawda jest taka, że możemy im skoczyć (jak to na skoczni)...Myślą, że jak wygrali wybory nie muszą się liczyć z głosami mieszkańców.
Zakopianka 2019-11-05 11:38:22
Sylwester pod Tatrami to koszmar dla mieszkańców i prawdziwych turystów.Nie daje on miastu żadnych pieniędzy tylko koszty związane np.z porządkami po tej imprezie.Nie będę pisać nic o koszmarze zwierząt bo one dzisiaj dla ludzi nie mają żadnego znaczenia.Petycję podpisałam bo uważam ją za celową.
anna 2019-11-05 10:36:45
Mieszkancy centrum mieli 3 lata z rzedu piekło teraz kolej na was !!
krzysiekzG. 2019-11-05 10:14:03
Pragnienie pieniędzy w Zakopanem , sukcesu w oglądalności / ba REKORDU ! / przez p. Kur. sprawi ,,że kolejny Sylwester np. 2020/21 odbędzie się : 1/ na Kasprowym , 2/ na Gąsienicowej 3/ w Pięciu Stawach , 4/ dol.Chochołowskiej ...... ? A czemu nie w gmachu telewizji publicznej ? Co wnętrz tam brakuje , ubikacji ? Dzięki Tatrom Zakopane jest jakie jest ! I przez ich profanację dla kasy i rekordów - MOŻE STAĆ SIĘ WIOCHĄ !!
Bury 2019-11-05 09:12:37
Pan Konstanty Adam z pejsbuja ma absolutną rację,mam i ja psa i jako właściciel czworonoga powiem , że Gapcio boi się wybuchów głupoty, bardziej niż petard.Na pewno jest to ciężka noc ,ale ludzie opamiętajcie się tak jest od lat ,tutaj chodzi o politykę i żeby nie było głosowałem na KONFEDERACJĘ.
bravo 2019-11-05 08:49:54
skocznia=bezpieczenstwo, kumulacja ludzi w jednym miejscu na uboczu a nie sparalizowane centrum.
Na Równi sie nie sprawdziało. To co robili niektórzy sylwestrowi goscie to jakas anomalia.
Ale prawda jest taka ze caly sylwester to koszmar a dorula i kurski to jakas masakra. Moze jak 100 osób sra,wymiotuje na twojej parcxeli, na oczach twojej rodziny to nie jest ok. Moze pora zoorganizowac sylwestra pod domem doruli i wiceburmistrz i adama bachledy curusia bo pasaz byl chronion jak bank w nowym jorku:)
dxziady z was w koncu albo natura sie upomnie o swoje albo mieszkancy nie wytrzymaja i bedzie straszna bityka z juz przedsmak z nacpanym warszawiakiem i ukrainka mamy....
tadek 2019-11-05 08:45:02
Nie raz się zastanawiam czy warto było walczyć z komunizmem gdy po 30 latach krajem rządzi dyktator gorszy jak Korei Północnej.
zpkopian 2019-11-05 08:23:34
W Zakopanem nie ma miejsca na sylwestra.
Na rowniach cierpia okoliczni mieszkańcy-brak jakiegokolwiek zaplecza dla tylu ludzi.
A pod skocznia zastanawiam się dlaczego wszyscy zapomnieli,
ze niedługo po sylwestrze trzydniowy puchar świata równie glosny jak Sylwester.
I nikt nigdy nie protestowal...
Jakos dwie miary widzę.
Bodzio 2019-11-05 08:07:27
Oczywiście Panie Bartłomieju że ma Pan rację. Krzepiące jest również to że na Podhalu zaczyna się mówić o ekologii. TPN się nie wypowiada? śmieszne? .... takie mamy realia polityczne.
Popieramy akcję.
Obserwator 2019-11-05 07:46:20
TPN rzucił temat i milczy no typowe a w rzeczywistości nie chodzi im o niedźwiedzie tylko o kornika którego chodują namiętnie w parku a jemu muzyka nie szkodzi stąd brak reakcji .
Zakopianin za torami 2019-11-05 07:01:51
Podpisuje się obydwoma rękami pod tym co napisał pan Konstanty na FB, święta prawda a te riposty to żenada.
Kamil 2019-11-05 00:37:03
Tu sie liczy tylko hajs i oglądalność kurski i tak dopnie swego a giermek dorula nic nie zrobi.
wiechum 2019-11-04 22:20:56
Podpisałem petycję i namawiam do tego wszystkich myślących i wrażliwych ludzi. Pod tym artykułem podpisuję się dwoma rękami. Pożytek z tej imprezy żaden, a szkody ogromne. Tak nawiasem mówiąc, potrzebna ona Zakopanemu jak drzazga w dupie.
Pawlikowski 2019-11-04 22:13:46
Nie lubię TPN za to ze leje na pomysły miejscowej ludności żeby żyło się im lepiej np.z turystyki i myślą tylko o swoich potrzebach druga sprawa to zniszczenie lasów rezerwatami ścisłymi gdzie masowo rozwiną się kornik ale mimo to jestem przeciwny hołocie sylwestrowej w obrębie TPN co do tego jestem zgodny z TPN
konstrukcja obsługi 2019-11-04 22:03:48
Przede wszystkim jurecki, ani starszy, ani młodszy, nie jest autorytetem, tym bardziej ekspertem w tym temacie -podobnie jak Adam Małysz-, ponadto Sylwester ma być zorganizowany POD Wielką Krokwią, a nie NA Wielkiej Krokwi, "panowie" manipulatorzy.
 • PRACA | dam
  "TESKO" Tatrzańska Komunalna Grupa Kapitałowa Spółka z o.o. w Zakopanem zatrudni ŁADOWACZA do Zakładu Transportu Odpadów, praca stała, na pełen etat. Nr tel. 18 20 25 633, e-mail:
  E-mail: tesko@tesko.pl
 • PRACA | dam
  PIZZERIA w Nowym Targu zatrudni KELNERA/KĘ.
  Tel.: 508 256 350.
 • PRACA | dam
  Aqua Park Zakopane zatrudni na sezon zimowy PRACOWNIKA DO OBSŁUGI PARKINGU. Tel. 1820 63730 lub 607 508 752. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Sprzedam stary dom z bali (1947)- cena do uzgodnienia
  Tel.: 18 20 77 350
  E-mail: biuro.bukowina@gmail.com
 • PRACA | dam
  CENTRALNY OŚRODEK SPORTU - OŚRODEK PRZYGOTOWAŃ OLIMPIJSKICH W ZAKOPANEM osobę na wolne stanowisko Rzemieślnik w zawodzie Kucharz. Zapewniamy umowa o pracę Wymiar czasu pracy: pełen etat. Zapraszamy do składania aplikacji!
  Tel.: 725 300 095
  E-mail: sekretariat.zakopane@cos.pl
  WWW: zakopane.cos.pl
  Inne: 18 263 25 74
 • PRACA | dam
  Przyjmę do pracy kucharkę oraz pomoc kuchenną do pracy w nowo powstałym pensjonacie na 50 osób w Bukowinie Tatrzańskiej. Dobre zarobki
  Tel.: 508266085
 • PRACA | dam
  Przyjmę do pracy kucharkę do pensjonatu w Poroninie. Możliwość zakwaterowania. Dobre warunki płacowe.
  Tel.: 602120680
 • PRACA | dam
  Potrzebna POMOC KUCHENNA do pensjonatu w Białce Tatrzańskiej. Praca co 2-gi dzień. 600 746 779.
 • PRACA | dam
  Zespół Pensjonatów "Dolina Białego" zatrudni: - KELNERKĘ z możliwością zakwaterowania, - KONSERWATORA. Tel. 1820 63730 lub 603 750 122. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Zajazd Górski Kuźnice zatrudni: - BARMANA/KELNERA, - POMOC KUCHENNĄ (zmywak). Tel. 1820 63730 lub 601 268 550. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Aqua Park Zakopane zatrudni: - KASJERA, - PRACOWNIKA OBSŁUGI SPRZĄTAJĄCEJ. Tel. 1820 63730 lub 602 263 516. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Zespół Pensjonatów "Antałówka" zatrudni POMOC KUCHENNĄ. Tel. 1820 63730 lub 606 916 306. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Hotel Tatry na Polanie Zgorzelisko zatrudni: - KELNERKĘ, - BARMANA z możliwością zakwaterowania. Tel. 1820 63730 lub 506 129 438. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Potrzebna POMOC KUCHENNA do pensjonatu w Białce Tatrzańskiej. 694 011 551.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  SPRZEDAM KLIMATYCZNY DOMEK DREWNIANY o powierzchni około 80 m2, działka 2,5 ara - ogrodzony - centrum Zakopanego przy Hotelu RYSY. telefon: 537 600 908, email: info@galeria-rzeszow.pl
 • PRACA | dam
  OŚRODEK WYPOCZYNKOWY HYRNY W ZAKOPANEM ZATRUDNI OSOBY NA STANOWISKA: KUCHARZ, POMOC KUCHENNA, CUKIERNIK.
  Tel.: 18 20 155 75, 660 538 860.
 • PRACA | dam
  MURARZE-CIEŚLE Niemcy. Zatrudnienie na warunkach niemieckich, samochody i mieszkania firmowe. Zjazdy do kraju co 2 tyg. Zadzwoń wyjazdy w listopadzie!
  Tel.: 722240044
  E-mail: praca@conexio.pl
  WWW: www.conexio.pl
 • PRACA | dam
  AUSTRIA zatrudnimy murarzy, cieśli, elektryków, stolarzy z j. niem. Wynagrodzenie 2000eur na rękę, darmowe zakwaterowanie, zjazdy na weekendy
  Tel.: 664468573
  E-mail: praca@csopole.pl
 • PRACA | dam
  Ośrodek w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni RATOWNIKA WODNEGO do pracy na basenie - na stałe. Wyżywienie opcja noclegu. Wymagania: kurs WOPR,KPP.
  Tel.: 601 508 720
 • BIZNES
  Meble, materace, ceny hurtowe.
  Tel.: 881555660
 • KOMUNIKATY
  STARSZY KAWALER POSIADAJĄCY DOM I GOSPODARSTWO ROLNE W NIEDZICY POSZUKUJE DO POMOCY KOBIETĘ LUB MAŁŻEŃSTWO. 530 083 821.
 • PRACA | dam
  Szkoła Narciarska w Zakopanem zatrudni mężczyzn do pracy technicznej przy parku narciarskim na sezon zimowy. Atrakcyjne warunki.
  Tel.: 502025628
  E-mail: info@hski.pl
  WWW: hski.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Kluszkowce. Sprzedam stary drewniany dom i zabudowania gospodarcze do rozbiórki. Kontakt email
  E-mail: kazimierz_skupien@wp.pl
 • POŻYCZKI
  BANKI ODMÓWIŁY CI KREDYTU ? np: braku udokumentowanych dochodów, zadzwoń do doradcy i umów się na spotkanie. T- 533 263 553.
 • PRACA | dam
  Hotel Rysy***** w Zakopanem zatrudni RECEPCJONISTKĘ/RECEPCJONISTĘ oraz POKOJOWĄ. Zapewniamy niezbędne przeszkolenie. Praca w miłym, zgranym zespole. Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie CV na adres:
  E-mail: hotelrysy@hotelrysy.pl
 • PRACA | dam
  Polskie Koleje Linowe S.A. PRACOWNIK DZIAŁU KADR I PŁAC. Miejsce pracy: Zakopane. OPIS STANOWISKA: - Obsługa kadrowo-płacowa pracowników, - Sporządzanie list płac, naliczanie wynagrodzeń i zasiłków ZUS, - Sporządzanie deklaracji ZUS, PIT, - Rozliczanie czasu pracy, - Sporządzanie umów o pracę i prowadzenie dokumentacji pracowniczej związanej ze stosunkiem pracy (m.in. prowadzenie akt osobowych, tworzenie dokumentacji związanej z nawiązywaniem, zmianą warunków zatrudnienia oraz rozwiązywaniem stosunku pracy), - Sporządzanie umów cywilnoprawnych (umowy zlecenia, umowy o dzieło), - Kompleksowe prowadzenie bieżącej ewidencji i dokumentacji kadrowo-płacowej, - Przygotowywanie zaświadczeń o zatrudnieniu i wynagrodzeniu, - Przygotowywanie zestawień, analiz i raportów dotyczących kwestii kadrowo-płacowych, - Aktywny udział w prowadzeniu procesu rekrutacji pracowników. WYMAGANIA: - Wykształcenie co najmniej średnie, - Mile widziane doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku, - Dobra znajomość prawa pracy, ubezpieczeń społecznych i podatku dochodowego od osób fizycznych, - Praktycznej znajomości programów Płatnik, pakietu MS Office (w szczególności Ms Excel), - Proaktywnego podejścia do powierzanych zadań, - Sumienności i dobrej organizacji pracy, - Umiejętności współpracy, - Wysokich umiejętności interpersonalnych. OFERUJEMY: - Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, - Możliwość zdobywania doświadczenia w rozwijającej się firmie, - Ciekawą pracę w młodym i dynamicznym zespole, - Atrakcyjne wynagrodzenie i pakiet socjalny. APLIKACJE prosimy przesyłać na adres: rekrutacja@pkl.pl do dnia 30.11.2019 r. z dopiskiem: "PKL HR".
 • PRACA | dam
  Dam pracę przy produkcji oscypkow, po ok. 8-9 h/dziennie
  Tel.: 880810472
 • PRACA | dam
  OŚRODEK HYRNY W ZAKOPANEM POSZUKUJE OSÓB NA STANOWISKO: POKOJOWE, POMOC KUCHENNA, KELNER/-KA i OSOBĘ DO OBSŁUGI KAWIARNI -
  Tel.: 18 20 155 75,
  E-mail: sekretariat@doms.com.pl
 • PRACA | dam
  Poszukiwana kucharka lub pomoc kuchenna. Praca w pensjonacie w Zębie. Możliwa praca codziennie lub zmianowa. Zakwaterowanie. Dobra stawka godzinowa, miła atmosfera.
  Tel.: 535234623
  E-mail: kontakt@na-szczycie.pl
  WWW: na-szczycie.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Sprzedam DOM W KOŚCIELISKU z widokiem na Tatry, pow. 338mkw, działka 1100mkw, cena 1 950 000zł do negocjacji. BEZ POŚREDNIKÓW. 880 76 12 36
 • PRACA | dam
  Zatrudnię pracownika na stanowisko MAGAZYNIER. Nocne godziny pracy. Bardzo dobra płaca.
  Tel.: 881933550
  E-mail: marcin.talaga@gmail.com
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzory: jarzębina i parzenica (60/80), krokusy. GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
 • USŁUGI | budowlane
  DROBNE REMONTY, INSTALACJE ELEKTRYCZNE, PRZERÓBKI INSTALACJI ELEKTRYCZNYCH I HYDRAULICZNYCH. 503 754 126.
 • PRACA | dam
  KARCZMA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: BARMANA/-KĘ, KELNERA/-KĘ z doświadczeniem. Dobre wynagrodzenie, umowa o pracę.
  Tel.: 533 226 109
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  MAZDA 5, serwisowane, zadbane, garażowane, r. 2008, diesel, stan bdb, oryginalna nawigacja z dotykowym ekranem, 2 komplety felg aluminiowych z oponami lato/zima, full opcja,
  Tel.: 888 223 761.
 • PRACA | dam
  WYPOŻYCZALNIA NART w Zakopanem zatrudni mężczyzn (18-29 lat). Praca: przygotowanie sprzętu do wypożyczenia, serwis narciarski. Dla zaangażowanych oferujemy przyuczenie do pracy i gwarantujemy doskonałe zarobki. CV - biuro@zakopane-goski.pl
  Tel.: 692987940
 • IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE
  IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE - KARCZMA GÓRALSKI SZAŁAS "KURNIAWA" - ZAKOPANE 601 50 44 86.
  WWW: www.willasport.pl
 • PRACA | dam
  PENSJONAT 10-POKOJOWY W PORONINIE ZATRUDNI z zakwaterowaniem (sprzątanie, przygotowanie śniadań), tel. 691888444
2019-11-22 21:14 Pogranicze, a unijne dudki 2019-11-22 20:01 Droższe śmieci 2 2019-11-22 18:48 Internauci wyśmiewają wyniki badań 5 2019-11-22 18:42 Jesteście wrogami Polski i Polaków. U was powtórzy się Charlie Hebdo 7 2019-11-22 18:07 Smakołyki w Zaskalu 2019-11-22 17:27 Nowa stacja przy zakopiance 11 2019-11-22 16:24 Góral z Pienin w Vogue 2019-11-22 15:44 Miał 3,3 promila alkoholu. Nie pojechał, bo strażak zabrał mu kluczyki 2 2019-11-22 15:09 Podwójna prezes 2 2019-11-22 14:18 Huba (bez)czynności 2 2019-11-22 13:52 Zagraj w hokeja 2019-11-22 12:59 Była burmistrz z pomniejszoną odprawą 3 2019-11-22 11:42 Uwaga na oszustów 2 2019-11-22 11:17 Poszukiwania 82-latka 2019-11-22 10:32 Idziemy za ciosem. Mniejszy hałas w czasie Pucharu Świata 25 2019-11-22 09:42 Koncert dla Andrzeja Branstettera na jubileusz Fundacji im. Adama Worwy 2019-11-22 09:19 W mieście Choinki Marzeń już ubrane. Czekają na dobroczyńców 2019-11-22 08:01 Remont z czkawką 1 2019-11-21 22:00 Jak wybrać najlepszą chwilówkę? 2019-11-21 21:14 Urząd Miasta Zakopane: Chcemy, aby odbiór czwartej edycji sylwestra pozostał pozytywny 11 2019-11-21 21:02 Brutalny rozbój w Szczawnicy 3 2019-11-21 20:44 Organizator protestu: Nie spodziewałem się tego. Myślałem, że rzucam się z motyką na słońce 9 2019-11-21 20:09 Wygraliśmy! Nie będzie sylwestra pod Wielką Krokwią! 32 2019-11-21 19:58 Trzy pensjonaty w oazie spokoju 3 2019-11-21 18:56 Lekkoatletyka zawitała do gminy 3 2019-11-21 17:42 Podwyżki opłat za śmieci są nieuniknione 3 2019-11-21 16:31 W miejscu tragedii płoną znicze 1 2019-11-21 15:47 Od trzydziestu pięciu lat na scenie 2019-11-21 15:09 Jak stałem się wrogiem publicznym nr 1 18 2019-11-21 14:59 Oni nos wiedli 2019-11-21 14:15 To wszystko wina bobrów 21 2019-11-21 12:57 Policjanci na tropie poszukiwanych 1 2019-11-21 12:00 Dzień Obrączek Ślubnych w Nowym Targu 2019-11-21 11:51 Przeprowadzka teatru w przyszłym roku 2019-11-21 11:51 Wiceburmistrz z mandatem 6 2019-11-21 11:46 Śmierć na Manhattanie 2019-11-21 11:40 Jeśli czwartek to w Mieście musi być korek 4 2019-11-21 11:01 Brama w Gorce - zobaczcie wizualizację 9 2019-11-21 09:47 Szkoła z albertyńskim patronem 1 2019-11-21 09:41 Rekreacja z widokiem na Tatry 5 2019-11-21 08:36 Nielegalny transport alkoholu w Chyżnem 2019-11-21 08:25 NASA udowadnia, że świat jest bardziej zielony niż 20 lat temu 8 2019-11-21 07:00 W obronie misia 5 2019-11-20 21:12 Mistrz kuchni ze Szwajcarii na targach w Krakowie 2019-11-20 19:40 Pogrzeb Franciszka Bachledy Księdzularza w sobotę 2019-11-20 18:57 Winda w przejściu podziemnym na Krupówkach nie działa od 4 miesięcy 3 2019-11-20 18:04 Zaduszkowe posiady dudziarskie 2019-11-20 18:01 Benefis wyjątkowego lutnika z Mizernej 1 2019-11-20 17:52 Przed nami Dziadońcyne Granie 2019-11-20 16:42 Uwaga - policyjny SMOG na drogach 5
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2019-11-22 22:14 1. Złodziejska gmina , 2019-11-22 22:06 2. Jakim cudem w ogóle wszystkie te pensjonaty zrobione w domach jednorodzinnych przyjmujące setki gości naraz jeszcze egzystują? Odpowiedzmy sobie na to pytanie, wtedy bobry zostaną błahostką. 2019-11-22 22:01 3. a ten z wodą święconą to od razu chrzcił paliwo? :-) 2019-11-22 21:55 4. To gów.a, które dopłynęły do nas z Warszawy po tamtejszej awarii rurociągu. 2019-11-22 21:49 5. Gdybym ich nie znał to pewnie bym tam zatankował , ale że ich znam to mam nadzieje że nigdy niebede musiał tam robić tam żadnych zakupów. 2019-11-22 21:44 6. Janek to, że przecinają drzewa na szlakach to po to by twoje nienarodzone dzieci mogły kiedy wejść właśnie na ten szlak, a nie podziwiać gór z daleka i wciskać kit ceprom który, jaki szczyt widzimy... Świerk to nie naturalny las w Tatrach-poczytaj i na dłuższą metę nie ma bytu. A to, że las był młody i mocny nie znaczy, że na starość też tak będzie, a właśnie starość właśnie dobiega... ZnAFfffco 2019-11-22 21:25 7. Parkometry są dla niższej kasty. 2019-11-22 21:24 8. I proszę pamiętać że nie należy wchodzić na ścieżkę wojenną z kibicami Panie Jurecki i szanowny tygodniku bo łaska kibica na pstrym koniu jeździ skoki narciarskie i głośna muzyka a także wuwuzele to tradycja skoków narciarskich i jakoś to wcześniej Panu nie przeszkadzało. Poza tym sam Walter Hofer dyrektor pucharu świata wyraził zgodę na to żeby wuwuzele były obecne podczas zawodów, i skoczkowie narciarscy też tą formę dopingu lubią także precz z łapami od zawodów pucharu świata w skokach narciarskich i od wuwuzeli panie Jurecki i tygodniku!!!! 2019-11-22 21:19 9. PiSokomuna to nie mój ustroj i jestem przerazony tym co robią. Mimo to cieszę się ze ktos w koncu Pana przykrócił Panie Jurecki. Pisze Pan może i nieźle natomiast wszyscy na Podhalu wiedza że wspiera Pan towarzystwo związane ze środowiskami PO. Ciagle to widać w waszej gazecie. Przyklad: Artykuły zawsze były tak pisane zeby niezbyt eksponować złodziejstwo Janusza Majchra a na Dorule i jego pachołków zawsze znajdzie sie lawina pomyj. Takich przykładów można mnożyć wiele. Jak to mówią: Nosił wilk razy kilka.... 2019-11-22 21:16 10. Ja byłem w podobnej sytuacji, zatrzymałem się bo samochód był w rowie, jak się okazało kierowca za kierownicą był kompletnie pijany. Po wezwaniu policji niestety to ja byłem przesłuchiwany i wzywany na wyjaśnienia co robiłem o tej porze (5 rano). Policja przybyła na miejsce "uświadomiła mi" że na jakiej podstawie wezwałem policję oraz czy jestem pewien że gość jest pijany... Aż strach pomyśleć co by było gdybym zabrał mu kluczyki...
2019-11-21 19:25 1. Zdjęcia zrobione na Krupówkach najlepsze ???? zawsze paru dodatkowych gości ???????? 2019-11-18 23:05 2. pomysł imprezy w tym miejscu chory ale kasę pewnie władza już dostała i nie odda 2019-11-18 02:04 3. GRATULACJE !!! Jestescie WIELCY i WSPANKALI - lod samego serca zycym Wom nastympnyk 50 i wiyncyj rockow ! "'Goralsko sleboda nigdy nie zaginiy pokiel pod Tatrami Goralskiy Korzyniy '' Tego wlosniy zycym sobie i Wom ! 2019-11-17 16:30 4. Byłek z moją. Pieknie było. Skoda, ze dyrektorka z budowlanki, nie wiedziała jako sie zachować. Słysołek ze ona tego jubileusu nie robiła, a honory zbierała. 2019-11-17 14:58 5. Wiec walczac o cisze poszliscie krzyczec i halasowac w marszu? Gratuluje... 2019-11-17 14:23 6. Brawo protestujący! Wyrażacie opinię znacznie większej grupy świadomych obywateli. Nie przejmujcie się głupimi agresywnymi komentarzami ludzi krótkowzrocznych i podatnych na propagandę tvpis. Warto poznać argumenty i obawy fachowców, choćby TPN. Poziom kultury niektórych wypowiedzi odzwierciedla zresztą poziom imprezy przeciwko lokalizacji której protestujemy. Trzymajcie się! Pozdrawiam! 2019-11-17 14:07 7. Piękna uroczystość. Wspaniale, że Stowarzyszenie "Zakopiańska Budowlanka" wspólnie z absolwentami szkoły podjęło trud organizacji. Szkoda, że szkoła nie pamiętała o takim jubileuszu. 2019-11-17 12:24 8. Kurski precz z Podhala .Nie dla sylwestra pod Krokwią! 2019-11-16 19:19 9. Ja mam 1 pytanie a gdy sa skoki rok w rok i hałasu co nie miara z trąbek itd to niedzwiedzie nie spia?? i innym nie przeszkadza? Haha smiech na sali bo sylwester be? Niedzwiedzie wtedy akurat sie obudza itd?! Hahah byle z igly widly a do tej pory jak sie to robilo to spooooooko nie skoki ok w sumie nie za glosno hahaha zal.pl 2019-11-16 18:45 10. Brawo dzieciaki, brawo i te starsze dzieciaki, dobra robota! Nie dla sylwestra pod Krokwią!
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

FILMY TP

Pożegnania

Bojcorka

Album TP