Reklama

2019-11-04 21:35:20

Nie dla sylwestra pod Krokwią

Przecież to niedźwiedzie są u siebie

Bartłomiej Jurecki, fotoreporter Tygodnika, autor zdjęcia promującego akcję przeciwko organizacji koncertu sylwestrowego pod Wielką Krokwią, publikuje swoje przemyślenia na temat tego pomysłu.

Bartłomiej Jurecki:

Szanowni Państwo. W ostatnim czasie władze Zakopanego i TVP zdecydowały, że tegoroczny Sylwester odbędzie się na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Przeczytałem mnóstwo komentarzy na ten temat, rozmawiałem ze znajomymi i z osobami, które uważają że to świetny pomysł. Dlatego postanowiłem wyrazić swoje zdanie o tej sytuacji.

Żyję w tym miejscu już prawie 35 lat, a większość czasu w samym sercu Zakopanego na Krupówkach. To właśnie tu w tym dniu można było poczuć się jak na prawdziwej wojnie. Widziałem i przeżyłem ( z racji zawodu ) wiele sylwestrowych nocy, które kończyły się czasem dramatycznie. Moje zdjęcia przedstawiające chaos i wybuchające petardy wygrały wiele nagród. Ale nie jest to powód do dumy. Raczej powód do wielkiego wstydu, co działo się na mojej ukochanej ulicy. Przez ostatnich kilka lat było trochę spokojniej. Oczywiście powodem było zorganizowanie imprezy na Równi Krupowej. Rodzaj muzyki i dobór wykonawców to już inny temat i nie będę go teraz poruszał. Kto co lubi.

Od młodości w moim domu zawsze był pies. Najpierw Atos wilczur, który przeżył z nami prawie 14 lat. Potem Ariel. I jeden i drugi odszedł w podobnym wieku. Wszystkie te lata były dla nich wspaniałe, niestety z wyjątkiem kilku dni. Te dni to niestety okres sylwestra i ta nieszczęsna noc. Pamiętam, jak ci moi przyjaciele kompletnie nie radzili sobie z wybuchającymi petardami, trąbkami, krzykami itp. Atos chował się do łazienki i trząsł ze strachu. Panicznie bał się, jak próbowaliśmy z nim wyjść na spacer. 

To trauma która paraliżuje. Mógłbym się tu rozpisywać o innych przygodach, ale za dużo by tego było. Ostatni piesek czyli Ariel, który odszedł od nas w kwietniu przed końcem roku już bardzo chorował. Modliłem się, żeby jakoś przeżył tego sylwestra, ledwo się udało. Od kilku lat mamy w Czarnym Dunajcu konia. Patrząc na te które pracują w sylwestra to nie widać po nich strachu podczas tej imprezy. Dwa lata temu podczas sylwestra na Krupówkach patrzyłem jak jeden koń dzielnie znosił ten armagedon petardowy. Ale te nieprzyzwyczajone (i nieprzygotowane ) nie mają tyle odwagi. Ktoś wystrzelił kilka petard w pobliżu miejsca gdzie nocuje nasz konik. Wielki strach i lęk trwał jeszcze kilka dni po nowym roku.

Od wielu lat fotografuję dzikie zwierzęta w naszych Tatrach. I nie są to Tatry Wysokie. Robię to głównie na pograniczu naszych pięknych gór i miasta. Czyli w miejscu, gdzie w okresie zimowym te zwierzaki znajdują sobie miejsce do przetrwania zimy. To czasem naprawdę kilkanaście metrów od jakiegoś szlaku czy uczęszczanej uliczki. Zdjęcie, do którego przypięty jest ten tekst zrobiłem niedaleko skoczni. Tam jest więcej takich rodzinek, które potrzebują tylko spokoju. Przecież to oni są u siebie.

Nie zamierzam wtrącać się w politykę, która ogarnęła ten temat, ale chcę być głosem tych istot, które same nie mogą nic powiedzieć.

Nie dajmy się zwariować tłumaczeniem, że to impreza bezalkoholowa, bez petard i że będzie cicho i sielanka. Albo że trąbki na Pucharze Świata są od wielu lat, więc na sylwestra też może być głośno. Postarajmy się chociaż trochę zadbać o przyrodę, z której Zakopane się utrzymuje.

Jeżeli tak jak ja jesteś miłośnikiem przyrody i nie zgadzasz się na sylwestra na Wielkiej Krokwi podpisz proszę tę petycję:

https://www.petycjeonline.com/stary_niedwied_mocno_pi_nie_chcemy_sylwestra_pod_wielk_krokwi

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
maciek wscieklica 2019-11-06 10:38:02
@ konstrukcja obsługi
Drogi Panie, a od kiedy p. Kurski, który za nas łaskawie zdecydował, jest mieszkańcem Zakopanego?
Ale skoro obchodzi Pana wyłącznie zdanie mieszkańców - proszę bardzo - u mnie na Sienkiewicza zakopiański Sylwester to koszmar, a i tak z dwojga złego wolę powtórkę z rozrywki niż lokalizację pod Krokwią. Chociaż moim zdaniem Zakopane w ogóle nie powinno organizować imprez na taką skalę, przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa (gdyby Pan widział te wyjące pod moim oknem karetki, które przez 2 godziny nie ruszyły o metr do przodu, gdyby Pan widział zastawiony parkującymi samochodami wjazd do szpitala na Gładkiem, może zmieniłby Pan zdanie).
A jeśli chodzi o decybele - ryk jest taki, że ubiegłoroczne próby słychać było na Hali Kondratowej. Last but not least estetyka tych produkcji, brr.
dziadek 2019-11-05 20:24:29
Szanowny p. Bartku. Ja też miałem wilka, za chociaż pięknie słoneczko świeciło ja już wiedziałem,że będzie burza.
Do dziś mam zdrapane drzwi do warsztatu. Ale miałem też takiego co można mu było petardę wrzucić do kojca.
Nie dość że się nie bał, to atakował wybuchające petardy. Miałem dość dużo psów za swego życia i mogę powiedzieć, że najwyżej jedna dziesiąta z nich reagowała strachem na wybuchające petardy. Trafnie to zobrazował Korwin Mike na filmiku rzucając petardy pod nogi swojemu psu. Też go oskarżono o znęcanie się nad swoim pupilem.
Uważam, że problem strachu zwierzaków przed wybuchającymi petardami nie ma zbyt wielkiej wagi. (sam to zauważyłeś na przykładzie koni fiakierskich. O koniach też bym mógł cosik napisać.)
Niedźwiadki się obudzą? A może Krokiew jako góra z rosnącymi smrekami odbije ten hałas i mniej będzie drażnił niedźwiadki jak chociażby dźwięki z Gubałówki czy z Bachledzkiego Wierchu. Jak by do tego ciut, ciut zmniejszyć nagłośnienie? No i pytanie zasadnicze - czy te misie czegokolwiek się jeszcze boją? Warto zapytać tego pana z Chłabówki, co to mu miód podbierały. (Czyt. w T.P.)
Chłop ze stasikówki 2019-11-05 19:03:28
To Dorula jest u sibie i to Doruoa jest autorytetem.
konstrukcja obsługi 2019-11-05 15:57:40
@czekając na wybory, póki co, taka vika i jej POdobni mieszkańcami NIE SĄ. A zabierają głos w sprawie. Ciekawe, ilu tych, co podpisali, są stałymi mieszkańcami Zakopanego. A ci, co są mieszkańcami, ilu z nich głosowało na Dorulę a ilu po prostu najzwyczajniej w świecie nienawidzi PiSu, Kurskiego (Jacka) i wszystkiego, co jest związane z obecnym obozem rządzącym. Czy wy nie widzicie, że cała ta "sPOntaniczna" i sPOłeczna" akcja, to kolejny pretekst do walki z PiSem? Nie, nie widzicie, bo wy nic nie widzicie, tak wam nienawiść zaślepiła oczy!
Lurek 2019-11-05 15:54:48
xD - Śmiech z czegoś tak dziwnego, że aż śmiesznego. - Walnąłem się dziś w drzwi w sklepie. Nie moja wina, że były przezroczyste! Zadowolona minka albo Zwariowana Radość.
Serek 2019-11-05 14:26:15
A ja na miejscu Burmistrza zakazał bym zorganizowanego Sylwestra na rok albo dwa. Niech dzicz wróci na Krupówki i rozniesie miasto jak za dawnych dobrych lat i zobaczymy co jest lepsze.
czekając na wybory 2019-11-05 12:52:37
Ciekawa jestem w jakich słowach burmistrzowie zbagatelizują tyle podpisów i ilość głosów przeciw tej imprezie...I jak bezczelnie możemy nie doceniać takiej łaski ?.. Ale prawda jest taka, że możemy im skoczyć (jak to na skoczni)...Myślą, że jak wygrali wybory nie muszą się liczyć z głosami mieszkańców.
Zakopianka 2019-11-05 11:38:22
Sylwester pod Tatrami to koszmar dla mieszkańców i prawdziwych turystów.Nie daje on miastu żadnych pieniędzy tylko koszty związane np.z porządkami po tej imprezie.Nie będę pisać nic o koszmarze zwierząt bo one dzisiaj dla ludzi nie mają żadnego znaczenia.Petycję podpisałam bo uważam ją za celową.
anna 2019-11-05 10:36:45
Mieszkancy centrum mieli 3 lata z rzedu piekło teraz kolej na was !!
krzysiekzG. 2019-11-05 10:14:03
Pragnienie pieniędzy w Zakopanem , sukcesu w oglądalności / ba REKORDU ! / przez p. Kur. sprawi ,,że kolejny Sylwester np. 2020/21 odbędzie się : 1/ na Kasprowym , 2/ na Gąsienicowej 3/ w Pięciu Stawach , 4/ dol.Chochołowskiej ...... ? A czemu nie w gmachu telewizji publicznej ? Co wnętrz tam brakuje , ubikacji ? Dzięki Tatrom Zakopane jest jakie jest ! I przez ich profanację dla kasy i rekordów - MOŻE STAĆ SIĘ WIOCHĄ !!
Bury 2019-11-05 09:12:37
Pan Konstanty Adam z pejsbuja ma absolutną rację,mam i ja psa i jako właściciel czworonoga powiem , że Gapcio boi się wybuchów głupoty, bardziej niż petard.Na pewno jest to ciężka noc ,ale ludzie opamiętajcie się tak jest od lat ,tutaj chodzi o politykę i żeby nie było głosowałem na KONFEDERACJĘ.
bravo 2019-11-05 08:49:54
skocznia=bezpieczenstwo, kumulacja ludzi w jednym miejscu na uboczu a nie sparalizowane centrum.
Na Równi sie nie sprawdziało. To co robili niektórzy sylwestrowi goscie to jakas anomalia.
Ale prawda jest taka ze caly sylwester to koszmar a dorula i kurski to jakas masakra. Moze jak 100 osób sra,wymiotuje na twojej parcxeli, na oczach twojej rodziny to nie jest ok. Moze pora zoorganizowac sylwestra pod domem doruli i wiceburmistrz i adama bachledy curusia bo pasaz byl chronion jak bank w nowym jorku:)
dxziady z was w koncu albo natura sie upomnie o swoje albo mieszkancy nie wytrzymaja i bedzie straszna bityka z juz przedsmak z nacpanym warszawiakiem i ukrainka mamy....
tadek 2019-11-05 08:45:02
Nie raz się zastanawiam czy warto było walczyć z komunizmem gdy po 30 latach krajem rządzi dyktator gorszy jak Korei Północnej.
zpkopian 2019-11-05 08:23:34
W Zakopanem nie ma miejsca na sylwestra.
Na rowniach cierpia okoliczni mieszkańcy-brak jakiegokolwiek zaplecza dla tylu ludzi.
A pod skocznia zastanawiam się dlaczego wszyscy zapomnieli,
ze niedługo po sylwestrze trzydniowy puchar świata równie glosny jak Sylwester.
I nikt nigdy nie protestowal...
Jakos dwie miary widzę.
Bodzio 2019-11-05 08:07:27
Oczywiście Panie Bartłomieju że ma Pan rację. Krzepiące jest również to że na Podhalu zaczyna się mówić o ekologii. TPN się nie wypowiada? śmieszne? .... takie mamy realia polityczne.
Popieramy akcję.
Obserwator 2019-11-05 07:46:20
TPN rzucił temat i milczy no typowe a w rzeczywistości nie chodzi im o niedźwiedzie tylko o kornika którego chodują namiętnie w parku a jemu muzyka nie szkodzi stąd brak reakcji .
Zakopianin za torami 2019-11-05 07:01:51
Podpisuje się obydwoma rękami pod tym co napisał pan Konstanty na FB, święta prawda a te riposty to żenada.
Kamil 2019-11-05 00:37:03
Tu sie liczy tylko hajs i oglądalność kurski i tak dopnie swego a giermek dorula nic nie zrobi.
wiechum 2019-11-04 22:20:56
Podpisałem petycję i namawiam do tego wszystkich myślących i wrażliwych ludzi. Pod tym artykułem podpisuję się dwoma rękami. Pożytek z tej imprezy żaden, a szkody ogromne. Tak nawiasem mówiąc, potrzebna ona Zakopanemu jak drzazga w dupie.
Pawlikowski 2019-11-04 22:13:46
Nie lubię TPN za to ze leje na pomysły miejscowej ludności żeby żyło się im lepiej np.z turystyki i myślą tylko o swoich potrzebach druga sprawa to zniszczenie lasów rezerwatami ścisłymi gdzie masowo rozwiną się kornik ale mimo to jestem przeciwny hołocie sylwestrowej w obrębie TPN co do tego jestem zgodny z TPN
konstrukcja obsługi 2019-11-04 22:03:48
Przede wszystkim jurecki, ani starszy, ani młodszy, nie jest autorytetem, tym bardziej ekspertem w tym temacie -podobnie jak Adam Małysz-, ponadto Sylwester ma być zorganizowany POD Wielką Krokwią, a nie NA Wielkiej Krokwi, "panowie" manipulatorzy.
 • PRACA | dam
  KUCHARZ/KA, PIZZER z doświadczeniem, do karczmy w Bukowinie Tatrzańskiej. 602 755 354, 888 457 083.
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy PANIĄ DO SPRZĄTANIA POKOI I POMOCY W KUCHNI - dobre warunki, możliwe zamieszkanie. Zakopane. Tel. 182066836
 • PRACA | dam
  DAM PRACĘ!!! POSZUKUJEMY OSOBY/FIRMY DO PROWADZENIA DOMKU NA WYNAJEM W OKOLICY KLUSZKOWIEC (przyjmowanie gości, meldunek, sprzątanie oraz inne prace sezonowe). Praca od dnia 01.04.2020r. Mile widziane osoby z doświadczeniem w prowadzeniu takiej działalności. Osoby zainteresowane współpracą proszę o kontakt pod nr. telefonu: 506 174 362 lub 607 915 547
 • PRACA | dam
  Przedsiębiorstwo Budowlane zatrudni pracowników na stanowisko: majster budowlany, kierownik robót.
  Tel.: 602629623
 • USŁUGI | budowlane
  Witam oferuje usługi hydrauliczne wodno-kanalizacyjne i centralnego ogrzewania: Wymiana instalacji co. Wykonywanie instalacji co. Usuwanie awarii Montaże i naprawy instalacji wod-kan. Montaż i wymiany urządzeń sanitarnych Montaż piecy. 788516032
  Tel.: 788516032
  E-mail: andrzejwalkosz18@onet.pl
 • USŁUGI | budowlane
  HYDRaulik
  Tel.: 600746243
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  RENAULT TRAFIC II, r.p.2004, 1.9, stan idealny. 791 357 079
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM PRZYJMIE NA STANOWISKO KUCHARZ i POMOC KUCHENNA. DOBRE WYNAGRODZENIE, STAŁY ETAT -
  Tel.: 721 111 775.
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ ARCHITEKTA, niezbędna znajomość Archicada i dyspozycyjność -
  Tel.: 601 544 244
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Rodzina zaopiekuje się domem lub pensjonatem, w zamian za mieszkanie lub symboliczny czynsz
  Tel.: 690 680 461
 • PRACA | dam
  Zespół Pensjonatów "Dolina Białego" zatrudni - KELNERKĘ z możliwością zakwaterowania, - POKOJOWĄ. Tel. 1820 63730 lub 603 750 122. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Aqua Park Zakopane zatrudni: - STARSZEGO DYSPOZYTORA, - POMOC KUCHENNĄ. Tel. 1820 63730 lub 607 508 752. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Zajazd Górski Kuźnice zatrudni POMOC KUCHENNĄ. Tel. 1820 63730 lub 601 268 550. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Hotel Tatry na Polanie Zgorzelisko zatrudni RECEPCJONISTĘ/KĘ z możliwością zakwaterowania. Tel. 1820 63730 lub 506 129 438. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • POŻYCZKI
  KREDYT DO 100 000 ZŁ NA OŚWIADCZENIE RÓWNIEŻ DLA: -ROLNIKÓW, -RENCISTÓW, -EMERYTÓW, -OSÓB PROWADZĄCYCH DZIAŁALNOŚĆ, UPROSZCZONE PROCEDURY!!! T-18 542 40 56.
 • POŻYCZKI
  PROVIDENT - DYSKRECJA. 609 820 345.
 • PRACA | dam
  Hotel "Foluszowy Potok" Zakopane, ul. Zamoyskiego 42 zatrudni: RECEPCJONISTKĘ/-TĘ, praca stała, w systemie zmianowym, bez nocek. Wymagany min. komunikatywny angielski. Preferowane osoby z Podhala z doświadczeniem. 660 41 00 46
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  MAZDA 5, serwisowane, zadbane, garażowane, r. 2008, diesel, stan bdb, oryginalna nawigacja z dotykowym ekranem, 2 komplety felg aluminiowych z oponami lato/zima, full opcja, 16.000 ZŁ -
  Tel.: 888 223 761.
 • BIURA RACHUNKOWE
  ROZLICZENIE podatku + Kindergeld z Niemiec/Austrii
  Tel.: +48 889988004
  E-mail: biuro.deutsch.englisch@gmail.com
  WWW: www.deutsch-englisch.edu.pl
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  BMW 330d XDrive combi 2008, automat, 320tyś km, grafit, środek czarny skóra, fotele m-power, zadbany, bezwypadkowy
  Tel.: +48513345533
 • USŁUGI | budowlane
  KOMPLEKSOWE WYKOŃCZENIE WNĘTRZ. 606 29 29 66.
 • PRACA | dam
  Hotel Rysy w Zakopanem zatrudni RECEPCJONISTKĘ/RECEPCJONISTĘ. Zapewniamy niezbędne przeszkolenie. Praca w miłym, zgranym zespole. Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie CV na adres hotelrysy@hotelrysy.pl
 • PRACA | dam
  Hotel Górski Kalatówki szuka na stałe do pracy kucharza (oferta z zamieszkaniem na miejscu)
  Tel.: 604 471 543, 696 800 340
  E-mail: biuro@kalatowki.pl
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko kelnera/kelnerki do restauracji w Zakopanem 512351742
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko pomocy kuchennej do restauracji w Zakopanem 512351742
 • PRACA | dam
  Szukamy pracownika na stanowisko kucharza do restauracji w Zakopanem 512351742
 • PRACA | dam
  TEATR im. STANISŁAWA IGNACEGO WITKIEWICZA W ZAKOPANEM poszukuje do pracy na pełny etat TECHNIKA TEATRALNEGO z umiejętnościami szycia i charakteryzacji. Mile widziane zamiłowanie do sztuki teatralnej. Oferty prosimy przesyłać do dnia 05.03.2020 r. na adres: dorotaj@witkacy.pl, w temacie prosimy wpisać "oferta pracy". Rozstrzygnięcie naboru nastąpi do dnia 15.03.2020 r.
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam drewno opałowe okrajki tartaczne cena 50 zł metr więcej informacji udzielę telefonicznie
  Tel.: 883454883
 • PRACA | dam
  Hotel Eco Tatry*** zatrudni KUCHARKĘ i POKOJOWĄ. Tel. 608 088 017,
  E-mail: ksiegowosc@projinwest.pl
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, STANY SUROWE. 512 974 806.
 • SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
  URSUS C-360, 3P. 502 658 638
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  Sprzedam HYUNDAI I30, 2015r, 502 658 638
 • SPRZEDAŻ | różne
  SPRZEDAM BUKMANKĘ NA 2 KONIE. 502 658 638
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA PLAC 7000mkw w Zakopanem oraz DOM - NA MAGAZYN, HALA. 502 658 638
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE, TAPETOWANIE, GŁADZIE, FARBY STRUKTURALNE I TYNKI DEKORACYJNE -
  Tel.: 601 793 866,
  WWW: www.FABRYKASTRUKTURY.pl
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI ENERGICZNĄ KOBIETĘ DO PRACY W KUCHNI (POMOC KUCHENNA, WYDAWANIE POSIŁKÓW). Praca stała, z możliwością noclegu 601 533 566, 18 20 64 305
 • USŁUGI | inne
  PROFESJONALNA WYCINKA - PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH. 691317098
 • PRACA | dam
  STUDIO PAZNOKCI W NOWYM TARGU zatrudni na etat -
  Tel.: 696 01 22 00
 • PRACA | dam
  KARCZMA W ZAKOPANEM ZATRUDNI OD ZARAZ: BARMANA/-KĘ (17 zł/godz.), KELNERA/-KĘ (12 zł/godz.) z doświadczeniem. 533 226 109
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  SKUP SAMOCHODOW Każda Marka Osobowe Busy. Darmowy dojazd na całym Podhalu! Najlepsze ceny!
  Tel.: 512700770
 • PRACA | dam
  KARCZMA W ZAKOPANEM ZATRUDNI OD ZARAZ: BARMANA/-KĘ (17 zł/godz.), KELNERA/-KĘ (12 zł/godz.) z doświadczeniem. 533 226 109
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Firma Norweska zatrudni w Oslo, TYNKARZY, STOLARZY, MALARZY, MONTERÓW RUSZTOWAŃ, BLACHARZY ORAZ MŁODYCH DO PRZYUCZENIA W ZAWODZIE - TYNKARZ. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 1-3 tygodni. Zarobki od 15 do 25 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602
 • PRACA | dam
  PENSJONAT 10-POKOJOWY W PORONINIE ZATRUDNI z zakwaterowaniem (sprzątanie, przygotowanie śniadań), tel. 691888444
2020-02-29 09:30 Oliwia Wróbel i Tobias Neumann wygrywają slalom na Palenicy (ZDJĘCIA) 2020-02-29 08:01 Obrodziło pijakami 3 2020-02-28 23:03 Zderzenie czterech aut w centrum Zakopanego. Estakada zamknięta (ZDJĘCIA) 9 2020-02-28 21:15 I po zawieszeniu 6 2020-02-28 20:17 Zmarła doktor Józefa Muniak. Była ordynator Oddziału Noworodkowego w Zakopanem 1 2020-02-28 19:14 Trzeci stopień zagrożenia lawinowego w Tatrach 2020-02-28 18:25 Magia podatkowa 10 2020-02-28 17:29 Chagall w Witkacym. Urodziny Teatru rozpoczęte (WIDEO) 2020-02-28 16:29 Piękna zima w Dolinie Białego (ZDJĘCIA, WIDEO) 2020-02-28 15:53 Red Bull Szybka Tura. Andrzej Bargiel będzie gonić innych zawodników 2 2020-02-28 15:46 Nad Podhalem przechodzą opady śniegu. Trudne warunki na drogach (WIDEO) 2 2020-02-28 15:12 Teatr Witkacy rozpoczął obchody 35-tych urodzin 2020-02-28 14:58 Przepychanki w czasie wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Rabce (ZDJĘCIA, WIDEO) 11 2020-02-28 14:40 Szczawnica ponownie gościć będzie biegaczy 2020-02-28 14:15 Znowu skażenie wody w Białym Dunajcu 7 2020-02-28 13:27 Czy katolicyzm jest wiarygodny w XXI wieku? 7 2020-02-28 13:18 Zakopane pod śniegiem. Zabieramy Was na Olczę (WIDEO) 1 2020-02-28 12:25 Bezpłatna pomoc 2020-02-28 12:19 Kto zgubił kluczyki od infinity? 2020-02-28 12:14 Jak góral z Chicago może się leczyć w Polsce? 3 2020-02-28 11:59 Taaakie dziury 1 2020-02-28 11:31 Kolejne kolizje, małe bum na Krupówkach 4 2020-02-28 11:30 Groźny wypadek we Wróblówce 2 2020-02-28 10:40 Wielkie odśnieżanie pod Giewontem 2 2020-02-28 10:32 W mieście śnieg raczej symboliczny 2020-02-28 10:21 Salon dla pań 2020-02-28 09:59 Podhale znowu pod śniegiem. Będzie sypać do wieczora (WIDEO, ZDJĘCIA) 2020-02-28 09:25 Jak dostać unijną dotację 2020-02-28 09:17 53-latek, który wjechał wczoraj w kiosk był kompletnie pijany (WIDEO) 2 2020-02-28 08:33 Samochód w rowie (ZDJĘCIA) 2020-02-28 08:28 Pożar samochodu na rondzie Klin w Bukowinie (WIDEO) 2020-02-28 08:10 Już w ten weekend VII Nowotarskie Zimowe Zawody Balonowe o Puchar Firmy PCD Salami 2020-02-27 22:33 Samochód pod Wielką Krokwią wjechał prosto do kiosku z oscypkami (ZDJĘCIA, WIDEO) 5 2020-02-27 22:28 Pierwsze krokusy, ale w piątek spadnie śnieg 2 2020-02-27 22:25 Sytuacja w radzie gminy coraz bardziej napięta 7 2020-02-27 21:59 „Szarotki” na Śląsku roztrwoniły swoją przewagę. Walka o półfinał zaczyna się od początku 2020-02-27 21:47 Kurator mówi nie reorganizacji szkoły w Szlachtowej 2 2020-02-27 21:15 Rada na podwyżkę 5 2020-02-27 20:33 Utwardzają nagrobkami 2 2020-02-27 20:05 Za śmieci jak za wodę 15 2020-02-27 19:02 Szkoła czeka na windę 2 2020-02-27 18:15 Ponad 400 tys. zł dla Krościenka 1 2020-02-27 17:34 Prezydent Andrzej Duda w Rabce-Zdroju 10 2020-02-27 17:02 Maruszyna bez biblioteki 1 2020-02-27 15:57 Witkacy, Chagall, Dziuk 2 2020-02-27 15:14 Sanepid daje wskazówki 2020-02-27 14:58 Mały dzwoni na 112 2 2020-02-27 13:50 Zrywanie kocich łbów i warkot koparek 2020-02-27 12:45 Związek Podhalan popiera metropolitę krakowskiego 21 2020-02-27 12:14 Gdyby na Podhalu pojawił się koronawirus (WIDEO) 12
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2020-02-29 08:56 1. Szkoda gadać idioci i nic więcej, takie fajne V40 rozbić 2020-02-29 08:53 2. Tacy kierowcy to bez muzgi najwyższa kara. 2020-02-29 08:52 3. Pewnie..najlepiej zwalić wszystko na Gminę,odśnieżanie uliczek ,naprawa drogi..zamiast dogadać się z sąsiadami i wspólnie naprawić drogę to nie!!Bo mnie się należy!!A idę o zakład ,że ten ktoś złamanego grosza nie oddaje do Gminy bo ma wynajem to na pięć pokoi i ma to wszystko gdzieś...a weź się skarżypyto do roboty!! 2020-02-29 08:48 4. Znowu Firma Rol Zaspała już wczoraj Popołudniu był lód na estakadzie do Tesko to zaraz by dzwonili ze jest masakra na drodze nawet Policja za nami jezdzi i nas upomina ze sypcie chłopy a Prywciarz ma to w nosie rano o 4 przejedzie mysli ze jest ok 2020-02-29 08:44 5. Jak by se bialka dala zrobic kanalizacje to i by miala studzienki burzowe...a tak to topicie sie we wlasnych g...nach. I tak trzymajcie dalej wielcy biznesmeni 2020-02-29 08:44 6. Zaraz będzie, że katole, że suweren, że pisowcy, że 500+. Tak, jakby durczoki, najsztuby i cimoszewicze, nigdy nie..... 2020-02-29 08:39 7. Do zainteresowanego - Pod Grapą jest droga gminna a dziury jak na Ukrainie! 2020-02-29 08:29 8. Cześć @z boku - miło Cię znów czytać! 2020-02-29 08:20 9. Jak widać auta są na KTT i z pewnością maja zimówki a wczoraj było na mieście naprawdę bardzo ślisko a zimówki mam nowe i też miałem kilka razy nóż na gardle. Kto zawinił oczywiście nasze kochane wspaniałe miasto które nie dba o drogi banda złodziei skorumpowanych 2020-02-29 08:02 10. Zamiast Obwodnicy,na jednym wiadukcie spacerniak MOLO Zakopianskie he he wstyd
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania

FILMY TP

Album TP

Bojcorka