Reklama

2019-11-07 15:10:36

Zakopane

Nie dla Sylwestra pod Wielką Krokwią

Reklama

Dotarło do nas pismo młodych zakopiańczyków, organizatorów demonstracji "Nie dla Sylwestra pod Wielką Krokwią". Apelują oni o zmianę miejsca organizacji imprezy na Równię Krupową.

My niżej podpisani - organizatorzy  reprezentujący wydarzenie ,,NIE dla Sylwestra pod Wielką Krokwią!” - wnosimy o zmianę decyzji o lokalizacji imprezy sylwestrowej oraz ujawnienia rozliczeń za sprzątanie i naprawę dewastacji po ubiegłorocznych sylwestrach.

Dlaczego decyzja o organizacji koncertu na Wielkiej Krokwi została podjęta bez konsultacji z TPN i wbrew opinii służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo? Czy tak powinien wyglądać proces podejmowania decyzji w demokratycznym kraju?

Trybuny i okolice Wielkiej Krokwi mogą pomieścić około 40 tysięcy osób. Frekwencja na zeszłorocznym koncercie wynosiła 80 tysięcy (dane Policji) - 90 tysięcy osób (dane TVP). Wokół skoczni są prywatne działki, na których zimą działają wyciągi narciarskie i inne atrakcje dla turystów.

Gdzie pomieści się 40-50 tysięcy osób, które nie zmieszczą się na terenie skoczni? W jaki sposób zostanie zabezpieczony obszar leśny TPN w rejonie Wielkiej Krokwi przed nielegalnym  wchodzeniem ludzi,  śmieceniem i odpalaniem petard?

TPN to jeden z najcenniejszych obszarów chronionych w Polsce. Dom dla wielu rzadkich gatunków. To także główna atrakcja turystyczna regionu, która ściąga 4 miliony turystów rocznie i generuje większość dochodów z turystyki w Zakopanem. Dlaczego Zakopane nie docenia tego faktu i nie poczuwa się do ochrony tego miejsca?

Dzikie zwierzęta na hałas reagują panicznym strachem i ucieczką. Z pewnością, któreś z nich wtedy ucierpi. W całych Tatrach żyje około 60 niedźwiedzi brunatnych. Kilkanaście z nich zimę spędza po polskiej stronie Tatr. Sen zimowy może zostać przerwany przez silny hałas, co na pewno doprowadzi do wyczerpania, a w jego następstwie śmierci. W zeszłym roku zmarł niedźwiadek wybudzony dzień przed Sylwestrem.

Czy organizowanie koncertu, który generuje tak wielki hałas i oświetlenie przy samej granicy parku narodowego to na pewno dobry pomysł? Niedźwiedzie nie mają wyboru – Tatry to jedno z niewielu miejsc w Polsce, gdzie występują. My ludzie mamy wybór – imprezę można zrobić w innym miejscu, gdzie wpływ na przyrodę będzie dużo mniejszy.

Dlatego proponujemy przenieść Sylwester z TVP 2 na bardziej dogodne miejsce na przykład Równie Krupowe (mimo iż z tamtego miejsca słychać doskonale wszystko w górach, to będzie to mniejsze zagrożenie dla zwierząt) , jednak narazi to mieszkańców osiedli przy ul.Słonecznej, ul.Zborowskiego oraz Alei 3-go Maja na ponowne przeżywanie ekscesów ,które miały tam miejsce w trakcie poprzednich Sylwestrów. Mowa tu o zaśmieceniu, nadużywaniu alkoholu w miejscach publicznych, agresji słownej i fizycznej oraz fekalizacji klatek schodowych.

Drugi postulat wynika z ogromnej ilości śmieci, wielu dewastacji w tym zniszczenia i rozdeptania Dolnej oraz Górnej Równi Krupowej. Po nocach sylwestrowych 2017/2018, a także 2018/2019.

Jako mieszkańcy miasta chcemy poznać dokładne sumy pieniędzy wydane przez Urząd Miasta na sprzątanie i naprawę szkód materialnych po nocach sylwestrowych w latach 2015-2019 oraz kosztów rekultywacji i pielęgnacji Równi Krupowych w latach 2015-2019 , ponieważ obawiamy się , że znacznie wzrosły w ostatnich latach. Interesują nas dowody rozliczenia, kosztorysy itp. a nie zapewnienia i niczym niepoparte słowa. Odpowiedni wniosek zostanie złożony do Urzędu Miasta w najbliższym czasie.

Zachęcamy również do wsparcia inicjatywy zakazu używania i sprzedaży fajerwerków w Zakopanem. Można je zastąpić cichymi futurystycznymi pokazami laserowymi.

Warto wspomnieć, że lokalna prasa (Tygodnik Podhalański) zbiera podpisy ws. odwołania imprezy Sylwestrowej, udało się zebrać już ponad 22 0000 podpisów. Nasze stanowisko popiera znaczna ilość mieszkańców oraz turystów, w wydarzeniu na Facebooku 1225 osób zadeklarowało udział a 2868 wykazało zainteresowanie (dane z 05.11.2019), z każdym dniem przyłącza się coraz więcej osób.

Zakopane jest miastem znanym w całej Polsce, wszyscy wiedzą gdzie leży i słyszeli o Tatrach. Nie chcemy, aby nasze miasto stało się przereklamowane. Największym skarbem Podhala są góry, fauna, flora, a także piękny folklor oraz dziedzictwo kulturowe. Zakopane gościło wielu znakomitych artystów. Uważamy, że to wszystko powinno zostać poddane większej i staranniejszej pielęgnacji. Z tego powodu proponujemy przeznaczenie większych funduszy na ekologiczne rozwiązania w mieście oraz rozwój kultury.

Jan Kowalski, Jakub Bobak, Witold Kozłowski, Kalina Kalińska, Agnieszka Sawera


Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
real 2019-11-09 11:54:27
@Góralka ma rację, a @Ivan masz chyba problemy z pamięcią. Brakowało Ci ceprów przed tymi zas.... mi Sylwestrami złudzeń? Kurski to już właścicielem Zakopca został, czy co?
Greg 2019-11-07 22:46:22
Konieczne jest wprowadzenie ograniczenia ilości decybeli na tego typu imprezach jak koncerty, skoki itp. Jak jest dobre nagłośnienie to nie musi łba urywać jak na wiejskim weselu.
Swoj 2019-11-07 22:29:14
Nie przesadzajcie skoki są i jest dobrze nikt nikogo nie obudził ...
to tylko jedna noc i mega wydarzenie. A tam jest dobre miejsce tylko trzeba ochronę wzmocnić
Xyz 2019-11-07 21:36:01
To jak ludzie są największym niebezpieczenstwem dla tej planety to na co czekasz ? Dla Twojej informacji wiem wszystko o Tatrach, wszystko co się w nich dzieje i pół życia zjadłem na ścianach więc nie oceniaj jak nie wiesz. Tatry są były i będą i takich gór jak Tatry są setki. Biznes się kręci owszem dziękuję. Dla Twojej informacji do południa byłem w Tatrach, a potem popracowalem. I dokładnie tak samo będzie 1 czy 2 stycznia.
pepe 2019-11-07 21:16:15
a nie lepiej sylwestra zrobic w Nowym Targu? wtedy niedzwiedzie beda spac spokojnie!
@Xyz 2019-11-07 20:57:35
Tatry sa skarbem nie ludzie/ ludzie sa najgorszym niebezpieczenstwem dla calej planety. ten komentarz mowi wszystko o tobie/ wiesz zero o tatrach, zero co sie w nich dzieje zero o zwierzynie. I do tego jeszcze TOPR sie czepiasz! Widac ze biznesik sie kreci wiec kasa w glowie a zero wiedzy.Pamietaj ze bez tych wielkich tatr bedziesz sie rozliczal z gowna od twoich koni!
xyz 2019-11-07 19:48:28
Rozumiem, że nie chcecie sylwestra na skoczni, niech wam będzie. Ale po co jakieś absurdalne zapytania o koszty sprzątania ? nawet gdyby wyniosły one milion złotych to co z tego (ja odprowadziłem już ich pare, a Ty młody zakopiańczyku) ? jak w pensjonatach/hotelach sprzedajemy dobę za niekiedy 1000 zł.. mamy z tego kase, my odprowadzamy podatki, to z naszej kasy i obowiązkiem władz miasta jest właśnie nam to zapewnić byśmy się o brak turystów martwić nie musieli. Najlepiej ceprom na tatromaniaku czy innym którzy góry i Zakopane widzą raz na pół roku a może i nie, klikając pod wyimaginowanymi petycjami... Nie jestem fanem Pana Doruli ale to co się wyprawia przeciw niemu to już jest wkurzające, zrobi - zle, nie zrobi - zle i ma racje, ze teraz jest rozmowa o miejscu a rok czy dwa lata temu były inne powody do narzekania. To nie fauna i flora są największą wartością Zakopanego. To ludzie, to ich ciężka praca, to ich poświęcanie i ukierunkowywanie życia pod zarabianie na Gościach więc dajcie im to robić dalej i sami do roboty się weźcie. Napiszcie petycje o likwidacje śmigłowca TORP bo też robi huk taki jak cztery inne, miś może się zbudzić. Karpaty są dzikie i ogromne, misie mają gdzie chodzić, jak im tu będzie źle to pójdą. Ja gdybym nie był Zakopiańczykiem to bym nie podpisał, żadnej takiej petycji a i nawet się nie włączył w dyskusję bo szanuję czyjąś własność i z butami nikomu nie wchodzę w jego ogródek.
akm990 2019-11-07 19:42:59
to może chociaż sektor kibica na równi z telebimem transmisji
Jozef 2019-11-07 19:14:35
jestem za sylwestrem marzeń mam nadzieje ze bedzie pod skocznia
alfi 2019-11-07 16:31:26
a wiec własciciel "wiecsc gminna niesie" i Jego klakierzy decyduja gdzie ma sie odbyc Sylwester a gdzie nie(bo tu sa misie a tam tylko ludzie). Dziwna to akcja .To tak jakby wskazac tu mozna sie bic a tam nie . Tu mozna przekraczac predkosc a tam nie.
W scisłym centrum mozna , ale tam gdzie od 2001 roku jest Puchar FIS oraz gdzie własciciele działek dorabiaja sie fortuny sprzedajac grzane wino i piwo juz nie mozna (bo niedzwiedz)spi.
Hm smierdzi to wszystko.
A moze zadecydujecie i wybierzecie trase Tour The Pologne?
20 tys podpisów WoW ale akcja. A co z latem. Co z 50 tysiacami dzien w dzien co dzie w TATRACH?
WASZA ROLA JEST SIAC FERMENT I GRAC NA EMOCJACH ALE DO CZEGO TO DOPROWADZI. Co chcecie osiagnąc TP?
VS>
Kazdy kto ma odrobine rozsadku nie ryzykowałby zyciem zdrowiem ludzkim, majatkiem prywatnym , panstwowym oraz srodowiskiem naturalnym i nie zoorganizował by czegos tak absurdalnego jak Sylwester w tak małym miescie.
To skandal i kpina. Tak sporo złych doswiadczen i dalej brniecie bo ststystyka Kurskiemu rosnie.
CO musi sie wydarzyc aby w koncu ten koszmar sie skonczył. Czy Zenon martyniuk weekend ze swoim hitem jestes zajebi..bayer full majteczki w kropeczki to to czego chcemy

nie pisze juz nic wiecej ten sylwester to koszmar senny
realista222 2019-11-07 16:16:00
Nie dla IVANA!
Maja 2019-11-07 16:13:06
W 2015r był Sylwester z TVP w Zakopanem???. Dlaczego odnośnie planowanego sylwestra pod skocznią pokazuje się rozmowę z burmistrzem a nie pokaże się rozmowy w tej sprawie ze stronami,które będą odpowiedzialne za organizacje tej imprezy???czy nie mają, wiec najwięcej do powiedzenia w tej sprawie,i chyba jedynie tutaj można jeszcze tą imprezę sylwestrową pod skocznią zablokować? Czemu, więc nie "uderza się"do Telewizji Polskiej i COSu ???.Czekamy na pokazanie rozmów z tymi instytucjami.
mam dosc akcji 2019-11-07 16:10:14
Gdzie pomieści się 40-50 tysięcy osób, które nie zmieszczą się na terenie skoczni? W jaki sposób zostanie zabezpieczony obszar leśny TPN w rejonie Wielkiej Krokwi przed nielegalnym wchodzeniem ludzi, śmieceniem i odpalaniem petard?
Ok
a jak zabezpieczycie Rówien Krupową?
Skazujecie nas mieszkanców po raz czwart z rzedu na Piekło bo zaiste od godziny 2:00 po tym jak gasna swiatła zaczyna sie dla nas piekło(nie tylko dal blokersów). wokół Równi jest wiele domostw jak mamy sie bronic przed nacpanym intruzem??
UM >Zakopane zostaje całkowicie odgrodzony wysokim płotem od Swoich zaproszonych gosci!!Nam tez kupcie i zainstalujcie płoty bo mamy dosc widoku srajacych, wymiotjacych i wszystko oblewajacych gosci Kurskiego.
Jakim prawem z centrum miastajest sparalizowane przez te hiper impreze
Ludzie co jest z wami.
Dziekuje za taka akcje , boicie sie o niedzwiedzie a nam pijacy wchodza po rynnach, pija wóde na parapetach. Mnóstwo ludzi przyjezdza na jeden dzien i plata sie do rana i szuka guza. Na Boga co jest grane.
Nie mam siły 4 raz z rzedu stac z gazem pieprzowym przed swoim domem i odganiac obszczanych intruzów.
maja 2019-11-07 16:05:22
Brawo Młodzi, dzięki takiej akcji jak Wasza Zakopane ma szansę obronić się. Życzę wytrwałości. Popieram w pełni Was i Tygodnik Podhalański. Dziękuję w imieniu swoim i jak myślę większości mieszkańców
Ivan 2019-11-07 15:57:23
To się robi już absurdalne! Bardziej przejmujecie się zwierzętami, z których nie ma żadnego pożytku, a tylko koszty i problemy, niż ludźmi, którzy przynoszą wam pieniążki. Żyjecie z turystów to ich szanujcie, bo jakieś durne niedźwiedzie czy jelenie was nie nakarmią gdy braknie wam pieniędzy!
Góralka 2019-11-07 15:34:09
Nie dla sylwestra w Zakopanem !!!!!!! Proponuję lotnisko na obrzeżach Nowego Targu. Wszyscy się pomieszczą i samochody będzie gdzie zaparkować
Lila 2019-11-07 15:20:02
NIE dla Sylwestra w Zakopanem !!!
 • PRACA | dam
  "TESKO" Tatrzańska Komunalna Grupa Kapitałowa Spółka z o.o. w Zakopanem zatrudni ŁADOWACZA do Zakładu Transportu Odpadów, praca stała, na pełen etat. Nr tel. 18 20 25 633, e-mail:
  E-mail: tesko@tesko.pl
 • PRACA | dam
  PIZZERIA w Nowym Targu zatrudni KELNERA/KĘ.
  Tel.: 508 256 350.
 • PRACA | dam
  Aqua Park Zakopane zatrudni na sezon zimowy PRACOWNIKA DO OBSŁUGI PARKINGU. Tel. 1820 63730 lub 607 508 752. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Sprzedam stary dom z bali (1947)- cena do uzgodnienia
  Tel.: 18 20 77 350
  E-mail: biuro.bukowina@gmail.com
 • PRACA | dam
  CENTRALNY OŚRODEK SPORTU - OŚRODEK PRZYGOTOWAŃ OLIMPIJSKICH W ZAKOPANEM osobę na wolne stanowisko Rzemieślnik w zawodzie Kucharz. Zapewniamy umowa o pracę Wymiar czasu pracy: pełen etat. Zapraszamy do składania aplikacji!
  Tel.: 725 300 095
  E-mail: sekretariat.zakopane@cos.pl
  WWW: zakopane.cos.pl
  Inne: 18 263 25 74
 • PRACA | dam
  Przyjmę do pracy kucharkę oraz pomoc kuchenną do pracy w nowo powstałym pensjonacie na 50 osób w Bukowinie Tatrzańskiej. Dobre zarobki
  Tel.: 508266085
 • PRACA | dam
  Przyjmę do pracy kucharkę do pensjonatu w Poroninie. Możliwość zakwaterowania. Dobre warunki płacowe.
  Tel.: 602120680
 • PRACA | dam
  Potrzebna POMOC KUCHENNA do pensjonatu w Białce Tatrzańskiej. Praca co 2-gi dzień. 600 746 779.
 • PRACA | dam
  Zespół Pensjonatów "Dolina Białego" zatrudni: - KELNERKĘ z możliwością zakwaterowania, - KONSERWATORA. Tel. 1820 63730 lub 603 750 122. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Zajazd Górski Kuźnice zatrudni: - BARMANA/KELNERA, - POMOC KUCHENNĄ (zmywak). Tel. 1820 63730 lub 601 268 550. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Aqua Park Zakopane zatrudni: - KASJERA, - PRACOWNIKA OBSŁUGI SPRZĄTAJĄCEJ. Tel. 1820 63730 lub 602 263 516. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Zespół Pensjonatów "Antałówka" zatrudni POMOC KUCHENNĄ. Tel. 1820 63730 lub 606 916 306. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Hotel Tatry na Polanie Zgorzelisko zatrudni: - KELNERKĘ, - BARMANA z możliwością zakwaterowania. Tel. 1820 63730 lub 506 129 438. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Potrzebna POMOC KUCHENNA do pensjonatu w Białce Tatrzańskiej. 694 011 551.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  SPRZEDAM KLIMATYCZNY DOMEK DREWNIANY o powierzchni około 80 m2, działka 2,5 ara - ogrodzony - centrum Zakopanego przy Hotelu RYSY. telefon: 537 600 908, email: info@galeria-rzeszow.pl
 • PRACA | dam
  OŚRODEK WYPOCZYNKOWY HYRNY W ZAKOPANEM ZATRUDNI OSOBY NA STANOWISKA: KUCHARZ, POMOC KUCHENNA, CUKIERNIK.
  Tel.: 18 20 155 75, 660 538 860.
 • PRACA | dam
  MURARZE-CIEŚLE Niemcy. Zatrudnienie na warunkach niemieckich, samochody i mieszkania firmowe. Zjazdy do kraju co 2 tyg. Zadzwoń wyjazdy w listopadzie!
  Tel.: 722240044
  E-mail: praca@conexio.pl
  WWW: www.conexio.pl
 • PRACA | dam
  AUSTRIA zatrudnimy murarzy, cieśli, elektryków, stolarzy z j. niem. Wynagrodzenie 2000eur na rękę, darmowe zakwaterowanie, zjazdy na weekendy
  Tel.: 664468573
  E-mail: praca@csopole.pl
 • PRACA | dam
  Ośrodek w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni RATOWNIKA WODNEGO do pracy na basenie - na stałe. Wyżywienie opcja noclegu. Wymagania: kurs WOPR,KPP.
  Tel.: 601 508 720
 • BIZNES
  Meble, materace, ceny hurtowe.
  Tel.: 881555660
 • KOMUNIKATY
  STARSZY KAWALER POSIADAJĄCY DOM I GOSPODARSTWO ROLNE W NIEDZICY POSZUKUJE DO POMOCY KOBIETĘ LUB MAŁŻEŃSTWO. 530 083 821.
 • PRACA | dam
  Szkoła Narciarska w Zakopanem zatrudni mężczyzn do pracy technicznej przy parku narciarskim na sezon zimowy. Atrakcyjne warunki.
  Tel.: 502025628
  E-mail: info@hski.pl
  WWW: hski.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Kluszkowce. Sprzedam stary drewniany dom i zabudowania gospodarcze do rozbiórki. Kontakt email
  E-mail: kazimierz_skupien@wp.pl
 • POŻYCZKI
  BANKI ODMÓWIŁY CI KREDYTU ? np: braku udokumentowanych dochodów, zadzwoń do doradcy i umów się na spotkanie. T- 533 263 553.
 • PRACA | dam
  Hotel Rysy***** w Zakopanem zatrudni RECEPCJONISTKĘ/RECEPCJONISTĘ oraz POKOJOWĄ. Zapewniamy niezbędne przeszkolenie. Praca w miłym, zgranym zespole. Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie CV na adres:
  E-mail: hotelrysy@hotelrysy.pl
 • PRACA | dam
  Polskie Koleje Linowe S.A. PRACOWNIK DZIAŁU KADR I PŁAC. Miejsce pracy: Zakopane. OPIS STANOWISKA: - Obsługa kadrowo-płacowa pracowników, - Sporządzanie list płac, naliczanie wynagrodzeń i zasiłków ZUS, - Sporządzanie deklaracji ZUS, PIT, - Rozliczanie czasu pracy, - Sporządzanie umów o pracę i prowadzenie dokumentacji pracowniczej związanej ze stosunkiem pracy (m.in. prowadzenie akt osobowych, tworzenie dokumentacji związanej z nawiązywaniem, zmianą warunków zatrudnienia oraz rozwiązywaniem stosunku pracy), - Sporządzanie umów cywilnoprawnych (umowy zlecenia, umowy o dzieło), - Kompleksowe prowadzenie bieżącej ewidencji i dokumentacji kadrowo-płacowej, - Przygotowywanie zaświadczeń o zatrudnieniu i wynagrodzeniu, - Przygotowywanie zestawień, analiz i raportów dotyczących kwestii kadrowo-płacowych, - Aktywny udział w prowadzeniu procesu rekrutacji pracowników. WYMAGANIA: - Wykształcenie co najmniej średnie, - Mile widziane doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku, - Dobra znajomość prawa pracy, ubezpieczeń społecznych i podatku dochodowego od osób fizycznych, - Praktycznej znajomości programów Płatnik, pakietu MS Office (w szczególności Ms Excel), - Proaktywnego podejścia do powierzanych zadań, - Sumienności i dobrej organizacji pracy, - Umiejętności współpracy, - Wysokich umiejętności interpersonalnych. OFERUJEMY: - Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, - Możliwość zdobywania doświadczenia w rozwijającej się firmie, - Ciekawą pracę w młodym i dynamicznym zespole, - Atrakcyjne wynagrodzenie i pakiet socjalny. APLIKACJE prosimy przesyłać na adres: rekrutacja@pkl.pl do dnia 30.11.2019 r. z dopiskiem: "PKL HR".
 • PRACA | dam
  Dam pracę przy produkcji oscypkow, po ok. 8-9 h/dziennie
  Tel.: 880810472
 • PRACA | dam
  OŚRODEK HYRNY W ZAKOPANEM POSZUKUJE OSÓB NA STANOWISKO: POKOJOWE, POMOC KUCHENNA, KELNER/-KA i OSOBĘ DO OBSŁUGI KAWIARNI -
  Tel.: 18 20 155 75,
  E-mail: sekretariat@doms.com.pl
 • PRACA | dam
  Poszukiwana kucharka lub pomoc kuchenna. Praca w pensjonacie w Zębie. Możliwa praca codziennie lub zmianowa. Zakwaterowanie. Dobra stawka godzinowa, miła atmosfera.
  Tel.: 535234623
  E-mail: kontakt@na-szczycie.pl
  WWW: na-szczycie.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Sprzedam DOM W KOŚCIELISKU z widokiem na Tatry, pow. 338mkw, działka 1100mkw, cena 1 950 000zł do negocjacji. BEZ POŚREDNIKÓW. 880 76 12 36
 • PRACA | dam
  Zatrudnię pracownika na stanowisko MAGAZYNIER. Nocne godziny pracy. Bardzo dobra płaca.
  Tel.: 881933550
  E-mail: marcin.talaga@gmail.com
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzory: jarzębina i parzenica (60/80), krokusy. GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
 • USŁUGI | budowlane
  DROBNE REMONTY, INSTALACJE ELEKTRYCZNE, PRZERÓBKI INSTALACJI ELEKTRYCZNYCH I HYDRAULICZNYCH. 503 754 126.
 • PRACA | dam
  KARCZMA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: BARMANA/-KĘ, KELNERA/-KĘ z doświadczeniem. Dobre wynagrodzenie, umowa o pracę.
  Tel.: 533 226 109
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  MAZDA 5, serwisowane, zadbane, garażowane, r. 2008, diesel, stan bdb, oryginalna nawigacja z dotykowym ekranem, 2 komplety felg aluminiowych z oponami lato/zima, full opcja,
  Tel.: 888 223 761.
 • PRACA | dam
  WYPOŻYCZALNIA NART w Zakopanem zatrudni mężczyzn (18-29 lat). Praca: przygotowanie sprzętu do wypożyczenia, serwis narciarski. Dla zaangażowanych oferujemy przyuczenie do pracy i gwarantujemy doskonałe zarobki. CV - biuro@zakopane-goski.pl
  Tel.: 692987940
 • IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE
  IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE - KARCZMA GÓRALSKI SZAŁAS "KURNIAWA" - ZAKOPANE 601 50 44 86.
  WWW: www.willasport.pl
 • PRACA | dam
  PENSJONAT 10-POKOJOWY W PORONINIE ZATRUDNI z zakwaterowaniem (sprzątanie, przygotowanie śniadań), tel. 691888444
2019-11-22 21:14 Pogranicze, a unijne dudki 2019-11-22 20:01 Droższe śmieci 2 2019-11-22 18:48 Internauci wyśmiewają wyniki badań 5 2019-11-22 18:42 Jesteście wrogami Polski i Polaków. U was powtórzy się Charlie Hebdo 7 2019-11-22 18:07 Smakołyki w Zaskalu 2019-11-22 17:27 Nowa stacja przy zakopiance 11 2019-11-22 16:24 Góral z Pienin w Vogue 2019-11-22 15:44 Miał 3,3 promila alkoholu. Nie pojechał, bo strażak zabrał mu kluczyki 2 2019-11-22 15:09 Podwójna prezes 2 2019-11-22 14:18 Huba (bez)czynności 2 2019-11-22 13:52 Zagraj w hokeja 2019-11-22 12:59 Była burmistrz z pomniejszoną odprawą 3 2019-11-22 11:42 Uwaga na oszustów 2 2019-11-22 11:17 Poszukiwania 82-latka 2019-11-22 10:32 Idziemy za ciosem. Mniejszy hałas w czasie Pucharu Świata 25 2019-11-22 09:42 Koncert dla Andrzeja Branstettera na jubileusz Fundacji im. Adama Worwy 2019-11-22 09:19 W mieście Choinki Marzeń już ubrane. Czekają na dobroczyńców 2019-11-22 08:01 Remont z czkawką 1 2019-11-21 22:00 Jak wybrać najlepszą chwilówkę? 2019-11-21 21:14 Urząd Miasta Zakopane: Chcemy, aby odbiór czwartej edycji sylwestra pozostał pozytywny 11 2019-11-21 21:02 Brutalny rozbój w Szczawnicy 3 2019-11-21 20:44 Organizator protestu: Nie spodziewałem się tego. Myślałem, że rzucam się z motyką na słońce 9 2019-11-21 20:09 Wygraliśmy! Nie będzie sylwestra pod Wielką Krokwią! 32 2019-11-21 19:58 Trzy pensjonaty w oazie spokoju 3 2019-11-21 18:56 Lekkoatletyka zawitała do gminy 3 2019-11-21 17:42 Podwyżki opłat za śmieci są nieuniknione 3 2019-11-21 16:31 W miejscu tragedii płoną znicze 1 2019-11-21 15:47 Od trzydziestu pięciu lat na scenie 2019-11-21 15:09 Jak stałem się wrogiem publicznym nr 1 18 2019-11-21 14:59 Oni nos wiedli 2019-11-21 14:15 To wszystko wina bobrów 21 2019-11-21 12:57 Policjanci na tropie poszukiwanych 1 2019-11-21 12:00 Dzień Obrączek Ślubnych w Nowym Targu 2019-11-21 11:51 Przeprowadzka teatru w przyszłym roku 2019-11-21 11:51 Wiceburmistrz z mandatem 6 2019-11-21 11:46 Śmierć na Manhattanie 2019-11-21 11:40 Jeśli czwartek to w Mieście musi być korek 4 2019-11-21 11:01 Brama w Gorce - zobaczcie wizualizację 9 2019-11-21 09:47 Szkoła z albertyńskim patronem 1 2019-11-21 09:41 Rekreacja z widokiem na Tatry 5 2019-11-21 08:36 Nielegalny transport alkoholu w Chyżnem 2019-11-21 08:25 NASA udowadnia, że świat jest bardziej zielony niż 20 lat temu 8 2019-11-21 07:00 W obronie misia 5 2019-11-20 21:12 Mistrz kuchni ze Szwajcarii na targach w Krakowie 2019-11-20 19:40 Pogrzeb Franciszka Bachledy Księdzularza w sobotę 2019-11-20 18:57 Winda w przejściu podziemnym na Krupówkach nie działa od 4 miesięcy 3 2019-11-20 18:04 Zaduszkowe posiady dudziarskie 2019-11-20 18:01 Benefis wyjątkowego lutnika z Mizernej 1 2019-11-20 17:52 Przed nami Dziadońcyne Granie 2019-11-20 16:42 Uwaga - policyjny SMOG na drogach 5
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2019-11-22 22:14 1. Złodziejska gmina , 2019-11-22 22:06 2. Jakim cudem w ogóle wszystkie te pensjonaty zrobione w domach jednorodzinnych przyjmujące setki gości naraz jeszcze egzystują? Odpowiedzmy sobie na to pytanie, wtedy bobry zostaną błahostką. 2019-11-22 22:01 3. a ten z wodą święconą to od razu chrzcił paliwo? :-) 2019-11-22 21:55 4. To gów.a, które dopłynęły do nas z Warszawy po tamtejszej awarii rurociągu. 2019-11-22 21:49 5. Gdybym ich nie znał to pewnie bym tam zatankował , ale że ich znam to mam nadzieje że nigdy niebede musiał tam robić tam żadnych zakupów. 2019-11-22 21:44 6. Janek to, że przecinają drzewa na szlakach to po to by twoje nienarodzone dzieci mogły kiedy wejść właśnie na ten szlak, a nie podziwiać gór z daleka i wciskać kit ceprom który, jaki szczyt widzimy... Świerk to nie naturalny las w Tatrach-poczytaj i na dłuższą metę nie ma bytu. A to, że las był młody i mocny nie znaczy, że na starość też tak będzie, a właśnie starość właśnie dobiega... ZnAFfffco 2019-11-22 21:25 7. Parkometry są dla niższej kasty. 2019-11-22 21:24 8. I proszę pamiętać że nie należy wchodzić na ścieżkę wojenną z kibicami Panie Jurecki i szanowny tygodniku bo łaska kibica na pstrym koniu jeździ skoki narciarskie i głośna muzyka a także wuwuzele to tradycja skoków narciarskich i jakoś to wcześniej Panu nie przeszkadzało. Poza tym sam Walter Hofer dyrektor pucharu świata wyraził zgodę na to żeby wuwuzele były obecne podczas zawodów, i skoczkowie narciarscy też tą formę dopingu lubią także precz z łapami od zawodów pucharu świata w skokach narciarskich i od wuwuzeli panie Jurecki i tygodniku!!!! 2019-11-22 21:19 9. PiSokomuna to nie mój ustroj i jestem przerazony tym co robią. Mimo to cieszę się ze ktos w koncu Pana przykrócił Panie Jurecki. Pisze Pan może i nieźle natomiast wszyscy na Podhalu wiedza że wspiera Pan towarzystwo związane ze środowiskami PO. Ciagle to widać w waszej gazecie. Przyklad: Artykuły zawsze były tak pisane zeby niezbyt eksponować złodziejstwo Janusza Majchra a na Dorule i jego pachołków zawsze znajdzie sie lawina pomyj. Takich przykładów można mnożyć wiele. Jak to mówią: Nosił wilk razy kilka.... 2019-11-22 21:16 10. Ja byłem w podobnej sytuacji, zatrzymałem się bo samochód był w rowie, jak się okazało kierowca za kierownicą był kompletnie pijany. Po wezwaniu policji niestety to ja byłem przesłuchiwany i wzywany na wyjaśnienia co robiłem o tej porze (5 rano). Policja przybyła na miejsce "uświadomiła mi" że na jakiej podstawie wezwałem policję oraz czy jestem pewien że gość jest pijany... Aż strach pomyśleć co by było gdybym zabrał mu kluczyki...
2019-11-21 19:25 1. Zdjęcia zrobione na Krupówkach najlepsze ???? zawsze paru dodatkowych gości ???????? 2019-11-18 23:05 2. pomysł imprezy w tym miejscu chory ale kasę pewnie władza już dostała i nie odda 2019-11-18 02:04 3. GRATULACJE !!! Jestescie WIELCY i WSPANKALI - lod samego serca zycym Wom nastympnyk 50 i wiyncyj rockow ! "'Goralsko sleboda nigdy nie zaginiy pokiel pod Tatrami Goralskiy Korzyniy '' Tego wlosniy zycym sobie i Wom ! 2019-11-17 16:30 4. Byłek z moją. Pieknie było. Skoda, ze dyrektorka z budowlanki, nie wiedziała jako sie zachować. Słysołek ze ona tego jubileusu nie robiła, a honory zbierała. 2019-11-17 14:58 5. Wiec walczac o cisze poszliscie krzyczec i halasowac w marszu? Gratuluje... 2019-11-17 14:23 6. Brawo protestujący! Wyrażacie opinię znacznie większej grupy świadomych obywateli. Nie przejmujcie się głupimi agresywnymi komentarzami ludzi krótkowzrocznych i podatnych na propagandę tvpis. Warto poznać argumenty i obawy fachowców, choćby TPN. Poziom kultury niektórych wypowiedzi odzwierciedla zresztą poziom imprezy przeciwko lokalizacji której protestujemy. Trzymajcie się! Pozdrawiam! 2019-11-17 14:07 7. Piękna uroczystość. Wspaniale, że Stowarzyszenie "Zakopiańska Budowlanka" wspólnie z absolwentami szkoły podjęło trud organizacji. Szkoda, że szkoła nie pamiętała o takim jubileuszu. 2019-11-17 12:24 8. Kurski precz z Podhala .Nie dla sylwestra pod Krokwią! 2019-11-16 19:19 9. Ja mam 1 pytanie a gdy sa skoki rok w rok i hałasu co nie miara z trąbek itd to niedzwiedzie nie spia?? i innym nie przeszkadza? Haha smiech na sali bo sylwester be? Niedzwiedzie wtedy akurat sie obudza itd?! Hahah byle z igly widly a do tej pory jak sie to robilo to spooooooko nie skoki ok w sumie nie za glosno hahaha zal.pl 2019-11-16 18:45 10. Brawo dzieciaki, brawo i te starsze dzieciaki, dobra robota! Nie dla sylwestra pod Krokwią!
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania

Bojcorka

Album TP

FILMY TP