Reklama

2019-11-07 15:10:36

Zakopane

Nie dla Sylwestra pod Wielką Krokwią

Dotarło do nas pismo młodych zakopiańczyków, organizatorów demonstracji "Nie dla Sylwestra pod Wielką Krokwią". Apelują oni o zmianę miejsca organizacji imprezy na Równię Krupową.

My niżej podpisani - organizatorzy  reprezentujący wydarzenie ,,NIE dla Sylwestra pod Wielką Krokwią!” - wnosimy o zmianę decyzji o lokalizacji imprezy sylwestrowej oraz ujawnienia rozliczeń za sprzątanie i naprawę dewastacji po ubiegłorocznych sylwestrach.

Dlaczego decyzja o organizacji koncertu na Wielkiej Krokwi została podjęta bez konsultacji z TPN i wbrew opinii służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo? Czy tak powinien wyglądać proces podejmowania decyzji w demokratycznym kraju?

Trybuny i okolice Wielkiej Krokwi mogą pomieścić około 40 tysięcy osób. Frekwencja na zeszłorocznym koncercie wynosiła 80 tysięcy (dane Policji) - 90 tysięcy osób (dane TVP). Wokół skoczni są prywatne działki, na których zimą działają wyciągi narciarskie i inne atrakcje dla turystów.

Gdzie pomieści się 40-50 tysięcy osób, które nie zmieszczą się na terenie skoczni? W jaki sposób zostanie zabezpieczony obszar leśny TPN w rejonie Wielkiej Krokwi przed nielegalnym  wchodzeniem ludzi,  śmieceniem i odpalaniem petard?

TPN to jeden z najcenniejszych obszarów chronionych w Polsce. Dom dla wielu rzadkich gatunków. To także główna atrakcja turystyczna regionu, która ściąga 4 miliony turystów rocznie i generuje większość dochodów z turystyki w Zakopanem. Dlaczego Zakopane nie docenia tego faktu i nie poczuwa się do ochrony tego miejsca?

Dzikie zwierzęta na hałas reagują panicznym strachem i ucieczką. Z pewnością, któreś z nich wtedy ucierpi. W całych Tatrach żyje około 60 niedźwiedzi brunatnych. Kilkanaście z nich zimę spędza po polskiej stronie Tatr. Sen zimowy może zostać przerwany przez silny hałas, co na pewno doprowadzi do wyczerpania, a w jego następstwie śmierci. W zeszłym roku zmarł niedźwiadek wybudzony dzień przed Sylwestrem.

Czy organizowanie koncertu, który generuje tak wielki hałas i oświetlenie przy samej granicy parku narodowego to na pewno dobry pomysł? Niedźwiedzie nie mają wyboru – Tatry to jedno z niewielu miejsc w Polsce, gdzie występują. My ludzie mamy wybór – imprezę można zrobić w innym miejscu, gdzie wpływ na przyrodę będzie dużo mniejszy.

Dlatego proponujemy przenieść Sylwester z TVP 2 na bardziej dogodne miejsce na przykład Równie Krupowe (mimo iż z tamtego miejsca słychać doskonale wszystko w górach, to będzie to mniejsze zagrożenie dla zwierząt) , jednak narazi to mieszkańców osiedli przy ul.Słonecznej, ul.Zborowskiego oraz Alei 3-go Maja na ponowne przeżywanie ekscesów ,które miały tam miejsce w trakcie poprzednich Sylwestrów. Mowa tu o zaśmieceniu, nadużywaniu alkoholu w miejscach publicznych, agresji słownej i fizycznej oraz fekalizacji klatek schodowych.

Drugi postulat wynika z ogromnej ilości śmieci, wielu dewastacji w tym zniszczenia i rozdeptania Dolnej oraz Górnej Równi Krupowej. Po nocach sylwestrowych 2017/2018, a także 2018/2019.

Jako mieszkańcy miasta chcemy poznać dokładne sumy pieniędzy wydane przez Urząd Miasta na sprzątanie i naprawę szkód materialnych po nocach sylwestrowych w latach 2015-2019 oraz kosztów rekultywacji i pielęgnacji Równi Krupowych w latach 2015-2019 , ponieważ obawiamy się , że znacznie wzrosły w ostatnich latach. Interesują nas dowody rozliczenia, kosztorysy itp. a nie zapewnienia i niczym niepoparte słowa. Odpowiedni wniosek zostanie złożony do Urzędu Miasta w najbliższym czasie.

Zachęcamy również do wsparcia inicjatywy zakazu używania i sprzedaży fajerwerków w Zakopanem. Można je zastąpić cichymi futurystycznymi pokazami laserowymi.

Warto wspomnieć, że lokalna prasa (Tygodnik Podhalański) zbiera podpisy ws. odwołania imprezy Sylwestrowej, udało się zebrać już ponad 22 0000 podpisów. Nasze stanowisko popiera znaczna ilość mieszkańców oraz turystów, w wydarzeniu na Facebooku 1225 osób zadeklarowało udział a 2868 wykazało zainteresowanie (dane z 05.11.2019), z każdym dniem przyłącza się coraz więcej osób.

Zakopane jest miastem znanym w całej Polsce, wszyscy wiedzą gdzie leży i słyszeli o Tatrach. Nie chcemy, aby nasze miasto stało się przereklamowane. Największym skarbem Podhala są góry, fauna, flora, a także piękny folklor oraz dziedzictwo kulturowe. Zakopane gościło wielu znakomitych artystów. Uważamy, że to wszystko powinno zostać poddane większej i staranniejszej pielęgnacji. Z tego powodu proponujemy przeznaczenie większych funduszy na ekologiczne rozwiązania w mieście oraz rozwój kultury.

Jan Kowalski, Jakub Bobak, Witold Kozłowski, Kalina Kalińska, Agnieszka Sawera


Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
real 2019-11-09 11:54:27
@Góralka ma rację, a @Ivan masz chyba problemy z pamięcią. Brakowało Ci ceprów przed tymi zas.... mi Sylwestrami złudzeń? Kurski to już właścicielem Zakopca został, czy co?
Greg 2019-11-07 22:46:22
Konieczne jest wprowadzenie ograniczenia ilości decybeli na tego typu imprezach jak koncerty, skoki itp. Jak jest dobre nagłośnienie to nie musi łba urywać jak na wiejskim weselu.
Swoj 2019-11-07 22:29:14
Nie przesadzajcie skoki są i jest dobrze nikt nikogo nie obudził ...
to tylko jedna noc i mega wydarzenie. A tam jest dobre miejsce tylko trzeba ochronę wzmocnić
Xyz 2019-11-07 21:36:01
To jak ludzie są największym niebezpieczenstwem dla tej planety to na co czekasz ? Dla Twojej informacji wiem wszystko o Tatrach, wszystko co się w nich dzieje i pół życia zjadłem na ścianach więc nie oceniaj jak nie wiesz. Tatry są były i będą i takich gór jak Tatry są setki. Biznes się kręci owszem dziękuję. Dla Twojej informacji do południa byłem w Tatrach, a potem popracowalem. I dokładnie tak samo będzie 1 czy 2 stycznia.
pepe 2019-11-07 21:16:15
a nie lepiej sylwestra zrobic w Nowym Targu? wtedy niedzwiedzie beda spac spokojnie!
@Xyz 2019-11-07 20:57:35
Tatry sa skarbem nie ludzie/ ludzie sa najgorszym niebezpieczenstwem dla calej planety. ten komentarz mowi wszystko o tobie/ wiesz zero o tatrach, zero co sie w nich dzieje zero o zwierzynie. I do tego jeszcze TOPR sie czepiasz! Widac ze biznesik sie kreci wiec kasa w glowie a zero wiedzy.Pamietaj ze bez tych wielkich tatr bedziesz sie rozliczal z gowna od twoich koni!
xyz 2019-11-07 19:48:28
Rozumiem, że nie chcecie sylwestra na skoczni, niech wam będzie. Ale po co jakieś absurdalne zapytania o koszty sprzątania ? nawet gdyby wyniosły one milion złotych to co z tego (ja odprowadziłem już ich pare, a Ty młody zakopiańczyku) ? jak w pensjonatach/hotelach sprzedajemy dobę za niekiedy 1000 zł.. mamy z tego kase, my odprowadzamy podatki, to z naszej kasy i obowiązkiem władz miasta jest właśnie nam to zapewnić byśmy się o brak turystów martwić nie musieli. Najlepiej ceprom na tatromaniaku czy innym którzy góry i Zakopane widzą raz na pół roku a może i nie, klikając pod wyimaginowanymi petycjami... Nie jestem fanem Pana Doruli ale to co się wyprawia przeciw niemu to już jest wkurzające, zrobi - zle, nie zrobi - zle i ma racje, ze teraz jest rozmowa o miejscu a rok czy dwa lata temu były inne powody do narzekania. To nie fauna i flora są największą wartością Zakopanego. To ludzie, to ich ciężka praca, to ich poświęcanie i ukierunkowywanie życia pod zarabianie na Gościach więc dajcie im to robić dalej i sami do roboty się weźcie. Napiszcie petycje o likwidacje śmigłowca TORP bo też robi huk taki jak cztery inne, miś może się zbudzić. Karpaty są dzikie i ogromne, misie mają gdzie chodzić, jak im tu będzie źle to pójdą. Ja gdybym nie był Zakopiańczykiem to bym nie podpisał, żadnej takiej petycji a i nawet się nie włączył w dyskusję bo szanuję czyjąś własność i z butami nikomu nie wchodzę w jego ogródek.
akm990 2019-11-07 19:42:59
to może chociaż sektor kibica na równi z telebimem transmisji
Jozef 2019-11-07 19:14:35
jestem za sylwestrem marzeń mam nadzieje ze bedzie pod skocznia
alfi 2019-11-07 16:31:26
a wiec własciciel "wiecsc gminna niesie" i Jego klakierzy decyduja gdzie ma sie odbyc Sylwester a gdzie nie(bo tu sa misie a tam tylko ludzie). Dziwna to akcja .To tak jakby wskazac tu mozna sie bic a tam nie . Tu mozna przekraczac predkosc a tam nie.
W scisłym centrum mozna , ale tam gdzie od 2001 roku jest Puchar FIS oraz gdzie własciciele działek dorabiaja sie fortuny sprzedajac grzane wino i piwo juz nie mozna (bo niedzwiedz)spi.
Hm smierdzi to wszystko.
A moze zadecydujecie i wybierzecie trase Tour The Pologne?
20 tys podpisów WoW ale akcja. A co z latem. Co z 50 tysiacami dzien w dzien co dzie w TATRACH?
WASZA ROLA JEST SIAC FERMENT I GRAC NA EMOCJACH ALE DO CZEGO TO DOPROWADZI. Co chcecie osiagnąc TP?
VS>
Kazdy kto ma odrobine rozsadku nie ryzykowałby zyciem zdrowiem ludzkim, majatkiem prywatnym , panstwowym oraz srodowiskiem naturalnym i nie zoorganizował by czegos tak absurdalnego jak Sylwester w tak małym miescie.
To skandal i kpina. Tak sporo złych doswiadczen i dalej brniecie bo ststystyka Kurskiemu rosnie.
CO musi sie wydarzyc aby w koncu ten koszmar sie skonczył. Czy Zenon martyniuk weekend ze swoim hitem jestes zajebi..bayer full majteczki w kropeczki to to czego chcemy

nie pisze juz nic wiecej ten sylwester to koszmar senny
realista222 2019-11-07 16:16:00
Nie dla IVANA!
Maja 2019-11-07 16:13:06
W 2015r był Sylwester z TVP w Zakopanem???. Dlaczego odnośnie planowanego sylwestra pod skocznią pokazuje się rozmowę z burmistrzem a nie pokaże się rozmowy w tej sprawie ze stronami,które będą odpowiedzialne za organizacje tej imprezy???czy nie mają, wiec najwięcej do powiedzenia w tej sprawie,i chyba jedynie tutaj można jeszcze tą imprezę sylwestrową pod skocznią zablokować? Czemu, więc nie "uderza się"do Telewizji Polskiej i COSu ???.Czekamy na pokazanie rozmów z tymi instytucjami.
mam dosc akcji 2019-11-07 16:10:14
Gdzie pomieści się 40-50 tysięcy osób, które nie zmieszczą się na terenie skoczni? W jaki sposób zostanie zabezpieczony obszar leśny TPN w rejonie Wielkiej Krokwi przed nielegalnym wchodzeniem ludzi, śmieceniem i odpalaniem petard?
Ok
a jak zabezpieczycie Rówien Krupową?
Skazujecie nas mieszkanców po raz czwart z rzedu na Piekło bo zaiste od godziny 2:00 po tym jak gasna swiatła zaczyna sie dla nas piekło(nie tylko dal blokersów). wokół Równi jest wiele domostw jak mamy sie bronic przed nacpanym intruzem??
UM >Zakopane zostaje całkowicie odgrodzony wysokim płotem od Swoich zaproszonych gosci!!Nam tez kupcie i zainstalujcie płoty bo mamy dosc widoku srajacych, wymiotjacych i wszystko oblewajacych gosci Kurskiego.
Jakim prawem z centrum miastajest sparalizowane przez te hiper impreze
Ludzie co jest z wami.
Dziekuje za taka akcje , boicie sie o niedzwiedzie a nam pijacy wchodza po rynnach, pija wóde na parapetach. Mnóstwo ludzi przyjezdza na jeden dzien i plata sie do rana i szuka guza. Na Boga co jest grane.
Nie mam siły 4 raz z rzedu stac z gazem pieprzowym przed swoim domem i odganiac obszczanych intruzów.
maja 2019-11-07 16:05:22
Brawo Młodzi, dzięki takiej akcji jak Wasza Zakopane ma szansę obronić się. Życzę wytrwałości. Popieram w pełni Was i Tygodnik Podhalański. Dziękuję w imieniu swoim i jak myślę większości mieszkańców
Ivan 2019-11-07 15:57:23
To się robi już absurdalne! Bardziej przejmujecie się zwierzętami, z których nie ma żadnego pożytku, a tylko koszty i problemy, niż ludźmi, którzy przynoszą wam pieniążki. Żyjecie z turystów to ich szanujcie, bo jakieś durne niedźwiedzie czy jelenie was nie nakarmią gdy braknie wam pieniędzy!
Góralka 2019-11-07 15:34:09
Nie dla sylwestra w Zakopanem !!!!!!! Proponuję lotnisko na obrzeżach Nowego Targu. Wszyscy się pomieszczą i samochody będzie gdzie zaparkować
Lila 2019-11-07 15:20:02
NIE dla Sylwestra w Zakopanem !!!
 • PRACA | dam
  KUCHARZ/KA, PIZZER z doświadczeniem, do karczmy w Bukowinie Tatrzańskiej. 602 755 354, 888 457 083.
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy PANIĄ DO SPRZĄTANIA POKOI I POMOCY W KUCHNI - dobre warunki, możliwe zamieszkanie. Zakopane. Tel. 182066836
 • PRACA | dam
  DAM PRACĘ!!! POSZUKUJEMY OSOBY/FIRMY DO PROWADZENIA DOMKU NA WYNAJEM W OKOLICY KLUSZKOWIEC (przyjmowanie gości, meldunek, sprzątanie oraz inne prace sezonowe). Praca od dnia 01.04.2020r. Mile widziane osoby z doświadczeniem w prowadzeniu takiej działalności. Osoby zainteresowane współpracą proszę o kontakt pod nr. telefonu: 506 174 362 lub 607 915 547
 • PRACA | dam
  Przedsiębiorstwo Budowlane zatrudni pracowników na stanowisko: majster budowlany, kierownik robót.
  Tel.: 602629623
 • USŁUGI | budowlane
  Witam oferuje usługi hydrauliczne wodno-kanalizacyjne i centralnego ogrzewania: Wymiana instalacji co. Wykonywanie instalacji co. Usuwanie awarii Montaże i naprawy instalacji wod-kan. Montaż i wymiany urządzeń sanitarnych Montaż piecy. 788516032
  Tel.: 788516032
  E-mail: andrzejwalkosz18@onet.pl
 • USŁUGI | budowlane
  HYDRaulik
  Tel.: 600746243
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  RENAULT TRAFIC II, r.p.2004, 1.9, stan idealny. 791 357 079
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM PRZYJMIE NA STANOWISKO KUCHARZ i POMOC KUCHENNA. DOBRE WYNAGRODZENIE, STAŁY ETAT -
  Tel.: 721 111 775.
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ ARCHITEKTA, niezbędna znajomość Archicada i dyspozycyjność -
  Tel.: 601 544 244
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Rodzina zaopiekuje się domem lub pensjonatem, w zamian za mieszkanie lub symboliczny czynsz
  Tel.: 690 680 461
 • PRACA | dam
  Zespół Pensjonatów "Dolina Białego" zatrudni - KELNERKĘ z możliwością zakwaterowania, - POKOJOWĄ. Tel. 1820 63730 lub 603 750 122. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Aqua Park Zakopane zatrudni: - STARSZEGO DYSPOZYTORA, - POMOC KUCHENNĄ. Tel. 1820 63730 lub 607 508 752. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Zajazd Górski Kuźnice zatrudni POMOC KUCHENNĄ. Tel. 1820 63730 lub 601 268 550. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Hotel Tatry na Polanie Zgorzelisko zatrudni RECEPCJONISTĘ/KĘ z możliwością zakwaterowania. Tel. 1820 63730 lub 506 129 438. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • POŻYCZKI
  KREDYT DO 100 000 ZŁ NA OŚWIADCZENIE RÓWNIEŻ DLA: -ROLNIKÓW, -RENCISTÓW, -EMERYTÓW, -OSÓB PROWADZĄCYCH DZIAŁALNOŚĆ, UPROSZCZONE PROCEDURY!!! T-18 542 40 56.
 • POŻYCZKI
  PROVIDENT - DYSKRECJA. 609 820 345.
 • PRACA | dam
  Hotel "Foluszowy Potok" Zakopane, ul. Zamoyskiego 42 zatrudni: RECEPCJONISTKĘ/-TĘ, praca stała, w systemie zmianowym, bez nocek. Wymagany min. komunikatywny angielski. Preferowane osoby z Podhala z doświadczeniem. 660 41 00 46
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  MAZDA 5, serwisowane, zadbane, garażowane, r. 2008, diesel, stan bdb, oryginalna nawigacja z dotykowym ekranem, 2 komplety felg aluminiowych z oponami lato/zima, full opcja, 16.000 ZŁ -
  Tel.: 888 223 761.
 • BIURA RACHUNKOWE
  ROZLICZENIE podatku + Kindergeld z Niemiec/Austrii
  Tel.: +48 889988004
  E-mail: biuro.deutsch.englisch@gmail.com
  WWW: www.deutsch-englisch.edu.pl
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  BMW 330d XDrive combi 2008, automat, 320tyś km, grafit, środek czarny skóra, fotele m-power, zadbany, bezwypadkowy
  Tel.: +48513345533
 • USŁUGI | budowlane
  KOMPLEKSOWE WYKOŃCZENIE WNĘTRZ. 606 29 29 66.
 • PRACA | dam
  Hotel Rysy w Zakopanem zatrudni RECEPCJONISTKĘ/RECEPCJONISTĘ. Zapewniamy niezbędne przeszkolenie. Praca w miłym, zgranym zespole. Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie CV na adres hotelrysy@hotelrysy.pl
 • PRACA | dam
  Hotel Górski Kalatówki szuka na stałe do pracy kucharza (oferta z zamieszkaniem na miejscu)
  Tel.: 604 471 543, 696 800 340
  E-mail: biuro@kalatowki.pl
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko kelnera/kelnerki do restauracji w Zakopanem 512351742
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko pomocy kuchennej do restauracji w Zakopanem 512351742
 • PRACA | dam
  Szukamy pracownika na stanowisko kucharza do restauracji w Zakopanem 512351742
 • PRACA | dam
  TEATR im. STANISŁAWA IGNACEGO WITKIEWICZA W ZAKOPANEM poszukuje do pracy na pełny etat TECHNIKA TEATRALNEGO z umiejętnościami szycia i charakteryzacji. Mile widziane zamiłowanie do sztuki teatralnej. Oferty prosimy przesyłać do dnia 05.03.2020 r. na adres: dorotaj@witkacy.pl, w temacie prosimy wpisać "oferta pracy". Rozstrzygnięcie naboru nastąpi do dnia 15.03.2020 r.
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam drewno opałowe okrajki tartaczne cena 50 zł metr więcej informacji udzielę telefonicznie
  Tel.: 883454883
 • PRACA | dam
  Hotel Eco Tatry*** zatrudni KUCHARKĘ i POKOJOWĄ. Tel. 608 088 017,
  E-mail: ksiegowosc@projinwest.pl
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, STANY SUROWE. 512 974 806.
 • SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
  URSUS C-360, 3P. 502 658 638
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  Sprzedam HYUNDAI I30, 2015r, 502 658 638
 • SPRZEDAŻ | różne
  SPRZEDAM BUKMANKĘ NA 2 KONIE. 502 658 638
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA PLAC 7000mkw w Zakopanem oraz DOM - NA MAGAZYN, HALA. 502 658 638
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE, TAPETOWANIE, GŁADZIE, FARBY STRUKTURALNE I TYNKI DEKORACYJNE -
  Tel.: 601 793 866,
  WWW: www.FABRYKASTRUKTURY.pl
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI ENERGICZNĄ KOBIETĘ DO PRACY W KUCHNI (POMOC KUCHENNA, WYDAWANIE POSIŁKÓW). Praca stała, z możliwością noclegu 601 533 566, 18 20 64 305
 • USŁUGI | inne
  PROFESJONALNA WYCINKA - PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH. 691317098
 • PRACA | dam
  STUDIO PAZNOKCI W NOWYM TARGU zatrudni na etat -
  Tel.: 696 01 22 00
 • PRACA | dam
  KARCZMA W ZAKOPANEM ZATRUDNI OD ZARAZ: BARMANA/-KĘ (17 zł/godz.), KELNERA/-KĘ (12 zł/godz.) z doświadczeniem. 533 226 109
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  SKUP SAMOCHODOW Każda Marka Osobowe Busy. Darmowy dojazd na całym Podhalu! Najlepsze ceny!
  Tel.: 512700770
 • PRACA | dam
  KARCZMA W ZAKOPANEM ZATRUDNI OD ZARAZ: BARMANA/-KĘ (17 zł/godz.), KELNERA/-KĘ (12 zł/godz.) z doświadczeniem. 533 226 109
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Firma Norweska zatrudni w Oslo, TYNKARZY, STOLARZY, MALARZY, MONTERÓW RUSZTOWAŃ, BLACHARZY ORAZ MŁODYCH DO PRZYUCZENIA W ZAWODZIE - TYNKARZ. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 1-3 tygodni. Zarobki od 15 do 25 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602
 • PRACA | dam
  PENSJONAT 10-POKOJOWY W PORONINIE ZATRUDNI z zakwaterowaniem (sprzątanie, przygotowanie śniadań), tel. 691888444
2020-02-29 09:30 Oliwia Wróbel i Tobias Neumann wygrywają slalom na Palenicy (ZDJĘCIA) 2020-02-29 08:01 Obrodziło pijakami 3 2020-02-28 23:03 Zderzenie czterech aut w centrum Zakopanego. Estakada zamknięta (ZDJĘCIA) 9 2020-02-28 21:15 I po zawieszeniu 6 2020-02-28 20:17 Zmarła doktor Józefa Muniak. Była ordynator Oddziału Noworodkowego w Zakopanem 1 2020-02-28 19:14 Trzeci stopień zagrożenia lawinowego w Tatrach 2020-02-28 18:25 Magia podatkowa 10 2020-02-28 17:29 Chagall w Witkacym. Urodziny Teatru rozpoczęte (WIDEO) 2020-02-28 16:29 Piękna zima w Dolinie Białego (ZDJĘCIA, WIDEO) 2020-02-28 15:53 Red Bull Szybka Tura. Andrzej Bargiel będzie gonić innych zawodników 2 2020-02-28 15:46 Nad Podhalem przechodzą opady śniegu. Trudne warunki na drogach (WIDEO) 2 2020-02-28 15:12 Teatr Witkacy rozpoczął obchody 35-tych urodzin 2020-02-28 14:58 Przepychanki w czasie wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Rabce (ZDJĘCIA, WIDEO) 11 2020-02-28 14:40 Szczawnica ponownie gościć będzie biegaczy 2020-02-28 14:15 Znowu skażenie wody w Białym Dunajcu 7 2020-02-28 13:27 Czy katolicyzm jest wiarygodny w XXI wieku? 7 2020-02-28 13:18 Zakopane pod śniegiem. Zabieramy Was na Olczę (WIDEO) 1 2020-02-28 12:25 Bezpłatna pomoc 2020-02-28 12:19 Kto zgubił kluczyki od infinity? 2020-02-28 12:14 Jak góral z Chicago może się leczyć w Polsce? 3 2020-02-28 11:59 Taaakie dziury 1 2020-02-28 11:31 Kolejne kolizje, małe bum na Krupówkach 4 2020-02-28 11:30 Groźny wypadek we Wróblówce 2 2020-02-28 10:40 Wielkie odśnieżanie pod Giewontem 2 2020-02-28 10:32 W mieście śnieg raczej symboliczny 2020-02-28 10:21 Salon dla pań 2020-02-28 09:59 Podhale znowu pod śniegiem. Będzie sypać do wieczora (WIDEO, ZDJĘCIA) 2020-02-28 09:25 Jak dostać unijną dotację 2020-02-28 09:17 53-latek, który wjechał wczoraj w kiosk był kompletnie pijany (WIDEO) 2 2020-02-28 08:33 Samochód w rowie (ZDJĘCIA) 2020-02-28 08:28 Pożar samochodu na rondzie Klin w Bukowinie (WIDEO) 2020-02-28 08:10 Już w ten weekend VII Nowotarskie Zimowe Zawody Balonowe o Puchar Firmy PCD Salami 2020-02-27 22:33 Samochód pod Wielką Krokwią wjechał prosto do kiosku z oscypkami (ZDJĘCIA, WIDEO) 5 2020-02-27 22:28 Pierwsze krokusy, ale w piątek spadnie śnieg 2 2020-02-27 22:25 Sytuacja w radzie gminy coraz bardziej napięta 7 2020-02-27 21:59 „Szarotki” na Śląsku roztrwoniły swoją przewagę. Walka o półfinał zaczyna się od początku 2020-02-27 21:47 Kurator mówi nie reorganizacji szkoły w Szlachtowej 2 2020-02-27 21:15 Rada na podwyżkę 5 2020-02-27 20:33 Utwardzają nagrobkami 2 2020-02-27 20:05 Za śmieci jak za wodę 16 2020-02-27 19:02 Szkoła czeka na windę 2 2020-02-27 18:15 Ponad 400 tys. zł dla Krościenka 1 2020-02-27 17:34 Prezydent Andrzej Duda w Rabce-Zdroju 10 2020-02-27 17:02 Maruszyna bez biblioteki 1 2020-02-27 15:57 Witkacy, Chagall, Dziuk 2 2020-02-27 15:14 Sanepid daje wskazówki 2020-02-27 14:58 Mały dzwoni na 112 2 2020-02-27 13:50 Zrywanie kocich łbów i warkot koparek 2020-02-27 12:45 Związek Podhalan popiera metropolitę krakowskiego 21 2020-02-27 12:14 Gdyby na Podhalu pojawił się koronawirus (WIDEO) 12
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2020-02-29 09:05 1. Sprawa śmieci przerosła samorządowców i urzędników w Szczawnicy. Było dobrze dopóki na stanowisku nie pojawiła się młoda pani inwigilująca mieszkańców za pomocą kodów paskowych. Zaczęło tworzyć się w Szczawnicy podziemie śmieciowe. Mieszkańcy zaczęli wymieniać się śmieciami by zachować proporcje w segregacji. Inni przywozili wystawione przy ulicy posegregowane wory z Krościenka i Tylmanowej i przepakowywali u siebie. Wszystko żeby nie mieć do czynienia młodą akuratną urzędniczką. Teraz jest płacz ile to ton śmieci ma Szczawnica. Wiadomo nie od dziś, że Szczawnica to w większości noclegownia bo nie ma pracy, więc część wpadła na pomysł by zmienić deklaracje. Dlaczego mam płacić za śmieci jak mnie nie ma całymi dniami, Co do dzieci to też śmieszny zarzut bo przyjadą raptem na miesiąc a 11 trzeba płacić. Wobec tego radni postanowili ubiec w działaniu mieszkańców i uzależnić opłaty od zużycia wody. Oczywiście system ten nie ma nic wspólnego z tzw. sprawiedliwością o jedynie preferuje działania cwaniaków. W dzisiejszych czasach dysponując odpowiednim materiałem i techniką za grosze i wykrywanie obejścia wodomierza jest niemożliwe, chyba żeby rozkopać na nowo wodociąg. Natomiast podliczniki już generują sposoby obejścia odpowiedniego naliczania wody. Oczywiści na pewno znajdzie się urzędnik w stylu kontrolującej śmieci i będzie karał uczciwych mieszkańców za kradzież wody w swoim domniemaniu. Ciekawe, kto głosował za, kto przeciw a kto się wstrzymał, ale to wyjdzie w tak małej społeczności. Dodam tyko, że w mojej firmie w ciągu ostatniego tygodnia zrezygnowało z przyjazdu do Polski 750 osób, jak tak dalej będzie to się nie nachapiecie. 2020-02-29 08:56 2. Szkoda gadać idioci i nic więcej, takie fajne V40 rozbić 2020-02-29 08:53 3. Tacy kierowcy to bez muzgi najwyższa kara. 2020-02-29 08:52 4. Pewnie..najlepiej zwalić wszystko na Gminę,odśnieżanie uliczek ,naprawa drogi..zamiast dogadać się z sąsiadami i wspólnie naprawić drogę to nie!!Bo mnie się należy!!A idę o zakład ,że ten ktoś złamanego grosza nie oddaje do Gminy bo ma wynajem to na pięć pokoi i ma to wszystko gdzieś...a weź się skarżypyto do roboty!! 2020-02-29 08:48 5. Znowu Firma Rol Zaspała już wczoraj Popołudniu był lód na estakadzie do Tesko to zaraz by dzwonili ze jest masakra na drodze nawet Policja za nami jezdzi i nas upomina ze sypcie chłopy a Prywciarz ma to w nosie rano o 4 przejedzie mysli ze jest ok 2020-02-29 08:44 6. Jak by se bialka dala zrobic kanalizacje to i by miala studzienki burzowe...a tak to topicie sie we wlasnych g...nach. I tak trzymajcie dalej wielcy biznesmeni 2020-02-29 08:44 7. Zaraz będzie, że katole, że suweren, że pisowcy, że 500+. Tak, jakby durczoki, najsztuby i cimoszewicze, nigdy nie..... 2020-02-29 08:39 8. Do zainteresowanego - Pod Grapą jest droga gminna a dziury jak na Ukrainie! 2020-02-29 08:29 9. Cześć @z boku - miło Cię znów czytać! 2020-02-29 08:20 10. Jak widać auta są na KTT i z pewnością maja zimówki a wczoraj było na mieście naprawdę bardzo ślisko a zimówki mam nowe i też miałem kilka razy nóż na gardle. Kto zawinił oczywiście nasze kochane wspaniałe miasto które nie dba o drogi banda złodziei skorumpowanych
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

FILMY TP

Bojcorka

Pożegnania

Album TP