Reklama

2019-11-21 15:09:48

Reklama

Zakopane

Jak stałem się wrogiem publicznym nr 1

Reklama

Komu nie podoba się sylwester marzeń.

Zacznę od siebie. Nie podoba mi się Sylwester Marzeń pod Wielka Krokwią i przez to stałem się wrogiem publicznym nr 1. Wrogiem, który od kilku dni - według głównego wydania Wiadomości TVP - się ukrywa. Przed kim? Przed kamerami TVP, które licznie zjechały pod Giewont, gdy okazało się, że jakaś mała, lokalna gazetka próbuje chronić dzikie zwierzęta przed  interesami wielkiej instytucji państwowej, jaką jest Telewizja Polska. Pod Giewontem i w Krakowie ma oddziały, mimo to do akcji przeciwko lokalnym dziennikarzom z Zakopanego oddelegowała najbardziej oddanych pracowników TVP, tzw. redaktorów politycznych ze stolicy. 

Pod skrzydłami władzy

Grupa TV musiała być silna, gdy okazało się, że TVP ma jeszcze jednego przeciwnika. Zakopiańską młodzież. Gdy nasi licealiści gromadzili się przy oczku wodnym, ekipy TVP, mimo soboty, otrzymały schronienie w budynku urzędu miasta. Pod skrzydłami władzy mogli się czuć bezpiecznie. A to ważne, bo tłum obrońców tatrzańskiej przyrody przy oczku z minuty na minutę niebezpiecznie rósł. A o tym, że mogą mieć dodatkowe posiłki niezadowolonych z sylwestra pod Krokwią z zewnątrz, świadczyły przecież podpisy pod petycją skierowaną do burmistrza Doruli i prezesa Kurskiego. Już ponad 28 tysięcy.

Manipulacja

Zakopiańska młodzież dostała bolesną lekcję, jak można manipulować przekazem telewizyjnym. W tej chwili dostępne są dwie relacje z ich manifestacji, które łatwo można porównać. Kamery Tygodnika prowadziły relację na żywo, przy okazji depcząc też po piętach ekipom TVP, których pracownicy nagrywali "setki" z bohaterami manifestacji. Widzieliśmy, jak młodzi ludzie szczerze mówili o ochronie przyrody, z jaką troską wypowiadali się o środowisku, w którym żyją. Byli prowokowani pytaniami o politykę i związki z Tygodnikiem. To nasza inicjatywa, nikt nam niczego nie podpowiadał, jesteśmy też apolityczni - mówili młodzi chłopcy. Widzę ich miny, gdy wieczorem oglądali Wiadomości TVP. Dowiedzieli się z ekranu państwowej telewizji, że nie tylko była ich garstka, ale sterowali nimi działacze KOD albo Platformy Obywatelskiej. Bez skrupułów TVP przedstawiła fałszywy obraz. Emitowali wypowiedzi górali, które nie dotyczyły sylwestra pod Krokwią, sylwestra w ogóle w Zakopanem. Słowem lekcja historii dla młodzieży, bo to mechanizm tworzenia nieprawdziwego obrazu rodem z PRL.

Uniwersjada 1993   

Oberwał Tygodnik Podhalański i oberwałem ja. Oto TVP rękami pracowników urzędu miasta wygrzebała w archiwum samorządowym informację, newsa, którego wyemitowały główne Wiadomości TVP, że niby taki obrońca niedźwiedzi Jurecki dostał premię za organizację głośniej Uniwersjady... 26 lat temu. O mało buty mi nie spadły z wrażenia. Tym razem wyobrażam sobie minę Adama Bachledy Curusia, który szefował tej jednej z najlepiej zorganizowanych imprez w historii Zakopanego. Zatrudniony przez niego, negocjowałem kontrakty sponsorskie. Znałem język angielski, było mi łatwiej, ale że to ja byłem organizatorem hucznej imprezy otwarcia Uniwersjady, to już lekka przesada. Otwarcie i zamknięcie Uniwersjady wymyślił i zrealizował dyrektor Teatru Stu Krzysztof Jasiński. Burmistrzem w tym czasie był Maciej Krokowski a nie jak błędnie informowała telewizja Janusz Majcher. 

Jesteśmy mądrzejsi

Teraz jesteśmy o 30 lat mądrzejsi i wiemy, że trzeba było Jasińskiemu te fajerwerki nad Krokwią wybić z głowy. Nasza wrażliwość ekologiczna jest dziś zupełnie inna. Dziś już wiemy, z jakimi zagrożeniami dla dzikich zwierząt, mieszkańców parku narodowego, wiąże się organizacja takiego sylwestra. Zima jest dla nich trudna, od tego, jak ją spędzą, zależy, czy ją przetrwają. Paniczna ucieczka z gawry obudzonego niedźwiedzia może się dla niego skończyć śmiercią.

Sylwester Marzeń to nie Puchar Świata w skokach narciarskich. Warto zmierzyć decybele, ale lepiej porównać skalę zjawiska. Na Pucharze 25 tys. kibiców na trybunach. Dmucha w wuwuzele, gra muzyka. Na sylwestra przyjdzie ok. 90 tys. osób, zamiast wuwuzeli będą mieć innego rodzaju wsparcie. Na skoczni zmieści się więc zaledwie 1/3 albo 1/4 chętnych. Pozostali rozlokują się wokół niej. Będą wszędzie - na polanach, w lesie, w Dolinie Białego. Przyjdą się zabawić, wypić. O tym, jak mogą zdewastować cały teren, przekonał się kiedyś właściciel Nosala Marian Strama, gdy zgodził się na organizację Sylwestra pod Nosalem przez Radio Zet. Sezon narciarski miał potem z głowy. Nie sposób było wygrzebać ze śniegu milionów kawałków szkła, które rysowały narty. Puchar Świata 

Kiczowata muzyka Zenka

Czy powrót Sylwestra Marzeń na Rówień Krupową to dobry pomysł? Mniejsze zło, choć też strach o nasze domowe zwierzęta i żal mieszkańców bloków z klatkami schodowymi podlewanymi żółtą cieczą. Pisaliśmy o tym też wtedy, bo taki jest nasz dziennikarski obowiązek. Do redakcji przychodzą mieszkańcy Podhala, skarżą się. My o tym piszemy bez względu na to czy to się władzy podoba czy nie. Często słucham, z jakim zaangażowaniem o promocji miasta w kontekście sylwestra organizowanego przez TVP mówi pani wiceburmistrz Agnieszka Nowak-Gąsienica. Ma mocno wyrobiony pogląd na ten temat. Czy Sylwester Marzeń to tak wspaniała promocja miasta? Dziennikarz nie powinien dzielić się swoimi poglądami, ale tym razem odstąpię od tej zasady. Kiczowata muzyka przysłowiowego Sławomira czy Zenka lejącą się ze sceny nie jest żadną promocją Zakopanego, a świadczy tylko o tym, jakie gusta mamy pod Giewontem w oczach tych, którzy nam ich tu sprowadzają. Dla TVP liczą się wyłącznie słupki oglądalności, a magia Zakopanego służy do ich podbijania. Trudno się więc nie zgodzić z tymi, którzy uważają, że to telewizje powinny płacić miastu i jego mieszkańcom za naszą markę, która nazywa się Zakopane. A tymczasem "Stary niedźwiedź mocno śpi". Dla spokojnego snu niedźwiedzi warto się narazić potężnej telewizji publicznej, a nawet władzom, dla których ostatnio partyjne sympatie, wydaje się, są ważniejsze niż potrzeby mieszkańców miasta.  
Jurek Jurecki

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
ttttt 2019-11-22 21:19:44
PiSokomuna to nie mój ustroj i jestem przerazony tym co robią. Mimo to cieszę się ze ktos w koncu Pana przykrócił Panie Jurecki. Pisze Pan może i nieźle natomiast wszyscy na Podhalu wiedza że wspiera Pan towarzystwo związane ze środowiskami PO. Ciagle to widać w waszej gazecie. Przyklad: Artykuły zawsze były tak pisane zeby niezbyt eksponować złodziejstwo Janusza Majchra a na Dorule i jego pachołków zawsze znajdzie sie lawina pomyj. Takich przykładów można mnożyć wiele. Jak to mówią: Nosił wilk razy kilka....
Zty 2019-11-22 18:05:22
Ale Pan im fajnie skopał d...ę! ;) Szacun za numer z Chewbaką! ;) Jak by jeszcze raz próbowali, to proszę dać znać, mam fajny pomysł! ;)
Zakopiańczyk 2019-11-22 16:21:58
Wobec tak licznych protestów mieszkańców Zakopanego, w końcu gospodarzy na tym terenie, na "Sylwester Marzeń" nie przyjeżdżam, nie przychodzę i nawet nie oglądam aby mnie nie wykorzystano do tzw. radosnych słupków oglądalności.
Zresztą z czego się cieszyć gdy inni tego nie chcą.
Józek Biafra 2019-11-21 21:41:52
ona -odpowiadam,1 na manifestacje mógł kazdy przyjsc to ze były jakies sztuki z kodu no ico? ,z onr jakis patałach tez był 2.za głosnikami stałem i zanam sie co nieco na masowych imprezach ,jaka potęzne decybele płyną na takich imrezach , 3 .to ze ktos tam napisał w zagranicznych mediach o tym pomysle to bardzo dobrze niech wiedza co tu sie wyprawia ,to nie Korea Płn zeby siedziec cicho i ze sparalizowanym wzrokiem niewolnika choc wiem ze naczelna partia tak by chciała .Takiej tandety i kiczu tutaj wogóle nie powinno byc bo miasto jest za małe na tak potęzny napływ ,,gosci,,i to takiego sortu .
Ikar 2019-11-21 21:35:59
Panie Jurecki, trzymaj się, nie daj się!! Jest dobrze, walczymy!! :)
Zakopiańczyk 2019-11-21 21:11:07
Tatry i Zakopane to rzeczywiście magiczne miejsce w Polsce. Wie o tym każdy: turyści , taternicy, wczasowicze a najbardziej mieszkańcy tego regionu. Zakopane słynie z wybitnych pisarzy, poetów, malarzy, rzeźbiarzy którzy tu mieszkali i tworzyli. Teraz są tu ich następcy a także przyjezdni, zafascynowani magią tego regionu. W Zakopanem odbywają się wybitne imprezy kulturalne. Nikt nikomu nie zabrania tu przyjeżdżać, wędrować, zwiedzać i korzystać z uroków przyrody. To wszystko składa się na specyficzny klimat tego miejsca.

Nie dla Sylwestra pod Krokwią to w rzeczywistości nie dla Sylwestra w Zakopanem. Oczywiście ochrona przyrody jest ważna, drzemiące niedźwiedzie zapewne się wybudzą i stracą zapasy energetyczne niezbędne do przeżycia. Dodam, że ich nie uzupełnią.

Nie dla Sylwestra w Zakopanem to protest przeciwko imprezie skrajnie nie pasującej do tego miejsca. Jest to próba uchronienia miasta i Tatr przed nie do końca wysokich lotów, chwilową i niestety masową pseudo-zabawą, która tak samo może odbyć się w każdym miejscu w Polsce.
Będzie jak zwykle: Jak się bawicie ?!!!!!
Po raz kolejny ściągnie się dziesiątki tysiące ludzi praktycznie na jedną dobę w tak odległe miejsce. Zatłoczone pociągi, zakorkowana Zakopianka, śmieci i zniszczenia, teraz pod Krokwią.
Nikt nie wyciągnął wniosków po poprzednich sylwestrach. Teraz nie zwraca się uwagi na protesty mieszkańców, którzy tego po prostu nie chcą. A to oni są gospodarzami w swoim mieście. Należy uszanować ich wolę a nie brutalnie tłamsić i szkalować. Argumentów przeciwko jest wiele.
Zakopane po prostu nie chce być zalewane taką pseudo-kulturą.
Jakie jest wyjście?
Jeżeli jest zapotrzebowanie na takie masowe zabawy sylwestrowe, niestety bardzo sztuczne i dokładnie takie same, to na pewno nie po raz kolejny w Zakopanem. Uczestnikom jest obojętne, gdzie to będzie. Wieczór, noc, ranek są takie same wszędzie. Takie samo niedospanie i ból głowy.
Aby oszczędzić zabawowiczom niewygód z dojazdem a wykonawcom czasu warto pomyśleć o Krakowie. Piękne miasto a Błonia pomieszczą nawet milion osób. Komunikacja z całym krajem.
I wszyscy będą tak samo zadowoleni i pełni wrażeń.
ona 2019-11-21 18:57:01
1)Jak nie było KODu jak w tłumie wypatrzyłam co najmniej 2 sztuki przed kamerą?
2) stał ktoś kiedyś ZA głośnikami? To proszę porozmawiąć z tymi, którzy się na tym trochę znają. śmieją się do rozpuku z nieuctwa "obrońców misia"
3) dlaczego nagle "agencje na całym świecie" przejmują się naszymi misiami? znają język polski że tak ochoczo przedrukowali czy też jakiś życzliwy im podesłał jako donos/zaproszenie do rozróby różnych obcych?
proszę o odpowiedź
Katarzyna 2019-11-21 18:48:10
@Zakopiańczyk
Zgadzam się z każdym słowem w Twoim wpisie. Nie jestem z Zakopanego ani z Podhala, ale takiego "sylwestra marzeń" MUSIMY się z Zakopanego pozbyć!!! Im prędzej tym lepiej.
Pracownik TPN 2019-11-21 18:22:07
Co do Sylwestra mówię nie pod krokwia . Ale naj bardziej śmieszy mnie powoływanie się na ochronę przyrody w TPN jaka to jest ochrona? Jeśli chore drzewa są wycinane w rezerwatach ścisłych bo zagrażają ludziom. Jeśli zależało by komuś na ochronie to zamykamy szlak bo to rezerwat ścisły i czekamy aż te drzewa naturalnie się wywala i wtedy dopiero otworzyć szlak a no przecież by cepry nie kupowały biletow i miliony poszły by w piz..du co tam przyroda liczy się kasa. Naprawdę to chodzi o to żeby gorale nie mieli dostępu do swoich byłych dobr no bo po co maja zarabiać wszyscy jak może tylko TPN na działkach górali nawet bez zgody ministra na nowe granice rezerwatów scislych
Andrzej 2019-11-21 17:07:28
Prawie ze wszystkim się zgadzam szczególnie z kłamstwami TVP ale trzeba wyjechać na chwilkę poza granice(Szwajcaria, Austria, USA...) tam się nie za bardzo przejmują śpiącymi zwierzątkami gdy materiałami wybuchowymi wywołują lawiny- oczywiście jest to dla bezpieczeństwa bawiących się na stokach narciarzy i nawet ekolodzy to popierają, ale ciekawe co by nasi "ekolodzy" mówili jak by helikopter z tubą przyleciał:)
Zakopiańczyk 2019-11-21 16:52:44
W sprawie tzw. "Sylwestra Marzeń" należy się nareszcie opamiętać. Po co uszczęśliwiać ludzi, zarówno mieszkańców Zakopanego jak i uczestników tej imprezy " na siłę" organizując ją w miejscach do tego niedostosowanych. Dotyczy to nie tylko Krokwi i okolicznych, prywatnych terenów ale także Dolnej i Górnej Równi Krupowej. To były dwa nieudane eksperymenty o efektach których mało kto wie a już na pewno nie mówi. Organizatorzy, władze miasta wstydliwie milczą a uczestnikom jest wszystko jedno gdzie się pobawią. To kiedyś były duże miasta a teraz padło na Podhale i Tatry. Taka masa ludzi, zwabiona przez TVP przyjeżdża na jeden dzień, bez noclegów tłocząc się w pociągach i na zakorkowanej zakopiance. Komu to jest potrzebne? Na pewno nie mieszkańcom Zakopanego, które pretendowało nawet niedawno do miana uzdrowiska.
Uczestnikom Sylwestra jest zupełnie obojętne gdzie się zatrzymają na jedną dobę. Komuś spodobało się Zakopane, Tatry i na siłę, wbrew mieszkańcom uszczęśliwia ten rejon.. Ochrona przyrody to argument ważny ale w istocie chodzi o to aby nie zdegradować Zakopanego już ostatecznie.

Jeżeli już trzeba się wyszaleć na Sylwestra i to na Podhalu, bo to jakieś wielkie umysły wymyśliły a inne poparły, to postawcie tą ogromną scenę, głośniki i światła na terenie do tego dostosowanym : Nowy Targ-Szaflary. Zmieści się tam pół miliona ludzi, głośna muzyka, fajerwerki nikomu nie będą przeszkadzać, dojazd taki sam albo lepszy. Na pewno widok na Tatry znakomity. A kto jeszcze będzie chciał odwiedzić Zakopane, w co wątpię po upojnej nocy, to zapraszamy.
Thomasp 2019-11-21 16:24:39
Brawo! Zamknąć wielka krokwie na stałe! Dwa dni skoków to makabra dla niedźwiedzi.. Huk trab, muzyka... Przecież niedźwiedzie nie śpią tylko w noc sylwestrowa.. Wogole zamknąć całe zakopane i zrobić rezerwat..
esek 2019-11-21 16:17:51
Całość działań TVP i ich propagandy powinna byc Tobie znana, sam jesteś w mediach od lat więc wiesz co groziło za zaangażowanie się w ta sprawę. Do mnie przemawia najbardziej ostatni akapit. To regio w którym większość rdzennych mieszkańców gra, lepiej lub gorzej ale bez najmniejszego problemu z nich dałoby się stworzyć imprezę dla tych dla których to Zakopane jest ważne i lokalna kultura. Za ułamek kasy wydanej na promocje Kurskiego i władz, można stworzyć widowisko oraz promować region. I nie ma co tu szantażować brakiem turystów bo nie pamiętam by kiedykolwiek w tym okresie były wolne miejsca.
asdfgh 2019-11-21 16:08:49
Ale za to jaki rozgłos!
Nie ważne jak mówią, ważne że mówią. Co nie?
szachmad 2019-11-21 16:01:27
AA - w PRL-u też się tłumaczyli.
AA 2019-11-21 15:42:15
Moim zdaniem tylko winni się tłumaczą.
Guest 2019-11-21 15:35:55
Typowe standardy bialoruskie
Jo 2019-11-21 15:20:25
Panie Jurku za mały Pan jest, żeby być wrogiem publicznym nr 1. Ale fakt faktem trochę się po Panu przejechali. Też do końca nie jestem pewien czy chodzi Panu tylko o miśki czy troche to tez nie ma podłoża politycznego?
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Sprzedam bardzo ładne działki budowlane w Zaskalu jedna o powierzchni 780m2 druga o powierzchni 1580 m2
  Tel.: 660797241
  E-mail: marekg@b12.pl
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Firma Norweska zatrudni w Oslo, TYNKARZY, STOLARZY, MALARZY, MONTERÓW RUSZTOWAŃ, BLACHARZY ORAZ MŁODYCH DO PRZYUCZENIA W ZAWODZIE - TYNKARZ. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 1-3 tygodni. Zarobki od 15 do 25 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602
 • PRACA | dam
  Przyjmę KELNERKĘ co drugi dzień, Gliczarów Górny. 515 199 756.
 • PRACA | dam
  PANIĄ DO SPRZĄTANIA DOMU JEDNORODZINNEGO w godzinach porannych od poniedziałku do piątku. 698 506 913
 • PRACA | dam
  Restauracja w Bukowinie Tatrzańskiej dolnej poszukuje osób na stanowiska: pomoc kuchenna, kelner, pomoc kelnerska.
  Tel.: 660 172 232
  E-mail: resttauracja@burymis.pl
 • POŻYCZKI
  POŻYCZKA ŚWIĄTECZNA POŻYCZKA ŚWIĄTECZNA BANKI ODMÓWIŁY CI KREDYTU ? np: braku udokumentowanych dochodów ........ zadzwoń do doradcy i umów się na spotkanie T-533 263 553 lub wyślij SMS ,, dutki''
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA DOMINIUM NA KRUPÓWKACH ZATRUDNI KELNERA LUB KELNERKĘ. Informacje pod numerem telefonu:
  Tel.: 668 404 790.
 • PRACA | dam
  Zespół Pensjonatów "Dolina Białego" zatrudni KELNERKĘ z możliwością zakwaterowania. Tel. 1820 63730 lub 603 750 122. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  SEAT ALHAMBRA, diesel, stan bdb, cena do uzgodnienia -
  Tel.: 601 310 144.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  LUKSUSOWY DOM W GLICZAROWIE GÓRNYM -
  Tel.: 607 506 428
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  KOMFORTOWY APARTAMENT W KRAKOWIE, okolice Wawelu, Bulwarów Wiślanych -
  Tel.: 607 506 428
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DWUOBIEKTOWY ATRAKCYJNY PENSJONAT w Kościelisku -
  Tel.: 607 506 428
 • PRACA | dam
  Aqua Park Zakopane zatrudni: - PRACOWNIKA OBSŁUGI PARKINGU, - PRACOWNIKA OBSŁUGI SPRZĄTAJĄCEJ, - KONSERWATORA, - STARSZEGO DYSPOZYTORA. Tel. 1820 63730 lub 602 263 516. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Zespół Pensjonatów "Antałówka" zatrudni POMOC KUCHENNĄ. Tel. 1820 63730 lub 606 916 306. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Hotel Tatry na Polanie Zgorzelisko zatrudni BARMANA/KĘ z możliwością zakwaterowania. Tel. 1820 63730 lub 506 129 438. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem zatrudni Kucharza i Pomoc Kuchenną.
  Tel.: 725 300 095
  E-mail: sekretariat.zakopane@cos.pl
 • PRACA | dam
  Praca od zaraz!!! Panią do obsługi gości w małym pensjonacie w Zakopanem - sprzątanie pokoi oraz przygotowywanie śniadań. Praca zmianowa od godz. 6.30. Praca całoroczna, bez zamieszkania. Wymiar pracy: umowa o pracę. Kontakt tylko telefoniczny
  Tel.: 506970444
  E-mail: info@willamalinowa.pl
 • PRACA | dam
  Restauracja w Bukowinie szuka kelnerki/kelnera. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt na nr tel.:
  Tel.: 784569292, 783997156
 • PRACA | dam
  Restauracja w Bukowinie szuka pomocy kuchennej. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt na nr tel. :
  Tel.: 609683058, 182078169
 • USŁUGI | inne
  MIKOŁAJ Z WIZYTĄ DO TWOJEGO DOMU LUB OŚRODKA -
  Tel.: 721 689 109.
 • PRACA | dam
  Ośrodek w Zakopanem zatrudni: KUCHARKĘ/KUCHARZA I POKOJOWĄ. Kontakt: mailto: zakopane.marketing@geovita.pl, tel. 885890197
 • PRACA | dam
  Zatrudnię kierowcę TAXI
  Tel.: 790221224
 • PRACA | dam
  Zatrudnię osoby do małej GASTRONOMII
  Tel.: 606286379
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Kupie hotel lub działke w Zakopanym
  Tel.: 660797241
  E-mail: marekg@b12.pl
 • PRACA | dam
  Zatrudnię KIEROWCÓW kategorii D
  Tel.: 606 286 379
 • PRACA | dam
  Zatrudnię osoby do roznoszenia ULOTEK
  Tel.: 606286379
 • PRACA | dam
  Zatrudnię pracownika na stanowisko magazynier. Nocne godziny pracy. Piekarnia w Rabie Wyżnej. Bardzo dobre wynagrodzenie.
  Tel.: 881933550
  E-mail: marcin.talaga@gmail.com
 • PRACA | dam
  Hotel Eco Tatry*** zatrudni RECEPCJONISTKĘ - praca w systemie zmianowym, bez nocy, tel. 608 088 017,
  E-mail: ksiegowosc@projinwest.pl
 • PRACA | dam
  Przyjmę pomoc kuchenną do pensjonatu w Murzasichlu. 669493772
 • PRACA | dam
  Dam pracę przy produkcji oscypkow, po ok 8h dziennie
  Tel.: 880810472
 • PRACA | dam
  Firma Misiniec zatrudni kierowcę kat: C+E
  Tel.: 602 107 107
  E-mail: holserwis-misiniec@wp.pl
 • PRACA | dam
  Chałupki pod Giewontem w Murzasichlu zatrudnią mężczyznę na stanowisko Pracownik Gospodarczy do obowiązków będzie należeć min. obsługa pieców, odśnieżanie , dbanie o czystość na terenie obiektów, drobne prace konserwatorskie itp. Stała praca, dobre wynagrodzenie. Telefon;
  Tel.: 600-302-607
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI ENERGICZNĄ KOBIETĘ DO PRACY W KUCHNI (ZMYWAK, OBIERAK). Praca stała 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI UCZNIÓW /STUDENTÓW. Praca w weekendy, święta, ferie. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  Willa w centrum Zakopanego zatrudni osobę na stanowisko RECEPCJONISTY. Oferujemy pracę w miłej atmosferze na preferencyjnych warunkach z możliwością rozwoju zawodowego. Wymagana znajomość języka angielskiego. CV prosimy przesyłać na adres recepcja.rekrutacja@wp.pl, lub kontakt telefoniczny:
  Tel.: 602367501
 • PRACA | dam
  KUCHARZ/KA, POMOC KUCHENNA, PIZZER/KA, KELNER/KA, do karczmy w Bukowinie Tatrzańskiej. Możliwość zamieszkania. 602 755 354, 888 457 083.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię RECEPCJONISTKĘ, co 2-gi dzień, umowa o pracę. Białka Tatrzańska. 608 188 233.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię POKOJOWĄ, co 2-gi dzień, umowa o pracę. Białka Tatrzańska. 601 142 484.
 • PRACA | dam
  OŚRODEK WYPOCZYNKOWY HYRNY W ZAKOPANEM ZATRUDNI OSOBY NA STANOWISKA: KUCHARZ, POMOC KUCHENNA, CUKIERNIK.
  Tel.: 18 20 155 75, 660 538 860.
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzory: jarzębina i parzenica (60/80), krokusy. GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
 • PRACA | dam
  WYPOŻYCZALNIA NART w Zakopanem zatrudni mężczyzn (18-29 lat). Praca: przygotowanie sprzętu do wypożyczenia, serwis narciarski. Dla zaangażowanych oferujemy przyuczenie do pracy i gwarantujemy doskonałe zarobki. CV - biuro@zakopane-goski.pl
  Tel.: 692987940
 • IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE
  IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE - KARCZMA GÓRALSKI SZAŁAS "KURNIAWA" - ZAKOPANE 601 50 44 86.
  WWW: www.willasport.pl
 • PRACA | dam
  PENSJONAT 10-POKOJOWY W PORONINIE ZATRUDNI z zakwaterowaniem (sprzątanie, przygotowanie śniadań), tel. 691888444
2019-12-12 21:19 Okrętowe, morskie inspiracje 2019-12-12 19:56 Zaskakujące prognozy pogody. Zamiast zimy nadchodzi wiosna! 2 2019-12-12 18:34 Zderzenie dwóch aut na Krzeptówkach. Jedna osoba poszkodowana 2019-12-12 18:16 Śmieci najtaniej w Małopolsce 2 2019-12-12 17:40 Zmagania o normalność w transporcie 4 2019-12-12 17:39 Koncert i aukcja charytatywna dla Jasia 2019-12-12 16:58 Odwołane zawody biegowe w Kościelisku i Chochołowie 2 2019-12-12 16:37 Chicago przed Świętami (WIDEO) 1 2019-12-12 15:34 Jest pięknie, więc o co chodzi prokuraturze? Oświadczenie władz powiatu w sprawie dyrektor szpitala 20 2019-12-12 15:23 Amerykanie namawiają studentów do praktyk za Wielką Wodą 2019-12-12 14:41 Niekończące się bulwary 3 2019-12-12 13:25 Porosty miernikiem czystości powietrza 2019-12-12 13:22 Prokuratura stawia zarzuty dyrektor szpitala. Adwokat Reginy Tokarz wydaje oświadczenie 5 2019-12-12 13:17 Dziurawa kasa 4 2019-12-12 12:55 Już czas na wigilię 2019-12-12 12:42 Mayday 2 - spektakl pełen humoru. Mamy bilety 2019-12-12 12:30 Wróciły się dawne czasy 2019-12-12 10:56 W niedzielę wrócą pociągi na kolejową „zakopiankę” 2019-12-12 10:46 Poranne zagapienie i wypadek na krajówce (WIDEO) 2019-12-12 09:53 Taki śmietnik na Jagiellońskiej 2 2019-12-12 08:58 Miasto budzi się - tradycyjnie w smogu 3 2019-12-12 08:28 W Tatrach halny. Nadciąga ocieplenie 2019-12-12 08:00 Cenzura nie przejdzie! Publikujemy zakazane teksty Tygodnika Zamojskiego 2 2019-12-12 07:00 Dyrektor z zarzutami 2019-12-11 21:33 Coraz bliżej do budowy sieci gazowej 1 2019-12-11 20:42 Ponad 300 kilogramów żywności 2019-12-11 20:02 Karambol w centrum Nowego Targu 2019-12-11 19:59 Dlaczego nie ma w Zakopanem pomnika kurierów tatrzańskich? 7 2019-12-11 18:59 Bulwary oddane 3 2019-12-11 18:17 Nie ma konkurencji. Ceny coraz wyższe 2 2019-12-11 18:03 Turniej ministrantów 2019-12-11 16:59 Remont budynków stacji PKP w Zakopanem zmierza ku końcowi. Widać efekty 7 2019-12-11 16:18 Zima także w Chicago (WIDEO) 1 2019-12-11 16:16 Prawie 130 uwag do planu 2019-12-11 15:51 Pijesz - nie kradnij 2019-12-11 15:41 Stypendyści z podstawówki, Mikołaj i sponsorzy 1 2019-12-11 15:31 Kwatera wojenna na nowotarskim cmentarzu tematem konferencji w Białymstoku (zdjęcia) 2019-12-11 15:06 Lodowisko na chodnikach 1 2019-12-11 14:59 Kierowca niemal potrącał pieszych. Policja szuka świadków (ZDJĘCIA, WIDEO) 2 2019-12-11 14:31 Krupówki niemal puste. Śnieg też zniknął 2019-12-11 14:02 Cuda z papieru Adama Kumorowskiego 2019-12-11 13:31 10-lecie rabczańskiego chóru 2019-12-11 12:31 Auto zanurkowało w Dunajcu (ZDJĘCIA) 1 2019-12-11 12:15 Nie żyje Honorowy Prezes OSP Szczawnica 2019-12-11 12:06 520 kontroli - jeden pijany, jeden na kacu i żadnego naćpanego 1 2019-12-11 11:19 Giewont o poranku na wyciągnięcie ręki (WIDEO, ZDJĘCIA) 2019-12-11 10:59 Plac niewypłacony 2019-12-11 10:15 Poważny wypadek w Rogoźniku 2 2019-12-11 09:25 Warsztaty kulinarne z seniorami 1 2019-12-11 08:00 Nowotarscy kadeci na Groniku (zdjęcia)
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2019-12-12 21:52 1. Jak dopłacają do nich to jeżdżą za swoje by nie jeździli 2019-12-12 21:50 2. Teraz sniegu predzej sie mozna na Wielkanoc spodziewac niz na Boze Narodzenie a szkoda bo niema tego klimatu bez sniegu 2019-12-12 21:16 3. Czy zapisy są przeniesione automatycznie? 2019-12-12 20:33 4. NFZ nie nałożył kary za "swietny wynik" finansowy tylko za brak lekarzy i pielęgniarek na oddzialach. Co zagrazało zdrowiu i życiu pacjentow. Prokurator powinien rowniez postawic zarzuty z tego paragrafu!!! 2019-12-12 20:29 5. @real pewnie Cię zasmucę ponieważ jestem jak to się mówi ?stąd? albo ?nas/was/swoj? itp itd jednakże nigdy nie miałem i nie mam zamiaru ?umierać? za coś tylko dla tego ze jest ?stad?. Bawią mnie jakieś takie zaszłości, ze ludzi z Sączą ma boleć, ze już nie są miastem wojewódzkim - skoro tak to pretensje do Krakowa. To może ?zakopiańczyków? powinno boleć, ze nie ma już Rzeczpospolitej zakopiańskiej? Jeżeli tak to skąd ten ?patriotyzm?. Ludzie- trochę rozumu, logiki i wyjścia w teraźniejszość. Kto był w zakopiańskim szpitalu albo zna kogoś kto pracuje pod wodza tej Pani to wie jak jest. Umierać to dla słusznej i prawdziwej sprawy a nie dla układu. Ja się cieszę, ze ta sprawa pokazała trochę, ze nie ma czy ktos jest od Makowskiego czy od Bąka- zawaliłeś? Odpowiesz. I na tym tutaj skończę swoje komentowanie. 2019-12-12 20:21 6. Boze boze , ale sie podniecacie teraz tą Ameryką , niektórzy to mogą tylko pomarzyć po spacerze w Downtown , garują po 2 roboty na szmatach .Za wysokie progi :) 2019-12-12 20:16 7. @bayu bay. Polecam komentarz @news pod artykułem: Szczawnica zaciska pasa. Dodam od siebie, że to wszystko zależy od ludzi, ale Polak lubi się nachapać. 2019-12-12 20:15 8. Super :) Będzie kiedy okna umyć 2019-12-12 19:57 9. @CzytamIsięŚmieję.W zasadzie najlepszym rozwiązaniem jest poczekanie na wyrok "niezawisłego" sądu. A, że z ciekawości zapytam, są w Polsce Jeszce takie? 2019-12-12 19:45 10. Trzymam za Panią kciuki powodzenia
2019-12-12 19:27 1. Pieknie, do cudu, wielgie Bóg Wom zapłoć za to widowisko. Tak trzymać! Pozdrowionka z dalykiego :Lublina, hej! 2019-11-30 21:30 2. Coś pięknego bardzo mi się podoba rozswietlona Gubałówka. Wspaniale 2019-11-29 21:17 3. I taka Gubałówka mi się podoba, coś ładnego zamiast tandety w budach z dykty. 2019-11-27 10:46 4. Nie rozumiem dlaczego ludzie nie zakładają alarmu z czujnikiem pożarowym ?! Ja mam taki czujnik przy systemie alarmowym, opłacam głupie parę złotych składki członkowskiej w Krajowej Sieci Alarmowej Sztabu Ratownictwa i śpię spokojnie, Wiem, że jeżeli zacznie się dymić to natychmiast będzie alarm i zaraz przyślą straż pożarną, a przy okazji przez całą dobę pilnują czy ktoś nie włamał mi się do mieszkania. Praktycznie za koszty usuwania skutków jednego pożaru można by wszystkie budynki w mieście zabezpieczyć w tej sieci. Rencistom i emerytom, których nie stać na zakup centralki alarmowej dają ją za darmo. Wiem to bo załatwiłam u nich taki zestaw do wzywania pogotowia swojej 75-letniej sąsiadce. Dostała go od nich bezpłatnie bo z mizernej renty nie była w stanie kupić sprzętu. Sama jak się o tej Sieci Alarmowej dowiedziałam to najpierw nie wierzyłam, a potem byłam bardzo pozytywnie zaskoczona. Mają też opcję, że jak ktoś dostanie zawału serca to jednym przyciśnięciem w noszonym przy sobie breloczku lub telefonie mogą wezwać Pogotowie Ratunkowe. To samo dotyczy napadu. Myślę, że wielu ludzi nie wie, że taka sieć działa i dlatego co jakiś czas dochodzi do takich strasznych nieszczęść. Wielu ludzi mogłoby żyć. Pytałam ich dlaczego się nie reklamują. Odpowiedzieli, że są organizacją całkowicie non profit i nie mają pieniędzy na opłacanie reklam, a te co mają przeznaczają na zakup sprzętu dla emerytów i rencistów, żeby jak największej liczbie ludzi pomóc. Media chętnie pokazują, piszą i mówią o ludzkich tragediach, ale ani słowem nie wspominają o tym, że dzięki działaniom społecznego Sztabu Ratownictwa SKSR ludzie mogliby żyć spokojnie dalej. Uważam, że warto o tym mówić. 2019-11-24 10:51 5. Dzięki że pamiętacie,to ważne wydarzenie ,macie piękną i mądrą młodzież i cudne dzieciaki. 2019-11-21 19:25 6. Zdjęcia zrobione na Krupówkach najlepsze ???? zawsze paru dodatkowych gości ???????? 2019-11-18 23:05 7. pomysł imprezy w tym miejscu chory ale kasę pewnie władza już dostała i nie odda 2019-11-18 02:04 8. GRATULACJE !!! Jestescie WIELCY i WSPANKALI - lod samego serca zycym Wom nastympnyk 50 i wiyncyj rockow ! "'Goralsko sleboda nigdy nie zaginiy pokiel pod Tatrami Goralskiy Korzyniy '' Tego wlosniy zycym sobie i Wom ! 2019-11-17 16:30 9. Byłek z moją. Pieknie było. Skoda, ze dyrektorka z budowlanki, nie wiedziała jako sie zachować. Słysołek ze ona tego jubileusu nie robiła, a honory zbierała. 2019-11-17 14:58 10. Wiec walczac o cisze poszliscie krzyczec i halasowac w marszu? Gratuluje...
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania

Bojcorka

FILMY TP

Album TP