Reklama

2019-12-16 17:15:44

Reklama

Warszawa

Minister Zdrowia wręczał odznaki za akcję ratunkową na Giewoncie. Ratownicy TOPR nie pojechali

Dziś Łukasz Szumowski, minister zdrowia wręczył w Warszawie odznaki honorowe za akcję ratunkową w czasie burzy na Giewoncie.

Przypomnijmy, w czasie tragicznej burzy zginęły 4 osoby, a ponad 150 zostało rannych. W akcji ratunkowej oprócz ratowników TOPR brało udział szereg innych służb.


Dziś w Ministerstwie Zdrowia uczestniczący w akcji ratunkowej odbierali odznaki honorowe. W sumie minister przyznał 280 takich odznak. Do Warszawy nie pojechali ratownicy TOPR. Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe było oczywiście najważniejszą służbą odpowiedzialną za akcję.

- Podziękowaliśmy za propozycję uznając, że te działania leżały w typowym dla nas zakresie obowiązków - komentuje Jan Krzysztof, naczelnik TOPR. 

Odznakami nie zostali natomiast uhonorowani strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych.

Wśród jednostek skąd pochodzą osoby odznaczone są: 

Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe - Grupa Podhalańska
Krakowskie Pogotowie Ratunkowe
Lotnicze Pogotowie Ratunkowe
Szpital Powiatowy im. dr. T. Chałubińskiego w Zakopanem
5 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SPZOZ w Krakowie
Szpital Specjalistyczny im. L. Rydygiera w Krakowie
Szpital Uniwersytecki w Krakowie
Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie
Podhalański Szpital Specjalistyczny im. JP II w Nowym Targu
SPZOZ w Myślenicach
Komenda Główna Policji, Komenda Wojewódzka w Krakowie i Powiatowa w Zakopanem 
Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej, Komenda Wojewódzka w Krakowie i Powiatowa w Zakopanem 
Tatrzański Park Narodowy

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
drzewina 2019-12-17 18:45:44
Odnośnie decyzji TOP-u czy też p. Naczelnika TOPR-u lub zarządu tej instytucji to nie moja bajka, kto i dlaczego podjął taką decyzje, aby ratownicy TOPR, którzy 22 sierpnia br. w masywie Giewontu uczestniczyli w akcji ratunkowej nie wzięli udziału w tej tzw. uroczystości wręczenia odznaki MZ, etc.
Moim zdaniem oprócz pilotów LPR i TOPR, ratowników TOPR, ratowników medycznych, strażaków ochotników i lekarzy nikt inny bardziej nie zasłużył na tę odznakę od MZ jak wskazane instytucje, osoby, itd., itp.
Cześć i chwała tym, którzy ratowali potrzebujących tego dnia w masywie Giewontu.
Wracając do rzeczywistości, a konkretnie do wpisu, który dokonała osoba tj. JAGNA nie mogę się z Panią zgodzić.
Dnia 22 sierpnia br., osobiście wiozłem samochodem terenowym LAND-ROVER wraz ze sprzętem ratowników GOPR na Kalatówki, którzy następnie tzw. biegiem udali się w rejon schroniska PTTK na Hali Kondratowej, a następnie wraz ze strażakami ochotnikami udali się w rejon Herbacianej. Byłem na Kondratowej potem na Herbacianej i wiem, co pisze. Proszę nie zabierać ratownikom GOPR to, co zrobili i to, co im się należy. Nie ujmuje nic w żaden sposób ratownikom TOPR, ale proszę nie obrażać GOPR-owców.
Mocno zaskoczony jestem tym, że Komendant PSP w Zakopanem i Komendant Komendy Wojewódzkiej PSP w Krakowie nie zgłosił do odznaczenia ŻADNEGO, ale TO ŻADNEGO strażaka ochotnika, a byli razem ze mną widziałem ich obok siebie na Kondratowej, w połowie szlaku na Herbacianej i na Herbacianej. Widziałem strażaków ochotników z Podhala, bardzo wielu, byli nawet z powiatu nowotarskiego, ale na wręczeniu medali w MZ nikogo z nich nie widziałem byli sami zawodowi strażacy, a szkoda p. Komendancie PSP Zakopane i Komendanci z KW PSP Kraków.
Teraz łatwo oceniać temu się należało, a temu nie to nie jest moja rola, iż jestem zbyt mały w tym trybie. Pan V-ce Minister Szefernaker z MSWiA podczas przedmowy w Warszawie wymienił Straż Graniczną, że brali udział w akcji, z pełnym szacunkiem do tej służby, ale jak nikogo z nich nie widziałem choćby na Kondratowej, ta sama sytuacja z policjantami. Policjanci jedynie kierowali ruchem w mieście, ale w jakiś sposób pomagali.
Szanowni Państwo p. Minister Zdrowia zrobił sobie show w tle kamer, wywiadów itd.
Pani Tokarz rzeczywiście była w MZ, ale nie otrzymała żadnej blaszki od Ministra.
Najwięcej obserwatorów i zacnych gości w tzw. pierwszym rzędzie na medalach było z KGP i KG PSP.
Pozdrawiam wszystkich, tych co tam byli, tych co w jakiś sposób pomagali, tych niezadowolonych, tych zadowolonych, tych co nie byli, a otrzymali odznaczenia. Życie.
do sds 2019-12-17 12:23:40
Kurtkę też sam sobie wręczył
sds 2019-12-17 11:49:28
pamiętajcie ludzie ,że zwykli ratownicy nie mają wpływu na to co robi zarząd i naczelnik, a pan rudasek przyjechał sam.
konstrukcja obsługi 2019-12-17 10:59:28
tak, tak @vika, właśnie widziałem, jak stali daleko od POlityka i POltyki w lutym 2014 roku. To było wtedy, jak Tusk szukał zakopanych -no bo przecież nie w Zakopanem- miliardów. Wtedy wszyscy TOPRowcy , jak jeden mąż stali jak najdalej od Tuska. A kurtkę TOPRowską Tuskowi wręczały krasnoludki. No bo przecież Pan naczelnik TOPR był wtedy jak najdalej od POlityka i POlityki więc nie mógł jej wręczać.
Janusz 2019-12-17 10:09:36
brawo !!!! Jesteście wielcy !!! Minister Zdrowia chce zabłysnąć i wręczać medale z puli narodu polskiego !!! To jest hańba i kpina !!!! Zawsze wierzyłem w TOPR bo to są bohaterowie i nie potrzeba im sztucznych blach od władzy pisowskiej !!!!
vika 2019-12-17 09:16:50
Bardzo słuszna decyzja Pana Naczelnika TOPR. Jak najdalej od polityki i polityków !!
ZASŁUGUJECIE NA OGROMNY SZACUNEK ZA WASZE POŚWIĘCENIE DLA DRUGIEGO CZŁOWIEKA , SKROMNOŚĆ, HONOR i GODNOŚĆ .
To cechy w dzisiejszym świecie coraz bardziej nieznane , zwłaszcza wśród polityków .
WSZYSTKICH - bez względu na opcję .
Karma wraca , a do Was wróci to co najlepsze .
Chylę przed Wami czoła i kłaniam się nisko.
JESTEŚCIE WIELCY !!!
Vipera 2019-12-17 07:06:57
Bardzo duże faux pas ze strony topr. Niestety wizerunek ucierpial. Wystarczylo tylko wysłać jednego delegata i byłoby po sprawie. Wszak taka odznaka to nie medal ktory byłby przesada tylko ładny i miły gest. Ale jednak foch się liczy. Nam się nalezy ale jak już góra coś chce to pokazujemy hardosc. Oj nie ładnie...
esek 2019-12-17 06:56:55
Brawo. TOPR nie powinien dac się wciągac w kampanie wyborcze, zreszta po zdjeciu widać że i tak tam dla nich miejsca nie było przy tylu przyklejonych "bohaterach" akcji
gorolka 2019-12-17 01:53:11
Wielki uklon w strone TOPR - madra decyzja ze nie pojechaliscie do Warszawy .
Chylimy czola przed wami Panowie z TOPR .
Dziekujemy ze zawsze jestescie wtedy gdy ktos potrzebuje waszej pomocy .
JESTESCIE WIELCY !!!
Dswa 2019-12-16 21:35:47
Strażacy ochotnicy zapomnieli o was. A Prezes Siarka był pierwszy na zdjęciach i pan. Piczura Wstyd
Gagarin 2019-12-16 21:19:14
Po raz kolejny ratownicy pokazali wielką klasę ,jak trzeba podnieść pensje ratownikom to politycy chowają głowę w piasek ,jak trzeba się o grzać i poprawić swój wizerunek to zapraszają do odznaczeń ,wstyd panowie politycy wstyd.
Rodak 2019-12-16 21:15:39
Do KSU . Nie ukrywam, że Naczelnik to wspaniały gość i życzę mu jak i jego chłopakom co najlepsze bo robią kawał dobrej roboty za free. Chodziło mi tylko o to, że władza mu to zapamieta, a starczyło tylko jechać, głupio się usmiechnac i wrócić.
Jagna 2019-12-16 21:11:11
Do Kuba, nie czytasz ze zrozumieniem.... ,napisałam ze na Giewoncie nie było żadnego ratownika z GOPRU i to jest prawda bo nie było.... a to ze było 24 goprowców którzy głównie krecili sie na Kondratowej zwożąc poszkodowanych do Kuznic to nie to samo co być w kopule Giewontu i reanimować poszkodowanych w czasie wyłdowań !!,byłam widziałam.
Wracając do tematu ,wstydziła bym sie na waszym miejscu nadstawiać pierś do odznaczeń,dla mnie bohaterami sa TOPROWCY ,wielcy skromni ludzie gór!!Pokazali wielka klase wypinajac sie na PISlamistów którzy nawet nie sa w stanie zapewnic im godziwej pensji.
ela 2019-12-16 20:51:57
Ale jak pan minister taki gest zrobił to przecież sam mógł do Zakopanego przylecieć i podziękować wszystkim tu na miejscu .Tym bardziej że jego podróż by nie kosztowała bo jest rządowy samolot.Przecież Prezydent wpada na narty na dzień.
yoper 2019-12-16 20:43:23
Meleń , to ile ten toprowiec zarabia? Oczywście nie masz pojęcia! Przecież to są Ochotnicy i pracują za DARMO!! Z miłości do gór i ludzi i ani w głowie im brać za to pieniądze. Przysięga toprowska o tym mówi i Pan Naczelnik nie pozwoliłby jej złamać!. Nawet nie chcą ,żeby akcje ratunkowe były płatne bo sumienie by im nie pozwalało ratować za pieniądze.
Kuba 2019-12-16 20:36:17
Dla informacji Pani pod pseudonimem Jagna.
W akcji pod Giewontem brała udział liczna grupa ratowników GP GOPR, a dokładniej 24.
Bardzo proszę o nie podawanie błędnych informacji, oraz publicznego obrażania ratowników GP GOPR.
Odpowiedź do komentarza z 16.12.2019 18.49.22 Jagna
Ksu 2019-12-16 20:21:49
Rodaku, jeśli wróci Naczelnikowi karma to spotka Go wszystko co najlepsze za wieloletnią wspaniałą pracę. Martwię się o twoją karmę... na główkę mogą się wylać pomyje
Tad 2019-12-16 20:13:28
Widzę, że niektórzy chcą traktować fakt nie zgłoszenia? Ratowników do odznaki jako akt polityczny, nic bardziej błędnego. Z punktu widzenia ratowników akcja jakich wiele, no może na większą skalę. Ratownicy często uczestniczą w działaniach o wiele bardziej niebezpiecznych i trudnych np działania w Jaskini Wielkiej Śnieżnej, za te działania nikomu nie przyszło do głowy przyznawanie odznak, medali czy laurek. Ratownicy wykonali jak zwykle kawał dobrej roboty.
Najlepsi 2019-12-16 19:59:57
Raczej obstawiam, że Pan Naczelnik nie zabraniał nikomu jechać, tylko nie znalazł chętnych na takie "honory".
Ratownikom TOPR należą się w pierwszej kolejności godne wynagrodzenia i godny system emerytalny. Nie tylko im zresztą. Zamiast tego kolejny polityk uznał, że zwabi ich do Warszawy, żeby pobłyszczeć w ich świetle. Chętnych na takie hece zabrakło nie bez powodu.
Ka 2019-12-16 19:37:05
Wyrazy ogromnego szacunku dla wspaniałych TOPR-owoców za tę niezwykle trudną akcję ale też każde wyjście w góry, by ratować ludzkie życie.
Thinker 2019-12-16 19:05:39
Qrcze jaki to każdy mądry jest zza klawiatury...
Zoja 2019-12-16 18:57:04
Szanowne "Państwo" raczy się odczepić od TOPR. Co poniektórzy niech się zaopatrzą w słownik ortograficzny. Nie macie pojęcia o odwadze, przełamywaniu własnego strachu, bólu, więc: milczeć! Szacunku dla Tych, którzy ratują ludzkie życie z narażeniem własnego!!!
Jagna 2019-12-16 18:49:22
Brawo Topr !!Brawo Naczelnik!! To WY tam u góry ratowaliście narażając zdrowie i życie ale po ordery wypinają pierś inni.... Wstyd panowie Goprowcy ,nawet jeden ratownik od was nie było tam na Giewoncie a do odznaczeń jesteście piersi ,gardzę wami...Wielkie podziękowania dla LPR w szczególności dla pilota Wojciech Wiejaka byłego pilota TOPR.
tadek 2019-12-16 18:46:59
Wielki szacunek dla TOPR jesteście prawdziwymi PATRIOTAMI brawa za HONOR ODWAGE niewielu jest Polsce takich ludzi jak wy.
CzytamIsieSmieje 2019-12-16 18:41:42
Zgadzam się z komentarzami dotyczącymi PYCHY Naczelnika TOPR. Ale w Zakopanem to norma u tych "na stołkach" jeden nie pojechał a nawet nie wysłał swoich ludzi, którym się należało a drugi (druga) Pani Tokarz (drugi rząd, marchewkowe włos) bardzo chętnie pojechała się pokazać chociaż palcem nie ruszyła bo była na urlopie, ale skoro są zarzuciki to trzeba się pokazać i przyliśić bo może umorzą - przecież ja dziś z PiS, kiedyś z PO, może kiedyś z SLD ale zawsze z tymi co przy władzy. RZENUJĄCE. Mają ludzie tupet.
Www 2019-12-16 18:41:16
A czemu pominięto strażaków z Ochotniczych straży Pozarnych skoro Brali udział. Wstyd szkoda bo mnie akurat transportowali do szpitala z Giewontu
tatry2019 2019-12-16 18:34:03
Pełen profesjonalizm. Brawo !!!
stary niedżwiedż 2019-12-16 18:27:51
Musieli znależć te pieniądze zakopane przez Tuska.
Gośka 2019-12-16 18:25:31
Jest straż pożarna, jest armia, są ratownicy wodni i górscy, są lekarze, górnicy, są sportowcy, nauczyciele i wszyscy oni wykonują na co dzień swoja pracę, za którą dostają wynagrodzenie. Są też sytuacje wyjątkowe i potrzeba wtedy wyjątkowych ludzi i wyjątkowego poświęcenia. Są wyjątkowe osiągnięcia i wielkie serce wkładane w to co się robi na co dzień . To, że ktoś zostaje nagrodzony, odznaczony czy w jakikolwiek inny sposób wyróżniony za swoja pracę nie przynosi mu żadnej ujmy, a wręcz przeciwnie. To demokratycznie wybrani politycy utworzyli rząd. Czy panu naczelnikowi to odpowiada czy nie, tak zdecydował naród w wolnych wyborach. Gdyby w latach siedemdziesiątych GOPR odmówił przyjęcia takiego wyróżnienia z rąk władzy ludowej to byłaby odwaga i manifestacja tęsknoty za wolnością. A teraz to tylko manifestacja braku dobrego wychowania i szkoda na wizerunku TOPR-u.
Gośka 2019-12-16 18:25:30
Jest straż pożarna, jest armia, są ratownicy wodni i górscy, są lekarze, górnicy, są sportowcy, nauczyciele i wszyscy oni wykonują na co dzień swoja pracę, za którą dostają wynagrodzenie. Są też sytuacje wyjątkowe i potrzeba wtedy wyjątkowych ludzi i wyjątkowego poświęcenia. Są wyjątkowe osiągnięcia i wielkie serce wkładane w to co się robi na co dzień . To, że ktoś zostaje nagrodzony, odznaczony czy w jakikolwiek inny sposób wyróżniony za swoja pracę nie przynosi mu żadnej ujmy, a wręcz przeciwnie. To demokratycznie wybrani politycy utworzyli rząd. Czy panu naczelnikowi to odpowiada czy nie, tak zdecydował naród w wolnych wyborach. Gdyby w latach siedemdziesiątych GOPR odmówił przyjęcia takiego wyróżnienia z rąk władzy ludowej to byłaby odwaga i manifestacja tęsknoty za wolnością. A teraz to tylko manifestacja braku dobrego wychowania i szkoda na wizerunku TOPR-u.
Rodak 2019-12-16 18:18:36
Bardzo to było nie eleganckie zachowanie ze strony TOPR. Każdy wie, że robili to do czego zostali powołani, jak i pośrednio inne zaangażowanie w tą akcję służy. Korona z głowy by Naczelnikowi nie spadła jak by wyznaczył delegację. Podejrzewam,że był to najzwyklejszy pospolity foch. Pamiętaj Naczelniku, że karma zawsze wraca.
Turysta 2019-12-16 18:05:26
Korona by z głowy Naczelnikowi spadła?
Jak trzeba podwyżki to umie się prosić aby MSWiA dało a teraz pokazuje się fochy.
Wielu sytuacjach jednostki są nagradzane i jest to miłe.
Uważam że ratownictwo powinno być płatne i wtedy TOPR by dowiedział się gdzie pieniążków szukać a teraz Szanowanemu Państwu poprzewracało się w główkach delikatnie pisząc.
Robert 2019-12-16 17:57:05
Proponuję obciąć o połowę środki na topr z budżetu państwa i niech się utrzymują z ubezpieczenia tych którym pomagają, Zobaczymy jacy to bohaterowie!
Adik 2019-12-16 17:55:49
Bo tylko w TOPR wiedzą co to honor.
Kam 2019-12-16 17:51:46
Szumski?
Serio.. ?
Nie trzeba popierac ale naziwsko wypadaloby znac z racji tego ze to Minister.. znac lub sprawdzic w sieci zanim sie napisze glupoty..
w 2019-12-16 17:49:32
I słusznie P .naczelniku ,wszystkie te służby są po to utworzone ,żeby ratować zdrowie i życie ludzkie. Po prostu robiliście to co należało ,i za to rozsądna część społeczeństwa jest Wam wdzięczna.
Nie rozumie podziękowań i odznaczeń dla szpitali i innych służb za to ,że ratowali ludzi.Może jestem mało pojętny.
A tak przy okazji ,czy minister dał TOPR-owi dodatkowe,obiecane pieniądze za paliwo ? "Wam się to po prostu należało".
dewo 2019-12-16 17:46:14
przecie za darmo to nikt piniedzy nie dostaje
toper 2019-12-16 17:42:56
Żebrać o pieniądze to do Tuska na kolanach pełzali i po rękach go całowali za ochłapy na śmigłowiec a teraz jak mają wszystko co chcą to focha strzelili! Zrobić odpłatne akcje ratownicze jak na Słowacji i zobaczymy jacy to oni potrzebni!
 • PRACA | dam
  Praca na recepcji weekendy. Kościelisko
  Tel.: +48667959942
  E-mail: anna133@interia.eu
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DWUOBIEKTOWY ATRAKCYJNY PENSJONAT w Kościelisku -
  Tel.: 607 506 428
 • PRACA | dam
  Potrzebny MŁODY PRACOWNIK NA ŻELBETY lub do przyuczenia (cieśla, budowlanka). Praca dobrze płatna. 791 669 932.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  KOMFORTOWY APARTAMENT W KRAKOWIE, okolice Wawelu, Bulwarów Wiślanych -
  Tel.: 607 506 428
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DOM W GLICZAROWIE GÓRNYM -
  Tel.: 607 506 428
 • PRACA | dam
  ZRÓB Z NAMI KROK DALEJ... Trwa rekrutacja do naszego nowego, prestiżowego 5* obiektu Nosalowy Park Hotel & Spa Zakopane na stanowiska: RECEPCJONISTA, PORTIER, INSPEKTOR SŁUŻBY PIĘTER, POKOJOWA, HOUSEMAN, KELNER, BARMAN, KUCHARZ. Aplikację prosimy wysyłać na:
  E-mail: rekrutacjanp@nosalowy.pl
 • POŻYCZKI
  POŻYCZKA BEZ ZAŚWIADCZEŃ DUŻE KWOTY!!! T-18 542 40 56.
 • PRACA | dam
  Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem w związku z otwarciem nowego Internatu zatrudni KUCHARZA lub KUCHARKĘ. Tel.: 725 300 095
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  MIESZKANIE - do wynajęcia N. Targ. 604 109 223.
 • PRACA | dam
  Przyjmę Na Wylewki Maszynowe!
  Tel.: 573035958
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKI - 3 HA - koło Białki Tatrzańskiej. 18 28 564 54.
 • PRACA | dam
  Zespół Pensjonatów "Dolina Białego" zatrudni KONSERWATORA. Tel. 1820 63730 lub 603 750 122. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Sprzątanie domków Kościelisko
  Tel.: 665436824
 • PRACA | dam
  NIEMCY zatrudnimy na warunkach niemieckich: murarzy, cieśli, elektryków, malarzy-tapeciarzy.
  Tel.: tel. 722240044
  E-mail: praca@conexio.pl
  WWW: www.conexio.pl
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  SKUP SAMOCHODOW Każda Marka Osobowe Busy. Darmowy dojazd na całym Podhalu! Najlepsze ceny!
  Tel.: 512700770
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ OSOBĘ DO PRACY W DOMU OPIEKI NA STANOWISKU OPIEKUN, POKOJOWA. Wynagrodzenie brutto 3000. Zakopane -
  Tel.: 698 673 260.
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ SPRZEDAWCĘ W SKLEPIE ELEKTRO-NARZĘDZIOWYM. STAŻ HANDLOWY MIN. 2 LATA. Wymagana dobra znajomość obsługi komputera. 600 38 38 52
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKA BUDOWLANA uzbrojona, 65 arów - szer. 32m - Skrzypne Górne. 508 007 181, 519 563 588.
 • PRACA | dam
  Hotel *** w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni kucharza/kucharkę, pomoc kuchenną. Elastyczny grafik pracy, stabilne warunki zatrudnienia, posiłki pracownicze.
  Tel.: 507645428
  E-mail: dyrektor.bukowina@nat.pl
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  RENAULT Megane 2009. 1.4 TCE 130KM. Przebieg 138000km
  Tel.: 603978976, 602104910
 • PRACA | dam
  KARCZMA W ZAKOPANEM ZATRUDNI OD ZARAZ: BARMANA/-KĘ (17 zł/godz.), KELNERA/-KĘ (12 zł/godz.) z doświadczeniem. 533 226 109
 • USŁUGI | budowlane
  Wykonam Posadzki Maszynowe z Mixokreta
  Tel.: 573035958
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Lokal 38m2 do wynajęcia w centrum Poronina.Lokal na parterze,wejście bezpośrednio od ulicy.
  Tel.: 886867989
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  MAZDA 5, serwisowane, zadbane, garażowane, r. 2008, diesel, stan bdb, oryginalna nawigacja z dotykowym ekranem, 2 komplety felg aluminiowych z oponami lato/zima, full opcja, 16.000 ZŁ -
  Tel.: 888 223 761.
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Firma Norweska zatrudni w Oslo, TYNKARZY, STOLARZY, MALARZY, MONTERÓW RUSZTOWAŃ, BLACHARZY ORAZ MŁODYCH DO PRZYUCZENIA W ZAWODZIE - TYNKARZ. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 1-3 tygodni. Zarobki od 15 do 25 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602
 • PRACA | dam
  WYPOŻYCZALNIA NART w Zakopanem zatrudni mężczyzn (18-29 lat). Praca: przygotowanie sprzętu do wypożyczenia, serwis narciarski. Dla zaangażowanych oferujemy przyuczenie do pracy i gwarantujemy doskonałe zarobki. CV - biuro@zakopane-goski.pl
  Tel.: 692987940
 • PRACA | dam
  PENSJONAT 10-POKOJOWY W PORONINIE ZATRUDNI z zakwaterowaniem (sprzątanie, przygotowanie śniadań), tel. 691888444
2020-01-28 22:00 Historia kredytowa. Jak ją budować, by dobrze wypaść w banku? 2020-01-28 21:18 Narciarze będą rywalizować o Puchar Zakopanego na Kasprowym Wierchu 1 2020-01-28 20:07 Audi z koksem 2 2020-01-28 19:19 Pod Tatrami pada śnieg, ale od piątku znowu ocieplenie (WIDEO) 2020-01-28 19:11 Folklorystyczna uczta z trzech krain 2020-01-28 18:58 Uwaga konkurs! Kto ma więcej magnesów? WASZE ZDJĘCIA 2020-01-28 18:46 Górale szykują atrakcje dla gości 2020-01-28 18:09 Kontrowersje wokół elektrociepłowni. Mieszkańcy wybierają się na sesję 2 2020-01-28 17:27 Zapraszamy do Szczawnicy na Mistrzostwa Polski w narciarstwie alpejskim 2020-01-28 17:07 Wielkie cięcie pod zakopiankę w Borze Kombinackim 9 2020-01-28 16:51 Latarnie włączają o godz. 17 1 2020-01-28 15:47 W Chyżnem protest chwilowo zaostrzony. Znowu puszczają auta osobowe 2020-01-28 15:10 W kolejce do sklepu na Polanie Szaflarskiej 2 2020-01-28 14:21 Nowy stary sołtys 2020-01-28 13:59 Na Krupówkach jakby luźniej 2020-01-28 12:42 Zderzenie w Poroninie (WIDEO) 1 2020-01-28 11:52 Kierowca, który spowodował kolizję z saniami ukarany mandatem 2020-01-28 10:41 Poszukiwana kobieta z Białego Dunajca odnaleziona martwa 2020-01-28 10:23 Nocny wypadek na zakopiance 2020-01-28 09:59 Przejście graniczne w Chyżnem znowu zablokowane 1 2020-01-28 09:27 Dziś pogoda barowa. Silny wiatr i deszcz 2020-01-28 08:01 Zimowe pływanie po Jeziorze Czorsztyńskim 1 2020-01-27 21:26 Zakopane, śnieżna sanna na bananie 4 2020-01-27 21:00 Moda na ruskie banie na Podhalu i w Zakopanem 2020-01-27 20:13 Prosty sposób na smog i oszczędność dla kieszeni 9 2020-01-27 19:10 Śmieci po pucharze zostały 5 2020-01-27 18:33 Samochody zderzyły się z saniami. Woźnica w szpitalu 5 2020-01-27 18:25 Feriada na stoku 2020-01-27 18:00 Nowy rekord 12h Slalom Maratonu (WIDEO) 2020-01-27 16:56 Władza u żłobka 5 2020-01-27 15:42 Smart zimuje na ul. Piłsudskiego 3 2020-01-27 15:08 Wyskocz z nami na narty. Rozdajemy karnety! 2020-01-27 14:39 Światowa podróż świąteczna. Dikanda w Zakopanem 2020-01-27 13:28 Katastrofa smogowa - mieszkańcy szykują petycję z podpisami 16 2020-01-27 12:15 Agresywna panda z Krupówek trafiła za kratki 10 2020-01-27 11:16 W Ochotnicy są sarny, czasem niedźwiedzie, ale łosi jeszcze nie było 2 2020-01-27 10:27 Policja podsumowuje Puchar Świata. Było spokojnie, tylko drobne incydenty 3 2020-01-27 09:35 Powoli zbliżają się opady śniegu 2 2020-01-27 08:04 Coraz mniej rabczan w Rabce 5 2020-01-26 22:31 Zawody Pucharu Świata widziane z... Gubałówki 2020-01-26 21:30 Zapracowany municypalny 3 2020-01-26 20:00 Miasto pięciu zabytków 3 2020-01-26 19:02 Dyrektor poszukiwany 18 2020-01-26 19:00 Przedszkolaki w Domu Seniora 2020-01-26 18:48 Groźny wypadek w Skawie 2 2020-01-26 18:45 Zakopane świętuje sukces Polaków w Pucharze Świata (LIVE) 3 2020-01-26 18:14 Marynarka Wojenna na skokach 2020-01-26 16:02 Stoch pierwszy Kubacki trzeci w zawodach Pucharu Świata!!! (RELACJA NA ŻYWO) 2 2020-01-26 15:50 Na wypadek gdyby ktoś chciał samochodem podjechać 3 2020-01-26 15:30 Koniec ciemnej Gwiazdy 9
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2020-01-28 22:47 1. Do tutejszy,jedna osoba to nie masowe zwolnienie, nawet jeżeli to jest bardzo bliska ci osoba 2020-01-28 21:40 2. Krytykować może tylko ktoś, kto kompletnie nie ma pojęcia jaki proces technologiczny stoi za trywialnym określeniem "spalarnia śmieci". Najpierw do książek! Dopiero potem brać się za komentowanie. Za spalarnią śmieci stoją miejsca pracy dla wykwalifikowanej kadry pracowniczej (czyt.: szansa dla młodego pokolenia). Sam proces utylizacji jest bezwonny. Śmieci można przecież przechowywać w zamkniętych halach i tylko na takie rozwiązanie mieszkańcy powinni się zgodzić. Jak widzę takie braki to się przestaję dziwić dlaczego na tym Podhalu jest jak jest. 2020-01-28 21:34 3. Jedyny, naturalny, PRAWDZIWY śnieg. I niech tak na zawsze zostanie. A nie te lodowiska z armatek. 2020-01-28 21:30 4. Szkoda, że Wam nie żal nie wiem ilu ale chyba setek hektarów lasu zżeranego przez kornika w TPN i z tamtąd przenoszącego się do lasów prywatnych. Założę się,że do dwu lat kornik dojdzie do lasów gorczańskich o ile już go tam nie ma. Powodzenia. 2020-01-28 21:23 5. @Kapitan Gwardii. Aleś staro i bezdzietno. Czas zalegalizować maryhę bo odpuszczą sobie małolaty jeszcze gorsze dopalacze. Póki co to deganeracją jest spożywanie wszechobecnego alkoholu. 2020-01-28 21:13 6. Od grudnia 2019 jestem pacjentką pana Pirowskiego (w poradni chirurgii ogólnej). Nigdy dotąd nie spotkałam się z tak miłą, konkretną i fachową usługą medyczną w ramach NFZ. Zachęcam, by sprawdzić "nowości szpitalne" w Rabce-Zdrój na własnej skórze, a nie bawić się w wypisywanie, które nie mają pokrycia w rzeczywistości. 2020-01-28 21:01 7. Brawo Policja. Tak trzymać. Ratujecie społeczeństwo przed terrorem narkotykowym i absolutną degenracją 2020-01-28 20:58 8. A spragnieni przesiadują 60 metrów od siedziby straży miejskiej koło czerpni powietrza i w zakamarkach przy zakładzie przyrodoleczniczym bezstresowo pod czujnym okiem SM ! 2020-01-28 20:43 9. Najpierw zacznie sie od składowania śmieci ktore będą śmierdzieć jak kiedyś wysypisko na szaflarskiej. Później zaczną tym palić. Ludzie ocknijcie się. Zatrują Was tymi odpadami a smog to przy tym będzie mgiełka!!! Ktoś ma w tym interes a wy zostaniecie z nowotworami!!! 2020-01-28 20:17 10. @Ernie, Przyjmując że na 1 ha przypada x drzew i obsadzenie nawet 30 ha w 50 miejscach, nie zastąpi tego co się utraci. Będziesz miała kępy drzew a nie las, a tutaj nie wycina sie kawałek lasu tylko stary bór a są dwie różne rzeczy.
2020-01-28 18:04 1. W Małem Cichem, w Poroninie, to znaczy na Lichajówkach w Murzasichlu. ;) 2020-01-26 20:31 2. Kapitalne zdjęcia. Zwłaszcza te malowane obiektywem 2020-01-21 19:31 3. No, no, nie dziwota , że godajom, ze: to som jest MY i nazywo sie do NOS. Tak trzymać, piekno do cudu ta impreza , troche za mało tutok babć i dziadków... 2020-01-21 15:00 4. Świetny fotoreportaż... DZIĘKUJĘ! :-) 2020-01-17 21:00 5. W końcu coś w tej wsi się dzieje bo wcześniej to nic się nie działo może nie było wykwalifikowanych osób 2020-01-13 13:25 6. Napisz coś więcej na temat kościółka na Harendzie.Kiedy jest datowane powstanie tej niewielkiej świątyni, i jak się tam dostać 2020-01-07 10:33 7. Niesamowite wrażenia i bardzo dobre przesłanie z elementami karnawałowymi na polską nutę. Ciekawe kultywowanie tradycji i korzeni religijnych. Informatycznie mnie podobały się skonstruowane i przyozdobione szopki oraz kulturalna organizacja orszaku. Świetne odczucie mądrości i sensu wiary w Boga i dobro jakie on niesie - na chwałę Jezusa. Śliczny jest również w zakopanym drewniany kościółek z małym Jezuskiem koło Giewontu i Doliny Kościeliska. 2020-01-07 00:57 8. Nie jest najstarszy w Zakopanem. Tylko na Harendzie!!! 2020-01-01 14:59 9. Tłumy pod sceną w Zakopanem i rekord przed telewizorami: pik 8,015 mln o 22.43 na Z. Martyniuku. Sylwester śr: TVP2 6,06 mln (pik 8,015); Polsat 2,1 (pik 2,8 mln); TVN 1,3; (pik 2,08 mln). #SylwesterMarzeń to nowa polska tradycja. Dziękujemy widzom TVP za to wspaniałe zwycięstwo! Oby zawsze sie udało . Zaba z tłumem to niebezpieczna sprawa. dobrze ze miałem snieg na dachu, poniewaz inwacja trwała do 1 30 rano..mieszkancy rowni wiedza o co mi chodzi bo kurski z dorula w kordonie to inny swiat szczesliwego 2019-12-30 22:09 10. Naprawdę miło by się te zdjęcia oglądało gdyby była możliwość zobaczenia ich na pełnym ekranie. A tak to mamy od dołu "reklamy gugla" które nie dają się zamknąć, a od góry belkę z odnośnikami do różnych działów. W efekcie na fotki zostaje pół ekranu.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania

Bojcorka

FILMY TP

Album TP