Reklama

2019-12-16 17:15:44

Warszawa

Minister Zdrowia wręczał odznaki za akcję ratunkową na Giewoncie. Ratownicy TOPR nie pojechali

Dziś Łukasz Szumowski, minister zdrowia wręczył w Warszawie odznaki honorowe za akcję ratunkową w czasie burzy na Giewoncie.

Przypomnijmy, w czasie tragicznej burzy zginęły 4 osoby, a ponad 150 zostało rannych. W akcji ratunkowej oprócz ratowników TOPR brało udział szereg innych służb.


Dziś w Ministerstwie Zdrowia uczestniczący w akcji ratunkowej odbierali odznaki honorowe. W sumie minister przyznał 280 takich odznak. Do Warszawy nie pojechali ratownicy TOPR. Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe było oczywiście najważniejszą służbą odpowiedzialną za akcję.

- Podziękowaliśmy za propozycję uznając, że te działania leżały w typowym dla nas zakresie obowiązków - komentuje Jan Krzysztof, naczelnik TOPR. 

Odznakami nie zostali natomiast uhonorowani strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych.

Wśród jednostek skąd pochodzą osoby odznaczone są: 

Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe - Grupa Podhalańska
Krakowskie Pogotowie Ratunkowe
Lotnicze Pogotowie Ratunkowe
Szpital Powiatowy im. dr. T. Chałubińskiego w Zakopanem
5 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SPZOZ w Krakowie
Szpital Specjalistyczny im. L. Rydygiera w Krakowie
Szpital Uniwersytecki w Krakowie
Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie
Podhalański Szpital Specjalistyczny im. JP II w Nowym Targu
SPZOZ w Myślenicach
Komenda Główna Policji, Komenda Wojewódzka w Krakowie i Powiatowa w Zakopanem 
Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej, Komenda Wojewódzka w Krakowie i Powiatowa w Zakopanem 
Tatrzański Park Narodowy

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
drzewina 2019-12-17 18:45:44
Odnośnie decyzji TOP-u czy też p. Naczelnika TOPR-u lub zarządu tej instytucji to nie moja bajka, kto i dlaczego podjął taką decyzje, aby ratownicy TOPR, którzy 22 sierpnia br. w masywie Giewontu uczestniczyli w akcji ratunkowej nie wzięli udziału w tej tzw. uroczystości wręczenia odznaki MZ, etc.
Moim zdaniem oprócz pilotów LPR i TOPR, ratowników TOPR, ratowników medycznych, strażaków ochotników i lekarzy nikt inny bardziej nie zasłużył na tę odznakę od MZ jak wskazane instytucje, osoby, itd., itp.
Cześć i chwała tym, którzy ratowali potrzebujących tego dnia w masywie Giewontu.
Wracając do rzeczywistości, a konkretnie do wpisu, który dokonała osoba tj. JAGNA nie mogę się z Panią zgodzić.
Dnia 22 sierpnia br., osobiście wiozłem samochodem terenowym LAND-ROVER wraz ze sprzętem ratowników GOPR na Kalatówki, którzy następnie tzw. biegiem udali się w rejon schroniska PTTK na Hali Kondratowej, a następnie wraz ze strażakami ochotnikami udali się w rejon Herbacianej. Byłem na Kondratowej potem na Herbacianej i wiem, co pisze. Proszę nie zabierać ratownikom GOPR to, co zrobili i to, co im się należy. Nie ujmuje nic w żaden sposób ratownikom TOPR, ale proszę nie obrażać GOPR-owców.
Mocno zaskoczony jestem tym, że Komendant PSP w Zakopanem i Komendant Komendy Wojewódzkiej PSP w Krakowie nie zgłosił do odznaczenia ŻADNEGO, ale TO ŻADNEGO strażaka ochotnika, a byli razem ze mną widziałem ich obok siebie na Kondratowej, w połowie szlaku na Herbacianej i na Herbacianej. Widziałem strażaków ochotników z Podhala, bardzo wielu, byli nawet z powiatu nowotarskiego, ale na wręczeniu medali w MZ nikogo z nich nie widziałem byli sami zawodowi strażacy, a szkoda p. Komendancie PSP Zakopane i Komendanci z KW PSP Kraków.
Teraz łatwo oceniać temu się należało, a temu nie to nie jest moja rola, iż jestem zbyt mały w tym trybie. Pan V-ce Minister Szefernaker z MSWiA podczas przedmowy w Warszawie wymienił Straż Graniczną, że brali udział w akcji, z pełnym szacunkiem do tej służby, ale jak nikogo z nich nie widziałem choćby na Kondratowej, ta sama sytuacja z policjantami. Policjanci jedynie kierowali ruchem w mieście, ale w jakiś sposób pomagali.
Szanowni Państwo p. Minister Zdrowia zrobił sobie show w tle kamer, wywiadów itd.
Pani Tokarz rzeczywiście była w MZ, ale nie otrzymała żadnej blaszki od Ministra.
Najwięcej obserwatorów i zacnych gości w tzw. pierwszym rzędzie na medalach było z KGP i KG PSP.
Pozdrawiam wszystkich, tych co tam byli, tych co w jakiś sposób pomagali, tych niezadowolonych, tych zadowolonych, tych co nie byli, a otrzymali odznaczenia. Życie.
do sds 2019-12-17 12:23:40
Kurtkę też sam sobie wręczył
sds 2019-12-17 11:49:28
pamiętajcie ludzie ,że zwykli ratownicy nie mają wpływu na to co robi zarząd i naczelnik, a pan rudasek przyjechał sam.
konstrukcja obsługi 2019-12-17 10:59:28
tak, tak @vika, właśnie widziałem, jak stali daleko od POlityka i POltyki w lutym 2014 roku. To było wtedy, jak Tusk szukał zakopanych -no bo przecież nie w Zakopanem- miliardów. Wtedy wszyscy TOPRowcy , jak jeden mąż stali jak najdalej od Tuska. A kurtkę TOPRowską Tuskowi wręczały krasnoludki. No bo przecież Pan naczelnik TOPR był wtedy jak najdalej od POlityka i POlityki więc nie mógł jej wręczać.
Janusz 2019-12-17 10:09:36
brawo !!!! Jesteście wielcy !!! Minister Zdrowia chce zabłysnąć i wręczać medale z puli narodu polskiego !!! To jest hańba i kpina !!!! Zawsze wierzyłem w TOPR bo to są bohaterowie i nie potrzeba im sztucznych blach od władzy pisowskiej !!!!
vika 2019-12-17 09:16:50
Bardzo słuszna decyzja Pana Naczelnika TOPR. Jak najdalej od polityki i polityków !!
ZASŁUGUJECIE NA OGROMNY SZACUNEK ZA WASZE POŚWIĘCENIE DLA DRUGIEGO CZŁOWIEKA , SKROMNOŚĆ, HONOR i GODNOŚĆ .
To cechy w dzisiejszym świecie coraz bardziej nieznane , zwłaszcza wśród polityków .
WSZYSTKICH - bez względu na opcję .
Karma wraca , a do Was wróci to co najlepsze .
Chylę przed Wami czoła i kłaniam się nisko.
JESTEŚCIE WIELCY !!!
Vipera 2019-12-17 07:06:57
Bardzo duże faux pas ze strony topr. Niestety wizerunek ucierpial. Wystarczylo tylko wysłać jednego delegata i byłoby po sprawie. Wszak taka odznaka to nie medal ktory byłby przesada tylko ładny i miły gest. Ale jednak foch się liczy. Nam się nalezy ale jak już góra coś chce to pokazujemy hardosc. Oj nie ładnie...
esek 2019-12-17 06:56:55
Brawo. TOPR nie powinien dac się wciągac w kampanie wyborcze, zreszta po zdjeciu widać że i tak tam dla nich miejsca nie było przy tylu przyklejonych "bohaterach" akcji
gorolka 2019-12-17 01:53:11
Wielki uklon w strone TOPR - madra decyzja ze nie pojechaliscie do Warszawy .
Chylimy czola przed wami Panowie z TOPR .
Dziekujemy ze zawsze jestescie wtedy gdy ktos potrzebuje waszej pomocy .
JESTESCIE WIELCY !!!
Dswa 2019-12-16 21:35:47
Strażacy ochotnicy zapomnieli o was. A Prezes Siarka był pierwszy na zdjęciach i pan. Piczura Wstyd
Gagarin 2019-12-16 21:19:14
Po raz kolejny ratownicy pokazali wielką klasę ,jak trzeba podnieść pensje ratownikom to politycy chowają głowę w piasek ,jak trzeba się o grzać i poprawić swój wizerunek to zapraszają do odznaczeń ,wstyd panowie politycy wstyd.
Rodak 2019-12-16 21:15:39
Do KSU . Nie ukrywam, że Naczelnik to wspaniały gość i życzę mu jak i jego chłopakom co najlepsze bo robią kawał dobrej roboty za free. Chodziło mi tylko o to, że władza mu to zapamieta, a starczyło tylko jechać, głupio się usmiechnac i wrócić.
Jagna 2019-12-16 21:11:11
Do Kuba, nie czytasz ze zrozumieniem.... ,napisałam ze na Giewoncie nie było żadnego ratownika z GOPRU i to jest prawda bo nie było.... a to ze było 24 goprowców którzy głównie krecili sie na Kondratowej zwożąc poszkodowanych do Kuznic to nie to samo co być w kopule Giewontu i reanimować poszkodowanych w czasie wyłdowań !!,byłam widziałam.
Wracając do tematu ,wstydziła bym sie na waszym miejscu nadstawiać pierś do odznaczeń,dla mnie bohaterami sa TOPROWCY ,wielcy skromni ludzie gór!!Pokazali wielka klase wypinajac sie na PISlamistów którzy nawet nie sa w stanie zapewnic im godziwej pensji.
ela 2019-12-16 20:51:57
Ale jak pan minister taki gest zrobił to przecież sam mógł do Zakopanego przylecieć i podziękować wszystkim tu na miejscu .Tym bardziej że jego podróż by nie kosztowała bo jest rządowy samolot.Przecież Prezydent wpada na narty na dzień.
yoper 2019-12-16 20:43:23
Meleń , to ile ten toprowiec zarabia? Oczywście nie masz pojęcia! Przecież to są Ochotnicy i pracują za DARMO!! Z miłości do gór i ludzi i ani w głowie im brać za to pieniądze. Przysięga toprowska o tym mówi i Pan Naczelnik nie pozwoliłby jej złamać!. Nawet nie chcą ,żeby akcje ratunkowe były płatne bo sumienie by im nie pozwalało ratować za pieniądze.
Kuba 2019-12-16 20:36:17
Dla informacji Pani pod pseudonimem Jagna.
W akcji pod Giewontem brała udział liczna grupa ratowników GP GOPR, a dokładniej 24.
Bardzo proszę o nie podawanie błędnych informacji, oraz publicznego obrażania ratowników GP GOPR.
Odpowiedź do komentarza z 16.12.2019 18.49.22 Jagna
Ksu 2019-12-16 20:21:49
Rodaku, jeśli wróci Naczelnikowi karma to spotka Go wszystko co najlepsze za wieloletnią wspaniałą pracę. Martwię się o twoją karmę... na główkę mogą się wylać pomyje
Tad 2019-12-16 20:13:28
Widzę, że niektórzy chcą traktować fakt nie zgłoszenia? Ratowników do odznaki jako akt polityczny, nic bardziej błędnego. Z punktu widzenia ratowników akcja jakich wiele, no może na większą skalę. Ratownicy często uczestniczą w działaniach o wiele bardziej niebezpiecznych i trudnych np działania w Jaskini Wielkiej Śnieżnej, za te działania nikomu nie przyszło do głowy przyznawanie odznak, medali czy laurek. Ratownicy wykonali jak zwykle kawał dobrej roboty.
Najlepsi 2019-12-16 19:59:57
Raczej obstawiam, że Pan Naczelnik nie zabraniał nikomu jechać, tylko nie znalazł chętnych na takie "honory".
Ratownikom TOPR należą się w pierwszej kolejności godne wynagrodzenia i godny system emerytalny. Nie tylko im zresztą. Zamiast tego kolejny polityk uznał, że zwabi ich do Warszawy, żeby pobłyszczeć w ich świetle. Chętnych na takie hece zabrakło nie bez powodu.
Ka 2019-12-16 19:37:05
Wyrazy ogromnego szacunku dla wspaniałych TOPR-owoców za tę niezwykle trudną akcję ale też każde wyjście w góry, by ratować ludzkie życie.
Thinker 2019-12-16 19:05:39
Qrcze jaki to każdy mądry jest zza klawiatury...
Zoja 2019-12-16 18:57:04
Szanowne "Państwo" raczy się odczepić od TOPR. Co poniektórzy niech się zaopatrzą w słownik ortograficzny. Nie macie pojęcia o odwadze, przełamywaniu własnego strachu, bólu, więc: milczeć! Szacunku dla Tych, którzy ratują ludzkie życie z narażeniem własnego!!!
Jagna 2019-12-16 18:49:22
Brawo Topr !!Brawo Naczelnik!! To WY tam u góry ratowaliście narażając zdrowie i życie ale po ordery wypinają pierś inni.... Wstyd panowie Goprowcy ,nawet jeden ratownik od was nie było tam na Giewoncie a do odznaczeń jesteście piersi ,gardzę wami...Wielkie podziękowania dla LPR w szczególności dla pilota Wojciech Wiejaka byłego pilota TOPR.
tadek 2019-12-16 18:46:59
Wielki szacunek dla TOPR jesteście prawdziwymi PATRIOTAMI brawa za HONOR ODWAGE niewielu jest Polsce takich ludzi jak wy.
CzytamIsieSmieje 2019-12-16 18:41:42
Zgadzam się z komentarzami dotyczącymi PYCHY Naczelnika TOPR. Ale w Zakopanem to norma u tych "na stołkach" jeden nie pojechał a nawet nie wysłał swoich ludzi, którym się należało a drugi (druga) Pani Tokarz (drugi rząd, marchewkowe włos) bardzo chętnie pojechała się pokazać chociaż palcem nie ruszyła bo była na urlopie, ale skoro są zarzuciki to trzeba się pokazać i przyliśić bo może umorzą - przecież ja dziś z PiS, kiedyś z PO, może kiedyś z SLD ale zawsze z tymi co przy władzy. RZENUJĄCE. Mają ludzie tupet.
Www 2019-12-16 18:41:16
A czemu pominięto strażaków z Ochotniczych straży Pozarnych skoro Brali udział. Wstyd szkoda bo mnie akurat transportowali do szpitala z Giewontu
tatry2019 2019-12-16 18:34:03
Pełen profesjonalizm. Brawo !!!
stary niedżwiedż 2019-12-16 18:27:51
Musieli znależć te pieniądze zakopane przez Tuska.
Gośka 2019-12-16 18:25:31
Jest straż pożarna, jest armia, są ratownicy wodni i górscy, są lekarze, górnicy, są sportowcy, nauczyciele i wszyscy oni wykonują na co dzień swoja pracę, za którą dostają wynagrodzenie. Są też sytuacje wyjątkowe i potrzeba wtedy wyjątkowych ludzi i wyjątkowego poświęcenia. Są wyjątkowe osiągnięcia i wielkie serce wkładane w to co się robi na co dzień . To, że ktoś zostaje nagrodzony, odznaczony czy w jakikolwiek inny sposób wyróżniony za swoja pracę nie przynosi mu żadnej ujmy, a wręcz przeciwnie. To demokratycznie wybrani politycy utworzyli rząd. Czy panu naczelnikowi to odpowiada czy nie, tak zdecydował naród w wolnych wyborach. Gdyby w latach siedemdziesiątych GOPR odmówił przyjęcia takiego wyróżnienia z rąk władzy ludowej to byłaby odwaga i manifestacja tęsknoty za wolnością. A teraz to tylko manifestacja braku dobrego wychowania i szkoda na wizerunku TOPR-u.
Gośka 2019-12-16 18:25:30
Jest straż pożarna, jest armia, są ratownicy wodni i górscy, są lekarze, górnicy, są sportowcy, nauczyciele i wszyscy oni wykonują na co dzień swoja pracę, za którą dostają wynagrodzenie. Są też sytuacje wyjątkowe i potrzeba wtedy wyjątkowych ludzi i wyjątkowego poświęcenia. Są wyjątkowe osiągnięcia i wielkie serce wkładane w to co się robi na co dzień . To, że ktoś zostaje nagrodzony, odznaczony czy w jakikolwiek inny sposób wyróżniony za swoja pracę nie przynosi mu żadnej ujmy, a wręcz przeciwnie. To demokratycznie wybrani politycy utworzyli rząd. Czy panu naczelnikowi to odpowiada czy nie, tak zdecydował naród w wolnych wyborach. Gdyby w latach siedemdziesiątych GOPR odmówił przyjęcia takiego wyróżnienia z rąk władzy ludowej to byłaby odwaga i manifestacja tęsknoty za wolnością. A teraz to tylko manifestacja braku dobrego wychowania i szkoda na wizerunku TOPR-u.
Rodak 2019-12-16 18:18:36
Bardzo to było nie eleganckie zachowanie ze strony TOPR. Każdy wie, że robili to do czego zostali powołani, jak i pośrednio inne zaangażowanie w tą akcję służy. Korona z głowy by Naczelnikowi nie spadła jak by wyznaczył delegację. Podejrzewam,że był to najzwyklejszy pospolity foch. Pamiętaj Naczelniku, że karma zawsze wraca.
Turysta 2019-12-16 18:05:26
Korona by z głowy Naczelnikowi spadła?
Jak trzeba podwyżki to umie się prosić aby MSWiA dało a teraz pokazuje się fochy.
Wielu sytuacjach jednostki są nagradzane i jest to miłe.
Uważam że ratownictwo powinno być płatne i wtedy TOPR by dowiedział się gdzie pieniążków szukać a teraz Szanowanemu Państwu poprzewracało się w główkach delikatnie pisząc.
Robert 2019-12-16 17:57:05
Proponuję obciąć o połowę środki na topr z budżetu państwa i niech się utrzymują z ubezpieczenia tych którym pomagają, Zobaczymy jacy to bohaterowie!
Adik 2019-12-16 17:55:49
Bo tylko w TOPR wiedzą co to honor.
Kam 2019-12-16 17:51:46
Szumski?
Serio.. ?
Nie trzeba popierac ale naziwsko wypadaloby znac z racji tego ze to Minister.. znac lub sprawdzic w sieci zanim sie napisze glupoty..
w 2019-12-16 17:49:32
I słusznie P .naczelniku ,wszystkie te służby są po to utworzone ,żeby ratować zdrowie i życie ludzkie. Po prostu robiliście to co należało ,i za to rozsądna część społeczeństwa jest Wam wdzięczna.
Nie rozumie podziękowań i odznaczeń dla szpitali i innych służb za to ,że ratowali ludzi.Może jestem mało pojętny.
A tak przy okazji ,czy minister dał TOPR-owi dodatkowe,obiecane pieniądze za paliwo ? "Wam się to po prostu należało".
dewo 2019-12-16 17:46:14
przecie za darmo to nikt piniedzy nie dostaje
toper 2019-12-16 17:42:56
Żebrać o pieniądze to do Tuska na kolanach pełzali i po rękach go całowali za ochłapy na śmigłowiec a teraz jak mają wszystko co chcą to focha strzelili! Zrobić odpłatne akcje ratownicze jak na Słowacji i zobaczymy jacy to oni potrzebni!

Reklama
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE, TAPETOWANIE, GŁADZIE, FARBY STRUKTURALNE I TYNKI DEKORACYJNE -
  Tel.: 601 793 866,
  WWW: www.FABRYKASTRUKTURY.pl
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE WNĘTRZ TRADYCYJNE, NATRYSKOWE (do 1000 m2/dzień), TYNKI DEKORACYJNE, TAPETY, GŁADZIE, PANELE -
  Tel.: 660 921 810.
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Firma Norweska zatrudni w Oslo, TYNKARZY, STOLARZY, MALARZY, MONTERÓW RUSZTOWAŃ, BLACHARZY ORAZ MŁODYCH DO PRZYUCZENIA W ZAWODZIE - TYNKARZ. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 1-3 tygodni. Zarobki od 15 do 25 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602
 • KUPNO
  Kupię GÓRALSKI KREDENS I INNE MEBLE ZROBIONE Z DREWNA LIMBY - 601 39 34 06
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKI - 3 HA - koło Białki Tatrzańskiej. 18 28 564 54.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko kelnera/kelnerki do restauracji w Zakopanem 512351742
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko pomocy kuchennej do restauracji w Zakopanem 512351742
 • PRACA | dam
  Szukamy pracownika na stanowisko kucharza do restauracji w Zakopanem 512351742
 • PRACA | dam
  STUDIO PAZNOKCI W NOWYM TARGU zatrudni na etat -
  Tel.: 696 01 22 00
 • PRACA | dam
  PENSJONAT 10-POKOJOWY W PORONINIE ZATRUDNI z zakwaterowaniem (sprzątanie, przygotowanie śniadań), tel. 691888444
2020-04-03 11:25 Małopolski Urząd Wojewódzki znowu publikuje dane o zakażonych 2020-04-03 10:43 Śmigłowiec TOPR nad Zakopanem 1 2020-04-03 10:26 Znowu bardzo duży wzrost liczby zakażonych koronawirusem 1 2020-04-03 10:15 Tatrzańska Izba Gospodarcza przygotowała mini podręcznik dla przedsiębiorców 2020-04-03 09:30 Burmistrz jest zobowiązany do przestrzegania terminów w kalendarzu wyborczym 7 2020-04-03 09:22 Bazar Sztuki w domu 2020-04-03 08:38 Na Krupówkach tylko kot. Tak wczoraj wieczorem wyglądało puste Zakopane (ZDJĘCIA) 1 2020-04-03 08:00 Zostańcie w domach. Nie narażajcie służb 2020-04-03 07:00 Szymonek też wydłuża czas pracy przed świętami. Jedna z kas tylko dla seniorów 2020-04-02 23:00 Rząd wprowadził Tarczę Antykryzysową dla firm - mamy dla Was ściągę z czego można skorzystać 2020-04-02 22:50 Polityczna walka 1 2020-04-02 22:00 Karnisze pojedyncze - odkryj najmodniejsze karnisze tego sezonu 2020-04-02 21:53 Godz. 21:37. Giewont rozświetlony (ZDJĘCIA) 21 2020-04-02 21:47 W domach na Podhalu płoną świece 3 2020-04-02 21:21 Rekordowy wzrost liczby zakażeń. Od rana aż 392 przypadki 3 2020-04-02 21:00 Napędzać koniunkturę 2020-04-02 20:31 Dunajec bez flisaków 2020-04-02 19:35 Ponad 13 tys. maseczek rozwieźli druhowie z Sidziny 2020-04-02 19:20 Słowacy - wpuście nas do knajpy na 1 dzień 2020-04-02 19:10 Skażenie wody w Nowem Bystrem 2020-04-02 18:35 Pożegnanie dnia nad Jeziorem Czorsztyńskim (WIDEO) 2020-04-02 18:30 Nie będzie watry pamięci dla Jana Pawła II 2020-04-02 18:02 Stadion w budowie 2020-04-02 17:40 Kontrole w Krośnicy 8 2020-04-02 17:37 Świeca zamiast watry 2 2020-04-02 17:00 Małopolski Urząd Wojewódzki przestał publikować dane dotyczące zachorowań na koronawirusa 3 2020-04-02 16:31 Druh medykowi 2020-04-02 16:00 Zdrój planowany 2020-04-02 15:41 Śmierć na nowotarskim osiedlu 2020-04-02 15:25 Szyje maseczki, ale zabrakło materiałów. Kto pomoże je dostarczyć? 2 2020-04-02 15:00 Więcej patroli na ulicach. Zakopiańscy policjanci egzekwują nowe przepisy 4 2020-04-02 14:50 Straż Graniczna na pieszej kładce 2 2020-04-02 14:30 Park Miejski w Zakopanem zamknięty. Przyjście tylko w stronę Krupówek 2020-04-02 13:50 Zaobserwowano pierwszego w historii niedźwiedzia albinosa. To był prima aprilis 15 2020-04-02 13:40 Zamknięte hotele, parki i skwery, za to więcej wiernych w kościele 4 2020-04-02 13:30 Wirtualny Konkurs Palm Wielkanocnych 2020-04-02 13:00 Panie ministrze, odwrotnie! 14 2020-04-02 12:30 Niechodliwa szkoła 2020-04-02 12:00 Opłakane skutki żartu primaaprilisowego 5 2020-04-02 11:26 W niedzielę na stronie TP ponownie transmisja mszy z Wiktorówek! 6 2020-04-02 11:19 Autobusy na trasie zawieszone 5 2020-04-02 11:00 Bezpieczny spis próbny 2020-04-02 10:30 Remonty drogowe na przejściu granicznym 2020-04-02 09:39 Dolina Strążyska, prasówka na śniegu (WIDEO) 1 2020-04-02 09:30 Cukiernia „Samanta” jest otwarta 7 2020-04-02 09:00 Śmierć papieża, dziś rocznica 10 2020-04-02 08:09 Rabczańskie przystanki po dezynfekcji 2020-04-02 07:00 Nasi bohaterowie w czasach pandemii 5 2020-04-01 21:23 134 nowe zakażenia, 7 osób zmarło 2 2020-04-01 21:15 Listonosz nie zadzwonił dwa razy. Starsza pani musiała iść po rentę na pocztę 15
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2020-04-03 12:09 1. No to teraz ja podtrzymuje ?głośne słowa?, które publicznie wypowiedział na proteście przeciwko Sylwestrowi pod skocznią mój mąż... Parafrazując: ?Brak kręgosłupa moralnego?. Amen 2020-04-03 12:06 2. Coraz lepiej. Lepsze od filmów Barei. - W przypadku mieszkańców powiatu tatrzańskiego wyjście na szlak w Tatry jest dozwolonym zaspokajaniem potrzeb życiowych, w przypadku sąsiednich powiatów jest zagrożone postawieniem przed sądem i uszczupleniem portfela o 30 tys. (jeśli ktoś tyle ma w portfelu). - Ludzie jadący z granicy do domu (w Warszawie, Gdańsku) na kwarantannę mogą stawać po drodze na każdej stacji i w każdym sklepie i babrać w produktach. Za to mamy kontrole w Krośnicy. - Z rozporządzeń wynika, że trzy dni temu wirus posiadał siłę rażenia mniejszą niż metr, ale od dwóch dni razi do dwóch metrów. Czyli we wtorek można było spacerować z kochanką, ale dzisiaj wychodząc z domu w niezbędnych sprawach trzeba się trzymać dwa metry od żony. 2020-04-03 11:08 3. Zgadza się, tylko że grypa cię nie zadusi ani płuc niedwracalnie nie spustoszy, a coronavirus nawet bezobjawowy zostawia ślady w płucach, a nawet prowadzi do uduszenia w całkowitej izolacji...Ciężko przechodzącego grypę nic nie udusiło na razie, choć tez w inny sposób umierał... 2020-04-03 11:04 4. My tu o jakiś wyborach, które i tak się odbedą bo taka jest wola Prezesa. A ja mam taką propozycje do Pana Burmistrza. Skoro wybory moga się odbyć to może zoprganizować Sylwester Marzeń w maju. Przecież nic sie nie dzieje. 2020-04-03 10:42 5. Edit. Środki na ewentualne wybory powinny zostać przekazane na zakup środków ochrony osobistej dla pracowników miejskich szpitali inaczej to będzie zwykłe marnotrawstwo. Teraz Panie Dorula mówimy Panu "Sprawdzamy". Co jest dla Pana ważniejsze wyborcy czy stołek? 2020-04-03 10:35 6. A POWIAT NOWY TARG ZAKOPANE !!!!!!!!!!!!! MAMY PRAWO WIEDZIEĆ!!! 2020-04-03 10:32 7. fajnie złapali się za gardła  jeśli Gowin nie podwinie ogona  to zasłuży na szacunek społeczeństwa. 2020-04-03 10:25 8. Gdyby Pan Burmistrz miał jaja, to podobnie jak niektórzy włodarze samorządowi powiedziałby, że nawet za cenę swojej dymisji nie zorganizuje wyborów aby nie narażać ludzi. Natomiast Pan Burmistrz ma tylko wąsy. Tylko oddolne działanie może zatrzymać to pisowskie szaleństwo. 2020-04-03 10:20 9. Człowiek czuje się rozżalony. Spalisz suche liście czy sprowokują cię do przyspieszenia nieoznakowani to płacisz mandat. Natomiast innym wszystko wolno w imię Boga, który dla innych nie istnieje. Policjanci czepiają się na rogatkach rząd wymyśla mandaty po 5 tyś, chyba po to by zagrabić majątek. I pomyśleć, że to wszystko dla naszego bezpieczeństwa, na ziemi i w niebie. Coraz bardziej jestem skłonny stwierdzić, że swołocz to nie jest w Rosji. Jeszcze za PRL był w miarę jakiś ład i skład, teraz obowiązują rożne prawa. Boordel w całej okazałości. 2020-04-03 09:53 10. Wasz, bo napewno nie mój burmistrz jest z PIS, więc jak Pan karze tak Dorul zrobi.
2020-03-29 23:21 1. Tego co teraz przeżywamy, Witkacy nie był w stanie nawet w swoich wizjach sobie wyobrazić. 2020-03-22 11:49 2. Takie pustki to były w 1981r zaraz po ogłoszeniu stanu wojennego 2020-03-21 18:06 3. I tak do świąt, istna bryndza dla straganiarzy i właścicieli kwater... A może i przez święta wszyscy będą siedzieć na 4 literach lub jajkach niepoświęconych w chałupach. Co wtedy? Nie wytrzymamy ? A może do wyborów? Może nie przetrwamy pandemii, wszystko możliwe. Przyroda zrobi z nami porządek. Kto to przewidzi. Cieszmy się jeszcze życiem . Dobrze , że 2 mld poszło na TVP, to i świętowanie w Kościołach nam TVP zastąpi. Internet zakupy, na tace przestaniecie dawać... I na co będziecie narzekać? Tylko na tego małego koronawirusa. A ja olewam jego i chodzę na działkę. Rewela, roboty w kit, powietrze, wiosna się budzi, sama radość. I Wam to samo radzę. 2020-03-20 15:30 4. Myślę, że sporo osób może teraz zapragnąć te puste Krupówki zobaczyć. 2020-03-19 18:27 5. Straganiarze widać niewzruszeni 2020-03-18 22:45 6. tylko i wyłącznie to nas może uratować...siedzieć w domu 2020-03-17 13:27 7. Kpina. Ale w końcu całą tą chińszczyznę na tych kramikach trzeba opchnąć... Szkoda gadać. 2020-03-15 17:33 8. Bardzo dobrze że ludzie siedzą w domu. 2020-03-15 12:07 9. Te śmierdzące sery powinno się zutylizować bo inaczej zamrożą i póżniej sprzedadzą....Podejrzewam że już były odmrażane !!! Jak można to kupować?!?! 2020-03-14 16:17 10. Biatlon nie duatlon
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Bojcorka

Album TP

Pożegnania

FILMY TP