Reklama

2020-01-23 10:59:43

Gmina Biały Dunajec

Skażona woda w Gliczarowie Górnym

Reklama

W wodociągu zarządzanym przez spółkę "Wierchy" Sanepid stwierdził zanieczyszczenie bakteriami Escherisia colli.

Komunikat Andrzeja Jacka Nowaka, wójta Białego Dunajca:

"Informacja dla odbiorców wody z miejscowości Gliczarów Górny. Wodociąg zarządzany przez Spółkę Wodno-Wodociągowa „Wierchy”

Wójt Gminy Biały Dunajec informuje, że w ramach systematycznego nadzoru sanitarnego i laboratoryjnego nad jakością wody, prowadzonego przez Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zakopanem. Stwierdzono przekroczenie dopuszczalnych normach w zakresie występowania bakterii Escherisia colli 3 jtk/100 ml.

Urząd Gminy Biały Dunajec ogłasza zakaz wykorzystywania wody do picia.

O kolejnych wynikach badań wody oraz o ustąpieniu zagrożenia i o możliwości korzystania z wodociągu mieszkańcy będą sukcesywnie informowani."

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
zdruzgotany 2020-01-29 11:54:32
Słuchałem wczoraj sesji Rady Gminy i nie wierzyłem własnym uszom jakie brednie wygaduje Wójt i Radni gdzie Ci ludzie do szkoły chodzili? Przewodniczący Rady mówiący, ze turyści mają uczulenie na bakterię a mieszkańcy nie powinien oddać swój mandat radnego i jeszcze że ma świadomość problemu a co nam po jego świadomości on ma świadomość różnych problemów od wielu wielu lat i w żaden sposób ich nie rozwiązuje... Jeżeli auta mają problemy w wywozem nieczystości w Gliczarowie Górnym, Sierockim i Leszczynach to jakim sposobem dostają od Wójta zgodę na prowadzenia takiej działalności na naszym terenie to powinno być podstawowe pytanie Wójta czy mają odpowiedni sprzęt żeby obsługiwać miejscowości na wierchach!!!!! Pani Radna mówiąca, że w autach nie ma węży na 20 metrów niech się zastanowi kto buduje szambo w miejscu do którego nie ma i nie będzie dojazdu. Trzeba sobie teren utwardzić i tyle. Najpierw szambo budujemy w krzakach daleko od domu a potem twierdzimy, że nie możemy z niego wybierać bo nie ma tam dojazdu KTO TAKI DOM ODEBRAŁ!!! Wywóz szamba to nie nasze dobre chęci a obowiązek każdego kto ma dom bez kanalizacji. Pijecie szambo trujecie i siebie i turystów..... GDZIE SĄ ODPOWIEDNIE SŁUŻBY?
stasek 2020-01-27 20:37:03
Do nick Anna
Druga spółka nie lepsza. Woda też skażona, warunkowo dopuszczona .

Komunikat ze strony sanepidu w Zakopanem
Komunikat o jakości wody do spożycia w wodociągu publicznym "Jurzyści Stołowe" w Gliczarowie Górnym
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zakopanem informuje mieszkańców miejscowości Gliczarów Górny zaopatrywanych w wodę do spożycia z wodociągu publicznego "Jurzyści Stołowe" w rejonie ul. Jurzyste, ul. Wierchy od nr 123, ul. Kaniówka, przysiółek Stołowe, że w dniu 23 stycznia 2020 roku, w związku ze stwierdzoną obecnością bakterii grupy coli (4 jtk/100ml) przy jednoczesnym wykluczeniu obecności Escherichia coli i enterokoków w wodzie pitnej podjął decyzję o stwierdzeniu warunkowej przydatności do spożycia wody z wodociągu publicznego w Gliczarowie Górnym.

Woda z wodociągu może być używana do spożycia i do celów sanitarnohigienicznych po przegotowaniu przez minimum 2 minuty

Państwowy Powiatowy
Inspektor Sanitarny w Zakopanem
mgr Beata Trojańska
Anna 2020-01-27 18:59:14
Proponuję najpierw sprawdzić czy obiekt w którym byliście podlega pod skarzony wodociąg, ponieważ w Gliczarowie są dwie spółki wodociągowe. Jedno drugiego nie wyklucza ale w pierwszym tyg. ferii na całym Podhalu panowała jeliówka, nawet tam gdzie nie pili wody z Gliczarowa.
magda 2020-01-27 14:40:06
Do Katarzyny. Uwierz, ze są tacy którzy podchodzą uczciwie do tematu i żadnej kontroli się nie boją, regularnie wywożą szambo i palą ekogroszkiem z atestem. Oczywiście zyski są wtedy mniejsze, ale tu chodzi o uczciwosć i świadomość ze truje sie siebie a przede wszsystkim swoje dzieci o turystach nie wspominając.
Katarzyna 2020-01-27 10:10:46
Słusznie napisał 'Obserwator' w gminie nic się nie robi. W całej gminie wszyscy jak jeden leją szambo, palą plastikami itp. z kominów wydobywa się smoooog. Jest potrzebna kanalizacja z obowiązkiem podpięcie się do niej, i problem z głowy. Może geotermia, gazociąg itp. i drugi problem z głowy. A teraz... kłótnie sąsiedzkie a wszyscy "na tym samym wózku jadą". Byleby tylko dopiec sąsiadowi ale on zrobi to samo...obaj dostaną karę i cisza...dalej leją szambo, kopcą ale już tego nie zgłoszą bo znowu zapłacą, nic to nie da! Tu żadna kara nie pomoże, jak zapłaci jeden to on zgłosi kolejnych, zresztą tu nie trzeba zgłaszać, szukać...trzeba wejść do każdego domu (i wszyscy doskonale o tym wiedzą) tylko co to zmieni??? Kanalizacja obowiązkowo, gaz czy geotermia i problem rozwiązany. Tyle jest różnych dofinansowań związanych z ekologią, trzeba się w końcu zabrać za usprawnianie bytu na miarę 21 wieku. Niech Wójt w końcu da przykład, po tylu latach pracy że temat jest do ogarnięcia a nie tylko przytakuje na wszystko albo mówi, że nie ma na to dutków. To kiedy Drogi Wójcie ruszamy z kanalizacją w Gliczarowie?
Wanda 2020-01-27 09:08:27
Panie Wójcie mamy nadzieję, że miał Pan niespokojny weekend tak jak my... Czas na zmiany jeżeli przerasta Pana taka sprawa jak budowa kanalizacji to może warto oddać stery komuś kto sobie z taką sprawą poradzi. Niech Pan nie wciska kitu, ze Gliczarów Górny to miejscowość wierchowa i nie ma możliwości budowy kanalizacji. Nasza cywilizacja naprawdę się rozwinęła i to już nie jest żaden problem. Może Panu nie przeszkadza jak pije Pan ścieki ale mieszkańcom i turystom już tak. Turyści mają wybór więcej do nas nie przejadą a my co mamy zrobić sprzedać ojcowiznę i wyjechać tam gdzie dba się o ludzi??
Anka 2020-01-26 21:35:08
W całej wsi jest problem ze ściekami. Nikt nie ma umów na wywóz szamba (czy pensjonat, czy dom prywatny, czy agroturystyka). Stołowe, Jurzyste, Fiśkowa Dolina. Kara? tzn. Wójt musiałby wszystkich wezwać do zapłaty po 1 do ostatni numer we wsi. Jest XXI wiek i kanalizacja... to jest jedyne słuszne rozwiązanie.
Aleksandra 2020-01-26 21:20:10
Tak czytam te wszystkie komentarze i uważam, że prawie wszyscy mieszkańcy Gliczarowa Górnego postępują w ten sam sposób. Rozmawiałam z gospodarzem, u którego mieliśmy zarezerwowany pobyt i według niego największym problemem jest fakt, że Gliczarów nie posiada sieci kanalizacyjnej. Wędrując po ulicy Stołowe unosi się odór szamba, nie wspominając o miejscowości Jurzyste. Szkoda, bo przyjeżdżam tu od lat i dla mnie i mojej rodziny jest to jedyne miejsce, gdzie można odpocząć. Gospodarze są bardzo mili i czujemy się tutaj jak w domu. Uważam, że jedynym wyjściem, aby ten problem rozwiązać jest pomoc ze strony urzędów.
Darek 2020-01-26 08:12:19
Przy sklepie to samo, strumień szanba wyrzeżbił w śniegu 100 m język, to skandal!
Sławek 2020-01-26 08:05:57
Potwierdzam, z Willi Gliczarów prosto do rowu zarazo obok drogi leje się szambo, śnieg w tym miejscu stopniał i wszystko odsłonił, wszyscy krórzy spacerują w strone sklepu na słynną Ścianę Gliczarów to widzą i nie wierzą własnym oczom. Właściciel tego pensjonatu nie ma wstydu, ale fatalna opinja spada na całą miejscowość, promocja jak się patrzy!
Ela 2020-01-25 17:14:57
Jak mam być czysta woda?! Spacerowałam dzisiaj z dziećmi i z pensjonatu Willa w Gliczarowie ( Wierchy 52) do rowu, metr od ulicy leje się szambo, Widok straszny, smród jeszcze większy, Dalej w pensjonacie Grota Zbójnicka tam gdzie jest sklep na łące cała rzeka szamba. Co na to władze gminy?! Zrobiłam zdjęcia i wyśle je do lokalnej gazety
Realista 2020-01-24 18:28:16
Będziecie mieć hotel 5 gwiazdkowy na Tatrzańskiej stację paliw na końcu Iwanów na Gliczarowie do 3 lat to dopiero zobaczycie co to znaczą ścieki. Hahaha
Brunoki2 2020-01-24 14:03:34
To jest skandal , wróciliśmy cała rodziną z "ferii" w Gliczarowie w całej wiosce górale woda w ustach , nic nie wiedzą o problemach z wodą( nigdy ich nie mieli) . Pół sklepiku zawalone 15 litrowymi baniakami ale zmowa milczenia wokół , wszyscy zachorowaliśmy i to z ciężkim przebiegiem. Nauczka dla nas - przy rezerwowaniu ZAWSZE będę już pytać czy jest kanalizacja i sprawdzać w sanepidzie .Ale więcej sie tam nie wybiore . Jestem zszokowana że mimo tego ze problem nawraca dalej ciągnie się pieniądze od nieświadomych ludzi narażając ich na takie niebezpieczeństwo i powikłania.
zbyszek 2020-01-24 09:44:24
Gminy Bukowina, Szaflary, Poronin walczą z wylewaniem ścieków na łąki. W naszej gminie nic z tym sie nie robi. Znajoma opowiadała mi przypadek z Bukowiny. Mieszka tam pewna pani która masowo wylewała szambo na łąke, teraz musi co tydzien pokazywać potwierdzenie wywozu scieków, prosty przelicznik od zuzycia wody lub wielkości pensjonatu mozna zrobic. Sprawe rozwiązano w kilka dni i juz nie śmierdzi. Proponuje to samo zrobić u nas. Wójcie zrób to dla naszego dobra!
tutejsy 2020-01-23 15:00:08
Bukowina jeszcze gorsza , szambo leje sie po drodze i nikt nie reaguje
Tad 2020-01-23 13:34:10
Smród wylewanych ścieków w całej okolicy, co na to Wójt Białego Dunajca?! Turyści spacerują i komentują niewybrednie ten stan. Jeśli to się nie zmieni turyści uciekną do czystych miejsc. Brawo Wójt! Mamy już 21 - szy wiek!
N_paj 2020-01-23 13:07:41
Przez opóźniona informacje na temat zakażenia wody , moje dziecko złapało bakterie . Jest w trakcie antybiotykoterapii. Zastrzyki domięśniowe . Brawo !!!!!
Obserwator 2020-01-23 12:21:17
@stasek Pan Nowak nie ma pojęcia co to promocja ????. Jedną studnię wywiercili i nieczynna pomimo, że już rok mija. Kanalizacja nawet nie w powijakach. Brak rozwoju przyłączy Geotermii. Smog i zacofanie... To jedyna gmina na Podhalu gdzie wójt nie robi nic dla mieszkańców, turystów. Nie robi nic w kierunku poprawy jakości wody a nie wspominając o powietrzu. Radni siedzą i niestety chyba nie widzą, że Biały Dunajec został w czarnej d.... Żeby taki wójt rządził tyle lat i nie potrafił nic zrobić to wstyd... "Jaki pan taki kram"(kran).
Staszka 2020-01-23 11:27:13
Panie Wójcie niech się Pan ogranie kiedy zaczną się kontrole szamb????? Mamy całą Gminę gości jest środek sezonu turystycznego a u nas po raz kolejny zanieczyszczona woda. Czy Pan chce wykończyć ruch turystyczny w Gminie z czego będziemy żyć.......
stasek 2020-01-23 11:19:38
Poproszę o komentarz Pana Wójta Andrzeja Jacka Nowaka,
Promocja Gminy jak się patrzy.
Brak już słów na to co się dzieje z wodą w Gminie.
 • PRACA | dam
  Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem w związku z otwarciem nowego Internatu zatrudni POMOC KUCHENNĄ. Tel.: 725 300 095, e-mail:
  E-mail: sekretariat.zakopane@cos.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Mieszkanie 27m Zakopane Piaseckiego
  Tel.: 696152042
 • USŁUGI | budowlane
  INSTALACJE ELEKTRYCZNE - FIRMA - ZAKOPANE/PODHALE -
  Tel.: 530 280 979
 • PRACA | dam
  PENSJONAT ADRIA w centrum Zakopanego zatrudni osobę na stanowisko RECEPCJONISTA. Oferujemy: pracę w miłej atmosferze, umowę o pracę, praca zmianowa. kontakt telefoniczny 795 890 175
 • PRACA | dam
  Osada Gubałówka (okolice Dzianisza) oraz Willa Jarosta(Zakopane) zatrudni Panie do sprzątania apartamentów, atrakcyjne wynagrodzenie.
  Tel.: 789 077 300,782 555 900
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI ENERGICZNĄ KOBIETĘ DO PRACY W KUCHNI (POMOC KUCHENNA, WYDAWANIE POSIŁKÓW). Praca stała, z możliwością noclegu 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  Potrzebna OSOBA DO SMAŻENIA I ZAWIJANIA PĄCZKÓW NA TŁUSTY CZWARTEK. Bardzo dobrze płatne. 694 357 379.
 • PRACA | dam
  Aqua Park Zakopane zatrudni: - STARSZEGO DYSPOZYTORA, - KONSERWATORA, - POMOC KUCHENNĄ. Tel. 1820 63730 lub 607 508 752. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Zespół Pensjonatów "Dolina Białego" zatrudni KELNERKĘ z możliwością zakwaterowania. Tel. 1820 63730 lub 603 750 122. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Zajazd Górski Kuźnice zatrudni POMOC KUCHENNĄ. Tel. 1820 63730 lub 601 268 550. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ SPRZEDAWCZYNIE DO SKLEPU SPOŻYWCZEGO, na stałe - SUCHE - BIAŁY DUNAJEC - umowa o pracę. Elastyczny grafik.
  Tel.: 606 751 351.
 • USŁUGI | inne
  PROFESJONALNA WYCINKA - PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH. 691317098
 • PRACA | dam
  POLSKIE KOLEJE LINOWE S.A. Obecnie poszukujemy osoby na stanowisko: OFFICE MANAGER. Miejsce pracy: Zakopane. OPIS STANOWISKA: - Prowadzenie biura Zarządu: - organizacja i protokołowanie spotkań Management Team, - protokołowanie posiedzeń zarządu i archiwizacja dokumentacji, - nadzór nad obiegiem dokumentów do podpisu, - organizacja podróży służbowych Zarządu i przyjazdów gości PKL, - nadzór nad wspólnym kalendarzem Zarządu; - Przygotowywanie raportów, prezentacji, pism i innych dokumentów; - Przyjmowanie gości oraz bezpośrednia i telefoniczna obsługa klientów firmy; - Współpraca z dostawcami, firmami kurierskimi i pocztą; - Prowadzenie korespondencji; - Zarządzanie terminarzem spotkań; - Opisywanie i skan faktur kosztowych. WYMAGANIA: - Mile widziane doświadczenie na podobnym stanowisku; - Doświadczenie w pracy z dokumentacją biurową/korporacyjną/urzędową; - Komunikatywna znajomość języka angielskiego; - Umiejętność wyznaczania priorytetów i organizacji swojej pracy; - Proaktywne podejście do powierzanych zadań; - Umiejętność pracy pod presją czasu; - Wysoka kultura osobista; - Komunikatywność, łatwość budowania relacji; - Znajomość pakietu MS Office. OFERUJEMY: - Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę; - Możliwość zdobywania doświadczenia w rozwijającej się firmie; - Ciekawą pracę w młodym i dynamicznym zespole; - Atrakcyjne wynagrodzenie i pakiet socjalny. APLIKACJE PROSIMY PRZESYŁAĆ NA ADRES: rekrutacja@pkl.pl z dopiskiem: "PKL Office Manager". Informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi kandydatami.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię kucharza Kościelisko. 20,75 brutto/h na umowę zlecenie lub 3500 zł brutto/mies. na umowę o pracę. Od zaraz.
  Tel.: 18 207 03 55
  E-mail: kontakt@kirowy.pl
  WWW: kirowy.pl
 • PRACA | dam
  KUCHARZ/KA, POMOC KUCHENNA, PIZZER/KA, KELNER/KA, do karczmy w Bukowinie Tatrzańskiej. Możliwość zamieszkania. 602 755 354, 888 457 083.
 • PRACA | dam
  STUDIO PAZNOKCI W NOWYM TARGU zatrudni na etat -
  Tel.: 696 01 22 00
 • PRACA | dam
  Przyjmę do pracy w Pensjonacie w Bukowinie Tatrzańskiej. Praca całoroczna. Zakres obowiązków: sprzątanie pokoi i klatek schodowych, przygotowywanie śniadań. Wymagane: doświadczenie, chęci do pracy, pozytywne podejście do gości. Oferujemy: umowę o pracę, bardzo dobre wynagrodzenie, miłą atmosferę. Osoby zainteresowane proszę o kontakt telefoniczny
  Tel.: 661 867 127
 • PRACA | dam
  KARCZMA W ZAKOPANEM ZATRUDNI OD ZARAZ: BARMANA/-KĘ (17 zł/godz.), KELNERA/-KĘ (12 zł/godz.) z doświadczeniem. 533 226 109
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy pracownika na stanowisko: kontoler/ka parkingu w Zakopanem. Wynagrodzenie miesięczne: 2300 zł netto. Zainteresowane osoby proszę o kontakt:
  Tel.: 334000014
  E-mail: rekrutacja@tdsystem.com.pl
  WWW: www.tdsystem.com.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DWUOBIEKTOWY ATRAKCYJNY PENSJONAT w Kościelisku -
  Tel.: 607 506 428
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  KOMFORTOWY APARTAMENT W KRAKOWIE, okolice Wawelu, Bulwarów Wiślanych -
  Tel.: 607 506 428
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DOM W GLICZAROWIE GÓRNYM -
  Tel.: 607 506 428
 • PRACA | dam
  ZRÓB Z NAMI KROK DALEJ... Trwa rekrutacja do naszego nowego, prestiżowego 5* obiektu Nosalowy Park Hotel & Spa Zakopane na stanowiska: RECEPCJONISTA, PORTIER, INSPEKTOR SŁUŻBY PIĘTER, POKOJOWA, HOUSEMAN, KELNER, BARMAN, KUCHARZ. Aplikację prosimy wysyłać na:
  E-mail: rekrutacjanp@nosalowy.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKI - 3 HA - koło Białki Tatrzańskiej. 18 28 564 54.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  SKUP SAMOCHODOW Każda Marka Osobowe Busy. Darmowy dojazd na całym Podhalu! Najlepsze ceny!
  Tel.: 512700770
 • PRACA | dam
  KARCZMA W ZAKOPANEM ZATRUDNI OD ZARAZ: BARMANA/-KĘ (17 zł/godz.), KELNERA/-KĘ (12 zł/godz.) z doświadczeniem. 533 226 109
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  MAZDA 5, serwisowane, zadbane, garażowane, r. 2008, diesel, stan bdb, oryginalna nawigacja z dotykowym ekranem, 2 komplety felg aluminiowych z oponami lato/zima, full opcja, 16.000 ZŁ -
  Tel.: 888 223 761.
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Firma Norweska zatrudni w Oslo, TYNKARZY, STOLARZY, MALARZY, MONTERÓW RUSZTOWAŃ, BLACHARZY ORAZ MŁODYCH DO PRZYUCZENIA W ZAWODZIE - TYNKARZ. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 1-3 tygodni. Zarobki od 15 do 25 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602
 • PRACA | dam
  PENSJONAT 10-POKOJOWY W PORONINIE ZATRUDNI z zakwaterowaniem (sprzątanie, przygotowanie śniadań), tel. 691888444
2020-02-16 21:00 Treningi na Dunajcu 2020-02-16 20:30 Aleksandra Myjaka Poszukiwania w nowotarskich Jatkach 2020-02-16 20:00 Narty, deski i rowery fruwały nad Białką Tatrzańską 2020-02-16 19:30 Nowotarżanki mogą bezpłatnie korzystać z 2 poradni ginekologicznych 2020-02-16 19:00 "Piotr i Fryc - Cudowne zapylenie" czyli Plejada w mieście 2020-02-16 18:30 W nocy silny wiatr, tak wyglądał wschód słońca. W poniedziałek 11 st. C! 1 2020-02-16 17:51 Na zakopiance tradycyjnie - korek 1 2020-02-16 17:00 I po polowaniu czyli pokot w mieście 26 2020-02-16 16:00 Wiosna w Beskidach 2020-02-16 15:00 Krościenko czekają nowe wybory - radny ma dość mandatu 2 2020-02-16 14:00 Niedzielny przepis - narty na Ząb 2020-02-16 13:29 Eksplozja dźwięków w Jaworkach 2020-02-16 13:00 Fatalna pogoda i pechowy konkurs dla Polaków w Bad Mittendorf 2 2020-02-16 12:34 Niedzielne dzwony - niebezpiecznie na drogach 1 2020-02-16 11:30 Wspaniałe widoki na Tatry z Chochołowa 2020-02-16 11:00 Kto ma wystawać na baczność podczas uroczystości? 1 2020-02-16 10:25 W „Jatkach” - o Nowym Targu w XVI i XVII wieku 2020-02-16 10:06 Wypadek na zakopiance - ruch wahadłowy 1 2020-02-16 10:00 Kamil Bednarek czyli Zakopane kołysze się w rytmach reggae 2020-02-16 09:30 Emocji było mnóstwo - zakończył się IX Puchar Misia Stramusia 2020-02-16 08:00 Nowotarscy kadeci na zimowym poligonie (zdjęcia) 2020-02-15 22:00 Winter Camp na Turbaczu 2020-02-15 21:30 Niepokojące wnioski po kontroli straży 21 2020-02-15 21:13 Burzliwe spotkanie w gminie. Mieszkańcy walczą o szkoły 5 2020-02-15 20:00 Miasto wyda 80 tys. zł na igrzyska urzędników skarbowych 3 2020-02-15 19:00 Do wtorku mieszkańcy zbierają podpisy w sprawie szkół 9 2020-02-15 18:30 Pierwszy Bal Charytatywny (ZDJĘCIA) 1 2020-02-15 18:00 Zakopane bawi się charytatywnie - I Bal dla PSONI 2 2020-02-15 17:11 Skoro Walentynki - to biec trzeba parami 2020-02-15 16:30 Nie żyje Ewa Greś 2020-02-15 16:06 Ulica Weteranów Wojny parkingowej 11 2020-02-15 16:00 Gondola niezapomniana 7 2020-02-15 15:34 We wtorek w Warszawie pogrzeb ofiar tragicznego wypadku w Bukowinie Tatrzańskiej 2 2020-02-15 14:55 Blokada na kole z niespodzianką za wycieraczką 8 2020-02-15 14:20 Zakorkowani 1 2020-02-15 14:15 Główne ulice w Zakopanem zakorkowane 5 2020-02-15 14:00 Wiosenny - zimowy spływ Krutynią (WIDEO) 2020-02-15 13:13 Korzystamy z doskonałej pogody - w Tatrach bajecznie 2020-02-15 13:00 Piotr Żyła wygrywa konkurs skoków w Bad Mitterndorf 2 2020-02-15 12:30 Tak samochody w Zakopanem omijają korki 5 2020-02-15 11:40 Kolejka w poszukiwaniu prawdziwej zimy 2020-02-15 11:11 Z Obidowej na Turbacz - bajeczne warunki dla narciarzy 1 2020-02-15 10:01 Nienawiść wieczorową porą 15 2020-02-15 09:20 Trójpodział na Krupówkach 16 2020-02-15 08:45 Są ferie, jest weekend - na zakopiance muszą być korki 3 2020-02-15 08:20 Lawinowa dwójka i trudne warunki turystyczne 2020-02-15 08:01 Pasażer na kładce 2020-02-14 21:37 Nasi policjanci najlepsi w Chorwacji 3 2020-02-14 20:26 Pięć nowych mostów 3 2020-02-14 20:00 Uniwersytet Trzeciego Wieku ma nowe władze
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2020-02-16 21:10 1. @Karol masz kompleks na punkcie małego Wacka zachowaj to dla siebie. To nie forum na którym możesz pogadać o swoich problemach. 2020-02-16 21:00 2. antykancelisto przejdzie po lesie i zobacz jak drzewa wygladaja tylko zdejmij te swoje POkodowskie okulary 2020-02-16 20:54 3. Udane polowanie, piękny pokot ???????????? Darz bór koledzy i koleżanki darz bór!! Ignorować tą bandę ekosi, głupoty które wypisują to same bzdety. Myśliwi polowali od zawsze i zawsze będą to robić. 2020-02-16 20:39 4. nic nie wieje 2020-02-16 20:31 5. Zaprawdę powiadam Wam. Jak się ma mikrego, to latanie po lesie z wielką flintą tego nie zmieni. 2020-02-16 20:23 6. Idąc tokiem myślenia że jest potrzeba wybijania gatunku bo zagraża innemu gatunkowi , to myślę że też powinno się wybić tych ludzi którzy są niewątpliwie zagrożeniem dla innego gatunku. 2020-02-16 20:23 7. Banda niedowartościowanych matołków musi robić sobie wielkie show i imprezę z polowania. Wiem, że zabijanie zwierząt i regulacja populacji jest czasem konieczna, ale po co robić z tego jakieś dziwaczne rytuały? Jeśli zabijasz to rób to szybko i zadawaj jak najmniej bólu, zjedz to co zabiłeś, lub pogrzeb z szacunkiem. 2020-02-16 20:11 8. Powinni Jeszcze zrobić odszczał kun i gołębi w mieście !!! A myśliwy są , byli i będą ! Wegetarianin po indiańsku to do du..y myśliwy. 2020-02-16 20:06 9. @uv. i to jest ta sprawiedliwość. W drugim wcieleniu będzie pytanie, za jakie grzechy?. A za takie. 2020-02-16 20:02 10. trzeba to napisać jak jest. Czyje były lasy i majątki do 1944-45? Były to majatki szlacheckie, Kto nam przywiózł demokracje i nacjonalizacje majątków na tankach? Ówczesne elity (prokuratorzy, sedziowie, doktorzy, wysocy partyjni...itp) nudziło sie bractwo to stworzyli kółka łowieckie, do tego koła byle kto się nie załapie. Dla mnie to oni są KŁUSOWNIKAMI dopuszczonymi przez prawo.
2020-02-09 22:32 1. Śliczne, kochane i bardzo wierne psy. Uwielbiam, polecam. Sama mam takiego Misia w domu 2020-01-28 18:04 2. W Małem Cichem, w Poroninie, to znaczy na Lichajówkach w Murzasichlu. ;) 2020-01-26 20:31 3. Kapitalne zdjęcia. Zwłaszcza te malowane obiektywem 2020-01-21 19:31 4. No, no, nie dziwota , że godajom, ze: to som jest MY i nazywo sie do NOS. Tak trzymać, piekno do cudu ta impreza , troche za mało tutok babć i dziadków... 2020-01-21 15:00 5. Świetny fotoreportaż... DZIĘKUJĘ! :-) 2020-01-17 21:00 6. W końcu coś w tej wsi się dzieje bo wcześniej to nic się nie działo może nie było wykwalifikowanych osób 2020-01-13 13:25 7. Napisz coś więcej na temat kościółka na Harendzie.Kiedy jest datowane powstanie tej niewielkiej świątyni, i jak się tam dostać 2020-01-07 10:33 8. Niesamowite wrażenia i bardzo dobre przesłanie z elementami karnawałowymi na polską nutę. Ciekawe kultywowanie tradycji i korzeni religijnych. Informatycznie mnie podobały się skonstruowane i przyozdobione szopki oraz kulturalna organizacja orszaku. Świetne odczucie mądrości i sensu wiary w Boga i dobro jakie on niesie - na chwałę Jezusa. Śliczny jest również w zakopanym drewniany kościółek z małym Jezuskiem koło Giewontu i Doliny Kościeliska. 2020-01-07 00:57 9. Nie jest najstarszy w Zakopanem. Tylko na Harendzie!!! 2020-01-01 14:59 10. Tłumy pod sceną w Zakopanem i rekord przed telewizorami: pik 8,015 mln o 22.43 na Z. Martyniuku. Sylwester śr: TVP2 6,06 mln (pik 8,015); Polsat 2,1 (pik 2,8 mln); TVN 1,3; (pik 2,08 mln). #SylwesterMarzeń to nowa polska tradycja. Dziękujemy widzom TVP za to wspaniałe zwycięstwo! Oby zawsze sie udało . Zaba z tłumem to niebezpieczna sprawa. dobrze ze miałem snieg na dachu, poniewaz inwacja trwała do 1 30 rano..mieszkancy rowni wiedza o co mi chodzi bo kurski z dorula w kordonie to inny swiat szczesliwego
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

FILMY TP

Album TP

Bojcorka

Pożegnania