Reklama

2020-01-23 10:59:43

Gmina Biały Dunajec

Skażona woda w Gliczarowie Górnym

W wodociągu zarządzanym przez spółkę "Wierchy" Sanepid stwierdził zanieczyszczenie bakteriami Escherisia colli.

Komunikat Andrzeja Jacka Nowaka, wójta Białego Dunajca:

"Informacja dla odbiorców wody z miejscowości Gliczarów Górny. Wodociąg zarządzany przez Spółkę Wodno-Wodociągowa „Wierchy”

Wójt Gminy Biały Dunajec informuje, że w ramach systematycznego nadzoru sanitarnego i laboratoryjnego nad jakością wody, prowadzonego przez Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zakopanem. Stwierdzono przekroczenie dopuszczalnych normach w zakresie występowania bakterii Escherisia colli 3 jtk/100 ml.

Urząd Gminy Biały Dunajec ogłasza zakaz wykorzystywania wody do picia.

O kolejnych wynikach badań wody oraz o ustąpieniu zagrożenia i o możliwości korzystania z wodociągu mieszkańcy będą sukcesywnie informowani."

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
zdruzgotany 2020-01-29 11:54:32
Słuchałem wczoraj sesji Rady Gminy i nie wierzyłem własnym uszom jakie brednie wygaduje Wójt i Radni gdzie Ci ludzie do szkoły chodzili? Przewodniczący Rady mówiący, ze turyści mają uczulenie na bakterię a mieszkańcy nie powinien oddać swój mandat radnego i jeszcze że ma świadomość problemu a co nam po jego świadomości on ma świadomość różnych problemów od wielu wielu lat i w żaden sposób ich nie rozwiązuje... Jeżeli auta mają problemy w wywozem nieczystości w Gliczarowie Górnym, Sierockim i Leszczynach to jakim sposobem dostają od Wójta zgodę na prowadzenia takiej działalności na naszym terenie to powinno być podstawowe pytanie Wójta czy mają odpowiedni sprzęt żeby obsługiwać miejscowości na wierchach!!!!! Pani Radna mówiąca, że w autach nie ma węży na 20 metrów niech się zastanowi kto buduje szambo w miejscu do którego nie ma i nie będzie dojazdu. Trzeba sobie teren utwardzić i tyle. Najpierw szambo budujemy w krzakach daleko od domu a potem twierdzimy, że nie możemy z niego wybierać bo nie ma tam dojazdu KTO TAKI DOM ODEBRAŁ!!! Wywóz szamba to nie nasze dobre chęci a obowiązek każdego kto ma dom bez kanalizacji. Pijecie szambo trujecie i siebie i turystów..... GDZIE SĄ ODPOWIEDNIE SŁUŻBY?
stasek 2020-01-27 20:37:03
Do nick Anna
Druga spółka nie lepsza. Woda też skażona, warunkowo dopuszczona .

Komunikat ze strony sanepidu w Zakopanem
Komunikat o jakości wody do spożycia w wodociągu publicznym "Jurzyści Stołowe" w Gliczarowie Górnym
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zakopanem informuje mieszkańców miejscowości Gliczarów Górny zaopatrywanych w wodę do spożycia z wodociągu publicznego "Jurzyści Stołowe" w rejonie ul. Jurzyste, ul. Wierchy od nr 123, ul. Kaniówka, przysiółek Stołowe, że w dniu 23 stycznia 2020 roku, w związku ze stwierdzoną obecnością bakterii grupy coli (4 jtk/100ml) przy jednoczesnym wykluczeniu obecności Escherichia coli i enterokoków w wodzie pitnej podjął decyzję o stwierdzeniu warunkowej przydatności do spożycia wody z wodociągu publicznego w Gliczarowie Górnym.

Woda z wodociągu może być używana do spożycia i do celów sanitarnohigienicznych po przegotowaniu przez minimum 2 minuty

Państwowy Powiatowy
Inspektor Sanitarny w Zakopanem
mgr Beata Trojańska
Anna 2020-01-27 18:59:14
Proponuję najpierw sprawdzić czy obiekt w którym byliście podlega pod skarzony wodociąg, ponieważ w Gliczarowie są dwie spółki wodociągowe. Jedno drugiego nie wyklucza ale w pierwszym tyg. ferii na całym Podhalu panowała jeliówka, nawet tam gdzie nie pili wody z Gliczarowa.
magda 2020-01-27 14:40:06
Do Katarzyny. Uwierz, ze są tacy którzy podchodzą uczciwie do tematu i żadnej kontroli się nie boją, regularnie wywożą szambo i palą ekogroszkiem z atestem. Oczywiście zyski są wtedy mniejsze, ale tu chodzi o uczciwosć i świadomość ze truje sie siebie a przede wszsystkim swoje dzieci o turystach nie wspominając.
Katarzyna 2020-01-27 10:10:46
Słusznie napisał 'Obserwator' w gminie nic się nie robi. W całej gminie wszyscy jak jeden leją szambo, palą plastikami itp. z kominów wydobywa się smoooog. Jest potrzebna kanalizacja z obowiązkiem podpięcie się do niej, i problem z głowy. Może geotermia, gazociąg itp. i drugi problem z głowy. A teraz... kłótnie sąsiedzkie a wszyscy "na tym samym wózku jadą". Byleby tylko dopiec sąsiadowi ale on zrobi to samo...obaj dostaną karę i cisza...dalej leją szambo, kopcą ale już tego nie zgłoszą bo znowu zapłacą, nic to nie da! Tu żadna kara nie pomoże, jak zapłaci jeden to on zgłosi kolejnych, zresztą tu nie trzeba zgłaszać, szukać...trzeba wejść do każdego domu (i wszyscy doskonale o tym wiedzą) tylko co to zmieni??? Kanalizacja obowiązkowo, gaz czy geotermia i problem rozwiązany. Tyle jest różnych dofinansowań związanych z ekologią, trzeba się w końcu zabrać za usprawnianie bytu na miarę 21 wieku. Niech Wójt w końcu da przykład, po tylu latach pracy że temat jest do ogarnięcia a nie tylko przytakuje na wszystko albo mówi, że nie ma na to dutków. To kiedy Drogi Wójcie ruszamy z kanalizacją w Gliczarowie?
Wanda 2020-01-27 09:08:27
Panie Wójcie mamy nadzieję, że miał Pan niespokojny weekend tak jak my... Czas na zmiany jeżeli przerasta Pana taka sprawa jak budowa kanalizacji to może warto oddać stery komuś kto sobie z taką sprawą poradzi. Niech Pan nie wciska kitu, ze Gliczarów Górny to miejscowość wierchowa i nie ma możliwości budowy kanalizacji. Nasza cywilizacja naprawdę się rozwinęła i to już nie jest żaden problem. Może Panu nie przeszkadza jak pije Pan ścieki ale mieszkańcom i turystom już tak. Turyści mają wybór więcej do nas nie przejadą a my co mamy zrobić sprzedać ojcowiznę i wyjechać tam gdzie dba się o ludzi??
Anka 2020-01-26 21:35:08
W całej wsi jest problem ze ściekami. Nikt nie ma umów na wywóz szamba (czy pensjonat, czy dom prywatny, czy agroturystyka). Stołowe, Jurzyste, Fiśkowa Dolina. Kara? tzn. Wójt musiałby wszystkich wezwać do zapłaty po 1 do ostatni numer we wsi. Jest XXI wiek i kanalizacja... to jest jedyne słuszne rozwiązanie.
Aleksandra 2020-01-26 21:20:10
Tak czytam te wszystkie komentarze i uważam, że prawie wszyscy mieszkańcy Gliczarowa Górnego postępują w ten sam sposób. Rozmawiałam z gospodarzem, u którego mieliśmy zarezerwowany pobyt i według niego największym problemem jest fakt, że Gliczarów nie posiada sieci kanalizacyjnej. Wędrując po ulicy Stołowe unosi się odór szamba, nie wspominając o miejscowości Jurzyste. Szkoda, bo przyjeżdżam tu od lat i dla mnie i mojej rodziny jest to jedyne miejsce, gdzie można odpocząć. Gospodarze są bardzo mili i czujemy się tutaj jak w domu. Uważam, że jedynym wyjściem, aby ten problem rozwiązać jest pomoc ze strony urzędów.
Darek 2020-01-26 08:12:19
Przy sklepie to samo, strumień szanba wyrzeżbił w śniegu 100 m język, to skandal!
Sławek 2020-01-26 08:05:57
Potwierdzam, z Willi Gliczarów prosto do rowu zarazo obok drogi leje się szambo, śnieg w tym miejscu stopniał i wszystko odsłonił, wszyscy krórzy spacerują w strone sklepu na słynną Ścianę Gliczarów to widzą i nie wierzą własnym oczom. Właściciel tego pensjonatu nie ma wstydu, ale fatalna opinja spada na całą miejscowość, promocja jak się patrzy!
Ela 2020-01-25 17:14:57
Jak mam być czysta woda?! Spacerowałam dzisiaj z dziećmi i z pensjonatu Willa w Gliczarowie ( Wierchy 52) do rowu, metr od ulicy leje się szambo, Widok straszny, smród jeszcze większy, Dalej w pensjonacie Grota Zbójnicka tam gdzie jest sklep na łące cała rzeka szamba. Co na to władze gminy?! Zrobiłam zdjęcia i wyśle je do lokalnej gazety
Realista 2020-01-24 18:28:16
Będziecie mieć hotel 5 gwiazdkowy na Tatrzańskiej stację paliw na końcu Iwanów na Gliczarowie do 3 lat to dopiero zobaczycie co to znaczą ścieki. Hahaha
Brunoki2 2020-01-24 14:03:34
To jest skandal , wróciliśmy cała rodziną z "ferii" w Gliczarowie w całej wiosce górale woda w ustach , nic nie wiedzą o problemach z wodą( nigdy ich nie mieli) . Pół sklepiku zawalone 15 litrowymi baniakami ale zmowa milczenia wokół , wszyscy zachorowaliśmy i to z ciężkim przebiegiem. Nauczka dla nas - przy rezerwowaniu ZAWSZE będę już pytać czy jest kanalizacja i sprawdzać w sanepidzie .Ale więcej sie tam nie wybiore . Jestem zszokowana że mimo tego ze problem nawraca dalej ciągnie się pieniądze od nieświadomych ludzi narażając ich na takie niebezpieczeństwo i powikłania.
zbyszek 2020-01-24 09:44:24
Gminy Bukowina, Szaflary, Poronin walczą z wylewaniem ścieków na łąki. W naszej gminie nic z tym sie nie robi. Znajoma opowiadała mi przypadek z Bukowiny. Mieszka tam pewna pani która masowo wylewała szambo na łąke, teraz musi co tydzien pokazywać potwierdzenie wywozu scieków, prosty przelicznik od zuzycia wody lub wielkości pensjonatu mozna zrobic. Sprawe rozwiązano w kilka dni i juz nie śmierdzi. Proponuje to samo zrobić u nas. Wójcie zrób to dla naszego dobra!
tutejsy 2020-01-23 15:00:08
Bukowina jeszcze gorsza , szambo leje sie po drodze i nikt nie reaguje
Tad 2020-01-23 13:34:10
Smród wylewanych ścieków w całej okolicy, co na to Wójt Białego Dunajca?! Turyści spacerują i komentują niewybrednie ten stan. Jeśli to się nie zmieni turyści uciekną do czystych miejsc. Brawo Wójt! Mamy już 21 - szy wiek!
N_paj 2020-01-23 13:07:41
Przez opóźniona informacje na temat zakażenia wody , moje dziecko złapało bakterie . Jest w trakcie antybiotykoterapii. Zastrzyki domięśniowe . Brawo !!!!!
Obserwator 2020-01-23 12:21:17
@stasek Pan Nowak nie ma pojęcia co to promocja ????. Jedną studnię wywiercili i nieczynna pomimo, że już rok mija. Kanalizacja nawet nie w powijakach. Brak rozwoju przyłączy Geotermii. Smog i zacofanie... To jedyna gmina na Podhalu gdzie wójt nie robi nic dla mieszkańców, turystów. Nie robi nic w kierunku poprawy jakości wody a nie wspominając o powietrzu. Radni siedzą i niestety chyba nie widzą, że Biały Dunajec został w czarnej d.... Żeby taki wójt rządził tyle lat i nie potrafił nic zrobić to wstyd... "Jaki pan taki kram"(kran).
Staszka 2020-01-23 11:27:13
Panie Wójcie niech się Pan ogranie kiedy zaczną się kontrole szamb????? Mamy całą Gminę gości jest środek sezonu turystycznego a u nas po raz kolejny zanieczyszczona woda. Czy Pan chce wykończyć ruch turystyczny w Gminie z czego będziemy żyć.......
stasek 2020-01-23 11:19:38
Poproszę o komentarz Pana Wójta Andrzeja Jacka Nowaka,
Promocja Gminy jak się patrzy.
Brak już słów na to co się dzieje z wodą w Gminie.

Reklama
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE, TAPETOWANIE, GŁADZIE, FARBY STRUKTURALNE I TYNKI DEKORACYJNE -
  Tel.: 601 793 866,
  WWW: www.FABRYKASTRUKTURY.pl
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE WNĘTRZ TRADYCYJNE, NATRYSKOWE (do 1000 m2/dzień), TYNKI DEKORACYJNE, TAPETY, GŁADZIE, PANELE -
  Tel.: 660 921 810.
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Firma Norweska zatrudni w Oslo, TYNKARZY, STOLARZY, MALARZY, MONTERÓW RUSZTOWAŃ, BLACHARZY ORAZ MŁODYCH DO PRZYUCZENIA W ZAWODZIE - TYNKARZ. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 1-3 tygodni. Zarobki od 15 do 25 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602
 • KUPNO
  Kupię GÓRALSKI KREDENS I INNE MEBLE ZROBIONE Z DREWNA LIMBY - 601 39 34 06
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKI - 3 HA - koło Białki Tatrzańskiej. 18 28 564 54.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko kelnera/kelnerki do restauracji w Zakopanem 512351742
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko pomocy kuchennej do restauracji w Zakopanem 512351742
 • PRACA | dam
  Szukamy pracownika na stanowisko kucharza do restauracji w Zakopanem 512351742
 • PRACA | dam
  STUDIO PAZNOKCI W NOWYM TARGU zatrudni na etat -
  Tel.: 696 01 22 00
 • PRACA | dam
  PENSJONAT 10-POKOJOWY W PORONINIE ZATRUDNI z zakwaterowaniem (sprzątanie, przygotowanie śniadań), tel. 691888444
2020-04-03 13:38 Gaz w Krościenku 2020-04-03 13:01 Parkingiem przy ul. Kościuszki zawładnęli budowlańcy 2020-04-03 12:28 Ważna informacja dla rolników posiadających pola za granicą ze Słowacją 2020-04-03 12:14 Sromowce i Pieniny skąpane w słońcu 2 2020-04-03 11:25 Małopolski Urząd Wojewódzki znowu publikuje dane o zakażonych 2020-04-03 10:43 Śmigłowiec TOPR nad Zakopanem 1 2020-04-03 10:26 Znowu bardzo duży wzrost liczby zakażonych koronawirusem 2 2020-04-03 10:15 Tatrzańska Izba Gospodarcza przygotowała mini podręcznik dla przedsiębiorców 2020-04-03 09:30 Burmistrz jest zobowiązany do przestrzegania terminów w kalendarzu wyborczym 10 2020-04-03 09:22 Bazar Sztuki w domu 2020-04-03 08:38 Na Krupówkach tylko kot. Tak wczoraj wieczorem wyglądało puste Zakopane (ZDJĘCIA) 1 2020-04-03 08:00 Zostańcie w domach. Nie narażajcie służb 2020-04-03 07:00 Szymonek też wydłuża czas pracy przed świętami. Jedna z kas tylko dla seniorów 2020-04-02 23:00 Rząd wprowadził Tarczę Antykryzysową dla firm - mamy dla Was ściągę z czego można skorzystać 2020-04-02 22:50 Polityczna walka 1 2020-04-02 22:00 Karnisze pojedyncze - odkryj najmodniejsze karnisze tego sezonu 2020-04-02 21:53 Godz. 21:37. Giewont rozświetlony (ZDJĘCIA) 21 2020-04-02 21:47 W domach na Podhalu płoną świece 3 2020-04-02 21:21 Rekordowy wzrost liczby zakażeń. Od rana aż 392 przypadki 3 2020-04-02 21:00 Napędzać koniunkturę 2020-04-02 20:31 Dunajec bez flisaków 2020-04-02 19:35 Ponad 13 tys. maseczek rozwieźli druhowie z Sidziny 2020-04-02 19:20 Słowacy - wpuście nas do knajpy na 1 dzień 2020-04-02 19:10 Skażenie wody w Nowem Bystrem 2020-04-02 18:35 Pożegnanie dnia nad Jeziorem Czorsztyńskim (WIDEO) 2020-04-02 18:30 Nie będzie watry pamięci dla Jana Pawła II 2020-04-02 18:02 Stadion w budowie 2020-04-02 17:40 Kontrole w Krośnicy 8 2020-04-02 17:37 Świeca zamiast watry 2 2020-04-02 17:00 Małopolski Urząd Wojewódzki przestał publikować dane dotyczące zachorowań na koronawirusa 3 2020-04-02 16:31 Druh medykowi 2020-04-02 16:00 Zdrój planowany 2020-04-02 15:41 Śmierć na nowotarskim osiedlu 2020-04-02 15:25 Szyje maseczki, ale zabrakło materiałów. Kto pomoże je dostarczyć? 2 2020-04-02 15:00 Więcej patroli na ulicach. Zakopiańscy policjanci egzekwują nowe przepisy 4 2020-04-02 14:50 Straż Graniczna na pieszej kładce 2 2020-04-02 14:30 Park Miejski w Zakopanem zamknięty. Przyjście tylko w stronę Krupówek 2020-04-02 13:50 Zaobserwowano pierwszego w historii niedźwiedzia albinosa. To był prima aprilis 15 2020-04-02 13:40 Zamknięte hotele, parki i skwery, za to więcej wiernych w kościele 4 2020-04-02 13:30 Wirtualny Konkurs Palm Wielkanocnych 2020-04-02 13:00 Panie ministrze, odwrotnie! 14 2020-04-02 12:30 Niechodliwa szkoła 2020-04-02 12:00 Opłakane skutki żartu primaaprilisowego 5 2020-04-02 11:26 W niedzielę na stronie TP ponownie transmisja mszy z Wiktorówek! 6 2020-04-02 11:19 Autobusy na trasie zawieszone 5 2020-04-02 11:00 Bezpieczny spis próbny 2020-04-02 10:30 Remonty drogowe na przejściu granicznym 2020-04-02 09:39 Dolina Strążyska, prasówka na śniegu (WIDEO) 1 2020-04-02 09:30 Cukiernia „Samanta” jest otwarta 7 2020-04-02 09:00 Śmierć papieża, dziś rocznica 10
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2020-04-03 13:12 1. Boże kochany.... jak tu będzie przeżyć bez gór ten rok :( :( :( Ciężko bardzo, ale co zrobić .......... na razie muszą wystarczyć zdjęcia i wspomnienia. Ponieważ nadzieja umiera ostatnia - bardzo liczę na jesień, choćby późną .... Póki co - oby doczekać przyszłego roku w zdrowiu , czego wszystkim ich prawdziwym turystom i miłośnikom życzę . A tak nawiasem to się zastanawiam czy nie lepiej NIE POKAZYWAĆ takich bieżących widoków . Kto ma fotki to popatrzy kiedy go tęsknota ogarnie, a jak człowiek zobaczy taki obrazek po wejściu na stronę gazety to go chce skręcić że tam tak cudnie, a nie można jechać. Dla mnie to jest TORTURA po której trudno mi się pozbierać.. 2020-04-03 13:12 2. PAN Dorula GÓRA Niech się pan nie przejmuje gdyby nie Pan dawno by był jeszcze bardziej wysprzedana miasto Zakopane 2020-04-03 12:54 3. Tu nawet testów się nie robi, wiadomo że wszyscy zdrowi :) 2020-04-03 12:45 4. Pięknie jeśli pełniąc funkcję pełniący pamięta o swoich obowiązkach. Znacznie lepiej jeśli to nawyk trwały, Służalczość w imię wydumanego interesu może jedynie wskazywać na mało ciekawe cechy sługusa z objawami bezmyślności.... jednak w każdym przypadku przychodzi ponieść odpowiedzialność 2020-04-03 12:45 5. Burmistrz Miasta Zakopane zobowiązany jest do wykonywania obowiązków wynikających z przepisów prawa... i na pewno ten zapis nie jest stosowany przez tego człowieka. Ma gdzieś przepisy i ludzi. No chyba, że chodzi o to żeby komuś na złość zrobić to pseudo burmistrz z pseudo zastępcą wtedy się angażują.... 2020-04-03 12:39 6. Cudownie. Aż chce się tam być. a to dopiero w sierpniu. chyba, że .... . i w najlepszym hotelu pod słońcem, z najlepszą kadrą. Nad Przełomem :) 2020-04-03 12:25 7. da sie częsciej myć ulice i brud który ciągnie za sobą kazdy przejeżdżający samochód czy to już niemożliwe i tak sie już będzie kurzyło 2020-04-03 12:12 8. To może teraz trzeba na Wójta się rzucić i osmarować go bo chce nas w domach pozamykać, tak jak radny Dzielski ograniczyć ruch w rynku? Link tutaj: http://www.tygodnikpodhalanski.pl/n/67110 2020-04-03 12:09 9. No to teraz ja podtrzymuje ?głośne słowa?, które publicznie wypowiedział na proteście przeciwko Sylwestrowi pod skocznią mój mąż... Parafrazując: ?Brak kręgosłupa moralnego?. Amen 2020-04-03 12:06 10. Coraz lepiej. Lepsze od filmów Barei. - W przypadku mieszkańców powiatu tatrzańskiego wyjście na szlak w Tatry jest dozwolonym zaspokajaniem potrzeb życiowych, w przypadku sąsiednich powiatów jest zagrożone postawieniem przed sądem i uszczupleniem portfela o 30 tys. (jeśli ktoś tyle ma w portfelu). - Ludzie jadący z granicy do domu (w Warszawie, Gdańsku) na kwarantannę mogą stawać po drodze na każdej stacji i w każdym sklepie i babrać w produktach. Za to mamy kontrole w Krośnicy. - Z rozporządzeń wynika, że trzy dni temu wirus posiadał siłę rażenia mniejszą niż metr, ale od dwóch dni razi do dwóch metrów. Czyli we wtorek można było spacerować z kochanką, ale dzisiaj wychodząc z domu w niezbędnych sprawach trzeba się trzymać dwa metry od żony.
2020-03-29 23:21 1. Tego co teraz przeżywamy, Witkacy nie był w stanie nawet w swoich wizjach sobie wyobrazić. 2020-03-22 11:49 2. Takie pustki to były w 1981r zaraz po ogłoszeniu stanu wojennego 2020-03-21 18:06 3. I tak do świąt, istna bryndza dla straganiarzy i właścicieli kwater... A może i przez święta wszyscy będą siedzieć na 4 literach lub jajkach niepoświęconych w chałupach. Co wtedy? Nie wytrzymamy ? A może do wyborów? Może nie przetrwamy pandemii, wszystko możliwe. Przyroda zrobi z nami porządek. Kto to przewidzi. Cieszmy się jeszcze życiem . Dobrze , że 2 mld poszło na TVP, to i świętowanie w Kościołach nam TVP zastąpi. Internet zakupy, na tace przestaniecie dawać... I na co będziecie narzekać? Tylko na tego małego koronawirusa. A ja olewam jego i chodzę na działkę. Rewela, roboty w kit, powietrze, wiosna się budzi, sama radość. I Wam to samo radzę. 2020-03-20 15:30 4. Myślę, że sporo osób może teraz zapragnąć te puste Krupówki zobaczyć. 2020-03-19 18:27 5. Straganiarze widać niewzruszeni 2020-03-18 22:45 6. tylko i wyłącznie to nas może uratować...siedzieć w domu 2020-03-17 13:27 7. Kpina. Ale w końcu całą tą chińszczyznę na tych kramikach trzeba opchnąć... Szkoda gadać. 2020-03-15 17:33 8. Bardzo dobrze że ludzie siedzą w domu. 2020-03-15 12:07 9. Te śmierdzące sery powinno się zutylizować bo inaczej zamrożą i póżniej sprzedadzą....Podejrzewam że już były odmrażane !!! Jak można to kupować?!?! 2020-03-14 16:17 10. Biatlon nie duatlon
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Bojcorka

Pożegnania

FILMY TP

Album TP