Reklama

2020-01-31 15:00:21

Reklama

Rzepiska

Likwidacja szkół po cichu. Mieszkańcy zbulwersowani

Ani sołtyska, ani radna wsi i mieszkańcy nie wiedzieli, że gmina będzie przyjmować na sesji uchwały o likwidacji dwóch szkół. We wsi wrze.

Przypomnijmy, w minioną środę na sesji radni przyjęli uchwały intencyjne, które dają wójtowi zielone światło do podjęcia działań w celu likwidacji szkół - numer 1 i 2 w Rzepiskach. Obecnie są to 8-klasowe szkoły z oddziałami przedszkolnymi. Gmina w obu budynkach zamierza utworzyć filie szkoły podstawowej w Jurgowie, z klasami od 1 do 3 i oddziałami przedszkolnymi. Natomiast uczniowie z Rzepisk z klas 4-8 od 1 września tego roku mają się uczyć w szkole podstawowej w Jurgowie. Urząd zapewnia, że będzie dowozić dzieci z Rzepisk do Jurgowa.

Mieszkańcy są oburzeni, że nikt nie poinformował ich wcześniej o takiej decyzji, a o sprawie dowiedzieli się w dniu sesji, dwie godziny przed jej rozpoczęciem. Uchwał o likwidacji szkół nie było w porządku obrad, zamieszczonym w Biuletynie Informacji Publicznej. Radni wprowadzili je dopiero na początku sesji. Nikt nie miał uwag, ani pytań. Nikt nie zapytał o zdanie mieszkańców. Cała wieś jest w szoku. 

Katarzyna Dorula, sołtys Rzepisk, o niczym nie wiedziała. Mówi, że kiedy dowiedziała się od mieszkańców, że uchwały będą poddane pod głosowanie, na początku nie dowierzała. Dwa dni przed sesją sołtyska była na komisji ekonomiki i również nikt nie powiedział jej o uchwałach.

Radna z Rzepisk Irena Kluczewska również o wszystkim dowiedziała się od ludzi. Jest rozgoryczona, że nikt z gminy jej nie powiedział o uchwałach. 

W Rzepiskach zawrzało. - Zrobili to cichaczem, żeby nikt nic nie wiedział - twierdzi jeden z mieszkańców. Mówi, że o zamiarze likwidacji szkół dowiedział się dwie godziny przed sesją. Mieszkańcy mają żal do władz gminy, że od wielu lat ich miejscowość jest zapomniana. Nie ma inwestycji, a teraz gmina zamyka im jeszcze dwie szkoły i tworzy filie. - Podjęcie takiej decyzji prowadzi do całkowitego zamknięcia szkół. To tylko kwestia czasu - uważa mieszkaniec, który prosi o zachowanie anonimowości. - Jeśli rodzic ma dwoje dzieci i starsze pójdzie do Jurgowa, to młodsze też zacznie tam wysyłać. Bo dwoje dzieci będzie w jednej szkole. Poza tym dla dziecka zmiana otoczenia po ukończeniu 3. klasy też nie jest dobrym rozwiązaniem - dodaje. Przypomina, że szkoła nr 2 w Rzepiskach zajmuje wysokie miejsca w rankingach. Uczniowie są dobrzy zwłaszcza w matematyce.
Mieszkańcy czują się oszukani. Przypominają, że we wrześniu wójt spotkał się z rodzicami dzieci i zapewniał, że nie zlikwiduje szkół. 

m

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Z innej wsi 2020-02-22 15:58:00
Padł głos w tej dyskusji że większe wsie utrzymują Rzepińska. Warto zauważyć z drugiej strony mieszkańcy np Rzepińsk pracują często u tych bogatych i pomnażają ich bogactwo, a zarabiają jedynie na życie.
PółRzepiszczanka 2020-02-02 14:38:22
Powiem tak. Uważam, że na decyzję radnych co do likwidacji naszych szkół duży wpływ miały ostatnie wnioski do gminy naszych rzepiszczańskich włodarek o remonty i naprawy dróg, remont remizy, budowę remizy itd. Chcieliśmy pozostawiania szkół ,,po staremu" kosztem realizowania jakichkolwiek inwestycji? Tak chcieliśmy, Wszyscy z nas na spotkaniu w grudniu bili brawo. A teraz wyszło tak że jesteśmy nie lojalni.
Ja 2020-02-02 09:35:23
Do mieszkańca gminy

Żałosny jesteś..
Nie życzy się nikomu źle ale weź się swoim bogactwem udław.
Stasek stasowy 2020-02-01 23:50:56
do mieszkańca gminy.

Opowiadasz głupty. Rzepiscanie tak samo płacą podatki do gminy jak mieszkańcy innych miejscowości. A gmina nic ,zupełnie nic w tej wsi nie zrobila ani nie robi. Ich pieniądze z podatków lądują w innych wsiach . Więc kto na kim żeruje !?... I jeszcze im gmina w barbarzyński sposób szkołe zabiera.
Konio 2020-02-01 23:00:07
Pani radna ,wstyd wyjść na wieś i popatrzeć ludziom w oczy!
obserwator 2020-02-01 21:42:34
Kto rządzi w Gminie .
Odpowiadam PiS.
Z jakiego ugrupowania jest Wójt.
Opowiadam PiS.
Kto wygrywa wybory w Minie Bukowina Tatrzańska.
Opowiadam PiS.
Zagadka. Kto zrobił mieszkańców Rzepisk w konia.
Każdy niech sobie odpowie.
Obserwator terenu 2020-02-01 20:12:17
Realizacja planu likwidacji szkół mniejszych i włanczanie dzieci z tych miejscowości do szkół większych, lepiej wyposażonych o dogodniejszych warunkach lokalowych i edukacyjnych nie jest planem złym. Idealnych planów nie ma, zawsze będą minusy ale w dzisiejszych czasach i przy dzisiejszych możliwościach jakie mają samorządy to plan najlepszy. Dzieci z Rzepisk nie są dziećmi niepełnosprawnymi i nie potrzebują indywidualnego toku nauczania ? a takim nauczaniem jest niestety egzystowanie w małej szkole. Brak możliwości nauki w większej grupy rówieśniczej, ogranicza ich talent, nie uczy współpracy w grupie rówieśniczej, zdrowej rywalizacji i powiedzmy to szczerze marnuje talent tych zdolnych uczniów którzy chcieliby kontynuować naukę na poziomie szkoły średniej. Brak sal gimnastycznych ogranicza również rozwój fizyczny co jest bardzo ważne szczególnie w dzisiejszych czasach dla dorastającego pokolenia.
Ale o tych faktach trzeba informować rodziców, mieszkańców ! Nie wystarczy suche wyrecytowanie uchwały Rady Gminy i uzasadnienia ? tym bardziej że sesje teraz są nagrywane i wszystko idzie w świat. Psim obowiązkiem rasowego urzędnika na stanowisku kierowniczym jest takie przedstawienie decyzji by ludzie poczuli że to jest dobre rozwiązanie. Pani Kierownik wstyd. Od tych na stanowisku wymaga się więcej!
Drugi wstyd to Pani radna z Rzepisk. Jak można schować głowę w piasek i nie stawić się na głosowanie w tak ważnej decyzji dotyczącej mieszkańców wsi. Stanowisko radnego to nie tylko aplauz i zaszczyty. Trzeba brać na klatę konsekwencje trudnych decyzji i w głosowaniu wyrażać wole ludzi którzy wybrali!
A na koniec ?. optymistycznie. Bez względu na motywy , cieszy fakt, że jeden radny potrafił zagłosować przeciwko likwidacji szkoły. Wreszcie jakiś głos przeciw. Jest nadzieja że demokracja w Radzie Gminy Bukowina Tatrzańska nie umarła.
Bobik 2020-02-01 18:21:06
Tak jak w ewangeli biednemu zabrać sicko a bogatemu Jeszce dołożyć i zabić dziure deskami hej
Mieszkaniec gminy 2020-02-01 12:22:28
Oczywiście,że byla to jedna z najlepszych decyzji jaką podjęła obecna rada gminy.
Już dawno powinni zlikwidować te szkoły.
A co do tego że Rzepiscanie jadą po swojej radnej,to po co żeście ja wybierali skoro taka zła.
Ja na swoich radnych nie narzekam.
Może czas zacząć odpowiednio gospodarować wpływami z podatków,bo kilka miejscowości odprowadza kolosalne pieniądze do gminy,reszta na tym żeruje!!
To właśnie pierwszy krok do gospodarności!!!
BRAWO!!!
Obiektywny 2020-02-01 11:58:17
To jest JEDYNE ROZSĄDNE WYJŚCIE. 29 uczniów i 14 nauczycieli to naprawdę jest chore. Druga sprawa, to rada podejmuje decyzje nie wojt 15 osób nie jedna. Trzecia to dzieci z Rzepisk już chodzą do Jurgowa więc wina i rodziców, którzy mając szkole u siebie wysyłają dzieci. A swoją drogą może warto by ich zapytać dlacz go zdecydowali się wysłać dzieci do innych miejscowości.
Gacek 2020-02-01 11:17:52
Takich nieudaczników jeszcze nie było w naszej gminie. Dorwali sie do wladzy. Oni w tej gminie sami powinni sie pozwalniac. To bylaby najwieksza oszczędność dla gminy. Ten pseudo wójt ani złotówki nie dał na żadną inwestycje w rzepiskach to jeszcze szkołe zamyka,która przez tyle lat za jego poprzedników istniała. Wstyd panie wójcie. Wzorowo naśladuje pan tych ktorzy obecnie rządza . Po cichu wszystko zniszczyć.
Tata 2020-02-01 08:04:33
Ręce opadają, szkoła ma się opłacać????? Co to fabryka??? Pisanie o małej ilości uczniów i ich słabym poziomie, że teraz to dopiero rozwiną skrzydła bo do większej szkoły pójdą, jest tylko potwierdzeniem że Ci co to piszą naprawdę do szkoły mieli pod górkę i daleko od domu, myślenie jest męczące.
Radna nie wiedziała ha ha ha haaaaaa, Przecież radni z wodzem na czele są z jednej partii. Takich figli gmina dawno nie oglądała. No ale czego można się spodziewać po ludziach którzy aby dorwać się do stołka zrywali (osobiście) plakaty swoim konkurentom w wyborach.
A i jeszcze jedno, wójt w dużej mierze dzięki Rzepiszczanom wygrał w wyborach. I tak im podziękował. Brawo
Wik 2020-01-31 21:06:41
I bardzo dobrze.Więcej tam nauczycieli niż uczniów, a poziom i tak strasznie słaby.Rzepiska Nie mają co bronić tylko się cieszyć , że wreszcie będą ich dzieci chodzić do normalnej szkoły gdzie są obiady i, boisko , sala gimnastyczna i dzieci A nie dwie osoby w klasie. Dwie OSOBY !!!! Warto tak na to spojrzeć, zamiast bronić dla zasady.
Zagórzanka 2020-01-31 19:38:46
Ciemnota ludzka nie zna granic...
Po pierwsze... na samym początku stycznia zostało zdecydowane, że szkoły w Rzepiskach zostają, więc skąd nagle wziął się temat oświaty? - macie ludzi za idiotów?
Po drugie... Nie jedna, czy dwie osoby w gminie stoją za zamykaniem szkół.
Po trzecie... to nie jest tak, że wójt w gminie nie ma nic do gadania, wszyscy są z jednej partii.
Po czwarte... pierwsze słyszę, żeby radny jakiejkolwiek miejscowości stał przeciwko swoim wyborcom.
Po piąte najłatwiej jest smarować ludzi po stronach internetowych zamiast iść walczyć o szkoły, a swoją drogą to podobno sama pani dyrektor z Rzepisk ścieli sobie posadkę w innej szkole.
Henio 2020-01-31 18:33:32
Do swój.
Jakby wójt nie wyszedł z inicjatywą i nie poddał tego pod głosowanie. To by radni nie mieli co przegłosować.
Bobr 2020-01-31 18:32:57
Brawo w?jciy teroz cas na cornom gore i brzegi łoroj dali dobro zmiana
Kulczewski 2020-01-31 18:28:53
Pani radna rzepisk rozgoryczona,bo wszystkiego dowiedziała się od ludzi????????????
Juz w tamtym roku ciesyla siy ze skole w rzepiskach zlikwidujom. WSTYD PANI RADNA .
zdzichu 2020-01-31 18:18:04
Drodzy rzepiscanie. Czy jak w klasie na rzepiskach bedzie 1 dzicko to trzeba bedzie 17 nauczycieli??
dwojak 2020-01-31 18:11:40
Oglądałem sesje rady. Wygląda na to że radni podjeli dobrą decyzję. Jedna szkoła 30 dzieci. Drugą szkoła w Rzepiskach 35 dzieci. Szkoda dzieci żeby w takich warunkach się uczyły.
Brawo za decyzję.
swoj 2020-01-31 17:59:14
Ciemny lud jednak nic nie rozumie. Wiadomo przecież ,że gminami rządzą radni. Wójt nie ma nic do gadania. Rada podejmuje decyzję a nie wójt. Edukujcie się ludzie.
Bury 2020-01-31 17:40:58
Na wiosnę wybory ,czas włączyć myślenie !!!!!
Latem jak przez Rzepiska pojedzie kurde poloń ,też trzeba dobrze się zastanowić jak to rozkminić !!!
Kaczorek 2020-01-31 17:31:42
Po co wam szkoła,przecież macie 500+ zrozumcie wkońcu .
Stasek za wody wielkiej 2020-01-31 17:02:18
No tosciy doglosowaliii
Na piyncyt teroz trza dac
A niy ma komu juz wzionsc
No to noilypiyj zaprzyc skole
Hej
stasek 2020-01-31 17:01:04
Już to kiedyś pisałem.
Powtórzę jeszcze raz.
Nasuwa mi się kilka refleksji.
1. Jak to nie ma pieniędzy na oświatę, podobno Rząd sypnąl groszem na podwyżki dla nauczycieli i Gminy dostały kasę.
Tak słyszałem w TVP.
2. Miały być nie likwidowane żadne małe szkoły, nawet miały dostać dodatkowe środki. Za rządów PO obecnie rządzący darli się że nie pozwolą zamknąć ani jednej małej szkoły..
3. Zlikwidowanie szkoły w małych miejscowościach to śmierć kulturowa tych miejscowości.
4. Kto rządzi w Gminie Bukowina Tatrzańska -PiS. kto rządzi w Kraju -PiS.
Wniosek - ktoś mówi nieprawdę( albo władze Gminy albo Rząd PiSu)
Tak to widzę z pozycji prostego suwerena.
Rzepiscon 2020-01-31 16:22:03
Dziękujemy siostrom ,pani Zofi i Irenie oraz wspaniałemu wójtowi kłamczuchowi.

My Rzepiscanie.
Sprawiedliwy 2020-01-31 16:17:08
Jaśnie pan wójt ,obiecał że za zlikwiodowanie szkół,zlikwiduje również podadki dla rzepiscan .
Bolek 2020-01-31 16:13:42
Macie swój PIS.
Bambus 2020-01-31 16:09:01
" Przypominają, że we wrześniu wójt spotkał się z rodzicami dzieci i zapewniał, że nie zlikwiduje szkół. "

Czyli wychodzi na to,że obecny wójt ,to Pinokio z długim noskiem.
Ja 2020-01-31 15:10:59
Ooooo biedna radna, nic nie wiedziała.....
szkoda.....
Ja nie wiem jak wy możecie patrzeć w lustro, bo w oczy ludziom to juz dawno nie patrzycie
I love Spisz 2020-01-31 15:10:08
Dobra zmiana...
 • PRACA | dam
  Przyjmę do pracy w sklepie z odzieżą używaną w Zakopanem. Praca na pełny etat od poniedziałku do soboty w godzinach od 10 do 18, umowa o pracę. Poszukujemy osób z doświadczeniem zawodowym. Informacja i kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 do 16:00, tel. 512 - 826-455 .
 • PRACA | dam
  Hotel Górski Kalatówki szuka na stałe do pracy kucharza (oferta z zamieszkaniem na miejscu)
  Tel.: 604 471 543, 696 800 340
  E-mail: biuro@kalatowki.pl
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko kelnera/kelnerki do restauracji w Zakopanem 512351742
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko pomocy kuchennej do restauracji w Zakopanem 512351742
 • PRACA | dam
  Szukamy pracownika na stanowisko kucharza do restauracji w Zakopanem 512351742
 • PRACA | dam
  TEATR im. STANISŁAWA IGNACEGO WITKIEWICZA W ZAKOPANEM poszukuje do pracy na pełny etat TECHNIKA TEATRALNEGO z umiejętnościami szycia i charakteryzacji. Mile widziane zamiłowanie do sztuki teatralnej. Oferty prosimy przesyłać do dnia 05.03.2020 r. na adres: dorotaj@witkacy.pl, w temacie prosimy wpisać "oferta pracy". Rozstrzygnięcie naboru nastąpi do dnia 15.03.2020 r.
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam drewno opałowe okrajki tartaczne cena 50 zł metr więcej informacji udzielę telefonicznie
  Tel.: 883454883
 • PRACA | dam
  Hotel Eco Tatry*** zatrudni KUCHARKĘ i POKOJOWĄ. Tel. 608 088 017,
  E-mail: ksiegowosc@projinwest.pl
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, STANY SUROWE. 512 974 806.
 • MOTORYZACJA | inne
  GARAŻ W CENTRUM ZAKOPANEGO. Do wynajęcia garaż ul. Gimnazjalna 8a. Murowany, woda i prąd elektryczny. Brama garażowa otwierana na pilota.
  Tel.: 18 20 66 868, 606 68 36 61.
 • PRACA | dam
  Przyjmę Na Wylewki Maszynowe!
  Tel.: 573035958
 • POŻYCZKI
  KREDYT NA OŚWIADCZENIE RÓWNIEŻ DLA : -ROLNIKÓW, -RENCISTÓW, -EMERYTÓW, -OSÓB PROWADZĄCYCH DZIAŁALNOŚĆ. UPROSZCZONE PROCEDURY!!! T-18 542 40 56.
 • SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
  URSUS C-360, 3P. 502 658 638
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  Sprzedam HYUNDAI I30, 2015r, 502 658 638
 • SPRZEDAŻ | różne
  SPRZEDAM BUKMANKĘ NA 2 KONIE. 502 658 638
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA PLAC 7000mkw w Zakopanem oraz DOM - NA MAGAZYN, HALA. 502 658 638
 • TŁUMACZENIA
  Tłumaczenia streszczeń prac: mgr, lic, dr lub prac i art naukowych na język angielski. Kontakt:
  E-mail: translations.incontext@gmail.com
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE, TAPETOWANIE, GŁADZIE, FARBY STRUKTURALNE I TYNKI DEKORACYJNE -
  Tel.: 601 793 866,
  WWW: www.FABRYKASTRUKTURY.pl
 • PRACA | dam
  Grupa Kapitałowa PKL S.A. Spółka TANGARA IP Sp. z o.o zatrudni na stanowisko: SPECJALISTA DS. KONTROLI I ADMINISTRACJI. Miejsce pracy: Zakopane. OPIS STANOWISKA: - Prowadzenie rejestru umów, - Kontrola realizacji zawartych umów, - Kontrola czasu pracy pracowników, - Kontrola kas zakładowych i magazynów, - Inwentaryzacje, - Kontrola prawidłowości procesu sprzedaży, - Sporządzanie zestawień i raportów na potrzeby Zarządu, - Opracowywanie harmonogramów i procedur wewnętrznych. OD KANDYDATÓW OCZEKUJEMY: - Wykształcenie wyższe lub średnie, - znajomość pakietu MS Office (Word, Excel, PowerPoint), - Bardzo dobra organizacja pracy i samodzielność w działaniu, - Zdolność analitycznego myślenia, - Staranność i skrupulatność. OFERUJEMY: - Umowę o pracę na pełny etat, - Możliwość zdobywania doświadczenia w rozwijającej się firmie, - Ciekawą pracę w młodym i dynamicznym zespole, - Atrakcyjne wynagrodzenie i pakiet socjalny. APLIKACJE prosimy przesyłać na adres e-mail: rekrutacja@pkl.pl z dopiskiem "TANGARA_0320". Informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi kandydatami.
 • PRACA | dam
  Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem w związku z otwarciem nowego Internatu zatrudni POMOC KUCHENNĄ. Tel.: 725 300 095, e-mail:
  E-mail: sekretariat.zakopane@cos.pl
 • USŁUGI | budowlane
  INSTALACJE ELEKTRYCZNE - FIRMA - ZAKOPANE/PODHALE -
  Tel.: 530 280 979
 • PRACA | dam
  Osada Gubałówka (okolice Dzianisza) oraz Willa Jarosta(Zakopane) zatrudni Panie do sprzątania apartamentów, atrakcyjne wynagrodzenie.
  Tel.: 789 077 300,782 555 900
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI ENERGICZNĄ KOBIETĘ DO PRACY W KUCHNI (POMOC KUCHENNA, WYDAWANIE POSIŁKÓW). Praca stała, z możliwością noclegu 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ SPRZEDAWCZYNIE DO SKLEPU SPOŻYWCZEGO, na stałe - SUCHE - BIAŁY DUNAJEC - umowa o pracę. Elastyczny grafik.
  Tel.: 606 751 351.
 • USŁUGI | inne
  PROFESJONALNA WYCINKA - PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH. 691317098
 • PRACA | dam
  STUDIO PAZNOKCI W NOWYM TARGU zatrudni na etat -
  Tel.: 696 01 22 00
 • PRACA | dam
  KARCZMA W ZAKOPANEM ZATRUDNI OD ZARAZ: BARMANA/-KĘ (17 zł/godz.), KELNERA/-KĘ (12 zł/godz.) z doświadczeniem. 533 226 109
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DWUOBIEKTOWY ATRAKCYJNY PENSJONAT w Kościelisku -
  Tel.: 607 506 428
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  KOMFORTOWY APARTAMENT W KRAKOWIE, okolice Wawelu, Bulwarów Wiślanych -
  Tel.: 607 506 428
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DOM W GLICZAROWIE GÓRNYM -
  Tel.: 607 506 428
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKI - 3 HA - koło Białki Tatrzańskiej. 18 28 564 54.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  SKUP SAMOCHODOW Każda Marka Osobowe Busy. Darmowy dojazd na całym Podhalu! Najlepsze ceny!
  Tel.: 512700770
 • PRACA | dam
  KARCZMA W ZAKOPANEM ZATRUDNI OD ZARAZ: BARMANA/-KĘ (17 zł/godz.), KELNERA/-KĘ (12 zł/godz.) z doświadczeniem. 533 226 109
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Firma Norweska zatrudni w Oslo, TYNKARZY, STOLARZY, MALARZY, MONTERÓW RUSZTOWAŃ, BLACHARZY ORAZ MŁODYCH DO PRZYUCZENIA W ZAWODZIE - TYNKARZ. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 1-3 tygodni. Zarobki od 15 do 25 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602
 • PRACA | dam
  PENSJONAT 10-POKOJOWY W PORONINIE ZATRUDNI z zakwaterowaniem (sprzątanie, przygotowanie śniadań), tel. 691888444
2020-02-22 23:33 Megitza i Ondycz pod Gontem 2020-02-22 22:42 Wielka tragedia na Małym Kieżmarskim Szczycie (ZDJĘCIA) 2020-02-22 21:35 Turystyka ekstremalna 2 2020-02-22 21:00 W Rzepiskach tylko jedna szkoła podstawowa (WIDEO) 2020-02-22 20:15 Piorunująca trzynasta minuta. Podhale pokonuje GKS Katowice (ZDJĘCIA) 2020-02-22 18:55 Dwaj polscy taternicy zginęli na Małym Kieżmarskim Szczycie (AKTUALIZACJA) 1 2020-02-22 18:31 Temperatura idzie w górę. Nadciąga bardzo silny wiatr 1 2020-02-22 18:00 Narciarskie ostatki na ferie 1 2020-02-22 18:00 Czy powstanie strefa płatnego parkowania? 2 2020-02-22 18:00 Wielki Finał Pucharu Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim za nami 2020-02-22 17:52 Pięknie jak w niebie 2020-02-22 17:43 Koncert z Dogrywką 2020-02-22 16:51 Pienińska pizza 3 2020-02-22 15:30 Pieniny skąpane w słońcu 2020-02-22 14:59 Kolejny wypadek na zakopiance 2 2020-02-22 14:00 Kapryśna pogoda w Tatrach 7 2020-02-22 13:42 Wypadek w Tatrach 2020-02-22 12:30 Tak wygląda remont kompleksu Średnich Krokwi w Zakopanem 2020-02-22 10:35 Wypadek na drodze krajowej w Białce Tatrzańskiej 2020-02-22 10:19 Groźny wypadek na zakopiance 3 2020-02-22 09:38 W środę sprawy nie załatwisz 2020-02-22 08:00 Straszny dwór 2020-02-21 22:15 W niedzielę silny wiatr i intensywne opady deszczu, w Tatrach śniegu 2020-02-21 21:50 Policjanci uratowali bezdomnych, którzy w opuszczonym hotelu zapalili ognisko 3 2020-02-21 21:49 Wyskocz na narty. Mamy dla Was karnety 2020-02-21 21:39 Lotos Cup Kids 2020-02-21 20:23 Przystań w zawieszeniu 7 2020-02-21 20:18 Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Prokurator czeka 1 2020-02-21 19:39 Noclegi w kontenerach – kit czy hit 10 2020-02-21 18:59 Kierowcy nadal płacą za bezpłatny parking (WIDEO) 1 2020-02-21 18:48 Dwie hondy zderzyły się na zakopiance 2020-02-21 18:43 Salom Marcowy 2020 w Miejskiej Galerii Sztuki w Zakopanem 2020-02-21 18:19 Jadą na weekend do Zakopanego 2020-02-21 17:28 Dodatkowe półtora miliona na oświatę 1 2020-02-21 16:48 Nie chcą betoniarni 9 2020-02-21 16:26 Zapomniana jadłodajnia na kołach 2020-02-21 16:10 Wielki Finał Pucharu Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim 2020-02-21 15:37 Znak na znaku znakiem pogania 1 2020-02-21 15:13 VI Zakopiański Duathlon Zimowy 2020-02-21 15:08 Powstanie wybuchło 174 lata temu (ZDJĘCIA) 2020-02-21 14:24 Samochodowa przejażdżka po Zakopanem (WIDEO) 1 2020-02-21 14:00 Fatalne skrzyżowanie 2 2020-02-21 13:38 Śmieciarka uszkodziła linię energetyczną 1 2020-02-21 13:27 Samochód wypadł z jezdni i zawiesił się na skarpie. Kierowca miał 1,75 promila 4 2020-02-21 13:04 Coraz większy ruch na drogach - uwaga na stłuczki 2020-02-21 12:56 Nagły zgon na Olczy 2020-02-21 11:53 Stłuczka z przewrotką - uwaga na śliskie drogi 2020-02-21 11:25 Duże korki między Zakopanem a Poroninem, dalej też duże zatory 2020-02-21 10:29 Ostatni weekend ferii. Policjanci będą czuwać na bezpieczeństwem 2 2020-02-21 09:49 Zadbaj o bezpieczeństwo prawne i podatkowe twojego biznesu
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

FILMY TP

Pożegnania

Bojcorka

Album TP