Polecamy
Aby dać ogłoszenie drobne w Tygodniku Podhalańskim w ogóle nie musisz ruszać się sprzed komputera. Kliknij na ten pasek.

Reklama

2020-01-31 15:00:21

Rzepiska

Likwidacja szkół po cichu. Mieszkańcy zbulwersowani

Ani sołtyska, ani radna wsi i mieszkańcy nie wiedzieli, że gmina będzie przyjmować na sesji uchwały o likwidacji dwóch szkół. We wsi wrze.

Przypomnijmy, w minioną środę na sesji radni przyjęli uchwały intencyjne, które dają wójtowi zielone światło do podjęcia działań w celu likwidacji szkół - numer 1 i 2 w Rzepiskach. Obecnie są to 8-klasowe szkoły z oddziałami przedszkolnymi. Gmina w obu budynkach zamierza utworzyć filie szkoły podstawowej w Jurgowie, z klasami od 1 do 3 i oddziałami przedszkolnymi. Natomiast uczniowie z Rzepisk z klas 4-8 od 1 września tego roku mają się uczyć w szkole podstawowej w Jurgowie. Urząd zapewnia, że będzie dowozić dzieci z Rzepisk do Jurgowa.

Mieszkańcy są oburzeni, że nikt nie poinformował ich wcześniej o takiej decyzji, a o sprawie dowiedzieli się w dniu sesji, dwie godziny przed jej rozpoczęciem. Uchwał o likwidacji szkół nie było w porządku obrad, zamieszczonym w Biuletynie Informacji Publicznej. Radni wprowadzili je dopiero na początku sesji. Nikt nie miał uwag, ani pytań. Nikt nie zapytał o zdanie mieszkańców. Cała wieś jest w szoku. 

Katarzyna Dorula, sołtys Rzepisk, o niczym nie wiedziała. Mówi, że kiedy dowiedziała się od mieszkańców, że uchwały będą poddane pod głosowanie, na początku nie dowierzała. Dwa dni przed sesją sołtyska była na komisji ekonomiki i również nikt nie powiedział jej o uchwałach.

Radna z Rzepisk Irena Kluczewska również o wszystkim dowiedziała się od ludzi. Jest rozgoryczona, że nikt z gminy jej nie powiedział o uchwałach. 

W Rzepiskach zawrzało. - Zrobili to cichaczem, żeby nikt nic nie wiedział - twierdzi jeden z mieszkańców. Mówi, że o zamiarze likwidacji szkół dowiedział się dwie godziny przed sesją. Mieszkańcy mają żal do władz gminy, że od wielu lat ich miejscowość jest zapomniana. Nie ma inwestycji, a teraz gmina zamyka im jeszcze dwie szkoły i tworzy filie. - Podjęcie takiej decyzji prowadzi do całkowitego zamknięcia szkół. To tylko kwestia czasu - uważa mieszkaniec, który prosi o zachowanie anonimowości. - Jeśli rodzic ma dwoje dzieci i starsze pójdzie do Jurgowa, to młodsze też zacznie tam wysyłać. Bo dwoje dzieci będzie w jednej szkole. Poza tym dla dziecka zmiana otoczenia po ukończeniu 3. klasy też nie jest dobrym rozwiązaniem - dodaje. Przypomina, że szkoła nr 2 w Rzepiskach zajmuje wysokie miejsca w rankingach. Uczniowie są dobrzy zwłaszcza w matematyce.
Mieszkańcy czują się oszukani. Przypominają, że we wrześniu wójt spotkał się z rodzicami dzieci i zapewniał, że nie zlikwiduje szkół. 

m

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Z innej wsi 2020-02-22 15:58:00
Padł głos w tej dyskusji że większe wsie utrzymują Rzepińska. Warto zauważyć z drugiej strony mieszkańcy np Rzepińsk pracują często u tych bogatych i pomnażają ich bogactwo, a zarabiają jedynie na życie.
PółRzepiszczanka 2020-02-02 14:38:22
Powiem tak. Uważam, że na decyzję radnych co do likwidacji naszych szkół duży wpływ miały ostatnie wnioski do gminy naszych rzepiszczańskich włodarek o remonty i naprawy dróg, remont remizy, budowę remizy itd. Chcieliśmy pozostawiania szkół ,,po staremu" kosztem realizowania jakichkolwiek inwestycji? Tak chcieliśmy, Wszyscy z nas na spotkaniu w grudniu bili brawo. A teraz wyszło tak że jesteśmy nie lojalni.
Ja 2020-02-02 09:35:23
Do mieszkańca gminy

Żałosny jesteś..
Nie życzy się nikomu źle ale weź się swoim bogactwem udław.
Stasek stasowy 2020-02-01 23:50:56
do mieszkańca gminy.

Opowiadasz głupty. Rzepiscanie tak samo płacą podatki do gminy jak mieszkańcy innych miejscowości. A gmina nic ,zupełnie nic w tej wsi nie zrobila ani nie robi. Ich pieniądze z podatków lądują w innych wsiach . Więc kto na kim żeruje !?... I jeszcze im gmina w barbarzyński sposób szkołe zabiera.
Konio 2020-02-01 23:00:07
Pani radna ,wstyd wyjść na wieś i popatrzeć ludziom w oczy!
obserwator 2020-02-01 21:42:34
Kto rządzi w Gminie .
Odpowiadam PiS.
Z jakiego ugrupowania jest Wójt.
Opowiadam PiS.
Kto wygrywa wybory w Minie Bukowina Tatrzańska.
Opowiadam PiS.
Zagadka. Kto zrobił mieszkańców Rzepisk w konia.
Każdy niech sobie odpowie.
Obserwator terenu 2020-02-01 20:12:17
Realizacja planu likwidacji szkół mniejszych i włanczanie dzieci z tych miejscowości do szkół większych, lepiej wyposażonych o dogodniejszych warunkach lokalowych i edukacyjnych nie jest planem złym. Idealnych planów nie ma, zawsze będą minusy ale w dzisiejszych czasach i przy dzisiejszych możliwościach jakie mają samorządy to plan najlepszy. Dzieci z Rzepisk nie są dziećmi niepełnosprawnymi i nie potrzebują indywidualnego toku nauczania ? a takim nauczaniem jest niestety egzystowanie w małej szkole. Brak możliwości nauki w większej grupy rówieśniczej, ogranicza ich talent, nie uczy współpracy w grupie rówieśniczej, zdrowej rywalizacji i powiedzmy to szczerze marnuje talent tych zdolnych uczniów którzy chcieliby kontynuować naukę na poziomie szkoły średniej. Brak sal gimnastycznych ogranicza również rozwój fizyczny co jest bardzo ważne szczególnie w dzisiejszych czasach dla dorastającego pokolenia.
Ale o tych faktach trzeba informować rodziców, mieszkańców ! Nie wystarczy suche wyrecytowanie uchwały Rady Gminy i uzasadnienia ? tym bardziej że sesje teraz są nagrywane i wszystko idzie w świat. Psim obowiązkiem rasowego urzędnika na stanowisku kierowniczym jest takie przedstawienie decyzji by ludzie poczuli że to jest dobre rozwiązanie. Pani Kierownik wstyd. Od tych na stanowisku wymaga się więcej!
Drugi wstyd to Pani radna z Rzepisk. Jak można schować głowę w piasek i nie stawić się na głosowanie w tak ważnej decyzji dotyczącej mieszkańców wsi. Stanowisko radnego to nie tylko aplauz i zaszczyty. Trzeba brać na klatę konsekwencje trudnych decyzji i w głosowaniu wyrażać wole ludzi którzy wybrali!
A na koniec ?. optymistycznie. Bez względu na motywy , cieszy fakt, że jeden radny potrafił zagłosować przeciwko likwidacji szkoły. Wreszcie jakiś głos przeciw. Jest nadzieja że demokracja w Radzie Gminy Bukowina Tatrzańska nie umarła.
Bobik 2020-02-01 18:21:06
Tak jak w ewangeli biednemu zabrać sicko a bogatemu Jeszce dołożyć i zabić dziure deskami hej
Mieszkaniec gminy 2020-02-01 12:22:28
Oczywiście,że byla to jedna z najlepszych decyzji jaką podjęła obecna rada gminy.
Już dawno powinni zlikwidować te szkoły.
A co do tego że Rzepiscanie jadą po swojej radnej,to po co żeście ja wybierali skoro taka zła.
Ja na swoich radnych nie narzekam.
Może czas zacząć odpowiednio gospodarować wpływami z podatków,bo kilka miejscowości odprowadza kolosalne pieniądze do gminy,reszta na tym żeruje!!
To właśnie pierwszy krok do gospodarności!!!
BRAWO!!!
Obiektywny 2020-02-01 11:58:17
To jest JEDYNE ROZSĄDNE WYJŚCIE. 29 uczniów i 14 nauczycieli to naprawdę jest chore. Druga sprawa, to rada podejmuje decyzje nie wojt 15 osób nie jedna. Trzecia to dzieci z Rzepisk już chodzą do Jurgowa więc wina i rodziców, którzy mając szkole u siebie wysyłają dzieci. A swoją drogą może warto by ich zapytać dlacz go zdecydowali się wysłać dzieci do innych miejscowości.
Gacek 2020-02-01 11:17:52
Takich nieudaczników jeszcze nie było w naszej gminie. Dorwali sie do wladzy. Oni w tej gminie sami powinni sie pozwalniac. To bylaby najwieksza oszczędność dla gminy. Ten pseudo wójt ani złotówki nie dał na żadną inwestycje w rzepiskach to jeszcze szkołe zamyka,która przez tyle lat za jego poprzedników istniała. Wstyd panie wójcie. Wzorowo naśladuje pan tych ktorzy obecnie rządza . Po cichu wszystko zniszczyć.
Tata 2020-02-01 08:04:33
Ręce opadają, szkoła ma się opłacać????? Co to fabryka??? Pisanie o małej ilości uczniów i ich słabym poziomie, że teraz to dopiero rozwiną skrzydła bo do większej szkoły pójdą, jest tylko potwierdzeniem że Ci co to piszą naprawdę do szkoły mieli pod górkę i daleko od domu, myślenie jest męczące.
Radna nie wiedziała ha ha ha haaaaaa, Przecież radni z wodzem na czele są z jednej partii. Takich figli gmina dawno nie oglądała. No ale czego można się spodziewać po ludziach którzy aby dorwać się do stołka zrywali (osobiście) plakaty swoim konkurentom w wyborach.
A i jeszcze jedno, wójt w dużej mierze dzięki Rzepiszczanom wygrał w wyborach. I tak im podziękował. Brawo
Wik 2020-01-31 21:06:41
I bardzo dobrze.Więcej tam nauczycieli niż uczniów, a poziom i tak strasznie słaby.Rzepiska Nie mają co bronić tylko się cieszyć , że wreszcie będą ich dzieci chodzić do normalnej szkoły gdzie są obiady i, boisko , sala gimnastyczna i dzieci A nie dwie osoby w klasie. Dwie OSOBY !!!! Warto tak na to spojrzeć, zamiast bronić dla zasady.
Zagórzanka 2020-01-31 19:38:46
Ciemnota ludzka nie zna granic...
Po pierwsze... na samym początku stycznia zostało zdecydowane, że szkoły w Rzepiskach zostają, więc skąd nagle wziął się temat oświaty? - macie ludzi za idiotów?
Po drugie... Nie jedna, czy dwie osoby w gminie stoją za zamykaniem szkół.
Po trzecie... to nie jest tak, że wójt w gminie nie ma nic do gadania, wszyscy są z jednej partii.
Po czwarte... pierwsze słyszę, żeby radny jakiejkolwiek miejscowości stał przeciwko swoim wyborcom.
Po piąte najłatwiej jest smarować ludzi po stronach internetowych zamiast iść walczyć o szkoły, a swoją drogą to podobno sama pani dyrektor z Rzepisk ścieli sobie posadkę w innej szkole.
Henio 2020-01-31 18:33:32
Do swój.
Jakby wójt nie wyszedł z inicjatywą i nie poddał tego pod głosowanie. To by radni nie mieli co przegłosować.
Bobr 2020-01-31 18:32:57
Brawo w?jciy teroz cas na cornom gore i brzegi łoroj dali dobro zmiana
Kulczewski 2020-01-31 18:28:53
Pani radna rzepisk rozgoryczona,bo wszystkiego dowiedziała się od ludzi????????????
Juz w tamtym roku ciesyla siy ze skole w rzepiskach zlikwidujom. WSTYD PANI RADNA .
zdzichu 2020-01-31 18:18:04
Drodzy rzepiscanie. Czy jak w klasie na rzepiskach bedzie 1 dzicko to trzeba bedzie 17 nauczycieli??
dwojak 2020-01-31 18:11:40
Oglądałem sesje rady. Wygląda na to że radni podjeli dobrą decyzję. Jedna szkoła 30 dzieci. Drugą szkoła w Rzepiskach 35 dzieci. Szkoda dzieci żeby w takich warunkach się uczyły.
Brawo za decyzję.
swoj 2020-01-31 17:59:14
Ciemny lud jednak nic nie rozumie. Wiadomo przecież ,że gminami rządzą radni. Wójt nie ma nic do gadania. Rada podejmuje decyzję a nie wójt. Edukujcie się ludzie.
Bury 2020-01-31 17:40:58
Na wiosnę wybory ,czas włączyć myślenie !!!!!
Latem jak przez Rzepiska pojedzie kurde poloń ,też trzeba dobrze się zastanowić jak to rozkminić !!!
Kaczorek 2020-01-31 17:31:42
Po co wam szkoła,przecież macie 500+ zrozumcie wkońcu .
Stasek za wody wielkiej 2020-01-31 17:02:18
No tosciy doglosowaliii
Na piyncyt teroz trza dac
A niy ma komu juz wzionsc
No to noilypiyj zaprzyc skole
Hej
stasek 2020-01-31 17:01:04
Już to kiedyś pisałem.
Powtórzę jeszcze raz.
Nasuwa mi się kilka refleksji.
1. Jak to nie ma pieniędzy na oświatę, podobno Rząd sypnąl groszem na podwyżki dla nauczycieli i Gminy dostały kasę.
Tak słyszałem w TVP.
2. Miały być nie likwidowane żadne małe szkoły, nawet miały dostać dodatkowe środki. Za rządów PO obecnie rządzący darli się że nie pozwolą zamknąć ani jednej małej szkoły..
3. Zlikwidowanie szkoły w małych miejscowościach to śmierć kulturowa tych miejscowości.
4. Kto rządzi w Gminie Bukowina Tatrzańska -PiS. kto rządzi w Kraju -PiS.
Wniosek - ktoś mówi nieprawdę( albo władze Gminy albo Rząd PiSu)
Tak to widzę z pozycji prostego suwerena.
Rzepiscon 2020-01-31 16:22:03
Dziękujemy siostrom ,pani Zofi i Irenie oraz wspaniałemu wójtowi kłamczuchowi.

My Rzepiscanie.
Sprawiedliwy 2020-01-31 16:17:08
Jaśnie pan wójt ,obiecał że za zlikwiodowanie szkół,zlikwiduje również podadki dla rzepiscan .
Bolek 2020-01-31 16:13:42
Macie swój PIS.
Bambus 2020-01-31 16:09:01
" Przypominają, że we wrześniu wójt spotkał się z rodzicami dzieci i zapewniał, że nie zlikwiduje szkół. "

Czyli wychodzi na to,że obecny wójt ,to Pinokio z długim noskiem.
Ja 2020-01-31 15:10:59
Ooooo biedna radna, nic nie wiedziała.....
szkoda.....
Ja nie wiem jak wy możecie patrzeć w lustro, bo w oczy ludziom to juz dawno nie patrzycie
I love Spisz 2020-01-31 15:10:08
Dobra zmiana...

Reklama
 • KUPNO
  Kupię GÓRALSKI KREDENS I INNE MEBLE ZROBIONE Z DREWNA LIMBY - 601 39 34 06
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKI - 3 HA - koło Białki Tatrzańskiej. 18 28 564 54.
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy PANIĄ DO SPRZĄTANIA POKOI I POMOCY W KUCHNI - dobre warunki, możliwe zamieszkanie. Zakopane. Tel. 182066836
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko kelnera/kelnerki do restauracji w Zakopanem 512351742
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko pomocy kuchennej do restauracji w Zakopanem 512351742
 • PRACA | dam
  Szukamy pracownika na stanowisko kucharza do restauracji w Zakopanem 512351742
 • PRACA | dam
  STUDIO PAZNOKCI W NOWYM TARGU zatrudni na etat -
  Tel.: 696 01 22 00
 • PRACA | dam
  PENSJONAT 10-POKOJOWY W PORONINIE ZATRUDNI z zakwaterowaniem (sprzątanie, przygotowanie śniadań), tel. 691888444
2020-04-01 08:43 Społem Zakopane otwiera nowy sklep w słynnym budynku 2020-04-01 08:00 Co to jest średnica według Telewizji Publicznej (WIDEO) 2 2020-03-31 23:36 WiRUS 2020-03-31 22:16 Szyją maseczki dla Ośrodka Zdrowia w Krościenku i liczą na wsparcie 2020-03-31 21:30 Chcę oddychać 6 2020-03-31 21:23 KLĄTWA BOGINI NANDA 2020-03-31 20:30 Zakopane zostaje w domu 2020-03-31 20:19 Dziś 256 zakażeń w całym kraju. Najwięcej jak do tej pory 2020-03-31 19:30 Rowerem Wokół Tatr i nowotarskiego lotniska 2020-03-31 18:32 Tygodnikowy autobus pełen pasażerów (WIDEO LIVE) 4 2020-03-31 18:30 Zamknąć rynek 7 2020-03-31 17:45 Jedna osoba, dwie kwarantanny 1 2020-03-31 17:00 Kończą ci się pieniądze, zrobię ci zakupy 4 2020-03-31 17:00 Wspieramy lokalny biznes. Kupujmy w naszych sklepach 18 2020-03-31 16:00 Problem bezdomności w czasie zarazy 2 2020-03-31 15:20 Pogryziona prosi o pilny kontakt z właścicielem psa 10 2020-03-31 14:51 83 nowe zakażenia w całej Polsce. 7 nowych w Małopolsce 3 2020-03-31 14:45 Co możemy, co jest zabronione? Pełna lista 23 2020-03-31 14:30 Podczas kwarantanny postanowił pobiegać 10 2020-03-31 13:45 Zapomniana kwarantanna: Sanepid milczy, wojewoda odpowiada 4 2020-03-31 13:00 Hotele i miejsca noclegowe zamknięte do odwołania 7 2020-03-31 12:39 Odstęp dwóch metrów na ulicach. Ograniczenia w sklepach. W weekendy zamknięte markety budowlane 4 2020-03-31 12:30 Turyści z Ukrainy i Białorusi ukarani mandatami 6 2020-03-31 11:45 W czasach pandemii piwko podrożało 10 2020-03-31 11:02 Tak dziś wyglądają opustoszałe Krupówki (WIDEO LIVE) 2020-03-31 10:30 Wsparcie dla szpitali. Akcja także w Zakopanem. Już wykonują ochronne przyłbice 2020-03-31 10:01 Darmowe mieszkania dla ratujących życie 5 2020-03-31 09:22 11 nowych zakażeń w Małopolsce. Na naszym terenie żadnego 9 2020-03-31 09:05 Powiat tatrzański: kwarantanna dla 357 mieszkańców 1 2020-03-31 09:00 Zakupy z dostawą do domu 2020-03-31 08:00 Kontrole przyjezdnych od piątku w Szczawnicy 8 2020-03-30 21:45 Na razie zimowo, ale w przyszłym tygodniu niemal letnie temperatury? 2020-03-30 21:00 Zapraszamy na spacer po redakcji Tygodnika Podhalańskiego (WIDEO) 2020-03-30 20:30 Burmistrz do przedsiębiorców: pomożemy 1 2020-03-30 20:15 W Polsce 9 ofiar śmiertelnych, 193 nowe zakażenia. W Małopolsce 24 zarażonych 2 2020-03-30 20:00 Ważne ogłoszenia spółki Sewik w sprawie wyłączeń w dostawie wody 2020-03-30 19:30 Pożar bacówki w Szlachtowej (aktualizacja) 2020-03-30 19:16 Wybiła w bloku kanalizacja w piwnicy. Kto pomoże? 2 2020-03-30 19:00 Zakładać maseczkę, czy nie ma sensu? A rękawiczki? 9 2020-03-30 18:35 To są Wasze ulubione miejsca w Tatrach. Kto wygrał SONDA 13 2020-03-30 18:30 Wystawa i dotacja pod znakiem zapytania 2020-03-30 18:00 Do firmy Sewik - Przemyślcie Państwo, czy wieszanie ogłoszeń na słupie ma dziś sens? 1 2020-03-30 17:30 W Rynku spory ruch 3 2020-03-30 16:00 Na ratunek firmie: urlop albo pożegnanie z pracą? 15 2020-03-30 15:45 Andrzej Gędłek walczy w Chicago z koronawirusem 4 2020-03-30 15:30 List otwarty posłanki do samorządów w sprawie majowych wyborów 16 2020-03-30 15:00 Jest, przyleciał 2020-03-30 14:30 Pandemiczni turyści zostali zawróceni 23 2020-03-30 14:28 Uwaga przycisk wyłączony - więc nie przyciskaj! 1 2020-03-30 14:00 Las reklam w mieście nie ginie - choć już się nie rozrasta 2
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2020-04-01 08:20 1. Świat według PiSu Ale to jeszcze nic. Chiciorem jest lekcja plastyki dla klasy 7. Jas Fasola przy tych lekcjach to mały pikuś Sponsoruje to Polska Fundacja Narodowa , ta co kupiła jacht aby promować Polskę na Świecie. Jak to śpiewał Perfect ,,Ale wkoło jest wesoło. i tak dalej ha ha ha ha 2020-04-01 08:11 2. Wam to nie dogodzi. Zakazują źle, nie zakazali by to zaraz byście krzyczeli że nic nie robią. Dzięki PIS że rządzi bo inaczej już połowa Polaków by wąchała kwiatki od spodu 2020-04-01 08:11 3. Kochane dzieci, a teraz pokażemy wam, co to są wybory. 2020-04-01 08:07 4. Ruch samochodowy jest kilkukrotnie mniejszy ze wzgledu na panującą sytuacje a smog jak byl tak jest. Gdzie jest teraz ten wybitny znawca z kuratorium co publicznie wymądrzał sie co jest powodem smogu? Dalej bedzie opowiadał pierdoły ze to nie z palenia w piecu a z poruszających się samochodów? 2020-04-01 08:06 5. Marysiu - zacznę od tego, że jest tajemnicą poliszynela fakt nieumiejętności czytania ze zrozumieniem przez różne rasy POKOmenów. Projekt o wspólnych unijnych zamówieniach na zakup medycznych środków zaradczych był stworzony w 2014 r. Miłościwie panująca w Polsce wtedy władza nie przystąpiła do tego projektu. Minister zdrowia obecnie nam miłościwie panującej władzy podpisał aneks do tegoż projektu 6 marca b.r. I od tego momentu możemy brać udział we wspólnych zakupach. @Jasiyk - jaka łunia jest każdy widzi! "Koronawirus ujawnił słabość Unii Europejskiej, a strach przed wirusem spowodował, że wróciły stare egoizmy. UE w zasadzie skapitulowała i pozostawiła podejmowanie decyzji na czas kryzysu państwom narodowym." Tak o Unii wypowiedziała się na łamach "Frankfurter Allgemeine Zeitung"nasza Nobilistka Tokarczuk. @stasek - spacer z żoną??? Od dawna głoszę wszem i wobec, że w zakładach karnych internet powinien być odłączony! 2020-04-01 03:06 6. Jestem pracownikiem czynnego elektromarketu, mam prośbę aby osoby które nie są pracownikami nie wypowiadały się za nas, że powinni zamknąć nasz sklep i że pracodawca jest zły bo liczy się dla niego tylko kasa. Większość pracowników to ludzie młodzi na dorobku, jak mają zapłacić za wynajem mieszkania lub ratę kredytu jeśli sklep zostanie zamknięty? Pracodawca zapewnił nam wszystkie środki ochrony , dla pracowników i również dla klientów. Sytuacja jest trudna i stresująca ale trzeba to przetrwać i cieszymy się , że możemy pracować. 2020-04-01 01:17 7. Na polskich drogach średnio dziennie ginie 11-12 osób. No na świecie? Pewnie tysiące, ale jakoś nie skłoniło to nikogo do chociażby obowiązkowego wyposażania auta w tz. klatki bezpieczeństwa( jak dla kaskaderów). Problem z wypadkami i wirusem to jak zawsze pieniądze. Zobaczycie kto na wirusie najwięcej zarobi, szukajcie przyczyny tam gdzie zyski :) 2020-03-31 23:55 8. Nic dziwnego że wirus się rozprzestrzenia skoro świadomość niektórych definiuje np. fakt, że w swojej agroturystyce bez zgody sanepidu serwują bułeczki, deserki itp. i jeszcze się tym chwalą na FB. Właśnie tego typu jednostki w swoim ograniczeniu umysłowym są kreatorami zagrożenia w tej trudnej sytuacji i nie tylko. 2020-03-31 23:48 9. Wprowadzić zakaz palenia i węglem i groszkiem... Osobom nie mającym środków na wymianę na swój koszt ogrzewania miasto finansuje cześć a czesc z eu.... Ale to miasto powiat gmina załatwiają wszelkie formalności.... Z ludźmi i tyle.... Ale program dla ludzi a nie zniechęcający ludzi do jakiegokolwiek podejmowania tematu.... 2020-03-31 23:38 10. A powiedzcie mi gdzie jeszcze można kupić mąkę żytnią typ2000?
2020-03-22 11:49 1. Takie pustki to były w 1981r zaraz po ogłoszeniu stanu wojennego 2020-03-21 18:06 2. I tak do świąt, istna bryndza dla straganiarzy i właścicieli kwater... A może i przez święta wszyscy będą siedzieć na 4 literach lub jajkach niepoświęconych w chałupach. Co wtedy? Nie wytrzymamy ? A może do wyborów? Może nie przetrwamy pandemii, wszystko możliwe. Przyroda zrobi z nami porządek. Kto to przewidzi. Cieszmy się jeszcze życiem . Dobrze , że 2 mld poszło na TVP, to i świętowanie w Kościołach nam TVP zastąpi. Internet zakupy, na tace przestaniecie dawać... I na co będziecie narzekać? Tylko na tego małego koronawirusa. A ja olewam jego i chodzę na działkę. Rewela, roboty w kit, powietrze, wiosna się budzi, sama radość. I Wam to samo radzę. 2020-03-20 15:30 3. Myślę, że sporo osób może teraz zapragnąć te puste Krupówki zobaczyć. 2020-03-19 18:27 4. Straganiarze widać niewzruszeni 2020-03-18 22:45 5. tylko i wyłącznie to nas może uratować...siedzieć w domu 2020-03-17 13:27 6. Kpina. Ale w końcu całą tą chińszczyznę na tych kramikach trzeba opchnąć... Szkoda gadać. 2020-03-15 17:33 7. Bardzo dobrze że ludzie siedzą w domu. 2020-03-15 12:07 8. Te śmierdzące sery powinno się zutylizować bo inaczej zamrożą i póżniej sprzedadzą....Podejrzewam że już były odmrażane !!! Jak można to kupować?!?! 2020-03-14 16:17 9. Biatlon nie duatlon 2020-03-09 19:31 10. Od kiedy produkty przetwarzane ręcznie można przygotowywać w pomalowanych pazurach? Chyba że jest nowy rodzaj oscypka - oscypek z tipsem.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania

Album TP

FILMY TP

Bojcorka