Reklama

2020-02-02 20:59:59

Reklama

Zakopane

Gminny majątek za bezcen dla fundacji

Reklama

Na poniedziałkowej sesji w Zakopanem zapadnie decyzja co z budynkiem po dawnym Gimnazjum ks. Tischnera.

Poniedziałkowa sesja rozpocznie się o godz. 15, a porządek obrad zawiera jeden konkretny punkt. Jest nim "podjęcie uchwały w sprawie dzierżawy zabudowanej nieruchomości gruntowej". 

Chodzi o budynek po dawnym Gimnazjum nr 2 przy ul. Sienkiewicza. Obiekt wraz z terenem i salą gimnastyczną ma być przekazany w dzierżawę za "przysłowiową złotówkę" Fundacji Handicap prowadzonej przez Małgorzatę Tlałkę-Długosz (10 zł za miesiąc przez 10 lat za nieruchomość o wartości ok. 11 mln zł). W zamian fundacja ma zainwestować w remont obiektu. 

Część radnych jednak twierdzi, że takie działanie godzi w interesy gminy. Proponują nieruchomość sprzedać uzyskując rynkową cenę i w ten sposób zasilić budżet miasta. Lub znaleźć dzierżawcę w przetargu, co pozwoli uzyskać stałe wpływy do miejskiej kasy. 

Przypominają przy tym, że zadania integracyjne i wsparcie dla osób niepełnosprawnych to zadania powiatu i że fundację Małgorzaty Tlałki-Długosz powinno wspierać starostwo tatrzańskie. W trakcie dyskusji na czwartkowej sesji rady miasta podkreślano, że fundacja odrzuciła propozycję oddania jej budynku po szkole katolickiej u zbiegu ul. Piłsudskiego i Tetmajera. 

rav
Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Do Maja 2020-02-04 12:25:44
Rzuca Pani tutaj jakieś dziwne stwierdzenia odnośnie P. Tlałki....mam nadzieję że życie się Pani tak poukłada( nigdy nie wiemy co życie nam zaplanowało) że pozna Pani Ją osobiście i przeprosi!!!!!!!!!! To wspaniała osoba, pełna ciepła i zrozumienia dla niepelnosprawnych---i to nie tylko dzieci ale również seniorów!!!!!!! Jest wzorem dla nas do naśladowania!!!!!!!!!
Matka 2020-02-03 21:56:51
Ile osób na Kamieńcu to dzieci do 25 r.ż., a ile te starsze? Z pewnością ma Pan te dane. Z tego co zrozumiałam Pani Tlałka forsuje ideę Integracji. W takim razie z budynku poza osobami niepełnosprawnymi będą mogli korzystać również zdrowi. I jedni i drudzy z pewnością na tym zyskają. Ze skąpych informacji udało mi się wyłuskać, że realizując zajęcia sportowe Fundacji niezbędna jest sala gimnastyczna, której budynek przy ul. Piłsudskiego nie posiada. A przedszkole to tylko pierwszy krok do stworzenia centrum. Życzę Fundacji jak najlepiej. Dzięki ludziom takim jak pani Tlałka wierzę, że i przed moim dzieckiem maluje się świetlana przyszłość.
PS. Nasuwa ????
Matka 2020-02-03 21:13:12
Szanowny Panie Radny,
Ośrodek na kamieńcu bezsprzecznie zapoczątkował coś ważnego w życiu osób niepełnosprawnych. I chwała dyrektorowi Sekuradzkiemu za to. Jednak rozwój ośrodka, a przy tym dobro dzieci zeszło na dalszy plan. Bardzo wiele lat temu. Przestały się liczyć dzieci i pomoc im a na pierwszy plan wysunęły się subwencje. Przerost zatrudnienia był ogromny. Nowy zarząd musi mieć czas, żeby zrobić porządek. Ja to rozumiem. Jednak nie rozumiem sytuacji, kiedy rodzice dzieci nadal są traktowani jako zło konieczne. Chyba nie o taką zmianę tam chodziło. W Nowym Targu istnieją trzy placówki pomagające dzieciom niepełnosprawnym. Dlaczego w Zakopanem nie mogłaby powstać alternatywa dla Kamieńca? Dlaczego podnosi się taki alarm zanim jeszcze cokolwiek powstanie? Pisze Pan, że samorządy muszą robić takie rzeczy. Fundacja chce odciążyć samorząd. Z materialnego punktu widzenia to strzał w, 10.
Panie Karp 2020-02-03 16:26:46
Może Pan próbować coś sprzedać, jeśli Pan to kupił. A przejęcie majątku? Przecież można to zabezpieczyć zapisem w umowie. Czy to takie trudne?
maja 2020-02-03 14:43:29
Mam nadzieję,że nasi radni zostali oświeceni od czasu ostatniej sesji i nie dadzą prezentu Pani Tlałce.......byłby to skandal!!! wszyscy, którzy coś takiego przegłosują powinni pójść siedzieć...!!!
Stanisław Karp 2020-02-03 13:40:07
Do Matka.
Szanowna Mamo
Cel majątkowy ,nie przejedzenie to po pierwsze, po drugie Fundacja to nie wszyscy niepełnosprawni w naszym pieknym mieście ,obecnie 108 osób na Kamieńcu ,70 osób personelu ,40 lat pracy dla niepełnosprawnych ,takiego dorobku nie można pominąć, zmarginalizować, nie wspomnę o tych niepełnosprawnych którzy nie należą do Kamieńca ani fundacji, jest takich wielu w naszym mieście.
Mam wiele empatii i współczucia dla nich i dla państwa jako rodziców, lecz uważam że ten obiekt i nie wspomnę tu o wartości powinien być przekazany i służyć wszystkim , nie tylko fundacyjnym podopiecznym .
Po trzecie Fundacja odrzuciła możliwość realizowania projektu w innym miejscu , w takim które kilka tygodni temu zaproponowały władze miasta po czwarte w końcu większość tego typu bliżniaczopodobych projektów realizowaną jest w placówkach oświatowych gmin nie tylko Małopolski ,nasówa się wobec tego pytanie?, którego nie zadam .
Odpowiedzcie sobie Państwo sami.
Pozdrawiam serdecznie
mati 2020-02-03 13:00:44
Czyli mamy 2 bulwersujące sprawy - to jak wygląda sytuacja z Kamieńcem i proces, który opisał Edek. Powtórka z Majchra to mało powiedziane.
alfi 2020-02-03 12:08:54
Dorula mamy dosc juz Ciebie!!!!
n a p r a w d e
do BodMark 2020-02-03 11:23:00
Tylko Kamieniec odrzuca dzieci niepełnosprawne. Nie realizuje zadań za które bierze pieniądze. Działania Kamieńca doprowadziły do odejścia stamtąd wielu dzieci i wielu świetnych terapeutów.
Kamieniec nie jest do odnowy. Wiem bo walczyliśmy o jego reanimację lata. Chętnie podejmę dyskusję w obecności władz Kamieńca publicznie!!!
Matka niepełnosprawnego.
Edek 2020-02-03 11:18:10
Myślę że warto byłoby się zastanowić nad poniższymi zagadnieniami:
1.skąd się wzięła Pani Tlałka i jej fundacja,
2. dlaczego startowała z listy PiS jako magnes na wyborców a potem po wygranej odrazu zrezygnowała z mandatu? Kto dzięki takiej zagrywce wszedł do Rady Miasta?
3. jak wysoko w partii stoi jej mąż, ile zajmuje publicznych stołków i jaki ma układ w PiS?
4. dlaczego przyznano dotację w wys. 3 000 000 zł (!) skoro nawet nie było budynku ani biznesplanu? Inne fundacje starają sie o takie pieniądze latami.... bezskutecznie.
5. Skoro chodzi o dobro kilkunastu dzieci dlaczego nie wystarczy budynek po szkole katolickiej? (mniejszy, łatwiejszy do utrzymania)
6. Skoro wszystko jest tak transparentne dlaczego miasto miało być "partnerem" w całym projekcie i w razie niepowodzenia dopłacać do interesu z publicznych pieniędzy? Dlaczego fundacja nie bierze żadnej odpowiedzialności na siebie?
7. Skoro cała ta akcja jest dla tylko dobra dzieci dlaczego Pani Tlałka będzie prowadzić tam działalność gospodarczą? (pensjonat, kawiarnia etc)
8. Jakim gwarantem dla powodzenia projektu jest TPN, skoro w mediach sam Dyrektor Ziobrowski mówi że nie będzie dopłacał do interesu, a fundacja twierdzi że TPN będzie współfinansował cała tą zabawę?

Dużo pytań mało odpowiedzi.
Adolf 2020-02-03 10:34:48
Jedno wielkie bagno, jak za Majchra
Serek 2020-02-03 10:16:13
Do Bach
Na Owsiaka pewnie dajesz A czepiasz się o możliwość rozwoju dzieci z niepełnosprawnością?? Każdy jest mądry gdy coś go nie dotyczy !! Inaczej byś śpiewał jak byś miał dziecko niepełnosprawne. A fundacja działa już od 6 lat i bardzo dobrze sobie radzi.
czopek 2020-02-03 10:13:34
Szkoła powinna być Szkołą. To największy błąd władzy. Tej Władzy!
Mariola 2020-02-03 09:46:37
Fundacja robi świetną robote

skopiowane ze strony Handicap

celem jest organizacja i promowanie kultury fizycznej i sportu,
szczególnie wśród osób czasowo lub trwale niepełnosprawnych
oraz integracja sportowców o zróżnicowanych możliwościach psycho-fizycznych.
Organizujemy bezpłatne, całoroczne zajęcia sportowe, na które szczególnie zapraszamy dzieci i dorosłych:
? osoby z niepełnosprawnością intelektualną lub fizyczną, czasową lub stałą,
? osoby po chorobach, kontuzjach, wypadkach, operacjach, po zakończeniu rehabilitacji
? osoby 50+, osoby zdrowe jako wolontariusze i sparing-partnerzy

i to jest fajne
Matka 2020-02-03 09:44:27
Bzdury Pan pisze, panie Karp! Sprzedać i przejeść! Miasto to nie hurtownia! Trzeba myśleć również o tych, którzy sami sobie nie poradzą. Syty głodnego nigdy nie zrozumie, ale na szczęście są w radzie również tacy, którzy próbują!
Bezradny 2020-02-03 09:44:07
Jest takie ogłoszenie na stronie UM Zakopane może nie wszyscy miejscowi wiedzą:
z dnia 9 stycznia 2020
TREŚĆ: Ogłoszenie o przetargu nieograniczonym na udzielenie i obsługę kredytu długoterminowego w wysokości 5. 000.000 zł
Udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego w wysokości 5. 000.000 zł z przeznaczeniem na pokrycie planowanego deficytu budżetu Miasta w 2019 r r. oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań. ......... To niech mnie kto uświadomi dlaczego gmina mając długi i biorąc ogromny kredyt na spłatę tych długów oddaje budynek za grosze komuś kto później na tym budynku w samym centrum miasta będzie robił interesy .....no czegoś tu kuźwa nie rozumiem
Bezradny 2020-02-03 09:44:01
Jest takie ogłoszenie na stronie UM Zakopane może nie wszyscy miejscowi wiedzą:
z dnia 9 stycznia 2020
TREŚĆ: Ogłoszenie o przetargu nieograniczonym na udzielenie i obsługę kredytu długoterminowego w wysokości 5. 000.000 zł
Udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego w wysokości 5. 000.000 zł z przeznaczeniem na pokrycie planowanego deficytu budżetu Miasta w 2019 r r. oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań. ......... To niech mnie kto uświadomi dlaczego gmina mając długi i biorąc ogromny kredyt na spłatę tych długów oddaje budynek za grosze komuś kto później na tym budynku w samym centrum miasta będzie robił interesy .....no czegoś tu kuźwa nie rozumiem
Bezradny 2020-02-03 09:44:01
Jest takie ogłoszenie na stronie UM Zakopane może nie wszyscy miejscowi wiedzą:
z dnia 9 stycznia 2020
TREŚĆ: Ogłoszenie o przetargu nieograniczonym na udzielenie i obsługę kredytu długoterminowego w wysokości 5. 000.000 zł
Udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego w wysokości 5. 000.000 zł z przeznaczeniem na pokrycie planowanego deficytu budżetu Miasta w 2019 r r. oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań. ......... To niech mnie kto uświadomi dlaczego gmina mając długi i biorąc ogromny kredyt na spłatę tych długów oddaje budynek za grosze komuś kto później na tym budynku w samym centrum miasta będzie robił interesy .....no czegoś tu kuźwa nie rozumiem
BogMark 2020-02-03 09:31:49
Do MAMY NIEPEŁNOSPRAWNEGO!!!
Kobieto! nie wszystkie dziecie iepełnopstawne, będąmogły pracować ; masz jeszcze małe dziecko to nie myślisz co bedzie kiedyś za 40 lat jak Cię braknie! Nie wszystkie rodziny mają taką możliwość ,żeby zająć się dorosłym niepełnosprawnym ; zobacz ile jest dorosłych na Kamieńcu.
Potrzeba odswieżyć warsztaty i śladem za innymi Ośrodkami kupić nowsze , lepsze samochody .

10 lat to kropla w morzu dla tego wszystkiego co chciałabyś , aby fundacja zrobiła, a poza tym tam nie ma aż tylu miejsca i na przedszkole i szkołe i to o czym wspomniałaś?

To chyba nie sportowcy powinni myśleć o takiej szkole??
Moi przyjaciele mają synka z dyskunkcjami i wcale nie jest tak,że tylko są zajęcia prywatne, wystarczy trochę od siebie
nie wymagać a zrobić!
Bach 2020-02-03 09:27:51
Do radnych! Nie wybieramy was abyście marnotrawili majątek gminy! Dosyć tego rozdawnictwa a zwłaszcza jakimś ?fundacjom? co dzisiaj jest a jutro ślad po niej zaginie. Ciekawe czy takie podejście mielibyście do swojego majątku? Pod szyldami fundacji , zbiórek itp. trzepie się wielką kasę .Ktoś to kontroluje? Sprawdza?
szachmad 2020-02-03 08:54:05
To się nadaje do kontroli. Trzeba dzwonić do Banasia.
Ja 2020-02-03 08:27:36
Ośrodek na Kamieńcu jest ośrodkiem teoretycznym. Większość stamtąd poszła. Zostali ci, którzy nie są w stanie jeździć daleko. Jazda z niepełnosprawnym, w korku jest wyczerpująca. Dwa kursy do Czerwiennego czy Nowego Targu to dramat.
Co z dziećmi z upośledzeniem lekkim, których Kamieniec musi przyjąć.

Dlaczego tytuł mówi o gminnym majątku za bezcen dla fundacji? Czy to ma być darowizna? Z tego co wiem nie. Poza tym nigdzie nie ma informacji o tym ile Pani z Fundacji Handicapu ma wsadzić w ten budynek, a kwota jest ogromna.
Stronniczy artykuł.
Niech będzie wszystko w jednym miejscu, aby ludzie nie musieli jeździć po rehabilitantach, logopedach, psychologach po różnych krańcach powiatu. Zakopane to znane miasto ale zupełnie nie otwarte na niepełnosprawność.
yeye 2020-02-03 08:26:18
I nawet największy opozycjonista Pan Szczerba z koleżkami Majchra głosuje ZA. Wszyscy są dogadani. Jedno wielkie kolesiostwo. Czy w tej radzie nie ma juz ani jednego niezależengo? Biznes wszędzie.
ede 2020-02-03 08:19:51
sprzedaż komuś z miasta chyba na tym zależy , wynająć fundacji pro publico bono
Matka niepełnosprawnego 2020-02-03 08:11:34
W Zakopanem jest jeden ośrodek na Kamieńcu. Rzeczywiście starostwo ma na głowie nas... Tylko że starostwo daje pieniądze a nie sprawdza realizacji zajęć na Kamieńcu. Rodzice są zmuszani do podpisywania kuriozalnych regulaminów np, że jeśli zajęcia przepadają z winy ośrodka to nie będą odrabiane... Ale pieniądze są za to wzięte, a rodzic wykupuje zajęcia prywatnie. Żadne skargi nie pomogły. Mnóstwo rodziców przeniosło się do Nowego Targu. Czy wiecie że płacicie za to pieniądze? Bo to miasto zwraca koszty dojazdu do innego powiatu. Czy wiecie że lepiej zainwestować w naukę dla niepełnosprawnych i ostatecznie po jej zakończeniu stworzyć zakład pracy chronionej, tak byście ze swoich podatków nie musieli płacić zasiłków? To nie czasy gdy chorzy byli chowani w stodołach.
Do Pana Karpa. Czy wynajęcie budynku jest równoznaczne z jego oddaniem? Przecież umowa może być zabezpieczona inna alternatywą, np odzyskaniem budynku.
Rodzice uczyli mnie by majątku nie sprzedawać. Co w sytuacji, gdy za 10, 15 lat okaże się że szkoły pękają w szwach i nauka na zmiany już nie wystarcza? Budynek będzie jak znalazł. Miasto się rozrasta. A do naszych szkół dojeżdża wiele dzieci z gmin ościennych.
Nie ważne dla mnie kto zrobi pełen ośrodek dla osób niepełnosprawnych. Od wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, przez przedszkole, szkołę, szkole zawodową aż po zakład pracy chronionej.
Dlatego potrzebny jest duży budynek. Dla osób chorych jest potrzebny budynek z ogrodem, miejscem ćwiczeń, z salą gimnastyczną.
Myślę także że mogła by tam być także prawdziwa poradnia terapii uzależnień. To mogłoby się pięknie uzupełniać. Tylko Wy też musicie przyjść na sesję.
Do Donox. Gdzie twoi znajomi chodzą na zajęcia? Co z dziećmi, którym Kamieniec odmówił pomocy ze względu na ich ciężki stan?
stasek 2020-02-03 07:56:48
Dziwne manewry Tylko przetarg na dzierżawę Jak słyszę fudacja to zapala mi się czerwona lampka. Chętnie wydzierzawie za 2zl
Dissy 2020-02-03 07:40:02
Szanowni Radni:
1 Majątku sie nie nie sprzedaje
2 nieruchomości maja przynosić zyski lub służyć gminie
3 majątek gminy nie może służyć do partyjnych czy prywatnych rozgrywek i układów
4 majątek Gminy Zakopane jest po stokroć cenniejszy od majątku w innych gminach ze względu na holendarne ceny tutaj obowiązujące - nie sprzedaje sie takich rzeczy i tyle
5 wyborca patrzy na ręce i rozliczy was przy najbliższej okazji
piotr 2020-02-02 23:32:18
Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest przekazanie budynku fundacji, niż sprzedaż i powstanie kolejnego apartamentowca. Zadziwiający jest fakt tak szybkiej zmiany planu przestrzennego zagospodarowania. Mieszkańcy ul. Sienkiewicza czekają już 3 lata i doczekać się nie mogą, podobnie jest na ul. Witkiewicza i innych zagrożonych deweloperką.
Donox 2020-02-02 23:07:36
A moi znajomi z niepełnosprawnym dzieckiem nie chwalą tej Fundacji, wręcz przeciwnie.
Bravo 2020-02-02 22:51:37
A może w końcu spełnić liczne, wieloletnie obietnice dla Poradni Uzależnień?
Nie ma miejsca na przyjmowanie Młodzieży!
Sesji indywidualnych dla dorosłych jest 3000 rocznie.
Kolejka oczekujących to 4-5 miesięcy - uzależnieni, współuzależnieni i Dorosłe Dzieci Alkoholików.
Nie negując działań innych, czekamy na swoją kolej... już 20 lat.
Stanisław Karp 2020-02-02 22:30:48
Do Piotr
Szanowny Panie.
Propozycja sprzedaży obiektu gimnazjum z przeznaczeniem na cel majątkowy, jest niczym innym jak tylko próbą uniknięcia przejęcia majątku gminy wielkiej wartości ...
kierowca 2020-02-02 22:27:32
ja też chcę ten budynek dam 100 we miesięcznie i obiecuje że zrobię tam trzy fundacje
G 2020-02-02 22:19:49
Kto to wymyślił taki majątek dla fundacji to lekka przesada.Skończy się tak ,że budynek zostanie sprzedany ,powstanie wielki hotel lub apartamentowiec.
jakieś to polityczne 2020-02-02 22:10:14
Tydzień temu pisano o fundacji dobre słowa, ze prezydent Andrzej Duda uczestniczył w kolejnym rekordzie Slalomu , ze zbierają pieniądze , biorą udział w projektach i dostają pieniądze ;
To czy taki budynek potrzebują?
Treningi sprawnościowe dla dzieci i dorosłych
A teraz to już ? idź na całość ?????

A czy pani prezes startowała w wyborach do Rady Miasta z PIS-u
?


Szkoły podstawowe przepełnione , a miasto chce oddać taki budynek na 10 lat ???

A może pomyśleć o tym , ze na Ośrodku na Kamiencu są tez niepełnosprawne dzieci i dorośli ???
kierowca 2020-02-02 21:51:58
za jakiś czas okaże się że pani Małgorzata kupiła obiekt za jednego zeta od starostwa
Nox 2020-02-02 21:47:51
Całe szczęście, że jest taka fundacja i niepełnosprawne dzieci też mogą uczestniczyć w zajęciach sportowych. Osoby z fundacji oddają dzieciom nie tylko czas ale i swoje serca. Zapytajcie wszyscy komentujacy swoich znajomych, którzy mają niepełnosprawne dzieci, jak ciężko jest w Zakopanem o odpowiednią, fachową opiekę i zajęcia dla nich. Fundacjo HANDICAP - świetna robota!
zimny drań 2020-02-02 21:35:23
Nie daję na żadną fundację, również kościółkową. Dawałem pojechałem za granicę sprawdzić, przestałem.
piotr 2020-02-02 21:20:10
lepiej jest sprzedać, zmienić plan zagospodarowani w jeden dzień dopisać zabudowę hotelową co umożliwi kolejną deweloperkę, zastanawia mnie tylko co kieruje radnymi, którzy przygotowali uchwały zmiany planu i sprzedaży co z tego mają że tak naciskają na sprzedaż. Szczególnie pan K.
Kontrola 2020-02-02 21:13:23
Grubymi nićmi szyte....za każdą fundacją ciągnie się smród
popieram 2020-02-02 21:08:32
Zakopane jest zadłużone więc lepiej wynająć budynek za cenę rynkową a starostwo jeśli to rzeczywiscie w ich gestii to niech weźmie fundację do siebie tam jest cały budynek nie eykozystany mowa o dawnym hotelu gdzie teraz jest starostwo

Reklama
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  POSZUKUJĘ MAŁEGO MIESZKANIA LUB DOMKU NA PODHALU, chętnie w rozliczeniu opieka nad domem lub prace ogrodowe.
  Tel.: 501 714 728.
 • USŁUGI | budowlane
  Kompleksowe remonty budowlane, flizowanie malowanie, adaptacja poddaszy
  Tel.: 690254318
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  PŁYTY drogowe betonowe. Sprzedaż / wynajem.
  Tel.: 605061314
 • SPRZEDAŻ | różne
  ZIEMIA ogrodowa przesiewana, sprzedaż/transport.
  Tel.: 605061314
 • MOTORYZACJA | inne
  Delikatny płyn antybakteryjny do mycia dłoni wzbogacony o ekstrakt z aloesu i witaminy A,E i F Skutecznie czyści dłonie bez użycia wody .Bardzo wydajny szybko się wchłania i nie pozostawia lepkiej warstwy.Niska cena przy większej ilości możliwość negocjacji Cen Zapraszam do zakupu
  Tel.: 605992477
  E-mail: luczkowskitrans@gmail.com
 • USŁUGI | inne
  PROFESJONALNA WYCINKA - PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH. 691317098
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE, TAPETOWANIE, GŁADZIE, FARBY STRUKTURALNE I TYNKI DEKORACYJNE -
  Tel.: 601 793 866,
  WWW: www.FABRYKASTRUKTURY.pl
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE WNĘTRZ TRADYCYJNE, NATRYSKOWE (do 1000 m2/dzień), TYNKI DEKORACYJNE, TAPETY, GŁADZIE, PANELE -
  Tel.: 660 921 810.
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Firma Norweska zatrudni w Oslo, TYNKARZY, STOLARZY, MALARZY, MONTERÓW RUSZTOWAŃ, BLACHARZY ORAZ MŁODYCH DO PRZYUCZENIA W ZAWODZIE - TYNKARZ. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 1-3 tygodni. Zarobki od 15 do 25 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602
 • KUPNO
  Kupię GÓRALSKI KREDENS I INNE MEBLE ZROBIONE Z DREWNA LIMBY - 601 39 34 06
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKI - 3 HA - koło Białki Tatrzańskiej. 18 28 564 54.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko kelnera/kelnerki do restauracji w Zakopanem 512351742
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko pomocy kuchennej do restauracji w Zakopanem 512351742
 • PRACA | dam
  Szukamy pracownika na stanowisko kucharza do restauracji w Zakopanem 512351742
 • PRACA | dam
  STUDIO PAZNOKCI W NOWYM TARGU zatrudni na etat -
  Tel.: 696 01 22 00
 • PRACA | dam
  PENSJONAT 10-POKOJOWY W PORONINIE ZATRUDNI z zakwaterowaniem (sprzątanie, przygotowanie śniadań), tel. 691888444
2020-04-08 16:42 Śmierć podczas prac leśnych 2020-04-08 16:29 A książki poczytaj sobie w sieci 2020-04-08 15:50 Wspinamy się na Gubałówkę (WIDEO) 2020-04-08 15:21 Triduum Paschalne on-line. W niedzielę msza z Wiktorówek 2020-04-08 14:59 Włamywacz krótko pograł na skradzionej konsoli 1 2020-04-08 14:31 Pożar trawy wszedł do lasu 2020-04-08 13:54 Zdaniem RPO zakaz wstępu do lasu i parków narodowych nie ma podstawy prawnej 16 2020-04-08 13:29 Awaria na ujęciu wody 2020-04-08 12:58 Apele #zostańwdomu nie do każdego trafiają. Czy przemówią kary? 11 2020-04-08 12:34 Gołębie nie mają kwarantanny. Prawie letnie temperatury w Zakopanem 1 2020-04-08 11:43 Recepta szybko i sprawnie 2020-04-08 11:00 Dzień bez wysypiska dniem straconym 5 2020-04-08 10:15 Niedźwiedź spaceruje po Dolinie Pięciu Stawów 2 2020-04-08 09:36 Taki widok dziś z naszego okna na Giewont 1 2020-04-08 09:29 Bądź sercem w Zakopanem. Akcja urzędu miasta 3 2020-04-08 09:05 W święta zostańmy w domu. Nie odwiedzajmy bliskich 1 2020-04-08 08:05 Wiemy, ile testów na koronawirusa wykonano w powiecie tatrzańskim 13 2020-04-07 21:50 Ograniczone spotkania rodzinne 2 2020-04-07 21:02 Wczoraj zabraliśmy turystów na Orawę, dzisiaj zajrzeliśmy na Krupówki 2020-04-07 20:38 Zadymienie na Jaszczurówce (ZDJĘCIA) 2020-04-07 20:19 Policja interweniowała w kościele 36 2020-04-07 19:45 Zbliżają się wypasy owiec 2 2020-04-07 19:15 Akcja Wsparcie dla Szpitali. 160 przyłbic trafiło do naszych placówek medycznych 2020-04-07 19:02 Jeden dzień i przepełnienie 8 2020-04-07 18:18 Podhalanka on line 1 2020-04-07 17:35 Spacer po papieskich ścieżkach 2020-04-07 16:55 Kładka w remoncie - przez Dunajec nie przejdziemy 2020-04-07 16:14 Kościelisko dziękuje lekarzom, pielęgniarkom i salowym (WIDEO) 1 2020-04-07 16:02 Koronaparty za 30 tysięcy 7 2020-04-07 15:25 Pandemiczny namiot przy szpitalu powiatowym 2020-04-07 14:30 Śmierć na pogorzelisku 2020-04-07 14:24 Małżeństwo zakażone koronawirusem wydało oświadczenie. Chcą wyjaśnić jaka jest prawda 18 2020-04-07 13:20 Poranny pożar w Szaflarach 2020-04-07 12:50 Miejskie służby dezynfekują przystanki (WIDEO) 1 2020-04-07 12:50 Złoty kolczyk zgubiony przy szpitalu. Na znalazcę czeka nagroda 1 2020-04-07 12:20 Lipniczanie z maseczkami 2020-04-07 11:20 Tatry są najpiękniejsze na świecie. Kto wie, jakie to szczyty (WIDEO) 1 2020-04-07 10:20 Młoda kobieta zakażona koronawirusem w powiecie tatrzańskim. Sprawa związana z pierwszym przypadkiem 5 2020-04-07 09:50 Koronabiznes 13 2020-04-07 09:00 Dzieci z Boru przygotowały kartki dla medyków 2020-04-07 08:05 Sprawa budowy boiska poróżniła radnych 2020-04-07 00:19 Tragedia w Ochotnicy 2 2020-04-06 22:00 Jelenie na Pardałówce (WIDEO) 2 2020-04-06 21:15 Koronawirus spowolnił nawet zakończenie remontu dworca 2020-04-06 20:30 Nowa ścieżka rowerowa i unikatowe torfowiska 3 2020-04-06 19:45 Niech się mury pną do góry ... 1 2020-04-06 19:00 Z Jezusem przez wieś 10 2020-04-06 18:47 Przejście graniczne pilnie strzeżone 5 2020-04-06 18:00 Mycie auta nie jest to czynność niezbędna życiowo 50 2020-04-06 17:30 Laptopy dla uczniów
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2020-04-08 16:50 1. No tak na wybory koniecznie ale do lasu nie , do kościoła koniecznie ale wychodzić z domu nie , plotkary w grupach pod biedronką ale do lasu pojedynczo nie . Paranoja , zacznijcie używać rozumu to nie potrzeba wam będzie PROCEDUR to dotyczy wszystkich ze szczególnym uwzględnieniem urzędasów i durnych nieumiejących czytać ze zrozumieniem policjantów słuchających bzdur na szkoleniach .Tak was Gowin z innymi Gutami wytresował że sami nie potraficie myśleć . 2020-04-08 16:48 2. zakaz jest równie bezprawny co bezsensowny. i tyle w temacie. 2020-04-08 16:47 3. Tak na logike. Obostrzenia, straszenia, zakazy, na spacer nie wolno , na rower nie wolno ,z żoną nie wolno(odległość 2 m). Mam zamiar pojechać samochodem i zastanawiam sie ile blokad po drodze a nie ma zakazu przemieszczania sie. Chaos informacyjny. Powiem wiecej zaczyna się miękka dyktatura PiSowska Ale wybory muszą sie odbyć, wtedy koronowirus nie groźny. 2020-04-08 16:35 4. Czy Bodnar zapewni, ze grupy i grupki pijanych lub osiedlowych funfli nie beds uzywac lasu jako przykrywki do balangi i libacji/czytaj:rozsiewania smiertelnej epidemi/ ??? Jedyne co ten panocek moze dobrego zrobic to siedziec na 4 literach i dziekowac tym , ktorzy ryzykujac wlasne zycie, niosa pomoc innym. Kompletna i nieodpowiedzialna blazenada. 2020-04-08 16:21 5. @producent. Nikt nie może Ci kazać zmieścić się w 110 litrach. Możesz mieć pojemnik 240 litrowy. Nie płacisz teraz od objętości, tylko od osoby przecież. A podrzucanie śmieci do koszy ulicznych to zwykłe chamstwo i buractwo, ot co. 2020-04-08 16:18 6. Nie bądźcie idiotami zostańcie w domu...!!! 2020-04-08 16:15 7. To już z nudów pojeździć autem nie można? Jadę sam. Nie spotykam się. Po prostu chce przepalić wóz. Bez jaj. W promieniu powiatu nie można? 2020-04-08 16:12 8. Jest to słuszna decyzja rządu, niezależnie czy to się komuś podoba czy nie podoba. Jeżeli chcemy jak najszybciej pozbyć się koronawirusa trzeba siedzieć w domach, nie łazić, nie szwędać się. Przyroda może wreszcie trochę odetchnie od niszczycielskich działań człowieka. W kraju jest sytuacja nadzwyczajna i żadne przepisy konstytucji nie są łamane. Koniec, kropka. 2020-04-08 16:08 9. POLICYJNE PAŃSTWO AD 2020 Głupawe zakazy wydłubane z nosa . Małomyśląca gawiedź nie pamięta że 10 lat temu też ich straszyli śmiertelną grypą . Panika ogromna , Niektórzy importowali nawet nic nie dające szczepionki . Tym razem tamta tresura lemingów przeszła w panikę , a naród boi sie własnego cenia . Zamiast poszukać rzetelnej informacji łyka bełkot z tv i mass mediów . Tymczasem śmiertelnośćmniejsza niż przy sezonowej grypie i wyleczalność . Media i rządzący światem mają dla was tresurę . Wkrótce łykniecie nową szczepionkę i podatki i brak wolności której i tak wam nie potrzeba 2020-04-08 16:00 10. Wydał 7k w 7 dni czyli 1k dziennie. Chociaz chwile poczul sue jak bogacz
2020-03-29 23:21 1. Tego co teraz przeżywamy, Witkacy nie był w stanie nawet w swoich wizjach sobie wyobrazić. 2020-03-22 11:49 2. Takie pustki to były w 1981r zaraz po ogłoszeniu stanu wojennego 2020-03-21 18:06 3. I tak do świąt, istna bryndza dla straganiarzy i właścicieli kwater... A może i przez święta wszyscy będą siedzieć na 4 literach lub jajkach niepoświęconych w chałupach. Co wtedy? Nie wytrzymamy ? A może do wyborów? Może nie przetrwamy pandemii, wszystko możliwe. Przyroda zrobi z nami porządek. Kto to przewidzi. Cieszmy się jeszcze życiem . Dobrze , że 2 mld poszło na TVP, to i świętowanie w Kościołach nam TVP zastąpi. Internet zakupy, na tace przestaniecie dawać... I na co będziecie narzekać? Tylko na tego małego koronawirusa. A ja olewam jego i chodzę na działkę. Rewela, roboty w kit, powietrze, wiosna się budzi, sama radość. I Wam to samo radzę. 2020-03-20 15:30 4. Myślę, że sporo osób może teraz zapragnąć te puste Krupówki zobaczyć. 2020-03-19 18:27 5. Straganiarze widać niewzruszeni 2020-03-18 22:45 6. tylko i wyłącznie to nas może uratować...siedzieć w domu 2020-03-17 13:27 7. Kpina. Ale w końcu całą tą chińszczyznę na tych kramikach trzeba opchnąć... Szkoda gadać. 2020-03-15 17:33 8. Bardzo dobrze że ludzie siedzą w domu. 2020-03-15 12:07 9. Te śmierdzące sery powinno się zutylizować bo inaczej zamrożą i póżniej sprzedadzą....Podejrzewam że już były odmrażane !!! Jak można to kupować?!?! 2020-03-14 16:17 10. Biatlon nie duatlon
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania

Bojcorka

Album TP

FILMY TP