Reklama

2020-02-02 20:59:59

Reklama

Zakopane

Gminny majątek za bezcen dla fundacji

Reklama

Na poniedziałkowej sesji w Zakopanem zapadnie decyzja co z budynkiem po dawnym Gimnazjum ks. Tischnera.

Poniedziałkowa sesja rozpocznie się o godz. 15, a porządek obrad zawiera jeden konkretny punkt. Jest nim "podjęcie uchwały w sprawie dzierżawy zabudowanej nieruchomości gruntowej". 

Chodzi o budynek po dawnym Gimnazjum nr 2 przy ul. Sienkiewicza. Obiekt wraz z terenem i salą gimnastyczną ma być przekazany w dzierżawę za "przysłowiową złotówkę" Fundacji Handicap prowadzonej przez Małgorzatę Tlałkę-Długosz (10 zł za miesiąc przez 10 lat za nieruchomość o wartości ok. 11 mln zł). W zamian fundacja ma zainwestować w remont obiektu. 

Część radnych jednak twierdzi, że takie działanie godzi w interesy gminy. Proponują nieruchomość sprzedać uzyskując rynkową cenę i w ten sposób zasilić budżet miasta. Lub znaleźć dzierżawcę w przetargu, co pozwoli uzyskać stałe wpływy do miejskiej kasy. 

Przypominają przy tym, że zadania integracyjne i wsparcie dla osób niepełnosprawnych to zadania powiatu i że fundację Małgorzaty Tlałki-Długosz powinno wspierać starostwo tatrzańskie. W trakcie dyskusji na czwartkowej sesji rady miasta podkreślano, że fundacja odrzuciła propozycję oddania jej budynku po szkole katolickiej u zbiegu ul. Piłsudskiego i Tetmajera. 

rav
Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Do Maja 2020-02-04 12:25:44
Rzuca Pani tutaj jakieś dziwne stwierdzenia odnośnie P. Tlałki....mam nadzieję że życie się Pani tak poukłada( nigdy nie wiemy co życie nam zaplanowało) że pozna Pani Ją osobiście i przeprosi!!!!!!!!!! To wspaniała osoba, pełna ciepła i zrozumienia dla niepelnosprawnych---i to nie tylko dzieci ale również seniorów!!!!!!! Jest wzorem dla nas do naśladowania!!!!!!!!!
Matka 2020-02-03 21:56:51
Ile osób na Kamieńcu to dzieci do 25 r.ż., a ile te starsze? Z pewnością ma Pan te dane. Z tego co zrozumiałam Pani Tlałka forsuje ideę Integracji. W takim razie z budynku poza osobami niepełnosprawnymi będą mogli korzystać również zdrowi. I jedni i drudzy z pewnością na tym zyskają. Ze skąpych informacji udało mi się wyłuskać, że realizując zajęcia sportowe Fundacji niezbędna jest sala gimnastyczna, której budynek przy ul. Piłsudskiego nie posiada. A przedszkole to tylko pierwszy krok do stworzenia centrum. Życzę Fundacji jak najlepiej. Dzięki ludziom takim jak pani Tlałka wierzę, że i przed moim dzieckiem maluje się świetlana przyszłość.
PS. Nasuwa ????
Matka 2020-02-03 21:13:12
Szanowny Panie Radny,
Ośrodek na kamieńcu bezsprzecznie zapoczątkował coś ważnego w życiu osób niepełnosprawnych. I chwała dyrektorowi Sekuradzkiemu za to. Jednak rozwój ośrodka, a przy tym dobro dzieci zeszło na dalszy plan. Bardzo wiele lat temu. Przestały się liczyć dzieci i pomoc im a na pierwszy plan wysunęły się subwencje. Przerost zatrudnienia był ogromny. Nowy zarząd musi mieć czas, żeby zrobić porządek. Ja to rozumiem. Jednak nie rozumiem sytuacji, kiedy rodzice dzieci nadal są traktowani jako zło konieczne. Chyba nie o taką zmianę tam chodziło. W Nowym Targu istnieją trzy placówki pomagające dzieciom niepełnosprawnym. Dlaczego w Zakopanem nie mogłaby powstać alternatywa dla Kamieńca? Dlaczego podnosi się taki alarm zanim jeszcze cokolwiek powstanie? Pisze Pan, że samorządy muszą robić takie rzeczy. Fundacja chce odciążyć samorząd. Z materialnego punktu widzenia to strzał w, 10.
Panie Karp 2020-02-03 16:26:46
Może Pan próbować coś sprzedać, jeśli Pan to kupił. A przejęcie majątku? Przecież można to zabezpieczyć zapisem w umowie. Czy to takie trudne?
maja 2020-02-03 14:43:29
Mam nadzieję,że nasi radni zostali oświeceni od czasu ostatniej sesji i nie dadzą prezentu Pani Tlałce.......byłby to skandal!!! wszyscy, którzy coś takiego przegłosują powinni pójść siedzieć...!!!
Stanisław Karp 2020-02-03 13:40:07
Do Matka.
Szanowna Mamo
Cel majątkowy ,nie przejedzenie to po pierwsze, po drugie Fundacja to nie wszyscy niepełnosprawni w naszym pieknym mieście ,obecnie 108 osób na Kamieńcu ,70 osób personelu ,40 lat pracy dla niepełnosprawnych ,takiego dorobku nie można pominąć, zmarginalizować, nie wspomnę o tych niepełnosprawnych którzy nie należą do Kamieńca ani fundacji, jest takich wielu w naszym mieście.
Mam wiele empatii i współczucia dla nich i dla państwa jako rodziców, lecz uważam że ten obiekt i nie wspomnę tu o wartości powinien być przekazany i służyć wszystkim , nie tylko fundacyjnym podopiecznym .
Po trzecie Fundacja odrzuciła możliwość realizowania projektu w innym miejscu , w takim które kilka tygodni temu zaproponowały władze miasta po czwarte w końcu większość tego typu bliżniaczopodobych projektów realizowaną jest w placówkach oświatowych gmin nie tylko Małopolski ,nasówa się wobec tego pytanie?, którego nie zadam .
Odpowiedzcie sobie Państwo sami.
Pozdrawiam serdecznie
mati 2020-02-03 13:00:44
Czyli mamy 2 bulwersujące sprawy - to jak wygląda sytuacja z Kamieńcem i proces, który opisał Edek. Powtórka z Majchra to mało powiedziane.
alfi 2020-02-03 12:08:54
Dorula mamy dosc juz Ciebie!!!!
n a p r a w d e
do BodMark 2020-02-03 11:23:00
Tylko Kamieniec odrzuca dzieci niepełnosprawne. Nie realizuje zadań za które bierze pieniądze. Działania Kamieńca doprowadziły do odejścia stamtąd wielu dzieci i wielu świetnych terapeutów.
Kamieniec nie jest do odnowy. Wiem bo walczyliśmy o jego reanimację lata. Chętnie podejmę dyskusję w obecności władz Kamieńca publicznie!!!
Matka niepełnosprawnego.
Edek 2020-02-03 11:18:10
Myślę że warto byłoby się zastanowić nad poniższymi zagadnieniami:
1.skąd się wzięła Pani Tlałka i jej fundacja,
2. dlaczego startowała z listy PiS jako magnes na wyborców a potem po wygranej odrazu zrezygnowała z mandatu? Kto dzięki takiej zagrywce wszedł do Rady Miasta?
3. jak wysoko w partii stoi jej mąż, ile zajmuje publicznych stołków i jaki ma układ w PiS?
4. dlaczego przyznano dotację w wys. 3 000 000 zł (!) skoro nawet nie było budynku ani biznesplanu? Inne fundacje starają sie o takie pieniądze latami.... bezskutecznie.
5. Skoro chodzi o dobro kilkunastu dzieci dlaczego nie wystarczy budynek po szkole katolickiej? (mniejszy, łatwiejszy do utrzymania)
6. Skoro wszystko jest tak transparentne dlaczego miasto miało być "partnerem" w całym projekcie i w razie niepowodzenia dopłacać do interesu z publicznych pieniędzy? Dlaczego fundacja nie bierze żadnej odpowiedzialności na siebie?
7. Skoro cała ta akcja jest dla tylko dobra dzieci dlaczego Pani Tlałka będzie prowadzić tam działalność gospodarczą? (pensjonat, kawiarnia etc)
8. Jakim gwarantem dla powodzenia projektu jest TPN, skoro w mediach sam Dyrektor Ziobrowski mówi że nie będzie dopłacał do interesu, a fundacja twierdzi że TPN będzie współfinansował cała tą zabawę?

Dużo pytań mało odpowiedzi.
Adolf 2020-02-03 10:34:48
Jedno wielkie bagno, jak za Majchra
Serek 2020-02-03 10:16:13
Do Bach
Na Owsiaka pewnie dajesz A czepiasz się o możliwość rozwoju dzieci z niepełnosprawnością?? Każdy jest mądry gdy coś go nie dotyczy !! Inaczej byś śpiewał jak byś miał dziecko niepełnosprawne. A fundacja działa już od 6 lat i bardzo dobrze sobie radzi.
czopek 2020-02-03 10:13:34
Szkoła powinna być Szkołą. To największy błąd władzy. Tej Władzy!
Mariola 2020-02-03 09:46:37
Fundacja robi świetną robote

skopiowane ze strony Handicap

celem jest organizacja i promowanie kultury fizycznej i sportu,
szczególnie wśród osób czasowo lub trwale niepełnosprawnych
oraz integracja sportowców o zróżnicowanych możliwościach psycho-fizycznych.
Organizujemy bezpłatne, całoroczne zajęcia sportowe, na które szczególnie zapraszamy dzieci i dorosłych:
? osoby z niepełnosprawnością intelektualną lub fizyczną, czasową lub stałą,
? osoby po chorobach, kontuzjach, wypadkach, operacjach, po zakończeniu rehabilitacji
? osoby 50+, osoby zdrowe jako wolontariusze i sparing-partnerzy

i to jest fajne
Matka 2020-02-03 09:44:27
Bzdury Pan pisze, panie Karp! Sprzedać i przejeść! Miasto to nie hurtownia! Trzeba myśleć również o tych, którzy sami sobie nie poradzą. Syty głodnego nigdy nie zrozumie, ale na szczęście są w radzie również tacy, którzy próbują!
Bezradny 2020-02-03 09:44:07
Jest takie ogłoszenie na stronie UM Zakopane może nie wszyscy miejscowi wiedzą:
z dnia 9 stycznia 2020
TREŚĆ: Ogłoszenie o przetargu nieograniczonym na udzielenie i obsługę kredytu długoterminowego w wysokości 5. 000.000 zł
Udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego w wysokości 5. 000.000 zł z przeznaczeniem na pokrycie planowanego deficytu budżetu Miasta w 2019 r r. oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań. ......... To niech mnie kto uświadomi dlaczego gmina mając długi i biorąc ogromny kredyt na spłatę tych długów oddaje budynek za grosze komuś kto później na tym budynku w samym centrum miasta będzie robił interesy .....no czegoś tu kuźwa nie rozumiem
Bezradny 2020-02-03 09:44:01
Jest takie ogłoszenie na stronie UM Zakopane może nie wszyscy miejscowi wiedzą:
z dnia 9 stycznia 2020
TREŚĆ: Ogłoszenie o przetargu nieograniczonym na udzielenie i obsługę kredytu długoterminowego w wysokości 5. 000.000 zł
Udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego w wysokości 5. 000.000 zł z przeznaczeniem na pokrycie planowanego deficytu budżetu Miasta w 2019 r r. oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań. ......... To niech mnie kto uświadomi dlaczego gmina mając długi i biorąc ogromny kredyt na spłatę tych długów oddaje budynek za grosze komuś kto później na tym budynku w samym centrum miasta będzie robił interesy .....no czegoś tu kuźwa nie rozumiem
Bezradny 2020-02-03 09:44:01
Jest takie ogłoszenie na stronie UM Zakopane może nie wszyscy miejscowi wiedzą:
z dnia 9 stycznia 2020
TREŚĆ: Ogłoszenie o przetargu nieograniczonym na udzielenie i obsługę kredytu długoterminowego w wysokości 5. 000.000 zł
Udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego w wysokości 5. 000.000 zł z przeznaczeniem na pokrycie planowanego deficytu budżetu Miasta w 2019 r r. oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań. ......... To niech mnie kto uświadomi dlaczego gmina mając długi i biorąc ogromny kredyt na spłatę tych długów oddaje budynek za grosze komuś kto później na tym budynku w samym centrum miasta będzie robił interesy .....no czegoś tu kuźwa nie rozumiem
BogMark 2020-02-03 09:31:49
Do MAMY NIEPEŁNOSPRAWNEGO!!!
Kobieto! nie wszystkie dziecie iepełnopstawne, będąmogły pracować ; masz jeszcze małe dziecko to nie myślisz co bedzie kiedyś za 40 lat jak Cię braknie! Nie wszystkie rodziny mają taką możliwość ,żeby zająć się dorosłym niepełnosprawnym ; zobacz ile jest dorosłych na Kamieńcu.
Potrzeba odswieżyć warsztaty i śladem za innymi Ośrodkami kupić nowsze , lepsze samochody .

10 lat to kropla w morzu dla tego wszystkiego co chciałabyś , aby fundacja zrobiła, a poza tym tam nie ma aż tylu miejsca i na przedszkole i szkołe i to o czym wspomniałaś?

To chyba nie sportowcy powinni myśleć o takiej szkole??
Moi przyjaciele mają synka z dyskunkcjami i wcale nie jest tak,że tylko są zajęcia prywatne, wystarczy trochę od siebie
nie wymagać a zrobić!
Bach 2020-02-03 09:27:51
Do radnych! Nie wybieramy was abyście marnotrawili majątek gminy! Dosyć tego rozdawnictwa a zwłaszcza jakimś ?fundacjom? co dzisiaj jest a jutro ślad po niej zaginie. Ciekawe czy takie podejście mielibyście do swojego majątku? Pod szyldami fundacji , zbiórek itp. trzepie się wielką kasę .Ktoś to kontroluje? Sprawdza?
szachmad 2020-02-03 08:54:05
To się nadaje do kontroli. Trzeba dzwonić do Banasia.
Ja 2020-02-03 08:27:36
Ośrodek na Kamieńcu jest ośrodkiem teoretycznym. Większość stamtąd poszła. Zostali ci, którzy nie są w stanie jeździć daleko. Jazda z niepełnosprawnym, w korku jest wyczerpująca. Dwa kursy do Czerwiennego czy Nowego Targu to dramat.
Co z dziećmi z upośledzeniem lekkim, których Kamieniec musi przyjąć.

Dlaczego tytuł mówi o gminnym majątku za bezcen dla fundacji? Czy to ma być darowizna? Z tego co wiem nie. Poza tym nigdzie nie ma informacji o tym ile Pani z Fundacji Handicapu ma wsadzić w ten budynek, a kwota jest ogromna.
Stronniczy artykuł.
Niech będzie wszystko w jednym miejscu, aby ludzie nie musieli jeździć po rehabilitantach, logopedach, psychologach po różnych krańcach powiatu. Zakopane to znane miasto ale zupełnie nie otwarte na niepełnosprawność.
yeye 2020-02-03 08:26:18
I nawet największy opozycjonista Pan Szczerba z koleżkami Majchra głosuje ZA. Wszyscy są dogadani. Jedno wielkie kolesiostwo. Czy w tej radzie nie ma juz ani jednego niezależengo? Biznes wszędzie.
ede 2020-02-03 08:19:51
sprzedaż komuś z miasta chyba na tym zależy , wynająć fundacji pro publico bono
Matka niepełnosprawnego 2020-02-03 08:11:34
W Zakopanem jest jeden ośrodek na Kamieńcu. Rzeczywiście starostwo ma na głowie nas... Tylko że starostwo daje pieniądze a nie sprawdza realizacji zajęć na Kamieńcu. Rodzice są zmuszani do podpisywania kuriozalnych regulaminów np, że jeśli zajęcia przepadają z winy ośrodka to nie będą odrabiane... Ale pieniądze są za to wzięte, a rodzic wykupuje zajęcia prywatnie. Żadne skargi nie pomogły. Mnóstwo rodziców przeniosło się do Nowego Targu. Czy wiecie że płacicie za to pieniądze? Bo to miasto zwraca koszty dojazdu do innego powiatu. Czy wiecie że lepiej zainwestować w naukę dla niepełnosprawnych i ostatecznie po jej zakończeniu stworzyć zakład pracy chronionej, tak byście ze swoich podatków nie musieli płacić zasiłków? To nie czasy gdy chorzy byli chowani w stodołach.
Do Pana Karpa. Czy wynajęcie budynku jest równoznaczne z jego oddaniem? Przecież umowa może być zabezpieczona inna alternatywą, np odzyskaniem budynku.
Rodzice uczyli mnie by majątku nie sprzedawać. Co w sytuacji, gdy za 10, 15 lat okaże się że szkoły pękają w szwach i nauka na zmiany już nie wystarcza? Budynek będzie jak znalazł. Miasto się rozrasta. A do naszych szkół dojeżdża wiele dzieci z gmin ościennych.
Nie ważne dla mnie kto zrobi pełen ośrodek dla osób niepełnosprawnych. Od wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, przez przedszkole, szkołę, szkole zawodową aż po zakład pracy chronionej.
Dlatego potrzebny jest duży budynek. Dla osób chorych jest potrzebny budynek z ogrodem, miejscem ćwiczeń, z salą gimnastyczną.
Myślę także że mogła by tam być także prawdziwa poradnia terapii uzależnień. To mogłoby się pięknie uzupełniać. Tylko Wy też musicie przyjść na sesję.
Do Donox. Gdzie twoi znajomi chodzą na zajęcia? Co z dziećmi, którym Kamieniec odmówił pomocy ze względu na ich ciężki stan?
stasek 2020-02-03 07:56:48
Dziwne manewry Tylko przetarg na dzierżawę Jak słyszę fudacja to zapala mi się czerwona lampka. Chętnie wydzierzawie za 2zl
Dissy 2020-02-03 07:40:02
Szanowni Radni:
1 Majątku sie nie nie sprzedaje
2 nieruchomości maja przynosić zyski lub służyć gminie
3 majątek gminy nie może służyć do partyjnych czy prywatnych rozgrywek i układów
4 majątek Gminy Zakopane jest po stokroć cenniejszy od majątku w innych gminach ze względu na holendarne ceny tutaj obowiązujące - nie sprzedaje sie takich rzeczy i tyle
5 wyborca patrzy na ręce i rozliczy was przy najbliższej okazji
piotr 2020-02-02 23:32:18
Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest przekazanie budynku fundacji, niż sprzedaż i powstanie kolejnego apartamentowca. Zadziwiający jest fakt tak szybkiej zmiany planu przestrzennego zagospodarowania. Mieszkańcy ul. Sienkiewicza czekają już 3 lata i doczekać się nie mogą, podobnie jest na ul. Witkiewicza i innych zagrożonych deweloperką.
Donox 2020-02-02 23:07:36
A moi znajomi z niepełnosprawnym dzieckiem nie chwalą tej Fundacji, wręcz przeciwnie.
Bravo 2020-02-02 22:51:37
A może w końcu spełnić liczne, wieloletnie obietnice dla Poradni Uzależnień?
Nie ma miejsca na przyjmowanie Młodzieży!
Sesji indywidualnych dla dorosłych jest 3000 rocznie.
Kolejka oczekujących to 4-5 miesięcy - uzależnieni, współuzależnieni i Dorosłe Dzieci Alkoholików.
Nie negując działań innych, czekamy na swoją kolej... już 20 lat.
Stanisław Karp 2020-02-02 22:30:48
Do Piotr
Szanowny Panie.
Propozycja sprzedaży obiektu gimnazjum z przeznaczeniem na cel majątkowy, jest niczym innym jak tylko próbą uniknięcia przejęcia majątku gminy wielkiej wartości ...
kierowca 2020-02-02 22:27:32
ja też chcę ten budynek dam 100 we miesięcznie i obiecuje że zrobię tam trzy fundacje
G 2020-02-02 22:19:49
Kto to wymyślił taki majątek dla fundacji to lekka przesada.Skończy się tak ,że budynek zostanie sprzedany ,powstanie wielki hotel lub apartamentowiec.
jakieś to polityczne 2020-02-02 22:10:14
Tydzień temu pisano o fundacji dobre słowa, ze prezydent Andrzej Duda uczestniczył w kolejnym rekordzie Slalomu , ze zbierają pieniądze , biorą udział w projektach i dostają pieniądze ;
To czy taki budynek potrzebują?
Treningi sprawnościowe dla dzieci i dorosłych
A teraz to już ? idź na całość ?????

A czy pani prezes startowała w wyborach do Rady Miasta z PIS-u
?


Szkoły podstawowe przepełnione , a miasto chce oddać taki budynek na 10 lat ???

A może pomyśleć o tym , ze na Ośrodku na Kamiencu są tez niepełnosprawne dzieci i dorośli ???
kierowca 2020-02-02 21:51:58
za jakiś czas okaże się że pani Małgorzata kupiła obiekt za jednego zeta od starostwa
Nox 2020-02-02 21:47:51
Całe szczęście, że jest taka fundacja i niepełnosprawne dzieci też mogą uczestniczyć w zajęciach sportowych. Osoby z fundacji oddają dzieciom nie tylko czas ale i swoje serca. Zapytajcie wszyscy komentujacy swoich znajomych, którzy mają niepełnosprawne dzieci, jak ciężko jest w Zakopanem o odpowiednią, fachową opiekę i zajęcia dla nich. Fundacjo HANDICAP - świetna robota!
zimny drań 2020-02-02 21:35:23
Nie daję na żadną fundację, również kościółkową. Dawałem pojechałem za granicę sprawdzić, przestałem.
piotr 2020-02-02 21:20:10
lepiej jest sprzedać, zmienić plan zagospodarowani w jeden dzień dopisać zabudowę hotelową co umożliwi kolejną deweloperkę, zastanawia mnie tylko co kieruje radnymi, którzy przygotowali uchwały zmiany planu i sprzedaży co z tego mają że tak naciskają na sprzedaż. Szczególnie pan K.
Kontrola 2020-02-02 21:13:23
Grubymi nićmi szyte....za każdą fundacją ciągnie się smród
popieram 2020-02-02 21:08:32
Zakopane jest zadłużone więc lepiej wynająć budynek za cenę rynkową a starostwo jeśli to rzeczywiscie w ich gestii to niech weźmie fundację do siebie tam jest cały budynek nie eykozystany mowa o dawnym hotelu gdzie teraz jest starostwo
 • PRACA | dam
  Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem w związku z otwarciem nowego Internatu zatrudni POMOC KUCHENNĄ. Tel.: 725 300 095, e-mail:
  E-mail: sekretariat.zakopane@cos.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Mieszkanie 27m Zakopane Piaseckiego
  Tel.: 696152042
 • USŁUGI | budowlane
  INSTALACJE ELEKTRYCZNE - FIRMA - ZAKOPANE/PODHALE -
  Tel.: 530 280 979
 • PRACA | dam
  PENSJONAT ADRIA w centrum Zakopanego zatrudni osobę na stanowisko RECEPCJONISTA. Oferujemy: pracę w miłej atmosferze, umowę o pracę, praca zmianowa. kontakt telefoniczny 795 890 175
 • PRACA | dam
  Osada Gubałówka (okolice Dzianisza) oraz Willa Jarosta(Zakopane) zatrudni Panie do sprzątania apartamentów, atrakcyjne wynagrodzenie.
  Tel.: 789 077 300,782 555 900
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI ENERGICZNĄ KOBIETĘ DO PRACY W KUCHNI (POMOC KUCHENNA, WYDAWANIE POSIŁKÓW). Praca stała, z możliwością noclegu 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  Potrzebna OSOBA DO SMAŻENIA I ZAWIJANIA PĄCZKÓW NA TŁUSTY CZWARTEK. Bardzo dobrze płatne. 694 357 379.
 • PRACA | dam
  Aqua Park Zakopane zatrudni: - STARSZEGO DYSPOZYTORA, - KONSERWATORA, - POMOC KUCHENNĄ. Tel. 1820 63730 lub 607 508 752. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Zespół Pensjonatów "Dolina Białego" zatrudni KELNERKĘ z możliwością zakwaterowania. Tel. 1820 63730 lub 603 750 122. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Zajazd Górski Kuźnice zatrudni POMOC KUCHENNĄ. Tel. 1820 63730 lub 601 268 550. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ SPRZEDAWCZYNIE DO SKLEPU SPOŻYWCZEGO, na stałe - SUCHE - BIAŁY DUNAJEC - umowa o pracę. Elastyczny grafik.
  Tel.: 606 751 351.
 • USŁUGI | inne
  PROFESJONALNA WYCINKA - PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH. 691317098
 • PRACA | dam
  POLSKIE KOLEJE LINOWE S.A. Obecnie poszukujemy osoby na stanowisko: OFFICE MANAGER. Miejsce pracy: Zakopane. OPIS STANOWISKA: - Prowadzenie biura Zarządu: - organizacja i protokołowanie spotkań Management Team, - protokołowanie posiedzeń zarządu i archiwizacja dokumentacji, - nadzór nad obiegiem dokumentów do podpisu, - organizacja podróży służbowych Zarządu i przyjazdów gości PKL, - nadzór nad wspólnym kalendarzem Zarządu; - Przygotowywanie raportów, prezentacji, pism i innych dokumentów; - Przyjmowanie gości oraz bezpośrednia i telefoniczna obsługa klientów firmy; - Współpraca z dostawcami, firmami kurierskimi i pocztą; - Prowadzenie korespondencji; - Zarządzanie terminarzem spotkań; - Opisywanie i skan faktur kosztowych. WYMAGANIA: - Mile widziane doświadczenie na podobnym stanowisku; - Doświadczenie w pracy z dokumentacją biurową/korporacyjną/urzędową; - Komunikatywna znajomość języka angielskiego; - Umiejętność wyznaczania priorytetów i organizacji swojej pracy; - Proaktywne podejście do powierzanych zadań; - Umiejętność pracy pod presją czasu; - Wysoka kultura osobista; - Komunikatywność, łatwość budowania relacji; - Znajomość pakietu MS Office. OFERUJEMY: - Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę; - Możliwość zdobywania doświadczenia w rozwijającej się firmie; - Ciekawą pracę w młodym i dynamicznym zespole; - Atrakcyjne wynagrodzenie i pakiet socjalny. APLIKACJE PROSIMY PRZESYŁAĆ NA ADRES: rekrutacja@pkl.pl z dopiskiem: "PKL Office Manager". Informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi kandydatami.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię kucharza Kościelisko. 20,75 brutto/h na umowę zlecenie lub 3500 zł brutto/mies. na umowę o pracę. Od zaraz.
  Tel.: 18 207 03 55
  E-mail: kontakt@kirowy.pl
  WWW: kirowy.pl
 • PRACA | dam
  KUCHARZ/KA, POMOC KUCHENNA, PIZZER/KA, KELNER/KA, do karczmy w Bukowinie Tatrzańskiej. Możliwość zamieszkania. 602 755 354, 888 457 083.
 • PRACA | dam
  STUDIO PAZNOKCI W NOWYM TARGU zatrudni na etat -
  Tel.: 696 01 22 00
 • PRACA | dam
  Przyjmę do pracy w Pensjonacie w Bukowinie Tatrzańskiej. Praca całoroczna. Zakres obowiązków: sprzątanie pokoi i klatek schodowych, przygotowywanie śniadań. Wymagane: doświadczenie, chęci do pracy, pozytywne podejście do gości. Oferujemy: umowę o pracę, bardzo dobre wynagrodzenie, miłą atmosferę. Osoby zainteresowane proszę o kontakt telefoniczny
  Tel.: 661 867 127
 • PRACA | dam
  KARCZMA W ZAKOPANEM ZATRUDNI OD ZARAZ: BARMANA/-KĘ (17 zł/godz.), KELNERA/-KĘ (12 zł/godz.) z doświadczeniem. 533 226 109
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy pracownika na stanowisko: kontoler/ka parkingu w Zakopanem. Wynagrodzenie miesięczne: 2300 zł netto. Zainteresowane osoby proszę o kontakt:
  Tel.: 334000014
  E-mail: rekrutacja@tdsystem.com.pl
  WWW: www.tdsystem.com.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DWUOBIEKTOWY ATRAKCYJNY PENSJONAT w Kościelisku -
  Tel.: 607 506 428
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  KOMFORTOWY APARTAMENT W KRAKOWIE, okolice Wawelu, Bulwarów Wiślanych -
  Tel.: 607 506 428
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DOM W GLICZAROWIE GÓRNYM -
  Tel.: 607 506 428
 • PRACA | dam
  ZRÓB Z NAMI KROK DALEJ... Trwa rekrutacja do naszego nowego, prestiżowego 5* obiektu Nosalowy Park Hotel & Spa Zakopane na stanowiska: RECEPCJONISTA, PORTIER, INSPEKTOR SŁUŻBY PIĘTER, POKOJOWA, HOUSEMAN, KELNER, BARMAN, KUCHARZ. Aplikację prosimy wysyłać na:
  E-mail: rekrutacjanp@nosalowy.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKI - 3 HA - koło Białki Tatrzańskiej. 18 28 564 54.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  SKUP SAMOCHODOW Każda Marka Osobowe Busy. Darmowy dojazd na całym Podhalu! Najlepsze ceny!
  Tel.: 512700770
 • PRACA | dam
  KARCZMA W ZAKOPANEM ZATRUDNI OD ZARAZ: BARMANA/-KĘ (17 zł/godz.), KELNERA/-KĘ (12 zł/godz.) z doświadczeniem. 533 226 109
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  MAZDA 5, serwisowane, zadbane, garażowane, r. 2008, diesel, stan bdb, oryginalna nawigacja z dotykowym ekranem, 2 komplety felg aluminiowych z oponami lato/zima, full opcja, 16.000 ZŁ -
  Tel.: 888 223 761.
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Firma Norweska zatrudni w Oslo, TYNKARZY, STOLARZY, MALARZY, MONTERÓW RUSZTOWAŃ, BLACHARZY ORAZ MŁODYCH DO PRZYUCZENIA W ZAWODZIE - TYNKARZ. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 1-3 tygodni. Zarobki od 15 do 25 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602
 • PRACA | dam
  PENSJONAT 10-POKOJOWY W PORONINIE ZATRUDNI z zakwaterowaniem (sprzątanie, przygotowanie śniadań), tel. 691888444
2020-02-16 22:54 Duży pożar opuszczonych zabudowań na Salamandrze (ZDJĘCIA, WIDEO) 8 2020-02-16 22:47 ZAKOPANE. MIASTO JAKIEGO NIE ZNACIE 2020-02-16 22:00 Bieg Gąsieniców w wiosennej otoczce (galeria zdjęć) 2020-02-16 21:00 Treningi na Dunajcu 2020-02-16 20:30 Aleksandra Myjaka Poszukiwania w nowotarskich Jatkach 2020-02-16 20:00 Narty, deski i rowery fruwały nad Białką Tatrzańską 2020-02-16 19:30 Nowotarżanki mogą bezpłatnie korzystać z 2 poradni ginekologicznych 2020-02-16 19:00 "Piotr i Fryc - Cudowne zapylenie" czyli Plejada w mieście 2020-02-16 18:30 W nocy silny wiatr, tak wyglądał wschód słońca. W poniedziałek 11 st. C! 1 2020-02-16 17:51 Na zakopiance tradycyjnie - korek 1 2020-02-16 17:00 I po polowaniu czyli pokot w mieście 31 2020-02-16 16:00 Wiosna w Beskidach 2020-02-16 15:00 Krościenko czekają nowe wybory - radny ma dość mandatu 2 2020-02-16 14:00 Niedzielny przepis - narty na Ząb 1 2020-02-16 13:29 Eksplozja dźwięków w Jaworkach 2020-02-16 13:00 Fatalna pogoda i pechowy konkurs dla Polaków w Bad Mittendorf 2 2020-02-16 12:34 Niedzielne dzwony - niebezpiecznie na drogach 1 2020-02-16 11:30 Wspaniałe widoki na Tatry z Chochołowa 2020-02-16 11:00 Kto ma wystawać na baczność podczas uroczystości? 1 2020-02-16 10:25 W „Jatkach” - o Nowym Targu w XVI i XVII wieku 2020-02-16 10:06 Wypadek na zakopiance - ruch wahadłowy 1 2020-02-16 10:00 Kamil Bednarek czyli Zakopane kołysze się w rytmach reggae 2020-02-16 09:30 Emocji było mnóstwo - zakończył się IX Puchar Misia Stramusia 2020-02-16 08:00 Nowotarscy kadeci na zimowym poligonie (zdjęcia) 2020-02-15 22:00 Winter Camp na Turbaczu 2020-02-15 21:30 Niepokojące wnioski po kontroli straży 21 2020-02-15 21:13 Burzliwe spotkanie w gminie. Mieszkańcy walczą o szkoły 6 2020-02-15 20:00 Miasto wyda 80 tys. zł na igrzyska urzędników skarbowych 3 2020-02-15 19:00 Do wtorku mieszkańcy zbierają podpisy w sprawie szkół 9 2020-02-15 18:30 Pierwszy Bal Charytatywny (ZDJĘCIA) 1 2020-02-15 18:00 Zakopane bawi się charytatywnie - I Bal dla PSONI 2 2020-02-15 17:11 Skoro Walentynki - to biec trzeba parami 2020-02-15 16:30 Nie żyje Ewa Greś 2020-02-15 16:06 Ulica Weteranów Wojny parkingowej 11 2020-02-15 16:00 Gondola niezapomniana 7 2020-02-15 15:34 We wtorek w Warszawie pogrzeb ofiar tragicznego wypadku w Bukowinie Tatrzańskiej 2 2020-02-15 14:55 Blokada na kole z niespodzianką za wycieraczką 8 2020-02-15 14:20 Zakorkowani 1 2020-02-15 14:15 Główne ulice w Zakopanem zakorkowane 5 2020-02-15 14:00 Wiosenny - zimowy spływ Krutynią (WIDEO) 2020-02-15 13:13 Korzystamy z doskonałej pogody - w Tatrach bajecznie 2020-02-15 13:00 Piotr Żyła wygrywa konkurs skoków w Bad Mitterndorf 2 2020-02-15 12:30 Tak samochody w Zakopanem omijają korki 5 2020-02-15 11:40 Kolejka w poszukiwaniu prawdziwej zimy 2020-02-15 11:11 Z Obidowej na Turbacz - bajeczne warunki dla narciarzy 1 2020-02-15 10:01 Nienawiść wieczorową porą 15 2020-02-15 09:20 Trójpodział na Krupówkach 16 2020-02-15 08:45 Są ferie, jest weekend - na zakopiance muszą być korki 3 2020-02-15 08:20 Lawinowa dwójka i trudne warunki turystyczne 2020-02-15 08:01 Pasażer na kładce
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2020-02-16 23:58 1. Dużo dobrej roboty majster;) 2020-02-16 23:43 2. Tak właśnie Skarb Państwa pilnuje "swojej" własności. Te budynki (a mieszkam po sąsiedzku) należą do Państwa a non-stop gonią po nich nadziabani menele. Po sąsiedzku jest główna Salamandrę (ten duży budynek z kamienia) i jest prywatny i tam cały czas ochrona stoi. A to co "nasze" (Państwowe) to wszyscy maja gdzieś. Czemu nasza własność ma płonąć??? 2020-02-16 23:42 3. Też zabytkowe zabudowania? ??? Panorama beton to burzom a inne się palom.!!! 2020-02-16 23:41 4. właściciel spalił bo by mu wpisali do rejestru zabytków 2020-02-16 23:34 5. To jest tragedia dla zwierząt ,i czytając komentarze ,stwierdzam że ,ci ludzie ,którzy tak bardzo się cieszą ta rzezią tych wspaniałych zwierząt ,to ludzie ,bez urazy ,ale pańszczyźniani ,to zwyczajne dziadostwo ,które dorwało się do ziemi i lądów ,morduje bez opamiętania. A List ,to cudowne stworzenia i nie są szkodnikami . Szkodnikami są ci ,co niszczą Naturę . Zawsze moja Ojczyzna ,będzie na szarym końcu ,bo ciemnota potrwa jeszcze z dekadę . Później będą puste lady ,a polowanie będzie ,tyle tylko że na ludzi ,gdyż ta dzicz będzie polować na ludzi. 2020-02-16 23:26 6. Miasto bezprawia, bedzie pewnie restauracja amaro pozujacego w cichym lesie. No ale czynz musi sie zgadzac, doznania smakowe nie sa tanie. Te subtelne mixy, kontrasty.Ludzie maja wyobraznie. Cytując klasyka: - Niech zamkną jeszcze Szymoszkową - załamuje ręce Jan Karpiel Bułecka, góral z Zakopanego. - Będziemy wtedy miejscowością noclegowo-deweloperską. 2020 sam zaprojektował makabryłe jak wiele innych juz postawionych przez jego syna. Dlatego kibicuje wiesniakom z Białki. wiesniakom w dobrym tego słowa znaczeniu. rodzin D. wykupi kiedys to zadłuzone zakopane razem z ABC tak im dopomóz Bóg. Piekna ta fabryka nosalowy dwor i goscie tzw. corpo (firma stawia pracownikom za pobyt) Cudownie sie nam rozwija masto . Zakopane zdycha 2020-02-16 23:24 7. Czyli kolejny apartamentowiec albo hotel dla nadzianych?! 2020-02-16 23:14 8. Co tam bedzie budowane.Wie ktoś? 2020-02-16 23:09 9. Lubie tą dziennikarska rzetelnosc. Budynek ktory sie pali jest amw! Tylko glowny jest biznesmena! 2020-02-16 23:06 10. Ach ci bezdomni biznesmeni podpalają swoje majątki :D
2020-02-09 22:32 1. Śliczne, kochane i bardzo wierne psy. Uwielbiam, polecam. Sama mam takiego Misia w domu 2020-01-28 18:04 2. W Małem Cichem, w Poroninie, to znaczy na Lichajówkach w Murzasichlu. ;) 2020-01-26 20:31 3. Kapitalne zdjęcia. Zwłaszcza te malowane obiektywem 2020-01-21 19:31 4. No, no, nie dziwota , że godajom, ze: to som jest MY i nazywo sie do NOS. Tak trzymać, piekno do cudu ta impreza , troche za mało tutok babć i dziadków... 2020-01-21 15:00 5. Świetny fotoreportaż... DZIĘKUJĘ! :-) 2020-01-17 21:00 6. W końcu coś w tej wsi się dzieje bo wcześniej to nic się nie działo może nie było wykwalifikowanych osób 2020-01-13 13:25 7. Napisz coś więcej na temat kościółka na Harendzie.Kiedy jest datowane powstanie tej niewielkiej świątyni, i jak się tam dostać 2020-01-07 10:33 8. Niesamowite wrażenia i bardzo dobre przesłanie z elementami karnawałowymi na polską nutę. Ciekawe kultywowanie tradycji i korzeni religijnych. Informatycznie mnie podobały się skonstruowane i przyozdobione szopki oraz kulturalna organizacja orszaku. Świetne odczucie mądrości i sensu wiary w Boga i dobro jakie on niesie - na chwałę Jezusa. Śliczny jest również w zakopanym drewniany kościółek z małym Jezuskiem koło Giewontu i Doliny Kościeliska. 2020-01-07 00:57 9. Nie jest najstarszy w Zakopanem. Tylko na Harendzie!!! 2020-01-01 14:59 10. Tłumy pod sceną w Zakopanem i rekord przed telewizorami: pik 8,015 mln o 22.43 na Z. Martyniuku. Sylwester śr: TVP2 6,06 mln (pik 8,015); Polsat 2,1 (pik 2,8 mln); TVN 1,3; (pik 2,08 mln). #SylwesterMarzeń to nowa polska tradycja. Dziękujemy widzom TVP za to wspaniałe zwycięstwo! Oby zawsze sie udało . Zaba z tłumem to niebezpieczna sprawa. dobrze ze miałem snieg na dachu, poniewaz inwacja trwała do 1 30 rano..mieszkancy rowni wiedza o co mi chodzi bo kurski z dorula w kordonie to inny swiat szczesliwego
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

FILMY TP

Pożegnania

Album TP

Bojcorka