Polecamy
Aby dać ogłoszenie drobne w Tygodniku Podhalańskim w ogóle nie musisz ruszać się sprzed komputera. Kliknij na ten pasek.

Reklama

2020-02-05 20:50:55

Zakopane

Pan Michał oburzony wczorajszą sytuacją na dworcu kolejowym. Pyta burmistrza i PKP

Wczorajszy wieczorny pociąg do Szczecina odjechał z Zakopanego z ponad dwugodzinnym opóźnieniem. Przez 135 minut pasażerowie musieli czekać na mrozie, wietrze na peronie pozostawieni sami sobie. Turysta z Poznania jest oburzony taką sytuacją i o sprawę pyta PKP oraz burmistrza Zakopanego.

Wczoraj późnym wieczorem relacjonowaliśmy sytuację ponad setki pasażerów pociągu "Podhalanin". Odjechał on z Zakopanego w czasie ataku zimy ze 135 minutowym opóźnieniem. Ze względu na remont dworca ponad setka pasażerów, w tym małe dzieci, nie miała dostępu do poczekalni, czy nawet toalet. O sprawie pisaliśmy tu:
http://24tp.pl/n/65187

Dziś jeden z pasażerów, pan Michał z Poznania oburzony całą sytuacją, wysłał maila do burmistrza Zakopanego i PKP, zdaje w nim szereg pytań. Poniżej list w całości: 

Mieszkamy z żoną w Poznaniu. Kilka dni temu odwiedziliśmy Zakopane. Podczas powrotu spotkała nas niemiła sytuacja.

Pociąg, którym chcieliśmy wracać w dniu 4 lutego 2020 roku o godz. 20.55 nie był podstawiony na czas. O godz. 20.30 podano komunikat, że zostanie podstawiony z 60 minutowym opóźnieniem. Nie podano jednak kiedy to będzie, nie podano też komunikatu, kiedy odjedzie do Poznania. W kasie biletowej uzyskałem informację, że nie ma lokomotywy, która przyciągnęłaby wagony mające jechać do Poznania z bocznicy kolejowej,  lokomotywa przyjedzie wraz z pociągiem z Bydgoszczy, który jest opóźniony. ów pociąg z Bydgoszczy przyjechał o godz. 21.05. Okazało się jednak, że lokomotywa stała bezczynnie do godz. 22.05 wraz z pociągiem z Bydgoszczy. Nie wiadomo dlaczego, bo komunikatów brak, a kasa biletowa została zamknięta o godz. 21.00. O godz. 22.05 lokomotywa odjechała i po jakimś czasie odjechały też wagony pociągu z Bydgoszczy. Pociąg do Poznania został podstawiony o godz. 23.05, tj. a odjechał o godz. 23.10. Opóźnienie 135 minut nie pojawiło się w żadnym wcześniejszym komunikacie.

Przez cały ten czas marzłem z żoną na peronie, bo poczekalni dworcowej nie ma, ławek w maleńkiej kasie biletowej nie ma (zresztą i tak tam niewiele osób się mieści, szczególnie z bagażami), toalet nie ma. Bar FIS niedaleko dworca zamknięty od godz. 21.00. Razem ze mną marzło grubo ponad sto osób, w tym małe dzieci, osoby starsze, ludzie przeziębieni, itd. Nikt z pracowników kolei nie pojawił się z ciepłą herbatą, nie wskazał miejsca, gdzie można się ogrzać, nie podano nawet komunikatu, kiedy pociąg odjedzie do Poznania. Co trzydzieści minut podawano tylko wyssane z palca komunikaty o tym, że pociąg będzie podstawiony z opóźnieniem 60 minut, 90 minut, 120 minut. Nie wiem skąd brali ten czas opóźnienia, bo był oderwany od rzeczywistości. Nigdy nie podano rzeczywistej przyczyny opóźnienia, ani godz. o której pociąg odjedzie.

W pociągu nikt nie roznosił, ani nawet nie informował o dostępności ciepłej herbaty czy posiłku. Konduktor nie miał pojęcia, jak będzie się można przesiąść, jeśli ktoś jedzie dalej z Poznania.

W pociągu przeczytałem na stronie Tygodnika Podhalańskiego informację, że przyczyną opóźnienia, poza opóźnieniem pociągu z Bydgoszczy, był zepsuty pociąg regionalny, który blokował tory. To jest bzdura. Ten pociąg stał tam kilka godzin i nikt nic przy nim nie naprawiał. Skoro był zepsuty, a blokował tor do odjazdu kolejnym pociągom, to dawno by już zaczęli naprawę, ale nikt tam nic nie naprawiał.

Rzecznik PKP Intercity zapewniał też o ciepłych napojach i posiłkach dla pasażerów. To też bzdura.

Chciałbym wiedzieć,

- dlaczego w Zakopanem nie ma czynnego dworca?
- dlaczego w Zakopanem nie ma poczekalni z ławkami dla pasażerów?
- dlaczego w Zakopanem nie ma toalet dla pasażerów?
- dlaczego w Zakopanem nie udziela się informacji, kiedy odjedzie opóźniony pociąg?
- dlaczego w Zakopanem nie nie podstawia się na czas pociągów?
- dlaczego w Zakopanem zepsute pociągi blokują tory i nikt ich nie naprawia, aby inny pociąg mógł przejechać?
- dlaczego w Zakopanem kasy biletowe są zamykane przed odjazdem ostatniego pociągu?
- dlaczego w Zakopanem nie ma informacji pasażerskiej?
- dlaczego w Zakopanem nie troszczy się o pasażerów kolei, zniechęcając ich o transportu publicznego, który jest bardziej ekologiczny?
- dlaczego zniechęca się pasażerów do pociągów, działając na szkodę spółki dofinansowywanej przez państwo z pieniędzy publicznych?

Pomijam już komunikację w trakcie naszego pobytu w miejscowości Zakopane, bo busy nie jeżdżą zgodnie z rozkładem jazy i odjeżdżają, jak się napełnią. Pojechaliśmy z żoną w dniu 4 lutego 2020 roku o godz. 10.42 busem w kierunku Palenicy, bo bus o 10.30 nie odjechał, gdyż było za mało pasażerów, a o godz. 10.42 odjechał opóźniony 2 minuty, bo dobierał jeszcze pasażerów. Z powrotem chcieliśmy wsiąść w okolicach Wierchu Poroniec lub Zazadniej, ale pomiędzy godz. 13.50, a 14.30 nie jechał żaden bus, mimo że teoretycznie jeżdżą co kwadrans.Czy ktoś to w ogóle nadzoruje?

Musieliśmy z żoną iść kilka kilometrów w śniegu, zziębnięci, do sąsiedniej wsi.

Mam wrażenie, że Zakopane promuje komunikację prywatną, tzn. własne samochody turystów. Zakopane nie wspiera komunikacji publicznej, jak inne miasta w Polsce, a zamiast tego wybiera nieekologiczne rozwiązania, które zniechęcają turystów. Tyle się mówi o ociepleniu klimatu, o emisji spalin itd. Jestem zniesmaczony tą sytuacją.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Alex 2020-02-07 11:55:40
Może należy wprowadzić ograniczenia ilości turystów w Zakopanem? Bo co to za kurort gdzie tłumy ludzi na szlakach? Wtedy nie będzie problemu z komunikacją miejską i odśnieżaniem. Za nim zdarzymy odśnieżyć parking przed firma to już tam stoją auta turystów mimo iż jest zakaz - mają to gdzieś. Ulice wyslizgane bo sypać solą nie wolno , a ludzie w swoich adidasach szurając o chodniki robią ślizgawkę. Był ktoś teraz w ferie na Krupówkach? Nie ma opcji nawet odśnieżenia. Koszyk na smieci jest od groma ale łatwiej wyrzucić na ziemię. Zastanów się jak sam się zachowujesz i nie strasz że więcej nie przyjedziesz do Zakopanego. Może my też chcielibyśmy odpocząć we własnym miejscu zamieszkania bez wiecznych korków i pretensji. Nad morzem sezon jest 4 miesiące u nas bez sezonu tylko listopad????
Tom 2020-02-07 09:42:22
Niestety ale taka smutna prawda o tym mieście. Komunikacja publiczna zgodna z rozkładem praktycznie nie istnieje. I miasto nic z tym nie robi od wielu lat. Kilka autobusów tego nie załatwi. A dworzec? To nie tylko sprawa PKP. To także sprawa i wizytówka miasta. I to miastu powinno zależeć na tym aby na czas remontu zapewnić ludziom godne warunki.
Jtgb 2020-02-06 22:13:48
Duża wina jest po stronie PKP (polskie Kuleje państwowe) które uznały zapewne, że utrzymanie dworca jest nierentowne. Burmistrz może skoczyć... Chyba że w czyimś interesie jest promowanie busów (jeżdżących dowolnie lub w konwojach, żeby żaden przewoźnik się nie wylamal), promocja autobusów typu szwagropol (strasznie jeżdżą).
Tylko czekać aż PKP wygasi popyt na pociąg...
Pawel7878 2020-02-06 20:21:50
Sorry ,taki mamy klimat
Aga 2020-02-06 20:18:33
Również we wtorek wracaliśmy z Zakopanego, tylko wcześniejszym pociągiem 16.52 w kierunku Krakowa. Na stacji w Jordanowie mieliśmy 80 min postoju w związku z kierowcą tira, który zbyt uwierzył w swoje możliwości i zawisł nad przejazdem kolejowym. Myślę, że to było powodem kolejnych opóźnień. My jednak byliśmy informowani o sytuacji na bieżąco, a pociągi do których mieliśmy się przesiąść czekały.
sp 2020-02-06 17:18:01
@melon, byłem w wojsku koło Warszawy i dla warszawiaka krakus to już był Góral.
basior 2020-02-06 16:57:47
Pewnie Panie Michale. Jeszcze może każdemu z was helikopter podstawić, nie ambulans. Jak rozp..lali kolej to gdzie Szanowny Pan Michał był? Tera postawa roszczeniowa? Co za hipokryzja ludzi. Nie do wiary! Chce Pan, to może niech Pan wyśle petycje w sprawie zbudowania drugiej linii z Chabówki do Zakopanego. Tylko gdzie ją Pan pomieści? Piętrowo? Nie? To nic nie da, bo takie już były i to pełne! Ludzie nie narzekali. Teraz wygoda. Każdy by chciał mieć przedział dla siebie. Ale to jeszcze nie czas, bo trzeba nadrobić zaniechania, a to wszystko na raz nie da się zrobić natychmiast. Pewno dużo zycia przed Panem i "nigdzie" się Pan nie wybiera? Trochę cierpliwości.
ekspatriant z Zakopanego 2020-02-06 16:45:19
Od czasu upadku komuny komunikacja lokalna w Zakopanem właściwie nie istnieje.
Kiedy to, dwa lata temu otworzyli pierwszą linie autobusów miejskich w Zakopanem ?
Prywatne mikrobusy jeżdzą kiedy chcą (czekają aż wypełnią samochód). Śmiech.
Nie ma jak kapitalizm. Ciekawe że zarząd miasta nie jest w stanie wymusić od firm które niby umożliwiają komunikacje lokalną, żeby odjeżdżali na czas. Prawie to wygląda na to że nikomu w zarządzie miasta
na tym nie zależy.
Megi 2020-02-06 15:59:36
Lubię Zakopane , jeśli chodzi o wypady w góry . Miałam jednak raz kiedyś, średnią przyjemność wracać do Łodzi autobusem . Dworzec , poczekalnia i toalety to dno , brud i ubóstwo . Stolicę polskich Tatr stać naprawdę na piękny dworzec , zwłaszcza , że przyjeżdża tam dużo zagranicznych turystów ,a nie zawsze każdy dysponuje samochodem.
Aad 2020-02-06 15:10:43
Realia naszego PKP ... A takie sytuacje to jak mlyn na wodę dla Poznaniaków którzy tylko szukają gdzie by tu sie doxxxrdolić i pieniądze wyciągnąć.
Teodorslysz 2020-02-06 14:41:07
Nie jestem w żaden sposób upoważniony do odpowiedzi na pytania Pana z Poznania więc zapytam ;
Po co Pan tu przyjeżdża?
Dlaczego w Poznaniu pisze się ziemniaki a czyta pyry ?
Dlaczego w Poznaniu ,gdy pociąg jest opóźniony , hostessy nie rozkoszą doskonałego napoju zrobionego z pyr zeby umilić oczekiwanie pasażerom?
Klik 2020-02-06 12:30:46
W Tunezji to na porzadku dziennym i ludzie żyją! Po co jedziecie do Zakopaca jak tam tak źle
melon 2020-02-06 11:53:51
@piańczyk. W PRL był dyrektor i dwóch zastępów. Zobacz ile jest teraz spółek, prezesów i rad nadzorczych. W tamtym czasie zdążyli zelektryfikować kolej do Zakopanego, proszę porównać z dziesiejszymi czasami. Co do społeczeństwa roszczeniowego, to co państwowe to było, teraz za firmami kryją się konkretne osoby, które biorą niezłą kasę, więc nie p/l o roszczeniowym społeczeństwie. Niestety bierze się kasę i to dużą, więc reszta wymaga również bezdomny bo dzięki, że go zwolnili to prezes ma tyle kasy.
Natomiast górale są cwani, jak są górą. Jak naubliżają po pijaku szefowi, to za dwa dni na kolanach proszą o przyjęcie do pracy. Procowałem z góralami za granicą, to wiem.
@Maciek, 100% racji.
Pepe 2020-02-06 11:35:52
A gdzie tvPOlsat? Nie było akurat?
piańczyk 2020-02-06 09:48:33
.....pokolenie roszczeniowe, ale tak apropo mogłoby miasto wraz z pkp zorganizować namiot z nagrzewnicą choć na okres zimnych ferii , parę ławek, wpuścić chociaż automat z goracą kawą, herbatą i ze dwa toi toi , "ociepliło" by to wizerunek miasta jako gospodarza i wciąż niezreformowanego pkp, narodowego przewoźnika , który nadal pracuje jakby to był prl.Pozdrowienia dla wszystkich prezesów " kolejowych" od sieci trakcyjnej, od dworców , od kibli na dworcach, od schodów ruchomych i tych nieruchomych, wind, wagonów, pantografów itp. niech choć minutę podumają jak takie problemy rozwiązywać sprawnie i na czas.
Kierowca 2020-02-06 09:42:10
A ja mogę panu udowodnić nagraniem z kamery że busy z palenicy bialczanskiej odjechał o godz.13.40,14.00,14.20 a co do odjazdu z dworca o godz.10.30 to takiego nie ma w sezonie zimowy natomiast jest o godz.10.40 i tak odjechał widać na nagraniu z kamery dyżurnego ruchu na dworcu
ktoś 2020-02-06 09:41:39
Osoby odpowiedzialne za remont dworca kolejowego wiedzą, że zima w Zakopanem to są temperatury +20 do +30 stopni Celsjusza bezwietrznie i pasażerowie nie potrzebują toalet bo są wyposażeni w dodatkowe pęcherze o pojemności ok 100 litrów każdy . Czyli normalna tzw dobra zmiana wiedząca wszystko lepiej - fuc ze swoją świtą wahofcóf dotarł już do poziomu dworca kolejowego w Zakopanem
sp 2020-02-06 09:07:45
Do r89 takich problemów nie było i nie było Michałów roszczeniowych a jak już przyjechał to PAN Michał.
A tak prywatnie Michał, czy ty widziałeś Tatry i okolice czy tylko patrzyłeś na zegarek?
Iwona 2020-02-06 07:42:24
Jest mi wstyd jak czytam niektóre komentarze. Wyobrażam sobie jakie byłyby , gdyby podobna sytuacja spotkała komentujących.
qaz 2020-02-06 07:41:54
Dziwne pytania w zakresie PKP. Pan Michał zapomniał, że mamy kapitalizm. W polskim wydaniu wygląda to tak, że tnie się koszty do gołej kości. I jakoś to będzie. PKS został zlikwidowany, PKP ledwo zipie. Komunikacja publiczna międzymiastowa w zasadzie jest zbędna. To już od lat wiadomo. A łączenie tego z miastem jest grubym niezrozumieniem tematu. Sorry - socjalizm się skończył i dziś kto inny ma budynki, kto inny tory, kto inny sieci i kto inny tabor. Komuno wróć ?
Kornel 2020-02-06 07:28:20
My z mężem w Krakowie czekając na pociąg opóźniony z 1 w nocy po ponad 100 minutach opóźnienia do Gdyni nie pisaliśmy do burmistrza Krakowa jak widzę można zrobić z igły widły i my jak i dziesiąt innych pasażerów przyjęliśmy z godnością to opóźnienie, stojąc w zimnym przeciągu Krakowskich peronów nikt ale to nikt nie domagał się hostess z hamburgerami i grzanym winem. Jak widać Zakopane niektórym się już przejadło i proponuje zostać następnym razem w swoich wioskach a nie robienie g@#$o burzy wokół swojej osoby. Pępku Świata.
Cetyniorz 2020-02-05 23:48:12
W Zakopanem rządzi dobra zmiana, a ona nie tłumaczy się swoim poddanym z tego co robi i dla czego.
Ja8 2020-02-05 23:04:42
Do Maciek.
A turysta to taki intelektualista. W zimie na letnich oponach.
Łańcuchy na oś nie jezdną.
Pić do upadłego.
Zostawiać syf bo płacił.
Wszystko źle.
Srać sikać gdzie popadnie.
Zero szacunku dla przyrody Tatr.
Zero szacunku dla innych ludzi i ich pracy.
Nic od siebie tylko wymagać wymagać.
Zero pojęcia o prawie ruchu drogowego poza swoim miejscem zamieszkania.
Zero wedzięcznosci.
Itd.
Oczywiście nie wrzucam wszystkich do jednego wora. Są osoby które przyjeżdżają i wypoczywają i szczęść Boże. Bo patrząc na poziom intelektu ludzi bywających w Zakopanem to jestem załamany !! Wystarczy iść na skoki i zobaczyć kwiat intelektu i kultury Polskiej !!! Tyle w temacie.
Goral 2020-02-05 23:02:31
Trzeba było jechać z firma Majer bus tam nie ma problemu z opóźnieniem a nie jak w tamtym tysiąc leciu pociągami
nikt 2020-02-05 22:49:54
No tak - za walające się wszędzie butelki i puszki też odpowiada burmistrz. Dziwię się, dlaczego do tej pory burmistrz nie zatrudnił batalionu (hmm, trochę może być mało - jakieś 20-30 batalionów) takich zakopiańskich aniołów stróży, którzy po informacji ze sklepu że turysta kupił małpkę czy puszkę - nie idą w ślad za "turystą" w oczekiwaniu, kiedyż ten "turysta" zechce wypić trunek i wyrzucić opakowanie. I nie piszcie, że to jest kwestia braku koszy (faktycznie mogłoby być więcej) bo ślady po "naszych" walają się wszędzie, na łąkach, ścieżkach, np taki fajny punkt na Antałówce - tam ciągle są świeże dowody pobytu "naszych". a szlaki? szkoda gadać.
Marcin 2020-02-05 22:06:35
Trzeba było jechać jakimś autokarem. Jadą szybciej, wygodniej, nieraz taniej.
foni23 2020-02-05 21:45:53
No Panie Michale odpowiem na pytania zamiast Burmistrza w ten sposob:
Miasto Zakopane przeprowadza remont dworca bo PKP tego nie zrobilo od hr Zamoyskiego
Miasto Zakopane nie sprzedalo Panu i pozostałym podróżnym biletu
Miasto Zakopane ma swoja miejska komunikację nowymi pachnacymi autobusami a nie starymi busami, ktore kursuja w ramach linii powiatowych
Miasto Zakopane nie odpowiada za to ze nikt kompetentny nie poinformował Was ze pociag sie zepsuł
Miasto Zakopane nie decyduje kiedy i o ktorej godz ktos zamknie swoja działalność. Pewnie gdyby ktos kupowal jakies produkty a nie przy mineralniej siedzial to by bylo otwarte
Jak pociag sie zepsuje w szczerym polu w Wólce Gornej to Burmistrz w dzien lub w nocy leci i pyta podroznych czy im pomóc. Daj Pan spokój
siuhaj 2020-02-05 21:39:31
Artur aleś Ty "mądry"
Maciek 2020-02-05 21:29:44
Pamiętajcie cepry, że górale i podhalanie, to stan umysłu.
MadMax 2020-02-05 21:24:23
jestem rodowitym góralem i jest mi wstyd - bo tak to wszystko wygląda.

Busy to "układ zamknięty" którego nikt nie chce ruszyć, układy układy i jest dobrze. a burmistrz z Jackiem z TVP wystąpi w telewizji i ogólnie na tym się kończy jego funkcja, bo po co się narażać.
Stara Ceperka 2020-02-05 21:12:22
Szczerze współczuję Panu Michałowi i pozostałym pasażerom tej sytuacji. Tylko nie bardzo rozumiem co ma miasto Zakopane wspólnego z organizacją i zarządzaniem pociągami, odjazdami czy komunikacją zastępczą.
artur 2020-02-05 21:07:32
ja uwazam ze wam turystom je... sie w dupach, chcieli byscie wszystkiego ale nie ponoszac kosztow najlepiej zrobic sobie wakacje tygodniowe w zakopanem za 500 zlotych dla calej rodziny i wymagac od ludzi warunkow jak w 5* hotelu. bylo sobie kupic samochod a nie jezdzic pkp do ktorego nie ma nic miasto, zlej baletnicy to i rabek w spodnicy wadzi bylo zostac w poznaniu i pyry gotowac takich ceprow nie potrzeba.

Reklama
 • KUPNO
  Kupię GÓRALSKI KREDENS I INNE MEBLE ZROBIONE Z DREWNA LIMBY - 601 39 34 06
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKI - 3 HA - koło Białki Tatrzańskiej. 18 28 564 54.
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy PANIĄ DO SPRZĄTANIA POKOI I POMOCY W KUCHNI - dobre warunki, możliwe zamieszkanie. Zakopane. Tel. 182066836
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko kelnera/kelnerki do restauracji w Zakopanem 512351742
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko pomocy kuchennej do restauracji w Zakopanem 512351742
 • PRACA | dam
  Szukamy pracownika na stanowisko kucharza do restauracji w Zakopanem 512351742
 • PRACA | dam
  STUDIO PAZNOKCI W NOWYM TARGU zatrudni na etat -
  Tel.: 696 01 22 00
 • PRACA | dam
  PENSJONAT 10-POKOJOWY W PORONINIE ZATRUDNI z zakwaterowaniem (sprzątanie, przygotowanie śniadań), tel. 691888444
2020-04-01 10:48 Zaśnieżony i słoneczny Giewont o poranku 2020-04-01 10:19 Stop z gazyfikacją 1 2020-04-01 09:42 8 nowych zakażeń w Małopolsce. W szpitalu w Limanowej zmarła 87-letnia kobieta 2020-04-01 09:30 Cukiernia „Samanta” jest otwarta 1 2020-04-01 09:28 Tatry puste i coraz bardziej dzikie. Zaobserwowano pierwszego w historii niedźwiedzia albinosa 4 2020-04-01 08:43 Społem Zakopane otwiera nowy sklep w słynnym budynku 3 2020-04-01 08:00 Co to jest średnica według Telewizji Publicznej (WIDEO) 7 2020-03-31 23:36 WiRUS 2020-03-31 22:16 Szyją maseczki dla Ośrodka Zdrowia w Krościenku i liczą na wsparcie 2020-03-31 21:30 Chcę oddychać 8 2020-03-31 21:23 KLĄTWA BOGINI NANDA 2020-03-31 20:30 Zakopane zostaje w domu 2020-03-31 20:19 Dziś 256 zakażeń w całym kraju. Najwięcej jak do tej pory 1 2020-03-31 19:30 Rowerem Wokół Tatr i nowotarskiego lotniska 2020-03-31 18:32 Tygodnikowy autobus pełen pasażerów (WIDEO LIVE) 4 2020-03-31 18:30 Zamknąć rynek 7 2020-03-31 17:45 Jedna osoba, dwie kwarantanny 2 2020-03-31 17:00 Kończą ci się pieniądze, zrobię ci zakupy 4 2020-03-31 17:00 Wspieramy lokalny biznes. Kupujmy w naszych sklepach 18 2020-03-31 16:00 Problem bezdomności w czasie zarazy 2 2020-03-31 15:20 Pogryziona prosi o pilny kontakt z właścicielem psa 10 2020-03-31 14:51 83 nowe zakażenia w całej Polsce. 7 nowych w Małopolsce 3 2020-03-31 14:45 Co możemy, co jest zabronione? Pełna lista 26 2020-03-31 14:30 Podczas kwarantanny postanowił pobiegać 10 2020-03-31 13:45 Zapomniana kwarantanna: Sanepid milczy, wojewoda odpowiada 4 2020-03-31 13:00 Hotele i miejsca noclegowe zamknięte do odwołania 7 2020-03-31 12:39 Odstęp dwóch metrów na ulicach. Ograniczenia w sklepach. W weekendy zamknięte markety budowlane 4 2020-03-31 12:30 Turyści z Ukrainy i Białorusi ukarani mandatami 6 2020-03-31 11:45 W czasach pandemii piwko podrożało 10 2020-03-31 11:02 Tak dziś wyglądają opustoszałe Krupówki (WIDEO LIVE) 2020-03-31 10:30 Wsparcie dla szpitali. Akcja także w Zakopanem. Już wykonują ochronne przyłbice 2020-03-31 10:01 Darmowe mieszkania dla ratujących życie 5 2020-03-31 09:22 11 nowych zakażeń w Małopolsce. Na naszym terenie żadnego 9 2020-03-31 09:05 Powiat tatrzański: kwarantanna dla 357 mieszkańców 1 2020-03-31 09:00 Zakupy z dostawą do domu 2020-03-31 08:00 Kontrole przyjezdnych od piątku w Szczawnicy 8 2020-03-30 21:45 Na razie zimowo, ale w przyszłym tygodniu niemal letnie temperatury? 2020-03-30 21:00 Zapraszamy na spacer po redakcji Tygodnika Podhalańskiego (WIDEO) 2020-03-30 20:30 Burmistrz do przedsiębiorców: pomożemy 1 2020-03-30 20:15 W Polsce 9 ofiar śmiertelnych, 193 nowe zakażenia. W Małopolsce 24 zarażonych 2 2020-03-30 20:00 Ważne ogłoszenia spółki Sewik w sprawie wyłączeń w dostawie wody 2020-03-30 19:30 Pożar bacówki w Szlachtowej (aktualizacja) 2020-03-30 19:16 Wybiła w bloku kanalizacja w piwnicy. Kto pomoże? 2 2020-03-30 19:00 Zakładać maseczkę, czy nie ma sensu? A rękawiczki? 9 2020-03-30 18:35 To są Wasze ulubione miejsca w Tatrach. Kto wygrał SONDA 13 2020-03-30 18:30 Wystawa i dotacja pod znakiem zapytania 2020-03-30 18:00 Do firmy Sewik - Przemyślcie Państwo, czy wieszanie ogłoszeń na słupie ma dziś sens? 1 2020-03-30 17:30 W Rynku spory ruch 3 2020-03-30 16:00 Na ratunek firmie: urlop albo pożegnanie z pracą? 15 2020-03-30 15:45 Andrzej Gędłek walczy w Chicago z koronawirusem 4
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2020-04-01 10:42 1. @czopek Szkoła nie jest miejscem do krzewienia idiotyzmów. 2020-04-01 10:33 2. do lokals pobożne życzenia.. ,miało by to sens ale znając chciwość do pieniądza mieszkańców nie wiele da sie zrobic ,jedyna nadzieja w tym ze idzie ogromny kryzys i ludzie nie będą przyjeżdżać w Tatry jak kiedyś,spowoduje to ze będzie coraz więcej pustostanów i może w końcu deweloperzy przestana budować ceprom apartamenty.. 2020-04-01 10:30 3. Jadzia A gdzie można przeczytać takie informacje??? Chyba na wpisach takich troli jak Ty. A jak chcesz budować odporność to z Jagielońskiej nie jest tak daleko na Chramcówki A tam jest Gamma... Albo nie ... zbudujmy Gamme dla Jadzi najlepiej na przeciwko... puszka na datki przy wejściu do biedronki hi hi hi???? 2020-04-01 10:29 4. Wszyscy zdrowi? Inwestycja która miała dać oddech "uzdrowisku" przesuwana. 2020-04-01 10:28 5. abc przez takich idiotów i ignorantów jak ty umiera w Polsce ponad 40 tys ludzi czyli ponad 100 dziennie !! nie koronavirus ale złe powietrze nas zabije...priorytetem jest zdrowie polaków dla ciebie pewnie kasa ale co ci z tej kasy jak za chwile będziesz umierał na raka kre tynie! 2020-04-01 10:16 6. Prima aprilis 2020 ;-) 2020-04-01 10:12 7. dziadek Konstytucja konstytucja konstytucja 2020-04-01 10:11 8. Szanowni Panowie Dyrektorzy TPN,właśnie dla tego należy w końcu wprowadzić limity wejść na szlaki,jak sie już uporamy z problemem covid to wróci zdwojony problem masowej turystyki w Tatry juz nie przyjedzie 4 czy 5 mln ludzi tylko znacznie więcej... ,dlatego zawczasu powinniście podjąć odpowiednie kroki w celu zatrzymanie tego szaleńczego pędu tzw. turystyki tatrzańskiej. Należy znacznie podnieść cenę za wejście nas teren TPN i co najmniej 30 procent z przychodów przeznaczyć dla TOPR Wprowadzić limity wejść ,np. do M.Oka max 5 tys. ludzi Wszystkie schroniska przejmuje TPN znacznie podnosząc ceny usług Bardzo wysokie kary za łamanie przepisów TPN do 10 tys. Grupy zorganizowane (od 10 osób) tylko wejście z przewodnikiem Droga do Kuźnic zamknięta ,wejście tylko piechotą Likwidacja transportu konnego do MO Budowa na terenie TPN ścieżek rowerowych Specjalne bardzo wysokie licencje dla wszelkiej maści organizatorów szkoleń z tzw. turystyki wysokogórskiej,szkoleń lawinowych itp Likwidacja parkingu na Palenicy i przeniesienie go na Łysą Polane 2020-04-01 09:47 9. Dobre.???? 2020-04-01 09:46 10. Widze ze następni co się nie mogą nachapać...
2020-03-29 23:21 1. Tego co teraz przeżywamy, Witkacy nie był w stanie nawet w swoich wizjach sobie wyobrazić. 2020-03-22 11:49 2. Takie pustki to były w 1981r zaraz po ogłoszeniu stanu wojennego 2020-03-21 18:06 3. I tak do świąt, istna bryndza dla straganiarzy i właścicieli kwater... A może i przez święta wszyscy będą siedzieć na 4 literach lub jajkach niepoświęconych w chałupach. Co wtedy? Nie wytrzymamy ? A może do wyborów? Może nie przetrwamy pandemii, wszystko możliwe. Przyroda zrobi z nami porządek. Kto to przewidzi. Cieszmy się jeszcze życiem . Dobrze , że 2 mld poszło na TVP, to i świętowanie w Kościołach nam TVP zastąpi. Internet zakupy, na tace przestaniecie dawać... I na co będziecie narzekać? Tylko na tego małego koronawirusa. A ja olewam jego i chodzę na działkę. Rewela, roboty w kit, powietrze, wiosna się budzi, sama radość. I Wam to samo radzę. 2020-03-20 15:30 4. Myślę, że sporo osób może teraz zapragnąć te puste Krupówki zobaczyć. 2020-03-19 18:27 5. Straganiarze widać niewzruszeni 2020-03-18 22:45 6. tylko i wyłącznie to nas może uratować...siedzieć w domu 2020-03-17 13:27 7. Kpina. Ale w końcu całą tą chińszczyznę na tych kramikach trzeba opchnąć... Szkoda gadać. 2020-03-15 17:33 8. Bardzo dobrze że ludzie siedzą w domu. 2020-03-15 12:07 9. Te śmierdzące sery powinno się zutylizować bo inaczej zamrożą i póżniej sprzedadzą....Podejrzewam że już były odmrażane !!! Jak można to kupować?!?! 2020-03-14 16:17 10. Biatlon nie duatlon
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Bojcorka

Pożegnania

Album TP

FILMY TP