Reklama

2020-02-05 20:50:55

Reklama

Zakopane

Pan Michał oburzony wczorajszą sytuacją na dworcu kolejowym. Pyta burmistrza i PKP

Wczorajszy wieczorny pociąg do Szczecina odjechał z Zakopanego z ponad dwugodzinnym opóźnieniem. Przez 135 minut pasażerowie musieli czekać na mrozie, wietrze na peronie pozostawieni sami sobie. Turysta z Poznania jest oburzony taką sytuacją i o sprawę pyta PKP oraz burmistrza Zakopanego.

Wczoraj późnym wieczorem relacjonowaliśmy sytuację ponad setki pasażerów pociągu "Podhalanin". Odjechał on z Zakopanego w czasie ataku zimy ze 135 minutowym opóźnieniem. Ze względu na remont dworca ponad setka pasażerów, w tym małe dzieci, nie miała dostępu do poczekalni, czy nawet toalet. O sprawie pisaliśmy tu:
http://24tp.pl/n/65187

Dziś jeden z pasażerów, pan Michał z Poznania oburzony całą sytuacją, wysłał maila do burmistrza Zakopanego i PKP, zdaje w nim szereg pytań. Poniżej list w całości: 

Mieszkamy z żoną w Poznaniu. Kilka dni temu odwiedziliśmy Zakopane. Podczas powrotu spotkała nas niemiła sytuacja.

Pociąg, którym chcieliśmy wracać w dniu 4 lutego 2020 roku o godz. 20.55 nie był podstawiony na czas. O godz. 20.30 podano komunikat, że zostanie podstawiony z 60 minutowym opóźnieniem. Nie podano jednak kiedy to będzie, nie podano też komunikatu, kiedy odjedzie do Poznania. W kasie biletowej uzyskałem informację, że nie ma lokomotywy, która przyciągnęłaby wagony mające jechać do Poznania z bocznicy kolejowej,  lokomotywa przyjedzie wraz z pociągiem z Bydgoszczy, który jest opóźniony. ów pociąg z Bydgoszczy przyjechał o godz. 21.05. Okazało się jednak, że lokomotywa stała bezczynnie do godz. 22.05 wraz z pociągiem z Bydgoszczy. Nie wiadomo dlaczego, bo komunikatów brak, a kasa biletowa została zamknięta o godz. 21.00. O godz. 22.05 lokomotywa odjechała i po jakimś czasie odjechały też wagony pociągu z Bydgoszczy. Pociąg do Poznania został podstawiony o godz. 23.05, tj. a odjechał o godz. 23.10. Opóźnienie 135 minut nie pojawiło się w żadnym wcześniejszym komunikacie.

Przez cały ten czas marzłem z żoną na peronie, bo poczekalni dworcowej nie ma, ławek w maleńkiej kasie biletowej nie ma (zresztą i tak tam niewiele osób się mieści, szczególnie z bagażami), toalet nie ma. Bar FIS niedaleko dworca zamknięty od godz. 21.00. Razem ze mną marzło grubo ponad sto osób, w tym małe dzieci, osoby starsze, ludzie przeziębieni, itd. Nikt z pracowników kolei nie pojawił się z ciepłą herbatą, nie wskazał miejsca, gdzie można się ogrzać, nie podano nawet komunikatu, kiedy pociąg odjedzie do Poznania. Co trzydzieści minut podawano tylko wyssane z palca komunikaty o tym, że pociąg będzie podstawiony z opóźnieniem 60 minut, 90 minut, 120 minut. Nie wiem skąd brali ten czas opóźnienia, bo był oderwany od rzeczywistości. Nigdy nie podano rzeczywistej przyczyny opóźnienia, ani godz. o której pociąg odjedzie.

W pociągu nikt nie roznosił, ani nawet nie informował o dostępności ciepłej herbaty czy posiłku. Konduktor nie miał pojęcia, jak będzie się można przesiąść, jeśli ktoś jedzie dalej z Poznania.

W pociągu przeczytałem na stronie Tygodnika Podhalańskiego informację, że przyczyną opóźnienia, poza opóźnieniem pociągu z Bydgoszczy, był zepsuty pociąg regionalny, który blokował tory. To jest bzdura. Ten pociąg stał tam kilka godzin i nikt nic przy nim nie naprawiał. Skoro był zepsuty, a blokował tor do odjazdu kolejnym pociągom, to dawno by już zaczęli naprawę, ale nikt tam nic nie naprawiał.

Rzecznik PKP Intercity zapewniał też o ciepłych napojach i posiłkach dla pasażerów. To też bzdura.

Chciałbym wiedzieć,

- dlaczego w Zakopanem nie ma czynnego dworca?
- dlaczego w Zakopanem nie ma poczekalni z ławkami dla pasażerów?
- dlaczego w Zakopanem nie ma toalet dla pasażerów?
- dlaczego w Zakopanem nie udziela się informacji, kiedy odjedzie opóźniony pociąg?
- dlaczego w Zakopanem nie nie podstawia się na czas pociągów?
- dlaczego w Zakopanem zepsute pociągi blokują tory i nikt ich nie naprawia, aby inny pociąg mógł przejechać?
- dlaczego w Zakopanem kasy biletowe są zamykane przed odjazdem ostatniego pociągu?
- dlaczego w Zakopanem nie ma informacji pasażerskiej?
- dlaczego w Zakopanem nie troszczy się o pasażerów kolei, zniechęcając ich o transportu publicznego, który jest bardziej ekologiczny?
- dlaczego zniechęca się pasażerów do pociągów, działając na szkodę spółki dofinansowywanej przez państwo z pieniędzy publicznych?

Pomijam już komunikację w trakcie naszego pobytu w miejscowości Zakopane, bo busy nie jeżdżą zgodnie z rozkładem jazy i odjeżdżają, jak się napełnią. Pojechaliśmy z żoną w dniu 4 lutego 2020 roku o godz. 10.42 busem w kierunku Palenicy, bo bus o 10.30 nie odjechał, gdyż było za mało pasażerów, a o godz. 10.42 odjechał opóźniony 2 minuty, bo dobierał jeszcze pasażerów. Z powrotem chcieliśmy wsiąść w okolicach Wierchu Poroniec lub Zazadniej, ale pomiędzy godz. 13.50, a 14.30 nie jechał żaden bus, mimo że teoretycznie jeżdżą co kwadrans.Czy ktoś to w ogóle nadzoruje?

Musieliśmy z żoną iść kilka kilometrów w śniegu, zziębnięci, do sąsiedniej wsi.

Mam wrażenie, że Zakopane promuje komunikację prywatną, tzn. własne samochody turystów. Zakopane nie wspiera komunikacji publicznej, jak inne miasta w Polsce, a zamiast tego wybiera nieekologiczne rozwiązania, które zniechęcają turystów. Tyle się mówi o ociepleniu klimatu, o emisji spalin itd. Jestem zniesmaczony tą sytuacją.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Alex 2020-02-07 11:55:40
Może należy wprowadzić ograniczenia ilości turystów w Zakopanem? Bo co to za kurort gdzie tłumy ludzi na szlakach? Wtedy nie będzie problemu z komunikacją miejską i odśnieżaniem. Za nim zdarzymy odśnieżyć parking przed firma to już tam stoją auta turystów mimo iż jest zakaz - mają to gdzieś. Ulice wyslizgane bo sypać solą nie wolno , a ludzie w swoich adidasach szurając o chodniki robią ślizgawkę. Był ktoś teraz w ferie na Krupówkach? Nie ma opcji nawet odśnieżenia. Koszyk na smieci jest od groma ale łatwiej wyrzucić na ziemię. Zastanów się jak sam się zachowujesz i nie strasz że więcej nie przyjedziesz do Zakopanego. Może my też chcielibyśmy odpocząć we własnym miejscu zamieszkania bez wiecznych korków i pretensji. Nad morzem sezon jest 4 miesiące u nas bez sezonu tylko listopad????
Tom 2020-02-07 09:42:22
Niestety ale taka smutna prawda o tym mieście. Komunikacja publiczna zgodna z rozkładem praktycznie nie istnieje. I miasto nic z tym nie robi od wielu lat. Kilka autobusów tego nie załatwi. A dworzec? To nie tylko sprawa PKP. To także sprawa i wizytówka miasta. I to miastu powinno zależeć na tym aby na czas remontu zapewnić ludziom godne warunki.
Jtgb 2020-02-06 22:13:48
Duża wina jest po stronie PKP (polskie Kuleje państwowe) które uznały zapewne, że utrzymanie dworca jest nierentowne. Burmistrz może skoczyć... Chyba że w czyimś interesie jest promowanie busów (jeżdżących dowolnie lub w konwojach, żeby żaden przewoźnik się nie wylamal), promocja autobusów typu szwagropol (strasznie jeżdżą).
Tylko czekać aż PKP wygasi popyt na pociąg...
Pawel7878 2020-02-06 20:21:50
Sorry ,taki mamy klimat
Aga 2020-02-06 20:18:33
Również we wtorek wracaliśmy z Zakopanego, tylko wcześniejszym pociągiem 16.52 w kierunku Krakowa. Na stacji w Jordanowie mieliśmy 80 min postoju w związku z kierowcą tira, który zbyt uwierzył w swoje możliwości i zawisł nad przejazdem kolejowym. Myślę, że to było powodem kolejnych opóźnień. My jednak byliśmy informowani o sytuacji na bieżąco, a pociągi do których mieliśmy się przesiąść czekały.
sp 2020-02-06 17:18:01
@melon, byłem w wojsku koło Warszawy i dla warszawiaka krakus to już był Góral.
basior 2020-02-06 16:57:47
Pewnie Panie Michale. Jeszcze może każdemu z was helikopter podstawić, nie ambulans. Jak rozp..lali kolej to gdzie Szanowny Pan Michał był? Tera postawa roszczeniowa? Co za hipokryzja ludzi. Nie do wiary! Chce Pan, to może niech Pan wyśle petycje w sprawie zbudowania drugiej linii z Chabówki do Zakopanego. Tylko gdzie ją Pan pomieści? Piętrowo? Nie? To nic nie da, bo takie już były i to pełne! Ludzie nie narzekali. Teraz wygoda. Każdy by chciał mieć przedział dla siebie. Ale to jeszcze nie czas, bo trzeba nadrobić zaniechania, a to wszystko na raz nie da się zrobić natychmiast. Pewno dużo zycia przed Panem i "nigdzie" się Pan nie wybiera? Trochę cierpliwości.
ekspatriant z Zakopanego 2020-02-06 16:45:19
Od czasu upadku komuny komunikacja lokalna w Zakopanem właściwie nie istnieje.
Kiedy to, dwa lata temu otworzyli pierwszą linie autobusów miejskich w Zakopanem ?
Prywatne mikrobusy jeżdzą kiedy chcą (czekają aż wypełnią samochód). Śmiech.
Nie ma jak kapitalizm. Ciekawe że zarząd miasta nie jest w stanie wymusić od firm które niby umożliwiają komunikacje lokalną, żeby odjeżdżali na czas. Prawie to wygląda na to że nikomu w zarządzie miasta
na tym nie zależy.
Megi 2020-02-06 15:59:36
Lubię Zakopane , jeśli chodzi o wypady w góry . Miałam jednak raz kiedyś, średnią przyjemność wracać do Łodzi autobusem . Dworzec , poczekalnia i toalety to dno , brud i ubóstwo . Stolicę polskich Tatr stać naprawdę na piękny dworzec , zwłaszcza , że przyjeżdża tam dużo zagranicznych turystów ,a nie zawsze każdy dysponuje samochodem.
Aad 2020-02-06 15:10:43
Realia naszego PKP ... A takie sytuacje to jak mlyn na wodę dla Poznaniaków którzy tylko szukają gdzie by tu sie doxxxrdolić i pieniądze wyciągnąć.
Teodorslysz 2020-02-06 14:41:07
Nie jestem w żaden sposób upoważniony do odpowiedzi na pytania Pana z Poznania więc zapytam ;
Po co Pan tu przyjeżdża?
Dlaczego w Poznaniu pisze się ziemniaki a czyta pyry ?
Dlaczego w Poznaniu ,gdy pociąg jest opóźniony , hostessy nie rozkoszą doskonałego napoju zrobionego z pyr zeby umilić oczekiwanie pasażerom?
Klik 2020-02-06 12:30:46
W Tunezji to na porzadku dziennym i ludzie żyją! Po co jedziecie do Zakopaca jak tam tak źle
melon 2020-02-06 11:53:51
@piańczyk. W PRL był dyrektor i dwóch zastępów. Zobacz ile jest teraz spółek, prezesów i rad nadzorczych. W tamtym czasie zdążyli zelektryfikować kolej do Zakopanego, proszę porównać z dziesiejszymi czasami. Co do społeczeństwa roszczeniowego, to co państwowe to było, teraz za firmami kryją się konkretne osoby, które biorą niezłą kasę, więc nie p/l o roszczeniowym społeczeństwie. Niestety bierze się kasę i to dużą, więc reszta wymaga również bezdomny bo dzięki, że go zwolnili to prezes ma tyle kasy.
Natomiast górale są cwani, jak są górą. Jak naubliżają po pijaku szefowi, to za dwa dni na kolanach proszą o przyjęcie do pracy. Procowałem z góralami za granicą, to wiem.
@Maciek, 100% racji.
Pepe 2020-02-06 11:35:52
A gdzie tvPOlsat? Nie było akurat?
piańczyk 2020-02-06 09:48:33
.....pokolenie roszczeniowe, ale tak apropo mogłoby miasto wraz z pkp zorganizować namiot z nagrzewnicą choć na okres zimnych ferii , parę ławek, wpuścić chociaż automat z goracą kawą, herbatą i ze dwa toi toi , "ociepliło" by to wizerunek miasta jako gospodarza i wciąż niezreformowanego pkp, narodowego przewoźnika , który nadal pracuje jakby to był prl.Pozdrowienia dla wszystkich prezesów " kolejowych" od sieci trakcyjnej, od dworców , od kibli na dworcach, od schodów ruchomych i tych nieruchomych, wind, wagonów, pantografów itp. niech choć minutę podumają jak takie problemy rozwiązywać sprawnie i na czas.
Kierowca 2020-02-06 09:42:10
A ja mogę panu udowodnić nagraniem z kamery że busy z palenicy bialczanskiej odjechał o godz.13.40,14.00,14.20 a co do odjazdu z dworca o godz.10.30 to takiego nie ma w sezonie zimowy natomiast jest o godz.10.40 i tak odjechał widać na nagraniu z kamery dyżurnego ruchu na dworcu
ktoś 2020-02-06 09:41:39
Osoby odpowiedzialne za remont dworca kolejowego wiedzą, że zima w Zakopanem to są temperatury +20 do +30 stopni Celsjusza bezwietrznie i pasażerowie nie potrzebują toalet bo są wyposażeni w dodatkowe pęcherze o pojemności ok 100 litrów każdy . Czyli normalna tzw dobra zmiana wiedząca wszystko lepiej - fuc ze swoją świtą wahofcóf dotarł już do poziomu dworca kolejowego w Zakopanem
sp 2020-02-06 09:07:45
Do r89 takich problemów nie było i nie było Michałów roszczeniowych a jak już przyjechał to PAN Michał.
A tak prywatnie Michał, czy ty widziałeś Tatry i okolice czy tylko patrzyłeś na zegarek?
Iwona 2020-02-06 07:42:24
Jest mi wstyd jak czytam niektóre komentarze. Wyobrażam sobie jakie byłyby , gdyby podobna sytuacja spotkała komentujących.
qaz 2020-02-06 07:41:54
Dziwne pytania w zakresie PKP. Pan Michał zapomniał, że mamy kapitalizm. W polskim wydaniu wygląda to tak, że tnie się koszty do gołej kości. I jakoś to będzie. PKS został zlikwidowany, PKP ledwo zipie. Komunikacja publiczna międzymiastowa w zasadzie jest zbędna. To już od lat wiadomo. A łączenie tego z miastem jest grubym niezrozumieniem tematu. Sorry - socjalizm się skończył i dziś kto inny ma budynki, kto inny tory, kto inny sieci i kto inny tabor. Komuno wróć ?
Kornel 2020-02-06 07:28:20
My z mężem w Krakowie czekając na pociąg opóźniony z 1 w nocy po ponad 100 minutach opóźnienia do Gdyni nie pisaliśmy do burmistrza Krakowa jak widzę można zrobić z igły widły i my jak i dziesiąt innych pasażerów przyjęliśmy z godnością to opóźnienie, stojąc w zimnym przeciągu Krakowskich peronów nikt ale to nikt nie domagał się hostess z hamburgerami i grzanym winem. Jak widać Zakopane niektórym się już przejadło i proponuje zostać następnym razem w swoich wioskach a nie robienie g@#$o burzy wokół swojej osoby. Pępku Świata.
Cetyniorz 2020-02-05 23:48:12
W Zakopanem rządzi dobra zmiana, a ona nie tłumaczy się swoim poddanym z tego co robi i dla czego.
Ja8 2020-02-05 23:04:42
Do Maciek.
A turysta to taki intelektualista. W zimie na letnich oponach.
Łańcuchy na oś nie jezdną.
Pić do upadłego.
Zostawiać syf bo płacił.
Wszystko źle.
Srać sikać gdzie popadnie.
Zero szacunku dla przyrody Tatr.
Zero szacunku dla innych ludzi i ich pracy.
Nic od siebie tylko wymagać wymagać.
Zero pojęcia o prawie ruchu drogowego poza swoim miejscem zamieszkania.
Zero wedzięcznosci.
Itd.
Oczywiście nie wrzucam wszystkich do jednego wora. Są osoby które przyjeżdżają i wypoczywają i szczęść Boże. Bo patrząc na poziom intelektu ludzi bywających w Zakopanem to jestem załamany !! Wystarczy iść na skoki i zobaczyć kwiat intelektu i kultury Polskiej !!! Tyle w temacie.
Goral 2020-02-05 23:02:31
Trzeba było jechać z firma Majer bus tam nie ma problemu z opóźnieniem a nie jak w tamtym tysiąc leciu pociągami
nikt 2020-02-05 22:49:54
No tak - za walające się wszędzie butelki i puszki też odpowiada burmistrz. Dziwię się, dlaczego do tej pory burmistrz nie zatrudnił batalionu (hmm, trochę może być mało - jakieś 20-30 batalionów) takich zakopiańskich aniołów stróży, którzy po informacji ze sklepu że turysta kupił małpkę czy puszkę - nie idą w ślad za "turystą" w oczekiwaniu, kiedyż ten "turysta" zechce wypić trunek i wyrzucić opakowanie. I nie piszcie, że to jest kwestia braku koszy (faktycznie mogłoby być więcej) bo ślady po "naszych" walają się wszędzie, na łąkach, ścieżkach, np taki fajny punkt na Antałówce - tam ciągle są świeże dowody pobytu "naszych". a szlaki? szkoda gadać.
Marcin 2020-02-05 22:06:35
Trzeba było jechać jakimś autokarem. Jadą szybciej, wygodniej, nieraz taniej.
foni23 2020-02-05 21:45:53
No Panie Michale odpowiem na pytania zamiast Burmistrza w ten sposob:
Miasto Zakopane przeprowadza remont dworca bo PKP tego nie zrobilo od hr Zamoyskiego
Miasto Zakopane nie sprzedalo Panu i pozostałym podróżnym biletu
Miasto Zakopane ma swoja miejska komunikację nowymi pachnacymi autobusami a nie starymi busami, ktore kursuja w ramach linii powiatowych
Miasto Zakopane nie odpowiada za to ze nikt kompetentny nie poinformował Was ze pociag sie zepsuł
Miasto Zakopane nie decyduje kiedy i o ktorej godz ktos zamknie swoja działalność. Pewnie gdyby ktos kupowal jakies produkty a nie przy mineralniej siedzial to by bylo otwarte
Jak pociag sie zepsuje w szczerym polu w Wólce Gornej to Burmistrz w dzien lub w nocy leci i pyta podroznych czy im pomóc. Daj Pan spokój
siuhaj 2020-02-05 21:39:31
Artur aleś Ty "mądry"
Maciek 2020-02-05 21:29:44
Pamiętajcie cepry, że górale i podhalanie, to stan umysłu.
MadMax 2020-02-05 21:24:23
jestem rodowitym góralem i jest mi wstyd - bo tak to wszystko wygląda.

Busy to "układ zamknięty" którego nikt nie chce ruszyć, układy układy i jest dobrze. a burmistrz z Jackiem z TVP wystąpi w telewizji i ogólnie na tym się kończy jego funkcja, bo po co się narażać.
Stara Ceperka 2020-02-05 21:12:22
Szczerze współczuję Panu Michałowi i pozostałym pasażerom tej sytuacji. Tylko nie bardzo rozumiem co ma miasto Zakopane wspólnego z organizacją i zarządzaniem pociągami, odjazdami czy komunikacją zastępczą.
artur 2020-02-05 21:07:32
ja uwazam ze wam turystom je... sie w dupach, chcieli byscie wszystkiego ale nie ponoszac kosztow najlepiej zrobic sobie wakacje tygodniowe w zakopanem za 500 zlotych dla calej rodziny i wymagac od ludzi warunkow jak w 5* hotelu. bylo sobie kupic samochod a nie jezdzic pkp do ktorego nie ma nic miasto, zlej baletnicy to i rabek w spodnicy wadzi bylo zostac w poznaniu i pyry gotowac takich ceprow nie potrzeba.
 • PRACA | dam
  Przyjmę do pracy w sklepie z odzieżą używaną w Zakopanem. Praca na pełny etat od poniedziałku do soboty w godzinach od 10 do 18, umowa o pracę. Poszukujemy osób z doświadczeniem zawodowym. Informacja i kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 do 16:00, tel. 512 - 826-455 .
 • PRACA | dam
  Hotel Górski Kalatówki szuka na stałe do pracy kucharza (oferta z zamieszkaniem na miejscu)
  Tel.: 604 471 543, 696 800 340
  E-mail: biuro@kalatowki.pl
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko kelnera/kelnerki do restauracji w Zakopanem 512351742
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko pomocy kuchennej do restauracji w Zakopanem 512351742
 • PRACA | dam
  Szukamy pracownika na stanowisko kucharza do restauracji w Zakopanem 512351742
 • PRACA | dam
  TEATR im. STANISŁAWA IGNACEGO WITKIEWICZA W ZAKOPANEM poszukuje do pracy na pełny etat TECHNIKA TEATRALNEGO z umiejętnościami szycia i charakteryzacji. Mile widziane zamiłowanie do sztuki teatralnej. Oferty prosimy przesyłać do dnia 05.03.2020 r. na adres: dorotaj@witkacy.pl, w temacie prosimy wpisać "oferta pracy". Rozstrzygnięcie naboru nastąpi do dnia 15.03.2020 r.
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam drewno opałowe okrajki tartaczne cena 50 zł metr więcej informacji udzielę telefonicznie
  Tel.: 883454883
 • PRACA | dam
  Hotel Eco Tatry*** zatrudni KUCHARKĘ i POKOJOWĄ. Tel. 608 088 017,
  E-mail: ksiegowosc@projinwest.pl
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, STANY SUROWE. 512 974 806.
 • MOTORYZACJA | inne
  GARAŻ W CENTRUM ZAKOPANEGO. Do wynajęcia garaż ul. Gimnazjalna 8a. Murowany, woda i prąd elektryczny. Brama garażowa otwierana na pilota.
  Tel.: 18 20 66 868, 606 68 36 61.
 • PRACA | dam
  Przyjmę Na Wylewki Maszynowe!
  Tel.: 573035958
 • POŻYCZKI
  KREDYT NA OŚWIADCZENIE RÓWNIEŻ DLA : -ROLNIKÓW, -RENCISTÓW, -EMERYTÓW, -OSÓB PROWADZĄCYCH DZIAŁALNOŚĆ. UPROSZCZONE PROCEDURY!!! T-18 542 40 56.
 • SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
  URSUS C-360, 3P. 502 658 638
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  Sprzedam HYUNDAI I30, 2015r, 502 658 638
 • SPRZEDAŻ | różne
  SPRZEDAM BUKMANKĘ NA 2 KONIE. 502 658 638
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA PLAC 7000mkw w Zakopanem oraz DOM - NA MAGAZYN, HALA. 502 658 638
 • TŁUMACZENIA
  Tłumaczenia streszczeń prac: mgr, lic, dr lub prac i art naukowych na język angielski. Kontakt:
  E-mail: translations.incontext@gmail.com
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE, TAPETOWANIE, GŁADZIE, FARBY STRUKTURALNE I TYNKI DEKORACYJNE -
  Tel.: 601 793 866,
  WWW: www.FABRYKASTRUKTURY.pl
 • PRACA | dam
  Grupa Kapitałowa PKL S.A. Spółka TANGARA IP Sp. z o.o zatrudni na stanowisko: SPECJALISTA DS. KONTROLI I ADMINISTRACJI. Miejsce pracy: Zakopane. OPIS STANOWISKA: - Prowadzenie rejestru umów, - Kontrola realizacji zawartych umów, - Kontrola czasu pracy pracowników, - Kontrola kas zakładowych i magazynów, - Inwentaryzacje, - Kontrola prawidłowości procesu sprzedaży, - Sporządzanie zestawień i raportów na potrzeby Zarządu, - Opracowywanie harmonogramów i procedur wewnętrznych. OD KANDYDATÓW OCZEKUJEMY: - Wykształcenie wyższe lub średnie, - znajomość pakietu MS Office (Word, Excel, PowerPoint), - Bardzo dobra organizacja pracy i samodzielność w działaniu, - Zdolność analitycznego myślenia, - Staranność i skrupulatność. OFERUJEMY: - Umowę o pracę na pełny etat, - Możliwość zdobywania doświadczenia w rozwijającej się firmie, - Ciekawą pracę w młodym i dynamicznym zespole, - Atrakcyjne wynagrodzenie i pakiet socjalny. APLIKACJE prosimy przesyłać na adres e-mail: rekrutacja@pkl.pl z dopiskiem "TANGARA_0320". Informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi kandydatami.
 • PRACA | dam
  Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem w związku z otwarciem nowego Internatu zatrudni POMOC KUCHENNĄ. Tel.: 725 300 095, e-mail:
  E-mail: sekretariat.zakopane@cos.pl
 • USŁUGI | budowlane
  INSTALACJE ELEKTRYCZNE - FIRMA - ZAKOPANE/PODHALE -
  Tel.: 530 280 979
 • PRACA | dam
  Osada Gubałówka (okolice Dzianisza) oraz Willa Jarosta(Zakopane) zatrudni Panie do sprzątania apartamentów, atrakcyjne wynagrodzenie.
  Tel.: 789 077 300,782 555 900
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI ENERGICZNĄ KOBIETĘ DO PRACY W KUCHNI (POMOC KUCHENNA, WYDAWANIE POSIŁKÓW). Praca stała, z możliwością noclegu 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ SPRZEDAWCZYNIE DO SKLEPU SPOŻYWCZEGO, na stałe - SUCHE - BIAŁY DUNAJEC - umowa o pracę. Elastyczny grafik.
  Tel.: 606 751 351.
 • USŁUGI | inne
  PROFESJONALNA WYCINKA - PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH. 691317098
 • PRACA | dam
  STUDIO PAZNOKCI W NOWYM TARGU zatrudni na etat -
  Tel.: 696 01 22 00
 • PRACA | dam
  KARCZMA W ZAKOPANEM ZATRUDNI OD ZARAZ: BARMANA/-KĘ (17 zł/godz.), KELNERA/-KĘ (12 zł/godz.) z doświadczeniem. 533 226 109
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DWUOBIEKTOWY ATRAKCYJNY PENSJONAT w Kościelisku -
  Tel.: 607 506 428
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  KOMFORTOWY APARTAMENT W KRAKOWIE, okolice Wawelu, Bulwarów Wiślanych -
  Tel.: 607 506 428
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DOM W GLICZAROWIE GÓRNYM -
  Tel.: 607 506 428
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKI - 3 HA - koło Białki Tatrzańskiej. 18 28 564 54.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  SKUP SAMOCHODOW Każda Marka Osobowe Busy. Darmowy dojazd na całym Podhalu! Najlepsze ceny!
  Tel.: 512700770
 • PRACA | dam
  KARCZMA W ZAKOPANEM ZATRUDNI OD ZARAZ: BARMANA/-KĘ (17 zł/godz.), KELNERA/-KĘ (12 zł/godz.) z doświadczeniem. 533 226 109
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Firma Norweska zatrudni w Oslo, TYNKARZY, STOLARZY, MALARZY, MONTERÓW RUSZTOWAŃ, BLACHARZY ORAZ MŁODYCH DO PRZYUCZENIA W ZAWODZIE - TYNKARZ. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 1-3 tygodni. Zarobki od 15 do 25 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602
 • PRACA | dam
  PENSJONAT 10-POKOJOWY W PORONINIE ZATRUDNI z zakwaterowaniem (sprzątanie, przygotowanie śniadań), tel. 691888444
2020-02-23 08:59 Polscy ski-alpiniści utknęli nad skalnym progiem 2020-02-23 08:00 Czy da się połączyć muzykę góralską z hip-hopem i elektroniką? (WIDEO) 2020-02-22 23:33 Megitza i Ondycz pod Gontem 1 2020-02-22 22:42 Wielka tragedia na Małym Kieżmarskim Szczycie (ZDJĘCIA) 1 2020-02-22 21:35 Turystyka ekstremalna 2 2020-02-22 21:00 W Rzepiskach tylko jedna szkoła podstawowa (WIDEO) 1 2020-02-22 20:15 Piorunująca trzynasta minuta. Podhale pokonuje GKS Katowice (ZDJĘCIA) 2020-02-22 18:55 Dwaj polscy taternicy zginęli na Małym Kieżmarskim Szczycie (AKTUALIZACJA) 1 2020-02-22 18:31 Temperatura idzie w górę. Nadciąga bardzo silny wiatr 1 2020-02-22 18:00 Narciarskie ostatki na ferie 1 2020-02-22 18:00 Czy powstanie strefa płatnego parkowania? 2 2020-02-22 18:00 Wielki Finał Pucharu Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim za nami 2020-02-22 17:52 Pięknie jak w niebie 2020-02-22 17:43 Koncert z Dogrywką 2020-02-22 16:51 Pienińska pizza 4 2020-02-22 15:30 Pieniny skąpane w słońcu 2020-02-22 14:59 Kolejny wypadek na zakopiance 3 2020-02-22 14:00 Kapryśna pogoda w Tatrach 7 2020-02-22 13:42 Wypadek w Tatrach 2020-02-22 12:30 Tak wygląda remont kompleksu Średnich Krokwi w Zakopanem 2020-02-22 10:35 Wypadek na drodze krajowej w Białce Tatrzańskiej 2020-02-22 10:19 Groźny wypadek na zakopiance 3 2020-02-22 09:38 W środę sprawy nie załatwisz 2020-02-22 08:00 Straszny dwór 2020-02-21 22:15 W niedzielę silny wiatr i intensywne opady deszczu, w Tatrach śniegu 2020-02-21 21:50 Policjanci uratowali bezdomnych, którzy w opuszczonym hotelu zapalili ognisko 3 2020-02-21 21:49 Wyskocz na narty. Mamy dla Was karnety 2020-02-21 21:39 Lotos Cup Kids 2020-02-21 20:23 Przystań w zawieszeniu 8 2020-02-21 20:18 Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Prokurator czeka 1 2020-02-21 19:39 Noclegi w kontenerach – kit czy hit 10 2020-02-21 18:59 Kierowcy nadal płacą za bezpłatny parking (WIDEO) 1 2020-02-21 18:48 Dwie hondy zderzyły się na zakopiance 2020-02-21 18:43 Salom Marcowy 2020 w Miejskiej Galerii Sztuki w Zakopanem 2020-02-21 18:19 Jadą na weekend do Zakopanego 2020-02-21 17:28 Dodatkowe półtora miliona na oświatę 1 2020-02-21 16:48 Nie chcą betoniarni 9 2020-02-21 16:26 Zapomniana jadłodajnia na kołach 2020-02-21 16:10 Wielki Finał Pucharu Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim 2020-02-21 15:37 Znak na znaku znakiem pogania 1 2020-02-21 15:13 VI Zakopiański Duathlon Zimowy 2020-02-21 15:08 Powstanie wybuchło 174 lata temu (ZDJĘCIA) 2020-02-21 14:24 Samochodowa przejażdżka po Zakopanem (WIDEO) 1 2020-02-21 14:00 Fatalne skrzyżowanie 2 2020-02-21 13:38 Śmieciarka uszkodziła linię energetyczną 1 2020-02-21 13:27 Samochód wypadł z jezdni i zawiesił się na skarpie. Kierowca miał 1,75 promila 4 2020-02-21 13:04 Coraz większy ruch na drogach - uwaga na stłuczki 2020-02-21 12:56 Nagły zgon na Olczy 2020-02-21 11:53 Stłuczka z przewrotką - uwaga na śliskie drogi 2020-02-21 11:25 Duże korki między Zakopanem a Poroninem, dalej też duże zatory
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2020-02-23 08:29 1. W Szczawnicy z turystyki dobrze się Żyło do połowy lat 70. Od cmentarza do Pienin naliczyłem ok. 10 prywatnych punktów gastronomicznych typu "obiady domowe". Gdyby ich było drugie tyle, to byłoby w sam raz bo turyści czekali w kolejce na zewnątrz. Obok restauracji w Pieninach były dwa obok siebie. Mało tego i wszystkie dał rady skontrolować sanepid. I jeszcze jedno, niech mi jakiś szczyl powie, że w sklepach nic nie było. Nie wspomnę o kawiarniach i kawiarenkach i stołówkach w sanatoryjnych domach branżowych. 2020-02-23 08:22 2. A sygnalizacja świetlna jest tylko na ozdobę. Brawo! 2020-02-23 07:07 3. A kiedy bedzie ktoś znany grał u Was 2020-02-23 06:04 4. Co trzeba mieć w głowie żeby w tych warunkach i przy takiej prognozie pogody jaka była wchodzić w tak poważną i dużą ścianę..... 2020-02-23 02:16 5. Tak szczerze to nie rozumiem w czym problem. Gdzie tu logika by w tak małej miejscowości były aż dwie malutkie szkoły podstawowe? Wójt ma racje, ze postanowił z czymś takim skończyć bo to była niegospodarność 2020-02-23 00:36 6. Świetna pizza ...negatywne komentarze prawdopodobnie są od osób które nie jadły pizzy w tym lokalu 2020-02-23 00:12 7. @sarna, w Twoich komentarzach zero konkretów, zero #stophejt, zero #stopmowienienawiści, zero #stopszczuciu. Nie idź ta drogą. 2020-02-23 00:03 8. ..a zapytał ktoś, gdzie parkują strażacy ? 2020-02-22 22:52 9. Sprawdza się stany techniczne autokarów i trzeźwość kierowców ale przydałoby się jeszcze sprawdzić wychowawców i ich trzeźwość szczególnie wieczorową pora. 2020-02-22 22:39 10. Ma się rozumieć że spływ będzie przez okrągły rok?
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Bojcorka

Pożegnania

Album TP

FILMY TP