Polecamy
Aby dać ogłoszenie drobne w Tygodniku Podhalańskim w ogóle nie musisz ruszać się sprzed komputera. Kliknij na ten pasek.

2020-03-18 08:00:36

Podhale

Miałam kontakt z osobą, która wróciła z Włoch, mam kaszel, duszności. Nikt nie chce mi pomóc

Mieszkanka jednej z podhalańskich miejscowości opisuje, jak próbuje uzyskać pomoc medyczną po tym, jak dostała kaszlu, duszności i niewysokiej temperatury, a miała kontakt z osobą, która wróciła z Włoch. - Kto może mi pomóc skoro nawet lekarz rodzinny odmawia? Gdzie mam się udać skoro mam trudności z oddychaniem? Nawet jeśli to inna infekcja, czyli zwykłe zapalenie płuc, czy oskrzeli, tego już się nie leczy? - pyta.

Oto jej relacja:

Jestem mieszkanką Podhala. Z początkiem marca zatrzymał się u nas na kilka dni kuzyn, który jak się okazało wrócił z Włoch gdzie wypoczywał. Po ok tygodniu poczułam się źle, objawy zwykłego przeziębienia, bez wysokiej gorączki, temperatura sięgała wartości ok 37,5, lekki suchy kaszel, lekkie duszności. Zgłosiłam sprawę do zakopiańskiego sanepidu, który przyjmując ode mnie zgłoszenie poinformował mnie, że od dnia zgłoszenia jestem objęta nadzorem epidemiologicznym i każdego dnia będą się ze mną kontaktować celem sprawdzania mojego samopoczucia. Oczywiście przymusowy nakaz pozostania w domu. Nikt do mnie nie dzwonił, nikt mnie nie sprawdzał czy w domu jestem. Po kilku dniach nastąpiło znaczne pogorszenie samopoczucia. Duszności się mocno wzmocniły oraz męczący suchy kaszel, pojawiły się poty i osłabienie. 

Gorączki brak, utrzymuje się stan podgorączkowy. W dniu dzisiejszym próbowałam dodzwonić się do sanepidu chcąc poinformować o tym, że stan mój się pogorszył. Na podany na stronie internetowej sanepidu zakopiańskiego nr tel nie sposób się dodzwonić, od razu połączenie jest przerywane. Zadzwoniłam do NFZ-tu na podany nr infolinii, tam uzyskałam informację, że nie ma podstaw do tego by wykonać test na koronawirusa pomimo kaszlu, duszności, ogólnego złego stanu zdrowia. 

Jestem osobą przewlekle chorą, po kilku operacjach o obniżonej odporności. Do dnia poprzedzającego pierwszy telefon do sanepidu odbywałam przez 10 dni rehabilitację w szpitalu nowotarskim. Zadzwoniłam więc do przychodni do której przynależę by choć lekarz rodzinny mnie zbadał skoro mam infekcję, męczący kaszel i duszności by otrzymać choćby jakąś receptę na lek, który pomoże wyleczyć się z jakiejkolwiek infekcji jaką mam. Lekarz rodzinny odmówił przyjęcia, a nawet wystawienia e-recepty nie chcąc brać odpowiedzialności i tłumacząc procedurami i koniecznością kontaktu z sanepidem. 

Otrzymałam z przychodni inny nr do sanepidu, zadzwoniłam. Pracownicy sanepidu nie wiedząc co ze mną uczynić zadzwonili (jak twierdzą) do oddziału zakaźnego w Krakowie o poradę. Oddział zakaźny w Krakowie stwierdził, że skoro wystąpiły u mnie objawy w 15-tym dniu (??) od kontaktu z osobą, która wróciła z Włoch (mniej więcej w 15 dniu nastąpiło pogorszenie i nasilenie duszności i kaszlu. Objawy infekcji wystąpiły po tygodniu), to nie ma podstaw do wykonania testu (ponieważ jest to dzień po KWARANTANNIE, którą nie byłam objęta) i jest to zwykła JAKAŚ TAM infekcja. 

Sanepid w związku z tym poinformował mnie, że powinien mi pomóc lekarz rodzinny, który uprzednio odmówił mi pomocy, o czym sanepid poinformowałam. W dodatku zwolniono mnie z nadzoru i jakiejkolwiek kwarantanny pomimo tego, że czuję się gorzej. Zadzwoniłam do Oddziału zakaźnego w Myślenicach prosząc o poradę, zważywszy na to, że wiadomym jest, iż wirus ten może rozwijać się do 28 dni, sztywno przyjęto 14 dni i nie wzięto pod uwagę, że mogłam zarazić się od kogokolwiek w szpitalu czy w sklepie (wiele osób przyjechało spoza granic naszego kraju, a nie było poddanych ani kwarantannie, ani nawet temperatury nikt nie sprawdzał na lotnisku, jakby też to miało być prawdziwym wyznacznikiem tego czy ktoś jest nosicielem czy nie). 

Pani doktor z Oddziału zakaźnego bardzo chciała mi pomóc, początkowo stwierdziła, bym przyjechała pod wieczór kiedy pełni ona dyżur i wykona mi test oraz zbada by jakkolwiek mi pomóc. Po namyśle stwierdziła, że i ona MUSI SIĘ JAKOŚ Z TEGO WYTŁUMACZYĆ, nie ma prawa wykonać mi testu jeśli sanepid tego nie nakaże. A sanepid nie wie co zrobić ponieważ to są urzędnicy, nie lekarze. Wobec tego wszystkiego pozostałam sama sobie, nikt nie chce udzielić pomocy, zbadać, nie ma możliwości wykonania testu, na dodatek zwolniona z kwarantanny mam pełne prawo mieszać się między ludzi i rozsiewać cokolwiek mam. W telewizji pokazują różne osoby u których stwierdzono zakażenie choć nie mieli żadnych objawów typowych rzekomo. Pani tancerka przemawiająca z ekranu stwierdziła, że poczuła się słabo, nie miała kontaktu z nikim kto wrócił spoza granic, z nikim zakażonym, nie było absolutnie żadnych podstaw do wykonania testu, a jednak go wykonano i okazało się, że jest zakażona. 

W związku z tym, że dobrze się czuje, odbywa swą chorobę w domu. Pytam więc, co mają zrobić ludzie, którzy źle się czują, mieli kontakt z ogromną ilością osób choćby w szpitalu, gdzie niemal wszyscy tam przebywający to osoby chore. Mająca kontakt z osobą, która wróciła z kraju wysokiego ryzyka. Nikt pomocy udzielić nie chce czy wręcz nie może, ponieważ są ograniczani przez państwo, które poprzez media przekazuje nam jak bardzo dbają o bezpieczeństwo swych obywateli, a tak naprawdę nawet nikt nie chce pomóc bez względu na to co dolega. Nawet jeśli nie jest to koronawirus, to jakąkolwiek infekcję objawiającą się silnym kaszlem i dusznościami należałoby jakoś leczyć. Jestem osobą w tzw sile wieku ale przewlekle chorą i pozostawiona z infekcją sama sobie. Oddychać ciężko, kaszel męczy ale nikt ani nie chce zbadać ani zrobić test. Pytam więc co dalej i na czym polega ochrona obywateli przed epidemią skoro tak to wygląda.


Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
tolek 2020-03-22 19:35:57
Koniecznie trzeba taką sprawe przedstawic na konferencji i niech oszust z MZ tłumaczy sie przed społeczeństwem a lekarza ktory odmawia pomocy pozbawić prawa zawodu. Te sytuacje są czeste trzeba to jakos rozwiazac
Samozdrowie 2020-03-19 22:00:07
Wszyscy zwalacie winę na sanepid a lekarze??nikt nie zwraca uwagi na fakt że Pani ma chorobe przewlekła i jest po operacjach lekarz odmówił jej pomocy i wystawienia e recepty. Sanepid nie jest cudotwórca i uzdrowicielem !!
abc 2020-03-19 11:31:29
To w końcu czego domaga się ta Pani. Jeśli ona nie chce siedzieć zamknięta na szpitalnym wikcie. Zamknąć może się sama w domu. Przynajmniej będzie miała lepsze warunki. Gdyby zaczęło się dziać coś naprawdę poważnego - wysoka gorączka i duszności niech wezwie pogotowie i poinformuje o możliwości kontaktu z Italii. Ale gdzie owa Pani była jak ów kuzyn do niej przyjechał. Trzeba było dać mu kopniaka w d--pę, zrzucić ze schodów i wezwać policję. Początkiem marca wszystkie media alarmowały o sytuacji we Włoszech. I dzisiaj wielu pracowników po ucieczce z zachodu zachowuje się skandalicznie. Tego sama policja nie ogarnie.
Tutejszy 2020-03-18 23:42:33
Wyznacznikiem zrobienia testu w malopolsce jest wyłącznie wystąpienie wszystkich objawow i ów pacjent przebywał za granicą bądź miał kontakt z zakazonym. O ile zrobią test bo ich brakuje o czym alarmują krakowskie szpitale. Tu na Podhalu zanim powstał zakaz wynajmu, do którego jak widać nie wszyscy się zresztą stosują, bawiła cała masa turystów i ani nie wiecie czy wrócili z Włoch, chin czy skadstam jeszcze. Ani nie wiecie czy osoby tu będące nie roznosily koronawirus. I teraz gdy masz objawy ale nie podasz służbom że miałeś kontakt z zakazonym to nie masz szans na test. Mało tego rodzinny też nie pomoże. Więc nawet na zwykłą grupę zdychaj człowieku. A jeszcze jak masz choroby wspolistniejace to i tak oleja. Jak pokazują wykryte przypadki...to mało kto miał absolutnie wszystkie objawy. Właśnie nie. Baba w Warszawie miała ból gardła tylko i test wyszedł pozytywny, a wspomniana instruktorka tańca nie miała ani gorączki, ani kaszlu - mięśnie ja bolały. Nie miała też kontaktu z nikim spoza granic czy zakazonym. Mimo to wykonano test i wyszło że jest zakazona. Siedzi w domu. Tu, w Małopolsce jest problem z wykonaniem testu czy uzyskaniem jakiejkolwiek pomocy medycznej czy sanepidu. Żenada i porażka. Nijak się to ma do tego co rząd poprzez media nam przekazuje, wszak przed wyborami jesteśmy
do abc 2020-03-18 23:25:33
Abc...Ty rzeczywiście nie rozumiesz co czytasz. Upierasz się z tą hospitalizacją choć nikt tu tego się nie domaga ani o tym nie wspomina. Co da test? To może zapytaj naczelnego who. On widać głupek, Ty mądrzejszy. Poza tym, masz choroby wspolistniejace? Czy cieszysz się ogólnie dobrym zdrowiem i jesteś młodym byczkiem ? Jeśli tak to się człowieku zamknij, nie medrkuj bo dość, że Ci to nie idzie to z przyzwoitości chociaż, skoro problem Ciebie nie dotyczy, a jeśli dotknie to możliwe, że bezobjawowo. Skoro kobieta jest po kilku operacjach to znaczy, że ma większy kłopot niz twoje smarki
Ty 2020-03-18 22:01:41
Jezeli sie uda tej pani w koncu zrobic test to mam nadzieje ze poinformuje nas o jego wyniku ? gdyz niewiadomo z iloma osobami ona miala stycznosc.
abc 2020-03-18 21:42:34
Oczywiście, że jest to histeria. Idąc tym tokiem myślenia za dwa tygodnie wszyscy musieli by iść do izolacji w szpitalach. Musimy izolować się sami. I co z tych testów! Będą nam robić testy co tydzień? Podniecacie się liczbami. A jakie ma to znaczenie 300, czy 3000 za tydzień. Czy 300 zwolni was z zachowania zasad izolacji. Czy od 3000 wszyscy wykupią resztę papieru toaletowego. A niby co ta pani ze sanepidu może zrobić. Czy nasza pacjentka chce koniecznie trafić pod respirator. Myślicie, że lekarze to cudotwórcy i wyleczą każdego w 24 godziny. Kilka razy miałem kaszel przez kilka tygodni po takim czy innym wirusie.
czytelnik 2020-03-18 20:31:36
to po co jest ten zakopiański sanepid tylko po to żeby chodzic po restauracjach?
do abc 2020-03-18 16:15:03
Do abc... Człowieku, tu nie chodzi o histerię i trucie dupy. Takim tokiem myślenia idąc będzie tu gorzej jak we Włoszech. Nawet naczelny WHO wzywał do wykonywania TESTÓW! Nie chodzi o hospitalizację tylko wykrycie zakażonego i izolacja jego. Kto pisze, że w szpitalu. Włącz myślenie, a nie wypisujesz durnoty. Poza tym, kobieta wspomina w artykule, że jest przewlekle chora i po kilku operacjach - skąd więc wiesz jaki jest jej stan ogólny? Już pomijając koronawirusa, skąd wniosek, że nie jest ciężko chora? Wstydziłbyś się ale czego oczekiwać od buraka
abc 2020-03-18 13:58:29
do TBTv
Jak każdy z powodu temp. 37.5 będzie wpadał w histerię i będzie truł d--pę , to służby nie uratują poważnie chorych. Służb z dnia na dzień nie zmienimy. Jaki mamy kijek takim musimy się podpierać. Zapewne zakażonych jest więcej, ale póki co ilość zgonów nie jest duża. I ten parametr nie jest przekłamany.
swojak 2020-03-18 12:54:07
Nie wierzę w to co czytam! SANEPID do zwolnienia w całości! Gdzie głównodowodząca? DRAMAT LUDZI!!! a wy co? Śpicie?!!!
TBTv 2020-03-18 12:29:02
>do abc , cyt: "Jeśli kontakt był początkiem marca, to zakażenie nie jest z tego kontaktu." - chyba nie doczytałeś/aś dokładnie. Po 1 -sze Pani z artykułu napisała, ze objawy wystąpiły wcześniej, a teraz się pogłębiły. Po 2-gie coraz więcej jest doniesień, ze okres inkubacji choroby trwa dłużej niż 2 tygodnie - a mamy dopiero 18 marca. Poza tym nie to jest chyba istotą artykułu, a fakt jak procedury epidemiologiczne działają wg TV, w zestawieniu z rzeczywistością.
jakby co kany co... 2020-03-18 11:25:52
Stasek .
Ja też oglądam TVP Info i tam mówią co innego niż piszesz.
Różnica w odbiorze i zrozumieniu , może tkwić w tym ze ja ogladam po trzeźwemu...
Co do ostatniego zdania masz rację w szczególnosci Tusk Vision Network ...
Podhalanin 2020-03-18 11:09:31
Współczuję Pani, tak nie może być. Koniecznie trzeba przesłać artykuł do Onetu, Interi, WP.pl. Dziś może spotkać to Nas.
kicek 2020-03-18 10:37:24
COVID-19 zgodny dane na 18.03. Polska -5,Chiny-3241, Włochy-2503.
Polska-ilość śmiertelnych wypadków drogowych dziennie średnio 7-8/dziennie,rocznie (dane za 2018 r) 2862.
zanka 2020-03-18 10:12:14
Podobnie mnie zdiagnozowano przez telefon i nie zapytano nawet czy byłam za granicą ani jakie dokładnie są objawy, pani doktor kazała wypoczywać i dała L4 bo to może on line
TBTv 2020-03-18 10:08:20
>do abc , cyt: "Jeśli kontakt był początkiem marca, to zakażenie nie jest z tego kontaktu." - chyba nie doczytałeś/aś dokładnie. Po 1 -sze Pani z artykułu napisała, ze objawy wystąpiły wcześniej, a teraz się pogłębiły. Po 2-gie coraz więcej jest doniesień, ze okres inkubacji choroby trwa dłużej niż 2 tygodnie - a mamy dopiero 18 marca. Poza tym nie to jest chyba istotą artykułu, a fakt jak procedury epidemiologiczne działają wg TV, w zestawieniu z rzeczywistością.
ala 2020-03-18 09:59:36
Moja rada, proszę dzisiaj własnym środkiem transportu dotrzeć do Izby Przyjęć oddziału zakaźnego CMUJ w Krakowie ul.Jakubowskiego 2 ( dzielnica Prokocim) to placówka wyzaczona przez wojewodę dla podejrzeń COVID-19 i tam opowiedzieć swoją historię. Biorąc pod uwagę czas od wystąpenia objawów oraz dokonany przez panią obszerny opis (świadczący o stabilnym stanie zdrowia) pani życiu z powodu tej nieustalonej etiologicznie infekcji nic nie zagraża, ale oczywiście dopóki nie wykona się testu nie wiadomo czy za przyczynę tych dolegliwości jest odpowiedzalny wirus SARS-CoV2 a przebieg infekcji jest mniej typowy.
Cobra 2020-03-18 09:49:32
Wszyscy lekarze - Grodzki, Arłukowicz itd. POwinni w trybie NATYCHMIASTOWYM wspomagać szpitale i służyć chorym !
Mirka 2020-03-18 09:46:00
Mam podobne objawy jak ta pani. Stan podgorączkowy max. 37,2 i nie mam duszności. W związku z tym, że nie muszę pracować leczę się babcinymi sposobami: czosnek, cytryna, Wit. C i D3. Nie wiem czy miałam kontakt z zakażonym, bo pracuję z ludźmi :turystami. Jakby można było robić testy, każdy by wiedział czy jest chory. Na teraz zostaje obserwować swój organizm. Tym bardziej że jest okres przeziębień. Pani jak poczuje się gorzej to najlepiej wezwać karetkę, skoro innej możliwości nie ma.
stasek 2020-03-18 09:34:28
Ja sobie ogladam TVP1, TVP2, TVPinfo i tam mówia że wszystko działa wspaniale.
Kazdy obywatel zostaje natychmiast połaczony z odpowiednimi służbami, jest natychmiastowa reakcja.
Nie brakuje maseczek , srodków odkazających, kombinezonów.
Ci co mówia inaczej , a nawet chcący szyc maseczki to wichrzrzyciele i wrogie elementy.
Pan Prezydent, Pan Premier pracują w pocie czoła. Wszystkiego dopilnowują.
Wczoraj Pan Prezydent osobiście dogladał produkcji płynu do dezynfekcji.
Wczoraj obniżono oprocentowanie lokat bo nie ma żadnej inflacji.
Co wy ludzie jeszcze chcecie.
Nie ogladajcie TVN, POLSATU bo tam kłamią.
Swoj 2020-03-18 09:26:51
To jest chore ....
czemu nikt nie pomoże tej osobie może to być jutro Ja Ty . Ja bym nagłośniła ta sytuacje i narobiła wstydu bo to chodzi o nasze życie. Pokazują pierdoly w telewizji masakra a tu nie ma kto pomoc :(:(
cichusienki 2020-03-18 09:25:57
jak się nie wykonuje testów- to nie ma choroby i jesteśmy "potęgą"
totalnie zadziwia mnie ,że w Małopolsce !!! tylko 5 przypadków jak do tej pory, !!! gdzie tylu turystów się przewinęło (Białka Tatrzańska, Zakopane, Wieliczka, Kraków)
oby faktycznie nie było tych przypadków , a nie okazalo się ze panuje nieudolność!!!
abc 2020-03-18 08:50:28
Jeśli kontakt był początkiem marca, to zakażenie nie jest z tego kontaktu. Nikt przy jakimkolwiek zaziębieniu nie czuje się dobrze. Lepiej leczyć się w domu w kwarantannie niż blokować miejsca szpitalne dla ciężej chorych. Niezależnie od tego jaki to wirus nikt go w jeden dzień nie wyleczy. A Tygodnik niech przemyśli lepiej sprawę nim coś napisze.
Grazyna 2020-03-18 08:46:05
Dla swoich obywateli nie ma mozliowosci sprawdzenia stanu zdrowia przy takiej epidemii a chcac miec dodatkowe glosy sciagaja niby naszych ktorzy swietnie sie bawia na wczasach za granica lub tych ktorzy nie znaja juz polskiego jezyka lub caly czas pracowali dla innych krajow -macie ubezpieczenia za granica to tam sie leczcie a nie sciagajcie jeszcze wieksej epidemii bo zaraz jej Panstwo nie opanuje. Opamietajcie sie urzednicy panstwowi! Swoich obywateli nie macie jak leczyc a sciagacie nowych jeszcze rzadowymi samolotami! Takimi dzialaniami narazacie nas i nasz staly glos w wyborach!
Ehe 2020-03-18 08:35:05
Życzę szczęścia i szybkiego powrotu do zdrowia.
To jest obraz naszego kraju, kraju z dykty.Obraz rzeczywistości. W tvp leci w kółko, jak dobrze sobie polska radzi. Jaki rząd jest cudowny.Wszystko wszystkim dali, wszystkim pomogli. Jest pięknie. Pięknie to będzie za tydzień, jak zaczną bankrutowac firmy.Bo ludzie nie mają na zus i wypłaty. Dzisiaj znając realia naszego codziennego opowiadania bajek.To rząd wszystkim pomoże, rozda pieniądze, zapłaci ubezpieczenia. Tak naprawdę to będzie o wiele gorzej.Dopiero się przekonają co nie którzy jak braknie na 13 ,14 stki. I najgłupszy pomysł w świecie 500+. Wiem że wielu ludzią się to nie spodoba ale taka jest prawda. Do roboty lenie. Nie tylko papierosy i małpki . Dzieciaki z tego 500 to widzą tylko butelki puste i rodziców przy telewizorze. Później ma byc w państwie dobrze. Żeby brać, trzeba coś z siebie dać.
riki 2020-03-18 08:22:52
No właśnie telewizja widać jak kłamie.Straszą ludzi robią testy znajomym i tak jak w NT karę dostał Pan że wyszedł z domu 5 tyś.Robia z ludzi wariatów poumierali Ci co mieli inne schorzenia i to był gwóźdź do trumny.Teraz będą szczepionki proponować aby wytepic ludzi.
goral4102 2020-03-18 08:20:23
Proponuję Pani skopiować ten tekst i wysłać do interii, onetu, wp, wyborczej i gazety krakowskiej. Odzew będzie natychmiastowy, mogę się o to założyć.

Reklama
 • SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
  Sprzedam MASZYNĘ DO PRODUKCJI WEŁNY DRZEWNEJ/WEŁNIANKI. Więcej informacji pod tel. 668924812
 • KUPNO
  Kupię GÓRALSKI KREDENS I INNE MEBLE ZROBIONE Z DREWNA LIMBY - 601 39 34 06
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  PENSJONAT w Kościelisku - DWA OBIEKTY -
  Tel.: 607 506 428
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DOM W GLICZAROWIE GÓRNYM -
  Tel.: 607 506 428
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKI - 3 HA - koło Białki Tatrzańskiej. 18 28 564 54.
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy PANIĄ DO SPRZĄTANIA POKOI I POMOCY W KUCHNI - dobre warunki, możliwe zamieszkanie. Zakopane. Tel. 182066836
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  MAZDA 5, serwisowane, zadbane, garażowane, r. 2008, diesel, stan bdb, oryginalna nawigacja z dotykowym ekranem, 2 komplety felg aluminiowych z oponami lato/zima, full opcja, 16.000 ZŁ -
  Tel.: 888 223 761.
 • BIURA RACHUNKOWE
  ROZLICZENIE podatku + Kindergeld z Niemiec/Austrii
  Tel.: +48 889988004
  E-mail: biuro.deutsch.englisch@gmail.com
  WWW: www.deutsch-englisch.edu.pl
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko kelnera/kelnerki do restauracji w Zakopanem 512351742
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko pomocy kuchennej do restauracji w Zakopanem 512351742
 • PRACA | dam
  Szukamy pracownika na stanowisko kucharza do restauracji w Zakopanem 512351742
 • PRACA | dam
  STUDIO PAZNOKCI W NOWYM TARGU zatrudni na etat -
  Tel.: 696 01 22 00
 • PRACA | dam
  PENSJONAT 10-POKOJOWY W PORONINIE ZATRUDNI z zakwaterowaniem (sprzątanie, przygotowanie śniadań), tel. 691888444
2020-03-29 22:00 To nie World Trade Center 2 2020-03-29 21:14 Krościenko będzie się zmieniać 4 2020-03-29 20:45 Petycje gonią antypetycje 2020-03-29 20:31 Pierwszy przypadek koronawirusa w gminie Kamienica 2 2020-03-29 20:14 Najnowsze dane. 91 nowych zakażeń, 5 w Małopolsce. W szpitalu w Myślenicach zmarł 89-letni mężczyzna 2 2020-03-29 19:58 Księża jechali z monstrancją i błogosławili mieszkańców 10 2020-03-29 19:23 Pomóżmy odnaleźć Batmana 2 2020-03-29 19:15 Przejażdżka po Szczawnicy. Opustoszałe ulice (WIDEO) 2020-03-29 19:06 Wasze ulubione miejsce w Polskich Tatrach. Zobaczcie kolejność. SONDA 12 2020-03-29 19:00 Koronawirus blisko Tatr 3 2020-03-29 18:15 Zakopianka widmo 5 2020-03-29 17:29 Nie będzie apartamentów na kwarantannę 3 2020-03-29 16:35 Strażacy ostrzegają przed koronawirusem 2020-03-29 15:45 Kolejne osoby z dodatnim wynikiem testu 2020-03-29 15:01 Ostatnie pożegnanie księdza Andrzeja Fryźlewicza 2020-03-29 13:59 Komu zgubił się pies? 2020-03-29 13:30 Nadciąga ochłodzenie. W nocy spadnie śnieg 2020-03-29 12:01 Strażacy z gminy Poronin rozwozili żywność do najbardziej potrzebujących osób 2020-03-29 10:50 Transmisja Mszy Świętej z Wiktorówek 9 2020-03-29 10:01 Kolejne przypadki zarażenia w Małopolsce 2020-03-29 09:30 Zmarł Krzysztof Penderecki 5 2020-03-29 08:00 Na Słowacji obowiązuje noszenie maseczek ochronnych 2020-03-28 21:36 Wenus i Księżyc prosto z Kasprowego (WIDEO) 4 2020-03-28 21:00 Zostańcie w domu 2 2020-03-28 21:00 Życie codzienne na Wiktorówkach (WIDEO) 2020-03-28 20:06 157 nowych zakażeń w Polsce, od rana aż 249. Na naszym terenie nadal 1 przypadek 6 2020-03-28 20:00 Zespół pogotowia ratunkowego z Bukowiny dziękuje za darmową pizzę 2 2020-03-28 19:22 Kwarantanna z widokiem na Tatry. Pensjonat wycofał się (AKTUALIZACJA) 16 2020-03-28 19:00 Niedźwiedź na spacerze 1 2020-03-28 18:04 Strażacy przez megafon apelują o pozostanie w domach (WIDEO) 3 2020-03-28 16:34 Ojciec Mateusz zaprasza: W niedzielę na stronie TP transmisja mszy z Wiktorówek! 5 2020-03-28 16:30 Dziś też policyjne patrole pilnują wjazdu do Zakopanego 20 2020-03-28 15:00 Takie widoki na Tatry z okolic Butorowego Wierchu (ZDJĘCIA, WIDEO) 2020-03-28 14:57 4 kolejne przypadki SARS-CoV-2 w Małopolsce 1 2020-03-28 13:25 Tajemniczy zgon w Lipnicy Małej 2020-03-28 12:30 Rynek w budowie 2 2020-03-28 12:23 Wspominają ks. Andrzeja 2020-03-28 12:22 Przybywa spacerujących, nie zawsze dwójkami 9 2020-03-28 12:18 Dzielny strażnik Doliny Białego 1 2020-03-28 10:07 Stolica Tatr skąpana w słońcu 2020-03-28 09:47 Kolejnych 12 osób z koronawirusem w Małopolsce 4 2020-03-28 09:30 Przechodniu - powiedz dzień dobry 8 2020-03-28 08:00 Góral znad perłowej rzeki 2020-03-27 22:00 Łanie opanowały parking po słowackiej stronie Tatr (ZDJĘCIA) 7 2020-03-27 21:29 Zwolnienie z pracy położnej ze szpitala w Nowym Targu doczekało się memów 7 2020-03-27 20:54 Pogrzeb ks. Fryźlewicza w sobotę 2020-03-27 19:31 Czy to ostatni bałwan? Wiosna w Zakopanem (ZDJĘCIA) 2 2020-03-27 18:45 Wiadukt do przebudowy 2020-03-27 18:12 18 nowych zakażeń w Małopolsce 2020-03-27 17:57 Pierwsza w historii dezynfekcja rynku w Nowym Targu (WIDEO) 11
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2020-03-29 22:59 1. Zeusie i kodziarzu jak wam się nie podoba w to zachowajcie te komentarze dla siebie. A jak chcecie się wyśmiewać to idźcie na Olcze i powiedzcie to w oczy mieszkańcom. Olcany by wam wytłumaczyli po swojemu. 2020-03-29 22:37 2. Teraz wychodzi na jaw, do czego w Polsce służy sanepid. Jak widać... do niczego. Jak jest spokój, to szukają żeby się doszukać, jak przychodzi epidemia to skulają uszka i nie wiadomo gdzie są i co robią. Zero kontaktu, zero informacji...oni teraz są chyba jak dzieci we mgle. 2020-03-29 22:37 3. @highlander- czas pokaże. Nieraz już w końcu pokazywał i nie do końca było tak, jak piszesz. pzdr z Rabki! 2020-03-29 22:09 4. Chrystus szedłby piechotą prosze księdza. Może należałoby brać przykład z mentora? 2020-03-29 22:07 5. A nie lepiej zająć się w tym momencie przedsiębiorcami dzierżawiacymi gminne lokale i przynajmniej po troche im ulżyć w czynszach. Wirus to teraz temat a nie rondo. 2020-03-29 22:04 6. Pięknie. Serce rośnie, też chcemy takiego błogosławieństwa. 2020-03-29 22:00 7. Jak nie będziecie przestrzegać zaleceń to nikt nie będzie wynajmował i nikt nie będzie pracował bo nikt nie przyjedzie na żaden urlop. Zamiast zastanawiać się nad tym jak ominąć nowe przepisy mogłyby te same mądre głowy pomyśleć co tu zrobić, żeby ta ogólnonarodowa kwarantanna się skończyła jak najszybciej bo z tego jest prawdziwy biznes. 2020-03-29 21:45 8. "Kura domowa" - A ciesy cie to, hahaha 2020-03-29 21:41 9. QXYZ czyt ty czytasz ze zrozumieniem czy tylko bredzisz jak ten gnom z zoliborza?? Na 2 oferty 2 masz z zakupami. Czyli kazdy na kwarantannie twioim zdaniem mial zrobiony test z wynikiem negatywnym?? Gdybys mial cokolwiek wspolnego z normalnoscia to bys sie nie odzywal. Przez ciebie przemawia zazdrosc. Czyli lepiej kwarantanne przechodzic w domu wsrod rodziny. Ze tez matka ziemia nosi takie istoty na sobie. @ Janek. Zle zrobiles!!!! Twoj pomysl jest wart realizacji. Jak by sie okazalo ze u Ciebie by byl ktos z wirusem to moze sie okazac ze komus uratowales zycie. Bo ty bys ich traktowal jak potencjalny zarazony a w domu beda traktowani jak domownicy. Masz zgode sanepidu to rob swoje bo to jest pomysl godny uwagi a oszolomy i zazdrosnicy nie sie wsciekaja i tupaja tymi krotkimi nozkami. 2020-03-29 21:39 10. Nad rzeką Krośnicą w przyszłości na pewno od parku do sklepu centrum będzie droga z ekranami z dozwoloną prędkością 250/godzinę . Dalej w stronę Szczawnicy tak poprowadzić po 5 pasów w jedną stronę nad Dunajcem i można ? można !!!
2020-03-22 11:49 1. Takie pustki to były w 1981r zaraz po ogłoszeniu stanu wojennego 2020-03-21 18:06 2. I tak do świąt, istna bryndza dla straganiarzy i właścicieli kwater... A może i przez święta wszyscy będą siedzieć na 4 literach lub jajkach niepoświęconych w chałupach. Co wtedy? Nie wytrzymamy ? A może do wyborów? Może nie przetrwamy pandemii, wszystko możliwe. Przyroda zrobi z nami porządek. Kto to przewidzi. Cieszmy się jeszcze życiem . Dobrze , że 2 mld poszło na TVP, to i świętowanie w Kościołach nam TVP zastąpi. Internet zakupy, na tace przestaniecie dawać... I na co będziecie narzekać? Tylko na tego małego koronawirusa. A ja olewam jego i chodzę na działkę. Rewela, roboty w kit, powietrze, wiosna się budzi, sama radość. I Wam to samo radzę. 2020-03-20 15:30 3. Myślę, że sporo osób może teraz zapragnąć te puste Krupówki zobaczyć. 2020-03-19 18:27 4. Straganiarze widać niewzruszeni 2020-03-18 22:45 5. tylko i wyłącznie to nas może uratować...siedzieć w domu 2020-03-17 13:27 6. Kpina. Ale w końcu całą tą chińszczyznę na tych kramikach trzeba opchnąć... Szkoda gadać. 2020-03-15 17:33 7. Bardzo dobrze że ludzie siedzą w domu. 2020-03-15 12:07 8. Te śmierdzące sery powinno się zutylizować bo inaczej zamrożą i póżniej sprzedadzą....Podejrzewam że już były odmrażane !!! Jak można to kupować?!?! 2020-03-14 16:17 9. Biatlon nie duatlon 2020-03-09 19:31 10. Od kiedy produkty przetwarzane ręcznie można przygotowywać w pomalowanych pazurach? Chyba że jest nowy rodzaj oscypka - oscypek z tipsem.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania

Bojcorka

Album TP

FILMY TP