Reklama

2010-03-25 09:00:00

Reklama

Sekret senatora Skorupy: Posłuchaj, jak senator Skorupa wymusza działkę

Tadeusz Skorupa, senator RP, próbował wymusić od biznesmena z Podczerwonego działkę pod własny wiatrak. Całą ponadgodzinną rozmowę polityka z biznesmenem późnym wieczorem 17 marca zarejestrowaliśmy.

Z treści rozmowy wynika, że plan Skorupy zakładał wymuszenie miejsca pod własny wiatrak w taki sposób, żeby opinia publiczna była przekonana, że oto senator właśnie walczy o interes lokalnej społeczności. Zabiega o budowę boiska dla dzieci w Podczerwonym w miejscu (działka 7637/88), które właśnie idzie pod młotek, a miejscowa władza chce teren zmarnować, sprzedając jakiemuś biznesmenowi. Do realizacji planu zaangażował m.in. swoją żonę, żonę swego brata i swojego asystenta. W przeddzień przetargu Skorupa rozesłał do starosty, wojewody, wójta, przewodniczącego rady powiatu i rady gminy, a nawet do dziennikarzy oświadczenie, które miało odwrócić uwagę od jego faktycznych zamierzeń. Napisał w nim, że mieszkańcy zwrócili się do niego o interwencję w sprawie działki, która jest niezbędna szkole. Do pisma dołączył podpisy mieszkańców domagających się oddania parceli pod budowę boiska.

Po prośbie do senatora

– Od lat prowadzę firmę w Podczerwonym. Buduję domy – opowiada Maciej Król, właściciel firm Scanprodukt i Tatranhaus. – Już kilka lat temu zwróciłem się do Tadeusza Skorupy, jako aktywnego działacza PiS-u, o pomoc. Chodziło o parcelę, którą od lat użytkuję. Potrzebna była mi przy tartaku. Od dawna chciałem ją kupić od starostwa. Niedawno prośbę ponowiłem już u senatora Skorupy.

 Obiecał sprawę pchnąć. Król ufał Skorupie – jak sam opowiada, był w jego obozie. Znali się od dawna. Sprawa dotyczyła 29 arów ziemi mało przydatnego, przemysłowego terenu. Skorupa wiedział, że ten skrawek ziemi może być potrzebny wyłącznie Królowi.

Wadium

Wreszcie udało się. Ogłoszenie starostwa nowotarskiego o przetargu ukazało się zgodnie z zasadami. Cenę wywoławczą ustalono w wysokości 50 tys. zł, a wadium – 5 tys. zł. Cena była adekwatna do jej atrakcyjności. Termin przetargu – 18 marca, godz. 10. Król wadium wpłacił i niczego nie podejrzewając czekał, budując - jak co dzień - swoje domy. – To było jak grom z jasnego nieba – opowiada. – Nigdy nie przyszłoby mi do głowy, że coś takiego mnie spotka.

Tuż po upłynięciu terminu przyjmowania wadium dowiedział się, że do przetargu o parcelę stanie prócz niego żona senatora Skorupy. – Złapałem za telefon i własnym uszom nie wierzyłem. Skorupa wyjaśnił mi, że jeśli oddam mu kawałek ziemi pod wiatrak, wycofa się z przetargu. A jeśli nie, to on 300 tys. zł może tam bez problemu wyłożyć – opowiada.

Wiatraki Skorupy

– Już od dawna było wiadomo, że wiatraki to nowy konik Skorupy – mówi Krystyna, mieszkanka Podczerwonego, która prosi o anonimowość. Głośno było o tym, jak pod jego chałupę przywieźli w częściach dwa stare zachodnie wiatraki. Po remoncie stanęły na polu jego rodziny w Podczerwonym. Skorupa dumny chodził do swoich i zachwalał walory wiatracznego biznesu. Niewykluczone, że skoro oddał oba rodzinie, czas było pomyśleć o własnym wiatraku na stare lata. – Tu chodzi o dudki. Wiatraki same się kręcą i roboty żadnej nie potrzebują – wyjaśnia Krystyna zaangażowanie Skorupy w nowy biznes.

Problem w tym, że prawo pozwala stawiać wiatraki jedynie na terenie budowlanym. Wokół wiatraka musi być też zachowana 60-metrowa strefa ochronna. Żadnych domów mieszkalnych. Niewykluczone, że pomysł sam spadł Skorupie z nieba, gdy Maciej Król przyszedł do niego prosić o pomoc. Senator wiedział już wtedy, że najlepiej nadający się pod wiatrak teren w Podczerwonym należał do Króla. Tylko jak przycisnąć go, żeby oddał ziemię? – to pytanie kotłowało się pewnie w senatorskiej głowie.

Propozycja nie do odrzucenia

W przeddzień przetargu, 17 marca, godz. 19.45. Do firmy Króla, znajdującej się kilkadziesiąt metrów od zabudowań senatora, telefonuje Skorupa. Biznesmen zrywa się, by za kilka minut znaleźć się w mieszkaniu parlamentarzysty. Ma przy sobie zainstalowane przez nas urządzenie nagrywające. Na miejscu czeka na niego senator Tadeusz Skorupa z żoną Anną. Rozmowa trwa 1 godz. 18 minut. (Ciekawsze fragmenty obok. Można je też odsłuchać na naszej stronie www.tygodnikpodhalanski.pl).

Skorupa mówi wprost, że wycofa się z przetargu, jeśli Król odda mu teren pod wiatrak. Albo przynajmniej zadeklaruje, że da mu zgodę za postawienie wiatraka. Kilkakrotnie te propozycje powtarza. Nie kryje, że staje do przetargu, mimo że ta ziemia nie jest mu do niczego potrzebna.

Informuje Króla, że wadium wpłacił także sołtys. Z jego słów ma wynikać, że ze startem do przetargu Andrzeja Styrczuli nic nie ma wspólnego. Przeciwnie, uważa go za straconego w oczach publicznych. – On już nie będzie sołtysem. – Wykazuje przy tym niezwykłą znajomość możliwości Styrczuli. – On więcej jak 250 tys. nie da. Syn mu tyle przysłał z Ameryki. Mówił mi to – twierdzi. Doradza Królowi, jak sprawę trzeba załatwić. Przekonuje, że sam już podjął kroki, żeby przetarg odwołać. Powołuje się na rozmowy ze starostą Faberem. Mówi najpierw, że sam dzwonił do niego, potem, że to Faber telefonował godzinę temu, by skonsultować z nim plan działania. Co chwilę jednak wraca do najważniejszego: – My nie mamy interesu, żeby to kupować. Chcę tylko, żebyś zgodził się na postawienie tam wiatraka.

Co urąga senatorowi

– Po co ty masz tam wpierd… 250 czy 260 tys. – przekonuje Króla senator w dalszej części rozmowy. – Napisz mi, że się zgadzasz na tę strefę 60 metrów ochronnych, pozwalasz mi na wiatraki i żona się nawet nie odezwie na przetargu – przekonuje go.

Skorupa naciska coraz bardziej. Cały czas wtóruje mu żona Anna. Sięga po nowe argumenty, z których najciekawszym wydaje się ten dotyczący kłopotów finansowych i jakości życia senatora. Ten fragment zasługuje na cytowanie bez poprawek językowych:. – Ja też był przedsiębiorcą, a nie jakimś politykiem nienormalnym. I wiem, co wszystko kosztuje i co to pieniądze zarabiać. Ja też muszę jakiegoś pilnować interesu, bo ja za chwilę nie będę miał na kampanię wyborczą pieniędzy. Bo z tych, co dostaję z Senatu, to jest k… psie pieniądze. Na paliwo dla mnie i na garniturek. Na ubranie k…. 9 tys., a teraz to nawet zaczęli mi płacić po 8 i pół. Straszne pieniądze. A za trzy roki to auto zajeździsz. To jest urągające dla parlamentarzysty. Takie moje zdanie jest. A jaki k… pokój mamy. W jakich warunkach trzeba mieszkać. To k… bezdomni w Niemcach mają lepsze warunki.

Potem senator domaga się od biznesmena honorowego zachowania w tej sprawie, a jeśli tego honoru on nie dotrzyma, to zrobi wszystko, żeby wszyscy dowiedzieli się, że Król honoru nie ma.

Przetarg

18 marca 2010 r., Starostwo Powiatowe w Nowym Targu. Do przetargu o 29-arową działkę nr 7637/88 w Podczerwonym staje Maciej Król, Anna Skorupa i Andrzej Styrczula. Sołtys kończy licytację na 150 tys. zł. Licytowanie przejmuje żona senatora. Licytuje do 200 tys. zł. Król ich przebija. Kupuje działkę za 205 tys. zł. – To boli. Jestem wściekły, że ten człowiek zmusił mnie do wydania dodatkowych 150 tys. zł. Ale z drugiej strony mam poczucie, że nie uległem mu – mówi Maciej Król.

Niedługo potem informacja o przetargu pojawia się w mediach. Dziennikarze są zaskoczeni, stawiają pytania zwłaszcza w kontekście udziału w przetargu na działkę w Podczerwonem żony senatora. Dziwią się, że senator domaga się odwołania przetargu, a jego żona w nim uczestniczy. Skorupa jest przygotowany na taką ewentualność. Mówi o niezależności swojej żony, a sam zasłania się działaniem na rzecz lokalnej społeczności. Mimo porażki z Królem jego plan ciągle działa.

Spontaniczna akcja mieszkańców

Koło sprawy robi się coraz głośniej w prasie. Wszystkie informacje kończą się jednak znakiem zapytania. W miniony poniedziałek proszę senatora o spotkanie. Godzi się i umawia ze mną w swoim biurze w Nowym Targu. Tymczasem jednak zaprasza na spotkanie także innych dziennikarzy. Podczas konferencji lawiruje, kręci, jest zdenerwowany. Rozdaje wreszcie pismo, w którym sugeruje, że cała sprawa sprzedaży działki w Podczerwonem to sprytna manipulacja, w którą zamieszane są instytucje państwowe, samorządowe, przedsiębiorcy, a nawet biegły sądowy, który wyceniał działkę. W jednym z punktów pisze, że nie dziwi się, że jest to sprawa trudna do zrozumienia, gdyż nawet osoby znające ten problem nie mogą się połapać w tych wszystkich działaniach. Na koniec pisze o spontanicznej akcji mieszkańców przy zbieraniu podpisów.

Idziemy więc tym tropem. – Tak, podpisałam się na tej liście – mówi Maria J., mieszkanka Podczerwonego – Była u mnie Danusia G., mówiła, że to chodzi o parcelę dla szkoły, na boisko. Nie wiedziałam, która to działka. Podpisałam się, bo było tam już więcej podpisów. Dopiero jak okazało się, że to dotyczy działki, którą kupił Maciek Król, złapałam się za głowę, co zrobiłam – mówi.

Jedziemy więc do Danuty G. – Tak, zbierałam podpisy, bo to chodzi o działkę koło szkoły, na rzecz dzieci – tłumaczy. Pokazujemy jej więc mapkę z działką 7637/88. – To oni mi mówili, że to chodzi o inną parcelę, koło szkoły – przekonuje G. – Widziałam tam nawet podpisy pań ze szkoły. Nic z tego nie rozumiem. Przyszli, mówili, że to słuszna sprawa dla szkoły. Byli we dwóch – Paweł R. i Piotr D..  Paweł R. jest działaczem miejscowego PiS –u. Piotr D. asystentem senatora Tadeusza Skorupy.

Co na to sołtys, starosta i wójt

Naszych rozmówców nie informujemy o nagraniach z udziałem senatora. Chcemy dowiedzieć się, jakie mają opinie w tej sprawie. Odwiedzamy sołtysa Andrzeja Styrczulę. Niechętnie rozmawia. Potwierdza tylko, że brał udział w przetargu. Wyjaśnia, że mogłaby mu się przydać. Uważa jednak, że Król za nią przepłacił. Motywów senatora i jego żony nie zna i nie chce znać. Odrzuca krążącą plotkę, że do startu w przetargu namówił go Skorupa. Potwierdzają to zresztą także nasi rozmówcy. – Senator rozwalił mu cały projekt budowy chodników we wsi, teraz się wadzą – przekonuje Danuta G. – Jedno wiem na pewno, już nigdy żadnych podpisów zbierać nie będę – dodaje. Nazajutrz ktoś przekonuje nas, że start Styrczuli w przetargu ma związek z chęcią powrotu z Ameryki do Polski jego syna. – Miałby tu miejsce pod warsztat – słyszymy.   

Czas na pytanie, jaką rolę w całej sprawie odegrał starosta nowotarski, partyjny kolega Tadeusza Skorupy. Podczas nagranej rozmowy senator kilkakrotnie przekonywał Macieja Króla, że ze starostą rozmawiał albo że ten do niego telefonował tuż przed ich spotkaniem. Za uczciwością starosty w tej sprawie przemawia jednak fakt, że przetargu nie odwołał. Pytamy go o całą sprawę.  Krzysztof Faber przyznaje, że rozmawiał ze Skorupą na temat przetargu. Twierdzi jednak, że 17 marca wieczorem to Skorupa do niego dzwonił, a nie odwrotnie. – Nazajutrz, po konsultacjach z prawnikami, doszedłem do wniosku, że nie ma jednak podstaw do odwołania przetargu – mówi starosta. Faber wspomina również, że senator zabiegał od dawna o drogę na tej parceli. O tę sprawę pytamy wójta Czarnego Dunajca Józefa Babicza. – Tak, senator mówił o tej drodze od dawna –  przyznaje wójt. Na wyraźny wniosek Skorupy wyznaczono też niezwykłą jej szerokość – Wyrysowana była na szerokość 7 metrów, przyszedł do urzędu, żądał, żeby drogę poszerzyć do 10 m. Już wtedy coś kombinował – Babicz nie kryje oburzenia całą sprawą. Bez ogródek mówi o problemach, jakie ma z senatorem, który miesza się do spraw gminy. Podobnie jak inni, nie potrafi racjonalnie wyjaśnić, o co chodzi w Podczerwonym. Nie ma jednak wątpliwości, że Skorupa, organizując zbiórkę podpisów, świadomie wprowadzał ludzi w błąd. – Miał w tym interes. Jaki? Jeszcze nie wiem. Jeśli jednak będę miał dowody, że wprowadził też w błąd urząd, po konsultacji z prawnikiem oddaję sprawę do prokuratora. Podejrzewam, że zrobią to też inne urzędy, do których wysyłał pisma – mówi wójt.     

Jurek JureckiOto dwa cytaty z nagranej rozmowy:

Senator Tadeusz Skorupa składa propozycję biznesmenowi: 

Ja byłbym skłonny, żebyśmy podpisali takie porozumienie, że wyrażasz zgodę na postawienie wiatraka, to by wystarczyło, a ty sobie to kup za 50 tys. I gwarantuję, żebyś był jeszcze z tego zadowolony.

Tadeusz Skorupa o sobie:

Ja też był przedsiębiorcą, a nie jakimś politykiem nienormalnym. I wiem, co wszystko kosztuje i co to pieniądze zarabiać. Ja też muszę jakiegoś pilnować interesu, bo ja za chwilę nie będę miał na kampanię wyborczą pieniędzy. Bo z tych, co dostaje z Senatu, to jest k… psie pieniądze. Na paliwo dla mnie i na garniturek.

Na ubranie k…. 9 tys., a teraz to nawet zaczęli mi płacić po 8 i pół. Straszne pieniądze. A za trzy roki to auto zajeździsz. To jest urągające dla parlamentarzysty. Takie moje zdanie jest. A jaki k… pokój mamy. W jakich warunkach trzeba mieszkać. To k… bezdomni w Niemcach mają lepsze warunki.


Posłuchaj fragmentów rozmowy senatora Tadeusza Skorupy z Maciejem Królem, właścicielem firm Scanprodukt i Tatranhaus.


"Ja też był przedsiębiorcą, a nie jakimś politykiem nienormalnym (...)""Chcę żebyś się zgodził, żebyśmy tam wiatrak postawili (...)"


"Coś ty k***a oc**piał? (...) On już sołtysem nie zostanie! (...)
Trza staroście powiedzieć, niech wstrzyma przetarg. (...)""Cofnij temat, niech ch*j on kupuje. Niech da 250 [tys!] (...) Wystraszyć go!""Spotkamy się, ten wiatrak pozwolisz nam tam zrobić. Ch*j wie, jak tam będzie za trzy-cztery lata (...)"


"Napisz, że się zgadzasz (...) i z głowy!"


"W Podczerwonym ni ma drugiego miejsca, żeby w tej chwili postawić wiatrak (...)"


"My z tego nic nie mamy (...) Ja to dla satysfakcji (...)"


"Ode mnie ma sygnał [starosta nowotarski], moje zdanie jest takie żeby wstrzymał to [przetarg] (...)"


"Te baby, co są w komitecie rodzicielskim, co w Związku Podhalan są, to one wygrają w cuglach radę sołecką (...)"Ciąg dalszy tekstu w papierowym wydaniu Tygodnika Podhalańskiego. 

Jurek Jurecki

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
PODHALE 2010-04-14 13:59:05
jednak dobrze ze Kaczyński zawiesił Skorupę w sprawach Senatora bo dziś by my tez celebrowali
jednak Skorupa ma szczęście i zobaczcie czy nie ma Boga na świecie:
BIAŁCON 2010-03-29 19:09:39
off.Smród czy Smrud! Zawsze będzie smrodem! I ortografi tego nie zmieni!!
grzes 2010-03-28 20:45:18
zgadzam sie z eminencja ze slowo WYMUSZANIE nie jest odpowiednim w tym wypadku. Poza tym na tv 24 jest ta sprawa szerzej opisana i jest wypowiedz p. Krola ktory mowi ze juz od kilku lat staral sie o kupno tej dzialki i prosil senatora o pomoc.
kasia 2010-03-28 12:52:37
nasza mlodzie zapewne bedzi echciala na skróty do bogactwa ...jeszcze szybciej pozbeda sie idealów ...kiepsko to widze , taka druga Italia nam sie szykuje sprzed lat kilkudziesieciu ...
Przepiękny 2010-03-28 11:44:57
Offf.. zacząłeś przemawiać bardziej spokojnie :-) to fajnie.
Popatrz na swój ostatni komentarz, mnie się wydaje, że słowo\"górale\" można zastąpić innymi np. krakowianie, warszawiacy, pomorzanie itd. To są słabe strony wielu mieszkańców Polski.
Zgadzam się, że z senatu można zrezygnować i uszczerbku w legislacji wielkiego nie będzie.
Doświadczyliśmy wszyscy rządku PIS-u i teraz Po, i ja czuję się bardzo zawiedziony oboma sposobami rządzenia. Obie partie szybko popadły w arogancję i przestały szanować Polaków, a gęby mieli i mają pełne frazesów z gruntu oszukańczych.
Staję teraz w obliczu wielkiego dylematu bo przecież wybory idą. Czymże różni się Skorupa od Piesiewicza, czy Chlebowskiego, czy Pęczaka. Więcej podobieństw niż różnic. Mógłbym wybrać jakiegoś przyzwoitego człowieka z którejkolwiek partii, ale wiecie dobrze, że on też zostanie zepsuty poprzez dyscyplinę partyjną i presję kolegów. Zatem nie ma co przypisywać góralom, PIS-iakom, Po-wcom lub SLD-owcom jakichś cech szczególnych tylko im właściwych. Ci obecni są już nie do uratowania, może młodzież, która przynajmniej ma potencjał bycia innymi. Czy z tego skorzysta?
offdid 2010-03-28 10:50:26
Nie wiem czy Skorupka umie pisać, ale jest SENATOREM RP. To świadczy o powadze urzędu, czyż nie? Wszyscy wiemy, iż II izba parlamentu nie jest do niczego nam potrzebna. Najwyższy czas skończyć z pasożytami. Senatorzy i tak już żadnej godności nie mają, nie mówiąc i honorze. Górale i tak już honor tracili, gdy Frankowi na Wawelu pokłon bili. Wyjątki, ale tak było. A ci co go za nogi obłapiali papieża, za jego plecami z UB współpracowali. Górali czeka długa droga do odbudowania zaufania u rodaków. Afery biznesmenów zakopiańskich źle szkodzą wszyskim Podhalańczykom. Teraz ani Mszy św. po góralsku nie wolno odprawiać za sprawą Dziwisza, a Tischner przewraca się w grobie, oj przewraca. No i jak tu nie mieć kompleksów, jak nawet w gwarze każdy, co chce i jak chce pisze, gada. A przecież są słowniki i ortografia. Śleboda jest na Podhalu, tylko nie dajmy się pieniądzu zniewolić. Bo na nic posty i pseudomodlitwy puste i bez wartości. Kościoły piękne, tylko ludzie w nich nie wiedzą, co robić. Oj dolo górlsko! Dzięki za słowa poparcia.
grzes 2010-03-28 07:47:05
co jest grane, dlaczego nie przechodza pewne slowa, czysta manipulacja, czy o taka demokracje chodzi???
grzes 2010-03-28 07:44:52
widze ze sa blokowane moje wpisy a dopiero co sie zarejesstrowalem
grzes 2010-03-28 07:37:48
widze ze na podhalu nowa aferka,
kasia 2010-03-28 06:01:08
o, a Ty juz działasz wedla czasu letniego :-)
Jurajczyk 2010-03-28 00:06:44
Oj,Eminencjo,Eminencjo...na senatora tak nalatujecie,że słownictwo u niego nie to,a sam poziomu nie trzymasz...Może i szkoda bo to niepotrzebne dla poklasku...
kasia 2010-03-27 23:00:12
w Podczerwonym Emisiu, w Podczerwonym , nie w kaczym kuprze :-)
eminencja 2010-03-27 21:29:41
Ale żeby rozładować atmosferę to ja mam na podorędziu taki wielkanocny wierszyk:
Kto ty jesteś?
-wiatraczek
Jaki znak twój?
pisiu znaczek
gdzie ty mieszkasz?
W skorupie
w jakim kraju?
w kaczej ...
eminencja 2010-03-27 21:16:27
Coby nie powiedzieć złego o panu Skorupie, to jednak tytuł tego newsa jest naciagany, bo po odsłuchaniu nagrań wcale nie wyglada na to że senator cokolwiek wymusza. Wymuszałby gdyby np groził itp. To normalna rozmowa sąsiadów o interesach i uważam, że słowo WYMUSZANIE użyte w tym kontekście jest dalece krzywdzące dla pana S i oderwane od faktów. Ale najwidoczniej w pogoni za sensacja pan Jurecki uzył tego sforumuowania dla wiekszego uzyskania efektu. Ale gdzie rzetelność dziennikarska?
dziadek 2010-03-27 21:13:56
A żeby było ciekawiej,to dzisiaj w salonie politycznym III P.R. usłyszałem,że pan senator Skorupa dostał najwięcej głosów--107 000.
Darek70 Polska będzie Irlandią. Irlandia stoi w kolejce za Grecją.
Warto zacytować JKM---D . . OKRACJA.
darek70 2010-03-27 20:36:32
Do offdid
Słuchaj Pan(i) Nie denerwuj się tak strasznie, święta idą, trzeba się trochę wyciszyć!!! Chciałem Ci przypomnieć , że już ponad 2 lata rządzi PO i do nich miej pretensje o tych naszych biednych rodaków, którzy pracują za granicą. Tak pięknie miało być... cuda, cuda i jeszcze raz cuda, Polska miała być drugą Irlandią, rodacy mieli wracać, wypadków miało nie być, służba zdrowia na piątkę...itd. Naprawdę obudź się PIS już nie rządzi ponad 2 lata. A tak z drugiej strony wolę tego prymitywnego Skorupę niż wykształconego Piesiewicza. Kler to też ludzie i mają różne ułomności, ale nie zasiadają w rządzie, w parlamencie, w kancelarii prezydenta. Poza tym język nienawiści jakim się posługujesz nie przystoi takiej osobie jak Pan(i), to jest język \"wrednego\" PIS-u.Nieprawdaż?!
Jurajczyk 2010-03-27 19:32:49
Tak coś mi moja babka starowinka powiedziała,że niby jacyś obcy czy coś się do polityki w Rzeczypospolitej mieszają.Jacy obcy?- pomyślałem-UFO czy jak?A to się okazało,że nie żadne obce UFO tylko nasz swojski ET sygnał do studia prawyborczego wysyłał...Takie buty...Starowinka nieco przygłucha to i nie do końca POjmuje kto z kim i dlaczego...
BIAŁCON 2010-03-27 19:11:44
Przecież widać jak na dłoni że jest okazja dowalić PiSowi, tvn cały dzień pompowała tę informację,gw. nie wiem bo nie kupuję!Nie bronię Skorupy,ale skala afery nie jest adekwatna do afery hazardowej,już nie mówię jak jest cicho w tvn,na temat naszych parlamentarzystów zatrzymanych w TEL-AWIWIE,Jak by to zatrzymano na odwrót to by wiadomości tvn-u były o antysemityźmie! Moze odbiegłem od tematu ale cały ten szum zależy od poprawności politycznej!Niestety PiS DO TEJ POPRAWNOSCI sie nie zalicza stąd tyle krzyku!
BIAŁCON 2010-03-27 18:53:20
Nie do końca ale niech Ci be!
Jurajczyk 2010-03-27 18:50:30
of(f) course,znaczy się tys prowda...;) ;) ;)
BIAŁCON 2010-03-27 18:42:20
Sabała popieram Cię w ripoście do cosiTAM,Nie wiem w czym temu gościowi kler przeszkadza!Ale to widocznie jakiś zakompleksiony PeOwiec!!Ukrywający się pod nijakim pseudo! Bo jak by się musiał ujawnić to by się nigdy nie odważył na taki koment!
sabała 2010-03-27 17:48:15
Off....cosi tam. Chłopiy nie wyżywoj siy skróś Skorupy na syćkich górolach, bo to nie świadcy dobrze o twoim poziomie intelektualnym. Bo pises w myśl \"onetowskiej\" zasady. Jak jest jaki zły artykuł o Zokopanym, Podhalu cy Górolach to trzeba bez patrzenia ślepo walić w tych ostatnich - przyszywając im wszelkiego rodzaju gombrowiczowskie \"gęby\". Wbrew pozorom kler na Podhalu nie jest wszechładny, świadczy o tym np. frekwencja w niedzielnych mszach, która jest poniżej 50%. To nie wina góroli, ze zyja tradycyjnym rytem, dlo tego sukcesy tu odnosom politycy konserwatywni, nie tylko z PiS, ale i z PO.

Co siy tycy honoru - to jest to sprawa indywidualna kozdego z nos. Skorupa widać ni mioł z nim nic spólnego, bo santażowanie kogosi dlo własnych biznesowych celów jest niemoralne. Moze to bedziy nauczka dlo partyjnych bonzów, ze w wyborach należy stawiać na faktycznych liderów góralskich z wyższej półki np. prof. Chodorowicz, dr hab. Kukulak, dr Trebunia, dr Ustupski i wielu innych pożądnie wykształconych góroli, którzy mogą godnie reprezentować nas region na forum krajowym i międzynarodowym, anie robić wiochy!
offdid 2010-03-27 16:45:57
Górale kochają PIS-iorów, bo im kler kładzie do łbów swoje credo polityczne, a bezmógowcy, moherowe berety rydzykopodobne kanalie głosyją pod dyktando. To macie teraz SKORUPE, he, he, na wielkanocne JAJO! Takie prymitywne gnojki zasiadają w Sejmie RP i chcemy mieć demokrację, praworządność i wolny rynek. To mamy! Tylko połowa Polaków tyra za granicą, bo w kraju ani pracy, ani uczciwego prawa. Niech dalej pasą sie curusie i skorupiaki na społecznym chlebie, aż się udławią pasożytniczym wężem w gardle. Górale za ciupagi i zacznijecie w końcu myśleć samodzielnie, a nie to, co wam kładzie kler. A o honorze możecie zapomnieć. bo śmiech ...
PODHALE 2010-03-27 15:55:19
pisałam ze to sąsiad nagrał bo jak my do szkoły chodzili to to samo robił ze sąsiadka Skorupy a potem dawał całej klasie aby ja poniżać i rozpowiadał ile to przeklęła w ciągu godziny a przy tym dawali jej doping a ona nie wiedziała papapa całusków sto 2:)
PODHALE 2010-03-27 15:42:04
co się stało to się stało już się nie odstanie
Skorupa do spowiedzi:)
kasia 2010-03-27 00:17:50
kandydatura-kreatura :-)
Marian SP9ODR 2010-03-26 22:53:07
Pięknie!!!
Nareszcie widać jak na dłoni, że nasza \"klasa polityczna\" to nie jakieś autorytety - ludzie wykształceni o bogatym wnętrzu i wysokiej kulturze osobistej tylko pospolite typy, których jedynym ideałem jest temat \"kasy\", jak się do niej dorwać z minimalnym wysiłkiem, używających rynsztokowego języka.
Ot - nareszcie wyszła słoma z luksusowych lakierek!!! (lub raczej walonek)
Oprócz \"Mirka\" z PO, senator z PIS też chce nam za wszelką cenę udowodnić, że żyjemy w \"dzikim kraju\" - i dodatkowo zacofanym.
Ciekawe, że się tego senatorskiego stołka tak mocno trzyma - skoro mu tak żle?
Chyba go tam z łapanki nie wzięli!
Inna rzecz to folklor i kwiecista wymowa - niezależnie od tego czy jest na wystąpieniu publicznym czy w domu - aż uszy więdną!!! Gdzie zatem do tej pory taki \"rodzynek\" się uchował?
Kto zarekomendował takiego prostaka na senatora ?
Toć to uwłacza wyborcom i przynieść powinno wstyd komitetowi wyborczemu który rekomendował \"taką kandydaturę\"!!! (że nie użyję dosadniejszego epitetu)
Może ktoś to zapamięta, kiedy przyjdzie czas głosowania.. oby tak się stało!..
kasia 2010-03-26 22:20:00
no to sobie maluj Aleksis...
alexis 2010-03-26 22:15:45
Chwała Tygodnikowi za ściganie korupcji. O pewnym senatorze miałem wyrobione zadanie jeszcze przed wyborami. Ale ale - jest jeszcze jeden temat. Uprzejmie uprasza się osobę o pseudonimie Kasia, żeby powstrzymała się od ustawicznych komentarzy na każdy temat. To jest chorobliwe. Są inne fora - które może lepiej zniosą takie wypociny np. płoty. Zwłaszcza, ze można na nich /choć nie należy/ malować nawet sprayem.
kasia 2010-03-26 21:45:52
toz uklad mial byc taki: Król kupuje tanio a Skorupa stawia tam jedynie wiatrak, reszte mógłby sobie pouzywac Król. A skoro sie nie dogadali, to Król kupil z tym ze zdiebko wiecej wydal, tak? no i Skarb Panstwa skorzystał , bo 5 razy wiecej zarobił :-)
Jurajczyk 2010-03-26 19:44:32
No i jedno z pytań podstawowych - Kto najwięcej skorzystałby na wykupie feralnej działki?
Jurajczyk 2010-03-26 19:38:59
Kolejne pytanie - Co przyświecało biznesmenowi,że poszedł do redakcji gazety,a nie na policję czy do prokuratury jeśli miał jakieś podejrzenia?
Tak na marginesie zapewne zdawał sobie również sprawę,że w takich sytuacjach stosunki sąsiedzkie ulegają pogorszeniu i to często na kilka pokoleń więc decydując się na taki ruch musiał przekalkulować za i przeciw.Kolejne nasuwające się pytanie-Czy biznesmen sam poprosił o założenie podsłuchu bo spodziewał się kolejnej rozmowy z senatorem czy został może przez kogoś zainspirowany do jego założenia?
sabała 2010-03-26 18:58:59
Jurajczyku odpowiedź na Twoje zapytanie jest łatwa. Redaktorzy TP nigdy nie dażyli Skorupe jakąś sympatią, (nie wspomne jus o PiSie, Bąkach i całej tej ferajnie). Taki mały konflikt na linii \"łże-elit, a buroków\" ze wsi.Wystarcy jak wspomne artykuł kiedy Ziobro przyjechoł podczas kampanii do europarlamentu do Zokopanego, a Skorupa na spotkaniu z nim przemawioł w góralskim kapelusiy, to go TP od mało wychowanych powyzywało. Kieby autor siy w głębił troske w tradycje i historie górali to by siy np. dowiedzioł ile piyrsy proboszcz Zokapnego na walczył siy z górolami, aby zdyjmowali kapeluse w kościele, a zarazem nie kurzyli fajek na mszy.

Reasumując: na dażyła siy okazja dowalić Skorupiy, no to TP skrzętnie to wykorzystało. Taka mieszanina niskich pobudek i don kichotowskiej chęci walki z wiatrakami.
stary baca 2010-03-26 17:12:58
jezeli mozna to nastepne pytanie:
Kiedy bedzie udosepnione CALE nagranie. Wierzymy ze wyborczy tygodnik jest na tyle honorowy ze zamiesc to co ma, a moze nie???
Przecie p. Jureckiemu chodzi o SPRAWIEDLIWOSC w koncu jak drukowal potajemnie w latach 80-siatych w Dzianisie tak mowil...
Jurajczyk 2010-03-26 16:53:28
Drodzy Czytelnicy i Komentatorzy.Ja mam jeszcze jeden pomysł.Zamiast tylko czytać opisy redaktorskie i spierać się między sobą zacznijmy zadawać w tej sprawie pytania-taka nasza mała komisja śledcza...;) ;) ;) Może zatem dam przykład i sam spróbuje sformułować pierwsze pytanie bo sprawa zrobiła się nader ciekawa...A więc...Jeżeli to sam biznesmen przyszedł do Redakcji to co takiego oświadczył czy pokazał,że Redakcja mu tak łatwo uwierzyła i pomogła w nagraniu czy też udostępniła urządzenie nagrywające bo chyba ot tak nie rozdaje się sprzętu nagrywającego?A może i jego nagrał,któryś z redaktorów?Jeśli tak to czy byłaby możliwość wysłuchania takiego nagrania?...Oddaję głos do studia...
stary baca 2010-03-26 16:44:41
a gdzie reszta nagrania???? Skro nasza lokalna wyborcza jest taka sprawiedliwa, powinni zamiscic calocs a nie fragmenty. Z tego wynka tyle ze przeklina co nie jest ladne ale i nie karalne. Ciekawe ze jak inni \" wielcy\" PO wcy klna i robia randki na cmentarzach jest ok. Jest pare osob ktore slyszaly o podobnych rozmowach zakopianskich \"bysnessmenow\", i nikt nie robi z tego afery, no ale oni sa z jedynej slusznej partyjki. Nie jestem za Skorupa, ale nie sadze aby to on wyszedl pierwszy z taka propozycja, Mysle ze to nagranie jest kontynuacja czegos co bylo wczesniej i bylo nie po mysli p Krola.
stary baca 2010-03-26 16:37:13
no wlasnie kto jest bez grzechu, (***)

Od moderatora: proszę nie pisać identycznych komentarzy pod różnymi artykułami. Cały komentarz pod innym tekstem.

kasia 2010-03-26 02:55:11
no i trudno mi przyjac teze o wymuszeniu działki, oni tylko rozmawiali , a z fragmentow nie wynika , zeby Skorupa mial komus grozic a jedynie nalegał ...dogadywali sie jedynie....
Jak pamietam , wyborcza w takich przypadkach publikowal stenogram calej rozmowy , szkoda ze jotjot tego nam nie przedstawił w calosci :-(
a co do ideowosci wsród wybrancow narodu to od dosc dawna jej nie ma w narodzie, Ot wystarczy sobie przypomiec fragment z Potopu , gdzie Rzeczyposolita jawila si ekawalkiem sukna, który kazdy sobie mial wydzierac ...od tamtego czasu ( tzn napisania przez Sienkiewicza) niewiele sie zmienilo na lepsze ...
kasia 2010-03-26 02:23:29
tu jest pies pogrzebany: nie mamy choćby stenogramy z calej rozmowy...a dlaczego> no, fragmenty pikantne, nieprzecze ale mnie ciekawi jak wygladala cala rozmowa ...Jedno jest dziwne TP nagrał ? tzn ze p.Król wiedzial po co idzie do sasiada , mogł specjalnie nakierowywac rozmowe na ciekawsze zagadnienia, szczegoilnie jak polewał wódą... w sumie prowokacja jak nic...No i jak tu zapraszac kogo do domu???
sabała 2010-03-26 00:20:27
A teroz druga strona medalu,
źródło: http://www.skorupatadeusz.pl/

Komunikat


w związku z zapisem rozmowy z moim udziałem opublikowanej przez Tygodnik Podhalański.

Postanowiłem pozwać Tygodnik Podhalański do sądu, w związku z manipulacją, jakiej się dopuścił. Nie jest prawdą, że próbowałem wymusić na lokalnym biznesmenie oddanie mi części działki. Moja żona przystąpiła do przetargu na zakup gruntu, gdyż ma na nim ustaloną służebność przejazdu. Dzień przed rozstrzygnięciem przetargu przyszedł do mnie do domu wieczorem nasz sąsiad Pan Król, który także zgłosił w nim swój udział. To on wcześniej żądał od mojej żony, aby od przetargu odstąpiła. Wówczas poinformowałem go, że wystąpiłem w imieniu mieszkańców Podczerwonego do lokalnych władz o odstąpienie od przetargu i przekazanie działki szkole podstawowej w tej miejscowości (pod wnioskiem podpisało się ponad 100 mieszkańców). W rezultacie nasza rozmowa dotycząca sposobu zagospodarowania działki nie doprowadziła do żadnych ustaleń, zaś ziemia została przez samorząd wylicytowana na kwotę 205 tys. zł. W konsekwencji skorzystał na tym Skarb Państwa, gdyż cena wywoławcza gruntu wynosiła tylko 50 tys. zł. Tym samym udział mojej żony w licytacji przysporzył Skarbowi Państwa dodatkowych środków. Zaznaczę, że Pan Król zmierzał do jak najtańszego nabycia działki, dlatego usiłował nakłonić moją żonę do rezygnacji z udziału w przetargu. Posłużył się haniebnymi metodami – podsłuchem sąsiada, który gościł go w swoim domu. Gdy nie udało mu się osiągnąć swego celu, zemścił się i upublicznił nagraną rozmowę, zaś Tygodnik Podhalański nadał mu własną interpretację.

Odnosząc się do sformułowań dotyczących wynagrodzenia parlamentarzystów, chciałbym zaznaczyć, że moja ocena tychże kwot została wyrażona w kontekście całościowych kosztów związanych z uprawianiem polityki, w tym kosztów kampanii wyborczych. Politycy, którzy nie chcą korzystać z datków rozmaitych grup interesów, a wolą finansować wydatki związane z kampanią z własnych kieszeni i kieszeni najbliższej rodziny, co bywa bardzo dużym obciążeniem. Dzięki temu jednak zachowują niezależność i podejmując ważne dla kraju decyzje kierują się tylko własną oceną, a nie naciskami tych, którzy kiedyś wyłożyli pieniądze na ich kampanię. Mówiąc na temat wynagrodzeń parlamentarzystów, to właśnie miałem na uwadze. Co więcej, to Pan Król skierował rozmowę na ten tor, narzekając na trudności związane z prowadzeniem biznesu w Polsce. Odpowiadając na jego stwierdzenia podkreśliłem, ze praca w parlamencie także wiąże się z określonymi trudnościami.

Rozmowa, której tendencyjnie wycięte fragmenty opublikował Tygodnik Podhalański, miała charakter prywatny i odbywała się w sąsiedzkiej, domowej atmosferze. Znacznie bardziej ode mnie znane osoby – w tym były premier czy redaktor naczelny jednego z największych polskich gazet, a lokalnie prezydent Krakowa – także trafiały na pierwsze strony gazet z powodu ujawnienia ich prywatnych rozmów, w których padały niewłaściwe słowa. Nie uważam jednak aby to mnie usprawiedliwiało – dlatego za użycie przeze mnie nieodpowiednich słów przepraszam.

Publikacja Tygodnika jest typową manipulacją, w artykule znalazły się tylko niektóre fragmenty rozmowy, wybrane tak, by przedstawić mnie opinii publicznej w jak najgorszym świetle. Rozmowa z Panem Królem odbywała się między sąsiadami, a jej charakter określiłbym jako przysłowiowy„góralski spór o miedzę”. Nielegalnie zdobyty zapis został przez dziennikarzy skandalicznie zmanipulowany, dlatego, w związku z naruszeniem moich dóbr osobistych, zdecydowałem o skierowaniu sprawy do sądu.

/-/ Tadeusz Skorupa
Senator RP
zelek68 2010-03-25 23:56:43
Pseudonim: rys 2010-03-25 20:31:26
68 teraz 70 byle sie przebarwic

Bacz, by ktoś ciebie nie przebarwił,,

I nie polecaj komuś leczenia,, tylko sobie zaaplikuj,, bo chore twoje teorie.
Jurajczyk 2010-03-25 23:50:34
Tylko dlaczego gościem ma być Pan Jurecki,a nie Pan Król czy senator Skorupa?Zastanawiające...
Jurajczyk 2010-03-25 23:48:44
P.S.Jutro 8.40 \"Wstajesz i wiesz\"PoranekTVN24,gość Jurek Jurecki...Ciekawe o czym będzie rozmowa?...;) ;) ;)
Jurajczyk 2010-03-25 23:10:59
Jest demokracja,będą wybory i każdy będzie miał w ręku najważniejsze i najskuteczniejsze narzędzie w demokratycznym państwie jakim jest głos wyborczy.Górale swój rozsądek mają i zapewne dokonają odpowiedniego wyboru,który w demokracji uszanować trzeba...Czy trzeba jeszcze pisać coś więcej?
oko 2010-03-25 23:03:11
a widziałeś Tadka w innym ubraniu niż góralski strój? ten gość tylko na tym jedzie, kicha na górali i folklor, potrzebuje tylko się wyróżniać spośród innych PiSioków. Jego program wyborczy to Papież Honor Ojczyzna i góralszczyzna na szczęście wszystko teraz wzięło w łeb i Pan Scorupco dał się poznać z tej prawdziwej strony. Osobiście mu gratuluje bo nie będzie już się tak obnosił z tym wszystkim i liczę że nie będzie miał czelności startować w wyborach, a poza tym tam mało płacą!!!
Jurajczyk 2010-03-25 23:01:18
Mnie to nawet bawią różne opinie w tej sprawie na portalach.Można by nawet stwierdzić,że różne standardy stosuje się do różnych osób.Można by nawet rzec,że człowiek doznaje jakiegoś rozdwojenia jaźni.No bo dajmy na ten przykład narzekanie na przyjeżdżających pod Tatry tzw.\"dżemojadów\".No ale żeby przyciągnąć turystów z grubszymi portfelami trzeba standardy podnosić,a zatem wynajmowane pokoje często są o dużo wyższym standardzie niż pokoje sejmowe.I to się oczywiście chwali.Ale jest i druga strona medalu bo jak widać niektórzy z senatora chcieliby takiego \"dżemojada\" zrobić i niech se mieszka byle gdzie i nie narzeka...Druga sprawa wybitnie rzucająca się w oczy na portalach to sprawa podsłuchów.Jak wiele słów oburzenia przetoczyło się po różnych mediach przeciw agentowi Tomkowi,ilu to wyśmiewało się z niego,a co mamy teraz?W tej sprawie takich słów oburzenia i to pomimo,że rozmowa prywatna jakoś nie słychać...Można by wymienić i inne zastanawiające różnice w ocenach...Zapewne znacie to przysłowie:\"Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia\",a może nawet czasem od doraźnych interesów czy sympatii?Kto wie?...
judeabcc 2010-03-25 22:16:52
No jest afera gosc se pobluzgał ( i to w całej sprawie jest \"najbrzydsze\")i co?
Przecie to normalna rozmowa biznesmenów.No sami powiedźcie czy tytuł tego artykułu jest adekwatny do zdarzeń.jakie miały miejsce.
No nawet na onecie jest o naszym Tedzie.Jak senator Piesiewicz został \"zdemaskowany\" to takiej burzy nie bylo, a zaraz on jest z tych dobrych z PO...
Zgadzam się z darkiem70, J.Jurecki Michnikiem podhalańskim.
darek70 2010-03-25 22:06:13
Onet i TVN i wielu innych przerażona wulgaryzmami senatora, a ciekawe czy oni wszyscy pamiętają \"piękną\" polszczyznę redaktora Durczoka z TVN ( można znaleźć na you tube). Onet zamieścił zdjęcie senatora w stroju góralskim, żeby sobie forumowicze mogli \"pojeździć\" po góralach i sobie \"jeżdżą\".
A pan Król niczym posłanka Beger z Samoobrony - podpuszcza i zarazem niszczy!!!
realista 2010-03-25 22:00:42
no to teraz macie czarno na bialym ze tp to tak naprawde po rudy i falszywy jak tusk trza bylo nagrywac sobiesiaka ze swiniorzem a nie goscia ktory chce 60 m pola zalosne jurki
Cargo Pants 2010-03-25 21:37:12
Yano, to było do mnie? Lakoniczność Twojej wypowiedzi nie daje jasnego obrazu sytuacji.
Jeśli tak, to dziękuję za uznanie.
darek70 2010-03-25 21:34:31
Szkoda, że nie podsłuchaliście rozmów Janczego, Stocha z Sobiesiakiem jak chcieli lody kręcić w Niedzicy.
joannabeata1 2010-03-25 21:12:04
Bardzo dziękuję Tygodnikowi za ujawnienie tej sprawy, ręce opadają kiedy się słucha \" polityków\"
yano 2010-03-25 20:42:56
Baran!
Cargo Pants 2010-03-25 20:36:21
Czekam na rewolucję moralną.
Może moje dzieci jej doczekają.
Póki co zgadzam się z twórcą manifestu \"Pokolenia 1200 brutto\" Jakubem Żulczykiem, który pisze: \"Młodych ludzi nie interesują pompatyczne rocznice, wzajemne przepychanki czy karnawał lustracyjny przypominający amerykański okres polowania na czarownice (...), bo w porównaniu ze swoimi rządzącymi są oni mentalnie kilkadziesiąt lat do przodu, (...) prawdziwą forpocztą, czymś, co przynosi nadzieję, że kiedyś będziemy żyli w normalnym, nieobciążonym mentalną martyrologią państwie”.
Daj Bóg.
rys 2010-03-25 20:31:26
68 teraz 70 byle sie przebarwic
darek70 2010-03-25 20:24:42
Jedno trzeba przyznać, że senator honorowo nie postąpił.
Tygodnik z pewnością się raduje, udało się złapać senatora, którego nie lubią, może gdyby był z PO to nie zadawaliby sobie tyle trudu z tymi nagraniami.
A propos tych nagrań, trochę to dziwne. Wygląda to tak ,jakby redaktorzy Tygodnika czuwali w domu Króla, kiedy telefon od senatora zadzwoni, żeby go uzbroić w sprzęt, następnie wysłać do boju i zniszczyć Skorupę, pokazać wszystkim jaki to wredny ten PIS.
A że senator rzucał mięsem w trakcie rozmowy, chluby mu nie przynosi, ale proszę sobie przypomnieć rozmowy wykształconych członków PO z Sobiesiakiem. Niestety tak wyglądają rozmowy Polaków.
Tygodnik również tak ochoczo cytuje niektóre wypowiedzi senatora, żeby pokazać jakim prymitywnym językiem się posługuje. Panowie redaktorzy z Tygodnika , w rozmowie uczestniczyło dwóch górali, którzy nie koniecznie musieli się przed sobą popisywać wyszukanymi słowami, zdaniami.
Walczycie z PIS-em , to wiadomo od 2005 roku, robicie co możecie , żeby górali \"przekabacić\" na poprawnych politycznie. Kto wie czy się Wam częściowo nie udaje, pokażą wybory. Pewnie gdy wynik będzie po Waszej myśli, będziecie usatysfakcjonowani, a naczelny Wyborczej skrzynkę markowego koniaku Wam prześle. Pamiętajcie, żeby radując się używać pięknego literackiego języka, a może górale Wam tej satysfakcji nie dadzą..., ale wtedy też pamiętajcie o pięknym kulturalnym języku!!!
Pozdrawiam, Wasz stały czytelnik od 20 lat.
PODHALE 2010-03-25 19:09:17
TO W KONIÓWCE TYS SZKOLE WYKUPILI?
to wnet i wykupom most i nas zabytek DZWONNICE.
PODHALE 2010-03-25 18:53:44
pamietam jak w mojej klasie kiedys tez nagrali sasiedzi sasiadke Skorupy to to 170 razy przeklela bo ona mo takom godke pamietasz Wojtek?
PODHALE 2010-03-25 18:37:40
dobrze ze mu tak powiedziol bo to byla rozmowa prywatna a ze krol cwaniak jeden podsluchanio sie mu zachcialo i to jest ciekawostka najwiesza bo jest zly na Senatora i dlatego chce go usunac i prywatnych spraw sie nigdy nie zdradza a tu zdradzil w podsluchu.
kasia 2010-03-25 18:02:51
jak obrócą to ze wpadli w pułapke Peło etc to sam zobaczysz. Zreszta zaraz sie odezwą poplecznicy senatora ktorym kiedys poszedl na reke i sie okaze who is who i z kim trzyma :-)
Podgórzanin 2010-03-25 17:55:24
no to teraz PIS-iorki napewno wygraja wybory :)))
Mateusz Gocek 2010-03-25 17:44:04
Dlo Wos te pomysły
Dlo Wos kombinacje
Syćkie plany prysły
Bez tom konspiracje
Krzyza nie łoświetlem
Co broni Giewontu
Nie pojedzies metrem
Nie rozumiym montu
Wiaterek se duje
Don Kichot bez serca
Wiaterku załuje
Pomysłów morderca
Uwłasco mi straśnie
Na syćko brakuje
Jes jo \"Panem Jaśnie\"
Kozdy mnie sanuje
Musem jak Janosik
Jak Robin Hood właśnie
Kozdemu dać cosik
Rozwionzywać waśnie
Zajezdzom autecko
Roz tak na trzy roki
Moja wieś zdradziecko
Sykuje wyroki
Pozwiym internautów
Pozwiym Don Kichota
Doś tyk gupik żartów
Biydno be chołota
A i Jureckiemu
Baty sie łostanie
Ze przciw wyzsemu
Pisoł zakłamanie
Be trza to pojade
Pomoze Stolica
Łoni dadzom rade
Bedziy dujawica!
Jurajczyk 2010-03-25 17:41:00
Jak napisała Rzeczpospolita \"Senator PiS Tadeusz Skorupa został zawieszony w prawach członka partii\"
kasia 2010-03-25 17:37:11
sensacja na 49 komentarzy raptem :-)
rys 2010-03-25 17:07:39
pieknie piszesz mateusz ale pisiory nie zwruca na to uwagi brakuje im do ciebie bardzo wiele
Cargo Pants 2010-03-25 15:40:03
Panie Skorupa, może by się Pan przeniósł do Niemiec, aby zostać bezdomnym, co Pan na to?
Politykiem nienormalnym nie jestem hehehehe
Ja chętnie zostanę politykiem normalnym, z dietą 8,5 tysięcy.
Pana zdanie jest urągające nie tylko dla parlamentarzysty, ale i dla mnie - zwykłego Polaka.
\"kibel, szracz...\" no comments.
\"My chcemy mieć pieniądze uczciwie wymuszone, a nie żeby zarabiać na kimś\" powinno być.
Normalnie, Senator Palpatine się przy nim chowa!
sabała 2010-03-25 15:26:43
Słownictwo, forma i logika typowo góralsko - takich zwykłych wiejskich chłopków roztropków i tu byk siy Skorupy nie cepioł bo jest nieodzownym synem swej ziemi. Jak kto zyjy na na Podholu to wiy jak jest.
Jednak z drugiej strony jako senatorowi pasowałoby mu działaś dlo dobra wspólnego, tym bardziy dlo dobra włosnyj wsi. Myślym, ze Garajom nie potrzebny jest 3 wiatrok, z którego całą gromada nic ni mo, a na pewno by siy jakie wielofunkcyjne boisko, cy jaki basen przydało. Teroz trza cekać na ruch Skorupy... nik siy chop wypowiy
kasia 2010-03-25 15:17:25
w sumie wyjdziue na to, ze tak jak Jurajczyk zauwazył, ta sprawa smierdzi brakiem etyki , prywatą ale nie jest karną..ot, takie zakulisowe sprawki naszego senatora. Nie szdza zeby inni politycy sie czyms różnili od niego, niestety...
No i po co bylo reaktywowac ten senat? jak tam takie buraki idą...
Mateusz Gocek 2010-03-25 15:12:23
Sukoj wiatru w polu
Hań stawioj wiatroki
Nie łokazuj zolu
Ze syćka ziajoki
Maćka - Don Kichota
Prawo do własności
Hań ciynzko robota
Na co zawiłości?
Mało Ci bez lata
Skarby nagrabione
\"Senatorstwo\" - strata
Ze swoik kładzione
Garniturek pęko
Sianem zapychany
Pod prysznicem klęko
Senator kochany
Juz nie zmyje brudu
W sraczu sprzed epoki
Nie łosukos ludu
Polecom wyroki
Ludziska osondzom
Majom swoje zdanie
W wyborak nie zbłondzom
Nic Ci nie łostanie
przyjaciel 2010-03-25 14:58:59
Bagno i taki człowiek jest senatorem.A w Koniówce może byście zrobili coś ze szkołą,bo ją diabli wezną.
PODHALE 2010-03-25 14:38:29
Moje Podczerwone wspominki

Łypałam na Ciebie w domu i na dworze
Łypałam szczęśliwa panie Senatorze
Oj cułam jak nóżki skurczu me dostają
Jak na Ciebie Bolecku ockiem swym łypałam

Gdy słam do remizy podskakiwać trochę
Tyś na mnie nie pacał a ino na Zochę
Sianko zaś z ochotą grabiłam przy Tobie
Powiedz, więc Bolecku cy to wspomnisz sobie

A może pamiętasz Kryskę Biernatową
To ja z nią patrzyłam na figurę Twoją
A dziś Ty w kranie naszy ukochany
Nie widzisz Marysi w Chicago wysłany

Więc piszę ja Tobie z mojej tu gazdówki
Gdzie to nasze sianko a i mleczne krówki
Czy słonko, co nad Tatrami świeci
Wie, że Maryś do Cie kiedyś też przyleci

A dzisiaj wierszyk wysyłam ku Tobie
Byś to, co spisałam rad przypomnieć sobie
I radosny uśmiech wysłał do mnie na gazdówkę
A nie tylko moczył w Czarnym Dunajcu „polówkę”
PODHALE 2010-03-25 14:32:04
ten Król to musiał mieć dawno zaplanowane to nagranie i tylko chciał złapać Skorupę na haczyk żeby pokazać i dać prosto do tygodnika podhalańskiego i zaszantażować:))a Skorupa broni swojego kamieńca i chociaż jeden sprawiedliwy :)bo u mnie w Koniówce toby wszystko za jednym telefonem oddali
nawet pod elektrownie wodę oddali ze nima teraz jak wlysc sie pokąpać i z krowami albo z gęsiami bo prądem bija po całej rzece czarny donajęć:))))))taka u nas młodzież ze nawet o brzegi nie walczy nadwodne:)tu trzeba Skorupę do góry:))))
ZNE 2010-03-25 14:31:57
a czy ktoś widział kiedyś senatora na zdjęciu zeby byl dokladnie ogolony?? bo z teog co kojarze to zawsze ma zarost jak baca o poranku (ach te gene i rodowod:).
poza tym senatorek narzeka na wyplate z senatu a tym czasem jego obwod w pasie jest równy z obwodem tylnij opony od traktora. \"Słuszną linie ma nasza władza\"
Jurajczyk 2010-03-25 14:31:32
Ta cała akcja z podsłuchem wynikła spontanicznie czy ktoś ją wcześniej przygotował?Nie wchodzą w to aby jakieś osobiste animozje między bohaterami całej tej sytuacji,włącznie z dziennikarzem/ami?Czy złamano prawo,jeśli tak to jakie paragrafy skoro tytuł artykułu mówi o rzekomym wymuszeniu działki?....itp,itd.Rzetelność dziennikarska wymagała by pokazania wszystkich aspektów sprawy.(Nie blokujcie postów !)
ana 2010-03-25 14:18:06
Swój chłop.....tylko ....urwa i ....urwa w wielkim poście. Jak to odsłucha jakiś ksiondz, to pan senator ma przechlapane.... :-):):)
kasia 2010-03-25 14:13:44
szkod a ze TP daje tyklko fragmenty,. Czy ta rozmowa przy wódzie była ??
kasia 2010-03-25 14:12:16
w sumie to co opisuje TP to jest normalka . Ja wiem o przetrargu na którym tez sie dogadywal o cene jeden przedsiebiorca i jeden nasz polityk, obaj sraja kasą. To tylko naiwni mysla, ze to o jakies ideały chodzi, owszem , sa ludziue z klasa też, bywają, no ale tu trzeba patrzec zawsze na korzenie. A jaki korzen ze Skorury to widac, słychac i i teraz czuć...
PODHALE 2010-03-25 14:07:56
hip hip hura niech żyje nasz Pan Senator Tadeusz Skorupa jak najdłużej i broni naszego boiska sportowego:)))))))) takich trzeba ludzi na całym Podhalu aby nie dopuścić by się nam zagnieździli biznesmeni z innych krajów:)))))))) powiem WOM tak ze jakby dziś wstali nasi dziadkowie i pradziadkowie zmartwych toby od razu s powrotem się położyli bo straszne te czasy som teraz :)dawniej o skibę i miedze walczyli z widłami i kosami dziś tylko słowem się walczy i podsłuchem:))))
BIAŁCON 2010-03-25 13:56:30
Swego czasu był niejaki Dzielski! Też było o nim głośno i co i nic! Dalej ma stołek i kasa leci za frajer! To samo będzie i ze Skorupką!I wszystkie te afery w naszym kraju nic nie zmieniły i nie zmienią,gościu tylko zamieni stołek na inny!
PODHALE 2010-03-25 13:53:53
ciekawe który pierwszy złapie za Giewont ?żeby go zlicytować:))))*
PODHALE 2010-03-25 13:51:20
tak to jest jak sie czlowiek wkurzy i zdenerwuje to nie wie kiedy co powie a tu trzeba ze wszystkimi delikatnie bo nie wiadomo kto co i kiedy nagrywa zwariowany ten swiat z tymi zagraniami:))
ana 2010-03-25 13:49:44
No to dostał pan senator w prezencie zająca wielkanocnego z wielkimi....pisankami:) A nie można było go nagrać po świętach i wtedy go zakablować:). Garniturki nowe bedzie trzeba nabyć bo jak nic z wagi zleci z nerwów...tylko teraz za co, wszak marne grosze dostaje?? :-)
kasia 2010-03-25 13:46:52
odwazny ten Król, ze nagral i dal do publikacji, ALe ze sie chłop nie boi ze go teraz spalą?? przecie fabryki jego w drewnei robią a po tym wszystkim senator Skorupa skonczony bedzie...wiec zamiast tych matrnych 9 tysiakow za ganiturek se kupi w lumpeksie ciuch i w pole orac i siac pójdzie w baciokach zamiast do parlamentu
PODHALE 2010-03-25 13:44:33
tylko nam na nagraniu żadnych slow nie przyciszać:))))))*
kasia 2010-03-25 13:40:05
Jurajku, powieksz sobie okladke TO i tam masz ciut wiecej cytatów z góralskiego Tartuffe\'a :-)
PODHALE 2010-03-25 13:39:48
budowac boisko sportowe a nie sprzedawać biznesmenom hmmmmmm bo w net bedzie tak jak w Cz.Donajcu w gojach ze WOS obsiewnym sami biznesmeni:)))))
przyjaciel 2010-03-25 13:39:14
Jeszcze nie ma nagrań a już ma obrońców. To jest przykład takiego górala z jakich śmieje się świat. Nie chodzi a tych ciężko pracujących,lecz o cwaniaków w kierpcach.
kasia 2010-03-25 13:38:25
moze przyspieszykli w obawie ze Skorupa nie dopusci do publikacji??? no wiecie , wystapi do sadu i moze zdaży ???
EdiEd 2010-03-25 13:34:58
Eeee, niepotrzebnie się aferujecie, RMF FM podało (wg onet), że Pan Senator zapowiada zawiadomienie prokuratury o tym, że wypowiedzi zostały zdobyte w sposób nielegalny. No i moim zdaniem skoro nielegalny, to nie mogą być traktowane jako prawdzie, dlatego nie ma co nawet słuchać tych taśm... rozejdźcie się ludzie do domów...
Zakopiańczyk 2010-03-25 13:33:44
Wy się o godzinę spieracie, jakby to było najważniejsze. Lepiej radźcie jak tych wszystkich złodziei z Polski wykurzyć. Bo inaczej nas wszystkich puszczą z torbami.
Będą nam obiecywać olimpiady, aby więcej nakraść. Wyrobnikom dadzą głodowe pensje i wszystko \"sprywatyzują\" Najbardziej, to by chcieli Tatry sprzedać. Pewno dlatego ludzie PIS-u założyli klub im Zamoyskiego, aby ładniej wyglądało.
PODHALE 2010-03-25 13:32:20
Jojejejej straszne rzeczy się tam dziejom a najbardziej to mi zal ze nie będzie na garniturek:)))) a dziś mi się śniło zek chodziła po Pocyrwonym:::::::::::::)
Jurajczyk 2010-03-25 13:25:05
Pokazanie wszystkich materiałów oczywiście może nie być łatwe ale z drugiej strony właśnie nie pokazanie wszystkiego od razu czasem umożliwia rozmycie sprawy czy pokazanie,że to mogła być np.manipulacja.Przykład niektórych komisji sejmowych.Wówczas wszyscy pozostaną przy swoich zdaniach i z medialnej bomby wyjdzie niewypał.Chyba,że faktycznie materiały są na tyle mocne.Ale wówczas nie ma się czego obawiać tylko pokazać je w całości,żeby nie pozostawiać jakichkolwiek wątpliwości.
Przepiękny 2010-03-25 13:11:10
U dołu wytłuszczonymi literkami \"Tych i wielu innych cytatów z tej rozmowy będzie można na naszej stronie posłuchać od godz. 16.\"
Ale u góry artykułu faktycznie 14.
Przepiękny 2010-03-25 13:08:44
To widać są różne wersje, bo u mnie dalej 16 :-)
Jurajczyk 2010-03-25 13:05:02
Widzę pierwszą zmianę:
\"Dziś od godz. 14 na naszej stronie będzie można wysłuchać Dziś od godz. 14 na naszej stronie będzie można wysłuchać najważniejsze wypowiedzi senatora z nagranej rozmowy.\"

Czyli nie o 16.00,a o 14.00 już.Jeśli jeszcze można by tak prosić nie tylko o \"najważniejsze wypowiedzi senatora z nagranej rozmowy\" lecz o całość...
Przepiękny 2010-03-25 13:04:06
Jurajczyku przecież senator też czeka na 16. :-)
Poza tym nie liczyłbym na pełne nagranie z paru powodów. Pierwszy z brzegu to ten, że trzeba budować dramaturgię, a nie tak hop i już.
kasia 2010-03-25 12:56:49
Jurajku, nie bądż taki dosłowny...
wp23 2010-03-25 12:54:57
hehe już GW przedrukowuje artykulik, niedługo zagrzmi TVN24 i radio TOK FM- założymy się?
Jurajczyk 2010-03-25 12:53:32
Co na to senator Skorupa?Wydał jakieś oświadczenie?Ustosunkował się do tych materiałów czy milczy?Po zachowaniu w takiej sytuacji też jest możliwe wyciąganie wielu,różnych wniosków...
Jurajczyk 2010-03-25 12:50:44
Kasiu,wiem,,że żartujesz ale tak dla przypomnienia to powielanie jakichkolwiek materiałów bez zgody właściciela byłoby nielegalne więc nigdy takich rzeczy nie rób...Poczekam spokojnie do 16.00,usłyszę na własne uszy i wtedy może wydam opinię.Oczywiście żyję nadzieją,że nagranie pojawi się w całości,bez skrótów,żeby można było sobie wyrobić pewny pogląd...
kasia 2010-03-25 12:34:00
jurajku, moze ci papierowe wydane podeslac? no , obfoce i wysle :-)
kasia 2010-03-25 12:33:07
w ocenie jego osoby ..internauci sie nie pomylili :-) Pamietacie co mu wstawili hakerzy na stronkę? ..uja w kłabocku :-)
ZNE 2010-03-25 12:28:49
a jak dla mnie to falszywy S(beeeeep)syn!
Jurajczyk 2010-03-25 11:49:25
Poczekajmy do 16.00 bo tak naprawdę jeszcze nic nie wiemy,a już wyrok wydaliście.Jestem ciekawy tych nagrań bo same wyrywki i ich interpretacja to póki co trochę mało.Ocenimy mam nadzieję po 16.00.Jeszcze jedno pytanie-Dlaczego akurat o godz 16,nie można wcześniej?Czy może dlatego,że te informacje pojawią się również szerzej w jakimś medium ogólnopolskim?Poza tym skoro nagrania,a właściwie ich treść była znana 17 to dlaczego aż do dzisiaj 25 marca było o nich cicho?Czyżby najważniejsze było wydanie kolejnego numeru TP?Nasuwa się sporo różnych pytań.Oby do 16.00...
Przepiękny 2010-03-25 10:18:30
Wcale się nie zgadzam z Drzewieckim. Lubię sobie poczytać o tym co dzieje się na świecie, a w Europie w szczególności. Otóż wybrańcy narodu -by zostać przy posłach- z innych niż Polska krajów tzw. europosłowie oszukiwali nawet na biletach lotniczych żeby wyłudzić jednorazowo po kilkaset euro. Więc jak ktoś jest nieuczciwy to obojętne jaki ma paszport. Polska nie wydaje mi się krajem bardziej dzikim niż inne europejskie.
Mocno zastanawiam się natomiast czemu ta cała akcja ma służyć, bo przecież nie temu co transponuje się na pierwszym miejscu. Myślę, że to ciekawsze jest niż sprawa rzekomego wiatraka pana Skorupy.
wp23 2010-03-25 10:11:06
Kto to powiedział \"Polska to dziki kraj\"
kum 2010-03-25 09:59:49
tylko czekać na tłumaczenie,że wiatrak potrzebny był do oświetlenia Giewontu
EdiEd 2010-03-25 09:14:30
zaraz, zaraz, czy to ten sam senator co tak dzielnie walczył dla dobra ludu bożego o oświetlenie krzyża na Giewoncie? Byłem przekonany, że to człowiek moralnie nieskazitelny, wiary głębokiej i prawej oraz sprawiedliwej... To musi być jakaś straszna pomyłka i nieporozumienie!
przyjaciel 2010-03-25 08:35:36
To ma byc przedstawiciel narodu.Prymitywny skorumpowany pajac.Wstyd za takich ludzi.A tak naprawdę można mu nadmuchac ukryje się za immunitetem.Cpun dał rady to i on może.
Adam Z 2010-03-25 08:02:28
Dla mnie to nic nowego! Politycy tej formacji po swojemu traktują prawo i sprawiedliwość. Przykro tylko że ten pan nosi góralski strój i hańbi góralski honor.
Jurajczyk 2010-03-25 07:51:03
Z ciekawością czekamy na nagranie...Ciekawi mnie ten fragment artykułu:
\"W przeddzień przetargu, 17 marca, godz. 19.45. Do firmy Króla, znajdującej się kilkadziesiąt metrów od zabudowań senatora, telefonuje Skorupa. Biznesmen zrywa się, by za kilka minut znaleźć się w mieszkaniu parlamentarzysty.
Ma przy sobie zainstalowane przez nas urządzenie nagrywające. Na miejscu czeka na niego senator Tadeusz Skorupa z żoną Anną. Rozmowa trwa 1 godz. 18 minut. \".
Mam pytanie-Skąd TP wiedział,że senator zadzwoni do biznesmena i założył podsłuch bo chyba nie założyliście podsłuchu w te kilka minut lecz urządzenie było założone wcześniej.Czy tak?
sabała 2010-03-25 07:43:50
Drugie dno jest zawse ciekawse. Ni mom wątpliwości, ze jakby innych polityków tak w tajmnicy po nagrywoł to tys pokozali prowdziwą gymbe!
ZNE 2010-03-25 07:43:04
wiedziałem że to typ spod ciemnej gwiazdy i od poczatku powtarzałem to wszystkim ktorzy na niego głosowali. Do kryminału z takimi ludźmi!!!
 • PRACA | dam
  Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem zatrudni Kasjera. 725300144 https://bip.cos.pl/1509/zakopane praca.zakopane@cos.pl
  Tel.: 725300144
 • USŁUGI | budowlane
  WYKONCZENIA I REMONTY. 602839607
  Tel.: 602839607
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  ŁAZIENKI KUCHNIE PLYTKI INSTALACJE MONTAZ MEBLI ARMATURY. 602839607
  Tel.: 602839607
 • USŁUGI | budowlane
  TYNKI I WYLEWKI MASZYNOWE tanio i solidnie, zacieranie mechaniczne, technika silosowa. Realizujemy małe i duże obiekty 18 26 550 39, 503 532 680.
 • PRACA | szukam
  KUCHARKA, POMOC KUCHENNA, SPRZĄTANIE. 796 358 958.
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  SZCZENIAKI SHIH TZU. 730 519 594.
 • PRACA | dam
  Przyjmę Cieślę - budowa w Kluszkowcach Stawka do uzgodnienia Proszę dzwonić - 788 624 940. 788 624 940 aleksandra@tatrastyle.pl
  Tel.: 788
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA LOKAL NA PIZZERIĘ W ZAKOPANEM. 502 658 638
 • SPRZEDAŻ | różne
  SPRZEDAM SIANO W BALACH. 502 658 638
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA PLAC POD MAGAZYN. 502 658 638
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA HALE NA WARSZTAT SAMOCHODOWY, LAKIERNIĘ, PRALNIE, HURTOWNIĘ, MAGAZYN. 502 658 638
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE, ŁAZIENKI, ZABUDOWY, ADAPTACJA PODDASZY, REMONTY, DOCIEPLENIA BUDYNKÓW, FASADY. 693 206 403.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE, DOMY OD PODSTAW, POKRYCIA DACHOWE, SZALUNKI STROPOWE. 693 206 403.
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY I WYKOŃCZENIA. 660 079 941.
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  DESKI ŚWIERKOWE, dł. 5 m, gr. 53 mm. DRZEWO OPAŁOWE BUK. 660 079 941.
 • USŁUGI | budowlane
  ADAPTACJA PODDASZY, OCIEPLENIA WEŁNĄ MINERALNĄ, SUFITY PODWIESZANE, ZABUDOWY GK, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ. 660 079 941.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI MINIKOPARKĄ 2.5 TONY - 722 307 227.
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  Sprzedam KANTÓWKĘ, KROKWIE, DESKI, GONTY i OPAŁ - 788 344 233.
 • PRACA | dam
  PENSJONAT "Willa Park" W CENTRUM ZAKOPANEGO ZATRUDNI OSOBĘ DO SPRZĄTANIA I RZYGOTOWYWANIA ŚNIADAŃ. 509 578 689.
 • PRACA | dam
  Kucharz al'a carte- Restauracja Górska w Białce Tatrzańskiej Do uzupełnienia zespołu poszukujemy osoby na stanowisko: KUCHARZ. Oferta pracy dla kucharza z doświadczeniem zawodowym. Praca na stałe, bardzo dobre warunki pracy. Więcej informacji pod nr. 518 259 536 www.restauracjagorska.pl rest.gorska@gmail.com
  Tel.: 518 259 536
  E-mail: rest.gorska@gmail.com
  WWW: www.restauracjagorska.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Działka pow. 41ar do zabudowy położona w Lipnicy Wielkiej pod Babią Górą. 603071487, 609325040.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Las z drzewostanem pow. 41ar w Lipnicy Wielkiej 603071487, 609325040.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  APARTAMENT Za Strugiem, Zakopane - 607 506 428.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię TYNKARZA I POMOCNIKA przy tynkach maszynowych. 730 39 73 01.
 • PRACA | dam
  Poszukujemy osób do pomalowania drewnianych balkonów w obiekcie turystycznym w Zakopanem. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 693 692 100. 693692100
  Tel.: 693692100
 • KUPNO
  SKUP STARYCH SPAWAREK. 536269912.
 • RÓŻNE
  OBWOŹNY SKUP ZŁOMU - dojazd do klienta. 536269912.
 • USŁUGI | inne
  PROFESJONALNA WYCINKA DRZEW, GAŁĘZI Z PODNOŚNIKA I Z UŻYCIEM LINY. 889 105 476
 • USŁUGI | budowlane
  FLIZOWANIE, REMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO, ELEWACJE, OGRODZENIA - WSZYSTKO Z KAMIENIA. 509 169 590.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE, KRYCIE I PRZEKRYCIA DACHÓW, KOMINY, BALKONY, RYNNY, GZYMSY, FASADY. 889 388 484.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • NAUKA
  NATIVE SPEAKER - JĘZYK ANGIELSKI - nauka face to face lub online, PRZYGOTOWANIE DO MATURY - Zakopane, okolice - 605 069 173
 • USŁUGI | budowlane
  TYNKI MASZYNOWE. 604 857 880.
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2024-04-22 15:00 Nowy burmistrz Szczawnicy Bogdan Szewczyk w ogniu pytań Jurka Jureckiego (WIDEO) 2024-04-22 14:05 Jak powinno wyglądać oświadczenie sprawcy kolizji? 2024-04-22 13:59 Ratownik GOPR zginął pod lawiną w Tatrach 2024-04-22 13:32 Tych przystanków nie obsługujemy, na razie do połowy maja 2024-04-22 12:54 Korek: wszechstronność i trwałość zastosowań 2024-04-22 12:25 Nie żyje twórca Blachotrapezu 2024-04-22 12:15 Jak powiedzieć dziecku o rozwodzie? 2024-04-22 12:11 Nowa definicja podróży globalnych dzięki World Tourism Portal 2024-04-22 11:33 Miał za szafą plantację marihuany 2024-04-22 11:30 Szokująca historia dwudziestowiecznych sierocińców. Mamy dla Was książki 2024-04-22 11:30 Do czego wykorzystać wodę ze zbiornika na deszczówkę? 2024-04-22 11:01 Znamy szczegóły akcji TOPR, nocą ruszyli na lawinisko po ciało turysty 2024-04-22 10:00 Roman Giertych kpi z wyników wyborczych PiS na Podhalu i puszcza Jarosławowi przebój Sławomira 19 2024-04-22 09:35 Kto pospieszył się z wymianą zimówek na letnie opony, ten może mieć problem 2 2024-04-22 08:59 Od rana w sercu Zakopanego wielki korek, znamy dobrze jego powód 2 2024-04-22 08:00 Wiosna dla zdrowia w nowotarskiej uczelni 2024-04-22 05:55 Grzegorz Watycha burmistrzem Nowego Targu - to już oficjalne wyniki! 2 2024-04-22 05:47 Tadeusz Królczyk wygrywa wybory w Ochotnicy Dolnej 2 2024-04-21 23:45 Oficjalne wyniki w Krościenku. Wójt Dyda przegrywa 6 2024-04-21 23:35 Andrzej Dziwisz odchodzi 1 2024-04-21 23:27 Łukasz Filipowicz burmistrzem Zakopanego. Wyniki ze wszystkich komisji 24 2024-04-21 23:00 Zacięta walka w Ochotnicy Dolnej. Jurkowski już bez przewagi AKTUALIZACJA 2024-04-21 22:48 W Jabłonce wygrywa Stanisław Kasprzak 2024-04-21 22:40 W Krościenku prowadzi Stanisław Tkaczyk 1 2024-04-21 22:32 Ratułowski pozostaje burmistrzem 7 2024-04-21 22:14 Tak w sztabie Łukasza Filipowicza cieszą się z wygranej (WIDEO) 18 2024-04-21 22:12 Leszek Świder pozostaje na stanowisku burmistrza Rabki 11 2024-04-21 22:10 Agnieszka Nowak-Gąsienica pogratulowała nowemu burmistrzowi Zakopanego 15 2024-04-21 22:10 Bartosz Leksander nowym wójtem Spytkowic 2 2024-04-21 22:09 Szewczyk, burmistrzem Szczawnicy 2 2024-04-21 22:05 Nowy Targ z niską frekwencją i słabym parciem na zmianę. Grzegorz Watycha wygrał 1 2024-04-21 21:45 Pierwsze wyniki: Wygrana Dziubka, wygrana Ratułowskiego 1 2024-04-21 21:20 Łukasz Filipowicz burmistrzem Zakopanego (WIDEO, ZDJĘCIA) 10 2024-04-21 21:15 Parlamentarzyści na Podhalu 2 2024-04-21 20:15 W mieście jest jeszcze szansa na poprawę fatalnej frekwencji 2024-04-21 19:14 W dwóch gminach o godz. 17 zdecydowanie najwyższa frekwencja. Nowy Targ zadziwia 9 2024-04-21 18:15 Kolejny wielkokubaturowy obiekt wyrośnie pod Giewontem, tym razem tuż przy kościele 5 2024-04-21 17:30 Co w tej urnie widać? 1 2024-04-21 17:00 Wokół szaleje wojna, a kobiety zamknięte w obozie koncentracyjnym piszą wiersze o miłości 2024-04-21 16:15 Nowotarscy policjanci o włos od awansu 2 2024-04-21 15:31 W Rabce także nie widać wyborczego szturmu na głosowanie 2024-04-21 15:00 Kierdel pokropiony i okadzony, czyli Święto Bacowskie 2024 (ZDJĘCIA i WIDEO) 2024-04-21 14:30 Frekwencja w centrum Zakopanego także dość marna, czy poprawi się do końca głosowania? 8 2024-04-21 14:00 Znamy frekwencję na Podhalu. Bardzo wielu wyborców głosuje w tej gminie 2 2024-04-21 13:00 Uwaga kierowcy, noga z gazu! Fotoradar znów namierza w mieście! 3 2024-04-21 12:28 W Zakopanem na razie niezbyt wielu głosujących. Idźcie na wybory! 6 2024-04-21 12:00 Dolina Olczyska i Nosal w zimowej szacie (ZDJĘCIA, WIDEO) 2024-04-21 10:59 Tragedia w Tatrach. Śmiertelny wypadek w rejonie Świnickiej Przełęczy (AKTUALIZACJA) 1 2024-04-21 10:03 Tak głosują w Cichem (WIDEO) 2 2024-04-21 09:12 Powrót zimy daje się we znaki drzewom
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2024-04-22 12:53 1. Fajna sprawa że tyle ludzi zaangażowalo się w te wybory dużo ludzi do samego końca walczyło o ta wygrana .fajnie miejmy nadzieję że będą to dobre owocne 5 lat.i następne wybory będzie lepsza frefecja .każdy głos jest ważny 2024-04-22 12:19 2. @ Swój, ty już całkiem odleciałeś :) myślałeś, że jak ktoś oddał wcześniej głos na pana Koperskiego, to teraz będzie głosował na panią Nowak :) 2024-04-22 12:13 3. E tam, znam takich co autem na letnich oponach wjechali do garażu, a tym na zimówkach wyjechali, to jest wymiana letnich na zimowe ! 2024-04-22 12:11 4. Pan Giertych i reszta nie powinni wogóle zabierać głosu. To jest miasto, w którym żyją zwykli mieszkańcy a nie politycy z Warszawki. Wyborcy wybrali. Mądrze wybrali. Niezależność. BRAWO. 2024-04-22 12:06 5. Curuś nareszcie kupi sobie nowe buty, trzeba jakoś wyglądać na mównicy 2024-04-22 12:05 6. Myśle że starostwo architekci też przewietrzą ... niebawem . 2024-04-22 12:02 7. Opony sie wymienia na majówkę dopiero , bo jak widać może auto zarzucić jak zarzuci go to powyginać moze ... jak te tory kolejowe łokszczone za wcasu prze PiS... bo termin chwolby PiS wyprzedził zakońcenie robót ... wtedy im pasowało się pochwolić ... a podsypki jesce robotniki nie zrobili ... 2024-04-22 12:01 8. Wybory przeciw PiS "Nie założę czapki, na złość babci odmrożenie sobie uszy " Naiwni jesteście bardzo, teraz to dopiero ruszy deweloperka w myśl hasła "mieszkańcy gospodarzami miasta" Filipowicz za słaby aby zapanować nad tym. Rządzić będzie kto inny a on będzie tylko długopisem. Brak mu yay i charyzmy a jakby czasem tupnął nogą, koledzy skoczą mu do gardła. Oj będzie się działo. Łukasz , niby wygrałeś a jesteś Wielkim przegranym w układach. 2024-04-22 11:59 9. @świniarz to kasiniok, więc nie dziwne, że tylko w taki sposób prymityw potrafi pisać. 2024-04-22 11:51 10. Obojętnie kto by rządził w Zakopanem to nic nie powstrzyma degradacji tego miasta. Za duży pieniądz z Polski i z zagranicy tu się lokuje, POwskie władze sprzed 10 lat jak i ostatnio PiSowskie pozwalały na najazd developerów. Ci co żyli z małego wynajmu mają pozamiatane. Miasto się degraduje. Patologia na Krupówkach, patologia na Równiach. Ale życzę przyszłemu Burmistrzowi żeby chociaż w jakimś stopniu uporządkował to miasto.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania

FILMY TP


REKLAMA