Reklama

2015-01-18 17:14:06

Reklama

Genowefa Warzącha - to wina góroli

Tuż po świętach BN zawitał do Zakopanego dziennikarz Łukasz Warzecha. Nie wiadomo czy był to pobyt wypoczynkowy czy służbowy a może służbowo-wypoczynkowy. W każdym razie w poszukiwaniu kasy postanowił pogrzebać góralom w „pularysach” i policzyć „Dutki pod Tatrami”. To co odkrył i zobaczył w Zakopanem opisał w felietonie, który został wydrukowany 12 stycznia 2014 w tygodniku „W Sieci”. Publikację właściwie można streścić jednym zdaniem: „ Górale są be. Łukasz Warzecha jest cacy”. Dla mnie jest to jednak klasyczne odwracanie uwagi w stylu „Łapać złodzieja”.

Łukasz Warzecha w artykule stwierdza, że był to jego pierwszy od 20-tu lat pobyt  w Zakopanem, gdzie od razu złapał kilka  „fochów”.  Przedstawiam je w skrócie:

 • ·        Ceny w kwaterach i pensjonatach są tak wysokie,że po podliczeniu całości w Alpach szwajcarskich można znaleźć atrakcyjniejsze finansowo propozycje.  Górale  licytują się w chciwości ze Szkotami więc podnieśli ceny polskim ceprom aby sobie wynagrodzić mniejszą liczbę turystów z Rosji.
 • ·        Górale nie są patriotami bo w restauracjach jest także menu w języku rosyjskim a w sklepach puszczane są rosyjskie piosenki.
 • ·        Mini busy są ciasne i niewygodne a komunikacji miejskiej nie ma
 • ·        Chodniki są nieodśnieżane
 • ·         z powodu zażartego oporu grupy górali z Podhala, z Krakowa do Zakopanego nadal nie prowadzi cywilizowana droga

W podsumowaniu Łukasz Warzecha stwierdza, że górale szybko jego dudków nie zobaczą  i wszystkim lubiącym góry radzi zrobić to samo.W domyśle lepiej jechać w szwajcarskie Alpy.  Ponadto władzom Zakopanego proponuje aby nazwę miasta pisali „cyrylicą” to może więcej Ruskich przyjedzie.

Na zakończenie felietonu Łukasz  Warzecha postanowił wytłumaczyć swoim czytelnikom jak to było z informacją o nowym podatku od paliwa, zwanym opłatą zapasową.  Internet rozgrzał się od wściekłych komentarzy obarczających Rząd PO-PSL  o szybkie wprowadzenie następnego podatku na paliwa, które tanieją z powodu niższych cen ropy naftowej.  Dołączył też i Łukasz  Warzecha do powszechnego oburzenia na pazerność obecnej władzy, wtedy okazało się, że opłata ta została uchwalona dużo wcześniej a poparły  ją wszystkie ugrupowania w sejmie włącznie z PiS-em. No i mleko się rozlało. Ostatnie dwa zdania komentarza Łukasza Warzechy warto już dokładnie zacytować:

 … Wiadomo natomiast z całą pewnością, że zanim się coś napisze, warto temat dokładniej przestudiować.I wrzucam ten kamyczek także do własnego ogródka, bo i ja początkowo uległem fałszywym kliszom.

I tak w ostatnim zdaniu Łukasz Warzecha, spokojnie przeszedł do porządku dziennego nad tym co wystawia mu jako dziennikarzowi nie najlepsze świadectwo. Bowiem przed publikacją informacji o podatku zapasowym nie sprawdził rzetelności  swoich informacji lecz chyba oparł się na informacjach z internetowych komentarzy czy memów.  I tutaj nasuwa się pytanie czy w nawiązaniu do swoich własnych  słów Łukasz Warzecha dokładnie przestudiował temat Zakopanego zanim napisał o nim tekst w pierwszej części tego samego felietonu. Myślę, że nie. Bo od kogo uzyskał informację, że w Zakopanem wszystkie hotele, pensjonaty, restauracje czy sklepy należą do górali ?  Nie jest żadną tajemnicą, że wiele z tych obiektów należy do firm czy osób z poza Zakopanego.  W szczególności wiele jest firmowych sklepów.Więc, co by powiedział Łukasz Warzecha, gdyby okazało się, że właścicielem jednego ze sklepów na Krupówkach jest mieszkaniec z jego rodzinnej Łodzi ( to może właśnie tam zgorszył się słysząc rosyjskie piosenki ) a restauracja, gdzie zobaczył menu w języku rosyjskim należy do firmy z Warszawy ? Od kogo uzyskał  informację, że ceny kwater jakie są w okresie świątecznym obowiązują przez cały rok ? Gdzie znalazł  informację,  że ceny kwater dla Polaków w tym czasie są  wyższe  od cen z lat ubiegłych, z czego wyciągnął wniosek, że jest to spowodowane chęcią odrobienia strat finansowych z powodu mniejszej ilości turystów ze wschodu ?  Czy sprawdził jakie są najtańsze oferty noclegów i wyżywienia w Zakopanem o różnych porach roku ?  Czy jadąc do Zakopanego nie zauważył, że na odcinku Kraków – Lubień jest już cywilizowana droga ? Czy widział oprotestowany projekt drogi ekspresowej na odcinku Nowy Targ – Zakopane z zabudowanymi ekranami, której wybudowanie wymagało wyburzenie wielu domów ?  Czy wie, że ten projekt powstał bez jakichkolwiek konsultacji z mieszkańcami ?  Czy ma świadomość, że wybudowanie tego odcinka według takiego planu i tak spowodowałoby korki od Białego Dunajca z powodu braku możliwości płynnego rozprowadzenia ruchu z autostrady na teren Zakopanego?  Czy widział koncepcje wielu specjalistów drogownictwa zalecającą aby ruch samochodowy na odcinku od Nowego Targu w stronę Zakopanego został rozprowadzony przez co najmniej trzy drogi zwykłe o czterech pasach ruchu bez pasa rozdzielającego ? Powinny być  poprowadzone w pobliżu: Białki Tatrzańskiej,  Chochołowa i wzdłuż starej zakopianki.  Z tego co mi wiadomo ta koncepcja nie była negowana, bowiem idący w tym kierunku projekt przebudowy węzła w Poroninie już jest bez żadnych protestów przygotowywany.

Takich pytań można ŁW zadać dużo więcej i mogło by się okazać, że znów „uległ fałszywym kliszom”. Nie wiem czy znał na nie odpowiedzi przed publikacją swojego tekstu. Jednak obarczanie wszystkich górali za wszelkie przewinienia niektórych z nich ( zawinione lub niezawinione )  lub za przewinienia, z którymi nie mają nic wspólnego,  jest tak samo prawdziwe, jak nazywanie wszystkich górali Mistrzami Olimpijskimi tylko dlatego, że Kamil Stoch jest góralem, na dodatek niewstydzącym się swojego polskiego patriotyzmu. Łukasz Warzecha  zarzuca góralom brak patriotyzmu, bo w restauracjach mają menu także w języku rosyjskim, a nie wiem, czy doczytał, bo są też w języku angielskim a czasami nawet w niemieckim. Patriota  Ł. Warzecha namawia Polaków, aby nie przyjeżdżali pod Tatry, sugerując w domyśle, aby obrali kierunek na Alpy szwajcarskie. Nie pisze wprost, że nie lubi „pazernych” górali, ale jednak prosi, aby Polacy jeździli do innych polskich kurortów narciarskich.  Czym w tej materii różni się od Donalda Tuska, który będąc premierem wielokrotnie na zimowy wypoczynek latał w Alpy, lekceważąc tym samym rozwój  i promocję polskich ośrodków narciarskich. Oczywiście, że w Polsce infrastruktura nie jest na takim poziomie jak w Alpach, ale jak ma się rozwijać i unowocześniać skoro nawet premier RP nie chce swoją obecnością okazać wsparcia dla polskich przedsiębiorców oraz rozwoju turystyki i ośrodków narciarskich.  Przecież mógłby corocznie pojawiać się w innej miejscowości.

Odnoszę wrażenie, ze największy problem Warzecha ma z turystami ze wschodu, którzy od wielu lat w okresie świątecznym zjawiają się pod Tatrami. Nie podoba, mu się że Rosjanie są przyjmowani przez hotele i pensjonaty na noclegi, że są obsługiwani w restauracjach podobnie jak i na wyciągach narciarskich bowiem jak pisze „ pewien sopocki restaurator ogłosił bojkot rosyjskich klientów”. Nie wiem jak Ł. Warzecha bojkotuje rosyjską gospodarkę, może się zaparł i nie zajada się ruskim kawiorem?  Obecna sytuacja polityczna dotkliwie uderza także i w polską gospodarkę , która straciła w ubiegłym roku ponad 550 milionów dolarów.Warzecha chciałby, aby także i branża turystyczna poniosła z tego tytułu straty,bo jak rozumiem to ma dotyczyć nie tylko Podhala, ale także hotele w stolicy iw innych częściach Polski nie powinny przyjmować Rosjan.  LOT nie powinien ich przewozić w szczególności na najbardziej popularnej dla nich trasie Warszawa - USA.. Może Łukasz Warzecha będzie stał też w Świdniku i namawiał tamtejszych pracowników PZL, aby nie montowali śmigłowców zamówionych przez rosyjski Rosnieft . Takich przykładów można przytaczać wiele.

W Zakopanem nie znajdzie się chyba takiej osoby, która będzie twierdzić, że  tutaj wszystko jest    w najlepszym porządku.  Wiele problemów wymagających szybkich działań wymieniają mieszkańcy, dziennikarze, publicyści,jak np. dwie książki Beaty Sabały-Zielińskiej i Pauliny Młynarskiej, gdzie te największe bolączki są po kolei ukazane. Podobnie ostre wypowiedzi prezentuje pochodzący z Zakopanego  dziennikarz Witold Gadomski. Jest wiele osób, które chcą to zmienić  a rzeczowa krytyka jest wskazana i pożądana.  Jednak, bez uogólnień i po dokładnym sprawdzeniu, kto i za co odpowiada.  Od dziennikarzy powinniśmy wymagać szczególnej staranności w przekazywaniu informacji , bowiem czasami mogą wywołać więcej szkód niż pożytku.

W szarej i ponurej rzeczywistości PRL-owskich lat  80-tych pojawiła się kabaretowa  Genowefa Pigwa i zaśpiewała :

„ Oj dana, oj dana, oj dana oj dana , wszystko przez Reagana!”

Była  to aluzja do  obwiniania przez reżim komunistyczny zachodnich kapitalistów a w szczególności USA za beznadziejną sytuację socjalistycznej ojczyzny, puste półki sklepowe i kartki na większość podstawowych artykułów spożywczych. Dzisiaj propaganda medialna nic nie ustępuje tej z przed 30-stulat.  Dlatego czas stworzyć propagandową listę przebojów,  gdzie między innymi Genowefa Warzącha zaśpiewa:

 „W Polsce kasy ni ma,coraz większa  bida, nie ma wątpliwości,to wina Putina”

„U nas pod Warszawą, dzieci brzuszek boli, nie ma wątpliwości, to wina góroli”

W kolejce do zaśpiewania swoich tekstów stoi liczna grupa gwiazd polskiego dziennikarstwa, ale o nich w następnym tekście, bowiem przedstawienie trwa dalej ! Wczoraj - 17.01.2015 r. dwa tabloidy wydrukowały niemal identyczne teksty, aby turyści nie jechali pod Tatry tylko do Egiptu.  No cóż przecież „Pecunia non Olet” - pieniądze nie śmierdzą.

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
przeceprzystyceper 2015-02-23 01:02:01
Panie Sikora, już chciałem pochwalić a jednak za kłamliwy przytyk o Warszawie tego nie zrobię.
Qmosia 2015-01-28 09:49:13
Warzecha w kazdym gorku zamiesza , podwija ogon i ucieka. To zwyklu mantyka tak jak Trelikowski od treli moreli ,obaj okrakiem stoja.
RaMaK 2015-01-23 15:45:50
Cieszę się najbardziej z tego, że p. Warzecha zapowiedział, iż prędko do Zakopanego nie wróci. A może wcale?... Co, daj Boże!!!
Bea ta 2015-01-22 07:18:59
Ty tak sam ze sobą wieśniaku?
Bea ta 2015-01-22 07:09:23
Chyćze sie jakiej roboty kapusiu, a nie pajacuj...
Dzianisan 2015-01-22 06:56:33
Kansi siy chyba poli bo syryny wyjom i scekajom auta strazackie.
polaniorka 2015-01-22 05:27:29
komu pasuje niech odpoczywa u nas, komu nie, wypad do alp, zaplacicie pare mandatow na autostradzie; za autostrade tez, czesi tez platni,ale tam waszego ceperskiego chamstwa nie beda tolerowac a i niemiecki wypada znac nikt was nawet nie bedzie probowal zrozumiec,a co do lodzianow znam paru gosci sa spoko ale zawsze jakis h..... sie trafi na wsi lodz.....szkoda sie wdawac w takie pyskowki pt.pazerny goral bo wszyscy pazerni i z gor i mazur i nad morza a warszawy nie wspomne i hanysow uciekiniero .olewac to i robic swoje......pozdrawiam pazernych gorali zarabiajcie, budujcie chaty a ceprom niech gul skacze;)
Fibi 2015-01-21 23:36:04
Ooo widzę Halny idzie .. :) a pasowałby śnieg.
Same podróby :) a Oryginały gdzie ? sp ieprzyły :P
Bea ta 2015-01-21 22:43:01
Oooo... a co się tak zbulwersowałeś? Jakoś nie widzę różnicy pomiędzy Bea ta a Bea ta, tak jak i pomiędzy sp a sp, czy jaś a jaś!! No, może poza różnymi godzinami wpisów!! Wiem, kiedy i co pisałem. Ty już się zaczynasz gubić. Jednak zdradza cię malutki szczególik!!!
Dzianisan 2015-01-21 22:34:49
O co ci chodzi stara kociubo?????Widzisz różnicę między Bea ta a Bea ta ? Nie,to weź sobie denko od jabcoka może ci się poprawi ostrość.
Bea ta 2015-01-21 07:02:51
pytanie do moderatora. CO TO ZA CH< UJ od kilku dni chodzi po waszym forum i podszywa się pod innych, między innymi toom, jaś, sp, Bea ta? Skąd on ma hasła i loginy do naszych kont na waszej stornie. Czy redakcja na wszystko zamierza pozwalać dzianisańskiemu abeto, który wyskoczył z aeroplana na główkę piszącego jako Baca Luluś???????
jestem Polakiem! 2015-01-21 01:30:10
Apeluję do Górali, tych rozsianych po świecie również, o przebudzenie z letargu! Polska jest totalnie wyniszczona! Nie posiada już niczego oprócz taniej siły roboczej, nawet tą lepiej płatną pracę próbuje się Wam odebrać. Patrzcie swoim włodarzom na ręce co czynią z Waszymi dobrami, nie bądzcie naiwni! Często wrogowie działają przeciwko Wam pod hasłami demokracji, gospodarki wolnorynkowej czy ekologii (przykład koni z Morskiego Oka). Polska jest tuż przed rozbiorami, a Waszą biernością macie udział w tej hańbie!
toom 2015-01-20 20:07:35
a co tam..winny musi być.. jak za Stalina.. a więc...to górale rozkradli całą Polskę!
toom 2015-01-20 20:02:56
że rozrabowano Polskę to też wina górali
W-wiak 2015-01-20 10:19:40
Uważajcie, bo kopią pod Wami Góralami dołki. Próbują Was żywcem pogrzebać w oczach innych Polaków i całego świata, przez oszczerstwa, poniżania, upokorzenia, itp. Jesteście silni i hardzi duchem, Wasza Wiara ojców niech nigdy w Was nie słabnie przez ludzi, którzy chcą Was poniżyć i upokorzyć. Jestem całym sercem z Wami!! Bóg, Honor, Ojczyzna!
Bea ta 2015-01-20 08:29:39
Ooo,dziękujemy ci w-wiaku za słowa otuchy.
W-wiak 2015-01-20 08:18:24
Ignorowanie idiotów byłoby najlepszym rozwiązaniem, choć w tym wypadku głupota może zrobić wiele szkody. Dobry artykuł. Trzymam kciuki Górale!
cobra 2015-01-20 07:48:03
A co do Warzechy...krótko: Kurdupel się za bardzo chciał wysilić,a wyszło jak wyszło...
cobra 2015-01-20 07:45:23
uorcyk,nie czuje przywiązania do miasta z którego pochodzi,ona jest tam gdzie jest kasa...a tu akurat okres miodów i kiwanie" ciemnego ludu" Podhala się skończyło..więc stąd te seanse rozpaczy i nienawiści na Górali...
cyklista 2015-01-20 07:42:58
Tak trochę nie na temat, ciekawe czy ten komornik z Łodzi też miał od urodzenia łazienkę w domu ?
Bea ta 2015-01-20 07:21:41
"teraz nowym "hiciorem" na fb jest czarna lista pracodawcow, gdzie mieszkancy Podhala odslaniaja oblicza swoich szefów.",,a właśnie, że NIE!!! najnowszym hiciorem jest pazerny komornik z Łodzi, zabierający samochody i ciągnik za cudze długi! To jest hicior bodajże numer dwa, zaraz tuż za "częstowaniem" "swoich podopiecznych PAVULONEM. W wiadomym celu i w wiadomym mieście!

Ps, czerska, ty chcesz być traktowana jak zwierzę? To potem nie miej do mnie o to żalu!!!
yah 2015-01-19 22:04:01
Panu piszącemu bloga też brakuje precyzji, ponieważ dziennikarz pochodzący z Zakopanego to Witold Gadowski, a nie Gadomski..
g 2015-01-19 21:59:38
ana - te psy były na wolności. biegały sobie, na zdjęciu nie wyglądają na wychudzone. chyba, ze piszesz o psach posła z PSL- który uwiązał kilka na krótkim łańcuchu i zdychały z głodu ... no -ale tam obrońców nie było -bo jak to : nie górale i w dodatku uwładza.. wot - samarytanizm ...
ana 2015-01-19 21:23:14
ps....i już nie walczy o życie tylko dzięki Bogu żyje....
ana 2015-01-19 21:18:25
"Ulituj się teraz nad psiuńciami. Bo pewnie człowiek winien..."

No a kto??? ..psy wychudzone, że przez oczko od łańcucha by przeszły...z głodu to i człowiek się w hienę zamienia......
uorcyk 2015-01-19 20:28:44
@g- bez watpienia winien jest wlasciiel owych psów
uorcyk 2015-01-19 20:18:08
teraz nowym "hiciorem" na fb jest czarna lista pracodawcow, gdzie mieszkancy Podhala odslaniaja oblicza swoich szefów.. i tutaj zacytuje: . można być właścicielem firmy i dobrym pracodawcą i w sposób należyty traktować pracowników, nie jak zwierzęta .. no comments
g 2015-01-19 20:04:35
uorcyk nawet w "twoich " gazetach podawali w sobotę- ,że psy niemal zagryzły kobietę- zasłoniła swoim ciałem malutkie dziecko w wózeczku.Rzuciły się na nią i niemal zagryzły. Kobieta walczy o życie...
Ulituj się teraz nad psiuńciami. Bo pewnie człowiek winien...
uorcyk 2015-01-19 19:56:37
Zwierzę cierpi tak samo jak człowiek - rp. pl
ana 2015-01-19 19:47:40
Że niby ja kurdupel przykurczu???....nawet @ coberka by był za aborcją jakby minął się z tobą w drzwiach.....;DD
Bea ta 2015-01-19 19:26:24
milczeć qrduplu!!
ana 2015-01-19 18:36:58
A co wydzierasz na mnie otwór gębowy pajacu z metra cięty??....a po to przyjeżdżam żeby popatrzeć na zakopiański OKAZ taki jak ty ciućmuchu jeden...:DDD
Bea ta 2015-01-19 18:25:03
Pytanie do pana moderatora, o jednym dziennikarzu można napisać "OSZOŁOM", o innym też? Pytam, bo chętnie bym coś napisał na temat owsika!
Bea ta 2015-01-19 18:22:12
Jak wam idioci źle to się pakujcie i po ..uj tu przyjeżdżacie. To do ciebie czerska ana i cały ten edziu pedziu!
Sp.. tam, do tej swojej Łodzi!!!
Bea ta 2015-01-19 18:18:25
"brawo Edi :P"

czerska, podtarłaś sie już? A teraz, sru. na policję, bo ktoś cię obczernia i stawia w złym świetle!
cobra 2015-01-19 18:06:55
no widzisz uorcko-ana..nawet na Pomorzu się na nim poznali...a nie tylko ciemny naski lud Podhala..;)
cobra 2015-01-19 18:00:13
no widzisz uorcykowo ana..że mądrzejsi ode mnie to napisali..ja tylko przekazałem..;)
prawdziwe 2015-01-19 17:47:22
Jak najlepiej unicestwić naród....? Najlepiej posłużyć się takimi społecznymi miernotami, dziennikarzynami od siedmiu boleści, czy pożal sie Boże pseudoobrońcami zwierząt - ludźmi którzy wykazać sie nie mają czym, ale za to dobrze manipulować ich ograniczonym rozumkiem.
g 2015-01-19 17:42:26
seba wkażesz mi tekst warzechy krytyczny wobec owsiaka? przeoczyłam ? bo nie znam...
g 2015-01-19 17:40:07
..nie tak dawno rozgorzał spór Warzechy ze świetnym autorem ,blogerem i nauczycielem- niejakim Osiejukiem( Toyah- dziennikarz Warszawskiej Gazety).Z braku logicznych, merytorycznych argumentów Warzecha porównał swoje rzemiosło dziennikarskie do "boeniga" przeciwstawiając adwersarza do kierowcy traktora. I to by wystarczyło za całą puentę, ego byłego dziennikarza "Faktu".
Niejedno ma na sumieniu tygodnik W sieci.A szkoda.
Parę miesięcy temu ochoczo i bezmyślnie przedrukowali bodajże z krakowskiej pisaninę o proteście tzw. ekologów z MO- bez żadnego komentarza, bez próby dotarcia do meritum sporu
Zakopane już dawno przestało być góralskie.Pensjonaty, knajpy, pracownicy urzędów, -wszystko wymieszane ze wskazaniem na przyjezdnych.
ciekawam -gdzie też to pan Warzecha ma tak taniej w tej Szwajcarii czy Austrii.
Można było wciskać ciemnotę w czasach ,gdy tylko wybrańcy narodu mogli wyjeżdżać.

.
ana 2015-01-19 17:31:22
Zaczerpnięte z forum gazety pomorskiej przez niejakiego oświeconego @cobre.
Co do komentarza @EdiEd;podpisuję się obiema rękami.
wiem 2015-01-19 17:27:11
"Polska ekologią stoi"
cyt "Gdy rozmawialiśmy z jednym z polskich przedsiębiorców, opisał nam sytuację, jaka miała miejsce z jego udziałem. Postępowanie środowiskowe w związku z planowąną przez niego inwestycją, notabene proekologiczną (recykling), toczyło się przez blisko dziewięć miesięcy. Gdy przedsiębiorca był już bliski jego zakończenia, nieoczekiwanie dwóch ludzi reprezentujących pewne stowarzyszenie ekologiczne z zupełnie innej części Polski zaproponowało mu spotkanie na Dworcu Centralnym w Warszawie. Do spotkania doszło. Obaj „ekolodzy”, będąc – jak mówi ustawa – „głosem społeczeństwa”, zaproponowali przedsiębiorcy swoją pozytywną opinię środowiskową w sprawie planowanej przez niego inwestycji, ale pod jednym warunkiem: że zapłaci za nią kilka tysięcy złotych. Przedsiębiorca zaczął się z „ekologami” targować. W końcu stanęło na kwocie trzech tysięcy złotych. Oczywiście na podstawie umowy ze stowarzyszeniem i z przelewem na rachunek stowarzyszenia. Dwa dni później do organu prowadzącego postępowanie wpłynęło czterostronicowe pismo „ekologów”, pozytywnie oceniające projekt inwestycyjny. W rzeczywistości owo pismo było przepisanym fragmentem raportu środowiskowego, jaki przygotował przedsiębiorca i załączył do całej dokumentacji w tej sprawie. Takich przypadków są dzisiaj w Polsce setki. Fałszywi ekolodzy pod szyldem ekologicznych stowarzyszeń potrafią skutecznie blokować przez wiele miesięcy, a nawet lat, mnóstwo inwestycji. Inwestorzy rozkładają ręce, bo wiedzą, że przy obecnych przepisach prawa niewiele mogą zdziałać. Czy tak ma w Polsce wyglądać nowoczesna ekologia?"
cobra 2015-01-19 17:14:14
Tylko oszołom głupi chałturę Owsiaka kupi...;)
seba 2015-01-19 16:49:56
Jak katolski oszołom Warzecha wali po WOŚP, broni świętego Chazana, itd to Warzecha jest super, ale jak przejechał się po "najwspanialszym narodzie na świecie" czyli podhalańskich góralach to Warzecha jest już be.
Jest tak samo obiektywny jak opisywani bohaterowie jego artykułu.
uorcyk 2015-01-19 16:34:09
brawo Edi :P
EdiEd 2015-01-19 15:33:01
No widzi Pan jak to w życiu bywa dziwnie. Nie tak dawno napisał Pan tekst pt. "Jerzy Owsiak – Biorę rękę i kręcę", gdzie użył Pan identycznych zabiegów "literackich" jak redaktor Warzecha. Odpowiednia interpretacja faktów, kilka niedomówień i przemilczeń, wyciąganie fałszywych wniosków na podstawie prawdziwych przesłanek, uogólnienia, zwykły brak rzetelności i obiektywizmu i mamy powyższy tekst gotowy, Tamten, Pana tekst powstał na podobnej zasadzie. A Pan się teraz dziwi, jak tak można? No można. Powinien Pan o tym wiedzieć.
Sceptyk 2015-01-19 15:26:54
@esek
czyli to jak w partii - partia mogła mówić źle o swoich działaczach, bo to była krytyka dopuszczalna, ale opozycja o partii nie mogła źle mówić, bo to była krytyka nieuzasadniona i karalna. Dialektyka to, czy ki pieron?
@xc
masz rację, zagalopowałem się, przecież Zakopane jest równie luksusowe jak St. Moritz, przy czym co za architektura, wszystko pięknie wpasowane w krajobraz, czysto, a powietrze czyste, że hej!!!
@Fibi
Wygląda na to, że istnieje jakiś ogólnopolski spisek, każdy tylko patrzy jak przy*** ć góralom. Toż już larum grać nam trzeba
Fibi 2015-01-19 14:00:04
cyt..." dostawca usług turystycznych zawsze powinien się zastanowić nad słowami klienta, a nie odpowiadać napaścią na krytykę." owszem zgadzam się, ale gdy ta krytyka albo uwagi są uzasadnione. trzeba schylić głowę. To co napisał Wrzecha to jest tylko czysta jazda po Góralach.
Niedługo bedzie jak w tym kawale o Jasiu Kto stworzył świat? pyta katechetka Jasia
-Jasiu -Moze zaś Jo- odpowiada. Nie wszystkiemu jesteśmy winni
ps
Napisy w różnych językach na reklamach, restauracje hotele widać w wielu krajach i nikogo to nie bulwersuje. Tylko trzeba doje*bać Góralom
A, co !!! czytelnik to lubi. !!!
oczywiscie. 2015-01-19 13:07:23
Wiedzialem I bylem przekonany na 100% ze to nijakie bedzie 1 do komentowania. Ale ze jest zalosna I niedouczona to fakt. Zanim ktos jej sklecil jakikolwiek tekst to zeby cos udowodnic wkleila tekst z wikipedii. Niewiadomo po co?? dlaczego?? I komu chciala cos udowodnic ze ona wie lepiej niz inni. Gdybys ty potrafila cos tak sensownie napisac .Ale......no coz ty jestes z wyzszych sfer czyli z cial niebieskich. ty jestes taki niebieski ptaszek. Bez serca,bez rozumu I bez wygladu. Bez wzgledu na to czy ci sie to podoba czy nie taka jest prawda. Zamiast klepac bez sensu wez w koncu wylicz to o co cie wielu prosilo. Wiadomo z miasta lodzi obydwoje sie wychowali na rzgowskiej.Nic dodac nic ujac.
jarząbek 2015-01-19 11:39:13
teraz to już na pewno pojadą do Szwajcarii. Buhaha....
xc 2015-01-19 11:29:19
@sceptyk - przychodzi klient do salonu Mercedesa: "drogo tu macie - takie same auta we Fordzie sprzedają dwa razy taniej". Wybacz - takich słów (i w takim sensie) nikt poważnie nie traktuje. Stosunek cena/jakość usług chyba jest niezły skoro takie tłumy tu walą latem. Za to oferta zimowa wyraźnie kuleje i wymaga zdecydowanej poprawy.
esek 2015-01-19 11:23:20
@sceptyk jak widac nawet po pobieżnym przejrzeniu naszego forum, sami mamy i sobie i władzom wiele do zarzucenia. Jednak czynienie z profesjonalizmu ( bo tym jest obsługa cudzoziemców, którzy stanowią już ok 30% ogółu turystów, w ich języku ojczystym zarzutu już jest powodem do oceny felietonisty lub jego intencji. Jemu też powinno zależeć na opinii czytelników jak nam na opinii turystów. Każda krytyka jest ok , jednak nawet najgorsza musi być obiektywna i polegać na prawdzie. Tu widać , że jak red Warzecha nie lubił Zakopanego tak nadal go nie lubi, to wolno każdemu, jednak brednie tego typu powodują uzasadnioną reakcję.
uorcyk 2015-01-19 10:47:42
polemika z tekstem zgoła satyrycznym jest nieracjonalna :P
Sceptyk 2015-01-19 09:41:11
2014??? W publicystyce to wiek cały, po co po roku wracać do tematu :)
A tak poważniej - każda krytykę wobec siebie górale traktują jak napaść na wolność i demonokrację, które to, według rozsiewanych przez siebie plotek (w które zdaje się sami zaczęli wierzyć), wydarli komunie z gardła. Trochę zdrowego dystansu do siebie nie zaszkodzi - dostawca usług turystycznych zawsze powinien się zastanowić nad słowami klienta, a nie odpowiadać napaścią na krytykę.
FanclubBeaty 2015-01-19 09:20:33
Warzecha jest z łodzi więc to wszystko wyjaśnia.
Bea ta 2015-01-19 09:18:14
A nie mówiłem -/pisałem/- że Łódź CHAMIEJE????
panie warzecha, w Zakopanem usługi świadczą również ŁODZIANIE!!! , którzy tak samo ja k ty, sra.ją w nasze gniazdo, a potem płacz i lament, że nie odnosazą SUKCES-u
Ps Swego czasu Gazeta P też "dała" doopy, i od tego czasu nie biorę do ręki!!!
esek 2015-01-19 08:40:03
Co mu się dziwić. My żyjemy z turystyki w Zakopanem mimo wszystko, on z pisania jak jest źle w kraju, mimo wszystko.
cobra 2015-01-19 07:18:51
To mi Warzychisko podpadło..a lubiłem gościa....no ale tu się wyłożył...
uorcyk 2015-01-19 00:38:51
telo mundry a nie wie, że cyt: "Felieton (fr. feuilleton – zeszycik, odcinek powieści) – specyficzny rodzaj publicystyki, krótki utwór dziennikarski (prasowy, radiowy, telewizyjny) utrzymany w osobistym tonie, lekki w formie, wyrażający - często skrajnie złośliwie - osobisty punkt widzenia autora. Charakterystyczne jest częste i sprawne "prześlizgiwanie" się po temacie".
??

Reklama
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy dziewczynę z Zakopanego lub okolic, na stanowisko kasjer-sprzedawca, w sklepie zabawkowym na Krupówkach, praca na stałe. 609097999
  Tel.: 609097999
 • PRACA | dam
  Zatrudnię montażystę stolarki okiennej i drzwiowej z doświadczeniem. 502 712 588.
 • PRACA | dam
  Restauracja Górska w Białce Tatrzańskiej zatrudni kelnerkę ala carte praca w godzinach 13.00-21.00 lub obsługa bufetu śniadaniowego 7.00-13.00 Zapewniamy atrakcyjne wynagrodzenie. Zapraszam do kontaktu. 608506785 rest.gorska@gmail.com www.restauracjagorska.pl
  Tel.: 608506785
 • PRACA | dam
  Poszukujemy uśmiechniętych oraz komunikatywnych osób do roznoszenia ulotek na Krupówkach i zapisywania na KULIGI zimowe. Atrakcyjne wynagrodzenie. 574-255-794
  Tel.: 574
 • PRACA | dam
  KUCHARZ/KA, PIZZER/KA, KELNER/KA, POMOC KUCHENNA z doświadczeniem, do karczmy w Bukowinie Tatrzańskiej. Możliwość zamieszkania. 602755354, 888457083.
 • NIERUCHOMOŚCI | zamiana
  Zamienię DOM W CENTRUM KIELC NA DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ W ZAKOPANEM - 603 093 547.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • USŁUGI | inne
  PRACOWNIA KRAWIECKA/SZWALNIA - PRZYJMIE ZLECENIA - KRAWIECTWO LEKKIE - odzież sportowa z dzianin, tkanin bawełnianych i dresowych. ODZIEŻ DO ZAKŁADÓW PRACY, DO HOTELI/PENSJONATÓW - pościele, poduszki dekoracyjne, ręczniki, itp. - Z WŁASNĄ GRAFIKĄ/LOGO (druk, sublimacja, haft). ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY - Pracownia Krawiecka, tel. 665 048 392, malgorzata.surmanska@o2.pl
 • PRACA | dam
  Hotel "Sabała" w Zakopanem zatrudni OSOBĘ NA REKREACJĘ HOTELOWĄ. Bardzo prosimy o kontakt osobisty w recepcji hotelu przy ulicy Krupówki 11, tel. 18 20 150 92 lub mailowy na adres: recepcja@sabala.zakopane.pl
 • PRACA | dam
  Hotel Sabała w Zakopanem zatrudni OSOBĘ NA RECEPCJĘ. Praca na cały etat, wymagana znajomość języka angielskiego. Prosimy o składanie CV w recepcji hotelu przy ulicy Krupówki 11 lub przesyłanie mailem na adres: recepcja@sabala.zakopane.pl
 • USŁUGI | budowlane
  ŁAZIENKI, PŁYTKI, PANELE, MALOWANIE itp. 796 544 016.
 • PRACA | dam
  KUCHARZ/RKA ŚNIADANIOWI / POMOC KUCHENNA w małym hotelu 4*. Umowa, spokojny tryb pracy. Tel. 792276261.
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA na Krupówkach zatrudni KIEROWCĘ Z WŁASNYM AUTEM do rozwożenia posiłków. 668 404 790, 664 023 298.
 • PRACA | dam
  TECHNICZNY w małym hotelu 4* w centrum Zakopanego. Nie wymagamy doświadczenia. Tel. 665 678 182
 • PRACA | dam
  POKOJOWA w hotelu 4* w centrum Zakopanego, umowę o pracę. Mały hotel, spokojna praca. Tel. 889 949 381
 • PRACA | dam
  "TESKO" Tatrzańska Komunalna Grupa Kapitałowa Spółka z o.o. w Zakopanem zatrudni MECHANIKA oraz ELEKTROMECHANIKA do Zakładu Obsługi Technicznej, praca na pełen etat, od pon.-do piątku. Nr tel. 18 695 802 627, e-mail: tesko@tesko.pl
 • PRACA | dam
  Zatrudnię skrupulatną KSIĘGOWĄ DO PROWADZENIA PEŁNEJ KSIĘGOWOŚCI (od1/4 - 1/2 etatu). Nowy Targ. 606 123 437.
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ PANIĄ DO SPRZĄTANIA POKOI W ZAKOPANEM TEL.665889365. 665889365calvados@willacalvados.pl
  Tel.: 665889365
 • PRACA | dam
  RECEPCJONISTĘ/KĘ zatrudni HOTEL PATRIA*** ZAKOPANE, email: hotel@hotelpatria.pl, tel. 608081090
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  MIESZKANIE 72m2, 4 pokoje, Nowy Targ Podtatrzańska. 781 672 979.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  SZAFLARY DZIAŁKA WIDOKOWA nr.6058, 16 arów, 75.000 zł. 517 625 354.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  SZAFLARY DZIAŁKI WIDOKOWE: 6200/7 i 6198/2 o łącznej powierzchni 823 m2 za cenę 45.000 zł. 517 625 354.
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy OSOBY DO PUNKTU GASTRONOMICZNEGO OD JUŻ - SPRZEDAŻ GOFRÓW I WINA GRZANEGO - KRUPÓWKI. Kontakt: 533 226 109.
 • PRACA | dam
  Karczma na Krupówkach - zatrudnimy PRACOWNIKÓW NA BAR ORAZ KELNERÓW. Od już. Zakopane. Kontakt: 533 226 109.
 • PRACA | dam
  Firma DREWNEX Spytkowice przyjmie pracowników budowlanych do montażu i budowy domów drewnianych. Praca na montażu i stolarni. 692 193 449.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
 • PRACA | dam
  Dom Opieki zatrudni opiekunkę na pełen etat. Pewna i stała praca. 698673260 swiatkowska.w@wp.pl
  Tel.: 698673260
  E-mail: swiatkowska.w@wp.pl
 • PRACA | dam
  Firma w Zakopanem zatrudni MAGAZYNIERA/-KĘ (praca na noc) i PANIĄ DO SPRZĄTANIA. 604 102 804, 602 285 793.
 • PRACA | dam
  CUKIERNIA W ZAKOPANEM ZATRUDNI EKSPEDIENTKĘ. Tel. 604 102 804, 602 285 793.
 • PRACA | dam
  Warsztat Samochodowy w Zakopanem zatrudni Pomocnika Lakiernika. 506103097rafalusm@gmail.com
  Tel.: 506103097
 • PRACA | szukam
  Podejmę pracę jako pracownik biurowy. Wyłącznie na zastępstwo. Wystawiam fakturę VAT. Znam: word, excel, programy graficzne, podstawy księgowości , prawa pracy, kadry, zus. Tel. 508 380 383.
 • PRACA | dam
  PIEKARNIA w Zakopanem zatrudni PIEKARZA. 604 102 804, 602 285 793.
 • USŁUGI | budowlane
  Remonty łazienek kompleksowe i profesjonalne wykańczanie wnętrz Firma Tellla Robert Łukasz Tel. 505 966 625
 • PRACA | dam
  Zatrudnię POMOC KUCHENNĄ - Nowy Targ. 502 648 494.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  Korale naturalne-sznury różnej długości i wielkości,atrakcyjne ceny. 601966713
  Tel.: 601966713
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  KUPIĘ DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ LUB ROLNĄ - ZAKOPANE, OKOLICE - 503 070 650.
 • PRACA | dam
  NORWEGIA (Oslo) - BUDOWLAŃCY. Zatrudnimy na warunkach norweskich pomocników, tynkarzy, malarzy, dekarzy. Języki obce NIE wymagane - praca tylko z pracownikami z Podhala. Praca całoroczna, również w zimie. Zjazdy do kraju co 1-3 tygodnie (samolot) wg. własnego uznania. Pełna elastyczność co do wyjazdów do kraju. Zarobki od 15-25 Euro /godz. Zapraszamy. Tel. 667 602 602.
2022-01-16 23:20 Potrącony koń przy torach na zakopiance 2022-01-16 22:35 Tatry jak na dłoni 1 2022-01-16 22:00 Sześciometrowej wysokości jeleń rozbłysnął dziś w magicznej krainie 1 2022-01-16 21:20 Emilia Kukuczka mistrzynią Polski w sepak takraw 2022-01-16 21:15 Ostrzeżenia przed silnym wiatrem. Do tego będzie sypać śnieg 2022-01-16 20:32 Pożar W Borze 2022-01-16 19:50 Ratownicy nie odnaleźli w Tatrach poszukiwanego od czwartku turysty 2022-01-16 19:44 Nadciąga zima, prawdziwa zima. Czy te prognozy się sprawdzą? 2022-01-16 19:30 Raport covidowy, 35 osób nie żyje i 14 tysięcy nowych zakażeń 2022-01-16 19:01 Co wróży czerwone niebo nad Podhalem? 7 2022-01-16 18:35 Tysiące kibiców opuszcza arenę Pucharu Świata 2022-01-16 18:15 Jak pięknie zaśpiewali kolędy i pastorałki na Harendzie (WIDEO, ZDJĘCIA) 2022-01-16 17:48 Marius Lindvik z Norwegii tryumfuje na Wielkiej Krokwi 2022-01-16 17:24 Kibice mocno ściskają kciuki, ładny skok Piotra Żyły 2022-01-16 16:44 Zaginęła Layla, widziano ją w okolicach Łapszanki 1 2022-01-16 16:00 Nie uwierzycie! Platforma widokowa na Babiej Górze 5 2022-01-16 15:39 Dziewięciu skoczków z naszej jedenastki na liście startowej 2022-01-16 15:10 Świetne warunki na Długiej Polanie w Nowym Targu 2022-01-16 14:29 Kibice głodni zwycięstw, zobaczymy czy nasi staną na podium w Zakopanem 2 2022-01-16 13:51 Tłumy na Gubałówce, niestety są też hazardziści od trzech kubków 9 2022-01-16 13:19 W poszukiwaniu polskiego bieguna zimna 2022-01-16 12:30 Nie ma Zakopanego jest Małopolska 11 2022-01-16 12:00 Znamy szczegóły dzisiejszego wypadku na Rysach. Poważne obrażenia u turysty 6 2022-01-16 11:35 Czwarty dzień poszukiwań turysty w Tatrach Zachodnich 2022-01-16 11:20 Światowy Dzień Śniegu na Równi Krupowej (ZDJĘCIA) 2022-01-16 10:45 Powietrzna fala uderzeniowa z wysp Tonga dotarła nawet na Kasprowy Wierch 6 2022-01-16 10:20 Dziś rano turysta zdążył już spaść z dużej wysokości na Rysach 1 2022-01-16 10:00 Górale z dna jeziora 1 2022-01-16 09:35 Prezydent Andrzej Duda wystartował na Szymoszkowej 12 2022-01-16 08:55 Zapaliły się sadze, ściany wokół komina trzeba było rozebrać 2022-01-16 07:59 Bilet wstępu do Tatrzańskiego Parku Narodowego dopiero po godzinie dzisiątej 2 2022-01-15 22:08 Kolędowanie z Chórem Gorce (WIDEO) 2022-01-15 21:59 Ciął drewno i stracił cztery palce. Potrzebna pomoc 2022-01-15 21:27 Kolejny śmiertelny wypadek w Tatrach. Zginęła 29-letnia Ukrainka 4 2022-01-15 21:09 Kluczyki od porsche znalezione w Białce Tatrzańskiej 2022-01-15 20:45 Ania Gąsienica Byrcyn wystąpi na Eurowizji? 1 2022-01-15 20:14 Nowotarski Ekonomik najlepszy na Podhalu w rankingu Perspektyw 2022-01-15 19:31 Krupówki po Pucharze Świata. Pierwsze interwencje policji (WIDEO) 3 2022-01-15 19:15 Dziś również nie znaleziono zaginionego turysty w Tatrach Zachodnich (ZDJĘCIA) 2022-01-15 18:30 Wzruszające pożegnanie tragicznie zmarłego nauczyciela historii 2022-01-15 17:48 Nagły zgon u zbiegu ulic w sercu Zakopanego 2022-01-15 17:42 Polacy na 6. miejscu. Słowenia najlepsza. Rozczarowanie? (ZDJĘCIA) 13 2022-01-15 17:30 Poślizgnięcia i upadki na Rysach i Suchych Czubach 1 2022-01-15 16:49 Parkingi pełne, kibice szczęśliwie dojechali na skoki 1 2022-01-15 16:07 Po pierwszej serii Polacy na szóstym miejscu 4 2022-01-15 15:45 Małopolscy "Łowcy głów" zatrzymali na Podhalu gangstera (WIDEO) 2022-01-15 15:30 Japończycy najlepsi na treningach 2022-01-15 14:37 Słowaccy ratownicy znaleźli wczoraj plecak w Tatrach Zachodnich (AKTUALIZACJA) 1 2022-01-15 14:30 Policjanci odnaleźli kierowcę, który spowodował kolizję. Wysoki mandat 4 2022-01-15 13:38 Prezydent Andrzej Duda jest ozdrowieńcem i przyjedzie do Zakopanego 8
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2022-01-16 23:21 1. Cos pieknego. Patrzac na ten widok tatrzanskiej panoramy i piekny odcinek nowej zakopianki az sie marzy mknac taka trasa az do podnoza tatr i zaparkowac na wielkim parkingu z cennikiem na 5 dni + albo 24 h+ i wersja na godziny. Zniknalby ciasnoty Zakopanego i odetchnąć by mozna bylo tez o wiele świeższym powietrzem. Coz pomarzyc mozna. 2022-01-16 23:10 2. Z niechecia ale popatrzylem na stroj tego dlugopisa. Ile kosztowalo to wdzianko zeby go ladnie pokazac?? Ile kosztuje tygodniowa sesja rechabilitacyjna dziecka?? Ile takich sesji mozna by bylo zakupic w prywatnej przychodni omijajajc spolki obajtka??. Wchodzi na to ze uzbierali 1 tys a na retusz dlugopisa 100 razy tyle. Mam cokolwiek racji czy myle sie calkowicie?? 2022-01-16 23:00 3. Ja bym postawił wieżę widokową na Babiej... i na Świnicy też! 2022-01-16 23:00 4. no rzucam robotę i jadę.......czy Słowacy naprawdę chcą takiego samego bangladeszu jaki oferuje zako...?! 2022-01-16 22:05 5. On tak pomaga dzieciom niepełnosprawnym ,że żyją w dobrobycie takim jak oni ,śmiech na sali ,papier wszystko przyjmie i gadanie ,godać se mogę ale nie muszę tego robić. Prezydencie odejdż z honorem nie kompromituj się już więcej. Wstyd . 2022-01-16 21:57 6. To wróżba, że nie będzie niczego!!!... 2022-01-16 20:48 7. strach na kaczych łapach...... 2022-01-16 20:31 8. @Podszerstek za dużo nie masz do powiedzenia .Słucham co masz do powiedzenia . Fizyke to ja znam , ale czy ty ?? 2022-01-16 20:13 9. Szanowni Panowie Redaktorzy TP JURECKI, PEŁKA proszę Was jako Wasz stały czytelnik Waszego Tygodnika, nie piszcie o tej osobie, że jeździ sobie na deskach, a niech tam sobie jeździ. Szkoda teksu na tego typu pisadła, są u nas na Podhalu ważniejsze sprawy jak ten narciarz. Jak chcecie to Wam kupie duży, ładny i porządny I Długopis RP - amen. 2022-01-16 20:08 10. prezydencik prosi o jalmuzne dla dzieci a wydaje 2 Miliardy na partjna tv. Nie mam slow jak to okreslic. Komunisci robili czyny spoleczne. Przykladowo zrobili sciezkie za 5 tys. Ale...... po czynie przechlali 20 tys. ten to oto milosnik ile dzieki niemu wplynelo na renowacje dworku obajtka?? A ile kosztowala dodatkowa ochrona?? jest zysk czy w plecy?? Hipokryzja nie zna granic.
2022-01-15 12:44 1. Swietne, piekne zdjecie no13. I dziewczyna i piekna i swietna. Oddaje idealnie i sport, i wysilek, rywalizacje. I kobiecosc. Foto roku nie tylko TP. 2022-01-02 18:11 2. Przepiykniy ! Glosno godome - Dziynkujyme ! ''Kolynde barz piyknom spiywome dzis przeciy Niek siy nom weseli Betlejymskiy Dzieciy '' . 2021-12-19 16:49 3. Skansen to kiedyś naprawdę żył za czasów"Wolowatej" były tam noclegi, dobre jedzenie, pełno turystów.Na drodze stało po kilkanaście autokarów a teraz... co widać na zdjęciach... 2021-12-15 04:39 4. Na zdjęciu 42 możemy zobaczyć, że podobnie jak prawo budowlane oraz prawo o ruchu drogowym, na Podhalu nie przyjął się również obowiązek zasłaniania nosa i ust w przestrzeniach zamkniętych, w tym wypadku w kościele. 2021-12-10 12:42 5. Dobrze, że czarodziej z Krainy KK poświęcił. Inaczej mogłaby odpaść od ściany. Uff. 2021-12-10 11:57 6. to nie święty Mikołaj tylko Mikołaj. A różnica jest ogromna św. Mikołaj był biskupem, a ten w Tylmanowej to amerykański krasnal 2021-12-05 00:39 7. Teksty Pana Szpilki zawsze były dla mnie ciekawe, regularnie czytam je w "Tatrach". Przy czym ciekawe to za mało powiedziane ! Przede wszystkim wskazujące nowe kierunki myślenia, a więc inspirujące, motywujące do głębokiej refleksji. Zamierzam kupić tę książkę. Dzięki Bogu za takich ludzi :)) 2021-11-16 19:26 8. I bardzo dobrze ,że odbyło się bez rac, wrzasków Bąkiewicza i jego nacjonajistów. Święto Odzyskania Niepodległości, to święto wszystkich, którzy mieszkają w granicach naszego kraju i czują się Polakami. Nie ważne jakiego jesteś wyznania, jakiego koloru skóry i na którą partię głosujesz. Oglądasz skoki narciarskie i alpejski Puchar Świata, hokej, koszykówkę ( w której wielu kolorowych graczy), czy telewizyjne seriale. Polska to nasz wspólny dom. Nie dajmy się dzielić nieodpowiedzialnym politykom. 2021-11-14 23:27 9. Nic tylko siedzieć, opalać się i podziwiać. 2021-11-08 09:59 10. Jeden z górali ze zdjęć prowadzi też busa. Kiedyś jechałem z nim, przed busem zatrzymało się taxi na przystanku, gdzie nie wolno taksówkom stawać. On mało nie doszło do rękoczynów. Pan "piękny góral z obrazka" rzucał kur... i innymi. Po czym po kilkuset metrach sam się zatrzymał w miejscu niedozwolonym, by zabrać turystę. Na moje pytanie czemu to zrobił, mając na względzie sytuację z taxi, powiedział: wie pan, no czasem trzeba. Piękne typy o podwójnej moralności w zależności od sytuacji. W zasadzie mentalność nie zmieniła się wcale od czasów, które opisał J. Kurek w "Księdze Tatry". W jakimś sensie, to takie "krokodyle" człowieka. Potrzeba przynajmniej kilkunastu pokoleń.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

FILMY TP

Pożegnania

Album TP

Bojcorka