Reklama

2021-02-12 15:04:37

Reklama

Blog

Oni chcą przejąć i kontrolować wszystko

Wstaję rano, w radiu w kilku rządowych programach premier Daniel Obajtek chwali kolejną ustawę, która nałoży na oporne elementy antysystemowe jeszcze jeden podatek. W śniadaniowym programie TVP aktor Jarosław Jakimowicz wyśmiewa czasy dawnych rządów rozwiązanej rok temu antynarodowej Platformy Obywatelskiej, a w internecie na opłacanych przez rząd stronach głównym tematem jest nabierająca tempa kampania wyborcza. Portale atakują partię Jarosława Gowina, jedyne ugrupowanie, na które poza Prawem i Sprawiedliwością oraz Solidarną Polską można głosować w nadchodzących wyborach.

Pozostałe partie zostały zdelegalizowane na podstawie przyjętej rok temu Ustawy regulującej demokratyczne wypaczenia. Na ostatnim przed wyborami posiedzeniu Sejmu posłowie mają przyjąć ustawę przedłużającą o kolejną kadencję prezydenturę Andrzeja Dudy. Pozwala na to zmieniona niedawno Konstytucja.

Wszystkie te decyzje w ostatnich miesiącach były oprotestowywane i zaskarżane do Trybunału Konstytucyjnego oraz sądów powszechnych przez ostatnie legalnie istniejące ugrupowanie opozycyjne. Problem rozwiązał się sam, gdy Trybunał Konstytucyjny uznał istnienie innych niż rządowe ugrupowań za niezgodne z prawem. Na nic zdały się skargi do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Polska od pół roku nie jest już członkiem Unii.

Pomyślałem, że odpocznę od tego wszystkiego, wyjadę na wakacje, ale zapomniałem, że wypoczynek w krajach innych niż Węgry został objęty nadzwyczajną rządową opłatą od wakacyjnego luksusu, w której to rezultacie upadły wszystkie biura turystyczne, oprócz tych oferujących wczasy nad Balatonem. Tak, mógłbym pojechać do Włoch lub Chorwacji własnym samochodem, granice przecież nie są zamknięte. Niestety, po pierwsze będzie to dosyć drogie. Paliwo dostępne jest tylko na stacjach benzynowych państwowego giganta NKP - Narodowego Koncernu Paliwowego zarządzanego przez byłego premiera Mateusza Morawieckiego. W przypadku benzyny kupowanej dla prywatnych podróży zagranicznych, poza dojazdem do naszego węgierskiego partnera, obłożone jest ono wysoką opłatą internacjonalną. Do tego doszedłby wysoki podatek od zagranicznych wakacji, który musiałbym opłacić po powrocie z Włoch.

Cóż pojadę więc nad Bałtyk lub do Zakopanego. Tylko w którym hotelu Narodowego Koncernu Hotelarskiego wybrać wypoczynek? Wszak ceny w ostatnich prywatnych hotelach i pensjonatach są mocno wygórowane po obłożeniu tych ostatnich prywatnych przedsiębiorców branży hotelarskiej rządową daniną na rozwój Narodowej Telewizji. Niestety, nie będzie w niej transmisji ze zbliżających się Mistrzostw Świata w piłce nożnej. Polska co prawda awansowała do nich w wielkim stylu, drugą młodość przeżywa Robert Lewandowski, ale reprezentacja została z nich wykluczona, bo nasz kraj został uznany antydemokratyczny i wyrzucony z FIFA. O tym oczywiście w jedynych legalnych mediach nie usłyszymy, bo oficjalnie mówi się, iż był to spisek Niemiec, Francji i Rosji, które miały bać się naszej piłkarskiej siły. Zamiast Mistrzostw Świata zobaczymy dwumecz piłkarski z reprezentacją Węgier, również wykluczoną z Mundialu.

Pomyślałem, że pójdę do sąsiada, on ostatnio przemycił ruter dostępowy do niezależnego internetu, niestety zapomniałem, że po przeszukaniu jego mieszkania został on zarekwirowany przez powstałą rok temu służbę NBZAT (Narodowe Biuro Zwalczania Antypolskich Treści), na której czele stoi dawny Minister Sprawiedliwości. Nie, nie bójcie się sąsiad nie został aresztowany nie można przenieść w naszym narodowym państwie ponieść za to kary. Jego rodzinie zostanie tylko zabrane finansowe wsparcie z programów 500+, bon turystyczny+, 14 i 15 emerytura, rolnik + i Prawdziwy Polak +.     

I cóż, obudziłem się, ale jeszcze kilka lat temu pomyślałbym: to tylko jakiś zły sen, koszmar, niemożliwy do spełnienia. Od paru dni myślę, że to już nie sen, to powoli staje się senną jawą, a jeśli przy następnych wyborach nie obudzimy się, to kolejnych wolnych wyborów z wolnymi mediami może już nie być, a później ten scenariusz zacznie się spełniać!                  

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
wizjoner 2021-02-20 22:43:10
łoj chłopie chłopie,podobny jesteś do kowalskiego i masz coć z rycerza.
ESQ 2021-02-17 15:56:43
Panika podstarzałych post PRLowskich elyt jest urocza. Przceiż Wallmart w USA, Amazon, Czy CoOp w UK to wcale nie rzadowo wspierane inicjatywy. Weźcie już nie róbcie ludziom wody z mózgu skompromitowana "elyto". Jak t było "Kapitąl nie ma narodowości?" itd..... - Stójcie na rogu w Brukseli i dalej sprzedawajcie swoje "wdzięki". "Intelektualiści" z TVNu:)))) Tragedia:)))) Banda zakompleksionych pajaców. No ale nie dziwne że zmiany sa szokujące jak się w d.... było i g.... widziało.
Yajami Omate 2021-02-13 07:36:54
Ciekawa przyszłość nas czeka, zbliża się koniec na pozwolenia, koncesje za używanie częstotliwości...A kto będzie przyznawał te koncesje i pozwolenia? Oj ciekawe czasy nas czekają, będzie o czym pisać, skomleć, wyć i wspominać. Oj ciekawe...
Powtórka 2021-02-12 18:08:23
Bredzisław, ty też slyszysz głosy?
Oni siedzą w gniazdkach i kontaktach elektrycznych
Ciiiicho, oni wszystko słyszą.
Ciiiiiiicho, już ciiiiichoo.
Podszerstek 2021-02-12 16:26:28
Panie Bronislawie, pan tak na poważnie? Wydawać by się mogło - dorosły, rozgarnięty mężczyzna, a plecie takie niestworzone rzeczy. Przydało by się Panu jeszcze kilka dni bez tvn, gw, newsweeka i podobnych. Proszę odstawić, to boli ale da się wytrzymać...
A przy okazji, porównywanie prezesa Jarosława Kaczyńskiego do Wojciecha Jaruzelskiego to taki "żart" z gatunku nikczemno kretyńskich, świadczący o daleko posuniętym ubóstwie intelektualnym i brakach w wiedzy o współczesnej historii Polski
obserwator 2021-02-12 15:17:52
Do nick Antti
Twój cyta ,,po pierwsze tamci robili to na wiekszą skale to po pierwsze a po drugie to tamci nie dzielili sie taj chojnie tym ukradzionym""
Moje tezy
1. Obecnie robią to na wiekszą skalę
2. Jedni złodzieje i drudzy złodzieje.
Tylko od obecnych zlodziei dostajesz pare złotówek więcej w zamian za kneblowanie ust.
gwiazdki z flagi UE 2021-02-12 14:01:25
Szybko korzystajcie z mrozu i śniegu bo już w poniedziałek generał ogłosi Stan Wojenny. A jak nie ogłosi to Wiosna Wasza.
Antti 2021-02-12 13:32:16
Nawet jeżeli założylibyśmy że i ci kradną i tamci czego akurat nie wykluczam dlatego że wszedzie zdarzają sie kanalie to po pierwsze tamci robili to na wiekszą skale to po pierwsze a po drugie to tamci nie dzielili sie taj chojnie tym ukradzionym . Ile podnosili wam emerytury 3 zlote co mogliscie sobie za to kupic jednego harnasia?
tadek 2021-02-12 12:22:38
@ Antti za to trollowanie to Pisiory płacą ci już w rublach. a tak na marginesie wpisz sobie afery Pis to się dowiesz jakie k,,,, złodzieje,
Antybaca 2021-02-12 11:20:49
Antti, prywatyzacja to komuna? Od kiedy :) PiS robi komunę upaństwawiając wszystko. Za chwilę państwowy Orlen będzie właścicielem mediów, będzie firmą kurierską i może za chwilę będziemy się tam mogli wyspowiadać. W złą stronę to wszystko zmierza.
Swojak 2021-02-12 11:06:21
Za Tuska też nie było dobrze, TVP nie była obiektywna, tak samo za SLD, ale to co się dzieje w programach informacyjnych TVP przechodzi ludzkie pojęcie, jakby jakaś partia sama kręciła te wiadomości, panoramy i inne to byłyby to materiały bardziej rzetelne
obserwator 2021-02-12 10:57:01
Do nick Antti
Coś taki pobudzony, wrzucasz posty jeden pod drugim
Komuna kradła, PO kradło , PiS kradnie
Tylko PIS knebluje usta tak jak komuna.
I o to chodzi
Jak nie rozumiesz to szczerze współczuję.

Do nick morgan
Na razie wróciły hotele i stoki narciarskie dla PiSowców

My motłoch mieliśmy siedzieć w domu i zamknąc biznesy.
normalny inaczej 2021-02-12 10:47:11
Czytam na niemieckim polskojęzycznym portalu, że rząd kupił 102 Fordy za 54 mln aby wprowadzić mandat autostradowy za brak opłaty za przejazd rządową autostradą. Szkoda, że u nas nie da się wprowadzić takiego systemu jak na Słowacji, również do kontroli winiet w różnej postaci.
Zastanawiam się jakie są statystyki przejazdu rządowymi autostradami bez opłaty, mnie się nigdy nie udało. Stałem zawsze w kolejce na bramce. Czy można inaczej?
Czuć tu sasinowanie sprawy.
Wici 2021-02-12 10:43:06
Niestety odniesienie do komuny nie jest trafne, bardziej mi to przypomina budowanie narodowego socjalizmu. Nawet był Trump który przypominał Henry Forda.
Truteń 2021-02-12 10:36:35
Wystarczy spojrzeć co dzieje się na Węgrzech. Praktycznie wszystkie media które nie sprzyjały Orbanowi zostały doprowadzone do upadku ewentualnie wykupione przez ludzi premiera i zlikwidowane. Właśnie ostatnie niezależne radio straciło koncesję. Orban też zaczął od dokładania kolejnych podatków i opłat.
I wszystko to z demokracją na ustach.
U nas okazało się że wystarczy kupić około 40% tych którzy chodzą na wybory (czyli nieco około 20 % uprawnionych) i można samodzielnie "dzielić i rządzić" mając w d... jakiekolwiek zasady .

Jeśli nie obudził was widok setki radiowozów chroniących tyłek "wicepremiera" to nie wiem co do was dotrze.

Wódz nazwał partię dla niepoznaki "prawo i sprawiedliwość" tak samo jak dla picu pokrzykuje czasem "precz z komuną". A sam już od dawna jest Pierwszym Sekretarzem KC, jak jego idol Gierek.
Antti 2021-02-12 10:22:53
Do tadek młodzi nie pamietają komuny ale pamiętają tuska i jego nowaków . No to wtedy była demokracja podniesiony wiek emerytalny 250 mld vat wyprzedaż wszystkiego co sie da tak to była komuna
kapitan morgan 2021-02-12 10:11:39
Jak myślicie, czy wrócą znowu kasyna dla mundurowych?
Antti 2021-02-12 09:55:04
Do tadek młodzi nie pamiętają komuny ale pamiętają jego ekscelencje tuska i jego zgraje nowaków bo to było państwo własnie komuny i złodzieji . Jesteśmy inteligentni. Nie mamy jeszcze alzheimera i pamietamy . To własnie były czasy to była kwintesencja komunizmu.
tadek 2021-02-12 09:01:25
Dobrze że się naświetla czasy komunizmu bo młodzi nie znają tego świata bo są zbyt młodzi więc trzeba im naświetlić że mogą Polskę zastać zupełnie inną niż do tej pory. a Kaczyński zmierza do tego , gołym okiem widać co policja czy prokuratura wyprawiają z obywatelami czy z przedsiębiorcami ,zastraszania zamykania jak za komuny.
Antti 2021-02-12 08:45:46
Biedne dzieci biedne obudziły się w stanie wojennym bez teleranka biedne dzieci żal mi ach żal mi was biedne
maktostaki 2021-02-12 08:25:11
#Getaway
na razie to Ty się łasisz i kundlisz ZA DARMO dzięki uprzejmości (jak nazwałeś właściciela tej strony?) "jewropejsko jasnieoswieconego motlochu". Celebryta Jakimowicz przynajmniej zrobił z łaszenia się użytek i dostał posadkę w TVP, a Ty - kula w płot...
stasek 2021-02-12 07:32:30
Tak mi sie wydawalo że od 30 lat jakoś sie to toczy,
Rzadzą jedni potem przychodza drudzy, jedni ukradną potem drudzy i tak sie powoli to toczy.
Nawt jakoś to mnie specjalnie nie interesowalo, czlowiek pracowal, wychowywał dziecj, wnuki, dorabial sie , budowal , wypoczywał , jeździl w świat.
Ale zacząłem sie bać,
Zaczęto mi mówić co mam myśleć, corobić , co czytać, co oglądać, kto ma byc moim wrogiem, kogo mam nienawidzieć.
Czuję się jak zwierzę na polowaniu naganiane przez nagonkę.
Starsi pamietają ten klimat komuny.
Jak nie byłes z Partią byłeś wrogiem, obecnie zaczynaja obowiązywać te same wzorce.
I najgorsze wzorcami moralnymi które maja mnie umoralniać mają być byli komuniśi,kapusie, byli komunistyczni prokuratorzy będąc na usługach PiSu
Niech przestrogą bedzie to co napisał nick franek
,,Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował. Nikogo już nie było.
Grin pis 2021-02-12 06:55:01
Słyszeliście,że zamach na media zaczną od likwidacji TVP Info i abonamentu. Abonament obiecywał zlikwidować dawno temu Donald ale TVP Info będzie kasował Trzaskowski czyli tak można bo z tym nie ma nic wspólnego Prezes?
Getaway 2021-02-12 04:20:25
To dla tych 5% robicie z siebie beczace barany?
Tak nisko juz upadl ten jewropejsko jasnieoswiecony motloch. ze ten maly procent wywala go za burte ?
Pora sie wiec skundlic kolejny raz i lasic w przyjaznych salonach Brukseli.
No dawac udzielne tuby, czas bronic tej niskoprocentowej wolnosci/czytaj : mamony/ !
Konserwatywny 2021-02-12 01:19:22
Dobra wiadomosc to ze jeszcze zostalo 4 lata, a potem znowu bajzel bedzie. Dziekujcie Bogu ze Kopacz przegrala bo juz wam "tolerancyjnym " wnuki o ciemnej karnacji rosly.
Do Druha Marka 2021-02-11 23:06:56
Ale jak chcesz im dać radę? Posunęli się już tak daleko, że nie oddadzą władzy demokratycznie czyli w uczciwych wyborach. Zresztą dzięki rozdawnictwu I systemowej indoktrynacji dalej mają poparcie wśród mniej wykształconej większości. Tamtą komunę obalili robotnicy. Teraz tego nie zrobią, bo z tą jest im dobrze. "Wykształciuchy" co najwyżej wyjdą na ulice z tabliczkami, białym różami albo świecami. Jest "po ptokach".
franek 2021-02-11 22:37:46
Orban, idol Kaczafiego, pokazuje od paru lat, że wszystko jest możliwe.
Wcześniej pokazał to Erdogan. No ale to w jakiejś Turcji, wiadomo... :D

"Kiedy przyszli..."

Kiedy przyszli po Żydów, nie protestowałem. Nie byłem przecież Żydem.
Kiedy przyszli po komunistów, nie protestowałem. Nie byłem przecież komunistą.
Kiedy przyszli po socjaldemokratów, nie protestowałem.
Nie byłem przecież socjaldemokratą.
Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem. Nie byłem przecież związkowcem.
Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował. Nikogo już nie było.

Martin Niemöller
niemiecki pastor luterański; wiersz napisany w obozie w Dachau w 1942 r.
Warszawiak43 2021-02-11 22:18:51
Nie zgadzam się z autorem tylko w jednym, to może zdarzyć znacznie szybciej
Cobra 2021-02-11 22:10:43
@DRUCH Z POKOLENIA...co to w latach 80 tych jadali w kasynie milicyjnym...hahaha
pluto 2021-02-11 22:09:30
Mają w magazynach takie małe rozmiary mundurów jak dla tego gienerała na zdjęciu?
taka różnica. 2021-02-11 21:49:25
Płacą za koncesję i częstotliwości. Natomiast do rządowej tv i radia idą dotacje z podatków. A tak konkretnie zbliżają sie wybory i ci niezależni wyciągają brudy rządzących. Gdyby niezależne media to nie wiedzielibyśmy o dotacji ojca z Torunia a to rządzących boli. Czy lipnym karabinku oraz wybrykach policji
druh Marek 2021-02-11 21:32:50
Brawo Panie Bronisławie! Jestem z pokolenia Sierpnia 1980. Wiem jak może być, choć nie musi. Pokolenie JP II : Andrzej Duda, Z.Ziobro, Chorała, Kanthak, Ozdoba i inne " orły prawnicze II RP" na polecenie innego wybitnego prawnika z Żoliborza będą robić wszystko, by Pana koszmarny sen stał się rzeczywistością. Mam jednak nadzieję ,że po spektakularnej akcji polskich niezależnych mediów - w tym Tygodnika Podhalańskiego- która odbiła się echem w całym wolnym świecie pokażemy, że my Polacy, którzy potrafiliśmy wygrać w sowieckim systemem, pomogliśmy w obaleniu muru berlińskiego i wygoniliśmy wojska sowieckie z Polski ,tym razem też damy radę.
Lalik 2021-02-11 21:08:34
I to będzie dopiero początek
Esek 2021-02-11 21:06:39
Cóż to i tak dopiero początek. Jeszcze czas na narodową edukację
Q 2021-02-11 20:41:26
Brednie . Duzi niech płacą a nie że mają tu folwark zwierzęcy. Obsesja na pnk kaczyńskiego macie jakąs
Gumiok 2021-02-11 20:29:59
A jak się obudziłeś poszedłeś do łazienki umyć się?.
aer 2021-02-11 20:29:44
Czysta prawda
 • PRACA | dam
  Zatrudnię KONSERWATORA obiektu wielomieszkaniowego w Białce Tatrzańskiej. Proszę dzwonić pon-pt w godz. 12-19: 604 532 074
 • PRACA | dam
  Szukam kobiety do profilowania skór dekoracyjnych - zakład w Nowym Targu. FIRMA RUSNAK. 888343695shop@vanuba.com
  Tel.: 888343695
  E-mail: shop@vanuba.com
 • PRACA | szukam
  SPRZĄTANIE, POMOC W KUCHNI, CIUCHOLAND. 885 056 298.
 • KANCELARIE PRAWNE
  ADWOKAT KAROLINA SZEWS - FILIA W KROŚCIENKU. KSK Legal Kancelaria Adwokacka - Adwokaci Karolina Szews, Sabina Klempka - informuje o otwarciu filii w Krościenku, ul. Jagiellońska 63, Krościenko. Zapraszamy w każdy wtorek i czwartek w godz. 10:00-17:00. Tel. 576 665 933, e-mail: kancelaria@adwokatszews.pl
  E-mail: kancelaria@adwokatszews.pl
 • PRACA | szukam
  Przyjmę zlecenia na lazienki i kuchnie od podstaw po biały montaż tj.(demolka, hydraulika, elektryka płytki i biały montaż ) Wieloletnie doświadczenie. 518016409marcindol21@gmail.com
  Tel.: 518016409
  E-mail: marcindol21@gmail.com
 • PRACA | dam
  Przyjmę PRACOWNIKA GOSPODARCZEGO (STRÓŻ). Praca co drugi dzień-24 godziny, w Małem Cichem.Wymagane prawa jazdy kat. B oraz umiejętność jazdy ciągnikiem (traktorem). W ciągu dnia prace porządkowe na placu. Więcej informacji pod numerem 512 257 500
 • PRACA | dam
  Willa w centrum Zakopanego zatrudni osobę na stanowisko RECEPCJONISTY/RECEPCJONISTKI. Oferujemy pracę w miłej atmosferze na preferencyjnych warunkach z możliwością rozwoju zawodowego. Wymagana znajomość języka angielskiego. Brak możliwości zamieszkania. CV prosimy przesyłać na adres recepcja.rekrutacja@wp.pl, lub kontakt telefoniczny 666 378 357
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy OSOBY DO PRACY NA BARZE I PRZY GRILLU w restauracji. Od już. Zakopane. Kontakt: 533 226 109.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  WYNAJMĘ MIESZKANIE 47mkw, Zakopane centrum. 696 333 919, 606 701 414, po 15.00.
 • PRACA | dam
  Poszukujemy recepcjonistki / recepcjonisty do hotelu w Białce Tatrzańskiej. - Minimum język angielski podstawy. - Możliwość zakwaterowania. Kontakt telefoniczny: tel. 880 015 290. CV proszę przesyłać na adres e-mail: monika@grandtatry.pl, https://grandtatry.pl/
  WWW:
 • PRACA | dam
  Przyjmę do pracy W SKLEPIE OGÓLNOSPOŻYWCZYM w Zębie/Krzyżówka, NA STANOWISKO MIĘSNO-WĘDLINIARSKIE. Z doświadczeniem. Pełny etat, praca co drugi dzień. Tel. 721180381.
 • PRACA | dam
  Polskie Koleje Linowe to pracodawca z ponad 80-letnią tradycją, działający obecnie w siedmiu ośrodkach w Tatrach i Beskidach. DOŁĄCZ DO NAS! Obecnie poszukujemy osób na stanowisko: PRACOWNIK W DZIALE KADR I PŁAC. Miejsce pracy: ZAKOPANE. OPIS STANOWISKA: - Obsługa kadrowo-płacowa pracowników, - Sporządzanie list płac, naliczanie wynagrodzeń i zasiłków ZUS, - Sporządzanie deklaracji ZUS, deklaracji podatkowych PIT, PFRON, - Obsługa i terminowa realizacja obowiązków w zakresie PPK, - Przygotowywanie umów o pracę, aneksów i świadectw pracy, - Prowadzenie akt osobowych pracowników oraz dokumentacji pracowniczej zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, - Sporządzanie i rozliczanie umów cywilnoprawnych, - Rozliczanie czasu pracy, - Prowadzenie bieżącej ewidencji urlopów pracowniczych, zwolnień lekarskich, - Kontrolowanie terminów badań lekarskich i szkoleń BHP, - Prowadzenie spraw i rozliczeń związanych z zakładowym funduszem świadczeń socjalnych, - Sporządzanie raportów i zestawień kadrowych na potrzeby wewnętrzne i zewnętrzne, - Aktywny udział w prowadzeniu procesu rekrutacji pracowników. WYMAGANIA: - Wykształcenie co najmniej średnie, - Praktyczna znajomość przepisów z zakresu prawa pracy, ubezpieczeń społecznych, zasiłków i podatku dochodowego od osób fizycznych, - Doświadczenie zawodowe w obszarze kadr i płac, - Dobra znajomość programów: Płatnik, MS Office (w szczególności Ms Excel), mile widziana znajomość Comarch ERP Optima, - Odpowiedzialność, dokładność, terminowość, bardzo dobra organizacja pracy, - Zaangażowanie w wykonywanie powierzonych zadań, wykazywanie inicjatywy, - Umiejętność pracy zespołowej, - Komunikatywność i wysokie umiejętności interpersonalne. OFERUJEMY: - Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, - Możliwość zdobywania doświadczenia w rozwijającej się firmie, - Atrakcyjne wynagrodzenie i pakiet socjalny, karty pracownicze, - Ciekawą pracę w młodym i dynamicznym zespole. APLIKACJE PROSIMY PRZESYŁAĆ NA ADRES: rekrutacja@pkl.pl z dopiskiem: "PKL HR". Informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi kandydatami. Prosimy o dopisanie oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Wiatam do sprzedani kury nioski brojlery kaczki gęsi pasze i inne zapraszamy do kontaktu 503568044 na terenie Podhala Orawy możliwy transport. 503568044
  Tel.: 503568044
 • SPRZEDAŻ | różne
  SERKI małe i duże. 531 357 698.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  ATRAKCYJNY DOM DO SPRZEDANIA W OKOLICACH SKOCZNI - 502 202 803, 604 520 752.
 • POŻYCZKI
  PROVIDENT. 609 820 345.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • USŁUGI | budowlane
  Tynki maszynowe cementowo-wapienne, gipsowe. Atrakcyjna cena. 669790376
  Tel.: 669790376
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Zatrudnimy: POMOCNIKÓW oraz tynkarzy, stolarzy, malarzy, dekarzy. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 2-3 tyg. Zarobki od 15 do 25 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
 • USŁUGI | budowlane
  TYNKI MASZYNOWE, CEMENTOWO-WAPIENNE, GIPSOWE. Zapewniamy własny materiał. Wysoka jakość i doświadczenie. Szybkie terminy realizacji. 572 090 568.
 • NIERUCHOMOŚCI | pośrednictwo
  Obsługa domków i apartamentów. 788 633 633, www.zarzadzanieapartamentami.info
  WWW: www.zarzadzanieapartamentami.info
2021-02-28 19:00 Ryś już czeka na odkrywców Beskidu Wyspowego 2021 2021-02-28 18:15 Niedźwiedzie budzą się na dobre 2021-02-28 17:30 W cym góralsko siła? (WIDEO) 2021-02-28 16:45 Małych Śwarnych spóźniony Karnawał na Śniegu (galeria zdjęć) 2021-02-28 16:01 Duży korek na zakopiance 2021-02-28 15:35 Podsumowanie weekendu pod Tatrami. Kilkanaście interwencji policji 2021-02-28 14:51 Na Jaszczurówce samochody znowu parkują na chodniku 10 2021-02-28 14:30 Pierwszy krokus na Harendzie 2021-02-28 13:45 Powiew wiosny pod Giewontem 2021-02-28 13:00 Rywalizacja i dobra zabawa na śniegu (WIDEO) 2021-02-28 12:15 Piękne widoki z Palenicy w Kościelisku (WIDEO) 2021-02-28 11:30 Pandemia nie odpuszcza, chociaż mniej zgonów w Polsce z powodu Covid-19 2021-02-28 10:45 Akcja ratowników w trudnej do przejścia jaskini 2021-02-28 10:00 Obnażona hipokryzja 3 2021-02-28 09:00 Weekend z kanaryjskim piaskiem 2021-02-28 08:00 O Chałubińskim w przyszpitalnym plenerze 1 2021-02-27 22:30 Już trzy miliony szczepionek zaaplikowanych 6 2021-02-27 21:58 Spanie w lesie na legalu 2 2021-02-27 21:45 Oddaj krew to nie boli 2021-02-27 21:15 Tysiące worków podrzucanych na przystanki i nie tylko 6 2021-02-27 20:50 Turyści spacerują, policja pilnuje 3 2021-02-27 20:45 Jeszcze pójdziemy w góry - mawiał Antoni Marmol (WIDEO) 2021-02-27 19:59 Bartłomieja Jureckiego podwójne zwycięstwo (WIDEO) 2021-02-27 19:43 Desperat namierzony i odstawiony do szpitala 2 2021-02-27 19:01 Pusty dziecięcy wózek znaleziony pod Wielką Krokwią 1 2021-02-27 19:00 Prowadzę firmę, miałem duży problem z utylizacją odpadów 5 2021-02-27 18:18 Zakręcona akcja dla Andrzejka nabiera rozpędu 2021-02-27 18:13 Piotr Żyła mistrzem świata! 4 2021-02-27 17:30 Nieliczne gminy z dotacją, wśród nich Czarny Dunajec 1 2021-02-27 16:43 Uratowana, potrącona przez auto suczka 2021-02-27 16:00 Pomocy - apeluje do miasta właścicielka restauracji 5 2021-02-27 15:24 Ostatnia droga Antoniego Marmola 2 2021-02-27 15:15 Magiczna Kraina Światła na Gubałówce czynna jeszcze w marcu 2021-02-27 14:30 Bez szczepień i negatywnego testu czeka cię kwarantanna 3 2021-02-27 13:45 Robert Makłowicz u Kliszczaków (WIDEO) 2021-02-27 13:05 Zbiórka na górski wózek dla niepełnosprawnej Ani 1 2021-02-27 12:43 Na Podhalu jedenaście zakażeń, jedna osoba zmarła 3 2021-02-27 12:13 Wirtualny bieg charytatywny (WIDEO) 2021-02-27 11:33 Podziurawiona droga to sprawa dla Czarnego Dunajca 6 2021-02-27 10:07 Kogo można okraść - mówi Sebastian Pitoń z Góralskiego Veta (WIDEO) 14 2021-02-27 10:00 Synu, nie bij 5 2021-02-27 09:43 Niski pułap chmur i bardzo ślisko 2021-02-27 09:00 Stary dom z duszą (WIDEO) 2021-02-27 08:15 Śnieg i chmury, jutro szansa na przejaśnienia 2021-02-27 08:00 Od dziś tylko w maseczkach 13 2021-02-27 07:45 Na śniegu z Małymi Śwarnymi 2021-02-26 23:43 JAK ZARAZIĆ SIĘ WIRUSEM MENTALNYM: etap pierwszy 2021-02-26 22:32 Poranne psotki lubońskiej kotki (WIDEO) 2021-02-26 21:40 MŚ: Wszyscy Polacy awansowali do sobotniego konkursu 2021-02-26 21:13 Zdobył Rysy 9 razy w ciągu doby 6
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2021-02-28 18:21 1. Na szczęście, starosta wie że wasz ból jest większy niż jego, i będzie spał spokojnie. 2021-02-28 18:08 2. Gdzie mają parkować jak nie na chodniku. Po to się zawęża jezdnię i buduje chodnik żeby można swobodnie zaparkować auto pokonując wysoki krawężnik. W następnym roku lub po dwóch wzdłuż krawężnika zbiera się brudna woda deszczowa i wykonuje się kanalizację burzową. W tym kraju nie ma parkingów nawet dla samochodów elektrycznych albo w nagrodę dla kierowców zaszczepionych szczepionką byle nie Sputnik V. Może czas na budowę parkingów wielopoziomowych ale nie ma na to "klimatu". 2021-02-28 18:04 3. BEDZIE PIYKNIE W OSCYKOWIE INO ZAKOPANIANKE UKOŃCOM .HEY 2021-02-28 17:14 4. Panie starosto postawić słupki dodatkowy znak ,Na następny weekend zamówić ze trzy lawety zrobić to co zrobiono na Łysej Polanie wieści szybko się roznoszą gwarantuje za dwa tygodnie nikt tom nie będzie już stał 2021-02-28 16:48 5. Droga redakcjo większość jest za utrzymaniem wysepek i likwidacją parkingu ,nie słuchajcie tych malkontentów.... 2021-02-28 16:40 6. 1. Jakby byłyby słupki to tego artykułu by nie było. 2. Jak chcesz parkingu to nie zabudowuj sobie ostatniego metra. 3. To, że miejskie, nie znaczy, że darmowe. 2021-02-28 16:02 7. Nie redakcjo...zdecydowana większość była przeciwko likwidacji, nie część. Koło nosala, koło przedszkola, koło olczyskiej ten parking ratował lokalnym i turystom zycie. Było normalnie, jest nie normalnie. Starosta nas nie słuchał... 2021-02-28 15:57 8. Budujemy mosty dla Pana starosty...już to pisałem tydzień temu. Zobaczycie co będzie w wakacje jak pandemia będzie w odwrocie. Pod kowalem Sajgon, koło olczyskiej Sajgon a starosta mieszka na drugim krańcu miasta... 2021-02-28 15:53 9. Na policję dzwonić i odholować 2021-02-28 15:47 10. To zamiast o tym pisać tracąc czas dzwońcie na Straż Miejską....
2021-02-08 11:43 1. Non ? certo a Napoli in cielo pi? bello in Italia 2021-01-28 21:17 2. W naszych gorach najpiekniejsze niebieskie niebo to Sudety/Karkonosze.Powietrze suche mini klimat Alpejski.Potwierdzoe empirycznie aaa i poniemieckie czerwone dachy dodaja uroku i kontrastu. 2020-12-24 22:33 3. A poprawność noszenia maseczek w miejscach publicznych i w czasie zgromadzeń??? Kilka osób z tych fotek kwalifikuje się do nałożenia mandatu .... 2020-12-24 22:29 4. Fajny przegląd kto ma głęboko w poszanowaniu zasłanianie ust i nosa .... 2020-12-23 20:08 5. @druh Marek. Puknij się, ciężkie czasy dla młodych. W tamtych czasach mieli więcej możliwości. 2020-12-17 22:28 6. Oooo....To są moje widoki, dzięki Zośka, ale Tobie za dobrze, nej, dobrze ześ nie chytro i dajes nom sie napatrzeć. Wesołych Świąt i Pomyślności w Nowym Roku! Ale sie porobiyło na świecie, cy to sie kiedy skońcy? , Cy s nami, ludziskami fcom zrobić koniec, he? Żałosne są te komentarze. A cemu Lempart nie strajkuje? Nie dziwota , ze po tyk strajkach w całej Polsce wirus Covid-19 szaleje. Ze mnie on jesce nie dopod, to sie dziwuje.... Zdrowio do chuściny i tego, tamtego, hawtego syćkim zyce. Hej! 2020-12-16 13:35 7. Nie kuś mnie piękna. 2020-12-15 20:05 8. @druch Marek pewnie myślał o Frasyniuku poniżanym i żyjącym w nędzy 2020-12-14 17:23 9. Druh Marek... Pożyteczny druh Marek. Myśl, młody myśl... bądź jak pożyteczny druh Marek! 2020-12-13 21:55 10. Gdyby nie dojrzałość polityczna i odwaga ówczesnego przywództwa NSZZ Solidarność, Episkopatu Polski, KOR,organizacji pozarządowych a przede wszystkim klasy robotniczej wielkich zakładów dalej siedzieliśmy w PRL-u. Również po stronie rządowej znaleźli się ludzie ,dla których spokój społeczny i losy Polski były ważniejsze od partyjnych sztandarów. Stan wojenny pochłonął wiele ofiar, ale ich śmierć nie poszła na marne.Nie jesteśmy w RWPG,w Układzie Warszawskim, nie czekamy na paszporty i godzinami na granicach. Możemy rozwijać kraj dzięki pomocy z Unii Europejskiej i kształcić młodzież na zagranicznych uniwersytetach. Chętni do pracy za granicą przywożą twardą walutę i inwestują w lokalne rodzinne firmy. To wszystko dzięki tym ,którzy 13.grudnia 1981 r siedzieli w wiezieniach poniżani i pałowani. Dzisiaj wielu z nich jest zapomnianych, żyją skromnie a często są poniżani przez tych ,którzy trzęśli portkami i siedzieli cicho . Ci co 13.grudnia spali do południa dzisiaj rządzą i spijają miody jakie daje władza. Niestety, dawna bojowa Solidarność stała się przybudówką PiS-u. Oto jak jest ironia losu!
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Album TP

Pożegnania

Bojcorka

FILMY TP

Advertisement Advertisement