Reklama

2020-05-01 22:46:55

Blog

Pani Stomatolog

Poszedłem do dentysty. Kompletnie zalany.
Wcześniej wychyliłem kilka piw, choć, próbując dogrzebać się do pamięci, wyrywam poszczególne kawałki, składające się w spójną całość, tworzącą zlepek krótkich zdań.

Tylko jedno piwo. Potem golenie i prysznic. Najlepsze dezodoranty. Nie te z biedronki. Najlepsze. Lidl, te sklepy.

Ostatecznie obyło się bez golenia i prysznica.
Ale użyłem najlepszych dezodorantów.
W poczekalni siedziały dwie osoby. Szczupła blondynka, przewijająca po wypełnionym treścią ekranie.  Myślę, że szukała porad, jak wysuszyć się jeszcze bardziej, tak dla pieprzonej atrakcyjnościl.


Facet, łysy, jakby jednak był inny, inny ode mnie, zupełnie tak, jakby pociągnął maszynką po głowie. Łysy, coś tam niby zrobiony, zdaje się amator jednego cyklu, przymierzający się do kolejnego. Tym razem przyjdzie w zad porządny towar, więc pewnie leczy zęby, pietras jebany, przemknęło mi przez myśl.
Zanim usiadłem, nasze spojrzenia się spotkały. Próbowałem wytrzymać tak długo, jak tylko potrafiłem, ale widocznie pierwszy strzał w tyłek już rozrzucił koks po jego ciele. W końcu odpuściłem.
Przyszedłem wyleczyć ząb, nie stracić kilka przez tego igłowego rzeźnika.
Usiadłem na wygodnym fotelu. Ale zanim to zrobiłem, drzwi gabinetu otworzyły się, wypuszczając na korytarz kobietę z kasztanowymi włosami z torebką. Wyszła z gabinetu pewna siebie, eksponując rzędy perłowych zębów.
Nieźle, pomyślałem. Naprawdę nieźle bawi się za siano starego, który widzi w niej pieprzoną Afrodytę, a mimo to, chcąc spełnić jej zachcianki, przemeblowuje gębę swojej babki.
Oderwałem wzrok, widząc kątem oka, jak łysy się podnosi i znika za drzwiami.
Po kilku minutach ktoś włączył melodię zarzynania świni.
W praktyce nikt tego nie zrobił, krzyki przeciskały się przez drzwi.
Albo łysy nie dostał znieczulenia, grając ważniaka, albo trząsł portkami na widok uzbrojenia dentysty.
Nie minęło kilka chwil, a drzwi gabinetu lekarki otworzyły się z impetem i wyparował z nich łysy, upychając w mordzie przekrwione chusteczki. Wybiegła za nim lekarka. A kiedy to zrobiła, przysięgam, zachorowały wszystkie moje zęby. Każdego z osobna toczyła inna choroba i każdy z nich aż prosił się o trzykrotną wizytę.
Nie była wysoka. Ale Afrodyta, świeć panie nad jej duszą, wyczuwałaby sporą konkurencję. Przegrałaby w cuglach, myślę, ta Afrodyta, bo co z tego, że ja gębę widzę, w posągu wykutą, skoro tu mam szansę przyglądać się ruchom i krzykliwemu wezwaniu, któremu towarzyszyło zamknięcie obu dłoni w trąbkę i zawołaniu, żeby pacjent wrócił – przecież to dopiero początek.
Łysy zwiał. Zamknęły się za nim drzwi i tyle go widzieli. Przy okazji mało nie wyrwał futryn tym swoim koksiarskim pociągnięciem. Silne bydle, nie ma co ukrywać. Ale płaczliwe.
Kiedy ostatnia pacjentka nacisnęła klamkę i wyszła z gabinetu, uśmiechając się porozumiewawczo, zupełnie, jakbym odgrywał rolę testera i być może rzucić jej komplement – zamarłem, przyklejając spojrzenie do jej tyłka, unoszącego się i opadającego, robiącego to na raty. Zamarłem nie dlatego, że chętnie dobrałby się do tych dwóch półkul, gdyby jej prawej ręki, jednego z jej palców nie znaczyła złotą obrączką. Ślubna, podejrzewam. Zawsze zastanawiało mnie skąd taki pęd u atrakcyjnych mężatek do nowych wyzwań.
W końcu niewidzialna chmura głosu dotarła do moich uszu, oblepiła je i pozwoliła tkwić w chwilowym oniemieniu. Wiernym towarzyszu, jeśli wspominać o pierwszą rundę. Tę, w której miałem szansę.
Ale wszedłem tam oniemiały, wysłuchałem tradycyjnego gadania o regułach, ciągle tępo wpatrując się w jej oczy. To jedyne, co mogłem wyłapać dzięki pieprzonej erze obowiązkowych maseczek. W sumie, jako dentysta i tak podjęłaby mnie w maseczce. Ale czasy byłyby inne. Podejście podobnie.
Wykonała wszystkie te podłe czynności włącznie z najgorszym, co może spotkać człowieka u dentysty – tą cholerą rurką odsysającą ślinę.
Na koniec podziękowała za odwagę, w końcu niewielu decyduje się pozbyć zęba bez znieczulenia.
I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdybym nie wyłapał jej spojrzenia. Było penetrujące. Dosłownie. Przez moment poczułem się jak jakiś pieprzony narodowy skarbiec, którego szyfry zostały złamane.
Przez kobietę.
I w sumie zsunąłbym się z fotela i wyszedł. Może byłby to krok niepewny i chwiejny. Ale zatrzymałem się na moment. W zasadzie zatrzymał się mój cały świat. Jakkolwiek pedalsko i poniżająco to brzmi: - Widzę, że była okazja, żeby wcześniej się znieczulić – stwierdziła.
I wtedy ten pieprzony nadmiar postanowił wydrążyć sobie ujście, wlał się w moje myślenie i zwyczajnie, po ludzku, zapytałem, czy poza okładką chce zobaczyć pierwszą stronę.
Jakoś tak wyszło, że dała propozycji zielone światło.
Pierwsze spotkanie było miłe. Niejeden określiłby to randką życia.
Niejeden nadal nie rozumie, jak wygląda randka życia. Więc co robią? Grzebią w tych pseudo poradnikach, wyczytują głupoty, które, później, puszczają w obieg i tak rodzi się w nich skrzywione moralnie dziecko. Bo świat jest zły, nikt niczego nie rozumie. Ale motywacja jest dobra. Szczególnie ta, która odsłania – zrozumiałe już – działanie kobiet na każdy ruch brwi, każdą zmianę ułożenia dłoni. Bo przecież ona zamknięta. Poturbowana przez poprzedni związek.


Niech każdy będzie sobie filozofem i psychologiem.
Ja plułem sobie w brodę. Mogłem wycisnąć z tego spotkania więcej, więcej z niej wyciągnąć, pewne rzeczy ogarnąć i wypracować sobie konkretny schemat, na podstawie którego, stwierdzę — czy warto.
To nie było trudne.
Przynajmniej z każdą poprzednią.
Ta randka, moim zdaniem, była kompletną porażką. Jeśli mam być szczery.
Po kilkunastominutowej ciszy, łamanej spodem odkładanej filiżanki, wypełnionej resztką kawy zaproponowałem, że ją odprowadzę.
Widocznie wyczuła w tym podtekst, którego nie było. W sumie nie dziwię się – większość pierdoliłaby przy pierwszej okazji, robiąc to z satysfakcją zwycięzcy.
Ale dla mnie to nie była przygoda.
Większość mężczyzn poznaje w swoim życiu mnóstwo kobiet. O ile nie są nerdami. Z tej większość, wierzcie mi, niewielki odsetek, mały jak cholera, stanowią te, z którymi facet mógłby się zestarzeć.
Pani stomatolog była jedną z nich.
Zaproponowałem, że będę z nią przez chwilę, dziesięć ulic wcześniej się ulotnię, co skwitowała śmiechem tak szczerym, jakiego nie potrafi na usta przywołać żaden polityk.
Zgodziła się. Być może zrozumiała, że jestem nerdem.
Albo kimś, w kim kiełkują jakieś zasady.
Nie wiem, pewnie kiedyś zadam to pytanie. Tylko w innej formie.
W końcu wyszliśmy z lokalu. Zapytała, czy gdzieś się spieszę. Dopiero wtedy zorientowałem się, że przeszliśmy kilka ulic, kładąc spieszny krok.
Zatrzymałem się.
Jeśli Michael Jordan rzucał za trzy na kilka sekund przed zakończeniem kwarty, mogłem zrobić to samo. Problem w tym, że nigdy nie rzucałem jako ostatni, decydując o wyniku spotkania.  W końcu rzuciłem:
– Nigdy nie przeżyłem bardziej sztywnej randki.
– Wiem.
– Niby skąd? – zapytałem, żłobiąc końcówką buta w ziemi.
– Bo mam podobnie.
– To chyba nie dla nas, co?
– Myślę, że jednak dla nas – odpowiada.
– Że niby spotkamy się znowu?
– Pewnie tak. Jeśli nie prywatnie, to służbowo – rzuca, uśmiechając się przy tym.
– Moje zęby są w tak złej kondycji? – pytam.
– Nie są.
– Więc?
– Po prostu chciałabym znowu się spotkać – podsumowuje.
– Ale przecież było sztywno.
Podnosi rękę i celuje wskazującym palcem w jedno z okien. – Widzisz? Mieszkam tam. Chcesz wejść i rozluźnić atmosferę? Czy wolisz poczekać? – pyta, mrugając porozumiewawczo.
– Wolę poczekać – odpowiadam.
– Naprawdę?
– Oczywiście, że nie. Chce być te kilka pięterek wyżej. Jeszcze dzisiaj. Ale wolę poczekać.
– Dlaczego?
– Dlatego, że mogę cię mieć.
Rumieni się. Jest ciemno, ale światło latarni rzuca się na jej twarz i wyłapuje uśmiech.
– Wiesz, jesteś dużą zagadką – mówię.
– Ty też – odpowiada.
– To co, nie będziemy się całować, ja zadzwonię za dwa, trzy dni i umówimy się ponownie?
– Na to jest schemat – pyta.
– Nie wiem. Jedyne czego jestem pewien to to, że na wszystko znajdzie się paragraf.
– Myślisz, że istnieje taki, który reguluje naszą znajomość?
– Myślę, że możemy go złamać – odpowiadam.
– I nie chcesz wejść na drinka przy pierwszej randce?
– Nie chcę.
– Więc? – pyta.
– Więc wejdę na kolejnej albo później.
– Dlaczego?
– Bo budzisz we mnie owcę, a nie wilka.
– Poetycko.
– Trochę.
W końcu jej otwarte dłonie wystrzeliwują. Zamyka je na tyle mojej głowy, zapraszając moje usta do kilkusekundowego tańca.
Całujemy się namiętnie.
W końcu odrywam usta. – To by było na tyle. Przynajmniej chwilowo – podsumowuję.
Odchodzi na kilka kroków. Zatrzymuje się na moment. Ekran telefonu wyłapuje jej twarz z ciemności.
Po chwili odwraca się. – Zapisałam mój numer. Nie spieprz tego, proszę.
– Przez myśl mi to nie przeszło – podsumowuję, po czym wyjmuję telefon z jej dłoni, robiąc to tak delikatnie, jak tylko potrafię. – Zadzwonię, obiecuję – rzucam, nachylając się nad nią i całując w czoło. – Jeśli nie jutro, to za kilka dni.
– Naprawdę?
– Jutro, zdecydowanie jutro – mówię.
Wpuszczam telefon do kieszeni spodni. – Następnym razem liczę na więcej. Słów, proszę pani – kończę.
– Dobrze, proszę pana – rzuca, znikając w ciemności. Po chwili dociera do mnie dźwięk otwieranych drzwi. – Tylko nie spieprz tego, dobrze?
– Dobrze – odpowiadam.
Chwilę później znika za zamykającymi się drzwiami.
Narastający dźwięk syreny oplata mnie ciasno drutem tylko po, by po chwili wypuścić i wybudzić ze snu.
To nawet przyjemne, że spędziłem tę noc z blondynką. W dodatku – dentystką. Nawet jeśli trwało to chwilę, było warto.
Teraz, schodząc z łóżka, ładując stopy w klapki i
Skoro udało w śnie, dlaczego ma nie udać się w rzeczywistości, pomyślałem, po czym na klawiaturze smartfona wybrałem numer nowej przychodni stomatologicznej, której główną lekarką była młoda kobieta.
Blondynka.
Numer, który zapamiętałem, a który rzekomo dotarł do mnie w trakcie snu, nie był feralny.
Może dzięki temu Alicja właśnie przyprawia mięsiwo na grilla, a ja pilnuje ognia, spisując te słowa. Kto wie.

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
franek 2020-05-03 11:15:57
@podszerstku

Bywam w Lidlu od lat, bo mi najbardziej pasuje asortyment. I co najmniej połowa moich zakupów to są produkty polskie. Poza tym jest większy wybór, więcej miejsca, duży parking, duże wózki - więc zakupy można robić rzadziej.
W sklepiku tzw. osiedlowym z pochodzeniem towarów jest podobnie, tyle że za takie same zakupy zapłacę aktualnie około 40-50 % więcej. Na początku tzw. epidemii parę razy zrobiłem w nim zakupy, bo było bliżej. Rachunki jednak mocno mnie zaskoczyły.
Jak myślisz, gdzie robię zakupy aktualnie?
Cyklista 2020-05-03 11:10:34
Beaciu, Ty mi mów (pisz), ja chętnie posłucham (poczytam).
Podszerstek 2020-05-02 15:02:09
Cyklisto, zabawny jesteś z tą panią Becią.
Szukaj dalej, na razie pudlo.
A chodziło mi o to, by nie zostawiać polskich pieniędzy w niemieckich ani w żadnych innych obcokrajowych sklepach, bo sami wykańczamy polskich producentów i handlowców. Cebula niemiecka, jabłka holenderskie, ziemniaki francuskie. Zyski z tego wszystkiego też za granicę.
Cyklista 2020-05-02 10:26:38
@Podszerstek - Pani Beato, no tego to po Pani się nie spodziewałem.
Podszerstek 2020-05-02 06:57:57
Panie Mateuszu, takie wpisy lubiemy (sic)
Ale ten Lidl o mało mnie nie zniechęcił na poczatku.
 • PRACA | dam
  POLSKIE KOLEJE LINOWE to pracodawca z ponad 80-letnią tradycją, działający obecnie w siedmiu ośrodkach w Tatrach i Beskidach. JEŻELI: - Jesteś miłośnikiem gór i natury; - Bliska jest Ci turystka górska; - Chcesz pracować z najlepszymi specjalistami w turystyce; - Szukasz zatrudnienia u renomowanego pracodawcy i lidera branży DOŁĄCZ DO NAS! Obecnie poszukujemy osób na stanowisko: OPERATOR MASZYN ŚNIEŻNYCH (RATRAK) na sezon zimowy 2020/2021. MIEJSCE PRACY: Kasprowy Wierch. OSOBA ZATRUDNIONA BĘDZIE ODPOWIEDZIALNA ZA: - Przygotowanie i utrzymanie tras narciarskich w rejonie Kasprowego Wierchu, w szczególności: obsługa maszyn śnieżnych (ratrak), profesjonalne przygotowanie tras narciarskich oraz bieżące i stałe utrzymanie tras narciarskich, współpracę z innymi operatorami maszyn śnieżnych. OD KANDYDATÓW OCZEKUJEMY: - Doświadczenia w pracy w ratrakowaniu i utrzymaniu tras narciarskich, - Dobrej kondycji fizycznej, - Umiejętności pracy w zespole, - Umiejętności pracy w zmiennych warunkach atmosferycznych, - Umiejętność jazdy na nartach będzie dodatkowym atutem. OFERUJEMY: - Umowę o pracę na czas określony - sezon zimowy, - Możliwość zdobywania doświadczenia w rozwijającej się firmie, - Atrakcyjne wynagrodzenie, pakiet socjalny i karty pracownicze, - Ciekawą pracę w młodym i dynamicznym zespole. OSOBY ZAINTERESOWANE PROSZONE SĄ O PRZESYŁANIE APLIKACJI ZAWIERAJĄCEJ CV NA ADRES E-MAIL: rekrutacja@pkl.pl do dnia 20.11.2020 r. z dopiskiem "KW operator". Prosimy o dopisanie następującej klauzuli: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Polskie Koleje Linowe S.A. dobrowolnie udostępnionych moich danych osobowych, zawartych w przekazanych dokumentach, w celu i zakresie niezbędnym do przeprowadzenia naboru na wolne stanowisko pracy."
 • PRACA | dam
  POLSKIE KOLEJE LINOWE to pracodawca z ponad 80-letnią tradycją, działający obecnie w siedmiu ośrodkach w Tatrach i Beskidach. JEŻELI: - Jesteś miłośnikiem gór i natury; - Bliska jest Ci turystka górska; - Chcesz pracować z najlepszymi specjalistami w turystyce; - Szukasz zatrudnienia u renomowanego pracodawcy i lidera branży DOŁĄCZ DO NAS! Obecnie poszukujemy osób na stanowisko: PRACOWNIK OBSŁUGI RUCHU TURYSTYCZNEGO na sezon zimowy 2020/2021. MIEJSCE PRACY: Zakopane: PKL Kasprowy Wierch i PKL Gubałówka. ZATRUDNIONE OSOBY BĘDĄ ODPOWIEDZIALNE ZA: - Obsługę klientów ośrodka turystycznego PKL, w tym obsługę kas, - Wykonywanie prac porządkowych i przygotowawczych przy uruchomieniu kolei, - Pomoc przy obsłudze kolei linowych i krzesełkowych, urządzeń technicznych oraz atrakcji zimowych w ośrodkach, - Wykonywanie bieżących prac budowlanych, konserwacyjnych i remontowych. OD KANDYDATÓW OCZEKUJEMY: - Wykształcenia min. średniego lub zawodowego, - Dobrej kondycji fizycznej, - Umiejętności pracy w zespole, - Pracy w zmiennych warunkach atmosferycznych, - Mile widziane uprawnienia techniczne SEP i TDT, - Umiejętność jazdy na nartach oraz pasja do gór będzie dodatkowym atutem. OFERUJEMY: - Umowę o pracę na czas określony - sezon zimowy 2020/2021, - Możliwość zdobywania doświadczenia w rozwijającej się firmie, - Atrakcyjne wynagrodzenie i pakiet socjalny, karty pracownicze, - Ciekawą pracę w młodym i dynamicznym zespole. OSOBY ZAINTERESOWANE REKRUTACJĄ I PRACĄ W PKL PROSIMY O PRZESYŁANIE APLIKACJI ZAWIERAJĄCEJ CV NA ADRES E-MAIL: rekrutacja@pkl.pl w terminie do dnia 20.11.2020 r. z dopiskiem "PKL KASPROWY" lub "PKL GUBAŁÓWKA". Prosimy o dopisanie następującej klauzuli: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Polskie Koleje Linowe S.A. dobrowolnie udostępnionych moich danych osobowych, zawartych w przekazanych dokumentach, w celu i zakresie niezbędnym do przeprowadzenia naboru na wolne stanowisko pracy."
 • USŁUGI | inne
  TRANSPORT - PRZEPROWADZKI. CZYSZCZENIE PIWNIC. 735 487 451.
 • PRACA | dam
  RECEPCJONISTKA do hotelu w Zębie. Bardzo dobre warunki. Tel. 604224334, praca@redyk.pl
  E-mail: praca@redyk.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Do wynajęcia w Nowym Targu POKÓJ, KUCHNIA, ŁAZIENKA. 889 694 718.
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  Sprzedam CIELAKA 2-miesięcznego. 512 115 333.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Bezpośrednio od właściciela - MIESZKANIE 3-pokojowe, w centrum Nowego Targu, 85 m kw., 2 tys. zł/m-c, ogrzewanie w czynszu. 600 931 295.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Nowe domy wolnostojące Nowy Targu 660 797 241, marekg@b12.pl
 • KOMUNIKATY
  SEWIK ZAPRASZA DO WSPÓŁPRACY FIRMY HYDRAULICZNE. SEWIK Tatrzańska Komunalna Grupa Kapitałowa Sp. z o.o. zaprasza firmy wykonawcze z branży hydraulicznej do wzięcia udziału w postępowaniach przetargowych dotyczących punktowych wymian wodomierzy na terenie Miasta Zakopane. W celu bliższego zapoznania się z przedmiotem oferty zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej Spółki www.sewik.com.pl (zakładka "przetargi") lub do bezpośredniego kontaktu telefonicznego pod nr tel. +48 885228220. Zapewniamy wszelką pomoc oraz współpracę techniczną przy realizacji powyższych zadań.
 • PRACA | dam
  Skicontrol H.Martinczak.s.k.a. (Białka Tatrzańska) przedstawiciel na Polskę SKIDATA AG, zatrudni: ASYSTENT/KA DS. MARKETINGU I SOCIAL MEDIA Oferujemy: rozwój zawodowy, umowę o pracę. Oczekiwania: bdb. znajomość platform społecznościowych i mechanizmów ich działania, łatwości tworzenia komunikatów marketingowych, krótkich, angażujących treści, kreatywności i samodzielności, dobrej organizacji pracy i dbałości o detale, doświadczenia zawodowego w obszarze marketingu, dobrej znajomości j. angielskiego. Główne obowiązki: tworzenie kampanii promocyjnych, kreowanie wizerunku firmy i jej produktów, opracowywanie materiałów reklamowych, ścisła współpraca z pozostałymi działami firmy, współpraca z firmami zewnętrznymi (drukarnie itp.). CV : praca@skicontrol.pl Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Skicontrol H.Martinczak S.K.A. Białka Tatrzańska,ul. Środkowa 178 a. Pełną informację dot. RODO administrator prześle na e-mail.
 • PRACA | dam
  Skicontrol H.Martinczak.s.k.a. (Białka Tatrzańska) przedstawiciel na Polskę SKIDATA AG, zatrudni: SERWISANTA. Oferujemy: umowę o pracę, szkolenia, rozwój zawodowy. Wymagania: znajomość rozwiązań IT, wykształcenie techniczne, j.angielski, prawo jazdy kat.B. Główne obowiązki: instalacja i serwis systemów kontroli dostępu; utrzymanie sieci teleinformatycznych Klienta; prowadzenie dokumentacji technicznej i serwisowej. CV prosimy przesyłać na: praca@skicontrol.pl Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Skicontrol H.Martinczak S.K.A. z Białka Tatrzańska, ul. Środkowa 178 a. Pełną informację dot. RODO administrator prześle na e-mail.
 • PRACA | dam
  Hotel Eco Tatry*** zatrudni POKOJOWĄ, tel. 608 088 017
 • PRACA | dam
  Hotel Eco Tatry*** zatrudni OSOBĘ DO KUCHNI, tel. 608 088 017
 • USŁUGI | budowlane
  Tynki maszynowe cementowo-wapienne, gipsowe. Atrakcyjna cena. 669790376
  Tel.: 669790376
 • SPRZEDAŻ | różne
  TANIO - MIAŁ - 691 509 754.
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Zdecydowanie DOM lub PENSJONAT W ZAKOPANEM. 666 535 535.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię KUCHARZA / KUCHARKĘ do restauracji w Zakopanem na stałe. Praca co drugi dzień, umowa o pracę. 601846659
  Tel.: 601846659
 • USŁUGI | budowlane
  DOMY OD PODSTAW, DACHY, WIATY, ALTANY, TARASY, REMONTY "WOLF BAU". 886 837 594.
 • USŁUGI | budowlane
  Tynki maszynowe. 500290144
  Tel.: 500290144
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam OSCYPKI wędzone i białe. 531 357 698.
 • USŁUGI | budowlane
  IZOPIANY-Ocieplenia budynków pianą PUR. Szybkie terminy realizacji. 732921706
  Tel.: 732921706
 • PRACA | dam
  Zatrudnię ASYSTENTKĘ STOMATOLOGICZNĄ/HIGIENISTKĘ - Zakopane - 604 232 488.
 • PRACA | dam
  KARCZMA W ZAKOPANEM ZATRUDNI OD ZARAZ: KELNERA/-KĘ z doświadczeniem, ATRAKCYJNE WYNAGRODZENIE. 533 226 109.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  MIESZKANIE W BLOKU w Zakopanem kupię bez pośredników, za gotówkę, może być do remontu, spółdzielcze itp. Tel. 519170500
 • NIERUCHOMOŚCI | pośrednictwo
  Obsługa domków i apartamentów. 788 633 633, www.zarzadzanieapartamentami.info
  WWW: www.zarzadzanieapartamentami.info
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Zatrudnimy: POMOCNIKÓW oraz tynkarzy, stolarzy, malarzy, dekarzy. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 2-3 tyg. Zarobki od 15 do 25 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko kelnera/kelnerki do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko pomocy kuchennej do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracownika na stanowisko kucharza do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
2020-10-31 21:53 Aktor i celebryta w Zakopanem 3 2020-10-31 21:19 Przewieźli ponad 200 tysięcy osób 2020-10-31 20:27 Zobaczcie jak wygląda nowy dworzec w Zakopanem (WIDEO) 1 2020-10-31 20:07 Słoneczny nadmorski weekend 2020-10-31 19:44 Krupówki wcale nie są takie puste (WIDEO) 1 2020-10-31 18:55 Na Azorach trwają MŚ w biegach górskich. Startują zakopiańczycy 2020-10-31 18:43 Patrole słowackiej policji na granicy żądają testów na koronawirusa 1 2020-10-31 18:15 1 listopada - wielka impreza w niebie. Będziemy transmitować mszę z Wiktorówek 3 2020-10-31 17:29 To co się dzieje ze Skwerem Pileckiego woła o pomstę do nieba 2 2020-10-31 16:45 Piękne popołudnie w Zakopanem (ZDJĘCIA) 1 2020-10-31 16:01 Likwidują już piątą szkołę w gminie 2 2020-10-31 15:16 Poszukiwacze tatrzańskich skarbów 2020-10-31 14:30 Pusto na zakopiance 5 2020-10-31 13:44 Słońce wygrywa z chmurami 2020-10-31 13:01 Skrzyżowanie z poślizgiem 1 2020-10-31 12:48 A nad morzem takie molo 2020-10-31 12:15 Serdeczny urodzaj 1 2020-10-31 11:31 Ponad sto przypadków koronawirusa na Podhalu 4 2020-10-31 11:14 Znowu rekord zakażeń w całej Polsce 2020-10-31 10:58 Nowy sokół za 28 milionów 2020-10-31 10:45 Sprzedawcy kwiatów i zniczy apelują: kupujcie u nas we wtorek i w środę 20 2020-10-31 10:00 Na Starych Szałasiskach 4 2020-10-31 09:15 Na razie chmury, ale z każdą godziną ma być lepiej 2020-10-31 08:41 Wieczorny pożar w Szczawnicy 2020-10-31 08:02 Pieśni papieskie i maryjne. Ostatni koncert (WIDEO) 2020-10-30 21:36 Strajk kobiet pod parasolkami na Krupówkach (WIDEO, ZDJĘCIA) 79 2020-10-30 21:31 Patrol Tatry 1 2020-10-30 21:02 Oszuści na wnuczka wyłudzili 21 tys. zł 1 2020-10-30 20:02 Gmina chce pomóc kobietom. Darmowe porady psychologiczne 2020-10-30 19:00 W Rabce nie będzie powtórki warszawskiej „Czajki” 2 2020-10-30 17:49 Górale zbierają się przed Sanktuarium św. Rodziny 58 2020-10-30 17:36 Ze względu na duży ruch przed cmentarzem możliwe jest zamknięcie ulicy Nowotarskiej 2 2020-10-30 17:30 Jutro ostatni dzień by przedsiębiorcy rozliczyli się z ZUS 2020-10-30 16:45 Antycovidowy protest przed zakopiańskim urzędem miasta (WIDEO) 11 2020-10-30 16:15 Hrdza wirtualnie 2020-10-30 16:06 Od jutra zamknięte cmentarze. Tak jest w Zakopanem (WIDEO) 16 2020-10-30 15:30 Jak w bajce 1 2020-10-30 15:15 Pożar auta w Sieniawie 2020-10-30 14:30 Szpital covidowy bez personelu i sprzętu na intensywnej terapii 10 2020-10-30 14:00 Bohaterka Numbani. Konkurs dla czytelników 2020-10-30 13:31 Krzysztof Pitoń za Narcyza Sadłonia 1 2020-10-30 12:44 Prawie cały szpital dla chorych na covid. Konferencja prasowa dyrekcji (WIDEO na ŻYWO) 8 2020-10-30 11:45 Jesienny Przysłop Miętusi (ZDJĘCIA, WIDEO) 2020-10-30 10:46 Mniej nowych zakażeń na Podhalu, ale wciąż dużo. Zmarło aż 6 osób 2020-10-30 10:32 Nowy dobowy rekord zakażeń koronawirusem w Polsce 2 2020-10-30 09:45 W Tatrach spadł śnieg. Za nami piękny poranek (ZDJĘCIE, WIDEO) 2020-10-30 09:00 Najlepsze wydawnictwa o górach 2020-10-30 08:04 Oczyszczalnia aportem 2020-10-29 23:32 Nowa Zakopianka 2020-10-29 23:00 Od generała Galicy do Trebuniów Tutków
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2020-10-31 22:41 1. Maseczka? 2020-10-31 22:31 2. Gdyby nie ekipa która codziennie sprząta śmieci to miasto wyglądało by jak Neapol w czasie strajku. Człowieku nie wiesz o czym mówisz. Kilka worków dziennie petów butelek i innych śmieci jest zbieranych. A jak narzekasz na bałagan jedz do np Warszawy i zobacz jak tam w stolicy gdzie cywilizacja jest wygląda miasto" ps A właściciele nie garną się do spŕzatania jest część ludzi którzy to robią reszta ze strachu przed mandatem. Mamy naprawdę czysto A takie wyjątki trafiają do gazety jako okaz do robienia sensacji. 2020-10-31 22:31 3. Ojejku ale afera 2020-10-31 22:21 4. Jedna wielka obłuda. Co najmniej w połowie parafii zakopiańskich liczy się biznes a nie wiara. Ile autobusów wjedzie na parking i ile mocher kasy zostawi. Przy Św Rodzinie działkę kobieta przekazała na cele kultu religijnego a ksiądz postawił galerię handlową. Gratulacje. Dość obłudy czarne kruki. 2020-10-31 22:03 5. O jejku jejku gratulacje dla celebryty 2020-10-31 22:03 6. dyć to chodzi o to samo co rok,czy dwa lata temu kodowcom z płk.sb w szeregach,czyli o dorwanie się w nie demokratycznie do koryta.Bo wybory były rok temu i jakoś nikt tej "przywódczyni" co chce obalić rząd do Sejmu nie wybrał a teraz jak pandemia ta cwana baba wyciąga ludzi na ulice.Takie szowinistki dopuścić do koryta,to będziemy mieli jak w raju (skrobanki,eutanazja itd.) 2020-10-31 21:47 7. Podaliście link nieaktywny, w dodatku błędny. Tam nie może być tej kreseczki w polskiej literze "ś". A w skrócie to z owych aktualności wynika, że posiadanie zaświadczeń będzie obowiązywało od 2 listopada. Dziwne, że dziś wymagali... 2020-10-31 21:39 8. @Iti. Trochę to nie tak.. Słowianie pojawili się na naszych ziemiach (nie Podhale) ok. VI - VII w. ne. w wyniku ekspansji plemion słowiańskich spowodowanej m.in. wielką wędrówką ludów. Wcześniej na tych ziemiach gościli Wandalowie, Goci i Gepidzi - w ramach tzw. kultury przeworskiej. I to oni handlowali z Rzymianami. Początkowo Słowianie (VI - VII w.) prowadzili spokojne życie oparte na agrokulturze - w VIII w. ich rozwój nabiera rozpędu - pojawiają się grody i państewka plemienne - konsolidujące się w coraz to większe organizmy. To tyle k woli uściślenia. Ze strony Watykanu może nic dobrego nie przyszło, ale Ci co wojowali z Watykanem polegli. A byli tacy co próbowali. W Polsce ostatnim zrywem w obronie przedchrześcijańskich tradycji była tzw. reakcja pogańska w roku 1034 za panowania Mieszka II. Sam Mieszko drugi chciał aby Polska pozostała przy rdzennych słowiańskich wierzeniach. Za swoje działania Mieszko II został skrytobójczo zabity. Jego dzieło kontynuował jego syn Bolesław Zapominany. Widocznie dobrze mu szło ponieważ chrześcijańscy kronikarze wymazali go z kart historii i nie jest on oficjalnie ujęty w żadnym spisie królów Polski. A chodziło właśnie o jego sukcesy na polu przeciwstawiania się zwyczajów z Bliskiego Wschodu na Ziemiach Polskich. Niestety Bolesław Zapomniany również został zabity, a w koordynacji w Watykanem zostały wysłane do Polski interwencyjne wojska niemieckie i ruskie, które osadziły na tronie wiernego Watykanowi Kazimierza Odnowiciela. Jedynie Mazowsze oparło się obcej interwencji i przez jakiś czas było w stanie pozostać przy dawnych tradycjach. Jednak rządzący na Mazowszu książę Miecław również został niedługo potem pokonany i zabity przez sterowane przez Watykan chrześcijańskie wojska w roku 1047. Po tych wydarzeniach Polska została przykładnie ukarana. Tak o tym pisali kronikarze: "Corocznie płacić będą Polacy kurii papieskiej zwyczajny pieniądz od każdej głowy, wyłączając głowy szlacheckie, nie będą zapuszczać włosów na głowie i brodzie, zwyczajem barbarzyńskim, ale będą je starannie postrzygać. Wielkiego Postu przestrzegać o trzy tygodnie dłużej niż w innych krajach (?), wiecznie też będą obowiązani, aby w Bogu i w Wierze Chrześcijańskiej wdzięczniejszymi i gorliwszymi byli. Chrześcijaństwo zostało Polsce narzucone. Przy innych wiatrach historii mogłaby być to inna religia. Więc proszę Was, nie mieszajcie wiary i patriotyzmu, bo to ma ze sobą niewiele wspólnego... 2020-10-31 20:43 9. Wreszcie, szczerze mowiac to wystarczylo by zrobic ladnie perony i koniec remontu. Bez zbednej galeri i mozliwosci krecenia lodow przez wladze... 2020-10-31 20:42 10. Do góralska7 szanuje za normalna wypowiedz chodzi nam wszystkim o to ze poprostu męczą nas te rasistowskie szowinistyczne wypowiedzi bo ty góral tamten nie góral, góralki by nie strajkowały bo góralka to by kadłubek bez nóg i oczu i wigilie wszystko wychowała a to co krzyczy je... PiS to nie góralski. Niech przestaną tak się puszyć bo do Zakopanego mieszkać przyjeżdzają różni ludzie jedni jak to tu mówią torami inni porsche tak jak ja z żona i proszę mi uwierzyć nigdy nie dałem nikomu odczuć ze ktoś jest gorszy albo coś bo to tylko kasa. Poszło o protest kobiet ja popieram każda kobieta ma mieć wybór czy to góralka czy nie kocham Zakopane jako miasto. A i cepry i górale maja swoje za uszami poprostu musimy jakoś żyć wiec niech nie wypisują bzdur baby do garów itd bo za taka wypowiedz mi w twarz opluje każdego szanujmy się te baby nie musza nikomu gotować i nie musiały z imbecylem się wiązać, wiec niech szanują swoje żony. I wara od dziewczyn które strajkują nie podoba się to nie słuchać one chcą dobrze dla wszystkich kto nie chce nie musi robić aborcji to jest wybór żyjemy w XXl wieku każdy musi iść z postępem są różne sytuacje życiowe i nie nam to oceniać ale pewien jestem że z byle powodu nikt tego nie robi. Pozdrawiam wszystkich sympatycznych ludzi bez znaczenia na miejsce pochodzenia
2020-10-31 18:18 1. niewiecie ze przecież Bułecka łobiecoł Trzaskowskiemu ze pomoze łobalić PIS 2020-10-31 00:01 2. O proszę! I pan Bułecka też się lansuje... Mój Boze... Kieby Ciy tak dziadek uwidzioł, to by Ciy cheba tak wyrzezoł, co byś siy zejscoł... 2020-10-30 20:59 3. Mieszkali w POlsce... a jak Rosjanie przyszli to okazalo sie ze to agenci z ROsji.. Zdrajcow nikt nie lubi - ale to jest w tej nacji. 2020-10-30 12:47 4. 500 osób na ulicach, ponad 25000 mądrych w domach w Zakopanem! ???? 2020-10-30 10:43 5. Do Iti: Na szczęście są ludzie, dla których są sprawy ważniejsze niż dobra materialne, a poza tym, co Ciebie interesuje co ktoś robi ze swoim samochodem??? Zajmij się sobą, a nie patrz innym do portfela. 2020-10-29 21:11 6. rzeczywiście zajebista demonstracja i te tłumy - jakby było więcej zdjęć to tłumy byłyby jeszcze większe w sieci po prostu wrze. 2020-10-29 19:40 7. brawo dziewczyny. Jestem z Wami. Chołota skonczy w pierdlu 2020-10-29 16:37 8. Szkoda tego focusa piękny 2020-10-27 13:12 9. same wulgaryzmy, chamstwo - przerażająca młodzież bez zasad bez kultury Szczerze mówiąc to z jednej strony jest mi ich żal bo dotknęli już dna Przerażające jest również że dziewuchy będą kiedyś matkami. 2020-10-26 19:38 10. Widze że z kasą nie jest tak źle jak się depcze po samochodzie. Niezłe czasy nastały. Gdzie inni by szanowali a Ci skrzywdzeni i w bólu się wijący pozwalają sobie na występy w bucikach jakże zwykłym samochodzie a dla innych niedostępnym.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Bojcorka

Album TP

FILMY TP

Pożegnania