Reklama

2020-05-12 12:35:00

Blog

Jak zarabiać kokosy na pandemii? Trzeba mieć znajomości z Szumowskim

O tym jak pewien instruktor z Zakopanego dorabia się na nieszczęściu innych

Minister Szumowski, któremu ufa społeczeństwo (bo wygląda na zmęczonego) ma kolegę Łukasza.
Łukasz prowadzi szkołę narciarska i pensjonat w Zakopanem.
Łukasz to prawdopodobnie bardzo wrażliwy człowiek. Po wybuchu epidemii bardzo się przejął, chciał jakoś pomóc wszystkim polakom i swojemu koledze ministrowi Szumowskiemu, z którym spędzał bezcenne górskie wieczory w towarzystwie grzańców.


Łukasz, jak każdy przedsiębiorca z branży narciarskiej, postanowił skoczyć po maseczki. Korzystając ze skomplikowanych urządzeń, jakim jest komputer z dostępem do internetu, znalazł nikomu nieznane źródło maseczek z kraju, z którego nikt się nie spodziewał, czyli z Chin.


Łukasz, jako prawdziwy patriota postanowił złożyć ofertę sprzedaży Ministerstwu Zdrowia. Oczywiście Łukasz dla dobra skuteczności transakcji i w ramach wierności obozowi dobrej zmiany zaoferował pośredniczenie w tej wymianie handlowej.


Ministerstwo zdrowia kupiło od Łukasza, kolegi ministra zdrowia co najmniej 100 tys. maseczek typu FFP2, płacąc ok. 39 zł netto za sztukę i 20 tys. maseczek chirurgicznych po 8 zł za sztukę.
Po tej pierwszej transakcji współpraca z Łukaszem zaowocowała kolejną wymianą handlową.
Łukasz sprzedał jeszcze ministerstwu 10 tys. sztuk FFP2 z Ukrainy (cena 48 zł netto za sztukę) i 3 tys. przyłbic (cena nieznana, ale z pewnością była świetna).


Ministerstwo zdrowia w ramach zaufania przez kontrolę po zakupie maseczek, nie wysłała ich do szpitali, tylko do badania jakościowego.


Analiza wykazała, że maseczki Łukasza nie spełniają żadnych norm.
Ministerstwo zdrowia wezwało wrażliwego Łukasza w celu wyjaśnienia tego nieporozumienia.
W rozmowie uczestniczył osobiście wiceminister zdrowia, który proponował Łukaszowi różne wyjścia z tej sytuacji.
Na ten moment nie wpłynęło żadne zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Łukasza.


Podsumowując, Ministerstwo zdrowia kupuje maseczki po grubo zawyżonych cenach i nadające się do podtarcia, a następnie chce polubownie załatwić sprawę tylko dlatego, że gość, który je oferuję jeździ nartach z Szumowskim.


Czym rządy PiS różnią się od rządów PO-PSL?


Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Jedrek 2020-05-18 14:00:14
A może sposob na biznes wziol sie od zony instruktora , bo ta chyba dalej pracuje w Urzedzie Pracy jako sekretarka, to teraz moze bedzie awans na dział rozwoju i inwestycji
Franek 2020-05-16 01:11:01
Sprawą zajeła się prokuratura,więc nie wysilajcie się zbytnio "pisarze".Przezorność kogoś /pomimo,ze te maski "miały" certyfikat/,spowodowała,że te maski sprawdzono i afera wyszła na jaw i kasa za nie,musi wrócić. Tak,że wesela se instruktor nie zrobi za nie :).
hha 2020-05-15 00:11:21
Ultra cheap shot giermka z wyborczej. Dowody synku. Cokolwiek wystukasz , rzetelnie trzeba wylozyc na swiatlo dzienne i udokumentowac. Tanie 5 min./ tak,zaistnialem wreszcie z blogiem !/
Jeszcze jeden tzw. glos prawdy czyli usluzny, wyborczy belkot.
dziadek 2020-05-13 21:13:24
Maseczkowy koronowirus atakuje.
Wygrzebane w sieci - "Maseczki, które zakupiła Unia Europejska i przydzielone Polsce, nie spełniają żadnych norm ? ani FFP1, ani FFP2, ani FFP3 ? w związku z tym nie mogą być rozdysponowane wśród medyków w tej kategorii FFP."
Czyżby też "operatywny Łukasz"? A może wdepnął w interesy zarezerwowane dla układu?
Jeśli kogoś atakuje Wyborcza i TVN, to dowód, że jest porządnym, prawym człowiekiem spoza układu!
marol 2020-05-13 18:10:28
Za przedsiębiorczość i zaradność wypadało by pochwalić!Jedni siedzą na tyku i narzekają,a drudzy myślą i nie marnują czasu,i chwała im za to!
Mysllogicznie 2020-05-13 08:38:36
Nie potrafię zrozumieć myślenia niektórych ludzi. Czemu niby winny jest instruktor? Załatwił maseczki, miał kontakt z ministrem lub jego rodziną, umówił się i sprzedał.

Należy się raczej zastanowić dlaczego minister nie korzysta z zapisów specustawy, która umożliwia mu w drodze rozporządzenia ustalać ceny maksymalne towarów potrzebnych do przeciwdziałania epidemii i jednocześnie walczyć z transakcjami spekulantów.

Zamiast korzystać z prawa które rząd sam wprowadził minister kupuje od znajomego towar po zawyżonej cenie. I to należy piętnować, a nie sprzedającego. W normalnym kraju taki minister już miałby po rządzeniu i zostałby odwołany.

U nas tak się nie dzieje, a żeby wybielić ministra wymyślono pretekst do zwrotu pieniędzy jakoby maseczki nie miały certyfikatów. Bzdury, to tylko zabieg mający na celu odwrócenie uwagi i chęć zrobienia z instruktora oszusta.

W rzeczywistości największym oszustwem jest propaganda rządu, który najpierw mówi że będzie specustawą zwalczał działania spekulantów, po czym ten sam rząd kupuje po zawyżonych cenach.

Trzeba mieć mocno wyprany mózg żeby dalej głosować na tę bandę pookrągłostołową.
Ada K. 2020-05-13 07:50:53
Najgorsze jest to iż taki Sprytny Grzegorz nic niewłaściwego w tym nie widzi. Ludzie za darmo szyją maseczki by pomóc, a on zarabia miliony w tydzień na ludzkim nieszczęściu a potem z całą rodziną w Sanktuarium na Kolanach wiernie. To właśnie charakteryzuje ludzi Prawa i Sprawiedliwości. Dużo tu takich. Robić nieuczciwie swoje ale jakby inny to Policja . Troskliwy Grzesiu stań przed lustrem i pomyśl jak tysiące ludzi umiera za to byś ty dobrze się miał.
Łukasz Łukasz 2020-05-12 23:31:42
Łukasz: "może to dziwnie zabrzmi ale mam 5 mln rękawiczek do popchnięcia nie wiesz czy ktoś potrzebuje?"
Łukasz: "jakich i po ile?"
Łukasz "Gumowych i wszystkie lewe"????????
Duduś 2020-05-12 22:46:41
Nie ma sie co czepiać, gdyby Sasin nie zajął drukarek nie było by problemu z wydrukowaniem certyfikatów a maseczki na pewno się przydały????
Lenny 2020-05-12 20:48:37
za cukierka z supermarketu gość dostał zawiasy, sędzia - kolekcjoner wiertarek i pendrive'wów się wykpił od kary, a przedsiębiorczy patrioci będą mieli teraz okazje szyć maseczki zza kratek w pasiastych pidżamach...
Ł.G. arz 2020-05-12 20:12:17
Przekręt to pewnie ktoś zrobił dobry Ale ktoś beknąć musi....
robi instruktor 2020-05-12 19:39:06
wszyscy jestesmy grzeszni ale wstydz sie rudzielcu bo to nie czas na przekret!!!
hm 2020-05-12 19:32:23
a kiedy wysypie sie afera z TBS jak mlodzi administratorzy wyłudzaja mieszkania od starych kobiet...
robot ny 2020-05-12 19:13:24
Redakcjo nie wierze ze Ci trzej jezdcy apokalipsy to wymyslili, poniewaz ich znam.
Czy ministerstwo przed zakupem nie sprawdza broni,aut itd.
były pieniazki do przytulenia no ale trzeba sie zabezpieczyc i po to sa własnie chłopcy ktorzy przez chwile poczuli ze zycie jest piekne.
aby zachowac dobre imie dobrej zmiany dogadaja sie a bubciu stwierdzi ze jednak szkoda tego rokusa
Leon 2020-05-12 19:13:09
Dajcie chłopakowi spakuj. Jemu to się należy. Zima była słaba potem zamknęli granicę więc i turnusy zagraniczne odpadły . Syn ma narzeczoną więc wesele góralskie na 500 osób jakoś trzeba opłacić . I tak by to wydał i Państwo by zrobiło więc czemu tyle w Was zazdrości. Miał nikt nie PISnąć ani słowa a tu masz afera. Czemu w tvpis nic nie mówią? Oni tak kochają Podhale
hkrwi 2020-05-12 18:45:27
mnie ciekawi aspekt psychologiczny tego przypadku.
jakie emocje towarzyszyły tym chłopkom roztropkom ktorzy sila sie na tych motorkach i autkach i manierach..
olsnienie tak orzytulimy pieniadz i bedzie super jestesmy super jestesmy biznesmenami jestesmy prawie jak bulas i stoch i curus i mamy extremalne hobby tak jestesmy krolami
ale musialy byc emocje i podniecenie a tu wstyd i hanba do grobowej deski bedziecie kojarzeni z pseudo afera w takiej malej miejscowosci, zonka w aptece spali sie ze wstydu, a mama w sklepie?
daliscie ognia naprawde tatra inwest to wiadomo ale ze ryzu sie dal wmanewrowac ..
dziwny ten swiat
maktostaki 2020-05-12 18:29:59
Dawniej złodziejom obcinało się ręce albo się ich kamieniowało... Dziś sąsiedzi złodzieja - górale będą się do niego przymilać i gratulować mu świetnego interesu ...
doZakopianczyk 2020-05-12 18:21:55
ja tez uwielbiam zlodzieji i cwaniakow z Tatra inwest,trzech kubkow i hski
bo w zyciu trzeba miec spryt co nie
a wiec nieruchomosci kupujemu w tatra inwest
na nartach jezdzimy na harendzie a maseczki kupujemy sami!
Bożenka S. 2020-05-12 18:18:35
Wszystkie pozywytne komentarze to chyba pisze Klementyna i team marketingowy jednej znanej szkółki narciarskiej ;)
Bodo 2020-05-12 17:21:02
Ten Łukasz G (wiem o kogo chodzi) , nie musiał inwestować 5 mln zł, bo tyle otrzymał za sprzedaż maseczek. On zakupił je w cenie prawdopodobnie ponad 10 razy tańszej jak można wywnioskować z artykułów w internecie. Jest interes?
joka 2020-05-12 17:01:16
Panie Skupień to Pan powinien zawiadomić kogo trzeba o popełnieni przestępstwa -maseczki sprzedane a atestu niet ???
Gośka 2020-05-12 17:00:23
Teraz wszyscy mieszkańcy Zakopanego a w szczególności górale będziemy się wstydzić za ''sprytnego" Łukasza. I tak cała Polska uważa nas za oszustów, naciągaczy , to nam ten nieodpowiedzialny, bezczelny naciągacz dołożył . I nie winiłabym tu ministra ani całego rządu. Cała wina leży po stronie tych, którzy
postanowili wykorzystać w tym trudnym i wyczerpującym czasie zaufanie i znajomość z ministrem zdrowia do kręcenia lodów . Z całą pewnością jest w ministerstwie gość, który im w tym pomógł, on tez powinien ponieś konsekwencje. Pan Łukasz chyba nie miał 5 mln do zainwestowania w maseczki, to chyba tez ktoś mu pomagał w tym interesie życia. Sprawa ewidentnie do zbadania przez odpowiednie służby. Smród i wstyd będzie się ciągnął bez końca, będzie miał wpływ na nas wszystkich. Dlatego należy tego człowieka i jego pomocników napiętnować i podać do publicznej wiadomości ich nazwiska.
Zakopiańczyk 2020-05-12 16:16:59
Wszystkim wam.... Piszacym łukaszek... To i tamto....
Żal d.... Ściska bo nie macie i nie zapowiada sie zebyscie złośliwe cy mieli taką ( możliwość) przed soba zeby dopiąć taką tranzakcję!!!
Brawo chłopaku !!!
Sprzedane...
Zapłacone...
I podatek odprowadzony bedzie...
I tyle wam zawistne W. S. Z. Y do tego....
tadek 2020-05-12 15:55:38
Panie Skupień wy wszyscy jesteście po jednych pieniądzach ,co zrobił Korwin przez 30 lat będąc przy korycie czemu nie zapobiegł procederowi rozkradania majątku kraju ,ba kradli czy to lewa czy prawa strona ile się tylko dało,a do tego rozkradania przyczynił się miedzy innymi kościół co roku z budżetu idą ogromne miliardy na tych pasożytów a wy klęczycie przed nimi, tańczycie u Rydzyka żeby tylko być przy władzy .i chcecie być następni do koryta.
Kaska 2020-05-12 15:50:34
Ciekawe ile u szefa maseczek jeszcze leży ??? i cikawe czy z nadrukiem H-ski ???? a może SITN
Ł.G. arz 2020-05-12 15:20:16
Zimy coraz słabsze, niewiadomo co z przyszłym sezonem i lata też już nie te więc Łukaszek znalazł łatwiejszy sposób na kasę. A że trochę brak doświadczenia w handlu bo to pierwsza taka transakcja to zapomniał o atestach... Ale już kolejne przekręty dopną na ostatni guzik.
stasek 2020-05-12 14:56:15
My jesteśmy Prawi i Sprawiedliwi
Co tam marne lody Łukasza G.
Sasin to dopiero se nadrukowal kartek za grube setki
KrzysiekzG. 2020-05-12 14:42:11
Nie wchodząc w sedno sprawy - Polakom ! Nie "polakom ".
Borg 2020-05-12 14:09:16
Czym rządy PiS różnią się od rządów PO-PSL? Dziś to chyba już jasne, Propaganda dla ludu vs. twarde dowody. No chyba że Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro chroni "złodziei" z PO, bo jak na razie nie słychać już o tym złodziejskim procederze za PO, tak jak nie słychać o zamachu, uchodźcach którzy będą odbierać nam pracę i wielu wielu innych rzeczach. Jak to mówił były Prezes Polskiej Telewizji a obecny "doradca" TVP o "ujawnianiu prawd PISowskich" cyt; " Z tym Wermahtem to lipa, ale jedziemy w to, bo ciemny lud to kupi"
Robert 2020-05-12 13:55:41
podczas gdy biznesmeni zakopiańscy liczyli straty narciarz liczył zyski.
Jon 2020-05-12 13:33:28
Tym się różni że tamci kradli a tym po prostu się należy :)
Tylko PIS 2020-05-12 13:32:27
Czym rządy PiS różnią się od rządów PO-PSL?
Nie różnią się niczym oprócz tego że kradną o wiele więcej !!!!
ukasz3 2020-05-12 13:22:50
Łukasz nr 1(pewnie przypadkowo) kupuje maseczki a w tym samym czasie Łukasz nr 2 ogłasza ,że maseczki nic nie dają i nie ma sensu ich noszenie.Po kilkunastu dniach Łukasz nr 2 zmienia zdanie i ogłasza przymus noszenia maseczek. Czy CBA wie już jak to się stało?
 • PRACA | dam
  POLSKIE KOLEJE LINOWE to pracodawca z ponad 80-letnią tradycją, działający obecnie w siedmiu ośrodkach w Tatrach i Beskidach. JEŻELI: - Jesteś miłośnikiem gór i natury; - Bliska jest Ci turystka górska; - Chcesz pracować z najlepszymi specjalistami w turystyce; - Szukasz zatrudnienia u renomowanego pracodawcy i lidera branży DOŁĄCZ DO NAS! Obecnie poszukujemy osób na stanowisko: OPERATOR MASZYN ŚNIEŻNYCH (RATRAK) na sezon zimowy 2020/2021. MIEJSCE PRACY: Kasprowy Wierch. OSOBA ZATRUDNIONA BĘDZIE ODPOWIEDZIALNA ZA: - Przygotowanie i utrzymanie tras narciarskich w rejonie Kasprowego Wierchu, w szczególności: obsługa maszyn śnieżnych (ratrak), profesjonalne przygotowanie tras narciarskich oraz bieżące i stałe utrzymanie tras narciarskich, współpracę z innymi operatorami maszyn śnieżnych. OD KANDYDATÓW OCZEKUJEMY: - Doświadczenia w pracy w ratrakowaniu i utrzymaniu tras narciarskich, - Dobrej kondycji fizycznej, - Umiejętności pracy w zespole, - Umiejętności pracy w zmiennych warunkach atmosferycznych, - Umiejętność jazdy na nartach będzie dodatkowym atutem. OFERUJEMY: - Umowę o pracę na czas określony - sezon zimowy, - Możliwość zdobywania doświadczenia w rozwijającej się firmie, - Atrakcyjne wynagrodzenie, pakiet socjalny i karty pracownicze, - Ciekawą pracę w młodym i dynamicznym zespole. OSOBY ZAINTERESOWANE PROSZONE SĄ O PRZESYŁANIE APLIKACJI ZAWIERAJĄCEJ CV NA ADRES E-MAIL: rekrutacja@pkl.pl do dnia 20.11.2020 r. z dopiskiem "KW operator". Prosimy o dopisanie następującej klauzuli: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Polskie Koleje Linowe S.A. dobrowolnie udostępnionych moich danych osobowych, zawartych w przekazanych dokumentach, w celu i zakresie niezbędnym do przeprowadzenia naboru na wolne stanowisko pracy."
 • PRACA | dam
  POLSKIE KOLEJE LINOWE to pracodawca z ponad 80-letnią tradycją, działający obecnie w siedmiu ośrodkach w Tatrach i Beskidach. JEŻELI: - Jesteś miłośnikiem gór i natury; - Bliska jest Ci turystka górska; - Chcesz pracować z najlepszymi specjalistami w turystyce; - Szukasz zatrudnienia u renomowanego pracodawcy i lidera branży DOŁĄCZ DO NAS! Obecnie poszukujemy osób na stanowisko: PRACOWNIK OBSŁUGI RUCHU TURYSTYCZNEGO na sezon zimowy 2020/2021. MIEJSCE PRACY: Zakopane: PKL Kasprowy Wierch i PKL Gubałówka. ZATRUDNIONE OSOBY BĘDĄ ODPOWIEDZIALNE ZA: - Obsługę klientów ośrodka turystycznego PKL, w tym obsługę kas, - Wykonywanie prac porządkowych i przygotowawczych przy uruchomieniu kolei, - Pomoc przy obsłudze kolei linowych i krzesełkowych, urządzeń technicznych oraz atrakcji zimowych w ośrodkach, - Wykonywanie bieżących prac budowlanych, konserwacyjnych i remontowych. OD KANDYDATÓW OCZEKUJEMY: - Wykształcenia min. średniego lub zawodowego, - Dobrej kondycji fizycznej, - Umiejętności pracy w zespole, - Pracy w zmiennych warunkach atmosferycznych, - Mile widziane uprawnienia techniczne SEP i TDT, - Umiejętność jazdy na nartach oraz pasja do gór będzie dodatkowym atutem. OFERUJEMY: - Umowę o pracę na czas określony - sezon zimowy 2020/2021, - Możliwość zdobywania doświadczenia w rozwijającej się firmie, - Atrakcyjne wynagrodzenie i pakiet socjalny, karty pracownicze, - Ciekawą pracę w młodym i dynamicznym zespole. OSOBY ZAINTERESOWANE REKRUTACJĄ I PRACĄ W PKL PROSIMY O PRZESYŁANIE APLIKACJI ZAWIERAJĄCEJ CV NA ADRES E-MAIL: rekrutacja@pkl.pl w terminie do dnia 20.11.2020 r. z dopiskiem "PKL KASPROWY" lub "PKL GUBAŁÓWKA". Prosimy o dopisanie następującej klauzuli: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Polskie Koleje Linowe S.A. dobrowolnie udostępnionych moich danych osobowych, zawartych w przekazanych dokumentach, w celu i zakresie niezbędnym do przeprowadzenia naboru na wolne stanowisko pracy."
 • USŁUGI | inne
  TRANSPORT - PRZEPROWADZKI. CZYSZCZENIE PIWNIC. 735 487 451.
 • PRACA | dam
  RECEPCJONISTKA do hotelu w Zębie. Bardzo dobre warunki. Tel. 604224334, praca@redyk.pl
  E-mail: praca@redyk.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Do wynajęcia w Nowym Targu POKÓJ, KUCHNIA, ŁAZIENKA. 889 694 718.
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  Sprzedam CIELAKA 2-miesięcznego. 512 115 333.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Bezpośrednio od właściciela - MIESZKANIE 3-pokojowe, w centrum Nowego Targu, 85 m kw., 2 tys. zł/m-c, ogrzewanie w czynszu. 600 931 295.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Nowe domy wolnostojące Nowy Targu 660 797 241, marekg@b12.pl
 • KOMUNIKATY
  SEWIK ZAPRASZA DO WSPÓŁPRACY FIRMY HYDRAULICZNE. SEWIK Tatrzańska Komunalna Grupa Kapitałowa Sp. z o.o. zaprasza firmy wykonawcze z branży hydraulicznej do wzięcia udziału w postępowaniach przetargowych dotyczących punktowych wymian wodomierzy na terenie Miasta Zakopane. W celu bliższego zapoznania się z przedmiotem oferty zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej Spółki www.sewik.com.pl (zakładka "przetargi") lub do bezpośredniego kontaktu telefonicznego pod nr tel. +48 885228220. Zapewniamy wszelką pomoc oraz współpracę techniczną przy realizacji powyższych zadań.
 • PRACA | dam
  Skicontrol H.Martinczak.s.k.a. (Białka Tatrzańska) przedstawiciel na Polskę SKIDATA AG, zatrudni: ASYSTENT/KA DS. MARKETINGU I SOCIAL MEDIA Oferujemy: rozwój zawodowy, umowę o pracę. Oczekiwania: bdb. znajomość platform społecznościowych i mechanizmów ich działania, łatwości tworzenia komunikatów marketingowych, krótkich, angażujących treści, kreatywności i samodzielności, dobrej organizacji pracy i dbałości o detale, doświadczenia zawodowego w obszarze marketingu, dobrej znajomości j. angielskiego. Główne obowiązki: tworzenie kampanii promocyjnych, kreowanie wizerunku firmy i jej produktów, opracowywanie materiałów reklamowych, ścisła współpraca z pozostałymi działami firmy, współpraca z firmami zewnętrznymi (drukarnie itp.). CV : praca@skicontrol.pl Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Skicontrol H.Martinczak S.K.A. Białka Tatrzańska,ul. Środkowa 178 a. Pełną informację dot. RODO administrator prześle na e-mail.
 • PRACA | dam
  Skicontrol H.Martinczak.s.k.a. (Białka Tatrzańska) przedstawiciel na Polskę SKIDATA AG, zatrudni: SERWISANTA. Oferujemy: umowę o pracę, szkolenia, rozwój zawodowy. Wymagania: znajomość rozwiązań IT, wykształcenie techniczne, j.angielski, prawo jazdy kat.B. Główne obowiązki: instalacja i serwis systemów kontroli dostępu; utrzymanie sieci teleinformatycznych Klienta; prowadzenie dokumentacji technicznej i serwisowej. CV prosimy przesyłać na: praca@skicontrol.pl Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Skicontrol H.Martinczak S.K.A. z Białka Tatrzańska, ul. Środkowa 178 a. Pełną informację dot. RODO administrator prześle na e-mail.
 • PRACA | dam
  Hotel Eco Tatry*** zatrudni POKOJOWĄ, tel. 608 088 017
 • PRACA | dam
  Hotel Eco Tatry*** zatrudni OSOBĘ DO KUCHNI, tel. 608 088 017
 • USŁUGI | budowlane
  Tynki maszynowe cementowo-wapienne, gipsowe. Atrakcyjna cena. 669790376
  Tel.: 669790376
 • SPRZEDAŻ | różne
  TANIO - MIAŁ - 691 509 754.
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Zdecydowanie DOM lub PENSJONAT W ZAKOPANEM. 666 535 535.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię KUCHARZA / KUCHARKĘ do restauracji w Zakopanem na stałe. Praca co drugi dzień, umowa o pracę. 601846659
  Tel.: 601846659
 • USŁUGI | budowlane
  DOMY OD PODSTAW, DACHY, WIATY, ALTANY, TARASY, REMONTY "WOLF BAU". 886 837 594.
 • USŁUGI | budowlane
  Tynki maszynowe. 500290144
  Tel.: 500290144
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam OSCYPKI wędzone i białe. 531 357 698.
 • USŁUGI | budowlane
  IZOPIANY-Ocieplenia budynków pianą PUR. Szybkie terminy realizacji. 732921706
  Tel.: 732921706
 • PRACA | dam
  Zatrudnię ASYSTENTKĘ STOMATOLOGICZNĄ/HIGIENISTKĘ - Zakopane - 604 232 488.
 • PRACA | dam
  KARCZMA W ZAKOPANEM ZATRUDNI OD ZARAZ: KELNERA/-KĘ z doświadczeniem, ATRAKCYJNE WYNAGRODZENIE. 533 226 109.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  MIESZKANIE W BLOKU w Zakopanem kupię bez pośredników, za gotówkę, może być do remontu, spółdzielcze itp. Tel. 519170500
 • NIERUCHOMOŚCI | pośrednictwo
  Obsługa domków i apartamentów. 788 633 633, www.zarzadzanieapartamentami.info
  WWW: www.zarzadzanieapartamentami.info
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Zatrudnimy: POMOCNIKÓW oraz tynkarzy, stolarzy, malarzy, dekarzy. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 2-3 tyg. Zarobki od 15 do 25 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko kelnera/kelnerki do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko pomocy kuchennej do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracownika na stanowisko kucharza do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
2020-10-31 21:53 Aktor i celebryta w Zakopanem 3 2020-10-31 21:19 Przewieźli ponad 200 tysięcy osób 2020-10-31 20:27 Zobaczcie jak wygląda nowy dworzec w Zakopanem (WIDEO) 1 2020-10-31 20:07 Słoneczny nadmorski weekend 2020-10-31 19:44 Krupówki wcale nie są takie puste (WIDEO) 1 2020-10-31 18:55 Na Azorach trwają MŚ w biegach górskich. Startują zakopiańczycy 2020-10-31 18:43 Patrole słowackiej policji na granicy żądają testów na koronawirusa 1 2020-10-31 18:15 1 listopada - wielka impreza w niebie. Będziemy transmitować mszę z Wiktorówek 3 2020-10-31 17:29 To co się dzieje ze Skwerem Pileckiego woła o pomstę do nieba 2 2020-10-31 16:45 Piękne popołudnie w Zakopanem (ZDJĘCIA) 1 2020-10-31 16:01 Likwidują już piątą szkołę w gminie 2 2020-10-31 15:16 Poszukiwacze tatrzańskich skarbów 2020-10-31 14:30 Pusto na zakopiance 5 2020-10-31 13:44 Słońce wygrywa z chmurami 2020-10-31 13:01 Skrzyżowanie z poślizgiem 1 2020-10-31 12:48 A nad morzem takie molo 2020-10-31 12:15 Serdeczny urodzaj 1 2020-10-31 11:31 Ponad sto przypadków koronawirusa na Podhalu 4 2020-10-31 11:14 Znowu rekord zakażeń w całej Polsce 2020-10-31 10:58 Nowy sokół za 28 milionów 2020-10-31 10:45 Sprzedawcy kwiatów i zniczy apelują: kupujcie u nas we wtorek i w środę 20 2020-10-31 10:00 Na Starych Szałasiskach 4 2020-10-31 09:15 Na razie chmury, ale z każdą godziną ma być lepiej 2020-10-31 08:41 Wieczorny pożar w Szczawnicy 2020-10-31 08:02 Pieśni papieskie i maryjne. Ostatni koncert (WIDEO) 2020-10-30 21:36 Strajk kobiet pod parasolkami na Krupówkach (WIDEO, ZDJĘCIA) 79 2020-10-30 21:31 Patrol Tatry 1 2020-10-30 21:02 Oszuści na wnuczka wyłudzili 21 tys. zł 1 2020-10-30 20:02 Gmina chce pomóc kobietom. Darmowe porady psychologiczne 2020-10-30 19:00 W Rabce nie będzie powtórki warszawskiej „Czajki” 2 2020-10-30 17:49 Górale zbierają się przed Sanktuarium św. Rodziny 58 2020-10-30 17:36 Ze względu na duży ruch przed cmentarzem możliwe jest zamknięcie ulicy Nowotarskiej 2 2020-10-30 17:30 Jutro ostatni dzień by przedsiębiorcy rozliczyli się z ZUS 2020-10-30 16:45 Antycovidowy protest przed zakopiańskim urzędem miasta (WIDEO) 11 2020-10-30 16:15 Hrdza wirtualnie 2020-10-30 16:06 Od jutra zamknięte cmentarze. Tak jest w Zakopanem (WIDEO) 16 2020-10-30 15:30 Jak w bajce 1 2020-10-30 15:15 Pożar auta w Sieniawie 2020-10-30 14:30 Szpital covidowy bez personelu i sprzętu na intensywnej terapii 10 2020-10-30 14:00 Bohaterka Numbani. Konkurs dla czytelników 2020-10-30 13:31 Krzysztof Pitoń za Narcyza Sadłonia 1 2020-10-30 12:44 Prawie cały szpital dla chorych na covid. Konferencja prasowa dyrekcji (WIDEO na ŻYWO) 8 2020-10-30 11:45 Jesienny Przysłop Miętusi (ZDJĘCIA, WIDEO) 2020-10-30 10:46 Mniej nowych zakażeń na Podhalu, ale wciąż dużo. Zmarło aż 6 osób 2020-10-30 10:32 Nowy dobowy rekord zakażeń koronawirusem w Polsce 2 2020-10-30 09:45 W Tatrach spadł śnieg. Za nami piękny poranek (ZDJĘCIE, WIDEO) 2020-10-30 09:00 Najlepsze wydawnictwa o górach 2020-10-30 08:04 Oczyszczalnia aportem 2020-10-29 23:32 Nowa Zakopianka 2020-10-29 23:00 Od generała Galicy do Trebuniów Tutków
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2020-10-31 22:41 1. Maseczka? 2020-10-31 22:31 2. Gdyby nie ekipa która codziennie sprząta śmieci to miasto wyglądało by jak Neapol w czasie strajku. Człowieku nie wiesz o czym mówisz. Kilka worków dziennie petów butelek i innych śmieci jest zbieranych. A jak narzekasz na bałagan jedz do np Warszawy i zobacz jak tam w stolicy gdzie cywilizacja jest wygląda miasto" ps A właściciele nie garną się do spŕzatania jest część ludzi którzy to robią reszta ze strachu przed mandatem. Mamy naprawdę czysto A takie wyjątki trafiają do gazety jako okaz do robienia sensacji. 2020-10-31 22:31 3. Ojejku ale afera 2020-10-31 22:21 4. Jedna wielka obłuda. Co najmniej w połowie parafii zakopiańskich liczy się biznes a nie wiara. Ile autobusów wjedzie na parking i ile mocher kasy zostawi. Przy Św Rodzinie działkę kobieta przekazała na cele kultu religijnego a ksiądz postawił galerię handlową. Gratulacje. Dość obłudy czarne kruki. 2020-10-31 22:03 5. O jejku jejku gratulacje dla celebryty 2020-10-31 22:03 6. dyć to chodzi o to samo co rok,czy dwa lata temu kodowcom z płk.sb w szeregach,czyli o dorwanie się w nie demokratycznie do koryta.Bo wybory były rok temu i jakoś nikt tej "przywódczyni" co chce obalić rząd do Sejmu nie wybrał a teraz jak pandemia ta cwana baba wyciąga ludzi na ulice.Takie szowinistki dopuścić do koryta,to będziemy mieli jak w raju (skrobanki,eutanazja itd.) 2020-10-31 21:47 7. Podaliście link nieaktywny, w dodatku błędny. Tam nie może być tej kreseczki w polskiej literze "ś". A w skrócie to z owych aktualności wynika, że posiadanie zaświadczeń będzie obowiązywało od 2 listopada. Dziwne, że dziś wymagali... 2020-10-31 21:39 8. @Iti. Trochę to nie tak.. Słowianie pojawili się na naszych ziemiach (nie Podhale) ok. VI - VII w. ne. w wyniku ekspansji plemion słowiańskich spowodowanej m.in. wielką wędrówką ludów. Wcześniej na tych ziemiach gościli Wandalowie, Goci i Gepidzi - w ramach tzw. kultury przeworskiej. I to oni handlowali z Rzymianami. Początkowo Słowianie (VI - VII w.) prowadzili spokojne życie oparte na agrokulturze - w VIII w. ich rozwój nabiera rozpędu - pojawiają się grody i państewka plemienne - konsolidujące się w coraz to większe organizmy. To tyle k woli uściślenia. Ze strony Watykanu może nic dobrego nie przyszło, ale Ci co wojowali z Watykanem polegli. A byli tacy co próbowali. W Polsce ostatnim zrywem w obronie przedchrześcijańskich tradycji była tzw. reakcja pogańska w roku 1034 za panowania Mieszka II. Sam Mieszko drugi chciał aby Polska pozostała przy rdzennych słowiańskich wierzeniach. Za swoje działania Mieszko II został skrytobójczo zabity. Jego dzieło kontynuował jego syn Bolesław Zapominany. Widocznie dobrze mu szło ponieważ chrześcijańscy kronikarze wymazali go z kart historii i nie jest on oficjalnie ujęty w żadnym spisie królów Polski. A chodziło właśnie o jego sukcesy na polu przeciwstawiania się zwyczajów z Bliskiego Wschodu na Ziemiach Polskich. Niestety Bolesław Zapomniany również został zabity, a w koordynacji w Watykanem zostały wysłane do Polski interwencyjne wojska niemieckie i ruskie, które osadziły na tronie wiernego Watykanowi Kazimierza Odnowiciela. Jedynie Mazowsze oparło się obcej interwencji i przez jakiś czas było w stanie pozostać przy dawnych tradycjach. Jednak rządzący na Mazowszu książę Miecław również został niedługo potem pokonany i zabity przez sterowane przez Watykan chrześcijańskie wojska w roku 1047. Po tych wydarzeniach Polska została przykładnie ukarana. Tak o tym pisali kronikarze: "Corocznie płacić będą Polacy kurii papieskiej zwyczajny pieniądz od każdej głowy, wyłączając głowy szlacheckie, nie będą zapuszczać włosów na głowie i brodzie, zwyczajem barbarzyńskim, ale będą je starannie postrzygać. Wielkiego Postu przestrzegać o trzy tygodnie dłużej niż w innych krajach (?), wiecznie też będą obowiązani, aby w Bogu i w Wierze Chrześcijańskiej wdzięczniejszymi i gorliwszymi byli. Chrześcijaństwo zostało Polsce narzucone. Przy innych wiatrach historii mogłaby być to inna religia. Więc proszę Was, nie mieszajcie wiary i patriotyzmu, bo to ma ze sobą niewiele wspólnego... 2020-10-31 20:43 9. Wreszcie, szczerze mowiac to wystarczylo by zrobic ladnie perony i koniec remontu. Bez zbednej galeri i mozliwosci krecenia lodow przez wladze... 2020-10-31 20:42 10. Do góralska7 szanuje za normalna wypowiedz chodzi nam wszystkim o to ze poprostu męczą nas te rasistowskie szowinistyczne wypowiedzi bo ty góral tamten nie góral, góralki by nie strajkowały bo góralka to by kadłubek bez nóg i oczu i wigilie wszystko wychowała a to co krzyczy je... PiS to nie góralski. Niech przestaną tak się puszyć bo do Zakopanego mieszkać przyjeżdzają różni ludzie jedni jak to tu mówią torami inni porsche tak jak ja z żona i proszę mi uwierzyć nigdy nie dałem nikomu odczuć ze ktoś jest gorszy albo coś bo to tylko kasa. Poszło o protest kobiet ja popieram każda kobieta ma mieć wybór czy to góralka czy nie kocham Zakopane jako miasto. A i cepry i górale maja swoje za uszami poprostu musimy jakoś żyć wiec niech nie wypisują bzdur baby do garów itd bo za taka wypowiedz mi w twarz opluje każdego szanujmy się te baby nie musza nikomu gotować i nie musiały z imbecylem się wiązać, wiec niech szanują swoje żony. I wara od dziewczyn które strajkują nie podoba się to nie słuchać one chcą dobrze dla wszystkich kto nie chce nie musi robić aborcji to jest wybór żyjemy w XXl wieku każdy musi iść z postępem są różne sytuacje życiowe i nie nam to oceniać ale pewien jestem że z byle powodu nikt tego nie robi. Pozdrawiam wszystkich sympatycznych ludzi bez znaczenia na miejsce pochodzenia
2020-10-31 18:18 1. niewiecie ze przecież Bułecka łobiecoł Trzaskowskiemu ze pomoze łobalić PIS 2020-10-31 00:01 2. O proszę! I pan Bułecka też się lansuje... Mój Boze... Kieby Ciy tak dziadek uwidzioł, to by Ciy cheba tak wyrzezoł, co byś siy zejscoł... 2020-10-30 20:59 3. Mieszkali w POlsce... a jak Rosjanie przyszli to okazalo sie ze to agenci z ROsji.. Zdrajcow nikt nie lubi - ale to jest w tej nacji. 2020-10-30 12:47 4. 500 osób na ulicach, ponad 25000 mądrych w domach w Zakopanem! ???? 2020-10-30 10:43 5. Do Iti: Na szczęście są ludzie, dla których są sprawy ważniejsze niż dobra materialne, a poza tym, co Ciebie interesuje co ktoś robi ze swoim samochodem??? Zajmij się sobą, a nie patrz innym do portfela. 2020-10-29 21:11 6. rzeczywiście zajebista demonstracja i te tłumy - jakby było więcej zdjęć to tłumy byłyby jeszcze większe w sieci po prostu wrze. 2020-10-29 19:40 7. brawo dziewczyny. Jestem z Wami. Chołota skonczy w pierdlu 2020-10-29 16:37 8. Szkoda tego focusa piękny 2020-10-27 13:12 9. same wulgaryzmy, chamstwo - przerażająca młodzież bez zasad bez kultury Szczerze mówiąc to z jednej strony jest mi ich żal bo dotknęli już dna Przerażające jest również że dziewuchy będą kiedyś matkami. 2020-10-26 19:38 10. Widze że z kasą nie jest tak źle jak się depcze po samochodzie. Niezłe czasy nastały. Gdzie inni by szanowali a Ci skrzywdzeni i w bólu się wijący pozwalają sobie na występy w bucikach jakże zwykłym samochodzie a dla innych niedostępnym.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Album TP

Bojcorka

FILMY TP

Pożegnania