Reklama

2020-05-12 12:35:00

Reklama

Blog

Jak zarabiać kokosy na pandemii? Trzeba mieć znajomości z Szumowskim

Reklama

O tym jak pewien instruktor z Zakopanego dorabia się na nieszczęściu innych

Minister Szumowski, któremu ufa społeczeństwo (bo wygląda na zmęczonego) ma kolegę Łukasza.
Łukasz prowadzi szkołę narciarska i pensjonat w Zakopanem.
Łukasz to prawdopodobnie bardzo wrażliwy człowiek. Po wybuchu epidemii bardzo się przejął, chciał jakoś pomóc wszystkim polakom i swojemu koledze ministrowi Szumowskiemu, z którym spędzał bezcenne górskie wieczory w towarzystwie grzańców.


Łukasz, jak każdy przedsiębiorca z branży narciarskiej, postanowił skoczyć po maseczki. Korzystając ze skomplikowanych urządzeń, jakim jest komputer z dostępem do internetu, znalazł nikomu nieznane źródło maseczek z kraju, z którego nikt się nie spodziewał, czyli z Chin.


Łukasz, jako prawdziwy patriota postanowił złożyć ofertę sprzedaży Ministerstwu Zdrowia. Oczywiście Łukasz dla dobra skuteczności transakcji i w ramach wierności obozowi dobrej zmiany zaoferował pośredniczenie w tej wymianie handlowej.


Ministerstwo zdrowia kupiło od Łukasza, kolegi ministra zdrowia co najmniej 100 tys. maseczek typu FFP2, płacąc ok. 39 zł netto za sztukę i 20 tys. maseczek chirurgicznych po 8 zł za sztukę.
Po tej pierwszej transakcji współpraca z Łukaszem zaowocowała kolejną wymianą handlową.
Łukasz sprzedał jeszcze ministerstwu 10 tys. sztuk FFP2 z Ukrainy (cena 48 zł netto za sztukę) i 3 tys. przyłbic (cena nieznana, ale z pewnością była świetna).


Ministerstwo zdrowia w ramach zaufania przez kontrolę po zakupie maseczek, nie wysłała ich do szpitali, tylko do badania jakościowego.


Analiza wykazała, że maseczki Łukasza nie spełniają żadnych norm.
Ministerstwo zdrowia wezwało wrażliwego Łukasza w celu wyjaśnienia tego nieporozumienia.
W rozmowie uczestniczył osobiście wiceminister zdrowia, który proponował Łukaszowi różne wyjścia z tej sytuacji.
Na ten moment nie wpłynęło żadne zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Łukasza.


Podsumowując, Ministerstwo zdrowia kupuje maseczki po grubo zawyżonych cenach i nadające się do podtarcia, a następnie chce polubownie załatwić sprawę tylko dlatego, że gość, który je oferuję jeździ nartach z Szumowskim.


Czym rządy PiS różnią się od rządów PO-PSL?


Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Jedrek 2020-05-18 14:00:14
A może sposob na biznes wziol sie od zony instruktora , bo ta chyba dalej pracuje w Urzedzie Pracy jako sekretarka, to teraz moze bedzie awans na dział rozwoju i inwestycji
Franek 2020-05-16 01:11:01
Sprawą zajeła się prokuratura,więc nie wysilajcie się zbytnio "pisarze".Przezorność kogoś /pomimo,ze te maski "miały" certyfikat/,spowodowała,że te maski sprawdzono i afera wyszła na jaw i kasa za nie,musi wrócić. Tak,że wesela se instruktor nie zrobi za nie :).
hha 2020-05-15 00:11:21
Ultra cheap shot giermka z wyborczej. Dowody synku. Cokolwiek wystukasz , rzetelnie trzeba wylozyc na swiatlo dzienne i udokumentowac. Tanie 5 min./ tak,zaistnialem wreszcie z blogiem !/
Jeszcze jeden tzw. glos prawdy czyli usluzny, wyborczy belkot.
dziadek 2020-05-13 21:13:24
Maseczkowy koronowirus atakuje.
Wygrzebane w sieci - "Maseczki, które zakupiła Unia Europejska i przydzielone Polsce, nie spełniają żadnych norm ? ani FFP1, ani FFP2, ani FFP3 ? w związku z tym nie mogą być rozdysponowane wśród medyków w tej kategorii FFP."
Czyżby też "operatywny Łukasz"? A może wdepnął w interesy zarezerwowane dla układu?
Jeśli kogoś atakuje Wyborcza i TVN, to dowód, że jest porządnym, prawym człowiekiem spoza układu!
marol 2020-05-13 18:10:28
Za przedsiębiorczość i zaradność wypadało by pochwalić!Jedni siedzą na tyku i narzekają,a drudzy myślą i nie marnują czasu,i chwała im za to!
Mysllogicznie 2020-05-13 08:38:36
Nie potrafię zrozumieć myślenia niektórych ludzi. Czemu niby winny jest instruktor? Załatwił maseczki, miał kontakt z ministrem lub jego rodziną, umówił się i sprzedał.

Należy się raczej zastanowić dlaczego minister nie korzysta z zapisów specustawy, która umożliwia mu w drodze rozporządzenia ustalać ceny maksymalne towarów potrzebnych do przeciwdziałania epidemii i jednocześnie walczyć z transakcjami spekulantów.

Zamiast korzystać z prawa które rząd sam wprowadził minister kupuje od znajomego towar po zawyżonej cenie. I to należy piętnować, a nie sprzedającego. W normalnym kraju taki minister już miałby po rządzeniu i zostałby odwołany.

U nas tak się nie dzieje, a żeby wybielić ministra wymyślono pretekst do zwrotu pieniędzy jakoby maseczki nie miały certyfikatów. Bzdury, to tylko zabieg mający na celu odwrócenie uwagi i chęć zrobienia z instruktora oszusta.

W rzeczywistości największym oszustwem jest propaganda rządu, który najpierw mówi że będzie specustawą zwalczał działania spekulantów, po czym ten sam rząd kupuje po zawyżonych cenach.

Trzeba mieć mocno wyprany mózg żeby dalej głosować na tę bandę pookrągłostołową.
Ada K. 2020-05-13 07:50:53
Najgorsze jest to iż taki Sprytny Grzegorz nic niewłaściwego w tym nie widzi. Ludzie za darmo szyją maseczki by pomóc, a on zarabia miliony w tydzień na ludzkim nieszczęściu a potem z całą rodziną w Sanktuarium na Kolanach wiernie. To właśnie charakteryzuje ludzi Prawa i Sprawiedliwości. Dużo tu takich. Robić nieuczciwie swoje ale jakby inny to Policja . Troskliwy Grzesiu stań przed lustrem i pomyśl jak tysiące ludzi umiera za to byś ty dobrze się miał.
Łukasz Łukasz 2020-05-12 23:31:42
Łukasz: "może to dziwnie zabrzmi ale mam 5 mln rękawiczek do popchnięcia nie wiesz czy ktoś potrzebuje?"
Łukasz: "jakich i po ile?"
Łukasz "Gumowych i wszystkie lewe"????????
Duduś 2020-05-12 22:46:41
Nie ma sie co czepiać, gdyby Sasin nie zajął drukarek nie było by problemu z wydrukowaniem certyfikatów a maseczki na pewno się przydały????
Lenny 2020-05-12 20:48:37
za cukierka z supermarketu gość dostał zawiasy, sędzia - kolekcjoner wiertarek i pendrive'wów się wykpił od kary, a przedsiębiorczy patrioci będą mieli teraz okazje szyć maseczki zza kratek w pasiastych pidżamach...
Ł.G. arz 2020-05-12 20:12:17
Przekręt to pewnie ktoś zrobił dobry Ale ktoś beknąć musi....
robi instruktor 2020-05-12 19:39:06
wszyscy jestesmy grzeszni ale wstydz sie rudzielcu bo to nie czas na przekret!!!
hm 2020-05-12 19:32:23
a kiedy wysypie sie afera z TBS jak mlodzi administratorzy wyłudzaja mieszkania od starych kobiet...
robot ny 2020-05-12 19:13:24
Redakcjo nie wierze ze Ci trzej jezdcy apokalipsy to wymyslili, poniewaz ich znam.
Czy ministerstwo przed zakupem nie sprawdza broni,aut itd.
były pieniazki do przytulenia no ale trzeba sie zabezpieczyc i po to sa własnie chłopcy ktorzy przez chwile poczuli ze zycie jest piekne.
aby zachowac dobre imie dobrej zmiany dogadaja sie a bubciu stwierdzi ze jednak szkoda tego rokusa
Leon 2020-05-12 19:13:09
Dajcie chłopakowi spakuj. Jemu to się należy. Zima była słaba potem zamknęli granicę więc i turnusy zagraniczne odpadły . Syn ma narzeczoną więc wesele góralskie na 500 osób jakoś trzeba opłacić . I tak by to wydał i Państwo by zrobiło więc czemu tyle w Was zazdrości. Miał nikt nie PISnąć ani słowa a tu masz afera. Czemu w tvpis nic nie mówią? Oni tak kochają Podhale
hkrwi 2020-05-12 18:45:27
mnie ciekawi aspekt psychologiczny tego przypadku.
jakie emocje towarzyszyły tym chłopkom roztropkom ktorzy sila sie na tych motorkach i autkach i manierach..
olsnienie tak orzytulimy pieniadz i bedzie super jestesmy super jestesmy biznesmenami jestesmy prawie jak bulas i stoch i curus i mamy extremalne hobby tak jestesmy krolami
ale musialy byc emocje i podniecenie a tu wstyd i hanba do grobowej deski bedziecie kojarzeni z pseudo afera w takiej malej miejscowosci, zonka w aptece spali sie ze wstydu, a mama w sklepie?
daliscie ognia naprawde tatra inwest to wiadomo ale ze ryzu sie dal wmanewrowac ..
dziwny ten swiat
maktostaki 2020-05-12 18:29:59
Dawniej złodziejom obcinało się ręce albo się ich kamieniowało... Dziś sąsiedzi złodzieja - górale będą się do niego przymilać i gratulować mu świetnego interesu ...
doZakopianczyk 2020-05-12 18:21:55
ja tez uwielbiam zlodzieji i cwaniakow z Tatra inwest,trzech kubkow i hski
bo w zyciu trzeba miec spryt co nie
a wiec nieruchomosci kupujemu w tatra inwest
na nartach jezdzimy na harendzie a maseczki kupujemy sami!
Bożenka S. 2020-05-12 18:18:35
Wszystkie pozywytne komentarze to chyba pisze Klementyna i team marketingowy jednej znanej szkółki narciarskiej ;)
Bodo 2020-05-12 17:21:02
Ten Łukasz G (wiem o kogo chodzi) , nie musiał inwestować 5 mln zł, bo tyle otrzymał za sprzedaż maseczek. On zakupił je w cenie prawdopodobnie ponad 10 razy tańszej jak można wywnioskować z artykułów w internecie. Jest interes?
joka 2020-05-12 17:01:16
Panie Skupień to Pan powinien zawiadomić kogo trzeba o popełnieni przestępstwa -maseczki sprzedane a atestu niet ???
Gośka 2020-05-12 17:00:23
Teraz wszyscy mieszkańcy Zakopanego a w szczególności górale będziemy się wstydzić za ''sprytnego" Łukasza. I tak cała Polska uważa nas za oszustów, naciągaczy , to nam ten nieodpowiedzialny, bezczelny naciągacz dołożył . I nie winiłabym tu ministra ani całego rządu. Cała wina leży po stronie tych, którzy
postanowili wykorzystać w tym trudnym i wyczerpującym czasie zaufanie i znajomość z ministrem zdrowia do kręcenia lodów . Z całą pewnością jest w ministerstwie gość, który im w tym pomógł, on tez powinien ponieś konsekwencje. Pan Łukasz chyba nie miał 5 mln do zainwestowania w maseczki, to chyba tez ktoś mu pomagał w tym interesie życia. Sprawa ewidentnie do zbadania przez odpowiednie służby. Smród i wstyd będzie się ciągnął bez końca, będzie miał wpływ na nas wszystkich. Dlatego należy tego człowieka i jego pomocników napiętnować i podać do publicznej wiadomości ich nazwiska.
Zakopiańczyk 2020-05-12 16:16:59
Wszystkim wam.... Piszacym łukaszek... To i tamto....
Żal d.... Ściska bo nie macie i nie zapowiada sie zebyscie złośliwe cy mieli taką ( możliwość) przed soba zeby dopiąć taką tranzakcję!!!
Brawo chłopaku !!!
Sprzedane...
Zapłacone...
I podatek odprowadzony bedzie...
I tyle wam zawistne W. S. Z. Y do tego....
tadek 2020-05-12 15:55:38
Panie Skupień wy wszyscy jesteście po jednych pieniądzach ,co zrobił Korwin przez 30 lat będąc przy korycie czemu nie zapobiegł procederowi rozkradania majątku kraju ,ba kradli czy to lewa czy prawa strona ile się tylko dało,a do tego rozkradania przyczynił się miedzy innymi kościół co roku z budżetu idą ogromne miliardy na tych pasożytów a wy klęczycie przed nimi, tańczycie u Rydzyka żeby tylko być przy władzy .i chcecie być następni do koryta.
Kaska 2020-05-12 15:50:34
Ciekawe ile u szefa maseczek jeszcze leży ??? i cikawe czy z nadrukiem H-ski ???? a może SITN
Ł.G. arz 2020-05-12 15:20:16
Zimy coraz słabsze, niewiadomo co z przyszłym sezonem i lata też już nie te więc Łukaszek znalazł łatwiejszy sposób na kasę. A że trochę brak doświadczenia w handlu bo to pierwsza taka transakcja to zapomniał o atestach... Ale już kolejne przekręty dopną na ostatni guzik.
stasek 2020-05-12 14:56:15
My jesteśmy Prawi i Sprawiedliwi
Co tam marne lody Łukasza G.
Sasin to dopiero se nadrukowal kartek za grube setki
KrzysiekzG. 2020-05-12 14:42:11
Nie wchodząc w sedno sprawy - Polakom ! Nie "polakom ".
Borg 2020-05-12 14:09:16
Czym rządy PiS różnią się od rządów PO-PSL? Dziś to chyba już jasne, Propaganda dla ludu vs. twarde dowody. No chyba że Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro chroni "złodziei" z PO, bo jak na razie nie słychać już o tym złodziejskim procederze za PO, tak jak nie słychać o zamachu, uchodźcach którzy będą odbierać nam pracę i wielu wielu innych rzeczach. Jak to mówił były Prezes Polskiej Telewizji a obecny "doradca" TVP o "ujawnianiu prawd PISowskich" cyt; " Z tym Wermahtem to lipa, ale jedziemy w to, bo ciemny lud to kupi"
Robert 2020-05-12 13:55:41
podczas gdy biznesmeni zakopiańscy liczyli straty narciarz liczył zyski.
Jon 2020-05-12 13:33:28
Tym się różni że tamci kradli a tym po prostu się należy :)
Tylko PIS 2020-05-12 13:32:27
Czym rządy PiS różnią się od rządów PO-PSL?
Nie różnią się niczym oprócz tego że kradną o wiele więcej !!!!
ukasz3 2020-05-12 13:22:50
Łukasz nr 1(pewnie przypadkowo) kupuje maseczki a w tym samym czasie Łukasz nr 2 ogłasza ,że maseczki nic nie dają i nie ma sensu ich noszenie.Po kilkunastu dniach Łukasz nr 2 zmienia zdanie i ogłasza przymus noszenia maseczek. Czy CBA wie już jak to się stało?
 • USŁUGI | inne
  DEZYNFEKCJA POMIESZCZEŃ, CERTYFIKOWANA, METODĄ FUMIGACJI. TANIO! 500 086003
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  Sprzedam cieliczkę rasy Jersey. 880145487
  Tel.: 880145487
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE, TAPETOWANIE, GŁADZIE, FARBY STRUKTURALNE I TYNKI DEKORACYJNE - Tel. 601 793 866, www.FABRYKASTRUKTURY.pl
  WWW: www.FABRYKASTRUKTURY.pl
 • PRACA | dam
  Restauracja Schronisko Smaków Magda Gessler w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni kucharza z doświadczeniem..kontakt@schroniskosmakow.pl 509825332
  Tel.: 509825332
  E-mail: kontakt@schroniskosmakow.pl
 • PRACA | dam
  Biuro Księgowe AUDITPLUS zatrudni do biura w Zakopanem: - SAMODZIELNYCH KSIĘGOWYCH - pełna księgowość i KPiR - wymagane doświadczenie; - SPECJALISTÓW ds. kadr i płac - wymagane doświadczenie; Zadaniem zatrudnionych osób będzie obsługa księgowa prestiżowych klientów firmy przy współpracy z pozostałymi członkami zespołu i pracownikami klientów a także z doradcą podatkowym i biegłym rewidentem. Oferujemy: umowę o pracę w pełnym wymiarze, atrakcyjne zarobki, pracę od poniedziałku do piątku w firmie księgowej działającej na rynku ogólnopolskim i dobrą atmosferę w młodym, dynamicznym, kilkunastoosobowym zespole, szkolenia i wyjątkową szansę rozwoju osobistego. Wymagamy: zaangażowania w zlecone obowiązki i absolutnej dyskrecji Zgłoszenia proszę składać przesyłać na: praca@auditplus.pl
  E-mail: praca@auditplus.pl
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ POMOC KUCHENNĄ/SPRZĄTANIE POKOI na wakacje - Zakopane, Jaszczurówka - 601504486
 • PRACA | dam
  FIRMA NAWIĄŻE WSPÓŁPRACĘ W NOWYM TARGU Z: FRYZJERAMI, KOSMETYCZKAMI, MANICURZYSTKAMI, MASAŻYSTAMI I REHABILITANTAMI - DO OTWARCIA WSPÓLNEGO SALONU. 608806408
 • PRACA | dam
  PENSJONAT W KOŚCIELISKU zatrudni OSOBĘ DO RECEPCJI. Możliwość zamieszkania. 608806408
 • PRACA | dam
  PENSJONAT W KOŚCIELISKU zatrudni OSOBĘ DO SPRZĄTANIA, sezonowo lub na stałe, możliwość zamieszkania. 608806408
 • PRACA | dam
  PENSJONAT W KOŚCIELISKU zatrudni OSOBĘ DO KUCHNI, UMIEJĄCĄ SAMODZIELNIE GOTOWAĆ. Możliwość zamieszkania. 608806408
 • PRACA | dam
  Pensjonat w centrum Zakopanego zatrudni POKOJOWE. Kontakt 666378357
 • PRACA | dam
  Restauracja Schronisko Smaków Magda Gessler w Bukowinie Tatrzańskiej poszukuje kelnerów z doświadczeniem. Oferujemy: prace stałą, wysokie zarobki (podstawa + premia od obrotu - nawet do 6%), elastyczny grafik, możliwość rozwoju, szkolenia..kontakt@schroniskosmakow.pl 668414988
  Tel.: 668414988
  E-mail: kontakt@schroniskosmakow.pl
 • USŁUGI | budowlane
  Tynki maszynowe cementowo - wapienne, gipsowe. Atrakcyjna cena. 669790376
  Tel.: 669790376
 • PRACA | dam
  Przyjmę do pracy w Zakopanem KUCHARKI, POMOC KUCHENNĄ, BUFETOWE. Atrakcyjna płaca. Tel. 502271486.
 • PRACA | dam
  PRACA W AUSTRII: murarz, cieśla, operator żurawia. Austriackie warunki. BauPersonal, (nr cert. 4726), info@baupersonal.pl,www.baubersonal.pl 513106189, 668835085
  Tel.: 513106189, 668835085
  E-mail: info@baupersonal.pl,
  WWW: www.baubersonal.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA KIOSK HANDLOWY pow. 25m2, ZAKOPANE, NOWOTARSKA 3A. 602300070
 • PRACA | dam
  Skicontrol H.Martinczak.s.k.a. (Białka Tatrzańska) przedstawiciel na Polskę SKIDATA AG, zatrudni osobę na stanowisko: SERWISANT Oferujemy: umowę o pracę, niezbędne szkolenia, możliwość rozwoju zawodowego. Wymagania: znajomość rozwiązań IT, wykształcenie techniczne, znajomość języka angielskiego, czynne prawo jazdy kat.B. Główne obowiązki: instalacja i serwis systemów kontroli dostępu; utrzymanie sieci teleinformatycznych Klienta; prowadzenie dokumentacji technicznej i serwisowej. CV prosimy przesyłać na adres praca@skicontrol.pl Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Skicontrol H.Martinczak S.K.A. z siedzibą w Białce Tatrzańskiej przy ul. Środkowa 178 a. Pełną informację dot. RODO administrator prześle na e-mail.
 • PRACA | dam
  KELNERKI/-ÓW - 668115397
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  DREWNIANE GÓRALSKIE DOMKI - DO PRZENIESIENIA - 668115397
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  ATRAKCYJNY DOM Z PŁAZÓW W GLICZAROWIE GÓRNYM - tel. 607506428
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Zatrudnimy: POMOCNIKÓW oraz tynkarzy, stolarzy, malarzy, dekarzy. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 2-3 tyg. Zarobki od 15 do 25 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602 Tel.
 • IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE
  VIDEO - TRANSMISJA NA ŻYWO IMPREZ OKOLICZNOŚCIOWYCH (ŚLUBÓW, KOMUNII, POGRZEBÓW, itp.) - Tel. 605 670 650
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko kelnera/kelnerki do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko pomocy kuchennej do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracownika na stanowisko kucharza do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
2020-08-07 22:55 W sobotę jedna linia do Morskiego Oka zawieszona 2020-08-07 21:38 Krystyna Prońko zaśpiewała w Kmicicu (WIDEO, ZDJĘCIA) 2020-08-07 21:00 Starosta z paskiem 2020-08-07 19:54 Powiat daje i odbiera 1 2020-08-07 19:14 Mamy film z zarejestrowaną kradzieżą auta ministra (WIDEO) 5 2020-08-07 19:00 Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą 2020-08-07 18:00 Twórcze wakacje 2020-08-07 16:25 Oszustwo! Nie daj się nabrać na sprzedaż bonu turystycznego 1 2020-08-07 15:26 Rośnie dom dla Świderków (WIDEO) 2020-08-07 14:30 Tour de Pologne - niedzielne utrudnienia także na ziemi suskiej 1 2020-08-07 13:23 Ukradli samochód ministrowi z Zakopanego (ZDJĘCIA) 16 2020-08-07 13:03 Parking rośnie w oczach 2020-08-07 12:05 Czerwone i żółte strefy w Polsce. Dziś nowy rekord zakażeń w Polsce 5 2020-08-07 11:36 Tłumy w Dolinie Chochołowskiej i w rejonie Wiktorówek 1 2020-08-07 11:30 Taki widok z najwyższego szczytu Tatr Zachodnich (WIDEO) 2020-08-07 11:00 Spacer przyrodniczy 2020-08-07 10:40 Nowe przypadki zakażenia koronawirusem na Podhalu 2020-08-07 09:50 Pojawił się nowy asfalt 1 2020-08-07 09:00 W kinie "Miejsce" wieczór w hołdzie Andrzejowi Zawadzie 2020-08-07 08:00 Z wizytą na Zamku Spiskim (WIDEO) 2020-08-06 22:00 W Mieście o Czystym Powietrzu i nie tylko 1 2020-08-06 21:27 Koncert Cleo odwołany 3 2020-08-06 20:45 Spektakl w Altanie 2020-08-06 20:00 Na dachu galerii. Widoki zapierają dech 6 2020-08-06 19:15 Droga zamknięta z powodu remontu 2 2020-08-06 17:30 Motocyklista na barierach i policjanci z pomocą 3 2020-08-06 17:00 Barokowe Eksploracje już niebawem 2020-08-06 16:15 Poszukiwanie zapomnianych miejsc pochówku 2020-08-06 15:30 Teatr Chrząszcz zaprasza na wakacyjne spektakle 2020-08-06 15:16 Artyści o Chałubińskim 2020-08-06 14:45 Podglądamy świstaka (WIDEO) 2020-08-06 14:02 Regaty o Puchar Burmistrza Nowego Targu 2020-08-06 14:00 Cisza zapachu płócien 2020-08-06 13:15 Orawski panteon (WIDEO) 2020-08-06 13:00 Będą ścieżki rowerowe pod Babią Górą 2 2020-08-06 12:43 Koncert w Hyrnym 2020-08-06 12:30 W Małopolsce 118 zakażonych. Na Podhalu 22 4 2020-08-06 12:00 W Tatrach już słońce, nad Zakopanem chmury 2020-08-06 11:30 Rekordowa liczba zakażeń w Polsce 2020-08-06 10:36 Centralny Ośrodek Sportu zamknięty. Zawodniczka, która korzystała z obiektów, zakażona 2020-08-06 10:00 Łanie na rondzie (WIDEO) 2020-08-06 09:21 Nocna akcja policji 1 2020-08-06 09:01 Historia polskiej gorączki złota. Konkurs dla czytelników 2020-08-06 07:53 Chciał uniknąć potrącenia psa 3 2020-08-06 07:00 Lekarka zatrzymana 2020-08-05 21:56 Sobota z Babiogórcami 2020-08-05 21:25 Dzień pszczół 1 2020-08-05 20:32 Fatalny upadek na mecie pierwszego etapu Tour de Pologne 4 2020-08-05 20:25 Apartamentowiec na stokach Bachledzkiego Wierchu 13 2020-08-05 20:12 Jacek Berbeka gościem Spotkań górskich w Hyrnym 1
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2020-08-02 11:10 1. Rekonstrukcja nieco zafałszowana. W godzinie W ledwie co 20 powstaniec miał jakąkolwiek broń. 2020-07-29 14:50 2. Piękne miejsce i coraz bardziej popularne. A jeszcze 10-15 lat temu zwykle było tam pustawo nawet przy pięknej pogodzie. 2020-07-04 14:02 3. Jest i nasz Zacharko! Parcie ma chłopina na szkło nieopisane; lata 70 - 80 PZPR; później Solidarność; Loża Masońska Zamoyskiego i teraz PiS... 2020-07-04 13:24 4. Czemu on tego pedofila ułaskawił? Czemu tak opieszale działają z pedofilia kościelną? Czy mają w tym jakiś interes? 2020-07-03 23:52 5. to głosuj na tego,co go ta od olimpiady do JPIi porównała,będziesz miała i ośmiorniczki i ..... 2020-06-30 22:12 6. jakos tak nie widze ani dystansu, ani maseczek - jak to tak naprawde z tym wirusem jest? ja musze utrzymywac dystans spoleczny, kaganiec na ryj zakladac, a wladza nic nie musi... pad w towarzystwie zupelnie obcych osob na wyciagniecie reki, bez maski - jemu wolno, a normalnemu czlowiekowi nie??? no chyba ze ci ludzie to jego rodzina razem z nim mieszkajaca. 2020-06-24 23:02 7. Zakopane wita patriotę i wielkiego człowieka. U nas w Zakopanym wartości religijne są na pierwszym miejscu.Wspaniały człowiek. 2020-06-24 00:18 8. Z Poronina..... Gdyby to Lenin przyjechał to przyjabys go z szacunkiem ???????? 2020-06-23 22:53 9. Nie chcę takiego prezydenta na kolejnych 5 lat. Jestem zażenowana gdy oglądam jego wystąpienia na forum europejskim. Miał szansę jak nikt inny przez te lata zrobić coś pożytecznego dla Polski. Miał cały rząd partyjnych koleżków! Został pan- panie Duda jednostronnie wykorzystany przez Jarosława. Zdaje pan sobie z tego sprawę? Użył pana do swych celów! Za miesiąc po II turze nawet panu ręki nie poda- co i teraz robi z dużą niechęcią! Szymon Hołownia ma mój głos!!!! 2020-06-23 21:19 10. ????????????????????????????????
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Album TP

FILMY TP

Bojcorka

Pożegnania