Reklama

2020-05-12 12:35:00

Blog

Jak zarabiać kokosy na pandemii? Trzeba mieć znajomości z Szumowskim

O tym jak pewien instruktor z Zakopanego dorabia się na nieszczęściu innych

Minister Szumowski, któremu ufa społeczeństwo (bo wygląda na zmęczonego) ma kolegę Łukasza.
Łukasz prowadzi szkołę narciarska i pensjonat w Zakopanem.
Łukasz to prawdopodobnie bardzo wrażliwy człowiek. Po wybuchu epidemii bardzo się przejął, chciał jakoś pomóc wszystkim polakom i swojemu koledze ministrowi Szumowskiemu, z którym spędzał bezcenne górskie wieczory w towarzystwie grzańców.


Łukasz, jak każdy przedsiębiorca z branży narciarskiej, postanowił skoczyć po maseczki. Korzystając ze skomplikowanych urządzeń, jakim jest komputer z dostępem do internetu, znalazł nikomu nieznane źródło maseczek z kraju, z którego nikt się nie spodziewał, czyli z Chin.


Łukasz, jako prawdziwy patriota postanowił złożyć ofertę sprzedaży Ministerstwu Zdrowia. Oczywiście Łukasz dla dobra skuteczności transakcji i w ramach wierności obozowi dobrej zmiany zaoferował pośredniczenie w tej wymianie handlowej.


Ministerstwo zdrowia kupiło od Łukasza, kolegi ministra zdrowia co najmniej 100 tys. maseczek typu FFP2, płacąc ok. 39 zł netto za sztukę i 20 tys. maseczek chirurgicznych po 8 zł za sztukę.
Po tej pierwszej transakcji współpraca z Łukaszem zaowocowała kolejną wymianą handlową.
Łukasz sprzedał jeszcze ministerstwu 10 tys. sztuk FFP2 z Ukrainy (cena 48 zł netto za sztukę) i 3 tys. przyłbic (cena nieznana, ale z pewnością była świetna).


Ministerstwo zdrowia w ramach zaufania przez kontrolę po zakupie maseczek, nie wysłała ich do szpitali, tylko do badania jakościowego.


Analiza wykazała, że maseczki Łukasza nie spełniają żadnych norm.
Ministerstwo zdrowia wezwało wrażliwego Łukasza w celu wyjaśnienia tego nieporozumienia.
W rozmowie uczestniczył osobiście wiceminister zdrowia, który proponował Łukaszowi różne wyjścia z tej sytuacji.
Na ten moment nie wpłynęło żadne zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Łukasza.


Podsumowując, Ministerstwo zdrowia kupuje maseczki po grubo zawyżonych cenach i nadające się do podtarcia, a następnie chce polubownie załatwić sprawę tylko dlatego, że gość, który je oferuję jeździ nartach z Szumowskim.


Czym rządy PiS różnią się od rządów PO-PSL?


Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Jedrek 2020-05-18 14:00:14
A może sposob na biznes wziol sie od zony instruktora , bo ta chyba dalej pracuje w Urzedzie Pracy jako sekretarka, to teraz moze bedzie awans na dział rozwoju i inwestycji
Franek 2020-05-16 01:11:01
Sprawą zajeła się prokuratura,więc nie wysilajcie się zbytnio "pisarze".Przezorność kogoś /pomimo,ze te maski "miały" certyfikat/,spowodowała,że te maski sprawdzono i afera wyszła na jaw i kasa za nie,musi wrócić. Tak,że wesela se instruktor nie zrobi za nie :).
hha 2020-05-15 00:11:21
Ultra cheap shot giermka z wyborczej. Dowody synku. Cokolwiek wystukasz , rzetelnie trzeba wylozyc na swiatlo dzienne i udokumentowac. Tanie 5 min./ tak,zaistnialem wreszcie z blogiem !/
Jeszcze jeden tzw. glos prawdy czyli usluzny, wyborczy belkot.
dziadek 2020-05-13 21:13:24
Maseczkowy koronowirus atakuje.
Wygrzebane w sieci - "Maseczki, które zakupiła Unia Europejska i przydzielone Polsce, nie spełniają żadnych norm ? ani FFP1, ani FFP2, ani FFP3 ? w związku z tym nie mogą być rozdysponowane wśród medyków w tej kategorii FFP."
Czyżby też "operatywny Łukasz"? A może wdepnął w interesy zarezerwowane dla układu?
Jeśli kogoś atakuje Wyborcza i TVN, to dowód, że jest porządnym, prawym człowiekiem spoza układu!
marol 2020-05-13 18:10:28
Za przedsiębiorczość i zaradność wypadało by pochwalić!Jedni siedzą na tyku i narzekają,a drudzy myślą i nie marnują czasu,i chwała im za to!
Mysllogicznie 2020-05-13 08:38:36
Nie potrafię zrozumieć myślenia niektórych ludzi. Czemu niby winny jest instruktor? Załatwił maseczki, miał kontakt z ministrem lub jego rodziną, umówił się i sprzedał.

Należy się raczej zastanowić dlaczego minister nie korzysta z zapisów specustawy, która umożliwia mu w drodze rozporządzenia ustalać ceny maksymalne towarów potrzebnych do przeciwdziałania epidemii i jednocześnie walczyć z transakcjami spekulantów.

Zamiast korzystać z prawa które rząd sam wprowadził minister kupuje od znajomego towar po zawyżonej cenie. I to należy piętnować, a nie sprzedającego. W normalnym kraju taki minister już miałby po rządzeniu i zostałby odwołany.

U nas tak się nie dzieje, a żeby wybielić ministra wymyślono pretekst do zwrotu pieniędzy jakoby maseczki nie miały certyfikatów. Bzdury, to tylko zabieg mający na celu odwrócenie uwagi i chęć zrobienia z instruktora oszusta.

W rzeczywistości największym oszustwem jest propaganda rządu, który najpierw mówi że będzie specustawą zwalczał działania spekulantów, po czym ten sam rząd kupuje po zawyżonych cenach.

Trzeba mieć mocno wyprany mózg żeby dalej głosować na tę bandę pookrągłostołową.
Ada K. 2020-05-13 07:50:53
Najgorsze jest to iż taki Sprytny Grzegorz nic niewłaściwego w tym nie widzi. Ludzie za darmo szyją maseczki by pomóc, a on zarabia miliony w tydzień na ludzkim nieszczęściu a potem z całą rodziną w Sanktuarium na Kolanach wiernie. To właśnie charakteryzuje ludzi Prawa i Sprawiedliwości. Dużo tu takich. Robić nieuczciwie swoje ale jakby inny to Policja . Troskliwy Grzesiu stań przed lustrem i pomyśl jak tysiące ludzi umiera za to byś ty dobrze się miał.
Łukasz Łukasz 2020-05-12 23:31:42
Łukasz: "może to dziwnie zabrzmi ale mam 5 mln rękawiczek do popchnięcia nie wiesz czy ktoś potrzebuje?"
Łukasz: "jakich i po ile?"
Łukasz "Gumowych i wszystkie lewe"????????
Duduś 2020-05-12 22:46:41
Nie ma sie co czepiać, gdyby Sasin nie zajął drukarek nie było by problemu z wydrukowaniem certyfikatów a maseczki na pewno się przydały????
Lenny 2020-05-12 20:48:37
za cukierka z supermarketu gość dostał zawiasy, sędzia - kolekcjoner wiertarek i pendrive'wów się wykpił od kary, a przedsiębiorczy patrioci będą mieli teraz okazje szyć maseczki zza kratek w pasiastych pidżamach...
Ł.G. arz 2020-05-12 20:12:17
Przekręt to pewnie ktoś zrobił dobry Ale ktoś beknąć musi....
robi instruktor 2020-05-12 19:39:06
wszyscy jestesmy grzeszni ale wstydz sie rudzielcu bo to nie czas na przekret!!!
hm 2020-05-12 19:32:23
a kiedy wysypie sie afera z TBS jak mlodzi administratorzy wyłudzaja mieszkania od starych kobiet...
robot ny 2020-05-12 19:13:24
Redakcjo nie wierze ze Ci trzej jezdcy apokalipsy to wymyslili, poniewaz ich znam.
Czy ministerstwo przed zakupem nie sprawdza broni,aut itd.
były pieniazki do przytulenia no ale trzeba sie zabezpieczyc i po to sa własnie chłopcy ktorzy przez chwile poczuli ze zycie jest piekne.
aby zachowac dobre imie dobrej zmiany dogadaja sie a bubciu stwierdzi ze jednak szkoda tego rokusa
Leon 2020-05-12 19:13:09
Dajcie chłopakowi spakuj. Jemu to się należy. Zima była słaba potem zamknęli granicę więc i turnusy zagraniczne odpadły . Syn ma narzeczoną więc wesele góralskie na 500 osób jakoś trzeba opłacić . I tak by to wydał i Państwo by zrobiło więc czemu tyle w Was zazdrości. Miał nikt nie PISnąć ani słowa a tu masz afera. Czemu w tvpis nic nie mówią? Oni tak kochają Podhale
hkrwi 2020-05-12 18:45:27
mnie ciekawi aspekt psychologiczny tego przypadku.
jakie emocje towarzyszyły tym chłopkom roztropkom ktorzy sila sie na tych motorkach i autkach i manierach..
olsnienie tak orzytulimy pieniadz i bedzie super jestesmy super jestesmy biznesmenami jestesmy prawie jak bulas i stoch i curus i mamy extremalne hobby tak jestesmy krolami
ale musialy byc emocje i podniecenie a tu wstyd i hanba do grobowej deski bedziecie kojarzeni z pseudo afera w takiej malej miejscowosci, zonka w aptece spali sie ze wstydu, a mama w sklepie?
daliscie ognia naprawde tatra inwest to wiadomo ale ze ryzu sie dal wmanewrowac ..
dziwny ten swiat
maktostaki 2020-05-12 18:29:59
Dawniej złodziejom obcinało się ręce albo się ich kamieniowało... Dziś sąsiedzi złodzieja - górale będą się do niego przymilać i gratulować mu świetnego interesu ...
doZakopianczyk 2020-05-12 18:21:55
ja tez uwielbiam zlodzieji i cwaniakow z Tatra inwest,trzech kubkow i hski
bo w zyciu trzeba miec spryt co nie
a wiec nieruchomosci kupujemu w tatra inwest
na nartach jezdzimy na harendzie a maseczki kupujemy sami!
Bożenka S. 2020-05-12 18:18:35
Wszystkie pozywytne komentarze to chyba pisze Klementyna i team marketingowy jednej znanej szkółki narciarskiej ;)
Bodo 2020-05-12 17:21:02
Ten Łukasz G (wiem o kogo chodzi) , nie musiał inwestować 5 mln zł, bo tyle otrzymał za sprzedaż maseczek. On zakupił je w cenie prawdopodobnie ponad 10 razy tańszej jak można wywnioskować z artykułów w internecie. Jest interes?
joka 2020-05-12 17:01:16
Panie Skupień to Pan powinien zawiadomić kogo trzeba o popełnieni przestępstwa -maseczki sprzedane a atestu niet ???
Gośka 2020-05-12 17:00:23
Teraz wszyscy mieszkańcy Zakopanego a w szczególności górale będziemy się wstydzić za ''sprytnego" Łukasza. I tak cała Polska uważa nas za oszustów, naciągaczy , to nam ten nieodpowiedzialny, bezczelny naciągacz dołożył . I nie winiłabym tu ministra ani całego rządu. Cała wina leży po stronie tych, którzy
postanowili wykorzystać w tym trudnym i wyczerpującym czasie zaufanie i znajomość z ministrem zdrowia do kręcenia lodów . Z całą pewnością jest w ministerstwie gość, który im w tym pomógł, on tez powinien ponieś konsekwencje. Pan Łukasz chyba nie miał 5 mln do zainwestowania w maseczki, to chyba tez ktoś mu pomagał w tym interesie życia. Sprawa ewidentnie do zbadania przez odpowiednie służby. Smród i wstyd będzie się ciągnął bez końca, będzie miał wpływ na nas wszystkich. Dlatego należy tego człowieka i jego pomocników napiętnować i podać do publicznej wiadomości ich nazwiska.
Zakopiańczyk 2020-05-12 16:16:59
Wszystkim wam.... Piszacym łukaszek... To i tamto....
Żal d.... Ściska bo nie macie i nie zapowiada sie zebyscie złośliwe cy mieli taką ( możliwość) przed soba zeby dopiąć taką tranzakcję!!!
Brawo chłopaku !!!
Sprzedane...
Zapłacone...
I podatek odprowadzony bedzie...
I tyle wam zawistne W. S. Z. Y do tego....
tadek 2020-05-12 15:55:38
Panie Skupień wy wszyscy jesteście po jednych pieniądzach ,co zrobił Korwin przez 30 lat będąc przy korycie czemu nie zapobiegł procederowi rozkradania majątku kraju ,ba kradli czy to lewa czy prawa strona ile się tylko dało,a do tego rozkradania przyczynił się miedzy innymi kościół co roku z budżetu idą ogromne miliardy na tych pasożytów a wy klęczycie przed nimi, tańczycie u Rydzyka żeby tylko być przy władzy .i chcecie być następni do koryta.
Kaska 2020-05-12 15:50:34
Ciekawe ile u szefa maseczek jeszcze leży ??? i cikawe czy z nadrukiem H-ski ???? a może SITN
Ł.G. arz 2020-05-12 15:20:16
Zimy coraz słabsze, niewiadomo co z przyszłym sezonem i lata też już nie te więc Łukaszek znalazł łatwiejszy sposób na kasę. A że trochę brak doświadczenia w handlu bo to pierwsza taka transakcja to zapomniał o atestach... Ale już kolejne przekręty dopną na ostatni guzik.
stasek 2020-05-12 14:56:15
My jesteśmy Prawi i Sprawiedliwi
Co tam marne lody Łukasza G.
Sasin to dopiero se nadrukowal kartek za grube setki
KrzysiekzG. 2020-05-12 14:42:11
Nie wchodząc w sedno sprawy - Polakom ! Nie "polakom ".
Borg 2020-05-12 14:09:16
Czym rządy PiS różnią się od rządów PO-PSL? Dziś to chyba już jasne, Propaganda dla ludu vs. twarde dowody. No chyba że Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro chroni "złodziei" z PO, bo jak na razie nie słychać już o tym złodziejskim procederze za PO, tak jak nie słychać o zamachu, uchodźcach którzy będą odbierać nam pracę i wielu wielu innych rzeczach. Jak to mówił były Prezes Polskiej Telewizji a obecny "doradca" TVP o "ujawnianiu prawd PISowskich" cyt; " Z tym Wermahtem to lipa, ale jedziemy w to, bo ciemny lud to kupi"
Robert 2020-05-12 13:55:41
podczas gdy biznesmeni zakopiańscy liczyli straty narciarz liczył zyski.
Jon 2020-05-12 13:33:28
Tym się różni że tamci kradli a tym po prostu się należy :)
Tylko PIS 2020-05-12 13:32:27
Czym rządy PiS różnią się od rządów PO-PSL?
Nie różnią się niczym oprócz tego że kradną o wiele więcej !!!!
ukasz3 2020-05-12 13:22:50
Łukasz nr 1(pewnie przypadkowo) kupuje maseczki a w tym samym czasie Łukasz nr 2 ogłasza ,że maseczki nic nie dają i nie ma sensu ich noszenie.Po kilkunastu dniach Łukasz nr 2 zmienia zdanie i ogłasza przymus noszenia maseczek. Czy CBA wie już jak to się stało?
 • USŁUGI | budowlane
  Tynki maszynowe cementowo-wapienne, gipsowe. Atrakcyjna cena. 669790376
  Tel.: 669790376
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Dam do wynajęcia MIESZKANIE. Zakopane - Skibówki. Ok. 50 m2. Tel 794773872
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKA BUDOWLANA ul. Kasprowicza Nowy Targ, uzbrojona, 568 m2, cena 290.000 zł. 600 931 295.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię GEODETĘ/ASYSTENTA GEODETY do biura w Zakopanem. Tel. 516 708 419, geotatry@gmail.com
 • POŻYCZKI
  POŻYCZKI POZABANKOWE DLA OSÓB FIZYCZNYCH I PROWADZĄCYCH DZIAŁALNOŚĆ T-- 694 567 002.
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ STOLARZA Z PRAKTYKĄ, praca w Zakopanem - 607 331 363.
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY, WYKOŃCZENIA, MALOWANIE, SZPACHLOWANIE, FLIZY, PANELE itp. DACHY, OBRÓBKI BLACHARSKIE. 796 544 016.
 • USŁUGI | budowlane
  RMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  SCHODY, PARAPETY - GRANITOWE, MARMUROWE, PRACE KAMIENIARSKIE. 882080371.
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Zatrudnimy: POMOCNIKÓW oraz tynkarzy, stolarzy, malarzy, dekarzy. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 2-3 tyg. Zarobki od 15 do 25 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602
 • PRACA | dam
  Fundacja Szczęśliwe Jutro zatrudni na stanowisko: DYREKTOR / WYCHOWAWCA Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej we Wróblówce k/Czarnego Dunajca. Wymagania: wykształcenie wyższe: pedagogiczne, pedagogika specjalna, psychologia, praca socjalna, nauki o rodzinie, resocjalizacja, pedagogika opiekuńczo-wychowawczą, lub podyplomowe (psychologia, pedagogika, nauki o rodzinie, resocjalizacja); min.3-letni staż pracy z dziećmi lub rodziną. Wynagrodzenie: 4500zł brutto. Kontakt: biuro@szczesliwe-jutro.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Zdecydowanie DOM lub PENSJONAT W ZAKOPANEM. Może być do remontu. 666 535 535.
 • PRACA | dam
  Przedsiębiorstwo Budowlane Sikora zatrudni kierownika robót budowlanych, majstra budowlanego. 602629623sikorapbt@interia.pl
  Tel.: 602629623
  E-mail: sikorapbt@interia.pl
 • PRACA | dam
  Przedsiębiorstwo Budowlane Sikora zatrudni pracowników w zawodzie: malarz, murarz, cieśla, zbrojarz, pracownik budowlany. 602629623sikorapbt@interia.pl
  Tel.: 602629623
  E-mail: sikorapbt@interia.pl
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
 • USŁUGI | inne
  STUDNIE - WIERCENIE STUDNI GŁĘBINOWYCH, PROJEKTOWANIE, DOKUMENTOWANIE, POZWOLENIA WODNOPRAWNE, GEOLOGIA INŻYNIERSKA, GEOTECHNIKA, NADZORY GEOLOGICZNE, GEOLOGIA W PROCESIE INWESTYCYJNYM. 606/6057 ; 12biuro@mhgeo.plmhgeo.pl. 606605712biuro@mhgeo.plwww.mhgeo.pl
  Tel.: 606605712
  E-mail: biuro@mhgeo.pl
  WWW: www.mhgeo.pl
 • USŁUGI | budowlane
  TYNKI MASZYNOWE, CEMENTOWO-WAPIENNE, GIPSOWE. Zapewniamy własny materiał. Wysoka jakość i doświadczenie. Szybkie terminy realizacji. 572 090 568.
 • NIERUCHOMOŚCI | pośrednictwo
  Obsługa domków i apartamentów. 788 633 633, www.zarzadzanieapartamentami.info
  WWW: www.zarzadzanieapartamentami.info
2021-01-23 08:30 Góralskie świadectwa moralności i wiekowe pocztówki 2021-01-23 07:57 Wójt z odblaskami 2021-01-22 21:21 Czy 26 tys. zł to nie za mało 1 2021-01-22 20:30 Czołgiem do schroniska w Pięciu Stawach (WIDEO) 3 2021-01-22 19:45 Poniatowskiego do remontu 2021-01-22 19:00 W sobotę otwiera się pierwsza restauracja na Krupówkach 8 2021-01-22 18:15 Między wójtem a ministrem 2 2021-01-22 18:02 Śmiertelne potrącenie pieszego na zakopiance. Droga zablokowana 11 2021-01-22 17:31 W Tatrach spadnie metr śniegu? 2021-01-22 17:10 Gdy odwodnienie szwankuje 8 2021-01-22 17:08 Zmarł były naczelnik Grupy Tatrzańskiej GOPR 2021-01-22 16:45 Świętowanie bez wnuków 2021-01-22 16:10 Górale z Chicago zdobywają Kolorado 3 2021-01-22 15:40 Jest separator krwi pod Giewontem 2 2021-01-22 15:15 Uszkodzona reliktowa sosna zabezpieczona 7 2021-01-22 14:48 Pijacka przejażdżka zakończona w rowie 4 2021-01-22 14:28 Śniegu na Krupówkach już nie ma 3 2021-01-22 13:45 Hotel Bania jak uzdrowisko i przyjmuje gości 13 2021-01-22 13:21 Urząd miasta zorganizuje dowóz na szczepienie 2 2021-01-22 13:00 Skażenie w miejskim wodociągu - przegotuj wodę zanim się napijesz 4 2021-01-22 12:49 Turysta czekał na ratowników w nocy w wykopanej jamie w śniegu 2021-01-22 12:30 Mistrz i uczeń kolędują 2021-01-22 12:16 Ta branża przeżywa hossę 2 2021-01-22 12:00 Michał Borzęcki rezygnuje z mandatu 2021-01-22 11:32 Klemens na spacerze z dziadkiem Adamem. Dziadkom życzymy wszystkiego najlepszego 2 2021-01-22 11:30 Nowy sposób na rejestrację do szczepienia. Trzeba wysłać SMS 1 2021-01-22 11:05 Cztery nowe zakażenia na Podhalu 2021-01-22 11:00 Puchar Świata w Lahti – zapowiedź! 2021-01-22 10:44 Jestem z Zakopanego, zarejestrowano mnie na szczepienie w... Krynicy 6 2021-01-22 10:30 XXV Gwiaździsty Zlot Turystyczny Szlakami św. Jana Pawła II 1 2021-01-22 10:00 Z rodu Bujaków 2021-01-22 09:44 Strzeżcie się internetowych oszustów 2021-01-22 09:18 Alarm smogowy w Mieście - lepiej nie wychodźmy z domu 2 2021-01-22 09:17 Pieszy leżał na drodze - znamy więcej szczegółów wczorajszej tragedii 2021-01-22 09:00 Szczepionka z dowozem 2021-01-22 08:30 Kolędy, pastorałki i pieśni bożonarodzeniowe 2021-01-22 08:09 Śmierć na Trakcie Papieskim 2021-01-22 08:00 Na Kasprowym wieje już 136 km na godz. 2021-01-22 07:00 Ruszyła rejestracja seniorów +70. Problemy z infolinią (WIDEO) 2021-01-21 23:01 Ratownicy górscy badają pokrywę śnieżną (WIDEO) 2021-01-21 22:21 Potrącenie pieszego 1 2021-01-21 22:00 Kolędowanie z Młodą Podhalańską Filharmonią 2021-01-21 22:00 Strażacy mają nowy samochód (WIDEO) 4 2021-01-21 21:30 Apis wraca do gry 5 2021-01-21 20:45 CudoTwórcy z Pienin i Gorców (WIDEO) 1 2021-01-21 20:20 Liczy się każda złotówka. Trwa zbiórka pieniędzy na leczenie Marka 4 2021-01-21 20:00 Napisz wiersz o górach 2021-01-21 19:15 Budżet drogi 4 2021-01-21 18:45 Mapa zagrożeń ma wzięcie 1 2021-01-21 18:00 Regulujcie drogi 1
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2021-01-23 07:42 1. Janek jechał a Marusia gdzie? 2021-01-23 07:39 2. @ciekawski - 100% racji @Anna Maria - trochę pani współczuję, ale tak nie za bardzo 2021-01-23 03:05 3. Zeskrobują go z asfaltu na Wodogrzmotach...Podobno coś na gąsienicach go przejechało :(( 2021-01-23 03:03 4. Bajka ???? 2021-01-23 01:24 5. Martwicie sie dofinansowaniem festiwalu a NIE MATWICIE sie ludzmi ktorzy sa bez pracy i pieniedzy na zycie , ludzi ktorzy ciezko pracowali sprzatali gotowali sprzedawali przed pandemia a teraz zostali bez pracy i srodkow do zycia . Moze pomyslcie o nich jak im pomoc ? A NIE zajmujcie sie w obecnych czasach rzeczami ktore sa ''drugo rzedne '' . Zastanowce sie co ''wydziwiociy'' ! 2021-01-22 23:50 6. Ciekawe, czy wszyscy na których została nałożona kara sanepidu za otwarcie biznesu wybronili się w sądzie? Jakoś nikt o tym nie wspomina. Swoją drogą, taki szaszłyk w knajpie, "wyleżakowany" przez dwa miesiące... to palce lizać :-))) 2021-01-22 23:49 7. Zajmowałem się usuwaniem i wycinka podobnych drzew-pewnie mnie tu większość zje-ale to jest drzewo! Ono ciągle rosnie-wydluza się, zwiększa swoją objętość i masę...drzewa tego typu maja słabe ukorzenienie-zwlasza na podłożu skalnym-moim zdaniem to i tak cud że tak długo w tym miejscu jeszcze rosnie-to jest normalne że lada chwila ono musi niestety z tamtad już zniknąć...i tyle...po co tyle szumu...ładnie to wyglądało a koniec się zbliża...i tyle...te deseczki są bezsensowne jedynie po to "że niby coś się robi" 2021-01-22 23:23 8. Strażaków sie nie czepiaj. Wykorzystuje się ich do kazdej pracy na terenie gminy. 2021-01-22 23:10 9. Pani Ella rozumiem ze byla Pani i korzystala z tej formy sportu ? Czy raczej zal d... sciska? 2021-01-22 22:47 10. Potrącenie pieszego (śmiertelne) nie miało miejsca na przejściu dla pieszych tylko na Zakopiance ponadto 30m dalej była kładka a nawet dwie, pieszy przechodzić pomiędzy barierkami w miejscu niedozwolonym dla pieszych. Bardzo często przytrafiają mi się podobne sytuacje gdzie na Zakopiance bez odblasków i w dodatku ubrani na czarno piesi idą a jeśli ich stracisz to jeszcze cię wysuwają. Współczuje Pani która go nie widziała i nie miała czasu na reakcje bo teraz do końca życia będzie o tym myśleć. A do innych osób zastanówcie się gdzie przychodzicie przez jedzie i patrzcie a nie wchodźcie na jezdnie bo wam wolno. Również osoby które nie są z tych okolic proszę o nie wypowiadanie się
2020-12-24 22:33 1. A poprawność noszenia maseczek w miejscach publicznych i w czasie zgromadzeń??? Kilka osób z tych fotek kwalifikuje się do nałożenia mandatu .... 2020-12-24 22:29 2. Fajny przegląd kto ma głęboko w poszanowaniu zasłanianie ust i nosa .... 2020-12-23 20:08 3. @druh Marek. Puknij się, ciężkie czasy dla młodych. W tamtych czasach mieli więcej możliwości. 2020-12-17 22:28 4. Oooo....To są moje widoki, dzięki Zośka, ale Tobie za dobrze, nej, dobrze ześ nie chytro i dajes nom sie napatrzeć. Wesołych Świąt i Pomyślności w Nowym Roku! Ale sie porobiyło na świecie, cy to sie kiedy skońcy? , Cy s nami, ludziskami fcom zrobić koniec, he? Żałosne są te komentarze. A cemu Lempart nie strajkuje? Nie dziwota , ze po tyk strajkach w całej Polsce wirus Covid-19 szaleje. Ze mnie on jesce nie dopod, to sie dziwuje.... Zdrowio do chuściny i tego, tamtego, hawtego syćkim zyce. Hej! 2020-12-16 13:35 5. Nie kuś mnie piękna. 2020-12-15 20:05 6. @druch Marek pewnie myślał o Frasyniuku poniżanym i żyjącym w nędzy 2020-12-14 17:23 7. Druh Marek... Pożyteczny druh Marek. Myśl, młody myśl... bądź jak pożyteczny druh Marek! 2020-12-13 21:55 8. Gdyby nie dojrzałość polityczna i odwaga ówczesnego przywództwa NSZZ Solidarność, Episkopatu Polski, KOR,organizacji pozarządowych a przede wszystkim klasy robotniczej wielkich zakładów dalej siedzieliśmy w PRL-u. Również po stronie rządowej znaleźli się ludzie ,dla których spokój społeczny i losy Polski były ważniejsze od partyjnych sztandarów. Stan wojenny pochłonął wiele ofiar, ale ich śmierć nie poszła na marne.Nie jesteśmy w RWPG,w Układzie Warszawskim, nie czekamy na paszporty i godzinami na granicach. Możemy rozwijać kraj dzięki pomocy z Unii Europejskiej i kształcić młodzież na zagranicznych uniwersytetach. Chętni do pracy za granicą przywożą twardą walutę i inwestują w lokalne rodzinne firmy. To wszystko dzięki tym ,którzy 13.grudnia 1981 r siedzieli w wiezieniach poniżani i pałowani. Dzisiaj wielu z nich jest zapomnianych, żyją skromnie a często są poniżani przez tych ,którzy trzęśli portkami i siedzieli cicho . Ci co 13.grudnia spali do południa dzisiaj rządzą i spijają miody jakie daje władza. Niestety, dawna bojowa Solidarność stała się przybudówką PiS-u. Oto jak jest ironia losu! 2020-12-11 20:14 9. Ładnie ale wolę wiosnę/lato/jesień. Nie lubię zimy, bardzo. 2020-12-07 11:10 10. Precz z komuną
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Bojcorka

Album TP

Pożegnania

FILMY TP