Kliknij w ten pasek i umieść swoje ogłoszenie na stronie Tygodnika i w papierowym wydaniu gazety bez wychodzenia z domu.

Reklama

2020-06-21 15:43:41

Blog

WYJŚCIE AWARYJNE

Reklama

Od kilku dni internet jest rozgrzany do czerwoności sporem o wybór przyszłego Prezydenta RP. Wszystko wskazuje na to, że potrwa to jeszcze około 3 tygodni, do czasu rozstrzygnięcia w drugiej turze.

Od dawna wiadomo, ze prezydenta w Polsce "wybiera" powiat i wieś. To tam mieszka więcej ludności, tam życie jest inne. Dalekie od szosy, prostsze. Kwestie światopoglądowe są równie ważne. Kampanię prezydencką w 2015 zdominował "gender", odmieniany przez możliwe przypadki od polityków do duchownych. Prezydent Duda miał łatwiej, ponieważ cięcia w wydatkach na oświatę czy opiekę zdrowotną, pozwalały mu kontestować smętną, małomiasteczkową rzeczywistość, opisaną dobrze w 2014 roku przez Karola Trammera w artykule opublikowanym w Nowym Obywatelu,  dostępnym pod linkiem https://nowyobywatel.pl/2014/07/31/ raport-ze-znikajacego-panstwa /?fbclid= IwAR3VnIoAqFlH4AJlxRmuFhZFb13a3F2mt7XJq4gtlb0g7F82xS291ai-p64  . Patrząc wstecz, w 2015 roku wybór PAD na Prezydenta RP był w pewnej mierze oczywisty. Oś sporu przebiegała miedzy dwiema największymi partiami, z tego PO była partią rządzącą a PIS opozycyjną. Dzisiaj, w kampanii 2020, mamy sytuację odwrotną, PO pozostaje w opozycji i ich czołowym przesłaniem jest bycie anty-Pis ujęte zgrabnym hasłem "Mamy Dość". W sporze kandydatów obu partii jeńców się nie bierze. Znów do gry powrócił spór światopoglądowy: lgbt+,  aborcja a z drugiej strony padają argumenty o zagrożeniu demokracji, autorytaryzmie i  nieuchronnym końcu liberalnego świata, jaki znamy i budujemy z mozołem od ponad 30 lat. Obie partie zwarły się w śmiertelnym uścisku, czego dowodem jest choćby upadek polskiego parlamentaryzmu w Sejmie. Nie ma tam miejsca na jakiekolwiek dyskusje, jest bezwzględne liczenie poparcia i maszyna do głosowania, uruchamiana nawet nocami. 
Dzisiaj mamy przed sobą wybory "o wszystko". Walczą ze sobą kandydaci obu największych partii politycznych w Polsce. Patrząc z boku, widać wyraźnie, jak upartyjnienie marnotrawi społeczną energię, która winna być wykorzystana do załatwienia najważniejszych problemów dotykających obywateli naszego kraju. Wyzwań związanych z suszą, ochroną środowiska czy skutkami ekonomicznymi jakie wywołał koronawirus. Dodatkowo, w  narodzie tli się od dawna zarzewie gniewu, wyborcy powoli zaczynają dostrzegać, ze walka partyjna nas osłabia. Warto przeczytać analizę przyczyn, skąd się bierze ów gniew i jakie mogą wynikać z jego wybuchu konsekwencje, zaprezentowaną  przez dr Tomasz S. Markiewka w wywiadzie dla portalu onet.pl, dostępnym pod linkiem: https://wiadomosci.onet.pl/ tylko-w-onecie/ dr-tomasz-s-markiewka-lekcewazymy-spoleczny-gniew- ktory- wybuchnie-nam-w-twarz-wywiad/z5p61xjutm_source=m.facebook.com_viasg_wiadomosci_viasg&utm_medium= referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2&fbclid= IwAR02xPrHrgTz31WExr0UKXJygbxvVAkFxUNzgxYR_K00uKL1z4_RIjV0Hvs
Stojąc w obliczu tej i kolejnych partyjnych wojen, kolejnych podsycanych emocjami konfliktów uznaję, że propozycja prezydentury jaką prezentuje pan Szymon Hołownia jest dla mnie, lewaka,  realnie istniejącym WYJŚCIEM AWARYJNYM. Kandydatura Szymona Hołowni może pogodzić zwaśnione strony: jest demokratą "chadeckim", głęboko wierzącym ale chcącym doprowadzić do rozdziału państwa (świeckiego) i kościoła. Szymon Hołownia chce szukać porozumienia i oferuje wizję Polski na pokolenie a nie kadencję. Silnej jednością Ojczyzny wszystkich obywateli, bez względu na wyznawaną wiarę czy posiadaną orientacje psychoseksualną, wspierającą słabszych, pochylającą się nad problemami Polaków, dbającą o zielony ład. Dla mnie osobiście, jest to jedyne obecne  wyjście z kryzysu w jakim tkwimy od kilkunastu lat. Dlatego, zagłosuję za Polską Szymona Hołowni uznając, że ma dzisiaj największe szanse na pojednanie nas wszystkich i wygranie II tury wyborów prezydenckich 2020. Szymon Hołownia, ma mój [lewacki] głos. 

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Cyklista 2020-07-13 07:21:46
To dopiero szok, że tacy niewykształceni, prości ludzie, a potrafili lepiej odróżnić, który z kandydatów jest krętaczem i populistą.
Berger 2020-06-30 08:24:25
Uorcyku, czy lewak to współczesna nazwa komunisty?
Podszerstek 2020-06-26 19:08:18
To ja tylko przypomnę, bo jest siedem osób, które czekają na moją powtórna deklarację.
tak, oczywiście będę głosował na Pana ANDRZEJA DUDĘ.
I mam nadzieję na dalsze prowadzenie przez polski rząd takiej polityki jak dotychczas, tym skuteczniej, że wprowadzono już odpowiednie zmiany w wymiarze sprawiedliwości. Warto uzdrowić Polskę. Dla nas, naszych dzieci, naszych wnuków.
Jesli Duda przegra cofniemy się o kilkanaście lat. Znowu Polska będzie okradana i duszona przez obce interesy...
Zatem - ANDRZEJ DUDA !
Cyklista 2020-06-26 11:18:13
cd. bo najważniejsze jest by w ogóle zaistnieć w przestrzeni publicznej, by o takim osobniku się mówiło. Treść deklaracji jest mniej ważna , bo i tak za jakiś czas nikt nie będzie tego pamiętał, ale nazwisko, osoba ma szansę pozostać w pamięci społeczeństwa na dłużej.
Cyklista 2020-06-26 10:53:44
cd. Podszerstku, bo nie jest najważniejsza treść, o czym taki delikwent prawi. Najważniejsze jest aby w ogóle się o nim publicznie mówiło.
Cyklista 2020-06-26 08:00:36
Podszerstku, resortowe dzieci tak już mają, nic na to nie poradzisz. No chyba żeby takie wypaczenia "wypalać żelazem", jak to powiedział jeden z kandydatów na Prezydenta.
Podszerstek 2020-06-25 20:53:52
Beciu, litości!
Rzeczywiście takie jest Twoje pojmowanie sytuacji politycznej w Polsce? Nie mogę uwierzyć!
Na początek odstaw gw i tvn. A jako odtrutkę zalecam TVRepublika i np Gazetę Polską. Nigdy nie jest zbyt późno dla osób inteligentnych, by przejrzeć na oczy. No chyba, że doskonale rozumiesz sytuację i nadal reprezentujesz takie poglądy :(
To smuteczek, nie zagramy już w brydża...
Cyklista 2020-06-24 18:27:39
"Wygrana SH w 1 turze" Szymon Hołownia miałby wygrać w pierwszej turze wyborów prezydenckich ? Beaciu, dobrze się czujesz ? No wiesz... ta zmienna aura nieraz tak działa.
Becia 2020-06-24 07:19:18
Mam jeszcze coś ważnego do dodania w temacie wyborów. Chcę zwrócić uwagę na to, dlaczego samo podbieranie przez RT elektoratów SH, WKK czy RB nie zapewni wygranej Trzaskowskiemu. Ponieważ trzeba sobie uświadomić, ze obywateli zlekceważonych przez obie partie jest multum. I każdy z tych niezadowolonych wyborców ma swój indywidualny powód, żeby w rożny sposób to wyrazić. Jeden w ramach dezaprobaty zagłosuje przeciw, inny zostanie w domu. I to, jak się ułożą głosy w decydującym starciu, nie zależy teraz od mojego czy kogokolwiek innego chciejstwa. Na to obie partie pracowały głównie w samorządach, przewracając lub nie, dążenia wielu ludzi. To jest już poza nami. Wygrana SH w 1 turze ten spór elektoratow negatywnych zastępowała nowymi możliwościami, pozostawienia zadrażnień i rozczarowań za sobą. Proszę nie wypierać - to do reszty lobbującej na RT. Nie kierują mną emocje a racjonalne przesłanki
qaz 2020-06-23 20:16:06
@miejscowy - "Hołownia nie ma szans.Szanse z Dudą ma tylko Trzaskowski. Czyli znów jest wybór albo/albo." - NIE, NIE I JESZCZE RAZ NIE ! Dokąd będzie się wybierało tylko między dwoma głównymi aktorami dotąd reszta nie ma szans. Właśnie przez myślenie albo/albo. Trzeba głosować na tego kto mi się podoba (zakładam jakiegoś innego niż dwaj główni). Dopiero wtedy dwie główne partie przestaną mieć nas głęboko, bo dostrzegą zagrożenie. Jak czują zagrożenie zaczynają myśleć o czymś więcej jak własnej rz... Głosowanie albo/albo cementuje ten układ jaki jest na zawsze. Niech każdy głosuje jak mu pasuje, ale nigdy na "mniejsze zło, bo ma szanse, bo nie odpadnie". Inaczej pozbawiamy się sami własnego zdania. I nic się nie zmieni - będzie wahadełko PIS/PO.
Cyklista 2020-06-22 19:53:17
Podszerstku, z wzajemnością.
Podszerstek 2020-06-22 17:05:13
ANDRZEJ DUDA - to oczywisty wybór :)pozdro dla Cyklisty :D:D:D
dalej myślisz, żem jest Becią :D:D:D
do muflon 2020-06-22 16:42:56
Bosak chce nas wyprowadzić z Unii Europejskiej, NIE WOLNO na niego głosować
muflon 2020-06-22 15:26:13
Pan Szymon jest postacią medialną a nie politykiem, a prezydent musi być politykiem - inaczej się nie da. Kwestie w których się wypowiada nie leżą w gestii prezydenta tylko rządu, a co do meteorytyki to rozdział państwa od kościoła w przypadku Polski jest niemożliwy, gdyż tym samym dokonujemy rozdziału państwa od polskiej tradycji, a zadaniem państwa jest dbać o tradycję. W kwestiach gospodarczych to PIS-bis, czyli przekupywanie obywatela jego własnymi pieniędzmi, co w konsekwencji prowadzi do ograniczenia wolności obywateli. Dlatego wolny człowiek (a nie mentalny niewolnik zionący nienawiścią do kościoła/rodziny/tradycji) powinien zagłosować na Pana Bosaka, który operuje konkretami, tj. weto dla każdej ustawy wprowadzającej nowe lub podwyższającej podatki.
Krzysztof 2020-06-22 11:34:26
Bosak ma mój głos
miejscowy turysta 2020-06-22 10:20:18
Hołownia nie ma szans.
Szanse z Dudą ma tylko Trzaskowski. Czyli znów jest wybór albo/albo.

A w kampanii PiS najbardziej śmieszy mnie to że Duda, czyli facet z którego Kaczyński bezczelnie i jawnie zrobił żywy długopis i chłopca na posyłki, od paru tygodni jest lansowany jako Mąż Stanu, który wręcz sam kieruje polską gospodarką i prowadzi politykę międzynarodową.
Cyklista 2020-06-22 06:27:57
Oczywiście, że na Andrzeja Dudę.
do cyklisty 2020-06-21 21:57:41
@cyklista, a Ty na kogo zagłosujesz?
Cyklista 2020-06-21 19:22:39
Bełkot na zasadzie kopiuj/wklej.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Bezpośrednio od właściciela - MIESZKANIE 48 m kw., 2 pokoje, czynsz 1300 zł/m-c. Nowy Targ centrum. 600 931 295.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Bezpośrednio od właściciela - MIESZKANIE 3-pokojowe, w centrum Nowego Targu, 85 m kw., 2 tys. zł/m-c, ogrzewanie w czynszu. 600 931 295.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  GOSPODARSTWO ROLNE. 530 083 821.
 • PRACA | dam
  Hotel Tatry na Polanie Zgorzelisko zatrudni RECEPCJONISTĘ/KĘ z możliwością zakwaterowania. Tel. 1820 63730 lub 506 129 438. Szczegółowe informacje na stronie:www.polskietatry.pl
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Praca przy wylewkach potrzebny chłopak na łate z doświadczeniem praca od zaraz stawka 4zl za m/2 725 660 059 Zatrudnię cała brygade stawka do uzgodnienia. 725660059kamilsarna016@gmail.com
  Tel.: 725660059
  E-mail: kamilsarna016@gmail.com
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  MIESZKANIE W BLOKU w Zakopanem kupię bez pośredników, za gotówkę, może być do remontu, spółdzielcze itp. Tel. 519170500
 • PRACA | dam
  Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem zatrudni na podstawie umowy zlecenia RECEPCJONISTĘ / RECEPCJONISTKĘ. Więcej szczegółów pod numerem telefonu: 725 300 377. E-mail: sekretariat.zakopane@cos.pl
  E-mail: sekretariat.zakopane@cos.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA MIESZKANIE 2-pokojowe, Zakopane centrum - od zaraz - 889 475 783.
  Tel.: 889 475 783.
 • PRACA | dam
  Szkoła języków obcych CJO Progress z Nowego Targu zatrudni nauczycieli języka angielskiego. Chętnych zapraszamy do kontaktu telefonicznego. 606480923m.nalepastopa@gmail.com
  Tel.: 606480923
  E-mail: m.nalepastopa@gmail.com
 • PRACA | dam
  KARCZMA W ZAKOPANEM ZATRUDNI OD ZARAZ: KELNERA/-KĘ (13 zł/godz.) z doświadczeniem, językiem angielskim w stopniu komunikatywnym. 533 226 109.
 • PRACA | dam
  BACHLEDA RESORT ZAKOPANE w centrum miasta zatrudni: POKOJOWĄ, HOUSEMANA, PRACOWNIKA DZIAŁU TECHNICZNEGO. Szczegółowe warunki do uzgodnienia w trakcie bezpośredniego spotkania. Doświadczenie w pracy w hotelu na podobnych stanowiskach mile widziane. CV proszę przesyłać na adres: kkucharska@bachledaresort.pl, tel. 734 217 910 (pokojowe, houseman); amiler@bachledaresort.pl, tel. 604 955 260 (dział techniczny).
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA DOMINIUM NA KRUPÓWKACH zatrudni POMOC KUCHENNĄ i DOSTAWCĘ. 664 023 298, 668 404 790.
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Kupie pensjonat ,działkę lub cały apartamentowiec w Zakopanym. 660797241marekg@b12.pl
  Tel.: 660797241
  E-mail: marekg@b12.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Białka Tatrzańska -widokowa działka inwestycyjna 4467m2 -sprzedam. 660797241marekg@b12.pl
  Tel.: 660797241
  E-mail: marekg@b12.pl
 • PRACA | dam
  Praca na stolarni.Podwilk tel.603503944. 603503944
  Tel.: 603503944
 • USŁUGI | budowlane
  Usługi remontowo-budowlane "JANIK-BUD" oferuje prace: WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, MONTAŻ PODŁÓG oraz BUDOWY OD PODSTAW. "SZYBKO, TANIO, SOLIDNIE." 533 133 493, k.janik67@interia.pl.
 • NAUKA
  LEKCJE, KONWERSACJE - JĘZ. ANGIELSKI I HISZPAŃSKI - ZAKOPANE - 608 250 751.
 • PRACA | dam
  Ośrodek w Bukowinie Szuka Ratownika Na Basen Hotelowy. Praca Od Zaraz Cały Rok. Wyżywienie i Zakwaterowanie. 601508758praca@grandstasinda.plwww.grandstasinda.pl
  Tel.: 601508758
  E-mail: praca@grandstasinda.pl
  WWW: www.grandstasinda.pl
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  Toyota RAV4, kolor srebrny metalik, rok produkcji 2002, 2.0 d-4d, SUPER STAN!!! 607553159masecek@gmail.com
  Tel.: 607553159
  E-mail: masecek@gmail.com
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  KUPIE DOM GÓRNE ZAKOPANE, MOŻE BYĆ DO REMONTU.TEL. 666535535
 • PRACA | dam
  Zatrudnię ASYSTENTKĘ STOMATOLOGICZNĄ/HIGIENISTKĘ - Zakopane - 604 232 488.
 • NIERUCHOMOŚCI | pośrednictwo
  Obsługa domków i apartamentów. 788 633 633, www.zarzadzanieapartamentami.info
  WWW: www.zarzadzanieapartamentami.info
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Zatrudnimy: POMOCNIKÓW oraz tynkarzy, stolarzy, malarzy, dekarzy. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 2-3 tyg. Zarobki od 15 do 25 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko kelnera/kelnerki do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko pomocy kuchennej do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracownika na stanowisko kucharza do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
2020-09-29 08:00 Zmierzch muzycznego świata (WIDEO) 2020-09-28 21:27 Rękodzieło łączy pokolenia 1 2020-09-28 21:00 Trwa akcja szczepienia lisów 2020-09-28 20:10 Marusynianki jadą do Tarnogrodu 1 2020-09-28 19:15 Spotkanie przy pianinie z Jerzym Chruścińskim (WIDEO) 2020-09-28 19:11 Stacja Zakopane 2020-09-28 18:32 Daniele spacerują po Bukowinie Tatrzańskiej 2020-09-28 18:01 Z Bartusiem Obrochtą w tle 2020-09-28 17:44 Mama i tata do aresztu, dziecko do pogotowia 2020-09-28 16:59 Akcja - kotłowa inwentaryzacja 5 2020-09-28 16:15 Armia dla JPII (ZDJĘCIA) 2020-09-28 15:29 Złodziej roweru poszukiwany (WIDEO) 2 2020-09-28 14:43 Kolejne zakażenia w domu pomocy społecznej 2020-09-28 13:58 Pijany weekend w Zakopanem. Turysta skakał po dachach samochodów 5 2020-09-28 13:16 Mistrzostwa Świata Juniorów w Zakopanem odwołane 2020-09-28 12:38 Tomografia komputerowa czy rezonans magnetyczny - które badanie wybrać 2020-09-28 12:37 Były minister zdrowia Łukasz Szumowski ma koronawirusa 7 2020-09-28 12:31 Przed nami deszczowe dni, ale weekend powinien być w miarę słoneczny 2020-09-28 11:45 Policjanci ukarali mandatem mężczyznę, który odpalał fajerwerki 4 2020-09-28 11:00 Jazda „podlewana” i bum... 2020-09-28 10:43 17 nowych zakażeń na Podhalu. W powiecie tatrzańskim więcej niż w nowotarskim 2 2020-09-28 10:00 Uwaga kierowcy - korki na Niwie 2020-09-28 08:58 Śmiertelny wypadek rowerzysty w Czarnej Górze 5 2020-09-28 08:00 Moje Podhale w wizji Marii Mrożek 2020-09-27 21:45 Lotnisko z widokiem na Tatry 5 2020-09-27 21:02 Dwukrotne wykopki w ulicy Krzywej - winne były procedury 6 2020-09-27 20:05 Ponad 300 tys. zł strat z powodu pandemii odnotowało MCSiR 2 2020-09-27 19:01 Przestaje istnieć zespół „Małe Podhale” 3 2020-09-27 18:00 13,5 tys. zł miesięcznie dla syna i synowej radnego 9 2020-09-27 17:04 Rynek i kostkowy remont bez końca 1 2020-09-27 16:02 Pokłon Orawie (WIDEO) 2020-09-27 15:15 8 lat i dość - telebim zniknie z nowotarskiego rynku 4 2020-09-27 14:30 Jubileuszowy dąb (WIDEO) 2 2020-09-27 13:45 Znów niespokojny dzień za naszą wschodnią granicą (WIDEO) 1 2020-09-27 13:30 Nowe parkingi przy kolejowym dworcu 2 2020-09-27 12:40 Wypadek w Białym Dunajcu tworzą się korki 2020-09-27 12:15 Wójt z trzema stypendiami dla uczniów 2020-09-27 11:30 Daniele uciekły z hodowli 1 2020-09-27 10:57 Kolejna śmierć zakażonego Covid-19 w powiecie tatrzańskim 2 2020-09-27 10:50 Kolejka do kolejki coraz dłuższa 1 2020-09-27 10:30 Słuchacze rozpoczęli zaoczną naukę 2020-09-27 09:20 A co tam u Was w dolinach? Bo w Tatrach słońce (WIDEO LIVE) 2020-09-27 09:01 Krościenko miastem? Sołtys zapuka z ankietą 11 2020-09-27 08:02 Przez facebook do serca 3 2020-09-26 21:40 Przejście najtrudniejszego fragmentu Orlej Perci (WIDEO) 3 2020-09-26 21:02 Weekendowe objadanie na miejskim Rynku 2020-09-26 20:30 Rohackie Stawy czekają na was (ZDJĘCIA, WIDEO) 1 2020-09-26 20:28 Seria fajerwerków w Białym Dunajcu 4 2020-09-26 19:30 Jacek Cygan w "Sokole" 2020-09-26 18:48 Morawczyna
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2020-09-29 06:57 1. Za to uwielbiam Unię, na takie .... pieniądze ochoczo daje. 2020-09-29 05:50 2. a ja sie pytam gdzie miał skakać??? jak na skoczni sniegu nie było! 2020-09-28 23:12 3. @M. W pewnym sensie piszący do Ciebie ma rację bo w Szczawnicy układ komunikacyjny nie istnieje. To co jest, jak rozmawiałem z mieszkańcami to pozostałość po komunie, mówią że dobre i to, bo nie wiadomo co by było. 2020-09-28 23:10 4. Zgadzam się z przedmówcami: zdecydowanie za późno. To powinien być pierwszy krok zanim wdrożone zostaną programy wymiany. Jednak lepiej późno niż wcale. Będziemy czarno na białym wiedzieć, za ile wieków, przy obecnym tempie wymiany, pozbędziemy się kopciuchów. Czy będzie to zanim w Polsce wyczerpią się pokłady węgla, czy później. 2020-09-28 21:50 5. Do m poszerzyć mówisz z pewnością przy tej ulicy nie mieszkasz. Żeby poszerzyć trzeba ludzi wysiedlić z ich własnych domów. 2020-09-28 21:08 6. Co trzeba mieć pod kopułą żeby tak się zachowywać...? 2020-09-28 21:06 7. Do "córka 50 lat..."-nie chodzi mi o wykoszenie trawy na samej Jarmucie ,tylko łaki wokoł Jarmuty.A propo-tez schodzilam i wychodzilam z kazdej strony.Nie ublizaj mi że pisze bez okularow i że nie chodze po górach,bo skad to mozesz wiedziec,a moze chodze wiecej jak ty.A o dbanie o gore Jarmuta to sami jestesmy winni-gdzie sa wlasciciele zeby uporzadkowali swoj teren??????Jak cos sie zaczyna robic to dopiero wtedy podnosicie wielka wrzawe!!!!!Zacznijcie sami porzadkowac dojscia to nie bedzie sprawy. Drugi komentarz do mnie- co piszesz zebysmy poszerzyli droge od Barychowa do Malinowa.Nie jestem za to odpowiedzialna.Sam wybierasz radnych i burmistrza czy wladze powiatowe to do nich sie zwroc a nie do mnie. Co ma"piernik do wiatraka"????? 2020-09-28 20:23 8. Informacja dla niezorientowanych: Przy wejściach różnego typu nieruchomości wciąż można znaleźć tablicę informującą o ciszy nocnej obowiązującej od 22.00 do 6.00 rano. Wielu sądzi, że hałasować, imprezować czy remontować w innych godzinach można w zasadzie bez umiaru, ważne, by nie przekroczyć wyznaczonych godzin. Art. 51. kodeksu wykroczeń mówi, że "kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. Do zakłócania porządku może być każde zachowanie o dowolnej porze. Nie możemy z góry zakładać, że hałasując o 14 czy 18 nie zakłócimy - w ocenie innego mieszkańca tej samej nieruchomości - spokoju. Może wreszcie odpowiednie urzędy zaczną podejmować kroki w tym kierunku bo wygląda na to, że "przedsiębiorcy" i ich "goście" uzurpowali sobie prawo do zawłaszczenia naszego miasta. 2020-09-28 20:20 9. Spokojnie, mój komentarz nie ma na celu ataku ani nie jest formą pretensji. Co chwilę po prostu pojawia się argument, że "w Krościenku nie ma rolników", a tak na prawdę nikt nie przeprowadził konretnej analizy ile osób ta zmiana dotknie (i tutaj oczywiście pretensje do Wójta, nie do Pana). Pojawił się pomysł, który jest zachwalany na prawo i na lewo, dobrze byłoby również uświadomić mieszkańców jakie są minusy takiego rozwiązania. Oczywiście zapewne jest więcej gospodarstw rolnych na Krośnicy czy w Grywałdzie (gdzie de facto ta zmiana ich nie obejmie) ale w innych sołectwach również są. Dlaczego więc utrudniać życie mieszkańcom i wyrządzać im w sumie w pewnien sposób krzywdę? Proszę pamiętać,że nie mówimy tylko o zwoleniu z opodatkowania. Wiele osób (chcąc legalnie wynajmować pokoje) będzie musiało zarejestrować działalność co wiąże się z opłacaniem składek do ZUS - jest to spore obciążenie, wielu osobom po prostu może się to przestać opłacać i zrezygnuje z tego typu działalności. Oczywiście wieksze pensjonaty na tym zyskają, budżety domowe osób prywatnych na tym stracą. Czy jest to wyrządzanie szkody mieszkańcom, którzy wynajmują pokoje w ramach agroturystyki? TAK. A w imię czego? Argumentacja Pana Wójta w żaden sposób do mnie nie przemawia i jest szczerze powiedziawszy bezsensowna (pozostawię bez komentarza, bo musiałby powstać elaborat). Czy przypadkiem decyzje Rady i Wójta nie powinny być w interesie mieszkańców? Coraz bardziej mam wrażanie, że Krościenko ma być dla turysty (dla którego w sumie bez znaczenia jest czy przyjeżdża do miasta, czy na wieś), a nie dla miejscowych. 2020-09-28 20:13 10. Sam jakie zapisy dlo aktorow z innyk wsi?
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Album TP

Pożegnania

FILMY TP

Bojcorka