Reklama

2020-06-21 15:43:41

Blog

WYJŚCIE AWARYJNE

Od kilku dni internet jest rozgrzany do czerwoności sporem o wybór przyszłego Prezydenta RP. Wszystko wskazuje na to, że potrwa to jeszcze około 3 tygodni, do czasu rozstrzygnięcia w drugiej turze.

Od dawna wiadomo, ze prezydenta w Polsce "wybiera" powiat i wieś. To tam mieszka więcej ludności, tam życie jest inne. Dalekie od szosy, prostsze. Kwestie światopoglądowe są równie ważne. Kampanię prezydencką w 2015 zdominował "gender", odmieniany przez możliwe przypadki od polityków do duchownych. Prezydent Duda miał łatwiej, ponieważ cięcia w wydatkach na oświatę czy opiekę zdrowotną, pozwalały mu kontestować smętną, małomiasteczkową rzeczywistość, opisaną dobrze w 2014 roku przez Karola Trammera w artykule opublikowanym w Nowym Obywatelu,  dostępnym pod linkiem https://nowyobywatel.pl/2014/07/31/ raport-ze-znikajacego-panstwa /?fbclid= IwAR3VnIoAqFlH4AJlxRmuFhZFb13a3F2mt7XJq4gtlb0g7F82xS291ai-p64  . Patrząc wstecz, w 2015 roku wybór PAD na Prezydenta RP był w pewnej mierze oczywisty. Oś sporu przebiegała miedzy dwiema największymi partiami, z tego PO była partią rządzącą a PIS opozycyjną. Dzisiaj, w kampanii 2020, mamy sytuację odwrotną, PO pozostaje w opozycji i ich czołowym przesłaniem jest bycie anty-Pis ujęte zgrabnym hasłem "Mamy Dość". W sporze kandydatów obu partii jeńców się nie bierze. Znów do gry powrócił spór światopoglądowy: lgbt+,  aborcja a z drugiej strony padają argumenty o zagrożeniu demokracji, autorytaryzmie i  nieuchronnym końcu liberalnego świata, jaki znamy i budujemy z mozołem od ponad 30 lat. Obie partie zwarły się w śmiertelnym uścisku, czego dowodem jest choćby upadek polskiego parlamentaryzmu w Sejmie. Nie ma tam miejsca na jakiekolwiek dyskusje, jest bezwzględne liczenie poparcia i maszyna do głosowania, uruchamiana nawet nocami. 
Dzisiaj mamy przed sobą wybory "o wszystko". Walczą ze sobą kandydaci obu największych partii politycznych w Polsce. Patrząc z boku, widać wyraźnie, jak upartyjnienie marnotrawi społeczną energię, która winna być wykorzystana do załatwienia najważniejszych problemów dotykających obywateli naszego kraju. Wyzwań związanych z suszą, ochroną środowiska czy skutkami ekonomicznymi jakie wywołał koronawirus. Dodatkowo, w  narodzie tli się od dawna zarzewie gniewu, wyborcy powoli zaczynają dostrzegać, ze walka partyjna nas osłabia. Warto przeczytać analizę przyczyn, skąd się bierze ów gniew i jakie mogą wynikać z jego wybuchu konsekwencje, zaprezentowaną  przez dr Tomasz S. Markiewka w wywiadzie dla portalu onet.pl, dostępnym pod linkiem: https://wiadomosci.onet.pl/ tylko-w-onecie/ dr-tomasz-s-markiewka-lekcewazymy-spoleczny-gniew- ktory- wybuchnie-nam-w-twarz-wywiad/z5p61xjutm_source=m.facebook.com_viasg_wiadomosci_viasg&utm_medium= referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2&fbclid= IwAR02xPrHrgTz31WExr0UKXJygbxvVAkFxUNzgxYR_K00uKL1z4_RIjV0Hvs
Stojąc w obliczu tej i kolejnych partyjnych wojen, kolejnych podsycanych emocjami konfliktów uznaję, że propozycja prezydentury jaką prezentuje pan Szymon Hołownia jest dla mnie, lewaka,  realnie istniejącym WYJŚCIEM AWARYJNYM. Kandydatura Szymona Hołowni może pogodzić zwaśnione strony: jest demokratą "chadeckim", głęboko wierzącym ale chcącym doprowadzić do rozdziału państwa (świeckiego) i kościoła. Szymon Hołownia chce szukać porozumienia i oferuje wizję Polski na pokolenie a nie kadencję. Silnej jednością Ojczyzny wszystkich obywateli, bez względu na wyznawaną wiarę czy posiadaną orientacje psychoseksualną, wspierającą słabszych, pochylającą się nad problemami Polaków, dbającą o zielony ład. Dla mnie osobiście, jest to jedyne obecne  wyjście z kryzysu w jakim tkwimy od kilkunastu lat. Dlatego, zagłosuję za Polską Szymona Hołowni uznając, że ma dzisiaj największe szanse na pojednanie nas wszystkich i wygranie II tury wyborów prezydenckich 2020. Szymon Hołownia, ma mój [lewacki] głos. 

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Berger 2020-06-30 08:24:25
Uorcyku, czy lewak to współczesna nazwa komunisty?
Podszerstek 2020-06-26 19:08:18
To ja tylko przypomnę, bo jest siedem osób, które czekają na moją powtórna deklarację.
tak, oczywiście będę głosował na Pana ANDRZEJA DUDĘ.
I mam nadzieję na dalsze prowadzenie przez polski rząd takiej polityki jak dotychczas, tym skuteczniej, że wprowadzono już odpowiednie zmiany w wymiarze sprawiedliwości. Warto uzdrowić Polskę. Dla nas, naszych dzieci, naszych wnuków.
Jesli Duda przegra cofniemy się o kilkanaście lat. Znowu Polska będzie okradana i duszona przez obce interesy...
Zatem - ANDRZEJ DUDA !
Cyklista 2020-06-26 11:18:13
cd. bo najważniejsze jest by w ogóle zaistnieć w przestrzeni publicznej, by o takim osobniku się mówiło. Treść deklaracji jest mniej ważna , bo i tak za jakiś czas nikt nie będzie tego pamiętał, ale nazwisko, osoba ma szansę pozostać w pamięci społeczeństwa na dłużej.
Cyklista 2020-06-26 10:53:44
cd. Podszerstku, bo nie jest najważniejsza treść, o czym taki delikwent prawi. Najważniejsze jest aby w ogóle się o nim publicznie mówiło.
Cyklista 2020-06-26 08:00:36
Podszerstku, resortowe dzieci tak już mają, nic na to nie poradzisz. No chyba żeby takie wypaczenia "wypalać żelazem", jak to powiedział jeden z kandydatów na Prezydenta.
Podszerstek 2020-06-25 20:53:52
Beciu, litości!
Rzeczywiście takie jest Twoje pojmowanie sytuacji politycznej w Polsce? Nie mogę uwierzyć!
Na początek odstaw gw i tvn. A jako odtrutkę zalecam TVRepublika i np Gazetę Polską. Nigdy nie jest zbyt późno dla osób inteligentnych, by przejrzeć na oczy. No chyba, że doskonale rozumiesz sytuację i nadal reprezentujesz takie poglądy :(
To smuteczek, nie zagramy już w brydża...
Cyklista 2020-06-24 18:27:39
"Wygrana SH w 1 turze" Szymon Hołownia miałby wygrać w pierwszej turze wyborów prezydenckich ? Beaciu, dobrze się czujesz ? No wiesz... ta zmienna aura nieraz tak działa.
Becia 2020-06-24 07:19:18
Mam jeszcze coś ważnego do dodania w temacie wyborów. Chcę zwrócić uwagę na to, dlaczego samo podbieranie przez RT elektoratów SH, WKK czy RB nie zapewni wygranej Trzaskowskiemu. Ponieważ trzeba sobie uświadomić, ze obywateli zlekceważonych przez obie partie jest multum. I każdy z tych niezadowolonych wyborców ma swój indywidualny powód, żeby w rożny sposób to wyrazić. Jeden w ramach dezaprobaty zagłosuje przeciw, inny zostanie w domu. I to, jak się ułożą głosy w decydującym starciu, nie zależy teraz od mojego czy kogokolwiek innego chciejstwa. Na to obie partie pracowały głównie w samorządach, przewracając lub nie, dążenia wielu ludzi. To jest już poza nami. Wygrana SH w 1 turze ten spór elektoratow negatywnych zastępowała nowymi możliwościami, pozostawienia zadrażnień i rozczarowań za sobą. Proszę nie wypierać - to do reszty lobbującej na RT. Nie kierują mną emocje a racjonalne przesłanki
qaz 2020-06-23 20:16:06
@miejscowy - "Hołownia nie ma szans.Szanse z Dudą ma tylko Trzaskowski. Czyli znów jest wybór albo/albo." - NIE, NIE I JESZCZE RAZ NIE ! Dokąd będzie się wybierało tylko między dwoma głównymi aktorami dotąd reszta nie ma szans. Właśnie przez myślenie albo/albo. Trzeba głosować na tego kto mi się podoba (zakładam jakiegoś innego niż dwaj główni). Dopiero wtedy dwie główne partie przestaną mieć nas głęboko, bo dostrzegą zagrożenie. Jak czują zagrożenie zaczynają myśleć o czymś więcej jak własnej rz... Głosowanie albo/albo cementuje ten układ jaki jest na zawsze. Niech każdy głosuje jak mu pasuje, ale nigdy na "mniejsze zło, bo ma szanse, bo nie odpadnie". Inaczej pozbawiamy się sami własnego zdania. I nic się nie zmieni - będzie wahadełko PIS/PO.
Cyklista 2020-06-22 19:53:17
Podszerstku, z wzajemnością.
Podszerstek 2020-06-22 17:05:13
ANDRZEJ DUDA - to oczywisty wybór :)pozdro dla Cyklisty :D:D:D
dalej myślisz, żem jest Becią :D:D:D
do muflon 2020-06-22 16:42:56
Bosak chce nas wyprowadzić z Unii Europejskiej, NIE WOLNO na niego głosować
muflon 2020-06-22 15:26:13
Pan Szymon jest postacią medialną a nie politykiem, a prezydent musi być politykiem - inaczej się nie da. Kwestie w których się wypowiada nie leżą w gestii prezydenta tylko rządu, a co do meteorytyki to rozdział państwa od kościoła w przypadku Polski jest niemożliwy, gdyż tym samym dokonujemy rozdziału państwa od polskiej tradycji, a zadaniem państwa jest dbać o tradycję. W kwestiach gospodarczych to PIS-bis, czyli przekupywanie obywatela jego własnymi pieniędzmi, co w konsekwencji prowadzi do ograniczenia wolności obywateli. Dlatego wolny człowiek (a nie mentalny niewolnik zionący nienawiścią do kościoła/rodziny/tradycji) powinien zagłosować na Pana Bosaka, który operuje konkretami, tj. weto dla każdej ustawy wprowadzającej nowe lub podwyższającej podatki.
Krzysztof 2020-06-22 11:34:26
Bosak ma mój głos
miejscowy turysta 2020-06-22 10:20:18
Hołownia nie ma szans.
Szanse z Dudą ma tylko Trzaskowski. Czyli znów jest wybór albo/albo.

A w kampanii PiS najbardziej śmieszy mnie to że Duda, czyli facet z którego Kaczyński bezczelnie i jawnie zrobił żywy długopis i chłopca na posyłki, od paru tygodni jest lansowany jako Mąż Stanu, który wręcz sam kieruje polską gospodarką i prowadzi politykę międzynarodową.
Cyklista 2020-06-22 06:27:57
Oczywiście, że na Andrzeja Dudę.
do cyklisty 2020-06-21 21:57:41
@cyklista, a Ty na kogo zagłosujesz?
Cyklista 2020-06-21 19:22:39
Bełkot na zasadzie kopiuj/wklej.
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE WNĘTRZ TRADYCYJNE, NATRYSKOWE (do 1000 m2/dzień), TYNKI DEKORACYJNE, TAPETY, GŁADZIE, PANELE - Tel. 660 921 810.
 • USŁUGI | budowlane
  KOMINKI, PARAPETY, SCHODY MARMUROWE, NAGROBKI. KRÓTKIE TERMINY. 601 958 378 Tel.
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Zatrudnimy: POMOCNIKÓW oraz tynkarzy, stolarzy, malarzy, dekarzy. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 2-3 tyg. Zarobki od 15 do 25 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602 Tel.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Sprzedam KROWĘ Czerwienne tel.182854659 Tel. 182854659
 • PRACA | dam
  Zajazd Górski Kuźnice zatrudni PRACOWNIKA OBSŁUGI GRILLA. Tel. 1820 63730 lub 601 268 550. Szczegółowe informacje na stronie www: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Szukam Kucharka/Kucharz najlepiej osoba wielofunkcyjna z możliwym zakwaterowaniem Tel. 889243889
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Kupię działkę budowlaną 10-15 arów okolice Czarnego Dunajca Tel. 508949945
 • PRACA | dam
  Pensjonat w Bukowinie T. zatrudni recepcjonistkę. Praca stała. Tel. 789-111-300 email: praca@roztoka.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  PENSJONAT w Kościelisku - DWA OBIEKTY - Tel. 607 506 428
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKI - 3 HA - koło Białki Tatrzańskiej. 18 28 564 54. Tel.
 • KUPNO
  OBWOŹNY SKUP ZŁOMU - dojazd do klienta. 536 269 912. Tel.
 • USŁUGI | inne
  PROFESJONALNA WYCINKA - PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH. 691317098 Tel.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię od zaraz kucharza/kę, kelnera/kę do pracy w Karczmie Zamkowej w Czorsztynie. tel 509920018 Tel. 509920018 email: nadzamcze@interia.pl
 • PRACA | dam
  OD ZARAZ ZATRUDNIĘ SPRZEDAWCĘ DO SKLEPU OBUWNICZEGO W ZAKOPANEM, Nowotarska 1. 608 415 708 Tel.
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI ENERGICZNĄ KOBIETĘ DO PRACY NA STANOWISKO KELNERKA/POMOC KELNERSKA. Praca stała lub sezonowa, z możliwością zamieszkania. 601 533 566, 18 20 64 305 Tel.
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI ENERGICZNĄ KOBIETĘ DO PRACY W KUCHNI na stanowisko ZMYWAK i OBIERAK. Praca stała 601 533 566, 18 20 64 305 Tel.
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI ENERGICZNĄ KOBIETĘ do pracy w kuchni na stanowisko KUCHARKA, POMOC KUCHENNA. Praca stała. 601 533 566, 18 20 64 305 Tel.
 • PRACA | dam
  KĄPIELISKO GEOTERMALNE SZYMOSZKOWA przyjmie na sezon letni OSOBY DO PRACY W PUNKTACH GASTRONOMICZNYCH. Kontakt 693 319 707 Tel.
 • PRACA | dam
  Do obsługi recepcji aparthotelu poszukujemy uprzejmej, dyspozycyjnej osoby ze znajomością języka obcego oraz z prawem jazdy kat. B Tel. 885145405 email: biuro@willajarosta.pl
 • KUPNO
  Kupię stare góralskie meble Tel. 602388188
 • PRACA | dam
  Zatrudnię osoby na sezon letni do pomocy w restauracji oraz pensjonacie w Zakopanem. Praca od zaraz. Bez zamieszkania Tel. 662050105 email: m.kto@interia.pl
 • PRACA | dam
  Willa w centrum Zakopanego zatrudni osobę na stanowisko RECEPCJONISTY/RECEPCJONISTKI. Oferujemy pracę w miłej atmosferze na preferencyjnych warunkach z możliwością rozwoju zawodowego. Wymagana znajomość języka angielskiego. Brak możliwości zamieszkania. CV prosimy przesyłać na adres email: recepcja.rekrutacja@wp.pl Kontakt lub kontakt telefoniczny 666 378 357
 • IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE
  VIDEO - TRANSMISJA NA ŻYWO IMPREZ OKOLICZNOŚCIOWYCH (ŚLUBÓW, KOMUNII, POGRZEBÓW, itp.) - Tel. 605 670 650
 • RÓŻNE
  PRZYJMĘ GRUZ, ZIEMIĘ. 691 434 133. Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko kelnera/kelnerki do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko pomocy kuchennej do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracownika na stanowisko kucharza do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
2020-07-06 21:25 Chorzy i w podeszłym wieku u Ludźmierskiej Matuli 2 2020-07-06 20:26 Dwie tęcze nad Zakopanem (WIDEO, ZDJĘCIA) 2 2020-07-06 19:48 Czy każde ognisko musi się tak kończyć? 1 2020-07-06 18:59 Uważajcie na pamiątki kupowane w Zakopanem 7 2020-07-06 18:28 Kilkanaście minut i niebo nad Zakopanem zasnuły czarne chmury 1 2020-07-06 18:06 Na Olczy z jadącego auta ktoś rzucił butelkę. Trafiła w drugi samochód 3 2020-07-06 17:24 Na Krupówkach mniej turystów niż w weekend 2020-07-06 16:40 Zarząd Dróg Wojewódzkich wyjaśnia. Rondo w Krościenku nie jest jeszcze gotowe 4 2020-07-06 15:59 Łania zagląda do ogrodu 2020-07-06 15:01 Agresor obwieszony narkotykami 2020-07-06 14:28 Gmina z dziurawymi drogami 3 2020-07-06 14:09 Oddaj krew na Krupówkach 2020-07-06 13:40 Kaczki nad Czarnym Stawem obrodziły 2020-07-06 13:29 Otwarty Turniej Tenisowy o Puchar Burmistrza Miasta Zakopane 2020-07-06 12:55 Obywatel Maroka zatrzymany w Chyżnem. Trafił do ośrodka dla cudzoziemców 1 2020-07-06 12:26 Szesnaste zakażenie w powiecie nowotarskim. Młody mężczyzna w szpitalu 2 2020-07-06 11:59 Dziś jeszcze bardzo ciepły dzień. We wtorek 10 stopni mniej 2020-07-06 11:19 Szesnasty przypadek koronawirusa w powiecie nowotarskim 1 2020-07-06 10:40 Droga nad Morskie Oko zamknięta 4 2020-07-06 10:00 Niedźwiedzie opowieści 2020-07-06 09:47 Motocykl kontra koparka 6 2020-07-06 09:00 Pandemiczna ciuchcia 1 2020-07-06 08:00 Obwodnice, tunele i objazdy ... w Pieninach 5 2020-07-05 23:32 Śmierć rowerzysty 4 2020-07-05 21:30 Ostatnie godziny Restaurant Week 2020-07-05 21:08 Uwaga: korki na zakopiance 2020-07-05 20:45 Zaprojektuj misia przytulaka 2020-07-05 20:21 Nie kochać w taką noc, to grzech 2020-07-05 20:00 Obserwacje przyrodnicze 2020-07-05 19:49 Zakopiańczycy z pomocą dla powodzian w Jaworniku Polskim (WIDEO) 2020-07-05 19:32 Droga przez... kasy (WIDEO) 17 2020-07-05 19:15 Dziwy natury, dziwy wyobraźni 2020-07-05 19:00 Burmistrz otwiera dworzec - kogo (nie) zaprosi? 1 2020-07-05 18:45 Młodzi zachęcają do krwiodawstwa 2020-07-05 18:00 Kuba spod Mont Blanc 2020-07-05 17:15 Drugie życie śmieci 2020-07-05 16:57 Bubel na okrągło (WIDEO) 15 2020-07-05 16:38 Kolejne zakażenie koronawirusem na Podhalu 2020-07-05 16:30 Zajęcia z farbiarstwa 2020-07-05 15:45 Nowa wystawa w nowotarskich „Jatkach” 2020-07-05 15:44 W Niedzicy też tłumnie 2020-07-05 15:00 Poetycko i sielsko 1 2020-07-05 14:45 Wywrotne kajakarstwo 2020-07-05 14:23 Wypadek na Patelniach 6 2020-07-05 14:15 Sezon turystyczny widać, słychać i czuć 3 2020-07-05 13:49 Upał, wiele kilometrów w nogach i upragiona meta 2020-07-05 13:36 Tłumnie w Pieninach 6 2020-07-05 13:00 Podwójna opłata za wejście na Gubałówkę 22 2020-07-05 12:00 Królowa Beskidów może być groźna 2020-07-05 11:00 Akcja z sercem 2
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2020-07-04 14:02 1. Jest i nasz Zacharko! Parcie ma chłopina na szkło nieopisane; lata 70 - 80 PZPR; później Solidarność; Loża Masońska Zamoyskiego i teraz PiS... 2020-07-04 13:24 2. Czemu on tego pedofila ułaskawił? Czemu tak opieszale działają z pedofilia kościelną? Czy mają w tym jakiś interes? 2020-07-03 23:52 3. to głosuj na tego,co go ta od olimpiady do JPIi porównała,będziesz miała i ośmiorniczki i ..... 2020-06-30 22:12 4. jakos tak nie widze ani dystansu, ani maseczek - jak to tak naprawde z tym wirusem jest? ja musze utrzymywac dystans spoleczny, kaganiec na ryj zakladac, a wladza nic nie musi... pad w towarzystwie zupelnie obcych osob na wyciagniecie reki, bez maski - jemu wolno, a normalnemu czlowiekowi nie??? no chyba ze ci ludzie to jego rodzina razem z nim mieszkajaca. 2020-06-24 23:02 5. Zakopane wita patriotę i wielkiego człowieka. U nas w Zakopanym wartości religijne są na pierwszym miejscu.Wspaniały człowiek. 2020-06-24 00:18 6. Z Poronina..... Gdyby to Lenin przyjechał to przyjabys go z szacunkiem ???????? 2020-06-23 22:53 7. Nie chcę takiego prezydenta na kolejnych 5 lat. Jestem zażenowana gdy oglądam jego wystąpienia na forum europejskim. Miał szansę jak nikt inny przez te lata zrobić coś pożytecznego dla Polski. Miał cały rząd partyjnych koleżków! Został pan- panie Duda jednostronnie wykorzystany przez Jarosława. Zdaje pan sobie z tego sprawę? Użył pana do swych celów! Za miesiąc po II turze nawet panu ręki nie poda- co i teraz robi z dużą niechęcią! Szymon Hołownia ma mój głos!!!! 2020-06-23 21:19 8. ???????????????????????????????? 2020-06-23 21:18 9. Po co przyjechał nie był nie jest i nie będzie nigdy prawdziwymi prezydentem to marionetka prezesa 2020-06-18 14:33 10. Jeżdżę w góry 2 razy w roku i ciągle mi mało.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

FILMY TP

Album TP

Pożegnania

Bojcorka