Polecamy
Specjalny dodatek budowlany w Tygodniku Podhalańskim już w najbliższy czwartek

Reklama

2019-09-22 19:59:11

Zakopane

Niszczone plakaty wyborcze PiS

W Zakopanem ktoś niszczy plakaty wyborcze Prawa i Sprawiedliwości.

Plakaty zostały zniszczone na ul. Kościeliskiej przy skrzyżowaniu z Drogą do Rojów.


"W czwartek w nocy zniszczono baner Arkadiusza Mularczyka. W piątek w nocy Anny Paluch, a po jego naprawieniu, zniszczono ponownie  w sobotę w nocy. Uszkodzono również banery Andrzeja Guta - Mostowego i Jana Hamerskiego" - pisze nasz Czytelnik.

Maila tej treści wysłał również na komendę zakopiańskiej policji.

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
zenzz 2019-09-27 08:51:42
@ the bill,
sądząc po twojej aktywności w tej i innych dyskusjach na łamach TP, inwektywy to raczej twoja domena.
Kogo znasz, kto, jak piszesz, był wodzem o wiele dłużej i miał mnóstwo orderów w Europie zachodniej na przełomie XX i XXI wieku? No i przede wszystkim, spełniał twoje kryteria w tej dyskusji.
Poza tym, to nie ja użyłem nazwiska Verhofstadt dla poparcia swojego zdania. To ty go użyłeś, ja natomiast tylko próbowałem wykazać, że jest to człowiek, któremu osiągnięciami w Europie niewiele osób może dorównać. Przecież nie tylko był premierem Belgii, kraju o którego poziomie możemy tylko marzyć, i to dla trzech rządów, czy dostał medal od polskich władz. Konsekwencją tego jest taka a nie inna, moja jego ocena. Naprawdę muszę to tłumaczyć???
Wracając do meritum dyskusji.
Jeżeli dla ciebie faszyści są bardziej miarodajni niż historycy, naukowcy czy badacze, a zatem źródła naukowe, to nie pozostaje mi nic innego jak tylko złożyć ci gratulacje.
Mam inne zdanie.
the bill 2019-09-25 23:55:25
@zenzz, jeśli stanowisko samych faszystów nie jest dla ciebie miarodajne, a jakiegoś imbecyla, dla którego ślimak jest rybą, marchewka owocem a 60 tysięcy Polaków to faszyści już tak, to "rozmowa" z tobą jest bez zenzzu. "Argument", że ktoś był 10 lat premierem albo przypięli mu order, też możesz sobie wsadzić. Znam takich, co byli wodzami o wiele dłużej o ilości otrzymanych orderów nie mówiąc.
Aha, i zapamiętaj sobie, słabe argumenty nie upoważniają do wypisywania inwektyw. Nawet ciebie.
zenzz 2019-09-25 11:53:57
Słabe argumenty nie upoważniają do wypisywania inwektyw.
Za badacza się nie uważam, jedynie za czytelnika.
Fakt, że faszyści nie uważali się ani za lewicę ani za prawicę niczego nie zmienia. Niejeden debil uważa się za najmądrzejszego na świecie, chociaż wcale nim nie jest. Bardziej wierzę historykom i naukowcom.
Oczywiście ty wiesz lepiej, chociaż, powtórzę, definicja faszyzmu jako ideologii sytuującej się na skrajnej prawicy przedstawiana jest jako obowiązująca klasyfikacja w nauce polskiej.
Guy Verhofstadt to człowiek któremu osiągnięciami nawet do pięt nie dorastasz. Chyba, że tak jak on, dostałeś np. Krzyż Wielki Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej albo byłeś premierem przez 10 lat. Wtedy szacun.
Skoro na ogół, faszyzm jest uważany za doktrynę skrajnie prawicową lub hybrydową, czyli łączącą elementy lewicowe i prawicowe, to wniosek dla mnie jest jeden. To doktryna raczej prawicowa, lub inaczej pisząc, bardziej prawicowa niż lewicowa. Stanowisko samych faszystów nie jest dla mnie miarodajne.
Tego dotyczył mój komentarz do postu @sygnalisty.
Zdecydowanie nie jest to ideologia jedynie ani tylko i wyłącznie prawicowa. Bo chyba to sugerujesz, pisząc o czuciu różnicy pomiędzy "raczej" a "jedynie" czy "tylko i wyłącznie"? W dodatku, w tym przypadku, w tej dyskusji opowiadasz się raczej :))) po mojej stronie.
Czy to, że wyraz "poradzę" napisałeś "PO radzę", oznacza twoją sympatię czy niechęć dla PO? Generalnie, polityka mnie nie interesuje, wolę ekonomię. W niej nie da się zamazywać wyników ekonomicznych gospodarki gładką gadką polityków.
the bill 2019-09-25 06:20:02
To i ja napiszę jeszcze raz: Tak to jest, jak za komentowanie zabierają się bankruci intelektualni oraz zwyczajni idioci.
"Faszyzm uważany jest na ogół za doktrynę skrajnie prawicową lub (przez takich politologów jak Zeev Sternhell, Hugh Seton-Watson, Eugen Weber) hybrydową, tzn. łączącą elementy lewicowe i prawicowe. SAMI FASZYŚCI UWAŻALI TRADYCYJNY PODZIAŁ ZA PRZESTARZAŁY; TWIERDZILI, ŻE NIE SĄ ?ani prawicą, ani lewicą?.
Ja wiem, że "badacze" typu Guy Verhofstadt i zenzz "wiedzą" lepiej, ale ja już im nic na to nie PO radzę, że nawet nie czują różnicy pomiędzy "raczej" a "jedynie" czy "tylko i wyłącznie"
zenzz 2019-09-24 22:18:06
@Janowski,
no cóż, faszyzm uważany jest na ogół za doktrynę skrajnie prawicową. Czy ci się to podoba czy nie. Kojarzenie go z narodowym socjalizmem pojawiło się później. Dlatego napisałem raczej.
"... Różne odmiany faszyzmu charakteryzuje się jako skrajnie prawicowe ze względu na przekonanie ich zwolenników i ideologów jakoby to określona grupa ludzi była lepsza od innej i miała prawo dominować nad innymi grupami, które są, jej zdaniem, gorsze. Za prawicowy uważany jest też ze względu na społeczny konserwatyzm i autorytarne przeciwstawienie się egalitaryzmowi. Główny nurt nauki za prawicowy uważa również współczesny neonazizm i neofaszyzm. Taka klasyfikacja obowiązuje również w nauce polskiej. Badacze wskazują, że w XX wieku, niemal wszystkie siły utożsamione ze skrajną prawicą, były powiązane ze skrajną prawicą. Marcin Kozakiewicz określa nawet narodowy socjalizm i faszyzm jako ?czołowe ruchy radykalnej prawicy ...?.
To tylko parę zdań z wikipedii z obszernego opisu hasła "faszyzm". Oczywiście zawsze możesz to podważyć. Zapraszam do edycji hasła.
@słabiutki logicznie,
to twój nick, nie mój.
Coming out tu i teraz? Nie chcę się powtarzać, ale ... słabe to logicznie :))).
słabiutki logicznie 2019-09-24 19:49:07
słabiutki logicznie -@zenzz, cóż za trafne samookreślenie. Brawo za dokonany coming out tu i teraz
B.B. 2019-09-24 14:31:31
No i bardzo dobrze po co śmieci ( plakaty) mają wisieć w naszym pięknym mieście... :)
Janowski 2019-09-24 13:01:31
Chodzi o plakaty Guta Mostowego czy o plakaty PIS ?
@ zenzz - faszyzm to narodowy socjalizm lewactwo takie jak piłsudczycy , to co ty pitolisz o korzeniach raczej prawicy , coś ci się porypało
zenzz 2019-09-24 09:54:40
@sygnalista,
zwrot " lewacki faszysto" jest oczywiście mową miłości i tolerancji, nieprawdaż?
W dodatku jest on słabiutki logicznie, ponieważ faszyści byli i są kojarzeni raczej z prawicą.
real 2019-09-23 23:53:06
Musi ktoś nie przepada za owymi kandydatami i w taki sposób wyraża dla nich swoje poparcie. A ty sygnalisto nie strasz, bo się ze... sz. Takie coś, to se możesz do rydzola zgłosić. Oczywiście z podpiętym dowodem przekazu na odpowiednią sumę, wszak nowy wóz transmisyjny jest cały czas w Toruniu potrzebny.
Ewa 2019-09-23 09:35:08
I tu się kłania piękny park kulturowy, nigdzie nie spotkałam tak wielkiej kaskady syfu urzędniczego jak na Podhalu
dziadek 2019-09-23 07:47:47
Tak sobie myślę (jeszcze mi wolno), że tym co plakaty wyborcze (obojętnie czyje) tak strasecnie przeszkadzają, to z przyjemnością wspominają czasy z przed 1989 r.
sygnalista 2019-09-23 07:22:44
"nigdzie nie ma tak przesiąkniętego społeczeństwa tym brudem jak na Podhalu .Wstyd mi za was !!!" I to jest właśnie mowa miłości i tolerancji spod hashtagu "Silni razem". @kodziarz, twój komentarz będzie zgłoszony do organów ścigania. Może w końcu ktoś ci lewacki faszysto wytłumaczy, co to jest mowa nienawiści.
Ehe 2019-09-23 02:17:13
To ma pewno wiatr - ci ktorzy kandyduja tez sa jak choragiewki na wietrze , zwlaszcza Gut-Mostowy ,
lubi zmieniac partie ,
ej ! bodej ta kany z takimi politykami ! rzeknac siy chce .
qaz 2019-09-22 21:40:18
@w-nt - ciekawe co na "niszczenie cudzego mienia" prawo wyborcze. Jak nikt nie pytał - śmieci i kartka na plakacie "za niezamówiony plakat 1 tys netto". Zakryta twarz, ale widoczne nazwisko. Żebyśmy wiedzieli który kandydat ma wszystko w d....
robi 2019-09-22 21:37:28
To na pewno wiatr ,albo przypadek.Natomiast gdyby niszczone były plakaty POszustów ,to byłby ohydny i chamski atak PiSowskich hejterów i bandytów pana Kaczyńskiego ?
Kościeliscan11 2019-09-22 21:31:49
Wygląda na to, że plakaty wyborcze są święte. Szczególnie Pisowskie. Może by tak zakazać wywieszania plakatów wyborczych.
dziadek 2019-09-22 21:26:51
POpili SokuzBuraka.
kodziarz 2019-09-22 21:21:35
i bardzo dobrze , nigdzie nie ma tak przesiąkniętego społeczeństwa tym brudem jak na Podhalu .Wstyd mi za was !!!
baba z gór 2019-09-22 21:19:19
Nawet psy warczą na te plakaty wyborcze! Moim zdaniem każdy kandydat powinien mieć zgodę na jeden plakat wyborczy w danej miejscowości!!! Patrzeć na te wszystkie mordy się nie da!
czopek 2019-09-22 21:04:11
Kandydaci powinni wrzucać plakaty do skrzynek pocztowych, żeby się obywatele mogli powyżywać przed wyborami. Takie święto demokracji.
w-nt 2019-09-22 21:03:42
Niech Pisiory nie narzekają bo na moim płocie od dwóch tygodni nikt się z nich nie pyta tylko lepią plakaty.Te plakaty zaraz zrywam tak się dzieje raz dziennie ,mój płot i nikt się nie pyta tylko czy może coś powiesić .Jestem w pracy przez cały dzień wieczór wracam plakat tylko pisiorów zrywam go rano ,wieczór wracam znów plakat ,napisałem kartkę "Plot Prywatny zakaz wieszania plakatów wyborczych i ogłoszeń ".Kartka na ziemi plakat na płocie teraz napisze kartke miejsce pod plakat wyborczy 100 zł /doba ciekawe czy zapłaca.
the bill 2019-09-22 20:21:05
Comment fb: tyPOwa nędza
sołtys Kierdziołek 2019-09-22 20:14:33
Pan kandydat Arkadiusz Mularczyk niech się zainteresuje tym co się dzieje w gminie Chełmiec i problemami z drogą przez kamieniołom do osiedla Łazy. Patrz "Państwo w Państwie".
 • PRACA | dam
  Aparthotel Prestige w Zakopanem zatrudni osoby na stawisko MANAGERA obiektu oraz obsługi RECEPCJI. CV prosimy przesyłać na e-mail.
  Tel.: +48663341092
  E-mail: 133annab@gmail.com
 • PRACA | dam
  Praca w Recepcji w weekendy, obsługa telefoniczna, przyjmowanie rezerwacji Kościelisko.
  Tel.: +48663341092
  E-mail: anna133@interia.eu
 • KOMUNIKATY
  Zakopiańskie Centrum Kultury ogłasza PRZETARG NA DZIERŻAWĘ STOISK położonych przy ul. Krupówki, ul. Na Gubałówkę oraz na Placu Pod Gubałówką w Zakopanem. Szczegółowe Informacje na stronie BIP Zakopiańskiego Centrum Kultury
  WWW: https://bip.zakopane.eu/lista/bip-zakopianskiego-centrum-kultury
 • USŁUGI | budowlane
  POKRYCIA DACHOWE, RYNNY, OBRÓBKI, PODBITKI, MALOWANIE DACHÓW, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, FASADY, ELEWACJE, OCIEPLENIA, KOMINY, MONTAŻ OKIEN DACHOWYCH. 531 001 608.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  LOKAL DO WYNAJĘCIA, Zakopane centrum, 27 m2 -
  Tel.: 694 266 522
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE, TAPETOWANIE, GŁADZIE, FARBY STRUKTURALNE I TYNKI DEKORACYJNE -
  Tel.: 601 793 866,
  WWW: www.FABRYKASTRUKTURY.pl
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI ENERGICZNĄ KOBIETĘ do pracy w kuchni na stanowisko KUCHARKA, POMOC KUCHENNA.Praca stała. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI ENERGICZNĄ KOBIETĘ DO PRACY W KUCHNI na stanowisko ZMYWAK i OBIERAK. Praca stała 601 533 566, 18 20 64 305
 • SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
  TRAKTOR C-330, stan b. dobry. PRZYCZEPA SAMOZBIERAJĄCA. 605 378 277.
 • PRACA | dam
  MAŁY PENSJONAT W PORONINIE szuka PANI DO ŚNIADAŃ I SPRZĄTANIA, tel. 607 863 893
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  MAZDA 5, serwisowane, zadbane, garażowane, r. 2008, diesel, stan bdb, oryginalna nawigacja z dotykowym ekranem, 2 komplety felg aluminiowych z oponami lato/zima, full opcja, 16.000 ZŁ -
  Tel.: 888 223 761.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  ATRAKCYJNY DOM Z PŁAZÓW W GLICZAROWIE GÓRNYM -
  Tel.: 607 506 428
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  PENSJONAT w Kościelisku - DWA OBIEKTY -
  Tel.: 607 506 428
 • USŁUGI | budowlane
  KOMINKI, PARAPETY, SCHODY MARMUROWE, NAGROBKI. 601 958 378
 • USŁUGI | inne
  PROFESJONALNA WYCINKA - PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH. 691317098
 • RÓŻNE
  PRZYJMĘ GRUZ, ZIEMIĘ. 691 434 133.
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Firma Norweska zatrudni w Oslo pomocników tynkarzy, stolarzy, malarzy, monterów rusztowań, blacharzy oraz młodych do przyuczenia w zawodzie. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 1-3 tygodni. Zarobki od 15 do 25 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko kelnera/kelnerki do restauracji w Zakopanem 512351742
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko pomocy kuchennej do restauracji w Zakopanem 512351742
 • PRACA | dam
  Szukamy pracownika na stanowisko kucharza do restauracji w Zakopanem 512351742
2020-06-02 19:11 Kończy się budowa tras rolkarsko-nartorolkowych 2020-06-02 18:12 Jak ser szwajcarski 2 2020-06-02 17:09 Na dnie zbiornika czorsztyńskiego zacznie się budowa linii kablowej 2 2020-06-02 16:10 Przejechali pół Europy, wpadli na Podhalu 1 2020-06-02 15:58 Przed Bożym Ciałem ma być lepiej 2 2020-06-02 15:00 Powrót do kina 1 2020-06-02 14:02 Sucho w kranach pod Giewontem 2 2020-06-02 12:57 Zbiórka wielkich gabarytów 2020-06-02 12:00 Pierwszy e-parking w Tatrach 2 2020-06-02 10:52 W górach nic nie widać 2020-06-02 10:00 Dokąd narciarzu 2 2020-06-02 09:36 Deszczowo pod Giewontem 3 2020-06-02 08:55 Loty w czasach pandemii 2020-06-02 08:00 Powiat zbuduje nowego Sokoła 2 2020-06-01 21:00 Czynsz wirusowy 2 2020-06-01 19:45 Pożar na Szymonach 2020-06-01 19:00 Przetarg nierozstrzygnięty. Firmy się odwołują 1 2020-06-01 18:00 Instruktorzy zarobili też na przyłbicach 12 2020-06-01 17:00 Czerwcowe otwarcie basenów termalnych 2020-06-01 16:00 Dzieciństwo sto lat temu 1 2020-06-01 15:00 Włodarczyk rektorem 8 2020-06-01 14:00 Od soboty wskakujemy do basenów (WIDEO) 2020-06-01 13:00 Deszcz zmienia perspektywę 1 2020-06-01 12:34 Turystyka taje (WIDEO) 2 2020-06-01 12:00 I polecieli 1 2020-06-01 10:54 Wyłączyli agresora 5 2020-06-01 10:00 Zakopiańskie Monte Carlo 1 2020-06-01 09:00 W czerwcu pociągi przejadą kolejową zakopianką 1 2020-06-01 08:00 Najlepsze życzenie dla wszystkich pociech 2020-06-01 06:53 Jak wybrać pierwszą wiatrówkę? 2020-05-31 21:45 Podnieście oceny uczniom 18 2020-05-31 20:59 Dym nad Majerczykówką 2020-05-31 20:30 Walcz z ostrym cieniem mgły, nie bądź mdły 7 2020-05-31 19:31 Tytus Chałubiński na plenerowej wystawie 2020-05-31 18:30 Kolejny parking pod Babią Górą? (Aktualizacja) 7 2020-05-31 17:30 Jutro zamkną Ludźmierską - będą korki 2020-05-31 16:30 Bazar sztuki w domu - pora na świętych 2020-05-31 15:30 Stawiska cała w wodzie 2020-05-31 15:00 Wędruj ulubionymi trasami Karola Wojtyły 1 2020-05-31 14:15 Strążyska w deszczu? Czemu nie! (WIDEO) 1 2020-05-31 13:30 Zbutwiała atrakcja 6 2020-05-31 12:29 Potok Bystra wezbrał po opadach deszczu (WIDEO LIVE) 1 2020-05-31 11:26 Wędrujemy w śniegu po Hali Gąsienicowej (WIDEO LIVE) 2 2020-05-31 11:00 Dziś w Ochotnicy Górnej można oddać krew 2020-05-31 11:00 Wytwórnia Lodów Naturalnych - Dzień Dziecka 2020-05-31 10:00 Jak to góralowi dobrze 2020-05-31 09:29 I po koronadyspensie - od dziś wraca obowiązek niedzielnej Mszy św. 14 2020-05-31 09:01 Ciągle pada i padać będzie nadal 2020-05-31 08:00 Powiat nie daje 4 2020-05-30 21:04 Chałupa Gąsieniców Sobczaków - filia Muzeum Tatrzańskiego otwarta od 3 czerwca 1
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2020-06-02 19:39 1. @pepe. Allegro musi odmrozić sam prezes PiS. Co do Krościenka, to zyskało odnowioną knajpę o znanej nazwie z przed lat. Warto zajrzeć, z resztą Krościenko ma duży potencjał tylko trzeba mieć wizję i dążyć do realizacji. Przede wszystkim ma inny układ komunikacyjny niż Szczawnica, której mieszkańcom cofanie się do roli dużej wsi, nie przeszkadza. 2020-06-02 19:14 2. A nieprawda, bo napisali: wyboldowaną czcionką na stronie https://www.sewik.com.pl/aktualnosci.html "SEWIK Tatrzańska Komunalna Grupa Kapitałowa Sp. z o.o. w Zakopanem informuje, że przewidywany czas zakończenia prac na sieci wodociągowej w dniu dzisiejszym tj. 02.06.2020r. będzie miał miejsce około godz. 18:00." Ale wody jeszcze o 19:14 nie ma. Ciekawe czy coś robią, czy tylko nas tresują? 2020-06-02 19:07 3. Bo to jest droga niczyja, droga do nikąd. Drogą pinokio i pisaka Droga w której można bujać w obłokach Droga lepsza od wszystkich dróg Droga szeroka jak wrota. Droga bardziej ostra Droga jak cień szeroka A to że droga bez nadziei To już inna sprawa 2020-06-02 18:59 4. A gdzie kwarantanna ? Czy zostali przebadani na koronawirusa ? Gdzie przebywają po zwolnieniu? To należy zbadać bo mogli zarazić wielu funkcjonariuszy i szereg innych osób. Szczególnie obywatele z Iraku i Austrii. Czy mieszkają na Podhalu albo wrócili do Iraku? Jak się coś pisze to trzeba być dociekliwym i konkretnym. 2020-06-02 18:53 5. Taaa ludzie beda placic za kota w worku? Bez sensu. 2020-06-02 18:51 6. W końcu! Może gminy się dogadają... 2020-06-02 18:25 7. ale kopa litowska ja naprawde nie rozumiem o co chodzi to jest tylko podwyższenie o jeden nie szóstka z wszystkiego nosz kurfa ja naprawdę nie rozumiem jak ktoś ma pałe to będzie miał dwójke wow no normalnie każdy by sie jarał samymi 2 2020-06-02 18:16 8. Czyli jak bedzie zwarcie to spoli wszystkich w jeziorze. 2020-06-02 18:14 9. Oby nie wyszło jak na Allegro. Kupiono 28 maja dostawa 12 czerwca. 2020-06-02 17:33 10. Ja mam na to dokumenty tak bym nie mówił jak bym na to papierów nie miał szczególnie pan grzegorz teraz spowodowało że muszę to opisać stłacje od małego chłopca wchowywała mnie wieś i szkoła specjalna bo gdy w piętek wracałem do domu uciekałem z niego bo w domu była patologia i tak 17 spedziłem w szkole specjalnej i na wsi pmagajęc jak umiałem mieszkańcom i tak troszkę se zarabiałem ja nie bronię się niepełnosprawnościom ja pokazuje że choć jak było by trudno w życiu trzeba walczyć by było lepiej w moim domu rodzinnym nie raz była policja moje rodzeństwo trafiło do rodzin zastępczych w domu byliśmy bici czasem głodni i chodziliśmy do szkoły brudni bo nie miał kto się nami zajęc i tak jak prubuje coś zrobić pochwalić się i pokazać że można gdy tak się miało w życiu i pokazać że się nie podaje i walczę o to by mi było troszkę lepiej i oto cała historia który pan grzegorz nie wie i tak bardzo trudno to komuś zrozumieć
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Album TP

Bojcorka

FILMY TP

Pożegnania