Reklama

2019-09-30 13:41:14

Pod Giewontem

Porodówka w Zakopanem pustoszeje

Z oddziału położniczo-ginekologicznego w zakopiańskim szpitalu wypisywane są dziś ostatnie mamy z dziećmi. Potwierdziły się nasze informacje, że oddział praktycznie przestaje istnieć.

W wydaniu papierowym Tygodnika napisaliśmy, że lekarze pracujący na oddziale nie przedłużają umów z zakopiańskim szpitalem, które kończą się dziś. Część z nich przechodzi do Nowego Targu, gdzie dostali wyższe kontrakty.


Dziś z oddziału wypisywane są ostatnie pacjentki z dziećmi. Do jego funkcjonowania potrzebnych jest 7-8 lekarzy. Tylko wtedy zapewniona może być ciągłość dyżurów. O sprawę już dwa tygodnie temu pytaliśmy sprawującego nadzór nad szpitalem wicestarostę Jerzego Zacharkę. Odpowiedział wtedy, że napływające do nas informacje o zakończeniu pracy oddziału to "plotki". 

Kilka dni później starosta Piotr Bąk stwierdził, że to lekarze chcą wywrzeć presję na dyrekcję szpitala, żeby otrzymać wyższe kontrakty. Aby doszło do likwidacji musiałby zostać zmieniony statut szpitala. 

Dyrektor szpitala Regina Tokarz nie chciała z nami rozmawiać na temat porodówki, a na wysłane mailem tydzień temu pytania nie odpowiedziała do tej pory.

Tymczasem w wypowiedzi dla Gazety Krakowskiej, wicedyrektor szpitala Małgorzata Czaplińska stwierdziła, że od wtorku oddział zawiesza działalność i jeśli na porodówkę zgłosi się pacjentka będzie przetransportowana do Nowego Targu.

p

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Ehe brawo 2019-09-30 22:22:07
Brawo !!! To powinno być upublicznione i możliwe do udostępnienia. Może otworzy to oczy. chociaż jednej osobie to będzie dobrze
wicz 2019-09-30 20:37:25
@wiktoria. Berbelucha w nadmiarze szkodzi.
szyder 2019-09-30 20:18:13
vicestarosta Zacharko powinien przyznać doroczną premię 50tys. paniom Tokarz i Czaplińskiej
Pacjentka 2019-09-30 20:09:51
A jeszcze nie dawno P. Dyrektor dawała dobre rady lekarzom z N.T. że takich stawek (za pracę) nigdzie nie ma..... Może jakaś dobra rada dla Pani Dyrektor że może powinna zacząć szanować ludzi. Zacznijmy od pacjentów. Bo brakiem szacunku Pani Dyrektor dla pacjenta jest gdy ten idąc do szpitala na SOR musi czekać 4 godziny. A dlaczego musi czekać? Z uwagi na braki kadrowe. A dlaczego są braki kadrowe w szpitalu? W 2009 roku były obietnice że tyłku lekarzy przyjedzie z ,,Polski,, bo mieszkania będą zapewnione..... i gdzie są ci wszyscy ,,przyjezdni,, lekarze? A może zainwestować w swoich /tych którzy już pracują/ zaproponować im no właśnie co skoro ani szacunku ani pieniędzy ? A lekarze nie chcą pracować z różnych powodów nie tylko finansowych np. atmosfery panującej w szpitalu, czy także braków kadrowych bo ile może pracować jedna osoba. Doba każdego, także lekarza ma 24 godziny. I koło się zamyka.
Niestety ale będąc pacjentką na jednym z oddziałów miałam okazję zobaczyć stosunek dyrekcji do personelu medycznego. Z punktu widzenia pacjentki bardzo to nietaktowne było. Dobra rada dla wszystkich ,,Szefów,, weźcie pod uwagę że zaszły na rynku pracy pewne zmiany i już nie te czasy żeby można było pracownikiem pomiatać..... Tylko taka smutna refleksja Pani Dyrektor byla najlepszą z kandydatów na to stanowisko.
wiktoria 2019-09-30 19:57:04
i tak będziemy głosować na PIS, choćiaż by co KOD i lewactwo wypisywało , chwała Kaczyński największy strateg polityczny Europy przełomu XX i XXI wieku obrońca cywilizacji zachodu i narodu Polskiego , chwała PIS
Mirek 2019-09-30 19:55:06
I tak nie leczą to umieralnia. Lekarze zero wiedzy nie zasługują na 15 zł. Dobrze że zamykają oddział paliatywny to coś w tym ten szpital będzie najlepszy w Polsce
ellka66 2019-09-30 18:37:53
Proszę za wszystko nie winić rządu problem ze służba zdrowia jest od 30 lat a teraz doszły jeszcze problemy z brakiem lekarzy młodzi wyjechali a emeryci nie będą robić za 120 zł za godzinę chcą więcej. Ponieważ brakuje personelu lekarze jeżdżą na dyżury po Małopolsce szukając kontraktu za więcej na godzinę w Nowym Targu wygocjonowali 150 za godzinę i w Zakopanem pewnie też tyle chcą. Skoro za PO przeprowadzono dzięki porozumieniem zielonogórskim dobre podwyżki to dlaczego nie skorzystać... Ze świeczka szukać kogokolwiek komu zależy na szpitalu skoro zmiany systemowe parę lat temu doprowadziły do sytuacji takiej jaką mamy.
Marzena~~ 2019-09-30 16:05:43
Co musiało by się wydarzyć ,żeby ten ciemnogród zrozumiał, że ten rząd niszczy wszystko czego się dotknie !!!
koala 2019-09-30 15:29:43
"Ehe" - toś Ty poeta , tylko głowa n. ta !
kierowca 2019-09-30 15:27:30
pani dyrektor ma dobrą pensje o pacjentki w d....e
tadek 2019-09-30 15:20:33
@Ehe należy ci się nagroda całą prawdę napisałeś o tym ciemnogrodzie żeby to jeszcze ludzie zrozumieli i zmądrzeli.
raid 2019-09-30 15:16:28
Pani Regina łaskę robi, że odpowie na pytania dziennikarzy?? Nie pasuje to fora ze dwora.
xyz 2019-09-30 15:04:38
Co tam zdrowie Polaków. Co na to wladze Starostwa.
Ważniejsze jest walka z wydumanymi problemami.
Tak dbają o nasze zdrowie.
Państwo PiSu wprowadza bardzo szkodliwą dla zdrowia sieć G5. To PiS podpisał w 2017 r. w Brukseli porozumienie na stosowanie w Polsce jeszcze na 5 lat rakotwórczego glifosatu (a chciało na lat 10!) , to państwo PiSu toleruje chemię w żywności, to państwo PiSu toleruje by zwierzęta hodowlane były szprycowane hormonami wzrostu, antybiotykami, paszami GMO, mączkami kostnymi, rybnymi. To państwo PiSu zezwala na sprzedaż niebezpiecznej dla ludzkiego ciała chemicznej odzieży i chemicznego obuwia z Azji (Wietnam, Bangladesz, Chiny) - żadnych atestów na materiały... dosłownie nic jak w dzikim kraju. To państwo PiSu toleruje by w żywności dla ludzi była chemia, olej palmowy i inne świństwa z tablicy Mendelejewa. To państwo PiSu zezwala na sprzedaż ohydnych ryb typu panga, łosoś norweski To państwo PiSu sprzedaje wam truciznę w postaci papierosów, chemiczny alkohol i jeszcze obkłada to akcyzą i wszelkimi innymi podatkami.
Ja 2019-09-30 14:41:45
Wiadomo że pani dyrektor ma węża w kieszeni. Ale czy ktoś z prasy konfrontował lekarzy z informacją o wyższym kontrakcie? Może chodzi o zwiększenie personelu. Poza tym inne szpitale są w stanie zaspokoić roszczenia lekarzy a ten nie? Jak będzie wyglądać transport rodzącej np 2 stycznia lub 15 sierpnia?
Ludek 2019-09-30 14:41:08
takie rządy dobrej zmiany w zakopanym.tak rzadzi pis w starostwie i um. a wy dalej im bijcie brawo i piane jacy to oni prawi i sprawiedliwi .widac to prawo i sprawiedliwosc na kazdym kroku a ciemnogrod to wszystko kupi i zaakceptuje
general 2019-09-30 14:38:52
jaki powod zamkniecia porodowki
Zizu 2019-09-30 14:38:23
Kto z lekarzy został?
pierwsze wybory 2019-09-30 14:37:26
Dlatego ja młody wyborca zagłosuję na lewicę. W szkole katechetka kazała też miłować gwałciciela i cała klasa wypisała się z religii. Dlaczego na lewicę? bo par excellence jestem za normalnością.
antykancelista 2019-09-30 14:35:35
oto jak suweren wstaje z kolan......na kolana....
kinga 2019-09-30 14:33:06
Powodzenia, tą karetka do NT w korkach.
kierowca 2019-09-30 14:20:43
jedna banda starosta wice i dyrektorka jedna banda siedzą na stołkach i nic nie robią bąk zakopianke pojechał otwierać a szpital ma w du.....e
abc 2019-09-30 14:13:14
Dobra zmiana PIS -zakopiański układ. Czyli ewakuacja zakopiańskiego PO do PIS. Zostali sami "fachowcy". Szpitalu pozostanie niedługo tylko kostnica. W TPN-ie kornik zje wszystkie drzewa. Pan cinkciarz obstaje za dolarem i protestuje przeciw wprowadzeniu euro. Lewackich ekologów zatrudnili w UM Zakopane i od razu powietrze się oczyściło.
zachwyt 2019-09-30 14:10:21
no..... pod taką poezją to się trzeba podpisać z imienia i nazwiska!!!!!może by jaka nagroda była a tak to przepadnie .....
Ehe 2019-09-30 13:49:18
Kłamali w czasie stanu wojennego. Kłamią teraz. Oni bez kłamstwa nie umieją żyć. Kłamią rano, w dzień, wieczorem i w nocy. Cała władza pis oparta jest na kłamstwie.
Kłamstwem ją zdobyli, na kłamstwie jest utrzymywana i na kłamstwie rozwijana.
A wszystko zaczęło się od kłamstwa smoleńskiego.
Pół wieku w sprawie mordu katyńskiego kłamali Rosjanie
Po katastrofie smoleńskiej pałeczkę kłamania od Rosjan przejęli psi krajanie
I tak powstała w kłamstwie godziny
Religia smoleńska kaczej rodziny
W pisie miejsca nie ma kto kłamać nie umie
I chciałby pozostać przy prawdzie i swoim rozumie
Oni wszyscy są jak zombi
Duch prezesa nimi rządzi
Bez podmiotowości, bez swojego zdania
Wykonują posłusznie prezesa zadania
Jakby cyrograf podpisali szatanowi
Swojemu guru, szamanowi
Bardzo wielu pisich się skundliło i zeszmaciło
Sprzedało się albo przestraszyło
A tych co nie kupili i nie zastraszyli to ich mediami publicznymi ogłupili
Chciałbym przypomnieć wszystkim pisim katolikom (trudno ich nazywać chrześcijanami),
że Bóg jest prawdą. A ojcem wszelakiego kłamstwa jest szatan.
"Kto jest z prawdy słucha głosu mego" - mówi Bóg
"Poznacie prawdę a prawda was wyzwoli" - Ale nie dowiecie się prawdy z kłamliwych mediów publicznych pisu.
Hierarchowie PKRK zdradzili Boga. Zdradzili najwyższe wartości takie jak prawda, miłość, mądrość i władza dobrego prawa. Poszli za bogiem mamoną i wspierają kłamstwo, nienawiść, głupotę i władzę złego prawa.
Wszystkie afery pisu wykryły i opisały media niezależne, łącznie z ostatnią aferą sutenerską Banasia.
Więc skąd się wzięli ci wszyscy kłamcy w pisie? Czy są z piekła rodem?
Już 10 lat dochodzą do prawdy w sprawie katastrofy smoleńskiej i dojść do niej nie mogą. Impotenci.
Zorganizowali 96 sabatów kłamstwa na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie
Zorganizowali 96 sabatów profanacji krzyża boskiego i gloryfikacji krzyża diabelskiego
I to wszystko przy wsparciu i udziale duchownych PKRK
Oszukali miliony rodaków. Zadrwili i zakpili sobie z nich.
Przypomnę:
Ramiona krzyża boskiego symbolizują prawdę, miłość, mądrość i władzę dobrego prawa
Ramiona krzyża diabelskiego symbolizują kłamstwo, nienawiść, głupotę i władzę złego prawa.
Degradują charaktery rodaków w ten sposób, że rozwijają w nich najgorsze instynkty. Zamieniają anielskie cechy na ich diabelskie przeciwieństwa.
I nikt im nie powie, że diabeł jest czarny a anioł biały. Fałszywa miłość, fałszywa pobożność, fałszywy patriotyzm. Taki jaki, zero, warchoł jeden z drugim przemienia się wg " d.zmiany":
Różki pomalował na biało
Komeżkę włożył na ciało
Kopytka zawinął w onuce
Ogon schował pod doopę
I udaje świętego aniołka
Nie da zabrać sobie stołka
I tym się szczyci i tym się chlubi
Że bardziej niż bardzo kłamanie lubi
Mądry Polak po szkodzie.........
Czy przed szkodą i po szkodzie głupi?
A prawda wam rodacy najnowszą przypowieść powie
W Polsce dobrych i mądrych się niszczy a rządzą kłamcy i gamonie
Część z nich już otwarcie przemienia się w demony, kanalie i sutenerów
Jeszcze Polska nie zginęła póki my żyjemy (ludzie dobrej woli i prawdy)
Co nam kłamstwa przemoc wzięła prawdą odbierzemy
Marsz, marsz rodaku do prawdy się zapisz
Tak ojczyźnie swojej długi swoje spłacisz
Prawda jest najpotężniejszym mieczem.
"Poznacie prawdę a prawda was wyzwoli"
Od czego? Od zniewolenia do złego.
I nikt wam nie będzie wmawiał, że białe jest czarne a czarne białe
Żaden pis wam nie będzie definiował co jest prawe i sprawiedliwe a co nie.
Co jest dobre, co złe a co nie.
Obudźcie się wreszcie. Larum grają. Ojczyzna w niebezpieczeństwie.
Nie śpij kiedy decydują się losy naszego kraju
Czy chcesz żyć w kłamstwie,
W diabelskim pełnym nienawiści i głupoty państwie
Przeżyliśmy potop szwedzki
Przeżyliśmy też radziecki
Ale czy przeżyjemy potop pisowskiego kłamstwa
Które nas zalewa coraz bardziej.
Straszny sen wczoraj miałem
Cały się spociłem i struchlałem
Widziałem Polskę w ruinie
Wielka rzeka kłamstwa płynie
Wszystko zafajdano równo
Wszędzie było kacze goowno
(kłamstwa i fałszu)
Nie! 2019-09-30 13:46:54
Żaden Miescon, żaden Kasiniok.
Jak już, tylko Kraków!!!!!
 • PRACA | dam
  Do obsługi recepcji aparthotelu poszukujemy uprzejmej, dyspozycyjnej osoby ze znajomością języka obcego oraz z prawem jazdy kat. B Tel. 885145405 email: biuro@willajarosta.pl
 • PRACA | dam
  Hotel Tatry na Polanie Zgorzelisko zatrudni KUCHARZA/POMOC KUCHENNĄ z możliwością zakwaterowania. Tel. 182063730 lub 506129438. Szczegółowe informacje na stronie: www.polskietatry.pl
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Aqua Park Zakopane zatrudni: PRACOWNIKA OBSŁUGI SPRZĄTAJĄCEJ. Tel. 182063730 lub 607508752. Szczegółowe informacje na stronie: www.polskietatry.pl
  WWW: www.polskietatry.pl
 • SPRZEDAŻ | różne
  TANI DOBRY WĘGIEL - TRANSPORT PROSTO Z KOPALNI. Kostka, orzech, miał, eko groszek. 517665368
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE, TAPETOWANIE, GŁADZIE, FARBY STRUKTURALNE I TYNKI DEKORACYJNE - Tel. 601 793 866, www: www.FABRYKASTRUKTURY.pl
 • PRACA | dam
  PRACA DLA BYŁEGO URZĘDNIKA. WYMAGANA ZNAJOMOŚĆ PRAWA ADMINISTRACYJNEGO. WYSOKIE WYNAGRODZENIE, ELASTYCZNE GODZINY PRACY. 697353012
  Tel.: 697353012
 • PRACA | dam
  ZAKOPANE PRACA, PRACA, PRACA -OSOBĘ DO PROWADZENIA DZIAŁALNOŚCI, WSPÓLNIKA, PRACOWNIKA PROWADZĄCEGO MUZEUM. 698137333
  Tel.: 698137333
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA KOMFORTOWE, NOWE, UMEBLOWANE MIESZKANIE 50m2, CENTRUM NOWY TARG ul. Krzywa. 608806408
 • ANTYKI
  KOLEKCJONERSKIE TARGI STAROCI. PLAC NIEPODLEGŁOŚCI. 8-12 LIPCA. Tel. 668589537
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  LOKAL DO WYNAJĘCIA, Zakopane centrum, 27 m2 - TEL. 694266522
 • RÓŻNE
  Jestem zainteresowana kupnem starych monet, papierów wartościowych, itp. Proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy. Kontakt: 579904317, email: ogloszenia421@gmail.com
 • ANTYKI
  Jestem zainteresowana kupnem starych monet, papierów wartościowych, itp. Proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy. Kontakt: 579904317, email: ogloszenia421@gmail.com
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Do wynajecia kawalerka w Nowy Targu .Mieszkanie po remoncie , dostępne od zaraz.660797241 b12.pl
 • RÓŻNE
  Jestem zainteresowana kupnem starych szabli, mieczy, itp. Proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy. Kontakt: 579904317, email: ogloszenia421@gmail.com
 • USŁUGI | budowlane
  KOMINKI, PARAPETY, SCHODY MARMUROWE, NAGROBKI. KRÓTKIE TERMINY. 601 958 378 Tel.
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Zatrudnimy: POMOCNIKÓW oraz tynkarzy, stolarzy, malarzy, dekarzy. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 2-3 tyg. Zarobki od 15 do 25 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukam Kucharka/Kucharz najlepiej osoba wielofunkcyjna z możliwym zakwaterowaniem Tel. 889243889
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Kupię działkę budowlaną 10-15 arów okolice Czarnego Dunajca Tel. 508949945
 • PRACA | dam
  Pensjonat w Bukowinie T. zatrudni recepcjonistkę. Praca stała. Tel. 789-111-300 email: praca@roztoka.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  PENSJONAT w Kościelisku - DWA OBIEKTY - Tel. 607 506 428
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKI - 3 HA - koło Białki Tatrzańskiej. 18 28 564 54. Tel.
 • KUPNO
  OBWOŹNY SKUP ZŁOMU - dojazd do klienta. 536269912.
 • USŁUGI | inne
  PROFESJONALNA WYCINKA - PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH. 691317098 Tel.
 • KUPNO
  Kupię stare góralskie meble Tel. 602388188
 • PRACA | dam
  Zatrudnię osoby na sezon letni do pomocy w restauracji oraz pensjonacie w Zakopanem. Praca od zaraz. Bez zamieszkania Tel. 662050105 email: m.kto@interia.pl
 • IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE
  VIDEO - TRANSMISJA NA ŻYWO IMPREZ OKOLICZNOŚCIOWYCH (ŚLUBÓW, KOMUNII, POGRZEBÓW, itp.) - Tel. 605 670 650
 • RÓŻNE
  PRZYJMĘ GRUZ, ZIEMIĘ. 691 434 133. Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko kelnera/kelnerki do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko pomocy kuchennej do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracownika na stanowisko kucharza do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
2020-07-10 22:00 Poleć na Mazury 2020-07-10 21:30 Cyklofonia, czyli koncert na dwóch kółkach (WIDEO) 2020-07-10 20:45 Hulajnogi zostawiane na ścieżkach rowerowych 2020-07-10 20:00 Pięściarskie treningi i zapowiedź lipcowych walk 2020-07-10 19:15 Burzliwe obrady na sesji. Były wójt krytykuje obecnego 2 2020-07-10 18:31 Pracowity dzień dla TOPR-u 2020-07-10 18:30 Kolory pełne energii 2020-07-10 17:45 Katastrofa we Frydmanie 2020-07-10 17:35 Dwie zakażone osoby z Zakopanego w szpitalu. Do godz. 15:30 wykonano 65 testów 9 2020-07-10 17:12 Kolejny raz śmigłowiec akcji 2020-07-10 17:00 To zupełnie Nowy Świat 5 2020-07-10 16:15 Ktoś okradł strażaków ze Spytkowic 2020-07-10 15:30 Słowak zginął wczoraj w Czarnym Dunajcu 2020-07-10 14:47 Śmigłowiec w akcji 2020-07-10 14:45 Słowacy wysyłają policjantów do monitorowania granicy 2020-07-10 14:15 Wycieczka z przewodnikiem, a po niej letnie kino 2020-07-10 13:56 Dziękujemy osobom pobierającym wymazy przed szpitalem 1 2020-07-10 13:44 Zmniejsza się kolejka do testów na koronawirusa (WIDEO) 2020-07-10 13:36 Zgubili kamerę GoPro. Nagroda dla uczciwego znalazcy 2020-07-10 13:15 Zwłoki w potoku 2020-07-10 12:24 Testy na koronawirusa nie dla wszystkich 2 2020-07-10 12:10 Przed szpitalem w Zakopanem kolejka do testów. Blokuje się droga dojazdowa (WIDEO) 9 2020-07-10 11:45 Na Podhalu kolejne osoby z koronawirusem 2020-07-10 11:00 Osoby z pogrzebu Zofii Karpiel Bułecki zostaną poddane testom. Sanepid prosi o maile 2 2020-07-10 10:43 Muzyka bałkańska i francuska na akordeonie 2020-07-10 10:00 Czas dróżnika 2020-07-10 09:30 Nadal utrudnienia na odcinku Krościenko - Szczawnica 3 2020-07-10 09:00 Wilk przed kamerą 2020-07-10 08:00 Afera w Czorsztynie 3 2020-07-10 00:00 W. KRUK od 1840 na zawsze 2020-07-09 22:38 Odwołana konferencja. Część uczestników była na pogrzebie Zofii Karpiel 2020-07-09 21:02 Czarna seria, śmierć kolejnego rowerzysty 8 2020-07-09 19:44 Na pogrzebie Zofii Karpiel była osoba zarażona koronawirusem. Sanepid prosi o kontakt żałobników 10 2020-07-09 19:44 Kozic harce pod Zawratem (WIDEO) 2 2020-07-09 19:42 Dla rowerzystów i dla pieszych 1 2020-07-09 19:40 Wodna atrakcja 3 2020-07-09 19:29 TPN potwierdził, że plakat wyborczy wisiał na Giewoncie 3 2020-07-09 19:03 600 km na 160 urodziny poety (WIDEO) 2020-07-09 18:30 Turyści w Grocie 4 2020-07-09 17:44 Ogrodowa już wkrótce będzie otwarta 2020-07-09 17:34 Utrudnienia na drodze Szczawnica - Krościenko. Kładą asfalt 2 2020-07-09 16:49 Potrącenie rowerzysty 7 2020-07-09 16:29 Zakopane w kwiatach 2 2020-07-09 16:18 Na kogo zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich 34 2020-07-09 15:51 Turyści zgubili szlak na Skrajnym Granacie 2020-07-09 15:30 Teatr dla dzieci w parkowej altanie 2020-07-09 15:26 Wraca temat obwodnicy 2 2020-07-09 14:47 Słoneczne miasto 2020-07-09 14:39 Zmarł Krzysztof Cukier, łyżwiarz, reprezentant klubu SNPTT 1907 Zakopane 2020-07-09 14:00 Utrudnienia na zakopiance
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2020-07-10 21:12 1. ...a Ciotka siy z góry niebieskiyj śmieje scyrze,zawse ciesyły Jom figle.... . 2020-07-10 21:10 2. Nowy Świat wg LS. Panie Ciepliński nie daj się zastraszyć. A Panu Żółtkowi gratuluję wielu dotychczasowych udanych wystąpień, interpelacji oraz aktywności międzysesyjnej. Szacun! Nie wątpię, że tymi merytorycznymi argumentami kierowali się pańscy koledzy głosując z tą kandydaturą. Oby tak dalej! 2020-07-10 20:54 3. Popieram komentarz @news. Tam gdzie była na Placu Dietla. Natomiast ten nowszy model nie sobie Pan Nicolas w Hutniku na holu postawi. 2020-07-10 20:48 4. Czekamy na remont ul.Tetmajera który był obiecany. 2020-07-10 20:48 5. Czy sytuacja jest pod kontrolą / jak zapewnia sie/ to sie okaze niedlugo 2020-07-10 20:37 6. Wyszukajcie sobie w internecie jak działają testy pcr i co pisze sam producent o nich w instrukcji. Może niektórym się coś rozjaśni. 2020-07-10 20:25 7. Ivo , pokaż mi sklep bez płynu, bo nie widziałam ani jednego takowego. Czy mały czy duży. Może kiepsko się rozglądasz? 2020-07-10 20:19 8. A co tu jest dziwnego? Nagle się pojawiło? A kto tutaj testuje? Nikt. Testów nie ma, chorych nie ma! Jakby nas tak przebadać, to pewnie byśmy się zdziwili. Wpuszczamy do domów obcych ludzi, tłumy na ulicach, w sklepach, lokalach gastronomicznych. Względy sanitarne, szkoda mówić. Kasa się llczy, nic więcej. Obok mnie działa (o dziwo, jeszcze) pensjonat. Przyjmuje na jedną noc, więc rotacja duża. A pościel po takiej nocy się wietrzy, nie pierze! Jaka dezynfekcja?! Dom z otwartą przestrzenią. Pensjonat stworzony z domu jednorodzinnego. Kotłują się w jednym zamniętym miejscu. Sanepid nie kontroluje, więc można wszystko. Czym tu się dziwić. Przetestować mieszkańców Podhala, to by się okazało, czy wirus istnieje! 2020-07-10 20:04 9. W ostatnich wyborach nie głosowałem na obecnego wójta właśnie z tego powodu. Dziś widzę, że zrozumiał to co ja już dawno wiedziałem, w następnych wyborach będzie miał pan mój głos. 2020-07-10 19:44 10. Ale że co? Zarobić nie można?
2020-07-04 14:02 1. Jest i nasz Zacharko! Parcie ma chłopina na szkło nieopisane; lata 70 - 80 PZPR; później Solidarność; Loża Masońska Zamoyskiego i teraz PiS... 2020-07-04 13:24 2. Czemu on tego pedofila ułaskawił? Czemu tak opieszale działają z pedofilia kościelną? Czy mają w tym jakiś interes? 2020-07-03 23:52 3. to głosuj na tego,co go ta od olimpiady do JPIi porównała,będziesz miała i ośmiorniczki i ..... 2020-06-30 22:12 4. jakos tak nie widze ani dystansu, ani maseczek - jak to tak naprawde z tym wirusem jest? ja musze utrzymywac dystans spoleczny, kaganiec na ryj zakladac, a wladza nic nie musi... pad w towarzystwie zupelnie obcych osob na wyciagniecie reki, bez maski - jemu wolno, a normalnemu czlowiekowi nie??? no chyba ze ci ludzie to jego rodzina razem z nim mieszkajaca. 2020-06-24 23:02 5. Zakopane wita patriotę i wielkiego człowieka. U nas w Zakopanym wartości religijne są na pierwszym miejscu.Wspaniały człowiek. 2020-06-24 00:18 6. Z Poronina..... Gdyby to Lenin przyjechał to przyjabys go z szacunkiem ???????? 2020-06-23 22:53 7. Nie chcę takiego prezydenta na kolejnych 5 lat. Jestem zażenowana gdy oglądam jego wystąpienia na forum europejskim. Miał szansę jak nikt inny przez te lata zrobić coś pożytecznego dla Polski. Miał cały rząd partyjnych koleżków! Został pan- panie Duda jednostronnie wykorzystany przez Jarosława. Zdaje pan sobie z tego sprawę? Użył pana do swych celów! Za miesiąc po II turze nawet panu ręki nie poda- co i teraz robi z dużą niechęcią! Szymon Hołownia ma mój głos!!!! 2020-06-23 21:19 8. ???????????????????????????????? 2020-06-23 21:18 9. Po co przyjechał nie był nie jest i nie będzie nigdy prawdziwymi prezydentem to marionetka prezesa 2020-06-18 14:33 10. Jeżdżę w góry 2 razy w roku i ciągle mi mało.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania

Bojcorka

FILMY TP

Album TP