Reklama

2019-10-10 20:11:44

Szpital w Zakopanem

Starostowie i dyrekcja szpitala zapomnieli kto jest ich pracodawcą

Mariusz Koperski, opozycyjny radny w powiecie tatrzańskim krytykuje zarząd powiatu tatrzańskiego i dyrekcję szpitala za to co dzieje się na zakopiańskiej porodówce, a szczególnie za politykę informacyjną.

Do tej pory na temat sytuacji w zakopiańskim szpitalu nie wypowiadali się w ogóle radni z powiatu tatrzańskiego. Nic dziwnego - skoro teoretycznie opozycyjne do władz ugrupowanie Andrzeja Skupnia, prezesa Związku Podhala, weszło w koalicję z rządzącym PiS. Jeszcze w kampanii wyborczej Andrzej Skupień był kandydatem na starostę. Dzień po wyborach jego ugrupowanie dostało od Piotra Bąka kilka stanowisk, m. in. w radzie społecznej szpitala i zamilkło. Andrzej Skupień już nie kandydował na starostę. Tak się robi politykę na szczeblu powiatowym.


Ta sytuacja odbija się czkawką na sesjach powiatu, gdzie opozycji praktycznie nie ma. Wszyscy we wszystkim władzom przyklaskują. Nikt, niemal nikt, nie interesuje się sytuacją w szpitalu.  

p

Na razie pojawił się w tej sprawie tylko jeden głos, opozycyjnego radnego Mariusza Koperskiego:

O polityce informacyjnej Starostwa Tatrzańskiego nt. szpitala, czyli właściwie o niczym

Szanowni Mieszkańcy Zakopanego i Powiatu Tatrzańskiego!

Winien Państwu jestem jako radny powiatowy informację z pierwszej ręki, co dzieje się w naszym powiatowym szpitalu i z wielką chęcią bym się nią podzielił, tylko z zakłopotaniem i wstydem przyznać muszę, że nic nie wiem.

To znaczy wiem zapewne tyle ile Państwo, jeśli śledzicie doniesienia medialne i kuriozalne konferencje prasowe starostów i dyrekcji szpitala, ograniczające się generalnie do stwierdzeń, że „jest pięknie”, natomiast jako radni do tej pory nie otrzymaliśmy żadnych dodatkowych wyjaśnień, ani też szansy zadania pytań o faktyczny stan rzeczy.

Mimo zapowiedzi nie odbyło się żadne spotkanie z radnymi na ten temat, żadna sesja nadzwyczajna (uważam, że powód jej zwołania jest wystarczający) i żadna komisja.

Oczywiście zdaję sobie sprawę z porządku, w którym się znalazłem jako radny opozycyjny, i że niekoniecznie należę do pierwszego kręgu wtajemniczonych, ale mam wrażenie, że moi koledzy i koleżanki z koalicji PIS-Jedność Tatrzańska wcale nie są w lepszej sytuacji, a może nawet gorszej, bo firmują przecież działania starostów, którzy ponoszą pełną odpowiedzialność za zaistniałą sytuację.

W dniu 27 sierpnia miało miejsce posiedzenie Komisji Zdrowia, Rodziny i Spraw Społecznych, na którym obecne były pani dyr. Regina Tokarz oraz pani dyr. Małgorzata Czaplińska.

Byliśmy wtedy niedługo po akcji pod Giewontem, więc spotkanie zdominowała atmosfera niemal euforii, jak wspaniale szpital sobie poradził z nieoczekiwanym wyzwaniem.

Była mowa o przyznawaniu medali i nagrodach, ale co najważniejsze padły zapewnienia ze strony dyrekcji, że nie ma żadnych zagrożeń dla funkcjonowania jakiegokolwiek oddziału szpitala.

Z innymi radnymi zwróciliśmy jednak uwagę dyrekcji szpitala i panu wicestaroście Zacharko, że szpital nie prowadzi żadnej polityki informacyjnej, nie mówiąc już o promocji swoich działań.

Skoro „jest pięknie”, to dobrze by było, gdyby mieszkańcy o tym wiedzieli, jak również mieli szanse sami owe piękno dostrzec i je ocenić. Skoro dyrekcja ma odpowiedź na każdą wątpliwość i krytykę, to powinna przekazać to najbardziej zainteresowanym, czyli potencjalnym pacjentom.

Zaproponowałem nawet, żeby pani dyrektor wystąpiła na sesji rady powiatu przedstawiając program działań na lata swojej nowej kadencji – przecież z pewnością w ramach konkursu musiała komisji przedstawić jakąś koncepcję pracy szpitala. Dlaczego mają nie poznać jej mieszkańcy? Dlaczego powód, dla którego została wybrana, mają znać tylko wtajemniczeni?

Ostatnie wydarzenia, zwłaszcza wystąpienia starostów i dyrekcji, świadczą o tym, że nic z tego nie dotarło do głównych decydentów. O ile, przed zawieszeniem oddziału ginekologicznego polityka informacyjna była zła, to teraz jest katastrofalna. Niespójna, pełna niedomówień i przemilczeń, logicznych nieścisłości, groteskowego triumfalizmu i bezczelności. Jesteśmy zbywani banalnymi oświadczeniami, które wcale nie wyjaśniają sprawy.

Bo tak naprawdę wcale nie chodzi o nas radnych. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że starostowie i dyrekcja szpitala zapomnieli najzwyczajniej w świecie, kto jest ich prawdziwym pracodawcą i komu tym samym winni są prawdę na temat funkcjonowania szpitala. A pracodawcą tym są mieszkańcy Zakopanego i powiatu tatrzańskiego.
Nikt tu nikomu nie robi łaski.

Mariusz Koperski
Radny Powiatu Tatrzańskiego, Zakopane 2030

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Iwona 2019-10-11 11:38:33
Panie Mariuszu, BRAWO!!!!!!!!!!!!!!!! I niech wreszcie coś się zmieni i w szpitalu i w zachowaniu dyrekcji oraz starostów( najlepiej DO WYMIANY). Na tę butę,lekceważenie i kłamstwa nie powinno być społecznego przyzwolenia.A na marginesie na moje nieszczęście byłam ostatnio pacjentKĄ SOR i proszę mi wierzyć, nie tylko ginekologia nie funkcjonuje.To kolejna porażka i olewanie pacjentów! Brak słów.
enapokaz 2019-10-11 11:31:30
W Zakopanem od zarania dziejów mętna woda. Wszyscy ładnie opowiadają, a potem się okazuje, że nic się nie da zrobić i prawo na nic nie pozwala. Niektórym.
Eda 2019-10-11 08:22:31
Na stronie internetowej szpitala wciąż brak listy lekarzy ginekologow. Podobno umowy są podpisane. Ktoś wie jacy lekarze tam pracują?
kierowca123 2019-10-11 07:38:52
przez ostatnie 4 lata zamknięto KILKASET oddziałów szpitalnych, w tym zakopiańska porodówkę, głosujcie dalej na pis to będzie jeszcze gorzej i zaczną znikać całe szpitale, zostanie kilka zatłoczonych molochów z kolejkami na 5 lat do specjalisty. I nie piszcie że wymyślam bo teraz też nikt rządzący nie mówi że tyle zamknęli a wysokość zadłużenia szpitali utajnili i robią wszystko żeby informacje o miliardach długu szpitali nie istniała w informacji publicznej. 500+ nikt nie zliwiduje nie trzeba koniecznie głosować na tych szkodników. No chyba że poradzicie sobie bez lekarzy i szpitali to można zrobić druga Białoruś w Polsce , ale chyba nie o to Polakom chodzi
hydrolog tpn 2019-10-11 07:16:17
I dobrze... ciemny lud głosował na PIS i teraz macie tego efekty,podziękujcie obecnej władzy za to co sie dzieje w służbie zdrowia a jak ktos z wyznawców taj parti zachoruje no cóz moze leczyc sie prywatnie,za granica albo isc do piachu w imie władzy kłamczynskiego!!
Góralka 2019-10-11 06:41:37
Brawo Koperski!!!! Wreszcie ktoś zajął mądre i słuszne stanowisko w sprawie szpitala.
Nigdy_wiecej 2019-10-10 23:00:55
Jednosc Tatrzanska sie skonczyla w momencie sprzedania sie PiSowi. A pan "kandydat na staroste" Andrzej Skupien skompromitowal sie proponujac swojego konkurenta na statoste. Nie ma sie co dziwic, ze to wszystko wyglada jak wyglada.
Nigdy wiecej na Jednosc Tatrzanska! To byl ostatni raz.
Ano 2019-10-10 22:41:05
Powraca wiara ,że znowu będziemy się cieszyć. Gazowniku
??? 2019-10-10 22:14:49
@Ano, co ty bierzesz? Na czym jeździsz?
Ano 2019-10-10 21:44:32
thebill też jesteś radnym.
Nawet sołtys się wstydzi że jesteś.
Kwiczal będziesz jeszcze , czas pokaże.
Pycha I Szmal 2019-10-10 21:42:12
Jedyniesłuszna partia od dawna robi politykę na trupach,tylko to było daleko,jakiś Smoleńsk, jakiś marszałek senior, jakiś były minister. Teraz zapukali do naszych drzwi i zrobia parę z nas mieszkańców Zakopanego, dzięki załatwieniu szpitala. Podziękujmy im, najbliższa okazja w niedziele na wyborach. Nie zapomnijcie kto ciągnie sznurki od góry żeby te marionetki skakały ,,jak jest wspaniale".
Bobas 2019-10-10 21:24:29
Jak ta pani dyrektor wali głupa...to walić ją. Wówczas trafi na porodówkę i sama powie jak tam jest i sama się przekona jak tam jest....
Piotr 2019-10-10 20:50:26
Szanowni radni gdzie jesteście to przecież my obywatele wybraliśmy was jako naszych przedstawicieli ,to wy powinniście stać na straży prawa .Odnoszę wrażenie że to co dzieje się w szpitalu dzieje się za waszym przyzwoleniem .Jak to jest możliwe że do tej pory taki dyrektor nie został odwołany przecież to skandal na całą Polskę. Milionowe kary tolerowane przez organ założycielski czy tak powinien być zarządzany szpital ,ile jeszcze trzeba dowodów na to że ta Pani powinna skończyć swoją nieudolna karierę, ile osób jeszcze zostanie skrzywdzonych.Obudzcie się bo wstyd że jesteście przedstawicielami społeczeństwa. JEST PIEKNIE TO WASZE HASLO WYBORCZE ?
Joja 2019-10-10 20:49:06
Zapomniał wół jak ... był. Jak wtedy wyglądała informacja np. w sprawie PKL.
Gogo 2019-10-10 20:43:51
Dalej wybierajcie tych samych ludzi .
Gość 2019-10-10 20:41:20
Tu nie ma co mieszać polityki dla mnie od jakiegoś czasu pani dyrektor przestała liczyć się z ludźmi ma swoich sprzymierzeńców którzy wszystko robią by się jej nie pozbyć że stołka , a ona traktuje podwładnych jak rzeczy nie podoba się to wypad a resztę głupa wali że o niczym nie wie
 • PRACA | dam
  Do obsługi recepcji aparthotelu poszukujemy uprzejmej, dyspozycyjnej osoby ze znajomością języka obcego oraz z prawem jazdy kat. B Tel. 885145405 email: biuro@willajarosta.pl
 • PRACA | dam
  Hotel Tatry na Polanie Zgorzelisko zatrudni KUCHARZA/POMOC KUCHENNĄ z możliwością zakwaterowania. Tel. 182063730 lub 506129438. Szczegółowe informacje na stronie: www.polskietatry.pl
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Aqua Park Zakopane zatrudni: PRACOWNIKA OBSŁUGI SPRZĄTAJĄCEJ. Tel. 182063730 lub 607508752. Szczegółowe informacje na stronie: www.polskietatry.pl
  WWW: www.polskietatry.pl
 • SPRZEDAŻ | różne
  TANI DOBRY WĘGIEL - TRANSPORT PROSTO Z KOPALNI. Kostka, orzech, miał, eko groszek. 517665368
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE, TAPETOWANIE, GŁADZIE, FARBY STRUKTURALNE I TYNKI DEKORACYJNE - Tel. 601 793 866, www: www.FABRYKASTRUKTURY.pl
 • PRACA | dam
  PRACA DLA BYŁEGO URZĘDNIKA. WYMAGANA ZNAJOMOŚĆ PRAWA ADMINISTRACYJNEGO. WYSOKIE WYNAGRODZENIE, ELASTYCZNE GODZINY PRACY. 697353012
  Tel.: 697353012
 • PRACA | dam
  ZAKOPANE PRACA, PRACA, PRACA -OSOBĘ DO PROWADZENIA DZIAŁALNOŚCI, WSPÓLNIKA, PRACOWNIKA PROWADZĄCEGO MUZEUM. 698137333
  Tel.: 698137333
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA KOMFORTOWE, NOWE, UMEBLOWANE MIESZKANIE 50m2, CENTRUM NOWY TARG ul. Krzywa. 608806408
 • ANTYKI
  KOLEKCJONERSKIE TARGI STAROCI. PLAC NIEPODLEGŁOŚCI. 8-12 LIPCA. Tel. 668589537
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  LOKAL DO WYNAJĘCIA, Zakopane centrum, 27 m2 - TEL. 694266522
 • RÓŻNE
  Jestem zainteresowana kupnem starych monet, papierów wartościowych, itp. Proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy. Kontakt: 579904317, email: ogloszenia421@gmail.com
 • ANTYKI
  Jestem zainteresowana kupnem starych monet, papierów wartościowych, itp. Proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy. Kontakt: 579904317, email: ogloszenia421@gmail.com
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Do wynajecia kawalerka w Nowy Targu .Mieszkanie po remoncie , dostępne od zaraz.660797241 b12.pl
 • RÓŻNE
  Jestem zainteresowana kupnem starych szabli, mieczy, itp. Proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy. Kontakt: 579904317, email: ogloszenia421@gmail.com
 • USŁUGI | budowlane
  KOMINKI, PARAPETY, SCHODY MARMUROWE, NAGROBKI. KRÓTKIE TERMINY. 601 958 378 Tel.
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Zatrudnimy: POMOCNIKÓW oraz tynkarzy, stolarzy, malarzy, dekarzy. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 2-3 tyg. Zarobki od 15 do 25 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukam Kucharka/Kucharz najlepiej osoba wielofunkcyjna z możliwym zakwaterowaniem Tel. 889243889
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Kupię działkę budowlaną 10-15 arów okolice Czarnego Dunajca Tel. 508949945
 • PRACA | dam
  Pensjonat w Bukowinie T. zatrudni recepcjonistkę. Praca stała. Tel. 789-111-300 email: praca@roztoka.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  PENSJONAT w Kościelisku - DWA OBIEKTY - Tel. 607 506 428
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKI - 3 HA - koło Białki Tatrzańskiej. 18 28 564 54. Tel.
 • KUPNO
  OBWOŹNY SKUP ZŁOMU - dojazd do klienta. 536269912.
 • USŁUGI | inne
  PROFESJONALNA WYCINKA - PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH. 691317098 Tel.
 • KUPNO
  Kupię stare góralskie meble Tel. 602388188
 • PRACA | dam
  Zatrudnię osoby na sezon letni do pomocy w restauracji oraz pensjonacie w Zakopanem. Praca od zaraz. Bez zamieszkania Tel. 662050105 email: m.kto@interia.pl
 • IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE
  VIDEO - TRANSMISJA NA ŻYWO IMPREZ OKOLICZNOŚCIOWYCH (ŚLUBÓW, KOMUNII, POGRZEBÓW, itp.) - Tel. 605 670 650
 • RÓŻNE
  PRZYJMĘ GRUZ, ZIEMIĘ. 691 434 133. Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko kelnera/kelnerki do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko pomocy kuchennej do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracownika na stanowisko kucharza do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
2020-07-10 19:15 Burzliwe obrady na sesji. Były wójt krytykuje obecnego 2020-07-10 18:31 Pracowity dzień dla TOPR-u 2020-07-10 18:30 Kolory pełne energii 2020-07-10 17:45 Katastrofa we Frydmanie 2020-07-10 17:35 Dwie zakażone osoby z Zakopanego w szpitalu. Do godz. 15:30 wykonano 65 testów 3 2020-07-10 17:12 Kolejny raz śmigłowiec akcji 2020-07-10 17:00 To zupełnie Nowy Świat 3 2020-07-10 16:15 Ktoś okradł strażaków ze Spytkowic 2020-07-10 15:30 Słowak zginął wczoraj w Czarnym Dunajcu 2020-07-10 14:47 Śmigłowiec w akcji 2020-07-10 14:45 Słowacy wysyłają policjantów do monitorowania granicy 2020-07-10 14:15 Wycieczka z przewodnikiem, a po niej letnie kino 2020-07-10 13:56 Dziękujemy osobom pobierającym wymazy przed szpitalem 1 2020-07-10 13:44 Zmniejsza się kolejka do testów na koronawirusa (WIDEO) 2020-07-10 13:36 Zgubili kamerę GoPro. Nagroda dla uczciwego znalazcy 2020-07-10 13:15 Zwłoki w potoku 2020-07-10 12:24 Testy na koronawirusa nie dla wszystkich 2 2020-07-10 12:10 Przed szpitalem w Zakopanem kolejka do testów. Blokuje się droga dojazdowa (WIDEO) 8 2020-07-10 11:45 Na Podhalu kolejne osoby z koronawirusem 2020-07-10 11:00 Osoby z pogrzebu Zofii Karpiel Bułecki zostaną poddane testom. Sanepid prosi o maile 2 2020-07-10 10:43 Muzyka bałkańska i francuska na akordeonie 2020-07-10 10:00 Czas dróżnika 2020-07-10 09:30 Nadal utrudnienia na odcinku Krościenko - Szczawnica 3 2020-07-10 09:00 Wilk przed kamerą 2020-07-10 08:00 Afera w Czorsztynie 2 2020-07-10 00:00 W. KRUK od 1840 na zawsze 2020-07-09 22:38 Odwołana konferencja. Część uczestników była na pogrzebie Zofii Karpiel 2020-07-09 21:02 Czarna seria, śmierć kolejnego rowerzysty 8 2020-07-09 19:44 Na pogrzebie Zofii Karpiel była osoba zarażona koronawirusem. Sanepid prosi o kontakt żałobników 10 2020-07-09 19:44 Kozic harce pod Zawratem (WIDEO) 2 2020-07-09 19:42 Dla rowerzystów i dla pieszych 1 2020-07-09 19:40 Wodna atrakcja 3 2020-07-09 19:29 TPN potwierdził, że plakat wyborczy wisiał na Giewoncie 3 2020-07-09 19:03 600 km na 160 urodziny poety (WIDEO) 2020-07-09 18:30 Turyści w Grocie 4 2020-07-09 17:44 Ogrodowa już wkrótce będzie otwarta 2020-07-09 17:34 Utrudnienia na drodze Szczawnica - Krościenko. Kładą asfalt 2 2020-07-09 16:49 Potrącenie rowerzysty 7 2020-07-09 16:29 Zakopane w kwiatach 2 2020-07-09 16:18 Na kogo zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich 34 2020-07-09 15:51 Turyści zgubili szlak na Skrajnym Granacie 2020-07-09 15:30 Teatr dla dzieci w parkowej altanie 2020-07-09 15:26 Wraca temat obwodnicy 2 2020-07-09 14:47 Słoneczne miasto 2020-07-09 14:39 Zmarł Krzysztof Cukier, łyżwiarz, reprezentant klubu SNPTT 1907 Zakopane 2020-07-09 14:00 Utrudnienia na zakopiance 2020-07-09 13:35 Jadą goście jadą i wracają korki 3 2020-07-09 13:21 Akcja ratowników TOPR na Nosalu (WIDEO) 4 2020-07-09 12:50 Zakopane będzie rekwirować hulajnogi pozostawiane na Krupówkach 10 2020-07-09 12:18 Zakopianka, pięciokilometrowy korek w Klikuszowej 2
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2020-07-10 18:56 1. TROCHĘ TO WSZYSTKO DZIWNE , NAGLE TERAZ POJAWIŁ SIĘ COVIT TUZ PRZED WYBORAMI.... PO CZYM PONAD TRZY TYGODNIE TEMU JAK BYŁ DŁUGI WEEKEND 4RO DNIOWY , I TYLE LUDZI ZE NAPRAWDĘ KURDE NIE BYŁO JAK PRZEJŚĆ A JUŻ NIE WSPOMNĘ O KORCACH NA DRODZE , NIC U NAS NIE BYŁO , BYŁA CISZA ..... NAGLE PO POGRZEBIE , ZACZĘŁO SIĘ , JESTEM ZDANIA TAKIEGO NIE NAGŁAŚNIAĆ KTO MA , TEN MA (ZDROWIA ŻYCZĘ) ALE ..... CIĘŻKI TEMAT .......... 2020-07-10 18:49 2. Panie burmistrzu w zeszłym roku OSOBIŚCIE obiecał pan remont ul. Tetmajera i .....cisza oj nie ładnie będziemy pamiętać. 2020-07-10 18:32 3. Jeżeli tak bardzo prosicie o zachowanie szczególnej ostrożności, to przejdzcie się po Krupówkach i tam apelujcie również 2020-07-10 18:14 4. Tyle co przejechałem i powiem Wam, że miód na serce mojego auta bo podwozie dłużej wytzryma. Pokrywy studni zostały zalane asfaltem, można i tak. Jedzie się jak po stole bilardowym. Natomiast w pozostałej części drogi w Szczawnicy jedzie się jak po pniokach. Nie mówiąc o ulicach miejsko wiejskich. 2020-07-10 18:10 5. Zobaczymy po ulewie czy nadal będą kałuże. 2020-07-10 18:08 6. Żyjemy w dwóch, równoległych rzeczywistościach. W pierwszej medycy w skafandrach pobierają próbki, sanepid wysyła na kwarantannę, a covid to groźny wirus:) W drugiej nikt nie przestrzega idiotycznych obostrzeń. Turysta na turyście, w aquaparkach trzeba się przedzierać przez baseny bo taki tłok, o pływaniu nie ma mowy, kluby i restauracje jadą pełną parą...i bardzo dobrze! Proszę odwołać tą bzduropandemię, natychmiast! 2020-07-10 17:24 7. No oczywiście większość bez maseczek ale trzeba się pokazać .Jedna wielka głupota ludzka. 2020-07-10 17:23 8. A czy jest zjazd na Kazinowe ? 2020-07-10 16:48 9. Wejscie na Nosal od tamy nie jest dlugie, ale daje w kosc. Zalezy jeszcze od pogody i ilosci tluszczu. Leniwce powinny wchodzic z Kuznic. 2020-07-10 16:30 10. Logistyczna porażka
2020-07-04 14:02 1. Jest i nasz Zacharko! Parcie ma chłopina na szkło nieopisane; lata 70 - 80 PZPR; później Solidarność; Loża Masońska Zamoyskiego i teraz PiS... 2020-07-04 13:24 2. Czemu on tego pedofila ułaskawił? Czemu tak opieszale działają z pedofilia kościelną? Czy mają w tym jakiś interes? 2020-07-03 23:52 3. to głosuj na tego,co go ta od olimpiady do JPIi porównała,będziesz miała i ośmiorniczki i ..... 2020-06-30 22:12 4. jakos tak nie widze ani dystansu, ani maseczek - jak to tak naprawde z tym wirusem jest? ja musze utrzymywac dystans spoleczny, kaganiec na ryj zakladac, a wladza nic nie musi... pad w towarzystwie zupelnie obcych osob na wyciagniecie reki, bez maski - jemu wolno, a normalnemu czlowiekowi nie??? no chyba ze ci ludzie to jego rodzina razem z nim mieszkajaca. 2020-06-24 23:02 5. Zakopane wita patriotę i wielkiego człowieka. U nas w Zakopanym wartości religijne są na pierwszym miejscu.Wspaniały człowiek. 2020-06-24 00:18 6. Z Poronina..... Gdyby to Lenin przyjechał to przyjabys go z szacunkiem ???????? 2020-06-23 22:53 7. Nie chcę takiego prezydenta na kolejnych 5 lat. Jestem zażenowana gdy oglądam jego wystąpienia na forum europejskim. Miał szansę jak nikt inny przez te lata zrobić coś pożytecznego dla Polski. Miał cały rząd partyjnych koleżków! Został pan- panie Duda jednostronnie wykorzystany przez Jarosława. Zdaje pan sobie z tego sprawę? Użył pana do swych celów! Za miesiąc po II turze nawet panu ręki nie poda- co i teraz robi z dużą niechęcią! Szymon Hołownia ma mój głos!!!! 2020-06-23 21:19 8. ???????????????????????????????? 2020-06-23 21:18 9. Po co przyjechał nie był nie jest i nie będzie nigdy prawdziwymi prezydentem to marionetka prezesa 2020-06-18 14:33 10. Jeżdżę w góry 2 razy w roku i ciągle mi mało.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

FILMY TP

Pożegnania

Bojcorka

Album TP