Reklama

2019-11-02 19:00:46

Gmina Bukowina Tatrzańska

Milcząca rada

Minął rok od wyborów samorządowych - w Bukowinie Tatrzańskiej od początku tej kadencji radni nie złożyli ani jednej interpelacji.

O tym, że na sesjach rady gminy radni nie zabierają głosu, pisaliśmy w czerwcu. Od początku tej kadencji radni nie złożyli ani jednej interpelacji. Na sesjach nie mają pytań do sprawozdania wójta, nie dyskutują nad uchwałami. Nie zabierają głosu w wolnych wnioskach. Przypomnijmy, że wszyscy są z jednego ugrupowania - PiS.


W każdej gminie jednym z punktów programu sesji są "interpelacje i zapytania radnych". To w tym punkcie radni w innych gminach, miastach i w powiecie zadają pytania, zgłaszają problemy. Apelują o załatanie dziur w drogach, budowę chodników, kanalizacji, wiat przystankowych. O naprawę zniszczonych ławek, koszy na śmieci, wykaszanie rowów przy drogach albo ścieżkach rowerowych, o sprzątanie koryt potoków itp. Zadają pytania o ważne inwestycje. 


A radni z gminy Bukowina Tatrzańska nie mają pytań. Radni tłumaczyli się, że o wszystkich problemach mówią na komisjach, albo idą z nimi bezpośrednio do wójta. 


W innych gminach wygląda to zupełnie inaczej. Interpelacje są na porządku dziennym. Na przykład w Czarnym Dunajcu. Radni - także z tego klubu co wójt - zasypują go pytaniami, wnioskami i propozycjami. W sąsiedniej gminie Szaflary interpelacje też pojawiają się na sesjach często. 


- Możliwość składania interpelacji wynika z przepisów prawa o samorządzie. Są to pytania radnych do wójta. Odpowiedzi udziela wójt, albo inna osoba do tego upoważniona - wyjaśniał nam w czerwcu Janusz Jurzec, radny z Szaflar, który często składa interpelacje. Bo w interpelacjach można poruszyć ważne sprawy dla gminy i co istotne - składa się je na piśmie. 


Tadeusz Czepiel, przewodniczący Rady Gminy Czarny Dunajec, mówił, że interpelacje dotyczą ważnych spraw i strategicznych dla gminy, np. chodników, dróg wojewódzkich, powiatowych, kanalizacji, gazyfikacji, służby zdrowia, oświaty. - Interpelacje radnych dają możliwość wójtowi do podejmowania dalszych kroków, na przykład rozmów z zarządcą drogi. Trochę też mobilizują wójta do konkretnego działania. To ważne, żeby wiedzieć np. jakie gmina ma poglądy w kwestii przyszłości kanalizacji, gazyfikacji - mówił wówczas przewodniczący. - Interpelacje powinny być i radni nie powinni się ich bać. Trzeba mówić, pytać - dodaje. Zaznacza, że jeśli radni mają drobne sprawy do załatwienia, to nie czekają na sesję, ale wcześniej idą do wójta. 


- Dzięki interpelacji jest pewność, że wójt odpowie na pytanie, bo zgodnie z prawem musi tej odpowiedzi udzielić i jest ona na piśmie - uważa Rafał Wilkus, radny z Maruszyny, który również często korzysta z takiej możliwości. Radny dodaje, że składanie interpelacji na sesji ma większy wydźwięk. Obrady są nagrywane, oglądają to mieszkańcy i widzą jak radni wywiązują się ze swojej funkcji. - Mogą zobaczyć, że radni spełniają prośby i oczekiwania mieszkańców, że zgłaszają różne problemy - komentował Rafał Wilkus. 


 - To dobrze, że radni pytają, że interesują się sprawami gminy. Niektórzy mogą się nie zgadzać z różnymi opiniami, ale radny ma prawo zadawać pytania - podsumował Stanisław Wąsik, przewodniczący Rady Gminy Szaflary.


W gminie Nowy Targ interpelacje również składane są często. Radni mają pytania do sprawozdań wójta, zabierają głos w punkcie "wolne wnioski". 


Wiesław Parzygnat, przewodniczący Rady Gminy Nowy Targ, opowiadał, że wiele tematów problemowych radni poruszają na komisjach, ale składają też interpelacje na sesjach. - Są to poważne pytania, na które uzyskuje się poważne odpowiedzi, oparte na faktach, dokumentach. Jest to też nagłośnione przez media i ma szerszy wydźwięk - mówił. 


Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
GoWork 2019-11-04 08:27:17
To góralska rada góralskiej gminy... Nikt nie może dyktować jaki system pracy mają mieć... Jeśli komuś sie nie podoba niech wygra w wyborach mandat radnego i interpeluje... Niegdyś był radny Ludwik Rz., który dążył aby w porządku obrad nie było pkt. interpelacje i wolne wnioski, jakieś 20 lata temu... MyŚlę, że LudwiK może być z siebie dumny, bo przyjęty system dziś by go satysfakcjonował. Tak czy siak nie ważny system tylko czy prowadzi do dobrych decyzji, czy samorząd jest rychliwy i skuteczny....
mateobosh 2019-11-03 17:22:45
Tak to jest jak się głosuje na byle kogo. Nie ważne co osoba sobą reprezentuje, jakie ma wykształcenie, ważne, że z PIS- u. To jest, aż żenujące, na wsiach jest tyle do roboty, a oni pary z ust nie puszczają, jednomyślnie uchwalają każdą uchwałę, nikt się nie sprzeciwia, nie debatują, podpisują jak leci, ewentualnie kwiatki sadzą i smażą kiełbaski na festynach .....
Baciar 2019-11-03 16:09:01
Ten samorząd nie zmierza w dobrym kierunku.... Przykre to. Ogarnijcie się wy tam wszyscy.....
Miejscowy 2019-11-03 13:44:36
Ludzie co się dziwicie, to są wybrańcy narodu. Oni nie są dla ludzi tylko sami dla siebie a kto ma inne poglądy i nie jest za Pisiorstwem to nie ma czego szukać w gminie.
Goral4102 2019-11-03 13:17:29
Tak właśnie wygląda patologia polityczna od najniższych szczebli władzy po najwyższe. Siedzi sobie TWA (towarzystwo wzajemnej adoracji), któremu przewodniczy wójt, naczelnik, prezes czy kto tam jeszcze. Wybrana świta ma tylko przytakiwać i absolutnie nie mieszać się do układu biznesowego. Jeśli ktoś się sprzeciwi lub zacznie robić problemy (dopytywać się o niewygodne sprawy lub co najgorsze będzie się starał rozmontować ten chory z punktu widzenia obywatela układ) przydupasy jaśnie wielmożnego już zadbają o to, żeby śmiałek poczuł na własnej skórze co potrafi władza. Doprowadzą do tego, że albo sam się poda do dymisji albo klika przegłosuje jego odwołanie.
W sumie was mi nie żal białcony, bukowiony i inne. Myśleliście, że wybory i polityka to forma zabawy, my ich wybierzemy i mamy wszystko gdzieś a łune niech robio co chco. Idziecie do wyborów bz żadnego przygotowania i głosujecie na byle kogo (bo to psecie sunsiot, bo wójt tek pedzioł, bo ksiunc na ambonie kazoł) to teraz macie i zbierajcie owoce swojej ignorancji.
Mała 2019-11-03 12:56:44
W Białce boczne uliczki dziurawe nieoswietlone nie ma oznakowan przy drodze głównej o numerach domów w bocznych uliczkach tak jak jest to zarobione w innych miejcowosciach ,nie mówiąc już o kanalizacji .Radni śmierdzące lenie.
Dziękuję za ten artykuł może ludzie przejrzą na oczy. Przed wyborami wszyscy pozapisywali się do PiS i myśleli że to wystarczy na 5 lat .Taka to dobra zmiana wygrać a potem udawać że się coś robi nie mieć własnego zdania i wszystko podpisywać w ciemno
bagienny dziadek 2019-11-03 11:25:21
Interpelacje ??? że jak????biedny radny- bezradny desygnowany to ma klawe życie ,otwierają gębę ,żeby jeść a nie gadać po próżnicy.
Arni 2019-11-03 07:48:29
A to ci ...teraz już wiem czemu się nic nie dzieje jak radnemu zglasza się problem zeby go poruszyć na sesji i możesz czekać do us.......j śmierci na jaki kolwiek efekt działania C........Y. Biorac pod uwage osobiste spotkanie z Wójtem też bez żadnego efektu obiecanki cacanki a głupiemu radość tak z tego wynika grunt stołki opanowane reszte w.........Ć..
z boku 2019-11-03 03:22:31
Ale sie czepiacie . To przeciez jest taka jedna wielka rodzina.Wszyscy gleboko wierzacy I minimum w niedziele na mszy w pierwszym rzedzie zeby ich naczelnik gminy mogl dostrzec z pierwszej lawki. Przeciez to jest jednorazowo minimum ok 20 ludzi w jednej izbie.Wszycy z innych wiosek I jak to mozliwe ze tam nie ma roznicy zdan w wydatkowaniu gminnej kasy? Smiem przypuszczac ze to nie jedna zgodna rodzina tylko jedno wielkie zaklamane bagno. Nic mi do tego ale krew mnie zalewa ze tyle narzekali na komune a jak dostali demokracje do reki to sie im odechcialo wszystkiego I ciuchutko wrocili do pozycji sprzed 90 roku. Po co sie wychylac I wysilac skoro dieta I tak zostanie wyplacona a naczelnik I tak zrobi po swojemu. Ale.... tak chcieliscie I tak Macie a nam wszystki wara I jedynaj chyba na swiecie takiej jednomyslnosci. A szczegolnie majac na uwadze ze I bukowianie I cornogorzanie -jurgowianie no I rzepiscanie to juz raczej na tej zgodzie chyba najlepiej nie wychodza. Pozyjemy zobaczymy
strach 2019-11-03 00:10:26
STRACH ma wielkie oczy.
siekiera 2019-11-02 21:40:17
Dobrze napisałeś "śpisok" pełne poparcie :) dla kasy, dla kasy.... każdego kiedyś kasa zgubi.. nawet Lorda...
siekiera 2019-11-02 21:23:58
Wójta się boją, bo obiecał kasę... co tu gadać, niech się wypowiedzą "wielcy Radni".... RADNI BEZRADNI :)
Leszek 2019-11-02 21:15:10
Bo to są radni - bezradni.
siekiera 2019-11-02 21:01:31
Nie będzie "umiało" się podpisać, bo przecież jest super...
zagryzli 2019-11-02 20:42:34
Przecież jest nowa droga na Spiski. Niebywała. Wyglada jakby ktoś po środku wylał drogę, a nadmiar asfaltu wrucił do rynśtoka, i tu i ówdzie. W przyszłym roku pojedzie tędy TOUR;) jak ustoi do wiesny. To będzie odcinek super extra hard specjalny i w końcu będziemy mieli swoją ścianę;). Trza jesce pomyśleć o gumowych płotach na dole, bo ich nie bee juz na pocątku zimy . I będzie można uprawiać bobseje w końcu wiedziemy w sportach zimowych. Ale droga jest i dziękuję.
Country 2019-11-02 20:36:13
Interpelacja a to dobre . Po co wybieramy radnych jak żaden się nie odezwie . Wszystko głosują jak leci. Widocznie im to na rękę. To jest dobra zmiana?
śpisok 2019-11-02 20:34:51
tam tylko dla kasy idą wszyscy , szczególnie radni z Białki .Gratuluję upodlenia dla całej gminy :)
Miss 2019-11-02 20:32:24
Rada milczy, a problemy są - kanalizacja, śmieci i inne problemy.
No cóż widać ONI problemów nie widza, a są i rozmowy z wójtem ich nie rozwiązują.
Nie maja nic do powiedzenia, to po co rada - wójt da radę sam - jakaś kasa zostanie w budżecie m. in.
siekiera 2019-11-02 19:34:04
Tak w ogóle, gratuluję tytułu - w samo sedno redakcjo :)
Cobra 2019-11-02 19:29:25
Interpelacje złożą, jak ciekawe czy to...umie się podpisać!!!
siekiera 2019-11-02 19:28:47
Przecież na to wszystko brak słów... wszyscy radni z koryta biorą i nie sprzeciwią się Lordowi... a że Radni "głupcy" to po co mają się wypowiadać skoro im dobrze, bo robić nic nie muszą.... kurczę... szkoda mi ich wszystkich..
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE, TAPETOWANIE, GŁADZIE, FARBY STRUKTURALNE I TYNKI DEKORACYJNE - Tel. 601 793 866, www: www.FABRYKASTRUKTURY.pl
 • PRACA | dam
  PRACA DLA BYŁEGO URZĘDNIKA. WYMAGANA ZNAJOMOŚĆ PRAWA ADMINISTRACYJNEGO. WYSOKIE WYNAGRODZENIE, ELASTYCZNE GODZINY PRACY. 697353012
 • PRACA | dam
  ZAKOPANE PRACA, PRACA, PRACA -OSOBĘ DO PROWADZENIA DZIAŁALNOŚCI, WSPÓLNIKA, PRACOWNIKA PROWADZĄCEGO MUZEUM. 698137333
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA KOMFORTOWE, NOWE, UMEBLOWANE MIESZKANIE 50m2, CENTRUM NOWY TARG ul. Krzywa. 608806408
 • ANTYKI
  KOLEKCJONERSKIE TARGI STAROCI. PLAC NIEPODLEGŁOŚCI. 8-12 LIPCA. Tel. 668589537
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  LOKAL DO WYNAJĘCIA, Zakopane centrum, 27 m2 - TEL. 694266522
 • RÓŻNE
  Jestem zainteresowana kupnem starych monet, papierów wartościowych, itp. Proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy. Kontakt: 579904317, email: ogloszenia421@gmail.com
 • ANTYKI
  Jestem zainteresowana kupnem starych monet, papierów wartościowych, itp. Proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy. Kontakt: 579904317, email: ogloszenia421@gmail.com
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Do wynajecia kawalerka w Nowy Targu .Mieszkanie po remoncie , dostępne od zaraz.660797241 b12.pl
 • RÓŻNE
  Jestem zainteresowana kupnem starych szabli, mieczy, itp. Proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy. Kontakt: 579904317, email: ogloszenia421@gmail.com
 • USŁUGI | budowlane
  KOMINKI, PARAPETY, SCHODY MARMUROWE, NAGROBKI. KRÓTKIE TERMINY. 601 958 378 Tel.
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Zatrudnimy: POMOCNIKÓW oraz tynkarzy, stolarzy, malarzy, dekarzy. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 2-3 tyg. Zarobki od 15 do 25 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukam Kucharka/Kucharz najlepiej osoba wielofunkcyjna z możliwym zakwaterowaniem Tel. 889243889
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Kupię działkę budowlaną 10-15 arów okolice Czarnego Dunajca Tel. 508949945
 • PRACA | dam
  Pensjonat w Bukowinie T. zatrudni recepcjonistkę. Praca stała. Tel. 789-111-300 email: praca@roztoka.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  PENSJONAT w Kościelisku - DWA OBIEKTY - Tel. 607 506 428
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKI - 3 HA - koło Białki Tatrzańskiej. 18 28 564 54. Tel.
 • KUPNO
  OBWOŹNY SKUP ZŁOMU - dojazd do klienta. 536269912.
 • USŁUGI | inne
  PROFESJONALNA WYCINKA - PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH. 691317098 Tel.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię od zaraz kucharza/kę, kelnera/kę do pracy w Karczmie Zamkowej w Czorsztynie. tel 509920018 Tel. 509920018 email: nadzamcze@interia.pl
 • PRACA | dam
  OD ZARAZ ZATRUDNIĘ SPRZEDAWCĘ DO SKLEPU OBUWNICZEGO W ZAKOPANEM, Nowotarska 1. 608 415 708 Tel.
 • KUPNO
  Kupię stare góralskie meble Tel. 602388188
 • PRACA | dam
  Zatrudnię osoby na sezon letni do pomocy w restauracji oraz pensjonacie w Zakopanem. Praca od zaraz. Bez zamieszkania Tel. 662050105 email: m.kto@interia.pl
 • IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE
  VIDEO - TRANSMISJA NA ŻYWO IMPREZ OKOLICZNOŚCIOWYCH (ŚLUBÓW, KOMUNII, POGRZEBÓW, itp.) - Tel. 605 670 650
 • RÓŻNE
  PRZYJMĘ GRUZ, ZIEMIĘ. 691 434 133. Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko kelnera/kelnerki do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko pomocy kuchennej do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracownika na stanowisko kucharza do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
2020-07-08 23:05 Andrzej Duda na Giewoncie 1 2020-07-08 22:18 Rowerem wzdłuż Dunajca 2020-07-08 21:19 Sala za miliony 2020-07-08 21:15 Sekret w pełni udanego snu 2020-07-08 20:30 Co z tą krwią? (WIDEO) 2020-07-08 20:10 Głosujcie na Dawida Czernika 2020-07-08 19:44 Straż Miejska kontroluje wagę samochodów jeżdżących Drogą do Białego 3 2020-07-08 19:00 Problemy z wodociągiem 2020-07-08 18:16 Wielkie koszenie na Górnej Równi Krupowej 2 2020-07-08 17:39 Justyna Pustówka w parkowej altanie 2020-07-08 17:30 Taka orkiestra na Krupówkach 9 2020-07-08 17:05 Trojaczki z Tylmanowej mają swoje święto 2 2020-07-08 16:44 Remont Harendy - przejście zamknięte 2020-07-08 16:00 Relaks przy Szlaku Wokół Tatr 2020-07-08 15:30 Rajd charytatywny dla Hani 2020-07-08 15:00 Na wybory po wóz 1 2020-07-08 14:30 Światła na zakopiance w Szaflarach już działają 2020-07-08 14:01 Tłumnie w Dolinie Kościeliskiej 2020-07-08 13:25 Nowotarski dworzec otwarty (galeria zdjęć) 2 2020-07-08 13:00 Górale chcą pomnika Kurierów Tatrzańskich 5 2020-07-08 12:33 Utrudnienia w ruchu na Nowym Świecie 2020-07-08 12:00 Drugie tyle za śmieci 16 2020-07-08 11:25 Inwestuj w siebie. Konkurs dla czytelników 2020-07-08 10:59 Ślad Ognia 2020-07-08 10:43 Kolejni zarażeni w powiecie nowotarskim 2 2020-07-08 10:35 Muzyka bałkańska i francuska na akordeonie 2020-07-08 10:20 Zderzenie z jeleniem, auto w rowie 2020-07-08 10:18 Łaciate niebo nad Tatrami 2020-07-08 10:00 To nie będzie przyjemny widok dla burmistrza 1 2020-07-08 09:30 Poranek na Rusinowej Polanie (WIDEO) 2020-07-08 09:00 Tylko dla "pojadów" zaprzęgowych 2 2020-07-08 08:26 Bardzo ślisko na szlakach 1 2020-07-08 08:00 Dziś otwarcie dworca kolejowego 1 2020-07-07 22:15 Porównali gminne finanse - Podhale wśród średniaków 1 2020-07-07 21:29 Jeszcze jedna tęcza 1 2020-07-07 20:30 Sesja w czasie pandemii. Mieszkańcy na korytarzu 1 2020-07-07 19:30 Wymieniają 24 kopciuchy na miesiąc 2 2020-07-07 18:30 Tęsknicie za białym misiem? 7 2020-07-07 17:30 Gmina uruchomiła regularną komunikację do Morskiego Oka 11 2020-07-07 16:30 Pół miliarda złotych z postojowego trafiło do Małopolski 3 2020-07-07 15:45 Długa dyskusja nad absolutorium 2020-07-07 15:10 Czworo kierowców straciło prawo jazdy. 13-latek na quadzie wpadł do rowu 2020-07-07 14:30 Afgańczycy w TIR-ze z arbuzami 3 2020-07-07 13:40 Wysoko w Tatrach sypie śnieg 1 2020-07-07 13:00 Kolejny kawałek rowerowych udogodnień 4 2020-07-07 12:05 Oddaj krew na Krupówkach 1 2020-07-07 11:40 Letnia akcja PoSzlaki 2020-07-07 10:50 W Tatrach chmury i tylko 1 st. ciepła 1 2020-07-07 10:00 Gondolą nad Pieninami 2020-07-07 09:00 Podjazdy, zjazdy i piękne krajobrazy (ZDJĘCIA)
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2020-07-08 23:39 1. Wspaniale, Pani Ewo , proszę przyjąć i przekazać wspaniałej trójce synów najlepsze życzenia, zdrowia, radości w każdym dniu życia oraz prawdziwej i szczerej atmosfery całego otoczenia dorastajacych chłopców Pamięta,m doskonale te niezapomniane chwile kiedy odwiedziłem WAS aby złożyć życzenia wspaniałym rodzicom i ich skarbom Frankowi, Antkowi i Kubusiowi. /tak na marginesie, troszkę brakło czasu - plac zakupiliśmy - jestem pewny, ze plac zabaw w waszym rejonie co najmniej od 1,5 roku byłby już użytkowany a jak jest to każdy widzi - słowa, słowa, słowa - puste/ pozdrawiam 2020-07-08 23:34 2. Zbawiciel!!! Prawdziwy zbawiciel! Podłość Pisu nie ma granic. Zobaczycie dopiero co będzie jak wygra. Oby nie. 2020-07-08 22:49 3. Już wolę słuchać codziennie Włochów niż raz w roku skrzeczącego Zenka. 2020-07-08 22:29 4. Mundrzy inaczej...Od kiedy to betoniarka waży więcej niż 15ton z betonem,oczywiście solowka.Widac w SM sami filozofowie pracują. 2020-07-08 22:21 5. A bolować kie bedom? 2020-07-08 22:13 6. nic to nie da deweloper zrobi i tak swoje straż miejska 2020-07-08 22:10 7. Oj obawiam się że PISoludki dopiero się rozkręcają, jak już się połapali że rozdali wszystkie nasze pieniądze na lewo i prawo. Pan burmistrz powinien podać się do dymisji - bo chyba to miasto nigdy nie miało takich "kalesonów" jako włodarza. przecież ten gostek nic nie potrafi. kto ich wybrał ?????? 2020-07-08 22:05 8. ciekawe kiedy czarny nierób wystawi na sprzedaż działki jako budowlane? Kasa by się przydała na ..... 2020-07-08 21:42 9. Do Gamuń....w samo sedno.Zero odpowiedzialności to i buble się robi! Czekam na słit focie na otwarcie ronda ,pani czepiącej głową i reszty tej bandy nieudaczników! 2020-07-08 21:37 10. Jest prawie połowa lipca i nawet nie łatają tych dziur, co dopiero mówic o nowej nawierzchni, w Rzepiskach na Bryjów Potok asfalt był kładziony chyba w latach 70-tych, od tego czasu tylko łatali. Teraz to juz dramat, nie ma nawet jak ominać dziur w niektórych miejscach. Sąsiednie gminy (niby mniej zamożne) mają drogi w dużo lepszym stanie, np takie wioski jak Nowa Białą, Krempachy, Dursztyn i mają jeszcze ścieżki rowerowe, a Gmina Bukowina T, to dramat, nie tylko w Rzepiskacj ale również Czarna Góra, droga dojazdowa na Rzepiska Wojtyczków potok od strony Jurgowa (dziura na dziurze). Niedługo turyści naprawdę przestaną tu przyjeżdzać bo trudno samochodem osobowym przejechać. Kiedy władze gminy mają zamiar obudzić sie ze snu zimowego i zaczną coś robić z tym stanem nawierzchni ? Wstyd...
2020-07-04 14:02 1. Jest i nasz Zacharko! Parcie ma chłopina na szkło nieopisane; lata 70 - 80 PZPR; później Solidarność; Loża Masońska Zamoyskiego i teraz PiS... 2020-07-04 13:24 2. Czemu on tego pedofila ułaskawił? Czemu tak opieszale działają z pedofilia kościelną? Czy mają w tym jakiś interes? 2020-07-03 23:52 3. to głosuj na tego,co go ta od olimpiady do JPIi porównała,będziesz miała i ośmiorniczki i ..... 2020-06-30 22:12 4. jakos tak nie widze ani dystansu, ani maseczek - jak to tak naprawde z tym wirusem jest? ja musze utrzymywac dystans spoleczny, kaganiec na ryj zakladac, a wladza nic nie musi... pad w towarzystwie zupelnie obcych osob na wyciagniecie reki, bez maski - jemu wolno, a normalnemu czlowiekowi nie??? no chyba ze ci ludzie to jego rodzina razem z nim mieszkajaca. 2020-06-24 23:02 5. Zakopane wita patriotę i wielkiego człowieka. U nas w Zakopanym wartości religijne są na pierwszym miejscu.Wspaniały człowiek. 2020-06-24 00:18 6. Z Poronina..... Gdyby to Lenin przyjechał to przyjabys go z szacunkiem ???????? 2020-06-23 22:53 7. Nie chcę takiego prezydenta na kolejnych 5 lat. Jestem zażenowana gdy oglądam jego wystąpienia na forum europejskim. Miał szansę jak nikt inny przez te lata zrobić coś pożytecznego dla Polski. Miał cały rząd partyjnych koleżków! Został pan- panie Duda jednostronnie wykorzystany przez Jarosława. Zdaje pan sobie z tego sprawę? Użył pana do swych celów! Za miesiąc po II turze nawet panu ręki nie poda- co i teraz robi z dużą niechęcią! Szymon Hołownia ma mój głos!!!! 2020-06-23 21:19 8. ???????????????????????????????? 2020-06-23 21:18 9. Po co przyjechał nie był nie jest i nie będzie nigdy prawdziwymi prezydentem to marionetka prezesa 2020-06-18 14:33 10. Jeżdżę w góry 2 razy w roku i ciągle mi mało.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Album TP

FILMY TP

Bojcorka

Pożegnania