2019-11-13 14:18:40

Stary niedźwiedź mocno śpi

Oto czym motywujecie swoje podpisy pod petycją przeciw Sylwestrowi

Pod petycją w sprawie Sylwestra pod Krokwią umieszczacie często kilka zdań uzasadnienia. Wybraliśmy tylko drobną ich część. Dedykujemy je tym, którzy ciągle są niezdecydowani.

- Podpisuję ponieważ dbam o środowisko i nie chcę zakłócać spokoju zwierząt w ich domu.

- Ponieważ nakazuje mi to zdrowy rozsądek i miłość do przyrody topniejącej na naszych oczach - i za naszą sprawą. Gdzie jest TPN?

- Nie zgadzam się na zorganizowanie tak gigantycznej imprezy na Wielkiej Krokwi, ponieważ towarzyszące jej hałasy i zamieszanie będą ingerencją w naturalny cykl życia dzikich zwierząt mieszkających w Tatrach.

- Tatry są moją wielką miłością. Nie chcę, żeby przez niemyślących ludzi ucierpiały zwierzęta. Zakopane jest ważnym miejscem w moim życiu, nie podoba mi się co tam się dzieje.

- Od kilku lat powtarzam znajomym i rodzinie, że Zakopane nie jest odpowiednim miejscem na takie imprezy ze względu na graniczenie z parkiem narodowym. A pomysł imprezy przy skoczni to już przekracza wszelkie granice. Za kilka lat może impreza w Hali Gąsienicowej?

- Martwię się o zwierzęta a sylwester w tym miejscu to po prostu kolejny wymysł organizatorów

- Nie zgadzam się na to by zabawa miała krzywdzić tych którzy nie mogą protestować

- Chcę, by zwierzęta były bezpieczne, i nie chcę, by miastem rządzili ludzie głupi i nieodpowiedzialni.

- Podpisuję tę petycję ponieważ jestem mieszkanką Zakopanego i od najmłodszych lat byłam uczona szacunku do otaczającej nas przyrody. Kocham nasze Tatry, ich piękno i majestat widoków. Kojarzą mi się z ciszą, spokojem i samotnością. Tutaj się wychowałam i nie wyobrażam sobie żebyśmy my, ludzie, tak mali w kontraście do tatrzańskiej przyrody mogli zakłócać jej spokój. To niewyobrażalne.

- Organizowanie masowej imprezy w bezpośrednim sąsiedztwie TPN zaszkodzi przyrodzie!

- Nie godzę się na zakłócanie spokoju zwierzętom, nie mogę uwierzyć, że władze mojego miasta tak łatwo ulegają kaprysom ignorantów idącym zawsze na przekór

- Podpisuję, ponieważ sprzeciwiam się zorganizowaniu "Sylwestra marzeń z dwójką" na Wielkiej Krokwi, który może spowodować wybudzenie się niedźwiedzi ze snu zimowego.

- Przychylam się do zdania, że w terenie bliskim TPN impreza o charakterze rozrywkowym będzie trwała za długi i zbyt hucznie.

- Nie godzę się na organizację tak masowej imprezy w pobliżu TPN, na hałas, petardy i zaśmiecanie mojego miasta

- Ważne jest dla mnie aby chronić tatrzańskie zwierzęta i przyrodę przed ludzką bezmyślnością. Poza tym jestem całkowicie przeciwna sylwestrowi w Zakopanem.

- Podpisuję, ponieważ zależy mi na tym, aby zwierzęta nie stresowały się jeszcze bardziej niż stresują się teraz.

- Tatrzański Park Narodowy, to wspólne dobro i jesteśmy za niego wszyscy odpowiedzialni.

- Ponieważ osoby ,które zadecydowały o sylwestrze pod skocznią straciły rozum ...

- Wszystko ma swoje granice. Tym razem organizatorów poniosło zbyt daleko.

- Żal mi zwierząt I uważam że to jest za małe miasto na takie huczne imprezy

- Tatry są jedyne na świecie. Ochrona przyrody w Tatrach jest absolutnie priorytetową. Hałas jaki będzie miał miejsce w czasie Sylwestra szkodzi tatrzańskim zwierzętom. 

- Nie zgadzam się na kilkudniowe hałasowania i narażanie zwierząt na stres z tym związany. Ten teren powinien być szczególnie chroniony przed niszczycielską działalnością człowieka. Nie człowiek o jego fanaberie do zabawy są tam 
najważniejsze.

- Głupotą jest robienie tak dużej imprezy masowej na pograniczu parku. Do tej pory mam przed oczami Sylwestra pod Nosalem a ile lat temu to było? Pozostawiony syf w lesie, na stoku... dramat. Proponuję teren parkingu przed 
Urzędem Miasta i jako porządkowych urzędników którzy tak dążą do tego sylwestra

- Dobro zwierząt jest ważniejsze niż jednorazowa dobra zabawa turystów. Nie tylko niedźwiedzie cierpią z powodu fajerwerków. Koty, psy, konie i wszystkie inne zwierzęta też ciężko to znoszą.

- Zostawić niedźwiedzie w spokoju, to ich teren ich góry....

- To idiotyczny pomysł, szkodliwy dla przyrody, dla mieszkańców i wynikający tylko z zadufania, głupoty i ignorancji Władzy. Dosyć działań na szkodę naszych wspaniałych gór i zwierząt, czyli ich mieszkańców!

- Uważam, że ta impreza szkodzi miastu. Wiele osób na różnych forach przedstawiło bardzo merytoryczne argumenty.

- Ten pomysł jest skandaliczny i nieodpowiedzialny, a lansujący go ludzie pozbawieni elementarnej empatii, szacunku dla przyrody i innych ludzi. Są granice, których przekroczyć nie wolno i to jest jedna z takich granic.

- Ochrona Tatrzańskiego Parku Narodowego jest dla mnie rzeczą nadrzędną a uważam że głośne imprezy odbywające się w bezpośrednim sąsiedztwie TPN zakłócają spokój i stwarzają tym samym zagrożenie dla mieszkających tam zwierząt.

- Uważam że taka impreza jest uciążliwa dla mieszkańców i szkodliwa dla Tatr jako siedliska zwierząt.

- Ponieważ nie jest to miejsce na takie imprezy. Jest to pod lasem, u podnóża gór, gdzie swój dom mają zwierzęta. Na teren skoczni wyjdzie 20tys. osób, a co z pozostałymi 50 tysiącami???

- Nie mam zgody na ignorancję i egoizm ludzi, którzy mają w pogardzie prawa natury i są zaślepieni tanim blichtrem i mamoną.

- Podpisuję, ponieważ ogólnie “Sylwester Marzeń” to impreza niepasująca do Zakopanego, a miejsce, które wybrano na tegoroczna edycję jest nie do przyjęcia.

- Zależy mi na ochronie zwierząt i ich dobru. To zagrożone gatunki i to one są tam u siebie, nie ludzie!

- Zwierzęta mają prawo czuć się komfortowo mieć spokój i ciszę to nie jest odpowiednie miejsce na takie imprezy

- Jestem obrończynią zwierząt i martwię się o ich przyszłość

- Góry są naturalną ostoja zwierzyny, miejsce graniczy z parkiem. Pamiętajcie to my taj jesteśmy intruzami. Nie dla takiej imprezy w tym miejscu.

- Tatry to skarb, którym nie wolno frymarczyć.

- Mnie podczas wędrówek po Tatrach, Misie nie zakłócają realizowania swojej pasji, stąd szacunek do nich. Jak zasypiam i chcę mieć tzw. "święty spokój" wyłączam m.in. TV i nie chcę, żeby ktoś mi przeszkadzał. Nie zgadzam się więc żeby m.in. "Misiom" ktoś zakłócał sen i zimowy odpoczynek do którego są przyzwyczajone od zawsze. Jeżeli nie uda się w taki sposób obalić pomysłu, zróbmy akcję: WEŹ PILOTA ZA MISIA I WYŁĄCZ TV od pisa !!! Bojkot oglądania tej imprezy, ale taki naprawdę świadomy, żeby nikt się nie wyłamał !!!2

- Ważny jest dla mnie los zwierząt i ochrona parku. Tatry to szczególne miejsce które należy szanować i dbać o nie, a nie wyrządzać mu krzywdę. Ludzie mogą się bawić w każdym miejscu, zwierzęta mogą przebywać tylko na wydzielonym terenie, dajmy im żyć spokojnie.

- Nie patrzę tylko na czubek swojego nosa i zależy mi na dobru zwierząt, które i tak już mają bardzo ciężko przez globalne ocieplenie, które im zgotowaliśmy. Można zrobić tego sylwestra gdziekolwiek indziej, a nie akurat pod samym Parkiem Narodowym, jeżeli koniecznie musi on mieć miejsce, żeby ludzie mogli publicznie się opić, zrobić syf i zostawić po sobie tonę śmieci.

- Trauma dla zwierząt żyjących w Parku Tatrzańskim nie do opisania. Oczywiście, przy okazji zniszczenia na całym obiekcie, bo nie jest tajemnicą, że mnóstwo osób wpada do Zakopanego tylko na tą jedną noc, tylko na imprezę i wszyscy mieliśmy dowód na ten "spokój" jaki otaczał imprezę sylwestrową na dolnych Równiach 2 lata temu. Zniszczenia samochodów, oddawany kał i mocz gdzie się dało, itd......teraz nie będzie lepiej.

- Podpisuje ponieważ kocham zwierzęta i na sama myśl o ludzkiej bezmyślności wobec nich dostaję gęstej skórki.

- Zależy mi na spokoju własnym oraz innych, w tym tych, którzy głosu nie mają.

- Dajmy zwierzętom trochę spokoju. Postawmy się w ich sytuacji. Czy tylko człowiek zasługuje na szacunek? Sylwester ma swoje dotychczasowe miejsce i niech tak będzie.

- Jest dla mnie ważna ochrona polskiej przyrody, zachowanie fauny i flory Tatrzańskiego Parku Narodowego. Hałas i nadmierna obecność ludzką to czynniki wielce szkodliwe. Zachowajmy i szanujmy przyrodę dla Ziemi i przyszłych pokoleń.

- Ta impreza pokazuje to, co najgorsze w ludziach. Szkoda tak pięknego miejsca jak Zakopane, szczególnie okolice Wielkiej Krokwi, na takie wydarzenie, które zmienia miasto i okolice w pobojowisko. Czy to normalne, że witryny sklepów są barykadowane?! Raczej nie. Druga kwestia, najważniejsza, fauna żyjąca, szczególnie w lasach, których dookoła jest mnóstwo. Trochę empatii! To że ludziom nie przeszkadzają huki, blaski i gwar, to nie znaczy, że innym, mniejszym mieszkańcom też to nie przeszkadza. A przeszkadza i to bardzo. Dbajmy o to co jeszcze zostało z naszej planety i szanujmy ją oraz naszą kulturę osobistą oraz uszy, a także (i) szczególnie naszej tatrzańskiej fauny.

- Nie wyobrażam sobie tak głośnego koncertu w tym miejscu. To jest dom tych zwierząt i to na nie trzeba zwrócić uwagę a nie na zadowolenie ludzi. Wystarczy że dość stresu maja przez nas kiedy odbywają się tam skoki. Jeśli sylwester ma się odbyć to na pewno nie tam. A jeśli nie zmienia decyzji to niech go nie będzie.

- Kocham przyrodę, boli mnie serce, gdy człowiek myśli tylko o sobie, krzywdząc to, co wokół jest tak piękne. „Najgroźniejszy gatunek na Ziemi, to my” - brzmi hasło we wrocławskim Zoo. Niestety, prawdziwe i bardzo przykre.

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE WNĘTRZ TRADYCYJNE, NATRYSKOWE (do 1000 m2/dzień), TYNKI DEKORACYJNE, TAPETY, GŁADZIE, PANELE -
  Tel.: 660 921 810.
 • USŁUGI | budowlane
  KOMINKI, PARAPETY, SCHODY MARMUROWE, NAGROBKI. KRÓTKIE TERMINY. 601 958 378
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Zatrudnimy: POMOCNIKÓW oraz tynkarzy, stolarzy, malarzy, dekarzy. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 2-3 tyg. Zarobki od 15 do 25 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Sprzedam KROWĘ Czerwienne tel.182854659
  Tel.: 182854659
 • PRACA | dam
  Zajazd Górski Kuźnice zatrudni PRACOWNIKA OBSŁUGI GRILLA. Tel. 1820 63730 lub 601 268 550. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  PENSJONAT w Kościelisku - DWA OBIEKTY -
  Tel.: 607 506 428
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Sprzedam działkę 10- arową budowlaną z pięknym widokiem na Tatry i całe Zakopane - okolice Zębu, u zbocza Gubałówki. DZIAŁKA WIDOKOWA!
  Tel.: 600567970 lub 608584103
  E-mail: doris18fr@gmail.com
 • PRACA | dam
  Szukam Kucharka/Kucharz najlepiej osoba wielofunkcyjna z możliwym zakwaterowaniem
  Tel.: 889243889
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Kupię działkę budowlaną 10-15 arów okolice Czarnego Dunajca
  Tel.: 508949945
 • PRACA | dam
  Pensjonat w Bukowinie T. zatrudni recepcjonistkę. Praca stała.
  Tel.: 789-111-300
  E-mail: praca@roztoka.pl
 • PRACA | dam
  Hotel "Foluszowy Potok" Zakopane, ul. Zamoyskiego 42 zatrudni: KUCHARZA/-RKĘ, POMOC KUCHENNĄ, KELNERA/-KĘ Praca stała, zmianowa. 660 41 00 46
 • PRACA | dam
  Przyjmiemy SPRZĄTACZKĘ na Dworcu Autobusowym, umowa o pracę.
  Tel.: 728362410
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKI - 3 HA - koło Białki Tatrzańskiej. 18 28 564 54.
 • PRACA | dam
  Przyjmę do pracy w Zakopanem KUCHARKI, POMOC KUCHENNĄ, BUFETOWE. Atrakcyjna płaca. Tel. 502 271 486.
 • KUPNO
  OBWOŹNY SKUP ZŁOMU - dojazd do klienta. 536 269 912.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię sekretarkę do biura. Wymagana znajomość obsługi komputera (word, excell). Mile widziana znajomość języka angielskiego. Umiejętność pracy w zespole.
  Tel.: 60223 94 84
  E-mail: biuro@tatra-dom.pl
  WWW: www.tatra-dom.pl
 • USŁUGI | inne
  PROFESJONALNA WYCINKA - PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH. 691317098
 • PRACA | dam
  OD ZARAZ ZATRUDNIĘ SPRZEDAWCĘ DO SKLEPU OBUWNICZEGO W ZAKOPANEM, Nowotarska 1. 608 415 708
 • PRACA | dam
  OD ZARAZ ZATRUDNIĘ KUCHARKĘ DO PENSJONATU W KOŚCIELISKU. 608 415 708
 • PRACA | dam
  Zatrudnię od zaraz kucharza/kę, kelnera/kę do pracy w Karczmie Zamkowej w Czorsztynie. tel 509920018
  Tel.: 509920018
  E-mail: nadzamcze@interia.pl
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI ENERGICZNĄ KOBIETĘ DO PRACY NA STANOWISKO KELNERKA/POMOC KELNERSKA. Praca stała lub sezonowa, z możliwością zamieszkania. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI ENERGICZNĄ KOBIETĘ DO PRACY W KUCHNI na stanowisko ZMYWAK i OBIERAK. Praca stała 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI ENERGICZNĄ KOBIETĘ do pracy w kuchni na stanowisko KUCHARKA, POMOC KUCHENNA. Praca stała. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  KĄPIELISKO GEOTERMALNE SZYMOSZKOWA przyjmie na sezon letni OSOBY DO PRACY W PUNKTACH GASTRONOMICZNYCH. Kontakt 693 319 707
 • PRACA | dam
  Do obsługi recepcji aparthotelu poszukujemy uprzejmej, dyspozycyjnej osoby ze znajomością języka obcego oraz z prawem jazdy kat. B
  Tel.: 885145405
  E-mail: biuro@willajarosta.pl
 • KUPNO
  Kupię stare góralskie meble
  Tel.: 602388188
 • PRACA | dam
  Zatrudnię osoby na sezon letni do pomocy w restauracji oraz pensjonacie w Zakopanem. Praca od zaraz. Bez zamieszkania
  Tel.: 662050105
  E-mail: m.kto@interia.pl
 • PRACA | dam
  Willa w centrum Zakopanego zatrudni osobę na stanowisko RECEPCJONISTY/RECEPCJONISTKI. Oferujemy pracę w miłej atmosferze na preferencyjnych warunkach z możliwością rozwoju zawodowego. Wymagana znajomość języka angielskiego. Brak możliwości zamieszkania. CV prosimy przesyłać na adres
  E-mail: recepcja.rekrutacja@wp.pl
  Inne: lub kontakt telefoniczny 666 378 357
 • PRACA | dam
  Praca na SLOTARNI.Podwilk
  Tel.: 603503944
 • IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE
  VIDEO - TRANSMISJA NA ŻYWO IMPREZ OKOLICZNOŚCIOWYCH (ŚLUBÓW, KOMUNII, POGRZEBÓW, itp.) -
  Tel.: 605 670 650
 • RÓŻNE
  PRZYJMĘ GRUZ, ZIEMIĘ. 691 434 133.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko kelnera/kelnerki do restauracji w Zakopanem 512351742
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko pomocy kuchennej do restauracji w Zakopanem 512351742
 • PRACA | dam
  Szukamy pracownika na stanowisko kucharza do restauracji w Zakopanem 512351742
2020-07-02 13:57 Kochaj Pieniny razem z nami i gondolami 2020-07-02 13:42 Przedwakacyjne podsumowanie sukcesów Septymy 2020-07-02 13:00 Rabczański rynek ze snu studenta 2020-07-02 12:24 Pożegnanie Ciotki Bułeckuli 3 2020-07-02 12:15 Światła na zakopiance działały kilka godzin 2020-07-02 11:57 Na Alejach 3 Maja nie działały parkomaty 2020-07-02 11:31 Nowe otwarcie Koliby 2020-07-02 11:00 Teatr VIS A VIS wraca ze spektaklami 2020-07-02 10:51 Kolejna osoba zakażona koronawirusem w powiecie tatrzańskim 6 2020-07-02 10:41 Zwrot podatku po pracy za granicą – pieniądze, o których często się zapomina 2020-07-02 10:39 Myślał, że łapówka załatwi sprawę. Grozi mu do 10 lat więzienia 1 2020-07-02 09:49 Pienińskie sacrum 2020-07-02 09:17 Utrudnienia na skrzyżowaniu Makuszyńskiego i Piłsudskiego 2 2020-07-02 08:56 Pod Reglami znowu była impreza 2 2020-07-02 08:00 New Market Jazz Band w parkowej altanie 2020-07-02 07:00 Darka zastrzelił policjant 9 2020-07-01 23:00 Gaz wybuchł w Jabłonce 1 2020-07-01 21:30 Ruszyła Odyseja Pienińska 1 2020-07-01 20:58 Koniec dnia z panoramą Tatr o zachodzie słońca (WIDEO) 2020-07-01 20:41 Poszukiwany właściciel iPhone'a 1 2020-07-01 20:30 Dzika i pełna życia, czy może cięta równo niczym dywan 3 2020-07-01 20:05 Felgi z oscypkami - tylko pod Giewontem 18 2020-07-01 19:25 Kolarskie marzenie o lodach spełnione 2020-07-01 18:45 Wakacje w Pieninach tuż, tuż (WIDEO) 2020-07-01 18:30 Malarskie pejzaże funduje nam dziś natura 2020-07-01 18:00 Obawy przed wyjazdem na Kasprowy Wierch 4 2020-07-01 17:00 Wańkówka jak nowa 2020-07-01 16:30 Z Podhala do Jawornika Polskiego ruszy spontaniczna pomoc 2020-07-01 16:00 Wystarczył krótki spacer i takie grzybowe plony 2020-07-01 14:50 Koronawirus wśród pasażerów jadących nad Bałtyk 2 2020-07-01 14:30 Okulary z acetatu - kiedy stały się stylowym, modnym dodatkiem? 2020-07-01 14:00 Poproszę... rikszę 2020-07-01 13:25 Kierowca lamborghini stracił w Zakopanem prawo jazdy 18 2020-07-01 13:00 Pandemia a lotnictwo 2020-07-01 12:24 Coraz gęściej na szlakach 2020-07-01 12:00 Miasto nie dopłaciło do koncertu z udziałem Zenka Martyniuka 3 2020-07-01 11:30 Kuźnice: rośnie kolejka do kolejki 7 2020-07-01 11:00 Policjanci bez mundurów świętują 2020-07-01 10:25 Schronisko w Chochołowskiej odcięte 1 2020-07-01 10:00 Wyścigówki z pozytywnym przekazem 2020-07-01 09:00 Oddaj krew na Krupówkach 2020-07-01 08:30 Pogoda rodem z Italii 2020-07-01 07:57 Kozie klimaty na szlaku, pozdrawiamy z Granatów (WIDEO) 2020-06-30 21:46 Pościg na Strążyskiej 9 2020-06-30 21:15 Łatamy dziury 10 2020-06-30 20:30 Plantacja barszczu Sosnowskiego przy zakopiance 2 2020-06-30 20:01 Słoneczny Nosal 1 2020-06-30 19:45 Kara zawieszona 3 2020-06-30 19:00 Dwupasmówka do granicy 4 2020-06-30 18:15 Nominacje do Nagrody Literackiej Zakopanego
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2020-07-02 13:01 1. Ale żeby Nowotarską zablokować to już przesada... 2020-07-02 12:55 2. "kładą nowy asfalt" to chyba za dużo powiedziane a kawałek dalej, dziury na skrzyżowaniu Makuszyńskiego i Drogi do Białego też były łatane w deszczowy dzień, zresztą nawet po łataniu nie jest równo.... 2020-07-02 12:50 3. Doprawdy nie trudno zrozumieć dlaczego jest tak mało zachorowań,bo jest wykonywana znikoma ilość badań.Przecież od dłuższego czasu nie podaje się nam ilośći wykonanych badań.Nie cieszcie się,że jest tak dobrze,bo tak nie jest. 2020-07-02 12:45 4. nie robia testow to niby nikt nie choruje 2020-07-02 12:43 5. Spoczywaj w pokoju droga sasiadko.... 2020-07-02 12:41 6. Za kradziez jest adekwatna Kara a nie Kara Smierci!!! Nie takie rzeczy i milliony rozkradaja a tu do chlopaka strzela w tyl glowy On go Zabil !!! Mlodzi popelniaja bledy moze I mial na bakier z prawem ale nikt nie mial prawa swiadomie odebrac mu Zycia ! 2020-07-02 12:37 7. Kto się z Panią Zosią nie zetknął choć raz, ten nie jest Zakopiańczykiem. RiP (*) 2020-07-02 12:33 8. Do negujących postępowanie policjanta: bo to jest tak, przebiegnę przez jezdnię w niedozwolonym miejscu, to jak mi się nie powiedzie to dostanę mandat, lub potrąci mnie śmiertelnie przejeżdżające auto. Adekwatnie do tego zdarzenia, to, albo mi się uda i wzbogacę się, albo mnie złapią i pójdę w najgorszym wypadku do pierdla. Jest też najgorsza ewentualność, przypadek: wezwanemu policjantowi zdarzy się wypadek w pracy i dostanę kulkę w łeb. No, ale to już jest ryzyko zawodowe złodzieja. Cóż, każdego szkoda. 2020-07-02 12:28 9. SZCZERZE MÓWIĄC ZAKOPANE JEST MAŁE JAK BY ZACZĘLI CHOROWAĆ , Z MIEJSCA JESTEŚMY WSZYSCY ZAMKNIĘCI, WJAZD I WYJAZD Z ZAKO ZABLOKOWANE :) 2020-07-02 12:19 10. Brawa dla młodego policjanta, który strzałem ostrzegawczym w tył głowy zabił PODEJRZANEGO. Poprostu medal powinny się posypać.
2020-06-24 23:02 1. Zakopane wita patriotę i wielkiego człowieka. U nas w Zakopanym wartości religijne są na pierwszym miejscu.Wspaniały człowiek. 2020-06-24 00:18 2. Z Poronina..... Gdyby to Lenin przyjechał to przyjabys go z szacunkiem ???????? 2020-06-23 22:53 3. Nie chcę takiego prezydenta na kolejnych 5 lat. Jestem zażenowana gdy oglądam jego wystąpienia na forum europejskim. Miał szansę jak nikt inny przez te lata zrobić coś pożytecznego dla Polski. Miał cały rząd partyjnych koleżków! Został pan- panie Duda jednostronnie wykorzystany przez Jarosława. Zdaje pan sobie z tego sprawę? Użył pana do swych celów! Za miesiąc po II turze nawet panu ręki nie poda- co i teraz robi z dużą niechęcią! Szymon Hołownia ma mój głos!!!! 2020-06-23 21:19 4. ???????????????????????????????? 2020-06-23 21:18 5. Po co przyjechał nie był nie jest i nie będzie nigdy prawdziwymi prezydentem to marionetka prezesa 2020-06-18 14:33 6. Jeżdżę w góry 2 razy w roku i ciągle mi mało. 2020-05-21 23:22 7. Coś jest w tych naszych górach, że są piękniejsze niż inne. A jak jeszcze zobaczy się takie zdjęcia to już nie ma o czym dyskutować. ???? 2020-05-02 23:42 8. Najlepsze oscypki z Szlachtowej od Eko Bacy bez krowiego mleka 2020-04-25 19:55 9. Czemu zakopiańczycy mają zdychać z głodu? szanowny internauto "highlanders" to jest mowa nienawiści 2020-04-25 15:30 10. w obliczu pandemii Coronoji, a swoja droga na ile jeszcze zakopiańczykom wystarczy zaskórniaków zanim zaczyna zdychać z głodu? ( nie dotyczy pracowników powiatu gminy i budżetówki )
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

FILMY TP

Bojcorka

Album TP

Pożegnania