Reklama

2019-11-16 14:00:41

Reklama

Zakopane

Rozpoczął się protest przeciw organizacji sylwestra

Reklama

Przy Oczku Wodnym na Krupówkach rozpoczęła się manifestacja przeciw organizacji Sylwestra pod Wielką Krokwią.

Organizatorzy manifestacji - młodzi mieszkańcy zakopanego - podkreślają, że wydarzenie nie ma charakteru politycznego. 


- Miło mi, że jest was tak wielu. Zapomnijmy dziś o tym, co nas dzieli. Jesteśmy tu nie dla rozgłosu, pieniędzy czy politycznej walki, lecz dla ochrony przyrody i miasta. Sporo osób nas nie popiera, ale ci ludzie nie muszą oglądać tego, co zostaje po sylwestrze. My budzimy się w mieście pełnym śmieci - mówi prowadzący manifestację.

- To gigantyczna impreza, w ogóle nie powinno jej tu być. Zakopane powinno żyć z narciarstwa - mówi kolejny mieszkaniec.
- W przyszłym roku trzeba zaproponować urzędowi miasta zorganizowanie referendum na temat tego czy zakopiańczycy zgadzają się na sylwestra - dodaje kolejny uczestnik protestu. - Może lepszym miejscem byłby Nowy Targ, tam jest lotnisko. A nie u podnóża gór. 

- Chcecie hałasu? Żeby zwierzęta nie miały gdzie żyć? W Słowenii, w kraju z piękną skocznią, jest zakaz sprzedaży i odpalania fajerwerków. Zawalczcie o to wasze miasto - apeluje Łukasz, turysta z Wrocławia. 

Podczas manifestacji padła też propozycja, aby całkowicie zakazać używania fajerwerków w Zakopanem.

- Chciałbym poruszyć kwestę sportową. Całe życie jestem związany ze sportem. I to miasto traci na jakości. Tracimy Tour de Pologne, fajne imprezy są niedoinwestowane. Inwestujemy w model turysty z browarem w jednej ręce i wuwuzelą w drugiej. Nie zgadzamy się na inwestowanie w sylwestra i porzucanie fajnych imprez sportowych. Powinniśmy mieć miejsce dla turysty, który chce tu przyjechać na imprezę, ale też na fajne wydarzenia kulturalne, sportowe - mówi Marcin, uczestnik manifestacji.

- O sylwestrze ma decydować czynnik ekonomiczny. Ale czy pamiętacie sylwestra, żeby pensjonaty były puste? Ja mieszkam w centrum i czasie sylwestra jedynym środkiem transportu, jaki mam w tym okresie, jest rower. Czy jednorazowym multi-spendem zarobimy na cały rok? Czynnik ekonomiczny nie jest tu żadnym argumentem. Zakopane i tak sobie dobrze radzi, w porównaniu z innymi miejscowościami. Jeden sylwester nie zmieni naszej sytuacji finansowej. Bawić się trzeba, ale nie w taki sposób, że robimy komuś krzywdę. Niedźwiedzie rodzą się koło stycznia. Mama niedźwiedzica jest wówczas w bardzo zaawansowanej ciąży - mówi Klaudia, mieszkanka Zakopanego, przewodnik. - Naszym darem są piękne góry. Musimy je chronić. Z tego mamy pieniądze i to jest nasz skarb.

- Sylwestra można przenieść. Tatr nie przeniesiemy - dodaje prowadzący protest.

Manifestacja rozpoczęła się przy Oczku Wodnym na Krupówkach. Następnie jej uczestniczy przeszli pod urząd miasta. 

m


Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Anonim 2019-11-22 12:04:20
Najlepiej, gdyby w ogóle nie organizowali tam sylwestra. Nie niszczmy krajobrazowego piękna, które jest jedną z wizytówek polskiej przyrody. Są nią nie tylko góry, ale także zwierzęta o czym często zapominamy.
byby 2019-11-17 20:05:56
Żarty się skończyły, zaprzańcy i wrogowie narodu! Do akcji wkracza TVP!
Gala 2019-11-17 18:51:35
Ta manifestacja była pomysłem i wykonaniem młodych, wiem to na 100%. I nawet jeżeli przyszli tam politycy, działacze, to i tak było to niezależne działanie młodych, ale jak zwykle wszędzie zdarzą się zwolennicy spiskowej teorii dziejów.

Jestem dumna, że mamy taką młodzież! Brawo! To są dobre wartości. Jeżeli do kogoś nie przemawiają argumenty ochrony przyrody: wpływ strzałów na sen zimowy zwierzyny, to że strzały są w porze nocnej, to że już w zeszłym roku jeden niedźwiedź nie przeżył, bo się wybudził przy Sylwestrze etc.. To może przemówią inne argumenty: Tatry to nasze dobro narodowe. Jedyne takie góry w Polsce. Ten oark to jest swego rodzaju pomnik i duma narodowa. Na Sylwestrze będzie dziki, pijany tłum. Gdzie oni się będą załatwiać? Całe Regle, ulice i ten nasz pomnik przyrody będą obes.., zarzygane i zalane alkoholem. Nie mówiąc o potencjalnym ryzyku wypadków: ile z tych ludzi pójdzie w las, na pobliskie skałki albo będzie usiłowało wyleźć do samej góry? Obiekt jest przewidziany na około 30 tys. ludzi. Gdzie pozostałe 50 tys? Z Drogi pod Reglami i lasu jest przecież lepszy widok. POWODZENIA!
konstrukcja obsługi 2019-11-17 17:13:24
@mieszaniec, 200 (a raczej około 100) osób na manifestacji to bardzo dobry wynik? Ha ha , zobaczymy, ile będzie na Sylwestrze pod skocznią 31 grudnia. To już niedługo. Skonfrontujemy listy obecności.
Iwona 2019-11-17 15:52:28
@Serek ? Każdy sądzi według siebie? :-)))
Serek 2019-11-17 15:00:42
Do Gienia:
Prawda BOLI !?
MŁODZI to były marionetki. Że to oni zorganizowali itp.
A widać było komu najbardziej zależało na tej manifestacji i kto ją tak ładnie promował ? Więc proszę mi tu oczu nie mydlić.
mieszkaniec 2019-11-17 09:26:03
200 osób na manifestacji to bardzo dobry wynik. Brawo młodzi, na Wasz komunikat odpowiedzieli mieszkańcy, a urzędasy nie potrafili zjednoczyć ludzi na obchodach Rocznicy Niepodległości na cmentarzu. Mieszkańców była garstka, może z 50 osób. Młodzi tylko w Was nadzieja - Kto jak nie Wy!!!. Macie takie prawo i obowiązek chronić przyrodę.
zeus 2019-11-16 22:44:18
Cyrk na kółkach. Ochrona przyrody? Co rusz organizowane są skoki narciarskie trwające więcej niż jeden dzień i wtedy nie przeszkadza to przyrodzie? Swego czasu chcieliście organizować ze Słowacją Igrzyska Olimpijskie. Mieliście nawet wyciąć ileś tam lasów. Wtedy wam ekologia nie przeszkadzała? Ochrona przyrody również. Teraz nagle jest problem? Uniwersjada w 93 też wam nie przeszkadzała? Teraz wam wszystko przeszkadza?
Gienia 2019-11-16 21:19:28
@Serek, chyba byłeś nie na tej manifestacji ! BRAWO MŁODZI ! świetnie zorganizowana manifestacja. BRAWO za odwagę i postawę. Reszta to tylko tło. Każdy miał prawo przyjść.
Miejscowy 2019-11-16 20:12:20
Kim wy wszyscy jesteście? Kiedy nie było Sylwestra to każdy, i przyjezdni i miejscowi narzekali "aaaa, nie ma co robić w Sylwestra, nie ma żadnej dużej imprezy, w innych miastach mają swoje wielkie z telewizją" itd. A dziś kiedy jest to nagle wszyscy anty... Masakra, nie dogodzi...
es. 2019-11-16 18:47:41
Do Iwona, POPIERAM, w punkt. Trzeba wspierać młodzież, cieszyć się, że biorą sprawy w swoje ręce, że wrażliwi, że empatyczni.
Serek 2019-11-16 18:36:05
Do Iwona
Młodzi ludzie ?? Pan Szczerba, Wiśniowski i Solik i wiecznie niezadowolona Pani z TIGU oraz starsze Panie z KODu ze Strążyskiej :)
Miejscowa 2019-11-16 17:30:24
Jak dla mnie NIE dla sylwestra w Zakopanem... niech se robią w swoich miastach syf! Wiecie kochane cepry co nam po was? Syf w miescie, zakorkowane ulice (mam wrazenie ze znaki tez macie inne niz tutaj i przepisy ruchu drogowego tez nie takie same), szpitale zapchane a miejscowi nie maja prawa bytu bo ceper rządzi. Żałośni jesteście! Tak placzecie nad konikami z MO a niedzwiedzi ktore są pod ochroną to juz pal licho.. DAJCIE NAM ŻYC!
Iwona 2019-11-16 16:44:00
Co za kraj,co za ludzie! W normalnym społeczeństwie wszyscy cieszyliby się,że młodym bliskie są sprawy "małych ojczyzn", że interesują się,przejawiają inicjatywę, niezależnie jakie spojrzenie mają zamiast tracić czas przy piwie albo smartfonie. A u nas: trzeba zohydzić,obrazić, napisać zgryźliwy komentarz,, często z ortograficznymi błędami ! A kto to robi: też berety tylko "sfilcowane", które nawet d....y nie ruszą z domu, jedno co potrafią zrobić to "przywalić w komentarzu".Drodzy oponenci a co stoi na przeszkodzie,abyście zorganizoali swój protest?. Ruszyć cztery litery, wykazać się inicjatywą,poświęcić czas na przygotowanie transparentów, mieć odwagę wyartykułować swoje tezy czy pomysły!!!
BRAWO MŁODZI, nie zniechęcajcie się i walczcie o swoje miasto,bo to Wasza przyszłość i Wasze miasto! Może dzięki Wam odzyskamy piękne Zakopane i przestaniemy być stolicą kiczu,bvylejakości,disco polo, harmideru i zwykłego chamstwa.A na pewno wszyscy MAMY OBOWIĄZEK CHRONIĆ NATURĘ,bo to największe dobro tego miejsca!
Mam radę 2019-11-16 16:11:47
Mając podstawową wiedzę o prawach i obowiązkach obywatela zorganizowali manifestację. I po co tyle osób wysila się na obrażające ich komentarze? Macie inne zdanie, zorganizujcie manifestację podpisując się swoim nazwiskiem.
Miejscowy 2019-11-16 15:46:56
I widać ile gadają a ile robią sami jacyś co chyba w domu ich nie chcieli niby tyle podpisów a protestujących jak kot naplakal
krzysiekzG. 2019-11-16 15:19:07
Polityka - jak jesteś z PiS to za Kurskim , jak z PO to na nie . A gdzieś tam są góry , las , natura . A co tam - UBAW !!! Frekwencja !!! Sukces !!! Kasa !!! Może się skończyć . Fakt ten , co w góry jeżdzi niewiele w Zak. zostawi /?/ , ten , co przyjedzie z całą bandą i pochla , o to jest gość /?/ . Są kwestie , które weszły do tradycji -, choć też wtręty w naturę - krzyż na Giew. , skoki na Krokwi . Są , były i niech będą . A czy warto udowadniać ,że po nas choćby zgliszcza ? Róbta IMPREZĘ NA ŚWINICY ! A co tam , byle rekord padł ! Każdego roku posuwajmy sie wyżej - SYLWESTER NA RYSACH !!! A , co !!! Q .. !
Realista 2019-11-16 15:07:20
Miało być 1500 osób...
Marcin 2019-11-16 15:02:08
Niestety jak zawsze z takimi inicjatywami jest wielki szum w mediach, a wykonanie słabiutkie i nieliczne. Nie podawano czasem że 1,5 tys osób n a fb informowało, że wezmą udział w wydarzeniu? Mimo to, pozdrawiam i gratuluję tym, którzy się zebrali w obronie przyrody. Ja pozostaje bezstronny, ponieważ moja wiedza jest niewystarczająca by ocenić czy rzeczywiście organizacja Sylwestra Marzeń pod skocznią zagraża niedźwiedziom i innym zwierzętom. Osobiście uważam, że wszelkie tego typu imprezy masowe, będące dla pospólstwa prymitywnym uzasadnieniem pijaństwa i chamstwa nie powinny być organizowane. Inteligentny i odpowiednio rozwinięty człowiek zawsze będzie brzydził się hałasu i tłumu.
Koza 2019-11-16 14:59:26
4 tys podpisów A na manifestacji około 100 osób
Przyjmijcie do wiadomości że pewnych rzeczy nie zmienicie
Decyzja już dawno zapadła szkoda waszego czasu wystawianie się tylko na pośmiewisko
Janek 2019-11-16 14:56:07
BRAWO! Zakopane , tak trzymać. Kto jeszcze nie podpisał, zachęcam do podpisywania: https://www.petycjeonline.com/stary_niedwied_mocno_pi_nie_chcemy_sylwestra_pod_wielk_krokwi?s=64677071
donaldu tusku 2019-11-16 14:45:19
Tylko dobrze się PO liczcie. Ilu was tam jest. Później 31 grudnia wieczorem- my się policzymy i porównamy. Ilu za, ilu przeciw.
Adik 2019-11-16 14:37:23
Ale żałośni , kto wam kasę daje na takie głupoty? chyba Ci sami co LGBT promują. Skoki tez odwołajcie Hahaha co za ludzie ...
 • PRACA | dam
  Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem zatrudni osobę na stanowisko Recepcjonistka / Recepcjonista. Oferujemy umowę zlecenie, a po sprawdzeniu się umowę o pracę.sekretariat.zakopane@cos.pl 725 300 377
  Tel.: 725 300 377
  E-mail: sekretariat.zakopane@cos.pl
 • PRACA | dam
  ROZBIÓR WOŁOWINY I WIEPRZOWINY - FIRMA KABANOS. Firma Kabanos w Jabłonce poszukuje osób do pracy na rozbiór wołowiny i wieprzowiny. Oferujemy atrakcyjne wynagrodzenie oraz wyżywienie. Więcej informacji pod nr tel.: 18 26 11 919, e-mail: sekretariat@kabanos.biz.pl
  E-mail: sekretariat@kabanos.biz.pl
 • PRACA | dam
  Konkurs na stanowisko KIEROWNIKA KINA W ZAKOPANEM. Szczegółowe informacje na temat postępowania dostępne są na stronie www.sokol.zakopane.pl w zakładce Konkurs na stanowisko Kierownika. https://sokol.zakopane.pl/konkurs-na-stanowisko-kierownika
  WWW: https://sokol.zakopane.pl/konkurs-na-stanowisko-kierownika
 • SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
  2 MASZYNY STOLARSKIE: HEBLARKO-STRUGARKĘ PIŁĘ i WIERTNICĘ, cena 2350 - 500 304 797
  Tel.: 500 304 797
 • PRACA | dam
  Zatrudnię ASYSTENTKĘ STOMATOLOGICZNĄ/HIGIENISTKĘ - Zakopane - 604 232 488.
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ POMOC KUCHENNĄ/SPRZĄTANIE POKOI na wakacje - Zakopane, Jaszczurówka - 601504486
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  PENSJONAT w Kościelisku - DWA OBIEKTY - Tel. 607 506 428
 • PRACA | dam
  Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Zakopanem poszukuje OSOBY DO DZIAŁU KSIĘGOWO-KADROWEGO. Od kandydatów oczekujemy: 1. doświadczenia zawodowego w zakresie zagadnień kadrowo-księgowych, 2. wykształcenia min. średniego, 3. rzetelności, skrupulatności oraz dobrej organizacji własnej pracy. Aplikacje prosimy przesyłać do dnia 31 sierpnia 2020 r. na adres e-mail:dyrektor@cechzakopane.pl
  E-mail: dyrektor@cechzakopane.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Samodzielny LOKAL UŻYTKOWY o pow. 25 m2 z przeznaczeniem na hurtownię, magazyn, zakład usługowy - ul. Gimnazjalna, Zakopane, tel. 501682696.
 • USŁUGI | budowlane
  Łazienki Kuchnie płytki instalacje montaż. 602839607
  Tel.: 602839607
 • PRACA | dam
  PENSJONAT "Willa Park" W CENTRUM ZAKOPANEGO ZATRUDNI PRACOWNIKA DO PRZYGOTOWYWANIA ŚNIADAŃ ORAZ SPRZĄTANIA POKOI. Kontakt: 509170212
 • PRACA | dam
  PENSJONAT "Willa Park" W ZAKOPANEM ZATRUDNI: KIEROWNIKA RECEPCJI/RECEPCJONISTĘ. Kontakt: 509170212
 • USŁUGI | inne
  DEZYNFEKCJA POMIESZCZEŃ, CERTYFIKOWANA, METODĄ FUMIGACJI. TANIO! 500 086003
 • PRACA | dam
  Biuro Księgowe AUDITPLUS zatrudni do biura w Zakopanem: - SAMODZIELNYCH KSIĘGOWYCH - pełna księgowość i KPiR - wymagane doświadczenie; - SPECJALISTÓW ds. kadr i płac - wymagane doświadczenie; Zadaniem zatrudnionych osób będzie obsługa księgowa prestiżowych klientów firmy przy współpracy z pozostałymi członkami zespołu i pracownikami klientów a także z doradcą podatkowym i biegłym rewidentem. Oferujemy: umowę o pracę w pełnym wymiarze, atrakcyjne zarobki, pracę od poniedziałku do piątku w firmie księgowej działającej na rynku ogólnopolskim i dobrą atmosferę w młodym, dynamicznym, kilkunastoosobowym zespole, szkolenia i wyjątkową szansę rozwoju osobistego. Wymagamy: zaangażowania w zlecone obowiązki i absolutnej dyskrecji Zgłoszenia proszę składać przesyłać na: praca@auditplus.pl
  E-mail: praca@auditplus.pl
 • PRACA | dam
  FIRMA NAWIĄŻE WSPÓŁPRACĘ W NOWYM TARGU Z: FRYZJERAMI, KOSMETYCZKAMI, MANICURZYSTKAMI, MASAŻYSTAMI I REHABILITANTAMI - DO OTWARCIA WSPÓLNEGO SALONU. 608806408
 • USŁUGI | budowlane
  Tynki maszynowe cementowo - wapienne, gipsowe. Atrakcyjna cena. 669790376
  Tel.: 669790376
 • PRACA | dam
  Przyjmę do pracy w Zakopanem KUCHARKI, POMOC KUCHENNĄ, BUFETOWE. Atrakcyjna płaca. Tel. 502271486.
 • PRACA | dam
  Skicontrol H.Martinczak.s.k.a. (Białka Tatrzańska) przedstawiciel na Polskę SKIDATA AG, zatrudni osobę na stanowisko: SERWISANT Oferujemy: umowę o pracę, niezbędne szkolenia, możliwość rozwoju zawodowego. Wymagania: znajomość rozwiązań IT, wykształcenie techniczne, znajomość języka angielskiego, czynne prawo jazdy kat.B. Główne obowiązki: instalacja i serwis systemów kontroli dostępu; utrzymanie sieci teleinformatycznych Klienta; prowadzenie dokumentacji technicznej i serwisowej. CV prosimy przesyłać na adres praca@skicontrol.pl Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Skicontrol H.Martinczak S.K.A. z siedzibą w Białce Tatrzańskiej przy ul. Środkowa 178 a. Pełną informację dot. RODO administrator prześle na e-mail.
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  DREWNIANE GÓRALSKIE DOMKI - DO PRZENIESIENIA - 668115397
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Zatrudnimy: POMOCNIKÓW oraz tynkarzy, stolarzy, malarzy, dekarzy. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 2-3 tyg. Zarobki od 15 do 25 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602 Tel.
 • IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE
  VIDEO - TRANSMISJA NA ŻYWO IMPREZ OKOLICZNOŚCIOWYCH (ŚLUBÓW, KOMUNII, POGRZEBÓW, itp.) - Tel. 605 670 650
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko kelnera/kelnerki do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko pomocy kuchennej do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracownika na stanowisko kucharza do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
2020-08-14 19:00 Miód spadziowy z Beskidu Wyspowego chroniony prawem unijnym 2020-08-14 18:42 Sabałowe Bajania z Gronickami (WIDEO) 2020-08-14 18:20 To naród wygra, a nie dyktator (ZDJĘCIA, WIDEO) 2020-08-14 18:11 Śmierć turysty na Babiej Górze 2020-08-14 17:40 Sanepid w Zakopanem poszukuje osób, które przyjmowały Komunię św. w czasie mszy 3 2020-08-14 17:31 Tak parkują w Nowym Targu 3 2020-08-14 17:15 Bajania pod specjalnym nadzorem 2020-08-14 16:48 Michał Klimczak mistrzem Polski seniorów 2020-08-14 16:45 Tęczowa flaga na krzyżu na Giewoncie 9 2020-08-14 16:28 Poważny wypadek w Chyżnem 2020-08-14 16:00 Tłumy na Krupówkach. Mamy szczyt turystycznego sezonu pod Tatrami 2 2020-08-14 15:57 Madonny w Jatkach 2020-08-14 15:16 Spotkanie ze sztuką ludową 2020-08-14 14:42 Małe Żywczańskie bez wody 1 2020-08-14 14:32 W Mieście przygotowują się do obchodów rocznicy Cudu nad Wisłą 2020-08-14 14:18 Piąty Zakopiański Festiwal Literacki rozpoczęty 1 2020-08-14 14:03 Fotoreporter z Zakopanego opuścił białoruski areszt. Był poddawany torturom 1 2020-08-14 13:59 Spotkanie przy pianinie 2020-08-14 13:45 Książka za worek śmieci na początek Zakopiańskiego Festiwalu Literackiego 1 2020-08-14 13:01 Zgon na budowie przy Krupówkach 2020-08-14 12:50 Pierwsza ofiara koronawirusa na terenie powiatu tatrzańskiego 2020-08-14 12:33 Duet Jarząbek - Jurkiewicz w parkowej altanie 2020-08-14 12:30 Koronawirus w rabczańskim Urzędzie 2 2020-08-14 12:15 Dziś bez burz raczej się nie obędzie. Już leje 2020-08-14 12:02 Łódź wywróciła się. Turyści wpadli do wody 4 2020-08-14 11:30 Oddział zakaźny w nowotarskim szpitalu? 1 2020-08-14 10:40 Nowy wojewoda małopolski zakażony koronawirusem 1 2020-08-14 10:32 Rekordowa liczba zakażeń na Podhalu 3 2020-08-14 10:00 Egzekucja 2020-08-14 09:39 Husky odnaleziony pod Olimpem 2020-08-14 09:00 Twórcy Orawy (WIDEO) 2020-08-14 09:00 Odwiedź Tatrzański Park Edukacyjny i poznaj zwyczaje tatrzańskich dzikich zwierząt! 2020-08-14 04:24 Pożar w Cichem (WIDEO) 2020-08-13 21:30 Ceramika, farbiarstwo, filcowanie 2020-08-13 20:53 Coś tu śmierdzi 3 2020-08-13 20:30 Fontanny w Mieście pozostaną bezwodne 2 2020-08-13 19:56 Pospolite ruszenie wirusowe 5 2020-08-13 19:06 Kraina Heródka (WIDEO) 1 2020-08-13 19:00 Jak Kargul z Pawlakiem? (WIDEO) 2 2020-08-13 18:05 Roboty idą pełną parą 2020-08-13 17:15 Czym ocieplić dom? Jedno rozwiązanie do kompleksowej izolacji ścian styropianem 2020-08-13 17:00 Brudny problem 9 2020-08-13 16:06 Policyjne manewry na Jeziorze Rożnowskim (WIDEO) 2020-08-13 16:00 Dziury na Krupówkach. Może ktoś to naprawi? 1 2020-08-13 14:54 Zakopiański fotoreporter zatrzymany na Białorusi 5 2020-08-13 14:36 Gipsy Jazz Squad w plenerze 2020-08-13 14:00 Urząd otwarty. Pracownik z negatywnym wynikiem testu 2020-08-13 13:06 Koronawirus się rozkręca. Powiat nowotarski na żółto, tatrzański w poczekalni 9 2020-08-13 13:00 Baćko kobiety nie uderzy 2 2020-08-13 12:57 Owczarki już w domu
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2020-08-14 18:58 1. @anal oczywiście, a osoba na wózku inwalidzkim może poczekać, bo co ma lepszego do roboty, tylko koniec własnego nosa widzisz 2020-08-14 18:57 2. List do wszystkich ksiezy Prosze drogich ksiezy Brac przyklad od ksiedza z parafii poronin Modlic sie i zrobic msze sw. Wtedy bedzie po covidzie zawsze i wszedzie 2020-08-14 18:44 3. Gdyby nie ta stonka to do tej pory mieszkałbyś z bydłem na łąkach. 2020-08-14 18:29 4. Oj tam. Wszyscy narzekają na Pocztę. Jak widać dorównuje jakiemu DHLowi czy innemu DPD :):):) 2020-08-14 18:21 5. Powielam pytanie ..Bardzo trafne spostrzeżenie 2020-08-14 18:20 6. Powiem tak, obnoszenie się na zewnątrz zaczęło się od procesji katolickich poza obrębem terenu kościoła, więc teraz sie nie dziwię. dochodzą rózne manifestacje partyujne i inni cudaki. Każdy chce zaistnieć na pokaz. 2020-08-14 18:19 7. LGBT...DEFG przegrzejecie temat... zwykli ludzie, mają już DOŚĆ... 2020-08-14 18:14 8. tak trzeba robić 2020-08-14 18:01 9. skoro poszukują osób, które przyjmowały komunię, a nie wszystkich uczestniczących we mszy - zarażony jest nie ktoś kto uczestniczył we mszy, tylko ktoś kto udzielał komunii...? Ksiądz, jeden z ministrantów? Oczywiście nie dajmy się zwariować, i tak pół Podhala śmieje się z wirusa, ale dlaczego księża podczas mszy i komunii nie muszą mieć maseczek i rękawiczek...? Taki jest problem jeśli ktoś przejdzie przez sklep bez maseczki, a dozwolone jest aby ksiądz nie nosił maseczki, podchodził bardzo blisko kilkudziesięciu lub więcej osób na jednej tylko mszy i gołą ręką przekazywał im Hostię do ust? 2020-08-14 17:49 10. Kiedyś mi to zwisało. Dziś zaczynam reagować agresją. Wnet lodówkę otworzę i tęczę zobaczę. Autorów zapewniam, że ta akcja zaczyna przynosić odwrotny skutek. Ale najwłaściwszym jest to olać.
2020-08-08 20:35 1. Wierćcie wierćcie. Nie ma to jak dobry PR. Bo póki co nie widzę, żeby na celu była ekologia. 2020-08-02 11:10 2. Rekonstrukcja nieco zafałszowana. W godzinie W ledwie co 20 powstaniec miał jakąkolwiek broń. 2020-07-29 14:50 3. Piękne miejsce i coraz bardziej popularne. A jeszcze 10-15 lat temu zwykle było tam pustawo nawet przy pięknej pogodzie. 2020-07-04 14:02 4. Jest i nasz Zacharko! Parcie ma chłopina na szkło nieopisane; lata 70 - 80 PZPR; później Solidarność; Loża Masońska Zamoyskiego i teraz PiS... 2020-07-04 13:24 5. Czemu on tego pedofila ułaskawił? Czemu tak opieszale działają z pedofilia kościelną? Czy mają w tym jakiś interes? 2020-07-03 23:52 6. to głosuj na tego,co go ta od olimpiady do JPIi porównała,będziesz miała i ośmiorniczki i ..... 2020-06-30 22:12 7. jakos tak nie widze ani dystansu, ani maseczek - jak to tak naprawde z tym wirusem jest? ja musze utrzymywac dystans spoleczny, kaganiec na ryj zakladac, a wladza nic nie musi... pad w towarzystwie zupelnie obcych osob na wyciagniecie reki, bez maski - jemu wolno, a normalnemu czlowiekowi nie??? no chyba ze ci ludzie to jego rodzina razem z nim mieszkajaca. 2020-06-24 23:02 8. Zakopane wita patriotę i wielkiego człowieka. U nas w Zakopanym wartości religijne są na pierwszym miejscu.Wspaniały człowiek. 2020-06-24 00:18 9. Z Poronina..... Gdyby to Lenin przyjechał to przyjabys go z szacunkiem ???????? 2020-06-23 22:53 10. Nie chcę takiego prezydenta na kolejnych 5 lat. Jestem zażenowana gdy oglądam jego wystąpienia na forum europejskim. Miał szansę jak nikt inny przez te lata zrobić coś pożytecznego dla Polski. Miał cały rząd partyjnych koleżków! Został pan- panie Duda jednostronnie wykorzystany przez Jarosława. Zdaje pan sobie z tego sprawę? Użył pana do swych celów! Za miesiąc po II turze nawet panu ręki nie poda- co i teraz robi z dużą niechęcią! Szymon Hołownia ma mój głos!!!!
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania

Album TP

Bojcorka

FILMY TP